Bailiai, žengiantys drąsos keliu

Savaitraštis 15min 2012 10 26

*****************************

Jau tikriausiai girdėjote, kad keli naujos partijos, pasivadinusios “Drąsos kelias”, nariai pateko į Seimą. Manau, kad jie skubiai turėtų keisti partijos pavadinimą, nes iš tiesų jie patys didžiausi bailiai. Ir dar priedo – veidmainiai.

Jie skelbiasi esą už tiesą ir teisingumą. Prieš valstybės užvaldymą ir korupciją. Už skaidrumą ir viešojo intereso prioritetą.

Tai tik žodžiai. Tušti žodžiai, kurie neturi nieko bendro su realiais tos drąsia save vaizduojančios partijos veiksmais. Nes iš tiesų jokios drąsos ten ir su žiburiu nerasi – vien tik prisitaikėlikiškumas, nuogi interesai, lovio trauka ir baimė.

Visa tai “Drąsos kelias” pademonstravo po pirmojo Seimo rinkimų turo, kai nusivylę rinkėjų pasirinkimu pasirinko taktiką prieš kurią neva kilo į kovą. Saugumiečių taktiką – šantažo, pasiklausymų ir kompromatų skelbimo.

Kalbu apie “Drąsos kelio” ideologo A.Nako slapta įrašytas Seimo pirmininkės Irenos Degutienės aimanas ir verkšlenimus apie tai, kokia bloga ir baisi yra Lietuvos prezidentė.

Gali būti, kad I.Degutienė liudija tiesą. Gali būti, kad ji tiesiog yra tik dar viena Lietuvos politikos blondinė, nesuprantanti, kur ji yra ir ką ji veikia. Tai iš esmės ne taip jau ir svarbu, nes I.Degutienė – jau praeitis.

“Drąsos kelias” gi skelbiasi, kad jie – ateitis. Ta, kuri už tiesą ir teisingumą.

Bet jei taip, tai kodėl jos veikimo būdas iš praeities?

Kodėl partija, skelbianti, jog viešumas, teisingumas ir viešasis interesas yra jos pagrindiniai prioritetai pusę metų stalčiuje laiko įrašą, kuris lyg ir turėtų paliudyti, kad Lietuvos prezidentė yra baisesnė už kaimyninės šalies diktatorių? Kodėl drąsūs žmonės iš neva labai drąsios partijos pabijojo paskelbti šią baisią ir sukrečiančią žinią tuoj pat, kai tik ją sužinojo?

Gal per pusę metų iki rinkimų dar buvo galima ką nors padaryti? Imtis kokių nors priemonių stabdant Lietuvoje beįsigalinčią diktatūrą? Apginti  I.Degutienę ir kitus dorus politikus nuo saugumiečių ir prezidentės smurto?

Bailiai iš “Drąsos kelio” pusę metų tylėjo. Planavo, strategavo ir laukė tinkamo momento. Tas momentas atėjo, kai pati drąsiausia “Drąsos kelio” atstovė liko viena prieš pačią bailiausią TS-LKD atstovę Naujamiesčio apygardoje.

Tik tada bailiai iš “Drąsos kelio” nusprendė ištraukti iš stalčiaus baisią tiesą apie šliaužiančią diktatūrą Lietuvoje. Ir padarė tai kaip patys bailiausi bailiai: paskelbė ir iš karto atsiribojo. Atsiribojo nuo įrašo, bet pamiršo atsiriboti nuo A.Nako, kuris viešai prisipažino I.Degutienės aimanas įrašęs ir jas paskelbęs. Ne tik bailūs, bet dar ir kvaili: nesuprato, kad atsiribojo patys nuo savęs.

O dar blogiau, kad taip ir nesuprato, kad skelbdami pusės metų senumo įrašą su viltimi, kad jis padės laimėti rinkimuose, jie pasielgė sekdami pačiomis geriausiomis saugumiečių tradicijomis: laikyti kailinius spintoje ir ištraukti juos tada, kai labiausiai reikia ką nors apžmeižti, paniekinti, supurvinti.

Vienas iš “drąsiųjų” partijos narių T.Viluckas savo tinklaraštyje po rinkimų parašė: “Galios centras tik dar labiau susitelkė, o politinėje scenoje vienas marionetes pakeis kitos.”

Pažiūrėtų į veidrodį, suprastų, kad bailiai iš “Drasos partijos” marionetėmis tapo net neįžengę į politinę sceną. Kuo taps ant jos užlipę, nesinori net galvoti.

(5 balsų, vidurkis: 4,20 iš 5)
Loading...
 • Viktoras

  Įžvelgiu ir paties Nako asmeninį interesą, nes jei trys DK vienmandatinikai pateks į seimą, tai pateks ir jis :)

  • stogas

   Ta prasme irasas pades daugiau gauti DK balsu. Kodel? Gal maziau TS- sutinku. DK nuo to iraso- pofik. Jame tik atskleista valdzios ir TS dviveidiskumas, uzkulissiskumas, baime.

 • che

  eilini karta priskalde vezima is adatos

 • Vaclovas

  Kiek supratau įrašas darytas ne slapta.Paskelbė labai nelaiku,kaip ne laiku buvo paskelbtas įrašas su Darbo partijos balsų pirkimu.Kubiliaus reakcija turėjo būti adekvati-juodosios technologijos.

 • Vytas

  Ne bailiai, o gal labiau kvailiai. Bet čia jau ne man spręsti. Keistas tik, kad Račas nežino, kad vadinti ką nors bailiu per visas kitas priemones, nei tiesioginį bendravimą yra didžiausia bailybė.

  • VYtai, siūlote man nueiti pas visus DK narius ir tą pasakyti į akis? Jei tamsta apmokėsite sugaištas mano darbo valandas – jokių problemų. O gal siūlote labdarai?

 • paulius

  Nedera A. Naką tapatinti su visa partija, tiesiog neišmintinga. Visų pirma A. Nakas tai Ekspertai.eu.su savo veiklos kryptim ir tikslais. Tai susidvejinęs personažas ir tai pastebėti nereikia Račo išminties. Antra,bendrapartiečių nureitinguotas iš 6 vietos į 39 nekelia klausimo kodėl? Trečia, niekas A.Nako neįpareigojo daryti įrašus ir, aplamai, apie tokių įrašų buvimą nežinojo. Ketvirta,kas gali paneigti,kad A.Nakas tuos įrašus gavo…. O visumoje, tai poelgis negražus ir smerktinas. Drąsos kelias turėtų šveisti tokį narį iš savo tarpo ir iš sąrašo. Tegu kaip skarabiejus- ekspertas kapstosi po gyvenimo negeroves ir minta negatyvu.

  • stogas

   pauliua, tai gedinga irasinet paslapcia, ar labiau gedinga kalbeti uz akiu, vieniems viena – kitiems kita ? Dviveidiskumas ir tiek.. ji net neisdryso pakomentuot savo bazaro uz akiu..

 • Soliaris

  O man įdomu, ko užtilo V.Vasiliauskas, kai LNK netransliavo įrašo sekmadienio vakarą? Ir garsusis „kovotojas“ T.Dapkus tyli. Jei taip būtų padarius LRT, sunku, net įsivaizduot, kiek būtų buvę triukšmo.

 • Rytis I

  Apsivalymo metas. Kam sąžinė prabyla, kas stalčius iškrato. Kubilius štai prabilo apie seniai puoselėtą svajonę paversti Lietuvą Dubajumi… O ar anksčiau negalėjo?

 • Raimis

  O man atrodo, dad DK jau atliko, tai, kam jie buvo „suburti“. Jie jau istorija. Galima bus tik stebėti jų „utilizavima“.

 • Kestutis

  Artūrai, esminė pataisa – ne „kailiniai spintoje“, o „skeletai spintoje“ :)

 • stogas

  As uzstosiu Naka… teisingai padare paviesindamas toki irasa. Tai dar vienas patvirtinimas, kad TS partija bailiu partija, sugebanti uz akiu „pavaryt“ net ant prezidentes. Po to savo zodziu nei patvirtino , nei paneige. O viska uzverte ant Nako, bet juk tai seimo pirmininkes bazaras… Kodel seim o pirmininke negali tai isrezt i spauda viesai, o ne WC kambareleyje Nakui i ausi?
  Cia JUSU klaida- ne Nakas bailys , o Degutiene.. Nes priesingu atveju iseina kad nakas „pavare“ ant prezidentes. Nako kalbos as negirdziu… o kad tradicines partijos prostitucines , uzkulisines, tai cia ir patvirtina tas faktas.

  • stogas

   P.S. nebalsuosiu uz DK , nes ekonomines paziuros – priesingos.

 • Gylys

  O iš kur ponas Račas tikrai žino, kad ši akcija buvo suplanuota „Drąsos kelio“ ? kiek man žinoma, DK nuo to atsiribojo, o ir Nakas sakėsi veikęs savo asmenine įniciatyva. Aišku tai dar neįrodo, kad buvo būtent taip, o ne taip kaip įtaria Račas, bet visdėlto – iš kur toks įsitikinimas ? O aš manau, kad tik propagandistai prielaidas priima ir skelbia už faktą. Todėl mano nuomonė kad ponas A. Račas yra elementarus propagandistas turi žymiai didesnį pagrindą nei pono A. Račo teiginiai, kad tai buvo suplanuota DK akcija.

  • Viktorija

   Gyly,
   nieko naujo, visas savo pozicijas statote ant kriminalų, pederastų, slaptų įrašų, nuotraukų, mafijos, chuntų ir t.t.. Jums tinka ir patinka aštrus siužetas, – ir nesiginkite, – tai jūsų, nako ir visos jūsų DK partijos rinkiminė kampanija.

   Yra toks posakis – dieve, apsaugok mus nuo geradarių, nuo priešų apsisaugosime patys.

   • suomis

    Pagrįsti savo teiginius galite?

