Komentatoriai: kas už juos atsakingas?

…Jau labai seniai galvojau parašyti apie tai, apie ką dabar rašysiu… Vis atidėliodavau, tačiau keletas pastarųjų dienų nutikimų akivaizdžiai parodė, kad tema aktuali.

Ta tema – komentarai šiame tinklaraštyje, o taip pat komentarai visame internete.

Tačiau pradėkim nuo pradžių, tai yra, nuo temos, apie kurią jau senokai ketinau rašyti ir kuri, jei neklystu, iki šiol nebuvo susilaukusi jokio dėmesio Lietuvoje. Tai Estijoje vykstantis ir iki šiol nesibaigęs teisinis ginčas tarp verslininko Viačeslavo Leedo ir naujienų portalo „Delfi“. Šiuo metu ši istorija artėja prie kulminacijos – laukiama Aukščiausiojo Teismo sprendimo, kuris turėtų padėti tašką šiame procese ir nustatyti taisykles ateičiai.

Ginčo esmė paprasta: Delfi parašė pranešimą, kuriame buvo kalbama apie V.Leedo, šis pranešimas sulaukė komentarų, dalis tų komentarų buvo įžeidžiantys ir V.Leedo padavė „Delfi“ į teismą, reikalaudamas atlyginti jam neturtinę žalą. V.Leedo reikalauja po 25.000 Estijos kronų už kiekvieną įžeidžiantį komentarą, o kadangi tokių komentarų iš viso buvo 20, bendra ieškinio suma – 500.000 Estijos kronų (apie 110.000 litų).

Istorija prasidėjo 2006 metais, kai V.Leedo padavė Delfi į teismą. Verslininkas bylą laimėjo, o Delfi bandymai skųsti sprendimus dviejuose aukštesnės instancijos teismuose baigdavosi nesėkmėmis. Tiesa, teismo skirta kompensacija V.Leedo gerokai sumažėjo (iki 5.000 kronų), tačiau tai nekeičia svarbiausios teismo sprendimo esmės: interneto portalai yra atsakingi ne tik už juose esančių pranešimų, bet ir tuos pranešimus komentuojančiųjų komentarų turinį.

Kodėl pasakoju šitą istoriją? Ogi todėl, kad nuo pat šio tinklaraščio atsiradimo pradžios bandau pasakyti visiems čia besilankantiems, kad komentuoti reikia kultūringai: neįžeidinėti kitų, nerašyti netiesos, nesikeikti, suklydus atsiprašyti  ir t.t.

Ne tik sakau, bet ir darau: kai kurių komentarų iš viso nepraleidžiu į šį tinklaraštį, kitus komentarus redaguoju (aiškiai tai nurodyamas ir perspėdamas komentatorius taip ateityje nebesielgti), dar kitų paprašau (ne vieną kartą) pateikti jų teiginius įrodančius faktus, o jei tokių neturi – pripažinti klydus ir atsiprašyti už padarytą klaidą.

Tai ne visiems patinka, su tokia tvarka ne visi nori sutikti, todėl jau du komentatoriai yra praradę teisę čia komentuoti, o dar vienas šiandien pareiškė tos teisės atsisakantis pats, nes drįsau priminti jo nekorektiškus komentarus mano atžvilgiu.

Žodžiu, esu blogas, nes cenzūruoju, prašau laikytis padorumo ir elementarios kultūros. Kai kuriems – tai neregėtas ir negirdėtas dalykas, vos ne įžūlumas, nes jie galvoja, kad internetas yra jų privati erdvė, kurioje galima keiktis, šmeižti kitus,  juos žeminti ir įžeidinėti. Tai juk taip lengva, ypač kai darai tai anonimiškai, prisidengdamas kokius nors gražiu slapyvardžiu.

Dar daugiau – esu dvigubai blogas, nes lankausi ir kituose tinklapiuose ir ten taip pat prašau, kad manęs nešmeižtų ir neįžeidinėtų arba bent jau darytų tai ne anonimiškai, kad žinočiau, iš ko galima pareikalauti atsakomybės.

Pažadu, kad taip pat elgsiuos ir ateityje. Nes manau, kad internetas yra visų, kad tai yra viešoji erdvė ir kad čia turi galioti tokios pat taisyklės.

Kita vertus, suprantu, kad vien kalbėti ir rašyti neužtenka, todėl, panašu, jog teks pabandyti padaryti daugiau. Ir ne dėl savo tinklaraščio ir įsižeidusių vietinių komentatorių – su jais man visai nesunku.

Problema – didžioji interneto erdvė. Štai keletas pavyzdžių:

alfa.lt:

GĖJUI RACUI 2009-03-07 19:50

Ė, putinoidinis vaflioras -RAC,- ar šilta kruvinų čekistų -putinoidų sperma tave įkvėpia? Ką PYDORAS PUTINOIDIDINIS

>racui 2009-03-07 19:41

Racai-tu atmata ir kacapiškų apmokomas pydoras. AR TU APIE TAI JAU INFORMUOTAS? Ar tu-PUTINO KEKŠĖ

 

2009-03-06 22:12

racas–padugnė ir kremliaus oralinis tenkintojas. TAI FAKTAS

Delfi:

Chi,
2009 02 14 15:27
Atrodo, kad ilgametis Vasaros g. pacientas Racas siulo paksiu…
:))),
2009 02 15 10:44
Niekingas ir niekaip neatpenimas kremliaus šunėkas – štai kas yra tas visas račius… :)))

 

Daugiau nebeieškojau, tačiau neabejoju, kad tikrai būtų galima surasti.
Jūsų nuomone, tai normalu? Man atrodo, kad ne. Nes nepašalinti tokie komentarai amžiams pasilieka internete ir bus ten ir po metų ir tikriausiai po penkerių…
Kas už tai turėtų būti atsakingas? 
Anoniminis komentatorius? Taip.
O portalas, kuris leidžia tokiems anoniminiams komentatoriams laisvai reikštis – ne?  

 

Nemanau. Manyčiau, kad atsakomybe mažų mažiausiai reikėtų bent jau pasidalyti.
Antraip mūsų visų laukia labai liūdna ateitis.
P.S. Kol rašiau, Valentinas parašė labai į temą komentarą…:)
(22 balsų, vidurkis: 4,50 iš 5)
Loading...
 • Linas

  Kaip įdomu: Kuo arčiau rytų, tuo blogesnis.

 • Dalius

  Pirma, bet jau šitas tkrai nėra nieko blogo, švelni ironija ir pasišaipymas, apie kitus aišku nešneku, tačiau galbūt problema ne tame? Galbūt problema ne tik komentatoriuose, bet ir tame kam tie komentarai skirti. Taip pat labai sunku atskirti įžeidimą, nuo nuomonės – nes daunas, debilas, pederastas – tai tarptautiniai žodžiai!

  Chi,
  2009 02 14 15:27
  Atrodo, kad ilgametis Vasaros g. pacientas Racas siulo paksiu…
  :)))

 • Daliau, o jei jus vadintų ilgamečiu Naujosios Vilnios arba Švėkšnos pacientu? O jei – Pravieniškių ir Lukiškių gyventoju? O gal jums pavyzdžiui patiktų būti nuolatiniu Vytenio g. 59 lankytoju ir klientu?

  • Dalius

   Nepatiktų, tačiau dėl to skandalų nekelčiau.

 • Netingint – paduot delfį su alfa į teismą, tegu jau tada su teisėsauga pagal IP susiranda tuos super komentuotojus ir įspiria į užpakalį.

 • Šmočiukas

  A. Račas beveik teisus. Turiu omenyje, čia parašytame tekste, jau nekalbant apie ištrauktus „nuostabius“ komentarus. Visgi kartais (nesakau, kad dažnai) tinklaraščio viršininkas būna kiek per jautrus. Kiek jį jau pažįstu, jis turėtų nedelsiant paprašyti pavyzdžių :) Aš jų tikrai neteiksiu, nes tiesiog pritingiu :) Bet tikrai taip yra buvę, ir tai nesusiję su mano komentarais. Bent jau kol kas komentuoju retokai ir stengiuosi susivaldyti :)
  Dabar visiškai ne į temą: jau keli mėnesiai lankausi šiame puslapyje ir per tą laiką labai pakeičiau nuomonę apie A. Račą (į gerąją pusę). Man labai patinka jo informuotumas ir gana gilios analizės bei gera atmintis :) Pvz., koks nors politikėlis gali ką nors pasakyti, o Artūras greit primins, kad prieš 15 metų tokioje ir tokioje TV laidoje jis sakė „diametraliai priešingai“ :)
  Taigi, baigdamas pasisakymą, turiu vieną prašymą (irgi ne į temą). Prašysiu užsakomojo straipsnio :))
  Būčiau labai dėkingas, jei Artūras kada nors artimu metu parašytų savo nuomonę ir analizę apie Vilniaus čigonų taborą. Galbūt Jūs galite atsakyti man ir turbūt dar pusei milijono žmonių – kodėl to narkomanyno neišeina sutvarkyti???
  Ačiū.

  • ledynmečio voverė

   Gerbiu, kad parašei leituviškai – „čigonų“. Nes A. Račas, kiek pastebėjau, jau vartoja Jolantos Samuolytės buldozeriu lietuviams brukamą barbarizmą – „romai“.

 • A.G.

  Manau, kad padoresni žmonės jau užmiršo tas neprižiūrimas svetaines.
  Ypač, kai internetas atsirado kalėjimuose, durniaus namuose ar pas budinčius – tas besaikis neatsakingumas, tas lietuviškas būdas spardyti tada, kai žinai, kad negausi atgal, visiškai nėraq įdomus, kaip ir filmai per TV (kai matai reklamą apie juso, kur nors praeidamas, kaip ten viskas griūva, lūžta -o juk matomai yra kas tuos filmus žiūri… galima nujausti ir koks tų žmonių vidus, ką jie gali padaryti urbanizacijos sąlygose, kai už savo veiksmus nereikia atsakyti).
  Aš laukiu interneto porūšio, kuris būtų greižtai kontroliuojamas, bet žmogus tose sąlygose negalėtų pakenkti savo šeimai bei darbovietei (nes norint nepakenkti – viešumoje esi priverstas ir reikia kalbėti tik štampais, kuriuso supranta prastuomenė… turiu omenyje ne paprastus žmones, bet prastus…).
  Visumoje manau žmponiją galėtų išgelbėti tik teisingumas, nors šiuo atveju Lietuvoje išliktų gal keletas iš šimto (urbanizacija tuo gerai, kad sudarė sąlygas žmonėms atsiskleisti ir jie atsiskeidė (vogdami, žudydami, meluodami). Iki tol jie atsiskleisdavo tik tuomet, kai gaudavo valdžią ar pinigų – urbanizacija tai pajėgi padaryti ir nesuteikiant žmogeliukui nei valdžios, nei pinigų. O tai suteikiant – jau ferari (žmogus, kaip ant delno).

 • D.

  Gerb. Artūrai,
  kai gatvėje mažas šunelis pradeda ant jūsų loti, juk nesistojat keturiom ir nepradėdat lot kartu, tesiog toliau einat savo keliu…
  Laivė kalbėt ar būt prostitute yra vienas ir tas pats ir te kiekvienas turi laisvą valią pasirinkt.

  • D, bet kai šuneliai užknisa ir praeiti neleidžia, imu lazdą:)

 • Nemielojo Arturo (as cia tik siaip megdzioju :P ) citata:
  dar kitų paprašau (ne vieną kartą) pateikti jų teiginius įrodančius faktus, o jei tokių neturi – pripažinti klydus ir atsiprašyti už padarytą klaidą.

  Grazu, niekas negali tureti nepagristos nuomones ir i interneto platybes eiti tik kaip i darba su sasiuvinuku ir sarasu visu faktu, kurie pateko i rankas.

  As tai cia taip relaksuoju landziodamas po viesaja erdve ir komentuodamas, ten kur man sauna i galva ir del savo grafomaniskos prigimties jauciu pasitenkinima tuo :) Bet nereikia man spausti psiches reikalaujant visokiu mano isreikstos nuomones irodanciu faktu, ne del to, kad ju nebutu apskritai (nes vis tik nuomone susidariau del vienokiu ar kitokiu priezasciu), bet del to, kad labai jau as tingeciau ju ieskoti, juk ne diplomini cia rasau o tik siaip sneku.

