Dr. žurnalisto-redaktoriaus-apžvalgininko-mokslininko-teisininko-verslininko A.Šindeikio trumpas dosje

Šiandien, besirengiant diskusijai apie žodžio laisvę ir vieojo kallbėjimo kultūrą ir etiką Lietuvoje Vilniaus Universiteto Komunikacijos fakultete (kuri deja taip ir neįvyko, nes dr. Šindeikis, kuris dar yra ir žurnalistas, mokslininkas, teisininkas ir verslininkas nuobodžiai prašnekėjo beveik pusantros valandos), viena mano kolegė pasakė, kad A.Šindeikis iš esmės labai panašus į V.Romanovą.

Skirtumas tik tas, kad vienas dangstėsi krepšiniu ir žiniasklaida, o kitas – kadangi pinigų turėjo mažiau – tik sienlaikraščiu. Na, ir dar valstybės, tai yra, universiteto, suteikiama „mokslininko“ aureole, už kurią dar jam ir primoka.

Mano supratimu, labai teisingas pastebėjimas.

Ir mano, besirengiant „diskusijai“, paskubomis sumesta dr. žurnalisto-mokslininko-teisininko-verslininko A.Šindeikio trumpa dosje tai tik patvirtina.

************

Žvelk giliau… arba trumpas diskusijos “Žodžio laisvė: viešojo kalbėjimo teisinės ribos” moderatoriaus dosje

 

Algimantas Šindeikis, leidinio “Veidas”  žurnalistas, redaktorius, apžvalgininkas, leidėjas

 http://lt.wikiquote.org/wiki/Algimantas_%C5%A0indeikis

 Leidinys “”Veidas” 2013 02 18

“In memoriam paskutiniam Lietuvos bankininkui”

A.Šindeikis rašo:

“Sekundė”, Holdingo kompanija, Lietuvos akcinis inovacinis, “Litimpex”, Komercijos ir kredito, Lietuvos valstybinis komercinis bankai buvop valdomi lietuvių bankininkų, kurie per 23-ejus Lietuvos valstybės nepriklausomybės metus bankrutavo”

Ir nė žodeliu neužsimena apie savo tikriausiai labai kuklų vaidmenį mažiausiai trijų iš aukščiau paminėtų bankų bankrotuose.

Info tiems, kas nežino:

 Nuo 1992 iki 1995 metų EBSW koncerno, kurio prezidentas buvo G.Petrikas, bendrovė Kauno holdingo kompanija (KHK) iš gyventojų surinko daugiau nei 344 mln. litų. KHK savo santaupas patikėjo 15,6 tūkst. žmonių, kuriems ji liko skolinga apie 80 mln. litų. Iš žmonių gauti pinigai buvo perskolinami EBSW prezidento bendrovėms. Dar daugiau EBSW pradangino valstybės pinigų – koncerno užvaldytas buvęs Valstybinis komercinis bankas iššvaistė 111 mln. litų. Už pusvelčiui įsigytus investicinius čekius buvo privatizuota apie 100 šalies įmonių, o jas įkeitus iš bankų imamos milijoninės paskolos.

Paskutinis asmuo, kuris matė EBSW prezidentą po 21 valandos, buvo jo reikalų patikėtinisAlgimantas Šindeikis. Šis palydėjo į G.Petriko kabinetą kelis iki šiol nenustatytus asmenis. Manyta, kad šie žmonės ir padėjo verslininkui išvykti į užsienį.

 

http://senas.lzinios.lt/lt/2007-09-21/tyrimas_2/g_petrikas_sugrazintas_pradanginti_milijonai_ne.html?print

 

