Skiriama čia besilankantiems dundukams

Pažaidžiau krepšinį, išgėriau bokalą alaus… lyg ir nebloga diena buvo, tačiau grįžtu, paskaitau komentarus ir geros nuotaikos – kaip nebūta.

Todėl, sakau, imsiu ir pasisakysiu – apie dundukus, kurie lankosi šiame puslapyje.

Tai štai, mieli dundukai, jūs čia stebitės, kad aš ilgus įrašus apie Socialinės apsaugos ir darbo bei kai kurių kitų ministerijų vadinamuosius „viešuosius pirkimus“ rašau.

Klausinėjate, ar užgėręs buvau, kiek man už tai moka, svarstote, ar man labai skauda kad R.Dagio vadovaujama ministerija nusprendė sutartį nutraukti…

Nesijaudinkite dėl manęs – aš išgyvensiu. Ir mes išgyvensime. Netgi be R.Dagio ministerijos.

Bet, žinote, aš nuoširdžiai jumis stebiuosi ir galvoju, kodėl dievulis jums pagailėjo tų vingių pilkojoje masėje, kurią nešiojate savo galvelėse.

O kad pagailėjo tai akivaizdu. Nes jums niekaip nepavyksta suprasti, kad per tuos „viešuosius pirkimus“ ir per nutrauktas sutartis tos ministerijos jūsų uždirbtus pinigus  atiduoda tiems, kurie be jokių skrupulų spausdina ministro interviu pirmuosiuose puslapiuose padabindami jas pusės puslapio dydžio nuotraukomis.

Pabandykite kaip nors išjudinti tą į žele baigiančią pavirsti pilkąją masę ir suvokti, kad stengiuosi dėl jūsų.

Na, ir dėl savęs, žinoma, nes esu įsitikinęs, kad litai, kuriuos sąžiningai sumoku į valstybės biudžetą gali būti panaudoti gerokai tikslingiau nei spausdinant lankstinukus, kuriuose verslui aiškinama, kokia vertybė yra šeima ar interviu su R.Dagiu, kuriame jis mušasi į krūtinę, aiškindamas, koks blogis yra „Gender Loops“ programa.

Mielieji dundukai, gal bent kokią adatą įsismeikite pro kariąją ausį, kad jūsų pilkoji masė išsivaduotų iš paralyžiaus. Gal tada pavyktų suprasti, jog turėtumėte man dėkoti už tai, kad be jokio atlygio stengiuosi, kad žmonės, kuriems jūs per rinkimus patikėjote valdžią (tiesa, tokie kaip jūs dažniausiai nebalsuoja) nedalytų kitiems jūsų sunkiai uždirbamų pinigų, o išdalinę viską, nemažintų pensijų, ligos pašalpų ir bedarbio išmokų.

Dundukai jūs brangieji, žinote į ką jūs man panašūs? Į tuos kolchoznikus, kurie vakarais tempdavo iš kolūkio daržinės bulvių maišą į savo namus ir džiaugdavosi, kad pavogė iš valdžios. O tuos, kurie sugebėdavo vogti ne maišais, o traktoriais, tiesiog garbindavo.

Jūs tikriausiai iki šiol didvyriais laikote tuos, kurie nemoka mokesčių ir sugeba „apgauti valdžią“, nes jūsų sukalkėjusi pilkoji masė niekaip negali suvirškinti paprastos tiesos, kad visi, „apgaudinėjantys valdžią“ iš tiesų vagia iš jūsų. Ir būtent todėl jūs iki šiol skurstate ir pykstate. Kaip kolchoznikai pykdavo ant kolchozo pirmininko…

Bet juk ne dundukams tai suprasti, ar ne?

Atvirai kalbant, man jūsų labai gaila, mielieji mano dundukai…

Bet žinote ką?

Aš vis dar turiu vilties, kad bent vieno iš šimto dundukų, skaitančių šį tinklaraštį, pilkoji masė dar gyvybinga ir ne visiškai sukalkėjusi ar pavirtusi į beformę žele. Ir kad ten dar gali atsirasti bent vienas mažytis vingis.

Todėl dar bandysiu rašyti.

Nes aš optimistas.

(41 balsų, vidurkis: 4,51 iš 5)
Loading...
 • Edgaras

  Kaip Valinskas apie samdinio marškinius. Neskoninga, arogantiška, bet kiekvienas savo namuose daro ką nori, ar ne taip?
  Sakyčiau simboliška, blogas Račo namai (prasme nuosavybė), o vieno iš trijų buvo TV.

  • Edgarai, o gal galima į temą?

   • GIGA

    Artūrai (atleisk,bet kreipsiuosi tu),matau,kad pyksti,bet nepasakyčiau,jog Edgaro komentaras jau toks ne į temą…

 • Taip ir reikia. Tiesiai į akis, kad pasijustų tikrais dundukais! :)

 • Moku mokesčius, kai perku parduotuvėje kefyrą, ar benziną kolonėlėje.

  Daugybę metų nebebalsuoju.

  Jeigu norėčiau, galėčiau išvogti šią valstybę milijonais. Teisinė sistema tiesiog neegzistuoja.

  Artūrai, esi tiesiog iškilnus optimistas.

 • GIGA

  Dėl mokesčių Artūras teisus.“Jei norėčiau galėčiau išvogti valstybę milijonais“-o kas trukdo,jei toks skeptikas?Baimė sėsti?

  • Jokios baimės, Giga. Tik etinės nuostatos.

   • GIGA

    tai tada nebūk toks skeptikas

   • romas

    Kas ta etika ir kodėl ji kažko neleidžia? Anarchistas turėtų nepripažinti taisyklių, juk tai tik stereotipai ir prietarai:)

    • Matote, Romai,

     mintis, kad anarchistai turėtų nepripažinti taisyklių, nėra visai teisinga.

     Greičiau anarchistai patys sau nusistato taisykles. Ir žiūri į jas gana rimtai. Pabandykite pats už save nuspręsti, suprasite.

     • romas

      Aš nesikabinėju, tik truputį mėginau traukti per dantį:) O už save sprendžiu visada pats. Net darbdavio neturiu, todėl esu pakankamai laisvas.

 • Dima

  p. Artūrai,
  reiktų rašyti ne „nes aš optimistas“, bet „nes aš- optimistas“. Tiek ir tenorėjau pasakyti.

  Gero vakaro.

 • romas

  Artūrai, ko taip piktai? Paskaičiau komentarus, tikrai nėra daug Dagiui pritariančių. Man Dagys nepatinka taip pat. Informacija yra vertinga ir didžioji dalis manau pritaria tokios informacijos tęsiniams. O Gender Loops be reikalo painiojat, nes manau, kad ta programa irgi yra susijusi su pasipinigavimu. Ir yra nekorektiška šitaip informacijos plakti. Jei galimai korupciniai veiksmai yra smerktini, tai nereiškia kad Dagio nuomonė Gender Loops klausimu irgi yra smerktina.

 • Orka

  Man atrodo, kad daugiau nei bokalą…:)

 • Ramute

  Mielas , Artūrai,na neimkite taip visko į širdį. Aš irgi pastebėjau , kad mūsų berniukai perdaug atsipalaidavo ir įsijautė, bet supraskit :čia buvo šventės ,dar gal mėnulio fazė, o be to PAVASARIS .O tokiu metų laiku visi truputuką užsimiršta.Labos nakties ir gero ryto!

 • liuk

  Blogas Račas, blogas – kaip pasakytų peliukai…

 • oneguy

  Pone Artūrai,

  Deja kartais tikrai atrodo, kad Jūsų bloge nelaukiami žmonės turintys kitokią nuomonę nei Jūsų.

  Dėl konkretaus atvejo su ministerijų pirkimais. Na parašėte šaunų įrašą, bet tai ką, dabar visi turi Jus ant rankų nešioti? Kažkam tema atrodo neaktuali bet rankos parašyti komentarą niežti. Nėra ko pykti.

  Įrašas man priminė šendien rodytą laidą „Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimai 2009“ su Rita Miliūte.

  Po šiuo įrašu tenka sutikti su Edgaro komentaru.

  • Mielas oneguy, tamsta klystate. Čia laukiami žmonės, turintys nuomonę. Pabrėžiu – turintys nuomonę apie problemas ir reiškinius, kurius čia bandau aptarinėti, o ne nuomonę apie mane. Man ir – neabejoju – didžiajai daliai čia besilankančių visiškai neįdomu, ką kažkas apie mane galvoja.