  Man yra keisti tie zmones, kurie sureiksmina komentarus, nors tikiu, kad kai kurie gali buti izeidziantys ir nemalonus. Tikiu, kad nefaina tai skaityti.
  Bet savotiskai tam tikra prasme idomus nemielojo Arturo potraukis ieskoti nemaloniu komentaru apie save internetineje erdveje.

  P.S. prasau atkreipti demesi – siame komentare nera nei vieno keiksmazodzio, nei vieno tiesioginio izeidimo, vienas faktas (citata) ir visa kita mano nuomone ir grafomaniska israiska. Tikiuosi nei vieno netiesioginio izeidimo, bet del ju negali buti tikras (tikiuosi uz juos neteisiama), nes viskas priklauso nuo skaitytojo jautrumo.

  Gyvenimas grazus !

  • Mini, tik viena maža pastaba: prašau pateikti faktus ne nuomonei, o teiginiams, kurie yra neatitinkantys tikrovės. Beje, jei ką, tai net Visuomenės informavimo įstatymas nurodo, kad nuomonė turėtų remtis faktais:)

   • As gi nesakiau, kad mano nuomone nesiremia faktais, tik sakiau, kad labai jau tingeciau ju ieskoti vel. O toks istatymas yra niekinis jei reikalauja nuomones irodineti. pvz.: mano nuomone patriotizmas yra tokia be rysio savoka, kuri nieko kito nedaro tik kirsina zmones. Noredamas irodyti tokia nuomone galeciau remtis tais paciais komentarais delfije ar lryte ar dar kur nors prie straipsnio apie emigrantus. Bet juk tai nera joks faktas, tai tik nepagristos nuomones – nera jokio oficialaus dokumento, kuris butu skaitomas kaip irodymas norint toki istatyma pritaikyti. O tokio oficialaus dokumento beveik negali buti, nes pati patriotizmo savoka yra baisiai jau isplaukusi ir neaiski. Vienzo, as nuomones susidarau pagal tai, ka skaiciau belekur ir maciau ant svieto – susidariau pasauleziura, kuria remiantis issakau savo nuomone apie tai ka stebiu, o reikalauti faktu ginant pasauleziura yra mazu maziausia kvaila.

 • Benedikta Vaivadaitė

  Yra tokia saviraiškos laisvė – viena esminių demokratinės visuomenės pažangos sąlygų. Tą laisvę įtvirtina Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencija. O pagal ją – turime teisę viešojoje erdvėje reikšti nuomonę, net ir nepagrįstą faktais. Žinoma, jei ji nekursto religinės, rasinės ir kitokios nesantaikos. Kažkokie kiti dokumentai numato žiniasklaidos priemonių atsakomybę už komentarus, t.y. jos privalo šalinti provokuojančius įrašus ir tai nelaikoma cenzūra. Negirdėjau, kad kaip nors būtų reglamentuojama blogų veikla, gal dėl to juose galima rasti visko… Tačiau egzistuoja pakankamai uždaros interneto erdvės, t.y. specializuoti forumai, prieinami siauram ratui komentuotojų, kur galioja savos taisyklės. Panašiu keliu eina ir A.Račas, neleisdamas teršti savosios erdvės nepagrįstais/užgauliais/kitiems komentatoriams nereikšmingais komentarais. Sveikinu :)

 • Laima

  o aš pritariu, galima diskutuoti ir nuomonę reikšti padoriai, nesidrabstant įžeidinėjimais,seniai ta problema pribrendus, tik drąsuolio ją įvardint neatsirado, nelabai tikiu ,kad Račui pavyks ją įveikt.Už pradžią – ačiū

 • Asketas

  Sutinku su Jūsų pozicija šiuo klausimu (Jūsų pozicijai, plačiąja prasme, niekaip negaliu pritarti). Tačiau labai norėčiau išgirsti jūsų nuomonę apie įžeidimus spaudoje, televizijoje ir kitoje „oficialioje“ žiniasklaidoje, kur juos žarsto saujomis „profai“, t.y.žurnalistai. Ten yra visi Jūsų išvardyti įžeidžiantys veiksniai, tik pateikti subtiliau. O žeidžia ko gero stipriau nei tiesmukas nepraustaburnio išsireiškimas.

 • Artūrai, nėra noro perduoti tuos komentarus policijos žinion? Kad jau vyksta kova, galima būtų pasiaukoti ir būti pirmuoju :) Jei baudžiama už internete anonimiškai paliktus pasisakymus apie gėjus, žydus, „užminavimus“, lygiai tas pats turi galioti visur.

  Mini, o prisistatęs tikru vardu ir pavarde blevyzgotum lygiai taip pat? Slėpdamasis turi lygiai taip pat laikytis taisyklių, kaip ir nesislėpdamas. Jei įžeidi gėjus anonimiškai, baudą gauni tikruoju vardu. Tas pats galioja ir dėl šmeižto bet kurio asmens atžvilgiu. Jei negali įrodyti, nesvarbu kuo prisistatai, būk pasirengęs už savo žodžius atsakyt.

  • Daliau, kaip tik apie tai ir galvoju…:)

   • Rimantas

    Tai jau turi įrodymų, kad Valinskas — ufonautas?

  • Daliau, as, kaip labai paprastas zmogeliukas, nelabai supratau, ar manes klausi ar as blevyzgociau ? Na jei tai ka as cia parasiau laikai blevyzgomis, tai taip as po tuo ka cia parasiau pasirasyciau savo tikraji varda ir pavarde, nes tai yra mano nuomone. Reikalavimas savo nuomone irodineti yra neteisingas ir nedemokratiskas, nes man neleidziama tureti neteisingos nuomones, kaip ir visiems kitiems neleidziama tureti abejotinos nuomones ir nepagristos. Tuo budu toks reikalavimas irodyti bet kuria mano nusistovejusia nuomone yra nekonstituciskas ir priestarauja mano zodzio laisvei. Zinoma naudodamasis savo zodzio laisve as prisiimu pareiga atsakyti uz tai, ka as pasakiau jei tai kertasi su istatymu. O butent tai reikia irodyti.
   Tarp kitko, nemanau, kad daugelis blogeriu ir kitu internautu is tiesu noretu zinoti komentatoriu tikrus vardus ir pavardes.

  • Daliau, Jūs sakote: „Jei negali įrodyti, nesvarbu kuo prisistatai, būk pasirengęs už savo žodžius atsakyt.“, nesakau, kad Jums nepritariu, tačiau sakydamas „žodžius“ turite galvoje nuomonę (kuri, kaip žinome, gali būti ir nepagrįsta) ar žodžius pateikiamus kaip faktus?
   Manau, jog dažnas anoniminis internetinės erdvės nepraustaburnis apskritai nedrįstų viešumoje sakyti to, ką taip garsiai rėkia internete, todėl tam daug dėmesio skirti neverta.
   Daug svarbiau – nuostata, kad reikšdamas savo nuomonę galiu įžeidinėti kitą, kuri nors ir iš esmės klaidinga yra įsitvirtinusi internetinėje erdvėje ir kitose medijose.

 • Asketas

  P.S. Niekada nebuvau A.Valinsko šalininkas, bet kai jis pabandė pastatyti žurnalistus į vietą, jo reitingai, mano akyse pakilo keleriopai. O būdą jis panaudojo tokį: kaip jūs man taip aš jums.

  • Skaitytojas

   Aš irgi pritarčiau p. Asketo pastebėjimui dėl A. Valinsko veiksmų žurnalistų atžvilgiu. Iš tiesų vis dažniau norėtųsi ir pačių žurnalistų atsakomybės už klaidingos informacijos skleidimą. Bet kiek aš žinau (tikriausiai labai mažai) šiuo klausimu, tai žurnalistai veikia praktiškai be atsakomybės :) kaip ir Seimo nariai.. :) Noriu pasakau taip, noriu kitaip, svarbiausia, kad man geriau būtų.. Šiokių tokių diskusijų šiame bloge jau buvo šia tema, tačiau vistiek liko labai daug neaiškumų..

   Na bet dabar tema kita ir beskaitant komentarus iškilo klausimas straipsnio autoriui: „prašau pateikti faktus ne nuomonei, o teiginiams, kurie yra neatitinkantys tikrovės“. P. Račai, kaip Jūs atskiriate nuomonę nuo teiginio? Jeigu aš parašysiu, pvz. kad Valinskas yra blogas politikas, tai bus nuomonė ar teiginys, kuriam turėčiau turėti įrodymų? Manau, kad labai sunkiai sugebėsite rasti atskirties tašką. Tada išeitų, kad nuomonė irgi turi būti pagrįsta faktais ar bent jau argumentais.. Bent jau, kad jos nelaikytume niekine…

   P.S. Jeigu Lietuvoje neseniai įvyko pirmasis precedentas dėl asmens patraukimo atsakomybėn už rasinės neapykantos kurstymą, lygiai taip pat galėtų atsirasti dar vienas precedentas patraukti asmenį atsakomybėn už žmogaus garbės ir orumo įžeidimą virtualioje erdvėje ir tikrai būčiau už tai, kad Jūs kreiptumėtės į teisėsaugos institucijas..

   • ledynmečio voverė

    >>>Jeigu Lietuvoje neseniai įvyko pirmasis precedentas dėl asmens patraukimo atsakomybėn už rasinės neapykantos kurstymą
    Koks precedentas? Visi, kurie buvo patraukti už negrus“ ir čigonus“ daug nesigilinant buvo nubausti konvejeriu. Gal precedentu vadini tą keistą, neseną atsitikimą, kada teisėjas atsakingai pasiruošė, įsigilino bylos esmėn ir išteisino žmogų, kuris komentare pasiūlė „prasinešti per čigonų taborą“? Ir dar gerai išvainiojo Samuolytės „tolerancijos instituto“ senmerges, kurios kaip vorai naršo po internetinius komentarus ieškodamos aukų?
    Dėl „Ė, putinoidinis vaflioras -RAC,- ar šilta kruvinų čekistų -putinoidų sperma tave įkvėpia? Ką PYDORAS PUTINOIDIDINIS“ tai šituos komentarų rašytojus verta papurtyti, aš iš stiliaus juos atpažįstu – buvę žvakutčių nešiotojai, liberalūs chunveibinai po Drochnerio trumfo įtikėję savo nebaudžiamumu, – teisminis persekiojamas nuleistų juos iš padebesių žemėn.

    • Rimantas

     Nepasidalinsi, kokiu konkrečiu pagrindu persekiotum?

     • Rimantas

      Beje, ar pagrindas būtų tvirtesnis už pagrindą persekioti už „buvę žvakutčių nešiotojai, liberalūs chunveibinai“?

 • austras

  Manau, kad užgauliojimas ir argumentai „Ad Hominem“ neturint faktų yra smerktinas. Todėl pritariu Račui. Kažkada jis išėmė mano komentarą-straipsnį, nes nežinojau publikavimo taisyklių. Lieku už tai dėkingas. Viešas nepagrįstas įžeidinėjimas „atmuša“ norą reikšti, kad ir motyvuotą nuomonę visuomenei aktualiais klausimais.

 • austras

  Todėl, kaip kažkada pastebėjo Talino rektorius, kurio žodžiai buvo publikuoti šiame bloge, tai sumažina įvairialypių nuomonių sklaidą ir tuo pačiu daro žalą viešosios nuomonės kokybei…

 • Puikus straipsnis. Nėra ką ir bepridurt…

  P.S. Nebent tik tai, jog turi būti rašoma „tinklalapis“, o ne „tinklapis“. Šaltinis – LKK :)

 • nerijus

  Esmė tame, kas komentuodami/ bendraudami nejaučiame pašnekovų. Nematome jų elgesio ir nuotaikos.
  Dažni komentarai būna tik išsikalbėjimai.
  Jei žmogus negerbia savęs, tai apie kito pagarbą nėra ko ir kalbėti.

