Bloggeriai prieš blogorama.lt: nesimaudykime srutose

… Buvau sakęs, kad esu skolingas vieną įrašą..

Ilgai atidėliojau. Net nežinau, kodėl. Kažkaip mintys nesiklijavo, nežinojau, kas yra svarbiausia.

Tiesą pasakius, dar ir dabar tikriausiai aiškiai nežinau, kas yra svarbiausia. Tačiau perskaitęs pilną patoso churchill.lt įrašą, kuriame jis skelbia apie savo pasitraukimą, nes jis toks geras, o visi kiti durniai ir narcizai, supratau, kad laikas tą skolą grąžinti.

Ta skola – tai mano pamąstymai apie 10 bloggerių iniciatyvą ginti savo teises, kurias pažeidinėja blogorama.lt.

Prie šios iniciatyvos, gavęs pasiūlymą, prisijungiau nė minutės nedvejodamas. Pažadėjau ir finansinę paramą, jei jos reikės, ir savo pažadą tikrai tęsėsiu.

Taip padariau pirmiausia todėl, jog visą laiką laikiausi nuomonės, kad visus ginčus geriausia spręsti civilizuotomis priemonėmis. Teisinė pretenzija, kurią surašė Andrius Iškauskas iš AAA Baltic Service Company,  ir teismas, jei jo prireiks, būtent ir yra civilizuota priemonė, paliekanti mažiausiai abejonių.

Prisijungiau prie iniciatyvos ir todėl, kad man visada patiko žmonės, kurie ne tik kalba, bet ir bando ką nors daryti. Iš patirties žinau, kad tai nėra labai lengva, nes kalbančių visada būna keliasdešimt kartų daugiau, nei pasirengusių savo kalbas paversti darbais, todėl vien iš pagarbos Mykolo norui veikti, o ne tik kalbėti būčiau prisijungęs.

Tačiau mano sprendimą lėmė ne vien tai. Prisijungiau dar ir dėl to, kad man nepatinka žmonės, kurie negerbia kitų žmonių ir jų darbo, o dar labiau nepatinka tie, kurie bando naudotis kitų darbu, siekdami naudos sau. Ir taip darydami dar ignoruoja teisėtus reikalavimus tų, kurie dirba.

Pagaliau – neslėpsiu – esu žmogus, kurio asmeninė gerovė yra labai glaudžiai susijusi su autorių tekstais ir jų teisine apsauga. Čia kalbu ir apie save asmeniškai, ir apie organizaciją, kurioje man tenka laimė dirbti. Todėl į iniciatyvą „bloggeriai prieš blogorama.lt“ žiūriu daug plačiau ir su daug didesniu susidomėjimu, nei, spėju, dauguma šiame konflikte dalyvaujančių bloggerių. Manau, kad jei šis konfliktas pasieks teismą, jo sprendimas taps precedentu su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis ne tik Lietuvos blogosferai, bet ir visai interneto erdvei.

Tiesą pasakius, visas galimas teismo sprendimo pasekmes šiandien net sunku būtų prognozuoti. Nepaisant to, koks tas teismo sprendimas būtų, aš labai norėčiau, kad jis būtų. Vien jau dėl to, kad toks sprendimas tikriausiai būtų pirmasis Lietuvoje (pataisykite mane, jei klystu).

Prisipažinsiu – būtent daugiau galvodamas apie ateitį ir galimo teismo sprendimo poveikį visai interneto žiniasklaidai, tariantis dėl bendrų veiksmų prieš blogorama.lt, aš siūliau kreipiantis į teismą reikalauti bent minimalios, tai yra, 1 lito kompensacijos už padarytą žalą. Ir specialiai dėl to į pretenziją surašiau savo įrašus, už kuriuos pagal sutartį esu gavęs honorarų. Tikslas buvo vėlgi tas pats – kad būtų sukurtas precedentas.

Deja, mano pasiūlymas nesusilaukė dalyvaujančiųjų iniciatyvoje pritarimo – jie visi norėjo tik pagarbos sau, pagarbos jų darbui, tai yra, tik moralinės kompensacijos. Demokratija nugalėjo…:)

… Kai viskas prasidėjo, šiek tiek pasimečiau.. Ne todėl, kad kaip ir galima buvo tikėtis, naujiena apie „bloggerių karą prieš blogorama.lt“ sukėlė šurmulį ir audrą blogosferoje. Nustebino tos audros pobūdis ir nuomonių raiškos būdas.

