BlogOUT 2009: mintys po ir apie Turinio Tinklą

… Pasaulis laikosi ant žmonių, kurie ką nors daro.

Daro, nes jiems tai tiesiog patinka. Daro, nes jie tiki tuo, ką daro.

Kartais jiems pasiseka, bet nebūtinai. Dažnai jie taip ir lieka su tuo, ką daro, bet dėl to visiškai nesigaili.

Mačiau keletą tokių žmonių Palangoje, kur vyko BlogOUT. Tikriausiai jų ten buvo daugiau nei keletas, bet taip jau išėjo (gal dėl BlogOUT formato, o gal dėl lietaus), kad nesusipažinau su jais.

Bet Andrių tikrai prisiminsiu ilgam ir tikiuosi, kad jo noras daryti tai, kas patinka ilgainiui neišnyks.

…Perskaičiau visus dalyvių atsiliepimus, kuriuos radau Informacijos mišrainėje ir negaliu susilaikyti nepacitavęs savo bendravardžio (kuris dar ir aria) minčių po susitikimo Palangoje:

Blogeriai vis dar konkuruoja ir pavydi populiarumo One‘i. Konkurencija sveika, bet taip dramatizuoti situaciją kuri yra šalyje (ir šiaip pasaulyje)… O gal tai tik dalyvių amžiaus problema. Ar per lėtai atsirandančių rezultatų. Na nežinau, niekad labai į tai nesigilinau. Na bet diskusijoje pasigirdo ne viena nuomonė, kad kovoti su one‘išku ar delfišku flood‘u reikia edukaciniais metodais. Tai pagirtina. Nors aš nemanau, kad tie negeriečiai sėdėdami vienoje salėje, suprastų, kad kalbam apie juos :). Tai verčia abejoti ir tuo ar edukaciniai projektai pasiektų tikslą. Faktas tas, kad visi mes internetą suvokiam savaip. Daug kam jis tebėra žaislas ir žaidžia su juo kiekvienas pagal savos smėlio dėžės taisykles. Greičiausiai visam tam apie ką ten kalbėjom tiesiog reikia laiko. Viskas susitvarkys savaime. Visada susitvarko.

Žinote, nežinau, kas yra one.lt. Tai yra, iš principo žinau, kad tai kažkokia pažinčių ir pašnekesių svetainė, bet niekada ja nesinaudojau.

Todėl man buvo šiek tiek keista išgirsti tuos paniekinančius (?) šūksnius vienai dalyvei prisipažinus, kad ji naudojasi one.lt.

Keista buvo todėl, kad laisvieji menininkai (o būtent tokiais save laiko dauguma bloggerių, dažnai priešpastatydami save „tradicinei žiniasklaidai“ ir visaip stengdamiesi nuo jos atsiriboti)  tokie netolerantiški ir nepakantūs. Juo labiau, kad esu 99 proc. tikras, kad tarp tų „ūbavusių“ tikrai buvo bent keli, besinaudojantys ar bent anksčiau naudojęsi one.lt.

Jei atvirai, tai man asmeniškai one.lt yra visiškai tapatus twitter’iui.  Žmonės, besinaudojantys one.lt, twitter ir net – atsiprašau visų ineternautų už šventvagystę – Facebook’u man panašūs į žmones, vaikštančius į bažnyčią ir įrodinėjančius, kad Dievas yra, ir kad po mirties tokie kaip aš pateks į pragarą.

Bet man niekada nekilo noras niekinti tuos žmones, jei jie tiki. Nesvarbu kuo: twitteriu, V.Adamkaus moraliniu autoritetu ar nuodėmių atleidimu ir amžinuoju gyvenimu.

Tai tiek apie BlogOUT atmosferą.

Dabar – apie Džiugo Palangoje pristatytą projektą Turinio tinklas

View more documents from blogout.
Graži idėja… tik, mano subjektyvia nuomone, neįgyvendinama.
Neįgyvendinama ta prasme, kad ji neduotų tų rezultatų, kurių tikimasi. Tai yra, nesišspręstų tų, pasak Džiugo svarbiausių problemų:
 • Kaip didinti skaitytojų skaičių?
 • Kaip turėti daugiau prenumeratorių?
 • Kaip užtikrinti komentarų kokybę?
 • Kaip pelnyti nuorodų?
 • Kaip daryti įtaką?
 • Kaip neišsekti?

Neišspręstų todėl, kad (mano subjektyvia nuomone):

 • Skaitytojų skaičių didina ne vieta, kurioje yra tekstas, o teksto kokybė, jo aktualumas ir autoriaus patikimumas. Pastarieji dalykai neatsiranda sukūrus naują puslapį, jų šaltiniai du: laikas ir kompetencija. Klausimas: ar labai padidėtų nežinau, OpinijosCommon sense ar Pdfontour skaitytojų skaičius, jei ten savo tekstus pradėtų skelbti maistasausims ar adreview? Atsakykite patys.
 • Prenumeratorių skaičius didėja, kai skaitytojas supranta, kad užsiprenumeravęs jis gaus tekstus, kurie bus skaitomi. Prenumeruojamas ne kiekis, o kokybė.
 • Komentarų kokybę užtikrina ne tekstų kiekis, o tinklaraščio (ar tinklo) autorių pastangos siekti, kad komentarai būtų kokybiški. Kuo daugiau tekstų (ir kuo daugiau komentarų), tuo šis uždavinys reikalauja daugiau pastangų. Mano asmeninis pastebėjimas rodo, kad šiandien daug kam komentarų kiekybė gerokai svarbesnė už kokybę.
 • Nuorodų skaičius nėra tiesiogiai susijęs su teksto vieta. Štai, pavyzdžiui, aš pastaruoju metu įdedu nuorodą į vos ne kas antrą (na, gal kas trečią) uagadugu tekstą ir į maždaug kas penktą (na, gal kas septintą:) Simono Bartkaus įrašą. Žinote, kodėl? Todėl, kad jie profesionalūs. Ar dėčiau nuorodas į juos, jei jie būtų Turinio tinkle? Taip. Bet ar dėl to kiti, Turinio tinkle esantys tekstai taps labiau profesionalūs?.. Anksčiau gana dažnai dėjau nuorodas į RedTape, tačiau pastaruoju metu – nebe. Nes jau mėnesį ten nėra nė vieno naujo įrašo… Be to, nuorodų problema Lietuvos žiniasklaidoje yra atskira tema – ją spręsti reikia kitokiu būdu nei kuriant tinklą. Bet spręsti daug kas nenori, nes nori…nuorodų…
 • Įtaka nėra susijusi su Tinklu. Ji susijusi su tekstu ir (ilgainiui) su autoriumi. Prisiminkite V.Adamkaus balsavimo istoriją. Tinklo nereikėjo.. Pažiūrėkite, kokio dėmesio delfi.lt sulaukia N.Vasiliauskaitės tekstai ir kiek jo pritraukia, pavyzdžiui, A.Spraunius?
 • Išsenkama arba ne nepriklausomai nuo to, ar tu Tinkle, ar ne. Išsenkama dėl laiko, noro, pastangų stokos. Jokie tinklai šios probemos neišspręs, nes tai – asmeninė problema.

