Apie nuolatinį mokymąsi ir elementarų supratimą

Man patinka, kai žmonės mokosi.

Pavyzdžiui, padirbę kelerius metus, sumąsto, kad jiems trūksta žinių ir stoja į aukštąją mokyklą. Vargsta, kremta vadovėlius, laiko egzaminus, aukoja savo laisvalaikį. Nepaisant to, kad nei algos jiems dėl to nepadidins, nei visuotiniame susirinkime pagirs.

Pažįstų keletą tokių žmonių ir jiems net slapčia pavydžiu, nes pats taip ir neprisirengiau studijoms. Bandžiau kai ką susigraibyti pats, savarankiškai, tačiau tai, žinoma, ne tas pats.

 Kalbu apie mokymąsi todėl, kad šiandien perskaičiau S.Spurgos komentarą apie A.Kubiliaus vyriausybės veiklą.

Prisipažinsiu, buvau maloniai nustebęs, nes susidaro įspūdis, kad S.Spurga pastaruosius dvejus metus taip pat šiek tiek mokėsi.

Štai ką S.Spurga šiandien rašo apie A.Kubiliaus vyriausybę:

Nepasitenkinimas ministru pirmininku įgauna beveik liguistas formas, pavyzdžiui, kai premjeras raginamas užsienio investuotojų forumuose ne palankiai pristatyti valstybę, o ją suniekinti. Pykčio apakinti pamokslautojai parodo, kad neturi elementaraus supratimo apie tai, kaip sukasi pasaulis ir kas yra valstybės interesai.

[…]

Sąžiningi premjero kritikai turėtų pripažinti, kad, pačiu bendriausiu požiūriu, jo antikrizinis receptas – didinti mokesčius ir mažinti išlaidas – pasirodė esąs teisingas.

[…]  Tad gal iš tikrųjų apie Lietuvos Vyriausybės veiksmus įveikiant krizę bus rašomi vadovėliai?

O štai, ką tas pats S.Spurga rašė prieš porą metų:

Aišku, kad A. Kubiliaus Viešpats Dievas šiuo metu yra biudžeto subalansavimas. Daugelis analitikų abejoja, ar šį tikslą krizės sąlygomis iš tikrųjų reikėtų suabsoliutinti.

[…]

Antikrizinė programa – kaip ji atsispindi, pavyzdžiui, A. Kubiliaus kalboje Seime ir kituose pasisakymuose – neturi aiškios logikos, apmąstytų tikslų, progresyvios strateginės idėjos, o greičiau primena stichišką buhalterinį brėžinį.

[…] Lieka iki galo neatsakyta į klausimą, kodėl Lietuva elgiasi priešingai, negu kitos Europos valstybės, negu rekomenduoja Europos Komisija – krizės laikotarpyje didina mokesčius, o ne juos mažina.

[…]

Akivaizdžiai matau visišką nekompetenciją ir tiesiog stebina, kaip kardinalūs sprendimai priimami be jokio pagrindo, apskaičiavimų, vizijos. Teko bendrauti su pačiu premjeru, o jis pateikia klausimą, kaip mes įsivaizduojame, kokia Lietuva išeis iš krizės. Tiesą sakant, man tas klausimas daugiau nei keistas Juk pačioje reformų pradžioje pats premjeras turi pasakyti – kaip jis mato visas reformasJeigu tu čia darai visas reformas, laužai viską, sukeli sumaištis, tai kur tu vedi tą Lietuvą, kur mes išeisime?

Štai, kaip būna…

Nuo „visiškos nekompetencijos“ iki tą nekompetenciją aprašyti vadovėlyje…

O juk rašė tas pats žmogus.

Bent jau aš kaip nors kitaip nei papildomomis studijomis paaiškinti negalėčiau.

