Demokratija pavojuje? Tai darykite ką nors!

Pastarosiomis dienomis mane vis dažniau apima neviltis.

Visa viešoji erdvė užtvindyta aimanomis apie demokratijos saulėlydžius, verksmais apie teisingumo stoką, išsigimusią teisinę sistemą, užgrobtą valstybę, niekinamus piliečius ir kitus baisius dalykus, tačiau niekas nieko iš esmės nedaro.

Na, gal ne visai nieko.

Išeina, pasivaikščioja Gedimino prospektu, pamindžiukuoja prie prezidentūros ir Seimo pamojuoja vėliavėlėmis ir plakatais, pašūkauja, papozuoja fotografamas ir televizijai ir išsiskirsto.

Ir viskas.

Žiūriu į tuos aimanuojančius, klausausi jų ugningų kalbų per televiziją, skaitau patriotinius tekstus internete ir spaudoje ir galvoju: kinkadrebiai ir tiek. Arba visiški veidmainiai.

Nes jei būtų ne tokie ir tikrai būtų įsitikinę, kad demokratijai Lietuvoje gresia pavojus ir valstybę tuoj tuoj užvaldys blogis, tikriausiai darytų ką nors.

Ta prasme ką nors ne butaforinio, o veiksmingo, gelbėjančio valstybę nuo pražūties.

Pavyzdžiui, koks D.Kuolys, mestų milijoninius, tos nekenčiamos valstybės finansuojamus projektus ir kaip koks P.Cidzikas Sąjūdžio laikais badautų prie prezidentūros.

S.Stoma, P.Gražulis, K.Uoka ir dar būrelis Seimo narių, protestuodami prieš tai, kas vyksta, turėtų padėti Seimo nario mandatus ir grandinėmis prisirišti prie Seimo durų.

L.Pociūnienė, protestuodama prieš išsigimusią teismų sistemą, turėtų tuoj pat nutraukti bylinėjimąsi su Valstybės saugumo departamentu dėl kompensacijos už paslaptingomis aplinkybėmis žuvusį vyrą. Juk teismai yra blogi, o bet koks bendradarbiavinas su blogiu tolygus kolaboravimui su sovietais.

V.Landsbergis, kuris pastaruoju metu vis dažniau įžvelgia marsiečių grėsmę Lietuvai ir, kartu su D.Kuoliu ir L.Pociūniene, geriau žino, kokius sprendimus turėtų priimti Lietuvos teismai, turėtų kuo skubiausiai atsisakyti Europos Parlamento nario mandato ir grįžti į Lietuvą. Tam, kad įtikintų savo partijos narius, jog A.Kubilius turi trauktis.

B.Genzelis, R.Ozolas, A.Medalinskas, A.Matulevičius, N.Oželytė turėtų viešai atsisakyti bet kokių santykių su nekenčiama valstybe (įskaitant ir signataro rentas, jei tokias gauna) taip dudami ženklą visuomenei, jog toliau taip tęstis negali.

R.Janutienė, K.Krivickas, T.Čyvas ir visi kiti vadinantys save žurnalistais, turėtų paskelbti boikotą dabartinei valdžiai ir netransliuoti savo laidų. Taip būtų duotas ženklas sąmoningai tautos daliai, kuri, pasigedusi tiesos žodžio, neabejotinai sukiltų ir pradėtų spausti valdžią.

R.Cicėnas, R.Valiukaitė, V.V.Landsbergis turėtų viešai paskelbti, kad nuo šiol nevaidins, nekoncertuos ir neims pinigų iš išsigimusios valstybės. Tai yra, nekolaboruos. Tol, kol neįvyks pokyčiai.

Visi kiti, nepatenkinti demokratijos būkle, valdžia ir teismų sprendimais, bet negalintys nevaidinti, nekoncertuoti ir nebūti Seimo nariais turėtų tiesiog eiti į gatves ir protestuoti. Prie Seimo, Vyriausybės, teismų, savivaldybių, policijos komisariatų, vaikų teisių apsaugos tarnybų, prokuratūrų.

Diena iš dienos, ir įvairiausiais būdais. Įskaitant ir langų daužymą kaip 2009 sausio 16-ąją. Juk jei demokratija iš tiesų pavojuje, tai visi būdai leistini. Ir Konstitucija leidžia gintis.

Žinoma, pirmiausia, geriausia būtų išnaudoti teisėtus būdus: kurti partijas, kelti kandidatus ir įtikinti rinkėjus už juos balsuoti. Tada net nereikės langų daužyti – turint Seime daugumą, galima ir įstatymus pakeisti ir prezidentę, kuri skiria ne tuos teisėjus, iš pareigų pašalinti. O tada – su naujai paskirtais teisingais teisėjais – visus tuos pašalintus nuteisti ir susodinti.

Kad klestėtų tiesa, teisingumas ir demokratija.

Bet, jei to išties siekiate, jei visos tos aimanos ir verksmai nėra tik butaforija, tai, susimildami, darykite ką nors.  Darykite taip, kad jumis patikėtų ir kad eitų paskui jus.

Nes kol kas viskas atrodo labai neįtikinamai ir – nepykite – bet kartais net juokingai. Kartu ir liūdnai, nes nieko nėra graudžiau nei matyti garsiai rėkiančius kinkadrebius.

Todėl ir ima neviltis.

P.S. Jei įtikinsite ir mane, pažadu prisijungti.

(15 balsų, vidurkis: 3,93 iš 5)
Loading...
 • briedis

  sakyčiau, kad „demokratija“ tokių policinių cirkų, kaip „minios pažabojimas Garliavoje“ tiesiog nepripažįsta. (nes tai nebuvo kokios nors riaušės ir niekas nedaužė langų ir nedegino automobilų) Ir manau, kad ta pati „demokratija“ ten buvo sumindyta . O atsakant į klausimą „ką čia daryt?“- kol kas tik protestuoti.

  • Apžvalgininko nuomonė

   Taip taip: kada chuliganas smogia – tada yra tiesa, o kada pats gauna – tada jau demokratijos nebėra. :)

   • briedis

    pone, apžvalgininko nuomone- chuliganui gal poros policijos patrulių užtenka?..

    • sigitas

     o jei daug chuliganų? su imunitetu

     • briedis

      sigitai- tai geriau, nei vienas balvonas (ar supranti, ką noriu pasakyti?)… ))

  • Auksinis kardas

   Demokratija ir teisės viršenybė nepripažįsta palaidos balos. Visada galima priblokšti visus neprilygstamu įkaito išlaisvinimo per teleportaciją planu.

 • Fredis*

  Pažadas jungtis į pilietininkų gretas skamba viltingai. Akivaizdus išmintingumo požymis.

  • sigitas

   klausiau piliečių apie tuos pilietininkus, piliečiai tik trauko pečiais- nesupranta apie ką aš čia

   • Apžvalgininko nuomonė

    „Pilietininkai“, matyt, tai – Sorošo fondų įsteigtų organizacijų akceptuotieji?

    • Bobutė

     „Tikras“ „lietuvi“, net ir norėdamas nepasislėpsi net po naujausiais slapyvardžiais – Latvių gatvės kvapelis išduoda…:)

     • Apžvalgininko nuomonė

      Ar jūs neigiate, kad Kuolio, pvz., organizacija buvo įkurta iš Sorošo fondų?

 • Aš matau tik vieną išeitį. Nustoti maivytis ir kviesti žmones į beprasmes eitynes, o jungtis į vieną darinį su labai aiškia programa. Ir siekti atstovavimo Seime. Bet prieš tai turi būti suformuoti labai aiškūs tikslai. Faktiškai tai turi būti junginys vienai kadencijai, kad maksimaliai išjudinti visą šią nusistovėjusią status quo. Tik tokiu keliu galima eiti civilizuotoje valstybėje. Aišku bus labai sunku. Aš tik galiu įsivaizduoti kiek kompromato ant kiekvieno atskirai pririnkta ir dar renkama. Bet kada bus aiški programa ir aiškūs tikslai, bent jau man asmeniškai bus nesvarbu kas pvz. sugriovė kolūkius ar dar kažką panašaus padarė ar prisidirbo. Ir tas pats V.Landsbergis turi sau aiškiai atsakyti, ką jis nori įrodyti ar pakeisti būtent konservatorių partijoje. Ir kiek jis tą gali padaryti. Skamba nerealiai, bet situacija iš tikrųjų tokia, kad prieita prie tokio taško kada matyt visos partijos vienaip ar kitaip sugebamos šokdinti. Geriausias to pavyzdys Seimo pozicija teisingumo ministro klausimu, kurio ministravimo laiku visa ši istorija ir išsivystė ir kitais susijusiais klausimais. Kažkas labai gražiai tokiais klausimais vienija. Tai tada matyt reikia tokio darinio, kad tą gražią parodinę vienybę šiek tiek atskiesti. Taip paprastai pasakius.

 • Andrius

  …na iš tikro kodėl gi jie visi „viešai neatsisako nekenčiamų santykių su valstybe“ ?… veidmainiai…
  …Gerbiamas A. Račas teisus ir tikrai turi teisę juos tuo kaltinti, nes ir pats, kažkada, buvo atsisakęs nekenčiamų santykių su sovietų valstybe – atsisakė ir studijų sovietų universitete, ir stipendijos kaip pragyvenimo šaltinio… ir visaip kitaip su sovietų valdžia „nekoloboravo“ – nestojo nei į komunistinio jaunimo sąjungą, nei buvo vienos iš jos kuopelių sekretorius… Ckant, pavyzdys šiandieniniams veidmainiams Kuoliui, Cicėnui, Valiukaitei, Landsbergiui ir kt. kinkadrebiams…

  Davai kinkadrebiai darykit rodą – jei pamatysim kad laimit ir masės traukia į jūsų pusę – plaksimės prie Jūsų… o kol nėra aišku kas čia bus laimėtojas tai dar palauksim…kad „neapsišaut“…

  P.s. 9o-aisiais irgi buvo panašiai ?

  • Apžvalgininko nuomonė

   Kažkaip panašėja, kad jūs neigiate evoliuciją: kodėl, pvz., jums blogi buvo komunistai, kada, kaip žinia, pirmasis iš jų buvo Kristus (kaip nesavanaudiškumo pavyzdys)? :)

   • briedis

    ne labai rimtai, bet pelnytai- „Jėzus Kristus buvo hipis jis gyveno danguje, atsisėdęs prie altoriaus grojo šeiką gitara“… Neklijuokite durniaus, tamsta, nes priklijuota jo pakankamai be jūsų pastangų.

    • Apžvalgininko nuomonė

     O jei susiaurintume tą sąvoką iki nesavanaudiškumo pavyzdžio? :)

     • briedis

      tai, pone,- nebent išsiangažuotumėte gailestingu ar negailestingu samariečiu… Rimtų kliūčių nera- ar pvz. – dalyvauti “ raganos Venckienės medžioklėj“, ar dalyvauti grobio pusėj? Beje- apie kurią jūs čia sąvoką?…

     • Apžvalgininko nuomonė

      Vis apie tą patį – apie nesavanaudiškumą.

