Ar valdžia planuoja vogti mano būsimą pensiją?

Pastaruoju metu vėl daugiau kalbama apie pensijas.

Apie jų didinimą, apie kompensavimą, apie taškus ir virtulias sąskaitas.

Ta proga ir aš pasisakysiu.

Prieš porą dienų gavau pažymą iš „Finastos“ apie mano II pakopos pensijų fondo sąskaitos pokyčius 2010 metais.

Rezultatai tokie: „Sodra“  per praėjusius metus pervedė 3293,74 lito.

Šie pinigai buvo investuoti į „Finastos“ aktyvaus investavimo fondą. Šio fondo vieneto vertės metinis prieaugis buvo +19,93 procento.

Tai lėmė, kad 2010 metų pradžioje mano sąskaitoje buvę 16049,21 lito, 2010 metų gruodžio 31 dieną pavirto į 22741,25 lito. Tai yra, „Finasta“ man per metus uždirbo daugiau nei pervedė „Sodra“ – 3398,3 lito.

Ir tai reiškia, kad, kaip sakoma, jau išėjau į pliusą. Nes nuo pat kaupimo pradžios „Sodra“ iš viso „Finastai pervedė 20575.06 lito, o mano sąskaitoje šiandien jau yra beveik 2200 litų daugiau. 

Uždarbis, žinoma, nėra pats didžiausias, tačiau juk visi žinome, kodėl taip atsitiko. Dėl krizės ir todėl, kad pervedimai į II pakopos privačius pensijų fondus buvo sumažinti nuo 5,5 proc. iki 2 procentų.

Pavertus skaičiais, tai reiškia, kad 2009 ir 2010 metais „Sodra“ į mano sąskaitą privačiame pensijų fonde pervedė du kartus mažiau nei iki tol.

Jei imtume, tarkime praėjusių metų skaičių, tai reikštų, kad dėl krizės ir su ja susijusių sprendimų mano sąskaitos per tuos dvejus metus nepasiekė maždaug 10 000 litų. Pridėkime vien šių metų fondo vieneto vertės augimą ir gausime, kad dėl sprendimo sumažinti į privačius pensijų fondus pervedamos „Sodros“ įmokų daį nuo 5,5 proc. iki 2 proc. aš asmeniškai netekau mažiausiai 12 000 litų būsimos pensijos. Tai yra daugiau nei pusė sumos, kurią iki šiol pervedė „Sodra“.

Taip galiu teigti, nes kai rinkausi, ar susimažinti savo „Sodros“ pensiją ir rizikuoti kaupti dalį pensijos privačiame fonde, man niekas nesakė, kad įmokos į fondą nuo 2009 metų sumažės daugiau ne du kartus.

Ir man štai toks klausimas kyla: jei jau nuo kitų metų sumažintos pensijos bus didinamos, o nuo 2014 galbūt bus kompensuojama ta sumažinta dalis, tai ar tie didinimai ir kompensavimai atsilieps ir man?

Nes jei, kaip kažkada sakė prezidentė, pensija yra nuosavybė, tai kodėl vieniems ją ketinama grąžinti, o apie kitus pamirštama?

Bet net jei pensijos nėra nuosavybė, tačiau nuo kitų metų vis tiek bus didinamos, klausimų vis tiek išliks. Nes jei tai susiję su solidarumu, tai juk negalima vieniems didinti iš kitų atimant. O jei bus didinamos pensijos, bet nedidinamos įmokos, tai reikš, kad pensijos bus didinamos mano būsimos pensijos sąskaita.

Ar tai reikš, kad valdžia mane apgaudinėja ir vagia mano būsimą pensiją? 

Būtų gražu, kad vykstant diskusijoms apie pensijų „grąžinimą“, kas nors į šį klausimą atsakytų.

(8 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...
 • vazedo

  penisninkas arba būsimas penisjos turėtojas Lietuvoje yra šalies gelbėtojas ir kreditorius, geresnis už Pasaulio banką – nei palūkanų paprašys, nei pareikalaus suvaldyti biudžeto deficitą, netgi į gatves neišeis – tiesiog pasiimi iš jo pinigus ir tiek, kartais net grąžinti nereikia. Tai idealus kerpamas avinėlis. Nes tie pinigai yra valstybės tvarkomi beveik be jokių įsipareigojimų ir be jokios atskaitomybės. Kodėl galima žmogaus uždirbtus pinigus be niekur nieko atimti – sunkiai suvokiama. O po to galima aiškinti – mes jus pensininkus IŠLAIKOME, JŪS ESATE IŠLAIKYTINIAI, ko dar čia reiklaujate?

 • Valdžia būsimą pensiją jau pavogė. Ir grąžinti nesiruošia. Net tuo metu kai atiminėjo.. žadėjo kompensuoti tik dalį to ką atėmė.

  Iš principo netikiu kad bus ne tik kad kompensuotos prarastos įmokos, ber ir kad bus grįžta prie senojo tarifo. Per mažas spaudimasi. Žymiai arsiau rėkia dabartiniai pensininkai (ir jie vieningesni). Po to vėl kokia nors krizė ištiks..

  Lt jau seniai praktikuojami dvigubi standartai: valdžia savo įsipareigojimus gali bet kada vienašališkai keisti.. Visi like – ne.

  • vazedo

   Lietuvoje vyriausybė(s) pensininkų(mokesčių mokėtojų) pinigais kompensuoja savo neefektyvų ir švaistūnišką valdymą. Nesvarbu, prieš tai buvusių ar dabartinių vyriausybių – rezultatas tas pats – dėl politikų klaidų, jų nusikalstamos korupocijos skurdinami niekuo dėti žmonės.

   • Xalabokaz

    Reikia skirti „nusikalstamą korupciją“ nuo elementaraus nesupratimo kaip valdyti šalį (beje tiesiogiai proporcingo norui valdyti).

    • vazedo

     juk ir parašiau: „dėl politikų klaidų,…“.

 • viktoras

  valdzia neplanuoja vogt busimu pensiju, tiesiog ji is viso taip toli neplanuoja,

 • Zuikis

  As tikrai rasiu laiko kreiptis i teisma del kompensavimo tos dalies, kurios nepervede Sodra i privatu 2 pakopos fonda. Siandien paskelbe, kad Sodros deficitas 350 mln vien per 2011 sausi, tai tokiu profesionaliu valdytoju pagalba realiai liksiu senatveje be jokios pensijos.

 • Šamanas

  Aš net turiu įtarimų kur tuos „pavogtus“ pinigus padėjo. Kažin ar gerb. Artūro tėvai ne pensininkai?
  P.s. O prezidentė daug kartų praleido progą patylėti.

  • Stogas

   As net turiu itarimu, is ko seimo nariai perka naujus automobilius, pilasi benzina, i metus po 3-6 kartus remontuoja garantinius auto :) Jau nekalbesiu apie keliones i Indija, Taiti, Moldyvus parlamentiniams santikiams uzmegzti. Tiesa, Kreivys vel priedus ismokejo, uz gera darba!

   • Šamanas

    Stogai, o aš turiu Jums pasiūlymą – išsirinkit kitus seimo narius ir nereikės žaliuoti iš pavydo.

    • Stogas

     Jei sistema supuvusi, tai kas puna nera prasmes!

    • Vytanas

     Kaip surasti tuos gerus? Prieš rinkimus gieda visi gražiai. Puse sulenda be rinkimų, pagal sarašus

 • Trakimas

  Kuriais metais buvo „kaupimo pradžia“?

 • nerijus

  Nori kaupti senatvės pensiją, prašom:

  Sodrai- 6 proc.
  Plius
  Savo senatvei- kiek širdis geidžia.

  Dėl dviejų priežasčių „Sodra“ atsisėdo į duobę ir dabar dar ją kasa:

  Privačių pensijų kaupimo fondų (pelno siekiančių)
  ir
  Skolininkų (nėra skolos „lubų“)

  Dauguma klausimų, susijusiu su „Sodra“, pritariu prof. Lazutkai.

  http://ekonomika.lt/naujiena/pensija-kaupti-privaciai-ar-laukti-valstybines-4732.html?page=2

  „Kaip vieną iš galimų sprendimo būdų profesorius siūlė II pensijų fondų pakopą versti trečiąja ir leisti žmonėms mokėti iš savo kišenės, nes tada jie būtų priversti atidžiau viską pasverti. „Dauguma žmonių fondus pasirinko gąsdinami „Sodros ateities“, galvodami, kad „blogiau būti negali“. Tačiau blogiau būti visada gali““

  ir

  „Kalbos apie „Sodros“ bankrotą yra absurdas. Jokio bankroto negali būti, tai tas pats kaip kalbėti apie policijos ar prezidentūros bankrotą, nes bankrutuoti gali tik privačios įmonės, o ne valstybinės įstaigos, kurios yra finansuojamos iš mokesčių mokėtojų pinigų. Kol bus Lietuvoje gyventojų ir įmonių mokančių mokesčius, tol gyvuos ir „Sodra“, o jei to nebus, tai nebus ir pačios Lietuvos“

  p.s. mokėdamas 6 proc. „Sodrai“ sumoku Valstybei (Sodrai) daugiau, nei tas, kuris dalį pervedą į fondą.

  Kas yra solidarumas?..
  Kas yra socialinis teisingumas?..

  • Sodra ne tik kad gali bankrutuoti.. ji gali valstybę privesti prie defolto.

  • Ir šiaip Sodrai mokama toli gražu ne 6%, o:

   iš darbuotojo (nuo algos „ant popieriaus“)
   6% sveikatai, 3% pensijai.

   iš darbdavio (nuo algos „ant popieriaus“P\)
   30.98%… nedeklaruota kam.

   • vazedo

    30 proc. mokama ne iš darbdavio. Tai tavo pinigai. Tik schema tokia, kad pischologiškai atrodo, jog moka darbdavys. Juk pirkdamas kefyrą tu PVM sumoki, o ne kasininkė atskaičiuoja.

    • nerijus

     Daliau

     Visas darbuotojo atlyginimas su visai mokesčiais yra uždirbtas jo paties, o ne darbdavio.

   • gied

    Daliau: tie 30% yra išskirstyti ganėtinai aiškiai, tik reikia po įstatymus pasirausti – Nedarbingumo draudimas, motinystės, ligos draudimas, etc.

  • K.

   Neteisybė. Vastybės bankrutuoja irgi. Įskaitant didžiąsias.

 • Stogas

  Vagia valdzia musu pensijas net grazu paziureti. Dagys meluoja net nemirksedamas- „kadangi fondai dirba prastai ir pradirba ir akcijos pigios, tai reiskia ta imoka reik sumazint nuo 5.5 % iki 2%“.Dagio teisingumas triumfuoja!. Vagis !. Investuoti reikia kai akcijos pigios o parduot kai brangios. Bet mums padare, kai akcijos pigios- nera pinigu investicijoms. Kai akciju verte“atsoks“ t.y pabarnags, Dagys pasiulys pinigu pirkti tu brangiu akciju po 3-5 metu. Mol kompensuos taip netekti. Bet cia VAGYSTE! Svarbiausiai naglom kiaulytes akimis aiskina apie PF prasta veikla, o patys pasielge kaip vagys, net neisdryso prisipazinti, kad liaudi tiesiog paliko ant ledo – isdure!

  • Trakimas

   Nereikia pamiršti,kad fondai 2007 metais prisipirko brangių be galo akcijų,kurios 2008 metais net ir 100 kartų nuvertėjo,o kai kurios kontoros -ir bankrutavo.Todėl dalis pinigų prarasta negrįžtamai.Ta dalis,kuri nuvertėjo,vėl savo vertę atgaus tik po kokių 10 metų,o tai reiškia,kad tos akcijos negeneruos pridėtinės vertės,o augs tik tam,kad grįžtų tai,kas į jas buvo įdėta.:)Kiek?Septyni gal metai,kaip veikia pensijų fondai,o „uždirbo“ Artūro atveju tik 2200 lt?Kas garantuos,kad po 3 metų nebus karo,krizės ar Lietuvos bankroto?Čilėje visi privatūs pensijų fondai bankrutavo ir naštą turėjo pasiimti valstybė-kur dėti ligotus senolius?

   • Stogas

    Trakimas,
    matau apie investicijas mazai zinai. PF uzdirbo tik 2200 lt, todel Kad dagiai paciu geriausiu metu pirkt akcijas sumazino imoku dydi. Tai dagiai ir apvoge mus ne PF. Kurios kontoros bankrutavo ? Melas!
    Verte griz po 2- 3 metu. Paziurek, automobiliu gamintojai deklaruoja pelna, didziausia per 10 metu istorija.. Auksas- aplamai kaina nesuprantamai auksta. Kaip gali bankrutuot PF? Ar suvoki kaip ?

    • Trakimas

     Taigi.Dabar tikrai pats geriausias metas pirkti akcijas,pirkti NT,investuoti dar kur nors,bet paradoksas ir yra tame,kad niekas nebeturi pinigų-gili krizė Lietuvoje,350 000 žmonių neturi darbo,o tai reiškia,kad ir SODRA negauna pajamų.Tie,kas dirba-dirba už minimalų atlygį,todėl SODRA vėl negauna didelės dalies pajamų ir pan.Be abejo-ir aš investuočiau,jei prieš krizę nebūčiau pirkęs NT ir permokėjęs 250 000 lt.:)Kas galėjo pagalvoti ir numatyti -ar ne?

     • Trakimas

      Aiškinu toliau.Lygiai tas pats atsitiko ir su PF.Aš pirkau namą,kuris 2007 m. kainavo 500 000lt.Tačiau šiandien jis kainuoja tik 250 000lt.Jei aš jį parduosiu,prarasiu 250 000lt.,nors už jį mokėjau 0,5 mln.Tas pats atsitiko ir su PF prisipirktom akcijom ir kitais instrumentais.PF prisipirko akcijų,kurios 2007 metais kainavo 100 lt. už 1.O 2008 metais jos jau kainavo tik po 10 lt. už 1.Neskaitant tų,kurios vertę prarado visiškai,bankrutavus bankams ar įmonėms.Todėl teks palaukti,kol tie mano investuoti į akciją 100lt.vėl paaugs iki 100lt.Tai gali užtrukti.:)

     • mielas Trakimai, jei pirkote namą, kuris kainavo 500 000 litų, o dabar jis vertas 250 000 litų, tai iki privačių pensijų fondų jums taip pat toli kaip iki mėnulio. Nes tai parodo tamstos proto būseną. Ir dar kartą sakau – baikit nusišnekėti apie bankrutavusius pensijų fondus. Nuo šiol trinsiu be gailesčio, nebent savo nusišnekėjimus ilustruotumėte konkrečiais pavyzdžiais iš Lietuvos.

     • Trakimas

      1,Aš kalbu apie bankrutavusių įmonių akcijas,kurių prisipirko PF.Beje-iki šiol neaiškus PZU pensijų fondo likimas.
      2,Štai Jūs rašote:“ iš pradžių kaupi, o po tam tikro laiko sukaupta suma uždirba pinigus. „Ar tai Jūs pats sugalvojote?Jūs kaupiate NE PINIGUS.Už Jūsų pinigus tuoj pat perkamos akcijos,obligacijos ir pan.Net ataskaitos yra pateikiamos sąlyginiais vienetais,o Jums joks įtarimas nekyla?Tačiau -tiek to .Aš nesu prieš privačius pensijų fondus,bet esu prieš dabartinę sistemą.Jūs,Artūrai , didžiausią naudą gautumėt tuomet,kai pats asmeniškai susitartumėt su banko brokeriu ir patikėtumėt jam tvarkyti savo investicinį portfelį-galėtumėt operatyviai reaguoti į bet kokias krizes ir turėtumėt žymiai daugiau įtakos tam,kaip valdomi Jūsų pinigai.:)

     • Stogas

      Trakimai, tu siulai tartis su privaciu banko brokeriu? Bet ta PF ir valdo tas pat brokeris. Tu teigi, kad jis su vienu dirba gerai su kitu blogai klientu? Melas. O aktyviai valdyt savo portfeli galetu iki 2% busimu pensisnku, dauguma sudegtu- virejos, kirpejos, murininkai, mokytoja, zurnalistaii… Ne ju profesija tiesiog.

      Mes kaupiam investicinius vienetus, tu teisus. Ir cia pliusas. Kitas variantas det i banka term indeliui uz 1.5 % metiniu :)

      PZU bankrutavo PF ? kaa?

     • Auksinis kardas

      O jeigu į banką su 10%? :-)

      Ne, nefantazuoju. Taip, šiandien. Verta laimėti žaidimuose su bankais, tai irgi įmanoma.

     • Trakimas

      Taip ,Stogai.Šitoj vietoj tu teisus.Net Artūro tinklaraštyje ,kur be jokios abejonės renkasi pakankamai išsilavinę žmonės,ir tai kyla nesusipratimai dėl nesupratimo vienų ar kitų detalių.Apie eilinius piliečius ir kalbos nėra.Jie absoliučiai nesupranta kaip ,kur ir kodėl juos apgaudinėja.PF valdo tas pats brokeris-taip.Tačiau Tamstos santykis su tuo brokeriu yra jau visai kitas.:)PF negali palikti,negali daryti įtakos „portfelio“ turiniui,negali nurodyti ką pirkti ir negali nurodyti,kada parduoti.Tiesiog jie pasiima tavo pinigus ir daro su jais ką tik nori.O pasiteisinimų jie ras milijoną,kodėl taip darė ir kad tai buvo tik tavo labui.Banko brokerį gali reguliuoti pats ,prieš tai pasitaręs su dar 10 kitų finansų analitikų ar net priėmęs savarankišką sprendimą.

     • Trakimai ir vėl šnekate niekus. Gal pradėkite skaityti prieš pasisakydamas vis dėlto…

     • Trakimas

      OK ,gerb. Artūrai.Darau pauzę.

     • Stogas

      Trakimas, kiek zmoniu is busimu pensininku gali valdyt investicijas su atsokomybe ? Tie PF brokeriai gauna komisinius nuo pelno, tad ir jie konsultuojasi, tariasi , domisi, mokosi, licencijuojasi..ju darbas toks.

     • Smokas

      dar nepamirškime infliacijos. Kas iš to jei po 10 m. už 100 Lt ar dar kokių tiugrikų grietinės indelį galėsi nusipirkti. (hiperbolizuoju, bet esmę kas nori supras)

   • mielas Trakimai, prašyčiau tamstos nenusišnekėti.

    • Trakimas

     Kurioj vietoj konkrečiai,gerb. Artūrai?

     • Stogas

      Trakimai, PF pirko akcijas piko kainomis tik 2008 m, dar is dalies 2007. O visus kitus metus 2004, 2005 2006 2009 2010 2011 labai pigiai. Tad nuvertejo tik 2 metu akciju verte. Plius PF dali pinigu isleidzia obligacijom. Ar zinai kas tai ?

