Citata #104 Premjeras A.Kubilius skelbia krizės pabaigą. Gal kiek paskubėjo?

Iš Lietuvos Respublikos Vyriausybės pranešimo spaudai

„Priėmus Krizės įveikimo planą, į artėjančius metus galime žvelgti ramiai, su didesniu optimizmu. Tegul sunkmetis tik užgrūdina ir sutelkia. Tikiu, kad ekonomines ir finansines problemas ne tik įveiksime, bet įveikę tokius išbandymus tapsime solidaresni ir moraliai tvirtesni“, – šiandien spaudos konferencijoje sakė Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius. Žiniasklaidos atstovams Premjeras pristatė jau nuveiktus ir artimiausius planuojamus darbus.

Ministro Pirmininko teigimu, praėjusių dviejų savaičių ryžtingi Vyriausybės ir Seimo sprendimai ir sutelktas darbas leido Lietuvai išvengti kritimo į gilią ekonomikos ir finansų sistemos krizės duobę bei atkūrė pasitikėjimą Lietuva tarptautinėse finansų rinkose. Todėl Vyriausybė praėjusią savaitę sėkmingai pasiskolino 600 mln. litų, buvusios Vyriausybės paliktoms biudžetinėms skoloms padengti.

Premjero teigimu, naujoji Vyriausybė yra skaidri, sąžininga, profesionali, strategiška ir veikli, per kelias savaites įgyvendinusi tai, ko ankstesnė Vyriausybė neįvykdė per kelis ekonominio klestėjimo metus.

Skaitai žmogus ir negali atsistebėti: tik dvi savaitės ryžtingo darbo ir krizės kaip nebūta…

O aš visą laiką galvojau, kad krizė į Lietuvą dar tik ateis.

Tiesa apie tą įgyvendinimą A.Kubilius gal kiek paskubėjo.

Gal vis tik reikėjo luktelėti bent porą mėnesių ir pažiūrėti, kaip Krizės įveikimo planas atsilieps biudžeto ir „Sodros“ pajamoms.   O tai, žiūrėk, dar ims vėliau ir paaiškės, kad planas nesuveikė. Pavyzdžiui, dėl to, kad prezidentas vetavo 2 iš 60 pagal planą priimtų įstatymų.

Aš asmeniškai linkiu, kad taip nebūtų.

Beje, po sprendimų dėl Seimo narių atlyginimų, dėl akcizų, advokatų, antstolių, notarų ir tabako pramonės, vieną pastraipą Vyriausybės spaudos tarnybą galėjo ir praleisti:

Pabrėždamas solidarumo visuomenėje svarbą Premjeras sakė, jog sunkmečio akivaizdoje negali būti privilegijuotųjų sluoksnių: „Negalime leisti visuomenei susipriešinti. Todėl mokytojai, medikai, žurnalistai, pramogų pasaulio atstovai, žemdirbiai, valdininkai, verslininkai, o ypatingai politikai – visi turi solidariai prisidėti prie šio sunkmečio įveikimo“. A.Kubilius manymu, ateinantys metai visiems turi būti naujai suvoktos solidarios atsakomybės metai.

(10 balsų, vidurkis: 3,90 iš 5)
Loading...
 • Išlaikytos žanro tradicijos: pirmiausia paskelbiama, kad atėjo sunkmetis, o po to pranešama, kad sėkmingai su sunkumais susidorojama. Šiuo požiūriu viskas gerai. Gerai dirba ir Prezidento spaudos tarnyba, ir Ministrų kabinetas. Jokių priekaištų, kaip sakoma – respect !