   • Gylys

    Suomi, nereikalaukite iš Viktorijos neįmanomo nes pagrindimui mažu mažiausiai reiktu loginio mąstymo… O kadangi gamta mėgsta pusiausvyrą, tai natūralu, kad nulėmusi Viktorijai vyrą profesorių, pačią Viktoriją mąstymo funkcijom kiek nuskriaudė… Bet už tai, matomai, apdovanojo išvaizda – beje Viktorija, tas ženkliukas su akiniuotu katinu žymiai prastesnis už tą kuris buvo su Jūsų nuotrauka…
    Ir jei leistumėt Jūs kiek painformuoti madam Viktorija – aš nepartinis :)… kolkas bent jau.

 • stogas

  As nemanu, kad Nakas pasielge baisiau, nei TS su pensijiniais fondais. Sutarti pasirasem 5.5% imoka ir bazine pensija. O galu gale vienasaliskai paliko 1,5% ir bazine pensija. I toki suda as nebuciau lindes! Papusk i uodega..TS.

  Tad Nakas malacius vyras!

  • GIGA

   Stoge,aš supratau,kad Artūras akcentuoja įrašo paskelbimo laiką,o ne jo padarymo mioralinę pusę

   • stogas

    Paskelbti irasa rinkimu metu yra baisiai bailu ? Racionalu, nes temos aktualumas buvo stipriai lukstenamas, o jei pries rinkimus- niekas net nepastebetu… kaip ir jo laikrascio… o dabar visi buvo susijaudine.

    O kada reikejo po rinkimu ?
    Siaip vogti, meluoti, sneket uz akiu yra negrazu.

 • Gylys

  Asmeniškai man ne tiek įdomu kokių motyvų vedinąs Nakas paskelbė tą įrašą dabar, bet man kaip piliečiui svarbiau tą informaciją gauti būtent prieš rinkimus. Nes ji atskleidžia tikrąjį veidą ponios kuri rinkimuose kandidatuoja. Po rinkimų, jei atiduočiau balsą už ją, jausčiausi apgautas, nes nebūčiau žinojęs, kad ji bandė nuslėpti nuo piliečių jei žinomus iškylusius rimtus pavojus valstybės demokratinei sąrangai arba yra apsimelavusi intrigantė „už nugaros“ rezganti intrigas prieš valstybės vadovą.

  • suomis

   Būtent. Nako intencija ir buvo ta. Jis tik išvilko į dienos šviesą esamą situaciją. Nieko daugiau. O kad kažkokiam Chatabičiui nepatinka, tai tautos tai nekaso.

 • GIGA

  Artūrai,o kuo tai skiriasi nuo žurnalistų gaunačių pinigus vokeliuose ir apie tai rimčiau prabilusių (jei ten neskaityt L.Pečeliūnienės rašymų),po DP pergalės pirmam ture? Gal čia reikia diskutuot – garbinga ar ne iš vis slaptus įrašus daryt,o kada skelbt,tai jau rinkiminė taktika.Nors mintį supratau,bet negi kas tiki,kad šitie žmonės šventesni už visus šventuosius ?

  • Giga, skiriasi nelabai daug. Deja.

   • GIGA

    Sutinku,kad tikrai ne patys tauriausi LT piliečiai:) Kitas klausimas ar to,ypatingo išskirtinumo iš jų kas laukė? Asmeniškai aš tai tikiuosi,kad jie neišsibėgios po frakcijas kaip Valinsko kompanija,Varkala gyvens pagal 10 Dievo įsakymų,Patackas nuosekliai trankys oponentus arba mėtys į juos stiklines,o Venckienė pakeis Šimašių,prie bet kokios koalicijos:)

    • stogas

     Patackas vyras, tam siaudiniam raudojo spalio vyrukui subine sudauzyt seniai priklauso.. dar sakysi nelaiku, rinkimai…

     Giga , o kodel nesvarstai to iraso TURINIO? Kas snekama uz akiu….

     • GIGA

      Stoge,aš tau ne oponentas:) Nieko smerktino Nako įraše nematau.JIs jį padarė valstybės pareigūno kabinete,o ne kur bare prie kavos ar alaus bokalo.Kad Seimo pirmininkė,kaip turgaus boba visuomenininkų kuopelei pasakoja tokius dalykus,tai tik dar kartą liūdina apie Degučių šeimos moralę.Dėl įrašo paskelbimo laiko.Taip,jei Nakas ar netgi Venckienė pretenduotų tapti Lietuvos „sąžine“,tai be abejo šį įvykį galima narstyti po kaulelį,bet oponentai suranda kažkokį krislą ir,tarkim,V.Landsbergio ar J.Marcinkevičiaus asmenybėse.Aš tai vertinu kaip rinkimų kovą,įrašas tai ne koks melas,o tikras faktas,o jo atskleidimo data,tai jau įrašo turėtojo reikalas.Na ir kas,kad tai siejasi su rinkimais ar noru gauti daugiau balsų?Asmeniškai čia nieko blogo nematau.Kaip ir rašiau,žurnalistai iš Viktoro struktūros irgi tik po DP laimėto pirmo turo ženkliau apie algas vokeliuose prakalbo

  • Gylys

   O man tai labiausiai keista, kad diskusijos kyla apie tai ar garbinga daryt slaptus įrašus ar ne ir apie Nako moralinį veidą.
   Paviešintas autentiškas įrašas, kuriame antras pagal svarbą valstybės vadovas pareiškia, kad valstybė neteisėtai užvaldoma pažeidžiant Konstituciją ir tai niekam nerūpi. Apie tai jokios diskusijos nekyla nes visiem, pasirodo, visiškai vienodai šviečia kažkokios grėsmės valstybei arba kad antras pagal svarbą valstybės asmuo, kuris, beje, automatiškai taptu einančiu Prezidento pareigas, jei išrinktoji Prezidentė staiga netektų galimybės jų eiti – yra, galimai, visiška „blondinė“ anot to pačio A. Račo.
   Visiem žymiai įdomiau kažkokio Nako moralinis veidas – gražiai pasielgė Nakas, ar negražiai… Alio ??? – kas tas Nakas ?… Gal išgirskite pagaliau ką teigia autentiškame įraše Seimo Pirmininkė ? – jei ką, tai čia Pirmininkė to pačio Seimo kuris priiminėja įstatymus valstybės vardu kurių privalome laikytis ir kuris vairuoja mūsų valstybę kurioje mes gyvename.

   • teisininkas

    Taip – ji sako, kad Prezidentė valdo.
    Betgi įsivaizduokim, kad valdytų Degutienė?
    Ar tikrai ji turi tam kompetenciją?
    Gal ir gerai, kad jos nebebus tokiame poste.

    • stogas

     O kur ta kompetencija auginama? Briuseli? WC su naku? Seimo pirmininko postas kaip tik kompetencijai reklamai augintis…

  • romas

   GIGA, galimo poveikio poveikio rinkimų rezultatams prasme, informacijų paviešinimai – panašūs, tačiau ar tarp neaiškios kilmės pinigų mokėjimo žurnalistams ir Seimo pirmininkės guodimosi ekspertai.eu, kad ji jaučiasi sekama ir kad Prezidentė ją mėgina kiršinti su Kubiliumi, nesimato skirtumo? Negi nebėra pajautos, kur elgesys prasižengia su papročiais, o kur su įstatymais?

   • Gylys

    Romai, o pats skirtumą jaučiate tarp keleto šimtų balsų nupirkimo ir visos valstybės neteisinio užvaldymo pažeidžiant Konstituciją ? Ar įžvelgiate skirtumą tarp to, kad balsus pirko kažkoks vienas, ar keli kažkokios partijos atstovai, o rimtus pavojus valstybei slėpė nuo Tautos (arba šmeižė valstybę ir jos Prezidentę) antras pagal svarbą valstybės asmuo – Seimo pirmininkė ?
    Ir dar kartą priminsiu, Jums leidus – tie visuomenininkai ne į svečius „pas Irutę ant kavos“ buvo atėję. Tai buvo Tautos atstovai oficialiai atėję audijencijos pas Seimo Pirmininkę aptarti valstybėje vykstančius procesus. Ir Seimo Pirmininkė puikiai suprato kad kalba ne su savo vyrų, sūnum ar draugėmis prie pietų stalo – todėl vadinti jos teiginius „guodimusi silpnumo akimirka“ būtų neteisinga.
    Seimo Pirmininkė visuomenės atstovus informavo apie, tariamai, susidariusią pavojingą padėtį valstybėje. Visuomenininkai pakankamą laiką to neviešino tikėdamiesi kad pati Seimo pirmininkė imsis veiksmų. Tačiau jokie veiksmai nesekė ir dar daugiau – savo vėlesniuose rinkiminiuose klipuose Seimo Pirmininkė deklaravo visiškai priešingai – kad padėtis valstybėje gera ir toliau gerėja. Manau nutylėti tokią dviprasmybę būtų netik nepilietiška bet ir nusikaltimas prieš valstybę, juolab, kad kaip tik šiuo metu vyksta rinkimai ir Seimo pirmininkė juose kandidatuoja.
    Kubilius vadina tai „juodosiom technologijom“ tik dėl to, kad paviešinta prieš pat rinkimus ? – tai kaip teisingai kažkas jau čia pastebėjo – kodėl tuomet balsų pirkimo paviešinimas prieš pat antrą turą nevadinamas „juodosiom technologijom“ ?. Logiška manyti, kad, būtent, dėl to kad rinkėjams privalu turėti kuo objektyvesnę informaciją būtent prieš rinkimus – kad galėtu teisingai pasirinkti. Todėl ir informacija apie Seimo pirmininkės teiginius taip pat aktuali yra būtent prieš rinkimus, o ne po jų. Bet TSLKD visuomet lyderiavo dvigubų standartų taikyme, tad Kubiliaus nuomonė visai nenustebino. Kaip ir jo nusišnekėjimai apie referendumo rezultatus, bandant „įrodyti“ kad prieš atominę pasisakė mažesnė rinkėjų dalis.
    Ir Degutienės atvejis su Pakso gal ir iš tiesų nėra lygintynas, nes Pakso viešinti nusikalstami pokalbiai buvo privatūs su privataus verslo atstovu Borisovu, o Seimo pirmininkės pokalbiau buvo, būtent, su valstybės reikalus aptarti atėjusiais piliečių atstovais. Todėl nurašyti „silpnumo akimirkoms“ gal ir galima būtų bandyti Pakso pokalbius (nors ir su tuo nesutikčiau), bet ponios Seimo Pirmininkės pokalbių tikrai ne.
    Be kitą ko, jei vadovautumėmes politikų etikos kodeksu, manyčiau, ponia Seimo Pirmininkė nusipelno apkaltos. Galimas pažeidimas – ypač svarbios informacijos apie pavojus valstybei slėpimas, arba valstybės ir jos aukščiausio vadovo tyčinis šmeižimas.

