Citata #104 Premjeras A.Kubilius skelbia krizės pabaigą. Gal kiek paskubėjo?

Iš Lietuvos Respublikos Vyriausybės pranešimo spaudai

„Priėmus Krizės įveikimo planą, į artėjančius metus galime žvelgti ramiai, su didesniu optimizmu. Tegul sunkmetis tik užgrūdina ir sutelkia. Tikiu, kad ekonomines ir finansines problemas ne tik įveiksime, bet įveikę tokius išbandymus tapsime solidaresni ir moraliai tvirtesni“, – šiandien spaudos konferencijoje sakė Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius. Žiniasklaidos atstovams Premjeras pristatė jau nuveiktus ir artimiausius planuojamus darbus.

Ministro Pirmininko teigimu, praėjusių dviejų savaičių ryžtingi Vyriausybės ir Seimo sprendimai ir sutelktas darbas leido Lietuvai išvengti kritimo į gilią ekonomikos ir finansų sistemos krizės duobę bei atkūrė pasitikėjimą Lietuva tarptautinėse finansų rinkose. Todėl Vyriausybė praėjusią savaitę sėkmingai pasiskolino 600 mln. litų, buvusios Vyriausybės paliktoms biudžetinėms skoloms padengti.

Premjero teigimu, naujoji Vyriausybė yra skaidri, sąžininga, profesionali, strategiška ir veikli, per kelias savaites įgyvendinusi tai, ko ankstesnė Vyriausybė neįvykdė per kelis ekonominio klestėjimo metus.

Skaitai žmogus ir negali atsistebėti: tik dvi savaitės ryžtingo darbo ir krizės kaip nebūta…

O aš visą laiką galvojau, kad krizė į Lietuvą dar tik ateis.

Tiesa apie tą įgyvendinimą A.Kubilius gal kiek paskubėjo.

Gal vis tik reikėjo luktelėti bent porą mėnesių ir pažiūrėti, kaip Krizės įveikimo planas atsilieps biudžeto ir „Sodros“ pajamoms.   O tai, žiūrėk, dar ims vėliau ir paaiškės, kad planas nesuveikė. Pavyzdžiui, dėl to, kad prezidentas vetavo 2 iš 60 pagal planą priimtų įstatymų.

Aš asmeniškai linkiu, kad taip nebūtų.

Beje, po sprendimų dėl Seimo narių atlyginimų, dėl akcizų, advokatų, antstolių, notarų ir tabako pramonės, vieną pastraipą Vyriausybės spaudos tarnybą galėjo ir praleisti:

Pabrėždamas solidarumo visuomenėje svarbą Premjeras sakė, jog sunkmečio akivaizdoje negali būti privilegijuotųjų sluoksnių: „Negalime leisti visuomenei susipriešinti. Todėl mokytojai, medikai, žurnalistai, pramogų pasaulio atstovai, žemdirbiai, valdininkai, verslininkai, o ypatingai politikai – visi turi solidariai prisidėti prie šio sunkmečio įveikimo“. A.Kubilius manymu, ateinantys metai visiems turi būti naujai suvoktos solidarios atsakomybės metai.

(10 balsų, vidurkis: 3,90 iš 5)
Loading...