 • Vaclovas

  Remiantis logika [mano]Tamstos truputį klaidinat kitus ir save.
  Sumažinus nuo 5 iki 2 procentų pervedimus į privačius kaupiamuosius fondus sumažėjo Jūsų pensijos dalis tuose fonduose,tačiau turėtų padidėti SODROS pensija.
  Valstybė kitaip nei dabartiniams pensininkams nėra jums SKOLINGA,nes visi Jūsų sumokėti pinigai nedingo tik padalyti kitokiu santykiu.

  • mielas Vaclovai, lyginate nelyginamus dydžius. „Sodros“ sistemoje dažnai pasitikrinu, kaip kinta mano prognozuojama pensija. Tdėl galiu drąsiai konstatuoti, kad sumažintos įmokos į privatų pensijų fondą turėjo labai mažai įtakos mano būsimai pensijai. Nekalbu jau apie tai, kad ta mano būsima pensija labai mažai priklauso nuo mano ir mano darbdavio mokamų „Sodros“ įmokų. Būtent todėl ir labiau pasitikėdamas privačiu kaupimu, 2004 metais ir pasirinkau kaupimą privačiame fonde, savanoriškai atsisakydamas keliolikos litų nuo „Sodros“ pensijos. Prisiėmiau asmeninę riziką, atsižvelgdamas į valstybės man duotą įsipareigojimą. Po to valstybė savo įsipareigojimo atsisakė ir mane apgavo. Nes savo pensijos dalį privačiame fonde prognozavau atsižvelgdamas į man iki pensijos likusį laikotarpį ir būsimus pervedimus į privatų pensijų fondą. Tad dabar gausiu mažesnę „Sodros“ pensijos dalį ir sukaupsiu mažiau privačiame fonde. Ir niekas man nežada kompensuoti nė vienos iš šių dviejų pensijos dalių.

   Kai sakote, kad niekas nedingo, tikriausiai nesuprantate kaupimo privačiuose fonduose esmės. Ji tokia pati kaip ir visuose investiciniuose fonduose – iš pradžių kaupi, o po tam tikro laiko sukaupta suma uždirba pinigus. Todėl jei man būtų siūlę 20 metų į privatų pensijų fondą pervedinėti po 0.1 proc. mano „Sodros“ įmokš, o paskutiniuosius trejus metus – po 20 proc., būčiau nesirinkęs privataus kaupimo. Tad, dalijimas kitokiu santykių, kaip kad tamsta sakote yra labai reikšminga ir net lemiama aplinkybė. Jei pajėgiate suprasti.

  • Auksinis kardas

   Bravo. Negėda skaityti bent šito.

   Atsižvelgiant į sunkmetį šaliai ir Sodros fondui, buvo sulėtinta planuota ilgalaikė pensinio aprūpinimo sistemos pertvarka iš grynai Sodros į hibridinę Sodra + privatūs fondai.

   Vienų cypiančiai nenaudai vardan kitos naudos – turėti veikiančias socialines garantijas IŠVIS, ŠIANDIEN net ir nedėkingomis sunkmečio sąlygomis.

   • nerijus

    Ko jiems pergyventi, kai nėrė į PPKF utopiją?..“Sodrai“ visada paskolins Valstybė ir net „paskolins“ nereikėtų vadinti, o tiesiog duos.
    Kas nenori pinigų su Valstybės garantija, šiuo atveju PPKF, kai iš to galima uždirbti?..

    • gied

     Nerijau:
     Tu esi optimistas.
     Ar Sodra išliks ar ne – visiškai nesvarbu. Klausimas yra valstybės galimybės paskolinti trūkstamą sumą ir kokį pragyvenimo lygį ta suma užtikrins. Kaip rodo dabartinė patirtis, tas pragyvenimo lygis nėra labai geras. Kadangi demografinė padėtis nėra gera ir nepanašu, kad per 10,20 metų pasikeis, tikimybė yra didelė, kad pensijų santykis su normaliu pragyvenimo lygiu irgi nelabai pasikeis. Čia net nenagrinėjame 2-tro lygio pensijų pliusų ir minusų.
     Yra kita problema. Pasitikėjimo problema. Jei yra susitarimas tarp žmonių ir valstybės kad tam tikras procentas bus pervestas į pensijų fondus, ir valstybė vienašališkai pakeičia sąlygas, turime problemą. Jei valstybė netesi pažadų, nebelieka prasmės tikėti kitais pažadais. Kaupiamieji pensijų fondai skatino investavimą į savo senatvę ir buvo vienas iš argumentų gauti algas ne vokeliuose.

     Beje, tikrai yra reikalingi 3-cios pakopos pensijų fondai ir skatinimas investuoti į juos.

     • nerijus

      gied

      „Klausimas yra valstybės galimybės paskolinti trūkstamą sumą ir kokį pragyvenimo lygį ta suma užtikrins.“

      Valstybė skolina ar duoda „Sodrai“?..
      Jūs, savo Žmonai, skolinate pinigus ar juos duodate?..

 • WU

  Artūrai, nuoširdžiai dėkoju už humoro dozę :)

  • Šamanas

   Perskaičius pirmiausiai kilo klausimas, kodėl „socialistas“ Račas rašo kaip LLRI propagandistas, bet kad tai humoras (o gal provokacija?) net mintis nekilo.

   • mielas Šamane, šis įrašas yra aiškiai skirtas ne tamstai. Jis yra už tamstos suvokimo ribų. Todėl vertinkite jį kaip humorą.

    • Šamanas

     Ne visiems duota aprėpti kitų suvokimo ribas.

  • WU, čia visiškai nebuvo humoras.

   • WU

    Ir man štai toks klausimas kyla: jei jau nuo kitų metų sumažintos pensijos bus didinamos, o nuo 2014 galbūt bus kompensuojama ta sumažinta dalis, tai ar tie didinimai ir kompensavimai atsilieps ir man?

    Nes jei, kaip kažkada sakė prezidentė, pensija yra nuosavybė, tai kodėl vieniems ją ketinama grąžinti, o apie kitus pamirštama?

    Bet net jei pensijos nėra nuosavybė, tačiau nuo kitų metų vis tiek bus didinamos, klausimų vis tiek išliks. Nes jei tai susiję su solidarumu, tai juk negalima vieniems didinti iš kitų atimant. O jei bus didinamos pensijos, bet nedidinamos įmokos, tai reikš, kad pensijos bus didinamos mano būsimos pensijos sąskaita.

    _________________________________

    Neįsižeiskit, Artūrai, bet pasirodėte naivus..

    • WU, neįsižeidžiu, bet gal paaiškintumėte man, kur tas mano naivumas, jei pensija yra mano privati nuosavybė. O gal nuosavybė tik ta pensija, kurią dabar gauna, o būsima – ne? Juk buvo aiškūs sutartiniai santykiai su valstybe, kuriuos ji vienašališkai (dėl krizės) pakeitė. Kai krizė baigsis juk galiu tikėtis teisingumo, ar ne?

     • WU

      Galite tikėtis, aš jums padėsiu ieškinį surašyti jei reikia.
      O padėjus humorą į šoną, suprantu, kad klausimas opus ir kad šiuo kampu jo niekas nekėlė. Tačiau valstybė nepriims atsakomybės už privačius fondus nepaisant dėlto, kad jos sumažinta pervedimo dalis į privačius fondus. Nors jeigu rimtai, Artūrai, jeigu bus atstatinėjama sodrinė pensija į ikikrizinį lygį ir kompensuojami praradimai, Jūs rimtai turite šansą bandyti išsieškoti nuostolių ar kokios nors prarastos galimybės pavidalu. Nors čia būtų super sudėtingas bandymas, manau, atsirastų teisininkų, kurie imtųsi šio reikalo.
      Mano nuomone, pay as you go sistema pensija virtusi privačia nuosavybe po Konstitucijos 23, yra kažkas panašaus į jūsų „sumažėjusią nuosavybė“ dėl valstybės teisėtų veiksmų, kurie padarė jums turtinę žalą.

     • WU, o aš jau galvojau, kad visiškai mane nurašėte…:)

      Bet pažadą dėl pagalbos fiksuoju. Ir ką gali žinoti, gal imsiuos ir ryšiuos. Su jūsų pažadėta pagalba, žinoma:)

 • v

  Aš tai purtytis pradedu, kai kas nors mokesčius vagyste vadina. Komentaruose tai nestebina, bet stebina, kai žurnalistai taip vadina. Per šį laikotarpį, kai buvo sumažinti pervedimai į pensijų fondus, užsidirbote didesnę pensiją iš Sodros ir čia požiūrio klausimas, ar išlošėt, ar pralošėt. Aš sakyčiau, kad išlošėt, nors dauguma galbūt sakytų, kad pralošėt. Kadangi žurnalistas Račas neblogai mąsto apie ateinančią kartą (prie kurios ir save priskirčiau), tai nežinau, kodėl turėtų manyti kitaip, galų gale ir savo vaikais didžiuojasi. Apskritai tai Lietuvoj toks sindromas, kad va, pensijų fonduose pinigai tai čia man, man ir niekam kitam (nors vis vien išėję į pensiją anuitetą pirksit), o Sodrai kas sumokėta tai kažkam kitam (galima pagalvot, kad ne tėvams ir seneliams). O vyresniajai kartai pensijas mokėti reikia ir jei ne iš Sodros mokesčio, tai iš kitų reiktų, nematau čia didelio skirtumo.

  • Stogas

   skirtumas vienas- jei pamirsi anksciau- tie pinigaiis PF paveldimi. Maziukas toks skirtumas.

   • v

    Stogas, bet būk geras, pasakyk, už kokius pinigus turi būti pensijos mokamos dabartiniams pensininkams (turbūt ne už tavo?), o gal apskritai neturi?

    • Stogas

     ponas V,
     galiam ziureti viena diena i prieki, o galima ziureti 20 metu i prieki. Tam ir buvo sukurta reforma su 6 % imokom, tam kad, sumazinti valstybei nasta busimiems pensininkams. Griztant prie dabartiniu pensisninku- rezervu juos neskriaust milijonas variantu- valdovu rumai, seimo nariu turistines keliones ir koncelerines priemokos, ministeriju darbuotoju priedai ir premijos.. pjemjeras uz 3 kambariu nuoma moka 10000 lt. Per metus 1.2 mln, tai apgaudineja mus kaip triusius, jau 2 metus.. vat rezervai.

     • Sodros skyle – 350 myliku per MENESI (jei teisingai supratau).
      tai cia yra mazdaug valdovu rumai, visos keliones ir t.t. kartu sudejus….

      o jus cia bedavojates…

     • nerijus

      Apie 430 mln. įmonės skolingos „Sodrai“.

    • sim

     musu tevai sukure daug, labai daug materialaus turto, kuri vory v zakone prichvatizavo, pusvelciui issidalino ar… turbut pirstais badyti prasmes nera. tai ne viena ir ne dvi desimtys mlrd. litu, o gal net simtai, kurie siandien turejo buti pensiju generatorias.

     Šią vasarą Ukrainos generalinis prokuroras pradėjo teismo procesą prieš L. Mittalo Liuksemburge esančią plieno gaminimo kompaniją „ArcelorMittal“ dėl neteisėtai pakeistų susitarimų, kurie buvo pasirašyti kuomet 2005 metais ši kompanija įsigijo Ukrainos plieno gamyklą „Kryvorizhstal“ už 4,8 mlrd. JAV dolerių.

     2004 metais Ukrainos milijardieriai Rinatas Achmetovas ir Viktoras Pinčukas įsigijo gamyklą už 800 mln. JAV dolerių, tačiau vėliau ją prarado per nacionalizaciją.

   • nerijus

    http://www.ekonomika.lt/naujiena/pensiju-fondai-pernai-ismokejo-17-mln-litu-3701.html

    „Jeigu pensijų fonde sukaupta didesnė suma, dalyviui privalu įsigyti pensijų anuitetą iš pasirinktos gyvybės draudimo įmonės, kuriuo jam garantuojamos tam tikros pajamos iki gyvos galvos, šalia mokamos pensijos iš „Sodros“. Kaip žinia, „Sodrai“ sumokami mokesčiai ar „būsima pensija“ nėra paveldimi.

    • Beje, labai teisingai pastebeta.

     turiu pavyzdi, kai suma yra „didesne“ keliais simtais… tai zmogus noredamas VISA suma pasiimti is karto, vaiksto dabar is fondo i fonda…

     • Bet manes tai niekas nepakaluse- ar pensisnikui pensija mazint ar statyti valdovu rumus ar Kubiliui nuomoti buta 100m2 uz 10 000 lt/men. Ar konstituciniam teismui neleisti sumazinti algas! Juk tai visai mazipinigai…

 • Tamosius

  FTSE100 indeksas pries krize buvo 6200. Prasidejus krizei nusirito iki 3900. Tada visi pensininkai verke, kad prarado pensijas. Siandien sis indeksas yra 6086.
  Cia tiems, kas bijo kriziu.

  • aušra maldeikienė

   problema nebent ta, kurią tikrai verta sau įvardinti ir gerai suvokti, kad netyčia gali atsitikti ir taip, kad į pensiją teks išeiti, kai indeksas bus 3900. Ar ne?

   • MA, juk yra galimybė prieš taip atsitinkant pakeisti fondą. Žinoma, jei domiesi savo pinigais ir nesi pernelyg godus:)

    • aušra maldeikienė

     Labai abejoju, kad žmonės, kurie ėjo į pensiją 2008 viduryje turėjau taip jau labai daug alternatyvų, o dar prieš metus kas galėjo žinoti…Juolab ta zombinė Great Moderation idėja labai jau buvo gaji.

   • bach

    Jei jau taip tingima tikrinti i kur investuojami tavo fondo pinigai yra labai parasta taisykle:
    kol tau nuo 20 iki 35/40 investuoji pasirinkus rizikingus su akcijomis susietus fondus
    nuo 35/40 iki 50/55 buni fonde kur per puse akcijos ir obligacijos
    nuo 50/55 iki pensijos pasirenki fonda kur tik obligacijos, tada nereiks bijoti kad per 2 paskutinius metus prarasi viska ka uzdirbai :)
    p. Racai jeigu jau taip reikia kompensacijos tai pagal ta logika jums sodros pensija reiktu pakelt keliais litais taip kompensuojant uz tuos kelis metus atimamus 3 proc…. nes i fondus buvo investuojama is realiai sodros pinigu, mokestis del to nebuvo keliamas, taip noreta paskatinti rinktis pensiju fondus ir tiesiog isjudinti sistema, kai atejo krize naturalu kad valstybei reikejo tu pinigu ir manau cia jau kaip ir koks force major…

 • nerijus

  http://ekonomika.lt/naujiena/pensija-kaupti-privaciai-ar-laukti-valstybines-4732.html?page=2

  „Kitas dalykas, anot jo, kuris daliai žmonių beveik nežinomas, tai, kad moterų pensijos bus žymiai mažesnės nei vyrų, nors sukaupta suma vienoda. „Taip bus dėlto, kad moterys statistiškai ilgiau gyvena nei vyrai. Mėnesinė pensija moterims bu…s maždaug 20 proc. mažesnė“.“

  Kur žiūri ir ką mato Lygių galimybių kontrolieriai ir KT teisėjai.

  LRK

  29 straipsnis

  Įstatymui, teismui ir kitoms valstybės institucijoms ar pareigūnams visi asmenys lygūs.
  Žmogaus teisių negalima varžyti ir teikti jam privilegijų dėl jo lyties, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų pagrindu.

  p.s.
  Beje, stojimas į pensijų kaupimo fondus yra savanoriškas su visom iš ten išplaukiančiomis pasekmėmis.
  Lyginti Valstybines (garantuotas) pensijas su kaupiamosiomis (savanoriškomis), ciniška.

  • Gintautas

   Nerijau, Jūs akivaizdžiai nesigaudote aplinkoje. Prie ko čia lygios galimybės? Kalba apie draudimą, t.y., anuitetas apskaičiuojamas remiantis tikėtina gyvenimo trukme, kuri moterims yra žymiai aukštesnė. Tai draudimo esmė ir tam egzistuoja toks aktuarijų mokslas. Jei įteisintų vienodas pensijas, tai vyrai akivaizdžiai subsidijuotų moteris – ar čia įžvelgiate lygybę?
   Leisiu sau pajuokauti: gal tuomet įstatymu įteisinkite man ilgesnę gyvenimo trukmę?

   • Domas

    +

   • nerijus

    „…tikėtina gyvenimo trukme, kuri moterims yra žymiai aukštesnė.“
    Tikėtina gyvenimo trukmė :)))

 • giedrius

  Trakimai,

  pagal mano turimus duomenis – Čilėje vidutinė dalyvaujančio privačioje pensijų sistemoje pensija 700 Litų, nedalyvaujančio – 250 Litų.

  • aušra maldeikienė

   galima šaltinį dėl tos Čilės?

 • Fredis*

  Kaip matau Jūs čia nesusitariate ar tai humoristinis įrašas, ar ne, tai žinokite paparstą ir elementarią amžinąją tiesą – pensija yra Dievo dovana už vargus Žemėje ir kiekvienam bus atlyginta už įdėtą triūsą darbingame amžiuje. Kiek buvote naudingi visuomenei, kuo buvote sąžiningesni sau ir aplinkiniams, tuo Jums bus daugiau atlyginta. Pozityvių, tikinčiųjų gėriu ir teisingumu žmonių atlygis visada bus didesnis. Kita Tiesa yra ta, kad tokie žmonės savo pensija visada bus patenkinti nepaisant kokio „dydžio“ ji bus. Jeigu gerai suprastumėte Žmogaus buvimo Žemėje esmę, tai laimę lemia ne pensijos dydis.

  • Stogas

   Fredis, as vis galvoju tu daugiau konservatorius ar krikscionis demoktaras. Siandien krikscionis! Bet paskutinis sakinys „ai laimę lemia ne pensijos dydis“- tu komunistas!

  • Auksinis kardas

   Eina sau, negaliu patikėti – Fredis persikėlė į transcendentinį suvokimą, ir šneka kosmoso balsą ;-)

   Lieku nuoširdžiai susižavėjęs!

   • kai nežinai, kas esi, visada taip baigiasi… Užjaustumėte užuot žavėjęsis:)

    • Auksinis kardas

     Na, ne, mielas Artūrai – šįkart Fredis sušnekėjo (mano kukliu disponuojamu supratimu) visišką teisybę. „Nežinai kas esi“ pastaruoju metu labiau limpa ne jam… Sakau tai su itin šilta užuojauta ;-)

     • mielas Auksinis Karde, ačiū tamstai. Linkiu, kad Dievas, davęs kitiems, ir tamstai šiek tiek paliktų. Labai šiltai linkiu.

     • Auksinis kardas

      Artūrai – gal sunku tuo patikėti, bet man kol kas vis dar veikia šitas, kaip pirštu į akį:

      „Pozityvių, tikinčiųjų gėriu ir teisingumu žmonių atlygis visada bus didesnis. Kita Tiesa yra ta, kad tokie žmonės savo pensija visada bus patenkinti nepaisant kokio “dydžio” ji bus.“

      Bet paties palinkėjimas irgi labai malonus, ir nematau, kad kažkuo šiam apibrėžimui prieštarautų. Svetimo nereikia, savojo užtenka – juk tai žinomas, tik kad kiek primirštas raktas į laimę ;-)

      Svarbiausia: kurios užtenka visiems.

