Citata #469 Dešinysis apžvalgininkas R.Sadauskas-Kvietkevičius apie smegenų čiulpikus

Dešinysis apžvalgininkas R.Sadauskas-Kvietkevičius paaiškina, kokį poveikį žmogaus kūnui ir smegenims turi Rusijos TV kanalų žiūrėjimas:

Tas pats kūnas, balsas, judesiai, bet atrodo, kad kažkas būtų iščiulpęs žmogaus smegenis arba pakeitęs jį primityvia kopija

lrytas.lt

Turiu įtarimų, kad gerbiamas Romas remiasi savo asmenine patirtimi, kai ankstyvoje jaunystėje, kol dar nebuvo tapęs dešiniuoju ir mito  R.Malinausko pinigais,  žiūrėjo daug Rusijos TV kanalų.

Ir dabar deda pastangas, kad tas pats nutiktų skaitantiems lrytas.lt. jau visai nedaug trūksta.

(14 balsų, vidurkis: 3,79 iš 5)
Loading...
 • praeinant

  Na, suvisai neblogas tas Romas yra kaip verkikas.
  Ponas Romai, gal galite ir konstruktyviau ir su apčiuopiama nauda paverkti.
  Vat, pas mani užlenkė/užkodavo BBC programą (vieną iš tų septynių? nemokamai ir visur transliuojamų).
  Vat, jei atlenktumėte ją atgal, sakyčiau, būtumėte kažką ir prasmingo padarę.

  • Auksinis_kardas

   BBC pasiskundė nemokamu retransliavimu, transliuotojas užkodavo. Turite prasmingą pasirinkimą tapti susimokančiu TV abonentu. Tiesą sakant, didelių stebuklų ten ir nebuvo, kad mokėti vertėtų.

   • praeinant

    Tai, kad čia BBC yra tik smulkmena.
    Baisu ne tai, kad pas mus rodo kokią “Naša Raša“. Baisu tai
    kai tos laidos personažai persikelia į mūsų įvairių valdžių lygį ir ten tarpsta.
    Kad ir čia. Juk Romas čia akivaizdžiai nesusipratėliams sako,
    jog jis („elitinis“ žurnalizmas) ir jo ponai (kairė, dešinė, valdžia) niekada nebūna kalti ir, kad jie aria kiaurom parom kaip ta porelė iš mizanscenos „золотой вы человек”. Kalti yra tik rusai ir savа prastuomenė, o jie, ten viršuje, tik aria, aria ir aria „во благо народа“
    Blin, rusai parodijuoja situaciją, o litovcai ją įgyvendina realybėje
    pas save ir net nebesuvokia, jog tai daro… kOšmaras…
    Taigi peržvelgiau Romo straipsnį ir nematau jame net užuominos į tai, o kodėl gi tas smegenų plovimas taip limpa prie mūsų… (taigi jis ir jo ponai tame yra absoliučiai „ne prie ko“ – tai ir rašyti nėra apie ką).
    Matomai, kol šaukšto žmogus nepadėsi, vis ta pataikūniška uoliausiųjų komjaunuolių dvasia tvoks.
    Kiek apmaudu už savo kraštą, kad tokių vis neina sutvarkyti.

    • Auksinis_kardas

     Girdėjau, ir Putinui nepatinka „Naša Raša“, nes žemina nacionalinį orumą, spėju. Bet serialo perdėti juokeliai universalūs, ir labiau turi bendro su kosminiu šios planetos vaizduojamuoju menu beigi gyvenimo joje groteskais, nei tuo, kad imama projekcija į pavienę kontrastingą šalį. Įtikinami atsikartojimai mūsų šalyje (artimoje anai, beje) anaiptol neužginti.
     Tuo tarpu šito Romo istorijos paprastai iš kitos – žmogaus ribotumų orbitos. Neverta jo net skaityti, nes tuo jis minta, o pasakyti nelabai turi ką. Kur kas geriau jam sekėsi kurti NT aprašymai skelbimuose – tie būdavę labiau gyvi ir įtikinami.

 • Romas Sadauskas-Kvietkevičius

  Ačiū.

  • ArturasR

   Tai nėra už ką, Romai. Bet rimtai, gal tu nebežiūrėk tų filmų apie ateivius. Žinai, paskui atskris ir tave paims, smegenis iščiulps.

 • ArturasR

  Mielas Liepini, čia panašu, tamsta nuolat dairaisi ir lankstaisi prieš kiekvieną su „pletne“. Bet, jei dar nežinojai, tai ne visi tokie kaip tamsta, ne visiems sauskelnių nuolatos reikia.

