Buvusiųjų sindromas

V.Adamkus vakar Lietuvos televizijos laidoje aiškino nesuprantąs, kodėl reikia ardyti „Leo LT“ ir bandė įteigti, kad G.Kirkilo vyriausybė energetikos srityje nuviekė daugiau už dabartinį kabinetą.

Dar pakalbėjo apie netinkamai vykdytą liustracijos procesą ir eilinį kartą žodžiu pademonstravo savo ištikimybę moraliai politikai, pasvarstydamas, kaip turėtų pasielgti A.Valinskas.

Gražu.

Kai rodo per televiziją.

Tačiau kodėl V.Adamkus pats nieko nedarė, kai dar turėjo galių daryti įtaką tiek „Leo LT“ formavimui bei tos bendrovės skaidrumui, kodėl nesiūlė, kaip reikėtų įgyvendinti liustracijos procesą, kad jis būtų suprantamas ir kodėl jis nepasiūlė atsistatydinti A.Paulauskui per penkias minutes, kai buvo paskelbtos pastarojo nuotraukos su „michomis“.

Iš šalies geriau matyti?

Ar tiesiog pamiršo savo dvi kadencijas, pamiršo stovėjimą už užuolaidos ir kaip pats gynė KGB rezervo karininkus ir neišdrįso garsiai ištarti nei A.Zuoko, nei V.Uspaskicho pavardžių kai visi to laukė?

Kaip ir tas pats  A.Paulauskas, šiandien kaltinantis A.Valinską ryšiais su „daktarais“ ir šeimos nuotraukų albume saugantis prisiminimus apie smagiai praleistą laiką su Švarcu.

Taip pat atminties spragos?

Bet juk žmogus dar jaunas ir sveikas…

Ne taip, kaip A.Brazauskas, šiandien kalbantis apie dabartinės vyriausybės „valdymo kokybę“ ir aimanuojantis dėl atleidžiamų žmonių.

Jis juk galėjo pamiršti kaip buvo valdoma šalis jam esant premjeru. Pamiršo tikriausiai ir kaip buvo privatizuotos „Lietuvos dujos“, „Alita“, Vakarų skirstomieji tinklai, kaip buvo bandoma privatizuoti Rytų skirstomuosius tinklus, pamiršo „Jetstar“, pamiršo ir augančią skolą, nors Estija, pavyzdžiui, augant ekonomikai tokiais pačiais tempais sugebėjo net rezervą sukaupti.

Ar tai ir buvo ta valdymo kokybė, kurios A.Brazauskas šiandien ilgisi ir norėtų sugrąžinti į Lietuvą? 

Jis sako galėtų grįžti atgal ne į politiką, o į „ūkinę veiklą“, nes verslininkams, pasak jo, šiandien blogai.

O buvo geriau, kai dujas iš „Dujotekanos“ pirko su 30 proc. antkainiu? Ar kai 2/3 ES lėšų per ūkio ministeriją keliavo į baldų pramonę ir Druskininkus?

Čia ta geroji ūkinė veiklą?

Geriau jau patylėtų…

Ir apie „dvigubai padidintus“ mokytojų atlyginimus ir pensijas geriau nekalbėtų, nes būtent atėjus A.Brazausko vyriausybei mokytojai ir pensininkai pradėjo vis labiau skursti ir beviltiškai atsiliko nuo šalies vidurkio. G.Kirkilas, tiesa, „didinimą“, pradėjo, tik gaila pamiršo pasakyti, iš kur tam didinimui pinigų gauti, nes V.Blinkevičiūtė visus jau buvo spėjusi išnaudoti savo ilgai trukusiai ir sėkmingai pasibaigusiai rinkimų į Europos Parlamentą kampanijai.

Bet ne… kalba…

Kaip ir V.Adamkus, A.Paulauskas…

Iš pirmo žvilgsnio net sunku suprasti kodėl.