  Daug karų buvau įžeistas Aido Puklevičiaus, bet, Jūs Artūrai, net nesuregavote.
  Jūs esate šio tinkliaraščio vadovas, tai Jūs PRIVALOTE visas rašliavas stebėti akylai.
  Suprantu, kad jus sieja reklama ar kažkas panašaus,bet…Būkime lygūs tarp lygių.
  Žurnalistai ir patys išprovokuoja komentarams ir net tokiems, dėl kurių reikia tąsytis po teismus.
  Kažin, kaip delfis sureaguos, kai praloš bylą? Ieškos kaltininkų? Ir ką tai duos?

  • Nerijau,
   susimildamas, kada gi buvote įžeistas? Čia gi priešingai galiu pastebėti, kad pūsdamas blėnius apie mus su Artūru siejančią reklamą pats insinuojate velniai žino ką.

   • nerijus

    Brangusis, nesi mėgstamas ir nebūsi.
    Žinau kuom buvai anksčiau (Šveicarijoje )ir kur dirbai ir kaip „prisidirbai“ ( laikraštyje )( visi mes klystame ), tad…neteiki man pagarbos.
    Žinau, kad esi protingas, išsilavinęs žmogus ir tai vertinu, bet…
    Kai komentuosi mano pasisakymus tavo atžvilgiu, tai prašyčiau tai atlikinėti/ rašyti mūsų gimtąja- lietuvių kalba. Būsiu dėkingas.
    Juk pats žinai, kad yra nemandagu kalbėti kalba, kurios nesupranta nors vienas žmogus esantis šalia. Šiuo atveju prie kitos klavietūros Fujitsu- anapus monitoriaus LG.

    Pagarbiai.

    • Valentinas

     Atsiprašau Nerijau, bet klaviatūra rašosi „ia“ o ne „ie“. Čia palaikant diskusiją apie gimtąją kalbą:) Bet, kad nesipainiotume tarptautinių žodžių nesąmoningose rašysenose, siūlau naudoti žodžius, kuriuos siūlo kalbišiai:

     Klaviatūra – Maigyklė

     Monitorius – Vaizduoklis

     Gerbiamas Ar, jūs, kaip kovotojas už lietuvių kalbos grynumą, ar pritariate?

     • nerijus

      Valentinai, žinau, kad pykstate ir dėl ko :) Bet ne aš Jus pavadinau- …SOSU…
      Aš, bent stengiuosi, o tuo pačiu ir mokausi rašyti tik lietuviškais raštmenimis.
      Gyveni ir mokaisi :)

     • Valentinas

      Nerijau, aš visiškai nepykstu. Supraskime vieną dalyką, visi čia komentuojantys anonimai yra personažai egzistuojantys atskirai, nuo individų maigančių maigykles. Nerijus, kurio įrašus aš skaitau yra tipas, egzistuojantis mano vaizduotėje ir atvirkščiai. Mes galime čia vieni kitus vadinti kaip norime, durniais, sosais, debilais, netgi pyderais, visa tai bus tik personažų santykiai, nieko bendro neturintys su realiu gyvenimu. Tačiau yra vienas aspektas – kai personažas Nerijus, Valentinas, Musė ar šiaip belekas, pradeda virtualiai priekabiauti prie realaus veikėjo, Račo, Aido Puklevičiaus, Aušros Maldeikienės. Šiuo atveju vyksta ta dviprasmiška komunikacija, apie kurią aš rašiau vakar ir dėl kurios galutinai nukritau Musės akyse. Anoniminis personažas nerizikuoja niekuo, puola ir teršia realaus žmogaus reputaciją. Tokiu atveju realus žmogus kovoja su šešėliu, su virtualia asmenybe, kurios iš tikro nėra. Realus žmogus kovoja su virtualiu sapnu, koks pavyzdžiui buvo Fredis. Su tokiu sapnu įmanomas tik vienas kovos būdas – jį išjungti.
      Tačiau, jei kada atsitiks gyvenime, kad netyčia susitiksime ir iš virtualių personažų tapsime realiais žmonėmis, tada ir prasidės pykčiai.
      Man juokingas Fredžio, Skirmanto ar kitų „principingumas“ kai patys slepiasi už kaukės. Pasirodyk, pasakyk kas esi, kur dirbi, ką baigei, sukurk saitą http://www.racasknisa.lt ir rodyk principingumą ;)

     • nerijus

      Valentinai

      Matau, akd apie sapnus daug supranti. Reikės pasikonsultuoti.
      Tik nesupratau, prie ko čia A.R.?
      Tu ir A.R. ir Aidas ir kt. du skirtingi dalykai.
      Tai iš tavęs išgirdau apie sosus, o ne iš A.R.
      Jei save laikai tik personažu, tai tikrai ne man reikia susimastyti ką čia veikiu.
      Nesi čia Dievas ir nusileisk ant žemės, kartais persistengi kritikuodmas tik kitus ir nematydamas savęs. Apsidairyk aplinkui, nes gyveni tikrovėje, o ne sapne.
      Šiame tinkliaraštyje išskiriu tik du „personažus“: tamsta ir Aidą, o kodėl? Čia jau mano reikalas ir taip bus visada.

      Nuo kada čia esi administratorius? Lygiai tą patį galiu pasakyti ir tamstai: susikurk tinkliaraštį http://www.bemuilonegaliu.lt, galėsim pakonkuruoti.
      Tamsta man esi ne mama ir ne tėvas, tad ir nenurodinėk ką man daryti.
      Sėkmės.
      Tuom ir baikim, nes jau pabodo atrašinėti ir susirašinėti.

     • Musė

      Valentinai, nepergyvenk, nenukritai, aš šiaip kandžiojuosi:)

      Vakar kažkokia nevykusi diena buvo – nieko nesupratau, nei ką tu man norėjai pasakyti, nei kokia Artūro atsiųstos nuorodos prasmė. Tiek to.

      Dėl anonimiškumo – aš gal ne visai sutikčiau. Aš laisvai galėčiau parašyti savo vardą ir pavardę, nesu susidvejinusi, Musė rašo tai, ką aš realiai galvoju. Tiesiog esu No Name’as, tai niekam ta mano pavardė nebus įdomi, jokių papildomų įžvalgų apie mane nepateiks. Aš stengiuosi atsakyti už bazarą, gal kartais ir aštriau pasisakau, bet paprastai darau tai sąmoningai, iki tam tikros ribos.

     • Valentinas

      Nerijau,
      Na suprask pagaliau, kad Nerijus, kuris rašo įrašus čia ir tikrasis žmogus yra skirtingi dalykai. Kadangi tavo personažas nemėgsta mano personažo, tai nereiškia, kad aš nemėgstu tavęs :) Aš tavęs nepažįstu ir tikiu, kad gali būti, jog tu visai neblogas žmogelis. Todėl siūlau dar kartą – nesinervink :) Nerijus Račo bloge yra tik dar viena Radioshow lėlė, kaip ir Valentinas. Tavo nervinimasis visiems skaitantiems yra show dalis.
      Dabar dėl turinio, taip aš kartais sąmoningai sutirštinu spalvas tikėdamasis išprovokuoti įdomią reakciją. Man tai įdomu. Visi mes čia žaidžiame, tik tu kažkodėl visa tai priimi rimtai :) Bet jeigu tau nepatinka kažkas ką aš sakau, arba kiti sako, būk geras įrodyk, kad aš neteisus. Kol kas pas tavo vienintelis diskusijos metodas yra iškoneveikti oponentą. Valentinas pasikėlęs, Aidai geriau patylėk nes žinau ką darei prieš penkias vasaras, Aušra kalbi marazmus. Kadangi tau neužtenka proto kartais net suprasti ką rašo Maldeikienė pasirenki jos neigimo metodą. Būtent todėl aš ir laikau tave Vakaro žinių ideologijos atstovu, nes tam laikraščiui savarbiausia apšikti visus primityviu populizmu.
      Bet Nerijau, dar kartą: visa ką aš čia parašiau skirta Nerijui personažui. Tikiu, kad gyvenime esi geras žmogus. Domiesi politika, skaitai knygas. Tiesa, tos knygos, panašu, irgi tam tikros ideologinės pakraipos, bet ką darysi, nesame tobuli.
      Dabar laukiu iš tavęs eilinio purvo drėbtelėjimo ant Valentino. Show must go on! (šitą supratai ar išversti:)

     • nerijus

      Valentinai

      Tavo visos rašliavos tilptų ir į du sakinukus, o rašai visą odę ir nežinia kam?
      Taupyk klaviatūrą/ maigyklę ( mokausi :) ).
      Mano knygos neapsiriboja vien Stalinistine, Hitlerine, Bushine, Putinine, AMB’ine ir pan. tematika.

      Visada prieštaurausiu „vadovėliniams“ ekonomistams, kurie mato tai- kas parašyta, o ne vyksta realiai- pasaulyje.
      Iš knygos paskaityti visi mokame, bet gyvenime viskas yra kitaip.

      Esu užsispyręs iš prigimties ir tuom džiaugiuosi, nes nebūčiau pasiekęs to, ką dabar turiu.
      Man ir patinka provokuoti, nors kartais ir būna sunku, nes ne viską žinau/ išmanau. Bet „įkasti“ galima ir paskum gaunasi gan smagi diskusija :)

      Labai smalsu, kiek gaudavai už rašinėlius? Ir, ar nesi baigęs filologijos ar psichologijos?
      Aš tai negaliu girtis, bet už rašinėlius gaudavau ( vidurkis ) 7 balai. Ir tai, gal, tik dėl to, kad mokytoja buvo gera šeimos draugė. :)

     • Valentinas

      Nerijau, mokykloje mokiausi dar tada kai buvo penkiabalė sistema. Džiaugiuosiu, kad jau pagauni žaidimo taisykles ir nebesinervini, o bandai iš manęs pasišaipyti. Sutinku visiškai, kad žodis rašliava tinka mano rašliavai. Pagavai mane už pačios skaudžiausios vietos ir pelnei pirmą tašką. Dabar 10:1 mano naudai :) Neatrodo, kad mūsų tarpusavio kovos drama, persmelkia visą blogo realybę?

      Nesuprantu vieno dalyko: kaip galima prieštarauti „vadovėliniams“ ekonomistams neperskaičius tų vadovėlių ir nieko nesuprantant, nei kas parašyti knygose, nei kas vyksta realiame gyvenime? Suprantu, kad Valatka mokina kitus, kad reikia mažinti mokesčius, bet Nerijau, negi nori nusileisti iki Valatkos lygio? Štai aš turėjau porą makroekonomikos kursų, Europos sąjungos ekonomikos kursą, vieną mikroekonomikos kursą ir kol kas dar nedrįstu „vadovėlinių“ ekonomistų mokyti ekonomikos. Kiek makroekonomikos kursų baigei tu Nerijau? Gal man tiesiog kavotis po lapais?
      Ar vadovėliniams gydytojams irgi prieštarauji, nes esi užsispyręs?

     • nerijus

      Na, na, na ( čia ne daina :) ) Valentinai.
      Skaičiau/ mokiausi ir ekonomikos, makroekonomikos, buhalterijos.
      Domiuosi psichologija. Politika, kas labai artima psichologijai :)
      Valatkos, Nausėdos gauna algą už tai, kad atstoja tam tikrą poziciją ir nuomonę. Vienas suinteresuotas bankų pinigėliais- pelnu, kitas lrytas tiražu ir vykdoma politika.
      Ir žinoma abu juos vienija alga.
      Kaip ir daugelį čia rašančių.
      Nelyginkim gydytojo ir ekonomisto.
      Ekonomistas, tai ne valstybės gydytojas. Jis tik pliurpologas, kaip tokie: Glaveckas, Maldeikis ir dar daugelis kitų. Viskas, ką jie kalba, parašyta vadovėlyje ir gana aiškiai. Tik bėda ta, kad vadovėlis lieka vadovėliu, ne tikrove.
      Mokslas proto nedadeda, o tik suteikia žinių.
      O žinių galima rasti knygynuose/ internete/ TV/ radijuje ir t.t.

