Ar žodis „prostitutas“ yra nepagarbus ir įžeidžiantis?

Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisija

SPRENDIMAS
2012 12 10, protokolo Nr. 23
Vilnius

Žurnalistų ir leidėjų etikos komisija š.m. gruodžio 10 dienos posėdyje svarstė Audriaus Matonio skundą dėl 2012-11-20 A.Račo interneto svetainėje www.racas.lt išspausdintos informacijos „Ekskursas į istoriją: kodėl prostitutai bačiuliai ir matoniai nepasigauna ŽIV“. Teigiama, kad paskelbta tikrovės neatitinkanti, garbę ir orumą, profesinę žurnalisto reputaciją įžeidžianti informacija.

Komisija apgailestauja, kad viešoje erdvėje nekultūringai ir neetiškai elgiasi žinomi žurnalistai. Komisijos nuomone, A.Račo tinklaraštis yra visuomenės informavimo priemonė, jame reiškiamai nuomonei yra taikomi Žurnalistų ir leidėjo etikos kodekso reikalavimai. A.Račas yra žinomas žmogus ir žurnalistas, daug kas užeina į jo puslapį paskaityti komentarų vienu ar kitu klausimu. Komisijos nuomone, toks nuomonės reiškimo būdas, kada, siekiant suvesti asmenines sąskaitas, vartojama nepagarbi ir įžeidžianti leksika, yra netinkamas autoritetingam žurnalistui ir BNS vadovui.Net jeigu tai ir iššaukta kolegų nekultūringo elgesio. Žurnalistų ir leidėjų etikos kodekso 59 str. draudžia skelbti kritinius kūrinius tam, kad būtų suvestos asmeninės sąskaitos.

Įvertinusi visą gautą informaciją, Komisija nusprendė, kad:

2012-11-12 A.Račo interneto svetainėje www.racas.lt išspausdintoje publikacijoje „Ekskursas į istoriją: kodėl prostitutai bačiuliai ir matoniai nepasigauna ŽIV“ buvo pažeistas Žurnalistų ir leidėjų etikos kodekso 59 str. „Žurnalistas ir viešosios informacijos rengėjas neturi skelbti kritinių kūrinių tam, kad suvestų asmenines sąskaitas“.

Vadovaujantis VIĮ 46 str. 7 p., Komisijos sprendimas turi būti paskelbtas tinklaraštyje www.racas.lt. Apie paskelbimą prašome informuoti Komisiją faksu arba el. paštu.

Vadovaujantis VIĮ 46 str. 8 p., viešosios informacijos rengėjai ar skleidėjai, nesutinkantys su Komisijos sprendimu, gali kreiptis į Vilniaus apygardos administracinį teismą.

Pirmininkas L.Slušnys

************************

Prašo paskelbti, tai ir skelbiu.

Nors šiaip jau tai turiu konstitucinę teisę to nedaryti, nes negaliu paskelbti Komisijos sprendimo toje vietoje, kur jie prašo jį paskelbti… Šio tinklaraščio adresas yra kiek kitoks.

Bet tai, žinoma, smulkmena.

Ne smulkmena yra tai, kad komisija kažkodėl nusprendė, kad apie A.Matonį ar A.Bačiulį aš turėčiau kalbėti naudodamas pagarbią leksiką. O už ką turėčiau tuos asmenis gerbti, leiskite paklausti?

Komisija taip pat nusprendė, kad mano vartojama „nepagarbi“ leksika yra įžeidžianti. Mano klausimas labai paprastas: kadėl Komisija nusprendė, kad tiesos sakymas yra „įžeidžianti“ leksika? Juk spaudoje ir laikraščiuose terminai „prostitutė“ ar „prostitutas“ naudojami kone kasdien. Ir negirdėjau atvejo, kad komisija dėl to būtų priėmusi kokių nors sprendimų.

Komisija kažkodėl nusprendė, kad tai buvo asmeninių sąskaitų suvedinėjimas. Įdomu. Man atrodo, kad aš tiesiog reiškiau nuomonę apie aktualius visuomenės gyvenimo ir žiniasklaidos klausimus. Bet gal Komisija geriau žino.

Bet įdomiausia vis dėlto yra tai, kad Komisijos sprendimas nieko nepasako apie mano komentare išsakytą nuomonę. Mano supratimu, tai reiškia, kad Komisija tai nuomonei neturi jokių priekaištų. Netinkamos, labai ginčytina Komisijos nuomone, yra tik tos nuomonės paskelbimo aplinkybės, tai yra, kad ji buvo paskelbta neva „suvedant asmenines sąskaitas“. O tai, savo ruožtu, reiškia, kad pats nuomonėsturinys buvo išdėstytas nepažeidžiant Etikos kodekso.

Už tai Komisijai ačiū.

(6 balsų, vidurkis: 4,33 iš 5)
Loading...
 • Blynas

  Kuo toliau, tuo labiau darosi panašu, kad grįžome ten, iš kur prieš 20 metų galvojome, kad pabėgome…

  • Sejanus

   Amen

 • Gylys

  … na, šiaip jau, žodis „prostitutas“ (lygiai kaip ir „prostitutė) yra nepagarbus ir įžeidžiantis jei taikomas nepateikiant įrodymų… Įžeidžiamas žodis nebūtinai turi būti necenzūriškas… Manau ir p. Račas įsižeistu jei jį kas pavadintu, pavyzdžiui, melagiu – suprantama, jei pats saves tokiu nelaiko…
  … Bent jau bačiulio atžvilgiu p. Račo nuomonei visai pritarčiau… Tik, mano galva, reikėjo pateikti Komisijai to įrodymus, kurių, tikiu p. Račas galėtu nesunkiai rasti…

  • V v v

   Kodėl žodis prostitutė blogas?
   Didysis lietuvių kalbos žodynas sako, kad tai – moteris, užsiimanti prostitucija, t.y. tas žodis apibūdina jos veiklą (jokio kitokio jos veiklą apibūdinančio žodžio nėra) . O jei dar pavartoti tokį žodį perkeltine prasme, tai visai nieko papeikiamo pačiame žodyje nebelieka.

 • max

  Citata “ kadėl Komisija nusprendė, kad tiesos sakymas yra “įžeidžianti” leksika?“ Na šiaip Grinevičiūtė su Krivicku taip pat nuolat trimituoja, kad jie sako tik TIESĄ. Bet aš manau, kad tai tik jų tiesa, kuria aš šiaip tai labai abejoju

 • Užtat dabar etikos komisijai galima apskųsti tuos „garsiuosius“ „žurnalistus“ – jie irgi nelabai rinko žodžius bendraudami ir suvedinėdami asmenines sąskaitas… Tačiau jau ankščiau jie viešai pasisakė, kad jiems ant to kodekso nusispjauti… Kažkokia keista situacija…

 • briedis

  Pirmiausia- man „bačiuliai ir matoniai ir kitokie „prostitutai“, ir visokios janutienės bei krivickai, bei celencevičiai ir tomkūs su valatkomis ir miliūtėmis siaurusevičiais kartu su čekuoliais ir jakilaičiais, bei netgi sauliais stomomis ir netgi su „artūrais račais“ (pamiršau, kaip sako trakimas- pavianą valentinavičių) tai vieno ir to paties sugedusio telefono traškesiai..- profesinio.
  Antriausia- kai tuose traškesiuose atsiranda „prostitutas“ (kaip vertinimas) ar koks kitoks nupuolėlis, tie traškesiai nei per nago juodymą nepagerėja- Bačiulis postringauja toliau, janutienės ir krivickai ir tomkūs ir valatkos ir miliūtės su jakilaičiais toliau “ klijuoja apmąstytą durnių“
  trečiausia- ot norėčiau paklausti- ar nors kas antras trečias „žurnalistas“ sugebėtų paformuluoti dar J.Keliuočio suormuluotus principus?
  O ketvirčiausia – ar bent kas dešimtas supranta kokie tie principai slidūs..

  • mielas briedi, tamsta net traškesio nesukeliate ir esate nevertas ne tik kad paviano, bet net makakos vardo. Vien jau todėl, kad esate suknistas anonimas, komentuojantis konkrečius žmones ir jų darbą ir dar drįstantis jiems uždavinėti dundukiškus klausimus. Gal susiraskite nukritusių lapų ir giliai giliai užsikaskite.

   • briedis

    pone , Račai- traškesius tesukeliat…neįsižeiskit…

    • mielas briedi, gyvuliukai ir žvėriukai negali įžeisti, nes jie vadovaujasi tik instinktais ir jiems nebūdinga tai, kuo homo sapiens skiriasi nuo kitos laukinės gamtos. Ganykitės ir graužkite žievę sau į sveikatą.

