Citata #114 Socialinės apsaugos ir darbo ministerija įsitikinusi, jog dirbti Lietuvoje apsimoka. Ar tikrai?

Už šį įrašą ačiū Pauliui.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) sekretorė Audronė Morkūnienė yra įsitikinusi:

Manau, kad bet kuriuo atveju tikrai apsimoka dirbti 

Mokesčių skaičiuoklės visiškai nesutinka:

Jūsų uždirbtos pajamos yra mažesnės nei privalomi sumokėti mokesčiai!

Jūs per metus uždirbtote 3000 Lt, o nuo šių uždirbtų pajamų valstybei reikia sumokėti 3502.8 Lt mokesčių.

Trūkstamus 502.8 Lt mokesčiams sumokėti galite passkolinti šalies komerciniuose bankuose: SEB, Swedbank, Snoras ir kituose.

Kuo tikėti?…

(8 balsų, vidurkis: 3,88 iš 5)
Loading...
 • Anonimas

  Nu jo, cia tai geras :)

 • Anonimas

  puikiai pastebėta..

  kita vertus – jei tesugebama per metus _uždirbti_ tik 3000 Lt.. tai iš ko gyvenama?

  bet net ir daugiau (http://www.tax.lt/naujos-mokesciu-skaiciuokles.php?atlyginimas=1000000&skaiciuokle=5&sanaudos=500000) uždirbant – atiduoti >48% valstybei laikyčiau VAGYSTE.. nes pensijos nemokės didesnės, o sukaupti pačiam daugiau neišeis, nes ATIMA, ką pats galėtum atsidėt..

  Išeitis – slėpti pinigus..?

 • Anonimas

  Cia didziausias pasityciojimas is gyventoju… reik is vakaro paduot zmonems tokias skaiciuokles, o ryt mitinge bus blogiau seimui nei Latvijoje…

  Geriau rasytu: trukstamus pinigus isplesti su sakemis is badaujanciu seimo nariu !
  Ar nemokami ginklai nusisaut dalinami turniskiu miestelejy..
  Ar bilieta i Airija paskolins tau ponas Sarkinas.

 • Anonimas

  Teisybės dėlei reikia pasakyti, kad anksčiau irgi buvo panašių dalykų. Tarkime, yra individuali įmonė, kuri 2008 metais nieko nedarė ir jokių pajamų (o tuo pačiu pelno) neturėjo. Nepaisant to įmokas sodrai savininkui vis tiek būtų tekę susimokėti (tingiu skaičiuoti, kiek tiksliai būtų tų įmokų).

 • Anonimas

  Ir jei neklystu, sveikatos mokestį taip pat.

  • Ne, sveikatos draudimas nebuvo privalomas jei imone nevykdo veiklos. Tik tai nei kiek nepaguode, nes jei del sao pensijos dar gali kazkiek delsti – nu kas menesi, kas pusmeti ar metus [velniai nemate, padirbesiu veliau metelius papildomai] tai sveikata suslubuoti gali bet kada, nelaukdama tavo senatves. O ikainiai tai ziaursus, tuo isitikinau Kauno klinikoje. Mat padare 5 minuciu echoskopija ir atidave isvadas su kitais popiereliais. Tad pamaciau, kad tai man, jei nubuciau draustas, kainuotu kazkur apie 250 lt. Ispusta, ko noreti, gi taip tempiama musu ekonomika prie Europos vidurkio.

   • Anonimas

    O jei vykdo į minusą?

    • Nevykdziau, nezinau. :))) Bet man atrodo, kad jei iplauku tuejai, tada reikia. Kad ir nuostolingai.

 • Anonimas

  Menuo jau ipusejo ir kiek matau is pazystamu visi uz galvu susieme vaiksto, nes realiai nezino kaip ir kokius mokescius reikia moketi. Problema, kad ir valstybes institucijos dar isaiskinimu nepateike. O dar didesne problema, kad realiai zmones bijo kokius nors rimtesnius zingsnius daryti, kad per juos veliau i minusa su visom naujom mokesciu sistemom nenueiti. Tai ir laukia pasikabine – uzsidarinesim ar ne.

  VMI ir Sodra turi sansa bent kaskiek sumazinti sita chaosa. Gal painios ir daznai sveiku protu nesuvokiamos istatymu nuostatos (pvz., kai apmokestinamos pajamos neatskaiciavus islaidu) bus detalizuotos verslo naudai. Jei ne – pati VMI ir Sodra gali ruostis etatu mazinimams nes nebebus is ko tu mokescius rinkti. Visada labai blaiviai vertinau situacija, bet su dabartiniu kurstu kito kelio nematau. O del apsimokejimo dirbti – dirbti apsimoka ir uz duonos kepala ir vandens bliuda per diena, jei kitos alternatyvos nera.

  • „O dar didesne problema, kad realiai zmones bijo kokius nors rimtesnius zingsnius daryti, kad per juos veliau i minusa su visom naujom mokesciu sistemom nenueiti. Tai ir laukia pasikabine – uzsidarinesim ar ne.“

   Absoliuciai teisingai. Tokiais metodais gerbiamo premjero „fizikai“ labai jau talkina savo is dalies isgalvoatajai krizei.

