Austrai, žemai jums lenkiuosi. Ir už tai, kad leidžiate A.Užkalniui dirbti savo darbą

Aš labai labai džiaugiuosi. Žiauriai. Neįtikėtinai. Forever. To death. Bla-bla-bla.

Džiaugiuosi, žinoma, pirmiausia už save. Už racas.lt. Už jo autorių.

Nes tik jis sugeba pritraukti tuos, į kuriuos dėmesį atkreipia Lietuvos žvaigždynas.

Kažkada labai seniai, kai Valentinas dar nebuvo tapęs visišku valentinu, jo nuostabus pamfletas buvo ištiražuotas nacionaliniu mastu. Tai buvo dar tada, kai alfa.lt neskelbdavo R.Grinevičiūtės paskvilių ir nerėmė TV3. Viskam savas laikas…

Bet racas.lt tai išgyveno ir sulaukė savo žvaigždės valandos.

Kai Valentinas tapo visišku valentinu, dėmesys nukrypo į Austrą. Kuris buvo išėjęs, sugrįžo, vėl išėjo ir vėl grįžo. Nes negalėjo atsispirti racas.lt traukai.

Aš Austro nekaltinu. Priešingai – aš jam žemai lenkiuosi.

Nes racas.lt žvaigždės valanda išmušė tik Austro dėka.

Pats visų burgerių ir visų vertimų žinovas, best-sellerių autorius, FB karalius bei pats pačiausias politinis propagandistas dr.A.Užkalnis vieną iš savo pastaruoju metu ypač gausių propagandinių rašliavų skyrė … TAIP – Austrui.

Gerbiamas Austrai, aš jumis didžiuojuosi.

Jūs tik įsivaizduokite – pats kašmyro megztukų karalius ir TV šou, surenkančio 0,4 proc. auditorijos, atėjo į racas.lt, jame knisosi ir surado būtent tamsta, Austrai, komentarą, kuris tapo įkvėpimo šaltiniu parašyti eilinį paskvilį, kuris nevertas net 30 sidabrinių.

Gerbiamas Austrai, prisipažinkite, net sapnuoti apie tai nebūtumėte išdrįsęs. Būkite atviras…

Aš pasikartosiu – aš jumis didžiuojuosi. Ir jums dėkoju. Nes jūs darote mane žvaigžde. Ko aš visą laiką ir siekiau, nuo tada, kai pradėjau rašyti šį tinklaraštį.

Aš manau, kad ir A.Užkalnis turėtų jums padėkoti. Jis pastaruoju metu taip sunkiai dirba, taip stengiasi ir jam taip sunku. Ir staiga – jūs, Austrai, su savo komentaru. Burgerių, kašmyro, vertimų, religijos, kino, reklamos ir visų kitų pasaulio dalykų žinovui nuovargį kaip ranka nuima ir jis žino, kaip galės dar kartą atidirbti.

Ne už 30 sidabrinių, kurių jis nevertas. Už dyką, kaip kad dirba bačiuliai, ramanauskai ir matoniai. Tikėdamiesi, kad kada nors (galbūt pomirtiniame gyvenime) jiems bus atlyginta su kaupu.

Žemai jums lenkiuosi Austrai ir atsiprašau už viską, ką esu blogo pasakęs jūsų adresu. Nes viskas buvo tik vardan mano blogo populiarumo didinimo.

Dabar jau galiu būti ramus.

Ir palinkėti produktyvaus darbo A.Užkalniui. Iki spalio 28 dienos. Po to jau jis niekam nebebus reikalingas. Net ir už dyką.

(3 balsų, vidurkis: 3,67 iš 5)
Loading...
 • lakunas

  O kas ir kuriam pasaulyje atlygins Jums, Račai?

  • mielas sigitai, man jau atlyginta. Ir su kaupu. Kad ir kaip dėl to tamstai būtų liūdna ir pavydu.

   • lakunas

    Gerb. Artūrai, galbūt nepagrįstai nuvertinate šią erdvę, jeigu manote, kad čia užklysta tik nevykėliai ir pavyduoliai.
    Nepriklausomai nuo to, ar tūlas autorius kuria vidinių paskatų stumiamas, ar už atlygį, dividendus iš tokios kūrybos paprastai susižeria šėšėlyje tūnantis trečiasis.
    Galime neigti (savo) virvučių egzistavimą, neigti, kad mūsų veiksmai yra bent kiek sąlygoti „timptelėjimų“, ir badyti pirštu į aplinkinių virvutes, bet gal pakanka tik parodyti, kad savosios (virvelės) leidžia kur kas daugiau nei jų… Čia tik pamąstymas, jokia ne provokacija.

 • aguona

  atleiskit už tamsumą, bet kas bus spalio 28?

  • Vingių Jonas

   Manau, kad antras Seimo rinkimų turas:))

 • Antras LR Seimo rinkimų turas vienmandatėse baigsis — naujas 2012 – 2016 metų Seimas bus oficialiai išrinktas.

