Brazauskiškai adamkiškas konservatoriškas solidarumas

Koalicinė vyriausybė pirmadienį susidūrė su neįveikiama problema – negalėjo nustatyti rentos buvusiam prezidentui Valdui Adamkui.

Pasirodo, skaičiuojant rentą pagal dabar galiojančius įstatymus, V.Adamkui priklausytų vos 13 000 litų – net keliais šimtais litų mažiau nei jo pirmtakui A.Brazauskui. 

 Problema sulaukė net paties premjero A.Kubiliaus dėmesio ir komentarų:

Mums liko neaišku, kodėl prezidentui V. Adamkui renta suskaičiuojama mažesnė nei prezidentui A. Brazauskui. Matyt, įrašysime, kad neturi būti tokio skirtumo, nors pagal galiojančią tvarką taip suskaičiuojama.

Atsižvelgiant į problemos mastą ir aktualumą šalies politiniam ir ekonominiam gyvenimui, ministrai po ilgų diskusijų nusprendė įpareigoti Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją parengti specialią įstatymo pataisą, kuri panaikintų tokią neteisybę ir nustatytų, kad V.Adamkaus pensija negali būti mažesnė už tą, kurią gauna A.Brazauskas.

…Būtų labai juokinga, jei nebūtų taip liūdna.

O liūdna todėl, kad ši „problema“ ir pasirinktas jos sprendimo būdas labai aiškiai parodo dabartinės A.Kubiliaus, visos jo vadovaujamos vyriausybės ir tikriausiai apskritai viso Lietuvos politinio elito požiūrį į valdžios funkcijas bei valdžios ir visuomenės santykį.

Nieko labiau makabriško nei atskiro, prezidentų pensijas sulyginančio įstatymo rengimas, tuo pat metu planuojant mažinti daugiau nei 10 kartų mažesnes visų Lietuvos gyventojų pensijas, sugalvoti tikriausiai ir nebuvo galima.

Bet ministrai ir premjeras, laisvalaikiu taip mėgstantis pakalbėti apie solidarumą, subsidiarumą ir kitas demokratinėms visuomenėms būdingas savybes, apie tai tikriausiai nė nesusimąstė.  

Kodėl?

Tikrąjį atsakymą tikriausiai nėra taip lengva sugalvoti. Tačiau drįsiu spėti: A.Kubilius, nors jis geresnis premjeras, nei dauguma, buvusių iki jo,  tikriausiai jau per ilgai užsibuvo politikoje ir per daug atitrūko nuo realaus gyvenimo.

Jis, atrodo, pamažu pradeda supanašėti su A.Brazausku, V.Adamkumi, G.Kirkilu, Č.Juršėnu, A.Salamakinu, P.Gražuliu, R.Dagiu ir šimtais kitų „politikų“, kurie, panašu, yra šventai įsitikinę, kad jie yra kitokie nei visi kiti Lietuvos gyventojai, kurių darbo vieta yra ne Seimas, Vyriausybė ar prezidentūra.

A.Kubilius, atrodo, kartu su tais šimtais ar tūkstančiais pamažu priima kaip normą dalykus, kurie paprastam mirtingajam darosi visiškai nesuvokiami.

Nors būdamas opozicijoje jis pats ir jo kolegos partijoje nuolat primindavo valdantiesiems, kad valdžios funkcija yra ne valdyti, o tarnauti, šiandien jis, atrodo, pamažu linksta prie šimtamečių tradicijų, teigiančių, kad valdžia – iš Dievo.

O jei taip – jei valdžia iš karto po rinkimų tampa nebežemiškos kilmės – tai gyventi taip pat, kaip paprastiems žmonėms jai nevalia.

Todėl valdžiai reikia „padoresnių automobilių“, padoresnių odinių rankinių,  jiems galima remontuoti savo šeimos automobilius už tų „paprastųjų“ pinigus, net geresnio tualetinio popieriaus.

Ir dar – labai svarbu – valdžia turi tinkamai pasirūpinti saviškiais. Tai yra, tais, kurie buvo valdžioje ir jos dėl vienų ar kitų priežasčių ar dėl rinkimų jos neteko. Beje, „saviškiai“ nebūtinai atspindi partinę priklausomybę. 

 Štai tada ir atsiranda vienam asmeniui skirti įstatymai – nesvarbu ar jie susiję su teisę į advokato darbą ar pensija.

Jei Lietuva būtų demokratinė valstybė, o A.Kubilius būtų tos demokratinės valstybės laisvas premjeras, matantis save kaip piliečių tarną, o ne valdžią, viso to nebūtų.