 • Andrius

  …Beje, pone Račai labai džiaugiuosi, kad nors ir „sudėtingai paprastai“, bet jau pasitikite valstybe… Nes dar visai neseniai po paskelbimo apie vyriausybės derybas su Hitachi rašėte:

  „.. jaučiuosi kaip avis, kurią kažkur veda, ir ji nežino, ar tik kirps, ar dar ir iškeps. Ir – ką čia slėpti – man tai visai nepatinka. “

  …lygiai kaip ir nepasitikėjote valstybės finansų politika, kai kalba ėjo apie, neva, neteisingą Tamstos apmokestinimą… Tuomet viešai „dėjot“ ant „tokių teisingų mokesčių“ (valstybės vieno pagrindų, beje) ir grąsinotės ieškoti būdų juos apeiti…

  … Na bet suprantu – juk abiem atvejais abejojote dėl naudos/žalos SAVO kišenei… Ir tai net nelygintina su abejonėmis dėl veiksmų kažkokios Jums svetimos mažos mergaitės atžvilgiu…

 • Fredis*

  Na, aš galiu pasigirti, kad buvau tarp tų dviejų su trupučiu tūkstančių žmonių, suvažiavusių iš Kauno, Klaipėdos, Šilutės ir kitų miestelių, kurie pražygiavo Gedimino prospektu ir kurie įvarė siaubą politinei klasei ir daliai ją aptarnaujančių apžvalgininkų. Jausmas buvo nerealus, kažkur tarp Mcdonald’so ir ŽŪM įsimaišiau į margaspalvę publiką į patį vidurį, šalia žingsniavo vidurinioji klasė, daug jaunimo, ypač gražių moterų, merginų ir taip entuziastingai skandavo: NE-BI-JOK, NE-BI-JOK!, TIE-SOS, TIE-SOS!, kad net silpna iš džiaugsmo pasidarė, ašarėlė skruostu nuriedėjo.
  Ar turi pilietininkai formuoti politinį darinį, kuris dalyvautų rinkimuose į Seimą? Manau, kad ne. Visa D.Kuolio aureolė ir mistifikacija dingtų, nes taptų vienu iš partiečių.
  Šiame įraše tinklaraštininko skepticizmas ir sarkazmas veržiasi per kraštus, tačiau ar nebus taip, kad rudenį po rinkimų gaudysime kiekvieną D.Kuolio žodį ir jau nebejuokausime?
  Ir sakysime: O vis dėlto tuomet Darius sakė tiesą…

  • Apžvalgininko nuomonė

   Taip – jis visada :) sako tiesą, kaip sako iš Leningrado atvykęs apžvalgininkas.
   Ypač kada pasižiūri į Mėnulį. :)

  • spyglys

   Fredi, užfiksuojam šitą pranašystę ? Aš priminsiu, jei kas. :)

  • romas

   Manau, kad kartais Račas su Kuoliu turi vienodų nuojautų. Štai ką jis rašė 15-oje minučių: „…griaučiai spintoje šiandien verti daugiau nei – kad ir labai nemaloni – tiesa“. :)

  • GIGA

   Kaip ten bebūtų tinklaraštininkas teisus – kalbų,nereikalingo judesio daug,veiksmų trūksta.Kad ir mūsų tarpe,nemanau,kad yra daug tų,kurie audringai pasisakinėdami prieš valstybininkų klano sukurtą „bezpredelą“ bandytų su tuo kovoti.Bent Gedimino prospektu,kaip,kad Fredis,gražių studenčių apsuptyje,lozungus paskanduoti.Mano supratimu,reikalingas lyderis,charizmatiška asmenybė,nesusitepusi,be praeities šleifo.A.a. K.Čilinskui,matyt,jau trūko sveikatos,o ir charizmos,o kas kitas?Ar būtų Sąjūdis taip prasiveržęs,jei ne V.Landsbergio charizma? Alaus mėgėjų klubas pasikvietęs R.Paksą tapo parlamentine partija,Viktoras,matyt,taps premjeru,Zuokas,nors ir „abonentas“ de jure vis tiek traukia kaip garvežys,be abejo savęs ir Rubikono nepamiršdamas.Kada atsiras tikras lyderis,tada masės prasiverš ir nušluos klaną,kad ir kaip įsikerojęs jis bebujotų

   • suomis

    Patarčiau paklausyti šiandieninės Aleknonio radijo laidos. Ten, kaip tik paminėtas lyderio klausimas.

 • Andrius

  …kažkokie Danai palygino Lietuvą su Rusija… manyčiau, kad galima būtų lyginti Lietuvą jau ir su Baltarusijos režimu, kuris pajungęs propagandai visą savo žiniasklaidą… Pamenu, kai visa mūsų „žiniasklaida“ smerkė Lukašenką už neadekvatų jėgos panaudojimą prieš „demonstrantus“ daužančius vyriausybės rūmų langus – neva, jų išvaikymas guminėmis lazdomis buvo neadekvačiai per didelis jėgos demostravimas… Ir taip teigė „pozityvioji žiniasklaida“ valstybės, kurioje už tokį pat veiksmą „demonstrantai“ (tiksliau tokiais vadinami Baltarusijoje, o mūsuose – „riaušininkai“) buvo sušaudyti guminėmis kulkomis…
  … Apie Garliavos atvejį tai net nėra komentarų – policija puikiausiai žinojo, kad „patvoriniai“ neruošė nesiginklavo nei grindinio akmenimis, nei kitokiais įrankiais galinčiais sužeisti pareigūnus – specialiai „patvorinių“ veiksmų sekimui buvo įrengta policijos kamera… Bet „patvorinių“ tramdymui buvo atsiųsti spec. policijos būriai su pilna ekipiruote įskaitant šautuvus guminiais užtaisais ir šunimis… Ir jokiai „demokratinės valstybės žiniasklaidai“ nekylo jokių abejonių dėl „priemonių prieš demonstrantus adekvatumo“ :) – priešingai… visokie užkalniai pajuto net pasididžiavimą už „savo valstybės sugebėjimą pademonstruoti jėgą“…
  …pilnu tempu judame link Lukašenkos režimo… Represinių struktūrų susiliejimas su „pozytiviaja žiniasklaida“ yra vienas požymių… Todėl tokia „žiniasklaidai“ ir nemato reikalo viešumui medžiagos, galbūt, galinčios atskleisti parigūnų vykdytus nusikaltimus…
  …Vat tokia turime „demokratiją“…

  P.s. Na bet gerbiamas A. Račas teisus – išlaukime, kol pasimatys „laimėtojai“ – tuomet bus aišku prie ko plaktis ir ką šlovinti… Na, ir aišku, jei laimės šiandieniniai „kinkadrebiai“ – ateityje galėsime girtis, kad buvome su jais „nuo ištakų“ :)… Visai kaip anuomet…

 • Bravo! Puikus įrašas. Taip ir įsivaizduoju tam tikrus asmenis, maloniai užkandžiaujančius iš valstybės gautais pinigais, o vėliau, sočiais pilvais, drebiančius išsigalvotą purvą ant visų iš eilės. Taikliai.

  • Andrius

   …mielas jaunuoli „burzujau“… Valstybe nera nei A. Raco, nei tamstos, nei Gribauskaites ar Seimo valdanciuju „individuali imone“ (nors tikiu, kad kaikurie ju gali isivazduoti butent taip ir todel atitinkamai elgiasi)…
   … Ir valstybes istekliai priklauso visiems pilieciams (lygiai kaip ir visu pilieciu per mokescius yra surenkami)- tame tarpe ir Kuolio, ir Landsbergiu, ir Nako ir kitu, neva „kinkadrebiu“…
   … mielas „burzujau“ leiskite Jums atsakyti perfrazuojant gerbiama A. Raca – ne dunduku reikslas aiskinti kas turi teise „uzkandziauti is valsrybes gautais pinigais“, o kas ne…

   • serchio

    o tai čia nes tas pats, kaip pjauti šaką ant kurios sėdi?

    • Andrius

     … nebutinai gerbiamas Serchio… Tai gali buti raginimas naikinti „sakas privilegijuotiems ir visokiems kitokiems nusipelniusiems gyventi geriau“ ir burtis visiems pilieciams po „valstybes medziu“ lygiomis teisemis naudojantis to medzio vaisiais…

     • Brangus Andriau,
      man atrodo jūs taipogi kaip violetiniai mėgstate įžvelgti visur neegzistuojančius dalykus.
      Kaip ir šiuo atveju. Niekur nesakiau, kad jie neturi teisės valgyti iš biudžeto, tiesiog man juokinga įsivaizduoti iš biudžeto valgančius, o vėliau išgalvotą mėšlą pilančius. Ar neturiu teisės taip įsivaizduoti? Taigi, dunduku liekate jūs, nes tiesiog bandate prikibti ten, kur nieko nėra.

     • Andrius

      ..dar brangesnis „burzujau“ ?… o is kur esate toks tikras kad „pila mesla isgalvota“ ?… va, tarkim, net gerbiamas sio tinklarascio seimininkas nera tuo tikras savo abejonemis…. O jus, pasirodo, esate tikrai zinas…

      p.s…Ir aisku, kad net ir budamas visisku dunduku, vistiek, neabejotinai turite teise isivaizduoti viska ka tinkamas… Bet tik isivaizduoti (beje kaip ir as), o ne „tikrai zinoti“…bent jau kolkas, kol dar neturite rimtesniu faktu savo „zinojimui“ pagristi…

 • albinas

  „B.Genzelis, R.Ozolas, A.Medalinskas, A.Matulevičius, N.Oželytė turėtų viešai atsisakyti bet kokių santykių su nekenčiama valstybe…“

  Klystate Artūrai, jie ne Lietuvos valstybės nekenčia, bet tų kurie yra ją užvaldę, ir dirba ne dėl valstybes o dėl saves.
  1988-89m taip pat buvo atsirade judejimai, nedideli susiburimai ir mitingai su nedrasiais patriotiniais lozungais. Ir tuoj i tai sureguodavo „TIESA“, „Komjaunimo Tiesa“. Ju straipsniai ir komentarai buvo identiški į tuos kuriuos dabar matome „nepriklausomoje“ žyniasklaidoje, tame tarpe ir jūsų įžvalgose.

  • Bravo Albinai. Pritariu.

 • Bobutė

  Chmm… Tas turi daryti tą, anas – aną…

  Aš tai žinau vieną tokį poną, kuris į tokius pamokymus tuoj atšautu:

  Ne dundukų reikalas aiškinti ką ir kaip turiu daryti…:)

 • Mane asmeniškai neramina, kad violetinė minia ir prie jų prisiglaudę gerklingi politiniai šliužai tampa vis labiau panašūs į nacius ar liūdnai pagarsėjusius Naši.
  Logika ir įstatymai jiems nėra labai svarbu, svarbu emocijos ir fantasmagoriškos sąmokslų teorijos ir visur esantys priešai.

  • Ale, taip žiūriu, neprastai kankinamas neapykantos?

  • Kabliataškis

   Z(Ž)ilvinai!
   Yra gi Lietuvoje žmonių, kurie turi gebėjimų analizuoti tekstą. Nepersistenkite :)

 • suomis

  Durnas tekstas. Antroji teksto dalis prieštarauja pirmajai. Šaunuolis Račas, žino, kas ką turi daryti. Kvepia Užkalniu. O gal čia Užkalnis pasidarbavo? :DDDDDDD

  • romas

   Kuri vieta prieštarauja?

   • suomis

    Aukščiau rašo: -„Visi kiti, nepatenkinti demokratijos būkle, valdžia ir teismų sprendimais, bet negalintys nevaidinti, nekoncertuoti ir nebūti Seimo nariais turėtų tiesiog eiti į gatves ir protestuoti. Prie Seimo, Vyriausybės, teismų, savivaldybių, policijos komisariatų, vaikų teisių apsaugos tarnybų, prokuratūrų.“
    O po to rašo: – „Bet, jei to išties siekiate, jei visos tos aimanos ir verksmai nėra tik butaforija, tai, susimildami, darykite ką nors. Darykite taip, kad jumis patikėtų ir kad eitų paskui jus.

    • suomis

     Račui nepatinka forma, bet turiniui, kaip suprantu pritartų.

     • romas

      Man irgi ta vieta kiek užkliuvo, bet paskui pagalvojau, kad galimai Račas turėjo omenyje mastą. Protestuoti prie Seimo ir Prezidentūros, nėra tas pats, kas protestuoti prie visų valdžios įstaigų :) Tačiau sniego kamuolys iš karto negali būti didelis. Nors netikiu, kad bus kažkas daugiau nei rinkimai, bet gal ir per anksti kaltinti keliančius šurmulį nenoru nieko daryti.
      Susierzinimas dėl šito sujudimo, beje, turėtų turėti paaiškinimą. Žmonės šiaip sau nesinervina. Gal vis tik kažkur gilumoje kirba mintis, kad čia gali būti kažkokio revoliucinio kalbėjimo pradžia.

     • romas

      Nežinau, aišku, bet pilnai gali teoriškai taip būti. Štai vakarai organizavo spalvotas revoliucijas. Kodėl neduoti jiems kažkokios spalvos atsako? :)

  • mielas suomis, tamsta kažką painiojate. Nieko aš nežinau, aš tik siūlau, kad ne taip juokingai ir graudžiai viskas atrodytų. Mano pasiūlymų nebūtina priimti, nes tai kas įtikina mane, nebūtinai įtikina tokius kaip tamsta. Ir atvirkščiai – tas kas tokiems kaip tamsta, atrodo neginčijama tiesa, man panašu į girto drambliuko klejones.

   • suomis

    Čia laisva šalis. Ir manau, kad kiekvienas laisvas pasirinkti. Tikiuosi.

   • suomis

    Ir, ne viskas iš karto. Savo metu ir Sąjūdis buvo juokingas…

    • Auksinis kardas

     Melas.

