Citata #441 Finansų ministrė I.Šimonytė paaiškina ir pasiaiškina…

balsas.lt

Finansų ministrė Ingrida Šimonytė „Buržujaus rašinėliuose“ aptaria baigiančios darbą Vyriausybės veiklą:

Prieš krizę, kaip ir krizės metu, kaip ir po krizės vyksta pozicijos-opozicijos “dvikova” ir išbandymai mūšiu, todėl naivu tikėtis,kad opozicija nebandys inicijuoti visokių dalykų pozicijai iš vėžių išmušti, o tik sėdės ir “atsakingai dūsaus”. Visgi, kad ir kaip stengėsi ir kad ir kokia paskutiniu metu trapi ar net neegzistuojanti  buvo koalicijos dauguma Seime, šiai Vyriausybei Seimo opozicija neprišaudė nei lengvatų dešroms, nei dar kokių vėjų po pusmilijardį litų, nors iniciatyvų ir bandymų buvo per akis. Todėl, mano nuomone, tai yra tam tikros politinės laikysenos klausimas. Žinoma, ironiška, kad konservatoriai su libsąjūdžiu, bandydami įspirti anai Vyriausybei visokiais “gėriais”, stipriai įsispyrė ir sau, kai tuo tarpu sėkmingai atmušdami dabartinės opozicijos atakas rizikuoja perduoti švarų lauką be pakastų minų. Bet kas sakė, kad gyvenimas nėra ironiškas?

Aš nedrįstu teigti, kad bet kokia kita Vyriausybė būtų dariusi tą patį – drįsčiau teigti, tik kad bet kokia Vyriausybė būtų turėjusi daryti tą patį. Tikiuosi, kad todėl opozicija niekada realiai net nebandė pakeisti esamą Vyriausybę – barškėjo kažką ir tiek, puikiai suvokdama sėdėjimo krūmuose naudą reitingams. Bet buvo ir tebėra Europoje nevienas pavyzdys, kur lyg ir aišku, ką reikia daryti, bet nedaroma, nes veikia vidinis “politinis” rankinis stabdis – nepopuliaru. Tokiais atvejais laiko tempimas ir politinės konvulsijos galiausiai virsta milžiniškais nuostoliais visuomenei.  Negaliu guldyti galvos, kad kitam Vyriausybės vadovui pagunda patempti laiką – o gal išsisuksim – nebūtų kilusi ar kad jis nebūtų nuvargęs. Nėra lengva būti deadman’u,  kai reikia kartoti tą patį kelis metus ir iš pradžių atrodo, kad tos pastangos visiškai neapsimoka, nes niekas nesitaiso ir visi tau priekaištauja, kad darai nesąmones.  Todėl ir nesupaprastinčiau taip situacijos, kad ir meška būtų tą patį padariusi. Būtų turėjusi. Bet ar būtų padariusi – to nežinau.

Sakydama “tą patį” turiu mintyje nebūtinai tą pačią komplektaciją sprendimų. Nedrįstu ginčytis, kad kai kurie sprendimai nebuvo būtini, o kai kurie sprendimai, liečiantys tam tikras mentalines “šventas karves”-ir ne vien konservatorių, buvo galiausiai priimti ir priimti vėliau, nei galėjo. Dėl mokesčių pokyčių galime ginčytis ilgai, nors pritariu, kad daugelio keitimų galima buvo ir nesiūlyti ir ne tik kai kurių didinimų, bet ir pvz. pajamų mokesčio  mažinimo (kas jį atsimena buvus, kaži???) . Sutinku, kad radikaliai keičiantis pačiai ekonominei aplinkai dar ir reguliavimo pokyčiai sukėlė nemažai streso, kuris, nors dalis skubių sprendimų buvo atšaukta ar pakeista, o mokesčių aplinka pastaruosius trejus metus išliko stabili, tapo kūnu ir gyvena tarp mūsų… Visgi apskritai be mokesčių didinimo tikrai nebūtume išsivertę – neišsivertė be jo nė viena šalis, įskaitant ir gudriuosius estus, kurių gebėjimas sprendimus priimti laiku lėmė, kad sprendimai buvo nuosaikūs, nors irgi nemalonūs. Sutinku, kad pačioje pradžioje galima buvo apsiriboti netiesioginių mokesčių (PVM ir akcizo) didinimu, kantriai klausant postringavimus tų, kurie nesupranta, kuo skiriasi valiutų vadyba nuo plaukiojančio valiutos kurso, ypač globalios finansų krizės ir kapitalo bėgimo sąlygomis, ir bandant paaiškinti, kad ne dėl PVMo kielbasa i proszki Lenkijoje kaštuoja pigiau ir kad ji būtų kaštavus pigiau, net jeigu Lietuvoje PVMo išvis nebūtų.

Dėl NT ir TP mokesčių – tai aš ir esu tas  Vyriausybės narys, kuris anot blogo savininko, populistiškai už tai pasisako. Ne už tą keistumą milijonieriams, kurį turime, o už visuotinį, žinoma, ne tiesmukąja prasme. Ir net kai narys nebūsiu, vistiek pasisakysiu :) nes pasisakau “ekonomiškai” – tai iš tiesų mažai kenksmingi augimui mokesčiai, o TP mokestis, turint mintyje, kad automobiliai Lietuvoje yra grynas importas – dar ir einamajai sąskaitai gelbėja. Faktas, kad turtas, koks jis bebūtų, reikalauja tam tikros infrastruktūros ir viešųjų paslaugų: automobiliai – kelių, nekilnojamasis turtas – visa ko, įskaitant gaisrinę ir policiją, o finansuoti šias paslaugas galima tik iš mokesčių, vienų ar kitų, todėl nesutinku su pastebėjimais, kad tokie mokesčiai kažkokiu būdu nemoralūs nes nežinia už ką.  Ir, I hate to say this, bet šalyje su šlubuojančia mokesčių mokėjimo morale tokie mokesčiai yra ir produktyvesni už kitus mokesčius, nes juos “pakavoti” daug sunkiau. Bet jau seniai susitaikiau su tuo, kad bus pakankamai manančių, kad tai nesąmonė, nes mokesčiai turi pasigaminti kažkaip patys iš savęs ir iš jų mažinimo, o  apskritai geriausias mokestis yra tas, kurio niekam mokėti nereikia:) Apskritai didžiausia bėda yra ta, kad, kokie laisvarinkiški bebūtume mokesčių klausimu, kai kalba pasisuka į viešųjų paslaugų apimtis, paaiškėja, kad nesame pasirengę jų atsisakyti, nes pasirodo, kad “valstybė privalo” ir tą, ir aną, nors valstybėse su panašiu perskirstymo lygiu kai kurių sričių biudžetas apskritai nefinansuoja. Lietuvoje gi nuolat ginčijamės, ko “valstybė nemyli” ir kas jai “podukros vietoje”.