 • O.. tai kame čia visgi problema? Ne visi mokesčiai skaičiuojami nuo pelno, tad taip visad gali atsitikti. Juk iš principo toks Sodros mokestis tai tiesiog pensijos ir kitokios soc. apsaugos pirkimas, tad jei nebūtų valstybės kaip rinkėjos, įmonė pati mokėtų tas sumas už draudimą ir kauptų pensijų fondą. Ir vis vien būtų minuse.

  Dirbti apsimoka tada, kai uždirbi. Va čia sekretorė klysta. Bet pats pavyzdys tai tik pasivaipymui.

 • Artūrai,

  siūlau žvilgtelt ir į šią citatą:

  Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja I. Degutienė

  pripažino, kad pirmą kartą susipažino su profsąjungų keliamomis problemomis, nors tiek Seimo pirmininkui Arūnui Valinskui, tiek premjerui Andriui Kubiliui buvo nusiųsti laiškai

  „Eiliniai Seimo nariai, mes nesam matę šitų klausimų“, – sakė politikė.

  Aš gal truputį durnas, nu bet – pirmoji vieno iš trijų valstybės pareigūnų :) pavaduotoja tėra eilinė Seimo narė? o savo partijoje ji matyt irgi visai neįtakinga?

 • Anonimas

  Kadangi esu pagerbtas A.Račo bloge paminint mano sukurtas skaičiuokles, tai turiu pareigą įnešti papildomo aiškumo ir susikurti šiokį tokį disclaimer’į savo profesinės kompetencijos atžvilgiu. Kad nebūtų kaip su tais besišlapinančiais berniukais ir AR nereiktų už mane atsiprašinėti :)

  Ši konkreti skaičiuoklė yra sukurta vadovaujantis naujai priimtais mokesčių įstatymais bei protingumo kriterijais.

  Problema yra ta, kad dabartiniuose mokestiniuose įstatymuose, reglamentuojančiuose gyventojų pajamų apmokestinimą, yra tokia painiava, kad susigaudyt ką norėjo pasakyti įstatymo leidėjas yra be galo sunku net specialistui. Švelniai tariant yra totali mokestinė betvarkė.

  Kai nesupranti kokius mokesčius reikia mokėti, tada skambini į jį administruojančią instituciją ir klausi.
  Skambinu į Sodrą, klausiu – kokius soc. draudimo mokesčius 2009 m. reikia mokėti nuo šiandien uždirbtų pajamų? Sodra atsako:pasakyti negalime, nepriimti poįstatyminiai aktai, todėl šiuo klausimu nekonsultuojame :) Sodra dabar taip atsako į daugumą jai pateikiamų klausimų (jai dzin, ji tikrins po metų, o kaip teisingai mokėt mokesčius tai jau mokančiųjų problema).

  Tai grįžtant prie skaičiuoklės. Kad būtent taip įstatyme aprašytos apmoketinimo taisyklės mano dauguma pažįstamų buhalterių. Vienas žinomiausių LT apskaitos specialistų G.Černius taip pat man patvirtino jos skaičiavimo teisingumą.

  Beje, verta paminėti, kad tai optimistinis mokesčių naštos traktavimas. Skaitant pažodžiui soc. draudimo įstatymą, tai gali rasti ir baisesnių dalykų, bet jau totaliai prasikertančiu su sveiku protu. Tai tokias normas kol kas eliminuojame. Matyt Sodra dėl to ir bijo išsakyt savo nuomonę.

  • Mielas Tomukai, jokiu būdu nepriimkite asmeniškai. Juk aš visiškai neabejoju skaičiuokle. Ir iš tikrųjų tai šis įrašas net nebuvo bandymas ginčyti apmokestinimo sistemos – nes teisūs yra sakantys, kad 3000 litų uždarbis per metus skamba juokingai.

   Tai buvo tiesiog dviejų temų derinys: teiginio, kad dirbti bet kuriuo atveju dirbti apsimoka ir įrodymo, kad tai nebūtinai yra tiesa.

   Čia ir Tau, Aurimai, pastaba. Tu teisus – dirbti apsimoka tik tada, kai uždirbi (išskyrus tuos atvejus, kai dirbi savo malonumui ir nesitiki uždirbti, pavyzdžiui, kapoji malkas ar sodini gėlytes savo darželyje).

   Kažkokie jau jūs labai rimti ir piktoki pastaruoju metu pasidarėte. Atsipalaiduokite, prisiminkite, kad šypsena ne tik praskaidrina nuotaika, bet ir prailgina sveikatą:)

   • Anonimas

    ne, tai aš nesijaučiu įžeistas (gal kai rašau apie įstatymus, atrodau piktai:), man tikrai malonu matyti cituojamą tą užrašiuką apie paskolą mokesčiams sumokėti.
    To sakinio tikslas ir yra parodyti Seimo naktinio darbo absurdiškumą.

 • Atvirai kalbant, jeigu per metus uždirbi tris tūkstančius, kažkas netvarkoj tada su tokia darbo vieta, čia ketvirtis etato, ar kaip? Kitas dalykas, jeigu tik tiek parodoma.
  Didesnė problema, kad motinai, iki dviejų metų auginančiai vaiką, neleidžiama dirbti papildomo darbo, nes kiek uždirbi, tiek nuskaičiuoja. Kirkilo vyriausybės palikimas, pasirodo. Ir štai per televiziją tos pačios „tradicinės“ partijos (kurios partinė ideologija labai aiški ir visiems suprantama, – čia rašau specialiai jums, mielas Artūrai, kaip kovotojui už kiekvienos partijos aiškius ideologinius principus),taigi, tos partijos atstovas tikina (teigia, stebisi, nesupranta, piktinasi), – taip negalima, taip neteisinga, tai diskriminacija.