   Ir nereikia manęs ant rankų nešioti, aš pats save puikiai panešu kol kas dar. Be to, dundukai vargiai mane ir paneštų, nes dažniausiai ne tik galva, bet ir kinkos silpnos būna.

   Jei tema atrodo neaktuali ar jei nepakanka vingių suprasti – kaip ten sakoma – būtų patylėjęs, būtų filosofu likęs.

   O jei labai niežti, tai prašau vienintelio dalyko – į temą. Su argumentais, faktais, jei jų yra.

   Ir pykstu ne todėl, kad rašo, o todėl, kad neviltis kartais apima, kai supranti, kad dundukų tiek daug:)

   • paulius

    Mielas Arturai,

    Deja, deja… bet jus daznai puolate zmones be pagrindo. Neskanu. Man asmeniskai tiesiog keista, kaip jus isreikstai reaguojate i kokio vakigalio-valinsko sapaliones, jas priimate asmeniskai ir „apsiputojes“ replikuojate. Neskanu. Neislaikyta. Negi jus vis dar tikite, kad kritine mase yra ne dundukai, debilai, imbicilai, valinskai, idiotai?

    Belieka tik pasikartoti:

    Taigi, tai vieno komentoriaus nuomone apie ji supanti reiskini. Ir paziurekite kaip jus Arturai replikavote, o tiksliau puolete jau nebe reiskini ar nuomone, o asmeni: “tamstos visas gyvenimas yra beprasmis užsiėmimas”, “gal pasportuokite, kai turėsite laiko. Gal pasveiksite”.

    http://racas.lt/stepas-dievas/

    p.s. Argi mandagu uzduoti klausima ir „pasislepti“?

    • bang

     Muse, jei šis komentaras yra skirtas man, tai tikrai pradėsiu pykti.
     Berge, darote klaidingas ir labai subjektyvias išvadas ir mane nervinate.
     Mielas bang, atvirai pasakysiu, jog tamsta mane jau pradedate nervinti.
     ir t.t. ir pan. :)

 • johnis

  oi kaip suprantu p.Raca. Bet tokia neviltis ragina daugiau tokiu susiburti ir isvykus ikurti isvykus kur nors masacuseta. As jau isvykau….

 • WU

  Na pas mus standartas mąstyti. Jei kažkas kažką padarė, tai jam kažkas užtai sumokėjo arba kažkas kažkam kažką negero padarė už tai, kad nesumokėjo. Atsakymas į visus kažkieno atliekamus veiksmus – materiali nauda. Primityvus mąstymas, bet mąstymas.. O autoriaus emocijų protrūkis atrodo nelabai gražiai. Po šios pykčio bangos atsikėlus iš ryto atrodys viskas kitaip.. Aišku, čia „dienoraštis“ gali rašyti ką nori..

 • Quantum

  Mažas papildymas. Dundukai būna kelių rūšių:
  1. Artūro aprašyti dundukai, t.y. žmonės, kurių pilkojoje masėje trūksta vingių;
  2. „protingi“ dundukai, t.y. žmonės, užsiimantys „reputacijos internete valdymu“. Kas jie? Gal nėra tiklsiauias paaiškinimas, bet pakankamai geras bendram supratimui: http://www.nezinau.lt/reklama-ateina-i-diskusijas. Tik pridedu, kad į šią kategorija patenka ir tiesiogiai suinteresuoti žmonės;
  3. Kiti žmonės, nepatenkatys į pirmus du apibrėžimus: „ale“ kažką parašyti norintis, „su visais susipykę“ ir panašūs žmonės, kurių veiksmais domisi psichologai.

  Iš savo patirties (atsiprašau už anonimiškumą), galiu pasakyti, kad 2 rūšies dundukai tikrai nėra nereikšminga mažuma. O turint omeny, kad šio blog’o skaitytojų, o tuo pačiu ir komentatorių, intelekto lygis yra kur kas didesnis nei vidutinis mano prižiūrimų svetainių, tai, manau, šiame blog’e 2 rūšies dundukai gali sudaryti ir daugumą.

 • pirmas komentaras

  Arturai, ilgai skaitau Jusu bloga. Man patinka, kad esate aktyvus ir idomus zmogus, kuris turi savo nuomone. Taciau sis irasas nereikalingas. Paaiskinsiu ,mano nuomone, kodel:
  1. Ne ta tema ( per daug emociju)
  2. Visada atsiras zmoniu, kurie turi kitokia nuomone.
  3. Ir paskutinis pagal posaki: niekada nesigincykite su kvailiu, nes aplinkiniai gali nesuprasti, kuris is jusu esate kvailys.

  parasiau, ne todel, kad ka apginti ar nuteisti. Visados visokiu reikia , visados visokiu bus, tiesiog reikia tai priimti kaip naturalu dalyka.

 • Simas

  Arturai, o jei atvirai? Kazkas, vis del to, siandien sunervino? Turiu omeny ne vien komentarus. Domiuosi psichologija ir manau, kad zmones toki pykti (na neagresyvu) sukaupia ne del vienos priezasties. Todel butu idomu suzinoti kas dar paskatino taip islieti mintis. Pagarbiai :) Kiek platesni komentara apie sia tema parasysiu veliau, nes dabar, tik atsikelus, deramai neveikia galva :)

  • Simas

   Dunduku tema internetineje erveje yra gan populiari ir nera tokia jau nekalta. Cia, greiciau, ne dundukuose esme, o pacioje kulturoje ir bendrame tautos mentalitete. Komentarai aiskiai parodo, kad logiskai mastanciu asmenybiu (galbut net Asmenybiu – tikiuosi, suprantate ka turiu omeny) nera tiek daug kaip noretusi. Gerai Arturas pabrezia, kad noretu matyti tik nuomones apie tema, bet ne apie jo pacio asmenybe. Tai gal ir teisingai pastebeta, bet, deja, kai kuriuose dalykuose, vardan nesaliskumo, vertetu kiekvienam ismokti atsisakyti kai kuriu stereotipu (si pastaba, manau, kartais tinka ir paciam Arturui). Del to zmones, kurie mano, kad zino, kaip ir kodel masto A. Racas, pradeda gilintis i asmeniskumus, o ne itema. Kartais to reikia, kai nori surasti esmines problemas. Bet… Buna isimciu is kai kuriu taisykliu. Buti nesalisku ne kiekvienas sugeba, todel, kai kuriu nuomone, tokie zmones laikomi be nuomones ar siaip, gan daznai nuomones keicianciomis asmenybemis – plevesomis, melagiais, aferistais ir panasiai. As taip nemanau. Visada yra obejktyviu dalyku del kuriu tokie dalykai ivyksta. Tik jie yra objektyvus logikos prasme, bet ne kiekvieno asmens streotipu prasme :) Manau, kad uzteks diskutuoti sia tema, nes niekas nieko nepasieks – kazkas vadovausis logika, kazkas stereotipais, o kazkas savo sugalvotais desniais (oho kiek daug zmoniu jais vadovaujasi!!! patikekite…). Beda yra ta, kad ne kiekvienas sugeba viesai pripazinti savo klaidas ir nepadaro is to isvadu. O klaidas, deja, darome visi be isimties… Geros dienos visiems :)

 • Žinai, turiu dvejopus jausmus to įrašo klausimu.

  Viena vertus, suprantu, kas paskatino išlieti piktumą. O ir įraše tas labai aiškiai įrašyta.

  Kita vertus, siūlau nedaryti dažnos klaidos ir nemanyti, kad garsiausiai rėkiančių ir dergiančių yra dauguma. ne, jų mažuma, paskaičiuot nesunku – paimk tokių Didžiai Gerbiamų & Co komentarų skaičių ir palygink a) su bendru komentarų skaičium, b) su lankytojų skaičium. Neabejoju, kad tokie rėksniai sudarys daugausia porą nuošimčių.

  O kai tu girdi tik juos ir išvadini visus dundukais, keistai pasijus manau ne jie, (jie tik džiaugsis, kad išprovokavo), o tie, kurie mielai skaito ir dedasi į galvą.

  yra ir kitas tiesa variantas – tarkim, atsisakyti komentarų išvis. Toks amerikos guru Seth Godin va kaip paaiškina, kodėl neturi komentarų skilties savo bloge:

  I think comments are terrific, and they are the key attraction for some blogs and some bloggers. Not for me, though. First, I feel compelled to clarify or to answer every objection or to point out every flaw in reasoning. Second, it takes way too much of my time to even think about them, never mind curate them. And finally, and most important for you, it permanently changes the way I write. Instead of writing for everyone, I find myself writing in anticipation of the commenters. I’m already itching to rewrite my traffic post below. So, given a choice between a blog with comments or no blog at all, I think I’d have to choose the latter.