Tokioje valstybėje premjeras ir jo kabineto ministrai visiškai nepergyventų dėl to, kad kažkoks vienas prezidentas gaus keliais šimtais mažesnę rentą nei kažkoks kitas prezidentas. Nes abu jie (ir visi kiti, kurie bus po jų) laisvoje demokratinėje valstybėje tebūtų tik tarnai, kuriems laisvi piliečiai per rinkimus keleriems metams atidavė dalį savo suvereniteto ir leido  jiems atstovauti, už tai pažadėdami ne tik kelis kartus didesnį nei vidutinio piliečio atlyginimą, bet ir valstybės apsaugą ir išlaikymą iki pat mirties.

Priimti atskirą įstatymą tam, kad būtų išspręsta vieno tarno problema anaiptol nėra laisvos valstybės požymis.

Tai nėra ir joks teisingumas.

Nebent A.Kubilius ir jo vadovaujami ministrai kartu būtų nusprendę, kad reikia dar vieno įstatymo, kuriuo Lietuvoje būtų sulygintos visų mokytojų, gaisrininkų, policininkų, gydytojų, bibliotekininkų ir kitų iš valstybės biudžeto išlaikomų darbuotojų pensijos.

Tiesa, dar reikėtų nuspręsti, kaip jas sulyginti: ar pagal didžiausią, ar pagal mažiausią.

Ar tai ir būtų tas solidarumas ir subsidiarumas apie kurį taip mėgsta kalbėti premjeras?

Aš, prisipažinsiu, tikėjausi visai ko kito…

(32 balsų, vidurkis: 4,41 iš 5)
Loading...
 • Nelyginamas dydis

  Supratau tik, kad Lietuva nėra demokratinė valstybė. O taip nuspręsta todėl, kad demokratiniu būdu išrinkto Seimo daugumos demokratiniu būdu suformuotos Vyriausybės demokratiniu būdu išrinktas Premjeras priėmė kažkokį sprendimą, kuris neįtiko autoriui.
  Ir „politikų“ kabutėse sąrašiuke pasigendu A. Račo numylėtųjų draugelių, nors tu ką… Visi blogi, visi kabutėse, o va Suvirintojas ir Gero savaitgalio – vis tiek vieninteliai, kurie be priekaištų, tiesiog demokratijos Lietuvoje ruporai ir skleidėjai (bet negalintys pasigirti sėkme, nes valstybė – nedemokratinė) :)
  „…Būtų labai juokinga, jei nebūtų taip liūdna.“

  • 004578

   pabandykite atskirti Paksą kaip asmenį, nuo tų priemonių kaip jis buvo „šalinamas“. asmeniškumai čia neturi nieko bendro. nemanau, kad A.R. gynė asmenį, bijau, kad jis greičiau buvo vienas tų, kurie pirštu rodė į tas priemones kaip jis buvo verčiamas..

   bet jei ir po tiek metų (šių elementarių smulmenų) neskiriate, tai vargu ar suprasite ir šį kartą.

   o dar silpniau atrodo blogo pavyzdžio „teisinimas“ dar blogesniu :)

  • GIGA

   galima pasikeisti niką,bet tai vistiek neatneš tvarkos smegeninėje….

   • 004578

    čia kam taikote? konkrečiau norėtųsi išgirsti. su senų ir naujų nikų modeliais. priešingu atveju, iš jūsų pusės kvepia tuščiais įžeidimais..

    • GIGA

     tas pilietis tikrai žino,o Jūsų nuomonė,bent šiuo klausimu nelabai ir įdomi (nieko asmneniška):)

     • 004578

      tai ne priežastis rašyti kaip papuola ir kur papuola. nes jūsų asmeniškumų ko gero nesuseka net ir pats „Nelyginamas dydis“.

      galų gale, jei apie įdomumą kalbam, tai įžeidimus kreipkit privačiau. ypač pagirtina į akis (sako tai veikia). priešingu atveju tai tas pats nuo ko visi pas mumi ir dūsta..

