Buvusiųjų sindromas

V.Adamkus vakar Lietuvos televizijos laidoje aiškino nesuprantąs, kodėl reikia ardyti „Leo LT“ ir bandė įteigti, kad G.Kirkilo vyriausybė energetikos srityje nuviekė daugiau už dabartinį kabinetą.

Dar pakalbėjo apie netinkamai vykdytą liustracijos procesą ir eilinį kartą žodžiu pademonstravo savo ištikimybę moraliai politikai, pasvarstydamas, kaip turėtų pasielgti A.Valinskas.

Gražu.

Kai rodo per televiziją.

Tačiau kodėl V.Adamkus pats nieko nedarė, kai dar turėjo galių daryti įtaką tiek „Leo LT“ formavimui bei tos bendrovės skaidrumui, kodėl nesiūlė, kaip reikėtų įgyvendinti liustracijos procesą, kad jis būtų suprantamas ir kodėl jis nepasiūlė atsistatydinti A.Paulauskui per penkias minutes, kai buvo paskelbtos pastarojo nuotraukos su „michomis“.

Iš šalies geriau matyti?

Ar tiesiog pamiršo savo dvi kadencijas, pamiršo stovėjimą už užuolaidos ir kaip pats gynė KGB rezervo karininkus ir neišdrįso garsiai ištarti nei A.Zuoko, nei V.Uspaskicho pavardžių kai visi to laukė?

Kaip ir tas pats  A.Paulauskas, šiandien kaltinantis A.Valinską ryšiais su „daktarais“ ir šeimos nuotraukų albume saugantis prisiminimus apie smagiai praleistą laiką su Švarcu.

Taip pat atminties spragos?

Bet juk žmogus dar jaunas ir sveikas…

Ne taip, kaip A.Brazauskas, šiandien kalbantis apie dabartinės vyriausybės „valdymo kokybę“ ir aimanuojantis dėl atleidžiamų žmonių.

Jis juk galėjo pamiršti kaip buvo valdoma šalis jam esant premjeru. Pamiršo tikriausiai ir kaip buvo privatizuotos „Lietuvos dujos“, „Alita“, Vakarų skirstomieji tinklai, kaip buvo bandoma privatizuoti Rytų skirstomuosius tinklus, pamiršo „Jetstar“, pamiršo ir augančią skolą, nors Estija, pavyzdžiui, augant ekonomikai tokiais pačiais tempais sugebėjo net rezervą sukaupti.

Ar tai ir buvo ta valdymo kokybė, kurios A.Brazauskas šiandien ilgisi ir norėtų sugrąžinti į Lietuvą? 

Jis sako galėtų grįžti atgal ne į politiką, o į „ūkinę veiklą“, nes verslininkams, pasak jo, šiandien blogai.

O buvo geriau, kai dujas iš „Dujotekanos“ pirko su 30 proc. antkainiu? Ar kai 2/3 ES lėšų per ūkio ministeriją keliavo į baldų pramonę ir Druskininkus?

Čia ta geroji ūkinė veiklą?

Geriau jau patylėtų…

Ir apie „dvigubai padidintus“ mokytojų atlyginimus ir pensijas geriau nekalbėtų, nes būtent atėjus A.Brazausko vyriausybei mokytojai ir pensininkai pradėjo vis labiau skursti ir beviltiškai atsiliko nuo šalies vidurkio. G.Kirkilas, tiesa, „didinimą“, pradėjo, tik gaila pamiršo pasakyti, iš kur tam didinimui pinigų gauti, nes V.Blinkevičiūtė visus jau buvo spėjusi išnaudoti savo ilgai trukusiai ir sėkmingai pasibaigusiai rinkimų į Europos Parlamentą kampanijai.

Bet ne… kalba…

Kaip ir V.Adamkus, A.Paulauskas…

Iš pirmo žvilgsnio net sunku suprasti kodėl.

Bet tikriausiai čia tikriausiai toks labai lietuviškas mūsų lietuviškos politikos sindromas  – buvusieji niekaip negali susitaikyti su tuo, kad jų laikas jau praėjo ir kad jie – jau tik buvusieji…

(23 balsų, vidurkis: 4,48 iš 5)
Loading...