   • Artūrai

    man atrodo šiuo metu užsikasti sniegu būtų kur kas lengviau negu lapais :-)

  • Trakimas

   (Sąmoningai pamiršau, kaip sako trakimas- pavianą valentinavičių).O nederėtų pamiršti tokių iškilių personų.Didysis Brolis Trakimas jus stebi:)Pabara-kai reikia,ar nosį nušluosto-kaip mamyė švelniai:D….

   • Trakimas

    Diskusija su personažu „briedžiu“ šiek tiek prailgo,nes acirado intriga.Gerb.personažas „briedis“ kazkodėl ,apibūdindamas personažo „trakimas“ išsiliejimus,pavartojo budvardį -„geležinis“.Kalbedamas apie trakimo sapaliones.Viskas briedžio išvadose yra teisinga-tik kabutes-ne vietoj:DDDD.Aš ir briedis-tai suprantame.:)O mane tai pamalonina-yra,pasirodo,žmonių,kurie sugeba sekti minties eigą :DDDD

    • briedis

     oi, pone trakimai,- nesiūlykit man panibratstvos, nesipirškit į draugelius- aš sakyčiau, kad tamstai „tambovo vilkas“ – draugas…

     • Trakimas

      Nu teip:)Į draugelius kabutėse:DDDDDNesigąsdinkit ,briedis-niekada to nebus:)Turiu „geležinę“ žmonių į draugus atrankos sistemą-ten tamstai patekti šansų nėra.Galit net nebandyti:D

 • briedis

  O į temą- be jokios abejonės žodis „prostitutas“ turi pakankamą- patyčios ir pažeminimo konotaciją. Beje- jis dar turi ir kitokią- jeigu kas nors iš tikro, o ne iš ambicijos ir aplombo „serga“ už savo profesinę garbę, dar ir ne taip ,manau gali pasisakyti.

 • tikras lietuvis

  Ar straipsnyje pavartoti žodžiai yra tiesa, to nagrinėti LŽLEK neturi teisės – tai yra teismo prerogatyva.
  Išeitų – LŽLEK peržengė savo kompetencijos ribas?

 • O tai ne?

  Ar žodis “prostitutas” yra nepagarbus ir įžeidžiantis?

  O tai ne brač? Šis žodis toks nekaltas ir nieko neįžeidžiantis, kad jį būtina rekomenduoti vaikų darželiuose, nes jis skatina dorovę ir gerą elgesį, o mums kaip tik ir reikia dorovingo jaunimo…

  • tikras lietuvis

   Neseniai teism7 praktikoje buvo toks atvejis:
   „Prie Seimo homoseksualų surengtai akcijai nepritarusi ir vieno interneto portale komentarų skiltyje juos iškrypėliais bei pasileidėliais išvadinusi kaunietė Joana Jucytė sulaukė Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) palaikymo – trijų teisėjų kolegija antradienį konstatavo, kad vien už nekorektiškų žodžių pavartojimą negali kilti baudžiamoji atsakomybė, ir panaikino komentatorei priimtą apkaltinamąjį nuosprendį, o bylą nutraukė“.
   http://verslas.delfi.lt/Media/auksciausiasis-teismas-komentatore-negali-buti-teisiama-uz-homoseksualu-vadinima-iskrypeliais-ir-pasileideliais.d?id=60258267

   • tikras lietuvis

    Taisau: teismų praktikoje.
    Papildau.
    Kadangi LŽLEK negali nustatyti ar apie minėtus asmenis buvo parašyta tiesa, ar ne, tai LŽLEK iš viso nieko negalėjo spręsti – tiesa negali būti graži ar negraži, todėl tikslaus žodžio pavartojimas yra svarbu. Taip sako ir minėtoje byloje Aukščiausiasis teismas.

 • Audra

  Nežinau kodėl Račas taip reklamuoja bačiulius, matonius, užkalnius? Juos, paprastai, mažai kas žiūri. Yra juk daug šlykštesnių žurnalistinių prostitutų ir prostitučių. Va, viena Siaurusevičiaus prostitutė kaip įlindo į nacionalinę televiziją, tai iškrapštyt niekaip neišeina. Visa Lietuva turi kęst jos seksualiai nepatenkintą fizionomiją. Gerai, kad tas slidus tipas žebenkšties akimis, Jakilaitis sėdi „Lietuvos ryto“ televizijoje. Ją mažai kas žiūri. O, ir Valatka su savo firmine sardoniška šypsenėle retai pasirodo. Ir ačiū Dievui. Paklausau rusų žinių, pasižiūriu lietuviškų. Jas sudedu, padalinu iš dviejų, ir trečdalį priimu už teisybę.

  • Fredis*

   Tvarkos ir teisingumo rinkėja, su šia partija socialdemokratai įdiegs šalyje socialinę gerovę, jau kelios dienos, ar tik ne visa savaitė(?), tam reikalui dirba Žmonių vyriausybė.
   Gerai būtų, kad visi išsakytumėte savo nuoskaudas. Dvasinio apsivalymo akcija tamsoje.

  • Marius

   Na jau baikit nusišnekėti, ponia Audra. Jakilaičio vedama laida yra pati geriausia politinių pokalbių laida. Jakilaitis be jokio aplombo kalbasi su pašnekovais ir svarbiausia – pats bando suprasti ir žiūrovams perteikti reikalo esmę. Nėra geresnio už jį, aš bent nematau. Miliūtė išties labai šališka, sutinku. Valatka man patinka, talentingas žodžių parinkimo meistras, deja turi viena ydą (arba tai atsainus darbas): užsiciklinimą ties vienu asmeniu. Keletą metų vis kartodavo vieną R.Pakso iš konteksto ištrauktą frazę. Dabar porą metų yra užsiciklinęs ant Jos t.y. Grybauskaitės. Nors yra kur kas svarbesnių sisteminių bėdų ir „užsisėdimas“ ant asmens nieko nekeičia.

   • briedis

    pone mariau,- kalbant apie Jakilaičio ir Miliūtės profesinius gebėjimus, reikėtų prisiminti kaip kaimynų prezidentas iš jų abiejų nelyg iš molio kokias tik panorėjęs švilpynes lipdė…

    • Marius

     Čia kaip kam rodosi. Tačiau suprantu Lietuvos žurnalistai turėjo kaimyninės valstybės vadovui, būdami svečiuosi, sakyti:“ tuftu goniš batka“ :-)

   • Audra

    Jakilaitis, Miliūtė ir Tapinas j. iškilo kai reikėjo aplot pigesnių vaistų į Rusiją nuvykusį Maldeikį. O, kaip jie lojo tada sutartinai. Tapiniukas laiku nėrė į krūmus, t. y. į „Pinigų kartą“. O,kiti-kaip buvo Brisiai, taip jais ir liko. Už tai nomenklatūra juos iškėlė aukštai- kaip šūdą ant šakių.

 • briedis

  Dar kiek į temą, bet ne apie komisijos sprendimo sukeltą šurmuliuką, o apie pačią komisiją.
  Atsivertus tinkle iškabintą titulinį puslapį, matau-“ komisija yra žurnalistų savitvarkos institucija“. Mano supratimu, ne kas kiti, o žurnalistai, vien tik žurnalistai ir niekas kitas be žurnalistų tokią komisiją turėtų formuoti, o jau tie suformuotieji, esant reikalui, ir kreiptųsi į kitų sričių žinovus, ar patys narpliotų profesinės etikos problemas.Tuo tarpu komisijos sudėtį, kiek matau, formuoja net 15 organizacijų, taigi ne žurnalistai, o „organizacijos“. Tiesa,- didžioji dalis jų su žurnalistika vienaip ar kitaip susietos, bet pvz. „vyskupų konferencija“, „žmogaus teisių stebėtojai“(dar betrūksta gėjų ir lesbiečių atstovų, ar pvz. tautinių mažumų, ar… galima tęsti ir tęsti)ir žurnalistų savitvarka- na, nedera, nors tu ką.
  Žodžiu- čia daugiau priežiūros nei savitvarkos, nes kitaip, kai pirmu smuiku groja organizacijos, nelabai ir būna. O žurnalistai? O ką žurnalistai- popierius viską iškęs.

  • Fredis*

   Klaidingas požiūris. Tai būtų tas pats jeigu Snoro banko likvidavimo administratoriumi paskirti Antonovą ar Nac.kredito unijos bankrotui vadovautų V.U., o be to labai neapibrėžta sąvoka „žurnalistas“. Aš juo laikau asmenį, kuris turi laiko rašyti, tai daro pusėtinai (be gramatinių klaidų), išreikštas mintis galima suvokti, tekstas yra logiškas. Teksto (pasakyto sakinio) vieta gali būti bet kuri žiniasklaidos priemonė: tinklaraštis (tik žinomo/atpažįstamo visuomenėje žmogaus), sienlaikraštis, radijas ir t.t..