      žodžiu, tolerancijos, miela Giga, Mega :)

     • GIGA

      gerb. skaičiai prie visos pagarbos Jums apie Jūsų nuomonės svarbą ir įdomumą jau rašiau.Ne dėl to,kad ji būtų netoleruotina,todėl,kad čia nelabai tinka principas „išlindau kaip Pylypas iš kanapių“ ir ištraukęs frazę iš konteksto,perskaičiau pamokslėlį.Geros dienos

 • Linas

  pradeda pabosti tas gerb.A.R.stebėjimasis vienais ar kitais Kubiliaus sprendimais.Matyt čia yra apgautų lūkesčių problema.Niekada nemaniau,nemanau taip ir dabar,kad Kubilius ir jo vyriausybė kažkuo kokybišku skirtųsi nuo savo pirmtakų.Visų jų priedermė viena – tarnauti nusistovėjusiai oligarchinei hierarchijai,nepamirštant,kad visa tai yra vardan tos Lietuvos.Todėl rūpestis tokiais trečiaeiliais dalykais,pamirštant,kaip gyvena paprastas žmogus,yra aksioma,nereikalingas įrodinėt reikalas ar problema.Šiandien Kubilius lyg tai pradeda suprast,kad žmonių kantrybė Lietuvoj – begalinė,kad jo funkcija – laiku sugalvot,keliais procentiniais punktais padidint vieną ar kitą mokestinį įstatymą,o visa kita atsigaus savaime,kai krizę įveiks ES.Galgi pats Adamkus susipras,kad šiandien ne pati geriausia diena narplioti tokias įstatymų peripetijas.

 • Na kad nesiseka šlepetininkui, tai nesiseka. Šiaulių garbės piliečiu nepatapo. Pašalpą priskaičiavo mažesnę nei AMB. Leo kėsinasi apnaikinti, o jis taip stengėsi dėl to liūtuko. Nors verk. Teks ir jam suprasti, kad nėra teisybės Lietuvos žemelėje. Gal verčiau į gimtąją Ameriką tegul važiuoja? Gal ten nors garbę suteiks ir pašalpą didesnę sumokės?

  • ausra maldeikiene – to donatas

   Jis jau ten. Bent taip vakar sakė per kažkurią TV laidą.

  • Aštuntadienis

   Skanu kąsti nusenusiam liūtui į koją?

   • Aštuntadienis,
    O tai gal uždrausit? :-)))
    Jei užgavau jūsų asmeninius jausmus – tai atsiprašau :-)

 • vasia

  seimas – tai lyg prostitucija. Mazai surio ex prezidentui , davai dadesim. Seimo pirminnkas geria su daktarais, valio ! nera pinigu, atimkit kas dar turi.

 • nerijus

  Artūrai

  Ne valdžios, o valstybės tarnautojų.

 • Priimti atskirą įstatymą tam, kad būtų išspręsta vieno tarno problema anaiptol nėra laisvos valstybės požymis
  Artūrai, ar tai pirmas kartas? Konservatoriai ne vieną tokį įstatymą yra stumę ir praeityje. O juk sakote, kad tikite žmonėmis iki pirmo karto… Taigi tų konservatoriškų (ne vien jų, beje) kartų buvo daugiau… Nieko naujo mūsų „Durnių laive“ (Seime) – plaukiame toliau ta pačia vaga… Net Valinskas šiame kontekste bus labai į temą :)

 • O man išvis nesuvokiama, kaip valstybės tarnautojas gali jaustis „geresnis“. Tai kažkoks iškrypimas. Visos tos malonės, privilegijos, su(si)reikšminimas – užtenka paprasčiausių švyturėlių tam pamatyti. Mano galva, paprasčiausias smulkus ar vidutinis verslininkas, veikiantis realioje aplinkoje ir rizikuojantis SAVO kailiu, yra svarbesnis, nes jis kažką iš tikrųjų kuria ir daro akivaizdžią naudą, kai tuo tarpu politikai užsliuogia esama sistema ir dar drįsta užsliuogę nieko tokio esminio ir nedaryti. Dar baisiau, kai nieko tokio esminio nedarydami, jie toje sistemoje ir lieka. Bet baisiausia, kai galvoja, jog taip ir turi būti.

  • status_quo

   Nesuprantama? Man tai viskas aišku. Tokia žmogaus psichologija. Jis yra linkęs gavęs valdžios ja piknaudžiauti. To įrodymas – Standfordo kalėjimo eksperimentas. Labai mažai žmonių yra pajėgūs atsispirti valdžios piknaudžiavimui.

   Kitas reikalas – tai vis tiek nepateisinama. Bet labiau bandant suprasti reikalą giliau visada praverčia.