   • GIGA

    Romai,aš tame įraše labiau susikoncentruočiau ties pokalbiais apie „nulinį prokurorą’,o ne nuomone apie Prezidentę.Šiaip skirtumo apie ką pats klausi – nematau.Račas kaip suprantu akcentuoja,kad DK skelbėsi,atseit jie KITOKIE,TEISINGI,o pasirodė,kad tokie patys.Na šitu veiksmu tokie patys,bet jei Vicka iš Slabodkės vakar davė į nosį kaimynui Petkai,tai ar jis toks pats kaip Patackas ?

    • Gylys

     visiškai teisingai Giga – kažkaip jau buvau pamiršęs teiginius ir apie „nulinį prokurorą“ :). O jei, tarkim, priimsim domėn, kad tai gali būti teisybė – tai visai kitoje šviesoje galėtu pasirodyti kad ir tie patys „garliaviniai įvykiai“. Ir tokios informacijos slėpimas, ko pasekoje valstybė, galimai, ilgą laiką generalinio prokūroro vietoje turėjo ir turi tik klusniai kažkieno nurodymus vykdančią iškamša – turėtu būti laikoma ganėtinai rimtu nusikaltimu. Nes galbūt tai lėmė rezonansinių bylų tyčinį vilkinimą ir, tarkim, partijos klastojančios rinkimus atėjimą į valdžią – priminsiu, kad DP partijos veikėjų byla per tą laiką nė kiek nepasistumėjo į priekį, o dabar – DP ateinant į valdžią – visai neturės jokių objektyvaus ištyrimo perspektyvų. Analogiškai pedofilijos bylai pagrindinę liudininkę perdavus kaltinamojo aplinkai.

    • suomis

     O kuo skiriasi Vycka nuo Patacko? Vycka sėdėjo ir Patackas sėdėjo. Yra galimybė, kad Vycka dar nesėdėjo. Be to Vycka yra sąmoningas pilietis ir jis atliko savo pilietinę pareigą išankstiniame balsavime. :DDD

 • Bobutė

  Turbūt nereikia net abejoti, kad tai užsakomasis straipsnis po kuriuo parašytas užsakymo numeris ir nurodyta iš kokios rinkiminės sąskaitos jis apmokėtas?

  Jei straipsnis neužsakytas, tai jis laikytinas bailumo bei nešvarių insinuacijų pavyzdžiu.

  Kodėl?
  Ogi todėl, kad DK neteigė, kad jie yra ateitis – tai tik AR insinuacijos. Teiginys, esą p. I. Degutienė yra praeitis, vėlgi tik AR insinuacijos. Visi žinom, kad ji jau yra ir būsimo Seimo narė, o ir jos frakcija bus keletą kartų didesnė, suprask – labiau įtakojanti ateitį, nei DK.

  Teiginys, kad nesvarbu ar p. I. Degutienė sako tiesą parodo žurnalisto bailumą bei nenorą rasti, nustatyti tiesą… Mat tada reikėtų svarstyti Pačios veikimo politikoje būdus… Baisu… Lengviau ir saugiau „pavažiuoti“ ant silpnesniųjų…

  P.S. Siekdama išvengti galimų insinuacijų primenu, kad, kaip esu sakiusi anksčiau, nebalsavau už DK, nesu jų palaikytoja, mylėtoja ir etc.

  • Bobute, grybukų pietums valgėte, ar senatvinis marazmas pramušė?

   • Bobutė

    Račai, ne Tamstos reikalas ką aš valgiau, o ir ne Tamstai diagnozuoti mano psichinę būseną…

    Jūsų teisė nekalbėti apie esminius dalykus, o mano teisė pasidaryti išvadas apie tokį Tamstos kalbėjimą…

    • miela Bobute, nusiraminkit, viskas bus gerai. Dievas nubaus visus šventvagius kada nors ir visiems bus atlyginta su kaupu. Tamstai – rojus, man pragaras. Tik pakentėkite šiek tiek. Kiek gi ten tamstai beliko jau?…

     • Bobutė

      Ponas Artūrai,
      niekas nežino kiek kam liko…

      Pamenat A. Puškiną:

      Как знать? дни наши сочтены не нами;
      Цвел юноша вечор, а нынче умер,
      И вот его четыре старика
      Несут на сгорбленных плечах в могилу.
      Барон здоров. Бог даст — лет десять, двадцать
      И двадцать пять и тридцать проживет он.

      Taigi, nelaidokit manęs pirmiau laiko… Gal Jūs pats pirmiau…

 • Gylys

  O kalbant apie Nako poelgio „negarbingumą“ paviešinant slapta darytą įrašą, tai nematau tame nieko amoralaus. Priešingai. Nes :

  1. Seimo pirmininkė yra oficialus asmuo ir suteikė oficialią audienciją oficialiai prisistačiusiems visuomenininkams (o ne Petrui su Bronium užėjusius „ant kavos“ pas Irutę)

  2. Pokalbio su visuomenininkais pradžioje Seimo Pirmininkė pati pabrėžė, kad tai ne pokalbis „tarp keturių (ar keliolikos šiuo atveju) akių“ – nes garantuotai, anot jos, įrašynėjamas VSD.

  3. Net jei Seimo Pirmininkė ir būtų prašiusi išsaugoti pokalbį paslaptyje, tai po tiek laiko jos neveiksnumo tų svarbių valstybinių problemų atžvilgiu – būtų kiekvieno piliečio pareiga atskleisti visuomenei kokie pavojai gręsia valstybei. Priminsiu – valstybės problemos tai ne kokie nors ponios Degutienės romantiniai nuotykiai ar miegamojo detalės kad būtų privalu džentelmeniškai jų neviešinti… Ponia Degutienė iškėlė labai rimtas problemas ir pusę metų nesiėmė jokių veiksmų joms vienaip ar kitaip spręsti – tolesnis to slėpimas, galimai, dar labiau didinantis pavojų valstybei, galėtu būti traktuotynas kaip veikimas prieš valstybę – Nakas pasielgė pakankamai džentelmeniškai, kad net pusę metų laukė suteikdamas Degutienei pakankamai laiko pačiai kreiptis į Tautą dėl pavojų valstybei, bet ji to nepadarė. Todel Nakas buvo labai pilietiškas paviešinęs visą info ir dar rinkimams nepasibaigus – kad piliečiai galėtu balsuoti turėdami objektyvesnę informaciją.

 • Vingių Jonas

  „Pažiūrėtų į veidrodį, suprastų, kad bailiai iš “Drasos partijos” marionetėmis tapo net neįžengę į politinę sceną.“ (A.Račas)
  Aš manau, kad p-nas Artūras visiškai teisus taip rašydamas. Tik šiek tiek nesutinku, kad „drąsiųjų keliai“ su šio įrašo paskelbimu tapo marionetėmis. Manau, kad „cirkas atvažiavo“ 2009 m. vasarą, iš karto po 2009 m. liepos 12 d. įvykusios inauguracijos. Gal klystu?:)

  • Gylys

   O aš manau, kad būtent p-nas Artūras ir neteisus taip rašydamas. Dar daugiau – tokiu straipsniu jis vėl pasireiškia (bent jau man) kaip eilinis primityvus propagandininkas. Ir pagrįsiu kodėl. Ponas Račas šiuo straipsniu vienpusiškai užpuola DK už nepaviešinimą, galimai, svarbios informacijos nedelsiant ir visiškai dėl to paties nepuola TSLKD. O juk logiškiau būtų dėl šios nuodėmės pulti visų pirma TSLKD – tai šios partijos, bent jau viena vadovių, turėjo tą informaciją jau nežinia kiek laiko ir to neviešino… tai šios partijos pagalba tokia situacija valstybej buvo sukurta – nes būtent TSLKD rėmė asmenį šiandieną einantį Prezidento pareigas ir būtent šiai partijai valdant daugumoje buvo, galimai, leista tam asmeniui peržengti savo pareigybių ribas… Ir galiausiai – DK bent jau galima dėl delsimo teisinti tuo, kad norėjo duoti laiko TSLKD patiems spręsti susidariusią problemą arba informuoti apie ją piliečius. Tuo tarpu TSLKD bandymą nuslėpti nuo piliečių galbūt reikšmingą info pateisinti sunkiau.
   Bet, priminsiu, kad ponas A. Račas vienpusiškai puola ir kaltina tik DK. Todėl įžvelgdmas tokį pono Račo s angožuotumą neobjektyviai vertinant dviejų partijų veiksmus šiame straipsnyje, laikyčiau jį (straipsnį) propagandiniu niekalu ir nedaugiau.

   • Anokia ten informacija Gyly. Nesate matęs pavargusių žmonių silpnumo akimirką?

    DK yra apgailėtinas pseudo politinis sąmbūris, suteikęs galimybę saujelei oportunistų pasinaudoti kraujyje Kauną išmaudžiusio nestabilios psichikos „atmarozko“ kultu.
    Pigios tv ir kino produkcijos nusausintos smegenys pamatė violetinį Rembo, o gaujelė menkystų nusprendė tuo pasinaudoti.

    TS-LKD, gera ar bloga – visgi partija, o slapta įrašytas Degutienės paverkšlenimas blaiviai mąstančiam žmogui negali atrodyti kaip partijos pozicija.