  Prie visų tų priežasčių pridėčiau dar ir Quantum išvardintas, ypač – 2 punktą jo įraše.

  O šiaip – keep on, vienas geriausių blogų Lietuvos padangėj

 • Rolandas

  Tie , kam skirta , dažniausiai, vis tiek nesupranta. O tokia pykčio dozė nemaloni visiems. Truputėlis jumoro tekste nebūtų pakenkę.

 • max

  visai ne į temą
  atleisk Artūrai, visai ne į temą, tik norėjau tavęs paklausti , kaip manai, ką manai apie prasidėjusią ataką prieš Adamkų , kuri prasidėjo iš LitŽinių Valdo Vasiliausko pusės ir pasklido po visą žiniasklaidą. Kodėl dabar? Kodėl tik dabar? Su kuo tai sietinina? Pats sukiesi arčiau žiniasklaidos, gal ką supranti? Ką tai galėtų reikšti?

  • Orka

   mielas max,
   kad jau taip, leiskite man jūsų tema nukreipti į temą.
   Galime išvedinėti visokias sąmokslo teorijas apie V. Vasiliausko ir L. žinių šališkumus. Bet liečiama tema ir įsigilinimas yra savalaikiai, gilūs, įtikinami ir nuo tiesos, manau, mažai nutolę. Jei jums atrodo, kad politikoj yra tik dievai (provakarietiški) ir tik demonai (prorusiški), tai telpate į Artūro apibūdintų dundukų sąrašą.

   • max

    Mielas Orka ( čia taip paprastai kreipiasi Artūras) . Jūs visai be reikalo pagalvojote, kad aš šiuo klausimu užimu vienokią ar kitokią poziciją. Paprasčiausiai, žiniasklaidoje pratrūko nauja tema, šį kartą apie Adamkų,ir aš tik klausiu Artūro, ką jis apie tai galvoja ir ką, jo manymu, visa tai galėtų reikšti? Ir nieko daugiau. Žinant , kad pas mus (ir ne tik) nėra nieko šiaip sau iš nieko, manau, klausimas visiškai logiškas. O Jūs apie mane – dundukas, dundukas. Užsiciklinote, gerbiamas Orka, laikas atostogauti.

    • Orka

     Mielas Max (mielas – blogo šeimininko užduotas tonas, man patinka), nevadinau jūsų dunduku. Sakiau jeigu…
     Nebūčiau toks tikras, kad ataka vien dėl VA pozicijos dėl AT pirmininko. Manau, susidėjo ir daugiau „pozicijų“. Bet Artūrui geriau žinot.

  • Mielas max, KGB šleifas V.Adamkui yra atsakymas į jo poziciją dėl AT pirmininko

   • Valentinas

    Gerbiamas Artūrai,
    Ar jūs tuo norite pasakyti, kad Lietuvos žinios sąmoningai dalyvauja politinių grupuočių kovoje ir tinkamu laiku, tinkamoje vietoje išleidžia tinkamą kompromatą? Ar tai reiškia, kad Lietuvos žinios yra korumpuota ir parsiduodanti žiniasklaidos priemonė?

    • GIGA

     Gerb.Valentinai,Lietuvos žinios kaip ir daugelis kitų tinkamu metu ir tinkamoje vietoje daro tai ko reikia „valstybininkams“.Nenorite šito žodžio sakykite „klanams“,t.y. grupei žmonių,turinčiai įtakos valdžioje,žiniasklaidoje ir etc.Ne Daktaras ar a.a. Dekanidzė Lietuvą valdo.Suprantu,kad aš ne Račas,kuriam Jūs uždavinėjate klausimus,bet gal atsakysite ir į mano-už kokią politinę partiją,Jūs balsuosite EP rinkimuose?

     • Valentinas

      Suprantu, kad galutinai nukrisiu tamstos akyse, bet balsuosiu už liberalus, kurių priekyje Donskis. Savo paniekos galite net nereikšti, iš karto atgailauju :)

     • nerijus

      Valentinai, Donskį tam ir priėmė „po savo sparneliu“, kad jis pritrauktų rėmėjų/ balsuotojų liberalams.
      Žinoma, sakysi, kad kas to nedaro..?
      Nei Masiulis, nei Steponavičius,o ypač Gentvilas man, asmeniškai neimponuoja, kaip politikai.

     • GIGA

      Kodėl nukrisit,čia Jūsų pasirinkimas.Ir ne pats blogiausias,iš galimų

    • Valentinai, aš taip nesakiau, čia jūsų interpretacija…

 • Gintaras Slavinskas

  Norėčiau pritarti p. Artūrui, jog kartais skaitant komentarus galima susigadinti nuotaiką, nors mano nuomonė neretai nesutampa su šio blogo autoriaus nuomone, tačiau niekad nekyla net menkiausia mintis, jog p. Artūrui kažkas sumokėjo ir pan.. Palinkėsiu stiprybės ir toliau rašant šį blogą, bei skaitant vadinamųjų dundukų komentarus.

  P.S. Manau, jog Quantum minėtasis antrasis dundukų porūšis tikrai gali būti aktyviai dalyvaujantis šio blogo diskusijose.

 • Didžiai Gerbiamas

  Nors esu tikras, kad čia skirta ne man, bet tiesiog negaliu neatsiliepti į šį sielos šauksmą ir netarti gerb. Račui paguodos žodžio.

  Visų pirma, kas tie dundukai? Akivaizdu, kad tai yra apgailėtina propozicinė prokonservinė mažuma, banda keturių ar penkių. Galima būtų netgi parodyti juos pirštais, bet kam to reikia – juos ir taip kiekvienas gali atpažinti iš pilkųjų vingių deficito.

  Koks jų veiklos tikslas? Galima būtų įtarti, kad pridengti „Sodros“ ir Valstybės biudžeto vagis. Bet kažin ar juos kas samdytų netgi tokiam purvinam darbui, turint galvoje (jų galvoje) tokius ribotus intelektualinius išteklius. Greičiausiai jie siekia tiesiog apnuodyti gerb. Račui gyvenimą ir taip patenkinti savo primityvius iškrypėliškus polinkius, kylančius iš jų nepilnavertiškumo kompleksų. Ir netgi galbūt daro tai už dyką, kaip ir gerb. Račas. Vis šiokia tokia paguoda – pikčiau būtų, jeigu jie iš savo šlykščios rašliavos dar turėtų ir naudos.

  Būtų apmaudu, jeigu gerb. Račas nuleistų rankas ir pasiduotų šitoj kritiškoj Tėvynei situacijoj ir liautųsi nešęs tiesos žodį Tautai. Galbūt verta pagerti truputį daugiau ekologiškų neGMO vitaminų, atsipalaiduoti, pasivaikščioti grynam ore. Ir atmesti visas blaškančias nevaisingas mintis, o susitelkti vien į svarbiausią Misiją – negailestingai išdengti purvinas Tautos priešų užmačias SADMinisterijoje. Jokio pasdigailėjimo – kasdien turi pasirodyti mažiausiai trys Dagiui skirti straipsniai, kad ir kiek valios pastangų tai bekainuotų.

 • p. Račai, tai, kad sutraukiate „dundukų“, tereiškia, kad Jūsų nuomonė yra svarbi ir įdomi nemažai daliai žmonių. Suprantu, kad norite komentarų apie temą, o ne apie Jūsų asmenį, bet jei apie jus kalba, vadinasi dar esate gyvas ir kažkam įdomus:)

 • deividas

  Mielas Arturai, arba mielas dunduku ganytojau, susireiksminimas niekur niekada nenuves. Bet Jums geriau matyt. Savas darzas, savos piktzoles. Ka seji – ta ir pjauni. ir visos kitos patarles tinka.

 • jolka

  Protingiausias dalykas, ką šį saulėtą rytą mielasis Artūras galėtų atsibudęs padaryt- paprasčiausiai tyliai ištrint šį „dundukišką straipsnį“. O mes galėtumėm draugiškai tyliai apsimest, kad jo nematėme. :)

  • nerijus

   pritarčiau Jūsų nuomonei, bet…

  • Miela Jolka, ir daugelis kitų komentuojančiųjų. Labai ačiū už Jūsų patarimą, bet jis man visiškai nepriimtinas.

   Dabar dar kartą paskaičiau, ką esu parašęs, ir galėčiau dar kartą pakartoti tą patį įrašą. Dar net kiek daugiau parašyčiau, nes beskaitant komentarus dar minčių kilo.