 • mantas

  Visada bus riba tarp kas galima ir kas negalima. Siuo atveju riba labai plaukiojanti ir idomiausi komentatoriai, tenka pripazinti, tie kuri yra ant tos ribos. Cia kaip su krepsiniu, subjektyvus teisejas yra zaidimo dalis. Dabar vyksta kalbos del iraso panaudojimo varzybu metu. Bet cia kaip su mikroskopu, pritraukes is arciau nebutinai issprendi problema, o daznai dar daugiau ju atsiranda. Bet cia diskusija.
  Zymiai kraupiau yra paskaicius nekontroliuojamose vietose komentarus. Jei eidamas gatveje prilipdytum atsitiktinam praeiviui atsitiktini komentara, jausmas nekoks butu. Blogiausia, kad kompiuteriu naudojasi pazangesne tautos dalis, kas visai nedziugina sia tema. Serganti tauta.

 • vaiva

  tie keli pavyzdžiai, kuriuos pateikėte, Jūsų reputacijai niekaip pakenkti negali, nes keiksmažodžiai apskritai nieko nekuria, išskyrus komentatoriaus paveikslą. Daug blogiau, kai komentaruose prasideda paskalos, kuriuos,beje, dažnai paleidžia į eterį artimi kolegos ar šiaip pažįstami – kas su kuo, kada ir kaip (visom prasmėm, pinigų irgi:-)) Dėl savo neoriginalios, dažnai pasitaikančios pavardės komentaruose buvau patapusi bent trijų tos pačios pavardės vyrų žmona:-)))Nė vieno atvejo nebuvo teisingo, beje
  Bet šiaip, aišku, komentatorių atsakomybė turi būti įvesta ir labai vienareikšmiškai ir ne tik tautinių ar kitų mažumų atžvilgiu.

 • Siūlau dar štai tokį dalykėlį Artūrui – suteikti galimybę kitiems komentatoriams pranešti įžeidžiantį komentarą arba pasiūlyti jį šalinti, kaip portaluose. Dar vienas patobulinimas būtų, kad prie neigiamai vertinamo komentaro būtų rodoma, kiek žmonių dėl jo išreiškė nepasitenkinimą. Viršijai, pavyzdžiui, penkis – ir trinamas tavo komentaras. Taip ne tik būtų sudaromos sąlygos autoriui nepražiopsoti įžeidinėjimų kieno nors atžvilgiu, bet ir bendruomenė galėtų įsitraukti į procesą, galbūt jis taptų objektyvesnis.

  Nesu specialistas šituose dalykuose, bet greičiausiai tokį „mygtuką“ nebūtų sunku suprogramuoti – galbūt net kuris nors iš blogerių tai galėtų padaryti ir leisti visiems dėtis į savo tinklaraštį.

  • Cgedai, labai geras pasiūlymas ir, prisipažinsiu, apie tai jau esame galvoję su šio tinklaraščio administratoriumi. Tikiuosi ir viliuosi, kad toks „mygtukas“ kokia nors forma šiame tinklaraštyje atsiras. Vien jau todėl, kad kartais iš tiesų tiesiog fiziškai neturiu laiko įdėmiai perskaityti visų komentarų ir jų objektyviai įvertinti, ką, beje, tikriausiai teisingai nurodė ir Nerijus savo komentare.

   • austras

    Artūrai, jei įgyvendinsit šį pasiūlymą, tai ar neiškiltų pavojus iš tinklaraščio išnykti komentarams, kurie nors ir yra argumentuoti, tačiau nepatinka kitiems blogeriams?

    • @Austras – juk nebūtų taip, kad kas nors vienas sukritikuoja komentarą ir šis iškart skrenda. Be to, manau „balsų“ prie komentaro skaičius pats savaime viektų drausminančiai.

     • austras

      Vis dėlto nemanau, kad tarkim penki blogerių įspėjimai vieno ar kito komentaro atžvilgiu turėtų būti pakankama priežastis komentaro pašalinimui. Nebent tai būtų signalas tinlaraščio administratoriui peržvelgti tą ar kitą komentarą ir daryti savo išvadas…

    • Austrai, manau, ne, nes reikėtų, kad savo neigiamą nuomonę pareikštų keli skirtingi lankytojai ar komentuotojai. Pagalaiu, kaip kad sako cgedas, tai būtų signalas atkreipti dėmesį., o jau po to. Žinote, tokį pasakyma: mes pasitarėme ir aš nusprendžiau…:)

    • nerijus

     Taip, ši problema jau yra…
     Nepatinka man Aidas, tai jo bet kokius pasisakymus vertinsiu tik 1 balu.
     Tai jau nešališka, o taip bus, nes kiti ir vertina tik vardą, o ne komentarą…Žmogiška. Jei tu man, tai aš tau.

  • nerijus

   pasiūlymas neblogas. Bet reikia tokios galimybės, jog panaikinti galima jei skirtingi komentatoriai ( tarkim ir 5, o gal ir per daug- pakaktų 3 ) paspaudžia raudoną mygtuką- komentaras netinkamas. Tada, Artūras, spaudžia- trinti. O jei komentaras buvo nukreiptas Valentinui, tai pakaktų tik jo ( Valentino ) raudono mygtuko paspaudimo ir Artūro pritarimo.
   Nes buvo daug atvejų, kai mane įžeidžžia ir jokios reakcijos. Taip Artūrui būtų lengviau atsirinkti ir stebėti.

   p.s.
   Tiktų „šviesoforo“ principas. Trys mygtukai- jei bent trys raudoni „signalai“- Artūras tikrina ir…

 • varijotas

  Gerbiami komentatoriai labai nukrypote i moksline sito dalyko puse. Tie, kas dergiasi, izeidineja ar zemina kitus tokiu argumentu nesupranta. Uztai jie tyli lyg vandens prisiseme i burna, kai zino jog kokia nors ranka gali nusukti jiems ausi. Nu arba ju kisene gali patusteti tam tikru skambanciu kiekiu. Gaila pripazinti, kad veiksmingiausiai zmogu valdo pirminiai instinktai. O gal ir ne…gal taip ir turi buti :)

 • Ar

  Permečiau akimis komentarus – absoliuti dauguma parašyti naudojant lietuviškus rašmenis, malonu, nes labai nekaip atrodo šveplas komentaras apie „… nuo pat šio tinklaraščio atsiradimo pradžios … komentuoti reikia kultūringai …“ (A.Račas).
  Gaila, kad toks santykis tik šioje temoje.

 • Almansoras

  Tiesa iš kiekvieno lūpų skirtinga.Tikuosi šios Wassmo herojės lūpomis nuskambėjusios frazės nereiks pagrįsti faktais? Ar turime teisę komentuojantys turėti ir pateikti skirtingus požiūrius, netgi jei jie man nepatinka, netgi jei jie yra, mano žiniomis, neteisingi? Aš manau, kad taip, gali! Kaip ir suprantu, kad šioje vietoje – ne, nes pagal šeimininko taisykles negalima nerašyti netiesos, pateikti jų teiginius įrodančius faktus, o jei tokių neturi – pripažinti klydus ir atsiprašyti už padarytą klaidą. Kur tiesa, kur – ne, ar teiginiai pakankami įrodyti šeimininko pripažintais faktais – subjektyviai sprendžia pats šeimininkas. Ir jei žmogus lieka prie savo, tegul ir klaidingos nuomonės, jis
  Pozicija labai suprantama, kai kalba eina apie nenorminės leksikos vartojimą, įžeidinėjimą ir etc., bet kai imama spręsti apie nuomonių pagrįstumą faktais, jų buvimą/nebuvimą, pakankamumą ir teisingumą, tai čia jau, deja, mano nuomone lazda perlenkiama. Pernelyg didelis sterilumas daug labiau sukelia organizmui pavojų, nei pastovus susidūrimas su bakterijomis ir bacilomis. Nuo to „organizmo“ tik imunitetas stiprėja.

  Jeigu komentatorius rašys vardą ir pavardę, sakykime Andrius Antanaitis (atsiprašau už galimus sutapimus), ar dėl to kas nors labai pasikeičia, jeigu asmuo viešai nežinomas? Skirtingai nuo šeimininko arba, sakykime pvz., Aido Puklevičiaus bei Liutauro Ulevičiaus?
  Štai rašo čia Benedikta Vaivadaitė. Puiku, bet man lygiai tas pats, t.y. pakankama, kai pasirašoma Dalius, Valentinas ar Minis. :)

  • vaiva

   Jeigu komentatorius rašo savo vardą ir pavardę, jis bent jau iš pagarbos sau nerašys cituojamų pavyzdžių:-)

  • Benedikta Vaivadaitė

   Benedikta Vaivadaitė yra slapyvardis. Lygiai toks pat kaip kad jūsų Almansoras.

  • Orka

   Komentarai, pirmiausia, yra viešai reiškiama nuomonė ar faktai. Taigi už įžeidžiančius, smurtą kurstančius etc. turi kažkas atsakyti, kaip ir už bet kaip kitaip viešai skleidžiamą baustiną informaciją. Klausimas – kas? Estijoje, sprendžiant iš Račo informacijos, formuojasi teisminė praktika, kad už komentarus turi atsakyti juridinis asmuo, leidžiantis tinklapį. Lietuvoje iki šiol formavosi praktika, kad už smurtą kurstančius atsako parašęs komentarą asmuo. Apie įžeidžiančius asmenį komentarus, kai byla nagrinėjama privataus kaltinimo tvarka, neteko girdėti. Bet, matyt, irgi būtų baudžiamas asmuo parašęs komentarą, bet ne tinklapis. Gerbiamas Almansoras rašo apie sterilumą. Turėčiau pasakyti, kad iki sterilumo Lietuvos tinklapiams toli toli. Šiandien mes tiesiog nuodijami bakterijomis ir bacilomis.
   Aš vis tik būčiau už tai, kad tinklapis būtų atsakingas už komentarų turinį. Kitas klausimas, ar tai nesuparalyžiuotų nuomonės reiškimo laisvės, kurią mums suteikia internetas. Galbūt galima nustatyti tvarką, kada ir per kiek laiko turėtų būti pašalinami „blogi“ komentarai ar panašiai. Žinoma, skaitytojų pagalba, kaip pvz. alfa.lt yra geras dalykas.

 • Žmogus iš kairės

  Taigi,šio įrašo pabaigoje AR apibendina: „problema – didžaioji interneto erdvė“, kurioje gausiai liejasi keiksmai ir prakeiksmai.
  Ir niekas LR nekreipia dėmesio – nei teisėsauga, nei tų interneto sklypų savininkai, nei įžeidinėjamieji.
  Kas kreipia dėmesį? Aš, ir dar nemenkas būrys skaitytojų. Jie tiesiog nustoja lankytis tuose plotuose, susiranda kitus – tikrai įdomius. Tačiau tai užtrunka, bet to, po kurio laiko ima užsiteršti kai kurie iš pirmo žvilgznio neprasti plotai, kuriuose rašo ir puikūs autoriai. Tuomet skaitytojai vėl perbėga į naujus, KOKYBIŠKUS (quality papers).
  Nežinau kaip jūs, bet aš jau seniai nebeskaitau delfio, nustojau skaityti alfą, rečiau lankausi ir balse.
  Taigi mano apibendrinimas – neprižiūrimi ir užteršti plotai ilgainiui ima nebedominti , o dar suprastėję tampa nelankomi.
  Juk neįdomu kasdien matyti peepshow…

 • Gintaras Slavinskas

  Pilnai pritariu p. Artūrui, nuomonę reikia reikšti kultūringai ir argumentuotai.

 • Skirmantas

  Su visa pagarba, Arturas Racas:

  „Apie jus buvau susidaręs nuomonę, kad esate sveiko proto žmogus“

  „Spėju, kad pastaruoju metu ilgai valgėte iš melamininių indų…“

  „Na jau visai vėjus kalbate…“

  „Tu populistas. Tokių drąsuolių kaip tu prisižiūrėjau ir Panevėžyje ,ir Naujosios Vilnios psichiatrinėje, ir sovietinėje armijoje. Paprastai jie dažniausiai vaikšto keliais ir šlapiais klynais.“

  „Jau daraisi graudus. Ir atrodai šiek tiek pasiligojęs…“

  „Nepyk, bet tamsta ligonis…“

  „Žinai, kuo mes skiriamės? Tamsta tik burbi ir kaltini kitus, kad jie taip pat nieko nedaro…“

  Kadangi pirma citata skirta man (kitu vardu samoningai neminejau, manau atpazinsit), leisiu sau pasisakyti rizikuodamas susilaukti dar vienos diagnozes. Tai stai, nesutinku, kad blogas, tai tik jo autoriaus nuosavybe. Prie blogo prisideda ir jo auditorija komentuodama autoriaus teiginius (net nebutinai virtualioje erdveje), issakanti savo mintis, populiarinanti pati bloga ir t.t. Skaitytojai nebutinai turi suprasti blogo autoriu. Jie gali jam kategoriskai priestarauti ar net jo asmeniskai nemegti. Ir tai visiskai naturalu laisvoje visuomeneje. Ir taip, jie gali buti nesveiko proto, graudus ligoniai, burbekliai, neismaneliai kalbantys vejus. Bet kuo be siuo zmoniu virstu blogas? Pionieriu sienlaikrasciu?