 • Fredis*

  Labai savotiškais kriterijais nustatyta kurie politikai yra neprofesionalūs, netinkami, nesugeba suvokti žmonių problemų („per ilgai užsibuvo politikoje“). Jei padarytume prielaidą, kad A.Valinskas užsibuvo (užsibus) politikoje per trumpai, tai galima įvesti tinkamą buvimo politikoje matą. Kaip pavadinsi – taip nepagadinsi: Graužinienė, Uspaskich, Paksas…
  ir apskritai – žmonėms daug įdomiau kokia yra JE Prezidento R.Pakso renta, o ne šlepečių Šiauliuose visai nelaikiusio V.Adamkaus.

 • bang

  O man tai nesuprantama, kaip Brazauskui ir Adamkui gali būti apskaičiuoti skirtingi rentos dydžiai ?
  Prezidento valstybinės rentos įstatymo 3 str. 1 dalyje nurodyta, kad Respublikos Prezidento valstybinė renta skiriama 50 procentų Respublikos Prezidento darbo užmokesčio dydžio per mėnesį. 2 dalyje nustatyta, kad Prezidento valstybinės rentos dydis nustatomas pagal Prezidento darbo užmokesčio dydį, galiojantį TĄ MĖNESĮ, už kurį ši renta skiriama ir (ar) mokama. Pasikeitus Respublikos Prezidento darbo užmokesčiui, Respublikos Prezidento valstybinės rentos dydį Vyriausybė nustato iš naujo.
  Taigi, bet kokiu atveju renta turi būti apskaičiuota nuo aktualios Prezidento algos (1/2).
  Rentos įstatymas priimtas 2007 metais, iki jo priėmimo, ty Brazauskui turėjo būti mokama ta pati renta, kuri Prezidento įstatyme buvo vadinama pensija. Ta pensijos apskaičiavimo tvarka buvo lygiai tokia pati – 50 procentų Respublikos Prezidento darbo užmokesčio dydžio (20 str. 2 d. 1 p.). Kad tuomet vadinta pensija yra ta pati renta, įrodo Prezidento įstatymo 2006-12-12 redakcija, kur pensija (sutinkamai su naujai priimtu Rentos įstatymu) paprasčiausiai pervardijama į rentą (20 str.) http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=289758
  Be to, dabartiniame Rentos įstatyme aiškiai pasakyta, kad Respublikos Prezidento valstybinės rentos dydis negali būti mažinamas. T.y. išeitų, kad sumažėjus galiojančio Prezidento darbo užmokesčiui buvusių prezidentų (Brazausko) rentos dydis nesikeistų, todėl nesuprantami Kubiliaus sampriotavimai dėl galimybės Brazausko rentą sumažinti.
  Taip pat neaišku, koks čia vaidmuo Vyriausybei tenka apskritai, jei rentos dydis ir mokėjimas aiškiai nustatytas įstatyme.

  Gal problema yra dėl suklydimo rentą supainiojant su valstybinė pensija, arba pensinio pobūdžio išmoka – vieną iš kurių turi teisę pasirinkti buvęs Prezidentas. Tada dydžių nesutapimai būtų visiškai suprantami.

 • A.G.

  Juk algos gali būti skirtingos, pavyzdžiui dėl biuletenio ar neapmokamų atostogų ir t.t., ir pan.
  Mat buhalteriui kartais geriau iš savo savo 1 ct. atiduoti tam gautam nesąryšiui padengti nei dvi paras ieškoti to nesąryšio, bet šiuo atveju matomai buhalterija OK, – tiesiog iš principo tos rentos negali būti tiksliai tokios pačios.
  Man tai čia nieko nuostabaus – kad tik tokios problemos ant Lietuvos būtų…

  • bang

   Biuleteniai ar paimtos išeiginės dienos čia visiškai ne prie ko :) Beje ir kalbama ne apie konkretaus mėnesio nesutapimą.

 • Slyvanosis

  Nu ką čia apie seniukus svarstot? Avalinsko pencijos dydį aptartumėt. Žmogus išspirts iš krėla tiesiog nosim į srutas – 95 pendeliai šiknon iš 124. Traumavo žmogų, o už apatinių pusrutulių suluošinimą darbe jam priklauso finansinė kompensacija, nu kokie kuklūs 30k lt./mėn.
  Kas UŽ?

  • Aš už. Reikia žmogui kompensuoti buvusias ir būsimas išlaidas ir nuostolius. Gal jis planavo kokiu tais prezidentu ateityje patapti? O dabar tokia dėmė biografijoje – išmetė iš tokio posto.

 • Jonas III

  gi Brazausko darbo stažas didesnis …

  • bang

   „Prezidento valstybinės rentos dydis nustatomas pagal Prezidento darbo užmokesčio dydį, galiojantį TĄ MĖNESĮ, už kurį ši renta skiriama ir (ar) mokama“.

