Citata #386 R.Gudaitis apie tai, kas intelektualu

Labai intelektualu skaityti tikro intelektualo straipsnį, kad Lietuvoje nėra intelektualų

Delfi

(6 balsų, vidurkis: 4,33 iš 5)
Loading...
 • Fredis*

  Liberalai viešojoje erdvėje pasiekė vieną neginčijamą pergalę: intelektualu gali būti tik liberalas, geriau kairysis. Kairumas yra intelektualo-liberalo neginčiamas ir visuotinai pripažintas kokybės ženklas. Visų kitų pažiūrų žmonės yra archaiški, atgyvenos, nesusipratimai, progreso, šiuolaiknės visuomemenės liberalios raidos stabdžiai.

 • Slyvanosis

  Labai arba be galo liūna skaityti Liūdnojo vaizdo riterio apmąstymų kritiką – rūdijančių dantračių aimaną, slindančią iš nežinomo XX – XXI a. sandūros prozaiko – politiko vorstselerio praktiškai neskaitomame Dophie ekranraštyje.
  Ko gali tikėtis nežydšaudžių Tauta, vadovaujama žydšaudžių vyriausybės? Kad ir Laikinosios. Poros mėn. laikinumo. Žinia, Lietuviškoje Recordų knygoje užrašyta, kad pakanka tik vienos žiemos naktelės, ir tasai – trijų raidžių kombinacija, pailgėja 16,66666666%.
  Duok neintelektualams laikinąją valdžią nors savaitei ant Lietuvos, kaip mat prasidės etniniai valymai, kortų iš lenkų atiminėjimai, Russkoje radio blokavimai, ByPy boikotavimai, Orleno dempingavimai, eco samanės varymas iš Labanoro rąstinės bažnyčios statybvietėje susikaupusių pjuvenų …
  … kiek nedaug vandens tenutekėjo nuo tos tragiškos mūsų Tautai akimirkos, kuomet Thomas Phillips užgožė ir Tomą Akvinietį,ir Tomą Sojerį, ir Tomą Maną, ir Tomą S. Kontratą, ir Tomą V.
  … rašinėju kvailystes, nes bandau tempt laiką ir iškrapštyk iš po smegenų žievės kokią nors pribloškiančią informaciją apie ankstyvųjų dinastijų Egipto faraonus ir jąją paguldyti ant menčių jeilių profesorius, aktų signatarus, euro parlamentarus ir parla-mentus (t.y. karabinierių atstovus spaudai). Betgi nieko įspūdingesnio už Kleopatros brolžudiškus žygdarbius neprisimenu, todėl baigiu taipinti ir jus gluminti…

 • sataniuga

  mea culpa, įdėmiai skaičiau tik T. Venclovą. Matau, kad šiuo atveju galingas logikos paradoksas užtaisytas. Pamėginau pakeisti logiką į narkomaniją, kuri man artimesnė. Gavosi : Labai narkotizuoja skaityti tikro narkomano straipsnį, kad Lietuvoje nėra narkomanų.

  Kaifuoja žmogus, negi pyksi ?:)

 • nerijus

  http://www.15min.lt/naujiena/miestas/klaipeda/mazvydo-alejoje-menine-provokacija-43-108897

  Nuotraukoje „Intelektualas“. Taip menininkas pavadino savo skulptūrą.
  „Smetoniškas“ intelektualas, nuotraukose, ilgu juodu paltu, juodais batais, juodomis kelnėmis, skrybelė ant makaulės ir, galimai, baltomis pirštinėmis, o rankose būtinai lazdelė…
  Kaip atrodydavo moterys- intelektualės ir koks nūdienų intelektualas?

 • Arturas

  Liūdna, bet Gudaitis nieko nesuprato, ką TV norėjo pasakyti. Toks vaizdas, kad ir nesistengė suprasti. Šiaip, pesimistinis straipsnelis, suponuojantis, kad dar ilgai, ilgai Lietuvoje nieko nesikeis. Nors, aišku, gamta padarys savo ir pro šituos puvėsius vis tiek prasimuš šviežia žolė. Mums tik reikia saugoti, kad ta pasmirdusi bala visai pelke neužeitų.

 • Taip, Arturai. (ir Gudaičio atsakymas tikrai apgailėtinas). tačiau Nidos atsakyme randu (truputį) ir tavęs (ir savęs) :) „Graudenimai, mokymai, moralizavimai, gąsdinimai, regėjimai, fobijos, kaltinimai, tautos priešų paieškos, nuolatinė apokaliptika (esą vis kažkas aplink griūva, pūva, yra beveik negrįžtamai sugedę ar sugadinta, ir tik maža „tautos vedlių“ grupelė mato šviesą tunelio gale) ir visa gaubiantis gūdus „atgimėlių“ primityvumas, kurio beveik niekas tada nereflektavo – būtent tokie, deja, yra mano vaikystės sąjūdiniai prisiminimai.“

  • Arturas

   Tiesą sakant, manęs visai nejaudina Nidos ar ten kokios Vainienės pasisvaičiojimai. Vis tik tai nėra intelektualų daržas, iš esmės tai marginaliniai reiškiniai, kurie natūraliai įsipaišytų į minčių ir nuomonių įvairovę (jei tik tokia būtų). Kaip nejaudina ir mūsų su tavimi nusišnekėjimai interneto platybėse. Bet kai eilinis Gudaitis eilinį kartą apreiškia, kad „w“ pavardėse „gali prisidėti tiktai prie tautų santykių komplikavimo“, tai… Taigi liūdina, kad dar kokius 10m. teks tuščiai išradinėti dviratį, vietoje to, kad eiti į priekį ir kurti ateitį jau dabar. Tik tiek.

 • Jei norime tapti vakarietiškos civilizacijos dalimi, nori nenori teks susivokti tame, ką rašo T. Venclova, L.Donskis ir kiti panašaus mintijimo atstovai. Gal ne šioj, gal kitoj kartoj.

  Aš už mažytę, originalią bet sykiu vakarietiškai sąmoningą Lietuvos visuomenę :)

  • kinomeka, o kokie yra skiriamieji „vakarietiškos civilizacijos“ bruožai? O kokių dar, be „vakarietiškos, yra civilizacijų?

   • O, kaip paprasta! Eilinio piliečio akimis Vakarų civilizaciją įvardinčiau kaip pluoštą tokių savokų/savybių/bruožų kaip demokratija, pilietinė visuomenė, žmogaus teisės, tolerancija ir visa kita, kas idėjiškai vienija tokias šalis, kaip pvz. Danija, Vokietija, Prancūzija, Skandinavijos trijulė, JAV ir t.t. ir t.t., ir t.t. ir t.t. Daugiau mažiau skirtingos šalys, kurias o bet tačiau vienija bendra pasaulėjauta.

    Galiausiai, pakeliavus nuo Uralo link Lisabonos, galima ir pačiam išvysti kaip pervažiuoji vienos civ. į kitą civ. :)

    • nerijus

     kinomeka

     Pagal Jus į „vakarietikškai civilizacijai“ turėtų priklausyti ir Kuba, Venesuela,..nes jie vakariau nei mūsų Valstybė?..
     Su kuom jums asocijuojasi „rytų civilizacija“?..Vien tik su Rusija?..O Japonija, Kinija, Indija,..ir ta pati- Baltarusija?..

 • a

  nera cia jokiu intelektualu lietuvoi ,visi uzsieni sedi,jei nevadint intelektualais sitos kruveles apgailetinu prisitaikeliu drebanciu del savo skatiku.