Ir visgi manau, kad šitai Vyriausybei pavyko šį bei tą nuveikti ekonomikoje, ko kita Vyriausybė tikrai nebūtų veikusi. Kad ir lankyti investuotojus, pristatant jiems veiklos Lietuvoje privalumus. Kad ir skaidrinant valstybės valdomų įmonių veiklą – antai pamačiusi tarp komentatorių sveiko proto kolegą, negaliu nepaminėti, kad vien už Lietuvos paštą galima būtų nukalti jam paminklą ne rankų darbo.

Buržujaus rašinėliai 

… Taip, jau esu sakęs ir šen ir ten, tad visai nesunku dar kartą tai pasakyti: I.Šimonytė yra geriausia iš visų iki šiol Lietuvoje buvusių finansų ministrų.

Nepaisant to, ji nebuvo ta ta finansų ministrė toje Vyriausybėje, kurią aš pavadinčiau geriausia. Nes ji nebuvo geriausia, nors potencialiai galbūt galėjo.

(2 balsų, vidurkis: 3,50 iš 5)
Loading...
 • šprotų partija mano balso šiemet neteko dėl dviejų priežasčių: a) sugriovė pensijų reformą; b) viešai neprisiekė, kad sėkmės atveju FM skirtų tą patį asmenį :)

  • mustangas

   Kam šprotai, kam kilkės tomate, o man juodų ikrų dėžutė.;)

 • Fredis*

  Apie papildus ir prielipas.

  Dabar kiekvieno viešo asmens pareiga yra sušukti karo šūkį: „Nebalsuosiu už šprotus!“ ir nurodyti kvailas priežastis kodėl tai darys nepasakant tikrųjų.
  Šia proga ištraukėlė iš 15min.lt: “ Vis dėl to, nykiausiai šioje rinkimų kampanijoje, anot ekspertų, pasirodė partija „Tvarka ir teisingumas“.

  „Jie silpsta, jų jėgos silpsta, jie nepanaudojo jokių kozirių, kuriuos turėjo. Netgi jie daro viską atvirkščiai, nei reiktų daryti“, – negailėjo kritikos „tvarkiečiams“ A.Ramonaitė.

  „Todėl, pasak politologės, ši partija, nors dar pavasarį buvusi viena iš reitingų lyderių dabar gali svajoti tik apie koalicijos „papildo“ vaidmenį“.

 • Povilas

  Antroji Liutauro priežastis atrodo ypač rimta. Vertėtų tuomet rinktis socdemus, jie labai panašią, debilams skirtą retoriką naudoja.

 • romas

  Mėginu atspėti,kuri vyriausybė Artūrui buvo geriausia. Tarp spėjimo pretendentų yra „Stiklo karoliukų žaidimo“ neskaičiusio premjero vadovaujama ketvirtoji vyriausybė ir Pakso vadovaujamos 9-oji, 11-oji.

  • Izbliondimas

   romai,
   o gal dar geros Vyriausybės ir nebuvo… gal iki šiol tik skrebų atitikmenį vaidinti tesugebėjusios buvo. Isterbiteli, istrebiteli, istrebiteli…

   • romas

    Izbliondimai, o ar gali taip būti, kad tauta nuostabi, o valdžia nevykusi?

  • romas

   Artūras kalba apie geriausią, o ne apie gerą. Net ir tarp blogų, būna kažkas geriausias.

   • Izbliondimas

    romai. Tuomet pasakysiu, – mano veiklai pati geriausia buvo G. Vagnoriaus Vyriausybė (kai jis buvo pirmą kartą jos vadovu).
    Nes tik novatorius galėjo nepabijoti patvirtinti mūsų programą, kurią rengėme 7 metus.
    Iki šiol programos, kurią būtų patvirtinusi Vyriausybė ir kuri būtų visiškai įgyvendinta, gal Lietuva kitos dar ir neturi.
    O ją geriausiai musm padėjo įgyvendinti, kaip nekeista būtų, – Vytautas Einorius (kuris juk taip pat pasakė, kad ne Vytautas Landsbergis kolūkius sugriovė, o patys kolchoznykai…).

    • suomis

     Einorius šitaip yra pasakęs? Čia tai bent.

  • GIGA

   Devinta vyriausybė gal ir būtų nieko,bet vienas Kaktys viską gadina.Čia tai jau net ne Bikelis:)

   • suomis

    O Milaknis kurioje buvo?

    • GIGA

     10-oje prie Kubiliaus imitavo veiklą ūkio ministerijoje,kaip ir vėliau dar labiau imitavo Saulėlydžio komisijas -pravalgė mūsų pinigus ir dingo.Čia nebent tik Fredis galėtų ųžvelgti kokią tos komisijos naudą

  • Romai, aš tikiuosi, kad geriausia dar bus:) Kada nors.

   • mustangas

    p. Račai, kiekvienu momentu būna lyderiai.

    Šiai dienai mano lyderių ketvertukas:
    1. Kubilius penkioliktoji
    2. Vagnorius trečioji
    3. Lubys ketvirtoji
    4. Abišala penktoji

    Mano nevykėlių ketvertukas
    1. Šimėnas antroji
    2. Šleževičius šeštoji
    3. Kirkilas keturioliktoji
    4. Vagnorius aštuntoji

    o Tamstos?

    • GIGA

     Gal galit smulkiau apie antros blogus darbus ir ketvirtos gerus?

     • mustangas

      Pasiplovęs Ministras Pirmininkas Tamstai mažoka?

      Nuo trečios iki penktos vyko valstybės kūrimas ant griuvėsių. Jas galima sukeisti vietomis, bet esmė tokia: tiems žmonėms reikėjo valios, drąsos ir šalto proto. Vagnorius puikiai susitvarkė, o vėliau nesupratęs pasikeitusių sąlygų ir veikdamas tais pačiais metodais totaliai susipliončino antroje kadencijoje, ko pasėkoje tapo politiniu zombiu.