   Kol kas nerašysiu, nes reikia dar greitai sugalvoti, tris temas apie R.Dagį (vieną jau žinau).

   Tačiau noriu atkreipti dėmesį į vieną paprastą detalę: Įrašas vadinosi „Skiriama čia besilankantiems dundukams“. mano supratimu, adresatas buvo labai aiškus – tai yra tie 2 ar kiek daugiau nuošimčių, kartais čia užklystančių, kurie nesugeba suprasti, apie ką yra kalbama.

   Aš, žinoma, jų laukiu, nes kaip ir sakiau, esu optimistas, tačiau norėdamas padėti, pabandžiau kalbėti su jais jiems suprantama kalba.

   Ir žinote ką? Man atrodo, kad kai kurie iš jų mane suprato.

   Vien jau dėl to šis įrašas turėjo prasmę.

   Kaip ir sakiau – džiaugsiuosi jei bent vienas iš šimto. Tegul ir po dešimties metų. Prie namo, medžio ir vaiko, bus dar vienas pliusiukas:)

   Juk net kai perskaitai ir apsimeti, kad nieko nematei, vis tiek kažkas išlieka…

 • bang

  Medžiaga psichologams.

  • Pats tu medžiaga psichologams :) Kartais geriau iš širdies išlieti susikaupusias emocijas nei viską visuomet tyliai suvirškinti.

 • Dzina

  As tai, Arturai, stebiuosi kaip Jus jautriai ir demesingai reaguojate i tai, ka sako tie „dundukai“. Labai jau daug intelektualu, ne metus ir ne du besisukanciu viesojoje erdveje, yra uzsiaugine „skura“ ir paprasciausiai i juos nereaguoja/ignoruoja, nes mano, kad jie neverti anei maziausio demesio; nes galvoja, kad komentaru po savo straipsniais neverta skaityti. Tikrai faina, kad jums rupi ir tuose „dundukuose“ izvelgiate potenciala :) (kad ir kaip jie uzknistu)

  • romas

   Šiaip įdomi žurnalisto pozicija skaitančiojo atžvilgiu. Psichologas pasakytų, kad norint pasiekti tikslinės auditorijos ausis, nereikėtų jos išvadinti prieš tai kvailiais. Aš nesusipergyvenau, nes suprantu jautrią filologo sielą. Visada norisi, kad emocinis krūvis įdėtas į tekstą gautų atgarsį. Čia lyg virėjui, kuriam norisi, kad jo gamintą valgį girtų. Tik patarčiau neužmiršti vieno dalyko. Jums, žurnalistams, tai ką rašote yra jūsų gyvenimo dalis, o mums „dundukams“ ne mažiau svarbu, ką mes darom. Matau masę problemų susijusių su mano profesine veikla, bet žurnalistų nelaikau dundukais, kad jie apie tai nerašo, juk ne visos informacijos turi prekinę vertę:)

   • Mielas Romai, be to, kad esu žurnalistas ( o niekas nežino, ar visą gyvenimą juo būsiu), esu dar ir žmogus bei Lietuvos Respublikos pilietis.

    Taip jūs teisus – tai, ką rašau, yra mano gyvenimo dalis.

    Bet jūs labai klystate, sakydamas, kad tai susiję su mano darbu.

 • Arūnas

  „kasdien turi pasirodyti mažiausiai trys Dagiui skirti straipsniai, kad ir kiek valios pastangų tai bekainuotų“
  Matot, ponas Račai, net Didžiai Gerbiamas jus palaiko, nors dažniausiai (bent jau man taip pasirodė) jums oponuoja.
  P.S. Visiems komentatoriams neįtiksite. Pateiksite frazę – rašys, jog „ištraukta iš konteksto“, pateiksite visą dokumentą – rašys „gal Račas alaus padaugino“, ar dar ką nors labiau įžeidžiančio. Nenuostabu, kad kai iš tavęs pradeda atvirai tyčiotis – pratrūksti ir pradedi svaidytis pasityčiojimais atgal.
  Mano gyvenime buvo situacija: man spjovė į veidą (perkeltine prasme), o aš stvėriau nuo stalo butelį ir vožiau „skriaudikui“ per galvą (tiesiogine prasme). Visada gailiuosi dėl tokio savo poelgio, kai tik prisimenu tą situaciją… Manau ir Račas jau gailisi neiškeiksnojęs kiekvieno komentatoriaus asmeniškai, bet visus išvadinęs dundukais. Manau reikia gyventi toliau, žiūrėti į rytdieną, vakarykščius nesusipratimus palikti vakarykštei dienai… Protingai yra pasakę kiniečių filosofai – NEĮMANOMA ĮBRISTI Į TĄ PAČIĄ UPĘ DU KARTUS.
  Dagį reikia „prausti“ ir toliau. Kai Dagio, kuris nesugeba net dviejų sakinių suregsti, spalvotų nuotraukų spasdinimui yra skiriami milijonai, kai tuo pat metu eiliniai policininkai varomi neapmokamų atostogų, nes biudžete nėra pinigų – aš sakau: Lietuvoje kažkas negerai.
  Europos policijos profesinių sąjungų konfederacijos nuomonė: SPRENDIMAS MAŽINTI POLICIJOS FINANSAVIMĄ KELIA ABEJONIŲ LIETUVOS PAJĖGUMUI IR TOLIAU ATITIKTI ŠENGENO ERDVĖS REIKALAVIMAMS. Štai tokios tokelės, gerbiamieji… Suprantu, kad policija ir Dagys gal kiek skirtingos temos, bet visos ministerijos „turi savo kvapą“, kuris formuoja ir bendrą Lietuvos „kvapą“. Dagio ministerijos „kvapas“, mano manymu nekoks…
  Kam įdomi policijos tema: http://www.lrytas.lt/videonews/?id=12401524271240067351

  • Valentinas

   Arūnai,
   Šį kartą nesikabinėju, bet apie upę sakė graikų filosofas Heraklitas.
   Dėl istorijos su buteliu, kurią papasakojai staiga supratau, kad tamsta esi Egidijus Dragūnas (čia buvo bandymas pajuokauti, nieko piktybiško ;)
   O šiaip, ko visi čia kabinėjasi prie Artūro? Kai nevadina dundukais blogai, kai išvadina dundukais irgi blogai. Galų gale dundukas yra tikrai gražus lietuviškas žodis. Daug geriau nei koks „idiotas“.

 • O ar nebūtų paprasčiau paaiškinti šį faktą tuo, jog atėjimas čia ir komentavimas primena dundukams priėjimą prie įžymaus žmogaus, kad ir po krepšinio ar futbolo rungtynių. Tik tokiais atvejais gali sukurti tiesioginį kontaktą vieno ar kito žmogaus, kurio veidą dažniau matai per informacijos sklaidos priemones nei savo. Tokiu būdu sukuriama iliuzija, jog esi svarbus, nes tave skaito kiti svarbūs žmonės.
  Ir čia pošimts nefilosofija – kai buvau paauglys, taip ir jausdavaus ;)
  Pagaliau, mėgstama pasigirti prieš draugus: „Va, buvau ten ir palikau komentarą. Eina sau jis kokią audrą sukėlė“. Niekad nepamiršiu, kaip kolegos tiesiog eidavo į delfi.lt ir rašydavo didžiausius komentarus, laukdavo atsakymų, o po to girdavosi.
  Kompleksinės priežastys susideda į kompleksinę problemą. O gal čia ir neproblema.

 • A.G.

  Pradžioje prieš komentariuką – anekdotas.
  Komunistai, žiniasklaidos pagalba, – nuožmogą darė žmogumi.
  Laisvoji rinka, dabar, naudojasi nuožmoga tokiu kokiu jis yra (apie nuožmogus darymą žmogumi kalbos ir būti negali) – ir varo bizniuką patiekdama nuožmogai tik tai, kuo nuožmoga pasąmonėje yra gyvas.
  Tad kas geriau.