 • suomis

  Nuo p.Artūro, Austrui, džentelmeniškai, priklausytų kokio „Granto“ butelis. ;)

 • suomis

  Ale rimtai, man patiko Valentino pamfletas, net nesitiki. Toks be pykčio, su lengva jumoro forma ir be didaktikos.

 • GIGA

  O kas bus 28 d? Kiek žinau Ukrainos Rados rinkimai,bet ten Užkalnio rankos nesiekia? :)

 • austras

  Pone Račai, mano subjektyvia nuomone, aš savo komentare iškėliau visai pagrįstus klausimus. O ponas Užkalnis tuos klausimus komentuodamas pasirodė kaip visiškai nekompetetingas asmuo. Gal už tai ir galima padėkoti… :) Atsiskleidžia žmogus po truputį vis labiau… :)

  • austras

   Beje, įrašo ironija tikrai patiko :) Geriausia, kad jame ir saviironija jaučiama :)

  • Auksinis kardas

   Atsiprašau, turėdamas nuvilti, bet duotame pavyzdyje Užkalnis nuvainikuoja paties paklausimus pagrįstai: kaip jau ne kartą pats minėjau, o ir Užkalnis kalbėjęs tą patį – nėra galimybės dabar pateikti ant lėkštutės projekto ateities. Tai projektais su dalimi nuspėjamų, ir dalimi negalimų nuspėti dalykų. Štai kodėl nusivylimas tuo, kad nepateikiama ateities elektros kaina rinkoje, ir kiek konkurencinga bus jėgainės produkcija – silpnas iš pačios savo esmės. Deja.

   • austras

    Nesiimsiu ginčytis dėl srities, kurioje nesijaučiu stiprus. Tačiau matydamas kaip R.Kuodis sugeba argumentuotai abejoti ūkio ministerijos pateiktais skaičiavimais vis dėlto norėčiau, kad ministerijos pateikiamuose skaičiavimuose būtų daug daugiau aiškumo.

    • Auksinis kardas

     Šis sakinys suformuluotas korektiškai. Užkalnio išdėtasis ne toks vykęs, užtat ir negailestingai išmėsinėtas. Daug, oi daug kam vertėtų labiau galvoti ką po savęs palieka neiškertamo kirviu.

    • Auksinis kardas

     Beje, Užkalnio nenaudai reikia pasakyti, kad jo „protokoluose“ leidžiami jam įtikę komentarai – sakyčiau, tai neprofesionalu, neobjektyvu, nedemokratiška. Išmonei trūksta vertybinio stuburo.

 • Fredis*

  Spalio 28-ą bus galutinai įtvirtintas Uspaskich ir Vėsaitės triumfas, todėl priešingai nei čia parašyta, žurnalistams bus daug darbo. O gal ir nebus. Bus nykuma, plokščias, plikas laukas ir net nežinosime už ko užsikabinti, kuo domėtis, kaip keisti situaciją. Mažiausiai pusmetį mąstanti visuomenė bus šoko būsenoje.
  Neprotingi ir kvaili žmonės mus gramzdina į dugną. Stabiliai ir su pavydėtinu atkaklumu.

  • GIGA

   Fredi,mažiau pesimizmo.Reikia tikėti saviškiais.Negali būt,kad žmonės taip puikiai dirbę 4 metus,kad apie jų žygdarbius net knygos bus rašomos,taip paims ir užleis į priekį Viktorą su Vėsaite?!

   • romas

    Fredis, kaip tikras patriotas, džiaugiasi tautos galimybe pasirinkti ir nėra pesimistas. Žurnalistams nykuma būtų, jei nieko naujo neišrinktų.

 • Fredis*

  A.Užkalnis dėl užimtumo tikriausiai yra naujokas lietuviškoje tinklaraštijoje, todėl nežino, kad ‘austras’ dėl kai kurių savo pasisakymų nusipelnė, kad į jų būtų paleista vandens stiklinė.

 • Audra

  Aš visiškai sutinku su Austro mintimis. Turi būti studiją ar mums būtina ta elektrinė, ar galima rasti alternatyvą, ne tokią brangią. Tik norėčiau paprašyt. Gerb. Račai, mažiau rašykit apie ramanauskus, užkalnius, bačiulius. Žmonės ne kvaili. Patys atsirenka kas prie ko.

 • Rytis I

  Gal tai ir yra Kubiliaus atsakymas? Taip sakant, Dievo balsas per „paganialo“ (pastumdėlio) Austro mintis ir bei keptų žąsų ekspierto lūpomis:
  „Kalbant su glušiais, nėra amoralu šiek tiek pamanipuliuoti informacija ar pravesti paprastą viešųjų ryšių akciją. Bus amoraliau, jei dėl jų neišmanėliškos nuomonės mes neturėsim mums kritiškai svarbaus projekto.“
  Va taip, kol jūs ten dėliojatės skaičiukus, mes „šiek tiek“, ir dar „pamanipuliuosim“. Kitaip keptos žąsis išsinešimui tikrai brangs.