 • Marius

  Aš turiu galimybę žiūrėti rusiškus TV kanalus. Per palydovinę lėkštę. Nedaug jų ten ir yra Rossija 24, RTR planeta, Pervyj, TVC ir keletas muzikinių kurių nežiūriu. Užtikrinu, kad atviros propagandos ar egzaltuotos-paranojinės isterikos ten mažiau nei lietuviškose televizijose. Taip, yra kitoks įvykių Ukrainoje vertinimas, bet būna ir įdomių pastebėjimų. Tiesą rašant rusiški kanalai nėra mano vieninteliai kanalai – ten daug popso (jo nemėgstu, tad ir nežiūriu), informaciją gaunu iš Euronews ar kartais CNN – nors amerikoniškas šios TV stilius man nepatinka, labiau patinka BBC ar Sky News. Dėl informacinių karų – sunku vertinti, Lietuvoje viskas paverčiama isterija, kuo tai ne informacinis karas? O kai kas ir nutylima. Faktas, bet 2013 berods vasarą Vilniuje buvo Rusijos opozicijonierių suvažiavimas (sužinojau tai būtent iš Rossija 24) ir įsivaizduojate aš nepastebėjau nei vienos užuominos apie tai lietuviškose TV ar kitoje žiniasklaidoje. Hmm.. keista ar ne?

  • Auksinis_kardas

   Ir keista, ir ne, – primityvumas nepastebi savojo primityvumo. Tam, kad vertinti nuomonių, žinių įvairovę, reikia atitinkamo intelektualaus palypėjimo. O mes kultūriškai pastekenti, mes dabar šopinge ir fakinge (jei sekasi). Švenčių proga galime prisiminti, kad viską pradėjome nuo nomenklatūros nuvainikavimų, tiesos sakymų, laisvos nuomonių apklausos, bei teisės į jas. Šiandien nelinksma ir vėl stebėti, kaip noriai pasikliaunama šališka propaganda, pirmiausiai trimituojama rotacijos vis išvengiančios nomenklatūros, o kokie referendumai yra nebe tiek konstitucinė priemonė, kiek kai kas su pagieža išspjautino.

   • Marius

    Problema kur kas didesnė. Įsivaizduokite kaip Lietuva atrodo. Rusijos opozicija yra nepopuliari. Buvo kažkada apklausos Rusijoje ir liberalios demokratijos idėjos patinka tik 3 proc. gyventojams. Kai kurie Rusijos opozicionieriai yra nevykėliai, pvz., Boris Nemcov – kažkada turėjo realią valdžią galėjo pasireikšti, apskritai dėl nepopuliarumo įtariama kad Rusijos opozicija gauna lėšų iš užsienio. Neslėpkime Lietuvoje yra žmonių pasišovusių (galbūt nuoširdžių mesianistų) apšviesti demokratija rytų kaimynus (ko gero ir nepamirštant savo kišenes) tai ir organizuojami visokie seminarai ir t.t. ir pan. rytiečiams. Ir visa tai kas vyksta mūsų žiniasklaidoje neminima, man tai atsiduoda negeru kvapu. Galų gale nepamirškite ir Vytauto Pociūno žuvimo vienos versijos: girdi jis aptiko išvogtus iš JAV Baltarusijos opozicijai skirtus pinigus dėl to ir buvo nužudytas. Ką ir begalvoti iš Rusijos pusės kas čia pas mus vyksta. Tad laiks nuo laiko Rusijoje pasirodantys teiginiai kad tai vienur, tai kitur Lietuva vis kiša nosį – manęs nestebina, aš linkstu manyti, kad yra pagrindo. Dūmų be ugnies nebūna.

    • Auksinis_kardas

     Kalbos nėra, kad mes veikiame kaip kaimynų žinovai, ir džinsinių revoliucijų bazė, – nuo universitetų tinkamai profiliuotiems baltarusiams, iki patirties eksporto gruzinams, ukrainiečiams, baltarusiams „patariant politinių technologijų klausimais“. Lietuviai Maidane buvo savi, nors buitinių santykių su Ukraina (juolab, janukovičine, kaip ir timošenkine) beveik ir neturėjome. Deja, pritrūkome vaizduotės, kad vien spjaudyti ruso pusėn negana.

     • Marius

      Taigi, kad tų buitinių santykių nėra, o jau tiek apstu tų prisistatančiais rytų ekspertais Lietuvoje. Aš manau, kad su avantiūrinėmis rytų šalių demokratizavimo scenarijais Lietuva prisižais, o gal jau ir prisižaidė.