Na, nebent dar visišku neišmanymu ir absoliučiu savo požiūrio neturėjimu… bet S.Spurgai tai juk netinka…

P.S. O šiaip kaip pagalvoju, tai viena iš didelių Lietuvos žiniasklaidos bėdų ir yra ta, kurią teisingai iškelia S.Spurga: kad nemažai rašančių ir komentuojančių „neturi elementaraus supratimo apie tai, kaip sukasi pasaulis ir kas yra valstybės interesai.“

P.P.S. Šia prasme puikus pavyzdys yra, pavyzdžiui, šiandieninis V.Mitės straipsnis apie LRT ir jos bėdas.

(4 balsų, vidurkis: 4,50 iš 5)
Loading...
 • max

  Artūrai , nesikeičia tik durniai (dundukai) ir lavonai. O šiap , tai būtų kažkaip laaabai įdomu, kaip tokioje pasaulinės krizės situacijoje vyriausybei būtų suvadovavęs , na , sakysime, Butkevičius, arba Uspaschikas, ar Mazuronis.Apie Kirkilą nekalbu. Kažkaip keistai visi praregėja iškart atsidūrę opozicijoje. Kas čia per reiškinys?

 • Fredis*

  Elitinis apžvalgininkas, Mykolo Riomerio universiteto sekretorius turi atmintį – dar prieš trejus su puse metų šalį valdė LSDP, Zuoko liberalų, „valstiečių“ ir DP (V.Uspaskich) koalicija. Po dviejų metų vėl turėsime analogišką koaliciją. Dabartinį TS/LKD ir liberalų valdymo laikotarpį su visomis padarytomis ir nepadarytomis klaidomis prisiminsime kaip Lietuvos klestėjimo, kryptingo darbo, reformų ir apsivalymo laikotarpį. Savotiškas aukso amžius, renesansas. Bukai priešintis, kišti pagalius į ratus šiai vyriausybei yra kvaila ir neišmintinga.

  • Aras

   Fredi, po dviejų metų šalį valdys „violetiniai“.

   • Skeptikas

    Tamsta neteisus. Jie jau valdo.

 • Nesvarbu

  Pritariu max`ui.Didieji blogiečiai yra tie, kurie net ir priremti akivaizdių faktų ir argumentų, jog kadaise klydo,buvo neteisūs ir toliau nenori to pripažinti bei išsisukinėja.Liaudyje juos vadina užsispyrusiais ožiais. Bendradarbiai tokių taip pat nemėgsta, o ir šeimose jie laimės neprideda. Negali juk visi būti visažiniais, kaip lida ar fredis,-tai unikumai! Statistiniam, sąžiningam lietuviui yra būdinga klysti ir mokintis, mokintis ir klysti.

 • Pavel

  Labai paprastai galima paaiškinti (nes mano požiūris buvo/yra panašus į Spurgos – ir tada, ir dabar). Viskas remiasi tuo metu turima informacija. Juk negalėjo Spurga prieš du metus rašyti, kad 2009/2010 m. ateis investuotojai, kad BVP po truputį augs, kad nuotaikos giedrės. Jis nei ekonomistas, nei orakulas. Apžvalgininkas tuo ir yra apžvalgininkas, kad pristato esamą situaciją. Mano manymu, Spurga tiek tuomet, tiek dabar padėtį valstybėje atspindi tiksliai kaip veidrodis. Tik tiek, kad kai kuriais atvejais parenka ne visai tinkamus išsireiškimus, kaip „akivaizdžiai matau visišką nekompetenciją“, prie kurių vėliau ir kimba visokie blogeriai. :)

  • Mantoske

   Kažkodėl aš tiek pagal tuometinę situaciją, tiek pagal dabartinę iš esmės palaikau dabartinę vyriausybę. Nesu nei ekonomistas, nei orakulas.

   Mano paaiškinimas kitas. Yra žurnalistai ir yra filadelfijai. Pastarųjų, deja, dauguma pas mus.