     • suomis

      Pagrysk.

     • Andrius

      …melas ? – kas butent zarstekl… oi, atsiprasau – karde, Jus mano, „auksini“ ?… Ar neprisimenate kaip tas pats a.a. Brazauskas neige Sajudzio tikslus ir postringavo tik apie valstybes „savarankiskuma ir atsinaujinima brolisku tarybiniu respubliku sudetyje“ ?… Beje, kaip ir koks siandieninis „valentinas“ pridurdamas kad „nenoris kalbeti mitinge besiplaikstant kazkokiam radikalu trispalviam (o siandiena, tarkim violetiniam) skudurui“…

      … Bet nemazai buvo ir tokiu kaip gerbiamas A. Racas – kazkiek abejojanciu ir uzsiemusiu „ismintingiausia“ pozicija – palaukti nerizikuojant kad, galbut, kas nors padarys viska uz juos, o tuomet jau jie, isitikine, kad niekuo nerizikuoja – gales „drasiai palaikyti“…

      P.s… anksciau tai buvo vadinama butent prisitaikeliskumu ir nelaikoma dorybe… na bet laikai keiciasi, o su jais ir vertybiu vertinimas matomai…

    • suomis

     Aš suprantu, kodėl jums pasirodė juokinga. Jums panašu tai į farsą. Bet čia, ne tas atvejis. Kas buvo ir yra Sąjūdis, – tai pastovus kūrybos procesas. Neatsitiktinai, ir tada, ir dabar, avantgarde kūrybos žmonės. Ar pavyks užtvenkti upeliuką? Bandymai yra, bet jie beprasmiai. Kaip žinome vanduo vis vien prasigrauš. :)

    • Apžvalgininko nuomonė

     Labai trumpą laiką, tik deklaruodamas siekius, Sąjūdis buvo rimtas.
     Po to valdžią perėmė ne tie, kuriems rūpėtų visuomenės interesai.

     • spyglys

      o kaip kitaip galėjo būti, kai tie politiniai naivuoliai ir maironiniai romantikai nežinojo, kas ta valdžia yra ir ką su ja daryti. Valdžia pagal apibrėžimą yra racionali, brutali, egoistiška ir emociškai šalta. Tik nedaugelis iš populiacijos gali pakelti lyderystės naštą. Ir kuo žemesnio išsivystymo visuomenė, tuo ji valdoma ciniškiau ir brutaliau. Tad tūlas miestelėnas gali matuoti savo išsivystymą pagal valdžios elgesį su juo. Jei niežti nugarą nuo rimbo kirčių, tai žinok, kad vakar buvai dar baudžiauninkas. Sveika žinoti ir tiek.

     • suomis

      Spygliui. O tu ką, gal iš bojarinų būsi? :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

   • Andrius

    …o Jums tik delto tas nepriimtina „nes kol kas atrodo graudziai ir juokingai“ ?… na nieko tokio – lygiai taip pat kazkuomet atrode ir pavieniai Terlecko, Sadunaites, isstojimai… lygiai kaip ir protestuojant badaujancio Ciziko vienisa palapine prie Katedros ar pirmos kelios trispalves atsinestos i pirmuosius negausius protestuojanciu pries sovietu okupacija susiburimus…
    … Ir anuomet nemenkai daliai, galimai irgi „sudetingai paprastai“ pasitikejusiai Gorbaciovo „perestroika“ tokie protestuojanciu veiksmai buvo „graudus ir juokingi“… Nors veliau dauguma ju savo viesuose prisiminimuose jau didziavosi neva nuo pat pradziu buve uz tuos „gradzius ir juokingus“…

    P.s. …skant – nieko naujo ir nieko stebetino…

    • mielas Andriau, tai aš juk ir sakau, kad laukiu ir stebiu, kol atsiras naujų A.Terleckų, N.Sadūnaičių ir P.Cidzikų. Kol kas matau tik brazauskus, astrauskus ir šepečius.

     • Andrius

      …aa.. na tuomet atsiprasau, kad ir vel ne taip Tamsta supratau… Nors kazkaip nepamenu, kad tarp pirmuju „graudziai ir juokingai“ protestuojanciu pries Sovietu rezima butu buve brazauskai, astrauskai ir sepeciai…
      …Man kazkaip atrode, kad tokie prisijunge butent veliau, kai tapo aisku kad tikslas iskovoti Nepriklausomybe nebera jau tik „juokingas ir graudus“…

      …Taigi dar karta atsiprasau…

 • Fredis*

  Šeštadieninis maršas demokratijos padaugino, o ne sumažino.
  Net ir skeptiškai žiūrintys į šeštadienį mitingavusius kiekvienas išlošė asmeniškai: teisėjai ateityje turėtų kruopščiau tirti bylas, jeigu taip atsitiktų, kad antstoliui tektų iš kurio nors bėdžiaus atimti turtą – policijos vadai dar kruopščiau instruktuotų eilinius policininkus jėgą naudoti proporcingai, smarkiai nelaužyti rankų, gal net leistų apsiauti batukais, pasiimti švirkštus su insulinu, dantų šepetuką ir t.t., o svarbiausia – turėtų liautis primityvios valdžios intrigos, pavyzdžiui seimo pirmininkės pavaduotojas Algis Č. jau nebeturėtų viešai savaitė po savaitės du mėnesius kasdien FNTT skandalo metu paprastiems miestelėnams nemeluoti kokia buvo tikroji FNTT vado ir jo pavaduotojo atleidimo priežastis. Buko ir įžūlaus melo buvo per daug. Šeštadienį suvažiavę žmonės aukodami savo laiką tai ir norėjo pasakyti. Manote jiems labai smagu buvo kepinant saulei apie tris valandas vidurdienį stovėti? Jie stengėsi dėl Jūsų, dėl mūsų visų.

  • Fredi, kad tu žinotum, kaip visa tai kaip nuo žąsino vanduo. Na taip, yra kas taškosi. Įžūlu. Ir kas toliau? Ogi nieko. Lygiai nieko.

 • TT

  didzioji dauguma zmoniu yra pilka mase,be lyderio jie yra tik avinai paklusniai mekenantys.avinu banda jaucia kad juos isnaudoja,jie mekena,bet imt ir kazka pakeist savarankiskai jie negali,jiems reikia LYDERIO.kolkas pas mus tokiu nera,o tie reksniai kurie garsiai loja tera spectarnybu xalujai ar seip nustumti nuo lovio veikejai,tikru kovotoju uz sviesesne ateity kolkas nesimato.ir galiu drasiai sakyt kad tokiu ir neatsiras kol vyraus dabartine visuomenes santvarka,tik kai sugrius pinigu gaminimo is oro piramide,tik tada is visuomenes prades kilti lyderiai kurie nusluos dabartinius prasmirdusius veikejus

  • Apžvalgininko nuomonė

   Kaip nėra?
   Yra – tas pats nuo pirmojo Sąjūdžio pirmininko rinkimų rezultatų (labai „teisingai“ suskaičiuotų per naktį), nuolat, tarsi reklama išmetantis: o kur yra antroji mergaitė?
   Jis – visų reikalų Vedėjas, jam viską privalu žinoti.

 • Kabliataškis

  TT.
  Tiems, kuriems reikia LYDERIO, šeštadienį mitinge nedalyvavo.

  • suomis

   O tie, kurie „smarkiai rėkia“, kaip tik ir kovoja su spec.tarnybom.

 • Dorma

  Super taiklus straipsnis :)

 • scorpio

  Štai jums ir VISAS Račas; maždaug:
  -aš gyvenimu ir demokratija patenkintas,
  -jeigu kas nepatenkintas, lai ką nors daro,
  -„ką nors“ pradžiai reiškia ubagauti ir dar Račui atnešti,
  -jeigu jiems pavyks, ir aš prisidėsiu.
  Ir į bendrą chorą gerai įsilieja: Pociūnienė bylinėjasi dėl kompensacijos, teisinė sistema pas mus puki, teisingumo netrūksta… O matant, kad Račui kritiško proto netrūksta, pozicijos pasirinkimas,be abejo, sąmoningas. Sveikas atvykęs pas banderlogus, Račai

  • mielas scorpio, tik nereikia būti dunduku – nieko aš iš tamstos neprašau, ką norėjau, tą pasiėmiau ir, kas svarbiausia, savo jėgomis, be tokių kaip tamsta pagalbos. Šia prasme tamsta teisus – gyvenimu ir demokratijos suteiktomis man galimybėmis esu patenkintas. Beje, pas jus aš neatvykau ir nežadu.

   • Nuomonė

    Negaliu nepritarti scorpio. Jeigu A.Račą šitaip „patvarkė“ nepriklausomybės dvidešimtmetis, ką jau kalbėti apie toliau nuo pagrindinio kelio gyvenantį žmogelį..
    O ką jau kalbėti apie naujojoje nepriklausomybėje subrendusius jaunus žmones.. AMB’as ir jo mafija puikiai žinojo ką daro smukdydami kultūrą, meną, teisingumą, pagarbą doram žmogui – viską, kas formuoja pilietinę visuomenę, štai ir turim rezultatą – mažiausiai 100.000 galėjusių išeiti į gatves dabar emigracijoje, vietiniai neturi pinigų net iki Vilniaus atvykti, o kiti, kaip ir A.Račas laukia, kol kas nors prie prezidentūros susidegins, ir visai ne tam, kad pakilti, o tik tam kad pasijuokti. Graudu.

    • mielas Nuomone, gal pirmiausia savimi pasirūpinkite ir apsižiūrėkite, ar tamstos kas nors „nepatvarkė“. Aš jau kaip nors pats. Ir nelabai supratau, kur turėčiau kilti, net jei toks kaip tamsta nuspręstų susideginti.

     • GIGA

      Artūrai,bet prieš LEO kilote,o dabar kur nematote? Kaip ir Valentinui rašau,nesifokusuokim į mergaitę -ar tikrai nematote kur?

     • Giga, netinkamas palyginimas. Su Leo viskas buvo pakankamai aišku – buvo galima skaityti įstatymus, skaičiuoti pinigus, kas kiek įneša ir kas kiek gauna. Šiandien gi faktų kažkaip negirdžiu, tik emocijas arba R.Boravskio tipo „argumentus“.

    • GIGA

     Pagarba,Nuomone.Šaunus komentaras

 • Pamastymui

  Skaitau ir netikiu: yra pasiulymas veikti – protestuoti, burtis, kurti, rinkti, keisti ir keistis… Tarp kiekvieno is siu zingsniu yra ir nutylimas(neminimas, savaime suprantamas) – laukti.

  Va cia ir sustosime. Kad ir koks idealistas butu eilinis zmogus, jis negali daryti keleto dalyku: burtis i grupe, jei to jam nereikia(nenaudinga), keisti jam naudingos sistemos, pasikeisti sistemos atzvilgiu(nes sistema nera sakine, ji eina ratu) ir ilgai laukti(pasikeitimu sistemoje, kurie butu naudingi jam).

  Zinoma, yra neeiliniu zmoniu, kurie gali sau tai leisti, bet kaip visa tai tada atrodo: suburia, keicia, laukia(taip, cia nera „keiciasi“, nes „keiciasi“ tik eiliniai zmones). Bet jie keiciasi: kiek bekalbetum apie idealus ar vizijas nuo scenos ar tribunos, darbai(balsavimas uz/pries istatymo projektus, istatymus) ir realus gyvenimas(istatymu laikymasis) yra nepaslepiami nuo eiliniu zmoniu.

  Bet… cia irgi slypi pavojus: vieni zmones gali buti iskeliami virs kitu ir idealizuojami, ir kazkada jiems reikes nusileisti. Kuo labiau ir daugiau zmoniu siais zmonemis tiki, tuo didesne buna trauma(cia butent apie kolukius ir t.t.). Kitas radikalus poziuris: zmones idealizuoja pacia sistema. Daugelis pasakytu: „Sistema gera, bet zmones joje yra blogi.“ Pakeitus zmones, deja, sistema nepageretu.

 • spyglys

  Pažiūrėjus bendru planu ir atskirai į kinkadrebius galima padaryti išvadą. Lietuvos Sąjūdžio gimdytojas yra M.Gorbačiovas. Be jo nei P.Cidzikas, nei Sadūnaitė, nei Terleckas neturėjo ir neturi jokios perspektyvos. Kai pasimirs, siūlau perlaidoti jį Kaune šalia Brazaičio.
  Lietuva – apsišaukusių didvyrių žemė !