    Nako apgailėtinas viešųjų ryšių manevras nusipelnė būti atitinkamai įvertintas.

    • stogas

     Taip dabar madinga kalbeti… teisesaugos priesas ir tautos NR 1. Keista kiek dabar visi bando pasislapint ant DK. Koks Tu vyras jei nepatapsnojai ant Venckienes? O koks tu blogeris ?

     • Vingių Jonas

      Aš manau, kad Venckienė ir DK tėra instrumentai, kurie nelabai turi pasirinkimo, kaip, ką, kada ir kur viešinti ar sakyti. Ne ant jų tapšnoti reikia. Ir nėra jie bailiai, kaip rašo p-nas Artūras, o yra tokie, kaip šaukė A.Kaušpėdas vienoje pasiskolintoje dainoje: „Jie nekalti, tačiau apsėsti…“. Taip sakant, tiek jie, tik visi rinkėjai, kurie savo balsų nepardavinėja (pvz. aš „tinginys“ ir kiti, turintys savo nuomonę) yra tapę savotiškais „politiniais zombiais“. Kodėl?
      Matau bėdą kitur. P-nas Artūras stebėtinai rado progą patylėti dėl vakarykštės KT išvados (įdomu, kodėl?:)).
      Paskaičius tą KT išvadą, susidarė įspūdis, kad nematoma ranka atgal sukamas Lietuvos istorijos laiko ratas bemaž 100 metų atgal. Tada, 1926 m. valdžia perimta buvo fizine jėga, o dabar – „konstitucinėmis doktrinomis“. Jei antrame ture ir vėl bus išrinkti ne tie, kurie „reikia“, neatmetu galimybės, kad gali kartotis 1928 m. scenarijus ir Tautos atstovų nebeteksime teisės rinkti kokius 10 metų, o gal net taip, kaip R.Pakso atveju – iki gyvos galvos. Logiška?:)

   • che

    visiskai pritariu eilinis niekalas

 • Gylys

  AbraXas’ai jūsų nuomonė apie DK yra labai vertinga, cituojant p. A. Račą :)… Bet tai tik jūsų nuomonė, kuri gali būti teisinga, o gali ir ne – lygiai kaip ir tai kad Seimo pirmininkės teiginiai buvo išsakyti užplūdus ją „silpnumo akimirkai“.
  Ir leiskite dar kartą jums priminti – ponia Degutienė priėmė visuomenės atstovus savo darbo kabinete oficialiame priėmime (iš anksto suderintu laiku) kaip Seimo pirmininkė, o ne kaip „pavargusi Irutė apimta silpnumo akimirkos“… Jei pamenate, tai tokiam Paksui panaši „silpnumo akimirka“ kainavo Ptrezidento postą. O dėl TSLKD – tai mielasis, jei nežinojote, tai ši partija dar neatsiribojo nuo savo partietės Seimo Pirmininkės išsakyto visuomenės atstovams. Laiko buvo pakankamai, tai reikia manyti, kad jau ir neatsiribos. Pareiškimų kad įrašas suklastotas taip pat nebuvo. Taip kad…

  • Aišku, kad vertinga.

   Paksui prezidento postą gal ir kainavo silpnumo akimirka – bet tikrai nepanaši.

   O kodėl partija turi atsiriboti, jei Degutienė net garso įraše dalinasi asmeniniais išgyvenimais? Čia ką, oficialus pareiškimas buvo? Nuo ko čia atsiriboti? Taip gaunasi kad partijai reikia ribotis nuo kiekvieno liežuvį turinčio savo nario? Manote šis pokalbis – kažkas ypatingo?

   • stogas

    Matai suprantu, seimo pirminke turi kalbet viena tribunoj, o su viuomeninkais kita ir tik uz akiu… neduok dieve tai suzinos kubilius ar grybauskaite.. beje, ten dar idomesne vieta, kaip Degutiene skundziasi del Snoro ir jos sunelio situacijos…

 • Gylys

  Abrachasai, jūs kai rašote – galvoti suspėjate ? – apie kokį „dalinimąsi asmeniniais išgyvenimais“ jūs kalbate ? – Seimo Pirmininkė tiesiogiai apkaltino Prezidentę inspiruojant saugumo tarnybas užsiimti totalinių Seimo narių sekimu – beje, kaip žinote, neteisėtu neturint tam Teismo sankcijos. Ir kaip šio teiginio įrodymą ponia Degutienė visuomenės atstovams liudijo pati už savę ir už savo šeimos narius. Ar jūs suprantate AbraXasai kiek rimtas nusikaltimas yra sekti Tautos išrinktąjį be Teismo sprendimo ir kiek rimta yra tai, kad tas, galimai daromas, Konstitucinis pažeidimas inspiruojamas aukščiausiame valstybės valdymo ešelone ?:)
  Reiškiat abejones kad tai buvo „oficialus pareiškimas“ ? – o pono Pakso isipareigojimai ponui Borisovui buvo „oficialių pareiškimų“ forma ? – ant oficialių blankų su Prezidento spaudu ?… O gal pono Borisovo grąsinimai Paksui buvo bent jau ant jo sraigtasparnių įmonės firminio blanko, o ne telefonu ?
  Jei nesugebama bent jau darbo metu ir juolab oficialiuose priėmimuose išlaikyti blaivaus proto ir nepulti į „silpnumo akimirkas“ tauškiant kas ant seilės užeina – tai tokiam asmeniui vieta ne Seimo vadovo poste, o turguj už prekystalio. Nes kitą kartą, užėjus „silpnumo akimirkai“ žiūrėk dar pasirašys kokią stojimo į Putino „SNG“ sutartį valstybės vardu.

 • „tiesiogiai apkaltino Prezidentę inspiruojant saugumo tarnybas užsiimti totalinių Seimo narių sekimu“

  Kuo remiatės? Kuria pokalbio vieta?

  O apie Paksą ir silpnumo akimirkas neverta diskutuoti.

 • Gylys

  remiuosi visuomenės atstovo paviešintu įrašu, kuriame asmuo panašiu į Seimo Pirmininkės balsu teigia kad einama „totalitariniu Baltarusijos keliu“ kai valstybė besąlygiškai valdoma vieno asmens Prezidento poste ir kad valstybės spec. tarnybos tampa „vieną asmenį aptarnaujančiomis“ struktūromis. Taip pat išsamiais to asmens liudijimais (Seimo Pirmininkės vardu), kad jo ir jo šeimos narių telefoniniai, ir ne tik, pokalbiai yra pasiklausomi. Taip pat tuo, kad šio įrašo autentiškumą patvirtino kiti visuomenininkai dalyvavę tam pokalbyje ir kad iki pat šios dienos to įrašo autentiškumo nepaneigė nei pati Seimo Pirmininkė, nei jos partija.

 • stogas

  Kad su teisesauga kazkas negerai , tai faktas- uusasa paskendo girtas, kedys uzpringo girtas, pociunas iskrito is 12 auksto – girtas.
  Gal laikas uzdraus alkoholi ir rukalus kaip herojina ir zole ?

 • O gal čia viskas daug paprasčiau? Ėmė ir paviešino įrašą susireikšminimui, neturėdami jokių taktinių ir juolab strateginių tikslų, kaip dažnai Lietuvoje ir nutinka. Stichija, skant, ške.

  • stogas

   O jei turejo, tai cia taip blogai ?

   PVZ. siandien lrytas raso, pjemjero Kubiliaus patarejas pardave disertacija uz 17 000 lt registru centrui.. :) Fain . O gal as galiu parduot savo magistraurini darba Lietuvos pastui, ar gelezinkeliui ?
   Pjemjeras yra bailys neatleides savo patarejo…

 • Fredis*

  Pasiklausiau tik vieną įrašo fragmentą, man jis visai neįdomus, nes jame labai švelniai kalbama apie tai, ką transliavo liberalioji žiniasklaida (autoriai ir apžvalgininkai Valatka, Bielinis, Vinokuras ir kt.) visus trejus su puse metų. Tuo metu buvo aštrus nuomonių susidūrimas dėl FNTT, ‘romas’ net ragino vyriausybei atsistatydinti. Sena istorija, todėl neaktuali.
  Šiandien buvo paminėtas lrytas.lt, geras straipsnis: http://www.lrytas.lt/pasaulis/ivykiai/b-obamai-ir-m-romney-talkinancios-lietuves-nerimauja-del-lietuvos-ateities.htm

  • romas

   Fredi, jei Kubilius būtų atsistatydinęs kartu su Kreiviu, dabar nebūtų daugybės problemų, kurios yra. Auginti savo nepopuliarumą TS nebuvo jokio reikalo.

  • romas

   Atsimeni, komentare rašei, kad Irutė jaučiasi persekiojama vieno iš koalicijos partnerių patarėjo. Va dabar išlindo viskas atvirai. Ar buvo prasmė kentėti nesiskaitymą iš visų pusių, kai galutinis rezultatas – atsakomybė už absoliučiai viską, kas atsitiko per 4 metus?

   • Fredis*

    Man patinka gražūs skaičiai ir datos: pirmą kart šalies istorijoje turime vyriausybę, kuri išdirbo visus ketverius metus, toks pasiekimas, šalies rekordas, gali būti negreitai pakartotas. Pasaulio elitas įvertino – pakvietė į Davosą.
    Mažiausiai reikia jaudintis ką galvoja balsuojantys už kalinių balsus perkančią partiją. Šiandien jų favoritas yra veikėjas, kilęs iš Urdomos, kituose rinkimuose dar ką nors prisisapnuos. Istoriškai žiūrint kvailų ir tamsių žmonių mažėja, todėl vien tik į juos orientuotis yra kvailystė.

    • stogas

     Jo, pakviete i Davosa, jo cia pasiekimas. OOOuuu. Tegu eda ikra uz porcija 500 USD.
     Deja, mano tevai vel sals prie 17 Celsijaus ir 750 lt sasklaitos uz sildyma. As suprantu, kad Fredis gali lekti i Davosa, kai tau uz buta ir sildyma moka pati valstybe, t.y 10 000 lt/men plius patarnavimai… svetimo skausmo nebuna..