  • Anonimas

   visiskai susipainiojau tai ta krize prasideda ( bent taip maniau ) o cia va eme ir pasibaige saunuole musu valdzia cia blogai cia gerai…

 • Anonimas

  Blogo uzrasas po paskutines citatos „nera komentaru“ man jau pasirode pilnaverciu komentaru.
  :)

 • Anonimas

  Ups…Fredis – greitesnis…

 • Anonimas

  Jeigu TSLK-..-.., susimažintų savo atlyginimus iki 4000 Lt ir atsisakytų kanc. išlaidų, tai kokius porą rinkimų už juos balsuočiau.:)

 • Anonimas

  O aš vis laukiu, kol kas nors parašys noramalią analizę, kas ta krizė, iš kur ir kodėl. Mes turime problema su biudžetu, turime sprogstantį (sprogusį?) NT burbulą, bet iš kur pas mus TĄ vakarietiškoji krizė – nežinau, oi nežinau. Labiau panašu į bekūnį baubą, panikierizmą ir save išpildančią pranašystę – nes prieš įkrentant į „credit crunch“ duobę reikia pirmą ant to kreditų kalno užlipti, o mums iki to toloka…

 • Anonimas

  Rimantai, galimybese skolintis

 • Anonimas

  Artūrai, gal pameni , kaip tauta (?) protestavo, gulėsi kryžium, ketino blokuoti kelius ir viską kas galima, kai valdžia (tuometinė) ketino įvesti visuotinį civilinės atsakomybės draudimą automobilistams. Ar ne ta pati retorika buvo kaip dabar , protestuojant prieš visuotinį automobilių apmokestinimą. Nors visoje ES toks mokestis jau seniai yra. Galų gale priėmė per vargus tą draudimo įstatymą. Paskutiniai Europos sąjungoj. Tat siūlau pagalvoti , ką tauta rėkautų dabar, jei kas , prisiminęs tuometinius protestus, pasiūlytų atsisakyti to visuotino CA draudimo. Neabejojiu, kad tie patys protestuotojai dabar taip pat karštai protestuotų, tik atvirkščiai. Todėl ir neskubu blokuoti seimo, nes žinau, kad visi (beveik) protestai turi savo scenaristus, režisierius ir sponsorius (finansinius)

 • Anonimas

  „Nors visoje ES toks mokestis jau seniai yra.“ – tikrai? Gal galima faktais – pavardinti visas nares ir kiek „jau seniai“, ypač Rytų pusę? Pas mus jau kuris laikas yra ir bus dar didesni kuro akcizai. Tai ar būtina mums apmokestinti tą pačią bazę dar ir kryžmai?

  Rimantas bus praleidęs tiražuojamas USD krizės analizes, nuo jos viskas prasideda šiais laikais, atrodo. Toliau – krizė pasaulio rinkose/ekonomikoje. Toliau – mūsų paralyžius reikštis tose rinkose, kaip ir mūsų emigrantų. Atskirai apie Lietuvos krizę kalbant, reikia paminėti sutapimus su krašto ekonomikos artėjimu prie Vakarų standartų (poreikių), turint posovietinės ekonomikos palikimus, priklausymu nuo Rusijos noriai brangintų žaliavų, savo energetikos kokybinėmis permainomis įsipareigojus baigti IAE darbą, NT burbulo ir prisiimtų optimistinių įsipareigojimų gausą, optimistinius biudžetų lūkesčius, kuriems nebelemta pildytis. Štai jau ir visa krizė, nedaug menkesnė, nei pas kitus. Galimybės skolintis? O kodėl mums PRIREIKĖ skolintis?

 • Anonimas

  Krizes dar bera ir ji dar tik ateis bet pas mus tokios nuotaikos jog ji jau nuveike

 • Anonimas

  Latvijoj ir Estijoj jau keli metai,nekalbant apie ES senes…

 • Anonimas

  Kubilius viską sako ne laiku ir ne tą ką turėtų, elgiasi negražiai, yra gamtos klaida, todėl turi atsistatydinti ir daugiau nenervinti. Reikia tokio vado, kuris niekad neklysta, kalba visų mėgstamom temom, visada pataiko į mūsų nuomonę ir yra gražus. Iš viso nežinau, kur dingo normalūs politikai. Tiesiog nėra iš ko rinktis.

