Citata #415 Apie pilietiškumą ir rūpestį savimi

Vilniaus picerijos „Focus“ darbuotojas paaiškina, apibūdina savo darbo sąlygas ir sutartą užmokestį:

Nemačiau jokios sutarties ir nežinau kokiu pagrindu esu įdarbintas. Negaliu pasakyti ar dirbu pilnu etatu ar ne

lrytas.lt

… Kai paskaitai, pradedi galvoti, kad tai, kas vyksta Seime, yra visiškai normalu. Nes jei nežinai, kiek ir už kiek dirbi, tai koks skirtumas, kokie mokesčiai…

(5 balsų, vidurkis: 4,40 iš 5)
Loading...
 • Arturas

  O šita… kaip ten baigėsi su Čilija?

 • Zigmas

  Kiek dirbi ir kiek uždirbi tai aišku, o vat viskas kitkas jau pa barabanu :)

 • Regis

  Šiaip gali būti, kad jis viską kuo puikiausiai žino. Tik nenorėjo nieko aiškinti pareigūnams, nes nespėjo gauti instrukcijų ką kalbėti o apie ką tylėti. O ir šiaip į straipsnelį be nurodytos žurnalisto autorystės derėtų įtariau žiūrėti. O jeigu dar iš Lietuvos demokratijos garanto.. Kas ten žino, gal ten tas darbuotojas kitaip kalbėjo, o gal iš viso niekas iš darbuotojų nieko nesakė..

 • nerijus

  Šiandien paskaičiavau: vien automobilio kurui dirbu- du mėnesius per metus.

  • Regis

   Dar paskaičiuok kiek kainavo būsto išlaikymas. Bet čia vėliau, ne šiandien ir ne rytoj. Nesumesk visko į vieną vietą. Bo praeis noras laisvoje demokratiškoje šalyje gyvent. Beje įdomu ar kilęs triukšmas dėl didesnio šilumos suvartojimo duos kokių nors realių rezultatų. Šiandien kaip tik kalbėjau su vienu žmogumi kuris rinkimuose pasirinko A.Zuoką. Mane pribloškė kai paklausė o kuris kitas meras ką nors būtų kitaip daręs. Ir žinai, nežinojau ką pasakyti. Kitas turima omeny iš tų kuriems realu būt išrinktiems tarybos į tokį postą.

   • nerijus

    Regi

    Vedu sąsiuvinį, kuriame sąskaitas „fiksuoju“ jau penketą metų. Ir, ką tu manai? Pasižiūriu į praeitų metų sąskaitą už šildymą- apie 40 Lt.- mažiau; pasižiūriu už lapkritį- tik 20 Lt.- daugiau.

    Pasirodo, draugai sumokėjo (už „šildymą“) pigiau nei pernai.

    Keista? O jau buvau „ant bangos“ su visais…Gerai, kad nepaskubėjau.

    • nerijus

     „Pasižiūriu į praeitų metų sąskaitą už šildymą- apie 40 Lt.- mažiau“- spalio mėnesį.

    • Vaclovas

     Miestuose gerai,Sekmokas atpigino šilumą 15 procentų,Prezidentė 10 tuoj gal iš vis nereikės mokėti.

 • migla

  Sakyčiau, visai nekvailas „statistinio lietuvio“ atsakymas. Įsivaizduokit, klausinėja visokie mokesčių, darbo inspekcijų ir pan. institucijų atstovai apie vokelius. Taip imsit ir dėstysit viską, dėl ko sutarėt – kiek „baltais“, kiek „juodais“?

 • Gvidas

  Na, kad pvz ir visos Cili padavejos apiformintos kaip minimumas-puse etato, nors pamaina po 12 h :)

 • Izbliondimas

  Kasdien Lietuvoje daug pavagiama, manau, bet šiandien, manau ypatingai sėkminga diena.
  1.5 proc. biudžeto nunešė kelios šeimos, ir tik per kelias sekundes. O kiek tai bus litais, – gal kartais ir ne tiek daug. Bet jai padalijus tik kelioms šeimoms… Čia turiu omenyje apie momentinius pasisekimus.
  Na yra ir ne momentinių. Bet dėl pinigų Vilniuje už šilumą, tai esu tikras ten vyrukams, manau, neišdegė, manau bus areštų ir kalėjimų, bent pamokai kitiems. Manau, kad bus pasakyta, kad saikas visiškai buvo prarastas, t.y. kad po tiek pasiimti nėra padoru net mūsų šalelėje, kur daug kas leidžiama buvo.

