Buvo antroji religija, tampa pirmoji, turim ir naują Jėzų.

Jau rašiau apie tai, jog džiaugiuosi dėl Marijono, kad jam neteks bučiuoti rankos didžiajam Z. Tada, dar nebuvo aiškiai pasakyta, kad Z olimpiadoje nežais, bet jau visiems viskas buvo aišku.

Dabar, kai visi viską žino, jau būtų galima šią istoriją pamiršti – juk ne pirmas kartas. Bet viskas vyksta priešingai – Ž.Ilgausko sprendimas nevažiuoti į olimpiadą pavertė jį tikru kankiniu, o patį Z pavertė beveik naujuoju Jėzumi, lyg ne jis pats, o koks nors NBA Pontijus būtų nusprendęs jį pakabinti ant kryžiaus, ant galvos uždėjęs ne erškėčių vainiką, o žalius Lietuvos rinktinės marškinėlius.

„Ž.Ilgausko kryžiaus kelias“ – taip vadinasi didelis rašinys apie didžiojo Z kelią į Golgotą. Apie viską – karjeros pradžią, traumas, kontraktus, jų sumas ir jo vietą NBA. Viskas tame rašinyje lyg ir gerai, tačiau kodėl kryžiaus kelias? Iš kur ta kančia?

Juk, priešingai nei Jėzaus aname Kryžiaus kelyje, didžiojo Z kalno viršūnėje laukia ne kryžius ir įniršusi minia, o naujas keliasdešimties milijonų dolerių kontraktas (dabartinis baigiasi, berods, jau kitais metais).

Gal būtent apie tai ir reikėtų kalbėti – apie pinigus ir baimę, jog trauma olimpiadoje gali turėti neigiamos įtakos būsimo kontrakto sumai. Tai, beje būtų suprantama – uždirbti nori ne tik VP grupės berniukai. Bet pastarieji bent jau nepretenduoja į šventuosius…

Juk didysis Z tikriausiai vėl eis į aikštę prasidėjus naujajam NBA sezonui ir vėl sužais jame keliasdešimt rungtynių, nes tai numato jo kontraktas. Net jei labai skaudės nugarą ir vinimis (gal iš čia sąsaja su Jėzumi) sukaltas jo pėdas.

Olimpiadoje jam tektų sužaisti vos keletą rungtynių, tačiau kontrakto su Lietuvos rinktine didysis Z neturi…

Negaliu jo smerkti už tai, kad vardan noro padėti Lietuvai iškovoti medalius – iš esmės tik vardan idealo – jis nesiryžta rizikuoti savo milijonais. 

Tačiau ar dėl to iš jo reikia daryti naująjį Jėzų?

Juk tas tikrasis Jėzus, bent jau pasak legendos, nešė kryžių aiškiai žinodamas, kas jo laukia. Nesiskundė.  Ir kankiniu tapo tik nuėjęs visą Kryžiaus kelią. Už kurį jam tada niekas nemokėjo.

 

(9 balsų, vidurkis: 4,56 iš 5)
Loading...
 • Anonimas

  Ilgausko kontraktas baigiasi 2010 metais

 • Jėzaus gal ir nedaro :). Tik antraštė tokia. Nors ir jau toloka iki visų laikų geriausios LR antraštės (po kažkokio kariūno ekscesų) – „Šiurpi naktis leitenanto glėby“ :-D. O papildant informaciją apie Ilgą, tiesiog, FYI, citata iš vieno, sprendžiant iš visko, gana informuoto interneto komentatoriaus pasisakymo:

  „iškarto atsipašau ėl negražios rašysenos, bet galiu papasakoti visa informacija.