 • Mielas Artūrai, o kuo čia stebėtis? Pasak patikimų šaltinių ir pats balsavai už Kubilių…
  O aš vis dar stebiuosi žmonėmis, jau du dešimtmečius balsuojančiais už tuos pačius ir vis dar tikinčiais permainomis… Lietuviai, tuo požiūriu – unikali tauta (nuo stipresnių vertinimų susilaikysiu, nes puikiai suprantu – laiko nepaskubinsi, dar teks palaukti … apie 60 metų …

 • Anonimas

  Premjeras lyg ir suprato savosios – grynai partinės- retorikos pasekmes šaliai. Pavėluotai. Bet – geriau vėliau negu niekada.
  „Latvijos ekonomikos stabilizavimo ir augimo atgaivinimo programa“- taip kur kas įžvalgiau savąją pavadino broliai latviai…

 • Anonimas

  Stebint valiutų kursus,pastebiu,kad Litas stiprėja.
  Ar išlieka nepakitęs,kitų valiutų atžvilgiu. Mnau,kad tai tik į gerą.
  Nekalbėkim bent čia apie krizę.Ar bent nevartokime šio žodžio.Bjaurus.
  Kiekvieną dieną „kalama“:krizė.
  Vasara, per vieną radijo stotį „kalė“: Eko vasara…Dabar labai panašu.Gaunasi,lyg kažkokia reklama.
  Būtų neblogai dabar parduotuvę, ar šiaip kokią įmonę ar net banką pavadinti- Krizės banku ir atitinkamai.Reklama nemokama ir garantuote net per populiariausias TV, radijo laidas ir spaudą.
  Jau tiktrai pabodo.Kaip ir reklama pabosta per įdomią laidą ar filmą.
  O kas dėl Kubiliuko,tai nieko gero apie konservus nemanau ir nemanysiu.Tokie patys populistai,kaip ir likusieji.Iliuzijų partija.
  Pirmiausia reikia Tautą išgazdinti,o tada pasakyti: va, padarėme,matote?Šaunuoliai,kad balsavote.

  Keista,kad vetavo tik 2 iš 60?Įdomu,kur galima būtų pažiūrėti, kokie kiti įstatymai buvo sukurpti,kurių nevetavo?

 • vienas iki pat paskutinės minutės krizės nematė, kitas, atrodo, pradeda įtikėt, jog per porą savaičių stebuklus padarė… Keisti tie valdžios žmonės. Matyt ir Antanas ten tarp savų jaučiasi…

 • Anonimas

  Dėl krizės.
  Anksčiau sakydavo, – jei reiktų auto servisui vienu metu atiduoti visus automobilius, vieno negalėtų. Reikalas tuomet būdavo paprastas – tuomet trūkdavo detalių, tai meistrai vis skolindavosi nuo kitų automobilių, belaukiančių eilėje.
  Manau, kad panašiai elgėsi po 1990 m. ir iki šiol mūsų didieji fraeriai. Lietuvis nebuvo pratęs skolintis. O jie didelius turtus šitokiu būdu susikrovė – skola, juodas biznis (ir ne juodas), kai didžioji dalis turto vis skoloje… viskas gerai, kol neateina diena x, kai niekas neskolina…
  Antra. Bedarbystė. Galima du kart mažiau uždirbti, galima du kart daugiau mokėti nei iki šiol – jei žmogus nėra minėtas fraeris, bus baikės. Juk pvz. man jau atsibodo tie automobilių kaimščiai, tad einu pėsčias. Atsibodo tas maistas – faina kruopytės… ir t.t. ir pan. Bet bedarbystė – kitkas. Tuomet nuo depresijos žmones gali gelbėti tik karas – ginklas rankoje…