     • Stogas

      “Pozityvių, tikinčiųjų gėriu ir teisingumu žmonių atlygis visada bus didesnis. Kita Tiesa yra ta, kad tokie žmonės savo pensija visada bus patenkinti nepaisant kokio “dydžio” ji bus.”

      Prostitucija ne teiginys , senuku Rackausko lygyje. „Verslumo dvasia’ tokia knyga isleido. Tikek dievu ir dirbk uz dyka…

     • Stogai – kokio dar Rackausko? :)

     • Auksinis kardas

      „Prostitucija“ – savotiška stebėti, kai žmonės linksta pašnekėti apie tai, ko net nesupranta. Nepasakytum, kad įdomu :-)

      Neturiu nieko prieš tai, kad žmonėms būtų dorai atlyginama už darbą – tai labai teisinga, vėlgi niekam labai neprieštarauja.

     • Artūrai
      Prieš pradėdamas kaupti pensiją ar jūs įvertinote kaip sukauptą pensiją gali paveikti emigracija, gimstamumas, brangstantys ištekliai, ekonomikos augimas Kinijoje ar nuosmukis Europoje? Neieškojote panašumų į Ponzi schemą? Gal pasvarstėte kad gali keistis ir įstatymai? Spėju kad tokių klausimų sau neuždavėte. Žinoma yra pikta kai valdžia keičia žaidimo taisykles bet valdžia jas sukūrė, valdžia ir pakeitė. Suprantu jūsų požiūrį bet kai kada taisykles keičia ir valdomieji. Ryškiausias Šiandien Egipto pavyzdys. Taisykles ten pakeitė neatsiklausę valdžios. Valdžią vertė ne pagal konstituciją.
      Kadangi senatve rūpinatės tai pasvarstykit ką darytumėt jei pensijos visai negautumėt. Sakot to negali būti? Kiek gi metų pensijinė sistema gyvuoja?Ar ji pasiteisino bent 100 metų laikotarpiu? Ta kuri pasiteisino buvo paprastesnė -išlaikyk savo tėvus, užsiaugink vaikus, jie išlaikys tave. Pensijos čia nereikia, ir Sodros nereikia.
      Drįstu prognozuoti kad pensijos jūs negausite tokios kokios tikitės. Greičiausiai nieko negausite. Negausite ne dėl savo kaltės, bet dėl globalių priežasčių. Lietuvos vyriausybė tų priežasčių nesupranta, todėl ir veiksmai jos negražūs, neefektyvūs ir „neteisėti“.
      Pensijų problema kyla iš pinigų sistemos modelio. Modernus pinigų modelis – skola padengti pinigai (fiat money). Tas modelis turi tam tikrų pliusų bet turi ir minusų. Pirmas minusas yra tas, kad grynų pinigų visuomet yra mažiau nei skolos, taigi norint „sukti“ ekonomiką reikia nuolat išleisti bent jau tiek, kiek sumokamą palūkanoms. Palūkanos mokamos iš ekonomikos augimo. Ekonomikos augimą užtikrina ENERGIJA. Kol yra energijos perteklius, tol ekonomika auga. Kinijos ekonomika pavyzdžiui auga ~10proc per metus. Tai reiškia kad BVP padvigubėja kas 7 metus. Atitinkamai išlaikyti augimui reikia ir daugiau energijos. Ar domėjotės kiek energijos rezervo pasaulis turi naftos duju ir anglies pavidalu? Jei domitės pensija pasidomėkit ir šituo menkniekiu.
      Antras minusas yra infliacija. Tai ir yra ta priežastis dėl kurios jūs investuojate į pensijų fondus. Jei neinvestuosit, infliacija pinigus sugrauž. Infliacija yra pinigų modelio pasekmė. Pinigų modelį pasirinko vyriausybė. Jei ji nesupranta ką daro, tai ir pensijų nebus.
      Taigi atsakau į jūsų klausimą: „Ar valdžia planuoja vogti mano būsimą pensiją?“
      Valdžia planuoją vogti nes nesupranta ką reikia daryti.

     • Auksinis kardas

      Ar valdžia planuoja viską?
      Ar viską planuoja valdžia?

     • Valentinas

      Kur buvęs, kur nebuvęs vėl pasirodė apokalipsės pranašas „filosofas“ ir pradėjo šūkauti:
      Energija! Energija! Energija!
      Ar nenusibodo gyventi įvarius save į kampą ir prisikakojusiam į kelnes iš baimės?

     • Auksinis kardas,
      Kai pensisnkas 90% savo algos susimoka uz sildyma ir patarnavimus, tai jis patenkintas savo dydzio alga nes jis pozityvus, teisingai mastantis.. sorry, buratiniskas teiginys!
      Tuo tarpu Ministras pirm nuomuojasi uz musu pinigus hata uz 10 000 lt/mem. VAT jis ir yra viskuom patenkintas ir pozityvus!

 • Stogas
  • tai visgi – koks ten Rackauskas?

   • Senuku prezidentas,savibninkas, to kurio imoneje dirbama po 14 valndu .. plius po 1 h plaunama smegenis. Paskaityk knyga , pazvengsi.

    • Stogai – nekliedek :)

    • ps, ten darbo valandos (administracioje) yra nuo 8:00 iki 16:30, ir smegenu plovimo nevykdo niekas. pats senis rakauskas ofise nebebuna

     • Jezus,

      prajuokinai… be administarcijos ten yra darbuotojai prie lentynu, vat juos ir „daro“ administarcija pagal Rakausko knyga. Pries darba 1 h susirinkimas – tema religija ir atlyginimas. ir panasiai temos.Kodel ten pas jumis personalas keiciasi kaip medziu lapai. Primink, koks ten pas jumis lozungas kabo ant iejimo ?

     • Stogai – o kur yra kitaip? rimi? iki? maxima?

      del smegenu plovimo – nera ten tu susirinkimu. gal pries 10 metu ir budavo. dabar tikrai nera.

      personalas keiciasi todel, kad paima jaunus ir nepatyrusius, issunkia uz mazai, o tie paskui pakelia sparnus is iseina dirbti kitur uz daug.

  • Baisuoklis

   RaKauskas turetas omenyje. Senuku ikurejas.

   • Rakauska zinau ;) o vat kas per Rackauskas tia idomu pasidare :P

    • Sorry uz c, Rakausko „Verslumo davsia“, po kiek litu darbuotojams platinot nepriverstine tvarka? ir ka darbuotojai su ta knyga po to darydavo :) :)

     • nedalindavo, ir niekas neimdavo nes niekam nereikejo.
      ji elektroniniu budu intranete budavo laisvai prienama :)

     • Viena iš priežasčių kodėl Senukuose yra labai aukšto lygio vadyba ir ši verslo kompanija nėra įsivėlusi į kokį nors žymesnį skandalą gali būti dėl A.Rakausko „Verslumo dvasios“ mokymų. Imkime kitą pavyzdį, pavyzdžiui „Maxima“ ir jos savininkus – ir … ką matome ?

     • Valentinas

      Milžiniška rotacija ir nuolatiniai darbuotojų skundai nėra aukšto lygio vadybos pavyzdys.

     • austras

      Valentinai, „Senukai“, kaip ir „Maxima“ ar kitos panašios bendrovės nuolatos ieško labai motyvuotų, darbščių kasininkių bei ne mažiau motyvuotų salės darbuotojų (sykį šitai jau minėjai). Tačiau bėda – tos bendrovės tiesiog neranda to ko ieško. Neranda visai ne dėl mažos algos, požiūrio į darbuotoją kaip į šiukšlę ir t.t. Neranda nes nemažai lietuvių yra tinginiai, nėra darbštūs ir motyvuoti. Tad netrukdykime lietuviškiems tobulos vadybos pavyzdžiams užsiimti motyvuotų bitučių paieška. Už socialiai atsakingas bendroves, už Maximą ir Senukus, pakelkime taures!

     • yesus,

      man draugelis sake pries 12 metu, kad uz ja iskaiciavo is algos (5 ar 10 litovcu) ir padalino , tiraza padare :)

     • Na, bet ten tokie geranoriški ir paslaugūs vaikinai dirba, ko nepaklausi – viką žino, tuoj pat atsilieps, patars, paduos. Jeigu taip jauni studentai apmokomi per kelias savaites – vadyba aukšto lygio. Man ten visada suranda kokį tik reikia varžtelį, grąžtelį ar tirpalą. Tokių pareigų rotacija – normalus reiškinys.

     • Fredi, atvesk nors viena senuku sales darbuotoja (nemaza dalis ir vadybinku)isejusi is seniu ir paklausk, ka galvoji- atsakymas vienas – „eiktu n.. neprimink“

 • K.

  Šiaip geras pastebėjimas dėl pensijų grąžinimo į seną lygį. Apie dirbančių pensijas net neina šneka, tai gaunas, kad dvigubai: sumoki už kitus ir pats dar negauni :)
  Bet to neeskaluos niekas – nepopuliaru. Kas baisiausia – būtent didesnė dalis jaunų žmonių neina balsuot (čia mano subjektyvi nuomonė, paremta patirtimi tarp draugų). Eitų, manau, nepamirštų ir mūsų, nes ir jie turėtų gauti populizmo dozę.

 • austras

  Jei „socialdemokratų“ valdžia savu laiku nebūtų priėmusi sprendimo, suteikusio Artūrui Račui galimybę pervesti dalį pinigų iš „Sodros“ į privačius pensijų fondus, tai ir pasipiktinimo lėšų vagystėmis šiandien nebūtų.

  • austrai, jei Kovo 11-ąją nebūtų paskelbtas Nepriklausomybės Aktas, tikriausiai dar ir šiandein džiaugtumėtės „socialistų“ valdžia.

  • austras

   Visa problema tame, kad aš džiaugiuosi dėl kovo 11-sios Nepriklausomybės akto, tačiau nesidžiaugiu dėl to „socialdemokratų“ valdžios sprendimo. Toks socialistas ne pagal Račui priimtiną schemą.

  • nerijus

   austras
   Vasaris 18, 2011 12:51 ryte

   +

 • Įdomus rašinėlis. Kas liečia ‘visuomeninį teisingumą’ dar tik norėčiau pridėti štai ką: Pensijos šiuo metu yra veikia perskirstymo principu. Iš dirbančiūjų surenkami mokesčiai ir perskirstomi pensijų pavidalu. Per krizę žmonių atlyginimai krito, todėl turėjo kristi ir pensijos nes kitaip sistema nebūtų išsilaikiusi. Dabar jei pensijos grąžinamos į prieškrizinį lygį – ar tas reiškia kad atlyginimai irgi grąžinami į prieškrizinį lygį? Nes kitaip – iš kur tie pinigai? Kitaip tariant – jei dirbančiūjų atlyginimai nekyla, o pensijos kyla – kur čia visuomeninis solidarumas? Ar tas reiškia kad vieniems padedama, o kitiems ne?

 • Valentinas

  Net keista kiek yra komentatorių nepagaunančių kampo. Artūras paprasčiausiai paėmė Konstitucinio Teismo sprendimą, sakantį, kad pensija yra nuosavybė ir kurį jis laiko absurdišku ir privedė šį absurdą iki logiško absurdiško galo:
  Jei dabartinio pensininko pensija yra „nuosavybė“, kurią valdžia „pavogė“, tai ir mano, būsimo pensininko, pensija yra „nuosavybė“, kurios kompensavimo turiu teisę reikalauti, nes gyvenu Konstitucinio Teismo Lietuvoje.

  • nerijus

   Valentinai

   Ar ne anksčiau Valstybė „prisižaidė“?..
   Kaip su teisėjų atlyginimais?..

  • Tik kaip tam konstituciniam teisejui irodysi, kad investuoti 100 lt. 2010 2011 2012 m. nelygu 100 lt 2014m. investicijai. Vat kur mus apvoge ir dar neaisku ar bent kompensuos. O jei A.R. iseis i pensija tuo metu, tai jis liks ant ledo… tokie ir mano tevai.
   Tik dundukai gali nuomoti 100m2 buta uz 10 000 lt/men gyvendami dviese. Pjemjere, Silke puna ir dvokia nuo galvos !

   • jau matau kaip stogas, budamas valstybes galva, nuomosis 2k buta uz 800 lt is babytes (be saskaitu ir pvm) ir dirbs uz 800 lt…
    demagogija, dunduk, demagogija

    • yessuz ,

     Geriau but dunduku ir demagogu negu dviveidziu- viena diena verkti kokia sunki valstybes finansine padetis, o kita diena su valstybine masina ir apsauga vaziuoti darbo metu kirptis.

     Antra, 1.1 mln lt uz metu buto nuoma? Mano dunduko hata kainavo (140 m2 ) su zeme 0.450 mln. Nu as aisku dundukas.

     Trecia, pjemjero rezidencija 650 m2- dviem zmonem? Gal ten visa gimine gyvens is dvieju pusiu?

     Esme yra sazineje, padorume pries savo piliecius. Krize- tai krize visiems. Koks jis man autoritetas? Totalus nulis, baronka su rankenele!

    • Premjero rezidencija yra toks dalykas… ateis kitas premjeras, bus ten jis su zmona ir dar 10 vaiku. ir ka? ar ne kirkilasas pradejo tos rezidencijos remonta?

     tavo dunduko xata uz .45 myliko nieko nesako. eisiskese nama ir uz 200 galetum gal susirasti. esmes tai nekeicia.

     dar karta – pamirsti kad uz nuoma mokamas PVM’as? atmesk 21%, ziurek ir nuoma jau pigiau. ir t.t. pilna butu (geru, dideliu, gerai irengtu) uz panasias sumas.

     • Jezus,
      Man ne kiek nesvarbu kokiai sutviai priklauso pjemjeras, esme pinigu dydis ir prabanga krizes metu. 7000 lt. men uz nuoma 2asmenu nakvynei plius 2000 lt komunaliniai.. Per metus nuomos kaina uz kiek galima pastatyti nauja nama be jokiu problemu. Sazines reikalas. Pjemjeras jos neturi.

     • Cente, senamiesti uz 80 m2 departamentus, salia seimo, pilna skelbimu po 2000- 3000 lt/ men.
      Dar pagaliau uz 10 000 klt menesiui iseina viesbucio apartamentai 4 zvaigzdem, net su masazistem.
      Tik faraonai kriziu metu statydavosi piramides.
      650 m2 – o Jezau, Hypermaxima su vienu X. Pensisninkas su 800 lt pensija akis isbadytu…
      Apie kokia sazine ir pagarba as galiu galvot ministro asmeny?

     • kliedi ir nejauti.

     • Agonija is bado, nes susimokejau (pats) sildymo saskaita :)

     • Yessusai, uz būsto ilgalaikę nuomą PVM netaikomas.

 • Vaclovas

  P.Račas manęs neįtikino.Aš norėjau pabrėžti,kad p.Račas moka,mokėjo ir tur būt mokės ateityje tokius pačius procentus nuo algos kaip ir kitas pilietis tik…su valdžios leidimu [skriaudžiant dabartinius pensininkus] Jis dalį jų atiduoda Fondams.
  Taigi dabartiniai pensininkai galėtų paduoti į teismą už tai,kad Sodros lėšos pervedamos į Fondus.
  Pritarčiau P.Račui,jeigu visi sudarę sutartis su Privačiais Fondais mokėtų Sodra+ 5 procentai Fondams,o Sodra iš tų 5 procentų 3 pasiliktų sau.
  Suprantama tai tik mano nuomonė.

  • taip, Vaclovai, o geriausiai būtų, kad ne tik už privatų pensijos fondą papildomai „Sodrai“ mokėčiau, bet dar ir ir už kiekvieną savo investiciją į vaikų, savo draudimą ir dar už III pakopos pensinį fondą. Va, tada tikriausiai pagal tamstą jau nieko neskriausčiau.

 • Augustas

  Pagal įrašo ir komentarų foną, vienintelė išeitis gamintis transparantus su tekstu „Vagys, vagys“ ir pirmyn prie Seimo mitinguot :)

  • mielas Augustai, pagal tamstos komentarą spėčiau, kad jau turite patirtį.

 • noname

  p. Artūrai, įsivėlėte su valstybe į azartinius lošimus ir tikite jos pažadais?.. O sakote, kad nesate naivus – drįstu tuo abejoti :)

 • Vaclovas

  Norėčiau priminti,kad reklamuodama-skatindama piliečius ,,eiti“ į privačius fondus valdžia TAI reklamavo kaip PAPILDOMĄ pensijos dalį,pamiršdama,kad reikia PAPILDOMAI ir MOKĖTI.

  • mielas Vaclovai, tai papildomai ir mokama, nes netenkama dalies „Sodros“ pensijos. Nejau taip sunku tai suprasti? Gal pabandykite vis dėlto.

   • nerijus

    O kas apmoka likusią dalį iš kurios mokamos pašalpos ir pensijos, kurios neprimokate į „Sodrą“?..

    Aš ir kiti, kurie nėra pasirašę jokių sutarčių su PPKF.
    Norite papildomos pensijos- tiesiogiai mokėkite į PPKF’ą ir ne iš „Sodros“.

    Gal ir man reikės samdytis lidą?..

   • nerijus

    PPKF turėjo būti kaip gyvybės draudimas: nori- draudiesi, nori- ne.

 • antiseptikas

  A.Racas
  „… jei tai susiję su solidarumu, tai juk negalima vieniems didinti iš kitų atimant.“

  Ne tik galima, bet ir REIKIA, nes Jūs norite kitam duoti – bet ne savo !

  • Gediminas

   Savais pinigais nepavadinsi, bet jei mokėjo mokėsčius iš to ką uždirbo….

 • puma

  prisiminkit legendini 12 KEDZIU-o kodel pavadinimas RAGAI IR KANOPOS?atsakymas-O KOKS SKIRTUMAS?taigi,ponai,mes cia diskutuojam,o karavanas,kaip sakoma,eina…Paziurekit,kaip VISKAS brangsta/butini dalykai/,ir brangs,bankai uz laikomus pinigus dabar duoda vos ne 2proc.meiniu palukanu,ir kol mes iseisim i pensija/jei jos sugebesim sulaukt/,kokia tada bus musu sukauptu pinigeliu perkamoji galia…esme gi-mes juos imokam SIANDIEN,ir jais naudojasi SIANDIEN/tie,kas prie ju prieina/,o gausim mes juos KADANORS GAL…gal ir panasiai kaip rublius keite i litus-1 prie 100,pvz.

 • Gediminas

  „negalima vieniems didinti iš kitų atimant“? Bet kitaip neišeina.
  Su bendrais pinigais visada taip.

 • Vaclovas

  Bandau suprasti,bet mano 6 procentai ir Jūsų 5+1 procentų vis vien yra 6.Tai kad,Jūs mokate 5+1,dabar 4+2 nėra PAPILDOMI mokesčiai.Jeigu Jūs sakytume,kad valstybė ATĖMĖ Jums galimybę [prieš tai suteikusi] investuoti į Fondus su tuo sutinku 100 pricentų.