   • briedis

    Fredi,- nepainiokit laikraščio su banku.

    • Fredis*

     Ir tie, ir tie – teikiantys visuomenei paslaugas juridiniai subjektai. Finansinė kreditavimo įmonė – nėra kažkas labai purvina ir nešvaru. Pilni idėjų ir gerų norų verslininkai pasiėmę kreditus stato naujus objektus ir įmones, kuriose įdarbinami žmonės. Visi nauji objektai, kuriuos matome savo aplinkoje, yra atsiradę bankų kreditavimo pagalba.

     • briedis

      fredi,- laidotuvių namai- irgi juridinis subjektas, bet objektas, kuris ten matomas- gal tik retkarčiais su bankų pagelba atsiranda.

  • Fredis*

   Žurnalistų yra kelios organizacijos, neaišku kuri yra tikroji, o kiek dar žurnalistų nepriklauso jokioms organizacijoms, todėl būtina kontroliuojanti nepriklausoma etikos priežiūros organizacija, kuri objektyviu/etišku žvilgsniu stebėtų įvykius šioje sąlyginėje ir neapibrėžtoje gildijoje iš šalies ir sudraustų tuos, kurie kitus kolegas pradeda vadinti prostitutais ir prostitutėmis.

 • romas

  Ar Bačiulis ir Matonis dar turi šansų pasitaisyti?
  Štai Jums nurodė paskelbti žurnalistų ir leidėjų etikos komisija sprendimą ir Jūsų problemos su etika pasibaigė. O ką turėtų daryti Bačiulis ir Matonis, kad išvengtų tolesnio pažeminimo, lieka neaišku. Reiktų priemonių plano.

 • romas

  Šiaip, įdomu, kad informacija yra nieko nežeidžianti, jei niekas nesikreipia. Išeina, kad kažkiek ir Matonis kaltas, kad įsižeidė ir kreipėsi. Bačiulis va nesikreipė, todėl Račas Bačiulio neįžeidė.

  • Taškas

   Senas, patikrintas:
   „Kvailys yra ne tas, kuris yra kvailys, o tas, kuris kvailius skaičiuoja.“

   Kitas, gal Tveno, maždaug:

   „Patylėti ir gal dėl to pasirodyti kvailiu yra geriau, negu prabilti ir išsklaidyt abejones“

 • Gylys

  … i tema apie „prostitutus“ dar galima butu prisiminti ir „sudmalius“…
  … Va, pavyzdziui, girdejau per ziniu radija kalbant Gentvila, kad, neva jo partijos itakingam veikejui, taip vadinamas „Vilniaus Universitetas“ zadejo griauti dabartine koalicija, kuriant nauja centro desines, jei tik liberalai balsuos pries imuniteto panaikinima…
  … Na bet kaip ir budinga visiems „sudmaliams“, tas Gentvilas tvirtina kad tikrai taip buvo, bet ivardinti to, savo partijos veikejo nenori… Tai ar cia ne „sudmalio“ kalba ?… Tai Gentvilai ? – jei negali savo teiginio pagristi bent jau ivardindamas ta kuriam „siule“ tai ir neleisk burbulu atsiprasant „persdamas i vandeni“…
  Nes dabar tai tik juoka kelia tokio „sudmalio“ kalbeles – „..zinau, kad siule… ivardinti kam siule negaliu… bet jus tirkit ir istirkit…“…
  … Nu vienu zodziu – liurberalas :)…
  … Ir grazink pinigus i biudziuta, kur nugvelbei savo sebro Masiulio pagalba, neva kaip „kompensacija priverstinai netekus darbo“ pone „ypac liberalios morales“ veikejau…

  • briedis

   Pone, gyly- o kaip jūs pavadintumėt pvz. ponią B.Vėsaitę, kuri ditirambus giedojo atominei elektrinei, kai ją statyti užsimojo batonų prekybininkai, o kai atsirado profesionalai, staiga jai viskas nebetiko? Tai čia kaip- ar blogiau ar geriau už Gentvilą, kurį jūs liurberalu vadinat?

   • GIGA

    Nors klausimas gyliui,atsakysiu ir aš – blogiau už Vėsaitę,tik Paulauskas,tačiau anot Fredžio,Vėsaitė atstovauja normalią vakarietišką kairiają partiją ir yra „šviesa“ arba bent jau „šviesos“ sudėtinė dalis,tuo tarpu Paulauskas – politikos paraštė

   • Gylys

    …pone Briedi… ponią B. Vėsaitę aš pavadinčiau B. Vėsaite… Asmeniškai ji man nei charizmatiška asmenybė, nei įdomus politikas..:)… Gal net pritarčiau dėl jos GIGA-i… Nors… reikia pastebėti, kad šiai dienai dar negirdėjau jai kėsinantis nugvelbti mokesčių mokėtojų (o reiškia ir mano) pinigus, kaip kad padarė liurberalas Gentvilas…
    … Beje, dėl Tamstos paminėtų „prekybininkų batonais“ mielas Briedi – tai leiskite Jūs painformuoti, jei primiršote – minėti ponai kaip „atominės statytojai“ anuomet tiko ir vėsaitėms ir gentvilams ir netgi kubiliniams – vyriausybė buvo socdemų mažumos ir be, taip vadinamų „dešiniųjų“ pritarimo nebūtų galėjusi nė tartis su tais „batonų pardavėjais“…
    … Tai va ir klauskite savo gentvilų ir kubilinių, kodėl jiems perėmus valdžią iš socdemų „prekybininkai batonais“ staiga nebeįtiko…
    … O jei įdomi mano nuomonė dėl jų – tai man jie netiko nuo pat pradžių kai buvo pasirašytos sutartys keliančios abejones, kad elektrinė apskritai bus statoma…

 • Arman

  Gerb.Racai,
  cia visas 2012 12 10 protokolas Nr. 23?????? ar tik dali idejote? o tai kur Komisijos argumentai, kad racas.lt yra visuomenes informavimo priemone? kas yra asmenines saskaitos, kokios jos – finansines, moralines ar dar bala zino koks?
  Ka cia Komisija sau galvoja su tokiais argumentais, nejau nuomone jau laikoma etiska ne etiska? Kiek pamenu, Jus pateikete argumentus, kodel racas.lt negali buti laikoma visuomenes informavimo priemone, taigi nereikia buti teisininku, kad i argumentus – atsakoma argumentais…

 • austras

  Aš tai laikyčiau, kad mokyti etikos ir leksikos „autoritetingą žurnalistą ir BNS vadovą“ gali tiktai visiški dundukai. Ne dundukų reikalas baksnoti visokiais BNSais, tam yra BNS akcininkai. Jei jiems nepatiks, tai ir pasakys. O galbūt kaip tik duos kokią premiją ar pagirs visuotiniame narių susirinkime. Siūlyčiau ponui Račui pernelyg nesiparinti ir dėti skersai ir išilgai ant tų visokių komisijų ir jose kudakuojančių vištų. Tegu užsikruša jie ten negyvai kartu su savo apsišlapinusiais ir prasigėrusiais prostitutais bei kekšiukais, kol vieną dieną pasigaus ŽIV ir nudvės. Ne tiesogine prasme, bet kaip profesijos atstovai.

  Gyventi smagiau kai kuo nors tiki. Net Pasaulio pabaiga.

  • austras

   Tai parašė „austro“ slapyvardį perėmęs asmuo, kurį komentatorė Bobutė neseniai įvardijo kaip „austrą pridurką“. Pone „pridurke“, prašau nesinaudoti mano slapyvardžiu.

   • Stogas

    Galbut galima vardus butu patentuoti ? Kaip prekini zenkla.
    Kaip pasiulymas..?

    • suomis

     Čia, tai puiki idėja.

 • austras

  Pone Račai, čia rašo tas pirmasis austras… :) Jau nebesikreipsiu į viršuje parašiusį antrą austrą, nes nežinau ar čia antrasis ar trečiasis ar penktasis… Pastaruoju metu esu tiesiog nustebęs tuo didžiuliu susidomėjimu mano pakankamai kukliai personai. Štai dar vienas kartas, kai slapyvardis „austras“ buvo panaudotas kažkokio kito asmens… Dar vienas asmuo čia visai neseniai pareiškė, jog aš, kaip LSDP deleguotas rinkimų stebėtojas, netaip aiškinu savo pažiūras ir pan. Tuo pačiu noriu pasakyti, kad jei ponas Užkalnis ar kiti jo draugai nusprendė perimti mano slapyvardį, tai aš prie kiekviemo jų parašyto komentaro nuo šiol parašysiu bent jau tai, ką apie juos manau. Žodis „pridurkas“ čia būtų pats švelniausias.