 • Fredis*

  Valentinai, Užkalnis metė akmenuką į Nidos Vasiliauskaitės, Lazutkos ir „austro“ daržą http://www.lrytas.lt/-13243061311322147123-u%C5%BE-runkelizmo-propagand%C4%85-turi-b%C5%ABti-baud%C5%BEiama.htm

  • nesvarbu

   Fredi,tokie straipsniai tik patvirtina Valentino žodžius, kad Užkalnio vieta yra labai svarbi – jis identifikuoja provincialumo, siauraprotiškumo, susireikšminimo, sovietinės nostalgijos, kolektyvinės neatsakomybės, snobizmo apraiškas ir jas išjuokia. Iš esmės pastebėjau, kad Užkalnis prilygsta Valentinui, kadangi sugeba generuoti mintį, idėją, iškelti problemą, išryškinti jos esminius požymius, juos aiškiai įvardinti. Tuo tokie (talentingi) žmonės ir esminiai skiriasi nuo vidutinybių, sugebančių tik komentuoti tai ką atranda ir iškelia talentingieji.

   • bang

    Pastarasis Užkalnio kūrinys, IMHO, atėmus ne naują pastebėjimą, apie Vyriausybės viešųjų ryšių problemas, yra visiškas niekalas.

    • Valentinas

     Tai nesvarbu ir rašo: „prilygsta Valentinui“ :)

     • bang

      Na, pasakiau nuomonę apie konkretų kūrinį, neapibendrindamas visos literatūrinės veiklos ir nevertindamas paties kūrinio autoriaus, jau nekalbant apie kitus :)

   • mielas nesvarbu, dar kartą mane nustebinote. Perskaičiau ką tik ir aš tamstos minimą kūrinį, kriame identifikuojama ir išjuokiama. Galiu , žinoma, klysti, bet neradau, nei kas ten identifikuojama, nei kas išjuokiama. Radau kažkokį jovalą, kuris bent jau man liudija, kad to jovalo autorius visiškai nesupranta temos, apie kurią rašo. Ir – kas ypač būdinga jo kūriniams – negeneruoja jokios idėjos, minties, nekelia jokios problemos. Tiesiog taškosi ir bando pabrėžti, kad jis tai ne runkelis. Nors iš tiesų, tai didesnio runkelio – tarp šiandien Lietuvoje rašančių vargu ar yra.

    • Smokas

     juk jam jo „jovalas“ pajamas generuoja, o pačio piktinimasis pasitenkinimą liekant ištikimu „idealams“. Verslininkas rado nišą, kurią sukuriant Jūs igi prisidėjote. Toje nišoje randasi tie, kurie pavargo nuo „moralizatorių“ ir pasiilgo „šlykštukų nihilistų“. Manau Užkalnio žmona tuo patenkinta, o Jūsų ? :)

     • mustangas

      Aš abejoju, kad Užkalnis tik taip savo žmoną betenkina.

  • Valentinas

   Fredi,
   Neskoninga minėti Užkalnį kitą dieną po biudžeto priėmimo.

   • Fredis*

    Užkalnis pademonstravo aukščiausio lygio diplomatinius sugebėjimus, kas nėra labai jam būdinga, ir tekstą parašė sekančią dieną po biudžeto priėmimo, nors smulkių provokacijų nevengdavo ir anksčiau.

  • romas

   Kai siekėm nepriklausomybės, manėm, kad ištrūkus iš Sovietų sąjungos greitai prasidės vartojimo šventė, bet ji ne visiems prasidėjo. Nerealizuoti troškimai turi turėti kažkokią išraišką. Daugeliui, kuriem dažnai ir gyvenimas vakarop, tai išsiveržia neapykantos pavidalu.
   Užkalnio kalbėjimas, tarp kitko, ne itin skiriasi nuo kitų neapykantos skleidėjų kalbėjimo: panašus skundimasis ir panašus rodymas į kaltuosius. Įsižeidęs runkelis tik gauna patvirtinimą, kad pasiturintis nėra jo draugas: bendrapilietis, su kuriuo jie kuria bendrą ateitį. Straipsnis labiau skirtas įžeisti nei apšviesti.