Tiek apie problemas ir jų santykį su Tinklu.

Dabar apie Alternatyvą. Džiugo nuomone, vienas iš pagrindinių Turinio Tinklo tikslų būtų „sukurti centrinį portalą visiems tinklaraščių skaitytojams – „soft news“ alternatyvą tradiciniams portalams.

Neužpykite, bet visiška utopija.

Jau per Login 2009 sakiau: tinklaraščiai niekada nenukonkuruos „tradicinės žiniasklaidos“.

Dabar dar pridursiu: kol tinklaraštininkai galvos, kad tai įmanoma ir kurs planus, kaip tai padaryti, blogosfera liks ten, kur ji dabar yra – iš esmės užribyje.

Paradoksas – kalbėdami apie konkurenciją „tradicinei žiniasklaidai“ ir peikdami delfi, alfą ir kitus „tradicinius“ portalus už menkavertį turinį blogeriai ketina konkuruoti su „tradicija“ siūlydami „soft news“ – tą patį menkavertį turinį. Menkavertį ta prasme, kad didžiausia vertė skaitytojui visada yra naujienos arba tai, kas vadinama „hard news“.  O komentaras ir nuomonė atsiranda tik tada, kai yra ką komentuoti, tai yra, kai yra žinia.

Būtent dėl šios priežasties – todėl, kad su labai retomis išimtimis, bloggeriai nepraneša naujienų – tinklaraščiai niekada ir nepakeis tradicinės žiniasklaidos. Jie gali ją papildyti, kaip kad „Lietuvos rytą“ papildydavo „Krepšinis“, „Vartai“, „Greitkelis“ ar vis dar „Stilius“, tačiau jie negali egzistuoti be jos.

Turinio Tinklas negali tapti alternatyva tradiciniams portalams. Vien jau todėl, kad iš esmės visi bloggeriai (nors dalis jų, žinoma, tai išdidžiai neigs ir ūbaus kaip per BlogOUT 2009 dėl one.lt) ir sukūrus Turinio Tinklą, ir toliau lankysis „tradiciniuose“ portaluose, kad pasisemtų idėjų savo įrašams…

Be to, Turinio Tinklas, kad jis gyvuotų ir bent jau labai maža dalimi galėtų padėti spręsti problemas, kurias įvardijo Džiugas, turėtų būti stabilus ir ilgalaikis projektas.

Kiek, be Džiugo, Lietuvoje yra bloggerių, pasirengusių kasdien skirti 1-3 savo asmeninio laiko Turinio Tinklui? O gal visi tikisi, kad Džiugas jį įgyvendins ir plėtos vienas? Jei ne, parašykite Džiugui laiškelį, įsipareigodami nemokamai dirbti prie Turinio Tinklo kokius porą metų:)

Jei parašysite ir jūsų, pavyzdžiui, bus daugiau nei trys, įdomu bus paskaityti komentarus. Prisiminus BlogOUT nuskambėjusius priekaištus dėl apgaulingų pavadinimų, natūraliai kils klausimas: kaip į tuos bendraautorius ir/ar redaktorius reaguos Lietuvos blogerių bendruomenė? Kaip ji, pavyzdžiui, susitars dėl komentarų ir tekstų kokybės ar dėl tų pačių pavadinimų?

Išeitis galėtų būti paprasta – Tinklo Turinys yra komercinis projektas, kuriam paramos pradžiai galbūt būtų galima paprašyti kad ir iš Spaudos rėmimo fondo. Bet čia ir vėl problema: formalios bloggerių bendruomenės nėra, jai formaliai atstovaujančių – taip pat. Be to, problema išliks – tie, kas Džiugui neparašys, atsiradus pinigams, labai norės juos skaičiuoti…:)

Nenoriu, kad galvotumėte, jog peikiu Turinio Tinklo idėją vien dėl to, kad eilinį kartą ką nors sukritikuočiau. Priešingai, labai norėčiau, kad Turinio Tinklas atsirastų, nes jo verte neabejoju. Ir žaviuosi Džiugo pastangomis bei entuziasmu (kada nors jį neabejotinai vadins Lietuvos tinklaraštijos architektu)

Tačiau, mano nuomone, šiandien jam atsirasti dar nėra pakankamų prielaidų (profesionaliai rašančių bloggerių skaičiaus, kokybiškų tekstų kiekio, pagaliau – pakankamo interneto skvarbos lygio).

Todėl lieku prie savo ankstesnės nuomonės – į tinklaraščio rašymą šiandien reikia žiūrėti kaip į hobį. Tokį pat, kaip pašto ženklų, antikvarinių monetų ar porcelianinių žaislų kolekcionavimą. Kartais toks hobis tampa aistra ir kartais (ne visada) prabėgus keleriems (keliolikai ar keliasdešimt) metų paaiškėja, kad ta aistra sukūrė vertę.

Taip retai nutinka tiems, kurie kolekcionuoti pradeda ne vedini aistros, o galvodami apie vertę…

P.S. Esu jau sakęs, kad laikau save ir blogger’iu, bet BlogOUT 2009 kažkodėl tai jaučiausi šiek tiek svetimas. Jei nei Vaidas, tikriausiai būčiau pasijautęs kaip kokiame partijos suvažiavime:)