  100 proc. sutinku, jog netoleruoti ispuoliai pries asmeni, grasinimai, smeiztas. Taciau, siame bloge pastebejau tendencijas, kurios man visiskai nepriimtinos. Turiu galvoje vakarykste diskusija apie galima lito devalvacija. Leidau sau laisvai pasakyti ka galvoju apie lito ateity. Sulaukiau abejoniu savo proto sveikumu ir del to visai neisizaidziau. Gal kiek nustebau, nes sia nuomone buvau isdestes jau seniai. Bet tai, kaip diskusija vystesi po to, mane svelniai tariant nustebino.

  Tiesiog atsirado keletas sio blogo skaitytoju, kurie man pritare:

  paulius „pritariu Skirmantui…“

  Gal as neteisus, bet… „Skirmantai, Jūsų pastebėjimai įdomus ir be reikalo Račas juos langva ranka “nurašo”…“.

  Artūras Račas „Gal jūs neteisus, bet jūsų pasiūlytos alternatyvos yra keistos ir šiek tiek prasilenkia su ekonomine logika. Atlyginimų sumažinimas neturi jokio poveikio prekių kainai. Ir išvesti lygybės ženklą tarp darbo jėgos “devalvavimo” ir prekių atpiginimo kitų šalių atžvlgiu gali tik tas, kuris nelabai susigaudo ekonominiuose procesuose. Atsiprašau:)

  Gal as neteisus, bet… „Atlyginimų sumažinimas neturi jokio poveikio prekių kainai? Čia tai bent! Kitą kaltinate ekonomikos neišmanymu, o tokius dalykus rašote. Tikrai tada mes nerasime bendrų diskusijos taškų. Visa Kinija stumdo savo prekes visam pasaulyje vien tik dėl mažų atlyginimų.“

  Artūras Račas „Kinijoje gamintoms prekėms reikia savo pirkėjų… Spėju, kad pastaruoju metu ilgai valgėte iš melamininių indų…“

  Hm… as kasko nesupratau. Pirmiausia, tai, jog prekiu kaina lemia atlyginimas yra ekonomikos aksioma. Jis daro itaka ir per savikaina (didesnis atlyginimas, didesne prekes savikaina, didesne kaina) ir per zmoniu galimybes pirkti (parduokit lietuviska mineralini vandeni, kurio kaina 1$, kur nors Afrikoje, kur vidutine menesio alga 5$). Antra, Arturai, jus bent pats suprantate ka po to parasete. Kuo cia deti melamininiai indai, ar kad zmogus perka kiniskas prekes? Cia jusu argumentai diskusijoje? Cia jusu poziuris i komentatoriu, kuris jusu blogui skiria savo laika? Svelniai tariant silpnoka.

  Na, toliau seke tai:

  Gal as neteisus, bet… „Artūrai, gal Jums šeimoje ar versle blogai sekasi? Iš kur tas noras įžeisti, pažeminti kitą? Nuo šiol dienoraštį pamirštu visam laikui, kadangi, kaip supratau, aš čia nepageidaujamas. Be to, atsiskleidė dienoraščio šeimininko kai kurios ne pačios gražiausios būdo savybės“.

  Artūras Račas „Sėkmės ir aplankykite Ligitos puslapį: ten, atskirame skyrelyje rasite bendraminčių:)“

  Taigi, man tai nepatiko. Tiesiog zmogiskai. Nesu toks uzsispyres, bet su kolega komentatoriumi siuo atveju busiu solidarus. Nepamirsiu sio blogo, nes nenoriu apriboti naudojamos informacijos kiekio. Tiesiog, kaip ir jis, daugiau komentaru nerasysiu. Nuo pat pradziu cia atejes prisistaciau ir, manau, elgiausi padoriai. Tiesiog, geri dalykai turi savybe baigtis. Nuosirdizia linkiu siam blogui klesteti ir tapti dar idomeniu. Sekmes :)

  • Skirmantai, jei būtumėte sąžiningas, prie kiekvienos čia įdėtos citatos, turėtumėte pateikti ir kitą – prieš tai buvusią.

   Ir ypač pirmuoju atveju, nes juk puikiai žinote, kodėl tas komentaras atsirado. Be to, cituojant reikėtų cituoti viską, kas buvo parašyta, o parašyta buvo štai kas:

   Skirmantai, iki šiol jūsų komentarų apie jus buvau susidaręs nuomonę, kad esate sveiko proto žmogus:)

   „Skirmantai, iki šiol jūsų komentarų apie jus buvau susidaręs nuomonę, kad esate sveiko proto žmogus:)“

   Viską žinote – tas komentaras buvo dėl siūlymo eiti į bankus – tačiau kažkodėl tai bandote aiškinti, kad kažkas nepriima jūsų nuomonės. Ką gi – žaiskite.

   Dėl visų kitų jūsų minimų mano pasisakymų – jų netikrinau, tačiau neabejoju, kad jiems galioja labai paprasta taisyklė: kaip šauksi – taip atsilieps.

   Dar dėl atlyginimų ir prekių kainų bei eksporto – juk turėjote pastebėti Valentino komentarą taip ilgai naršydamas ir ieškodamas mano tekstų… Kažkodėl nepanorote.

   Todėl, kaip ir Fredžio atveju sakau – man gaila dėl jūsų sprendimo, bet jūs pats pasirinkote… Kaip sakoma, jūsų teisė.

   Ir nepykite, bet jums taip pasiūlysiu Ligitos tinklalapį – manau kompanija ten bus vis auganti ir tikrai susilauks gerbėjų. Jausiuos prisidėjęs, kad kažkam gyvenime bus geriau ir linksmiau.

   Su geriausiais linkėjimais,

   • Ir dar Skirmantai, kadangi vienas tamstos pacituotų mano komentarų buvo iš tiesų arti ribos, paieškojau, kaip jis atsirado.

    Radau:

    Virgis: Beje, Artūrai,
    Ir jeigu grįžus iš banko tu apie mane parašysi – populistas, tikrai gausi į snukį.
    Jau gali užbanint. Tik man ymeilą parašyk – sutarsim laiką ir vietą.

    Artūras: Tu populistas. Mano pastas arturas.racas@gmail.com Lauksiu. Bet su vardu ir pavarde, nes tokių drąsuolių kaip tu prisižiūrėjau ir Panevėžyje ,ir Naujosios Vilnios psichiatrinėje, ir sovietinėje armijoje. Paprastai jie dažniausiai vaikšto keliais ir šlapiais klynais.

    P.S. Virgis parašė, bet susitikti nepanoro…

   • Rimantas

    Tai valio, gal ir tamstos cituoti komentarai yra „kaip šauksi taip ir atsilieps“ stiliaus?
    Ir rimtai manai, kad Penavėžio, Naujios Vilnios ir sovietinės armijos „paniatkės“ yra labai vyriška?

 • Valentinas

  Iš tikro Artūrai žengiate mano keliu. Prieš keletą metų viename tinklalapyje aš esu aptikęs komentarus apie save, kurie buvo ne tik įžeidžiančio pobūdžio, bet ir teigė, kad aš dariau tam tikrus kriminalinius nusikaltimus. Aš kreipiausi į advokatą ir su juo pradėjome procesą. Kreipėmės į policiją, į žurnalistų etikos įstaigą. Pradėti reikia nuo to, kad anstolis turi užfiksuoti įžeidžiančio ar melagingo komentaro faktą. Taip yra dėl to, kad jei jį ištrins, neįrodysite, kad jis egzistavo. Po to kreiptis į policiją, kuri nelabai žino ką daryti su tokiais nusikaltimais. Mano atveju, mums pavyko pasiekti, kad melagingi komentarai būtų pašalinti, pagrasinus piniginiais ieškiniais tinklalapio savininkui. Tačiau policija nesugebėjo aptikti komentarų autorių, nors buvo žinomi IP adresai. Gal tai buvo todėl, kad aš paprastas, niekam neįdomus žmogelis, gal Račo atveju labiau pasistengtų.
  Visiems noriu pasakyti, kad jausmas kai skaitai apie save anoniminių bailių parašytas šlykštybes yra maždaug toks, kai ateini prie mašinos ir pamatai, kad išdaužtas langas ir ištrauktas radijas. Nevilties ir neapykantos mišinys. Neviltis todėl, kad žinai, kad niekada to asilo nepagausi ir į akis nepažvelgsi. Atrodo, pagautum tą niekšą ir snukį sutrintum į tas pačas lango šukes. Dėl to aš pats stengiuosi nerašyti nieko anonimiškai, ko negalėčiau pasakyti viešai. Kartais nesusilaikau, ypač kokio Valatkos ar Tomkaus atveju, bet stengiuosi būti korektiškas ir kaip sako rusai „otvečiat za bazar“.

  • ledynmečio voverė

   >Tačiau policija nesugebėjo aptikti komentarų autorių, nors buvo žinomi IP adresai
   Manai, kad labai paprasta surasti žmogų rašiusį įžeidžius komentarus? Žinat IP lengva surasti kompiuterį iš kurio buvo rašyta. Jei kompiuteriu naudojasi keli žmonės ir jie visi turi užtektinai proto tvirtinti, kad nieko panašaus nerašė, gaunasi patinė situacija. Nustatyti rašiusįjį įžeidžiantį komentarą tampa beveik neįmanoma.

  • nerijus

   Valentinai
   kaip palyginimą, kad ateini ir randi ištrauktą magiuką ir išdauštą langą, pasirinkia nelabai tinkamą, nes tokiu atveju ir pats žmogus kaltas, kad palikinėja daiktus, o ypač žinant mūsų teisėsaugą ir „naktinį jaunimėlį“.

   Blogai, kad atsiranda tokių, kuriems svarbiau pasikeikti, iškeikti, bet nieko tokiu atveju nepadarysi.
   Čia žmogaus proto „galios“ kalba. Jiems reikia dar suaukti iš vystiklų amžiaus ar pan. Atrodytų rimti vyrai- geria alų, bet prie klavietūros elgiasi, kaip mamyčiukai, kuriems mama uždraudė žaisti žaidimus ir taip jie rado kitą „nišą“, kaip sakant- ant mamos pykstu, bet visą „skausmą“ išlieju ant tų, kurie manęs nemato ir neužčiuopia- negali „pačiupinėti“. Drąsūs- sakyčiau. :)

   Mažiau reikia kreipti dėmesį į tokius inkštimus ir trinti lauk jų pasisakymus. Demokratija. Nori drąsiai kalbėti- komentuoti, kurkis savo tinkliaraštį ir tada tikrai rasi bendraminčių, bet ir teisėsaugai bus lengviau.

   Artūrai, jei Delfio byla jau Aukščiausiame teisme, tai ką nusprendė ankstesni teismai?

 • 7x

  Aš nelabai suprantu, kodėl tie trinami ir baninami komentatoriai tokias aukas vaizduoja. Juk niekas jiems lyg ir nežadėjo, kad jie galės ką tik nori pliurpti A. Račo blog’e. Juk nėra tokios „žodžio laisvė“ formos – komentuoti kur tik papuola. Juk tiek forumuose, tiek bloguose, tiek naujienų tinklapiuose (turėtų būti) trinami netinkantys komentarai ir baninami juos rašę vartotojai (geriausiu atveju). Pakanka sukurti gero-elgesio-taisyklės, patalpinti visiems matomoje vietoje ir šienauti visus, kurie jų nesilaiko. Jei yra noras reikštis, tai galima padaryti kitais būdais – sukurti savo blogą, kreiptis į žiniasklaidą, gatvėje atsistoti ant bačkos ir rėkti visa gerkle, etc.