  • max

   Pavelai , jei „Jis nei ekonomistas, nei orakulas.“ , tai kokio velnio jis rašo ekonominėmis (mokesčių politikos) temomis, maža to , pasipūtėlio tonu deda į šuns dienas? Tai jis paprasčiausias ŠŪDMALYS? ( kokių dabar didžioji dauguma)

  • Skeptikas

   Tamsta neteisus. Štai A.Kubilių fizikos mokė mokė, bet taip nieko ir neišmokė. Toliau laboranto ar „mokslinio bedarbio“ jis nepažengė. Žodžiu, nesigavo iš jo fizikas. O politikos jo apskritai niekas nemokė. Taigi naivu tikėtis, kad žmogus, nesugebėjęs ralizuotis toje srityje, kurioje įgijo išsilavinimą, sugebės realizuotis toje, apie kurią neturi jokio teorinio supratimo. Na, nebent Lietmare (Myanmar’e-2) tai įmanoma.

   • romas

    Tamstai verta būtų paskaityti http://www.alfa.lt/straipsnis/10307067/?Laborantas.laborantui.nelygu=2009-12-31_07-42
    Nežinau, kokios priežastys realiai sutrukdė apsiginti mokslinį darbą , todėl galima tik spėlioti – perestroika arba gal noro užbaigti pritrūko. Padoru būtų išsiaiškinti, prieš viešai samprotaujant. O kad politika yra profesija, kurios kažkas turi išmokyti, tai čia iš viso įdomu. Gal tada baigusius politikos mokslus iš karto skirkim Seimo nariais :)

    • Skeptikas

     Na tai ten juk ir rašoma, kad buvo geras laborantas, kuriuo buvo galima pasitikėti. O fizikas iš jo, kaip ir rašiau, nesigavo. Tai juk aiškus faktas. Iš baigusių politikos mokslus gal koks dvidešimtas nuošimtis ir galėtų į Seimą pretenduoti. O apie fizikus-nevykėlius, abortmeisteres ir panašius savo srityje nieko nepasiekusius veikėjus neverta nė kalbėti.

     • romas

      Na nežinau, kaip galima įžiūrėti ryšį tarp gebėjimo (gal noro) pabaigti rašyti disertaciją ir gebėjimo būti politiku. Jei nieko nesugebu vienoje iš gyvenimo sričių, juk nereiškia, kad nieko daugiau nesugebu? Valatka, šio epiteto platintojas, irgi tuo metu buvo laborantu pedagoškėje ir, beje, nesugebėjo pasiekti moksluose nieko daugiau, tačiau jis jaučiasi ekspertu vertinti VU laboranto veiklą. Ar ne juokinga? Ekspertas turėtų būti visa galva aukščiau už vertinamąjį.
      Na, bet nevykėliais turbūt yra visi, kurie neturi mokslinio laipsnio. Gyvename nevykėlių valstybėje ir net nevykėlių pasaulyje :)

 • Regis

  Papildymas – tai ką rašė prieš du metus – visas tekstas:

  http://sauliusspurga.lt/komentarai/musti-gulincius-smagu.html (2008 lapkritis, balsas.lt)

  o paskutinė citata iš čia (2009 kovas, delfi.lt):

  http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/article.php?id=20851288

 • Trakimas

  Atsakymas gali būti dar paprastesnis.Jį paspaudė arba pamalonino tam tikra suma ir žmogus staiga pakeitė nuomonę.:)Štai net ponas R.Valatka kurį laiką nebelinksniavo nei Prezidentės,nei Kubiliaus savo laikraštyje.:)

 • Trakimas

  Štai ir profsąjungos keistai nutilusios,nors Kubilius Nacionalinį susitarimą pažeidinėja ,kai tik jam šauna į galvą:)Ko negali pakeisti pinigai-pakeičia dideli pinigai .