 • Fredis*

  Pietums labai geras pasiskaityti straipsnis: http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/ajokubaitis-pradekime-galvoti-politiskai-o-ne-maironio-eilerasciu-posmais.d?id=58808027 ,
  galima prisirankioti labai gerų citatų kiekvienam pagal jo asmeninį skonį ir pasaulėžiūrą.
  Revoliucionieriškai nusiteikusiems tiktų ši: „LDK kunigaikštis šiandien rinkimuose stovėtų kaip lygus su Pasvalio rajono Kiemėnų kaimo valstiečiais. Tai XIX a. demokratinės revoliucijos padarinys“.
  Valentinas atsikirstų, o gal papildytų: „Friedrichas Nietzsche viename iš darbų yra sakęs, kad mūsų institucijos niekam tikusios, tačiau tai – ne jų, bet mūsų kaltė. Mes norime teisinėmis priemonėmis spręsti tai, kas kyla ne dėl teisinių priežasčių“.

  • suomis

   Ši Ničės mintis yra priešinga Valentino užimamai pozicijai. :)

 • Xalabokaz

  Pritariu autoriui. V4l matyti stomas, matulevičius ir kitokius „moralės šauklius“ – juokas ima, pirmiausia tai miniai reikėjo juos lauk išspirt. Įtaisei keletą tokių „šviesulių“ ir renginys pasmerktas.
  Sutinku su autoriumi ir dėl asmenybių. Deja, bet taip yra. Belieka galvoti, kad gal dar kol kas nėra taip blogai…

 • Armanas

  Sauniai cia Racai, pritariu tavo mintims ir pasidalinsiu su kitais!

 • Na, nemažas skaičius į mitingus už teisingumą vaikštančių žmonių visai nenorėtų gyventi anarchijoje ir tapti langus daužančiu gaivalu. Jie tikrai nenorėtų gyventi valstybėje be teismų ir be valstybės apsaugos (rentų, pensijų ir kt.).
  Jie protestuoja prieš akį badančius neteisingumo atvejus, kurie korektiškai pavadinami „teismo sprendimais“, ir kurių, deja, yra daug.
  Jie nenori sukurti valstybės be policijos, be kariuomenės, be sistemų. Bet jie žino, kad valstybė, kurioje teisingumui skirta vieta paskutinėje eilėje, virsta paprasčiausia vagių ir nusikaltėlių gauja. Jie nenori, kad Lietuvai taip baigtųsi.

  • Andrius

   …ir jei leistumet kiek patikslinti papildant gerbiamas Martynai – ne „nemazas skaicius“, o absoliuti dauguma nenori jokios „anarchijos valstybeje“, bet tuo paciu nenori ir „telefonines teises“, bei elementariu zmogaus teisiu nepaisymo valstybes pareigunams patiems gi drastiskai pazeidinejant teismu sprendimus vykdant juos tik selektyviai pagal nauda sau, ar ju atstovaujamiems klanams… O taip pat noretusi kad Demokratija valstybeje nebutu grindziama tik aklu ir „sudetingai paprastu pasitikejimu“ ciniskai slepiant nuo visuomenes informacija, kurios tycinis neviesinimas sukelia visuomenei dviprasmisku minciu del veiksmu teisetumo valstybeje ir pacios valstybes vis dar priklausymo teisiniu valstybiu ratui… Cia, beje liecia tiek ivykius Garliavoje, tiek Konstitucine visu pilieciu teise spresti svarbiausius valstybes klausimus referendumu, o nekazkokiai vienai grupelei protinguoliu nusprendusiu kad atomine Lietuvai tikrai butina (Beje, as ne pries atomine, o tik uz teise spresti visiems… pries tai, aisku, issamiai paaiskinus visuomenei visus to privalumus)

   • Neplakite visiškai skirtingo lygio klausimų į vieną omletą. Neskaniai gausis, svečiai nevalgys nei vieno ingrediento, viskas atsidurs sąšlavų krūvoj.

    • Andrius

     …manyciau Martynai, kad kalba seniai jau eina ne apie viena kiek „prisvilusi omleta“ (tarkim, Garliavos epopeja)…Kalba jau eina apie butinus pokycius visoje „virtuveje“, jei ne „restorane“… Nes darosi akivaizdu, kad vis dazniau „prisvylantis omletai“ yra ne atsitiktiniu, o sistematiniu klaidu isdava…

 • Nežinau visos informacijos, bet panašu, kad G.Aleknonis dingsta iš Lietuvos radijo. Ko gero paskutinis žurnalistas kuris neatitiko formato. Kas čia pas mus vyksta, gal kas žino?

 • Gintautas

  Lyginti „violetinę revoliuciją“ su Sąjūdžiu yra, švelniai tariant, nekorektiška. Sąjūdžio tikslams nuo pat jo įsikūrimo pritarė absoliuti dauguma Lietuvos žmonių, kurių didesnė dalis, deja, nebuvo pakankamai drąsi iš karto apie tai viešai prabilti. Kodėl bijojo? Labai paprasta: mano senelis kalėjo lageriuose, o visa tėvo šeima – Krasnojarsko krašte ištremta. Iš čia baimė, iš patirties. Todėl reikėjo tautos žadintojų Cidziko, Sadūnaitės, Terlecko, kad padrąsintų ir įkvėptų.
  Dėl „violetinių“ – abejočiau, kad jiems pritaria dauguma. Ar bent jau daugelis. Todėl „šaukliai“ turi kitą misiją – įtikinti, kad jų kelias – teisingas.

  • Andrius

   …na, pats jau Jusu abejojimas del palaikanciuju skaiciaus, Gintautai, patvirtintu kad negalite kategoriskai tvirtinti jog „lyginimas nekorektiskas“… Ir beto neatmeskite tokios pat priezasties, kad daugelis palaikanciuju tiesiog nedrista reiksti savo pozicijos viesai – velgi saugumo sumetimais, vertinant koks „buku patvoriniu“ ivaizdis „pozityviosios ziniasklaidos“ yra formuojamas palaikanciuju adresu… O juk, nemaza dalis palaikanciuju turi darbus privaciame sektoriuje ir kuriu darbdaviai gali laikyti tokia pozicija patvirtinimu darbuotojui esant zemiausio lygio „runkeliui“, neva is dyko buvimo besivelianciam i „bulvarinio lygio skandalelius“…
   …Dabar, butent madinga ir yra „gero tono“ pozymiu pateikti, kad „nusibodo… o kaip ten bebutu, bet teismu sprendimus vykdyti butina“… net ir nesigilinant nei kaip jie vykdomi, nei ar tikrai vykdomi…

   • spyglys

    trumpiau sakant – trūksta intelektinių ir finansinių resursų. Niekas neprivažiuoja su autobusais, nesurenka į vieną vietą ir nediriguoja kada rėkti „Gėėėėdaa!“.

   • Valentinas

    Viskas yra atvirkščiai, violetinė doktrina yra tokia dominuojanti, kad tik retas išdrįsta jai prieštarauti. Jei atsiranda toks drąsuolis, jis iš karto tampa neapykantos ir pasityčiojamo objektu. Tai gerai rodo ir šio blogo pavyzdys. Maldeikienė drįso pasisakyti sąžiningai ir buvo sumalta su šūdais. Artūras net nepasisakė prieš kedofiliją, jis parašė „nežinau kas teisus“ ir iš karto buvo sumaltas su šūdais kedofilų armijos. Gal užteks tą demagogiją skleisti neapykantos apaštale?

    • albinas

     Nejaugi nematai kas darosi Lietuvos teismuose? Nors kaip sakoma,- Nevisi akli mato.

     • spyglys

      na gerai, tarkime matau. Ir ką ? Nori pakeisti teisėjus ? Tai gal žinai kokį „geresnį“ ? Galėtume susitarti. Aš tau parekomenduosiu, tu man ir bus gerai mums abiems ir mūsų „geriems“ teisėjams. :)

     • Apžvalgininko nuomonė

      Kodėl jūs toks tikras, kad visi teisėjai – žulikai?
      Mano duomenimis baudžiamųjų bylų objektyviai išsprendžiama yra ne mažiau 90%, o civilinių – kiek mažiau.
      Jei įkūrus Prisiekusiųjų teismą (kaip apeliacinę instanciją prieš AT) išspręstoms byloms, gaunamoms, pvz., priežiūros tvarka, perpatikrinti (ar byloje nustatyta objektyvi tiesa, ar byloje priimtas objektyvus sprendimas?), tai ir šiose bylose būtų įmanoma atstatyti tiesą, kas pakeistų visuomenės požiūrį į teismus iš esmės.

     • Valentinas

      Lietuvos teismuose gal ir dedasi negerų dalykų. Lietuvos teismų supuvimo simbolis yra Venckienė. Problema tame, kad profesionalūs kovotojai su valstybės supuvimu, (beje mintantys iš valstybės kaip ir Artūras teisingai pastebėjo), internalizavo Garliavos istoriją ir ją naudoja savo politiniams tikslams pasiekti. Dar įdomiau, idėjiniai garliaviniai net nepastebi, kad konservatoriai pačiupo šią istoriją ir naudoja ją kaip trojos arklį, kuris turi juos įnešti į būsimą seimą. Garliaviniai atlieka naudingų idiotų vaidmenį.

     • Andrius

      …ot duoda Valentukas :)…tikrai linksmu plauciu vaikinas :) – konservatoriai, matai, bando isjoti „trojos“ arkliu“ i seima :)… Tai kad butent konservatoriu absoliuti dauguma ir eina pries Vienckiene :)… Ir leisk tau pakartotinai priminti, kad butent jie kaip valdancioji dauguma, siandiena visu pirma atsakingi uz „bespredela“ teisesaugoje… :)… Skiedi Valentuk net susiriesdamas :).. .

     • Nuomonė

      Valentinai,
      Venckienė apie tą reikalą žino daugiau už tave ir nužudyto brolio vaiką augino kaip savo, o teismai nusprendė perduoti vaiką (pagrindinį liudytoją) kaltinamojo pedofilija sugulovei. Noriu tau priminti, kad Lietuvoje supuvusi ne tik teismų sistema, su puvėsiu galvoje subrendo daugybė valentinų ir Lietuvos nelaimei jie suvešėjo subujojo visur, ne tik teismų sistemoje.
      Aš atitinku tavąjį idioto apibrėžimą, tad kaip idiotas idioto noriu paklausti vieno dalyko,- kad tu trojos arklys, abejonių nėra, tik kas tave prikimšo?

     • mielas Nuomone, nereikia man daug komentarų. Štai ir tamstos komentarų savanoriškai atsisakau.

    • Andrius

     … Valentukai, kokia „proza“ – „sumalta su su…“ :) Kas nutiko, ko toks suirzes gerbiamasis ?:)…nesklandumai akciju birzoje ?:)…

     P.s. kiek skaiciau tai niekas cia gerbiamos Maldeikienes „nemale“ tik kiek pakritikavo jos „argumentacija“ sprendziant apie zmones „is veido“… Beje, visiskai tam pritarciau ir draugiskai paraginciau – pries bandydami spresti apie ka nors „is veido“, paziurekime, gerbiamieji, dazniau ir patys i veidrodi… Gal tuomet nebusime tokie uztikrintai kritiski tu kritikuojamuju atzvilgiu :)

    • Andrius

     …Ir beje, Valentuk, net ir cia, tarkim – kogero priestaraudamas „violetinei doktrinai“ esi tikras, kad nebusi pasiustas nei pas cyvus, nei pas uskalnius:)…ar juolab uzblokuotas…
     …o as vat nesijauciu siuo atzvilgiu labai „saugus“ :)… taip kad labai gal neperdek to „dominavimo“…:)

    • GIGA

     Čia gal tu drąsuolis,Valentinai,bandantis pasislėpti už Maldeikienės šešėlio?Tipo,autoritetą radai? Dar kartą rašau,bet matau,kad tau nedaeina – yra abejojančių žmonių,o yra viską visada žinančių.Tai,antrai grupei priklausai tiek tu,tiek p.Aušra,tik ji viską neginčijamai nustato pažvelgus į veidus,o pats,matyt,buri iš kavos tirščių.Ko tu visą laiką kaip užzombintas (tavo labai mėgiamas) žodis „prikibęs“ prie tos Garliavos,Kedžio,Venckienės ir t.t. Tai tik išdava,pasekmė,kurių,spėju,bus dar ne viena mūsų gyvenime (ji iš kitų skiriasi tik tuo,kad paliestas vaiko likimas).Daugelis komentatorių rašo apie supuvusią sistemą,apie teisėtvarkos neveikluma,tiksliau visišką impotenciją,apie vaizdus,kurie kelia siaubą,ne tik lietuviams,bet ir neutraliam danui ir t.t.,o tu kažką kuri į pievas – kažkur pasišneki su drebančiais pedagogais,pats ar tavo aplinka pavadina Stankūnaitę kekše,tada bandai diskutuot,kad taip nėra… Visur tau kažkokie violetiniai ir pedofilai vaidenasi.Ar apie tai šneka ar apie tai,galų gale,šitas tinklaraštininko rašinys?