   • Regis

    pritariu.

    Gaila neturiu laiko ramiai atsisėsti ir paparodijuoti šį jo paruoštą „mėšlainį“. Na tiek to bus dar progų.

   • nesvarbu

    romai, nuo kada apsileidimas, nenorėjimas prisiimti net elementarios atsakomybės už savo veiksmus, už savo pačio gyvenimą, kaltinimas dėl to kitų yra gėris ir privalumas kurio nevalia net kritikuoti? Ar pagalvojai prieš rašydamas, aš tai tuo abejoju.

    • romas

     Kritikuoti galima viską, kai mūsų kieme žodžio laisvė. Tik koks tos kritikos tikslas? Jei tikslas yra keisti runkelio mąstymą, ar pasirinktos priemonės protingos?

   • Izbliondimas

    Gerb. Romai sakote, ir manau šventą tiesą. Cituoju tą dalį teksto: „Kai siekėm nepriklausomybės, manėm, kad ištrūkus iš Sovietų sąjungos greitai prasidės vartojimo šventė,…“.
    Tas taip buvo.
    Bet, kada sulauksime velykų, kuomet nors mūsų elitas, tiligentai supras, kad neatsakingas vartojimas, – yra blogis, t.t. neatsakingas verslas.
    Kada sulauksime, kad visa tai, kas buvo siekta, išsvajota, ta prasme apie ką pasakėtė, – yra baisiai niekinga, mažai sietina su žmogumi… gi labiau, gal, su kumečio ainiu (urbanizuoto runkelyno runkeliu, kaipo dabar madoje kalbėti apie miestų šiukšles… vadinamą elitą, tiligentus ir ne tik…).

    Tiesa, painformuosiu Tamstą (nes jaučiu domitės tuo), kad Italijos ekologinės gamybos ūkyje yra paleistas labai galingas traktorius, varomas vandeniu (neišskiriantis CO du)…

 • Izbliondimas
 • austras

  Gerbiamas Romai, Fredi, Valentinai, ir kiti :)

  šiandien pirmoji kregždė. Pirmasis nedrąsus bandymas eiti link civilizuotos šalies. Nors viskas ir prasidėjo be galo kvailomis bananinei respublikai būdingomis aplinkybėmis, tačiau vis tiek nesitikėjau… :) Gal, iš tiesų, Kalėdos – stebuklų metas. Gerbiamas tinklaraštininke, nemanau, kad ši žinia ir Jums nepatiko… galvoju, kad tik pradžia…

  http://verslas.delfi.lt/realestate/seimas-apmokestino-brangesni-nei-1-mlnlt-nt.d?id=53231721

  • Valentinas

   Austrai,
   Žinia džiaugsminga, turint galvoje, kad manęs neapmokestins. Tačiau labai džiaugtis negaliu, nes Maldeikių klano būstinė Vilniaus Senamiestyje irgi nebus apmokestinta. Be to, neaišku ar neišsisuks Račas.

  • mielas Austrai, atrodo, protingas žmogus esate, o štai džiaugiatės visiška beprotyse. Joks tai ne bandymas ir jokia tai civilizacija. Kaulas TS-LKD rinkėjams, kuriems galvoje raudona žvaigždė šviečia ir žmonių supriešinimas. Tikrai stebiuosi, kaip tamsta to nematote. Civilizuota būtų buvę taip kaip Latvijoje jau prieš dvejus metus padarė. O dabar: atimsim ir padalinsim. Durneliai džiaugiasi, nes nesupranta, kad dalinti iš esmės tai nebus ko. Bet užtat pagal Marksą.

   • nesvarbu

    Artūrai, jokie protingi žodžiai austro atveju nepadės. Visais laikais pačias kruviniausias revoliucijas sukeldavo protingi inteligentėliai, ne kokie buki juodadarbiai. Ir visais laikais jų siekiai buvo kilnūs. Šiuo atžvilgiu niekas nepasikeitė ir nepasikeis, austrų buvo ir bus.

    • austras

     Nesvarbu, revoliucijos prasideda tada kai valdžioje pabūna Kirkilai, Brazauskai ir panašūs veikėjai. Revoliucijos neprasideda „protingiems inteligentėliams“ užsimanius.. :)

     • Fredis*

      Galutinai įtikėjau, kad austras yra geras žmogus. Galėtume net būti draugais.