 • mdxacuk

  Dar linksmesnės metamorfozės lietryte. Šiandien jie žagsi iš susižavėjimo, kaip didvyriškai krūtine uždengė ambrazūrą Sarkozys, paaukodamas savo reitingus vardan valstybės ateities. Ir čia pat daro išvadą, kad mūsiškė valdžia tokioj situacijoj būtų seniai prikrovus į kelnes ir dėjus į krūmus, nes reitingai jiems yra pirmoj eilėj. Kai patys valatkiniai dvejus metus diena iš dienos pielina Kubilių dėl nepakeliamų karpymų ir verslo bei pensininkų smaugimo. Ir dar pasičepsėdami mėgaujasi žemais Kubiliaus reitingais.

  • Trakimas

   Manote,kad Valatka toks galingas ir tik nuo jo priklauso Kubiliaus reitingai:)?

  • max

   čia priklauso nuo to, kokio pašvinkimo krevečių salotų Valatka užkerta šalia redakcijos esančiame De Antonio :-D

   • Trakimas

    Aštriai pajuokavote :)Tačiau juk Kubilius turi alfą ir visus valdiškus resursus?Sekant mdchxc logika,Kubiliaus reitingai turėtų būti 50 procentų ir daugiau:)?

 • Aras

  Perskaičiau minėtą straipsnį iki vidurio (negadinau nuotaikos skaitydamas iki pabaigos) ir padariau išvadą, jo S. Spurga nutarė žengti V. Valentinavičiaus pramintu takeliu stabilios geros algos bei mėgavimosi valdžia link. Pamatysit, netrukus išgirsim, jog garsiausias Lietuvos laborantas turi dar vieną papildomą patarėją-gelbėtoją.

  • Regis

   Nesakau, kad pritariu tokiai nuomonei bet faktas jog S.Spurga 2009 metų pradžioje pasitraukė iš balsas.lt ir jo tekstus pradėjo talpinti Lietuvos Žinios. Lietuvos Žinios kaip žinia ne Lietuvos Rytas ar Respublika.

 • max

  atvirai pasakius, mane pradeda biesinti stabiliai nusistovėjusi praktika Lietuvoje, kai kritika tampa savitiksle – kritika vardan kritikos. Man atrodo, kad jei politikas N iš degančio namo išneštų vaiką, tai mūsų politikų „ekspertų“ tai būtų įvertinta siekiu pasididinti reitingus. Rusai sako „ум за разум заскочил“

 • mdxacuk

  Jei Valentinavičiui rūpėtų stabili gera alga, tai jis turėjo ir bet kada galėtų susirasti nepalyginamai geresnių ir nerizikingų užsiėmimų. Pasitaiko žmonių, kurie vardan idėjos ir principų sutiktų dirbti ir už barščius.

  • mdxacuk

   Čia buvo Arui.

   • Aras

    Prie „geros algos“ specialiai pridėjau „valdžios troškimo“/„mėgavimosi valdžia“ ingredientą. Šis narkotikas ne taip lengvai prieinamas kaip gera alga.

  • Trakimas

   Geresnių užsiėmimų,kaip būti premjero,kuris pasiskolino 20 mlrd. ir juos laiko nežinia kur, nežinia kokiom sąlygom, ir nežinia kur išleidžia-vargu ar galima surasti…:)

   • Valentinas

    Visi, kurie arčiau valdžios žino, kad tuos 20 mlrd. Kubilius išleido violetinei isterijai finansuoti. Tai dalis platesnio Kubiliaus projekto, kurio tikslas Lietuvą paversti Kubilistanu. Pagrindinis violetinės paranojos projekto režisierius yra Valentinavičius. Iš tikro jis dėl šio projekto ir paliko trijų servetėlių televiziją. Gerai informuoti šaltiniai, kurie nenorėjo atskleisti savęs, teigia, kad iš tų 20 mlrd 1 mlrd į sąskaitą Kaimanų salų banke pervesta Valentinavičiui kaip užmokestis. Už kitus – perkami aktoriai vaidinantys pedofilijos bylą, prokurorai, teisėjai, užsakomieji žmogžudžiai, labai garsios žurnalistės ir kiti Kubiloidai. Didelė dalis lėšų investuojama samdyti gerai apmokytiems, gyvenimo sutrikimų turintiems internetiniams komentatoriams, kurie kiekvienas jam Valentinavičiaus paskirtoje virtualioje erdvėje, kursto violetinės temperatūros ugnį. Ypač pasisekė Račo blogui, nes čia paskirtas vienas iš labiausiai sutrikusių kubiloidų pasirašinėjančių slapyvardžiu Aras.
    Žiūrint iš ekonominės pusės tai yra fiskalinė stimuliacija, todėl Kubilius nušaus du zuikius:

    1. Ekonomika nuo 20 mlrd violetinės finansinės injekcijos atsigaus.
    2. Piliečiai iš normalių žmonių bus paversti violetiniu psichikos sutrikimu sergančiais kubiloidais, o tokius lengva valdyti.
    Būtent apie šį ekonovioletinį projektą ir bus rašomi vadovėliai.
    Ar yra dar neaiškumų?

    • Trakimas

     :).Taigi:)Kompanija tai čia renkasi keista-pvz. „Austrai“,apsimetantys „Lidomis“.:)

     • Trakimas

      Pagalvojau-gerai,kad dar ne „Lolitomis“:)O tai Račas turėtų „fioletinių “ problemų :)……….

 • lida

  Panašu įrašo autoriui nesuvokiama fiziškai, kad galima prisipažinti klydus. Anot jo, klaida vadintina visišku neišmanymu, o jos pripažinimas – absoliučiu savo požiūrio neturėjimu.

  • mdxacuk

   Autorius irgi ne sykį buvo pagautas apsukęs savo nuomonę 180 laipsnių. Bet pats to greičiausiai nepripažintų, čia jūs teisi.

   O kas ten per mistiniai jūsų nuotykiai su austru?

   • mielas mdxacuk, būtų gražu jei pailiustruotumėte savo teiginius kokiais nors faktais.

   • lida

    Buvau parašiusi žinutę Austro vardu morzės abėcėle, „Esu gyvas, sveikas“, ir tiek.

  • miela lida, kai žmogus reiškia savo nuomonę, o vėliau – nesvarbu dėl kokių priežasčių – atvirai prisipažįsta klydęs – labai gražu. Tačiau kai žmogus be argumentų kalba (arba kartoja kieno nors pasakytas) nesąmones, o vėliau keičia nuomonę 180 laipsnių niekaip nepaaiškindamas savo ankstesnio kalbėjimo – man nesuvokiama. Beje, niekur neradau, kad S.Spurga prisipažino klydęs.

 • Trakimas

  Atsiprašau.turėjo būti „Geresnių užsiėmimų,kaip būti premjero patarėju,kuris“ -toliau ,kaip tekste.

 • Skeptikas

  Mažu prie lovio prisikasė bekriuksėdamas…

 • Bobutė

  Na, man pasirodė, kad p. S. Spurgos požiūris pasikeitė ne taip jau ir kardinaliai.
  Juk ir šiandien jis sako:

  „Vyriausybei derėtų priminti, kad biudžeto subalansavimas yra svarbus, bet ne vienintelis jos veiklos uždavinys. Tvirti valstybės pamatai būtų padėti sukuriant veiklią ir gana didelę viduriniąją klasę, deja, technokratinė Vyriausybė taip nemąsto.“

  „Premjeras nesugeba pastebėti atspalvių ir niuansų, o juk jie dažnai sudaro gyvenimo esmę. Ateina laikas, kai kirvį dera padėti į šoną ir pasinaudoti peiliukais, gremžtukais, restauravimo priemonėmis.“

  „Didžiausia šios Vyriausybės bėda, kurios jau neištaisysi, – kad pradedant taikyti antikrizines priemones buvo netinkamai padalyta krizės našta. Labiausiai diržus veržtis turėjo privilegijuotieji, o to toli gražu nebuvo.“

  „ Švietimas ir ypač kultūra šiam ministrų kabinetui – tik išlaidas didinanti biudžeto eilutė.“

 • austras

  Išsiunčiau Jums laišką. Tikiuosi, gausite.