Bet tikriausiai čia tikriausiai toks labai lietuviškas mūsų lietuviškos politikos sindromas  – buvusieji niekaip negali susitaikyti su tuo, kad jų laikas jau praėjo ir kad jie – jau tik buvusieji…

(23 balsų, vidurkis: 4,48 iš 5)
Loading...
 • lida

  „V.Blinkevičiūtė visus jau buvo spėjusi išnaudoti savo ilgai trukusiai ir sėkmingai pasibaigusiai rinkimų į Europos Parlamentą kampanijai.“ – jau pareiškimą į prokuratūrą nunešėte, ar tiesiog apsimelavote ?

  • xerksas

   Cipule, atsipalaiduok: Blinkė prieš Seimo rinkimus milijardą litų išvaistė ir tai yra faktas. Ne veltui ją neapsikentęs Šemeta iš Seimo tribūnos gėdijo.

   • lida

    Na tai pirmin pateiktit abu su A.R. tuos faktus patvirtinančių įrodymų, turbūt per abu surinksit pakankamai prokuratūrai. Man ir tiek nereikia, aš tai tokių neturiu, man paprasčiausiai įdomu. A.R. pastoviai reikalauja argumentų iš kitų, garantuotju, kad turi, juk ne melagis koks. Apie xerksa aš šiuo klausimu nieko negaliu pasakyti.

    • ausra maldeikiene – to lida

     Tai gal gerbiamoji (-asis?) mokate naudotis kompiuteriu, tad be vargo visus skaičius rasite Soc. apsaugos ir darbo ministerijos puslapyje. Ten visos Blinkivečiūtės gudrybės kaip ant delno skaičiais balansuose išguldytos. Tiesiog reikia mokėti skaityti.
     Visi straipsnyje išdėstyti faktai (nieko neišmanau tik apie tuos ryšius su grybiniais, taškiniais, etc.)tiek kart aprašyti, jog jų nežinoti net šiek tiek turėtų būti gėda.
     Ir prokuratūros čia niekuo dėtos.
     Norint šmaikštauti verta turėti ir žinių. Kitaip liūdnai atrodo.

     • lida

      Tai gal gerbiamoji (-asis), jei taip gerai mokate skaityti ir turite tokį išvystytą socialinio teisingumo ir gėdos jausmą, visgi kreipsitės į prokuratūrą, nes tai kvepia kriminalu ne pagal vieną BK straipsnį. O jie ten jau patys išsiaiškins, a jie prie ko, ar ne prie ko. O pasiuntimas į internetą, ieškoti įrodymų jūsų versijoms, tai toks argumentas, kaip čia jums neliūdnai pasakius…

     • nerijus

      Šiu atveju, kai, neva yra įrodymai ir „skalambijama“, o ne kreipiamasi į teisėsaugą vadinčiau – paburbėjimu ir sutinku su lidos nuomone, bet…
      Blinkevičiutę sutapatinčiau su Prunskiene, kuri, kaip buvo teigiama ir įrodyta, valstybės lėšas naudojo savo asmeniniam Prrr…prrr- ui..ui.
      Blinkevičiūtė Kaziuko mugėj apžiūrinėja dirbinius.
      Blinkevičiūtė „pakėlė“ pensijas ir pan.
      Keista tai, kad dėl šio Prrr…prrr-o ,niekas nesikreipė į Seimo etikos ir procedūrų komisiją?

      Skirtumas tarp abiejų tas, kad viena „pagoniškoji“- Šatrijos ragana, o kita krikščioniškoji- dar ne šv., bet Blinkevičiūtė- pensininkų globėja :)

     • status_quo

      Nerijau, žinant katalikų bažnyčios tradiciją, tai visai būtų nenuostabu, kad toks žmogus būtų paskelbtas šventuoju. Būk prie valdžios ir atrodyk globėjiškai

 • Tokį adamkaus pasireiškimą galima būtų palyginti su gerai išdresuotu tarnybiniu šunimi. Duodi komandą „sėdėt“ – sėdi, duodi komandą „loti“ – loja. Tik dabar jau gaunasi ne lojimas, o gailus inštimas. Tas pats gaunasi ir pas AMB su kompaniją.
  Visdėlto tenka pripažinti, kad yra sumanių dresuotojų, kurie sugeba taip išmuštruoti savo augintinius, kad tie tarnautų iki paskutinio atodūsio.