 • Anatolijus

  Gerbiamas Artūrai Račai,

  Nesu valdžia, tik eilinis šalies pilietis, smulki žuvytė, taip sakant, tačiau negaliu neatsakyti į Jūsų garsiai pareikštas mintis.

  Nusistebėjau Jūsų požiūriu: esą kažkas jau pavogė ir toliau ketina vogti Jūsų pensiją. Švelniai kalbant taip nėra. Galėčiau, naudodamasis Jūsų žodžiais, pasakyti priešingai ir gana žiauriai: tai tie pensijų kaupikai (deja su valdžios palaiminimu) apvaginėja visus šalies pensininkus. Ir štai dėl ko.

  Pradėkime nuo Jūsų pasipiktinimo esą Jūsų sąskaitos nepasiekė 12 000 litų. Iš kur jie turėjo pasiekti? IŠ bendro visos tautos banko, t.y. „Sodros“, į kurį sunešami visų dirbančiųjų pinigai jų tėvų ir senelių dabartinėms pensijoms mokėti. Tačiau pensijų kaupikai nutarė sulaužyti šį tautos solidarumo aktą ir dalį šių bendrų tautos pinigų pasiimti sau, nešdami juos į savo asmeninę būsimojo pensinio gyvenimo kišenę.

  Vietoje to, kad tie sunešti į kaupiamuosius fondus pinigai būtų buvę atiduoti dabartiniams pensininkams, jie (pinigai) lyg terminuotas indėlis įdėti į Jūsų pačių sąskaitą. Ar tai solidaru, ar tai pilietiška, ar tai žmogiška?

  Visiems žinoma, kad tuos pinigus Jūsų kaupiamajai pensijai valdžia skolinasi („Sodros“ pinigų neužtenka net pensijoms mokėti) ir tą skolą turės atiduoti ne viena ateities karta, taip pat ir Jūsų vaikai ir anūkai. Taigi Jūsų biznis nebus toks vertingas, nes Jūsų kaupiamoji pensija bus aplaistyta sunkiu ateities kartų darbu, grąžinant tas lengvabūdiškai valdžios paimtas paskolas.

  Pensija yra tik virtuali nuosavybė, ne konkreti suma, bet tik principas: kiek Jūsų vaikai ir anūkai uždirbs ir atitinkamą dalį perves „Sodrai“, tokia bus ir Jūsų pensija. Reikia susitaikyti su tokia gyvenimo realybe.

  Nenusikalbėkite (atsiprašau už smarkų žodį), kad „negalima vieniems didinti iš kitų atimant“. Bet juk faktiškai dabar yra atvirkščiai: vieniems pensijos yra sumažintos – kalbu apie dabartinius pensininkus – greičiausiai ši „laikina“ padėtis bus pratęsta, o kitiems, t.y. pensijų kaupikams – būsimosios pensijos yra didinamos, valstybei skolinantis pinigų, kuriuos turės atiduoti visi Lietuvos žmonės, ne tik pensijų kaupėjai. Tokiu būdu išeina, kad visa Lietuva susimeta pinigėlių, kad užganėdintų vieną visuomenės grupę – pensijų kaupikus. „O jei bus didinamos pensijos, bet nedidinamos įmokos, tai reikš, kad pensijos bus didinamos mano būsimos pensijos sąskaita“. Atsiprašau, bet vėl Jūs neteisus, nes tie neįmokėti pinigai pensijų fondams, liks Jūsų asmeninėje, nors ir virtualioje „Sodros“ sąskaitoje ir faktiškai vis tiek didins Jūsų pensiją.

  „Ar tai reikš, kad valdžia mane apgaudinėja ir vagia mano būsimą pensiją?“ Tai nereikš, nes valdžia dalina tuos varganus „Sodros“ pinigėlius, mąstydama apie visus savo šalies piliečius, o ne tik apie vienos grupės būsimąją pensiją po 20 ar 30 metų.

  Pagaliau jeigu Jūs įsivaizduojate esąs teisus (tai gerbtinas požiūris), tai pasiūlykite savo idėjas, pvz., Estijai, kuri sustabdė visus pervedimus pensijų fondams iš estiškos „Sodros“ pinigų, tiesa, paliko tokią galimybę tiems, kas nori fondams pervesti savo asmeninius pinigus. Arba Vengrijai, kuri iš viso naikina tą pensijų kaupimą.

  Jeigu Lietuva neatsikels iš dabartinės „Sodros“ katastrofos, tai Lietuvos tiesiog neliks, ir ne po 20-30 metų, bet žymiai greičiau. Nedejuokime dėl pinigų, kuriuos Jums pensijų fondai uždirbs (o greičiau pradirbs) po daugelio metų, o žiūrėkime, kad neišnyktume kaip tauta ir valstybė jau artimiausiu metu.

  • mielas Anatolijau, nepykite, bet nusišnekate tamsta. Ir nusišnekate dėl vienos labai paprastos priežasties – nesugebate pažvelgti toliau nei mėnuo ar metai į priekį. Juk PF ir buvo sukurti tam, kad ateityje nuimtų naštą nuo „Sodros“, tai yra, kad būtų daugiau pinigų tokiems kaip tamsta, ar lv, ar fredis ar dar kas nors, kurie savo ateitį sieja su viltimi, kad valstybė jais pasirūpins ir idės duonos kasnį į burną.

   Kad būtų paprasčiau, paaiškinsiu – kai ateis laikas man ir tamstai gauti pensiją, „Sodra“ tamstai galės mokėti keliolika litų daugiau, nes aš prieš septynerius metus nusprendžiau surizikuoti ir susimažinti savo „Sodros“ pensijos dalį. Būtent tą dalį „Sodra“ galės sumokėti tokiems kaip tamsta. Nepaisant to, ar aš PF uždirbsiu ar ne (nes gali būti, kad ir neuždirbsiu ir tokiu atveju „Sodra“ manęs neužjaus). Taigi, aš bandžiau spręsti už save ir dėl to nė minutės nesigailiu. Tačiau man pikta, kad man jau priėmus sprendimą, mane dėl tokių rėksnių kaip tamsta ar lv, valstybė apgaudinėja ir mano sąskaita didina pensijas jums.

   • Artūrai,
    o nepikta kad esat apvoginėjamas infliacijos būdu? Ekonomikos modelis skatina tam tikra elgesį. Kitoks modelis skatina kitokį elgesį. Skola dengti pinigai skatina investuoti spekuliuoti, rizikuoti ir visai neskatina taupyti. Čia nepikta?

   • nerijus

    „…nes aš prieš septynerius metus nusprendžiau surizikuoti ir susimažinti savo “Sodros” pensijos dalį.“

    Juk, su tokia, gyvenimiška, patirtimi nereikėtų būti tokiam naiviam ir prieš visą Lietuvą girtis, kad norėjote palengvinti mokesčių mokėtojų dalią…
    Ciniška.

    Aš nusprendžiau, kad nerizikuosiu kitų sąskaita ir nepasirašiau PPKF ir nesirašysiu.

    Kodėl Jūs pasirašėte?..
    Juk kažkada gyrėtės, jog namą „užsidirbote“ tik investicijų dėka?..Tikėjotės ir čia „uždirbti“ mano sąskaita?..

    • Stogas

     Nerijau,
     nusisneki. Jei gausiu bazine pensija o tu visa, tai as valstybei kainuosiu maziau. Cia tu cinikas, sorry.
     Prieko cia rizika kitu saskaita. Ses PF i minusa, as negausiu lesu tik bazine pensija.
     Mali kad tik malti ir verkti!
     O pasirasoma, tam , kad tikimasi, kad pri sodros bazines pensijos iseis priedas didesnis negu is musu vaiku uzdirbtu pinigu paimti mokesciai.

     • nerijus

      Stogai

      Tamsta žinai kas bus po 20- 30 metų?..
      Matyt, per daug cukraus prisipirkai ir per daug jo dedi į kavą?..Mažink dozes. Taupyk, nes nežinia kas bus po mėnesio…

      Tamsta gausi bazinę pensiją ir tą- „sukauptą“.
      Bet…iš tų 6 proc., dabar, man reikia išlaikyti 6 Žmones, o tamstai tik 2 (procentus padalinau po vieną- kiekvienam Žmogui). Tai kuom tu kitoks?..Tu vagi iš manęs ir kitų nepasirašiusių, o ne iš Kubiliaus.

     • Stogas

      Nerijau,
      as nezinau kas bus rytoj ir ka ?

      Nerijau,

      tu matau ziuri puse dienos i prieki, pazvelg i prieki 20 metu. Augini 6 biezdarius ant savo galvos. Tavo bedos.

      As is taves cukraus nevagiu, as moku mokescius , ir noriu zinot, kad mano dalis mokesciu (kad ir 6%) kaupsis mano senatves priemokai.Kad as netureciau tokiu bedu kaip tu su 6 burnom.

     • nerijus

      6 proc. plius 3 ir tai, ką „neva“ sumoka darbdavys yra MOKESČIAI. NE MAN IR NE TAMSTAI, O VALSTYBEI.

      Jei nori kaupti senatvei, tai nešk savo pinigus kur tik nori ir kiek tik nori.

      Šis principas yra kvailas ir savanaudiškas, kai kaupiama kitų sąskaita.

      Privatūs fondai, turi būti kaip privatus gyvybės draudimas- tavo reikalas- nori draudiesi, o nori- ne.

     • Stogas

      Teisingai sneki!

      Tai valstybe turi suorganizuoti pensijine sitema, taip. kad ne vaikai uzdirbinetu seneliams pensijas, o zmogus pats ja sukauopptu pats sau. Kad nebutu durniu.
      O tu skatini sitema, kad kiek vaikas uzdirbo tiek ir senelis gaus pensijos. TUPAS principas.

    • nerijus

     Stogai

     Tamsta žinai kas bus po 20- 50 metų?..
     Matyt, esi orakulas?..

     Jūsų tie fondai dings, o išlaikys jus, visus,- Valstybė.

     • Stogas

      Taip, daugmaz zinau. Zinau kas sodra paskes skolose, vaiku gimsta maziau ir jie man ant pensijos normalios neuzdirbs. Pensija man ateis 68 metu..

      Fondai dings… kliedi, matyt menininkas esi , europoje jie egzistuoja virs 50 metu.. skandinavu pensininkai keliauja po visa europa, o musu seniai tik iki polikklinikos .
      Tu man ir to linki ?

   • Dainius

    „kai ateis laikas man ir tamstai gauti pensiją, “Sodra” tamstai galės mokėti keliolika litų daugiau, nes aš prieš septynerius metus nusprendžiau surizikuoti ir susimažinti savo “Sodros” pensijos dalį.“
    Artūrai, jūs susimažinote ne kieno nors kito naudai, o savo, nes pinigai, kuriuos jūs neva susimažinote, nukeliavo į privačius fondus, jūsų gi naudai. Niekas nuo to neuždirbs, išskyrus jus ir fondus, bet tik ne būsimi pensininkai. Tad čia joks nesusimažinimas, o tiesiog paskirstymas per kelias vietas.

    Ir PF buvo sukurti ne tam, kad nuimtų Sodros naštą, o tam, kad žmogelis galėtų sau kauptis alternatyviai, nes Sodros pensijos jam nepakaks, o privačiuose fonduose jei nebus dažnų didelių krizių jo pinigėliai per ilgesnį laiką galės gražiai sudirbti.

   • Anatolijus

    Mielas Artūrai, džiaugiuosi, kad atkreipėte dėmesį į mano, paprasto žmogelio, išvedžiojimus. Pradžiai pasitelksiu Jūsų žodžius: „dėl tokių rėksnių kaip tamsta ar lv, valstybė apgaudinėja ir mano sąskaita didina pensijas jums“. Taip išeitų, kad ir aš kažkuo prisidėjau prie jus apgaudinėjančių apgavikų?

    O dabar esmė: Baltijos šalys, o svarbiausia – didžiausia pensijų kaupimo entuziastė Lenkija igi žiauriai sumažino pervedimus į pensijų fondus, ten vadinamus OFE ir netyla kalbos apie visišką jų uždarymą, ką jau padarė Vengrija. Negi ten valdžioje sėdi asilai, visiškai nemokantys skaičiuoti ir nežiūrintys į ateitį ir nenorintys „nuimti naštą“ nuo jų „Sodros“?

    Rašote „nepaisant to, ar aš PF uždirbsiu ar ne“, betgi tas JŪSŲ uždarbis ar neuždarbis iš visų MŪSŲ pinigėlių! Pasaulis, deja, pasikeitė, ir ankstesni ekonomistų tvirtinimai, kad po krizės tuojau pat seks pakilimas, truksiantis kokius 50 metų, po to poros metų nukritimas ir vėl atsitiesimas pusšimčiui metų, deja jau nėra toks užtikrintas. O jeigu bus atvirkščiai: krizė 50 metų ir atsitiesimas porai?

    Vienintelė paguoda, kad esate stiprių nervų ir, kaip sakote, labai nepergyvensite, jei gausite mažesnę pensiją nei “sodrininkai”. Bet dauguma tautos, deja, ne tokių stiprių nervų..…

    • Stogas

     Anatolijau,
     Tavo finansu zinios apgailetinos, tai kam tiek postringauti.

     PF pinigus gali investuoti skirtingai- pvz kai ekonokima auga ir sekmingai kyla akciju rinka, perka akcijas. Kai ekonomika buksuoja- pinigai metami i valstybiu , firmu obligazijas. Obligaziju pajamingumas zemesnis nei akciju ir rizika minimali. Bet ir pats zmogus pats gali rinktis savo paketo rizikinguma , pvz 100% i akcijas ar 100 % i obligacijas, arba skirtingos to santykio proporcijos. PVZ, kas rinkosi i obligacijas 100% , tas net per krize uzdirbo. Nes valstybes skolinosi uz 6-10% (Lietuva). Obligacijos kazkas tokio panasaus kaip term ind banke.

     Antra, paimk statistika uz 20-30 metu ir paziurek koks Europiniu fondu pajamingumo vidurkis, po to verk.

     Nepernesu zmoniu kurie verkia bet ne biskio neturi ziniu !

  • nerijus

   Anatolijau

   +++

 • lv

  Aš kažką praleidau ir nesuprantu? PF jau persisvėrė per neigiamą balansą? Nes dar 2010 m, analizuojant ankstesnį laikotarpį ir balansą (kiek įmokėta ir kokia tų fondų [lėšų] vertė) buvo aišku, kad bendroji tų fondų veikla, nuo pat įsteigimo dienos (per šešerius metus) (dar) buvo *nuostolinga*, o kriziniu laikotarpiu ir ypač. Tai kokį čia pelną A. Račas skaičiuoja? Nebent tik savo asmeninį (ypatingai sėkmingą, pavienį atvejį, atspindintį labai mažą dalį realios situacijos, todėl tikrai neatspindintį visumos), nes paėmus visus, kurie mokėjo PF, tai jie dar „minuse sėdi“, todėl visa tai galima būtų ir apversti — ar tai, kad visumoje mokama į nuostolingus PF, nėra dabartinių pensininkų pensijos vogimas…?

  • mielas lv, kalbate kaip tikras socialistas. O gal net dar blogiau – kaip geriausias sovietmečio mąstymo atgyvenos pavyzdys. Juk PF esmė ir buvo ta, kad reikėjo rinktis. Rinktis prisiimant riziką ir galvojant. Pirmiausia buvo galima rinktis tarp bendrovių – atsižvelginat į jų siūlomus administravimo ir turto valdymo mokesčius. Pasirinkus bendrovę, buvo galima rinktis tarp konservatyvių fondų ir tarp labai rizikingų. Renkantis buvo galima pasidomėti, kur bus investuojami tavo pinigai. Be to, renkantis buvo galima atkreipti dėmesį į galimybę keisti fondus. Žinoma, tam reikėjo pasidomėti, kokie yra fondai, kur investuojami pinigai, pasiskaityti sutartis. Kai kuriems žmonėms (kažkodėl spėju, kad tamsta priklausote būtent šiai kategorijai) tai buvo per sunku arba jie tam neturėjo laiko. Tokie dabar paisto apie bankrotus ir nuostolingus PF, kaltina valdžią ir aimanuoja apie dabartinius pensininkus. Nes jie taip ir nesuvokė, kad visus sprendimus padrė patys. Spėju, kad niekada ir nebesuvoks.

   • austras

    Gerbiamas Artūrai, jeigu toks platus ir gražus tas Jūsų nupieštas PASIRINKIMAS tai kaip ten su galimybe rinktis, grįžtant atgal iš privačių fondų į „Sodrą“. Ar šitoje vietoje PASIRINKIMO jau nebėra?

    • mielas Austrai, mano atsakymas labai paprastas – skaitykite įstatymus. Pasirenkant tie įstatymai taip pat galiojo.

     • nerijus

      Žinoma, įstatymai nugali sveiką protą…
      Kaip visada lengva rasti kaltus?..

    • austras

     Tai jeigu jau nėra galimybės PASIRINKTI sugrįžti atgal, o yra tik PASIRINKIMAS į vieną pusę, aš asmeniškai nedainuočiau tiek daug dainų apie galimybes PASIRINKTI.

     • mielas Austrai, specialiai tamstai (ir kad neklaidintumėte kitų savo socialistiniais paistalais) kartojų: pasirinkti galėjo visi. Laisva valia ir niekieno neverčiami. Vieni rinkosi racionaliai, kiti – kaip buvo įpratę prie socializmo (kai parenka kiti). Todėl baikite tas savo socialistines dainas. bent jau šiame tinklaraštyje.

     • austras

      Tai dar kartą klausiu: ar buvo palikta galimybė RINKTIS sugrįžti į „Sodrą“, jei žmogui nepatiko privačių fondų pasiekti rezultatai? NEBUVO. Todėl socialistas dainuos savo dainas pilna gerkle. Privatūs pensijų fondai yra nesenų laikų produktas. Produktas kurio idėjinis pagrindas – laisva konkurencija ir pasirinkimo laisvė. Kodėl buvo apribota mano galimybė PASIRINKTI sugrįžti atgal į „Sodros“ sistemą su tais keliais procentais? Kodėl šiuo atveju buvo APRIBOTA laisva konkurencija tarp „Sodros“ ir privačių fondų? O gal žaidžiame ne pagal valstybės, o pagal privačių fondų nustatytas taisykles? Gal kelių privačių fondų lobistams pavyko prastumti būtent tokį įstatymą, kuriame apribota galimybė RINKTIS? Gal šiuo atveju suveikė ta pati teisė, kuri suveikdavo, kuomet Masiuliui, Andriukaičiui ar Zuokui paskambindavo Janukonis? Šie klausimai lieka neatsakyti. Todėl socialistas dainuos savo dainas pilna gerkle.