  Kaip tie socdemai sugeba patekti į seimą ? – X failų vertas siužetas. ( Ar, paprasčiausiai, avinų banda esam ?)

  • Anonimas

   čia kalba eina apie individualią veiklą, t.y. kai darbo vietą susikuri pats sau. Ne visada verslas ar versliukas pavyksta. Todėl lupti mokesčius nuo patirto nuostolio yra kiek žiauroka.

   Kam tada rizikuot ir pradėt tą versliuką? Geriau darbo biržoj užsiregistruot ir gyvent iš tavo Virgi kišenės.

   • tomukai,
    Kad pradedančiųjų versliuką reikalai šioje šalyje žiauriai nesutvarkyti, net nebandau ginčytis.

    • Anonimas

     Realiai verslą pradėti pavyksta vienam iš dešimt. Iki šiol valdžia tikrai nepadėjo. Manau todėl lietuviai ir nepasižymi verslumu savo šalyje.

     • romai,
      Na ką jūs ! O Maxima ? :)))

 • Anonimas

  gaila, bet nesuvokiu, kodel uzsidirbti 3000 lt per metus yra sitoje valstybeje nebeleistina? negi tu kazko is kazko prasai? o gal tau tiek pakanka… o gal tu dirbi 15 minuciu per diena. argi tai ne indvido laisve pasirinkti. o cia tau atviru tekstu valinkskai sako: nedirbk, nes teks dar pasiimti paskola ir susimoketi, kad drisai DIRBTI ir net kazkiek uzsidirbti. o jei be krastutinumu… su ziburiu niekur nerandu nors mazo paskatinimo siandien vykdyti indvidualia veikla ar buti indvidualios imones savininku. suprasciau, jei tokia mokestine nasta butu is serijos atejai pas kubiliu-semeta, gavai 200k gos zakaza ir dirbi. o siap reiktu susimastyti kokioje mes valstybeje siandien gyvename… asmeniskai galvoju, kad mokestine nasta UK mes aplenkem, Suomija berods jau ir… tai kas beliko? gal Norvegija? tik maza bedele… viesojo sektoriaus paslaugu kokybe kaip Mongolijoje… na ne, gal biski kokybiskiau, gal kaip Rumunijoje arba Albanijoje?

  UK Income tax rates for employees and self employed are the same.

  The UK income tax rates are: 0% on the first £6,035; 20% on the next £34,800; and 40% on all income above £40,835. For the majority of the 30 million UK workforce, the true or effective rate works out at 27% or 17% or 13% depending on whether you are a high earner, middle rate earner, or a low earner:

  Salary or Net Profit £36,035, less allowance £6,035, net taxable £30,000. Income tax payable £30,000 x 20% = £6,000. Effective tax rate 17%.

  Salary or Net Profit £18,035, less allowance of £6,035, net taxable £12,000. Income Tax payable £12,000 x 20% = £2,400. Effective tax rate 13%.

  Salary or Net Profit £72,035, first £6,035 x 0% = zero tax; next £34,800 x 20% = £6,960; next £31,200 x 40% = £12,480: total tax payable £19,440. Effective tax rate 27%.

  Class 2 National Insurance. This is a flat rate contribution. It can be paid quarterly, or paid each month by direct debit. The cost is a £2.20 per week for 2007/08 – about £114 for the year.

 • Anonimas

  to Tomukas

  Bingo! Manau dabar taip masto 90 proc. pasirinkima turinciu verslininku. Tik kai is to 90 taip mastanciu daugiau nei puse nusprest risti visas individulias veiklas, verslo liudijimus, UABu pelnai persikels i juodosios buchalterijos sasiuvinius ir t.t. kas tada laukia valstybes? Siaip, manau, nemazai verslininku turi pakankamai kapitalo metus kitus pailseti, dalis ilsesis ir ne savo noru, nes tiesiog uzsakymu nebeliks.

  „Kad pradedančiųjų versliuką reikalai šioje šalyje žiauriai nesutvarkyti, net nebandau ginčytis“. Cia panasiai kaip – nesigincysiu, jog galvos nukirtimas ant esafoto gali neigiamai paveikti zmogaus sveikata :)

  • Čia panašiai kaip – „dirbu po 15 minučių per dieną ir man pakanka“ (paulius ,Sausis 15, 2009 9:16 vakare ). O paskui tokie „genijai“ skundžiasi, kad valstybė jį tratina per visus galus. O gal pirmiausiai reiktų liautis pačiam tratinus valstybę tokiais pareiškimais ?

   • Anonimas

    virgi,

    jus jauciu esate tratintoju ir geniju indetifikavimo ekspertas. gal koki case study papasakokite? daugiau tokiu lietuvai reikia. tiktu jusu …. ir bravuriskumas salia daugelio valinsku seime. garantuotai rastumete ir bendra kalba, ypac su ligitu, donalda, burksu ir etc. pvz. aptartumete strategines uzsienio politikos gaires. siap mano tevelis turtigas dede ir darbas man malonus 15 min uzsiemimas per diena? gal del to tureciau dirbti nelegaliai? ir bukite ramus. nei mes cia genijai nei ka nors tratiname per kazkokius galus. ….

    apibendrinus: jei neturite ka pasakyti neasmenisko, patylekite ir neterskite cia neprasomas.