  Be reikalo taip įsiaudrinote.
  Juk vadinamoje demokratijoje gyvename. Jei teritorijose, kurios arčiau demokratijos (Vakarų) 50 proc. pavagiama – tai čia…
  Juk kai dešimtys milijardų kasmet pasipildo privogtų pinigų – atsiranda visokių paslaugų ir prisikuria tūkstančiai įstaigėlių… iš vienos pusės gerai, įdarbinti žmonės (jie turi namelius, mašinėles ir pan…. juk gatvės užkištos tų įstaigėlių darbuotojų automobiliais, t.y. niekam nereikalingų įstaigėlių, kurios susikūrė tik todėl, kad atsirado visokios paslaugos tiems dešimtims vogtų milijardų išleisti).
  O juk pliūptelėjo ne tik vogti pinigai į tas paslaugas atliekančias įstaigėles – kiek dar bankai šliuzų buvo atidarę (o juk gamybos jokios – atiduoti pinigus šansų jokių, nei vogtiesiems angos užaktų… ).
  Bet neduok dieve, kas dėtūsi dabar – jei… kiek įstaigėlių užsidarytų, tame tarpe ir žiniasklaidos…
  Nereikia ir vogimų – įlipkite į troleibusą. Visas jaunimas su ausinėmis – o tai jau rytdienos invalidai.
  Taigi kokią sferą bepaimk – bordakas. Taip staigiai padoriajai publikai vis tai matyti – yra baisi tragedija, kuomet psichologiškai imant 1940-1953 m. žudynės tik žiedeliai (psichologiškai imant) – gal dėl to anuomet žmonės nesikorė, o dabar masiškai kariasi (arba pakaria – policijos laimei, tuo atveju, kaip tą jauną moterį tas sugulovas…).
  Kyla tik vienas klausimas – jei pvz. Lukiškių aikštėje kasdien vis naujai būtų sukabinama koks pusšimtis ar kas keistūsi… šlubo pavyzdys rodo, kad keistūsi ir iš esmės… bet šiais laikai, vargu jau…
  Žinoma, to nebus – tad mielas Artūrai matyt reikia užsiprogramuoti norint išvengti matant visą šitą beprotnamį ir siekiant išvengti nuo jo atitolti (anksčiau galvojau komunistų propaganda, kai pagyvenęs žmogus nuvykęs pasisvečiuoti į JAV… na toliau aišku).
  Visa laimė, kad kitas jaunimas auga. Jiems uždėjo ausenkes, kaip kažkada ėriuko skūrikę ant naujagimio kramės – tad tas protelis ir išlieka naujagimio (o vieną operaciją, baigus magistratūras ir doktorantūras visame tame pamišėlių pasaulyje – juk kokia problema… o jų visuma ačiū dievui duos kokybę ir žmonija galės dar valgyti, važinėti, lėbauti…).
  Joke, kaip visada.

 • A.G.

  Pradžioje prieš komentariuką – anekdotas.
  Komunistai, žiniasklaidos pagalba, – nuožmogą darė žmogumi.
  Laisvoji rinka, dabar, naudojasi nuožmoga tokiu kokiu jis yra (apie nuožmogus darymą žmogumi kalbos ir būti negali) – ir varo bizniuką patiekdama nuožmogai tik tai, kuo nuožmoga pasąmonėje yra gyvas.
  Tad kas geriau.

  Be reikalo taip įsiaudrinote.
  Juk vadinamoje demokratijoje gyvename. Jei teritorijose, kurios arčiau demokratijos (Vakarų) 50 proc. pavagiama – tai čia…
  Juk kai dešimtys milijardų kasmet pasipildo privogtų pinigų – atsiranda visokių paslaugų ir prisikuria tūkstančiai įstaigėlių… iš vienos pusės gerai, įdarbinti žmonės (jie turi namelius, mašinėles ir pan…. juk gatvės užkištos tų įstaigėlių darbuotojų automobiliais, t.y. niekam nereikalingų įstaigėlių, kurios susikūrė tik todėl, kad atsirado visokios paslaugos tiems dešimtims vogtų milijardų išleisti).
  O juk pliūptelėjo ne tik vogti pinigai į tas paslaugas atliekančias įstaigėles – kiek dar bankai šliuzų buvo atidarę (o juk gamybos jokios – atiduoti pinigus šansų jokių, nei vogtiesiems angos užaktų… ).
  Bet neduok dieve, kas dėtūsi dabar – jei… kiek įstaigėlių užsidarytų, tame tarpe ir žiniasklaidos…
  Nereikia ir vogimų – įlipkite į troleibusą. Visas jaunimas su ausinėmis – o tai jau rytdienos invalidai.
  Taigi kokią sferą bepaimk – bordakas. Taip staigiai padoriajai publikai vis tai matyti – yra baisi tragedija, kuomet psichologiškai imant 1940-1953 m. žudynės tik žiedeliai (psichologiškai imant) – gal dėl to anuomet žmonės nesikorė, o dabar masiškai kariasi (arba pakaria – policijos laimei, tuo atveju, kaip tą jauną moterį tas sugulovas…).
  Kyla tik vienas klausimas – jei pvz. Lukiškių aikštėje kasdien vis naujai būtų sukabinama koks pusšimtis ar kas keistūsi… šlubo pavyzdys rodo, kad keistūsi ir iš esmės… bet šiais laikai, vargu jau…
  Žinoma, to nebus – tad mielas Artūrai matyt reikia užsiprogramuoti norint išvengti matant visą šitą beprotnamį ir siekiant išvengti nuo jo atitolti (anksčiau galvojau komunistų propaganda, kai pagyvenęs žmogus nuvykęs pasisvečiuoti į JAV… na toliau aišku).
  Visa laimė, kad kitas jaunimas auga. Jiems uždėjo ausenkes, kaip kažkada ėriuko skūrikę ant naujagimio kramės – tad tas protelis ir išlieka naujagimio (o vieną operaciją, baigus magistratūras ir doktorantūras visame tame pamišėlių pasaulyje – juk kokia problema… o jų visuma ačiū dievui duos kokybę ir žmonija galės dar valgyti, važinėti, lėbauti…).
  Joke.

  • A.G.

   Atisprašau, kad išėjo dublis. Mašina pasiteiravo (kad jau toks tekstas buvo), bet šį kartą klydo ne mašina…

 • Vasia to mdxacuk

  As esu komentaruose dundukas…. nors man dzin akiu ir plauku spalva autoriaus, bet as megstu ryskiai ironiskai pavaryti ant valdzios, ivairaus plauko marketaviciu. Balsuot paprastai nevaikstau, nes tai beprasmiska. Na ir ka ? Dar nemirstu…

  • mdxacuk

   Vasia, gal apsirūkėt? Kuo čia dėtas aš? Aš irgi liūdžiu drauge su p. Raču, ir kol kas giliai mąstau, kišti man čia savo trigrašį ar ne. Laukiu, gal p. Račas paklausys Jolkos patarimo.

 • Regis

  Pirma mintis perskaičius – dundukai Jūsų tinklaraščio neskaito. Mano akimis logikos klaida. Antra, nemanau, kad tie kurie „tempia maišus į savo daržinę“ lankosi čia ir tuo labiau komentuoja. Gal vienas kitas atsitiktinai užklydęs. Trečia nemanau, kad viešųjų pirkimų problema egzistuoja tik Dagio ministerijoje ką galima pagalvoti skaitant Jūsų nuomones (taip mačiau šiame tinklaraštyje informaciją ir apie kitų ministerijų pirkimus). Ketvirta nu nejaugi akivaizdžiai plika akimi nesimato (nepasitelkiant IT technologijų), kad žyma Dagys šiame tinklaraštyje jau senokai neišlipa iš pirmų pozicijų ir visiškai natūralu, kad kyla klausimas kodėl? Skatindamas mus visus mąstyti savo galva nesuvokiu kodėl stebitės, kad skaitytojams kyla natūralus klausimas kuo Dagys (jo mintys, darbai ir t.t.) smarkiai skiriasi (išskirtiniai) nuo kitų ministrų / politikų ir kodėl jam rodomas toks išskirtinis dėmesys?

  p.s. jeigu nervina kai kurie svečiai (komentatoriai) siūlau aiškiai nedviprasmiškai (apie antrus kartus ir t.t.) paprašyti čia daugiau nepalikinėt savo komentarų. Bus paprasta ir aišku..

  • bang

   Jeigu dundukai neskaito, tai ką autorius jais vadina ? O jeigu visgi skaito, tai kodėl ? Ir kodėl jų čia tiek daug, kad autorių „neviltis kartais apima“ ?
   „lyg ir nebloga diena buvo, tačiau grįžtu, paskaitau komentarus ir geros nuotaikos – kaip nebūta“ vs „Man ir – neabejoju – didžiajai daliai čia besilankančių visiškai neįdomu, ką kažkas apie mane galvoja“ – tikrai adresuota dundukams.
   Nežinau, dėl kokių priežasčių, bet blogo autorius taip ir neišaugo iš visų persergamos internautų vaikiškos ligos – bendravimą virtalioje erdvėje sutapatinant su realybe. Su eile komentatorių autorius juos išvydęs reale (dėl jų amžiaus ar kt. priežasčių) net nesivargintų kalbėtis (ypač laikydamas juos dundukais) ir jau tikrai nesidomėtų, ką šie apie jį galvoja. To autoriui ir linkiu.
   Internetas laisvas, blogas viešas, todėl reiktų atsižvelgti į interneto specifiką ir susitaikyti su iš jo privalumų išplaukiančiais trūkumais, kitaip blogas taps tik padlaižūnų fan klubu.