    • nesvarbu

     „Revoliucijos prasideda tada kai valdžioje pabūna Kirkilai, Brazauskai ir panašūs veikėjai.“(austras)
     „Galutinai įtikėjau, kad austras yra geras žmogus. Galėtume net būti draugais.“(Fredis)
     Aš gi galutinai įtikėjau, kad Fredis yra silpnoji konservatorių grandis, kadangi jo plačiažiūriškas patiklumas yra platesnis nei galima, todėl pavojingas. Tai ypač akivaizdžiai parodė nuolankus, nusižeminantis pasisiūlymas austrui į draugus, po pastarojo mestelėjimo esą revoliucijos prasideda tada kai valdžioje pabūna Kirkilai, Brazauskai ir panašūs veikėjai.
     Išties tai revoliucionieriams austrams suirutės dingstis neturi absoliučiai jokios reikšmės. Jiems svarbiausia pats procesas. Suirutė. Ugnis. Veiksmas. Tekantis raudonas skystis. Tuomet tokie savo stichijoje. Tuo austrai esminiai skiriasi nuo fredžių, kurie saugiausiai jaučiasi, kuomet ramu, viskas vystosi evoliuciniu keliu, nėra smurto, visi draugiškai šnekučiuojasi. Jei fredžiai ir toleruoja kokį nors smurtą, tai išimtinai tik psichologinį. Ir tai tik rafinuotą, subtilų, jokiu būdu ne grubų. Šioje vietoje verta pastebėti, kad visuomet su nuostaba skaitau A.Račo kaltinimus Fredžiui esą šis yra bjaurus, šlykštus etc. Kadangi manau priešingai-Fredis yra išauklėtas ir kultūringas žmogus. Tik dėl nepakankamos savikontrolės per daug patiklus, ką žinodamas bando visaip maskuoti. Savikontrolė išsiugdoma gyvenimo patyrimu, saviaukla. Akivaizdu, kad Fredis dar nepakankamai žino savo teigiamybes ir silpnybes, mažai save kontroliuoja, nesavarankiškas, todėl gali būti lengvai įtakojamas. Kas ir pasireiškė stichišku kapituliavimu prieš austrą, šiam parodžius saldainį – blogame kontekste prakalbus apie Brazauską ir Kirkilą. Žvakės šviesos magija visuomet paraližuoja drugelio valią. Liūdniausia, kad austrų siautėjimo aukomis dažniausiai ir lemta būti patikliesiems „draugeliams“ fredžiams.

     • Fredis*

      Susidraugaudamas su austru aš pasistengčiau paraližuoti jo valią sukelti revoliuciją. Man patinka tikri idėjiniai socialistai, tikri idėjiniai liberalai ir tikri, o ne apsimestiniai, krikščionys demokraiai (konservatoriai) ir su jais visais su malonumu padiskutuočiau. Nesu labai tolerantiškas ir ne iki galo suprantu ir nepriimu liberaldemokratinės ideologijos. Tikriausiai todėl kai kas man jaučia neapykantą.

     • austras

      Nesvarbu, tiesiog pasakysiu, kad klystate. Revoliucija dėl revoliucijos yra kvailystė. Antras dalykas – evoliucinis kelias yra dešimteriopai prasmingesnis, jeigu tik jis yra įmanomas. Tai įrodyta toli gražu ne teoriškai, bet praktiškai. Tokiose šalyse kaip Austrija, Švedija, Danija ir t.t. Plačiau šįsyk nesiplėsiu. Čia Jūs mąstote siaurai, jei galvojate, kad mane žavi pats revoliucijos procesas. Revoliucija niekad neatsiranda iš nieko. Kiekvienam procesui yra giluminės priežastys.

     • romas

      „Kiekvienam procesui yra giluminės priežastys.“
      Tai – giluminis suvokimas? Gyventi tai suvokiant nėra lengva. Kalbėti – dar sunkiau.

   • austras

    Sutikčiau su Jumis. Tik gal tai bus pirmas žingsnis… :) Nors viltis, puikiai žinome kieno motina :)

  • Fredis*

   Austrui „kvailos, bananinei valstybei būdingos aplinkybės“ tikriausiai yra todėl, kad ne socialistai dabar valdžioje.
   Labai apgailėtinai atrodo žmonės, kurie kenčia ir jaučiasi nelaimingi, kai ne jų rinkti atstovai yra valdžioje. Kentėdami ir save žaloja, ir į aplinką spinduliuoja blogas emocijas. Kartais neviltis pasiekia tokį absurdo lygį ir groteskišką išraišką, kad opozicionieriai atsitempia į Seimo posėdžių salę žmogaus griaučius. Argi tai gražu?