  • mdxacuk

   austre, džiaugiuosi, kad jūs vis dar gyvas. Ar matėt, kad jūsų kompromatai jau vakar buvo įamžinti „Pipedijoj“? Dabar tai tikrai neprapuls, nes pipedijos taip lengvai nenupirksi ir neišgąsdinsi.

   Taip ir regiu kaip svyla kontrabandistų užpakaliai. Tikiuosi kitą ketvirtį akcizų surinkimas smarkiai pagerės.

   • Regis

    O aš taip ir regiu kaip pipedijos lengvai nenupirksi ir neišgąsdinsi.

 • Niekad nepatiko mokytis, pamoku nelankiau, bet dekui :)

 • qwerty

  Na aš ekonomikos mokslus krimtau ir 2008 ir dabar tęsiu,ir tais laikais palaikiau reformas, palaikau ir dabar, ir mačiau išsamių analizių su pagrindimu kodėl mokesčių kėlimas ir išlaidų karpymas buvo vienintelis galimas kelias Lietuvai norint nebanrutuoti, bet nemačiau nei vienos, kuri argumentuotai sudirbtų tokį kelią. Bėda ir yra tame, kad galbūt netiek neišmanėliai, kiek parsidavėliai formuoja viešąją nuomonę, dar didesnė bėda, kad tą nuomonę taip lengva formuoti ir ja manipuliuoti.

  Bet daugumai užtenka numesti žinią, kad JAV ekonomiką skatina, o Lietuva NE! Durniai lietuviai kad neseka pavyzdžiu! ką galiu pasakyti, kai lygini pim..lą su šlanga, naudingų išvadų gali ir nesitikėti :)

 • Regis

  Šiek tiek į temą (apie nuolatinį mokymąsi ir elementarų supratimą):

  http://myep.delfi.lt/news/vlandsbergis-komunizmas-nusikaltimu-nepadare-juos-padare-konkretus-nusikalteliai.d?id=38020507

  „Tai štai, ir komunizmo arba nacizmo vardu, vokiečių rasės vardu ar dar kokiais nors pateisinimais buvo daromi labai dideli nusikaltimai, bet vis dėlto, kai žudomi žmonės ir naikinamas jų sukurtas gėris – kultūrinis, materialus, ir visoks kitoks – pats gyvenimo džiaugsmas ir viltis gyventi, kai visa tai naikinama, kas nors tai atlieka. Būtent atlikėjas ir veikėjas! Tai tikrai ne doktrina, ne mitologija, ne utopija, tai yra konkretu. (..) Čia leiskite man prisiminti draugą Leniną, kuris yra pasakęs reikšmingus žodžius: „Tiesa visada konkreti“. Mūsų atveju tai tinka. Kaltinti -izmą vienokį, kitokį ar penktokį, yra saviapgaulė arba dar blogiau. Kas kita, kad nusikaltimų atlikėjas gali būti vienokio ar kitokio -izmo indoktrinuotas. Arba randa atitinkamoje mitologijoje savo blogumo pateisinimą: „Taip aš blogas, nes to reikia““ V.Landsbergis (šaltinis: tas pats)

  Senai taip maloniai buvau nustebintas. Žmogus kuris visą savo gyvenimą komunizmo (komunistų) atsakomybę už padarytus nusikaltimus susistemindavo ir sudalindavo lygiomis dalimis visiems kurie vienaip ar kitaip buvo (yra) susiję su šiuo žodžiu (komunizmas), vieną dieną pasakė, kas visgi nusikaltimus darė ir daro konkretūs žmonės. Ir bausmė turi pasiekti būtent tuos konkrečius žmones, o ne būt sudalinta (išdalinta) visiems žmonėms kaip nors susijusiais pagal kažkokius požymius pvz. teritorinius, tautinius, organizacinius ir pan.