 • Šiaip Užkalnio visos mintys žiauriai nenuoseklios. Negaliu pakęsti nenuoseklių žmonių… Bet jei jau dešinieji sugalvojo per referendumą runkelių paklausti jų nuomonės apie VAE statybą, tai tegul tuomet nenustemba, kad pas tuos, neva, runkelius, prieš rimtai apsisprendžiant rimtu Valstybės klausimu, iškyla klausimai… Normalūs žmonės taip daro – pirma gauna visus už ir prieš, o paskui sprendžia… O nenormalūs aklai tiki savo stabais ir aklai balsuoja kaip nurodė partija. Nu, blin, sakykite ką norite, bet pas tuos žmones visur, kur tik nepažvelgsi, ryškios ir tvirtos sovietinio mąstymo liekanos…

  Ta proga net anekdotą sugalvojau :D
  Bankininkas klausia „runkelio“:
  – Ar nori veltui pirkti automobilį?
  – Na, mano atsakymas priklauso nuo to ką reiškia „veltui pirkti“.
  – Runkeli, man neįdomu kaip tu supranti tą sąvoką, o aš runkeliui to neprivalau aiškinti. Mano darbas yra sužinoti: nori ar ne?

  • Vingių Jonas

   „Nu, blin, sakykite ką norite, bet pas tuos žmones visur, kur tik nepažvelgsi, ryškios ir tvirtos sovietinio mąstymo liekanos…“
   Jei taip manote apie p-no Artūro aprašomus žmones, tada sutinku – nepripažįsta jie kitokios TIE-sos, nors tu ką:))
   Bet jei taip manote apie tuos, kurie balsuos referendume (nesvarbu kaip UŽ ar PRIEŠ), tai manau klystate. Kur daugiau Tautai išreikšti savo nuomonę dėl naujos AE, jei ne referendume? Ir visiškai nesvarbu, kad tas referendumas tik patariamasis. Priešingai – jei būtų privalomasis ir Tauta pasisakytų PRIEŠ naują AE Lietuvoje, tai reikštų, kad net atsiradus naujiems ir efektyvesniems reaktoriams, Lietuva ir toliau suks vėjo malūnus. Gerai, jei vėtrų pakaks, tada gal ir apsišvietę būsim ne tik pro kiaurus stogus Saulei šviečiant. O jei vėtros aplenks Marijos žemę? Kuo tada šviesimės? Kuo tada įkraudinėsim elektromobilius, kompiuterius ir t.t.?:))

   • Izbliondimas

    Gerb. Jonai.
    Kaip tik vėjas Lietuvoje ir neturėtų būti panaudojamas, išskyrus ūkininko ūkio, smulkaus verslo reikmėms. Juk negalima leisti sudarkyti mūsų mažo krašto.
    Juk yra ir be vėjo, Lietuvoje išteklių du kart daugiau nei reikia.
    O uraną naudoti, manau nori tik tie, kurie labai yra pamilę priklausomybę nuo kitų. Ir nors tu ką. Net ir toks protingas gerb. Jonas.
    O yra, žinoma, problema ne tik su ta AE.
    Aplamai, ką juk parodė ir pasikėsintojai ir tą vėją, – Lietuva matyt nebeturi jau jokių šansų, atsikratyti vagių bet kokiame reikale. Jei čia tvarkysis Lietuviai. Taigi ir su alternatyvomis (bet į jas vėjas, kaip minėjau, ir Lietuvės upės juk neįena, taigi).
    Nebent jei vadžias perleistume mokslui, – vienintelė gal išeitis Lietuvėlei, atsikratyti vagių, ne tik šilumos klausimuose, ne tik AE klausime. Taigi, visuose, deja, jau.

    • Vingių Jonas

     Gerb. Izobliondinai,
     esu šiek tiek kitokios nuomonės. Jei „Lietuva matyt nebeturi jau jokių šansų, atsikratyti vagių bet kokiame reikale“, tai reiškia, kad ir Europa matyt nebeturi šansų atsikratyti vagių bet kokiame reikale, nes Lietuva vis dar Europos dalis. Logiška?:)) Niekaip neįtikinsite, kad Europa neturi jokių šansų atsikratyti vagių bet kokiame reikale. Vagies profesija, manau, yra pati seniausia. Net senesnė, nei ta kurios nemini p-nas Artūras (gal ir minėjo, bet nepamenu, kur ir kada:)), kai rašo apie pseudožurnalistiką. Vadinasi, vagių buvo, yra ir bus bet kuriame reikale. Todėl atsikratyti jais buvo galima praeityje, galima dabar ir bus galima ateityje. „Mokslas – ne išeitis“. Jis tik priemonė vagims gaudyti. Vadžias tereikia perleisti išsilavinusiems, išmintingiems, su savo nuosavybe nepriklausomai galintiems elgtis bei nebijantiems aukoti kelerių savo gyvenimo metų „vardan tos Lietuvos“ Žmonėms. Tikrai nemanau, kad Lietuvoje tokių Žmonių nebeliko. Na, o atsisakyti priklausomybės nuo urano ar nuo kito iškastinio kuro, kurio Lietuva neturi, mano nuomone, bent artimiausius 20 metų tikrai nepavyks. Jį teks įsivežti ir iš Vakarų, ir iš Rytų, jei norėsime išlikti apsišvietusia abejomis prasmėmis Tauta:)).