 • D.

  Minint internetą kaip paskutinį didžiausią žmonijos laisvės pasiekimą, nereikėtų pamiršt, kad tai yra technologijos įrankis. Ir kiekvienam apribojimui, bus priešnuodis. Kaip neeina užkirst kelio piratavimui, spamui ir viešai prieinamai pornografijai, taip ir čia reikėtų ne gąsdint ir baust o spęst problemą iš kitos pusės.
  P.S. anonimiškumui jau dabar kiekvienoje naršyklėje yra „private browsing mode“ ;)

 • Quantum

  Gerbemieji, skirkime nuomones nuo keiksmažodžiais „papuoštų“ nepilnavertiškumo kopmleksą turinčių žmonių „pasisakymų“.
  Aš esu už tai, kad dalį atsakomybės turi prisiimti svetainės savininkas. Ypač tais atvejais, kai koks nors asmuo ar įstaiga yra išvadinama necencūriniais žodžiais, jiems grąsinama, žeminama ar panašiai ir tokie komentarai nėra ištrinami. Kadangi svetainės savininkas suteikė lankytojui viešai paskelbti „šiuos“ keiksmažodžius, tai jis turi atsakyti už jų nepašalinimą.

 • max

  šiuokart visiškai pritariu Račui – visi puikiai turėtume suprasti , kad inetas tapo kaip ir viešąja erdve, kur ir elgtis reikia atitinkamai. Jei jūs kitoj, ne virtualioje erdvėje, sakysime, Gedo prospekte pradėsite praeiviams išsakinėti tokia maniera savo „nuomonę“ kaip tai darote inete, tai geriausiu atveju gausite į dūdą. Nemanau, kad inetas privalo tapti erdve, kur kiekvienas psichopatas turėtų galimybę išsilieti savo susirgimus. Tam yra tualetų sienos ar trolikų sėdynės. Su nostalgija prisimenu interneto ankstymetį (kaip tai buvo seniai), kai komentarai tame pačiame DELFYJE buvo laisva nuo psichopatų erdvė.

 • A.G.

  Ir dar…
  Kuom klausimas yra sudėtingas.
  Kad žmogus pasirašydamas savo pavardę – juk naudodamasis konjuktūra niekuo nerizikuoja.
  Pvz. vienu metu, kaip dar ir dabar, pvz. „spardyti“ JE R. Paksą ar prof. K. Prunskienę. Jei žmogus yra konjuktūrščikas jis su malonumu pasirašys ir pavardę. Kaip ir gindamas J.V.S. kokais 1950 m. – niekuo tuo metu nerizikavo.
  Taigi.
  Juk kai kurie veikėjai, 20 m. laikotaryje viešai veikė koneveikdami pvz. kaimyninių šalių politikus ir pan.
  Ir jie viešai, pasirašydami gali užpulti tą, kuris pasisakys prieš tokią tendenciją – apšaukdami „raudoni ateina“.
  Tad dažnai reikia pasakyti nekenkiant šeimai ir savo organizacijai… arba kišti galvą po smėliu, kas būtų labai lietuviška.
  Ir pakartosiu ką kartoju – pagirk daug negalvodamas. O peik tik tuomet, jei kartu galą maišo druskos kartu suvalgei.

  • nerijus

   Ką lems, jei parašysiu savo pavardę?
   Kam to reikia?
   Visokio „plauko“ čia lankosi komentatorių ir tikiu, kad ir iš „atitinkamų“ struktūrų- šiaip, pasidomėti, kaip žmonės gyvena.
   Gana jau to, kad Artūras žino e- paštus.
   Norit viešumo- eikit į politiką ar dainuoti.
   galiu pasitikėti Valentinu, Mini, Skirmantu, AG ir t.t., galiu ir nepoasitikėti, nes jų, asmeniškai nepažystu.
   Pagooglins. Ras. Parašys sms. Dar blogiau- pradės skambinti dieną- naktį, jei neduok Die, nesutaps mūsų idėjos ar mintys. Ir kas tada?
   Artūras atsakys už pateiktą mano asmeninę info ar tinkliaraščio admin’as? Tikrai ne.

   • A.G.

    Taigi, ir aš manau, kad čia nebūtinai kurmiai, kaip bandoma nupiešti.
    Aš pvz. žinau, kad politiku niekuomet nebūsiu, jau vien dėl to, kad negaliu leisti, kad mane kas tik panorėjęs galėtų už skverno tampyti.
    O yra, kam tas malonu.
    O jei eina dėl kitko šiuo metu (kaip mano liaudis), tai tegul jau pakenčia ir tuos tampymus už skverno.
    Tad mes ne politikai ir ne žurnalistai ir visiškai nenorime viešumo.
    T.y. nepergyvename, kad paleidžiami savo mintis taip sakant ne patentuotas.
    O mano vien vardas jau viską pasakytų (žinoma, ne Lietuvai – aplinkai) (va net vardo negaliu dėti) – jis toks kol kas vienas ant Lietuvos.
    Dero darbo – susitiksime vėlų vakarą.

 • Galbūt komentatoriams reikėtų suvokti vieną paprastą dalyką – (konkretus) tinklaraštis yra tarsi jo šeimininko namai/butas, o komentatoriai čia užeina tik į svečius. Todėl šeimininkas turi pilną teisę tikėtis (ir reikalauti) iš svečių elgtis padoriai, o to nesugebančius (mandagiu) spyriu subinėn išlydėti už durų. Tuo tarpu visi delfi/alfa ir pan. info-šiukšlynai man labiau panašūs į tarpuvartes, kur susirinkę pakomentuoti pacukai keikdamiesi spjaudo siemkies ir nesibijo už savo veiksmus gauti parų. Jei namo savininkui tie pacukai dzyn – tai ir namas neturės labai gero vardo (kaip kad man neturi). Tik va pacukams derėtų suvokti skirtumą tarp tarpuvartės ir lankymosi svečiuose, kad nepasijusti dardančiu laiptais ;)

  • Rimantas

   Galbūt prieš dalinant patarimus komentatoriams reikia suvokti vieną paprasta dalyką — jei svečiai nepatinka, tai nereikia jų kviesti. Jei patinka tik padlaižiaunantis svečiai, tada sudėtingiau.
   O tiesa yra tokia, kad nei dalykas yra paprastas, nei analogija su namais teisinga.

   • Rimantai, girdžiu pyktį ir susierzinimą, bet negirdžiu argumentų ar racionalių pasiūlymų… Ir šiaip jau tai nei čia aš labai kviečiu, nei ką.

    Beje, ar tamstą taip pat reikėtų priskirti prie „padlaižiaunančių“ svečių?

   • -› Rimantas – džiugu, kad pažįsti raides ir iš jų moki dėlioti žodžius, tačiau būtų džiugu, kad išmoktum ir skaityti. Peržiūrėjęs savo komentarą, neradau ten žodžio „padlaižiauti“, todėl būtų gerai, kad nepriskirtum man ne mano žodžių. Kalbant apie padorumą, visų pirma būtų įdomu sužinoti paties reakciją į tai, kad paties svečiai (ar netgi iš gatvės užėję žmogeliai) pradėtų šlapintis kambaryje ant gėlių ar spjaudyti iš balkono ant praeivių? Situacija su komentatoriais, kurie tik ieško progos svetimame tinklaraštyje pamėtyti š… ant ventiliatoriaus yra analogiška. Todėl tokiems „svečiams“ vieta gatvėje arba delfyje, kur drabstymasis š… yra įprastas dalykas.
    P.S. Nea, aš nepanioju diskusijos, netgi aštrios, su elementariu chamiškumu. Todėl pasilieku prie savo nuomonės, kad svetimoje erdvėje, netgi nerizikuojant gauti į liūlį, dera elgtis kaip namuose. Va tada viskas tampa labai paprasta.

    • Rimantas

     @grumlinas, aš tamstos nei citavau, nei kokius nors žodžius nepriskyriau.
     Tik pasikartosiu: svečių namuose ir tinklaraščio komentatorių situacijose aš matau labai mažai analogijos todėl komentuotį hipotetinę situacija neturi prasmės.

     • Слив защитан (čia kai oponentas nesugeba atsakyti į aiškiai konkrečius pateiktus klausimus, o išsisukinėdamas mala kažką neaiškaus)

 • LL

  Na aš administruoju vieną specifinį forumą jau metų gal ketvertą…ir ką galiu patarti?

  ogi beveik nieko, nes geriau už pyrago ir botago principą nėra:)

  paglostai, pamuši, žiūrėk, jau ir veikia ta dresūra net savaitgalį ar išvykus, nes žino piktadariai, kad diskusijų trūkst už vadžių ir vėl nuo pradžių NEBUS…. bus tik veiksmai, be kalbų.

 • austras

  Artūrai, šiaip jau mane yra pasiekę gandai, kad užgauliojančius komentarus rašo kai kurių partijų žmonės, siekdami sudaryti tendencingai klaidingą visuomenės nuomonės atspindį ir tuo pačiu paveikti straipsnio bei jo komentarų skaitytojų nuomonę. Ar esat apie tai girdėjęs?

  • Orka

   mielas austre, aš tikrai ne Račas, bet jūsų hipotezę tikrai galiu patvirtinti. :)
   Daug, gal net dauguma, užgauliojančių komentarų po straipsniais apie politinius oponentus rašo partijų žmonės. Dažnai paplitęs metodas, kai partijos viešųjų ryšių specialistas persiunčia raginimą „bendraminčiams“ apie straipsniuką, kurį reikėtų pakomentuoti. O čia visi ir be konkrečių nurodymų žino, kad reikia parašyti kuo šlykščiau. :)

   • austras

    Manau, kad atkasėm šiek tiek teisybės. Būtų galima kai ką šioje komentarų sferoje išvilkti į dienos šviesą. Ypač komentarus apie gėjus ar Putino kekšes…

 • Auksinis kardas

  Ar tai normalu? Tiek pat, kiek yra normalu dergtis ir apgailėtinai vaipytis bet kurioje kitoje erdvėje. Nes ši tėra kitų menkai suvaldomų erdvių atmaina. Ar normalu palikti žalią skreplį vidury grindinio? Kažkam normalu. Nors anonimiškumas ir gerokai labiau nuslepia tokios išraiškos autorių, esminis dalykas yra ne tiek pašalinimo veiksmas (lietus ir laikas nuplaus), ar tai, kad toks dalykas išvis kada buvo nutikęs (šiukšlė, ir tiek – visi tai supranta), svarbiausia yra tai, kad šitai kažkam YRA normalu.

  Nežinau, ar cituojamas ištraukas galima būtų perskaityti kokios Šveicarijos tapačioje erdvėje. Švedijos? Prancūzijos? Ir taip toliau…

  Manau, kad reikalą turime ne tiek su blogiukų blogais poelgiais, kuriuos galima būtų išgraibyti ir taip pagerinti padėtį draudimais ar bausmėmis, kiek su tuo, kad tikrieji vaistai yra žymiai imlesni pastangoms, gydymo laikui. Nes užkratas yra įsimetęs kiek giliau ir plačiau.

  Visgi, nebijoti tokias iškarpas pateikti apžvalgai ir viešai pajuokai – panašu į gydymo skatinimą (ar gydymą, vadinamą urinoterapija).

 • Dalius

  Artūrai, kova prieš komentarus internete tai dar kvailiau nei kova prieš piratimą, kai LATGA niekaip jau 10 metų Linkomanijos neįima vis pralaimi teismus ir pralaimi…. 90 %, kad teismus pralaimėtumėte, nes LR konstitucija garantuoja sąžinės laisvę – aš galiu nekęsti ko tik noriu ar žydų ar čigonų ar gėjų ar Račo, tačiau aš nepažeidinėju įstatymų, įstatymus pažeidėčiau tuomet jeigu pradėčiau minėtoms grupėms kenkti veiksmais arba raginčiau tai daryti.

  P.S. O ir jūsų pačio komentarai nevisai etiški. Esu matęs, kur jūs Fredi ligoniu buvote pavadinęs – tai gal pradedam valytis nuo savęs?