  • spyglys

   o man „austras II“ daug linksmesnis ir įdomesnis nei „austras I“. Ar ne bus jis etatinis Pipedijos žurnalistas ? :)

  • austras

   Aš tai manyčiau, kad jis bus etatinis pipedijos žurnalistas ir Andrius Užkalnis viename asmeny… Tikrai labai linksmas žmogus, bet tai nereiškia, kad nuo to mažiau „pridurkas“.

 • LAntanas

  Austrai, negi Jums gėda, kad kažkas galimai Jus sieja su LDDP? Tai yra normali vakarietiško tipo socialdemokratinė parlamentinė partija, pelniusi didžiausią varguolių pasitikėjimą ir dabar sudaranti Žmonių vyriausybės stuburą. Dėl ko nenumaldomai pinga elektra, didėja MMA ir sparčiai artėja lemiamas lūžis kovoje su politine korupcija ir neskaidriais finansiniais reiškiniais. Tai jums ne kokie anarchistai ar kraštutiniai nacionalistai. Turėtumėt tuo tiktai didžiuotis

  Tai Lietuvos bajorijai galėtų būti gėda, kad į jų gretas įsimaišė veikėjai iš maksimų paunksnės ar iš už europalečių krūvos. Nors iš kitos pusės Jūs nesat pirmasis socialdemokratas istorijoj, galintis puikuotis aukšta kilme.

  • austras

   O, šitą Jūsų komentarą buvau kažkaip praleidęs… :) Deja, daug dalykų suvėlėt. 1. „Lietuvos bajorijai“ visai ne gėda, nes ji apie mane nelabai žino. Aš, matot, nei jos aktyvioj, nei pasyvioj veikloj nedalyvauju. :) 2. Manau, kad į gyvenimą nors trumpai pažiūrėti „iš už europalečių krūvos“ yra labai sveika. Tuomet Razmos, ar Juknevičienės postulatų, jau nekalbant apie Masiulio ar Steponavičiaus apmąstymus, klausaisi su lengva ironija. Ir tiesiog kaip žmogui gerai. Žinai kaip atrodo lietuviškas dugnas ir tuomet mažiau bijai ten vėl pakliūti. 3. LSDP nėra vakarietiška partija (manau, kad pats tai žinote :), o kodėl taip yra, vakar jau parašiau kitame savo komentare. 4. Jūs bandote iš manęs pasityčioti, bet iš teisų smagu mums abiem. Nepasivarginate apie mane kapstyti informaciją, o pastangas (kad ir tokias savotiškas) aš labai gerbiu. :)

  • austras

   P.S. Pamiršau pasakyti, kad keipdamasis į mane galite nesidrovėti ir vadinti kaip tik geidžiate: runkeliu, varguoliu ar „žvelgiančiu iš už europalečių krūvos“. Viskas man tinka ir net patinka :) Nes niekuomet neturėjau jokių problemų siedamas save su įvairiu socialiniu statusu. Kadangi Jūsų „juokeliai“ susiję būtent su tuo, spėju, jog Jums Jūsų statusas be galo svarbus :) Ir tai labai pralinksmina :)

 • austras

  Man tai būtų įdomu, ką dabar prisigalvos etatiniai dešiniųjų akinių nešiotojai, pefrazuojant „Genijų“. T.y. pats Genijus, leokadija, Fredis, romas ir kiti.. Ir ką po šito balsavimo dėl Uspaskich neliečiamybės tauzys etatiniai konservatorių ruporai Jukneviečienė su Razma. Kaip jau sakiau, racionalūs žmonės prisimena, kaip prieš kelerius metus ponas Viktoras po diplomo ir langų valymo istorijos skrido iš ūkio ministro kėdės ir nieko dėl to neatsitiko – koalicija dirbo toliau. Naivu buvo tikėtis, kad Viktoro graudenimai kažkaip paveiks LSDP, kuomet visi sveiko proto žmonės supranta, jog Darbo partijai kitokio būdo išlikti valdžios partija, nei būnant dabartinėje koalicijoje su LSDP, šiuo metu paprasčiausiai nėra. O būnant opozicijoje Darbo partijos įtaka būtų gerokai mažesnė. Todėl LSDP priėmė vienintelį racionalų sprendimą šioje situacijoje. Kuris, beje, atitinka pačios LSDP poreikius. Ir tiek kalbų. O štai Juknevičienei Razmai, Masiuliui ir kitiems proto bokštams reikėtų nors kartą prieš kalbant pagalvoti…

  • Fredis*

   „ponas Viktoras po diplomo ir langų valymo istorijos skrido iš ūkio ministro kėdės ir nieko dėl to neatsitiko – koalicija dirbo toliau.“ austras I-asis
   Labai trumpai dirbo koalicija be Uspaskicho, nes jos vėliau nebeliko.
   ‘austrai’, vis dėlto advokatauji LSDP, nors sakei, kad esi vakarietiškų pažiūrų, o paminėtos partijos tokia nelaikai.
   „… ir kitiems proto bokštams reikėtų nors kartą prieš kalbant pagalvoti…“

  • romas

   austrai, o ką aš turėčiau prisigalvoti? Viskas gerai pasibaigė, nežiūrint, kad socdemų koalicijos partneriai visaip mėgino pakreipti įvykius kita linkme. Gerai, kad ir opozicijai nepavyko protų sujaukti, nors, atrodo, mėginimų taip pat buvo.

   • austras

    Aš tai, jeigu būčiau toks protingas, kaip romas, pasakyčiau, jog konservų ir liberalų tuoj po rinkimų inicijuota isteriška propagandinė kampanija, kurios pagrindinė tema – „naujoji koalicija formuojasi kriminaliniu pagrindu, nes nepanaikins Uspaskich neliečiamybės“ šiandien labai gėdingai žlugo. Ir žlugimas yra juo didesnis, kuo labiau ši propagandos kampanija buvo viešai išpūsta. Vadinasi socdemai gauna visus politinius dividentus, kuriems jiems per porą pastarųjų mėnesių uždirbo durneliai konservatorių ir liberalų propagandistai.

    Bet kadangi aš esu runkelis austras, tai aš tiesiog galvoju, jog bent kartais dešiniųjų propagandistai galėtų prieš karksėdami pagalvoti. Kad vėl neatsitiktų taip, kaip atsitiko šiandien, kai Jų pačių isterikavimas atsisuko prieš Juos pačius.

    • romas

     austrai, aš nesu propagandistas ir nebuvau nei karto suisterikavęs, o taip pat nesu partinis. Gal esu nepastabus, bet isterijos viešoje erdvėje kaip ir nepastebėjau. Tai, kad kalbami nemalonūs ir kartais šiek tiek neteisingi dalykai, yra mūsų politinio gyvenimo kasdienybė. Konservatoriai būtų liurbiai, jei elgtųsi visiškai garbingai negarbingoje kompanijoje.

     • Bobutė

      Turbūt nieko nestebina, kai megztosios beretės neigia akivaizdžius dalykus ir/ar būna pasirinktinai (ne)pastabūs…
      Vienok, kai tik pamanai, kad megztaberečiai jau nieko nenustebins, jie suskelia ką nors tokio:

      „Konservatoriai būtų liurbiai, jei elgtųsi visiškai garbingai negarbingoje kompanijoje.“

     • romas

      Padorumu savo kalbėjime net Butkevičius nepasižymi, nors jis – vienas padoresnių. Tai, kad koks nors Masiulis leidžia sau paabejoti socdemų padorumu, nėra taip jau ir neteisinga ar negarbinga vienareikšmiškai. Socdemai panašiom aplinkybėm tėvynės sąjungai atseikėtų panašiai.

      O tamsta, Bobute, esate taip pat nepadori. Pasiskaitykit savo komentarą ir įsitikinsit. Padorus žmogus sugebėtų susivaldyti ir nemėgintų įžeidinėti. Nors suprantu – sunki šiandien Jums diena :)

     • Bobutė

      Žmogus – keistas sutvėrimas…

      Susako ką nors amoralaus apie garbingumą ir čia pat puola moralizuoti apie padorumą.

      Juokas pro ašaras, ar, gal tiksliau, juokas iki ašarų…

     • austras

      Nors vadinamasis politologas man visiškai nepatinka kaip analitikas, tačiau jis turi vieną įdomią savybę – pasako tai, apie ką kiti jo kolegos, pagalvotų, bet pratylėtų… Nes jie juk dešinėje save mato… O kai nepozicionuoji niekaip, tai ir matyti viską lengviau.. (Čia aš apie Dumbliauską).