     • Izbliondimas

      Gerbiu Jūsų nuomonę, kaip visuomet.
      Jūs esate Jūs. Be užgaulių kitam, ko Lietuvos toje kritinėje masėje, kuri čia jaučiasi kad komanduoja įvykiams (juokauju, turiu omenyje slaptus komentatorius, t.y. kaip ir agentus kokius…☺).
      Terminą „Mokslas“ panaudojau, kad jis galėtų perimti valdžios vadeles.
      Juk tik mokslo dėka, – esame tokie kokie esame šiandien. Nors jis visagalis, – gali ir sunaikinti… kaip ir Dievo angelas patapęs Velniu, mus naikina oho…
      Šiaip žmogus tikrai dar nėra tobulas, – ta prasme, kad jam jokia galia nėra įmanoma pasinaudoti mokslo gėriu, kad būtų galima gražiai gyventi, klęstinčiai…
      O kariauti proto nereikia. Ir mėtyti stiklines. Bent aš manau, kad Rusijos agentai tikrai veikia Lietuvoje, bet manau išskirtinai tik vadinamose dešiniosiose, t.y. „jėgos“ partijose (kaip buvo dar tos megstosios beretės ir pan.) ir jokiu būdu ne tose radikaliosiose kairiosiose. Pirma, jie kaip ir apsišvietę. O juk apsišvietusius agentus paprastai naikina, nenaudoja, tad jų ir nėra jau gyvų, ane…☺ Tad tos stiklinės manau visiškai ne į priešą skrenda. Tuo niekaip nepatikėčiau. Deja, ten, kur jos turėtų skristi, – to niekada nebus.
      Nes juos savo kūnu pridengs pimiausiai, tokie kaip fredžiai…☺

     • Vingių Jonas

      Gerai, kad pastebėjote. „Apsišviesti“ kur kas daugiau nei dvejomis prasmėmis gali „šviesti“:)). Į „stiklinių karus“ nesivelsiu, bet nebūčiau kategoriškas, kad jos niekada neskris ten, kur jos turėtų skristi. Jei tikėti Valstybės kontrole, tai jos į tą pusę bent jau pakeltos ir nukreiptos. Ar pasieks adresatus ir palengvins jų kišenes, tikiuosi pamatysim po spalio 28 d..

 • Fredis*

  Protokoluose A.Užkalnio darbas yra stambiu kūju reiganišku stiliumi daužyti į pliauską mažytes vinutes smulkiomis geležinėmis galvutėmis. Darbas sekasi puikiai, labai stilingas ir smagus skaitinys, kuris yra labai tiksliai politiškai artikuliuotas.

 • Stogas

  Nz, projektas su milijardinemis paskolomis, branduolinemis – radiacinemis atliekomis, skaudziu avariju galimybemis, nekelia optimizmo. Daug kas kaltina, kad svarios energis yra brangios. Bet primenu, pvz saules moduliai per 5-8 metus nupigo 2x… vejo jegaines 40%… rodel kas bus bent po 10 metu su kainomis, nz. Gal bus pigiau grybu ? O kas bus po 20-30 metu ? O po 50 metu ? Tad valdyti 38 % akciju ir 100 % branduoliniu radiacijos atlieku pasilikti sau, Lietuvoje- tuuupas sprendimas.

  • D.

   o gal vyriausybė ne iš tos pusės pradeda. Gal reikėtų mažinti pačios energijos sunaudojimą ir tuos planuojamus milijardus investuoti jos mažinimui (tarkim į LED technologijas, bet renovacijos programa parodė kad tuo suinteresuoti tik statybininkai.

   • Auksinis kardas

    Pačios energijos sunaudojimo mažinimas labiau yra technologijų gamintojų, rinkų reakcijos rankose. Šiaip jau, daugėjant naudojamų, elektra veikiančių įtaisų, judėjimas link veikiančių taupiau pastebimas, ir vyksta. Tiesiog reikalingi laiko tarpai kuomet nauja taupi technologija tampa patraukli rinkoms per priimtiną savikainą – inovacijos taupo, bet kainuoja. Štai, susitelkti į šilumos kainą – tikrai būtų aiškus, galimas spręsti, ir neabejotinos svarbos bei naudos uždavinys. Tai mūsų didelės išlaidos, rezultatas būtų apčiuopiamas ir labai džiugintų. Taip pat puikus Kuodžio priminimas, kad maža gyvenamojo fondo dalis sudaro didelę išlaidų šildyti dalį – o kaip bus su šio aiškaus dalyko sprendimais? Čia ne atomines 60 metų priekin ore paišyti.