    Komentaras redaguotas – A.R.

    • Mielas Pauliau, prašyčiau kitą kartą šiek tiek pasirinkti komentaruose naudojamus terminus

    • pauliau,
     tai aš ir sakau: kai tokie tavo tipo „genijai“ pradeda durnių ieškoti, kaip taisyklė, durniais lieka patys. :) Ir atsipalaiduok, nežinau, kaip tavo parašymas iki A.R. paredagavimo atrodė, bet matyt ne kaip, jei net A.R. nervai neatlaikė.
     Beje, mano gyvenime tu ne pirmas toks „genijus“ durnių ieškotojas. Ir gyvenimas juos skaudžiai nubaudžia. Negąsdinu. Varyk ir toliau taip ir įsitikinsi.

 • Ir ne tik pradedanciuju. Yra mase zmoniu kurie gal net ne kazka gyvenime moka. Na bet vis tiek kazka moka. Sakykime pinti is vyteliu krepselius ar is molio lipdyti spotkelius. Nesvarbu… Tokiu zmoniu biznis yra amzinai merdintis, jie kiek atkunta tik kai tauta atkunta ir ima maziau pergyventi del prairusios siules pinigineje. Tad kas valstybei geriau – ilgejantis sarasas darbo birzoje ar kad ir vangiai, bet savarankiskai besikapstantis pilietis?

  p.s. Kadangi neturiu galimybes siame saite kurti savo temu [nezinau kaip tai padare Paulius], tai bent vienu sakiniu ikisiu ir kiek antrine savo minti: Mano giliausiu isitikinimu kazkada vyriausybe turetu registro veiklu klasifikatoriu isdalinti i maziausiai tris rusis – pirmo butinumo prekes ir paslaugos [tai, be ko zmogus niekaip negali isgyventi], antro butinumo [tai kas labai jau patrauklu ir gundo, bet labai uzsispyrus galima ir atsisakyti] ir trecio butinumo [prabangos ir euforijos prekes ir paslaugos]. Ir visa tai tam, kad diferencijuoti mokescius pagal veiklas. Tai butu tikrai sazininga tiek verslui, tiek valstybei, tiek zmonems.

  • Anonimas

   Marteli,
   Išsireiškimas „euforijos prekės“ man patiko. Galima naudosiu?

 • Anonimas

  To Martelis

  Tokiue atveju tie patys „amzinai merdintys“ vyteliu pinejai i kuria grupe pakliutu? I antra? Ir galetume ju atsisakyti reikalam pablogejus? O kas i pirma pakliutu?

  • Taip, i antra. Juos apmokestinti reiketu mazesniu procentu, kad jie, galedami pigiau parduoti savo prekes, kaip nors pragyventi savarankiskai ir neuzkrautu valstbei savo problemu

 • Anonimas

  kad paulius temu nekure sitame bloge ;) jam tiesiog uzkliuvo keli grazus zodeliai ir jis atrades Arturo emailai parase jam laiskuti … nieko stebuklingo ;)

  o jei jau apie sazininga/nesazininga… kodel man toks atrodymas smezuoja vis, kad visa sita suirute sukelta siekiant kazka kazkur nuslepti: jus cia visi pasiardykite, o mes cia savo reikaliukus prasuksime. beje vakar berods Glaveckas jau pareiske, kad prireiks TVF ismaldos prasyt ko gero… o kas skaite apie Latvijos ir TVF susitarimus, manau supras kur link keliaujame septinmyliais zingsniais. jei norit paskaityti nesikuklinkt sakykit ;)

  dabar beziurint i buvusia mokestine sistema, galvoju, kad ji buvo ne tokia jau bloga, pakankamai aiski, net kazkuria prasme subalansuota. apie socialini draudima apskritai kalbeti net neverta… ypac po sios dienos veto atmetimo. man sunku suvokti, kaip galima tiketi tokia valstybe ir kazkokia sodros ateitimi, kai viena diena ivyksta tai… taigi mokestinis balansas buvo, tik reikejo tam tikru grupiu piknaudziavimus sumazinti. tu paciu zurnalistu ar fonogramininku ar visokiu ligitu kernagiu http://www.vrk.lt/rinkimai/400_lt/Kandidatai/Kandidatas22986/Kandidato22986Deklaracijos.html

  gal as cia durnas, bet vis klausiu: koki cia dvirati sitie valinskai isradineja jau 18 metu. na nemoki, nenori, nesugebi, esi ribotas, ligotas, tinginys ar debilavotas… nusipirkim gal is kokios Suomijos ar Kanados ar New Zealand valstybes valdymo francize. arba pirkim dalimis. KAM isradineti kazkoki dvirati? o gal mes cia esame isijaute i savo unikaluma. aaa jooo vis pamirstu, kad drasi valinsku salis cia vienok, kur MP patarineja bankelio klerkiukas, uki valdo baldininkas su istoriko „diplomu“, o aplinkosauga kazkokio betoninko rankose. nors man ir istorikai ir baldininkai ir net betoninkai mieli.