     • austras

      Tarp kitko, gerbiamas Artūrai, jei Jums nepatinka mano nuomonė, tai Jūs juk galite šalinti mano komentarus, arba apskritai mane užblokuoti. Jūsų valia. Žinosiu, kad esu nepageidaujamas ir neberašysiu nei apie apibotą galimybę rinktis (beje, apribotą tų pačių veikėjų, kurie aiškina apie nevaržomos konkurencijos gėrį), nei apie Jūsų asociacijas bei fantazijas Maro atžvilgiu.

     • Austras,
      Tau lietuviskai buvo paaiskinta- pries sokant i pruda galejai rinktis – sokti i ji ar ne ! Ir puikiai buvo isaiskinta , kad is prudo islipti jau negalesi.
      O atbuline data nori rinktis islipti is prudo, gink dieve, kaip mazas vaikas.

     • austras

      Stogai, aš ir nešokau. Aš piktinuosi tuo, kad šiuo atveju yra varžoma galimybė RINKTIS, nes privatūs fondai tiesiog bijo, kad jų veiklos rezultatai bus blogi ir žmonės norės sugrįžti į „Sodros“ sistemą. Siekdami to išvengti jie ir prastūmė tokią įstatymo versiją.

     • Stogas

      Gerai mastai Austras, ateina pensijos diena ir ziuri kur labiau apsimoka: imti is valstybes visa pensija ar PF, kuri galbut nuvairavai zvairai.
      Speju, cia ne PF lobizavo tokia versija, o valstybes tarnautojai,nes Valstybe siekia atsikratyti pensininku nasta, mazinti ja. O visokie neapsisprendeliai gadintu planavima. Kam valstybei tavo PF saskaita, kuria tu nesirupinai ?

     • austras

      Tokius dalykus galima sureguliuoti. Jeigu žmogui tarkim 60 metų ir jis pasirinko privačius fondus – tai jo rūpestis. bet jeigu žmogui 35, ir jis nori sugrįžti į „sodros“ sistemą, tai kodėl jam turėtų būti sudaromos kliūtys?

     • nerijus

      austrai

      Todėl, kad ne pinigai, o didžiuliai pinigai keliauja ne mamoms, pensininkams išlaikyti, o privatininkams (kurie ir savo nuožiūra „investuoja“) ir pasirašiusiems sutartis.
      Kaip smagu gyventi ant kitų sprando (ir mano kartu, nes nesu pasirašęs PPKF sutarties).

      Tai ir vadinama solidarumu, o Lietuvoje reikia socialinio teisingumo.

     • Stogas

      Austras,
      tai iki 60 metu galima rinktis kur silciau? Kodel iki 60?
      O kodel 35 metu pilietis nusprendzia, kad PF blogai, juk jam dar 30 metu arti . Kodel jis nori but nasta savo vaikams ? Kas per briedas?

      Nerijau, nelabai suprantu, kas ant kieno sprando gyvena ? Mamos? Pensininkai ar kubilius uz 10 000 lt/men nuomuodamas uz musu pinigus 105 m2 buta ?(1,1 mln metams, oho pigumelis, plius dar 4 gorilos vaiksto is paskos duris atidarineja)

     • gied

      Austrai:
      Kaip įsivaizduoji tą sugryžimą ? 5 metus moki mažesnį procentą dabartinių pensijų išlaikomiems žmonėms, po to moki tą patį? Ką daryti su tavo surinktais pinigais? Išmokėti juos tau ar sumokėti kaip įnašą? Ką daryti, jei tuo metu yra krizė?
      Beje, aš pilnai už tai, kad tie, kas nenori, gali sugrįžti iš PF, surinktus pinigus išmokant sodrai, ir proporcingai sumažinant galutinės pensijos pastoviają dalį ir padidinant kintamą dalį pagal fondo rezultatus per tą laiką.
      Ir nėra ten tokie įspūdingai dideli fondo mokesčiai :)

     • austras

      Stoge, gied – čia jau reguliavimo klausimas. Nuo kiek, ar žmogus norės sugrįžti ir t.t. Bet dabar net NĖRA TOKIOS GALIMYBĖS.

     • Stogas

      Jos ir neturi but, nes valdzia nesugeba pasirupinti zmonemis senoliais, atvirkciai kaupimas PF turi but privalomas ir pastoviai dideprocentaliaiti , taip mazinant valdzios itaka pensijos dydziui. Zmugus ateity turetu pats kokiu 70 % susikaupti sau ant pensijos.

     • austras

      Tokia galimybė turi būti išlaikyta, nes tokios galimybės nebuvimas yra PASIRINKIMO ribojimas. Jei jau gyvenam neoliberalizmo sistemos rėmuose – tuomet norėčiau pamatyti ne tik bjauriąsias tos sistemos puses.

     • Valentinas

      Austrai,
      Sudominai. Gal gali pasidalinti mintimi kokios yra nebjaurios neoliberalizmo pusės?
      Ir dar klausimas – kaip vertini organizuotą masinę šmeižikišką ataką prieš liberalizmą, kuri vyksta Lietuvoje? Paskutinis pavyzdys – Daujočio straipsnis lryte.

     • austras

      Liberalizmo ideologijos smagračiai yra racionalus pasirinkimas ir konkurencija. Ten, kur konkurencija ribojama dirbtinai, pavydžiui, neleidžiant žmogui sugrįžti iš PF fondų į „Sodros“ sistemą ir taip vengiant PF konkurencijos su „Sodra“, situacija tampa iškreipta. Lygiai taip iškreipta situacija yra ir su švietimo reforma, kuomet studentams dirbtinai mažinama galimybė konkuruoti jau įstojus į universitetą ir valstybės finansuojamos vietos keliems metams pririšamos prie į jas įstojusių studentų. Tuo tarpu įstoję į mokamas vietas iškart bent porai metų pririšami prie banko paskolos. Du aiškūs pavyzdžiai, kuomet bankų ar PF lobistai sugebėjo apriboti jiems nepalankią konkurenciją ir iškreipti situaciją.

     • Stogas

      Pasirinkimas. Ribojimas. Tai dar reiktu pasirinkimo kiek moket mokesciu ir kada.

      Valentinai, ar lietuvoje yra aplamai koks liberizmas ar jo partija ? Issigimimas vienas .

     • nerijus

      Stogai

      Aš sumoku 6 proc. „Sodrai“, o pasirašęs PPKF- tik dalį to procento, kuris išskaidomas pensininkams, mamoms ir t.t.

      Kai užaugsi- suprasi.

     • Stogas

      Nerijau,
      Pagal amziu as greiciau numirsiu…
      Tik nesupratau kame tavo moralas. Jei dali savo pensijos pradesi kaupti siandien, tai po XX metu kubiliams teks maziau perskirstyti is sodros. Nusimes nasta nuo galvos.
      Ar geriau – po manes nors ir pragaras?

     • nerijus

      Stogai

      Apie kokį, tamsta, kaupimą kalbi?..
      Pasidomėk, kieno sąskaita tai darai.
      Įsiskaityk į komentarus.
      Tamsta kaupi mano sąskaita. Jei nori, papildomai, prisidurti prie pensijos, tai mokėk papildomai ir fondams.
      Aš ir vis mano šeima yra apdrausta gyvybės draudimu. Ne Valstybiniu. Tai mano reikalas.
      Tai kodėl, kažkieno privati pensija, turi būti Visų reikalas?..
      Kodėl Aš ja turiu kaupti Tamstai?..

     • Stogas

      Nerijau,

      Kaupiu lesas tik SAVO saskaita. Is savo uzdirbtos algos. Is savo varganos algos !
      Tamsta, ka tu man kaupi, pardon.? Tu man ne brolis ir ne teta.
      Ir as ne pensija kaupiu o priieda pruie pensijos, o bazine pensija gausiu uz staza ir isdirbtus metus.
      Prie ko cia tu ?

     • nerijus

      Stogai

      Kaip suprantu, esi pasirašęs sutartį?..

      Bazinę pensija gausi tokią pat. kaip ir aš. Ir priedus, kuriuos „uždirbsi“ mano sąskaita, nes nemokėsi papildomai į savo tą subezdėtą fondą… (nebemoku tamsiems protams paaiškinti)

      Kai mokėsi papildomai, o ne „Sodra“ ją pervedinės iš 6 proc.,kuriuos moku ir aš, galėsit skųstis, kad Jūsų lėšas mažina ar nusisavina…

      LRK

      29 straipsnis
      Įstatymui, teismui ir kitoms valstybės institucijoms ar pareigūnams visi asmenys lygūs.
      Žmogaus teisių negalima varžyti ir teikti jam privilegijų dėl jo lyties, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų pagrindu.

      Ar padėtų, lida, surašyti ieškinį?..

     • Stogas

      Nerijau,
      Taip esu ir tam pritariu !
      Nuo kada mano uzdirbti mokesciai turi virsti tavo pensija ?

      Kodel mano priedai uzdirbti is mano algos virsta „tavo saskaita “ Nahalas..

      Jei as mokesiu papildomai dar ikoki fonda ,tai gausiu bazine pensija , prieda ir dar papildoma prieda.

      Nelysk ponuli i mano kisene !

     • nerijus

      Stogai

      Tarkim, yra skaičius „6“.

      Aš, iš tų „6“ sumoku visus- mamom, pensininkams ir t.t., o tamsta sumokate tik „2“.

      Kodėl aš turiu vienas nešti trijų naštą?..

      Čia solidarumas ar socialinis teisingumas?..

     • nerijus

      Tamstos pensija- Tamstos reikalas.

      Nori papildomai gauti- mokėk papildomai.

     • Stogas

      N,

      O, tesk grandine toliau- kai mes eisim i pensija, tai as imsiu is valstybes 3, o tu 6 ,nes as savo likusisu 3 busiu sukaupes investuodamas… ( o gal ir bankrotas)

      Tai mes suvalstybe busim kvit!

     • nerijus

      Taip, Stogai.

      Aš, tuos šešis proc. būsiu išleidęs šių dienų pensininkams ir mamoms, o Tamsta- SAVO fondui ir DALĮ PENSININKAMS IR MAMOMS. Tik dalį jiems,..kai aš sumokėsiu likusią- Tamstos dalį.
      Žinoma, tamsta geriau gyvensite po 40 metų nei aš. Bet aš ne pavydžiu, nes man negaila. Negaila, kai gyvenate ir ant kitų sprando.
      Kai susensit- suprasit.

      Linkiu, kad Jūsų „fondas“ gyvuotų bent dešimt metų…

      Labos…

     • Stogas

      Taip Nerijau,

      Tu siandiena daugiau duodi pensininkams ir mamoms, bet po 20 metu tu Daugiau gausi is valstybes nei as.

      Tai kodel as skriaudziu valstybe ? Tai po 20 metu as turesiu grauzti tave , nes mano vaikai tau sunes daugiau per mokescius?

      P,S. mano pirmais inv fondas gyvuojau jau 17 metu :)

    • Stogas

     Nera cia jokios konkurencijos-PF vs Sodra. Du atskiri dalykai. Tas pat kaip konkuruotu labdaros valgykla ir Pizza Jazas.

   • lv

    Tai aš kaip tikras socialistas, galiu paantrinti nesocialistui Račui — nereikia jokios SODROS, jokių mokesčių, nes kiekvienas mes patys esame atsakingi už savo lituką, ir kas kaip mokame ir sugebame, taip ir pasidedame jį savo būsimai pensijai: į kojinę, į fondą, rizikingai investuojame ir t.t…
    Tada nereikės aimanuoti ir valdžios kaltinti, vairuotojų, kurie bilietėlio neduoda, skųsti…

   • aušra maldeikienė

    tiesą pasakius vargu ar galima rimtai tvirtinti, kad žmonės darė sprendimus patys. Tada neigiama asimetrinė informacija, kuri šiuo atveju yra labai svarbi. Ne kiekvienas žmogus gali padaryti adekvatų sprendimą, ir kai vienoje pusėje stovi agresyvus konsultantas, kuriam už kiekvieną parašą buvo mokama nuo 100 iki 120 Lt (tai nebuvo žinoma tam, kuris daro sprendimą…), arba dar geriau — kai liberalas (būtent taip jis apibrėžia savo politines pažiūras) darbdavys (čia savomis akimis mačiau) liepia buhalteriui surašyti konsultanto atneštus popierius, o darbuotojai iš eilės kviečiami į buhalteriją pasirašyti lapų. Po to darbdavys su konsultantu pasidalina komisinius.Ar tikrai tie vargšai darbuotojai (kalbama apie eilinius „varguolius“) gali suvokti, ką daro ir ar kas nors varginasi jiems aiškinti? Liepė darbdavys ir pasirinkimas — dirbi ar pasirašai… Bandžiau kalbėti, kad gaudamos minimalų atlygį keturiasdešimtmetės moterys nedarytų tos kvailystės, bet jos nei labai gerai suprato, nei tam turėjo mąstymo įgūdžių, o ir darbdaviui nesinori prieštarauti. Šiaip jau tikrovė sudėtingesnė, nei schema

    • Stogas

     ponia Ausra,

     As puikiai pamenu pamokas, kodel reikia pirkti Telekomo akcijas po 4 lt ir parduoti poto uz 2 lt :)

     Bet as pykcio nelaikau, tai pirma mano pamoka apie pinigu investavima, labai paskatino dometis…

     Jusu visa kalba byloja, kad darbdavys pasidalino ir priverte, brrr…bet ar tai blogai, kodel blogai ? Negi sodros nastos sumazinimas ateities pensininkams blogai ??
     Man tai naujiena !

     • aušra maldeikienė

      gal galite šaltinį? Kažkaip kiek aš tą Teo pamenu, tai kalbėjo Margarita Starkevičiūtė. Jos konetarus esu net radusi internete. Bijau, kad čia kažkokia panaši kaip Freidman problema, kai tas iki mirties nenusiplovė esą sakęs, kad dabar visi esame Keinsistai, bet iš konteksto tiesioginė implikacija nesekė. Jau keli metai internete mane tuo kaltina, bet kažkaip šaltinio nėra, konteksto nėra, nepamenu ir man labai sunku jums ką atsakyti. Bandydama prisiminti išėjau tik į M.S. pastabas. Nesumaišėte?

     • aušra maldeikienė

      Jūsų, Stoge, jumoras (būsiu švelni, nors man nebūdinga:) debiliškas, lėkštas ir kvepia neskalbtais treningais. Atimti kelis litus iš to, kuris visą gyvenimą dirbo sunkiai už minimumą ( o tokių darbų labai reikalingų pilni kampai) yra tai, ką lietuviai nuo amžių vadino atėmė iš ubago lazdą.
      Net jei kvailai juokavote, padeda į lentyną, kurioje beje labai mažai žmonių, kurių komentarų neskaitau ir nekomentuoju.

    • Stogas

     Ponia Ausra,

     Jei tai buvot ne JUS, o MS , tai big sorry. Tai buvo taip seniai.. Tikiuosi isgyvensit… as labai gailiuosi..

     BET jus kalbate atimti kelis litus is to kas dirbo uz minimuma , baisu, sutinku ! Bet is manes po 20 metu atimti tuos litus bus nebaisu ? Kas man uzdirbs pensija? As gausiu tik bazine pensija. Tie kurie isvaziuoja i Anglija ?
     Atleiskit, ponia, Pjemjeras per metus nuomoja buta uz 1, 1 mln litu uz pensisninku pinigus. Gyvena dviese su zmona. Normalu pasakyciau. Man 0.5 mln namo kredita teks moket 30 metu. O jam po „borabanu““.. Teisingumas turi ateiti is valdzios virsunes, o ne mano ateities saskaita

 • Kestas

  Norėčiau atkreipti dėmesį į vieną dalyką. Pensijų kaupimo sistema nėra sukurta kaip KEIČIANTI Sodrą, o tik kaip PAPILDANTI. Todėl diskusija turi būti apie tai, ar turi likti tik „Sodra“, ar geriau yra tada, kai yra „Sodros“ ir kaupimo sistemos balansas.

  Kitas dalykas yra tas, kad turime mąstyti per psichologinę prizmę – ar mes norime senatvėje būti vaikų išlaikytiniai, ar dalintis šia našta su vaikais. Kurių, deja, tik mažėja.

 • Valstybė prisekė pasakų apie privačius pensijų fondus, o esant krizei elgiasi „taip kaip reikia“. Kaip vagia dabar, taip manu ir vogs ateity. Pavyzdys, valstybė tauzija apie „verslumo ir iniciatyvumo skatinimą“ ir tuo pačiu iš dabar dirbančio pensininko atimą dalį jo pensijos už tai kad jis dar dirba. T.y. iš iniciatyvus žmogus baudžiamas. Jei tai ne vagystė, jei tai ne šizofreniška valdžia, tai kas?

 • Skausminga tema… aišku diskutuot labiau reikėjo, kai vyko mažinimas įmokų į PF. Tada darėm paskaičiavimus kiek vidutiniškai žmogus galėtų prarast kai jam sustabdoma galimybė investuot geriausiu laiku (nes taip ir yra, kad kai akcijos buvo pigios iki negaliu nebuvo galima jų pirkt už visus 5.5% algos). Tai tas efektas per 35 metus vienam kaupiančiajam konservatyviai vertinant galėtų kainuoti arti 30,000Lt ir tai su prielaida, kad valdžia kompensavo tą sumažinimą, tik jau po krizės.

  Nors Lieutuvoj nėra blogiausias variantas. Yra tokių pavyzdžių europoje kur buvo iš viso panaikinta tokia pensijų sistema ir visi pinigai nusavinti valstybės.

  Bet taip, šianien mūsų pinigus vagia valdžia, manydama kad ateities valdžia išpręs visas būsimų pensininkų problemas ;)

 • Svarbu kad niekas neatimtų galimybės rinktis :)

 • Komersantas

  Mielas Artūrai,

  Kaip pats pripažinote, pasirinkęs pervesti dalį lėšų į privačius fondus prisiėmėtę RIZIKĄ ir ją įvertinęs nusprendėte, kad kaupti dalį pensijos privačiuose fonduose jums bus pelningiau. Bet po kiek laiko pasirodė, kad riziką įverinote prastai, nes neatsižvelgėtę į galimybę, kad vyriausybė gali nuspręsti sumažinti pervedimus į II pakopos pensijų fondus.

  „Taip galiu teigti, nes kai rinkausi, ar susimažinti savo “Sodros” pensiją ir rizikuoti kaupti dalį pensijos privačiame fonde, man niekas nesakė, kad įmokos į fondą nuo 2009 metų sumažės daugiau ne du kartus.“

  Juk investuotojams perkantiems valstybines obligacijas niekas taip pat nepasako, kad centriniam bankui nusprendus padidinti infliaciją jų grąža gali sumažėti ar net tapti neigiama. Bet juk dėl to jie neturi teisės teigti, kad centrinis bankas vagia jų santapas?

  Taip kad nemanau, jog nuostolius patirtus dėl klaidingo rizikos įvertinimo (kuris buvo Jūsų racionalaus sprendimo pasėkmė) reiktų kompensuoti valstybei.

  • Respondentas

   Komersantai > mintis gera, pagrįsta ir praktiška. Juoba ne Bublius piršo pensijų kaupimą privačiai, o 2K! Kojinė ir Afrikoj kojinė!