    • Stogas

     Matai, nupirko 3 malunsparnius ir renovacijai neliko… teks jamti paskola 60 metu…

    • romas

     Sutaupyti išeis, net ne kaitinančiuose prietaisuose: lygintuvuose, viryklėse, orkaitėse, tosteriuose ir virduliuose. Gerėjant gyvenimui, šių prietaisų Lietuvoje turėtų daugėti. Neaišku, ar neatsiras naujų įrenginių, naudojančių elektros energiją, tokių kaip automobiliai, žoliapjovės, žemės apdirbimo technika.

     • romas

      vietoje net, turi būti bet pirmame sakinyje

     • GIGA

      Romai,Jūs taip žinote atsakymus į visus klausimus dėl AE,taip įsitikinęs jos naudingumu ir šviesia Lietuvos perspektyva pastačius AE,išduokit paslaptį,kodėl nedalyvausit referendume? Čia tokia taktika projektui prastumt? :)

     • romas

      Aš žinau mažiau atsakymų nei valdžia ir patikiu jai spręsti 2015 metais dėl AE statybos. Referendumas ir su mano balsu neįvyktų, nes į rinkimus paprastai nesusirenka 50 proc. rinkėjų. Valdžia neišvengiamai turės spręsti pati.

     • Auksinis kardas

      Apie gerėjantį gyvenimą (imkime, mūsų teritorijoje) galima kalbėti posovietinio – dabartinio laiko atkarpoje. Taip, namų ūkiuose gausėjo visų įmanomų rūšių prietaisų, buvome išbadėję daiktų. Dabar prisisotinimas kaip ir įvykęs. Kaistantieji prietaisai įjungiami trumpam – elektra brangi, vis brangesnė. Labiau kritiški yra nuolat ar ilgai veikiantys prietaisai: šaldytuvas, TV. Šie sparčiai gerina ekonomiškumo rodiklius, kaip ir elektronika, sukanti minimalaus poreikio energijai keliais.

      Svarbu būtų suvokti, kad pastangos, vystantis, telkiasi aiškia kryptimi: ekonomiškumo ir saugumo link. Bent iš dalies – patikimumo. Atominės energijos technologija savo pavojingumu nuolat šliaužia lauk iš pageidavimų konteksto – būtent tai kažkada tampa ir kai kurių solidžių šalių sprendimais šiuo klausimu. O pačių mūsų populiacija menkyn. Taigi, bendras kontekstas anaiptol nėra aptariamo projekto naudai.

     • Izbliondimas

      romai,
      pasaulis neturi kito kelio, kaip mažinti neatsinaujinančius išteklius.
      Juk jei net JAV atitektų tik proporcinga dalis Planetos neatsinaujinančių išteklių (dabar ji, kaip ir ES juso naudoja kitus apvogusi, kaip ir teršia taip pat pasinaudodama, ta prasme, didelio nusikaltėlio galimybė), -ji jau šiandien šių išteklių naudojimą turėtų sumažinti bent 5 kartus. O kai to nedaro, ta prasme, ji yra vagis. Ta prasme, kaip ir ES, Rusija ir kitos išsivystę šalys ir gausiai naudojančios Planetos išteklius. Bet čia atskira kalba ir tai ne šio blogo publikai ją suprasti.
      Nes pasaulis labai neužilgo imsis tokių veiksmų, kokių galėtų pavydėti ir komunistai 1917 m.
      Manau pasaulis pasikliaus labiau mokslu ir siekyje išlikti.
      Tad ištekliai bus skirstomi ne verslo, laisvos rinkos principais…

     • romas

      Izbliondimai, ištekliai būna ne tik energetiniai. To pačio vario nėra be galo ir be krašto. Ateitis todėl priklauso technologinei įvairovei. Energija bus išgaunama visais įmanomais būdais. Net ir branduolinės atliekos ateityje bus žaliava energijai išgauti. Ateityje trūks žemdirbystės plotų ir gėlo vandens, kurio daug reikia maistui užauginti. Todėl abejoju etanolio iš grūdų, biokuro iš žilvičių ir panašių idėjų perspektyvomis.

     • Izbliondimas

      romai,

      kaip tik ir kalbėjau apie neatsinaujinančius išteklius, aplamai.
      Ir, antra, kad siekiant Planetai išlikti, netgi siekiant tik pragmatiško tikslo, kai kurie dalykai bus kvotuojami, nepriklausomai nuo to, kiek asaba turi pinigų piniginėje ar banke (kaip yra yra žinoma, ypač Lietuvoje požiūris į žmogų tuo klausimu iš esmės pasikeitė maždaug apie 1997 metus, – kuomet žmogus tarp kitų žmonioų buo pradėtas vertinti tik tuo vienu požiūriu, kiek jis turi banke…).
      Pritariate.
      Aš netikiu toks teorijoms, kad Planetos išlikimo tikslui yra pritraukta formacija, tos srities mokslas, kad Planetoje išliktų tik elitas ir būtinas aptarnaujantis ham perslonalas, su atjungta smegenine.