     • Valentinas

      Giga, jei tavo vaiką būtų paėmę giminaičiai ir tau neatiduotų kaltdindami tave nebūtais dalykais ir tu būtum šimtą procentų įsitikinęs savo teisumu ar nesielgtum lygiai taip pat kaip Stankūnaitė?
      Supuvusi teisinė sistema yra blogai ir su tuo reikia kovoti. Štai daug laiko buvo neveiklumo – nevykdomas teismo sprendimas. Jis pagaliau įvykdytas. Džiaukimės bent mažu pagerėjimu. Štai Venckienė daug laiko tyčiojosi iš teismų sistemos, visaip vilkindama mergaitės globos bylą. Visi skundžiamės kad teismuose bylos vilkinamos metų metais. Venckienė išmokė mus kaip tai daryti. Galėtų išleisti dar vieną knygą: „Bylos vilkinimo anatomija“. Įveikėme ir šią problemą, pasidžiaukime. Šiek tiek mažiau impotencijos, neveiklumo.
      Siaubą kelia vaiko naudojimasis kaip skydu. Siaubą kelia armija fanatikų pasiryžusių viskam, kad tik vaikas negrįžtų pas mamą. Pareigūnų dėka, šis siaubą keliantis dalykas įveiktas. Pasidžiaukime. Progresas yra labai nežymus ir yra reali remisijos grėsmė. Su pareigūnais greičiausiai bus susidorota, rasti „kalti“ ir nubausti.

     • GIGA

      Valentinai,klausimas visiškai neatsakytas -negi tu toks visiškas,“kiauras“ demagogas?

     • Bobutė

      GIGA,

      Pritariu Tamstai, kad užzombintiems „teisuoliams“ nieko neįrodysi, nes jie jau ir taip viską „žino“…

      Tačiau, ar jie visi tik užzombinti? Ar neturi kitų tikslų?
      Klausiu todėl, kad jie netik kartoja vienos iš pusių (nesvarbu kurios-jų daug abiejose pusėse) „tiesas“, bet ir prikuria „faktų“, ar net griebiasi atviro melo savo pozicijai pagrįsti…

      Štai tik vienas iš daugelio pavyzdžių.
      p. Valentinas teigia:

      „Štai Venckienė daug laiko tyčiojosi iš teismų sistemos, visaip vilkindama mergaitės globos bylą. Visi skundžiamės kad teismuose bylos vilkinamos metų metais. Venckienė išmokė mus kaip tai daryti.“

      Neabejoju, kad niekam nereikia įrodinėti, kad ne p. Venckienė mus išmokė kaip reikia vilkinti bylas. Bylos, Teismų sprendimų vykdymai ir iki šios istorijos buvo vilkinami, nevykdomi ir net labiau/ilgiau nei ši…

      Tad ko siekia minėtas ponas skleisdamas tokį atvirą, įžūlų, niekšišką melą?

      Į šį klausimą gali atsakyti tik jis pats. Mes galime tik spėlioti… Kai kurie spėjimai yra labai niūrūs…

     • Genijus

      Bobute, jūs visada buvote pozityvi komentatorė, bet Valentinas, panašu, pažadino jumyse (jūsyse, kaip pasakytų Paksas) juodąsias jėgas :)
      Nei čia melas, nei čia teisybė. Kažkaip akivaizdžiai giliai ir per sudėtingai žiūrite (beje, tai labai būdinga moterims – hiperjautriai sureikšminti kokį nors konkretų žodį, nematant viso teksto esmės ir paskirties) :) Aš pavadinčiau tai tiesiog metafora. Beje, ne tokia ir tolima nuo fakto, nes iš to, KAIP bylą vilkino Venckienė, tikrai galės pasimokyti būsimosios vilkintojų kartos, o galbūt ir vilkinimo veteranai pamatys, kad ne viską seniau darė idealiai :)

     • suomis

      Genijau. Didesnės nesąmonės negalėjai parašyti?

     • Genijus

      Galėjau. Ir galiu. Komentatorius suomis visada rašo protingas ir dėmesio vertas mintis :)

     • romas

      Ar čia Venckienė kalta, kad moka naudotis savo teisėmis ir įstatymais, ar valdžia, kad nepataiso įstatymų? Taip vadinami kedofilai kritikuojami, kad jie nori pastatyti savąją moralę aukščiau įstatymų. Kritikams reiktų būti nuosekliems ir nesipiktinti, kai žmonės naudojasi teisėmis ir įstatymais, nors ir kaip tai atrodytų amoralu.

     • suomis

      romai, nuo kada, naudojimasis teisėmis, atrodo amoraliai? :/

     • Genijus

      romai, jūs uždavėte labai gerą klausimą. Į jį sunku vienareikšmiškai atsakyti. Visgi manau, kad reikia ne tik formalaus, bet ir moralinio, etinio požiūrio, kurio pas mus praktiškai niekur nėra. Tyčinis bylos vilkinimas dėl paties vilkinimo turėtų būti vertinamas taip pat, kaip tūkstančių Lietuvos mamyčių kompetencijos ir kvalifikacijos, atitinkamai ir atlyginimų, ženklus padidėjimas, kažkaip įtartinai sutampantis su sėkmingai atliktu lytiniu aktu (matyt, fiziologija tokia). Kaip momentaliai susergantys ir ligoninėje pareigūnai, vos pagauti už rankos kyšininkaujantys ar nudaužę kokį kelio ženklą ar neduokdie, žmogelį.
      Vsio zakonno, kaip sakydavo toks vienas Lietuvos Brežnevas…

     • Genijus

      …ligoninėje atsiduriantys pareigūnai…

     • suomis

      Genijau, tu su žvake prie mamyčių nestovi, kartais? O aš tas mamytes pateisinu. Jeigu mūsų rinkti dalbajobai suvarganijo durną įstatymą, tai kaltos mamytės? Gal, vis tik reikia keisti įstatymą o ne bausti to įstatymo naudotojus?

     • Fredis*

      Valentino spiegimas: „fašistai eina“ man primena daugiau kaip prieš dvidešmt metų seimo narių R.Valatkos ir A.Patacko konfliktą. Truputį apmaudu, kad viešojoje erdvėje vėl sukilo senos išrūgos, atrodo lyg būtume nublokšti atgal.
      Gal ‘romas’ vis dėlto teisus? Beviltiškai teisėsaugos sužlugdytoje byloje prokurorams pasitarus ir nusprendus bylą išspręsti valingu būdu tiesiog stebėjome teisinėmis priemonėmis įnirtingai ir atkaliai besiginančią vieną iš pusių. Venckienė sakė: „Ateikite ir paimkite, tik be prievartos“. Žmogus turi teisę teisėsaugos neįsileisti į savo būstą, teisėsauga turėdama teismo sprendimą gali veržtis į žmogaus būstą. Tarp daugybės neatsakytų klausimų vaiko išplėšimo operacijoje yra ir šis: ar vaikas paimtas su vaiko sutikimu ir be prievartos? Matant kaip vaikas nešamas ant rankų net neapsiavęs batukais visai pagrįstai žmonėms kyla klausimai.

     • Bobutė

      p. Genijau,

      ačiū už Jūsų nuomone…
      Aš manau kitaip… Joks atviras melas ir/ar šmeižtas viešoje erdvėje negali būti pateisinamas nei jokiais kontekstais, nei jokiomis paskirtimis… Beje, minėtos minties neišėmiau iš konteksto, o pateikiau kokia ji ten ir buvo.
      Tai tik vienas pavyzdėlis, be to neginčijamas, pasisukęs po ranka…
      Juk internete rastume ir kitų… Rastume teiginių (būtent teiginių, o ne nuomonių/spėjimų), kad p. Venckienė yra žudynių ir organizatorė, ir užsakovė ir etc. (šio pavyzdžio nesieju su p. Valentinu).

      Turiu Tamstai pora klausimų:

      1. Ką tokio naujo (konkrečiai) išrado p. Venskienė bylų nagrinėjimo vilkinime, iš kop galės pasimokyti kiti? Tikiuosi suprantam, kad bylos nagrinėjimas ir Teismo sprendimo vykdymas yra skirtingi dalykai.

      2.Kuo grindžiate teiginį, kad byla (beje, kuri byla?) buvo vilkinama? Kokiais veiksmais? Gal ji ar jos advokatas „sirgo“? Neatvykdavo į posėdžius? O gal vilkinimu Jūs vadinate Teismo sprendimų apskundimą ar kitas procesines teises?

      Labiausiai domina atsakymas į pirmą klausimą…:)

     • romas

      Genijau, žmonės visada elgėsi ir toliau elgsis, kaip jiems atrodys naudinga. Savęs paprastai mes dėl tokio elgesio nelinkę smerkti, todėl nesunku turėtų būti įsijausti į kito norus elgtis taip pat.
      Yra daug įstatyminių spragų, bet kartais tiesiog nėra noro pažeidėjų bausti. Spaudimas turėtų būti nukreiptas valdžiai, kad spragas įstatymuose ar įstatymų taikyme šalintų.
      O moraliai vertinti Venckienės ir Kedžių elgesį vargu ar dauguma čia komentuojančių gali. Nepažįstame Garliavos istorijos herojų, nežinom kaip ir kas ten buvo, todėl geriausia būtų pasinaudoti Račo receptu – pasitikėti valdžia.

     • Apžvalgininko nuomonė

      Romai,
      Venckienė naudojasi įstatymų trūkumais, kurie leidžia procesą tempti kaip gumą, bet nesistengia problemos spręsti iš esmės – ji neturi įrodymų savo geidžiamai apginti pozicijai paremti (prisiminkim bylos reikalų esmę: viena sakė – buvo, kiti sakė – ne, o vienas niekada nepersvers kelių).
      Todėl jos kortų namelis griūva.

     • Rytis I

      „viena sakė – buvo, kiti sakė – ne, o vienas niekada nepersvers kelių“ –
      išvis nereikia jokių teismų, organizuojam virvės traukimą „kedofilai vs. ūsofilai“, „mergaitė vs. pedofilas“, „gorila vs. močiutė“ ar „Janutienė vs. komisaras“. Bus reginys, visiems bus aiškus nugalėtojas ir kieno „tiesa“.

     • romas

      Apžvalgininko nuomone, turėtumėt paaiškinti, kaip turėjo spręsti iš esmės ir kodėl iš esmės turėjo spręsti Venckienė, o ne teismai. Iš kur žinoti, kad vilkino? Gal čia kažkas tik vadina vilkinimu, o iš tikro vyko normalus teisinis procesas? Kodėl turėčiau priimti už gryną pinigą komentatorių nuomones?
      Man iš viso kitaip atrodo. Jei būtų gerai sistema veikusi, nebūtų iki to priėję, kad seneliai ir teta augino vaiką iki 7 metų, kai motinai nėra teisės atimtos. Dabar yra norima viską nurašyti ant Venckienės, lyg ji būtų kažkokia ypatingai ypatinga persona, kuriai valdžia nedrįso paprieštarauti ir kuri darė kaip jai patinka.

     • Apžvalgininko nuomonė

      Romai,
      Venckienė, būdama aukščiausiosios kategorijos teisininkė, suprato, kad jokių įrodymų neturi.
      Todėl visi jos fokusai yra tik tam, kad tempti gumą (na, nebent yra su kuo iš anksto sutarta, tada jos veiksmai turi prasmę – datempti iki tol, kol susitarta. O, kad taip gali būti, jau yra pasirodžiusių žinių: štai tos bylos teisėjas per veidaknygę svarsto su liaudimi kokiom sąlygom jie, teisėjai, galėtų apklausti Bloznelytę.
      Jei Černiauskas šitą žinią pasigaus, tai teisėjukui gręsia spyris į užpakalį ir turėtų išlėkti iš darbo kaip kamštis iš šampano butelio).
      Jei nebus iš anksto susitarta, o bus svarstoma objektyviai, tai Stankūnaitei jokių grėsmių negali atsirasti – iki šiol nebuvo jokių įrodymų, kad ji kuo nors kalta.
      O sistema negalėjo gerai veikti – valdantieji kišosi į tą bylą kiek tik galėjo ir dabar kišasi.