 • Skaitytojas

  Nesu didelis p. Račo gerbėjas (kartais skiriasi nuomonės, taip sakant), tačiau čia jau buvo labai taiklus pastebėjimas. P. Spurga (apie jį nebuvau girdėjęs) labai stipriai pakeitė nuomonę – mūsų premjeras su purvais maišomas buvo ilgą laiką, nors darė neišvengiama. Gaila, kad mūsų žiniasklaidos atstovai (bendrąja prasme, netaikau p. Račui) nelabai suvokia tai. O kitus rinkimus greičiausiai laimės socdemai, Darbo partija ar Tvarka ir Teisingumas – tie, kurie dar kliūsteli benzino į ugnį, šnekėdami nesąmones. O gaila. Rimčiausias p. Kubiliaus vadovavimo trūkumas, manau, kad nepasamdė geros PR agentūros, kad bandytų pramušti visas kietas galvas įrodant, kad perteklinio skolinimosi problemos neišspręsi papildomai skolindamasis.

 • J. naivusis

  Viskas daug paprasčiau. Viskas keičiasi. Viskas reliatyvu.
  Net seras Vinstonas kelis kart keitė ne tik partijas ar pažiūras.

  Toks sureikšminimas ir susireikšminimas įmanomas tik mūsų provincijoje, kokia esam.

 • Fredis*

  Vinstono Čerčilio „sureikšminimas“, „susireikšminimas“ anglams, europiečiams per provincialu?
  Jūs, kairieji, truputėlį juokingi nuo krūpčiojimo ir skausmingo reagavimo į kiekvieną V.L. pabaksnojimą komunizmo pusėn ir atsakomybės prieš žmoniškumą personifikuotos atsakomybės klausimo iškėlimą. Negi tai taip asmeniška? Eikite ir prisipažinkite į liustracijos komisiją, Lietuva jums atleis Jūsų nuodėmes.

  • Trakimas

   Iki 1953 metų CCCP „kairiųjų “ praktiškai nebeliko.Net ir politiniame biure užsilikę aukšto rango „kairieji“ buvo sušaudyti ar supūdyti kalėjimuose.“Socialines garantijas “ gaudavo tik kaliniai,o visi kiti buvo paversti baudžiauninkais.Iš „kairumo“ CCCP liko tik viešų ryšių apvalkalas,o turinys tapo kraštutiniu dešiniu-monopoliniu.:)

  • Trakimas

   Iki 1953 metų CCCP „kairiųjų “ praktiškai nebeliko.Net ir politiniame biure užsilikę aukšto rango „kairieji“ buvo sušaudyti ar supūdyti kalėjimuose.“Socialines garantijas “ gaudavo tik kaliniai,o visi kiti buvo paversti baudžiauninkais.Iš „kairumo“ CCCP liko tik viešų ryšių apvalkalas,o turinys tapo kraštutiniu dešiniu-monopoliniu.:)

  • Regis

   Aš jau susirūpinau kur Fredis dingo. Matyt kaip tik šį savaitgalį kažką liustravo. Šiaip Fredi jeigu tau bus ramiau nei manęs, nei mano tėvų ar senelių nereikia liustruoti, greičiau atvirkščiai. Nėra tai asmeniška, tiesiog pasirodė, kad V.Landsbergio mintys šiek tiek į tinklaraščio įrašo temą. Beje nuo truputėlį pikta iki truputėlį juokinga žingsnis ne mažas ir svarbiausia į gerą pusę.