(7 balsų, vidurkis: 4,43 iš 5)
Loading...
 • WU

  Jei dėl visų socialinių portalų, tai nėra jie tokie baisūs kaip daug kas dabar „ant bangos“ bando čia piešti. Kalbant apie one.lt, tai jis labiausiai pritaikytas paauglių auditorijai, nes skirtas labiau pažintims užmegsti, be to visokios funkcijos kaip nuotraukų vertinimai ir panašiai. Grynai pritaikytas jiems. Nematau nieko blogo, kad žmonės juo naudojasi. Facebook’as yra rimtesnis. Turi begalę įvariausių funkcijų (application’ų), kuriose tikrai kiekvienas gali rasti sau naudingų. Viskas priklauso kaip kas naudojasi. Aš turiu facebook account’ą. Iš tiesų, patogu bendrauti su pažįstamais žmonėmis, mieliau juo naudotis negu email’u, nes atrodo paprastas dalykas, kaip žmogaus nuotrauka, suteikia didesnį jaukumą. Studentams ypač patogu dalintis informacija, nes nereikia kiekvienam priseginėti ar rašinėti asmeniškai, padarai wall postą, kūrį mato visi tavo draugo statusą turintys žmonės. Taip pat lengva sekti visas naujienas, nes gali užsiprenumeruoti, kad ir kokį „Economist“ ir nuolat gausi newsfeed’ą. Manau, visa pseudokritika socialiniams portalams yra iš piršto laužta, kitaip tariant visi šneka, kad tik šnekėti. Ir šiaip facebook’u naudojasi nemažai žmonių, kad ir, Artūrai, Jūsų kolegų žurnalistų. Taip pat yra tokie vartotojai, kaip Vyriausybė ir pan.. Mano nuomone, pilti pamazgas ant facebook’o yra labai panašu į šiukšlių pilimą ant blogų, nes tiek facebook’e, tiek ir bloguose yra tokių, kurie rašo ką valgė pietums ar kokios spalvos kelnes nusipirko.
  Pritariu nuomonei, dėl blogų, kad jie nepakeis tradicinės žiniasklaidos. Vien blogo prigimtis yra „dienoraštis“, tai yra subjektyvus dalykas, o žiniasklaida turėtų stengtis būti kiek įmanoma objektyvesnė. Taip pat retas blogeris, pakomentuoja kažką, apie ką nebūtų parašęs delfis, todėl veidmainiška sakyti, kad neskaito tradicinių portalų. Dažniausiai blogų kokybė pasibaisėtina, kaip ir Artūras teigė, rašoma dėl kiekio arba norint save pareklamuoti. Taip pat pritariu čia kažkada parašytam Valentino komentarui „jei gali nerašyti blogo – nerašyk“. Kad žmogus sugebėtų sudominti savo įrašais, manau, turi būtį nemažai pasiekęs savo profesinėje srityje, kitu atveju man jo nuomonė nelabai įdomi. Manau, blogų manija turėtų artimiausiu metu atslūgti, nes tai darosi panašu į madą ir būdą savo tuštybei patenkinti. Labai retas blogas yra geras. Nuolat lankausi tik šiame bloge, kartais užsukui pas Liutaurą ar Common Sense.
  Artūrai, teigiate, kad jautėtės svetimas, patekęs kaip į partijos suvažiavimą, kodėl? Pabandysių atspėti, kad dauguma ten susirinkusiųjų buvo profesiniai nuliai arba tiems kur kažkokia profesija šviečia tik ateityje? Ir tie, kurie rašo blogus, nes visi dabar juos rašo?

  • WU, aš labai, žinoma, atsiprašau, bet kažkaip praleidau, kas ten pila pamazgas ant Facebook’o?…:)

   • WU

    Artūrai, neturite už ką atsiprašinėti, kometaras bendro pobūdžio, asmeniškai išskyriau jums klausima pačiame jo gale, į kurį neatsakėte :( dėl pamazgų pilimo, ne apie Jus kalbu, o tiesiog, kad dabar pasidarė madinga tai daryti. Tie kur jūs sakėte apie paniekinančius šūksnius merginai, kuri naudojasi one.lt. Sakau bendrai, pas mumis visi mėgsta LOTI. Čia panašiai kaip kad ir su Leolt: „leolt blogai, nes yra blogai“..

    • WU, pagalvojau, kad klausimas dėl to, kaip jaučiausi, buvo retorinis… Mano atsakymas būtų: pirmiausia, turbūt todėl, kad buvau beveik dvigubai vyresnis nei dauguma ten buvusių, o antra – nes esu „dėdė su šlipsu“, kuriam nereikia pripažinimo…

     O dėl Leo LT, tamsta esate neteisus. Tai tikrai labai blogai ir priežastis esu ne kartą įvardijęs.

     • WU

      Dėl leolt, yra bendra replika tiems žmonėms, kurie šneka, kad tik šnekėti. Tie kurie dažniausiai nežino apskritai leo yra. Jūsų argumentuotą nuomonę ne kartą girdėjau jau šiuo klausimu.

     • Rimantas

      Negražu meluoti.

    • nerijus

     WU

     Pritariu Rimantui- nemeluokit, kas liečia LEO. Kalbėkit tik už save.

 • WU

  Beje, Artūrai, tame pačiame facebook’e lietuva.lt naudoja BNS infromacija: „Europos monarchų akivaizdoje simboliškai atidaryti Valdovų rūmai“ visas straipsnis po antrašte, o apačioje „Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.“ Juokinga smulkmenėle, kad straipsnis BNS’o, o nuotrauka Jūsų „draugų“ ELTO’s: „Dainiaus Labučio (ELTA) nuotrauka“

 • 7x

  Man blogerių bendruomenė atrodo klasikinis subkultūros atvejis. Jis atrodo taip: „aš ir mano draugai žaidžiam stalo futbolą, mes kalbam tik apie stalo futbolą ir kiekvienas pas save turim stalo futbolo stalą. Kiek pastebėjau stalo futbolas yra baisiai paplitęs Lietuvoje, tik keli iš mano pažįstamų nėra jo žaidę. Bet kyla klausimas – kodėl per sporto žinias kalbama tik apie krepšinį?“
  Negi tiek daug žmonių skaito blogus, kad reikia kelti web 2.0 revoliuciją ir reikalauti dėmesio bei pripažinimo? Blogai juk niša. Kompiuteriu moka naudotis toli gražu ne visi, dar mažiau iš jų pajėgūs naudotis internetu. Dar mažesnė dalis yra taip įvaldžiusi internetą, kad geba palikti komentarą delfyje. Tik mažytė kruopelytė šių komentatorių pajėgia rašyti kultūringus ir mandagius, bei įžvalgius pasisakymus. Ir, manau iš šios kruopelytės dalis skaito blogus. Ir rašo. Kas žino, gal ateityje blogai bus itin svarbūs, o gal užsimirš kaip yahoo paieškos variklis. Tačiau turi užaugti visa interneto karta ir išmirti mamutai, o juk dar nė popierinė spauda neišnyko! Gausu ir 40-mečių, kuriems žodis „internetas“ skamba taip pat paslaptingai kaip „kvantinė fizika“. Interneto žmonės pamiršta, kad dauguma žinias sužino per televizorių ar radiją, ne per twitter’į ir net ne per delfį.
  Kaip hobis blogai yra puiku, rašymas, komentavimas, diskutavimas yra jėga, bet reikia nepamiršti perspektyvos, mat susireikšminimas būdingas kiekvienai subkultūrai.

  • Leiskite Jums priminti, kad blogas.lt yra 8 lankomiausias tinklalapis Lietuvoje, pralenkiantis zebra.lt, balsas.lt, diena.lt, panele.lt, klubas.lt, vtv.lt, tv3.lt, atn.lt, zmones24.lt ir kt. Čia ir yra esmė, kad žmonės skaito blogus net nesuprasdami, kad tai blogai.

 • Jonas Žvelgaitis

  Na, Artūras jau ne tik blogeris, bet kietuolis blogeris, savas tarp savų, o tokiems civiliokams kaip aš, tai jau ir visas liūtas blogeris. Beveik visur pritardamas Artūro pastaboms apie turinio, autorių ir pan. svarbą, noriu kai ką pastebėti, gal sustiprinti ką Artūras jau minėjo.