     • romas

      Apžvalgininko nuomone, kokius įrodymus turi turėti Venckienė ir kokią gumą ji turi galių tempti, jei teisingumą vykdo teismai? Mano manymu, vieni nusifantazuoja apie pedofilų klanus, kiti apie ypatingas Venckienės galias. Jei buvo politikų, kurie konkrečiai galėjo veikti ikiteisminius tyrimus ir teismų sprendimus, neturėtų būti problema patraukti juos atsakomybėn kartu su teisėjais ir pareigūnais, klausiusiais tų politikų. Smarkiai abejoju, kad kažkas teisėsaugoje labai bijo Stancikienės, Songailos ar Stomos.

     • Apžvalgininko nuomonė

      Romai,
      užtat landsbergiai vairuoja.
      Ir jokių galių ta Venckienė neturi – tik, viso labo, tempė gumą ypatingai dideliai palaikoma, padedama ir t.t.
      Panašu, kad fokusų maišelis išsemtas (jei būtų turėjusi įrodymus, tai seniai seniai būtų laimėjusi ir viskas būtų užsibaigę).

     • romas

      Man toks vaizdas, kad yra didelis noras, kad tik nesimatytų, kas nenorėjo nieko daryti. Man ne pirmam, beje. Psichiatras Slušnys irgi kažkurioje TV laidoje sakė, jog jam susidaręs įspūdis, kad visi į Garliavos problemą reaguoja kaip į karštą bulvę: mėto nuo savęs ir nenori spręsti. Dabar patogu viską nurašyti ant Venckienės.
      Landsbergio įtaka, mano manymu, didelė partijoje, tačiau jo įtaka tam, kas vyksta Lietuvoje, irgi pervertinama.

     • Apžvalgininko nuomonė

      Romai,
      kokią čia problemą matote?
      Nėra čia jokios sproblemos: nuo pat pradžių nebuvo jokių įrodymų burbului pūsti, dėl ko, tik valdantiesiems aktyviai pumpuojant, tas burbulas pūtėsi.
      Jei nebūtų pumpavę, tai niekas net nieko apie tai nebūtų žinojęs – kaip nežino apie n įvairiausių bylų.

     • romas

      Blogiems šokėjams vis kas nors trukdo gerai šokti.
      Reikėjo taip dirbti, kad jokių skandalų nesigautų. Jei vienas žmogus sugeba sistemą padaryti neveiklia, reiškia ir yra visiška netvarka. Reiškia bet kas gali įkliūti kaip įkliuvo Stankūnaitė, kai bet koks atkalus ir mokantis naudotis savo teisėmis žmogus gali valstybės aparatą priversti pažeidinėti kito asmens teises.

     • Apžvalgininko nuomonė

      Romai,
      žodis valdantieji – daugiskaita.

     • romas

      Teisinę sistemą veikti daugiau galių turi Prezidentė. Vidaus reikalų ministerijai vadovavo ir vadovauja LiCS atstovai. Gailiaus atleidimo atveju matėm, kokias galias turi premjeras konservatorius ir apskritai visi konservatoriai.

 • Nykštukas

  Kažin koks absurdas surašytas! O ką jūs padarėte realaus, praktiško, kad pagerėtų padėtis Lietuvoje? Atsimenu visą jūsų veiklos laiką, istoriją. Visus pasisakymus įvairių partijų naudai ir nenaudai, apie valstybės organus (hi,hi,hi) mestelėdavote įvairių, niekinių minčių. Kad jūs energingas, nemiegate – gerai. Bet kur realūs darbai, veikla, nuo kurių jau būtų atspirties pradžia… :)

 • Apollo

  Ką nors daryti?
  Manau, kad pirmą žingsnį jau žengiau (dalyvavau eisenoje) – nebijojau ir nestovėjau po medžiu, o ką darote didžioji dalis jūsų?! – tik pilstote iš tuščio į kiaurą, ir spalvinat visus belenkokiom spalvom …

 • Fredis*

  Šis žaliai violetinis judėjimas (Pavasaris) yra žavus visomis prasmėmis, žalias judėjimas todėl, kad R.Valiukaitė mitinge buvo su žaliu raiščiu ant dešiniojo žasto, iš čia ir lyginimas su Sąjūdžiu. Bandau vardinti šio sąjūdžio privalumus, teigiamybes: a) pacifistinio pobūdžio, nukreiptas prieš smurtą; b) žadina žmonėse teisingumo jausmą, priešinimąsi neteisingumui; c) skatina pilietiškumą, savo nuomonės reiškimą plebiscituose, savo teisių gynimą; d) privertė nepatogiai pasiusti ir susierzinti save vadinančius liberalių pažiūrų žmones. Tokių opusų, kuriuos pastarosiomis dienomis parašė 15min.lt vyr. redaktorius Valatka, jau seniai neteko skaityti, trumpai priminsiu: teisingumo negali siekti anksčiau buvę valdžioje asmenys ir buvę komunistai.
  Kokios stichiškai kilusio masinio judėjimo neigiamybės, šalutiniai reiškiniai? Tai reiškiniai, būdingi visiems stichiniams judėjimamas. Kai žmogui skauda, kai jis reikalauja, jis rėkia, todėl dažnai būna išsižiojęs, o tokia fizionomija gali nepatikti estetiškos mylėtojams. Mokytoja Aušra tiesiai šviesiai pasakė: šie žmonės – negražūs, todėl teisybė yra kažkur kitur. Tik niekas nežino kur.
  P.S. Jei atidžiai peržiūrėtumėte nuotraukas http://www.alfa.lt/straipsnis/14660151/Teisingumo.piketu.reikalavusiems.Sajudzio.iniciatyvines.grupes.nariams.gresia.baudos=2012-05-29_11-13/ – yra ir viena rimta politinė figūra, vienos opozicinės parlamentinės partijos lyderis. Bus neliūdna ir sekančiame politiniame sezone.

  • spyglys

   kaip gražu. Aš irgi už taiką ir laimingą vaikystę. Kur mano kastuvėlis ir smėlio dėžė. :)

 • Andrius

  …alia ot metamorfozes – radikalusis „tikrasis lietuvis“, anksciau buves znakorium, sodininku ir t.t. – isvirto i “ apzvalgininko nuomone“ :)… lietuvi ? – stipru… nuo siol tamstos bleniai skaitysis itikinamiau :)

  • suomis

   :DDD

  • Apžvalgininko nuomonė

   Ar negalėtumėte, Andrejau,
   kalbėti konkrečiau: kas tas „radikalumas“, kas tie „blėniai“?
   O kaip jums sekasi teismai dėl jūsų kalbelių? :)

   • Andrius

    …kokie Teismai gerbiamasis ? :)…ar Jūs čia apie ponaitį Gemskį nuolat man grąsinusį „teisminiu persekiojimu“ ? :)… na kiek žinau, jis dabar užsiėmęs kažkuriame teisme nuoširdžia savo atgaila įžeidus kažkokį valdininkėlį – ir man laiko tiesiog neturi :)…

    P.s. o blėniai, gerbiamasis, tai Tamstos nuoletinės „baikos“ apie „pirmąjį komunistą“ ponaitį J. Kristų iš Nazareto :)… Taip ir norėtusi tamstos „tikrasis lietuvi“ paklausti – „tai gal Jūs dvasiškas tėveli partinis ?“ :)

    • Apžvalgininko nuomonė

     Ar tai jums netinka nesavanaudiškumo pavyzdys?
     Betgi tai – jūsų problema.
     Beje, ką veikia jūsiškiai iš labaslietuva, pokaris.info, leftas.ru, komunizmas.org? :)
     Jiems labai nepatinka Lietuvos valstybė.

     • Andrius

      …ti kad jie daugiau Jūsiškiai, negu „mūsiškiai“ :)…jie juk atvirai komunistuojantys, „tikrasis“ ? :)…

      P.s. kas čia pasidarė jums „kedofobai“ – perėmėt Felikso Dzeržinskio metodus oponentus kaltindami savo nuodemėmis ? :)

     • Apžvalgininko nuomonė

      Andrejau,
      jau tu tik nebesuk į šoną: nebereikia – nebeveiksminga.
      Tuos, aukščiau išvardintus, jau uždarė (ar baigia tai padaryti) ir tai yra teisinga – negalima leisti, kad vešėtų pavojus Lietuvos demokratijai (valstybei).
      Kaip sako autorius – darykite ką nors.
      Padaryta – uždaryti.
      Panašu, kad ir kedofilus pridarys.
      Ir tai bus teisinga (nors draugams iš minėtų rasiejinių kanalų tai ir nepatinka).
      Sėkmės.

 • :D

  prie lovio gera postringauti apie demokratija

 • „Lietuvos teismų supuvimo simbolis yra Venckienė“

  jeigu sąžiningai ir tiesiai šviesiai, Valentinai, tavo tokios nuomonės dvokia. Ir stipriai. Atsiprašau. Jau atsibodo skaityti tokias nesąmones. Gal žinai (turi) faktų apie paimtus kyšius, priimtus skandalingus sprendimus ir kažką panašaus su kuo gali asocijuotis supuvimas būtent teisinėje sistemoje. Aišku pradėsi išvedžioti, kad supuvimas gali būti įvairiai suprastas. Atseit kalbėjimas žodžiu yra baisiau už bet kokius kyšius, o teismo sprendimų nepaisymas ginant savo poziciją yra blogiau už 100 prieštaringų, kvailų ir neteisingų sprendimų priėmimą. Na ir t.t. Bet gi puikiausiai supranti ko sieki tokiomis savo nuomonėmis.

  Valentinai, tavo nuomonės (tokios), yra pagrindinis smarvės šiame tinklaraštyje šaltinis.

  • Valentinas

   Regi, dvokia tavo nuomonė aklai palaikanti garliavos pragarą. Mano nuomonė tau yra tas pats kaip kryžius velniui. Tu bijai. Man irgi nusibodo skaityti tavo nesąmones teisinančias fundamentalius violetinius radikalus, bet ką darysi, visi turi teisę į nuomonę. Laimei tu dar neskanduoji „mirtis pedofilams“, bet anksčiau ar vėliau suprasi, kad įlipai į valtį, kurioje sėdi tokie, kurie stato kartuves ir vykdo linčo teismus. Visuotinė neapykanta „pedofilams“ savo radikalumu, fundamentalumu ir absurdiškumu primena bet kurį radikalų fundamentalistinį judėjimą: islamistus, baskų separatistus, ku klu klaną ir t.t. Šūkiai skirtingi, bet pamatinė motyvacija, viską valdanti neapykanta ir įsitikinimas savo teise vykdyti teisingumą yra praktiškai identiški. Lietuvoje panašus neapykantos paūmėjimas paskutinį kartą įvyko prieš pat karą, kai dabartinių violetinių ideologiniai tėvai išžudė beveik visus Lietuvos žydus. Būk atsargus, jie pakars ir tave jei pasirodysi nepakankamai violetinis ir nepakankamai radikalus.

   • Valentinas

    Viena iš fundamentalizmo ypatybių yra ciniška veidmainystė. Štai koks nors kovotojas už Palestinos laisvę nuo vaikų ligoninės stogo paleidžia raketą į taikų miestą, Izraelis šauna atgal, žūna vaikai, o kovotojai sako „oi kokie negeri žydai, žudo nekaltus mūsų vaikus“. Lygiai ta pati situacija yra ir čia. Grupė asmenų užgrobia vaiką, sąmoningai neperduoda jį motinai, surenka ištikimų fanatikų armiją, kurios tikslas neperduoti vaiko motinai (prisiminkime tą garsųjį Klivečkos šūkį „Neatiduokime mergaitės“), tačiau kalti lieka pareigūnai sąžinigai, pagal įstatymus vykdę savo pareigą. Štai Venckienė stato Kedytę prieš stiklą taip tiesiogiai sudarant galimybę ją sužeisti, jei pareigūnai laužtų duris, verčia ją stebėti išlaisvinimo operaciją taip tiesiogiai sukeliant vaikui stresą, tačiau ciniškų kedofilų demogoginiuose fantazmuose kalti lieka pareigūnai. Regi, kur tu papuolei? Čia vieni žvėrys. Jie buvo pasiruošę paaukoti vaiką, kad tik jis negrįžtų pas mamą! Man tavęs truputį gaila, bet pats kaltas. Naudok savo smegenis, o ne violetinį kefyrą.