   • Regis

    Manau pagrindinė problema tai amžinas nesutapimas tarp norų ir realybės. Suprantu Artūrui norisi po savo nuomonėmis rast jo supratimu gerus komentarus. Realybėje gi, vieni pritingi, kiti gerai nepagalvoja, nemoka išsireikšti, treti apskritai nesupranta apie ką eina kalba ir komentaruose gaunasi visiškas jovalas. Tačiau nuo to gi nepabėgsi.. Tai ir yra realybė. Nebent padaryti komentatorių registraciją ir bet kam neleist komentuot arba užsiimt cenzūra..

 • Manau, kad internetas yra lyg gatvė. Jei garsiai šaukiate savo mintis arba esate pakankamai žinomas asmuo- tai visada atsiras tų kurie pritars ir tų, kurie nepritars. Taip, kad jei jau pakėlėte viešųjų (nesuprantu nuo kada jie tokie vieši jei laimėtojai žinomi iš anksčiau) pirkimų sijoną, tai nenustebkit, kad atsiras ir komentatorių įvairovė.
  Šiaip yra du variantai:
  Išmokite gyvent nekreipdamas dėmesio į tokius (kažkada jau berods buvo panaši tema bloge)
  arba išjunkite komentarus (tada galėsite daryti prielaidą, kad visi dundukai išnyko :D)

 • saulė

  O čia tai požiūris į žmogų! :)

 • Vasia to mdxacuk

  sorry, dunduko klaidos… tu liudet nebijok, tu liudet nebijok, nes tiktai liudesy – sielos dziaugsmas! (A. Mamontovas) :)

 • Karvė

  Ech, Artūrai, suprantu jus. Tačiau taip jau yra, jei nori civilizuotai padiskutuoti, tai visų pirma reikia, kad būtų pakankamai civilizuotų diskusijos dalyvių, antraip visą laiką savęs klausi – nejau aš tikrai taip mažai geriu :)

  Galiu įvardinti ir dar vieną problemą su dundukų komentarais – net jei skaitant straipsnį kyla noras pakomentuoti, peržiūrėjus jau esamus komentarus jis dažnai praeina…

  Tokia jau ta populiarumo kaina – prisiminkim dar kartą didžiųjų naujienų portalų komentarus…

  • bang

   Išbandymas demokratija, tsakant.

 • J. naivus

  Keisčiausias tekstas, kuriam komentuoti reikia turėti kažko daugiau, ne tik vingių.
  Kad nebūt krūmuose, belieka solidarizuotis su tais, į kuriuos nukreipta antraštė.

  • bang

   „į kuriuos nukreipta antraštė“ – iš ko sperndžiate, kad ne į jus ir nukreipta. Pats pavadinimas apsilankius šiandien bloge taip ir šviečia – sveikas gyvas čia apsilankęs dunduke :) Pačiame teksto kūne dundukizmo kriterijų autorius neišskiria. Galima tik spėti, iš frazės „mieli dundukai, jūs čia stebitės, kad aš ilgus įrašus apie Socialinės apsaugos ir darbo bei kai kurių kitų ministerijų vadinamuosius “viešuosius pirkimus” rašau“.

 • Neblogas blogas :) Tokia gausybė komentarų yra ženklus pasiekimas. O nuomonių skirtumai visuomet turi būti. Tik gal nereikėtų blogo autoriui veltis į nesolidžią diskusiją ir perimti kai kurių komentatorių „nuo žagrės“ retorikos. Sėkmės Artūrai.

  • bang

   Nereiktų užmiršti, kad internetinis blogas vertas tik tiek, kiek jis yra lankomas. Todėl iš šeimininko pusės būtų labai gražu lankytojų atsisprašyti, nes antraštė skamba, švelniai tariant, įžūliai :)

   • Mielas bang, o dar kažkas kaltina mane susireikšminimu…

    Nepykite, bet šito tinklaraščio vertė tikrai nesumažės, jei tamsta užpyksite ir čia niekada daugiau nebesilankysite.

    Bet nesiūlau, jei ką:)

    • bang

     Paskaitinėjęs jūsų blogą kardinaliai pakeičiau savo nuomonę apie jūsų asmenį (į neigiamą pusę). Neturėčiau įžulumo jums to pasakyti, jei mažiausiai 100 kartų visų nebūtumėte įtikinęs, kad tai jums visiškai nerūpi.
     Čia lankausi jau ne tiek dėl jūsų straipsnių, o dėl kai kurių man idomių asmenų komentarų. Kadangi blogas viešas, tai manau, kad tokią teisę turiu, taip pat manau, kad vien už tai nesu nusipelnęs išvadinimo dunduku. Tokie psiteisinimai, kaip „mano supratimu, adresatas buvo labai aiškus“, vienodo lygio, kaip ir „sveiki gaidžiai čiulpikai“ + „Jei ką, tai gaidys yra labai gražus paukštis, kuris gieda, o čiulpti galima ledinukus“.

 • zekas

  gerb. Arturai, „šunes loja, o karavanas eina“. linkiu jūsų „karavanui“ eiti nesustojant ir nekeičiant krypties.

 • Gintas

  p. Artūrai,
  Mūsų šalyje daug dundukų.
  O dėl kiekvieno iš jų nervuotis ir lieti pyktį – nesąmonė. Pagailėkit savo sveikatos.
  Sekmės!

 • Nešerk kiaulių perlais – neįvertins. Tas pats su dundukais – jie gi nesupras, kad šitas tekstas jiems skirtas.

  • Berge

   Visiškai sutinku, kad tie tikrieji dundukai, kurie kažkuria prasme „išprovokavo“ Artūro emocijų proveržį, tikrai nesupras, jas tai skirta būtent jiems…

 • dundukas-super

  Gerb. Artūrai, noriu atkreipti dėmesį, kad dundukai yra kelių rūšių. Viena jų tai tie kuriems valdžia nuo dievo ir (kaip nebūtų kaeista) jos žoddžiai, sprendimai ir veiksmai-svarbiau nei šventojo rašto tiesos. Kita-tai dundukai, kuriems viskas yra blogai, ką kas besakytų,nežiūrint, kad tie pasisakymai diametraliai priešingi. Egzistuoja tik jų tiesa, kuri, kaip taisyklė, keičias priklausomai nuo situacijos. Reziume-visi durniai. Trečia-tai „dundukai“, kurie bando analizuoti pasekmių ir priežasčių santykius, paaiškinti kodėl priimami vieni ar kiti sprendimai, bando atkreipti dėmesį į tai kas yra blogai, o kas gerai. Jiems „za dieržavu obidno“. Pastariesiems dažniausiai sunkiai pavyksta susikalbėti su anksšiau paminėtais. Po kiek laiko pastarieji pradės suprasti ką tretieji aiškino prieš keletą metų, dažniausiai aplinkiniams pateikdami kaip savo atradimą, bet toms atotrūkis laike išliks visada. Todėl kalbėti apie kažkokia vienybę- anksti. Ir pykti čia- bergždžias darbas. Tačiau tikint, kad teisingas žodis anksčiau ar vėliau virsta kūnu, manau rankų nuleisti nereikia. Tad linkiu sėkmės.

  Dėl viešūjų pirkimų spaudoje.
  Jei žinotum kas iš tikrūjų ten vyksta, kaip ir kodėl, tai paskutiniai plaukai iškristų mikliai. Galiu pasakyti, kad nemaža dalis tų pinigų grįžta atgal ministerijų darbuotojams autorinių atlygių ir kitais pavidalais.