 • giedrius

  todel, kad rusai ir amerikonai del interesu lietuvoje visada su(si)tars, kaip ir brazius su adamkum, bet va tokie neaishkus, pusiau patriotishki paxai, valinskai ar landzbergis (jo kita q. kategorija)… jiems reikalingas atskiras demesys ir vieta, pageidautina – verandoje.

 • Fredis*

  Vakar negadinau sau nuotaikos žiūrėti TV su Adamkumi ir Miliūte, nes žinojau, kad Račas viską tiksliai man referuos ir interpretuos, galiu po šiuo tekstu pasirašyti,
  pagarbiai Fredis*
  P.S. manau, kad Musė taip pat padės savo parašą.

  • Donatas

   geras ir taiklus komentaras apie mūsų „moralinį autoritetą“. kitaip apie adamkų, nei be kabučių, rašyti jau nebeišeina…
   ypač, kai vetavo liustracijos įstatymo pataisas dėl kokių ten procedūrinių dalykų, visiškai užmerkdamas akis prieš dar didesnius procedūrinius pažeidimus dėl leo-lt aferos…
   o dar uspakscicho parama adamkienės fondui skoloms padengti…

 • mantas

  užskaitau. mažai atminties šių dienų žiniasklaidoj ir žmonių galvose, tuo ir yra naudojamasi. Gerai, kad bent Rašas prisiminė ir paprotina.

 • mantas

  Račas, pardon

  • lida

   Beveik nesuklydot ;)

   • mantas

    Būtų romantiškiau, jei būtų Rašas. Rašytų Rašas bloge rašas.lt :)

    • lida

     Jooo, наша раша ;)

     • nerijus

      :)

     • Galima buvo atspėti, kad sąmojų semiamasi (kopijuojama?) iš kažkokių rusiškų dzin tipo serialų :-)))))

 • arlekinas

  Tamsta Račai,
  Vat Jūs su trijų valstybės pareigūnų „švyturėliais“ kariavote, su kuo visisiškai sutinku. Šlikščiai atrodo, kaip atsilikę aziatai:)
  O kaip Jums atrodo „vaizdelis“ kai Prezidentė bijo Lietuvos policijos? Policininkai nuginkluojami Prezidentei besilankant Menų galerijoje. Net radijo stotis atėmė. Mūsų laikais taip nebuvo.
  http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/56/53109/

 • Nelyginamas dydis

  Na tai yra du variantai: pasikeisti pavardę (nuobodusis) arba susirasti meilužę pavarde Rašaitė/Rašienė/Rašė, už kurios vėliau laimingai ištekėti, pasikeičiant pavardę į žmonos (romantiškasis-dušerazryvatelnasis) :)

 • rūta

  „Bet tikriausiai čia tikriausiai toks labai lietuviškas mūsų lietuviškos politikos sindromas – buvusieji niekaip negali susitaikyti su tuo, kad jų laikas jau praėjo ir kad jie – jau tik buvusieji…“ – va čia tai patiko, geras :)

 • inf

  Tai kad tie buvusieji turi labai gerus išlikimo politikoje įgūdžius. Buvusiais jų tikrai vadinti negalima. Nebent Adamkų ar AMB’ą. Apie Kirkilą ir co. ir kitus „socialdemokratus“ mes dar išgirsime.

  • Majus

   Tai jau dabar Kirkila po truputi žmonės pradeda garbinti, nes jis tik didino, didino , o Kubilius tik mažina, mažina:) Praeis 3 meteliai ir vel socdemai valdžioj bus, tada maximiečiai atsigrėbs ką praras dėl Leo LT išardimo , aišku jei jie kanors praras.

 • Arlekinui – perskaityk patį straipsnį, cituoju:

  „Manęs tai nestebina, taip kartais nutinka, – 15min.lt žurnalistui sakė policijos Apsaugos tarnybos vadovas Jonas Lazarenka. – Turime pasirašę sutartis su specialiosiomis tarnybomis, kad tokie atvejai gali būti. Šiuo atveju VAD buvo pateikę planą iš anksto, kad taip gali būti. “.