  • Stogas

   Mielas Korespondente,

   Kad susipainiojai. Valstybe pasiule uz 5.5% privataus kaupimo, atsisakyti dalies pensijos, imti tik bazine. Po 4m metu, sorry, sako gays, jums lieka tik bazine pensija ir 2 % . Atgal grizt negalit! Negalima. Ponai mes JUS padarem ! HA ha ha

   • Komersantas

    Na tai matyt, kad Kubilius labai blogas žmogus yra… Ne tik kad pensijas pavogė, bet dar ir gėjais išvadino…

   • Respondentas

    Stogai > kelkim klausimus, kad rastume atsakymą. 1. Kodėl žmonės pasirinko kaupti privačiuose fonduose? ATS: Ogi nepasitikėjo valstybės garantijomis išmokėti pakankamą pensiją ateityje.
    2. Ar fondas nesiūlė kaupti papildomai, t.y. pridėti prie valstybės pervedamos dalies ATS: Siūlė. O šitos falies vyriausybė jau neįtakoja! Tad jei nori kaup privačiai tai pirmyn, o jei nori kad valstybė surinktų tai ir lauk.
    Komersantai > ne blogas žmogus o neprotingas! Tą visi matėm kai stojo valdyt Rusijos krizės metu. Erlickas tam net knygą Historį of Lifjueinija parašė! Todėl aš visą laiką galvojau, kad sausio 16-os mitingas galėtų duoti tautai gerą pastūmimą demokratijos link, turint priemonių reikalauti iš valdžios atsakomybės.

    • mdxacuk

     A, tarp kitko, gerai pastebėta dėl papildomo kaupimo.

     Žviegdamas, kad valstybė jį apvogė, nepervesdama tų 3000, autorius kažkodėl pamiršo, kad ta pati valstybė nuo 2009 m. faktiškai sumažino jam fizinių asmenų pajamų mokestį. Ir nuo autoriaus deklaruojamos maždaug 14 000 Lt popierinės mėnesinės algos per metus dėl to susidaro akurat apie 3000 Lt. Tai vat tuos 3000 jis galėjo pats susimokėti savo fondui ir išeitų beveik tas pats. Bet ne, mokėt jis nenorėjo, nes puikiausiai žinojo, kad fonde iš jų tais metais liks tik šnipštas. Geniali autoriaus investicinė uoslė jį apgavo, nes 19 proc. sekančiais metais jis aiškiai nesitikėjo. Tai dabar nėr ko ieškot kaltų, jei pats prašliopinai tokį šansą.

     Ir iš viso dar didelis klausimas, kas čia ką apvagia. Nes tas lėšas, kurias SODRA perveda fondams, SODRAI kompensuoja biudžetas. Tai bet kas, mokantis mokesčius, gali laikyti, kad tai jį valstybė apvagia ir atiduoda Račui. O kur Račas tuos pinigus paskiau padeda – sukiša į kokį nors beviltišką fondą, pralošia kazino ar prageria kabake, mokesčio mokėtojo neknisa.

     • Stogas

      mdxacuk,

      Visu pirma neieskok pasiteisinimu. Tau tai pat valstybe sumazino pajamu mokesti kaip ir man. BET padinino akcizus rukalams, benzui ir dyzeliui. Nereikia lelia. Pakele PVM..

      Antra, Racas apvogtu valstybe ir tave, tada , jei is tavo mokesciu valstybei, paimtu ir padetu i Raco fonda pensijini. Deja, jis gauna gera alga. Sukasi per 2 darbus.

      Trecia, kai ateis laikas pensijai, is valstybes gaus maziau. Maziau negu tie kurie neturi sutarciu su PF. Jis mazins valstybes nasta isejas i pensija.

      Dabartine sodros sitema supuvusi, krize- ir pensininkui is kart pi…

     • mdxacuk

      Stogui

      Tai būtent taip ir yra – paima iš SODROS, padeda į Račo sąskaitą, o SODRAI kompensuoja iš biudžeto. T. y., iš mano mokesčių. Kaupimo sistema jos dalyviams yra mokestinė lenvata. Jei nereikėtų mokėti SODROS, daug kas sutiktų atsisakyti pensijos visiškai ir „palengvinti valstybės naštą“ hipotetinėj ateity. Bet, deja, kažkas turi iškaikyti dabartinius pensininkus. Jau nekalbant apie tai, kad SODRA nėra vien pensijos. Pusantro milijardo sumokama aktyvioms mamytėms, o dar yra ie bedarbiai, kuriem pašalpos murėžtos per pusę. Kuo jų pašalpos ne nuosavybė?

     • Stogas

      mdx…,

      Praleidai pirma etapa,- A Racas dirba per 2 darbus ir imoka mokescius i Sodra. Po to seka tavo litanija…paima is sodros

      Po to nera pabaigos- po 20 metu AR iseina i pensija ir ganta is valstybes motinos Sodros tik Bazine pensija. Daug maziau!!

      Ateitis nera hipotetine, ji ateina , nori tu ar nenori. Ir ja as turiu pradet rupintis dabar! Sorry, bet jaunimas man pensijos skandinaviskos neuzdirbs. Po 2-3 mlrd skolos nz kas kompensuos. Ir tai tik augs proporcingai, kol AR’ai neprades eiti i pensija…
      Kas turi islaikyt pensininkus dabar- atsakymas- valdzia- 1,1 mln pjemjero buto nuoma metams, valdovu haltura.. tokiu skyliu biudzete, nors vezimu vezk..tos pacios partiju skolu apmokejimas, patys prisidirbo zinodami, kad apsimokes valstybes lesomis, sodint tokius reikia !

     • mdxacuk

      Stogui

      Kokią bazinę pensiją? Kuri dabar yra 360 Lt? Atsipagiriok. Tiek susigaudydamas skaičiuose ir realybėje aš iš viso nedrįsčiau čia pasisakinėt.

     • Stogas

      mdxa..,

      Labas rytas ponas, pasiskaityk sutari, jei turi tokia, jei pasirasei , kad isejes i pensija gausi bazine pensija (nz koks dydis bus po 20 met), plius uzdirbtus tavo pasirinkto PF anuitetas.

      O tu ka manei, kad gausim visa pilna pensija plius anuitetas is PF ??
      Suprantu kodel panikuoji tada !

     • Stogas

      mdxa…,

      Issiplauk galva ir paskaityk: http://www.pensijusistema.lt/index.php?396622014

      Socialinio draudimo pensiją sudaro dvi dalys: pagrindinė (arba bazinė pensija) ir papildoma dalis.

      Bazinės pensijos dydis priklauso tik nuo draudimo stažo – turint visą būtinąjį stažą (dabar 30 m. ), ji mokama viso dydžio.

      Papildoma socialinio draudimo pensijos dalis priklauso ir nuo stažo, ir nuo mokėtų įmokų. Ji skaičiuojama pagal specialią formulę, nustatytą įstatymu. Todėl mokant mažiau įmokų „Sodrai”, sumažės tik papildomoji pensijos dalis – bazinės pensijos dydžiui tai neturės įtakos. Ji nemažės ir už tą laikotarpį, kai nedalyvavote kaupime. Papildoma pensijos dalis už dalyvavimo laikotarpį bus mažinama pagal kaupiamųjų įmokų ir įmokų socialinio draudimo papildomai pensijos daliai dydžių santykį.

 • Daug emocijų.Mažai faktų. Faktai. kaip gi pas kaimynus?
  Lenkija. Sodra. Ataskaita. 23 puslapis.
  Pasirodo, iš biudžeto primetama nuolat. Kitaip būtų giliame minuse ( gilesniame nei LT Sodra)
  http://www.zus.pl/files/english.pdf

  Todėl ir min. pensija 760 Zlt (602 Lt) , o vidutinė- kosminė (432 EUR vs 222 EUR Lietuvoje)
  http://www.alfa.lt/straipsnis/10437539/?Lietuva.pagal.pensijas.Europoje.lenkia.tik.rumunus.ir.bulgarus=2011-01-20_09-41

  Gal vieną kartą reikia pasakyti -pensijos nėra mokamos iš soc. draudimo įmokų, jos mokamos iš BIUDŽETO ( t.y iš surinktų kitų mokesčių).

 • skaitytojas

  Gerb. Račui reikėtų priminti-sovietmečiu dirbantys žmoės turėdavo vadinamasias „darbo knygeles“, gale metų jose būdavo įrašoma sumokėta soc.draudimo mokesčių suma-apie trečdalis metinio atlyginimo (tokios knygelės dar egzistavo apie dešimt metų po Nepriklausomybės atgavimo.Per 40 darbo metų susidarydavo įspūdinga suma.ŽMONĖS UŽSIDIRBO SAVO DARBU,tačiau tiek metų dirbę žmonės ir tiek sumokėję mokesčių žmonės gauna varganas pensijas,dabar dar sumažintas. Prisiminkime ir kitus dalykus-ne pensininkai ėmė didžiulius lengvatinius kreditus Nepriklausomybės pradžioje,kuriems grąžinti dėl infliacijos tereikdavo mėnesio algos. Ne pensininkai ėmė lengvatinius kreditus už butų,namų statybą-lengvatas teikdavo valstybė iš to paties biudžeto,iš kurio buvo mokamos pensijos. O kur dar pinigų susigrąžinimas iš biudžeto už kompiuterius ir panašius dalykus?Susumavus lengvatinių kreditų už naujo būsto įsigijimą kompensacijas susidaro milžiniškos sumos.Tad dabartiniai pensininkai ir būsimas pensininkas gerb. Račas galėtų paklausti valdžios (nors tai buvo kita valdžia,kuri dabar vėl veržiasi į valdžią)-kodėl jų pensijų sąskaita buvo dalinami lengvatiniai kreditai ir kompensuojama dalis kompiuterių pirkimo kainos?

 • Laisvas

  O, pradeda vaisiai matytis jau hypersąžiningo mokesčių mokėjimo ir darbo santykių deklaravimo. Mielas A. R. atiduos jums pensijas, jei teismas nuspręs, kur jie dėsis? Bet iš kieno pinigų? ar paklausėt savęs? :)

  • Stogas

   Is tu paciu pinigu kur kubilius nuomuojasi busta uz 1 mln lt per metus. Gyvena 2 zmones, 105m2 butukas. Plius alga, plius masina ir 3 gorilos.

 • nerijus

  Kas nutiktų, jei 1 litas būtų prilygintas 1 eurui?..

  Šoko terapija milijonieriams?..Būtų šaunu…

  • Stogas

   Cia iliuzija, milijonieriai savo turta laiko ne kojinese, meno vertybes, akcijose, imones,NT. Devalvuok lita kiek nori, bet paveikslas kaip vertas 1 mln euru taip ir liks vertas.

   • nerijus

    Stogai

    Juk ne litą siūlau devalvuoti, o eurą- lito atžvilgiu.

    Revalvuoti litą.

    • Valentinas

     Nerijau, puikus pasiūlymas. Pagalvokime:
     Dabar Saulius Poška turi sąskaitoje 1 milijoną litų. Į valdžią ateina naujas finansų ministras Nerijus ir „revalvuoja“ litą. 1 milijonas litų Poškos sąskaitoje pavirsta 1 milijonu Eurų. Saulius Poška šokiruotas. Varguoliai laimingi.

     • nerijus

      Puiku. Man Sauliui negaila. Aš už :)

      Ir mano sąskaita papilnės. Atlyginimas bus „europinis“. Verslininkų perkamoji galia, ES, padidės. Mažės (?) kainos, nes Žmonės realiai matys kainas ir jas lygins. Grįš emigrantai. Padidės konkurencija tarp samdomų darbuotojų.

      Nes UTOPIJA, kad mes kada pavysime ES senbuvių lygį algomis ir gyvenimo lygiu.

      Reikia griebti jautį už ragų ir gyventi :)

     • Valentinas

      Nerijau,
      Siūlau tau nelaukti kol Lietuva revalvuos litą, o pačiam imti ir revalvuoti savo atlyginimą litais. Griebk jautį už ragų, pradėk gyventi europietiškai dabar pat. Tu to nusipelnei!

     • WU

      :DDDD

     • nerijus

      Visgi, Julija, pailsėk nuo interneto…

     • WU

      Nerijau, tu nedalyvavai humoro klube kartais?

     • nerijus

      WU

      Nepastebi, kad aš provokuoju tokius, kaip Valentinas ir romas?..
      Ir, dažnai tai pavyksta…Turbūt, po šio komentaro, jau nepavyks?..

      Žinai, kai pilnas pilvas, tai apie kitus negalvoji (aš apie Valentiną). Bet jis (ji?) man patinka…Iškalbus Žmogus. Turėtų dėkoti Dievams, kad tokį sukūrė.

     • nesvarbu

      WU, iki humoro klubo tokiems toli, tokie tik „Juokis-2010“ zoninėse atrankose siautėja.

     • nerijus
     • nerijus

      Kas pirmieji sukūrė 3D, kad ir kaip tai būtų nemalonu:

      http://www.vesti.ru/doc.html?id=429118&cid=9

 • Soliaris

  O aš manau, kad visa šita sistema su pensijų fondais afera. Niekas netrukdė (ir netrukdo) kaupti pensijai pinigus privačiuose fonduose. Perveskit kiek tik norit iš savo gaunamo uždarbio pensijų fondams, ir kaupkit senatvei. Tik prie ko čia „Sodra“?

  • nerijus

   Soliari

   +++

  • Stogas

   Soliari, tau patinka, kad pensiju dydis prikaluso nuo tavo vaiku uzdarbio dydzio? Kas per nesamone !

   Tavo pensija turi priklausyti nuo tavo sumoketu mokesciu t.y algos dydzio..per 40 metu.

 • sataniuga

  Nu žiauriai sunki tema… Greičiausiai Jus apvogė dabartinių pensininkų labui, o ką daryti? Socialinis solidarumas neapčiuopiamas. Geriau uždirbantys draudžiasi 3 pakopos draudimu…
  O į straipsnio klausimą: Taip, bet po rinkimų.

 • Jonas III

  Pritariu tiems, kas mano, jog privatų verslą (fondus) reikia atskirti nuo valstybės (sodros) finansų. Čia įžiūriu panašumo į LEO. Yra socialiai remtinesnių socialinių grupių, negu „fondų“ valdytojai.

 • Iš viso to, ką matau dabar, suprantu: mokės tiek galės arba norės tuo metu. Kas gi garantuos, kad vėl nebus krizės ir anos krizės Kubiliaus su Šimonyte, kuriems tų pinigų tiesiog labai reikės. O dar pailginus pensijinį amžių iki kokių 75 metų – gali būti nelabai kam ir aktualu. Nuosavybė ar ne? Viskas priklauso nuo to, kaip Konstitucijos dvasios išaiškinimų išaiškinimus kas skaitys. Akivaizdu, kad bent kol kas daugybė jaunesnių žmonių (ir visiškai ne be pagrindo) netiki šita socialinio draudimo sistema, nes ji panaši į pinigų metimą šiukšlių dėžėsna, einant Gedimino prospektu ir tikintis, kad paskutinėje dėžėjė gulės milijonas. Kiek sukaupta ar uždirbta – neturi jokios reikšmės, nes jei kam labai reikia, tai ir paima – tą visi matome žiūrėdami į savo tėvus bei senelius. Štai jums ir paaiškinimas, kodėl noriai imami vokeliai, nors nei mama, nei tėtis vogti dažniausiai nemokė. Nesakau, kad tai gerai, bet prieš tokį spjovimo į sistemą mastą bejėgiai visi inspektoriai ir prievaizdai. Išvadas protingosios galvos valdžioje turėtų iš to ir pasidaryti. Čia kažkas kalba apie socialinį solidarumą? Puiku. PSD nuo studentų – solidarumas. O progresinis pajamų apmokestinimas – vargšų skurdinimas? :) Negi išties manoma, kad šitokiu absurdu kas nors tiki?

 • noname

  Skaitinėju komentarus ir straipsnio pavadinimas „Ar valdžia planuoja vogti mano būsimą pensiją?“ pradeda atrodyti nei į tvorą, nei į mietą. Kokiam galui čia ką beplanuoti tai valdžiai, kai viskas jau…

 • Kestutis

  Kalbant apie visokias naudas/nenaudas, leidimus išeiti iš sistemos ir pan.
  Pensijų kaupimo sistema yra valstybės, o ne individo reikalas, todėl ir visi klausimai turi būti sprendžiami Sistemos, o ne asmens ribose.

  Prisiminkime, kad pensijų kaupimo sistemos įvedimas (Dėmesio – kaip Sodros papildinys, o ne kaip jos alternatyva) yra pirmiausia susijęs su visuomenės senėjimo procesais. Todėl individo teisės šiuo atveju nėra net diskutuotinos. Taip pat kaip ir nėra klausiama, ar aš, kaip mokesčių mokėtojas, turiu teisę nemokėti „Sodrai“.

  Išėjimas iš Pensijų kaupimo sistemos taip pat yra draudžiamas ne dėl asmens teisių/neteisių. Jis yra draudžiamas, nes to reikalauja naujos pensijų garantavimo sistemos – „Sodra“ + kaupimas – logikos.

  Taip pat ir su kaltinimais Artūro atžvilgiu – neva kas kieno atžvilgiu uždirbo. Artūras mąsto taip – ar aš, pasirašęs kaupimo sutartį ilgalaike prasme išlošiu daugiau palyginus su mano bendraamžiu, kuris to nepadarė. Artūras maino dalį „Sodros“ papildomos pensijos į kaupiamą pensiją ir tikisi laimėti daugiau. Nei jis iš ko nors atima, nei iš jo atima. Tik problema ta, kad 2004 metais valstybė Artūrui pasiūlė sutartį (papildoma pensija mainais į 5,5% kaupimui) ir jį po 5 metų išdūrė. Štai kur problema.

  • K3stuti, jis net nėra visai draudžiamas, nes dirbant su individualios veiklos pažymėjimu gerokai apribojamas dalyvavimas, o pensija nesikaupia. Kita vertus, ką reiškia draudimas, kai vokelius ima trečdalis? Neiti į sovvietų kariuomenę irgi buvodraudžiama metai prieš nepriklausomybę. Ir kas? Suveikė? Išėjimas iš centrinio šildymo sistemos irgi veikia tik tol, kol jos brangumas dar neperžengia visiškai kritinės ribos ir pakankamam kiekiui jos dalyvių neatrodo, kad pelningiau yra į ją spjauti. Visi šie dalykai yra konvencialūs.