 • pauliau,
  „…gal as cia durnas, bet vis klausiu: koki cia dvirati sitie valinskai isradineja jau 18 metu…“ – gal tu tikrai durnas? Valinskas 18 metų ? Tu ką, LNK teletabis tipo krivicko ar haroldo, ar kaip? Tu, biče, eik miegoti geriau. Paskutinius aštuonerius metus kirkilas valdė, prieš tai kubilius, dar anksčiau vėl kirkilas. Tik ar tu suprasi … ?
  „…esi ribotas, ligotas, tinginys ar debilavotas…“, – tu čia apie save, ar kaip ?
  Atsiprašau visų, o tau , pauliau, labanakt…

  • Anonimas

   na jus virgi nesiputokite cia labai. as jums ne bicas ir ne druzokas. ir statybose plytu su jumis nenesiojau. ir bambalio zaibo alaus i gerkle nesipyliau. taip kad nesiputokite. asmeniskai jums, nesisovokusiam pasakysiu, kad ‘valinskas’ yra bendrinis zodis. na o jei, o jei, jus netycia nezinote kas tas per stebuklas bendrinis zodis prasau jusu asmeniskai susipazinti: http://ualgiman.dtiltas.lt/bendriniai_ir_tikriniai_zodziai.html

 • Kirkilas, po konstitucinio teismo išvados (algas mažintis galima) šiandien pareiškė – sunkmetis, išlaidų daugėja , suprask, koks čia dar algų susimažinimas. Čia tai premjeras , čia tai partijos ir tautos lyderis !!! :))) Dasigyvenom …

  Beje, Artūras nei žodžiu nei raštu apie rytdienos mitingą. Turėtumėt, Artūrai, džiaugtis, liaudis bunda, politmafiją vers iš sosto … deja … tai KAM jūs, Artūrai Račai, iš tiesų (ati)dirbate ???

 • Anonimas

  Aha, aš irgi žvilgtelėjau šiandien porą kartų, visur pirmojo rimtesnio mitingo pabandymas puslapių viršuj, pas Artūrą nieko. Kažkiek keisokai pasirodė.

 • Anonimas

  Kelios citatos apie tingėjimo filosofiją iš: http://www.blogas.lt/laimiszmuida „Labai svarbu darbe yra nepersistengt, kuo daugiau patingėt ir kuo mažiau pasiduoti darbui“.
  „Gimęs vaikas, turi didžiulį poreikį bendrauti. Jis nori beveik visą laiką liestis su mama, tėčiu ir jausti jų dėmesį.Tačiau šią natūralią tvarką sugriauna DARBAS. Tėvai palieka vaikus ir išeina dirbti. Iš pradžių palieka močiutei, seneliui, paskui auklei, vėliau atiduoda į darželį“
  „Sakysite, tinginių pasaulis yra atvirkščias. Čia viskas aukštyn kojomis. Iš tikrųjų tinginių pasaulis yra natūralus ir teisingas, o „normalių“ dirbančių žmonių žmonių pasaulis yra atvirkščias. Juk tikrai, jei būni tarp žmonių, tai neturi jaustis vienišas. O dirbančių žmonių pasaulyje yra atvirkščiai – kuo daugiau žmonių šalia, tuo tu jiems svetimesnis, tuo tu dvasiškai toliau nuo jų esi. Nori meilės ir bendravimo – būni su žmogum. O darboholikai daro atvirkščiai: bėga į darbą, kad uždirbtų pinigų ir atneštų už juos nupirktą dovaną kaip meilės išraišką. O tik įteikę tą dovaną (gerai, jei ne paštu) iš karto bėga vėl lauk nuo mylimo žmogaus į darbą, kad vėl atneštų tokią dovaną. Ir rezultatas – visą gyvenimą praleidžia atskirai. Argi tai ne atvirkščias ir dirbtinas gyvenimas?“
  Taigi dirbti neapsimoka.. Tapau tingėjimo filosofijos šalininku.

 • Anonimas

  citata is delfio konferencijos su VMI specialiste:
  „KristinaB:
  11:04
  Dirbu pagal darbo sutarti. Jei papildomai užsiimsiu individualia veikla, kokius dabar mokescius turesiu moketi?
  A.Morkuniene:
  11:49
  Reikes moketi gyventoju pajamu mokesti 15 proc., imoka „Sodrai“ – 28,5 proc. nuo pajamu, atskaicius sanaudas, ir 9 proc. sveikatos draudimui.“

  mokesciu skaiciuokle, vienok, skaiciuoja 28,5 proc. nuo pajamu, neatskaicius sanaudu. :)
  nors, zinoma, kai pati sodra isigandusi ir bijo kazka daugiau konsultuoti, tada ir belieka sudaryti tokias formules, kur nokesciai didesni gaunasi, nei pajamos :)
  nors su individualia veikla yra ir tam tikra specifika, nes iki naujuju irgi buvo tokia situacija, kad jei esi registraves IDV, bet negauni pajamu, sodrai vistiek reikedavo moketi tam tikra fiksuota ketvirtini mokesti…

  • Anonimas

   „mokesciu skaiciuokle, vienok, skaiciuoja 28,5 proc. nuo pajamu, neatskaicius sanaudu.“

   skaiciuoja atskaicius sanaudas, akis prasiplauk.