    • Gylys

     mielas Fredi*, jei leistumėt priminti – tai į Davosą buvo kviečiamas ir Vagnorius, ir Šleževičius ir netgi, jei neklystu – Kirkilas. Todėl, man rodos, jūs pernelyg sureikšminate šio, Kubiliaus pakvietimo, svarbą.

    • romas

     Fredi,analizuoti savo veiklą būtina. Politinė šachmatų partija tikrai nebuvo sulošta idealiai.

     • GIGA

      Pagarba,Romai.Aš taip pat jaučiu simpatiją Kubiliui,bet kaip sakoma,būkim biedni,bet teisingi.Neseniai girdėjau Nausėda (nors koks jis autoritetas su savo „minkštu nusileidimu“) sakė,kad jį labai nervina valdančiųjų gyrimasis apie rekordinius BVP šuolius

     • romas

      Gyrimasis – politinė savireklama. Iš tiesų nežinau, kada Nausėda nervinosi, bet faktas kaip blynas, kad kitais metais, jei dinamika išliks – o atrodo, kad išliks – Lietuva pasieks rekordinį BVP, ką manau tuoj pat mėgins prisirašyti sau nauja koalicija. Lietuvos rinkėjas – neišprusęs. Jis nesupranta, kad yra ekonomikos inercija. Kaip Kubilius negalėjo tuoj pat atėjęs sustabdyti griūties, taip kita koalicija tuoj pat nesustabdys šios vyriausybės darbo pasekmių.

     • Fredis*

      Nebuvo prieš ką lošti šachmatų partijos. Vienoje lentos pusėje A.Kubilius, o kitoje kas?
      GIGA pastebėjo teisingai, reikėjo dar labiau viskuo girtis: neregėtai augančiu BVP, eksportu, įžūliai žadėti kelti minimalų atlyginimą, įsisiūbavusia daugiabučių renovacija, (pagaliau surastas optimalus finansavimo modelis). Gal reikėjo keliais centais sumažinti dyzelino akcizo mokestį, nedidelis minusas, nes būtų galima teigti, kad vyriausybė jautriai įsiklausė į žmonių pageidavimus.
      Partija būtų sulošta dar idealiau, šiaip viskas buvo atlikta nepriekaištingai.

     • GIGA

      Nausėda sako,kad tas rekordas gaunasi nuo nukritimo 2009 m. (gal ir ne tais,čia cituoju iš atminties).O šalys,kurios rekordiškai nenukrito,tai ir rekordiškai nešoko.Antras dalykas paprastam žmogui,kuris nesuduria galo su galu,koktu klausytis apie Kubiliaus pasiekimus.Gal matei,kaip K.Masiulis „Rūtos laidoje“ arogantiškai pasireiškė,o po to kaip besistengė,niekaip tos situacijos jau neišlygino.Nors nedurnas „diedas“ ir gal būt kažkam labiau priimtinesnis nei koks partijų keitėjas Orlauskas,bet vėl užmynė ant to paties,tradicinio,standartinio konservatorių grėblio – AROGANCIJOS,nemokėjimo bendrauti su tauta

     • romas

      Rekordas gausis absoliutus – per visą nepriklausomybės laikotarpį.
      Beje, dar reiktų suprasti, kokios augimo priežastys buvo iki 2008m vidurio ir kokios – dabar. Dabar ekonomika – žymiai tvaresnė, todėl krizės atveju griūtis dabar nebebūtų 15 proc., ko gero.

     • Gylys

      Romai, jei turite galvoje, kad dabartinio ekonomikos augimo ir BVP kone vienintelė priežąstis įliejimas į ekonomiką didelėm palūkanom skolintų miliardų – tai taip – tai visai nelygintina priežąstis su tom kurios buvo iki 2008 metų. Todėl krizei (ir didesniai) ateiti užtektų tik prisukti skolinimosi „kranelį“.
      Todėl visiškai sutikčiau su teigiančiais, kad būtina siekti valstybei uždirbti pinigus, o ne gaivinti jos ekonomiką skolintais pinigais, kuriuos anksčiau ar vėliau reikės pradėti grąžinti.

     • romas

      Kaip tik yra atvirkščiai. Anksčiau ekonomika iš skolinimosi augo labiau nei dabar. Krizės laikotarpiu labiau skolinosi vyriausybė, bet skolinimosi mastas nepalyginamas su tuo, kiek skolinosi vyriausybė,verslas ir fiziniai asmenys kartu sudėjus iki krizės. Vyriausybė per krizę buvo priversta skolintis, nes neprirenkant pinigų į valstybės iždą, valstybės įsipareigojimus vis tiek reikia vykdyti.

     • Gylys

      niekas nesako, kad skolintis vyriausybei nereikėjo – kitas dalykas kokiais prioritetais vadovaujantys sklolitus pinigus reikėjo naudoti. Jau nekalbant, kad buvo galima skolintis už trys kart mažesnes palūkanas kaip kad padarė Latvija, kuri taip pat jau išeina iš krizės tik žymiai mažiau nukentėjusi. Ir jau išviso absurdiška girtis kažkokiais ekonominiais pasiekimais ir augančiu BVP, žinant kad tas augimas buvo nulemtas didelių skolintų pinigų įsiliejimu.

      P.s. Man atrodo Jūs klaidinatės lygindamas skolinimąsi vidaus rinkose (verslo ir fizinių asmenų) su valstybės skolinimusi įšorėje. Dėl neprotingos konservatorių politikos (o ypač skolinimąsi trys kart didesnėm palūkanom) realaus ekonomikos atsigavimo mes negalėsim pajausti net kai tai patirs nemažiau krizės paveiktos aplinkinės šalys, kad ir tokios kaip Latvija, kuri buvo žymiai blogesnėje padėtyje, bet dabar jau susilygini su mumis, jei nepralenkė. Kai Latvijos piliečiai pradės jausti atsigavimo rezultatus, mes turėsim vargti dėl Kubiliaus primesto skolų jungo…
      Beje – buvo daug kalbėta apie tai kad iš TVF skolintis blogai, nes reikės vykdyti griežtus jų nurodymus mažinant pensijas ir t.t. kas galėtu sukelti visuomenėje nepageidautyną įtampą. Rezultate – mes skolinomės trys kart brangiau nei Latviai, bet vistiek mažinom pensijas ir kitas socialines išmokas. Tuo tarpu Latviai pasiskolinę pigiai iš TVF rado būdų nevykdyti TVF nurodymų mažinti pensijas.

     • romas

      Kai BVP auga dėka paskolintų pinigų, nėra skirtumo, kam ir iš kur tie pinigai paskolinti. Ypač blogai, kai skolinti pinigai investuojami į burbulus arba barankos skylę, kaip buvo iki 2008m.
      Skolinimasis ne iš valiutos fondo turi savo politines priežastis. Daug aiškinti, bet iš tikro reikėjo neimti valdžios iš kart po rinkimų – būt nereikėję pakliūti į tokią padėtį.

 • Fredis*

  „Būtina siekti valstybei uždirbti pinigus“ Gylys
  Šio rinkiminio šurmulio šūkis buvo: „minimalus atlyginimas 1509 lt!“.
  Su taip lošiančiais šachmatų partiją laimėti sunku.

  • romas

   Buvo galima iki Prezidento rinkimu atsisakyti formuoti vyriausybę. Turint tokią didelę frakciją, valdžią galima buvo perimti patogesniu laiku.

  • romas
  • Gylys

   Fredi* turite teksto suvokimo problemų ? Pabandykite pasigylinti ir, galbūt, atskirti valstybę uždirbant valiutą įšorės rinkose, nuo piliečio uždarbio valstybėje veikiančioje įmonėje.

   P.s. O kad minimalus atlyginimas pas mūs yra neadekvačiai mažas, tai užtenka palyginti mūsų ekonomiką kad ir su artimiausių kaimynų Latvių – Latviai prie panašios ekonomikos minimalų atlyginimą turi didesnį…. Na nebent, aišku, konservatoriai galvoja, kad Latviai būdami protingesni ir neprisiskolinę už dideles palūkanas gali sau tai leisti, o mes dėka protingojo Kubiliaus skolinęsi žymiai brangiau – jau ne…

  • stogas

   Sakyk, o kuom gyventi zmogenui uzdirbanciam 700 lt i rankas… nu jo jis tupas ir tokiu labai labai daug…. ir koks jiems skirtumas kas bus valdzioj: babilius kubilius agurkilius ar masiulynas… pofikas, jis gyvena tik viltim.. duok dieve kad ta alga tik ismoketu… nebrangtu siluma, vaiku darzelis, elektra, benzas.. ir bulviu butu geras derlius. Toliau viskas pofikas.. ir kad taip zmones gyvena, kazkiek kalta ir vykdomoji valdzia.

   • romas

    Yra situacijos, kai iš karto problema neišsisprendžia. Eigirdas gerai pastebėjo – rinkdamiesi valdžią, renkamės, kokiomis ekonominėmis sąlygomis norime gyventi ateityje. Jei norime remti verslo grupes, užsiimančias trąšų, dešrų ir taburečių gamyba, nenorėkim paskui turėti gerus atlyginimus. Gamyboje, nekuriančioje didelės pridedamosios vertės, dideli atlyginimai neįmanomi. Rinkdamiesi kitokį kelią, greitų rezultatų negalim tikėtis, nes mums reikia sukurti sąlygas kitokiam verslui, prisikviesti investicijų.
    Iš dalies, maži atlyginimai – dėl didelio nedarbo. Su nedarbu šiai valdžiai kovoti sekėsi sunkiai, bet reiktų suprasti, kad prie nedarbo labai prisidėjo ir prieš tai buvusios valdžios. Žmonės darbo neteko kaip tik burbulinės ekonomikos šakose. Pramonėje dirbę, turintys reikalingą kvalifikaciją darbo vietas išsaugojo.