   • Valentinas

    Lietuvoje yra tik vienintelis socialistas, kuris atitinka Austro reikalavimus socialistams – tai pats Austras. Todėl, Austras jaučiasi nelaimingas, nes ne jis valdžioje.

    • austras

     Pasijuokiau už save ir už Valentiną :) Abiems smagu :)

   • nerijus

    Fredi*

    „Labai apgailėtinai atrodo žmonės, kurie kenčia ir jaučiasi nelaimingi, kai ne jų rinkti atstovai yra valdžioje.“

    Kam tu nusišneki?

    Žmonės nepatenkinti jų veiksmais, kad ir kokie Seime fredžiai sėdi.
    Gal pailsėk nuo propagandos?

 • Regimantas

  Izbliondimui-tai vandeniu ar vandeniliu? Jie kiek skirtingi

  • Izbliondimas

   vandeniliu, žinoma.

 • Izbliondimas

  Šiandien pirmą kartą susiduriau su medicina (širdis), pagal poliklinikos siuntimą.
  Galiu pasakyti trumpai – super.
  Organizaciniai klausimai aukštumoje, – jokių sėdėjimų prie daktaro durų (tik bendroje salytėje, kur vadovauja teleekranas).
  Personalas iš labai patyrusių (manytum, kad dar nuo tarpukario) ir visai jaunų.
  Esu sužavėtas Santariškių ligonine. Taip ir toliau.

 • Fredis*

  Dabartinis nekilnojamojo turto įstatymas skatina neturėti šeimos ir turėti daug vaikų. Vaikams sukakus 18 metų bus galima padovanoti turtą.
  Valentinas yra ramus todėl, kad kai turės keturis milijonus, tai kiekvienam vaikui padovanos po vieną nekilnojamojo turto vienetą. Nerijus ir toliau skaičiuos centus benzinui.

  • Valentinas

   Fredi, mano gyvenimo tikslas nėra „turėti“.

   • Fredis*

    Kai žmogus nuoširdžiai dirba visuomenei naudingą darbą ir tai daro išmoningai, su meile – turtas ateina nejučia ir neprašant. Ateityje turtingiems žmonėms iškils dilema: ar patekti į apmokestinamųjų ratą, ar pinigus aukoti savanoriškai labdaros pavidalu.

   • bang

    O be gyvenimo tikslo daugiau nieko nebėra ?

   • nerijus

    Valentino tikslas „imti“?

 • nerijus

  Apie pilietiškumą ir rūpestį savimi:

  http://www.15min.lt/naujiena/miestas/vilnius/nuostolingai-dirbantys-ir-salta-vandeni-vis-reikalaujantys-branginti-vilniaus-vandenys-kaledas-svencia-prabangoje-41-186314

  „Apie šventę paklaustas įmonę Vilniaus savivaldybėje kuruojantis vicemeras Romas Adomavičius neslėpė, kad buvo kviestas kartu su „Vilniaus vandenų“ darbuotojais paminėti Kalėdas, tačiau negalėjęs ten nuvykti.“

  Negalėjo ar vengė (dėl tos pačios žiniasklaidos)? Yra skirtumas.

  „„Vilniaus vandenys“, kai prašė kelti šalto vandens kainą, motyvavo šį sprendimą tuo, jog jiems neužtenka pinigų būtinosioms išlaidoms, vandens tiekimo sąnaudos yra didesnės, negu surenkama iš gyventojų. Bet kaip rodo šitas veiksmas, nieko panašaus nebuvo – tiesiog bendrovės direktorius apgavo politikus. Nes jeigu lieka pinigų vakarėliams su grupių samdymu, tai labai stebina“, – teigė V.Urbonavičius.“

  Negaliu suprasti, kaip galima nuostolingai dirbti, kai gręžiniai daryti dar sovietmečiu, o vanduo iš jų imamas nemokamai? Briedas kažkoks?..

 • kirvis

  o tai kitur kitaip?juokas ima is tokio SELEKTYVAUS teisingumo.kada bus pradeti spausti verslininkai „optimizuojantys“ mokescius?