   • Anonimas

    Nu tomukas paaiškink dabar.
    Straipsnio pradžioj pateiktame pavyzdyje duota:
    Pajamos: 10000lt
    Sąnaudos: 7000Lt
    Sodra 28,5%: 2188,8Lt

    Ir tu sakai, kad tie 2188lt gaunasi nuo pajamų atskaičius sąnaudas?
    10000-7000=3000; 3000*0,285=855Lt

    Tik klausimas ar tikrai iš pajamų galima atimt sąnaudas, ar apmokestinamos visos pajamos.

    • Anonimas

     norejau ir as ta pati tomukui parasyti, bet jau nebereikia. aciu

    • Anonimas

     matematikai jūs matematikai, problema ir yra tame, kad yra nustatytos minimalios normos kiek reikia sumokėti mokesčių. Todėl net nieko neuždirbus reikia sumokėti virš 3k mokesčių.

     • Anonimas

      sutinku, bet tokia sistema IDV buvo ir iki naujuju, kaip net negavus pajamu, reikedavo moketi fiksuota mokesti sodrai. tokia ji, matyt, ir isliko.
      taciau siuo diskutuojamu atveju mokestis atsiranda ne todel, kad ‘skaiciuoja atskaicius sanaudas’, bet del kitu – istatyminiu – reikalavimu.

     • Anonimas

      ne visai taip, iki šiol buvo gerokai švelnesnės sąlygos ir net buvo nustatytos minimalios pajamų ribos (12MMA jei gerai pamenu) nuo kurių reikia pradėti mokėti soc. draudimo mokesčius.

     • Anonimas

      12 MMA riba – tik tuo atveju, jei dirbai kitur pagal darbo sutarti (t.y. darbdavys mokejo uz tave sodra), o jei nedirbai, tai prievole moketi atsirasdavo iskart… iki 12 MMA – pusei bazines pensijos, virs 12 MMA – papildomai pensijai. dabar, kaip suprantu, tai pasikeite, ir prievole moketi sodrai atsiranda iskart ir visiems :)))

 • Anonimas

  donatai,

  na jus tikras cirko karalius. jei skaiciuotu tik nuo pajamu tai butu kosmosas totalus. cia jei matematikos mokykloje nemoko tai jums skaciuokle turetu rodyti taip:
  pajamos: 100k / islaidos: 60k / pelnas: 40k
  GPM: 40*0.15=6k / Sodra: 100*0.28=28k / PSD: 40*0.09=3.6k / Mokesciai viso: 37.6k

  uzdirbai 40k pelno, sumokejai mokesciu 37.6k. tai kokia cia mokestine nasta butu? ;) taip kad viska ta skaiciuokle gera skaiciuoja.

  • Anonimas

   pauliui:
   nesiimu analizuoti lietuvos mokestines bazes, nesu to specialistas, bet as nurodziau citata, kur VMI darbuotoja sake, kad sodra skaiciuojama nuo pajamos-sanaudos, taip kad jusu pavyzdyje sodra butu: 40*0.28=11,2k

 • Anonimas

  Ką gi, po tokių neapgalvotai skubotų Kubilius ir Co veiksmų rezultatų ilgai laukti tikrai nereikės. Kubiliau, sukūrėte tokį mokestinį bardaką – taip jums ir reikia! Liaudis „gerų“ darbų tikrai nepamirš.

  Įskaitant tą faktą, kad tuoj po esamos Vyriausybės žlugimo vėl reikės iš esmės taisyti, keisti ir atstatinėti į pradinę padėtį praktiškai visus mokesčių įstatymus, drįsčiau teigti, kad Kubiliaus ir Co veiksmai mokesčių srityje atnešė tik finansinius nuostolius tiek pačiai valstybei, tiek įmonėms.

 • Anonimas

  žinau, ne į temą, bet jeigu neskaitėte, noriu pasidalinti vienu straipsniu: http://lrt.lt/news.php?strid=5082&id=5101332
  labai geros mintys.

  taip pat pritariu vienam komentarui, kodėl Artūrai Jūs nerašote apie mitingą? :)
  negi neateisit? :)

 • Anonimas

  Gal pasakysiu dabar eretišką mintį, bet kai man nusibodo vien tik atlyginimą imti ir užsinorėjau šiek tiek adrenalino, sukūriau UAB, tai man pasirodė viskas labai paprasta. Svarbu turėti pinigų įstatiniam ir keletą šimtų pasisamdyti buhalterinių paslaugų įmonę, kuri viską suformina, paruošia, tau belieka tik pasirašyti ir gali sau bizniauti. Aišku mano bizniavimams ypatingų leidimų nereikia (ten higienos ir pan.) Žodžiu man susidarė įspūdis, kad pradėti verslą Lietuvoje labai paprasta. Tiesa, savivaldybė dar ir paramą 500 Lt ribose davė :)

  • Anonimas

   Nagi nagi, o kas po to? As turiu au 6 metus neveikianti UAB’a. Pensijoje jis tpsakant. Tai man jau dziaugtis? O kodel neveikianti? Todel, kad zonos kur isisprausti nerandu. Nors turejau. Kazkada suede mokesciu sistema, o slepti nenorejau. Gal ir bijojau.
   Tai ka toliau man siulote veikti? Nera klientu, nes neturi pinigu liaudis……

 • Anonimas

  Valentinai, atidaryti įmonė tikrai yra paprasta. Tačiau toli gražu nėra nepaprasta vystyti veiklą – gauti pelną tokį, kad atlyginimai darbuotojams būtų bent jau artimi europiniams. Kitaip kokia tada tokio verslo prasmė ir ateitis?