    • Gylys

     Romai tai remti logiška ir reikėtų visu pirma savo gamybos įmones kurios gamina konkurencinga produktą įšorės rinkose ir uždirba valstybei valiutą, o ne kokius atstovus parduodančius „Mercedes’ us“ ir išsivežančius iš valstybės už juos gautus pinigus. Tai turėtu būti ir arkliui aišku. Nors ir labai gaila, kad mes kolkas sugebame gaminti tik trašas, dešras ir taburetes. Ir aišku labai būtų gerai pritraukti investicijas iš didelių užsienio komapanijų, kad ir tam, kad atsirastu papildomų darbo vietų – o kiek gi tokių kompanijų pritraukė Kubilius ? – dvi per visus keturis metus ir tas lengvatinėm tom Kompanijom sąlygom. Ir tokia dažnai mokesčių kaita, kurią vykdė konservatoriai su tariamais liberalais tikrai tokių kompanijų atsiradimo neskatina.

     • romas

      Tai ši valdžia ir rėmė eksportuojančias įmones. Todėl tokie neblogi ir rezultatai. Investicijų paieška taip ūkio ministerija aktyviai užsiiminėjo. Pasiekimų ir čia yra.

     • stogas

      Romai, as suprantu kodel pas mus blogai gyventi labai daug zmoniu, kodel zmones emigruoja.. sitas kaltas anas trecias netoks, bet zmogenui reikia gyventi dabar, ne rytoj. Ir tas zmogenas supprastu priezastis, jei valdziazmogiai butu arciau ju, ju bedu, pasidalintu pagaliau..Arogancija, ispuikimas…

      Minejau lrytas raso, pjemjero patarejas parduoda (!) disertacija Registru centrui uz 17000 lt. Kodel ne Lietuvos pastui ar Greitajai pagalbai. ? Kodel nebalsuot uz viktora ar DK? Kuom jie geresni ?
      Ka valdzia padare , kad didziausios zmogaus bedos sumazetu.. sildymas, maisto brangimas, kuro brangimas? Nieko !!! Nu gerai Kubilius skris i Davosa, bet man juk pofik tas…

     • GIGA

      Romai,o gal pasidalinkite šiek tiek smulkiau kaip buvo remiamos eksportuojančios įmonės?

     • romas

      Nesakau, kad visi buvo paremti, bet parama , nors ir krizė, buvo. Nuorodų nedėsiu, nes įdėjus daugiau kaip vieną, mano komentaras pakibs. Užtenka google paieškoti ir išmes, ką nuveikė šioje srityje ūkio ministerija.
      Taip pat reiktų prisiminti, kad tik atėjusi valdžia sumažino pajamų mokestį, nors bendrai visiems mokestinė našta padidėjo. Neabejotinai, didesnė krizės našta atiteko neeksportuojančiam verslui.

 • Fredis*

  Žmonės gyvena kaip niekad gerai. Galima gyventi geriau, tačiau reikia norėti gyventi gerai ir daryti atitinkamus žingsnius, būti paruošus namų darbus. Daug žmonių gyvena gerai, nes nuosekliai dirbo ir siekė savo tikslo gyventi gerai.
  Alternatyva dabartiniam vystymosi modeliui – turtingųjų apmokestinimas (75%) Prancūzijos pavyzdžiu. Ar tai norima teigti ir apie tai diskutuojama? Preliminarūs rinkimų rezultatai šią alternatyvą iš karto atmeta, alternatyva sumūryta į kolumbariumą, taip norėjo tauta, todėl bus tobulinamas ir tęsiamas krikščionių demokratų ir liberalų kelias. Geriau būtų, kad savo kelią mintų jie patys, o ne pašaliečiai atgrubnagiai. Pasiklausius P.Gylio iš DK – jis vienintelis šalyje nuoseklus socialistas ir dar keli veikėjai iš LSDP.

  • stogas

   Fredi, o kas tie turtingi kuriuos reik apmokesdinti, nuo kiek litu irankas ir apmokesdinsim pajamas, turta, automobilius , Nt ir zeme… tai kiek tokiu yra Lietuvoje ?

   O gal tikslas apmokesdinti vidutine klase, ikalt turto , pajamu, masinu, zemes? Ju dar kazkiek yra….

  • GIGA

   Fredi,nemėgstu etikečių klijavimo,bet tu kuoktelėjai.Tu net ne dundukas,o tikras asilas.Kur žmonės gyvena „kaip niekad gerai“? Ok,asmeniškai aš gyvenymu nesiskundžiu,bet tai nepriklausė nei nuo Gorbačiovo,nei nuo Landsbergio,nei nuo Brazausko.Bet va tėvai pensininkai,kaimynas kaip skeletas vaikščiojantis po sklypą,nes jau keletą metų laukia operacijos,o be eilės operuotis neturi pinigų,sesuo,muzikos mokytoja,nežinau ar gyvena taip jau kaip niekad gerai.O kokius žingsnius jie turi daryti?Ar sesuo po mizikos pamokų,turėtų groti restorane ar auginti nutrijas? Bet Kubilius ir čia patentininkus prispaudė.Galiu sutikti,kad jei Viktoras bus premjeras,gyvenymas nepagerės,bet melstis Kubiliui ir girti jį už „nerealiai gerą mūsų gyvenymą“ -mažiasiai asiliška

   • Fredis*

    GIGA, ekonomistai sako, kad skolintus pinigus geriau išleisti vystant ifrastruktūrą (keliai, tiltai, komunikacijos) ir statant stambius projektus (dujų terminalas, VAE, bioelektrinės, saulės, vėjo parkai ir t.t.), nei išdalinti pensininkams ir biudžetininkams pravalgyti. Suvalgius pinigus liks dar didesnė užsienio skola, o išvystyti projektai ateityje atneštų pridėtinę vertę. Jūs dabar aimanuojate, kad yra blogai, tačiau kenkiate patys sau ir kitiems, nes nesielgiate protingai griežto taupymo ir investavimo laikotarpyje. Viena būtinų sąlygų, kad šalis būtų turtinga – reikalingi sąmoningi piliečiai, dauguma atėjusi į rinkimus. Balsavimas už politinius chuliganus ir aferistus mus verčia skursti amžinai.

    • stogas

     Pritariu, juk skursta nemaza dalis lietuviu ir 4 metus (ir dar 4 atgal) buvo valdzioj aferistai chuliganai… sekantys bus tokie pat… nera kokiu kitokiu pasiulymu…

    • GIGA

     Man tai patiko vieno populiarių verslo/menedžmento knygų „kurpėjo“ frazė -„negaišk laiko klausydmas verslo pamokymų,kai tuos pamokymus dalina žmogus neuždirbęs 4 kartus daugiau pinigų,nei tu pats“ (dėl tų 4 kartų galima diskutuoti,gal tas skaičius turi būti 14 ar 40 ).Ne čia esmė,esmė tame,kad mokytojas turi būt n kartų pranašesnis nei mokinys.Suprantu,kad politika komandinis darbas,kad yra pulkas padėjėjų,ekonomistų,verslininkų,o lyderių pareiga išsirinkti kažką iš krūvos patarimų pasiūlymų.Ok,bet niekaip nesuprantu,kaip žmogus praktiškai su tuo nesusidūręs kasdieniniame gyvenime,tampa politiku,po to užima vietą prie lovio ir ima „ekspermentuoti“ su tauta,t.y. daryti tai ko niekada nedarė iki tol.Čia kaip versle – vienam žmogui,kad padaryt verslą reikia x pinigų,kitas pinigų turi x/5,bet padaro didesnį verslą,nes sugeba tuos pinigus „apversti’ 5 kartus.Tuo tarpu pirmasis sėdi ir porina,koks tas antrasis blogas,nes jis dempinguoja,algas mažas moka,viskas tik pažinčių dėka pasiekta ir t.t.,bet nemato to,kad konkurentas apsukresnis,geresnis verslininkas,mąsto nestandartiškai.Taip ir politikoje – tas,kuris kažko nesugebėjo priėjęs prie lovio,peza,kad jei kažkas ateis kitas ir darys,kitaip nei jis pats,tai įvyks katastrofa.Pvz.,aš įsitikinęs,kad paimk šiandien ir pakeisk Kauno merą į Viktorą ar,tarkim,Malinauską ir Kaunas atsigaus,net jei iš biudžeto ir daugiau pinigų negaus.Bet tai mano nuomonė,kiekvienu dalyku turi užsiimti specialistai,o ne ištikimi „linksėtojai“ ar partiečiai.Pvz.,pirmas pavyzdys šovęs į galvą,kaip skyrė Sodros vadą. Pirma valdantieji surado savo žmogų,po to į konkurso sąlygas įtraukė,kad jis būtinai turi būt viešojo administravimo magistras,nes,tas jų norimas prastumt žmogus,toks ir buvo.Aišku,galėjo dar nurodyt,kad pretendentai turi būt ne žemesni nei 185 cm,o jų batų išmiera 42 ir didesnė,bet to neprireikė.Tai apie ką kalbam? Apie specialistus ar apie smėlio dėžės draugus ? Energetikos ministras,derybininkas su Gazpromu :) Mahometas Sekmokas :) O su kuo jis iki tol derėjosi? Su Stasele ūkininkų turgelyje burokus šaltibarščiams bepirkdamas ?

     • romas

      Valstybė nėra UAB-as. Valdžia turi užtikrinti viešųjų paslaugų teikimą ir kiek galima labiau suderinti įvairių piliečių grupių interesus. Tai, kad Druskininkų merui buvo geros sąlygos veikti tik įrodo, kad valdžia netrukdė veikti aktyviems. Taip pat sėkmingai, matyt, galėjo suktis ir kitos savivaldybės.
      Apie Sekmoką pats išmanai lygia tiek, kiek apie turgelį. Matyt ten ir dirbi :)

     • GIGA

      1. Romai,pats pasakei,kad aktyvūs pasiekia daugiau,perfrazuojant asmeninės savybės lemia rezultatą,tai gal ir sakykim,kad aš to nesugebu ar sugebu tik taip,o ne jei darysit kitaip nei dariau aš,viskas subyrės
      2. Iš kur žinot mano išmanymą apie Sekmoką? Gal mes su juo vakarais žaidžiam domino ir diskutuojam įvairiausiom temom.Ar jo asmenybė Jums brangi tik dėl priklausymo atitinkamai smėlio dėžei ?