 • Paradoksas tame, kad ilginant išėjimo į pensiją laikotarpį, jos sulauks jau mažuma…ypač vyrai. taigi koks skirtumas :)

 • skaitytojas

  Kaip pasakė Poetas Just.Marcinkevičius (cituoju apytiksliai) apie gaunančius 50000 ar 100000 litų algos per mėnesį-koks tai žvėriškai sunkus turėtų būti jų darbas….
  Taigi-esmė tame,kad visame Vakarų demokratijos pasaulyje egzistuoja progresiniai pajamų mokesčiai (milijonieriai Austrijoje moka 59 proc.,Didžiojoje Britanijoje-50 proc. pajamų mokesčio).Pelno mokestis Skandinavijos šalyse-28 proc.Esant tokiai mokesčių sistemai ,užtenka pinigų orioms pensijoms,už kurias pensininkai keliauja po pasaulį,senatvinė depresija jiems negresia.Lietuvoje net bankai moka tik 15 proc. pelno mokestį. Dividendų mokestis milijonieriams labai kuklus-gaunatis 300 ir 3000000 litų dividendų,moka tuos pačius 20 proc. mokesčių. Norvegijoje egzistuoja prabangos prekių pirkimo mokestis.
  Tik Lietuva-rojus milijonieriams…. Sodros mokesčių akmenį turi vilkti vidutiniokai (patentininkai,menininkai ir kiti kūrėjai (40 proc. mokesčių nuo honoraro sumos).
  JAV milionieriai (jei neklystu W.Buffetas ir kiti) siūlosi juos apmokestinti juos didesniais mokesčiais,nes siūlo atiduoti valstybei dalį savo turto. Prezidentas Obama taip pat iūlo kelti mokesčius turtingiesiems,nedidinat jų viduriniajai klasei ir mažinant juos mažai dirbantiems.
  Mūsų milijonieriai nerodo entuzjazmo dėl progresiniio pajamų mokesčio.Tarp Seimo narių milijonierių-berods, apie pusę.Negi jie patys save apmokestins?

  • vazedo

   Matai, nemaža tų milijonierių kilo nusavinę valstybės turtą. Apie kokį nors pilietiškumą nevertėtų net kalbėti. Todėl reikia leisti žmonėms tuo turtu atsidžiaugti.

   • Stogas

    Jauciu kazkokia tai neapykanta is Jusu puses milijonieriams. Mano galva, reiktu skatinti, kad ju butu daugiau…
    Ne taip jau paprasta su dieleiais mokesciais, pvz, Svedijoje, jaunimas su geru issilavinimu, iesko visosm isgalem darbo Vokietijoje, kad butu mazesni mokesciai.
    Milijonieriai (milijardieriai) siulosi atiduoti dali savo turto.. siulosi :), bet neduoda :)

    • nerijus

     Stogai

     Yra normalu, kai uždirbi 400 tūkst. ir sumoki tik 14 tūkst.?..
     Normalu?
     Dažnas milijonierius (įmonės savininkas), moka sau minimalų atlyginimą, o viską pasiima dividentais, kurie nėra apmokestinti.
     Normalu?

     • „Dažnas milijonierius … viską pasiima dividentais, kurie nėra apmokestinti. Normalu?“
      Taip skleidžiamas mitas, kad apiplėšinėjami miestelėnai.

      Šiaip tai vakar buvo galima prisižiūrėti daug istorių kadrų, kai vienose stalo pusėje LTSR KGB skyriaus pirmininkas E.Eismuntas – kitoje paprasti sąjūdiečiai (J.Juzeliūnas, A.Buračas, J.Marcinkevičius, V.Tomkus, Z.Vaišvila, A.Juozaitis, V.Radžvilas, A.Skučas ir kt.). Kitame epizode – vėl panašus vaizdas, užstalėje – J.Paleckis ir L.Šepetys auklėja sąjūdiečius, jog šie nekurtų „darbo kolektyvuose sąjūdžio kuopelių“.
      Dabar žiūrint iš laiko pespektyvos paprasti miestelėnai turėtų susimąstyti kas ką apgavo.

     • Stogas

      ponas Nerijau,

      Dividentai nera apmokesdinami ? Nera ir pelno mokescio?

      As labai noreciau tureti gebejimu sukurti UAB , paleisti bizni, idarbinti kokiu 200 zmoniu, ir moket pelno mokesit ir gaut dividentus. BET negaliu, neuztenka proto, matyt mano alga todel tk 3.5 klt/men. Liudna, bet tik tiek as vertas!

    • vazedo

     Skatinti, kad milijonierių būtų kuo daugiau, žinoma reikia. Geriausias būdas – skatinti smulkųjį ir vidutinį verslą, kad norinčiam pradėti verslą žmogui įėjimo į rinką slenkstis būtų kuo žemesnis. Dabar gi vyrauja protekcionistinis kapitalizmas – didieji saugomi ir globojami Seime, kad neišnyktų. Kaip visiškas pasityčiojimas buvo pasirašytas Nacionalinis susitarimas su raudonųjų direktorių patriarchu Lubiu, jau siautėjant krizei – sumažinti pelno mokestį iki 15 proc. Sumažinti pelno mokestį krizės metu? Smulkieji tuo tarpu buvo varinėjami iš vienos verslo formos į kitą ir apkrauti mokesčiais. Niekaip nepavyksta priimti mikroįmonių įstatymo, sumažinti biurokratų, „prižiūrinčių“ verslą skaičių.
     Pasižiūrėkit į visokius turtingiausiųjų dešimtukus – gal tik vienintelė Maxima, kuri nors ir labai nepatraukli, pradėjo verslą ne nuo kontrabandos, valstybės įmonių vogimo, ar metalo pervežimo ar dųjų tarpininkavimo. Ai, tiesa, – Maximos pradžia buvo irgi tų nelemtų privatizacinių čekių supirkinėjimas.
     Tikrasis nacionalinis verslas – kuriamas intelektu, apsukrumu, dažnai nuo nulio, dar tik laukia progos spurtuoti.
     Tikrieji europietiško verslo milijonieriai dar tik kopia į viršūnes. O kol kas puikia veikia ir dominuoja klaininis verslininko tipas – milijonierius.

    • paprasta piliete

     paprastai valstybė, jei ji normali, skatina ir stiprina viduriniąją klasę. Jos pas mus beveik nėra.

  • Gintautas

   Gerbiamas skaitytojau, o kodėl manote, kad teisinga, jog iš mano mokesčių pensininkai oriai keliaus po Europą? Ir šiaip, bent jau Sodros sistemoje, tai progresiniai mokesčiai seniausiai kaip įvesti. Kodėl? Todėl, kad aš moku (ok, darbdavys moka) mokesčius nuo visos mano algos, kuri yra didesnė nei nustatytos „draudžiamąsiais pajamas“, nuo kurių mokamos bet kokios Sodros išmokos. Vadinasi, aš moku daugiau ne tik absoliučiais skaičiais, bet proporcionaliai gaunamai naudai. Aišku, galima būtų dar atimti, kad kaip sako rusai „čtoby služba ne kazalasj miodom“.

   • Respondentas

    Nu dar K. Marksas sakė, kad progresiniai mokesčiau vienas iš komunizmo uždavinių ir visuotinės gerovės šaltinių! Tad iš konservatorių reikia tikėtis idėjos palaikymo.
    Visgi bėda ne tame kiek milijonieriai uždirba, o kaip jie uždirba. Ogi valdančios partijos, tų pačių milijonierių paremtos, priiminėja įstatymus kad milijonieriai uždribtų. Lietuvoje kitokio pavyzdžio nematau. Nekalbant apie Rubikonus, VST, LEO, Achemas, PST ir t.t. eilinė Maksima, išsiskėtusi per eilinio Lietuvos miestelio centrą, gauna mažesnius mokesčius, nei kad smulkus žmogiukas, bandantis surasti vietą po saule ir triūsiantis savo rankomis. Va kur bėda. Va per kur reikėtų ieškoti būdų duoti užsidirbti tai pačiai pensijai.
    Vazedo labai teisingai pastebėjo – jie dar neatsidžiaugę tuo turtu. Tai rodo paniška bet kurios valdžios baimė apmokestinti nekilnojamąjį turtą.

  • K.

   Skaitytojau, nelabai suprantu, kodėl daugiau uždirbantis turi mokėti daugiau? Jeigu aš pats viską savo rankomis pasiekiau – tai mane už tai reikia bausti didesniais mokesčiais? Pvz. mano pirma alga buvo 430 Lt., nesiskundžiau, džiaugiaus, kuo turėjau. Dabar alga didesnė, be niekieno pagalbos pasiekiau tai, ką turiu – kodėl turiu mokėti už tai didesnius mokesčius? Kaip ir Gintautas sakė – nepaisant mano algos dydžio, mano bedarbio pašalpa bus tokia pati kaip to, uždirbančio minimumą. Pensija irgi bus gerokai santykinai mažesnė, sveikatos paslaugų kokybė irgi ta pati, nors sumokami mokesčiai – gerokai didesni (absoliučia suma). Taip kad našta jau yra perkeliama.
   Tačiau jei būtų apmokestinama indėlių, kapitalo prieaugio pajamos, NT – visiems mokestis turi būti vienodas (t.y. tarifas vienodas).

   • paprasta piliete

    savo rankomis daug pasiekti nerealu :) Daugiau pasiekia tie, kurie dirba savo galva, o kitų rankomis :)

    • nesvarbu

     :D

    • Stogas

     Jei nemoki dirbti rankomis, tada dirbi galva :) :)
     arba
     Per durna galva kencia rankos!

 • Sejanus

  K. – todėl, kad visuomenėje bendram reikalui visi „susimeta“ pagal galimybes, ir jei tavo galimybės didesnės, prisidedi daugiau.

  • Stogas

   Kvailas teiginys, jei esi tinginys (ar negabus)- tai metiesi maziau, jei gabus – tai meti uz abu, bet is valstybes paslaugu gauni uz viena!

   Tai kam man tas bendras reikalas ?

 • Sejanus

  Tau asmeniškai gal ir nieko. Bet valstybės ne tik prie tavęs asmeniškai taikosi.

  • Stogas

   Tai valstybe turi skatinti dirbti ir uzsidirbti, ar eiti i bedarbiu birza?

 • Sejanus

  Tiesa, keliais, medicina, švietimu, teisėsauga, etc. naudojiesi ir tu asmeniškai.

  • Stogas

   Tai , bet medicina mokykla armija vienodai naudojasi ir uzdirbantis minimalia alga ir tarkim 10 000 klt. Tai kodel tas antras moka uz 3 kareivius?

   • Jonas III

    … nemanau, kad vienodai. Bet net jei ir vienodai, nors lašelį patriotizmo turintis pilietis turėtų pagal savo galimybes remti valstybę. Aišku, tos „paramos“ skirstymas neturėtų būti vien grupelės „patriotų“ reikalas.

    • Stogas

     Ka tai reiskia remti valstybe ?
     Dabar tai gaunasi Kubillius nuomuojasi sau buta uz 1.1 mln per metus valstybes saskaita. Mano namuko verte nesieka 0.5 mln ir as mokesiu paskola 30 metu.

     • Jonas III

      Viešumas ir visiškas skaidrumas tas problemas galėtų išspręsti. (gal to 1,1 mln visai nekainuoja? Jeigu po 10,000/mėn., tai 120,000/metus. Nemaži ir tokie pinigai.)

     • Jonas III

      O viešumąs nėra proporcingas jam siekti išleistiems milijonams. Kaip palyginimas galėtų būti ministerijų žiniasklaidos pirkimai ir Račo tinklaraštis.

     • Stogas

      susimoviau daugindamas, pavargau

   • Trakimas

    Štai čia tu labai klysti.Šimtu sveikų, apsišvietusių darbuotojų daugiau naudojasi įmonės savininkas,nors tie darbuotojai už savo sveikatą,mokslą ir pan. susimoka patys.Beje-įmonės mokamas kelių mokestis yra juokingas,palyginus su jos „fūrų“ daroma žala tiems patiems keliams.Įmonės savininkas nesuvalgo 100 dešrelių,kaip jo 100 darbuotojų,o kaip žinia ,biudžetas formuojamas iš PVM,GPM,akcizų ,o ne iš pelno mokesčio.Eilinių žmonių indėlis į biudžetą yra esminis,todėl jie už viską ir sumoka.

 • Sejanus

  „Kas antras“ moka už tris kareivius todėl, kad „kas antras“ daugiau uždirba.

  Yra daug valstybių su progresiniais mokesčiais, ir nepasakyčiau, kad ten visi gyvena iš darbo biržos, ar kad jų ekonomika būtinai prastesnė už Lietuvos :) Jei norim daugiau pinigų geresniems keliams, kuriais visi naudojasi, tuos pinigus iš kažkur reikia surinkti. Pakėlus mokesčius visiems vienodai, daliai nesijaus, daliai pasijaus labai stipriai, dalis padvės badu. Todėl geresnis sprendimas pakelti mokesčius tik tiems, kam per daug nepasijaus. Ar tai teisinga, ar neteisinga, priklauso tik nuo požiūrio.

  Taip, visose santvarkose egzistuoja parazitai, niekur nesidėsi. Tik nežinau, ar laukiniame kapitalizme visuomenę parazituojantis verslininkas tikrai geriau, nei labiau socialinėje santvarkoje visuomenę parazituojantis koks nors ten pijokėlis.

  • Stogas

   Tai kodel tas antras uzdirbdamas daugiau turi moket uz 3 mokytojus ar 3 kareivius? Maza to, kad jo pinigine imoka didesne skaitine verte, bet dar jam siuloma ir progresyva jo nenaudai? Br..
   Ar tai skatina siekti didesnes algos ?

   As pritariu, kad kokia 1000 lt alga turetu but visai neapmokesdinama, bet 3 000 lt alga ir 7000 lt alga negali but apmokesdinama skirtingai.

 • Kestutis

  Komentuojant kai kuriu siulymus ivesti progresinius mokescius ir taip isspresti Sodros ir biudzeto problemas, tai reikia suprasti viena dalyka.

  Progresiniu mokesciu nauda yra bent keliskart mazesne nei ta, kuria duotu prievole visiems dirbantiems moketi vienodus mokescius (o ne nuo minimumo kaip ukininkai ar pan.) ir kova su vokeliais. Pakanka pacituoti Kuodi, kuris mano, kad vokeliu „apyvarta“ yra 30 mlrd., t.y. antra tiek, kiek yra ne vokeliu.

  Ir dabar DEMESIO. Pensiju kaupimo sistema yra vienas is labai efektyviu budu kovoti su vokeliais – zmonems yra papildomas interesas gauti „balta“ alga. O kai valstybe nesilaiko susitarimu ir grasinasi uzdaryti pensiju kaupimo sistema, tai kokio velnio gauti balta alga? uztenka ir minimumo, nes nuo dydzio priklauso tik pensija – medicininis aprupinimas ir kitos valstybes paslaugos nuo algos dydzio nepriklauso. :)

  • Trakimas

   Mokesčiai yra papildomas būdas perskirstyti visuomenės kuriamą BVP-bendrą turtą.Pirmiausia BVP perskirstomas nustačius dirbančiųjų pajamų minimumą.Nepamirškime,kad iš 1 400 000 oficialiai dirbančių-400 000 yra biudžetiniai darbuotojai ir nuo jų perkamosios galios labai priklauso vidaus vartojimas,o tuo pačiu ir visas be išimties šalies verslas,dirbantis vietos rinkai.Kokia darbuotojų perkamoji galia,toks bus ir BVP-nemokiam piliečiui niekas paslaugų ir prekių negamins ir nekurs.Nemokus vartotojas stabdo bet kokio verslo plėtrą ir smukdo šalies ekonomiką,todėl „vartojimo lygis“ visuomet turi būti aukštas,kad augtų ir verslas.

   • Trakimas

    Jei „paklausa“ apsiriboja tik kruopom,šildymu ir šaltu vandeniu,tai šalis potencialiai negauna ,nes nekuria pajamų iš šilto vandens,pieno,kirpimo paslaugos,knygų leidybos ir t.t.Neturintis mainų priemonės pilietis ,nekuria ir paklausos naujiems ar įprastiems produktams,nes jo darbas-kuriamas produktas nėra pakankamai įvertintas,o štai kažkokio UABo veikla mikro pelno mokesčiu-pervertinta.Tam UABo savininkui be jokio pagrindo įstatymu leidžiama pasiimti didžiausią dalį viso kolektyvo kuriamos pridėtinės vertės.Tai neturėtų didelės reikšmės didelės šalies rinkoje,nes tas UABo savininkas gal pirktų tos pačios šalies gamintojų jachtą ar kokį limuziną.Tokiu būdu bendras šalies BVP-paaugtų.Lietuvos atveju,už pagamintą varškę,pelnas konvertuojamas į užsienio valiutą ir nusėda prabangos prekių gamintojų kišenėse-kažkur užsienyje,tokiu būdu didindamas toje šalyje kuriamą BVP ir tuo pačiu tos šalies turtą ir gerovę.

    • Valentinas

     „Tam UABo savininkui be jokio pagrindo įstatymu leidžiama pasiimti didžiausią dalį viso kolektyvo kuriamos pridėtinės vertės.“
     uab savininkas yra priežastis kodėl kolektyvas apskritai egzistuoja ir kodėl jis kuria pridėtinę vertę. Tu gali pakeisti kolektyvą ir pridėtinė vertė bus kuriama toliau. Tačiau jei dings UAB savininkas, pridėtinės vertės kūrimas sustos, nes kolektyvas kuria pridėtinę vertę tiek, kiek vykdo UAB savininko nurodymus“ Būtent tuo pagrindu, (kad jis yra vienintelė ir pagrindinė pridėtinės vertės atsiradimo priežastis, jei nori, jis yra UAB Dievas) jam leidžiama pasiimti didžiausią dalį jo pastangomis, jo rizika ir jo sugebėjimais sukurtos pridėtinės vertės.

     • Trakimas

      Va būtent:)“Pakeisti“,o ne atleisti.O antra-ne UABo savininkas kuria vertę,o PAKLAUSA produktui.Nebus šitos duonos kepyklėlės-bus kita.Ne maxima prekiaus visokiu pigiu šlamštu-tai kokia minima prekiaus tuo pačiu šlamštu.Nebus Lubio-bus Bubis.Ne šalies vadovai kuria šalį ir yra jos egzistavimo garantas bei pagrindas,o tos šalies piliečiai,kuriems reikia arba ne -tokių at kitokių vadovų šaliai valdyti:)

     • romas

      Trakimai, ar tai reiškia, kad pakėlus mokesčius pakils paklausa produktams ir bedarbiai bus įdarbinti? Ir kaip tai siejasi logiškai su siūlymu mažinti biudžeto išlaidas?

     • Valentinas

      Kad ir kokia būtų paklausa, jei bus galvojama, kad UAB savininkui negalima pasiimti didesnės jo sukurtos pridėtinės vertės dalies, tai tokių ir neatsiras. Kuo mažiau galima pasiimti, tuo mažiau paskatų ką nors daryti.

     • Trakimas

      Aš ir nekalbu apie tai,kad reiktų atiminėti pelną.Aš kalbu apie proporcijas,o tai reiškia,kad PIRMIAUSIA turi būti atsiskaitoma su darbuotojais,kurie turi gauti ne 3-5 proc. nuo įmonės sukurtos pridėtinės vertės,o ne mažiau 30-50 proc.Kaip žinia,Lietuvoje darbo užmokesčiui įmonės skiria ne daugiau 10-15 proc.Reiškia ,kita dalis turi atitekti tiems patiems darbuotojams smarkiau perskirstant pridėtinę vertę-BVP.Jei toks verslininkas nori būti gudresnis už visus-tuomet turi susimokėti solidų pelno mokestį,kuris bus panaudotas tų darbuotojų sveikatos apsaugai ar švietimui.