  Gerbiamoji internetine (nežinau, kaip kitaip pavadinti) bendruomene,
  Jūs žavingi, nuostabūs, įdomūs, informatyvūs ir visokie, kokie tik norite!!!
  Tačiau liūdna tai, kad galiu apie jus ir jūsų blogus, tinklus, tinklelius pasakyti štai ką: NA IR KAS? Štai čia yra didžioji jūsų tragedija, kad galiu taip pasakyti. Na ir kas, kad jūsų tekstai geri, informacija svarbi ir t.t., jei niekas to nemato? Kiek yra jūsų? Šimtas? Trys šimtai? Keli tūkstančiai? Nežinau, jūs žinote, bet manau tikrai negausiai. O jums suprantama, kaip vertinamas laikraštis, turintis tik kokį tūkstantį skaitytojų? O kiek turite skaitytojų jūs? Truputį pavaikštinėjau po jūsų blogus – pasijutau atsilikėliu ir akmens amžiaus atplaiša – kokie terminai, trumpiniai, angliškumai, kokie specifiniai slengai ir žargonai!!! Na ir ką? Nesupratau ir išėjau – nes kai nesupranti, tai ir neįdomu. O bandote pretenduoti į kažkokiues socialinius reiškinius, konkuruoti su spauda, gal net TV?? Nebūkite naivūs. Pabandysiu keliais punktais kai ką jums pasakyti.

  1. Neturite auditorijos. Ir atrodo, kad neturėsite, nes nesistengiate būti suprasti. Atrodo, kad esate įdomūs sau patiems, tai netgi sukelia jums išskirtinumo pasitenkinimo, tačiau neveda niekur, tik į sektantišką uždarumą.
  2. Kad ir kokius tinklus, paieškas ir t.t. susikursite, vis tiek pasmerksite save uždaros bendruomenės likimui, nes esate pernelyg specifiniai ir subyrėję temomis, turiniu. Beje, apie turinį: pastebėkite, kurie straipsniai DELFI‘je susilaukia daugiausiai komentarų? – kurie suprantami, artimi, svarbūs daugeliui.
  3. Kiek supratau, nėra profesionaliai tuo užsiimančių, t.y. iš to duoną valgančių. Vadinasi, nėra jūsų veiklos vertės kriterijų, vadinasi klestės vidutinybė, profanizmas ir viskas egzistuos bendrame katile su tam tikrų profesinių ambicijų jau turinčiais.
  4. Nekvestionuoju – tikrai yra jūsiškių konceptualiai mąstančių, tačiau savo darže. Jums būtina priimti į savo tarpą neišmanėlių tokių kaip aš, eilinių potencialių vartotojų, tačiau gebančių konceptualiai mąstyti iš savų pozicijų ir kartu su jais ieškoti bendro, gal dar net neegzistuojančio koncepto (o gal seniai egzistuojančio, šalia padėto, bet nesurasto).
  5. Nepamirškite elementarios tiesos: jūs niekam nesate nei reikalingi, nei įdomūs (kol kas išskyrus jus pačius). Nebus jūsų, atsiras kiti, sugebantys būti reikalingais. Turite du kelius: likti (nepriklausomai nuo techninio lygio) uždara, savimi besimėgaujanti, o vėliau išsikvepianti bendruomene arba išeiti į visuomenę, bet tada turite būti suprantami, reikalingi, įdomūs ir t.t. Kelias vienintelis, kaip sako geras patarimas: „keep it simle, stupid“, – daryk tai paprastai, kvaily. Tapsi protingu, kai tave supras.

 • tomas

  Viena grupelė vaikinų nusprendė pajuokauti, užsiregistravo one.lt ir įvertino visas tuo metu esančias „tope“ nuotraukas — vienetu (vertinimo skalė nuo 1 iki 30, vertinimo taškus galima nusipirkti). Kas iš to išėjo galima pamatyti čia: http://eblog.lt/antione/2008/04/12/ekperimentai-tik-pamegink-nuotrauka-ivertinti-1/. Ir man atrodo, kad čia netgi ne one.lt problema, o tėvų tų vaikų, kurie tuo pačiu one.lt naudojasi.

  • tomai, ačiū už nuorodą. Geras eksperimentas. O rezultatai…

  • nerijus

   tomai
   gera nuoroda ir eksperimentas :)

   Problema tame, kad vaikai praranda tėvų kontrolę, o tiksliau- jų niekas nekontroluoja, kai sėdi prie kompiuterio. Žinau šią paroblemą, nes matau, kaip draugės sesė elgiasi, kai tėvai nieko nesupranta apie internetą.
   Paskaičius jos oną.lt forumą- galima ir šoką gauti.
   Kalbama apie alkoholio vartojimą, parūkymą ir net apie..“sex“ ( kaip V.Adamkus pasakė ) ir tikrai ne dėl to, kad tai reiškia „šypsokitės“ jus fotografuoja.
   Suprantama, kad jai 14 metų ir kaip normaliai merginai, jai rūpi vaikinai. Bet, ar tam nėra ribų? Ar mes senstame? Ar tuom galima pateisinti jų rašliavas?

 • Jonas Žvelgaitis

  Kaip sako, „ne į temą“. Atsiprašau Artūro, gal kiek pažeisiu teritorinę etiką, bet reikalai žurnalistiniai, žiniasklaidiniai. Noriu padėkoti Lietuvos Ryto televizijai (Edmundui Jakilaičiui) už vakar itin operatyviai padarytą Michael Jackson atsisveikinimo renginio įraša su vertimu lietuviškai. Gal taip išskirtinai neakcentuočiau, bet Lryto TV adekvačiai netikėtai situacijai pasielgia jau ne pirmą ir ne antrą kartą. Dar kartą dėkoju ir linku jiems sėkmės, jie tampa mano favoritais.

  Gerbiamieji interneto žmonės! Tai gyvas pavyzdys, kaip galima užkariauti publiką, pratęsdamas aukšciau rašytą dar kartą sakau: būkite reikalingi, žinoma, jei norite tokiais būti. Jei, kaip rašo Fredis, organizuosite savo renginius pabėgdami nuo to, kas svarbu visai Lietuvai, dėl ko pas mus atvažiuoja Karaliai ir Prezidentai, pasmerksite savo nedidelę bendriją idėjų, pasiekimų, interesų kraujomaišai ir jūsų tiesiog neliks, arba tapsite sekta.

  • Jonai, nebūkite fredis. Niekas niekur nebėgo, renginys vyko liepos 4. Spėjau grįžti į Vilnių, spėjau pakabinti vėliavą, karaliai man neįdomūs, V.Adamkaus priėmimas – taip pat. Dainų šventę žiūrėjau. O šiaip jau tai ne fredžių reikalas, ką žmonės per šventes veikia ir kaip jas švenčia.

   • Jonas Žvelgaitis

    Gerbiamas Artūrai,

    dabar, kai tapau palygintas, dar labiau suabejojau: ar tik Fredis nėra Jūsų, Artūrai, tinklaraščio marketinginis projektas? Sutinku, spalvos jis tikrai suteikia.

    Suprantu, kad ne mano reikalas, bet sunku patikėti, jog Karaliai Jums neįdomūs, Lietuvos Prezidentas Jums neįdomus? Kaip čia taip?

    Sutinku, kad niekieno ne reikalas (ypač ne Fredžių) , kaip kas švenčia. Kita vertus, o kodėl ne reikalas?

    Mažas klausimėlis. Jūsų bloge kažkas sugedo. Negaliu padaryti vertinimų po (ne)patikusiais tekstais.

    Pagarbiai, J.Ž.