  • Rimantas

   Račui Račo taisyklės ne visada galioja.
   O šiaip, yra geras posakis: „you are about as big as the things that make you angry“

   • Ir šiaip jau, Rimantai, galėtumėte kažkaip labiau struktūrizuotai savo klausimus uždavinėti…. beje dėl A.Valinsko, tai jei būtumėte įdėmiai tą komentarą skaitęs, gal būtumėte supratęs, iš kur atsirado tas žodis „ufonautas“…

   • Dalius

    Čia beveik tas pats kaip ir dešimt Dievo įsakymų – jie galioja tik žmonėms, bet ne pačiam Dievui. :)

 • be vardo

  Artūrai, nesu koks nors „tikrasis / fanatiškasis ar pan. kalbininkas“, bet esu filologas. Todėl išdrįsiu ne teigti ar mokyti, bet paabejoti ir patarti. Jūs savo publikacijose labai dažnai vartojate sintaksinę konstrukciją „jei ką“ (pavyzdys iš šio Jūsų straipsnio Jūsų komentaro, atsakant į kitų komentarus (8:30 val.): „Beje, jei ką, tai net Visuomenės informavimo įstatymas nurodo, kad nuomonė turėtų remtis faktais:)“ Mano kukliomis žiniomis, tai yra neteiktinas, o gal ir taisytinas sintaksinis (vadinamasis) vertalas iš rusų kalbos „jiesli čto“. Nežinau, kaip jį galima būtų geriausiai pakeisti adekvačiu lietuvišku posakiu, todėl tiesiog patarčiau kreiptis į kurį nors kalbininką – jie tikrai geranoriški žmonės, padėtų.
  Linkiu sėkmės!
  O šį Jūsų straipsnį vertinu kaip vieną šiais laikais aktualiausių. Pats turėjau minčių panašią nuomonę išdėstyti, tik neturiu tinkamos erdvės – kur, neturiu, žinoma, ir viešojo „svorio“ būti bent kiek išgirstas.

 • Skirmantas

  Na, kadangi apsisprendziau, jog prie kitu temu nuomones nereiksiu, tai tik apsiginsiu prie sios. Nei vienu zodziu savo komentaruose nekvescionuoju jusu teises trinti komentarus ir riboti komentatoriu pasisakymus, kai jie perzengia ribas. Jei pamenat, pats esu tai daug kartu patares daryti. Ir tai butu efektyviau, nei i izeidima atsakyti izeidimu. Citatomis norejau parodyti, kad internete galima rasti daug ribiniu komentaru, net ir is jusu. Viskas priklauso nuo konteksto, sutinku.

  O Gal as neteisus, bet… atveju, tai buvo tiesiog neskanu. Cia juk kokio nors ypatingo konteksto nebuvo. Kaskas panausaus, kaip diskusijoje argumentu pasitelkti zmogaus isvaizda ar apisrengima. Lyg ir nieko izeidziancio, bet nemalonus jausmas lieka. Man atrodo jus tai dar karta paskaites pats matot. Na tiek tos, liksim su savo nuomonem. Esu tikras, kad su laiku santykiai tarp blogo autoriaus ir auditorijos nusislifuos ir spindes it deimanto briaunos. O del pasiulymo apie Ligita, dekui. Tiesa, nei kolegos atveju, nei savo, nezinau apie ka kalba. Paziuresiu google. Bet kaip minejau, nekeiciu nuomone nei apie jus, kaip viena stipriausiu zurnalistu Lietuvoje, nei apie si bloga, kuris man tikrai patinka ir kuri periodiskai paskaitinesiu :)

 • praeinant

  Dėl komentarų vertinimo:
  būtų gražu iš autoriaus pusės, jei galima būtų komentarus vertinti ir teigiama linkme….
  Nu, net galėtum kokį kultūrį prizą įsteigti už kultūros etc. pavyzdžius…:)

 • R.Medinis

  Mane (visiškai subjektyviai) stebina p. Artūro jautrumas. Sutinku, žaidimo taisyklės nevienodos (viešas asmuo vs kompleksuoti anonimai), bet vis dėl to reakcija į emocinius komentarus skatina juos dar labiau. (t.y. norėdamas, kad į komentarą sureguotų pats blogo šeimininkas, turiu kažkaip paliesti jį asmeniškai – kas nelabai teisinga).. Čia kaip spamas – stebuklingo recepto nėra – uždėsi lengvą filtrą – paskęsi šiukšlėse, uždėsi per griežtą – gali prarasti ką nors įdomaus ir svarbaus. Sutinku – moralines vertybes (padorumą)reikia puoselėti net ir internete, bet jei jau turi savo blogą, teks ir kuoptis jame pačiam.

 • Musė

  Valentinai, at atsiimu savo atsiprašymą pats žinote dėl ko, nes pastarieji įvykiai parodė, kad visgi buvau teisi :))

  Mane kur kas labiau nei ši diskusija neramina tai, kad kažkur prapuolė Mykoliukas su mano kvepalais :)

  Oi, pasisakyčiau aš apie kometantavimo laisvę, gaila, kad darbai užspaudė, gal vėliau.

  • Valentinas

   Tiesa pasakius nesupratau kokį atsiprašymą ir dėl kokių įvykių. :) Šiandien kažkaip nedirba smegenys.
   O dėl Mykoliuko, siūlau neprarasti vilties.

   • Musė

    Na aš neseniai paprognozavau, kad esant tokiai cenzūrai, greitai šiame bloge Artūras liks su vieninteliu Valentinu ir tuomet galės netrukdomi liaupsinti vienas kitą :)

    Net nesitikėjau, kad mano pranašystės pradės pildytis tokiu greičiu – komentatoriai krenta kaip musės ;) Šiaip aš pakankamai gera prognozuotoja ir aiškeregė, todėl niekada nesu pralaimėjusi lažybų :)

    Turiu jau ir Artūrui vienas lažybas sugalvojusi, bet palauksiu, kol jis bus geresnės nuotaikos ;)

    • Miela Muse, gal jūs ir labai gera prognozuotoja, tačiau dviejų komentatorių iškritimas niekaipo negali būti palyginimas su jūsų giminės kritimu…:)

     Be to, net jei kas papurkštų dichlofoso (berods taip vadinosi ta priemonė), vis tiek rašyčiau kaip rašęs.

     Nes patikėkite, ne komentarų kiekis ir jų vardai lemia šio tinklaraščio gyvavimą.

     Taip kad dėl manęs nesijaudinkite – nuotaika mano puiki, nes iš pat ryto medžiagos tinklaraščio įrašams – nors vežimu vežk. Gaila, neturiu viskam laiko. Nors vieną vis tiek tuoj pat įdėsiu – negaliu susilaikyti:)

    • Valentinas

     Matau taip ir nesupratote ką parašiau.

 • Simas

  Parasyta labai daug komentaru, kuriuos pavargau skaityti. Ir pasirode (pataisykite, jei suklysiu), kad ne vienas zmogus (net p. A. Racas) nepaliete sios savotiskos problemos esmes. O ji, manau, nera tokia paprastai, kaip kai kuriems gali atrodyti (kartais net man atrodo paprasta…). Taigi, reiketu diskutuoti apie saviraiskos laisve apskritai. Kas tai yra? Ne vienas istatymas negali tai apibrezti, nes laisve pasirinkti apskritai mums duoda konstitucija. Vieni zmones pasirenka buti nusikalteliais (deja, niekas neprivercia… nors daugelis teisinasi, kad juos privercia vienokia ar kitokia situacija…), kiti izeidzianciai komentuoti ar panasiai. Tai yra laisve. Kitas klausimas: o kaip reaguoti i izeidziancius komentarus, kad, velgi, nepazeisti saviraiskos laisviu??? Manau istatymai labai tiksliai apibrezia visas laisve. Viesiems asmenims tikrai galima kartais leptelti i akis kai kuriuos nekorektiskus, izeidziancius zodzius. O jei pradesime nagrineti kas yra izeidimas, tai isvis mes nueisime i tokias lankas, kad gale pasirodys, kad kiekvienas ji supranta skirtingai. O mano asmenine nuomone yra ta, kad svarbiausiai yra nepazeisti istatymu: nekurstyti rasines, seksualines, religines ir kitokios nesantaios, nekurstyti pazeidineti istatymus. O toliau yra jau asmenines interpretacijos, kurios, manau, padaro saliskus net teisejus ar prokurorus… Yra begale pasaulio pavyzdziu, kur buvo visaip izeidinejami (beje, juoko forma…) ivairus politikai, fiziniai asmenys ir panasiai… Vienus teise vienaip, kitus kitaip (nors teisine baze is principo neisiskiria…)… As asmeniskai manau, kad tinklapiu administratoriai privalo reaguoti ir privalo trinti nekorektiskus pasisakymus (kaip A. Raco pavyzdziuose), bet nebutina uz tai teisti. Nes kam teisti tuos, kurie net nesupras uz ka??? :) Bet buna pasisakymu, kurie istrinami del to, kad jie ne tiek izeidziantys, kiek kazkam nepatogus (nepagristi jokiais irodymais, be keiksmazodziu). Tai tera to zmogaus subjektyvi nuomone… Ir nereiketu labai i tai reaguoti (istrinti galima, bet nereikia pernelyg stipriai reaguoti – kaip sakant, duok durniui kelia)…

 • Mantaz

  O jei parašyčiau didžiai gražų liaupsių komantarą apie A. Račą, ar jis tada irgi prašytų įrodyti savo teiginius ir kreipųsi į policiją? :))) Manyčiau, yra skirtumas tarp nuomonės ir teiginių..jei to skirtumo nebūtų, tada visi pokalbiai tarp žmonių tuyrėtų vykti referatais.

  „Kažkur“ kreiptis derėtų tada, jei „kažkokie *skandalingi* teiginiai“ būtų pateikti kito viešo komentatoriaus, o ne anoniminio. Ir tikrai abejoju, kad tie šioj temoj pateikti komentarų pavyzdžiai gali kaip nors pakenkti reputacijai – pernelyg mažvaikiški, brutalūs, kad ką nors rimčiau paveiktų. O tokie sistemingi kritikai, kaip Fredis ir panašūs netgi į naudą išeina, mat būtų įtartina skaityti vien teigiamus atsiliepimus..

 • Musė

  Na ką, perskaičiau straipsnį, perskaičiau komentarus, norėčiau pateikti ir savo įžvalgas :)

  1. Greičiausiai komunikacijos moksle net yra tam tikras specifinis terminas, kuriuo apibūdinama situacija, kai siekiant įrodyti abejotiną teiginį naudojami 100 kartų hiperbolizuoti, išpūsti ir pernelyg dramatizuoti pavyzdžiai.

  Perskaičiusi straipsnyje pateiktus šlykštokus komentavimo pavyzdžius, baisiausiai pasipiktinau (ko ir siekė autorius), po to susigraudinau, nubraukiau krokodilo ašarėlę, išsipūčiau nosį ir jau buvau bepuolanti Artūro guosti ir gailėtis.

  Tada paskaičiau komentarus ir pagalvojau – pala pala. Prie ko čia mes ir šis blogas. Juk jūs rašote tarsi apie visą viešąją internetinę erdvę, tačiau galų gale viską suvedate į šį blogą, čia pasisakančius komentatorius ir komentavimo taisykles.

  Nemanau, kad čia kažkas kažkada yra leidęs sau pasisakyti tokiais žodžiais, kurie minimi jūsų pavyzdžiuose. Tad nereikia naudotis delfio komentatorių pavyzdžiais, norint pateisinti cenzūrą šiame konkrečiame blog’e.

  2. Šiaip aš labai džiaugiuosi, kad jūs nepraleidžiate keiksmažodžių ir vulgarybių. Kad palaikote tam tikrą blog’o lygį, kuris pritraukia atitinkamo lygio komentatorius. Kad čia nelenda visokie pacukai su šlykštynėmis.