     • nerijus

      Trakimai

      +

      Atsargiai su „LLRI“ demagogais. Šiuo atveju- Julija.

     • romas

      Trakimai, savivalda atlieka valstybės deleguotas funkcijas, bet valstybė nereguliuoja už kiek samdyti ir kiek samdyti darbuotojų. Be valstybės deleguotų funkcijų savivaldybė vykdo dar ir savo politiką, kurios vykdymui reikalingas personalas ir taip pat leidžiami pinigai. Nebūtų ko plėšytis lendant į savivaldybes, jei negalima būtų vykdyti savarankiškos politikos.
      Kodėl, beje, perkamąją galią sugriovė Kubilius, o ne AMB su Kirkilu, kurių dėka bankams prasiskolino daugybė piliečių? O tavo tie 5 procentai yra pačiulpti iš piršto arba nuskaityti iš lubų. Pažiūrėk kokie verslai žlugo ir kokia dalimi jie dalyvavo BVP kūrime iki krizės.

     • nerijus

      romai

      Kokie verslai „žlugo“?..
      Tamsta tikrai iš LLRI, kaip ir Valentinas?..

      Dauguma „verslų“ pakeitė pavadinimus ir toliau sėkmingai dirba. Jų palikimas: nesumokėti atlyginimai darbuotojams, skola Valstybei (mokesčiai), skolos tiekėjams ir t.t., ir pan.

      Tie „verslai“ sukūrė naujas įmones su kitais pavadinimais ir kitais, samdomais, darbuotojais; jau be skolų…

    • Trakimas

     Taip-tai reiškia,kad reikia kelti mokesčius tam tikrai grupei subjektų,kurie neįneša tokio indėlio į BVP kūrimą,pasiimdami tuo pačiu didžiąją sukurto BVP dalį.Veiksmas turi būti kompleksiškas-keliama min. alga ir tuo pačiu didinami pelno,dividendų mokesčiai.O biudžeto išlaidos mažinamos,ne švietimo ar sveikatos apsaugos sąskaita,o valdininkų sąskaita.Absurdiška,kai Vilniaus savivaldybėje „dirba“ 1000 darbuotojų?Pinigai yra tik atspindys ir reguliatorius,kuris parodo,kokią dalį BVP gauna kiekvienas šalies BVP kūrėjas.Pensininkas taip pat kuria BVP,kurdamas paklausą sveikatos paslaugoms-pvz. kai tik turi pinigų,bėga taisytis dantų,moka slaugytojai už vizitą,daugiau skambina vaikiaičiams ir t.t.

     • romas

      Trakimai, reiktų skirti valstybines įstaigas, kurios išlaikomos iš valstybės biudžeto, ir savivaldybes, išlaikomas iš savivaldybių biudžetų. Valstybė nesikiša į savivaldybių politiką.
      Minimalios algos didinimas reikštų kai kurių verslų uždarymą. Neapmokestinamo minimumo pakėlimas irgi ne visada reikš didesnę algą, nes labai daug darbo sutarčių sudaryta, kai suderėta yra alga „grynais į rankas“. Minimumo pakėlimas būtų išlošimas darbdaviui tokiu atveju. Manau, kad algos yra tokios, kiek darbas yra vertas. Reguliuojant galima ir visai viską sugriauti. Nors progresiniam apmokestinimui gal kaip tik ir laikas. Kai bus daug gerai uždirbančių, bus ir didesnis pasipriešinimas. Valdžia visada turi išnaudoti galimybę pakelti mokesčius, kai tauta to nori.

     • Trakimas

      Romai,kam tu užsiimi demagogija:)?Visos valstybinės įstaigos išlaikomos iš to paties biudžeto.Įstatymais yra nustatyta finansinių srautų tvarka,todėl jau šiandien per naktį Kubilius su lojalia seimo dauguma puikiausiai gali pakeisti įstatymus taip,kad jie atspindėtų realią padėtį.Nesutinki?
      Verslų uždarymą garantuoja tik bendros paklausos sumažėjimas dėl skurdžių atlyginimų.Ir niekaip kitaip.Kiek kartų reikia pakartoti,kad pirkti žmonės ateina tik tuomet,kai turi UŽ KĄ PIRKTI?Todėl pirmiausia turi būti ATKURTA didžiosios daugumos žmonių PERKAMOJI GALIA.O ji sumažinta priėmus „naktinius įstatymus“ prieš du metus.

     • Komersantas

      Tarkimai,

      Gal gali nurosyti informacijos šaltinį, kuriuo remdamasis teigi, kad „Lietuvoje darbo užmokesčiui įmonės skiria ne daugiau 10-15 proc“.

      Nes man kažkaip sunku patikėti…

     • Trakimas

      Bet kurios įmonės ekonomistas tau,komersante,atskleis šią „paslaptį“.:)Ir teigs,kad labai daug skiria,jei skiria 15 proc.

     • romas

      Trakimai, o skaityti moki? Aš rašiau, kad valstybė nesikiša į savivaldybių politiką. Tai reiškia, kad darbuotojų skaičiui valstybė turi tik tiek įtakos, kiek deleguoja funkcijų. Kiek žmonių dirbs savivaldybės administracijoje ir kaip leis pinigus – savivaldos reikalas.
      Lietuvos ekonomika smuko tokiu mastu, kokiu mastu buvo burbulinė. Jinai turėjo žlugti ir be „naktinių reformų“. Žmonės painioja sutapimą laike su priežastingumu. Perkamosios galios Lietuvoje neatkursime vien mokesčiais.

     • Trakimas

      Nesupratau,Romai,ką nori pasakyti?Savivaldybės yra kažkokioj kitoj valstybėj?O gal girdėjai,kad neseniai buvo panaikinti 300 neužimtų etatų valstybės tarnyboje?Visos valstybinės įstaigos-tame tarpe ir savivaldybės-turi griežtas „etatų“ normas ir finansavimą jos gauna iš valstybės,nes į savivaldybių biudžetus tiesiogiai patenka tik nedidelė dalis mokesčių.Jei savivaldybės teritorijoje stovi degalinė,tai nereiškia,kad akcizo mokestis patenka į sav. biudžetą:)
      Lietuvos ekonomika smuko dėl Kubiliaus ir jo kabineto nekompetencijos.Lietuva būtų smukusi apie 5 procentus,kaip ir kitos šalys.Dėka Kubiliaus pastangų ,smukome 20 procentų ir vis dar neatsigauname.Padėtis toliau blogėja.

     • nerijus

      Santykiai tarp dirbančiojo ir darbdavio kyla iš čia:

      „Слуги, со всяким страхом повинуйтесь господам не только добрым и кротким, но и суровым“ (Первое послание Петра, 2:18).

      Ne veltui esame vadinami „katalikišku“ kraštu…

     • Trakimas

      Santykiai tarp piliečių ir ūkio subjektų reguliuojami išimtinai įstatymais.Įstatymai,kurie reguliuoja mokesčių dydį ir sritis,kuriose yra tam tikros išmokos ir lemia „ekonominę“ aplinką.Jei „pensija nėra nuosavybė“,tai ir pelnas taip pat nėra nuosavybė,o tik tam tikrų įstatyminių normų pasekmė-to ko nesumoki darbuotojams-pas tave lieka viršpelnio pavidalu.Už tokį įstatymą valdantiesiems galima ir atsilyginti,pamėtėti daugiau litukų prieš rinkimus.O Lietuva gal kaip nors išgyvens?Neišgyvens-tai neišgyvens.Apgyvendinsim „pigesniais“ filipiniečiais:)

     • Komersantas

      Tarkimai,

      „Bet kuris įmonės ekonomistas pasakytų“ kaip ir „viena bobutė sakė“ nėra patikimi informacijos šaltiniai.

     • Trakimas

      Komersante,aš pas Tamstą nesiginu ekonomikos magistro:)Visi šaltiniai yra lengvai prieinami,o Tamsta norite mane apkrauti darbu,už kurį garantuotai nesumokėsite.Jūsų žinios yra Jūsų reikalas-ieškokite ir rasite.Kažkodėl nesipiktinate „romo“ susapnuotais šūkiais apie kažkokius „burbulus“?Čia begalė personažų iš viso net negali turėti argumentų ar šaltinių-jie čia tam,kad kurtų tam tikrą NUOMONĘ.:)

     • Jonas III

      Trakimai, „Lietuvoje darbo užmokesčiui įmonės skiria ne daugiau 10-15 proc.“- uabas nelygu uabui. Reikėtų žiūrėti diferencijuotai – gal žaliavoms, mechanizmų atnaujinimui, elektrai, kurui neužtenka ir 80 proc.

     • Komersantas

      Tarkimai,

      Na nepatingėjau ir apsilankiau statistikos departamento puslapyje. 2009 metai:

      Lietuvos BVP 91 525,919 mln litų
      Kompensacija darbuotojams: 40 803,3 mln litų.

      Išvada: darbuotojai Lietuvoje gauna 44.58% nuo sukuriamos pridėtinės vertės.

      Taigi džiaukitės, kad pas mane nesiginate ekonomikos magistro, nes už tokius „faktų“ naudojimus jūs tą magistro laipsnį matytumėte kaip savo ausis.

     • Trakimas

      Apie kokias „kompensacijas“ porinate,Komersante:)?Apie ką Jūs čia?Aš kalbu apie įmonių finansus.Gal nepradėkim vėl iš pradžių-dar kartą pakartosiu:įmonės skiria darbuotojams tik iki 15 procentų greiausiu atveju,nuo savo sukuriamos pridėtinės vertės.Ir tie 15 procentų ,tai tik tose įmonėse,kur yra daugiau „protinio“ darbo-pvz. IT sektoriuje.Visokios statybines ar prekybinės „nagų ir ragų “ kontoros,moka savo darbuotojams grąšius-apie 5 proc. nuo sukurtos vertės.:)

     • mielas Trakimai, berods tamstai jau esu sakęs, kad nusišnekėtumėte kur nors kitur, o ne šiame tinklaraštyje. Tamstos kalbos apie 15 proc. yra visiški kliedesiai, rodantys, kad tamsta nieko nesuprantate apie tai, ką kalbate. Sakau tai tamstai, kaip žmogus, atsakingas už įmonės finansus.

      Todėl arba baikite kliedėti arba daryite tai kur nors kitur. O geriausiai tai prieš ką nors rašydamas, pabandykite susipažinti su faktais arba bent jau pasiklausinėti pažįstamų.

     • Komersantas

      Ką čia ir bepridursi ;] Gero vakaro.

     • Trakimas

      Gerb. Artūrai,kiek žinau,Jūsų įmonė yra užsienio kapitalo ir užsiima informacijos sklaida?Tikiu,kad ir pajamos joje paskirstomos civilizuotai.:)

     • Trakimas

      „Atlyginimų rinkos tyrimas taip pat atskleidė didėjančią takoskyrą tarp tarptautinio ir lietuviško kapitalo įmonių atlyginimų. Remiantis tyrimo duomenimis, vidutinis skirtumas tarp toms pačioms pareigybėms mokamų atlyginimų lietuviško ir tarptautinio kapitalo įmonėse sudaro 24 procentus. Nuo praėjusių metų jis padidėjo 7 procentiniais punktais.“
      Šaltinis:http://www.alfa.lt/straipsnis/10407879/?Tyrimas..daugiau.nei.puse.imoniu.kitamet.neplanuoja.didinti.atlyginimu=2010-09-09_17-10

 • Sejanus

  Be abejo, progresiniai mokesčiai nėra panacėja, neišspręs visų problemų, ir patys vieni savaime turbūt neišspręs nei vienos problemos. Tačiau manau, kad jie yra reikalingi. Komplekse su kitomis priemonėmis.

  Stoge: didesnės algos siekti skatina didesnė alga :) Ar geriau mokėti 80% kai likusi dalis (20% į rankas) yra tarkim 10k litų, ar mokėti 40% mokesčių, bet 60% į rankas sudaro 2k litų?

 • Stogas

  Sejanus,

  Progresiniai mokesciai yra zaraza. Pvz uzdirbant 10000 lt/men atskicius 40%, atskaitoma 4000 lt. O nuo 1500 lt- tik 200 lt. Nuejes i polikklinika su 4000 lt mokesciu gauni toki pat S kaip ir sumokejas 200lt. Tas pat su armija, mokykla, policija. Kur cia ta teisybe ? Zmugus, kad gauti gera alga galbut mokesi 10 metu, diena nakti. O krensius uz minimalia alga tuo metu gere. Bet poliklinikoje visi ligus… abidniakas

  Antra, paprasciau moketi minimalia alga ir damesti dividnetu, kurie apmokesdinami tik 15%.

 • skaitytojas-Kestučiui

  Pasisakymai apie vokelius,mano nuomone, tėra būdas nukreipti dėmesį nuo per mažų mokesčių turtingiesiems problemos.Gerb.Kuodis nekalba apie papildomą bankų,net krizės metu gaunančių neblogą pelną, apmokestinimą-nei apie pelno mokesčio,nei dividendų mokesčių padidinimą .Susidaro įspūdis(gal klaidingas),kad jis nuolat gina turtingųjų interesus ir nuolat kalba apie patentų versle naikinimą.Anksčiau vis kalbėdavo apie autorinių sutarčių institucijos naikinimą. Jei kalbėti palyginimais,tai menininko tapytojo kūryba iš esmės prilyginama dažytojo darbui. Manau ,visko esmė,kad žmogus būtų nesavarankiškas,samdomas,o didžiąją pelno dalį pasiiimtų tarpininkai (bankai,darbdaviai).Matyt,nesavarankiškus žmones lengviau valdyti,jie netampa konkurentais.
  O pensijų klausimas-sudėtinė problemos dalis.

  • Kestutis

   Gerbiamas skaitytojau, esate paranojikas, svelniai tariant ir visur iziurinejate vergove, klasta ir t.t. Jeigu nepatinka turtingesni zmones, bankai, darbdaviai, laikas tamstai i Kuba ar visai salia esancia Baltarusija. Darbdaviai turi savo paskirti ir turi savo teises, o ne tik prievoles.

   Bet as manau, kad tiek tapytojas, tiek dazytojas turi moketi vienodus mokescius, nes jie gauna pajamas ir jos vienoda dalimi turi prisideti prie valstybes islaidu – jie abu naudojasi medicina, vazineja keliais, juos saugo policija. Uz viska reikia susimoketi.

   O jeigu bandome manyti, kad tapytojas mums reikalingesnis arba jam sunkiau isgyventi is kurybos, tada juos turi selpti valstybe per ivairius fondus.

   Bet pajamos yra pajamos. Ir tai, kad autoriniai anksciau buvo apmokestinami mazesniu mokesciu yra ne tik nelygiateisiskumas kitu dirbanciuju atzvilgiu. Tokia sistema pirmiausia naudojasi darbdavys, kuris leidzia sau nemoketi pilnu mokesciu. Viesa paslaptis, kad per autorinius algas mokedavo visa ziniasklaidos, reklamos, knygu leidybos industrija.

   Kai mes kuriame issimtis, tada mes pradedame kurti landas visokiems gudruciams. Todel mokesciai turi buti vienodi visiems, o tada is „skalsaus“ biudzeto turi buti remiami varguoliai :)

   • nerijus

    Kuo Žmogui (etatiniam darbuotojui) ir verslininkui yra blogai Baltarusijoje?..Pavyzdžiais, prašom. Nes kitaip, teks ir tamstą įrašyti į etatinių demagogų ir propagandistų klėtį.

    • Baisuoklis

     Ana diena per TV rode jog paprastiems (is paziuros) zmonems lazdu dave.

     • nerijus

      Nei Lietuvoje, nei JAV, nei Prancūzijoje, nei Egipte, matyt, neduoda lazdų?..Tik Baltarusijoje?..
      Rinkitės daugiau informacijos šaltinių ir ne tik iš Lietuvos ;)

   • Trakimas

    Yra kaip tik atvirkščiai.Dirbantieji ir smulkieji sumoka vos ne 80 procentų savo pajamų kaip mokesčius.O stambieji-tik 15,jei ir tuos sumoka,o ne išplauna „karuselių “ schemomis ar vogdami iš biudžeto PVM.Vienodi mokesčiai yra tuomet,kai jie vienodi PROCENTINIU masteliu,o ne absoliučiais skaičias:)Kai iš ubago atimi jo vienintelę lazdą,o iš 100 Ha miško savininko -taip pat tik papuvusią šaką,tai tokie mokesčiai tikrai nėra vienodi bet kokiom prasmėm.O dar pridėjus tai,kad mišką tas „savininkas“ gavo kreivių ,korupcinių įstatymų būdu,teisingumo ir racionalumo funkcijos išsiplauna absoliučiai.

    • Kestutis

     Trakimai, arba Jūs specialiai maišote kai kurias savokas, arba esate demagogas.

     Aš jau šešeri metai vadovauju UAB’ui. Mūsų verslas paslaugos, o tai reiškia, kad mes parduodame darbuotojų laiką. Tai kalbant apie UAB’o sąnaudas, tai ~80-85% yra atlyginimai su jais susiję mokesčiai (GPM ir Sodra). Likusius ~15-20% išleidžiame patalpoms, kompiuteriams, mobiliam ryšiui, taksi, kavai.

     Jeigu UAB’as būtų pramonė ir joje gamintų pvz., tualetinį popierių, tai sąnaudos įrengimams, jų priežiūrai ir atnaujinimui, manau, būtų skirta didžioji dalis. Kodėl? Todėl, kad ten pridėtinę vertę kuria įrengimai, o ne žmonės.

     Todėl, Trakimai, atsargiai su tokiais vertinimais.

     • Trakimas

      O pelno ar gaunat,altruistai:)?

 • Stogas
 • Stogas

  Kodel pjemjeras nuomojasi buta uz 7000 lt plius 2000 patarnavimai, kai rinkoje sekancios kainos (2500 lt) :
  http://www.aruodas.lt/buto-nuoma/vilniuje/nuomuojamas-butas-labai-grazioje-vietoje-salia-mi/4-246213

  Juk jis pensininkus apvagia?

 • skaitytojas-Kestučiui

  Gerbiamas Kęstuti, galite mane vadinti paranojiku,jei nuo to pasijusite protingesnis,bet nemanau,kad austrai ,anglai ar kiti civilizuoti europiečiai yra paranojikai ,ar nemėgsta turtingų žmonių.Tiesiog jiems yra natūralu,kad daugiau uždirbantys moka santykinai didesnius mokesčius nuo savo pajamų. Gal dėl to Austrijos ar Didžiosios Britanijos ekonomikos,skirtingai,negu Lietuvos, nekankina krizė.

 • Stogas

  Britanijoje pasirode krizes nera, kaip gerai… nors viena gera naujiena!

 • nerijus

  http://2g.lt/pensijos/

  Gal užteks vogti iš esamų pensininkų ir Sodros?..