     • romas

      Taip ir yra. Ši vyriausybė turėjo planą ir veikė aktyviai. Trūkumų buvo, bet valstybė išlipo iš krizės. Valstybė ir sunkiausiais periodais (2009 metais) sugebėjo vykdyti įsipareigojimus.
      Kai kurie ministrai dirbo kiek blogiau, bet Sekmokas nebuvo tarp blogiausių. Reiktų neužmiršti, kad ministro laisvė kiek ir ribota. Vis tik yra vykdoma bendra politika, o ministras gali būti tik geresnis ar blogesnis vadybininkas.

     • GIGA

      O kokia ekspertų komisija nustatė,kad Sekmokas nebuvo tarp blogiausių ministrų? Jei galvot,kad ta komisija buvo tauta,referendumu atmetus tai,kas turėjo būti jo 4 metų darbo,o tiksliau darbo imitavimo rezultatas,tai po to turėtų sekti viešas „charakiri“ kur nors Gedimino kalno papėdėje.Bet va kaip nėra asmeninės atsakomybės,tai pezama,kad referendumo rezultatus galima ir kitaip interpretuoti.Romai,atsiprašau už asmeninį klausimą,Jūs dirbate privačiame versle? Pabandykite paimprovizuoti su atsakymu,kaip būtų,jei Jūs samdomas darbuotojas,gaunate tokią boso užduotį – „Romai,aš linkęs pradėti naują verslą,partneriai irgi pritaria,Jūs čia pasiderėkite su tiekėjais ir pristatykite tą projektą visai įmonei“.Romas dirba,prakaituoja,firma jam net specialų iki to neegzistavusį padalinį įkuria,nes Romas sako,kad tai įmonei nei lito nekainuos:) Savininkas supranta,kad tai ne tiesa,bet jis taip nori projekto,kad imk,Romai,visą padalinį.Ko tau dar reikia? Kabineto,mašinos,sekretorės didele krūtine – viską duosim,tik nepavesk,Romuk.Ir štai vieną dieną,Romas prezentuoja kaip ir jau de facto patvirtintą savininko projektą kitiems įmonės darbuotojams ir….. FIASKO. Didelė dauguma įmonės darbuotojų pasako,kad tu,Romai,čia briedus paistai.Romas,dairosi aplinkui,bando apeliuot,kad tai jau prieš 4 metus buvo patvirtinta,kad savininkai irgi „už“,kad jis,tik formaliai čia prezentavo.Bet ir sekretorė didele krūtine,ir valytoja Zoja,ir finansų direktorius,ir gvardija vadybininkų švilpia ir sako -„briedas,Romai“. ką galima tada sugalvot ? Aišku,galima pasakyt,kad Romas ne pats blogiausias įmonės darbuotojas.Be abejo,buvo gi ir Vicka,kuris girtas monitorių apvėmė.Tas ir džiugina.Ne pats blogiausias dar Romas… Ar kažkas netinka Sekmokui?

     • Fredis*

      Nei vienoje Europos valstybėje atominių elektrinių statymo referendumai nesulaukia pritarimo, visur santykis toks pats: 1/3 – už, 2/3 – prieš. Tie, kas prakišo referendumo įstatymą Seime yra nenaudėliai ir klastingi žmonės. Dabar teks nestatyti arba sakyti: „čia buvo patariamoji nuomonė, mes geriau žinome ko reikia valstybei“.

     • romas

      Giga, jau 19 metų kaip nebesu samdomu darbuotoju, todėl boso neturiu. Matyt ir verslininku nesu, nes neturiu samdomų darbuotojų :) O šiaip nesuprantu, apie ką čia kalbate. Visų pirma, tai tas verslininkas man už Romą labiau pamišęs atrodo :) O antra, nesuprantu, kaip šitą istoriją reiktų sueiti su Sekmoku.

     • GIGA

      Sekmokas ir jo vadovaujama ministerija 4 metus imitavo darbą,eikvojo mano,tavo,netgi Fredžio į biudžetą sumokamus projektus,bet nesugebėjo tinkamai PREZENTUOTI projektą.Čia kalbam ne apie AE reikalingumą ar ne,bet apie projekto pateikimą visuomenėi.Prisimeni,kai aš dar prieš mėnesį iki referndumo apie tai rašiau,o Jūs su Valentinu aiškinot kiek daug informacijos apie AE,net VAE internrtinį tinklapį citavot
      O verslo pvz. norėjau parodyt,kad jei yra projektas jį turi kažkas stumt,pateikt,apgint,nežiūrint koks opnuojančių ratas ar išsilavinimas.O jei projektas žlunga,mano supratimu atsakingas „stūmiantysis“.Ir kitaip būt negali.Kemzūra ne pats blogiausias treneris,bet jo jau nėra Lietuvos rinktinėje.Jei žlugo tai,už ką treneris,vadybininkas,valstybės pareigūnas buvo atsakingas,reikalinga asmeninė atsakomybė,o ne sapalionės,kad jis neblogas,o gal net geras,bet va čia aplinkybės tokios…
      Gal,Romai,dar paaisškinsit,kodėl Gazpromo nebuvo galima paduot į teismą,tarkim 2011 m.balandžio mėnesį ? Irklo broliai samprotauja,kad sprendimas bus po 1-1,5 metų.Kaip gražu būtų padavus į teismą Gazpromą 2011 m . pavasary,savo kadencija baigti su keleta milijardų pliusu sąskaitoje.Kai skaitai tokį briedą,iš tikro norisi vemt.O kažkas tiki ir kažkam Sekmokas šviesulys.Gal jis žmogus ir neblogas,bet ne apie tai kalba

     • romas

      GIGA, projektu užsiiminėjo specialiai tam sukurta bendrovė http://www.vae.lt/lt/pages/apie-bendrove
      Ta bendrovė atsakinga ir už viešinimą, jei teko pastebėti. Projekto reklama buvo silpnoka, bet turėtumėt suprasti, kad referendumas atsitiko neplanuotai, o viešinimo paslaugas turi teisę atlikti tik viešuosius pirkimus laimėjusi įmonė. Gal ir laiko truputį neužteko paruošti kampaniją gerai, o gal ir konkursą laimėjo ne patys talentingiausi.

     • GIGA

      Romai,Jūs teigiate,kad geras vadybininkas neturi ruoštis netikėtiems įvykiams? O gal vis gi Sekmokas ne pats geriausias? jei taip,tai mes neturim apie ką ginčytis
      O kaip su ieškiniu Gazpromui? Tiksliau jom pateikimo data?Čia nepasityčiojimas iš mūsų/tautos?

     • romas

      Va čia buvo komentaras tamstai
      romas
      Spalis 27, 2012 11:14 vakare

     • GIGA

      Vis gi,jei ne pats geriausias,tada lieka atviras klausimas,kodėl nepaskiriamas/neparenkamas geriausias ???

     • romas

      Valstybės tarnyboje nepagrįstų išlaidų negali būti.

     • GIGA

      Romai,nuo esmės,nenusuk prie detalių

     • romas

      Kas su tuo ieškiniu Gazpromui negerai? Man ieškinys atrodo teisingas.

     • romas

      GIGA, Sekomokas negali numatyti išlaidų, nes nežino kad koks nors Žiemelis kažką kvailai sugalvos. O be to, ne Sekmokas, o Vaitkus :)

     • romas

      Taip pat tamstai savišvietai apie UAB
      „Visagino atominė elektrinė“ valdybą http://vvi.ukmin.lt/imones-informacija?id=321

     • GIGA

      Romai,dėl ieškinio.Kokiais metais buvo pasirašyta sutartis su Gazpromu ? KAs trukdė tą teisngą ieškinį Sekmokui paduot prieš 1,5 metų,jei anot jo sprendimas tokioje byloje būna per metus-pusantro?

     • romas

      Ne visą laiką mokėjome brangiausiai tarp Baltijos valstybių :)

     • GIGA

      Romai,AE kiek suprantu nėra privatus objektas,tai už jo valdymą atsako LR Vyriausybė,o AE Valdyba,tik šio valdymo forma.Ar Jūs bandote teigti,kad Sekmokas čia ne prie ko/ Tada kuriam velniui įkurta ta ministerija? Romai,Jūs apsimetinėhjate ir bandote vaidinti dunduką? Aš žinau,kad Jūs simpatizuojate konservatoriams,apie tai ne kartą diskutavome,bet nereikia vaidint? Sekmokas ne prie ko,čia Vaitkus AE turėjo populiarint.Sekmokas negalėjo ir pagalvot,kad atsiras toks Žiemelis.O ką blogo jis su Gazpromo ieškiniu padarė? Vėl grįžtu prie verslo.KAip būtų,jei samdomas vadybininkas versle papasakotų,kad jam tris metus „į temą“ įsikirst reikėjo.Priimtas žmogus į darbą,specialiai jam sukurtas skyrius,kad optimizuot padalinio x išlaidas,o jis 4 metus prieš akis skolininkų sąrašą turėdamas,jau gavęs atleidimo iš darbo lapelį,stambiausią skolininką į teismą padavė ir rimtu veidu sako „tai superinis sprendimas,jis atneš nerealios naudos tam kas mane pakesi ir aplamai visai įmonei“.Kodėl to superinio veiksmo neatlikau 4 metus? Nu,čia ne toks paparastas žingsnis – meditavau,ruošiausi. ‘Jūs trenktas ?“ -„Ne,aš direktoriaus draugas,o be to yra ir blogesnių,aš dar ne pats blogiausias“…. Pipec…

     • romas

      Noriu pasakyti, kad ne tik Sekmokas VAE istorijoje prie ko.
      O kelti skandalą dėl neteisingų dujų kainų, kai ir kaimynams tokios pat kainos, nėra pagrindo. Buvo periodai, kai mokėjom net ir mažiau.