    • nerijus

     Jonai Žvelgaiti

     Jei Artūras yra laisvamanis ( kaip galima buvo suprasti iš jo pasisakymų ), reikia suprasti, kad Karaliai jam nerūpi, nes jie yra tik krikščionybės, vieni iš simbolių.

     Kas dėl vertinimų „geras“, „blogas“:
     taip yra senai ir darau prielaidą, jog neleidžiama vertinti „fredžiams“ ( Artūras užsiminė, jog jis jau daro priemones prieš tokius rašytojus ir jos puikiai veikia ), kaip yra sakoma: daromas valymas.
     Paneikite- Artūrai, nes apie tai jau klausiau ir Jūs net neatsakėte.

     • Dėl „geras“ ar „blogas“ gali būti problema interneto naršyklėje :), nes kiek atsimenu, tai kažkur JŽ (Jonas Žvelgaitis) rašė, kad Artūras jį pažįsta (tai negi pažistamą prilygins Fredžiui? :))… Beje, ne į temą: kažin, kodėl pseudonimas yra būtent Žvelgaitis? Šiaip, labai įdomu :)

     • nerijus

      Aš, kaip Arnas Klivečka, dažnai esu sąmokslo teorijų ieškotojas :)
      Ir taip, nuo paauglystės :)
      Jei, tai būtų tinkliaraščio problema, tai Artūras ar jo administratorius būtų atsakęs, nes pastarajam rašiau e- laišką :)

     • Jonas Žvelgaitis

      Gerb. Nerijau, aiškinausi, specai paaiškino, kad blokuoti vertinimus galima, bet paprastai rimti blogeriai tuo neužsiima. Todėl darau prielaidą, kad šita funkcija sugedo ir netrukus visų mūsų džiaugsmui pataisys:)

      Gerb. Simai, kažkada rašiau, kad Artūras žino mano tikrą adresą su vardu ir pavarde. Nemačiau reikalo slėpti, nes nesu nei VIP’as nei šnipas. Žvelgaitis buvo žiemgalių kunigaikštis, o aš iš tų kraštų. Na, jei ne gyvenime, tai bent internete garbingai, nors, atrodo, tampu Fredžiu..:)

     • Jonai, aš neprašiau paaiškinti kas yra (buvo) Žvelgaitis, nes tikrai labai gerai žinau. Bet atsakyma supratau :) Puikiai suprantu, kad Žvelgaičiu gali pasivadinti tik su tais kraštais susijęs žmogus. Mano įtarimai šiuo klausimu pasitvirtino :) Bet man dėl to tik daugiau klausimų iškilo… :)

     • nerijus

      Sistema „sugedus“ jau daugiau nei savaitė. Bent aš taip pastebėjau :)

 • Nors šiaip ir pats galvoju panašiai kaip Artūras, bet aš turbūt pramiegojau tą vietą, kur jie planavo nukariauti tradicinę žiniasklaidą. Arba kažkaip ne taip ją supratau. Aš į turinio tinklą kažkodėl pažvelgiau kaip į patogų įrankį susirinkti skirtingos info viena ir ta pačia tematika. Ir tik tiek. Mačiau, kad ten tikslų keliama daugiau, jais nelabai patikėjau. Esu visiškai įsitikinęs, kad vien korektiškai veikianti meta būtų didelis pasiekimas.

 • Šmočiukas

  Aš tik trumpai pritarsiu kai kuriems ankstesniems komentarams (pakankamai išsamiems), kad tinklaraščiai yra pačių rašytojų pernelyg sureikšminami. Jau nuo paties šlykštaus ir atstumiančio kalbos svetimkūnio „blogas“ darosi tikrai bloga. Aš čia lankausi tik dėl to, kad įdomios – aštrios – Artūro mintys ir (labai sąlygiškai bei rezervuotai) kai kurių komentatorių pasisakymai.
  Bet jeigu pažinočiau Artūrą asmeniškai, mielai iškeisčiau pasiskaitinėjimus ir pasirašinėjimus čia į „gyvus“ pokalbius po krepšinio prie alaus bokalo :) Taip kad forma ne tokia ir svarbi, kaip turinys.
  P.S. į pažintis nesisiūlau, bet ir neatsisakau :))

 • Sutinku su Artūro nuomone, kad į tinklaraščio rašymą šiandien reikia žiūrėti kaip į hobį. Pats taip pat turiu blogą. Jis man įdomus tol kol turiu jam laiko ir noro, tol kol jis man teikia šiokį, tokį malonumą. Kurdamas blogą nenoriu savęs prievartauti. Pavyzdžiui koks absurdas būtų kolekcionuojant markutes nemiegoti naktimis ir sėdint prie stalo dėlioti, dėlioti ir dėlioti pašto ženklus iš vienos vietos į kitą tikintis tokiu būdu pakelti savo kolekcijos vertę. Kolekcijos vertė priklauso nuo markučių vertės, o ne nuo to kokia eilės tvarka, kaip ir kokiame albume jos bus sudėtos.

  Taip, kad jeigu turime laiko, be prievartos ir įsipareigojimų kurkime tinklaraščius (kolekcionuokime markutes), dalinkimės savo subjektyvia nuomone ir nesvaikime, kad ateis laikas, kai įvairių „tinklų“ pagalba tapsime reikšmingi ir įtakingi žiniasklaidos atstovai. To tikrai nebus, nes pašto ženklų kolekcija bus įdomi tol kol jį tebus pašto ženklų kolekcija, o jeigu ambicingas kolekcionierius tą kolekciją bandys transformuoti į neaiškaus turinio meno galeriją, tai jau bus neįdomu, nes gero lygio galerijai reikia ne tik didelių investicijų, bet ir tinkamo lygio profesionalumo.

 • shmikis

  Mano nuomone Jus visi bereikalo varot ant one.lt ir panasiu tinklalapiu, juk cia puikus WEB verslo pavyzdys kaip greitai ir pelningai isvilioti is vaiku, nesubrendeliu ar tiesiog fredziu pinigelius, verslas yra verslas :))) juk ten kiek atsimenu uz kiekviena „pabezdejima“ sumoki 2lt ar 5lt :))) (gal dabar ir dar blogiau).. Bukizmas auksciausiu lyyygiu :/

 • Brodas

  Dažniausiai skaitau jūsų blogą ir nezinau.lt,kitus tik probėkšmais.Mane domina tik tie blogai iš kurių galima pasisemti žinių ir naudingos informacijos.Deja vertų dėmesio blogų nedaug,mieliau skaitau užsienio blogus anglų ir rusų kalba. one lt skirta paaugliams ir pažintims,sau radau alternatyvą http://lt.netlog.com/ Nors ir ten neidealu.