     • D.

      O gal kaip tik, kai kainuos elektros kWh kokius 2 Lt, tada žmonės mažiau pirks daug energijos naudojančius prietaisus ir stengsis ją taupyti. O dabar vartotojiška politika skatina kuo daugiau visko pirkti ir vartoti, reikia tau to ar ne, taip sunaudojant didelius kiekius energijos prekių gaminimui. Kiek maisto išmetama pasibaigus galiojimo laikui, kurį reikia vėl perdirbti. Suprantu jog tai ekonomikos variklis, bet jis ir priveda prie tokių kuriozų.

     • leokadija

      Manau, mūsų elektros suvartojimo lubos dar toli. Kaimai (ir ne tik) gyvena be šilto vandens, be kanalizacijos, skalbimo mašinų ir tebesemia vandenį rankomis. Benzinui brangstant ir daugėjant hibridų taip norisi matyti automobilių įkrovimo vietų šalia naujų gyvenamųjų kvartalų, viešųjų pastatų ir pan. Nežinau statistikos, spėju, kad dar ilgai vartosime kylančios kreivės tendencija. O jei dar susiimsime ir pradėsime daugiau gaminti? kurti? groti? grąžinti aplinką? Kas turi žinių apie lietuvio ir pvz., švedo suvartojamos elektros energijos santykį…? Gal Mamontovas, kuris savo fb ragina sakyti NE, nes mums tiek daug nereiks?

     • suomis

      Manau, kad jei pasistatysime tą monstrą, tai semiančių vandenį rankomis tik padaugės.

     • lv

      Karde, prisotinimas toli gražu neįvykęs. Ir tikrai neįvyks netolimoje (keliasdešimties metų) ateityje. Pasidomėk energijos (visuminiu ir namų ūkių) suvartojimu per capita. Atsiliekam kelis kartus nuo moderniųjų valstybių. Vystantis ekonomikai, gerėjant gyvenimui, suvartojimas neišvengiamai didės. Ir stipriai.
      Elektros suvartojimas net stipriai koreliuoja su BVP.
      Tai — faktas ir tikrai nereikia aiškinti, ką tai reiškia: net stagnuojančios ekonomikos su procento dalių BVP metiniu augimu, neišvengiamai lemia elektros energijos poreikio didėjimą.
      Potencija (vien tik vartotojiška, jau net nekabinant technologinės ir energetinės konversijos, pvz, paplitus elektromobiliams) ir pagrįstai numatomas, prognozuojamas vartojimo didėjimas — didžiulis. Net neįpusėjus naujosios hipotetinės AE eksploatavimo pusamžiui, apie 2050 metus, specialistai prognozuoja 2-3 kartus didesnį Lietuvos elektros energijos metinį poreikį (22-33 TWh), nei šiandien. Kita vertus, gali pasidomėti globaliu elektros energijos suvartojimu. Kiek žinau jis (trendas per capita) yra užtikrintai ir monotoniškai kylanti kreivė, visuomet tik didėjo (išskyrus pirmą kartą po antro pasaulinio 1,5% sumažėjusį 2009 m; priežasčių nesiaiškinau, bet krizė suvaidino matyt ne paskutinį vaidmenį) ir normaliuoju raidos (o ne armagedono) scenarijumi kol kas nematyti prielaidų, kodėl jis turėtų efektyviai mažėti (pradėti kristi). Energetinis efektyvumas, be abejo svarbus ir svarus, tačiau jis kol kas vangiai kompensuoja elektros vartojimo didėjimą (ir tik ekonomiškai ir technologiškai pažangiose, drausmingose šalyse, pvz. Vokietijoje; tenykštė strategija numato iki 2050’ųjų sumažinti elektros suvartojimą iki 50% 2008’ųjų lygio). Net ir šiuo aspektu, kol mes vystydamiesi susitiksime pusiaukelėje (mes didindami vartojimą, o kitos pažangios šalys jį mažindamos) nusimato, sakyčiau, bent 100% vartojimo prieaugis. ES namų ūkių suvartojimo vidurkis yra dvigubai didesnis:
      http://www.eea.europa.eu/data-and-maps/figures/households2019-energy-consumption-per-capita-1

      http://www.eea.europa.eu/data-and-maps/indicators/final-electricity-consumption-by-sector/final-electricity-consumption-by-sector-3

      Ir ištraukėlė:
      „Is electricity consumption decreasing in the European household sector?
      Between 1990 and 2009, the electricity consumption in the household sector in EU-27 grew by 39.0 %, at an average annual rate of 1.7 %. This trend can be explained by rising incomes, higher living standards, a shift towards smaller households and larger dwellings and a growing demand for electrical appliances. In 2009, total household final electricity consumption was 839 TWh (representing 30.9 % of final electricity consumption across a total of almost 200 million households in the EU-27). Between 2005 and 2009, the electricity consumption in the household sector increased by 4.3% and between 2008 and 2009 it increased by 1.6%.“

  • Izbliondimas

   Leokadija,
   visiems šiems poreikiams pakanka vietinių išteklių.
   Negi nesate buvę Vokietijoje. Kiekvienas ūkis šiandien ten turi keletą variantų elektrai, šilumai gaminti.
   Aplamai mane jie žavi, kad viskuo (na ne 100 proc., žinoma)bando apsirūpinti 35 km spinduliu.
   Bet mes gi bagoti, perkame naftą, dujas, uraną.
   O jei rimtai, – tai esame retų glušelių Tauta, tarsi ramanauskai kokie…☺

   • suomis

    Būtent.