     • GIGA

      Mustangai,ta istorija visiems seniai išaiškinta.Landsbergis iš karto norėjo ministru pirmininku skirti Vagnorių,bet nebuvo garantuotas ar tai neišauks kokio nereikalingo judesio,nes kaip prisimenat,jeigu prisimenat,situacija tada buvo įkiatųsi.Dėl to Šimėnui buvo duota komanda „bėk“,o į jo vietą pasodintas Vagnorius.Šimėnui krėslas nebuvo grąžintas,net jam grįžus.Negi,mustange,tu galvoji,kad sprendimas bėgti,galėjo būt priimtas vieno premjero smegenyse? O dėl Jūsų prioritetų labai daug klausimų -kodėl pvz. Lubio vyriausybė geresnė už Abišalos ar čia tik paprastą eiliškumą perkėlėt?

     • mustangas

      GIGA, Teisiškai Šimėnas buvo pripažintas „nežinia kur esantis“. Ta formuluotė niekada nebuvo pakeista, nepaisant jokių memuaruose ar intymiuose pokalbiuose paminėtų detalių. Net jei jį ateityje reabilituos, jis netaps tautos didvyriu ir gelbėtoju.

      Nuo trečios iki penktos dėl loginio tęstinumo. Kiekvienai sekančiai buvo truputį lengviau. Po jų darbo įvykę rinkimai patvirtino, kad demokratija Lietuvoje yra ir ekstremalios sąlygos baigėsi, prasidėjo normalus valstybės funkcionavimas.

     • GIGA

      Teisiškai Adamkus buvo pripažintas seniai „esantis’ šiauliuose,Zuokas – Abonentu,o Alyta -privatizuota neteisėtai.Ir ką?

     • mustangas

      OJ Simpson’as nekaltas, Clinton’as nemelagis, Paksas sulaužęs priesaiką, o Lampardo įvarčio į Vokietijos rinktinės vartus neįskaitė.

      Teisinės valstybės pagrindas yra skurpulingas taisyklių laikymąsis. Man blogų taisyklių irgi. Aš žinau, kad jas galiu pagal taisykles pakeisti. Realybė tokia. Kitokie variantai yra arti į rytus Jums ir toli į rytus man. Jie man netinka. O Jums?

     • GIGA

      Galima,man runkeliui,ne taip sudėtingai?:)Čia apie ką Jūs rytuose ir kodėl mums atstumai į ten skirtingi?

     • mustangas

      Labai paprasta, manau, kad geografiškai iki Minsko, Kijevo, Maskvos ar Astanos iš mano darbartinės geografinės padėties toliau negu Jums iš Jūsų geografinės padėties. Nors aš nesu tuo tikras.

     • GIGA

      Aš Kaune,tai pats Lietuvos centras,bet jei Jūs kur Žemaitijoje,tai Jums be abejo toliau. o ką bendro geografinė padėtis turi su minčių reiškimu? Jums Londone ar Vienoje kitokios mintys ateina,nei kur nors Jaltoje? Nors spėju,kad netenka ir ten,ir ten būvoti

  • aušra maldeikiene

   :). Čia dėl Stiklo karoliukų žaidimo ir Abišalos. Malonu, kad prisimenate. :)

 • Marius

  O man I. Šimonytė nepatinka. Ir matau jos įraše ir veikloje prieštaravimo. Pavyzdžiui, aš iš esmės pritariu nekilnojamojo turto ir transporto priemonių mokesčiui (mažų tarifų, bet visuotiniai, metodikos neaptarinėsiu), tačiau ką rašo I. Šimonytė, pritaria, bet… iki šiol tų mokesčių nėra. Tai labai tipiška Lietuvos politikų veikla ir argumentacija: esu už… bet nieko nedarau. Ministerija turi galimybę siūlyti įstatymų projektus Seimui. Nors I.Šimonytė yra nepartinė, tačiau akivaizdu turi ir turėjo esamos koalicijos palaikymą, taigi įstatymą galėjo siūlyti ir greičiausi jis būtų Seime priimtas. Ar čia ne prieštaravimas? Akivaizdus.

  Antra, man keista kad I.Šimonytė nesuvokia, kad būnant toje pačioje vyriausybėje, vyriausybės klaidos tampa ir finansų ministrės klaidomis. Pavyzdžiui, PSD, juk iš esmės tai ne kas kitas, kaip viduramžiškas pagalvės mokestis už tai kad esi – tai kas kad kitaip pavadintas. Arba PVM tarifo pakėlimas, pati ministrė pripažino, kad žmonės ėmė važiuoti [pirkti prekių į užsienį. tai kur čia racionali politika? Dar viena akivaizdi klaida: akcizo rūkalams pakėlimas. Taip, aš žinau taip įgyvendinami ES akcizų tarifų politika, bet, ei, juk galima prašyti išimčių. Finansų minstrė turėtų žinoti, kad tai kas tinka Belgijai (apsuptai ES šalių) visiškai netinka Lietuvai (iš dviejų pusių apsuptai ne ES šalių) – rezultatas gudiškos ir rusiškos cigaretės pasiekė toliamiausius Lietuvos kampus. „Fest“ pakelių mačiau ir kaimuose… :-) Rezultatas: mafija tik sustiprėjo ir dar uždirbo… :-(

  • Fredis*

   Labai tipiškas oponuojantis dvikojo be galvos, tik su galvos maketu, imitacija, pasisakymas, kurį būtų galima sutraukti į vieną sakinį-tezę:
   Mažinti mokesčius – didinti atlyginimus. Didinti viską.
   Šiame fone net Mokytoja Aušra atrodo kaip rimta ekspertė.

   • Marius

    Tamsta Fredi, esate akivaizdus kvailys, nes nesuvokiate teksto. Aš gi aiškai parašiau esu už VISUOTINIUS nt ir tp mokesčius.

    • GIGA

     Fredžiui su suvokimu yra problemų.Čia faktas.Lengvinanti aplinkybė,kad jis neskaito komentarų,o tik išsitraukia „vinis“ ir iš kart geriausiom konservatorių tradicijoms ĮVERTINA oponentą

    • Fredis*

     Visiškai neiįdomu už ką tu esi, 2009 metais reikėjo skubiai padinti PVM, truputėlį pakaitalioti mokesčių tarifus (dividendų, pajamų mokesčio), tai ir buvo labai ryžtingai padaryta.
     Atpylei nuvalkiotas ketverių metų atrūgas ir tiek, per ketverius metus neįvyko jokių sąmonės pakitimų.