     • GIGA

      Be abejo,Kemzūra nekaltas,kad Jasikevičius kamuolį lygioje vietoje pameta…Supratau.Sakykit,kada mūsų dujų kainos pakilo? Prieš tris mėnesius ? gal prie to pačio priminkit kaip Sekmokas su Gazpromu derėjosi,gal kokią nuorodą mestelkit ? ir po to viską laike suriškit

     • romas

      GIGA, kažkodėl iš Prezidentės „Daugiausiai komplimentų Vyriausybei teko už finansų suvaldymą bei reformas energetikoje.“ http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/dgrybauskaite-akubiliaus-vyriausybei-nepagailejo-geru-zodziu.d?id=59736575
      O pats turi apie Sekmoką kažkokią velniai žino iš kur trauktą, specialią nuomonę. Na nesimpatiškas jis, iškalba gal nekokia, bet juk nesi moteris :)

    • romas

     GIGA, turėtumėt pats savo vėjus pagrįsti, nes rašot komentarus iš lempos. Paskutinį kartą dedu nuorodą, nes daugiau į kliedesius nebenoriu atsakinėti. Va čia dujų kainų dinamika buitiniams vartotojams http://www.regula.lt/upload/medialibrary/d55/graf5.jpg

     • GIGA

      Romai,pabaikit pats nesąmones cituot.Jei taip jau tuo Jūsų grafiku remtis,sakykit kuo skiriasi situacija 2011 ir 2012 m. liepos 1 ? Diskusiją baigiam -džiaugiuosi tuo,kad Sekmokas dar ne pats blogiausias

     • romas

      Matyt kad tamstai nesiskiria. O man patiktų 2011 liepos 1 kainos.

     • GIGA

      o as apie skirtumą tarp Baltijos valstybių.Romai,mes diskutuojame apie pievas.Sekmokas padavė Gazpromą į teismą pagal sutartį,kuri pasirašyta prieš n metų ir tą ieškinį jau buvo galima pateikti prieš n metų,bet čia,matyt,konservatorių tokia politikos samprata.Šiek tiek pašaržuosiu,betdar gal būt suspės ir Rusijos paprašyti žalą atlygint,o gal ne tą klausimą,tikriausiai,pasiliks 2021 m. spaliui,jei vieną kadenciją praleidę vyriausybę formuos.

     • romas

      GIGA, ne Sekomokas padavė, o Lietuva. Akivaizdu, kad Gazpromas baudė mus už pasirinktą energetinę politiką. Galėjome kainas susimažinti tik sutikę tos politikos atsisakyti. Vėlai ar anksti buvo paduoti Gazpromą į teismą, ne tamstai spręsti. Matyt jei gerai būt buvę prieš metus, nėra taip blogai ir dabar. Trukčiosim – taip niekad mums dujos ir neatpigs. O pradėti veikti niekad neatrodys laikas, nes spaudimą per kainas Gazpromas visada darys.

     • GIGA

      Romai,tu esi didelis specialistas nuo esmės nukrypti į detales.Na be abejo, Lietuva padavė į teismą.Kas šiandien dienai Lietuvoje atsako už visus su energetika susijusius klausimus ? Yra toks žmogus ar tai irgi ne Sekmokas ?
      Antras klausimas. Kodėl šiame saite galima reikšti nuomonę apie ką tik nori – vieni savaip traktuoja Bibliją,kiti skirsto dundukus,treti diskutuoja apie KT sprendimus,bet negalima vertinti tautos TARNO,energetikos ministerio Sekmoko veiksmų,per kadenciją atlikto darbo ? Ar dėl to,kad Romas pasakė,kad jis ne pats blogiausias ministras? Siūlau temą pabaigti – mano nuomone,tokių „grybų“ kaip Sekmokas reikia dar paieškot,taip vertina didžioji dauguma ekspertų,o jo veiksmus,tiksliau veiksmų imitaciją remia tik konservatorių simpatikai (žinau,kad vėl pradėsi kibti į detales ir pasakoti,kad Sekmokas ne TS narys).
      Tai jokiu būdu nereiškia,kad kaip žmogus Vėsaitė,kuri gal būt bus nauja energetikos ministerė man labiau priimtina nei Sekmokas.Bet reikia daiktus vadinti savo vardais.Jei kalbam apie Sekmoką vadybininką,tai neaiškinkim koks jis puikus.Manau privatus verslas jo nesamdytų,nebent Dormeo čiužinių reklamai.Jei kalbam apie jo per kadenciją nuveiktus darbus – sakykime,kad jis stengėsi,kažką bandė,bet galutinių rezultatų nėra.Čia jau vertinimo reikalas – aš manau,kad tai gabumų trūkumas,galima aiškinti,kad ir ne per 4 metus valstybės energetinė sistema kuriama.jei kalbam apie žmogiškąsias savybes -be abejo jis ne toks „mėšlas“ kaip pvz. Kaktys ar Matuzas,o gal būt net visai neblogas žmogus,tėvas,senelis,domino partneris ir t.t. Kodėl aš negaliu turėt nuomonės Sekmoko ir jo darbų klausimu ???

 • Fredis*

  Kartelę galima nuleisti, mokestį taikyti tiems, kas uždirba virš 100 tūkst. lt per metus. http://www.lrytas.lt/-13489090961348781695-pranc%C5%ABzija-i%C5%A1-turtuoli%C5%B3-atims-75-proc-pajam%C5%B3.htm

  • stogas

   Tai kiek tokiu bus ? Kame tame prasme? Tik kalbos.

   Zinai is kur toks skaicius? 100klt? Tai tiek vos vos maziau kiek uzdirba seimo narys i metus… Seimunu papildomai apmokesdinti galima tik per ju lavonus. Tad jusu kalbos apie progresyvuma yra menkos… sorry rinkimines populistines! DK lygio..

 • stogas

  Progresinis apmokesdinimas Lietuvoje turetu but (norint pasipinigaut valdziai is esmes) nuo uzdirbanciu 2000- 4000 lt i rankas. Tada Fredi susirinksim pinigeliu perdalinimui… Situos pacius apmokesdinkim NT mokesciu (jie isgali pasiimt paskolas 30 metu namui, butui), automobiliu mokesciu, zemes mokesciu…

  Bet ka turim is kitos puses- Ju pajamos kris 20-30 % mokesciams. Airija, Anglija, JAV, Vokietija- ar reikalingi Jums istikimi pilieciai ? Emigracija. Seimoje turint 4500- 8000 lt pajamu/men visai pakenciamai galima neaimanuojant gyvent, augint vaikus… Jei norit vidutine klase isnaikint… prasom!

  • GIGA

   Progresinis apmokesdinimas jau seniai yra.Kažkaip moku,traukiu nustekentą Sodrą,bet kai susergu,man sako,sorry Giga,nesvarbu kiek tu moki į mėnesį,yra išmokų lubos,geriau nesirg,varyk kaip arklys,Kubilius traukia Lietuvą.Tas pats bus kaip ir į pensiją išeisiu,tai kam pezėti apie progresinius mokesčius,kurie ir taip jau yra

   • romas

    Aha, Viktoras su Algirdu ir Valentinu duos sodros lubas, atstatys įmokas į pensijinius fondus ir pakels pensijas iki sausio 16. Jei neduos, galima bus eiti mušti Seimo langų.

 • GIGA

  Kas liečia Viktorą,tai jis tokius mokesčius vadina „pavydo“ :)

 • Fredis*

  Kur Jūsų manymu valstybė ir savivaldybės paslepia iš mokesčių mokėtojų surinktus pinigus? Aš beveik įsivaizduoju, o Jūs sakykite savo versiją.
  Jums, kauniečiams, gerai, nes turite „Žalgirį“, gal todėl gatvėse yra viena kita duobute daugiau nei sostinėje, tačiau tai yra menkniekis palyginus su puikia nuotaika, kurią jums suteikia ši komanda.
  V.Romanovas:
  „Žalgiris” fantastiškai palaužė Eurolygos čempioną. Trečioji pergalė iš eilės Eurolygos varžybose džiugina. Tik vienas blogas dalykas, kad reikia išmokėti žaidėjams premijas. Gaila, kad dauguma žmonių nesupranta, kad ir kaip būtų blogai, mes gyvi, kol yra krepšinis. Man vienam sunku konkuruoti su krepšinio lyderiais, todėl kviečiu patriotus nepamiršti „Žalgirio” ir jam padėti finansais. Nuo praėjusio sezono savivaldybė neskyrė žadėtų 2 milijonų litų, todėl klubas iki šiol yra skolingas žaidėjams.” lrytas.lt

  • stogas

   Norejai paklasti kaip isplauti pinigus? Neskaidrus konkursai, neaiskios statybos… pvz valdovu chatos, stadionas… ministeriju veiklos rezultatu viesinimas, paslaugu pirkimas apklausos budu… zmogenas tampa meru, sats, jam po 2 savaiciu aplink visas gatves perasfaltuoja kelius, prideda ziedus, nukreipia transporta aplink namus kuo toliau.. pjemjero patarejas vopsce savo disertacija istume registru centrui uz 17000 lt.. lietuvos pastas atsisake, registru centra padare!

   • Vingių Jonas

    Manau, kad Tamstos nurodyti pvz. yra tik „žiedeliai“. Pvz. aš manau, kad vien iš „plaučių vinių“ per metus kokius 2 mlrd litų „išplauna“ visiškai legaliai pardavinėdami prekybcentriuose. Ant pakelių uždedamos banderolės, kur vietoje kainos šviečia skaičiai „0,00 Lt“. Kiek akcizų ir PVM gauna iždas nuo tokios „kainos“? Aš manau, ir su visomis kitomis akcizinėmis prekėmis elgiamasi panašiai. Kiek milijardų tame „prekybcentrių šešėlyje“ sukasi, manau, žino tik patys „šešėliai“, o valdžios liaudis iš tikro tarnauja jiems, nors skiedžia, kad tarnauja Tautai.