      Čia Jums romai ir Fredi, gal mažiau Razmos ir kitų TS-LKD skaitysit nuo šiol ir labiau visą mozaiką matysit.. :)

      http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/politologas-socialdemokratai-parode-kad-darbo-partija-jiems-nereikalinga.d?id=6027945

     • Fredis*

      ‘austrai’, aš Tau pasakysiu vieną paslaptį: dešiniesiems nėra baisi ir pavojinga kairė. Vakarietiškai dešinei vakarietiška kairė. Bjauriausia padėtis ir situacijai yra tuomet, kai tarpusavyje rungiasi, grumiasi kriminalinės gaujos. ‘Bobutėms’, ‘gyliams’, ‘gigoms’, ‘suomiams’ ir kitiems veikėjams tai per sunku suvokti, jie dabar gedi prie vienos žlungančios kriminalinės partijos kapo.

     • GIGA

      Fredi,kriminalinės vakarietiškos gaujos,tai Degučiai vs Matūzai? Ar kitas turi omeny?

     • Bobutė

      Nemanau, kad visiški valentinai supras, bet…

      Gandai apie mano mirtį buvo gerokai perdėti. M.Tvenas

     • austras

      Fredi, o kur Jūs matote vakarietišką dešinę? Kubiliaus flangas TS-LKD? Na, sakykim. O kiek Jūs matote realių ir sąmoningų TS-LKD rinkėjų, balsuojančių už modernų vakarietišką konservatizmą? Daug jų ir jie atsveria partizaninių kovų ir lietuviško patriotizmo nostalgikus? Tai kaip apibūdintumėt Degutienės flangą? Galbūt Degutienės flango veikėjų mažiau pačioje partijoje, bet jų labai daug rinkėjų tarpe… Man asmeniškai, tai jie „be penkių minučių“ tie patys tautininkų ir baltaraiščių nacionalistų žygiuojančių kovo 11-ąją, rinkėjai. Ir nuo šio pasirinkimo juos atbaido tik atsiradęs inertiškumas bei mitologiškai sudievinta Vytauto Landsbergio asmenybė. Už modernų vakarietišką konservatizmą sąmoningai balsuojančių nėra daug. Beje, dar mažiau yra balsuojančių už modernią vakarietišką socialdemokratiją. Galit pažiūrėti kiek balsų praėjusiuose rinkimuose gavo J.Bielskienė. Katino ašaros… Aušrinė Marija gavo daugiau, bet ji nėra tarp aiškiai išreikštų partijos lyderių. Čia jei kalbėsime apie žmones, kalbančius apie moterų, seksualinių ir tautinių mažumų bei apskritai pilietines žmogaus teises. Dar blogesnė situacija partijoje su žmonėmis, kurie argumentuotai ir vertybiškai kalbėtų apie ekonominius dalykus: progresinius mokesčius, didesnį kapitalo apmokestinimą, darbo santykių išsigimimą Lietuvoje. Ką mes čia turime? Andriukaitį ir Sysą? Ką galima veikti su tokiom pajėgom? A? Žmonės, kurie turi tikrą galią dabartinėje LSDP yra realūs cinikai, valdantys savo vienmandates kaip beneficijas XXI amžiaus feodalai ir savo galvosena balansuojantys tarp nostalgijos komunistinei praeičiai bei jau po nepriklausomybės atgavimo susiformavusio siauro išrinktųjų rato „valdžios turėjimo“ metodų. Ir čia visa paletė gražiausių veikėjų, pradedant Bronium Bradausku. Nieko bendra su masinėm, vakarietiškom socialdemokratinėm partijom. Valdžia Lietuvoje apskritai perduodama šeimininės rangos principais: iš Saudargo – Saudargui, iš Mazuronio – Mazuroniui. Egzistuoja ištisos vietinių feodalų šeimos: Komskiai, Pinskai, Uspaskiai ir t.t. Tai neturi nieko bendra su demokratija, o yra realus XVIII amžiaus reliktas su Ponų Taryba ir vadinamosiom Familijom a la Čartoriskiai bei Potockiai. Čia nėra nei vakarietiškos kairės, nei vakarietiškos dešinės. Ir dar ilgai nebus.

     • GIGA

      Austrai,tu gražiai rašai,moksliškai,argumentuotai,bet apeliacija į Fredį tik tuščias laiko gaišimas. „Beretiniai sektantai“ nesigilina į komentaro esmę,jiems „dzin“,kad tu taip pat vertini SD ir TS „vakarietiškumą“.“Ne vieną kart pastebėjau,kad „beretiniai sektantai“ jei komentare nerado liaupsių TS,iš kart atpila mintinai klebono įkaltą tekstą – „jūs koloborantai,parsidavėliai Maskvai“.Ir visai nesvarbu,kad jų oponentas gali būt labiau dešinys,nei jie patys -ne su mumis,tai Jūs niekas.Kažkada jų patriarchas politiniame užribyje,anot Fredžio,paliko tokius žmones kaip Terleckas ir kitus,kurie kovojo už Lietuvos laisvę,kai dabartiniai TS stabai į komjaunimą stojo,o vėliau partškoloje įvairių tiesų mokė.Dabartinės „beretės“ irgi visus abejojančius arba,tiksliau,galvojančius,priskiria ‘Maskvai“.Taip,kad kam bandyt racionaliai diskutuot,austrai?Vis vien bus atrašytą,kad Bradauskas tavo guru:)

     • Fredis*

      ‘austrai’, Tu nejauti dešiniojo elektorato, nieko tokio. Jis nėra baisus. Tikriausiai esi vilnietis, tai žinok, kad kiekvieną ankstų rytą, per pietus ir vakare po darbo nutįsta ilgos automobilių eilės. Va tuose automobiliuse, spūstyse, kamčšiuose ir sėdi žmonės, kurių Tu taip bijai. Žinok, jie visai nebaisūs. Kaip pasakytų Bačiulis – tai dirbantys ir užsidirbantys žmonės, o Tu apie praeities kovas, partizanus, eitynes… Savo istoriją žinoti ir ją adekvačiai priimti, būti patriotiškam – natūrali kiekvieno save gerbiančio žmogaus pozicija, nematau jokių prieštaravimui vakarietiškumui.
      Kairysis rinkėjas irgi yra nebaisus žmogus. Dirbantis, gal truputį mažiau užsidirbantis, mažiau išsilavinęs, tačiau labai daug kairiųjų yra ir akademinėse bendruomenėse.

     • mielas fredijau, skaitau tamstą ir esu įsitikinęs, kad tamsta esate iš tų, kurie minta dvėseliena, tai yra, visiškai priklausomas nuo to, ką tamstai duoda. Sėdite, tylite, darote, ką liepia, o savo nepasitenkinimą ir neįgyvendintus lūkesčius išliejate internete. Nes bojote net savo šešėlio – juk žinote, kad jei pasakytumėte savo vardu, ką galvojate, rizikuotumėte netekti savo ėdalo, kurį tamstai duoda ištiesta ranka mainais į atsuktą užpakalį. Nuoširdžiai užjaučiu tokius kaip tamsta. Jūs ir užsilenksite taip ir nesužinojęs, ką reiškia gyventi savo gyvenimą.

     • GIGA

      Kažkoks siaubakas – eilės mašinų,o už vairo gerai uždirbančių,išsilavinusių politikos sektantų.Tai čia dėl to Lietuvoje tokia žema vairavimo kultūra? Bandysiu eit šalitgatviu,bet čia,tikriausiai,susidursiu su būriu mažiau uždirbančių,todėl mašinų neįsigijusių arba kurą taupančių,todėl jas specialiai palikusiu,SD lektoratu.Net neaišku kur geriau:(

     • romas

      Matote, Bobute, aš neprivalau sekti visko, kas išskrenda ir konservatorių burnų. Pastarosiomis dienomis mačiau tik Kęstutį Masiulį per TV, kuris aktyviai piktinosi DP buhalterija ir, rodos, leido sau suabejoti, ar socdemai pasisakys už neliečiamybę. Gal būt ir nėra visai padoru bėgti prieš traukinį ir įtarinėti iš anksto. Tai, suprantu, žeidžia žmones, turinčius pačius šviesiausius ketinimus. Tokių pas socdemus tikrai yra. Bet to negalima pasakyti apie visus socdemus, todėl daug kartų nepadoriai pasielgusią kompaniją įtarinėti yra pagrindo, o TS tikrai būtų liurbiai, jei pasitaikius tokiai gerai progai nemintų koalicijai ant skaudulių, kad ir kaip dėl to būtų skaudu kai kuriems padoriems socdemamas, patekusiems į nepadorią kompaniją. Nors jie, beje, gal taip pat nėra visai padorūs, jei nesudrausmino savo kolegų, kai šie pykosi su padorumu.