     • Marius

      Ir vėl eilinį sykį, pons Fredi, patvirtinote, kad absoliučiai nesuvokiate teksto. Gyventojų pajamų mokesčių tarifas nekito. Buvo išplėsta mokestinė bazė: menininkams, patentininkmas ir kt. – tačiau apie tai net ir nerašiau. Taigi jūs imate už pagrindą, tai kas neparašyta (!) ir iš to darote apibendrinačias išvadas. :-) Aš gi surašiau klaidas kurios susijusias su finansais, o jų klaidingumo jūs nepaneigėte.

     • GIGA

      Mariau,o kam neigti,jei kolegos komentatoriaus akys po tokio tavo komentaro pasruvo krauju,ausyse susiformavo kamščiai ir jis jau nieko nematomegirdi ir nemąsto,o tik kaip mantrą kartoja – „prie Kubiliaus viskas yra gerai,viską jis darė teisingai,jokie kiti variantai nesvarstytini,nes jie yra Kremliaus primesti“

    • mustangas

     Kaip tamsta įvertinsite tų mokesčių administravimą? Nesunku prigalvoti visokių įstatymų. Problema užtikrinti universalų jų vykdymą. Šimonytė supranta, kad įvedus tuos mokesčius kaip mat atsiras rypautojų apie lengvatas ala 85 metų močiutė turi per visą gyvenimą susitaupiusi 500 kvadratų namukui Antakalnyje etc. Šimonytė matė kaip liumpenproletariatas reagavo į teisingą PVM’o suvienodinimą. Ji paprasčiausiai nenorėjo dar vieno kipišo.

     JAV nekilnojamojo turto mokestis veikia kaip bazė proporciniam indėliui į savivaldybės biudžetą nustatyti, kuris savo ruožtu naudojamas vietinėms mokykloms, policijai, gaisrinei ir infrastruktūrai finansuoti ir plėtoti. TP mokestis JAV surenkamas jau valstijos lygiu per kasmetinį(dabar padarė galimybę mokėti už kelerius metus į priekį) automobilio perregistravimą ir priklauso tik nuo automobilio klasės (t.y. sedana ’98 lupena moka tiek pat kiek naujas bambalio sedanas)

     Kas nors galvojat kad bet kuri nauja vyriausybė įves tuos mokesčiu. Nė velnio.

     • Marius

      Manau, kad klystate. Buvau susitikime su Andriukaičiu ir jis dėl šių dviejų mokesčių prasitarė (na žinant kaip šneka Andriukaitis, labiau tiktų ėmė propagaguoti) kad yra racijos šiose mokesčiuose. Tad aš nedrįsčiau teigti, kad jokia vyriausybė jų neįves.

     • romas

      Racijos yra iš pradžių įvesti visuotiną NT mokestį, iš jo pajamų sutvarkyti viešajį transporta ir dviračių takus, o paskui įvesti transporto mokestį. Jei žmonės neturės kaip nuvažiuoti nuo taško A iki taško B, neatsisakys automobilių, ir transpoto mokestis neatliks savo funkcijos – mažinti importą.

 • Stogas

  NT mokestis reiklaingas tam, kad sumoketi Gaisrininkams .. ar as durnas ar kazko nesuprantu ?
  TPM- tam kad remontuoti kelius… o kam benzo akcizas ?

  As tik suprantu viena, kad bet kuris ministras nori kuo daugiau pinigu surinkti ir paskirstyti.. paskirstymo ministerijos.

  Pasiulymai tada:
  1. Apmokesdinti prabangius batus nuo 100 lt- saligatviu remontui.
  2. Apmokesdinti salta vandeni- gaisrininkams algoms.

  NT, tarnsporto priemoniu mokestis- baudziamasis mokestis. Bausme uz tai, kad pinigus taupiai butui, masinai. Bet dar geriau- tu ju nesutaupiai, o paemiai kredita turtui gauti… bet dar neismokejus skolos 30 metu, faktiskai turtas priklauso bankui, tave jau baudzia mokesciu uz turta kuri tu dar turi isimoket, jei pavyks!
  Nekenciu krekzduciu…

  • Smagu, jog Jūsų teksto suvokimo gebėjimai yra aukščiausios prabos.

   P.S. Jūsų gramatikos ir rašybos gebėjimai taip pat neeiliniai.

   • Stogas

    As labai Jusu atsiprasau, gal galite paremti materialiai…

    • mustangas

     Aš maniau prašysi gramatikos pamokų pas Gramtiką Gintarą. :-)

     • Gramtiku būti tikrai nesiruošiu, nes pačio kalba yra ir kreiva ir šleiva :) Tiesiog, nesuvaldžius emocijų, ėmiau ir prikibau prie gramatikos… Šiaip ar taip, sunkoka suprasti, kodėl Stogui ir lietuviškoms raidėms nepakeliui.

     • mustangas

      Tamstai kilniadvasiškai atleidžiu. Emocijų valdymas yra dorybė. Tiesos žodis prasimuš ten kur nutaikytas ir be kablelių, paukščiukų ar taškelių.

     • Stogas

      Man su kableliais pakeliui, skaityti moku, bet klaviatura ir windowsai kvailesni nei as.. nemesiu gi lauk..
      Lietuviu kalbos ir Lotynu kalbos vos vos tempiau ant 3- 5 balu sitemoj..

      Galiu gyvent ar kartis dabar ?

  • Fredis*

   Dar didesnis dundukas, nekenčia mokesčių surinkinėjusių žmonių už tai, kad neįvedė visuotinio NT ir TRM. Jūs, Tvarkos ir Teisingumo gerbėjai, tarpusavyje susitarkite UŽ KĄ esate.

   • GIGA

    Prasidėjo etikečių kabinimas.Fredi,o kodėl TiT? Geriau tiesiai šviesiai – „parsidavėliai Kremliui,nupirkti rusų“.Taip priešas atrodys baisesnis? Dėl TiT prisisapnavo ar klebonas per pamokslą sakė,kad tai didžiausias blogis?:)

    • Fredis*

     GIGA, tavo teisė galvoti, kad marginalai yra nupirkti. Taip galvoti tikrai neuždrausiu.
     Dėl TiT. Tvarka ir Teisingumas yra apibendrinantis visus marginalus terminas, nebūtinai susijęs su šio pavadinimo partija ir apimantis tame tarpe ir Ozolą su Songaila, bei kitus panašaus veikimo politikoje stiliaus veikėjus ir veikėjas. Manau, kad šiuo klausimu jau viską išsiaiškinome ir daugiau nesusipratimų nekils.