 • Anonimas

  Matote Kubilius yra atsidūręs kvailio situacijoje. Žmogų pakirto valdžios troškimas bet kokia kaina. Paaiškinu:
  Argi nežinote , kad , pasiduodami kam nors vergiškai tarnauti , jūs iš tiesų tampate vergais to , kurio klausote , ar tai būtų nuodėmė , vedanti į mirtį, ar klusnumas , vedantis į teisumą (Romiečiams 6 , 16)
  Čia šitą Valinsko prievartavimą ir Landsbergis jau pastebėjo.Nebecituosiu.
  Valinskas deklaravo 10 Dievo Įstatymų. Bet prieš tai deklaruodamas , vaikinas nepasidomėjo , kad Jie tie Įstatymai yra nekintatantys jau tūkstančius metų. Matomai Jam už tai teks atsakyti paskutinę teismo dieną.
  Nuodėmė – tai Įstatymo laužymas. Kaip tik su šia problema šiandien ir susiduria mūsų visuomenė. Todėl vyriausybės nariai taip dažnai kyšininkauja , o daugelis visuomenės ir vyriausybės narių stengiasi nuslėpti savo pajamas , kad nereikėtų mokėti mokesčių. Mes numojame ranka į Įstatymą , kuriame pasakyta: Gerbk savo tėvą ir motiną. Todėl pas mus sulaukę garbaus pensijinio amžiaus žmonės gauna mažas pajamas. Kokį mes rodome pavyzdį savo vaikams , ateinančioms kartoms. Vyriausybė kuri pati nerodo deramo pavyzdžio visuomenė turi nušluoti. Nesutinku su nuomone kokia visuomenė tokią ir valdžią turime.Kinijos mąstytojas ir filosofas Konfucijus citavo atvirkščiai: kokia valdžia tokia ir visuomenė.Man čia atrodo teisingiau pasakyta.Kai ponas Artūras inicijavo parašų rinkimą prieš LEO aferą, daug kas šaipėsi iš šios akcijos. (Teko ir man prisidėti prie parašų rinkimo , todėl ir sakau , kad buvo pašaipų). O dabar ką turime. Tai kas buvo teisus? Dabar nori auto apmokesdinti. Negi vėl tylėsime, susitaikysime su tokia kontribucijos forma. Kol mes visuomenė nesuprasime , kad patys turime ginti savo interesus , tol tokie kaip Valinskas , Kubilius, Degutienė su savo balsavimo aferomis mus ir trauks.O dėl krizės tai jau ir mikrobangės nebegaliu jungti , nes Kubilius trata kaip užsuktas apie krizę.

 • Anonimas

  Nerijui.
  Matote kartais galima pagalvoti, kad nėra ko lietuvių gailinti. Šiokie tokie niekšeliai mat yra.
  1996 m. jiems buvo visiškai rimtai pasiūlyta rimta išeitis (ne kalbomis – su rimtu įdirbiu, tuomet jau 10-ies metų) – išeitis mažam kraštui. Nusispjovė. Tai gal tegul dabar pasrebia savo skrėplius rupūžės. A.
  Manau nėra ko gailinti ir ubagų (tinginių, pijokų,…).
  Jau atrodo turi laiko į marias – ne eina per pievutę, ne takeliu. Ne, nenumes nuorūkos kur reikia, po kojomis – gal geriau juos badu pamarinti ir snukius padaužyti, vietoj amžino gailesčio ubagui…

 • Anonimas

  :D Kubiliaus PR’ščikai prabudo ir nutarė, jog laikas pradėti kalbėti pozityviai. Ale panašu, kad lievoki PR’ščikai, tai kaip anksčiau miegojo, taip dabar persistengė :D Juokinga tik todėl, kad atsibodo liūdėti, kokio lygio nemokšos valstybę valdo…

 • Anonimas

  tas paprastas lietuvos zmogelis dar siuos 2009 metus pratems, sumokes tuos didesnius mokescius, kad islaikytu nemazejancia valdininku kariuomene ir kad oligarchu turtas nesumazetu, bet klausimas, kas bus 2010, kai uzdarysime Ignalinos atomine, kai reikes moket dar ir uz sio monstro islaikyma ir moket reikes ateinancius 50 metu? bijau, kad 2010 to paprasto zmogelio kantrybe gali issekti…

 • Anonimas

  Laukiu,kai kantrybė išseks…Visi apie tai kalba…kalba.
  Laukiu veiksmų. Eisiu ir aš. Gana.