Tiek purvo iš neapykantos iš besiginčijančių pusių blogosferoje iki tol aš tikriausiai nebuvau matęs. Perkeliant įspūdžius į kitą sferą, atmintyje atsigamino apkaltos procesas.  Jo metu argumentai buvo nebesvarbūs, viską lėmė tualetinio popieriaus kiekis ir tai, kiek kartų buvo paminėta Rusija. Apie tai, kas gi tada iš tiesų vyko daug kas pradėjo galvoti tik po kelerių metų. Kai kurie vėliau atvirai prisipažino, jog jiems gėda dėl tuometinio elgesio, tačiau tada jiems atrodė, jog elgiasi teisingai.

Neabejoju, kad kai kuriems po metų ar dvejų taip pat bus gėda dėl savo elgesio ir savo įrašų pirmosiomis kovo dienomis – kalbu tiek apie palaikančius 10 bloggerių iniciatyvą, tiek ją niekinančius.

Dar blogiau pasijaučiau, kai gavau laišką iš blogorama.lt sutuoktinės, kuri labai žmogiškai klausė manęs, kodėl teisinis ginčas virto nevaldomu vienas kito įžeidinėjimu ir pamazgų pilstymu. Tame laiške – kaip vienas pasirašiusiųjų prtenziją – taip pat buvau klausiamas, ar įmanoma kaip nors suvaldyti tą siautėjimą ir drabstymąsi fekalijomis, į kurį labai aktyviai įsijungė projektas pipedija.com., kuris, pasirodo, – kaip netikėta – yra A.Užkalnio talento vaisius. (Anksčiau pastarojo fakto nežinojau, todėl ši naujiena man sukėlė minčių apie dar vieną teisinę iniciatyvą, kurios aš asmeniškai imsiuosi).

Skaitydamas tą laišką, jaučiausi labai blogai, nes nežinojau, ką atsakyti į man užduotą klausimą. Dar blogiau jaučiausi, nes iš dalies tai juk esu prisidėjęs prie to, kas vyskta. Nesijaučiu dėl to kaltas, nes ir toliau manau, kad iniciatyva yra teisinga ir reikalinga, tačiau atsakomybė už tas pamazgas ir srutas vis tiek tenka ir man. Dėl to atsiprašau.

Kartu labai prašau visų pasirašiusiųjų pretenziją blogorama.lt, nepasiduoti užkalnių ir kitų dundukų provokacijoms ir nesiturkšti srutose, kurias išpylė ir dar pils tie, kas jaučia malonumą tai darydami. Nes lįsdami į tą pačią vonią daromės panašūs į tuos, kurie ją pripila.

Tiesiog darykime tai, ką norėjome, siekime to, ko norėjome pasiekti. Ir darykime tai civilizuotai iki tol, kol tikslas bus pasiektas.

Jei gerai prisimenu, tikslas buvo pasiekti, kad būtų išimti ne tik nurodyti įrašai, bet kad blogorama.lt neliktų nė vieno mūsų įrašo.

Taip pat, jei gerai prisimenu, tikslas buvo ne pažeminti kokį nors konkretų asmenį, o pasiekti, kad internete nebūtų projektų, negerbiančių autorių ir jų teisių į savo kūrinius.

Jei tai prisiminsime, tikrai laimėsime.

Visi.

(14 balsų, vidurkis: 4,50 iš 5)
Loading...
 • Vaida

  Artūrai, jūs klystate, Pipedija nėra Užkalnio projektas.

  • Vaida, deja, bet atrodo, kad neklystu. Nes turiu įrodymą, kas užregistravo pipedijos domeną.

  • Vaida

   Tai įrodo, kad jis yra domeno savininkas. Bet projektas yra kito žmogaus.

   • Vaida, kaip manote, kam tektų atsakomybė, jei racas.lt atsirastų jūsų nuogos nuotrauka ir siūlymas skambinti turint specialių poreikių?

    • austras

     Gerbiamas Artūrai, jei planuojate dėl Andriaus Užkalnio projekto „pipedija“ „imtis teisinės iniciatyvos“ siūlyčiau atidaryti viešą sąskaitą, į kurią pervedant lėšas būtų galima šią Jūsų pilietinę iniciatyvą bent šiek tiek paremti. Siūlau nors kuklų, bet nedidelį pradinį įnašą – 100 litų.

     • austras

      Dar šimtą litų Jūsų iškeltai iniciatyvai pridėčiau jeigu tai padėtų Užkalniui pagaliau susiprasti ir deramai įrėminus, įteikti man dovanų tą storapilvio bajoro nuotrauką, kurią eksponuoja „pipedijos“ įraše apie „austrą“.