     • GIGA

      Na,TiT apibendrina visus marginalus,o tame tarpe tautininkus,tik nesveikose fantazijose.Kai su tokiom susiduri,pagalvoji,kad minimum keturi poilsio metai normalus laikas smegenims praventiliuoti.Ideale,kad jos ventiliuotusi 8 metus,nes tada,ne tik smegenys,bet ir partija prasivalys.Kas įdomaisiai visi patys blogiausi konservatoriams žmonės,su visus marginalus apjungiančiiu Paksu,išėję iš tos pačios konservatorių partijos,nes čia galvojantys ir turintys nuomonę nereikalingi.Net Malakauskas ir tas iš smėlio dėžės iškrito,nes pasirodė,kad nėra visiškai nemąstantis kaip Milaknis ar Sekmokas.Tikėkimės,kad po aštuonių metų partija su Ramanausku,Adomėnu ir Fredžiu priešakyje užkils į nematytas aukštumas

     • Fredis*

      GIGA, tavo balsas šiuose rinkimuose niekaip neatsispindės, kam save baudi?
      Tarp kitko šiuo metu vyksta internetinis balsavimas 15 min.lt „Už kurią partiją balsuosite per Seimo rinkimus?“ (tinklapio kairėje, per vidurį), tavo partijos net pavadinimas neįrašytas.

     • GIGA

      Aš partijos neturiu,net nesu partijos nariu ir tik dėl vienos priežasties,kad realiai nematau partijos,kuri negalvotų apie savo vadus,toliau apie narius,o tik tada imituotų,kad rūpinasi tauta.Konservatoriai potencialiai turi šansų tokia partija tapt,bet visų pirma reikia įveikt aroganciją ir etikečių klijavimą mąstantiems kitaip,o gal tiksliau,iš vis mąstantiems

   • Stogas

    Dar didesnis dundukas yra nekenciatis keliu policijos.. blyn nekenciu ir viskas… Dar nekenciu drozti piestuku su peiliuku bei skusti barzdos.

 • stellar penny bun

  Valdymo prasme šiai vyriausybei galima parašyti labai aukštą pažymį. Trūkumai – Šemetos ir Dagio skyrimai ministrais.. 2008 metais Lietuvai grėsė finansinis krachas. Andrius Kubilius nenėrė į krūmus ir praktiškai visą ugnį prisiėmė į save. Lietuvos problema yra ne Kubilius o Lietuvos rinkėjai, kurie yra suviliojami abonentų saldžiabalsiais pažadais ir neatsilaiko nuo Krekenavos dešros kvapo.

  • GIGA

   Sutinku su daug kuo,nors ginčytinų momentų daugiau.Jei žiūrėt paersonalijas,tai ir Kazlauskas,ir Sekmokas,ir Palaitis labai jau abejotini.Jei žiūrėt sprendimus – aš tai niekaip negaliu suvokti kam skolintis brangiau,jei galima pigiau (oficialią versiją žinau,bet vis gi)

   • stellar penny bun

    @GIGA

    Dėl skolinimosi tai gal ir taip. Spėju, kad Kubilius jau turėdamas patirtį derybose su TVF, pasirinko sau lengvesnį bet tuo metu ir labiau prognozuojamą bei lankstesnį kelią. Turbūt niekam neturėtų kilti abejonių, kad TVF iš meniu tikrai būtų išbraukęs troškintą lašišą ir beef wellington, o palikęs keptus kilbukus ir dilgėlių sriubą.

    • GIGA

     Skolinimasis Čia tik detalė,nors be abejo,viena iš svarbesnių.Nemanau,kad būtumėm labai jau pasnikavę prie kelbukų keptuvės – pvz. pilna ES,o galų gale net Ukraina.Be abejo sutinku,kad Kubilius šitoje vietoje nuėjo lengviausiu keliu

 • Kabliataškis

  Na „…penny…“ sutikite, kad Kubiliaus „nenėrimą į krūmus“ su kaupu atsveria jo atgrasus viešas kalbėjimas….. Su tokia iškalba ne politiku būti, o geriausiu atveju kaminkrėčiu. :)

  • leokadija

   common kabliataški, bjauru, kai neturi prie ko kabintis, kabiniesi prie plikės ar iškalbos. Asmeninės problemos tų, kurie nesugeba priimti tiesą (nei teisibę) kalbančio, sėkmingo ir ryžtingo… Gal vertinkimės objektyviau bent jau šiame bloge…

  • mustangas

   Kalbėjimui yra Degutienė. Kubilius ir Šimonytė yra darymui.

   Lechas Valensa savo laiku turėjo panašių problemų užsienio politikoje, kai sakydavo nefiltruodams ką galvoja. Viduje jis buvo laikomas vos ne Dievu. Rezultatas: Nobelio premija. Jei tamstos natūra jautri, skaitykite laikraščius.

   • GIGA

    Bet po Nobelio premijos,neliko ir Dievo Valensos,o mūsų AMB sinonimas,mėgstantis taurelę Kvasnevskis,toliau su gyvuoja

    • mustangas

     Visada ateina geriausias laikas pasitraukti. Jis net ir tą sugebėjo.

     • GIGA

      Čia klausimas ar tas jio pasitraukimas laiku.Kubilius man kaip politikas imponuoja,bet gaila,kad tiek Landsbergio (Sąjūdžio laikotarpis nesiskaito),tiek Kubiliaus arogancija neleido jiems tapti tikrais Lietuvos lyderiais,nors to jie be abejonės buvo ir yra labiau verti nei AMB,Grybauskaitė ar Adamkus.Imkim šios dienos pvz. -Degutienė populiari,Kubilius -„minusas“,nemanau,kad tik dėl to,jog jis premjeras -arogancija konservatorių priešas Nr 1,2 ir 3 kartu sudėjus

     • mustangas

      Parodyk man idijotą, kuris sutinka būti vadinamas idijotu. Kubilius yra turbūt pirmas Lietuvos politikas, kuris suprato, kad yra dalykų, kurių aiškinti nereikia tiems, kurie jų nesupras, o laiką reikia skirti darbui su vertais partneriais ir oponentais. Beje kitas korifėjus irgi neaiškina – padalina marinuotų agurkų, skalbimo miltelių. Bendras įspūdis glitesnis, bet efektyvesnis.