 • Anonimas

  Dėl ėjimo…
  Po Jūsų „ėjimo“ – bus 10 kart blogiau nei būtų be ėjimo. Tai šimtus kartų patvirtintas faktas.
  Dabar grupelė svetimos valstybės samdinių matatau be jokių analizių varo ant JE Valinsko (jo laidų nežiūrėjau, bet žmogus visgi vidurinę baigęs aukso medaliu… o ir durnius, kurių Lietuvoje keli milijonai, prie ekranų 20 metų sugebėjo laikyti).
  Girdžiu per Svobodą panaši šutvė (ne tik laidoje „Vsie svobodni“ samdinių iš užsienio beatodairiškai varo ant Rusijos valdžios (kiršina). Štai sako blogai, kad gubernatorius skiria Putinas. O kas būtų, ejie neskirtų ir patys save ten išsirinktų – carai būtų nepajudinami. Ir taip toliau ir pan.
  Ko jie nori – kalbu apie šituos samdinius. Ko jie kišasi į mūsų gyvenimus. Taip jie gauna geras babkes.
  Va suprasčiau jei jie rimtai siūlytų – kaip konkrečiai nacionalizuoti išvogtą turtą. Bet ne. Atvirkščiai, tuomet jie plyšautų – raudoni ateina.
  Anksčiau šitų nusikaltėlių klausydavo Lietuvoje tik viena publika – dar gyvi išlikę (be dauguma seniai ir senės) konservatoriai. Bet dabar minėtieji varo ant Kubiliaus taipogi (bet daugiau paprotindami, kad JE Valinskas pavojingesnis kelis kart už JE Paksą).
  Na, o ką daryti su tais, kurie eis – manyčiau panašiai, kaip Izraelis su palestiniečiais (staigiai ir be jokio gailesčio).
  Kas kita, jei tie ėjikai siūlytų nacionalizuoti vagių išvogtą turtą – įtartum, kad nori Lietuvai gero.
  Bet ne, jie nori tik vieno – supjauti lietuvius (matomai tam meta ne milijonus, bet šimtus milijonų).

 • Anonimas

  Weeeeee, Nerijau, o kur eisi?

 • Man tai labiausiai užstrigo straipsnio tekstas, konkrečiau gerbiamo Ministro Pirmininko pareiškimas – „Todėl Vyriausybė praėjusią savaitę sėkmingai pasiskolino 600 mln. litų, buvusios Vyriausybės paliktoms biudžetinėms skoloms padengti.“.

  O ar žinote iš kur ir kokiomis sąlygomis skolinosi Vyriausybė? Kodėl nebuvo išleistos obligacijos ir kas tam priešinosi?

  Aš, kaip verslo atstovas, negaliu komentuoti ar vertinti Vyriausybės sprendimų, bet…

  • Anonimas

   Bet nesiskolinsim iš TVF. O tai labai patrauklu investuotojams, ypač kai pakėlėme pelno mokestį, akcizus degalams. Beje, kas galėtų paneigti, kad Lietuvai neskolino tas pats bankas, kurio darbuotojas padėjo ruošti Kubiliaus krizinį planą.

 • Anonimas

  Apie kokį solidarumą Kubilius kalba ?? Apie padidintus atlyginimus seimo nariams ?? Apie privilegijuotus „menininkus“ ir t.t. .. ?? Visiškai nusivyliau nauja valdžia, logiškai mąstant neįmanoma suvokt naujos valdžios kalbų ir veiksmų santykio. Ar jis rimtai čia neįžvelgia problemos, ar perima išbandytą pono Gedimino Kirkilo, tikriausiai, jau patikimą taktiką – „kaip mulkinti tautą“ ??