 • rūta

  geras straipsnis, pritariu autoriaus išsakytoms mintims

 • nerijus

  Valstybėje nėra problemų, kad sprendžiamos, ne pirmumo reikaljaujančios..?
  A. V. tema baigiasi/ eina galop…Ieškoma naujų, kurios pridengtų LEO „išardymą“, ERC- tapimo antrąją „dujotekana“ ir pan.

 • Nors, iš pažiūros, Artūro straipsnis labai teisingas, vis tik ir jis, ko gero, nelabai žino išeitį ką reikėtų daryti šiuo atveju. Bent aš pasigendu tokio aiškumo. Ar krizės fone reikėtų tiek Adamkui, tiek Brazauskui sumažinti pensijas, na, kaip dabar madoje – laikinai, kol pasibaigs vargmetis, ar tik Adamkui mažesnę palikti, nes jis pataikė nueiti nuo sosto tokiu laiku…?

  • Mielas Marteli, šiuo atveju nereikia daryti nieko. Tai yra,nereikia daryti problemos, kur jos nėra ir priiminėti įstatymą specialiai V.Adamkui. Nes nuojauta man kažkodėl tai sako, kad jei mažesnė būtų buvusi A.Brazausko pensija, neaiškumų A.Kubiliui ir visai jo vyriausybei būtų kilę gerokai mažiau:)

   • O man nuojauta kažkodėl sako, kad jei ta pati problema būtų kilusi dėl mažesnės Brazausko rentos, toks įrašas nebūtų atsiradęs. Kiekvienas turime teisę į nuojautą. Kiekvienas turime teisę pasirinkti ko nekęsti. Kai kas pasirinko nekęsti V. Adamkaus :)

    • Račas eilinį kartą užsiima orų prognozėmis? Ką jis tame komuniste AMB gero įžvelgia man mįslė.
     Liaudies patarlė sako: kiek vilką bešertum – jis vis tiek į mišką žiūri (Račo Atveju – į komunistą, beje, labai aukštas pareigas užėmusio, generalinis).
     P.S. Grybauskaitės ir Glavecko prašome neprikišinėti.

     • GIGA

      Fredi,tikrai susimąstyk suvokime.Gal aš ką praleidau,bet nurodyk vietą kurioje „socialistas-tinklaraštininkas“ kažką gero įžvelgė savo dvasiniame guru AMB?

     • Giga, fredis pastaruoju metu su savimi diskutuoja. jam pasigirsta – jis atsako, jam pasirodo, jis puola neigti, jam pasimato, jis pradeda ginčytis… Gaila žmogaus, anksčiau dar ką nors į temą, su ironija parašydavo, o dabar – totali matrica. Ir kas jį taip užprogramavo…

     • GIGA

      jį taip paveikė diskvalifikacija:)

     • GIGA

      jie kką kitokie komunistai?ar dėl to,kad jie tinka dešiniesiams?

 • Jonas tikriausias

  O gal šituos tipus vietoje rentos siųsti akmenis skaldyti ?

 • Smilga

  Va, ir man patiko šis Artūro komentaras, norisi „švarių“ dalykų..

 • iš kairės

  Tiesą sakant, mane stebina visai kitas dalykas.
  Amerikos pensininkas Adamkus, iš ten ir gaunantis pensiją (iki šiol), dar buvęs išrinktu Lietuvoje gavo algą 2 kadencijas. Tai jis LR neturi reikiamo darbo stažo – taisyklė, taikoma visiems. Ir dabar gauna 2 pensijas.
  Nesuprantu, kaip jam skaičiuojama – vadovaujantis visai kitais principais neigu visiems kitiems.
  Mano darbo stažas daugiau kaip 20 metų, bet pensijos iš viso negaučiau, jei dabar sugalvočiau nebedirbti.
  O jei man būtų per 60-keleri (kelerių išleidžiama į pensiją?), ir darbo stažas būtų 8 ar 10 metų, gaučiau menkutę pensiją valstybės garantuojamą socialinę (?) pensiją…

  • Šitas tinklaraštis yra paksistų ir socialistų fiesta (susibičiuliavimas įvyko lyginant duobutes Pylimėlių gatvėje, susitarimo/susibičiuliavimo vieta – parduotuvė IKI, dėl konspiracijos – su krepšialiais morkų rankose).
   Dabar klausykite įdėmiai: komunistų, AMB, visokių sov. nomenklatūrininkų personalinės pensijos IŠ PRINCIPO negali būti didesnės už kovotojų už laisvę, nepriklaisomybę ir šiap eilinių sąžiningų žmonių.