   • GIGA

    Valentinai,būk vyras,atakyk be išsisukinėjimų į vieną paprastą klausimą,nors seniai pažindamas tave šiame saite,įsitikinęs,kad jei ir atsakysi,tai sumalsi standartinį „š“. Taigi klausimas – kaip pats,Valentinai,pasielgtum,jei būtum paskirtas savo visą gyvenimą sveiko,bet netikėtai žole paspringusio brolio (jei brolio neturi,tikiuosi tavo laki vaizduotė sugebės tai įsivaizduoti) našlaičio vaiko globėju ir būtum įsitinęs,kad vaiką prievartavo motinos bute?Dar pridėkim,kad prieš tai tavo a.a. brolis parašė daugiau kaip 300 kreipimųsi į įvairias LT teisėtvarkos struktūras,bet buvo praignoruotas.Atiduotum vaiką motinai,prieš tai surinkęs lagaminėlį?Manau,jei sąžiningai atsakysi,ateities diskusija taps konstruktyvi,o ne riksmai apie „patvorinių klaną“

    • Nerimtai

     Matot, šituo atveju be galo sunku patikėti, kad kažkas nežinojo, kaip ir kada „paspringo brolis“. Juo labiau, kad taip pat dabar jau visi žinom, kas tuos skundus rašė.
     Beje, apie tokį „neįtikėtiną paspringimą“ yra gana išsamiai kalbama būsimiesiems vairuotojams per pirmosios pagalbos (ar kaip jie ten vadinasi) kursus .

    • Nuomoné

     GIGA, Valentinas neatsakys, nes atsakymas reikalauja logikos ir žmoniškumo. Kai reikalas prieina prie konkreciu faktu, jis niekada neatsako.

    • Valentinas

     Giga, jau buvau atsakęs į tavo panašų klausimą. Taip, jei aš būčiau šimtą procentų įsitikinęs savo teisumu, aš elgčiausi taip kaip Venckienė. Tačiau yra skirtingi dalykai būti įsitikinusiam savo teisumu ir būti teisiu. Kai kurie žmonės neadekvačiai, neobjektyviai vertina realybę. Šiuo atveju, mano įsitikinimu Venckienė neadekvačiai vertina realybę (kitaip sakant ji šiek tiek pamišusi, kas yra normalu žinant kokius išbandymus jai teko praeiti). Tačiau pamišimas neatleidžia nuo atsakomoybės ir nepaneigia fakto, kad ji tyčiojasi iš teisingumo sistemos.
     Man tavo klausime svarbus kitas aspektas. Taip klausdamas tu pripažįsti, kad pamatinis Venckienės elgesio (t.y. mergaitės neatidavimas, teismų vilkinimas ir t.t.) yra ne „mergaitė nenori“, o įsitikinimas savo teisumu. T.y. Venckienė rimtai galvoja, kad pedofilai tvirkino Kedytę ir kad Stankūnaitė prie to prisidėjo. Todėl iš esmės turime situaciją kai nesutinkama su teismo sprendimu ir visokiomis manipuliacijomis atsisakoma jį vykdyti. Tą ir reikėjo įrodyti. Ačiū.

     • GIGA

      Valentinai,dėkoju už atsakymą tik nelabai suprantu tada ko tu taip pyksti ant Venckienės,jei pats jos vietoje pasielgtum analogiškai? Sutinku,kad tu esi „pateptas“ ir viską žinai geriau nei eiliniai mirtingieji,todėl sau pasiskirta teise nusprendi,kad jos tikėjimai yra neadekvatūs palyginus su tavo žiniomis.Ačiū,bent jau man,tavo pozicija aiški
      Šiaip trumpai galiu papasakoti savo požiūrio dinamiką šioje istorijoje.Kai įvairios televizijos pradėjo rodyt Kedį,besiskundžiantį,kad jo dukrytė buvo tvirkinama,aš į tai nelabai gilinausi,nes irgi paviršutiniškai mąsčiau,kad tai šeimyninių santykių aiškinimasis.Nuomonė pradėjo keistis,pamačius nuotrauką,kur tas pats Kedys,jau a.a. guli karste,po akim mėlynė,o prokurorai aiškina,kad smurto žymių nėra,o žmogus,tik užsidėjo kedus,baltais padais ir nukrito marių pakrantėje žole paspringęs,tų baltų kedų padų taip ir nesusitepęs.Na,o kai baloje nuskendo Ūsas,aišku,sutapimų būna,bet čia jau kaip pats rašai reikia adekvačiai pasverti…Ir kur čia tas adekvatumas,Valentinai,gal tu žinai,girdėjai iš savo pažįstamų rato,dar kokį atvejį,apie ką nors kitą LT paspringusį žole ar baloje prigėrusį? Taip,kad ar tikrai čia įtikėjime esmė? gal atvirkščiai,bet ką galima nuneigti,tik noro ir kietakatiškumo turėk ?

 • o čia – „Garliaviniai atlieka naudingų idiotų vaidmenį“ žmonių grupės įžeidimas dėl jų įsitikinimų, nuomonės. Man asmeniškai dzin, bet kartais pagalvoju jeigu taip pradėti keistis tokiomis nuomonėmis apie vienas kitą. Ar taip būtų diskusija, dėl ko čia mes ir esame, ar tai būtų tiesiog „malonus“ akiai apsišaudymai kažkuo labai maloniu.

  Aš manai nesugebėčiau sukurti tokio žodžio kaip pvz. valentinavi, tada galima garsiai spėti kokį vaidmenį tokie atlieka. Kur, už ka ar už kiek ir t.t. Pabandome? Pasimėtyti? Kolei tinklaraščio autoriui atsibos į tai žiūrėti. Aš tai to visiškai nenoriu, nes norisi diskutuoti, ir tiek.

  • Valentinas

   Naudingas idiotas – normalus politinis terminas. Įtakų grupės naudoja juos siekdamos savo tikslų. Pavyzdžiui dabar tam tikros įtakų grupės išnaudoja žaliuosius kaip „naudingus idiotus“ griaunant atominės elektrinės statybos projektą.
   http://en.wikipedia.org/wiki/Useful_idiot

 • Taškas

  Senas kažkurio galingųjų posakis:

  Demokratija- kai du vilkai ir avinas balsuoja kas bus pietums.

  Klausimas tik kas yra kas.
  Netgi demokratūroje.

 • Taškas

  LŽ prof.Landsbergis rašo :

  Naujosios politinės jėgos – teisėjų korpusas, policijos bendruomenė – šiandien atvirai grasina kritikams.

  • Apžvalgininko nuomonė

   Leiskite suabejoti – šitiems būtų geriausia, kad bylų iš viso nebūtų.
   Jei jau juos ant ko užsiundo, tai tik tokie, kuriuos apibūdinčiau kaip visuomenės daugumos priešus.
   Šitai aš jums galiu patvirtinti pagal savo turimą praktiką, kada žinai, jog yra demokratija (valstybė), kurios tvarka (valstybė) tau leidžia ją ginti ir jei supranti, kad ne tarnautojai yra valstybė, o tvarka, tai pasinaudoji ta tvarka ir apgini visuomenės daugumos interesą per savęs gynimą.
   Kitaip sakant, rungtyniniame procese reikia netingėti įrodinėti ir laimėti įmanoma.
   Bet tik tada, jei pats nepažeidinėji įstatymų.
   Dabar pagal šitą patikrink ar klonio užkampis nepažeidinėja įstatymų?

 • Rolandas Boravskis

  taip su ideologiniu pedikiūru susidėsi ir visai nudebilėsi. kažkoks nebrendilos rašinukas. apsaugok visus nuo tokio PRISIJUNGĖJO… čia taip reikia suprasti, VSD siūlo protestuoti ir kovoti emigracijoje, kol prezidentė lt papildys riebia dalimi afrikiečių per maltą?

  • mielas Rolandai, kadangi tamsta čia naujokas, perspėsiu, kad šiame tinklaraštyje kalbama normalia, žmonių kalba. Ne ta, kuria tamsta su saviškiais kalbate. Tikiuosi, suprasite.

 • Rolandas Boravskis

  aš TAU debile ne „mielas“, o tokia kalba kalbu tik su niekšais

  • Nesakyčiau, kad buvo malonu susipažinti, bet, kaip sakoma, visokių yra – visokių reikia. Tokių kaip tamsta irgi reikia. Tiesa, kur nors kitur. Viso gero.

  • GIGA

   Rolandai,Artūrai čia seno Jūsų konflikto išdava ar tokius jausmus Rolandui sukėlė šis tinklaraštininko rašinys?

   • Giga, R.Boravskio gyvai nesu akyse matęs. Bet įtariu, kad žmogus per daug įsijautė į serialą, kuriame vaidino ir nebesupranta, kad jo jau per TV neberodo. Kitokio paaiškinimo sau nerandu.

 • Rolandas Boravskis

  meluoji niekšeli, bendravom Vanagaitės pinigų plovykloje – „CCCP bunkeryje“ šalia Nemenčinės

  • atsiprašau, buvau pamiršęs. Matyt, tada pasirodėte neįsimenantis. Bet dabar jau tikrai nepamiršiu.

   • Rolandas Boravskis

    na kur tau, tau tada labiau rūpėjo Vanagaitės biznio perspektyvos ir galimybė visa tai paremti biudžetiniais pinigais

    • mielas Rolandai, gal atvėskite, nes paistydamas tokias nesąmones darotės juokingas.

     • Rolandas Boravskis

      šypseną tu keli niekšeli, taip jautriai reaguodamas į mano prisiminimus. tas Vanagaitės „CCCP bunkeris“ lrt žinioje. matyt vegetuodamas lrt taryboje palikai daug „pirštelių“ šia tema. o tą „mielą“, tikiu greitu laiku išsitaturuosi pagarbioje vietoje

     • na, „jautriai“ gal kiek per stipriai pasakyta. Kai labai seniai dirbau Naujosios Vilnios ligoninės vadinamajame „neramiųjų“ skyriuje, iš pradžių į panašius kliedesius reaguodavau, bet po kiek laiko įgijau imunitetą, kuris iki šiol neišnyko.

   • Genijus

    Artūrai (tik neskubėkit susinervint, nes klausiu gana rimtai ir žmogiškai), kodėl gana daug žinomų viešojoje erdvėje žmonių (čia nevertinu tų žmonių lygio) Lietuvoje jūsų patologiškai nekenčia? Klausimas gal kiek retorinis, bet tikrai nesuprantu…
    Ką jūs TOKIO jiems darot? :)
    Man jūs irgi labai nepatinkat tiek dėl tinklaraštyje atsiskleidusių kai kurių būdo savybių, tiek dėl rusofilijos, jau nekalbant apie „santykius“ su Paksu ir Uspaskichu, kuriuos laikau Lietuvos piktžaizdėmis ir priešais. Bet tikrai negalėčiau pasakyti, kad jūsų nekenčiu – tai būtų juokinga :) Kita vertus, mano nuomonė dažnai sutampa su jūsų, publikacijos būna pakankamai įdomios ir aktualios.
    Bet kuo jūs taip kliūvate kad ir šitam aktoriukui?
    Vartodamas žodį nekenčia, turiu omenyje būtent neapykantą, o ne oponavimą, nuomonių nesutapimą, ginčą ir pan.
    Paskaičius Matonio, Užkalnio, Čyvo, Boravskio retoriką, ten tiesiog veržiasi tulžis.
    Kaip jūs pats manote, kodėl? Gi kai kurių jų (beveik) net nesate susitikęs…

    • Rolandas Boravskis

     čia aš račui, ne jums. va matai tuščiagalviuk, kuris viską gadini ir tu pasirodo su psichiatrija susijęs. kiek daug šioje istorijoje psichiatrijos atstovų ir koks niurus sovietinis paveldas

     • Apžvalgininko nuomonė

      Kodėl jums, vaike, neapsiraminus?
      Priminsiu, kad Lietuvoje nuo amžių galioja tvarka, kuri neleidžia chuliganizmo.
      Jei jums ta tvarka nepatinka, tai, gal būt, geresnę galite rasti pas artimus iš kitos šalies?
      Pvz., Lenkijos? :)
      Su geriausiais linkėjimais.

     • Apžvalgininko nuomonė

      Boravski, vaike, – jūs Račą jau apkaltinote nusikaltimų darymu?