     • romas

      austrai, mes čia komentaruose jaus seniai aptarinėjome scenarijų, kaip darbiečiai taps socdemais. Naujoji sąjunga ėjo bloke su LSDP į rinkimus, todėl jie jau dabar yra beveik socdemai. Šiandien Seime paviešinta buvo, kaip mąstė prieš 6 metus Paulauskas. Jis tada buvo už tai, kad DP išnyktų kaip partija. Manau, tyliai ir dabar pasvajoja. Gedvilas galbūt neilgai pabus Seimo pirmininku:)

     • suomis

      Su paskutiniais dviem romo postais sutinku.

    • Jonas III

     Konservatoriai beviltiškai atsilikę. Jų propaganda sustingo 1970-1980 m lygyje.

  • romas

   Tarp kitko, austrai, socdemams bus atseikėta atsakomybės ne mažiau nei konservatoriams praėjusioje kadencijoje. Jie turės prisiimti atskomybę už viską, ką ši koalicija nuveiks.

  • Fredis*

   Opozicijos veikėjai trumpo buvimo opoziciniame laikotarpyje pasakė tik du dalykus: socdemai patys pasirinko partnerius su kuo eiti obuoliauti (LSDP interesas, niekas jo ir neginčija) ir teismo persekiojamų asmenų bylas turi spręsti teismai.
   Vakarietiškose valstybėse Seimo nario neliečiamybė yra perteklinė norma. Dabar vyksta nuobodi Seimo narių imuniteto naikinimo procedūra, daug ir neklausiau.

  • austras

   Šaunuolis Fredi, kad neklausai ir tikrai galėtum ir toliau mažiau klausyti ką „piktos tetos ir pikti dėdės“ iš TS-LKD kalba… :) Nes jie visą tą laiką maždaug du mėnesius tik gąsdino, kokia ta koalicija bloga ir kaip čia Viktoras išvengs atsakomybės. Ir kaip socialdemokratai bus blogi blogi, jei pasiduos koalicijos partnerių įnoriams ir dėl Viktoro neliečiamybės balsuos netaip, kaip konservatoriai. Tai dabar galėtumėt pasakyt, jog socdemai šitoje situacijoje pasielgė labai pilietiškai ir užtikrintai balsavo už tai, jog teisingumas triumfuotų teisme. Ar Fredžiui neužteks tam smarvės? :)

   • Fredis*

    Į tokį balsavimą socialdemokratai ėjo ilgai ir sunkiai draskomi prieštaravimų bei vidinių srovių auklėjami dešinės pusės.
    A.Butkevičiui ( buvęs KAM ministras) Seimo nario mandatas nebuvo panaikintas, Sacharukui – taip pat, apkalta Paksui – svyravo iki paskutinės sekundės kaip karklai vėjyje. Pagaliau socdemai virsta normalia vakarietiška partija, pagyrimas avansu, nes dar laukia ilgi ketveri metai valdžioje, bus ir klaidų, kurias mes su ‘romu’ taip pat įvertinsime.

    • austras

     Atleiskite, Fredi, bet nemanau, jog šis balsavimas parodė esą socdemai virsta „normalia vakarietiška partija“. Tiesiog jie šiandien tvarkingai, ramiai ir užtikrintai nušovė du zuikius iš karto: 1. Sustiprino savo pozicijas valdančiojoje koalicijoje, tuo pačiu susilpnindami Darbo partiją. 2. Susirinko visus tuos politinius dividentus, kuriuos jiems per savo poros mėnesių propagandinę kampaniją uždirbo kvailiukai iš TS-LKD ir Liberalų sąjūdžio. Jei žiūrėsim, kam šis neliečiamybės politnis šou buvo labiausiai naudingas, tai išskirčiau du laimėtojus: socdemams konkrečiai ir valdančiajai koalicijai bendrai. O tie, kas garsiausiai rėkė ir seiliojosi liko ten pat – durniaus vietoje. Bent jau K.Masiulio atveju tai tikrai ne pirmas kartas :)

     • suomis

      O kas būtų, jei durniaus vietoje liktų, tiek konservatoriai, tiek SLD. Jeigu TiTas, DP, DK, LLRA, LS susijungtų į daugumą. Štai tau ir antisisteminis blokas.

     • Fredis*

      ‘austrai’, aš džiaugiuosi, kad Tu pradėjai didžiuotis socialdemokratų partija, kad Tu galų gale pripažinai, jog laikai irklą kairėje valties pusėje. Aš – iš dešinės, taip mes ir irkluosime ilgai ilgai šioje audringoje bei vėl berimstančioje jūroje.
      „Liko kvailiuko (durniaus) vietoje“ – leidžiu Tau pasidžiaugti, šiandien Jūs tikrai tapo stipresni, mes tapome stipresni.
      Nuosekli, solidi, vakarietiška, demokratiška TS-LKD ir liberalų laikysena bei politinės pamokos kairės pusės buvo išmoktos. Pasidžiaukime kartu, šiandien bendra nedidelė mūsų šventė.

     • GIGA

      Soliduojuosiu su austru,o TS šiandien eilinį kartą sužibėjo ‘dvigubais standartais“.Iš pat pradžių iš burnų drimbant purslams pradėjo kaltinti Viktorą,kad jis savo gynybinėje kalboje viršijo paskirtus šnekėjimo limitus,tuo tarpu višijęs limitus savo „prokurorinėje“ kalboje K.Masiulis,kaip niekur nieko atšovė – „DP viršijo,ir aš viršinu’…

     • mielas Austrai, turiu pastebėti, kad blaivaus proto likučiai dar tamstos neapleido :)

     • austras

      Pone Račai, kaip kažkada minėjau, politika duomiuosi nuo maždaug 10 metų. Galbūt tai mano didžiausias hobis. Kartais sau pagalvoju, jog kažką joje išmanau, nors ir neprieinu prie jokios išskirtinės informacijos kanalų. Tik tiek, kiek visi paprasti žmonės.

      P.S. Pusmečio bėgyje ieškosiu darbo. Čia labai giriate savo paties pasirinkimą, tik vat bėda, kad kompetencijos dirbti žurnalistu man tikrai neužtektų. Tad jei BNS kada nors reikėtų diplomuoto istoriko į valytojos pareigas… praneškit. Nors greičiausiai valytoju teks dirbti kokioje Norvegijoje. Dideliam pono Užkalnio džiaugsmui. Jis tuomet galės komentuoti kaip „austras“.

     • mielas Austrai, valytoja turime ir labai gerą… Bet CV atsiųskite, gal kartais kur nors tiksite :)

     • austras

      Ačiū, pone Račai,

      Mano oficiali biografija skelbiama Pipedijom ir visuomenei gerai žinoma. Bet būtinai atsiųsiu papildytą pikantiškom detalėm. Galėsit paskelbti savo tinklapy visuomeniniam svarstymui.

      Aš jau kreipiausi dėl darbo ir į kitus iškilius Lietuvos žurnalistus, nes žurnalistika man kažkaip prie širdies. Tikiuosi sulaukti viliojančių pasiūlymų iš Užkalnio ir kitų.

      Jei man pavyktų įsidarbinti Pipedijos Vyr. redaktorium, tikrai radikaliai pakeisčiau jos orientaciją ir pakoreguočiau kai kuriuos straipsnius. BNS galėtų perspektyvoje tapti Pipedijos filialu PNS.