    • Vaida

     Artūrai, Jūs laikotės įsikibęs formalumų. O aš Jums mėginu pasakyti, kaip yra iš tikrųjų. Nes žinau, kaip yra iš tikrųjų. Ar Jūs nenorite girdėti, nes griūna Jūsų sumanyto sąmokslo teorija? :)

     • miela vaida, prieš užduodant antrą klausimą, gražu būtų atsakyti į pirmąjį…:)

     • Sejanus

      Aš tai kaip visada žiūriu kaimietiškai naiviai. Ar pipedija Užkalnio, ar neužkalnio, neturėtų būti svarbu „teisinėje iniciatyvoje“. Sutikime, kad priklausymas Užkalniui nėra nusikalstamos veiklos požymis.

  • E

   Pipedija yra Ričardo Savukyno aka. Rokiškis projektas.

 • „Jei gerai prisimenu, tikslas buvo pasiekti, kad būtų išimti ne tik nurodyti komentarai, bet kad blogorama.lt neliktų nė vieno mūsų komentaro.“
  Taip, tu teisus, tai surašyta pretenzijoje. Tik pakeisk žodį „komentarai“ į „įrašai“ :)

  Beje, per vieną iš ginčų dienų pats jau buvau palūžęs dėl nesustabdomo srutų pylimo ir pats pradėjau elgtis taip pat. Jau dabar gailiuosi kai kurių savo komentarų, nors peržvelgęs juos šiek tiek nusiraminu, nes išlaikiau „šiokį tokį“ dirbtiną mandagumą.

 • johnis

  Idomu butu suzinoti kuom p.Racas remiates kad Pipedija Uzkalnio ? ir koks ieskinys jei tai ne valstybes paslaptis?

 • Gerbiamasis Artūrai, aš nekantriai lauksiu Jūsų teisinių veiksmų dėl „A.Užkalnio talento vaisiaus“. Kaip nurodo ta pati Pipedija, aš esu jos redagcinės (sic) kolegijos narys:
  http://www.pipedija.com/index.php/Pipedijos_redagcin%C4%97_kolegija
  Daugiau apie mane informacijos yra šiame puslapyje:
  http://www.pipedija.com/index.php/Andrius_U%C5%BEkalnis
  Ten irgi yra nemažai faktų apie mano nusikalstamas veikas, kurios neabejotinai padės Jūsų iniciatyvai.

  • briedis

   zinote, pone andriau, kai mano jaunylis baige tersti sauskelnes ir pirma karta priterse kelnes, iskrate (tiesa ant grindu), o paskui man parode. labai didziavosi. netgi labiau nei jus savo irasais.

  • nesvarbu

   Andriau,o skamba tai taip:“Gerbiamasis Artūrai, aš su baime lauksiu Jūsų teisinių veiksmų dėl “A.Užkalnio talento vaisiaus…”:D

 • Rytis

  Pipedija.com domenas priklauso Andriui Užkalniui. Tai sužinoti galite atlikę whois užklausą arba pavyzdžiui čia: http://whois.serveriai.lt/pipedija.com

  registrant-firstname: Andrius
  registrant-lastname: Uzkalnis
  registrant-street1: 1 Hemdean Road
  registrant-pcode: RG4 7SY
  registrant-state: BRK
  registrant-city: Caversham Reading
  registrant-ccode: GB
  registrant-phone: +44.1189481556
  registrant-fax: +44.1189546446
  registrant-email: andrius@andrius.com

  • nerijus

   registrant-firstname: Andrius
   registrant-lastname: Uzkalnis

   Dėl vardo- nėra abejonių,o dėl pavardės yra.
   Jis yra Užkalnis, o ne Uzkalnis.

   Jei bus byla, tai bus įdomu stebėti, kaip ji klostysis.
   Man įdomu vien dėl pavardės rašymo. Lauksime naujienų, Artūrai. Ką apie tai pasakys teismas?

 • briedis

  nezinau ar busiu suprastas, bet manau, kad cia labai lietuviska istorija, ar siuzetas, jei norit. nes iki dantu griezimo atpazistama: vaikuciai daro ta pati ka ir ju tevai, tik svieziai ir moderniai, taip, kad netgi seno sukirpimo policininkai nesupranta. o gal atsisako suprasti, profesine uosle pasikliaudami? nepropaguoju jokiu budu anachronistiniu sentimentu. greiciau raginu neprarasti realybes pojucio, nes labai jau skeptiskai ziuriu i tokius zodzius, kaip “ autorius“, i kuriuos „blogeriai“ pretenduoja. zinote? as pvz. su kaimynu ar siaip kokiu sutikteiviu ne kaip „autorius“ bendrauju. tai viena . o kita- jeigu jau susiriejot, zinoma geriau ne snukiu dauzymais aiskintis, o civilizuotai.