   • GIGA

    O yra taip dėl to,kad mūsų valdžia,nesvarbu kokia ji bebūtų eina tik į milžiniškus projektus,nes kur daug pinigų kažkas nubyra – nesvarbua ar tai Mažeikių nafta,ar AE,ar Valdovu rumai,ar Vilnius -kulturos sostinė.Kaune,jau nieko nesugebėjo,tai vieno jūrinio konteinerio tualetą pastatė už 0,5 mln.Lt. Tai pirma,antra – nėra jokio teisinio įvertinimo viso šito bezpriedelo.Trečia,kas tie žmogeliai valdžioje?Dauguma jų tiksąrašo užpildymas,pasiskaitykit biografijas,nei vienas jų smegenų vingriai realiai gyvenyme negeneravo,tai negi gali įvykti toks stebūklas,kad pradės generuoti valdžioje.Atrodo,kaip ir viskas aišku,reikia daugiau laisvės privačiai iniciatyvai – žmonės patys viską susitvarkytų,bet tada grįžtam prie antro punkto – korupcijos.Ir vėl uždaras ratas.

   • leokadija

    gal reikia pasižiūrėti su kuo lyginamės. Vokietija turi daug ko, ko neturime mes… Individualūs mūsų visų atvejai… nepavyks „nusirašyti“ lengvai.

    • Izbliondimas

     Leokadija,
     mes skiriamės tik vienu, kad esame kvailiai. Ne ta prasme, kokia pagalvojote, ką parašiau.
     Kvailiai, kad mūsų žmonės patiki pačiais kvailiausiais mūsų šalies asaboms.
     Reikia pavyzdžių.
     Štai parvažiavo vienas žmogus iš Anglijos. Televizijose pradėjo pasakoti apie ekologinį žemės ūkį, ekologiškus maisto produktus.
     Matau žalio supratimo žmogus neturi, o mūsiškiai sustabdę kvėpavimą tarsi gaudo jo kiekvieną žodį.
     Ir jokių pretenzijų tam žmogui. Kalba eina apie mūsų kvailius.
     Tuo tarpu ne jis, o mes dar gerokai prieš 2000 metus esame aplankę Anglijos geriausius ekologinės gamybos ūkius (kai tuomet Jungtinėje Karalystėje ekologiniai ūkiai užėmė tik 0.3 proc. žemėnaudos, tačiau turėjo labai gerus ekologinės gamybos ūkius). Kadangi 1993-1996 m. Europoje buvome pripažinti lyderiu šiuo klausimu, kitą kartą ten tarptautinėje konferencijoje perskaitome pranešimą. Ir taip kitose šalyse. Buvo atvykęs, bendravome princas Čarlsas, kuris turi ekologinės gamybos ūkį.
     Tarp kitko mūsų geriausi ekologinės gamybos ūkiai niekuo nenusileidžia Europos geriausiems. O tokie latviai, estai tai palamai tik seilę varvindavo, kai ten tarptautinėse konferencijose sužinodavo mūsų rezultatus, pasiekimus…

     O dabar tiesiau Jums, į Jūsų klausimą`. Bendraujame su vokiečiais, ir ne vienoje jų žemėje. Po vienos vizitacijos (kadangi prieš perkant iš mūsų produkciją, – jie būtinai aplanko mūsų objektus). Ir ką jie pamatė, – aukys iššoko ant kaktos. Dar tokios ž.ū. technikos, tokių sandėlių ūkio ir pan. nebuvo matę pas save. Jų ministerijos darbuotojas sako bijau su jumis ir atsisveikinti, mano kolegos ūkininkai lėktuve mane sumuš (juk žino, kad visa tai nupirkat už vokiečių pinigus, kurie patekę yra į ES biudžetą… kad ką turi lietuviai, jie ne tik neturi, bet ir pirmą kartą mato…).
     Bet… lietuviams va dėsto apie tai štai tokie mulkiai ne mulkiai…
     Juk net mūsų šalies vadovų paklausk, kas yra ekologinis žemės ūkis, – ir, žinoma,pagalvos apie maistą. Galiu galvą guldyti, net nežinos, nes jiems niekas čia taip ir nepasako, – kad tai pati aukščiausia vystomo mokslo forma ir t.t. ir pan., apimanti sas gyvenimo sritis…