 • austras

  Sakyčiau skamba kaip nuosprendis… :) Net aš apie Kubiliaus nuveiktus darbus galvoju geriau… :)

  „Konservatoriai ilgą laiką galėjo priekaištauti socialdemokratams, kad šie nevykdė socialdemokratinės politikos ir buvo pernelyg liberalūs. Dabar konservatoriai, pažiūrėję į veidrodį, neišvys jame nei konservatizmo, nei liberalizmo, nei socialiai orientuotos politikos principų. Principų išvis nematyti: per visą veidrodį pūpso pretenzinga fantazija.

  Populizmo nulemtas blaškymasis, konjunktūrinė erzelynė, chaotiškos reformos be kaštų ir naudos apskaičiavimo, „proveržiai“ su nevaržomai veržiamais diržais yra ne konservatizmas, ne saugojimas, o švaistymas. Mokesčių mokėtojų pinigų, atstovavimo tautai laiko, emigruojančios tautos žmogiškųjų resursų, rinkėjų pasitikėjimo ir nuosavos politinės reputacijos švaistymas.“

  V.Laučius delfi.lt

  http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/vlaucius-konservatoriu-teisingumas-lopant-biudzeta-nei-teisingumo-nei-konservatoriu-vieni-lopai.d?id=53269161

  • bang

   Laučius vis labiau nuvilia, greitu žingsniu artėdamas iki Valatkos lygio retorikos, kai svarbiau efektingai pavadinti, nei esmingai pasakyti. Per visą straipsnį eina autoriaus suvokiamo (visi kiti dėl šios sąvokos turinio suprasti kitaip neturi teisės) socialinio teisingumo, kurio, anot autoriaus, valdantieji turi siekti, gija. Autorius valdančiuosius kaltina makalyne, blaškymusi ir pan., nors pats cituoja įvairiausius, netgi priešingus, kitų siūlytus sprendimų variantus, su kuriais, pats autorius negali aiškiai pasakyti – sutinka, ar ne. Blogai, kai partija atstovauja savo rinkėjus (pagal Laučių – pensininkus nupirko), nors pats pripažįsta, kad ir opozicija šiuo klausimu neprieštaravo. Neaišku, kodėl blogai, kad stengiamasi pasiruošti ir blogiausiam scenarijui (planas C). Kad suderinta partijų valia biški pensininkams grąžinta (ne pridėta, o grąžinta kas buvo seniai planuota) – komunistai. Kaltindamas valdančiuosius nesugebėjimu valdyti, savo pasiūlymų taip ir nepateikia, o mėgaujasi savo kentaurų ir idėjinio pastojimo vaizdiniais. Bezdalų burbulas kisieliuje, vienžo (IMHO).

  • suomis

   Šiaip ne taip prisiverčiau, iki galo, perskaityti Laučiaus straipsnį. Paliko kažkokį, prieštaringą, jausmą. Vieną vertus, atrodė, kad aprašo savo nuoskaudas, koks nors „automobilių pramonės gamintojas“, bet juk Laučius yra ne gamintojas o eilinis pliurpąlius, kaip ir daugelis ypatingai nepatenkintųjų. Suplakė viską į vieną krūvą ir gavosi nei šis, nei tas. Keista, bet mažiausiai verkiantys yra tie, kurie realiai uždirba pinigus. O verkia labiausiai spekuliantai, kurie nieko negamina tik knisa mazgus.
   Kaip bebūtų keista, bet tik paskutiniu metu Kubiliaus vyriausybė kažką realaus bando padaryti. Aišku šleivai-kreivai, bet jau ir tiek gerai, nes prieš tai buvusios vyriausybės ir to nesugebėjo, ir nesugebėtų. Ateitų, toks Butkevičius su savo komuniagomis, prie valstybės vairo, tai ant kitos dienos, visi čiaudėti pradėtų. Lietuvai būtų sveika, jei krizė užsitęstų, daugelis partijų, šiandien esančių seime, savaime nunyktų, ypatingai tas liestų liberastus. Nes kur praeina liberastai – niekas nebeauga, dykvietė.

 • Nustebintas, kad Artūro auditorija randa laiko dar ir Užkulnio skaitiniams. Sunku patikėti, kad jį dar ir analizuoti galima.