 • Giedrius

  Kadangi straipsnyje buvo ne kartą paminėtas one.lt, tai apie tai ir pradėsiu. Pačioje pradžioje A. Račas prisipažįsta, kad nežino, kas tai yra ir niekada tuo daiktu nesinaudojo. Suprantama, be abejo. Bet gina one.lt, lygina jį su twitter’iu ir t.t. Mano nuomone, tiek „stumiant“, tiek ginant, reikia apie tą daiktą kažką išmanyti. One.lt atveju – būtina žinoti KODĖL ant one.lt „važiuojama“, KODĖL kai kas pradėjo ūbauti, kai toji mergina pasakė, kad naudojasi one.lt. Gėtė yra pasakęs, kad ko nesupranti, tas tau nepriklauso, taigi, kuo nesidomi, ko neišmanai, apie tą geriau ir patylėti.

  Kalbant apie tą Turinio tinklą, tai, be abejo, su daugeliu A. Račo minčių tenka sutikti. Bet pati idėja, sprendžiant iš tų skaidrių, šio straipsnio, man patinka (na, nedalyvavau tam uždaram aukštuomenės pokylyje). Taip, tinklaraščiai nenužudys tradicinės, profesionalios, komercinės žiniasklaidos, bet kad bus tam tikra alternatyva, konkurentas, vers ją kažkiek keistis, tai faktas. Aš jau ne vienerius metus skaitau lietuviškus tinklaraščius ir man įdomu. Nesakau, kad atradęs tokį dalyką kaip blogus visai neskaitau didžiųjų portalų, bet kad skaitau juos daug rečiau ir man jie daug mažiau svarbūs, tai faktas kaip blynas. Kuo aš kitoks nei kiti 3 mil. tautiečių? Aišku, niekuo, nebent tuo, kad apie internetą ir kompiuterius išmanau daugiau, internete prabūnu ilgiau nei statistinis pilietis. Atsiremiame į tai, kad tinklaraščiai nėra tokie populiarūs, skaitomi, būtent dėl to, kad daugumos žmonių kompiuterinis, internetinis išprusimas labai mažas, bet kad padėtis neišvengiamai ir gana greitai keičiasi į gerąją ir tinklraščiams palankią pusę, tai dar vienas faktas. Žmogui, nei apie kompiuterius, nei apie internetą ypatingai neraukiančiam, internete, po, tarkim, sunkios darbo dienos, praleidžiančiam pora valandų per dieną, rasti įdomius tvarkaraščius, pradėti naudotis RSS yra daug sudėtingiau nei virtualiame pasaulyje mirkstantiems moksleiviams, studentams, geek’ams ir panašiems, tad negi tas kažkoks Turinio tinklas nebūtų jiems puiki pagalba?

 • rokas

  Artūrai,

  Na ir nuvylėt mane. Suprasčiau jei Brazauskas rašytų „Jei atvirai, tai man asmeniškai one.lt yra visiškai tapatus twitter’iui. Žmonės, besinaudojantys one.lt, twitter ir net – atsiprašau visų ineternautų už šventvagystę – Facebook’u man panašūs į….(truputį kvankštelėjusius – čia jau aš perfrazuoju)“

  Tačiau jūs nesate Brazauskas. Jūs pelnėte metų interneto žmogaus vardą. O tai reiškia tam tikrą atsakomybę. Ech, kai metų interneto žmogus parašo tokius komentarus, tai ko čia stebėtis, kad Lietuvoje taip silpnai su inovacijomis.

  Jei jūs nesuprantate Facebooko ir Twiterio grožio, tai bent nieko nerašykit. Šios dvi kompanijos yra (mano nuomone) inovatyviausias pastarųjų 5 metų kūrinys pasaulyje – produkto, darbuotojų, verslo prasme. Siličio slėnyje nei viena kita kompanija nesulaukia tiek kalbų, kiek šitos dvi organizacijos.

  Aš asmeniškai naudojuosi Facebook’u, bet beveik nesinaudoju Twiteriu. Nesinaudoju turbūt iš savo tamsumo. Tačiau manau, kad Twiteris yra puiki kompanija, ir manau, kad po tam tikro laiko atrasiu ir jo grožį, kaip kad atsitiko su Facebook’u, ir kitais inovaciniais produktais.

  Bet kuriuo atveju, manau, kad jūsų blog’as yra puikus :).

  P.S. Po 1 metų tikiuosi prisijungti prie jūsų twiteryje.

  • Rokai, atsiprašau, kad jus nuvyliau… bet man visai dėl to negėda…:) Bet, Rokai, kodėl norite man priversti mėgto O.Koršunovą jei man labiau patinka E.Nekrošius? Kodėl norite, kad aš klausyčiau Zvonkės, jei man gražiau dainuoja J.Šeduikytė? Nesuprantu aš twitter ir Facebook grožio, nesuprantu. Kaip ir daugelio kitų dalykų, kuriais nesinaudoju, nes jų man nereikia.

   Būkite labiau tolerantiškas Rokai, nes juk ir aš galėčiau pasakyti: ech, kai jaunas žmogus nesupranta, kas yra pasirinkimo laisvė, demokratija ateities neturi…

   Beje, pamenate second life? Tada irgi visi aikčiojo ir sakė, kad visi po metų ten persikels. Kur dabar second life?

 • Pritariu gerbiamo Artūro nuomonei dėl tinklaraščių perspektyvų. Šiuo metu Lietuvoje tai yra – ir dar ilgai išliks – hobis.

  Turi ir nori kažką žmonėms pranešt/papasakot? – tai ir rašai. Jei tai kam nors įdomu – jie perskaito. Ir nuorodą kitiems įmeta. Ar tiesiog gerą žodį kam nors pasako.

  Jei neįdomu – neskaito. Ir nuorodos neplinta. Ir atsiliepimų nėra arba yra tokie, kad jau geriau nebūtų..;)

  Žinoma, tie, kam labai svarbus pastovus skaitytojų dėmesys turi pasiryžti rašyti dažnai, reguliariai ir įdomiai arba naudingai.

  Kiti, mažiau priklausomi nuo to dėmesio poreikio, gali sau leisti rašyti norui užėjus ar progais pasitaikius:

  rašau ar ne – mano reikalas, skaitote/komentuojate ar ne – jūsų reikalas.

  Jokių, tsakant, abipusių įsipareigojimų. Būtent tokį, ir kaip regime – gana sėkmingą modelį mums demonstruoja gerbiamas Artūras.
  ________

  o dėl to Džiugo pristatyto Turinio tinklo, tai idėja žinoma gera, bet gerb.Artūras teisingai pastebėjo – tokio daikto kūrimas ir tvarkymas reikalauja arba ilgalaikio didelio žmonių skaičiaus neriboto entuziazmo arba tiesioginio finansavimo.

  Antruoju atveju iškils klausimas dėl reklamų prikaišiojimo į blogų vidų, kaip tai atsitiko LiveJournal’e.

  Tačiau toje platformoje yra maždaug realizuota tai, apie ką rašo Džiugas – galite pasižiūrėti, kaip tai atrodo patys:

  http://www.livejournal.ru/

  Yra statistika, bendra ir kiekvienam atskirai, teminis suskirstymas, populiariausi įrašai, bendruomenės, aktyviausi komentuotojai ir t.t.

  Pvz., kad geriau suprasti, kas patraukia rusakalbių žmonių dėmesį ir palyginti su Lietuvos tinklaraščiais (suprantantiems rusiškai):

  iš šiandienos populiariausių LJ įrašų – greta politikos ir pan.