  „Tokiais atvejais VAD pareigūnai perima ir dalį mūsų kompetencijos, kitaip tariant, atliktų ir kai kuriuos mūsų darbus. O mūsų pareigūnai jau turėtų galvoti, kaip paspausti slaptą pavojaus mygtuką, kad mes, gavę užpuolimo signalą, siųstume reagavimo grupes“, – teigia J.Lazarenka.

  Apsaugos tarnybos vadovas nemano, kad valstybės vadovų apsaugininkų prašymai nusiginkluoti yra nepasitikėjimo policija ženklas. „Tiesiog jie turi savo darbo reglamentą, taisykles. Pagal jas ir dirba. Nereaguoti į jų prašymus mes neturime teisės. Juolab, kad galimus panašius atvejus jie derina iš anksto“, – sako J.Lazarenka.

 • nerijus

  Jei įmonė, šiuo atveju NDX, geba pasamdyti GERUS advokatus, sutarčiai paruošti jų labui. Kyla klausimas: ar nevertėjo Vyriausybei veikti advekačiai, nes kalbama ne apie tūsktančius, o apie milijonus ir milijardus litų.

  Sutinku su Artūro paskutinėmis mintimis 100%:
  „Bet tikriausiai čia tikriausiai toks labai lietuviškas mūsų lietuviškos politikos sindromas – buvusieji niekaip negali susitaikyti su tuo, kad jų laikas jau praėjo ir kad jie – jau tik buvusieji…“

  Bet kaip jiems tai išaiškinti?
  Pradedant partijų vadukais, pavadukais ir kitais veikėjais, o baigiant Seimu, Vyriausybe ir ministerijomis.
  Ar nevertėtų įvesti amžiaus cenzą mokytojams, medikams, seimūnams, ministerijų vadovybei- suėjo pensijinis amžius- išleidžiamas užtarnautam poilsiui. Nori dirbti ir kartu gauti pensiją- papildomi mokesčiai į sodrą. Sakysit- diskriminacija, o ne diksriminacija tai, kad jaunimas be darbo, nes senuomenė iki paskutinio atokvėpio, užblokuotomis mintimis ir tobulėjimo progreso- dėsto mokyklose ( buvo pas mus tokia problema ), „ilsisi“ Seime, ministerijose ir t.t.
  :)
  Jie galvoja, kad jaunimas per žioplas…
  Kiek žinau, tarybiniais laikais buvo „senbernių“ įstatymas- nežanotas- moki daugiau mokesčių.

 • TIMIS

  Pagarba, tiesiai sviesiai i akis, ka visi zinojo, o gal kaikas ir nesuvoke. Taip juk viskas ir buvo. A.R. labai puikiai parode AMB prezidentavima ir jo nuveiktus darbus. MES juk visi zinome tai, tik mes patys greit pamirstame (mes – tauta).

 • GIGA

  Perskaičiau gerb. Artūro mintis ir iš kart akyse iškilo kūkčiojantis Valentinas.Taip,gerb.komentatoriui Valentinui suduota žemiau juostos.Aišku Fredis sušuktų socialisto tinklaraštininko nusišnekėjimas,bet Valentinas ne toks.Spėju,kad turėtų bandyt apginti „tautos sąžinę ir moralinį“ veidą bei pabandyti eilinį kartą pafantazuoti apie tai,kad Lietuvoje nėra dvigubų standartų…:)

  • Apie ką tu čia GIGA? Negi negali gyventi be manęs? :)

   • GIGA

    Galiu Valentinai ir gerbiu tavo nuostabų sugebėjimą išsisukinėti.Esu įsitikinęs,kad po 3-4 mėn naujiems šio blogo komentatoriams pasakosi kaip kažkada straipsnyje „buvusiųjų sindromas“ Giga buvo sutriuškintas po tavo argumentų lavina,o iš tikro seniai pastebėjau tavo savybę „slėptis“ kaip reikia kažką parašyti,bet supranti,kad tai gali nubraukti pusmečio įrodinėjimus „kad kupranugaris tr tas,kas net dykumos nematė“.Negi nebus,Valentinai,pačio argumentuoto atsakymo į blogo šeimininko straipsnį?:)

    • GIGA
     Atėjo metas ir tau nebesižvalgyti į savo autoritetą Valentiną ir pradėti komentuoti savarankiškai.
     Tu gali.