  • Anonimas

   Irgi verslininke,
   Aš sureagavau į kažkieno parayšymą, kad Lietuvoje labai sunku pradėti verslą, kad pasiseka vienam iš 10 ir valstybė nieko nepadeda. Manau, kad verslo sėkmė daugiausia priklauso nuo koncepcijos, verslininko energijos ir kompetencijos ją įgyvendinti. Kaip valstybė gali čia padėti? Tai, kad pasiseka vienam iš dešimties manau yra labai normalus rodiklis. Aišku koks yra tikrasis skaičius mes nežinome, bet jis turėtų būti labai panašus.
   O teisinis verslo įforminimas ir pradžia Lietuvoje yra pakankamai paprasti ir nebrangūs.

   • Valentinai,
    rodiklis tikrai nera normalus. Nes jei is 10 pasiseka tik vienam, tai kur tie 9 turi detis? Ar manote, kad darbo birza juos gali islaikyti?
    O 90 procentu verslo sekmes priklauso ne nuo pacio verslininko, o nuo to kiek is jo atima valstybe. Ir nuo to ar jis moka arba nori ja apgaudineti. Kai nepakeliami mokesciai, tada tenka kainas kosmines daryti. O ju nebeiperka zmogus ir jis pas tave nebeina.

 • Anonimas

  Kaip valstybė gali padėti verslo sėkmei? Labai paprastai. Vieną kartą liautis kaitaliojus mokesčius. O jeigu yra tokia būtinybė, tai visa tai atlikti neskubant, gerai viską pasvėrus ir būtinai pasitarus su verslo atstovais.

  Bet problema nr.1, kuris labiausiai trukdo verslui Lietuvoje yra toli gražu ne mokesčiai, o korupcija (su ja tiesiogiai susiję juodasis verslas, monopolijos ir pan.). Būtent į čia (o ne į mokesčius) pirmiausia turėtų būti nukreiptas visas dėmesys ir pastangos. Deja, korupcijos sutramdymui tiek naujoji, tiek senoji vyriausybė nepadarė visiškai nieko.

  • Anonimas

   Nesiginčiju ir sutinku.

 • Yra du keliai: mažinti pensijas (apie 40%), valdymo išlaidas (40%), perteklinių projektų atsisakymas, kitas kelias – didinti mokesčius, prigalvoti naujų ir veikti rįžtingai, žaibiškai. Įsivaizduokitr: kekvieną mėnesį vyriausybei ateina apmokėti sąskaitų už 1 mljrd., o įplaukų į biudžetą – 600 mln. Įmonė bankrutuotų per mėnesį. Todėl vyriausybei reikia veikti žaibiškai rįžtingai, kas pradžioje ir buvo daroma, tik klaida PVM tarifas (turėjo būti 20%), bendrovių auto apmokestinimas, gal padarant išimtis logistikai, taksistams. Dabar einama jokiu keliu, trypčiojama vietoje, todėl neišvengiamai reikės kreiptis į TVF, o kitais metais pakoreguoti LTL kursą.

 • Anonimas

  Fredi, jeigu trūkta pinigų yra tik vienas teisingas kelias – mažinti išlaidas. Jeigu ir tai nepadeda – tada skolintis. Jeigu ir tai nepadeda – mesti tokius vadovus lauk. Jeigu ir tai nepadeda – padidinti mokesčius. Jeigu ir tai nepadeda – kas per skyle tada ten yra?

  Vyriausybė viską daro atvirkščiai – nuo kito galo. Kokios išlaidos realiai valstybės sektoriuje buvo sumažintos? Net biudžeto išlaidos 2009 metams yra didesnės už 2008 metų biudžetą. Tai kas čia per taupymas?

  • Anonimas

   Kiek aš suprantu apie verslą, tai teisingas kelias – didinti pajamas, o tik jei nesugebi tada mažinti išlaidas ;)
   Mažinti išlaidas – turi labai aiškų apribojimą – 0ltl, pasiekus šį dydį ir veiklos lieka 0..
   Kitas klausimas, kad padidinus mokesčius nebutinai padideja mokestines pajamos, tam yra protingų žmonių, kurie gali paskaičiuoti gana tiksliai, tik deja nelabai kas klauso
   Kodėl pvz. PVM didino 1% o ne 2-3%?

 • Anonimas

  Mokesčių didinimas neigiamai veikia tų mokesčių surinkimą ypač sunkmečiu, Kubiliau plnas labai primityvus, tokį planą net Fredis nesukiai gali sugalvoti ir būti Lietuvos gelbėtoju. Panašus planas yra ir pas energetius, jie aiškina, kad reikia kelti šilumos kainas nes žmonės taupo ir jie nesurenka pakankamai pinigų savo išlaidoms, del šitokio valdymo renovacija atneš labai didelę žalą, čia iš „Kauno Energija“ tinklalapio:
  “ Šiuo metu esančią
  Centralizuotos šilumos kainą imant už bazinę, vadovaujantis standartiniais šilumos kainos skaičiavimo metodais galima prognozuoti, kad šilumos vartojimui sumažėjus 5 procentais, kaina galėtų padidėtų apie 5-10 procentų.“

 • į „Europos kultūros sistinė“ šiandien atėjo ekonominė policija, visus daugiabučius „apsiųti“ polistiroliu, akmens vata, Seimo narių atlyginimų mažinimas ir t.t..