  Ilgauskas prieš kelis metai davė klausima dėl galimybės žaisti už Lietuva klubo managerems. Dar nebuvo jo naujos sutartis. Tauomet jam buvo atsakyta, kad jeigu jis nori 4-6 metai contracto tai teks sios idejos atsisakyti. Ilgauskas pasitares su agentu neklause Cavs ir nepasirase tos sutarties. Tada kilo erzelyne del jo. Tada isiterpe LJ ir padejo ilgauskui. Kitas momentas, kad ilgauskas norejo dar siemet rimciau pailseti del nugaros per reguliaruji sezona, taciau komandai maldaujant rizikavo sveikata ir lose, ir tuomet vel buvo kalba apie rinktine. Sake sportuosiu dabar bet sportuosiu ir uz Lietuva. Tuomet buvo netgi vadybininku ir gydytoju pasitarimas ir jie sutiko su big Z prasymu. Taciau visi sie sutikimai buvo grynai zodiniai. Iskarto pasibaigus paskutinems Cavs rungtynems su Pistons prie ilgausko priejo ferry padejejas Stoody ir pasake jog nelos olimpiadoje, nes nesistenge visa jega losti playoff. Ilgas net neatvyko i Cavs sezono uzdaryma. Pries pora savaiciu Ilgauskas pirma karta po playoff susitiko su Cavs manageriais ir vel aptare rinktines zaidima. Cavs zmones jam pasake, kad jis net neiskris i Lietuva ir nesvarbu ka pasakys Sternas, Lietuvos prezidentas, jo zmona ar net pats krepsinio tevas is po zemiu.( Negaliu tikslia cituoti.)

  Jam buvo is anksto pranesta, kad numatomas jo sveikatos patikrinimas ir jeigu reikes bus atliekamos profilaktines operacijos patikrinti kaulu busena ar trupinys pasalinti. Po tokiu proceduru nebutu galima zaisti uz Lietuva.

  Ilgausko atsakymas buvo paprastas ir aiskus. Vienas tarptautinis zodis, kuri naudoja visa planeta.

  Taciau ka reiskia tas zodis pries 7.2 mln dol. tikru pinigu be mokesciu.“

 • Beje, Artūrai, pagal Mato ir Morkaus evangelijas J.Kristaus paskutinieji žodžiai buvo „Eloi Eloi lema sabachthani“. Išvertus „Mano Dieve, mano Dieve, kodėl mane apleidai“. Tokia sentencija lyg ir demonstruotų, kad jis buvo gana nustebęs dėl tokios misijos po Galilėją ir Izraelį pabaigos :) Gal net tiksliai nežinojo, kas jo laukia…

 • Na, kur man ten Aidai su Tavimi lygintis evengelijos žinojime… Nors aš kažkaip vis tiek manau, kad Jėzus galėjo nuspėti, kas jo laukia – bent jau tai, kad užlipus ant Golgotos jo neapipils auksu..

 • Su tuo visiškai sutinku :) Sinedriono nuosprendis bei Piloto rankų higienos procedūra turėjo jį įtikinti, kad geruoju tas penktadienis nesibaigs :)

 • Anonimas

  Hi, guys! Jūsų diskusija apie Tėvynės garbę ir jos kainą gražiai įsikomponuoja į desperatiškos nevilties nuotaiką rudeniop riedančioje Lietuvoje. Atleiskit už žodžių ekvilibristiką. Ne tik didysis Z nemyli Tėvynės, kaip mes, joje gyvenantys, pageidaujam. Mano sesė, išvažiavusi su „žalia korta“, trim pradinukais vaikais, „priplaukusiu“ vyru, per trejetą metų padarė karjerą nuo pardavėjos iki valstijos mokesčių inspekcijos tarnautojos (žmogus net ne iš gatvės, bet iš kažin kokios pasvietės). Dabar ji be užuolankų atsako, kad į Lietuvą grįš tik atostogauti, artimųjų aplankyti. Jos alga – ne milijonai, tačiau ji net nenori prisiminti savojo curiculum vitae Tėvynėje. Didysis Z – profesionalas, jo saulelė jau vakarop, todėl nesiryžta savo paskutiniųjų karjeros metų padėti ant Tėviškės aukuro. Reikia gi žmogui, kol turi galimybę, užsidirbti ateičiai. Kažin ar jis taip pasitiki savim kituose versluose, kaip profesionaliam krepšinyje. Matyt, nesugalvojo būdų, kaip „įsukt“ uždirbtų milijonų Sabonio ar Marčiulionio pavyzdžiu.