 • 7x

  Artūrai, dėkui už sveiko proto balsą. Pats visai neseniai sužinojau apie šitą „karą“ (nes man biški *keiksmažodis* ta vadinama blogosfera, yra ir įdomesnių dalykų gyvenime) ir gerokai nusivyliau karo dalyvių tonu.
  Teisiškai tai nėra reikšminga byla, mat neturtinių autorių teisių pažeidimai nėra kažkas nauja, nauja nebent, kad uuuuu tai vyksta internete, scary for sovietinis mentalitetas. Precedentas irgi nebus ypatingai reikšmingas, pirma instancija vis tik. Kaip bebūtų tas blogoramos veikėjas man nepasirodė kaip garbintas, išprusęs, sąžiningas ar vertas nors kruopelės pagarbos bičas, todėl linkiu sėkmės kovoje.

 • Manau, kad vienintelė klaida, kurią padarė blogorama.lt yra tai, kad nepaminėjo iš kur gavo straipsnius. Man būtu garbė, jei mano straipsnius perspausdintų kiti blogai, jei tik paminėtų šaltinį.
  Įdumu tai, kad blogorama.lt labai išpopuliarėjo šituo skandalu.

 • Tinginystė – tai nuodėmė) taigi lengvas būdas pasipelnyti yra kelias link aklavietės, kur pats save sunaikinsi.

 • Ingrida

  Deja, reikėtų konstatuoti, kad visas šis blogorama.lt karas tėra kukli tokių veikėjų kaip popo ir kleckas marketinginė akcija. Login 2011 artėja;)

  • Ingrida, deja, bet jūs labai klystate… Tai neturi nieko bendro su Login

  • panašiai ir aš galvoju.

 • Marius

  Buvo staigmena sužinoti, kad pipipedija.com priklauso Užkalniui, bet pasižiūrėjau per whois įrašus ir iš tiesų registruota ant jo vardo, o registruojant interneto vardą yra toks sutikimas: „2. Pareiškėjas prisiima bet kokią atsakomybę už subdomeno pavadinimą ir turinį.“ Tai yra interneto vardo savininkas pilnai atsako. Tiesa, tokia formuluotė yra registruojant Lietuvoje, bet tokia pati tvarka yra visame pasaulyje.

  • buvo apskritai staigmena sužinoti, kad tokia pipedija egzistuoja….

  • andrius

   „sutikimas: “2. Pareiškėjas prisiima bet kokią atsakomybę už subdomeno pavadinimą ir turinį.”“ Kur toks sutikimas yra?

 • Lietuva su Pipedija – Lietuva be ateities :) Prisidedu prie austro ir pažadu paremti teisinę iniciatyvą bent jau maximos ir rimi lipdukais :) O gal ir kokiais dešimčia litų. Kad tik kova būtų įdomi ir ją būtų verta stebėti apsirūpinus alumi bei užkanda :)

 • nerijus

  „…Teismo, konstatavus, jog ginčo duomenys, paskleisti autoriaus kūrinyje, neatitinka tikrovės, žemina kitų asmenų garbę ir orumą, kasatoriams, kaip autoriaus kūrinio saugotojams, tenka pareiga būti atsakingiems, kad tokie duomenys nebebūtų platinami.“

  http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/nusikaltimaiirnelaimes/kurinyje-durniu-laivas-paskleisti-duomenys-pazemino-vytauto-landsbergio-velionio-tevo-garbe-ir-oruma-59-141690

  Precedentas ir/ ar teisinis nihilizmas?..

  Va, Artūras pralaimės bylą prieš Užklanį ir pastarąjam priteis 1 mln. EU. kompensaciją.
  Kadangi, Artūras daug neuždirba ir jam nepakaks šimto gyvenimo metų atsiskaityti su Užkalniu, tai „skolą“ perduos- perrašys vaikams?..

  Visiškas kretinizmas…

 • nerijus

  Manau, kad pipedija atsirado iš čia:
  http://absurdopedia.wikia.com

  Štai ką ten rašo apie Lietuvą:

  http://absurdopedia.wikia.com/wiki/%D0%9B%D0%B8%D1%82%D0%B2%D0%B0

 • dfgh

  O galima mano kvailą nuomonę? Man tai keista, kad blogeriai šika dėl savo trijų sakinių ir foto iš nežinia kur ar youtube linko kaip „baisiai protingo turinio“. Tačiau patys be jokių skrupulų vagia programinę įrangą, muziką, filmus, žaidimus ir t. t. Tai jei jau blogorama.lt bausti, tai gal kartu ir visus blogerius už piratavimą?

 • Pingback: Blogoramos galas()

 • Pingback: TUMBLR 110204-110722 | dušimtaidevyni()