     Deja, Jūs labai klystate, kai taip sakote. Kai nuvertinate mūsų galimybes, bent iki 1996 m.
     O po to, Lietuvą sugebėjo visgi sustabdyti, sunaikino kvailiai.
     Nes žmonės jų bijojo, matomai, nes galvoja atsargus žmogus, kad kitu atveju, tie kvailiai būtų apginami mūsų…
     Juk matome, kaip tų kvailių agentai internetuose laisvai veikėjauja gąsdindami bet kokią racionalią mintį pasakiusį žmogų. Vien į tokius fredžius pasižiūrėkite, kad ir čia…
     Tad ir vyksta ne Lietuvos statyba, bet griovimas. Būtent tas Jus ir klaidina.
     Ir ne tik šioje srityje buvome lyderiai (buvome 1993-1996 m., kol… čia atskira kalba apie tai, kur 10-ys milijardų Lietuvoje buvo pasukta…).

     • leokadija

      nemanau, kad mums nėra ko mokytis iš vokiečių, net jei jie atvykę ir aikčioja (mačiau ir kaip musiškiai stebisi ramunėlių žiedų į karvės ragą kimšimu – ar tai reiškia tikrą pripažinimą?). Pristatėte pavienius atvejus. O bendriau žvelgiant, jie turi visą gyvą biodinaminio ūkininkavimo sistemą, Demeter sertifikaciją ir dar begalę dalykų, kurių nesuprantu… Tai giliau, nei materialus ūkis. Pasaulėžiūros neišmoksi. Gal užsiauginsi. Džiaugiuosi, kad jums sekasi. Bet vistiek nesate standartinis atvejis (turbūt).
      Todėl ir manau, kad mums reikia ieškoti savo kelio.
      Gal blogai jus suprantu….

   • romas

    Balsuokite Izbliondimai už TAIP. Ten ne glušeliai – pastatytų prie Vilniaus pusės atominė pajėgumo jėgainę, kūrenančią biomasę. Visi Lietuvos valstiečiai galėtų vežti į Vilnių priduoti savo šiaudus ir pjuvenas, vilniečiai turėtų pigų šildymą, o Lietuva daug pigios elektros.

 • Testeris

  Nuo kada užkalnis vadinasi dr.? Čia DuRniaus santrumpa? Bakalauras – galbūt, bet ne daugiau.

 • Naihelas

  Kažkaip visai, Artūrai, sulindote į asmeniškumus, ir jau visai nebeveža, ar jie ironiški, saviironiški, pseudosarkastiški ar dar kokie nors, atspindintys pribloškiančią intelekto jėgą.
  Suprantu vieną dalyką – VAE statybos nepalaikote. Tada turiu prašymą, rimtą – gal galite šiame blog’e aprašyti tai, ką palaikote – t.y. kokią tikrai gerą, ir, jūsų nuomone, teisingą, skaidrią ir naudingą alternatyvą Lietuvai. Iš anksto ačiū

 • Adas
  • Dar vienas asmuo neatskiriantis naujienų agentūros nuo PR agentūros…

   • Simai jūs neteisus, šitas labai gerai skiria, nes jau seniai duonai užsidirba ir prostitucijos.

  • Rytis I

   Tipinis atvejus: viskąs nuo savęs, paskutinė pastraipą parduodama, vieta „užkišti“. Ir pasireikšti galima, ir užsidirbti skalsiąjai, o ir baltajam atomui gerai. Šlykštukas? Ne, ir taip, juk tai tik profas…

 • Valentinas

  Valentinas koks buvo toks ir liko. Račas deja pasikeitė…

  • Bobutė

   Aš linkusi pritarti p. Valentinui.
   Jis nepasikeitė – kaip buvo visišku valentinu taip ir tebėra, tik p. Račas neiškart tą suprato…:)

   Bet aš neprarandu vilties. Valentinai, Tu gali…

   • Valentinas

    O bobutė kaip buvo tuščia, taip ir liko. Ir jokios vilties šią blondinę pripildyti bent kokiu turiniu.

    • Bobutė

     Kaip negražiai elgiatės, Valentuk.

     Aš Tamstai ir pritariau, ir, Tavo supratimu, pagyriau (juk pats teigei, kad visiškas valentinas – tai pagyra), o Tamsta…

     Tuščia bobutė, blondinė…Vietoj to, kad ačiū pasakytumėt. Gėda berniuk, gėda…

 • Viktorija

  Užkalnis savo naujam poste rašo, kad sutrikę AE šalininkai jam skundžiasi, kreipiasi į jį pagalbos, užtarimo, o kai kurie – ir KVALIFIKUOTO paaiškinimo (cit.)

  Žinot, tai taaaaaip miela :) Tokia apvalainos matronos konsultacija. Visi, kas nusižliubė dėl neteisingos AE kritikos, pulkit Andriui į glėbį, nubraukit ašaras, ir balsuokit UŽ!

  • suomis

   :DDDDDD

  • GIGA

   Viktorija,panašu,kad tu nebūsi austro pasekėja ir tavo šis komentaras nebus cituojamas Užkalnio bloge :(