  Dėl prezidento rinkimų.
  Perskaitęs Tavo mintis apie p. D. Grybauskaitę, kurios „moderatoriumi“ ( koks lietuviškas atitikmuo?) buvai,
  noriu pasidalinti mintimis, kodėl už ją balsuoti nereikėtų.
  Prma.
  P. D. Grybauskaitė- karjeros moteris, todėl jos supratimas apie šeimą (jei gerai pamenu Ji užaugo nepilnoje šeimoje)- grynai teorinis. Man šeimos vertybės- pirmoje vietoje. Geriausia, ką aš nuveikiau šiame pasaulyje- tai mano šeima, vaikai ir anūkai. Visi kiti pasiekimai anksčiau ar vėliau nublanks ar visai bus pamiršti.
  Antra.
  Kiek žinau ji kilusi iš skurdžios aplinkos. Neturtas ne yda, kaip sako liaudies išmintis, bet apsaugok mus viešpatie nuo pono, kuris kilo iš ubagų.
  Trečia.
  Kaip rašoma pajamų deklaracijoje, daugiau kaip milijoną lt. ji laiko grynais. Tikiu, kad tie pinigai sąžiningai uždirbti, bet tokia sumą laikyti grynais???? Kaip finansų specialistui- „vaizdelis nekoks“
  Ketvirta.
  Ne labai kažką ji ten nuveikė būdama finansų ministre ir viceministre su p.Šemeta. I Briuselį ji buvo p.A. Brazausko išsiųsta,nes tarpusavyje nelabai sutarė.
  Penkta.
  D. Grybauskaitė- prezidentas taigarantija, kad A.Kubiliu liks premjeras. Jo iki šiol nuveikti darbai- tai su ponia suderintas veiksmų planas. Ko dar pridarys toks tandemas-sunku prognozuoti. Jos deklaracijos dėl LEO LT. liks kaip pigus triukas. A. Kubilius dės visas pastangas jį išsaugoti.Tai – 2K projekto rezultatas-deimantinis.
  Šešta.
  Kadangi tiesa – tai priešybių kovos ir vienybės rezultatas, tai šiuo metu geriausias prezidentas būtų A. Butkevičius.
  TAČIAU AŠ GI DUNDUKAS_SUPER. Skaityti nuo pradžios.
  Su pagarba visiems, kurie tai perskaitys.

  • Simas

   noriu siektiek paoponuoti.
   1 punktas kazkaip mane gasdina labiau nei 2. Kodel? Matote, jei zmogus neturi seimos, tai jis stengiasi del kitu dalyku, kurie yra maziau meterialus. Del to taip jau grieztai teigti, kad seimos zmogus yra geresnis uz kitus yra pernelyg drasu – tokiam zmogui kaip tik iskyla daugiau paguntu proteguoti savo seimos narius… Ypac jei kile skurdzios aplinkos… Treciasis punktas aiskiai parodo tikra LIETUVISKA-SEIMYNISKA mentalita – jei turi tiek grynu pinigu, tai, vadinasi nemoki jai elgtis :) O kad pas mus is principo sudetinga tureti tiek grynu, tai niekam neidomu :) Pinigu turejimas, pagal jus, yra blogybe… Del DG patekimo i EK, tai isvis nusigrybavote (atsiprasau uz kalambura :)). Penktam punktui, deja, pritars, manau, net A.Racas. Tik ne taip skambiai. Esme, manau, yra kitur. Tiesiog Lietuvoje bus pirmas kartas, kai Prezidentura ir Seimas nebus oponuojanciose pusese. Kur tai nuves? Ne vienas politologas net nebandys spelioti, nes nezino… Sestasis punktas tai tik skonio reikalas, nors as is principo manau, kad AB=DG… Ne vienas is ju nera kazkuom isskirtinesnis. Tik tiek, kad AB niekada neslepe savo politiniu paziuru, visada priklause vienai partijai, o, stai, DG net iki dabar nedeklaruoja savo politiniu paziuru – neva yra nepartine ir nepriklausoma kandidate… Politikoje tokiu, nepriklausomu, nebuna…

   • Valentinas

    Gerbiamas Simai,
    Seniai aišku, kad D.G. yra dešiniųjų-liberaliųjų pažiūrų.

    • GIGA

     kas nesutrukdė jai būti kairiosios vyriausybės ministre:)

     • Valentinas

      Giga,
      Jei pasidomėtumėte Austro įrašais šiame bloge, tai sužinotumėte, kad Lietuvos valdžioje kairiųjų dar nebuvo. ;)

    • Simas

     Kai kam aisku, kai kam neaisku… Reiketu jos pacios zodzio, kad baigtusi manipuliacijos, nes, kaip matote, net GIGA zino, kad kairieji jos gyvenime nebuvo tabu… Siuo atveju Adamkus yra ir buvo labiau nepriklausomas. Be to, kokia yra jos komanda?? Juk Prezidentura yra kolegiali institucija… Del to labai svarbu kas ateis i Prezidentura. Kol kas man atrodo, kad tai bus radikaliai desine institucija. O to Lietuvoje dar nebuvo…

 • dimes

  Aš neįsivaizduoju kas Lietuvą galėtų pakeisti. Turbūt koks nors visus sukrėsiantis įvykis. Gal persekiojimai, karas, holokaustas ar kažkas panašaus? Kažkas tokio, kas paliestų visus giliai.

 • dundukas-super

  tu dimes
  Vargu bau ar užtenka ką nors pakeisti Lietuvoje. Bręsta pokyčių būtinybė žymiai platesnėje erdvėje. O pats paprasčiausias visų problemų sprendimo būdą Jūs jau įvardijote, Skaitykite: „Gal …….,——-,…….

 • Vaiva

  žinau tą jausmą, kai norisi visus išdėti į šuns dienas, nes pavargsti aiškindamas. bet, kita vertus, Lietuvoje jau taip: jeigu virš minios bent plaukas styro aukščiau, nei visa minia, tai jau gausi taip, kad dar tris metus plaukai neaugs:-)) Turėjot, jau, Artūrai, priprasti, kad Lietuvoje turėti savo nuomonę nėra dėkingas užsiėmimas, o ją reikšti – dar ir pavojinga; mažų mažiausiai bent purvelio užpils:-))

 • A.G.

  Ir dar… kam tie nervai prieš hidrą… juk jai pakanka milijoninės dalies nuo savo lėkštės, kad bet koks krustelėjimas būtų nušluotas, t.t. ir neatmetant naujausių metodų – dūšios naikinimas gali būti ne mielesnis nei snaiperio gaiduko spustelėjimas (dundukai iš ties mato skirtumą tarp to, kai pagailėdami to švino gabaliuko ar parako rieškutės priešininkus daužė basliais ir kišo po ekete (truputį daugiau nei prieš 60 m.) ir šiandienos, kai žmogus milijoninėje istorijoje (išties mirksnyje kosmose) evoliucionavo dar 60 metų žingsneliu).
  Štai kad ir ši citata:
  Didžiausia bėda, pasak ekspertų, milžiniška įvairių kyšių (per visas grandis) dalis – pvz. Maskvoje ji siekia 70 proc.
  Šaltinis: http://www.gazeta.ru/comments/2009/04/16 a 2974847.shtm/
  O jei kalbėti apie interneto svetainių lygius, tai manau žemiausias (kai neturi komentarų skilties – pvz. mano neatlygintinai redaguojama), aukštesnis (kai turi komentarų skiltis – ir redaguojama už pinigus, pvz. delfiai), aukščiausias (kai turi komentarų skiltis – redaguojama neatlygintinai ir truputuką pacenzūruojant) ir superinis lygis (kai neturi komentarų skilties – …). Kaip ir viskas gyvenime, kai ir žemiausias ir superinis lygis – turi tuos pačius kriterijus (na vėl pvz. marksizmas (politologai vienu lakotarpiu – panaudos kaip prasčiausią doktriną (kai jos iškreiptoje formoje) ji patyrė visišką krachą ir superinę (kai po to kitos doktrinos patyrė vissišką fiasko, tuo po to fiasko).
  Joke (eilinis briedas, taip sakant).
  Viso.

 • Valentinas

  Kur žaidi krepšinį? :)

  • Su žurnalistais – vieta, berods, vadinasi irklavimo bazęė. O gal olimpinio rengimo centras…:)

   • Valentinas

    Nu kaip ir netoli, bet ne žurnalistus nepriimsite :) Ieškausi kur pa-aisti, bet kad jau visur užimtos arba aikštelės apgailėtini :)

   • LL

    nė velnio… Lietuvos sporto draugijos „Žalgiris“ sporto salė :)

 • Arnas

  Artūrai,
  kaip sakė blogeris Arnoldas Ragoznyj, baisu, kai blogas tampa žiauriai populiarus, komentarai – tikras delfi.lt, o tai tikrai liūdina.
  Kodėl komentarai tokie pas mus? tiesiog.
  Sprendimas: užblokuoti dundukus arba kaip daro užsienio blogai, komentuoti gali tik registruoti vartotojai.

  Tikiuosi, kad dundukai nenumuš noro ir entuziazmo rašyti puikų blogą!

  Sėkmės.