     • austras

      Austre „pridurke“, galėtumėt rašyti ir nenaudodamas mano slapyvardžio :) Aš tai stebiuosi kokiek atkaklūs ir gyvybingi kartais būna parazitai. Ir kaip juos begydytum, vis tiek bando prisisiurbti :)

     • austras

      Austre „pridurke“, pastebėjau, kad naudodamas mano e-mailo adresą pradėjot dialogą su savo prietelium Užkalniu. Užkalnio atsakymas Jums buvo vertas Jūsų raštliavos. Tuo tarpu lieku Jums „dėkingas“, kad rūpinatės mano pragyvenimu ir darbo galimybėmis. Vis dėlto tais dalykais tikiuosi pasirūpinti pats, be jokio „pridurko“ pagalbos. Tai, jog peržengiate tam tikras ribas panaudodamas mano e-mailo adresą arba mano slapyvardį, kuriuo naudojuosi šiame bloge tik dar išsamiau charakterizuoja Jūsų asmenybę. Iš tiesų neatsistebiu Jūsų pipedijų vertom pastangom rašyti prisidengus mano slapyvardžiu komentarus ar laiškus, kuriais kažką kažkam bandote įrodyti.. :) Iš Jūsų komentarų apie mane supratau, jog visiškai neįtelpu į Jūsų susikurtą pasaulėvaizdį. Ir restoranus esu matęs ne pro langą (kaip kad rašėt laiške Užkalniui)ir algą esu gavęs ne minimalią… :) Galbūt todėl, taip manimi ir susidomėjot, nes iškrentu už Jūsų susikurto ir Jums aiškaus pasaulio ribų, kuriame „varguolį“ atitinka tam tikri stereotipai. Esu sąmoningas kairysis, toks išlikau ir išliksiu nepaisant to, kokią algą ir kokį socialinį statusą tam tikru gyvenimo periodu esu turėjęs ar turėsiu ateity. O dabar svarbiausia – jeigu galvojate, kad mane erzinate, tai labai klystate. Jūs mane intriguojate ir keliate dvigubus jausmus: gailestį ir pajuoką. Šiaip jau daugiau linksma, nes neatsistebiu Jūsų atkakliom pastangom pasijuokt iš manęs ar Račo. Ar tai, ką sugebate „sukurti“ yra verta tų pastangų – spręsti Jums. Man tai savotiškas dienos pasilinksminimas. Galit mano vardu ir kitiems žurnalistams parašyt. Tik vietoj lango pro kurį aš, neva, žiūriu į restoraną, galėtumėt daugiau fantazijos įdėt. Labai jau banalu ir pilka. Parašėt kaip tikras „pridurkas“, tarytum ne „austru“ norėtumėt apsimest… :) Prašom labiau pasistengt. Su nuoširdžiausiais linkėjimais… :)

     • GIGA

      Austrai,kas jums atsitiko – asmenybės susidvejinimas? Ar pamatęs,kad su „frediniais“ diskutuot beviltiška,nusprendėt diskutuot su ‘protingu“ oponentu:)

     • austras

      Giga, vienas asmuo, panaudojęs mano elektroninio pašto adresą pasivadino „austru“ ir rašinėja į racas.lt apsimetęs manim :) Ir jau daugiau nei savaitę. Vakar jis mano vardu, panaudojęs mano e-mailą kaip atgalinį adresatą išsiuntė e-mailą ponui Užkalniui, o atsakymą gavau aš. Siūlė mane priimti į darbą, antraip man ir toliau reikės į restoranus žiūrėti pro langą ir t.t. :) Kiekvienam savos linksmybės, taip sakant. Bet atpažinti tą „pridurką“ čia bus gana paprasta. Jam parašius, praėjus kuriam laikui prie jo rašliavos atsiras mano prierašas, jog tai yra „pridurko“ kūryba :)

     • Gylys

      …Austrai, tik šiaip smalsu – kodėl nenorite pasikeisti ženkliuko ? – brangus kaip atminimas ? :)… Man rodos, pasikeistumėt pašto adresą ir ženkliuką ir baigtusi problemos – ne žmoną gi ? :)

     • GIGA

      Šiaip tai ir blogo šeimininkas galėtų padėti,nes jei tokie „bajeriukai“,tai vieną dieną rasim konservatorius keikiantį „Fredį“ ir visai adekvatų „valentiną“:)

     • Gylys

      …kaip supratau, blogo šeimininkas kažką lyg ir bandė padėt, bet matyt ne viskas jo galioje… Taigi nė vardo keisti nereikėtu – tik ženkliuką… na nebent, aišku, čia koks nors „principo“ reikalas, bet tai būtų kiek juokinga.. :)

     • GIGA

      o ką ženkliuko keitimas mūsų galioje?

     • austras

      Joks čia ne principo reikalas :) Matyt teks pakeisti tą vardą, arba bent jau e-mailą, nes labai jau atkaklus parazitas prisisiurbė :)

     • Gylys

      …tai vardo nekeiskit, kad neprarastumėt tapatumo :) – pakeiskit paštą ir tuo pačiu ženkliuko spalvą…

     • Gylys

      …GIGA ?:) – nė karto čia nebuvai blokuotas ?:)… šaunuolis…
      …pakeitus pašto adresą automatiškai keičiasi ženkliukas..

     • GIGA

      Neteko :) Bet,jei atsitiks,žinosiu,kaip vėl prasiskverbti:)

     • LAntanas

      Austrai, tai ką Jums parašė Metras? Pasisiūlė priimti į darbą pirmiau Račo? Kad nereikėtų žiūrėti į restoranus pro langą – tai gal degustatorium ar restoranų ekspertu? Dirbsit už maistą ar mokės ir algą?

      Gal galit čia paskelbti tą atsakymą, jeigu ten nebuvo necenzūrinių žodžių ar ko nors labai intymaus?

      Man tai būtų garbė susilaukti asmeninio Klasiko dėmesio. Jūs irgi galėsit memuaruose apie tai parašyt.

      Arba paprašykit, kad atsiųstų ant popieriaus su autografu. Galėsit įsirėmint ir pasikabint ant sienos.

  • leokadija

   rezultatas sveikintinas. Socdemai gerai pasielgė. Kita vertus, baisi savivalė posėdžio salėje kelias dienas, pertraukos, pirmininko bendrapartiečio nenušalinimas – jų partnerių ir koalicijos spektaklis, kuris tikrai vemti vertė ir pagarbos valdantiesiems padidinti niekaip negalėjo. Stebėsime juos toliau atidžiai, iš balkono :)

   • romas

    Pirmininkas, jei turite omenyje Gedvilą, socdemams nėra bendrapartietis.

    • leokadija

     Teisingai, dėkui, tą ir turėjau galvoje, kad teisiamųjų bendrapartietis pirmininkas (darbietis Gedvilas) negalėjo pirmininkauti, tačiau palaikymo pasiūlymas pirmininkauti Sysui nesusilaukė…
     Iki pat balsavimo socdemai sėdėjo tyliau pelės. Būtų slaptas balsavimas – dar nežinau, kiek jų būtų susvyravę…
     Iš vis, Austrai, nesuprantu, kokius dividentus susikrovė socdemai konservatorių sąskaita. Jei konservatoriai būtų kalbėję netiesą, jei tragifarso (kaip sako Bruveris) su ašaromis ir kraujo siūlymais nebūtų buvę, jei DP nebūtų jiems į stalą trankiusi ir šokdinusi – tada… gal… koks dividentas būtų nubyrėjęs (neskaitant tų, kurie jiems puikiai subyrėjo už gerą subalsavimą, bet čia jau ne konservatorių sukrauti dividentai, o paranki situacija).

     • romas

      Aš taip pat manau, kad jokių dividendų niekas nesusikrovė. Elelktoratas užauga ne taip greitai. Visuomenės socialinė sudėtis keičiasi lėtai ir kol kas nepalankiai dešinesnėms ideologijoms. Nesavarankiškiems piliečiams dešinieji negali nieko pasiūlyti.

     • austras

      Romai, likimo ironija yra ta, jog žiniasklaidoje bei realioje politikoje vyraujant dešiniosioms vertybėms, visuomenė labai greitai skurdėja. Tai yra absoliučiai normalu ir taip ir turėtų būti. Nes dauguma žmonių ekonomikoje vyraujant dešiniosioms vertybėms paprasčiausiai pralaimi. Singapūras arba Čilė tėra vienetinės išimtys, kurios tik patvirtina taisyklę. Ir todėl rinkėjų socialinė padėtis Lietuvoje iš tiesų keičiasi į nepalankią dešiniosioms ideologijoms pusę. Dešiniuosius Lietuvoje iš teisų gelbsti tik tai, jog: 1. Lietuvoje be galo silpna politinė kairė (praktiškai realiai jai atstovaujančių modernių vakarietiškos kairės politinių jėgų nėra). Net jeigu tokios jėgos kada nors atsirastų, tai joms dar reikia išsiauginti rinkėją. O toms jėgoms atsirasti yra be galo sunku, nes nėra joms adekvataus rinkėjo. Susidaro užburtas ratas. 2. Darbuotojai neturi realių jų interesus ginančių organizacijų (stiprių profsąjungų), įstatyminė bazė Lietuvoje darbuotojams praktiškai neleidžia aktyviai ginti savo interesus (streikuoti), todėl streikai yra vienetiniai, reti ir tik lokalinio pobūdžio. Pridėkime visišką Darbo inspekcijos neveiksnumą. Be to, patys darbuotojai savo interesus linkę ginti kojomis (emigruodami), o ne burdamiesi į jų interesus atstovaujančias organizacijas. 3. Lietuvos gyventojams be galo trūksta paprasčiausio politinio raštingumo. Jie labai dažnai neskiria liberalizmo nuo konservatizmo ar socialdemokratijos, asocijuodami ideologijas su tam tikromis personomis. Ką jau kalbėti apie tai, jog reikėtų skirti ne tik liberalizmą nuo socialdemokratijos, bet ir socialdemokratiją nuo komunizmo (kas Lietuvoje yra absoliuti retenybė). 4. Prasčiau gyvenantys žmonės mažiau naudojasi internetine žiniasklaida, visiškai neskaito rimtų analitinių politikos žurnalų ir informaciją gauna iš pramoginių TV šou (Krivicko ar Janutienės misterijų, „valandos su Rūta“ ir t.t.) ar iki vulgarumo supapratintos laikraštienos (pavyzdžiui Vakaro žinių) ir todėl įsivaizduoja politikos turinį kaip eilinį pajaco Viktoro šou. 5. Ten kur yra paklausa, atsiranda ir pasiūla. Iš aprašytų rinkėjų naivumo minta partijos parazitės, lietuviškų politologų vadinamos „cento kairės“ partijomis. Nors realiuose tų partijų veiksmuose, o dažnai ir vertybinėje retorikoje vakarietiškų kairiųjų vertybių rasime labai mažai.