  3. Dėl demokratijos – labai labai palaikau idėją, kad patys komentatoriai galėtų spręsti, kuris komentaras yra tinkamas, o kuris ne. Nes jūs, kaip ir kiekvienas iš mūsų, esate subjektyvus, turite savo simpatijų ir antipatijų – tai normalu ir žmogiška. Ir pats galėtumėte pripažinti, kad kai kurių komentatorių atžvilgiu esate ypač priekabus.

  Net juokinga, kai jūs koreguojate kai ne kurio komentatoriaus laiškelį dėl pakankamai nekalto žodžio „balvonas“, o praleidžiate kitų komentatorių kur kas aštresnius epitetus.

  Žinote, būna tokie mokytojai, kurie nuolatos „užsisėda“ ant kokio jiems neįtikusio mokinuko. Taip ir matau vaizdinį, kai griežtas, bet teisingas A. Račas dėsto matematiką, o nabagėlis apsiašarojęs Fredis kiekvieną pamoką stypso kampe :)

  Taigi, siūlau baigti autokratinį valdymą (jau minėjau, ką manau apie septintą nykštuką ir markizą Karabasą) ir ir pereiti prie demokratijos, kuri yra kol kas geriausia išrasta valdymo forma.

  4. Ar jūsų pacituotų delfio ir alfos komentarų, „Kontrastų“ ir „Adreview“ portalų fone kai kurių pašalintų komentatorių pasisakymai jums neatrodo kaip nekaltas vaikų žaidimas? Ir beje, nei vieno iš jų kometaruose nebuvo nei keiksmažodžių, nei jūsų taip mėgiamų epitetų „ligonis“, „visiški bepročiai“ ir t.t.

 • Skirmantas

  „Man juokingas Fredžio, Skirmanto ar kitų “principingumas” kai patys slepiasi už kaukės. Pasirodyk, pasakyk kas esi, kur dirbi, ką baigei“

  Valentinai, skirtingai nuo jusu, as savo pirmuoju komentaru prisistaciau sio blogo autoriui (ir visiem kas tuo metu teiskesi skaityti). Tiesa, tuo metu cia budavo vos kelesdesimt komentaru. Dabar jau daznai perkopiamas trizenklis skaicius. Dziugu. Tai stai, o jus man viesai kaskokio anonimu vadinat, statot salia Fredzio (nezinau ar didziuotis, ar isizaisti:) Todel gerai pamascius „juokingas“ tampu ne as, o jusu pavirsutiniskumas taip lengvai zmonem kabinant etiketes (jus jas vadinat kaukem?). Butent todel ir nebekomentuosiu kitu temu. Ne „is principo“. Tiesiog, nemalonu.

  http://racas.lt/double-coffee-uzsidarineja-logiska-ir-pagal-nuopelnus/

  • Valentinas

   Skirmantai, negaliu patikrinti, nes visi seni komentarai pas mane rodo kaip „anonimai“. Tačiau nelabai suprantu ko jūs čia nervuojatės visi ir rodote principingumą. Kažkaip labai sureikšminate šiuos pliurpalus. Na gerai, Račas kažką pavadino ligoniu, kažkam pasiūlė pasigydyti, kai ką pasiuntė dar toliau. Esmė ta, kad jeigi jis kam nors ir pakenkė tai tik sau :) Kai kas gali pagalvoti, kad jis sunkiai priima kritiką, kai kam gali atrodyti, kad jis emociškai nestabilus arba per daug impulsyvus. Visa tai atsilieps prieš jį patį jo darbe, jo santykiuose su kolegomis ir t.t.. Tai ko nervuotis tau?

   • Karolis

    Nemanau, kad Račas pakenkė sau: stebiu ir kartais komentuoju šį blogą gal jau pusę metų, ir kuo toliau, tuo labiau žavi Račo kantrybė. Žmonės, ar nepastebite, kad nuo titulinės temos nuklydote prie kavos? Tai apie ką mes čia?
    Linkęs manyti, kad anoniminiai komentarai garbės tikrai neprideda, nebent gyveni dvigubą gyvenimą. Tik tokiu atveju man kyla klausimas: kuris tu esi TIKRAS?
    Taip pat linkęs manyti, kad tai yra identifikacinė komentuotojų problema: arba tai susiję su turima informacija (kuria galbūt nuoširdžiai tikima ir taip sklinda gandai apie LT devalvaciją) arba tai yra menkavertiškumo ir nebaudžiamumo kompleksas (niekas niekada manęs nepagaus). O reikėtų, bent vieno „parodinio“ proceso. „Gaila, labai gaila“ (V. Žalakevičius).
    Kaip teisingai pastebėjo A.G.: „Manau, kad padoresni žmonės jau užmiršo tas neprižiūrimas svetaines.“
    Vis dėl to tikiuosi, kad ateityje (netolimoje) ir internete tirėsime jėgų vieni kitų atsiprašyti bei pripažinti savo klaidas. Manau, kad tai svarbiausia.

 • Skirmantas

  Valentinai, suprantu kad is 20 komentaru sunku rasti ta viena su vardu ir nuoroda :) Tikrai nesinervuoju. Tiksliau nesinervavau, kol neperskaiciau jusu pasiulymo nesinervuoti. Tada gal kiek susinervavau, kad jus cia man siulote nesinervuoti, kai as ir taip nesinervuoju :) Sita tema galim baigti, nes jau tas pats apie ta pati. Sekmes.

  • Ech, baikit jūs taip rašinėt – nervuojuos, nesinervuoju! Turi būti – nervinuosi, nesinervinu, nesinervinau ir pan. Pagarbiai, filologė;)

  • varijotas

   Skirmantai, atrodo publika nesauke BIS…o jus vis griztat ir griztat. Cia kokis tai sloves troskimas? Aisku atsiprasau svetaines savininko uz tokia pastaba sveciui, bet tie asmeniskumai keliu metu senumo ir rodymas pirstu vienas i kita gal kiek juokingi :)
   Bukit abu dideli sunys, is tos daniskos patarles atrodo :)

   • Mieli varijote ir Skirmantai, atrodo, kažką praleidau tad nieko nesuprantu… Kodėl turėčiau būti dideliu ar mažu šunimi:) Gal jūs paštu susirašykite ir išsiaiškinkite…:)

 • donatas

  na, gal ir ne visai i tema, bet papasakosiu trumpa istorija:
  praeitais metais teko kartu su sunum ligonineje guleti del jo operacijos. pirmo auksto hole stovejo du aparatai – kavos ir saldziu uzkandziu, kur kartais nueidavome kavos ir koki saldaini nusipirkti. karta pilames mes ta kava, ir stai salia stovi ir eileje laukia toks jaunuolis, kuris pusiau lietuviskai, pusiau rusiskai telefonu garsiai kalbasi. ir kas trecias zodis – ‘matai-perematai’, ‘x,y, ir trecias nezinomasis’ ir pan. po poros minuciu neiskenciau ir sakau,- gal kontroliuok ka kalbi, juk aplink zmones stovi, vaikai. butumet mate jo zvilgsni – ir nustebes, ir pasipiktines, nes jis, kaip atsikirto, juk nieko blogo nekalba. tada paejo pora metru ir toliau savo matais pokalbi tese.
  tuo noreju pasakyti, kad yra dalis zmoniu, kurie del ivairiu gyvenimo aplinkybiu (seima, draugai, kiemas, mokykla) neismoko kalbeti be keiksmazodziu ir jie kitaip neisivaizduoja bendravimo. tokie zmones, kurie turi internetini rysi ir kompiuteri, taip pat bendrauja ir komentaruose. zinoma, tai nereiskia, kad nereikia reaguoti,- reikia, taciau jiems keiksmazodziai jau yra ju stuburo smegenyse ir ramiau butu juos tiesiog isjungineti (tiek komentaruose, tiek ir gyvenime :)))

 • Skirmantas

  Varijote, juk turiu teises reaguoti i komentarus, kuriuose esu minimimas? Juk tu savo sakini pradedi nuo kreipinio su mano vardu, o paskui priekaistauji, kad nusprendziu atsakyti? Cia tokios zaidimo taisykles? Issakyti savo subjektyvia nuomone apie kita, o paskui sakyti, kad jis troksta sloves noredamas pateikti savo argumentus? Tiesa, tavo atveju net atsakineti nera i ka. As tau juokingas, tu man… net nezinau kas tu toks, todel paprasciausiai neidomus. Gal butu idomu isgristi tavo argumentuota nuomone kokiu nors klausimu, bet tam reikia ta nuomone tureti, o ne tik moketi kita pulti ir lysti i kaskokius asmeniskumus.

  • varijotas

   Su eiliniu sugrizimu :) Teise turi. Bet prievoles tai ne. Zinok, didziausios bedos prasideda nuo nezinojimo ir jumoro jausmo trukumo :)

 • Pingback: “Black out”: internautų revoliucija Prancūzijoje arba kai norisi vogti nebaudžiamam | Artūras Račas()

 • nerijus

  http://www.delfi.lt/news/economy/Media/article.php?id=21243903

  Sutinku su programuotoju, kad pažeidžiamos ir mūsų teisės- moralės/ sąžinės.
  Greitai bus taip, kad apie kitos orientacijos asmenis nebus galima kalbėti, kaip ir apie juodaodžius…
  Sava kąsta..?

 • nerijus

  Naujovė gera ir tikrai geriau, nei ankstesnė- penkiabalė sistema.
  Žiūrėsim, kaip ji pasiteisins.
  Yra tik trūkumų dėl komentarų matymo dešinėje- reikėtų patobulinti, kad asmeniškai ( e- paštu ) informuojami apie komentarus, tai gerai, bet nepraktiška.
  Atsiradus apačioje „daugiau komentarų“ išspręstų problemą.

 • nerijus

  Pastebėjimas- galiu pats vertinti savo komentarą.
  Pabandžiau. Smalsumas.
  :)

 • Mykoliukas Beraštis

  Muse, Muse, Muselyte…. :D Jūs tik nesijaudinkite! Jums norėjau nupirkti ką nors daugiau, nei tiesiog kvepalus aerouosto kromelyje. Mano svajonė išsipildė, liepos 1-ą išskrendu į Saudi Arabiją, o ten tikrai rasiu ką nors tikra ypatingo Jums, Gerbiamoji zvimbekle :D

 • Mykoliukas Beraštis

  Rimantai, aš kai daug išgeriu, mano galva kaip veikė taip ir veikia toliau, tik pirštai nebeklauso ir nebespėju paskui savo mintis. Bet ką reikia vartoti… kai pirštai klauso, mintys gimsta dramblio jauniklio greičiau (maždaug 2-jus metus trunka kol išnešiojamas), o perskaičius Jūsų komentarus kyla jausmas, lyg skaičiau Lietuvių-Lietuvių aiškinamojo prasmių žodyno kairįjį stulpelį nuo 41-ojo iki 55-ojo puslapio. Geros Jums dienos, mielasis prieteliau. Pagarbiai, Mykoliukas Beraštis.

 • Mykoliukas Beraštis

  Puikus A.Račio straipsnis! „Reikia skirti nusikaltimą nuo nuodėmės“ – Tėvas Stanislovas. Taip pat, reikia skirti atvirus įžeidinėjimus ir kalėjime praktikuojamą žargoną nuo aštraus stiliaus.

 • Mykoliukas Beraštis

  Neteisingai įvedžiau el. pašto adresą :D Artūrai, gal galėtumėte prašau ištaisyti, kad vėl tapčiau žaliu?

 • Mykoliukas Beraštis

  Dingo mano neteisingai pasirašyti komentarai :( Dabar Musė nesužinos, kad galvoju apie ją dieną naktį, Rimantas neišgirs apie save tiesos… :(

 • rer

  nesuti nku su straipsniu. taip ir cenzura kvepia. Kodel turi buti atsakingas portalas. jis gali likti atsakingas tik tuomet, kai jei i ji kreipiasi pasalinti ta komentara, o jis vistiek nepasalina. bet dabar pagal kokius kriterijus portalui nustatyti, kad tas komentaras kazka izeide ir pan.? turim ne viena atveji, kai na matai kad tikrai komentatoriai pasikarsciavo…. bet kitu atveju akivaizdziai matosi, kad kazkas bando tik uzciaupti visuomene, kad ji nekalbetu. tai kaip tada? ka daryti portalui del tokiu komentaru? niekada juk nezinai kas kam gali uzkliuti.