 • Anonimas

  LR Seimo nariu atlyginimai patys didziausi

  Biciulystes info 2008-12-20
  Kiek valstybes gyventoju minimaliu atlyginimu sudaro parlamentaru alga?
  Malta 2,4 , Liuksemburgas 3,8, Vengrija 4, Nyderlandai 4,4, Prancuzija 4,5, Belgija 5, Ispanija 5,9, Slovakija 6,
  Airija 6, 2, Didzioji Britanija 6,3, Cekija 6, 8, Portugalija 8,1, Slovenija 8,8, Latvija 8,9, Graikija10,2, Estija 12,1, Lenkija 12,7.
  LIETUVA 28.9.

  BICIULYSTE – JAV lietuviu laikrastis internetu, 2008 12 29

  http://www.biciulyste.com/news,news_type~tevyne_musu.html

  O kaip musu V.Adamkaus alga atrodo?

 • Anonimas

  Gal šiek tiek paskubėjau,pasakydamas“eisiu“.
  Aš dar luktersiu
  :)
  Žinau ir suprantama,kad kiekviena revoliucija, skirta tik tiems, kas ją organizuoja ir užsako.Ir po kiekvienos revoliucijos nieko gero nelauk. Kenčia eiliniai žmonės.
  Mane ir nustebinao,kad Vyriausybė pasiskolino.Keista?Labai jau tyliai…Juk sakė,kad nesiskolins?Gal čia iš Skandinavų bankų?Kad jie truputį „atrištų vadeles“?Pamalonino,sakant,..

 • Anonimas

  skirat max

  Jei jau Europa įvedė ir turi automobilių mokestį,tai ir Lietuvai jis reikalingas?Keistas požiūris?Kaip ir TSRS laikais,jei Maskva pasakė,tai visi puola vykdyti.
  Ar Lietuva neturėtų rodyti pavyzdzio? Kurkime savo valstybę,o ne Europos.Mes tik sąjungoje,kuri yra,iš dalies, demokratiška.
  Kurkime tokius įstaymus,kad pavydėtų Europa.
  Keistai nuskabėjo,kai buvo didkutuojama apie motinystės atostogos:
  Niekur pasaulyje taip nėra,kad motina „ilsisi“ net du metus?
  Gerai,kad „ilsis“,o ne augina naująją kartą Tėvynei?
  Šaunu,jei mes galime sau tai leisti.Kodėl gi ne?Ar mes tiek būki turėti kažką savotiško ir išskirtino?Nemanau.
  Ar turime „copy“- „paste“ iš Europos?
  Mes vieninteliai.Lai kiti ima pavyzdį.
  Kodėl niekas nekalba apie tai,kad prancūzai turi ilgiausias atostogas visame Pasaulyje.
  Jei jau biednai gyvename,tai ir gyvenkim?A…?Ar kaip?
  Aš su tuom nesutinku. Būkim pavyzdys,o ne šunys,kurie lekia paskui šeimininką ir vizgina uodegą: gal „mestels kauliuką“?

 • Mielas Artūrai, o kuo čia stebėtis? Pasak patikimų šaltinių ir pats balsavai už Kubilių…
  O aš vis dar stebiuosi žmonėmis, jau du dešimtmečius balsuojančiais už tuos pačius ir vis dar tikinčiais permainomis… Lietuviai, tuo požiūriu – unikali tauta (nuo stipresnių vertinimų susilaikysiu, nes puikiai suprantu – laiko nepaskubinsi, dar teks palaukti …. apie 60 metų ….

 • Anonimas

  Easy money su NT „burbulu“, ES paramos „įsisavinimas“ dvarų ir jachtų pirkimui transformavosi į skylę biudžete ir masinį nusivylimą politikais bei nepasitikėjimą valstybinėmis institucijomis. Optimistiniai A. K. pareiškimai apie pirmąją nukirstą slibino galvą nukreipti sukelti „alkanų masių“ entuziazmą, kad tuoj tuoj padėtis pradės gerėti.
  Be to, premjerui reikia ir save padrąsinti…