     • romas

      austrai, tai, kad nėra klasikinės socialdemokratinės partijos, nereiškia, kad nėra politinės kairės. Kairiuosius nuo liberalų ir konservatorių galima atskirti pagal rinkimines kalbas. Akivaizdu, kad kairiųjų kalbos orientuotos į mažiausiai pasiturinčius. Šitoks kalbėjimas būdingas LSDP ir DP. Į tą patį elektoratą dar taiko PTT. Nors PTT yra netgi kiek dešiniau konservatorių, bet jau rašiau, kad politinis spektras Lietuvoje išsidėstęs ant riestainio, todėl kairė ir kraštutinė dešinė Lietuvoje kartais idėjiškai nėra taip toli vieni nuo kitų.

     • Gylys

      … tipinis Ts-LKD gerbejo „mastymas“ – „..kairiuosius nuo desiniuju galima atskirti pagal rinkimines kalbas..“ :)…
      … O as dar anksciau stebejausi, na kaip tuos tikruosius „bolsevikinius“ komunistelius, kaip TS-LKD kas nors gali laikyti „desiniaja“ partija – juk be to, kad ju gretose buvusiu kompartijos nariu skaicius identiskas socdemams, tai dar ir ju politines veikos metodai identiski „proletariato diktaturos“ igyvendintojams bolsevikams…
      … O pasirodo viskas elementaru.. :) – koncervus remiantys sprendzia ne is esmes, o pagal skambias kalbas… – identiskai, beje ir „proletariato hegemono“ TSKP gerbejams ir nariams… :)..
      … va Jums ir tas „baronkinis“ supratimas, galvojant, kad „desine“ esminiai ir neturi skirtis nuo „kaires“ – svarbu, matyt, tik tai kas garsiau zodziais deklaruoja „meile Tevynei“ ir randa daugiau jos priesu…

  • briedis

   O man, pone austrai, įdomiau kaip čia nutiko, kad jūsų „racionalioji“ socialdemokratų partija dar prieš porą savaičių meiliai ir aistringai glėbesčiavosi su darbo partijos mergomis ir bernais?- Kas gi ten?- gal „charakteriai nesutapo“ ar kaip ?

   • Fredis*

    ‘austras’ moraliai ir psichologiškai atsakingas tik už vakarietiškąją socialdemokratų dalį, kuriems nenatūraliai šypsotis bei glebeščiuotis taip pat yra būdinga. Yra net toks terminas – „amerikietiška šypsena“ http://www.youtube.com/watch?v=AIEEPgzYTJs

   • tikras lietuvis

    Briedis: „socialdemokratų partija dar prieš porą savaičių meiliai ir aistringai glėbesčiavosi“.
    O kaip gi kitaip – jie ir elektoratą plečia įvairiais:
    http://literaturairmenas.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=608:neringa-mikalauskiene-as-esu-lesbiete-kolegos-ir-tuo-didziuojuosi&catid=388:redakcijos-skiltis&Itemid=129#comments
    P.S. nors man pasirodė, kad čia žurnalistė sukūrė provokaciją, o ne apie save sakė.?

    • briedis

     Pone ‘tikras lietuvis“,- ten, kur nurodėt- visaip kalba žmonės. O čia pas Račą kalba drausmingos funkcijos.
     ir beje- iki provokacijos toje pezalionėje- kaip pėščiom iki mėnulio..

     • tikras lietuvis

      Nelabai supratau:
      nejau apie save ji sakytų – kanibalė? Ir ką reikštų kažkokia kova su kažkuo (ir dėl ko, nes faktiškai niekam neįdomu koks kieno yra asmeninis gyvenimas?), tuo labiau, kad ji – ienė (ten, gale yra jų atstovo komentaras, pateikiantis skirstymą kaip anie atsiranda – vieni yra tikri, gimę tokiais, o kiti – pasidarę orientacijos būdu. Gal ji – iš pastarųjų? Tai šitie, kiek teko skaityti pasaulines nuomones tiesiaisviesiai.lt/amoralija, nėra tikri, nes jiems tai – išmokta, priklausomybė, kuri gali ir išnykti, dėl ko pastarųjų tokiais vadinti nelabai būtų galima?)?
      O ką reiškia jūsų žodžiai – „drausmingos funkcijos“?
      Ir dėl žodžio ponas.
      Kažkaip keistai atrodo ta mada(poninti), nes liaudyje tai nėra paplitę – ar nėra tai atėję iš lenkų šlėktų, kurie, nors kelnės buvo praplyšę ir neretai pro jas švietė užpakalis, bet užtat prie šalies nešiojo kardą? :)

 • Kažkodėl draugiškam pokalby nuskambėjus žodžiui “kurtizanė”atrodytų, kad buvo pasakyta “prostitutė-prostitutas”. Tik nedaugelis suvokia kas tai buvo per asmenybės. Kokios moralės… Kokio proto.. Ir kokio žavesio, bei meninio (ir ne tik) išprusimo tai buvo moterys. (Apie dabartines “kurtizanes” arba palydoves aš nekalbėsiu, nes apie jas tikrai nedaug ką težinau.)
  Vakarų kultūroje kurtizanės dar buvo vadinamos heteromis. Tai aukšto išsilavinimo moterys save paskyrusios menams, grožiui ir meilei. Skamba idiliškai? Galbūt.

  Tačiau pirmosios heteros buvo kilusios iš Graikijos ir Egipto. Graikės tarnaudavo šventyklose (kiek vėliau, jos atsiskyrė). Kaip skiriamąjį ženklą heteros nešiojo geltonas tunikas. Jos mokėdavo šokti, dainuoti, būdavo puikios pašnekovės. Nors skirtingai nei japonų geišos nevengė ir kūniško malonumo. (Kam įdomu, daugiau galima pasiskaityti Violaine Vanoyeke “Meilės tarnaitės” Tyro Alba, 2004) Bet lyginti senąsias kurtizanes ir heteras su šiuolaikinėmis būtų tiesiog žema. Romantizmo epochoje, kurtizanės pačios rūpindavosi menais. Jas remdavo jų gerbėjai, o kurtizanės savo pinigus ir gerybes neretai atiduodavo kam nors. Kaip pavyzdį galiu Jums pateikti Veroniką Franko.

  Taigi mielieji, nepainiokite kurtizanių – laisvos mąstysenos moterų – su laisvo elgesio moterimis.

 • Izbliondimas

  Manau, kad šį kartą pranašumą turi tie, kas veizėja TV.
  Iš patikimų šaltinių teko išgirsti ☺, kad buvo smagus vaizdzialis tiems, kas veizėja TV.
  Kaip tie patys patikimi šaltiniai pakalbėjo, dar ir daugiau apie tuos šios savaitės vaizdinius per TV, – kad šiandie… Seime vienas veikėjas pakalbėjo, atseit, tai ką visi ir taip buvo nuspėję buvo, bet….
  T.y., kad ir kitos Lietuvos parcijos gaudavo pinigus iš užusienių. Ir, kad, atseit, net nesivargindavo su juodosiomis…
  Atseit, kai tik nusileisdavo bojingas tas, – iš kart jo turinys būdavo perkraudinėjamas į tašikes, o kai kam ir į furgoniukus… Ane ☺
  Ainu užsidėti kompresą šaltą ant kramės, – va koks durnius, kad neužsirašiau į kokią parciją…☺

 • Antanas

  Tai čia buvo „tiesos sakymas“ ar „nuomonės reiškimas“. Apsispręskite. O šiaip jau kritikuoti galima ir subtiliau, ne taip kaimietiškai.