  • Nesvarbu

   Fredi,klaidinantis paskutinis Jūsų pasakymas. Nejau esate tikri,nuoširdžiai tikite, jog „liustruotini“ asmenys čia ir dabar aktyviai naudojasi IT priemonėmis, socialiniais tikslais ir vis bando išskalbti savo marškinius? Juk tokie veikėjai jau senai yra seni ir ligoti žmonės,nežinantys, kas tai yra tas internetas, blog`as, ar socialinis tinklas, kuriems labiausia rūpi vien tik jų pačių,jų sutuoktinių, sveikata, receptiniai vaistai, priemokų prie jų dydis ir dienos sanatorijoje kainos. Fredi, pas L.V. jau toks charakteris ir nieko nepakeisi (beje, abejoju, jog pastarasis tikrai žino ir suvokia, kas tai yra tas internetas ar socialinis tinklas jame ir pan.), tačiau, bet kuriuo atveju, L.V. nėra geras, sektinas pavyzdys, tiems, kurie siekia gėrio ir santarvės, veikiau tai neapykantos grupių vada.

  • J. naivusis

   Gal blogai išsireiškiau – anglai sero Vinstono – Politiko, sustygavusio Antrojo Pasaulinio karo baigtį- tikrai nesureikšmino – Potsdamo konferencijos ( taigi, Nugalėtojų) metu britų valia Jis tebuvo eilinis pilietis.

   Fredis, kaip koks buvęs ytin uolus LKP/TSKP MSPI partinės kuopelės sekretorius, dabar taškosi etikečių štampais. Gal tikrai reiktų liustruotis- nepaisant amžiaus – tik jam pačiam? Imant iš kai kurių čia esančių pavyzdį, beje.

   Susireikšminom mes patys savojoje provincijoje. Sureikšminom tą patį VL, be kurio jau ir saulė nebūtų patekėjusi. Premjerą Kubilių, jo elementarius ūkininko veiksmus jau rašom pasaulinėn chrestomatijon etc

 • Fredis*

  Regi, buvau Kaune, Petrašiūnų kapinėse, aš kaip ir A.Užkalnis – nuo Žaliakalnio, uždegiau žvakutę prie kovotojos už mūsų tautos laisvę http://racas.lt/lietuvis-2009-lietuvos-moksleiviu-auksines-mintys-ii/ , poemos Josifui Stalinui kūrėjos Salomėjos Neries paminklo, šalia palaidotas R.Mikutavičius, aktorius A.Masiulis ir kiti.

  • Trakimas

   O „Rokiškio“ nebuvo jūsų kompanijoj ar jis tiesiog nemėgsta afišuotis:)?

  • Regis

   Ar brangi buvo tavo padėta žvakutė, ne buvo gaila palikti ant poemos Josifui Stalinui kūrėjos kapo? Kartais pagalvoju, kad mes kaip tavo nurodytame įraše cituojami vaikai – prisiklausom, lengvai apvirškinam ir verčiami pamėgdžioti „atpilam“. Tu iš Žaliakalnio, aš iš Šeškinės. Matyt sunku atsikratyti vaikystėje prisigaudytų štampų.

 • Gintautas

  Ponas Račai kodėl buvo pašalintas mano pranešimas? Nepatinka kritika ir tiesa?

  • mielas Gintautai, ne kartą ir ne du esu sakęs, kad šis tinklaraštis yra asmeninis, todėl darbo reikalų jame neaptarinėju. Ir kitiems to daryti nesiūlau.

 • Gintautas

  Komentaras pašalintas A.R.

 • Visų komentarų tikrai neperskaitysiu :) , tačiau pritariu pirmam komentatoriui. Nesikeičia tik kvailiai ir lavonai.
  Tiesą pasakius prasidėjus krizės valdymo programai aš ir pats panašiai mąsčiau. Tačiau šiuo metu nuomonė truputį pasikeitė. manau, kad tiesiog nebuvo kitos išeities, arba jos nenorėta per daug ieškoti. bet kokiu atveju gerai nebūtų buvę, nes tokiai šaliai kaip Lietuva, valdančiųjų savininkiškumo jausmas yra per didelis, o ryžtas priimti nepopuliarius sprendimus – per mažas (bijoma dėl rinkimų ir pan.)

 • Trakimas

  Panašu,kad ir V.Laučius „nenorėjo mokytis“,todėl jau atleistas.:)