 • nerijus

  paaiškinu žodžio „dundukas“ reikšmę:

  http://zodynas.kriu.lt/zodis/dundukas

  Kaip ir kam patogiau…
  :)

 • albinas

  ma sis rasinys primena Valatkos pykcio protruki.

  • Musė

   Čia aš turėjau tai parašyti !

   Na ką aš galiu pasakyti. Artūrai, esate viešas asmuo – kentėkite.

 • Berge

  Gerb. Artūrai, vis tik siūlyčiau nekreipti dėmesį į neracionalius komentarus ir leisti karavanui eiti.. tegul tie šunys loja… ka jau čia…

  tie NEdundukai, kurie čia lankosi, nesunkiai atskiria kas yra kas… o Jūsų pasidavimas emocijoms, ir – nepykite – perėjimas prie visai negerbiamo Tomkaus stiliaus – tikrai nėra pati geriausia išeitis…
  Sėkmės Jums, kantrybės ir.. lauksime naujų komentarų… nors kartais ir nesutinkame su jais :)

 • austras

  Artūrai, matau, kad esat kantrus, bet kartais pratrūkstat…

 • Šmočiukas

  Dun dun. Kto tam? :)

 • Lina

  Tokio asmenines nepykantos kupino straipsnio cia tai nesitikejau. O jei visi „dundukai“ (t.y. tie patys masiniai sio tinklarascio komentatoriai, juk taip Jus mus vadinat, ar ne?) dings? Ar tada, vis tiktai, nesumazes siuo tinklarascio verte, kaip teigia autorius? Kad lankomumas sumazies – tai faktas. Niekada sau neleisciau savo tinklarascio skaitytoju pavadinti „dundukais“. Kam tada tokia siuo tinklarascio reklama? Juk ji tokius ir traukia…

 • Slyvanosis

  Keletą dienų nesilankiau, matyt kažką praleidau.
  Ant ko širstate, Artūrai?
  Jei tai jus nuramins, pasakysiu, kad R.J.Dagys – ilgai nepripažintas genijus, prasibrovęs prie lovio ir apkvaišę nuo savo genialumo.
  Girdėjau vidutinio kalibro Sodros darbuotojų nuomonę apie SAiD ministerį – pasipūtęs profanas.
  Be abejonės, tai nei manęs, nei jūsų nepaguodžia, bet gi yra vilties, kad neilgai trukus ims girgždėt jojo taburetė, nes įsismagino darbuotis veržlėrakčiu taupydamas apdraustųjų darbuotojų pinigus.
  Pirmasis Niutono dėsnis galioja ir politikoje…

  • lv

   O ką tas vidutinio kalibro Sodros planktonas (atsiprašau) dūmoja apie VB? O apie Mikailą? Ar gali tas Sodros planktonas (atsiprašau) įžvelgti ministro profaniškumą, jei tas ministras ten ir suvisam tebuvo (spėju) kelis kartus…?
   Retorika…

 • alio

  įrašas man atrodo su sveiku ironijos kiekiu ir su siekiu pakeisti, o ne įžeisti. tik kad taip komentarai ir įvairios nuomonės, kurios čia yra išsakomos, kažką keistų … kad nors 1/10 paskaitęs susimastytų. gal tada visokių … tebūnie dundukų … būtų mažiau neteisėtai vadinamoje Marijos žemėje …

 • Dundukas

  Čia viskas teisingai surašyta apie dundukus, tik dar reikėtų bišky pridėti apie dibilus ir būtų, kaip iš kojos pilvan…
  O jei rimtai, gerb. Autoriau, neimkite tiek į širdį tų komentarų, nes vat – Savukynas, pavyzdžiui, visai komentarų neskaito – tik rašo. Tai ir reiškia, kad komentarai skirti ne skaitymui, o rašymui – belenko rašymui, iš tiesų…

  • A.G.

   Matote gerb. p. Savukynas gal ir žino, bet…, kad dalis į interneto svetaines užeina ne dėl straipsnių, o būtent dėl komentarų po jais.
   Straipsniai – apie žinomus reikalus.
   O kometarai yra apie tai, ką žmogus tik su protingu kalbasi (t.y. savimi).
   Straipsnis tik nurodo kryptį, kad per daug viską apie viską nepradėtų žmonės…

  • LL

   Virgis tiesiog neturi laiko tam, per 7 darbus dirbdamas ir mažą vaiką augindamas…

 • Dundukas :)

  Pritariu quantum, ypač antram punktui:

  2. “protingi” dundukai, t.y. žmonės, užsiimantys “reputacijos internete valdymu”. Kas jie? Gal nėra tiksliauias paaiškinimas, bet pakankamai geras bendram supratimui: http://www.nezinau.lt/reklama-ateina-i-diskusijas. Tik pridedu, kad į šią kategorija patenka ir tiesiogiai suinteresuoti žmonės

  Mano galva pirmojo ir trečiojo tipų dundukų šiame bloge lankosi nevertas dėmesio mizeris.

  Arturai, nesileisk provokuojamas! Antrasis tipas trina rankom pavykus!

 • Izabelė

  p. Račas sukaupė daug neigiamų emocijų, o gal ir kita priežastis yra, bet… Neįsipaišo į bendrą kontekstą straipsnis.
  Nebūkime tokie pikti, o gal būt tiesiog būkime solidesni – norėti, kad kvailiai liautųsi komentuoti tai kaip norėti, kad visam laikui užsibaigtų realybės šou, nebeliktų paikų dainų ar vietoj kebebo jaunuolis valgytų vištieną su pelėsiniu sūriu (kuri, pati iš esmės nėra nei geresnė,nei blogesnė už kebabą). Labai „teisuoliškas“ požiūris. Jei aš kvaila ir noriu pasisakyt – prašau, leiskit.
  Ir nesirūpinkit dėl to taip labai.

  Lygiai kaip aš nesirūpinu dėl jūsų išreikšto rūpesčio.
  Spalvingo pavasario visiems :)

 • Izabelė

  Arba, galime rūpintis, išties.
  Jei tai mums malonu :)

 • Saulės spindulėlis

  Uffffff… na ir prirašyta komentarų :)) Perlenkėte lazdą Artūrai… perlenkėte. Sugadinot šiandien nuotaiką su tais dundukais. Mielai jus taip pavadinčiau, nes prasikaltote prieš visus. Ar jūs iš tikrųjų taip nevaldote emocijų, ar tai tik vienetinis atvejis? Norisi tikėti, kad vienetinis…

 • Erikas

  Ar neužtektų vieno žodžio n….
  Tai simobolizuotų viską: ir politiką, ir nusivylimą, ir krepšinį (dėl ko daugiausiai turiu vidinių priekaištų p. Artūrui, bo tas kašys jau aiškiai matosi jog yra lietuvių nelaimė, be to neperspektyvus ir pats nemėgstamiausias sportas planetoj. Rekomenduočiau pokerį ir beisbolą).
  Pritariu komentarui (p.Izabelės, labai gražus vardas, norėtųsi tikėti jog ne gėjaus, kaip yra madinga) , kad Artūro rašinys „išsipaišo“ iš konteksto, iš kitos pusės (ir daug stipresnės) nieko stipresnio („“““apart V.Tomkaus““““) ir nerasi šiuolaikiniuose bituose ir baituose.

  • Izabelė

   Tarp gėjų madingas šis vardas?..
   Nesu girdėjusi, kiek nustebau

 • Auksas

  Artūrai, o ar žinai kiek įmonių yra atidaroma ne Lietuvoje, o Čekijoje, Slovakijoje? Ir ar žinai-Kodėl?

 • Pingback: Internetinio bendravimo ypatumai (komentatoriai)()

 • Pingback: Kokios knygos autoriumi galėtų tapti Artūras Račas()

 • Pingback: Negaliu nepasidalinti: Kogitofobija.()

 • močiutė

  Kol nebuvo interneto, kol mane supo nedaug žmonių, aš irgi maniau, kad žmonės protingesni. O dabar, septyni metai internete – ir pamačiau, jetau, kiek yra bukų žmonių… tikrų dundukų. Ypač jie išlindo per paskutinius trejus metus, kai atpigo internetas, kai loptopą galima įsigyti už litą išsimokėjimui. Vat, išmoko žmogeliai, mužikėliai spaudyti klaviatūtą ir prasidėjo…
  Todėl dabar ir paaiškėjo, kodėl valdžiažmogiai daugumoje buki. Ogi kokia tauta – tokia ir valdžia. Šiaip, tai liūdna, iš tiesų. Visuomet galvojau, kad lietuviai kur kas protingesni. Bet klydau, pasirodo.