  10 vieta.
  nuotraukos iš viešos žmogžudžio homopedofilo mirties bausmės vykdymo Jemene. Beje, to tinklaraščio autorius yra garsus mirties bausmės priešininkas.
  http://drugoi.livejournal.com/2988708.html

  14 vieta.
  patyrusi mergina domisi, kokį nebandytą iškrypimą galėtu išbandyti. Sulaukė daug patarimų.
  http://community.livejournal.com/ru_sex_school/1324705.html

  Įtariu, kad panašiai atrodytų ir to Džiugo išsvajoto Turinio tinklo topai..:)

 • Artūrai, labai teisingas pastebėjimas dėl noro dirbti už dyką bendram tikslui ir formalios bendruomenės nebuvimas.
  Labai dažnai tinklaraščiuose šnekama: mes turim bendrą tikslą, aiškinti pasauliui kas yra tinklaraščiai, siekti tinklaraštijos populiarumo ir pan. Bet labai retas autorius pasirašo bendroms iniciatyvoms. Džiugas ir yra bene vienintelis, kuris ne tik kalba apie bendrų iniciatyvų poreikį, bet dar ir dirba dėl jų. Jeigu ne jo pastangos ir blogoramos, turbūt nebūtų daugelio jaunų tinklaraštininkų ir aplamai tokio susidomėjimo tinklaraštija. Ir toks nenoras dirbti iš tiesų siutina, geriau tada jau ir nekalbėtų apie tokias iniciatyvas.
  Dar kas liečia apie bendruomenę. Buvo susidurta su lygiai tokia pačia apatija. Po išgarsėjusio teismo sprendimo Liutauro naudai, buvo pradėtos diskusijos su LŽS, kad galbūt galėtų tinkalraščių autoriai prisijungti ir pirmininkas pasiūlė, kad galima įsteigti šalia sąjungos ir tinklaraštininkų klubą. Tačiau paskelbus tokią idėją viešai, beveik visi komentarai buvo priešiški ir su vieninteliu klausimu: O kam?
  Nežinau ar aš taip myliu ir propaguoju tinklaraščius, ar kiti autoriai nenori bendros, aiškios, formalios bendruomenės, bet kalusimas O kam? man net nekilo. Juk tai ir taip aišku: lengviau susitarti tarpusavyje, organizuoti tokius turinio tinklus, taip pat buvo pasiūlyta sąjungos globa ir galimybė remiantis jų patirtimi organizuoti seminarus, kelti turinio kokybę. Bet dėl tokio nusistatymo, ši iniciatyva žlugo dar nei neprasidėjusi, kaip ir daugelis kitų bendrumą skatinančių iniciatyvų.
  Ir visa tai veda tik prie pesimistiės išvados, kad daugelio tinkalraštininkų nagai į save lenkti ir apie bendrumą nėra galvojama, bendros iniciatyvos yra reikalingos tik tol, kol patenkina egoistiškus poreikius: didina populiarumą ir autoriaus žinomumą.
  Nežinau, ar suteikė šis mano komentaras vertės Jūsų įrašui, tiesiog norisi pasisakyti ta tema ir išlieti jau seniai susikaupusias mintis ir patirtį.

  • Edvinai, nelabai ką turėčiau ir pridėti… Tačiau vertės suteikė – aš net nežinojau apie iniciatyvą…

  • Tiesiog vieną dieną turės atsirasti profesionalūs tinklaraštininkai. Tai kita grupė tinklaraštininkų, kuri Lietuvoje tik formuojasi. Tai tie žmonės, kurie iš to uždirbs didesnius ar mažesnius pinigus. Visai kaip tie filatelistai – hobis, kuris kai kuriems atneša pinigų ir jie tampa gan įtakingi savo gan uždaroje bendruomenėje… Mano manymu Lietuvoje jų nėra, nors Artūras, Džiugas ir dar keli laviruoja ant tos, profesionalumo, ribos.
   P.S. gali būti, kad tai nebus žmonės kurie rašys ne tik Lietuvos rinkai. Baltijos jūros regionui, ES regionui ar panašiai.

   • rašyti Lietuvos rinkai ir pragyventi iš to, šiandienai yra labia sudėtinga užduotis, reikalaujanti ne tik kūrybinių rašymo gebėjimų, bet ir noro aktyviai stengtis galvot būdus kaip gaut pinigų iš tinklaraščio ir daugybę laiko skirt planų įgyvendinimui.
    Jeigu US tinklaraštininkas glai pragyvent tik iš AdSense, tai lietuvaičiam reikia daug smarkiau pavargt. Žinoma, uždarbis iš to yra įmanomas, pragyvenimui – galbūt.
    O tas vadinamasis pro sluoksnis jau egzistuoja, tiesiog dabar galima skirstyti ne pagal pajamas, o turinio kokybę. :)

 • Pingback: „blogOUT 2009“ informacijos mišrainė | Andrius Kleiva()

 • As irgi be galo nustebau del one.lt reakcijos. Taip yra del to, kad men vis dar nemegstame lietuvisko produkto ir butinai turime tureti patyciu objekta. Man tai natrodo intelektualus tas varymas ant one.lt. Juk ten zmones eina skirtingais interesais.
  Jei narsau one.lt, tai man jau turetu but geda eit i turgu, biblioteka, papludimi? Cia yra mados varzymas. Kai mada vienus iskelia, kitus atstumia, neziurint i tai kas zmogui geriausia

  • Giedrius

   1. One.lt nėra lietuviškas produktas.
   2. „Stumti“ ant one.lt yra mados dalykas – taip teigti gali žmogus, nematęs lietuviškų svetainių topo. Nebent.

   Gaila, bet tenka pastebėti, kad daug žmonių nesupranta, kodėl varoma ant one.lt. Patikėkit, priešiškumas šiam portalui – ne iš piršto laužtas, ne dėl to, kad „nemėgstame lietuviško produkto“, dėl kažkokios mados ar kitų absurdiškų ir juokingų priežasčių…

 • A.G.

  Labas vakaras.
  Įdomu čia.
  Tik bėda – striuka su laiku. Palyginus kai jo visai nebūdavo – buvo rojuas laikas.
  Ir tik vienas sakinys.
  Manau gera interneto svetainė, kurią lanko žmonės. Bet nedaug.
  Bet pastoviai.
  Jei daug – bloga.
  Manau svetainėje turi būti visa teisinė bazė tos srities, kuioje dirbi. Operatyviai papildoma, pasirodžius naujam dokumentui.
  Turi būti technologijos, kurios naudojamos tavo darbų sferose.
  Turi būti daug rubrikų. Būrinai rubrika „Pasvarstykime“ (pastoviai papildoma).
  Na ir – naujienos (bent po vieną į dieną, t.y. tokių, kurių nėra daugiau niekur, bet kokiems 3000 žmonių labai svarbios).
  Pritariu nuomonei, kad kaip besisitengtum – naujienas žiūrės 90 proc. ir visa kita – 10 proc. (kur darbo įdėta atvirkščiai – 90 proc.).
  Bet reikia rašyti, jei turėtumei tik 3 skaitytojus (be savęs).
  Su masėmis dirbti beprasmiška – tai pražuvėliai. Beviltiški pražuvėliai.
  Reikia gyventi. Geriau be jų.