     • GIGA

      kaip ir reikėjo tikėtis – pusmetį papaistęs niekus,gavęs puikią progą,pasamprotauti argumentais apie „tautos sąžinę“ ir dvigubus standartus,Valentinas nėrė į krūmus.Šiek tiek hiberbolizuojant galima pasakyti Artūras metė pirštinę:),Valentinas jos nepakėlė,o paspruko patvoriais.Aišku tai kiekvieno asmeninė teisė,bet noriu atkreipti dėmesį į tai,dėl to,kad garantuoju,kad ne užilgo gėdingai kapituliavęs Valentinas pradės pasakoti,kad yra pažėręs stulbinančių argumentų ir jais užbombordavęs visus „paksoidus“.Gaila,kalbant jo paties žodžiais,atrodė toks „perspektyvus“,o gavosi tik duslokas „piš“…

     • Rytis I

      GIGA,
      jei esi medžiotojas, – medžiok kiškius. Žuvautojas – gaudyk karpį. Prie ko čia Valentinas?.

     • WU

      Aš jau kartą bandžiau paaiškinti GIGOS ir Valentino fenomeną. Pabandysiu pailiuostruoti gerai žinomais pavyzdžiais. Turbūt ne vienas matėt filmą „Matrica“ ir šiuos du veikėjus galima lyginti kaip agentą Smithą, kuris vis puola ir Neo, kuris vis bando pabėgti, nes rodos Smithas nesunaikinamas. Jie yra vienas kito atspindžiai :) Aišku, visi pamena, kad pabaigoje miršta abu..

     • GIGA

      Ryti buvo priešistorija.Skaičiau aš sau komentarus-vieni komentuoja aštriau,kiti naudoja įvairias citatas ir nuorodas,treti šiaip demonstruoja išsilavinimą ar mokėjimą žaisti žodžius.Ir netyčia surandu teiginį – „Adamkus-tautos sąžinė,Paksas – tautos gėda“.Nesu nei vieno gerbėjas,nei kito priešas,bet toks konkretus teiginys nustebino ar netgi šokiravo.Pasižiūriu kas komentuoja-parašyta Valentinas.Tokia buvo mūsų neakivaizdi pažintis.Iš kart pabandžiau išsiaiškinti,kodėl jis taip manąs ir prasidėjo mūsų ilga diskusija-garantuoju,kad jos tikrai nesekėte ir nieko nepraradote.Mano supratimu,kadangi mes visi diskutuojame Račo bloge,o ne tarkim Stomos ar Radzevičiaus,taikiekvienas sau pripažįstame,kad blogo šeimininkas mus daugiau ar mažiau imponuoja,gal remiame jo kai kuriuos žingsnius,nuostatas,gal smerkiame,bet jis mums įdomus.Ir štai blogo šeimininkas pasiūlo padiskutuoti ta tema apie ką mes ilgai ir tikrai labai nuobodžiai diskutavome su geriausiu drugu Valentinu.Aš labai apsidžiaugiau pagalvojęs,kad pagaliau užsibaigs mūsų tuščios šnekos,Valentinas pakels mestą pirštinę ir sužibės argumentų gausa – t.y. skaitysiu konkrečiai 1)…2)…3…)
      +inau,kad Valentinas taip sugeba,nes labai puikiai yra šiame bloge išnagrinėjęs Pareigytės-Vaikšnoro konfliktą:)Tačiau mano dideliam nusivylimui,Valentinas nepakėlė pirštinės…Nieko tokio-gal suprato,kad turėti paletėje dvi spalvas – juodą ir baltą,bei jom visus teplioti nėra pats geriausias būdas nuomonei reikšti