      Landsbergis per vėlai suprato savo stipriąsias puses. Vietoj to, kad tapti Lietuvos dvasiniu vadovu jis įsivėlė į bereikalingą kovą dėl materialių postų, kurioje jis pasirodė silpnai. Dabar jis savo vietoje. Deja iškėlus galvą jam nepavyko išeiti.

     • GIGA

      Nelyginkit Kubiliaus su „kitu korifėjum“.Man kaip tik norisi,kad jis pakiltų virš tokių trim galvom.O dėl idiotų,tai negražu,tautą,kuri juos renka,laikyti idiotais…Ar kaip renka ne idiotai,tik išrinkę tokiais tampa? Tokiu atveju,tiesos daug

  • stellar penny bun

   @Kabliataški,

   Jūs esate visiškai teisus. Andrių Kubilių pasikvietė į Davosą tam, kad jis savo atgrasiu viešu kalbėjimu išbaidytų visokio plauko anarchistus.

   • GIGA

    Artūras jau rašė apie pakviestuosius į Davosą,ten visokių buvo…

   • stellar penny bun

    Aš nei kiek neabejoju, kad ateities ekonomikos vadovėliuose bus minimas Baltijos šalių vardas. Turėtų skambėti kažkaip panašiai, „taking very difficult but necessary austerity measures..“ Ar bus paminėtas A.Kubilius tai jau kitas klausimas. Beveik neabejoju, kad B.Obamos ar P.Krugmano, iš kurio viešai išsityčiojo dabartinis Estijos prezidentas, kitais metais Davose tikrai nebus. ‘Austerity’ dabar tampa vos ne brandu, kuris kaip tik ir užgimė Baltijos šalyse.

    • GIGA

     Stellar,tikrai sutinku,kad Kubilius daug nuveikė krizės Lietuvoje suvaldyme.Manau,čia nėra ką labai ir ginčytis

    • aušra maldeikiene

     Šiaip tai konservatoriai savo programoje džiūgauja, kad jų stimulo paketas buvo apie 5 proc BVP, toks kaip JAV. Tik skirtumas tas, kad JAV darė iš savo pi0nigų, o mes iš tų, uriuos mums sumetė ES. :)Čia cituoju, jei ką. Man labai patinka neskaitantys filosofuotojai. :).

     • P.E.

      Yra ko džiūgauti:
      http://www.vrk.lt/rinkimai/416_lt/Kandidatai/Kandidatas67880/Kandidato67880Deklaracijos.html
      http://www.vrk.lt/rinkimai/416_lt/Kandidatai/Kandidatas69724/Kandidato69724Deklaracijos.html
      Jei neklystu,uždirbančio virš milijono litų pajamų moeksčio tarifas–apie 0,41 proc.,o uždirbančio apie 100 tūkst. litų per metus-15,5 proc.,t.y. daugiau.kaip trisdešimt kartų didesnis. Peršasi išvada,kad Lietuvoje yra regresiniai pajamų mokesčiai? Jei neklystu,Darbo partija yra prieš progresinių mokesčių įvedimą,matyt,juos tenkina regresiniai mokesčiai.O gal aš neteisus?

     • stellar penny bun

      Įjungti spausdinimo presą daug smegenų nereikia… Kas dėl citatų, “ Net ir infliacija gali nedidėti, jeigu tu spausdinsi kiekvieną dieną pinigus. Kas matosi Amerikoje pavyzdžiui. Spausdina ketvirti metai, bet kaip infliacijos nėra taip nėra „. Man labai patinka viską skaitantys ir viską žinantys.

     • romas

      Ponia Aušra, aš ne ekonomistas, bet mano nuomone, Lietuva tiek augo iš ne savo pinigų prieš krizę, tiek iš krizės eina ne už visai savo. Bet judesys link to, kad išeitume iš tos padėties ir pradėtume tikrai augti, padarytas.

 • Kabliataškis

  c’mon leokadija :)
  aš jums palyginimą: juk sutinkate, kad viešas kalbėjimas yra politiko duona kasdieninė? įsivaizduokite, kad jus operuoja chirurgas, kuriam dreba rankos :)

  • mustangas

   Man atrodo Tamsta toks ir išoperavo. Turiu omenyje smegenų chirurgą ;)

   • GIGA

    ir vėl etiketė.O be įžeidimų,negalit?Ar čia partijos ir jos fanų vizitinė kortelė -jei sutinki kitaip mąstantį,pilk jį bet kokiu š…,logika čia net nebūtina,svarbu labiau smirdėtų

    • mustangas

     Pats užsirovė. Aš tik pasinaudojau…

     O jei rimtai, man svarbiau kaip daro. Mąstančių ir nieko nepadariusių pilni bomžynai. Aš ir su Tamstos nuomone nesutinku, bet pas Jus bent atrama argumentams yra. Perskaitykit Kabliataškio postus. Aš ten matau bandymą suklijuoti etiketes outright, be argumentų. Signature citata žemiau:

     Na “…penny…” sutikite, kad Kubiliaus “nenėrimą į krūmus” su kaupu atsveria jo atgrasus viešas kalbėjimas….. Su tokia iškalba ne politiku būti, o geriausiu atveju kaminkrėčiu. :)

     • GIGA

      Mustange,grįžkime prie rėkimo ir nieko nedarymo.O kaip Kubilius elgėsi prie Kirkilo? Jei paimsim,kad yra šiek tiek racijos junginyje 2K – tai gėda,jei politikuot taip,kad durnelis Kirkilas visai „nusibalionintų“,kad po to pačiam tame fone kitaip atrodytų -tai nusikaltimas prieš tautą

     • romas

      O neprisimanate kai kurių priešrinkimių dovanų iš biudžeto iniciatoriaus Mazuronio ir TiT? Kubilius su konservatoriais įnešė savo indėlį, bet reiktų padalinti atsakomybę sąžiningai – visiems politikams, sudalyvavusiems populistiniuose veiksmuose. Taip pat ir politikuojančioms profsąjungoms.

     • GIGA

      Ir ką,Romai?