 • inf

  Kadangi tinklaraštis (blogas) yra būtinas sėkmingam SEO ir įvaizdžio formavimui, jis šiuo metu klesti korporatyvinėje terpėje. Geras pavyzdys yra Sun – http://blogs.sun.com/.

  Nors mes toli gražu ne Sun’as, aš irgi verčiu kolegas rašyti blogus į mūsų įmonės svetainę. Kadangi jie tai daro darbo metu, galima teigti, kad už blogo rašymą jie gauna pinigus.

 • Pingback: Lietuvos blogerio Andriaus Kleivos organizuota konferencija “Blogout 2009″ Palangoje praėjo lietingai ir šauniai | PDFONTOUR tinklaraštis()

 • Kadangi apie turinio tinklą nepavyko padiskutuoti pačio „Blogout“ metu, noriu keletą minčių parašyti šio įrašo komentare.

  Nors tikriausiai mums visiems atrodo, kad per dieną Lietuvoje parašoma didelė apimtis atskirų blogerių įrašų, tačiau kadangi visi žmonės, skaitantys blogus, yra šiokie tokie indvidalistai, ne visiems visas kasdienis turinys yra tinkamas ir reikalingas, tuo labiau, dar daugiau jo netinkama „news“ formatui.

  Jei paimsim mūsų blogo pvz, pamatysim, jog iš 70-ies įrašų tik kokį 10% galima būtų priskirti toms „naujienoms“.

  Iš to bent jau man seka, kad PDFONTOUR blogas nekuria žinių, o kad jame rašantys žmonės komentuoja kažkokias žinias, siūlo savo sprendimo būdus ir pan., tas turinys išplaukia iš tikrųjų žinių, paskelbtų sprendimų, todėl darau prielaidą, kad mūsų kuriamas blogas yra daugiau mažiau subjektyvių komentarų ir nuomonės reiškimo ir skelbimo vieta.

  Aišku, galbūt kiti blogai labai stipriai skelbia ekskliuzyvines naujienas, lenkiančias tradicinius naujienų portalus, tokiu atveju, jei jūs rengiat tikrai originalų turinį, siūlau sudaryti kokį dealą su vienu ar kitu Lietuvoj veikiančiu naujienų portalu. Jei jau pinigų negausit, tai bent jau aktyvią nuorodą ar banerį.

  Taip pat manau, o šitą nuomonę su Artūru per Blogout bandėm visai kaip išstudijuoti, kad šiuo metu yra vienas projektas, kuris ganėtinai aiškiu formatu padeda populiarinti tam tikrų blogų įrašus, tai atn.lt, aišku, jis nėra labai tobulas sprendimas, bet tarkim, jei didžiausiame naujienų portale arba naujai sukurtame po oficialiom žiniom tarp paprastų userių komentarų viršuje šmėžuotų aktyvios nuorodos su trumpom antraštem į susijusius blogo įrašus + prijungus visą turinio tinklo įgyvendinimą, galima būtų kažką gauti.

  Nes gyvenime, patys žinot kaip būna. Nutinka taip, kaip mažiausiai tikiesi. Tad jei vadovautis šia patarle ir prisimenant Džiugo per Blogout išsakytą mintį, „naujienų portalai niekada nesidės nuorodų“, manau, būtent nuo čia ir reikėtų pradėti ir su kuo nors susikooperuoti, o ne bandyti kurti dar vieno papildomo atskiro projekto.

  Tai tiek mano nesusigulėjusių minčių.

 • Artūrai, pagarba jums už ilgą straipsnį, kur, kas svarbiausią, IŠSAMIAI išsakėte savo kiek neigiamą nuomonę apie Turinio tinklą, o ne parašėte tiesiog „idėja neturi perspektyvos“. Kiek pasiginčysiu su jumis: esmė net ne tame, iki kokio lygio užaugs tinklaraščiai ar su kuo konkuruos ar iš ko užsidirbs, bet, mano nuomone, situacija tokia, kad dabar dauguma blogerių gyvena savuose pasaulėliuose ir net nesiima iniciatyvos (čia jūs teisus).

  Būtent čia gali būti bandos reakcija – jei Džiugas ir dar keletas aktyvių žmonių (tame tarpe ir aš) parodysime realią iniciatyvą ir pajudinsim ledus, tai tikrai manau yra tikimybės, kad paskui žmonės ateis ir ateis aktyviai. O būtent čia ir yra mano pagrindinė mintis – tinklaraštininkams galima ir toliau sėdėti savo urveliuose, nieko nedaryti ir nekeisti, susitaikyti su tuo, kad mes neturime auditorijos, neturime skaitytojų ir bla bla bla.

  O galima imtis iniciatyvos ir bent PASISTENGTI pakeisti padėtį, sukūrus tiek sau patiems patogių įrankių bendruomenės viduje, tiek stengiantis pakeisti visuomenės požiūrį į tinklaraščius. Be abejo, tam reikia iniciatyvių ir profesionalių žmonių ir laiko, o kaip pavyks – pažiūrėsime.

 • O-ne`as O-ne`u, paaugliskas soc. tinklas ir kam patinka lai naudojasi, o kas isauga i FaceBook ar pan – ju valia… Taciau tikra blogybe yra one.lt pastas… cia jau konkreciai… Va siandien perziuriu registraciju i viena rengini duomenu baze su ~450+ anketu. Is ju bene puse nurode pasto dezute one.lt ir to pasekoje… negauna nei registracijso patvirtinimu, nei veliau kazkokiso info apie rengini, nes tas pasto servisas arba amzinai uzluzes, perpildytas arba isvsi neaisku del ko praleiko savaitemsi laiskus ir grazin kaip nepristatytus… Zmonems beda nes negauna info, adminams beda, nes kemsasi serveriai ir pan… O visa tai tik pasekoje idingo iprocio kai paugliai „uzauga“ su one.lt ir nebenori keisti pasto pvz i normalias tranybas kaip gmail.com ir pan

 • Karolis V.J.

  Apie konkurenciją – Artūrai, esate naujienų agentūros vadovas, tad būtent tie blogeriai nori jūsų galvos ir valdyti laikraščius kaip melžėjos. Jie jūsų nenugalės, tačiau galbūt jie norėtų prisijungti – kiek yra žmonių, kurių įrašus galėtumėt naudot savo darbe ir siuntinėt visiems užsakovams? Kiek tokių naujienų perskaitote per dieną, kurios būtų jums malonios ne jūsų autoriteto pripažinimu, o naudingos sužinoti (taip pat ne tinklapiui tobulinti ar naujam albumui parsisiųsti).

 • Pingback: BlogOut 09 – spyglių rankiojimas()

 • Pingback: Mantas Malcius » Apgaulingi įrašų pavadinimai()

 • Pingback: TWITTER SUGUNDĖ IR KARALIENĘ()