 • nerijus

  GIGA

  Fredis* pasirašė po tekstu :)

  Šiandien, per Tv antį kalbino Kurtinaitį.
  Pamąstymui, viena jo mintis: nenoriu, kad krepšininkai būtų konservatoriai ( atsiprašau, jei ne tiksliai perfrazavau ). Esmė tame, jog Kurtinaitis buvo užsiminęs, jog eis į politiką ir jau žino, kokią partiją rinksis ( buvau atspėjęs )- konservatorių. Kaip paaiškinti, tokias jo kalbas? Pats nori būti konservatoriumi, bet iš žaidėjų reikalauja, jog jie nebūtų konservatoriški..? Ir dar…
  Galvoju, kad Būtautas bus pakeistas Kurtinaičiu 2011 metų čempionatui Lietuvoje, pirmi signalai yra- Būtautas teigė, jog, jei napakliūsime į Pasaulio čempionatą- atsistatydins…Galvu- pakliūsime, o kas bus su Būtautu..?

  • WU

   Kad jau nukrypom link krepšinio, patiko R. Petrauko komentaras po pergalės prieš ispanus, kai Kubilius spaudė rankas krepšininkams :)

   • Nemačiau A.Kubiliaus, bet rungtynės buvo puikios. Man ypač patiko geltonai-žaliai-raudona siraglių jūra.. Ir jokios agresijos:) O T.Delininkaitis buvo tiesiog puikus ir ypač paryškino A.Jomanto, A.Mažučio ir M.Kalniečio trūkumus. Čia kalbant apie įžaidėjus. O kalbant apie tenisą, tai R.Javtokas kaip buvo Kurnikova taip ir liko…

    • WU

     Artūrai, svarbu, kad jis gražus :) O šiaip, manau, kad Petrausko pasakyti žodžiai, kai Kubilius ir tas LiCS lyderis spaudė rankas krepšininkams, verti atskiros citatos ir čia.

     • WU, gal pasufleruokit, nes Siemens arenoje R.Petrausko nesigirdėjo…:)

     • WU

      Nenoriu netiksliai, bet skambėjo maždaug taip: „Jei krepšininkai elgtųsi kaip mūsų politikai: rengtų komandos viduje intrigas, nepasidalintų minučių, neklausytų trenerių nurodymų – nelaimėtume nieko“ tas jo komentaras buvo daug ilgesnis, su daugiau palyginimų. Kiek vėliau parsisiųsiu rungtynių įrašą, tai galėsiu tiksliai pacituoti.

     • gato

      WU, kažkodėl Javtokas atrodo gražus tik vyrams, mergaitėms jis labai retai patinka. Bet rungtynės buvo itin šaunios, ypač sirgaliai. Tikrai neeilinės varžybos. Daug daug gerų emocijų savaitgaliui…

     • nerijus

      Rynktynės- pusėtinos, bet vyrai tikrai stengėsi ir revanšas pavyko. Su tuom ir sveikinu :)
      Ir vėl, neapsieita be politikos…Babravičius ir Kubilius…
      Keistokas tendemas, sakyčiau..? Ar tik, negerb. Babravičius nesitaiko į Seimo vedėjo postą?
      Svarbu, kad žmonės sureagavo teigiamai ( nušvilpė ) ir Babravičiaus paplepsėjimai nesigirdėjo per TV :)
      Kad politikai supras, kur jie reikalingi, o kur ne?
      Įvaizdžiui formuoti yra tinkamesnių vietų…

     • Audrius

      Įdomniausia tai, kad dar vakar LiCS pavaduotojas Babravičius sakė, kad krepšinis jam kaip futbolo federacijos viceprezidentui visiškai neįdomus ir būdamas kokioje tai „konferencijoje“ Lenkijoje (Katovicuose) (koks sutapimas – per pačias pusfinalioir finalo rungtynes…) į rungtynes neis – nebent kas nutemptu (ar kažkaip panašiai).. O čia rankas spaudo patenkinta šypsena.. Gal nesuprato, kad ne futbolas… Jumoras… Didesnis tik buvo Jomanto žaidimas įžaidėjo pozicijoje…