     • romas

      Ir tą, kad konservatoriai ir liberalai įsispyrė sau, palaikydami visokius populistinius pasiūlymus prieš anuos rinkimus. Bet, teisybės dėlei, reiktų paminėti, kad socialdemokratai nebuvo prieš, o TiT netgi buvo kai kurių veiksmų iniciatoriai. Faktiškai TiT pavyko finansiškai įspirti Lietuvai be jokių politinių pasekmių sau.

 • leokadija

  jūs paskaitykite Kubiliaus kalbų tekstus ir pasakykite, kas jums netinka? Visi rinkimų debatuose jį komentuojantys giria už logiką ir aiškumą.
  Gal jūs pacituokite mums jo klaidų… O gal jis turi meluoti, kai priima nelengvą sprendimą? Kai atsako, kad „ne, pinigų nėra“…Jis švepluoja? spaudosi? negražus jums? Jis nepatinka kai kurioms visuomenės grupėms, bet tai jų problema… Ir dar kaltė žurnaliūgoms, nuolat pateikiantiems kokių perkreiptų nuotraukų ar „šmaikščių“ antraščių ir tekstų. Tada ir švilpia kauno runkeliai. Sau švilpia.

  • GIGA

   Kai priima nelengvą sprendimą,jis turi jį gražiai žmogiškai paaiškinti tai pačiai liaudžiai,krios yra rinktas.Net privačiame versle,pvz. verslo savininkas/įmonės vadovas paaiškina tai samdiniui.O prie ko čia dabar kauno runkeliai/Dar tokios etiketės negirdėjau,bet faktas,kad konservatorių fanai,užpildom krauju akim,nusišnekėt gali ne tiek.Tarp kitko,Kaunas ir Panevėžys visą laiką „traukė“ konservatorius,ir,dar,matyt,ilgai trauks

   • suomis

    Čia toks konservatorių požiūris į juos renkantį elektoratą.

    • GIGA

     Taip,suomi.Mano noras balsuot už tautininkus,Fredžio kažkodėl tai priskiriamas Paleckio garbinimui:)

    • romas

     Apsimetinėti negražu. Nerinkote, suomi, konservatorių 2008 m.

     • GIGA

      Tai va,o aš tris kart vienmandatinėje už konservatorių:)

     • romas

      ir visus 2008-ais?

     • GIGA

      Ta prasme,Romai? Tiek 2004,tiek 2008,tiek dabar 2012 m. vienmandatinėje tarpstu,anot Fredžio, už konservatorių,nors šiaip naktimis meldžiuosi Paleckiui ir Subotinui.Mane stebina žmonių bukumas,bet visokių yra,visokių reikia

     • romas

      Aš apie suomį. Jis tikrai nerinko 2008 m. konservatorių, todėl neturėtų šnekėti už jų elektoratą. Dėl paties, GIGA, man buvo įdomu ar už konservatorius balsavai 2008m.
      Tai, kad Kubilius per mažai rodomas, per mažai kalba, aiškina viešoje erdvėje, yra labiau žiniasklaidos kaltė, nei Kubiliaus. Žurnalistams, matyt, yra lengviau pavaryti pagal užsakymą ar pagal savo supratimą, nei paimti interviu, paklausinėti. Kubilius ne Kirkilas – Siauras už dyką nerodys, o būtų už valdiškus pinigus nusipirkęs laidą „Kas naujesno, premjere?“, būtų dar blogiau.

     • GIGA

      „Deginau“ balsą už Ozolą 2008 m,negaliu balsuot už „fredžius“ ir 2012 m:)

     • suomis

      Klysti romai. :) Rinkau konservus, nes aš balsuoju tik už dešiniuosius, tad konservai buvo mažiausia blogybė iš visų. O kadangi jie išsikristalizavo, tai dabar man dar aiškiau už ką balsuoti. :)

    • Fredis*

     GIGA yra viena koja krikščionis demokratas, besiblaškantis, o ‘suomis’ nusivylęs TiT parija ir dabar sakantis, kad yra nei už vieną. Tokie paprastai balsuoja už TiT, dabar jie absoliučiame pasimetime, savo nerimą lieja tinklaraščiuose.

     • GIGA

      Susikaupk,Fredi.Krikščionys demokratai,nors ir vienkojai,meldžiasi Paleckiui?

   • leokadija

    Kaune Kubilių nušvilpė arenos atidaryme, jo kalbos metu… Gal keiskite savo nusistatymus dėl konservatorių elektorato. Paaiškinimų niekada nebus gana, ypač kai kuriems žmonėms. Čia turiu sutikti su Užkalniu. Kiek beaiškintum, netinka ir viskas. Kad nemoka paaiškinti Sodros „mergaitės“ ar kokie kitokie valdininkai – tai gal irgi Kubilius kaltas? Gal reiktų komunikacijų su visuomene organo atskiro? Vyriausybės darbas, kaip ir kai kurie kiti svarbūs dalykai, nevertinamas pagal patikimo visuomenei barometrus. Labai dėl to džiaugiuosi.

    • GIGA

     Leokadija,o Jūs atlikote socialinius tyrimus ir nustatėte,kad „Žalgirio“ arenos atidaryme švilpė kauniečiai,o likusi Lietuvos dalis bandė Kubiliui ploti?Kaip pasiskaitai tokias mintis,tai net prabalsavęs už konservatorius,norėtum sudaužyti urną ir savo biliotenį anuliuoti.Komunikacijų su visuomene organo? Taigi buvo Jasiulionis,dabar Valentukavičius,bet,kad nesiseka jiems…

 • Stogas

  Aplamai ministre visai nebloga..
  Aciu bent neivede visuotinio Turto, masinu mokescio.

  Minusas riebus uz isdraskytus pensijinius fondus.
  Paskolu emimas krizes ikarstyje uz 7-9 % – minusas, tuo tarpu kai Latviai , Lenkai emeuz 3% is TVF. Skolas grazinsime visi karu , manau.
  Minusas ir uz kalbas apie norimus NT, Masinu visuotinius mokescius.

