Citata #371 Kaip gimsta mesijai…

Žinomas rašytojas ir publicitas A.Užkalnis, prieš grįždamas į Lietuvą,  atskleidžia apie savo misiją, pareigą ir likimą: 

Atskirai paminėsiu tuos, kas man daro pastabas, ko čia aš rašau apie save visą laiką. Priežastys dvi: tam, kad jumis panervinčiau (nes niekas labiau nenervina tradicinio kolektyvinio gyvio, nei asmeninė subjektyvi ir niekam neatsiskaitanti pozicija), ir tam, kad mane spausdina, o jūsų ne. Kai jus spausdins, galėsit rašyt ne apie save, o apie ką tik norit. Suprantu, erzina, suprantu, nemalonu, bet tokia mano misija.

Trečia, čia dar manęs klausia, kodėl jeigu man nepatinka, kai man aiškina, tai ko aš pats aiškinu kitiems? Čia atsakymas paprastas: nes mano toks darbas, teisė, pareiga ir likimas mano toks – būti jums mokytoju – tai jūs turite mane kentėti.

P.S. Ir vėl nesusilaikiau…

(11 balsų, vidurkis: 4,45 iš 5)
Loading...
 • ausra maldeikiene

  na bet jis tikrai toks mielas ir žavus. Toks naivus putlutis „simpatulė“. Man kažkaip asocijuojasi su Mike Pūkuotuku.Gal tik ne toks gracingas. Pirmoji knyga buvo labai nebloga, antroji — tipiškai lietuviška — sumečiau viską, ką jau spausdinau ir dar kartą kvailiukų paieškojau. Daugiau nebeskaitysiu, kartojasi. Bet kaip babūtų jis manęs tikrai nenervina. Greičiau linksmina. Tiesa, paskutiniu metu jau nuobodoka, tad dėkui Tau, GA, kad vis primeni.

  • Fredis*

   „na bet jis tikrai toks mielas ir žavus. Toks naivus putlutis “simpatulė”. Man kažkaip asocijuojasi su Mike Pūkuotuku“.
   Pūkuotukas, bet toks truputėlį su dygiais spygliukais, kažkuo panašus į Mokytoją, tik Andriaus Tiesos yra truputį kitokios.
   Gerai, kad Jūs (mes) taip draugiškai ir meiliai nusiteikę vieni kitų atžvilgiu, visi mes tikriausiai susitiksime Menininkų kalnelyje, o gal net prie pat Sausio 13-osios memorialo.

   • aušra maldeikienė

    na va, ir supratome kits kitą. Šiaip tai tikrai gana nuoširdžiai stebiuosi tuo, kad Gerb. Artūras nervinasi dėl ano Užkalnio rašinių. Jie nėra tokie jau nežmoniškai originalūs ir keičiantys pasaulį ar kokią mąstymo kryptį. Gal ką esu praleidusi, bet nesu pastebėjusi ko nors, kas mane labai „sunervuotų“. Juolab jis tikrai labai aiškiai save įvardina „aš“. Nežinau kodėl, kai lietuviai išgirsta „aš … (ir kažkoks tekstas)“, tai jiems atrodo, kad tas žmogus praneša tiesą, kuri privaloma ir jam. Pastaruoju metu jau net studentams esu priversta per paskaitas sakyti, kad kai sakinys prasideda aš ir t.t. , tai viso labo tereiškia, kad tai mano interpretacija ir aš sveikinu bet kokią jų interpretaciją žinoma, neišeinant už akademiškai apbrobuoto dėstomo kurso logikos).

    • MA, aš tikrai nesinervinu. Man tikrai labai gražu. Na, dar šiek tiek juokinga:)

    • samogitian

     Na, Uzkalnis tikrai nera kazkuo labai ypatingas, kad juo piktintis. Vienintelis jo uzdavinys yra atkreipti i save demesi, o tikslas – ‘prakalti’ kuo daugiau savo rasliavos. Uz tai ji reiktu pagirti. O musu, skaitytoju-narsytoju-internte nuomone jam nusispjaut. Jam reikia kiekybes, ne kokybes

    • Fredis*

     Labai geros pastabos. Mokytoją Aušrą lygiai vienodai įdomu skaityti kaip ir A.Užkalnį. Abudu su savo tvirtu, bekompromisiniu „Aš“. Tebūnie Spygliai, o ne kokie nors niekingi spygliukai.

     • aušra maldeikienė

      va, dabar gerai, nuoširdžiai dėkoju.

     • Fredis*

      Aušra, kažkuriame ankstesniame įraše esu Jums prisipažinęs kaip Jus nepaprastai gerbiantis ir netgi mylintis.

   • aušra maldeikienė

    Žinote, ilgai galvojau ar rašyti. Nesusilaikiau, nes labai graužia nepagarba širdį. Vis dėlto būtų malonu, kad prie MOKYTOJOS (geriau taip — vien didžiosiomis) būtų spygliai (o ne kokie spygliukai)…

    • aušra maldeikienė

     šitas komentaras skirtas išimtinai Fredžiui

 • Viktoras

  ar ne per daug demesio siai personai? :)

 • hebr. mašiach — pateptasis.. :/

 • Arturas

  „tam, kad jumis panervinčiau“

  Gal kas galėtų paaiškinti šio konstrukto esmę? Nes mano kaimo lietuvių kalboje, tai reikštų, kad gerb. Užkalnis taikosi jumis kažką erzinti, teikdamas Jus kaip pavyzdį, siekiamybę, šokiruojantį marginalą ar pan. Bet kontekste nieko panašaus nėra… Ar čia koks lietuvišių naujadaras?

  • Sejanus

   Jei rimtai, tai „jumis“ dažnai naudojamas kaip jus (galininkas). Ar tai iš tarmės čia kažkokios atėjo, ar slengo, nežinau, bet teko daug susidurti.

 • TOOPas

  Mokytojas – parašytas mažosiomis raidėmis rodo, jog narcisistinis asmenybės sutrikimas dar neprogresavo į ligą. Bet Andriui vertėtų susimąstyti – kol dar nevėlu.

 • Gintautas

  Cha-cha, ligoniukas :) Nors ir negražu iš ligonių juoktis…

 • bruno

  aš jau pradedu įtikėti, kad taip va vyksta cross-promo tarp dviejų blogerių – gero policininko ir blogo policininko. abu įdomūs, abu su savo ydom. alio, demokratija ir yra tokia, kai galima sakyt ką galvoji, rašyt ir kritikuot. užskaitau abu. Račą kaip teisuolį, Užkalnį kaip blogerį-šmaikštašiknį. ir nebūtinai man jie abu patinka.

 • sataniuga

  „P.S. Ir vėl nesusilaikiau…“

  Skamba kaip alkoholiko išpažintis. Patarimas būtų: nevartoti bent metus:)

 • Vis geriau, nei pilka vidutinybė…

  • Sejanus

   Keistas dalykas ta pilka vidutinybė, niekaip nesiseka jos aptikti realybėje. Su kokiu žmogum bendrauju, vis paaiškėja, kad jis turi savo pažiūras, siekius, pomėgius, idėjas ir taip toliau, nieko pilko jame nėra. Turiu tokį įtarimą, kad pilka vidutinybe paprasčiausiai vadinami žmonės, kurie nemėgsta garsiai barškėti…

 • Pingback: Kai trolių užtrolinimas pataiko į tašką: ačiū Artūrui Račui()

 • Pingback: A. Račas pateks į rojų « Tomas Čyvas()