    • Musė

     Rungtynės buvo puikios, arena sausakimša, nesitikėjau, kad bus tiek daug tautine atributika pasipuošusių sirgalių ir kad bus taip be galo linksma! L. Kleiza man yra NEREALUS! Koks temperamentas, o dar per „draugiškas“ rungtynes :) Kleiza juk buvo itin draugiškas :))

     Ir niekam neįdomu, kaip žaidžia R.Javtokas – jo darbas yra ne gerai žaisti, o gerai atrodyti :)

     Atskirai norėčiau pagirti muziką, skambančią per pertraukėles – pirmą kartą arenoje girdėjau tokią nepopsinę, gerulę muzikikę. Ko vertas vien „Trijų milijonų“ miksas su Prodigy.

     Politikai šioje vietoje užknisa juodai. Mačiau dar ložėje krūvą ministrų – Kreivį, Ušacką, Steponavičių, Masiulį, bet jie bent jau nelido į akis ir negadino nuotaikos..

    • mantas

     Vėl stebina Račo vispusiškumas. Jis išmano apie viską. Netgi leidžia sau pašiept Lietuvos rinktinės kapitoną. O kaip gi, jis gi geriau išmano už visus Lietuvos rintinės trenerius.

     P.S. Beje, ta Kurnikova uždirba per metus daugiau, negu tamstelė per savo gyvenimą.

     • mantai nepykit… :) o kai dėl uždarbio, tai Pamela Anderson irgi daugiau už mane uždirba ir Radži – taip pat.

  • GIGA

   Tarp kitko šiandien apie Butauto-Kurtinaičio rokiruotę 2011 m. pagalvojau.Esu toli nuo Lietuvos,dar nežinau kaip sužaidė su ispanais,bet spėju,Nerijau,kad,tamsta,teisus

   • WU

    Emigravai?

 • lv

  Aštru, taiklu ir sakyčiau, kad iš esmės *teisinga*. Ir kalbėti apie tai reikia, nepamiršti, kad (at)buvusieji niekada, šiukštu, nebetaptų būsimais; daliai jų jau vieta istorijoje, o kitai daliai — politiniame sąšlavyne.

 • TOOPas

  Dėl mokytojų algų ir valstybės skolos.
  Na pamiršo tuos mokytojus. Mažai jų labai. Prisiminė tik socialliberalai norėdami gauti šv. ministro postą. Tik jų tai neišgelbėjo ir į seimą jie nepateko. Ką gi, nedėkingi tie mokytojai, arba jų per mažai, sekančio algų kėlimo teks ilgai laukti. Dar beje, algas padidino – padidėjo ir valstybės skola, biudžetas ir taip buvo deficitinis.

 • Rytis I

  Jo, vienas vogė, kitas už užuolaidos stovėjo, toleravo ir tt. Viskas teisingai, „nafig“ juos visus. Bet čia ir dilema – nelegaliai pastatytą namą griauti ar įteisinti? Gal dalį namo nacionalizuoti, priteisti baudas, kad antro namo nebepasistatytų? Nežinau, atrodo vis dar pergyvenam porevoliucinį laikotarpį, vis dar ant barikadų – arba „už“, arba „prieš“. Pilietinis karas. Aišku, jei pamatai padėti ten, kur jų niekaip negali būti, išeities nėra, – reikia griauti. Juolab kad pergalė dažniausiai turinčių tvirtas nuostatas, abejojantys pastoviai vėluoja į traukinį..

  Dar vienas svarbus manyčiau niuansas – valdžios tęstinumo nebuvimas. Visą laiką glumina tokie argumentai – „tai ne mes pridirbom, tai prieš mus buvusieji“. Maža, kad tai griauna bet kokį įvaizdį kaimynų akyse, tai užprogramuoja sekančią neatsakingumo pakopa. Kaip su Rusija – vat jie nepripažįsta istorinių klaidų, ir taškas. Ne jie tai padarė. Ir neatiduos lenkams jokių archyvų, nes lenkai patys kalti. O Rusija visada buvo ir lieka, kaip ten – „chroniškai neklystanti“?