Šiandien baudžiamoji byla dėl Lietuvos valstybinio komercinio banko turto iššvaistymo organizavimo perduota teismui
2008 02 28
Šiandien Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Vilniaus apygardos teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje G. P. kaltinamas dėl didelės vertės svetimo – Lietuvos valstybinio komercinio banko (LVKB) – turto iššvaistymo organizavimo.Generalinė prokuratūra primena, kad kaltinamajam G. P. inkriminuojami 4 nusikalstamos veikos, numatytos Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 24 straipsnio 4 dalyje (nusikalstamos veikos organizavimas) ir 184 straipsnio 2 dalyje (didelės vertės svetimo turto iššvaistymas) epizodai. G. P. įtariamas, kad 1995 metais, būdamas AB „Lietuvos valstybinis komercinis bankas“ (LVKB) tarybos pirmininku bei asociacijos „Grupė Rytai, Baltijos šalys, Vakarai“ (EBSW) prezidentu, iš anksto susitaręs ir veikdamas bendrininkų grupėje su kitais jau nuteistais asmenimis, organizavo didelės vertės svetimo – LVKB turto, o tiksliau – per 16,2 mln. litų iššvaistymą.Kaltinamasis G. P. su ikiteisminio tyrimo medžiaga, kurią sudaro 28 tomai dokumentų, buvo supažindinamas nuo praėjusių metų gruodžio 27 d.

Byloje valstybinį kaltinimą teisme palaikys Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras.

 

http://www.prokuraturos.lt/Naujienos/Prane%C5%A1imaispaudai/tabid/71/ItemID/1642/Default.aspx

 

Leidinys “Veidas”, 2013 metų vasario 11

Vadovo išpuoliai ima atsiliepti jo vadovaujamoms ar atstovaujamoms įmonėms

(Autorius nežinomas, bet A.Šindeikis žino, nes jis ir redaktorius ir žurnalistas ir leidėjas)

·         Remiantis neoficialiais duomenimis, pasitraukti A.Račą paraginę kai kurie kiti TILS valdybos nariai. Esą A.Račo viešumoje demonstruojama nepagarbi leksika tiek kolegų, tiek paprastų skaitytojų atžvilgiu menkina ir kitas organizacijas, kuriose dirba ar dalyvauja A.Račas.

·         Be to, praėjusią savaitę LRT tarybai paskelbus konkurso į visuomeninio transliuotojo vadovus sąlygas A.Račas neslėpė apgailestavimo negalėsiąs pretenduoti ir į LRT vadovus.

·         Tiesa, A.Račas šį LŽLEK sprendimą apskundė teismui. Jis mėgina įrodyti, kad nepagarbią žinutę apie kolegas rašė savo asmeniniame tinklaraštyje, o ne atstovaujamojoje žiniasklaidos priemonėje.

·         Beje, TV3 Naujienų tarnyba paskelbė, kad pastaruoju metu daugėja tiek žiniasklaidos, tiek kitų bendrovių, kurios dėl šio žurnalisto nevienareikšmių poelgių atsisako ir jo vadovaujamos naujienų agentūros BNS paslaugų.

Visa tai yra tikrovės neatitinkanti informacija, o kalbant paprasčiau – melas. Leidinys “Veidas”, kuriame A.Šindeikis yra žurnalistas, apžvalgininkas, redaktorius ir leidėjas,  paneigimą paskelbti atsisako.

http://www.veidas.lt/vadovo-ispuoliai-ima-atsiliepti-jo-vadovaujamoms-ar-atstovaujamoms-imonems-ir-organizacijoms

Leidinys “Veidas”, 2013 metų sausio 7 diena

100 dienų ir fekalinė saviraiškos laisvė

Autorius A.Šindeikis

“…Paviršutiniška žiniasklaida gali sau leisti ir kritiką politinių simpatijų bei antisimpatijų pagrindu, tačiau rimtoji turėtų iškęsti 100 dienų ir tik tada įjungti savo kritikos mechanizmus (savaitraščio „Veidas“ redakcija po nelengvų vidinių debatų nutarė laikytis 100 dienų moratoriumo, susilaikydama nuo išankstinių nuostatų, žinoma, neribodama mūsų pašnekovų, ekspertų ir autorių saviraiškos laisvės, nors mūsų liberali laikysena ir sunkiai dera su naujosios Vyriausybės kairumu).”

http://www.veidas.lt/100-dienu-ir-fekaline-saviraiskos-laisve

Leidinys “Veidas” 2012 metų lapkričio 16 dieną

Lietuvos politikos kriminalizacija

Autorius A.Šindeikis

“Tai, kas šiandien vyksta Lietuvoje, pavadinti Lietuvos politikos kriminalizacija nėra joks perdėjimas.