 • Anonimas
 • Anonimas

  kita problema yra ta, kad jei tomuko skaiciuokles veikia teisingai :) tai dirbti pagal darbo sutartis labiau apsimoka (momestine nasta 33-42%), nei per individualia veikla (mokestine nasta 48%). va cia tai konservatoriu jau absurdas, nes juk samdomas darbas negali buti labiau apmokestinams uz tuos, kurie patys susikuria sau darbo vieta! panasiai ir su autorinemis, kur 2011 mokestine nasta bus 42%.

 • Anonimas

  Skaičiuoklė panaši į teisingą, tik formuluotė: „Jūs per metus uždirbtote 3000 Lt, o nuo šių uždirbtų pajamų valstybei reikia sumokėti 3502.8 Lt mokesčių“
  Yra neteisnga, kol nesumokėjot mokesčių – jūs nieko neuždirbot
  Nes vadovaujantis tokia logika galima pasakyt, kad jūs gavot pajamų 10000ltl – vadinasi tiek ir uždirbot
  Žodžiu primena, A.Brazauską, kuris iki pamelynavimo ginčydavosi, jog LT mokesčiai mažiausi, tik jis turėjo omenyje juridinių asmenų apmokestinimą, o klausiantieji fizinių…

  • Anonimas

   O tai kas tada uždirba tuos 3000lt? Puškinas? GPM yra tiesioginis mokestis, kuris skaičiuojamas nuo uždibtų pajamų. Todėl visų pirma reikia uždirbti, o paskui iš uždirbtų mokėti.

   PVM ar akcizai yra netiesioginiai mokesčiai, juos reikia mokėti nepriklausomai nuo uždirbtų pajamų ar gauto pelno.

   • Anonimas

    GPM:
    Ne nuo uždirbtų, o nuo gautų – skirtumas labai svarbus

    Lingvistika: Uždirbta = pelnas, t.y. pajamos – sąnaudos (gamybines, mokestines ir visi kiti atskaitymai)

    Beje iš individualios veiklos gautų pajamų galima atimti sąnaudas, bet tada GPM yra ne 15%, о 24%, taip kad skaičiuoklė irgi kelia tam tikrų abejonių

    Nesiimsiu mokėti mokesčių pagal jūsų skaičiuoklę ;)

    • Anonimas

     Giedrius U., tu naujus įstatymus pasiskaityk. Remiesi jau nebegaliojančiom normom, tai neturiu net noro leistis į didesnes diskusijas. Jau 24% GMP tarifo nebeliko, prabusk.

     O mokesčius reikia skaičiuoti ne pagal linvistines, o pagal apskaitos taisykles. O apskaitos taisyklės sako, kad pelno mokestis nėra sąnaudos.

     Tai buvo paskutinis mano komentaras šiame įraše, nes literatūriniais terminais diskutuoti apie mokesčius yra beprasmiška.

     • Anonimas

      tomukai, nepykit
      dirbat gera ir naudinga darba, aciu,
      dabar pats velnias koja nusilauztu naujuose mokesciu istatymuose, tad jusu skaiciuokles yra labai naudingos bandyti pagauti visuma per imanomai trumpa laika.
      taciau, kaip suprantu, kai nebeliko IDV sanaudu, kurias itraukus i apskaita anksciau buvo galima moketi 24%, kodel tos sanaudos itrauktos i dabartine skaiciuokle? juk liko tik pajamos ir mokesciai… ar as klystu?

     • Anonimas

      anksčiau buvo taip: jei skaičiuodamas apmokestinamąsias pajamas atimdavai sąnaudas, mokėdavai 24% GPM
      Jei neatimdavai sąnaudų, tai skaičiuodavai 15% GPM\

      Nuo 2009 m. liko vienas 15% GPM tarifas ir teisė atimti sąnaudas. Nori atimk, nori neatimk. Aišku kiekvienas protingas žmogus jas atims.
      Dar nuo 2009 m. prisidėjo naujas 9% PSD mokestis.

      Tai gaunasi GPM=(pajamos-sąnaudos)*0.15 PSD =(pajamos-sąnaudos)*0.09

 • Anonimas

  gerbiamas A.R.Prisimindamas,kad tik šypsena skaidrina gyvenimą,galiu pažerti ne vieną išmintį šia tema: neturtas – ne yda;gerai tam,kas geria paskutinis;mažiau žinosi – geriau miegosi ir t.t. ir pan.Jūsų nurodyta suma – 3000 lt.per metus nėra realybės objektas,išskyrus tur būt tuos atvejus nelegaliose žuvies apdirbimo įmonėse.Va,su šiais dalykais ,aišku,kovoti reikia ir p.Pluktas vietoj to,kad sėdėtų strauso pozicijoje,galėtų pradėti veiklą.Tiesiog trūksta valios,o tyčiotis iš žmonių neleistina niekam.

 • cekai komunistu paslaugu atsisake kada lietuvos baudziaunikai atsisakys kolukiu pirmininku vaiku paslaugu tada nebus tokiu cirku