  Vienu žodžiu, nepatinka man nei griovimai, nei padlaižiavimai. Valdžia matyt dabar labiausiai bijo bet kokio kompromiso – nes visi žinos kad vėl „susitarė“. Geriau dideli nuostoliai, teismai, bet bent kažkoks visuomenės palaikymas. O NDX į rankas gauna naujus kozyrius.

  • TOOPas

   Rusija elgiasi kaip A.Račas. Jiems 19 000 raudonarmiečių, mirusių nuo Ispaniškojo gripo, tolygu 40 000 Lenkijos karininkų nužudytų šūviu į pakaušį. A.Račui irgi kelios nuotraukos su „Švarcu“ (beje gerb. Artūras puikiai susipažinęs su Paulausko namų archyvu;) tolygu Valinsko nuolatiniam bendravimui (taip pat ir partijos būstinėje) su „Micha“.

   • Rytis I

    Na, Račo lyginimas su NKVD metodais gal nėra labai vykęs:) Gal kokia ryža katė tarp jūsų prabėgo, nelaikyk užanty, – rėžk tiesiai:)..
    Kas liečia Paulauską vs Valinską – nei viena nei kita berods liks neįrodyta, kiek kas sykių susitikinėjo ir kur – vien tik kalbos, kiek suprantu „bendradarbiavimas“ neužfiksuotas jokiose pažymose.

    • TOOPas

     Persiprašau – oficialiai 22000 lenkų.

     • Rytis I

      Nesiblaškyk tarp skaičių, – lenkai patys savus suskaičiavo. Be Maskvos pagalbos.
      Ir kasmet prisimena jų pavardes.

 • Linas

  aš irgi ne Lietuvoje,todėl nieko nežinau.Negi mūsų futbolininkai draugiškose varžybose įveikė ispanus?Čia tai bent!Kiek supratau ir nemažu skirtumu,tiesiog puiku.Ką gi veržiamės iš monosportinio pasaulio,dar liko sulaukti eilinių regbio rinktinės pergalių.O mūsų futbolui valio,manau,kad Farerus tiesiog sutriuškinsime,po tokių draugiškų rungtynių rezultatų.O čia ir Pietų Afrika kitąmet ranka pasiekiama.Kaipsyk dabar pakeliui esu link Avių salos,kur pasirgsiu už mūsiškius,manau ir ten suplevėsuos tikra trispalvių jūra.P.S.tik nesupratau prie ko čia Javtokas,negi čia koks pradedantysis iš „Vėtros“ ar naujas komandos masažuotojas?

  • :-))))))

  • WU

   Ne į delfį pataikei..

 • Vaidas

  nerijau (Rugsėjis 4, 2009 8:48 ryte)
  G. Babravičius nėra Seimo narys, todėl Seimo pirmininku (ar vedėju, kaip kad dabar madinga sakyt) tapti negali.

  • nerijus

   Vaidai

   Taip, suklydau :)
   Bet, „pasvajoti“ galima? :)
   O jei iš jo vadovaujamos partijos? a?

   O gal, Babravičius norėjo reabilituotis, po kelionės ir ten naudojimosi inmternetu? :)
   Tik keistas dalykas, jog jam už internetines paslaugas, atskaičiuos kas mėnesį, o ne iš kart- visą sumą? Sukurtas precedentas. Blogai.

 • „… labai lietuviškas mūsų lietuviškos politikos sindromas – buvusieji niekaip negali susitaikyti su tuo, kad jų laikas jau praėjo ir kad jie – jau tik buvusieji…“ Artūrai, bet man atrodo, kad taip yra ir bus visiems. Čia jau gal labiau žmogiška prigimtis tokia. Kuo toliau, tuo daugiau sutinku įvairiausių galingais buvusių pažįstamų. Ir jau imu net juos suprasti psichologiniu požiūriu.