Lietuvos naikinimo Vyriausybė

Autorius A.Bačiulis

“…Bet yra taip, kaip yra, ir Lietuvai kurį laiką teks gyventi su Seimu, kurio daugumą sudarė partijos, sugebėjusios laimėti vos vieną mandatą miestuose, kuriančiuose Lietuvos ekonomiką ir išlaikančiuose valstybę. Į valdžią atėjo bukos ir tamsios, savarankiškai užsidirbti ir pragyventi nesugebančios, tačiau pinigų godžios ir mirtiną pagiežą klestintiems miestams jaučiančios provincijos atstovai.”

[…]

Užtenka pamatyti kandidatų į ministrus sąrašą, ir pašiurpsti: tai bus ne kokia sukčių ir vagių, o tikrų tikriausia Lietuvos naikinimo Vyriausybė.

Gal žurnalistas, leidėjas, apžvalgininkas ir redaktorius A.Šindeikis gali paaiškinti, kada prasideda ir kada baigiasi tos 100 “rimtosios žiniasklaidos” dienų?

http://www.veidas.lt/lietuvos-naikinimo-vyriausybe

Leidinys “Veidas” 2013  metų sausio 7 diena

100 dienų ir fekalinė saviraiškos laisvė

Autorius A.Šindeikis

“..Prie bendro gėrio kūrimo turėtų prisidėti visa žiniasklaida, net ir ta, kuriai tenka kęsti priklausomybę nuo mėnulio fazių, dalyvauti fekalijų karuose ar skursti dėl sunkios ekonominės padėties.”

Gal žurnalistas, leidėjas, apžvalgininkas ir redaktorius A.Šindeikis čia rašo apie “rimtosios žiniasklaidos” leidinį“Veidas”? Bet net ir tada jam turėtų būti žinoma, kad pilnatis iš tiesų neturi jokios įtakos.

“Vakarų ekspresas” 2013 metų sausio 9 diena

Jau apie metus tęsiasi tyrimas dėl galimo dėl buvusio Klaipėdos mero ir dabartinio Tarybos nario Rimanto Taraškevičiaus veiklos – jis oficialiai įtariamas piktnaudžiavimu.

Klaipėdos apygardos prokuratūra tik patvirtino faktą, jog tyrimas dėl galimo R. Taraškevičiaus piktnaudžiavimo tarnyba šiuo metu vyksta, o dėl to pats politikas Generalinei prokuratūrai yra pateikęs prašymą patikrinti atliekamą tyrimą.

Piktnaudžiavimu laikoma valstybės tarnautojo veika, kai jis naudojasi užimamomis pareigomis bei suteiktomis teisėmis ar jas viršija, o dėl to žalą patiria valstybė. R. Taraškevičiui pateikti įtarimai pagal piktnaudžiavimą apibrėžiančią antrąją Baudžiamojo kodekso straipsnio dalį, reiškiančią, jog nusikaltimas daromas siekiant turtinės ar kitokios asmeninės naudos.

Už tai baudžiama teisės dirbti tam tikrą darbą arba užsiimti tam tikra veikla atėmimu bauda, areštu arba laisvės atėmimu iki 4 metų.

Pasak „Vakarų ekspreso“ šaltinių, buvusio mero vardas minimas geriausio šalies mero rinkimų istorijoje – esą klaipėdietis nesąžiningu būdu siekė sau palankių reitingų. Ikiteisminis tyrimas jau ėjo galop, kai medžiagos reikalauti ėmė Generalinė prokuratūra.

http://www.ve.lt/naujienos/lietuva/vakaru-lietuva/buves-meras—prokuroru-taikiklyje-887435/

Gal žurnalistas, leidėjas, apžvalgininkas ir redaktorius A.Šindeikis netyčia žino, apie kokius reitingus čia yra kalbama ir ar jis su tais reitingais kaip nors yra susijęs?

Artūras Račas

2013 02 19

(7 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...