   • GIGA

    sąžiningų,čia apie tą,kuris iš „šiaip nesąžiningo“ žmogaus kišenės savo rinkimo skolas dangsto?ar čia to sąžiningo,kuris to paties,už kurio gimtadienio dalyvavimą A.R. ilgai buvo į šuns dienas savo paties tinklapyje dedamas?ar čia apie tą sąžiningą,kuris per net nenupirktas šlepetes Prezidentu tapo?
    Vienu ką su Fredžiu galiu sutikti,kad IŠ PRINCIPO geriau jau rinktis nesąžiningą,nei komunistą-sov.nomenklatūrininką,bet garantuoju,kad geriau su morkų kapšeliu rankoje aptarinėti duobučių lyginimą Pylimėlių gatvėje,nei palinkus prie Kazicko ar šiaip amerikono atsegto klyno aptarinėti MN privatizavimo klausimą ar telefonu kaulyti išmaldos iš „Rubikono“

    • Račas Uspaskichą reabilitavo apsilankydamas jo jubiliejuje.
     Kam kaltinti vyriausybę dėl Adamkaus rentos pritempimo prie komunisto AMB, o kam patylėti.

     • GIGA

      spėju,kad AMB be problemų taptų kokio nors miesto garbės piliečiu,o Adamkui net Šiaulių nepavyko.Neįvertino miestiečiai šlepetininko,įvertino kiti.Aš už tai,kad komunistams kaip koloboravusiems su kita valstybe iš vis nemokėt valstybinių rentų,pensijų ir t.t.,net nežiūrint to ką jie nuveikė per paskutinius 20 metų

     • GIGOS, kaip ir Račo balse, girdėti simpatijos komunistams gaidelė, minimi švelniai, geruoju: „daug gerų darbų nuveikė per paskutinius 20 metų“ (kokių? gall įvardinkite), o Adamkus – „šlepetininkas, net Šiaulių miesto garbės piliečiu netapo“, ką ten jam lygintis su AMB, todėl renta turi būti mažesnė, nevertas…

     • GIGA

      neveltui Račas ir rašo,kad Fredžiui atrofavosi sugebėjimas kažką suvokti.Kartoju,gal dabar suvoksi.Mano nuomone komunistams tiek buvusiems CK,tiek eiliniams „prostitutams“ nereikia Nepriklausomoje Lietuvoje mokėti jokių valstybinių pensijų ar rentų,nežiūrint ką jie nuveikė per tuos 20 Nepriklausomybės metų.Gal dabar daėjo?Nors seniai pastebėjau,kad pačiam svarbiau išrėkti savo nuomonę,nei suprast kito

   • fredi, o aš galvojau, kad esate adamkistas ir liberalas… Pasirodo suklydau. Juk esate labai aktyvus fiestos dalyvis.

    • Fredi,
     Tave kaltina ideologiniu nepatvarumu. Ką tu į tai?

     • WU

      Panagrinėkim Fredį? :)

     • Fredis*

      Valentinai, aš įsijungiu į socialistų su paksistais fiestą, siautėjimus, orgijas ir bakchanalijas tik tada kai daugiau jau nebegalima tylėti, kai būtina išreikšti tvirtą pilietinę poziciją. Šiaip tai visais įmanomais būdais stengiuosi atsukti jiems nugarą, žiūriu į tai kas čia vyksta paniekinančiu ir smerkiančiu žvilgsniu.

     • Štai, kas yra tikrasis humoras… fredis turi pilietinę poziciją… Juokiuosi iki šiol. Ačiū.

     • GIGA

      Nebegalėjimu tylėti,Fredis pateisno negebėjimą suprasti tekstą.Ką ir bepridursi…

     • WU, atsibusk. Fredžio galutinai išnagrinėti neįmanoma. Buvo bandymų ir visi jie daugiau ar mažiau nesėkmingi…:)

  • lida

   Renta su stažu neturi nieko bendra.

 • Komentaras pašalintas A.R.

  • Komentaras pašalintas. Komentatorius – taip pat. A.R.

 • Pingback: Sveiko proto pergalė | Artūras Račas()

 • karolis

  o paksas gaus renta? ar reik pilnai kadencija isdirbt? :)

 • Pingback: Renta K.Brazauskienei: gal ir neteisinga, bet turi būti paskirta | Artūras Račas()