Buvo antroji religija, tampa pirmoji, turim ir naują Jėzų.

Jau rašiau apie tai, jog džiaugiuosi dėl Marijono, kad jam neteks bučiuoti rankos didžiajam Z. Tada, dar nebuvo aiškiai pasakyta, kad Z olimpiadoje nežais, bet jau visiems viskas buvo aišku.

Dabar, kai visi viską žino, jau būtų galima šią istoriją pamiršti – juk ne pirmas kartas. Bet viskas vyksta priešingai – Ž.Ilgausko sprendimas nevažiuoti į olimpiadą pavertė jį tikru kankiniu, o patį Z pavertė beveik naujuoju Jėzumi, lyg ne jis pats, o koks nors NBA Pontijus būtų nusprendęs jį pakabinti ant kryžiaus, ant galvos uždėjęs ne erškėčių vainiką, o žalius Lietuvos rinktinės marškinėlius.

„Ž.Ilgausko kryžiaus kelias“ – taip vadinasi didelis rašinys apie didžiojo Z kelią į Golgotą. Apie viską – karjeros pradžią, traumas, kontraktus, jų sumas ir jo vietą NBA. Viskas tame rašinyje lyg ir gerai, tačiau kodėl kryžiaus kelias? Iš kur ta kančia?

Juk, priešingai nei Jėzaus aname Kryžiaus kelyje, didžiojo Z kalno viršūnėje laukia ne kryžius ir įniršusi minia, o naujas keliasdešimties milijonų dolerių kontraktas (dabartinis baigiasi, berods, jau kitais metais).

Gal būtent apie tai ir reikėtų kalbėti – apie pinigus ir baimę, jog trauma olimpiadoje gali turėti neigiamos įtakos būsimo kontrakto sumai. Tai, beje būtų suprantama – uždirbti nori ne tik VP grupės berniukai. Bet pastarieji bent jau nepretenduoja į šventuosius…

Juk didysis Z tikriausiai vėl eis į aikštę prasidėjus naujajam NBA sezonui ir vėl sužais jame keliasdešimt rungtynių, nes tai numato jo kontraktas. Net jei labai skaudės nugarą ir vinimis (gal iš čia sąsaja su Jėzumi) sukaltas jo pėdas.

Olimpiadoje jam tektų sužaisti vos keletą rungtynių, tačiau kontrakto su Lietuvos rinktine didysis Z neturi…

Negaliu jo smerkti už tai, kad vardan noro padėti Lietuvai iškovoti medalius – iš esmės tik vardan idealo – jis nesiryžta rizikuoti savo milijonais. 

Tačiau ar dėl to iš jo reikia daryti naująjį Jėzų?

Juk tas tikrasis Jėzus, bent jau pasak legendos, nešė kryžių aiškiai žinodamas, kas jo laukia. Nesiskundė.  Ir kankiniu tapo tik nuėjęs visą Kryžiaus kelią. Už kurį jam tada niekas nemokėjo.

 

(9 balsų, vidurkis: 4,56 iš 5)
Loading...