  • Mauras

   klijuojant minusus iš peties, verta prisiminti apie „strings attached“ :

   1) prie TVF paskolos (iš kur ištraukėte kad lenkai ėmė paskolą? jie buvo gavę TVF flexible credit line be jokių papildomų sąlygų, priešingai nei latviai, kurie turėjo aukoti biužetininkus – valdininkai, mokytojai, medikai, policininkai, teisėjai, kariai pamatė 30% nukirptus atlyginimus; lenkai patys neseniai įnešė į TVF 8 mlrd. USD, o paskolas ėmė brangesnes 2008 m. po 6%, po to pigiau nes atpigino valiutą bet išlaikė augimą, dabar vėl pakilo arti 5%…)
   2) prie kelioms atskiroms grupėms, kurių vienai priklausau, naudingos II pakopos pensijų fondų sistemos, varančios į milijardinį minusą Sodros biudžetą. Dėl ko galima priekaištaut, tai kad užtruko su II pakopos pensijų fondų pertvarka.
   3) NT mokestis jau yra, nebe kalbos. Kalbos tebeturint skylę biudžete turėtų būt apie tai, ką mažinam, kokias valstybės finansuojamas paslaugas leidžiam daugiau ar pilnai apsimokėti patiems piliečiams, arba iš kur gaunam pajamų, kad nesudaryt galimybės šešėliui ir taip neįvest diskriminacijos. Galbūt keičiant ar mažinant kitą, lengviau „pakavojamą“.

   • GIGA

    Maurai,o kaip gavosi,kad minimali alga Latvijoje didesnė nei Lietuvoje? O gal ir klystu,tai ekonomistai pataisys

    • Mauras

     Giga, nuoširdžiai patariu mokytis naudotis Google ir galva. Tai padeda visiems laikams nuo tokių klausimų.

 • Petras

  O tai kaip, vaikinai, mums ir toliau turėti Ingridą? Ar jinai nors kartą nusišypsojo būdama finansuose?

  • romas
   • Stogas

    Darom tada pratesima referendumu ? patariamuoju bent?

  • mustangas

   Reikia asmeninės p. Ministrės šypsenos? Pakvieskite p. Ministrę pietų ar vakarienės. Vietą padės išsirinkti http://www.laukineszasys.lt. p. Ministrės elektroninis paštas ir telefonas http://www.finmin.lt

   Sėkmės!

  • spyglys

   dėl šypsenos, reikia kreiptis pas Brazauskienę. Ir žmogus „geras“, šypsenų padalintų kiek tik nori ir dar įpiltų.

 • Vingių Jonas

  „Visgi apskritai be mokesčių didinimo tikrai nebūtume išsivertę – neišsivertė be jo nė viena šalis…“ (aut. I.Šimonytė). Matyt britai ne šalis:))
  Tax Cuts / Spending

  VAT from 17.5% to 15% for 13 months, then reverts back to 17.5%.
  http://seekingalpha.com/…-tax-cuts

  • Vingių Jonas

   Visas straipsnio pavadinimas:))
   UK Government Debt Will Double, and Tax Rises Will Follow Tax Cuts
   November 25, 2008

   Kad nebuvo blogiausia finminė, sutikčiau, nes Kunevičienę ar Šadžių nekompetencija nebent Venckienė gali aplenkti:))

 • Rytis I

  Nežinau, nesu ekonomistas, bet paklausius ministrės o ir šiaip kartais taip atrodo, kad ekonomikos pakilimai ar kryčiai absoliučiai nesikoreliuoja su valdžios vykdoma ekonomine politika, bei nepriklauso nei nuo valdžios norų, kalbų arba darbų… Labai jau panašūs tie BVP pokyčiai pabaltyje (4 figūra):
  http://ablog.typepad.com/key_trends_in_the_world_e/2012/02/europes-largest-economic-failure-is-not-in-greece-but-in-the-uk-italy-and-spain.html

  • romas

   Tai tik runkeliams ir neaišku, kad krizę sukėlė ne Kubilius šnekom apie krizę ir ne naktinė mokesčių reforma.

   • Rytis I

    Taip, Romai, bet mūsų krytis buvo staigiausias, ir galimai, tai atsitiko kaip tik dėl valdžios pasikeitimo.

    • romas

     Kritimas nebuvo staigiausias – panašus kaip latvių ir estų. Tik tiek, kad kritimas atsitiko per rinkimus.

  • Vingių Jonas

   Rytis I
   Kadangi Tamsta nesate ekonomistas, tai permesiu iš Eurostat-o 2008 m. trečio ketvirčio (prieškrizinio) ir 2012 m. antro ketvirčio (pokrizinio) BVP (GDP) skaičius tiek ES, tiek JAV, kurie manau rodo, kad Tamstos nuorodoje yra visiški grybai:))
   ES 27 valstybių:
   2008Q03 – 2315818.3 mln EUR
   2012Q02 – 3224327.7 mln EUR,
   JAV:
   2008Q03 – 2406129.6 mln EUR
   2012Q02 – 3040736.7 mln EUR.
   Pagal Tamstos nuorodos grybus išeina, kad ES dar dabar 2% atsilieka nuo 2008 m. Negi 2,3 trln yra mažiau nei 3,2 trln?:))

   • Rytis I

    „Negi 2,3 trln yra mažiau nei 3,2 trln?“ – manau kad taip :)
    Bet šiaip esmė čia ne skaičiuose (ten duomenys metų pradžios ir net nekurių trūksta) o dinamikoje ir domino daugiau mūsų regionas, t.y. – figūra No.4

    • Vingių Jonas

     Būtent, kad mažiau:)) Bet toje nuorodoje esanti pirma lentelė (figūra) teigia priešingai, kad 2,3 trln yra daugiau nei 3,2 trln:)) Vadinasi, ir figūra No.4 tiek pat verta savo teisingumu:)) Idant būtų teisinga, permetu LTU ir EST atitinkamų metų BVP skaičius iš Eurostat-o:
     Lietuva:
     2008Q03 – 8190.5 mln EUR
     2011Q03 – 7734.7 mln EUR,
     Estija:
     2008Q03 – 4058.5 mln EUR
     2011Q03 – 4034.9 mln EUR.

     • Rytis I

      Na aišku, galima abejoti vienais ar kitais šaltiniais, nors nemanau kad kreivės – ne lentelės – nuo to labai keistųsi. Man, kaip visiškam ne ekonomistui, labiau patinka žiūrėti į kreives o nei plynus skaičius :)

     • romas

      Kreivės sako daugiau. 2008m. 3 ketvirtyje Lietuvos ekonomika tik leistis pradėjo, o Estijoje tuo metu krizė jau buvo įsivažiavusi.

 • che

  labai protinga ir islaikyta dama,butu gerai, kad galetu testi savo darba.