     • Valentinas

      Regi, štai šis „aktoriaus“ pasirodymas puikiai iliustruoja mano teiginius apie neapykantos ideologiją valdančią kedofilų stovyklą. Kaip ir sakiau, jei pasirodysi jam nepakankamai violetinis, jis sutraiškys ir tave. Dar neaišku su kuo susidėjai?
      p.s. šis „aktorius“ labai panašus į Putiną išore ir kaip rodo komentarai, vidiniu pasauliūkščiu. Gal Krivickas galėtų kokį serialą sukurpti?

     • Rolandas

      Boravskis pasirodė tiesiog nuostabiai. Tinkama asmenybė diskredituoti bet kokią idėją.

     • Bobutė

      Rolandai,
      O kokią pusę atstovauja p. Boravskis? Gal jis apsimeta atstovaujantis tą idėja, o iš tikrųjų kompromituoja ta idėja „iš vidaus“?
      Ir dar. Ar tikrai vienas ar keli, ar keliasdešimt žmonių, tebunie jie visiški valentinai, gali sukompromituoti idėją? Na,nebent žiūrime ne į idėją, o į tuos kas kalba…

     • Rolandas

      Bobute, man Valentino pozicija visiškai suprantama. Sutinku lažintis, kad tiesa per artimiausius dešimt metų nepaaiškės.Nebent koks istorijos dalyvis, prieš nusišaudamas, atsisveikinimo laiške viską papasakos. Tai kiek ilgai galima negrąžinti dukros Stankūnaitei? Regio irgi norėčiau paklausti. O Valentinas tik teigia (bent aš taip suprantu), kad nuo šio momento policija elgėsi teisingai, o violetiniai – šlykščiai.

     • Bobutė

      Rolandai,

      O aš manau, kad visoje šioje istorijoje visa teisėsauga elgėsi labai šlykščiai ir toks jos elgesys atvedė mus prie šiandieninės situacijos. Ir policija – nėra jokia išimtis. Tereikia prisiminti, berods 2006 metus, kai policijos atstovai išdavė pažymą p. Kedžiui, esą mergaitė buvo seksualiai išnaudojama p. Stankūnaitės namuose. Dabar dėl to vykdomas ikiteisminis tyrimas.
      Argi ne nuo to prasidėjo ši košė?

     • Rolandas

      Bobute, neaiškiai išsireiškiau, pritariu policijos veiksmams po teismo sprendimo grąžinti dukrą. Iki to – visiška betvarkė ir chaosas. Suprasčiau, jei violetiniai nukreiptų savo energiją išaiškinti blogai atlikusius darbą policininkus, siektų griežtų bausmių. Gal tai ir daroma, nežinau. Bet matosi tik bravūriški žygiai tarp dviejų aikščių.

     • Bobutė

      Rolandai,
      Negaliu su Tamsta visiškai sutikti ir šiuo atveju.
      Pirmasis bandymas paimti vaiką ir kaukėtų policininkų (čiut nepasakiau gorilų) veiksmai, mano galva, žemiau kritikos. O ir ten dalyvavusio komisaro (ne)veikimas ir po to sekusi spaudos konferencija – ne ką geriau.
      Antrajame bandyme, kiek mačiau filmuotos medžiagos, irgi turiu pretenzijų. Grasinimai panaudoti gumines kulkas, mano supratimu, buvo visiškai pertekliniai jau nekalbant apie neadekvačios fizinės jėgos naudojimą prieš senas moteris. Be to aiškiai girdėjau, kaip vienas policininkas keikėsi.
      Ar aš turėčiau stengtis, kad jis būtų nubaustas? O gal jo vadai, peržiūrėję įrašus, keikūną turėtų nubausti ir informuoti visuomenę?
      Beje, mitinguotojai gal ir pasoeks, kad būtų atlikti tyrimai dėl pareigūnų veiksmų būtent mitinguodami prie minėtų institucijų…

     • GIGA

      Pritariu išsakytai minčiai,kad toks Boravskio išstojimas čia saite arba tokie „boravskių išstojimai“ gyvenime tik kompromituoja idėjas.Šiaip,tai tikiuosi,kad Rolandas bent trumpai argumentuos savo nuomonę apie A.Račą,gal tada taps aišku,kad žmogui „daėdė“ ir jis,paprasčiausiai,“sprogo“ ?

    • Genijau, nežinau, kodėl pagalvojote, kad tamstos klausimas gali mane sunervinti. Priešingai, jis man pasirodė netgi įdomus:) Bet nežinau, ką atsakyti. Pradėčiau gal nuo to, kad vargu, ar tų, akip tamsta sakote, patologiškai manęs nekenčiančių, yra gana daug. Ir iš jūsų paminėtų ne visi tikriausiai tokie, galbūt išskyrus vieną. Kitiems daugiau poza arba, kaip R.Boravskio atveju, paūmėjimas arba paprasčiausia kultūros stoka.

     Kodėl vis dėlto yra tokių, kam aš nepatinku? Priežasčių gali būti įvairių, bet aš spėčiau, kad dažniausiai nepatinka tai, kad esu įpratęs, atvirai, be užuominų ir vyniojimo į vatą, sakyti tai, ką galvoju. Paprastai tai darau viešai, nesisplėpdamas už kokio nors slapyvardžio ir paprastai konkrečiai įvardiju konkrečius veiksmus, faktus ir asmenis apie kuriuos kalbu. Lietuvoje tai nėra labai įprasta, galbūt tai kartais kelia nepasitenkinimą.

     Dar viena priežastis tikriausiai yra ta, kad nepriklausiau ir nepriklausau jokiam draugų būreliui, klubui, vengiu priėmimų, vakarėlių, draugijų (vieną kartą padariau išimtį ir tas sprendimas tikriausiai nebuvo teisingas). Ta prasme, stengiuosi, draugauti su visais ir su niekuo vienu metu. Daug kam tai nepatinka, nes nuolat atsisakau ką nors pasirašinėti, įsirašinėti į rėmėjų sąrašus, ką nors paremti ar ką nors pasmerkti. Ta prasme, tikriausiai esu sunkiai prognozuojamas, nes dažniausiai žiūriu į faktus, o ne į žmones apie tuos faktus kalbančius. Štai, pavyzdžiui ir vakar gavau pasipiktinusių laiškų iš žmonių, kurie padėjo rinkti parašus prieš Leo LT, kurie siūlo man trauktis iš užimamų pareigų dėl mano požiūrio į Garliavos įvykius:)

     Tai tikriausiai ir tiek.

     Tik gal dar norėčiau pridėti, kad ir tamstos klausime matau tą patį modelį, su kuriuo dažnai pastaruoju metu susiduriu. Pavyzdžiui, tamstos teiginiai, jog esu rusofilas ir „santykiauju“ su R.Paksu ir V.Uspaskichu yra klasikinis Lietuvoje vyraujančio mąstymo ir požiūrio į šiek tiek kitokią, nei dauguma, nuomonę turinčius asmenis. Galėčiau ilgai ir nuobodžiai tamstai aiškinti, kad mano „santykiai“ su R.Paksu ir V.Uspaskichu niekuo nesiskiria nuo „santykių“ su A.Kubiliumi, J.Razma, D.Grybauskaite, V.Adamkumi, A.Brazausku, K.Prunskiene ir daugeliu kitų politikų, tačiau tikriausiai būtų beprasmiška, nes tamsta juk geriau žinote, kad tie „santykiai“ yra kažkuo ypatingi. Taip pat galėčiau ilgai aiškinti, koks yra mano požiūris į Rusiją ir Lietuvos-Rusijos santykius, bet vėlgi nebūtų jokios prasmės, nes tamsta žinote, kad esu rusofilas, tai yra, Rusijos mylėtojas.

     Tad, manau, kad geriau viską palikti taip kaip yra, nes man iš tiesų nei šilta, nei šalta nuo to, ką tamsta apie mane galvojate, lygiai taip pat, kaip man nei šilta nei šalta dėl to, ką apie mane galvoja Matonis, Užkalnis, Čyvas ar Boravskis ir kiti „nekentėjai“. Jie visi man įdomūs tik tiek, kiek tai susiję su mano darbo ar asmeniniais interesais. Ar, pavyzdžiui, kaip R.Boravskio atveju – kaip visuomenės nario interesais: niekada neisiu ir niekada niekam nesiūlysiu į spektaklį, kuriame vaidina atmatų leksiką naudojantis aktorius. Kaip, pavyzdžiui, niekad nebalsuosiu už politikos atmatą A.Zuoką, kuris teismo pripažintas kyšininku. Juk turiu teisę rinktis, ar ne? Bet tai racionalus ir sąmoningas, o ne emocinis pasirinkimas.

     • Rolandas Boravskis

      kiek suprantu po „Apžvalgininko nuomonė“ slepiasi koks ideologinis „valatka“, bet greičiausiai nedabrendelis, kuris nieko neraukia istorijoje, jei seilėjasi tokiais musės pirsčiojimais: „Priminsiu, kad Lietuvoje nuo amžių galioja tvarka, kuri neleidžia chuliganizmo“. kokiose kultūrinių pelėsių sueigose prisigraibėte tokių sakinukų? kas tau vaike, prikišo tokių nesamonių, kad tu visą lt istoriją gatavas paversti sustingusiais paminklais ir stabais. tikiu, kad iš tokio galima sulaukti panašių sovietinių pareiškimų: „kad Lietuvoje nuo amžių nebuvo sekso“ arba „Žigimantas Augustas niekada negadino oro“ :) o tuščiagalviukas račas, jau labai stengiasi pasirodyti kultūros guru, su tokiu tuščiu pagrindu. taip stumdamas temą apie savo nusikaltimus į paraštes :) rimtas veidas piliečiai mieščionys, tai dar ne proto požymis. būtent su šia veido išraiška daromi didžiausi nusikaltimai pasaulyje.

     • Genijus

      Ačiū už atsakymą.
      Nesiginčysiu čia dėl to, ką aš žinau, o ko nežinau, tik manau. Tiesiog susidarau įspūdį iš visų rašinių ir komentarų (o jų čia jau perskaičiau gyvą galybę), ir tiek. Iš kitos pusės, naudojant jūsų metodą, galima išsiginti bet kokių pažiūrų, nuomonių, įsitikinimų ir likti išvis be jų :) Tokiu būdu ir koks nors Brazauskas savo laiku galėjo pareikšti, kad tūlo Lietuvos piliečio teiginys, jog jis linkęs į korupciją, stagnaciją ir pan., yra visiškas šmeižtas ir netiesa. Nes tas pilietis nesugebėtų įrodyti, jog Brazauskas kur nors viešai sakė ar rašė, kad myli ir pateisina korupciją ir stagnaciją. Bet realybė…
      Nuomonė apie žmogų neatsiranda iš niekur. Čia tik nepagalvokit, kad aš jus lyginu su Brazausku :)
      Kad jūsų nejaudina svetima nuomonė apie jus, tai yra gera savybė. Na, dažniausiai gera :)
      Lygiai taip pat manęs nejaudina nei jūsų, nei kieno nors kito nuomonė apie mane, šiuo atveju, kaip apie internetinį personažą, o jeigu būtume pažįstami realiai – vis tiek nejaudintų :)
      Bet va paminėtieji tipai, jų leksika, manieros – argi tai tik jų „nuomonė“ apie jus? Man čia kvepia šiokia tokia patologija. Ir prašymusi į snukį, jeigu jau taip išsireiškus kalba, artimesne jų kalbai :) Ypač į snukį prašosi Užkalnis, beje, ne tik nuo jūsų :) Gal kada ir gaus. Būtų labai politiškai nekorektiška ir pan., bet užtat teisinga. Ir kaip čia neapgailestausi žmogus, kad Lietuvoj teisingumą vykdo teismai… :))
      Tą žinodami, tokie užkalniai ir vemia savo nuodus.

     • Genijau, palyginimas su A.Brazausku nėra korektiškas. Vien jau „Draugystės“ pakanka iliustruoti A.Brazausko požiūrį į korupciją. Beje spręsti apie žmones geriau ne iš to, ką jie kalba, o iš jų konkrečių veiksmų. O jei turite kokių nors priekaištų ar abejonių dėl manųjų, klokite. Beje, dėl nuomonių atsiradimo, tai tamsta ne visai teisus – dažnai jos būtent atsiranda iš niekur, tai yra, tiesiog iš liguistos fantazijos.

     • Genijus

      Taigi nelyginu, Artūrai, pats parašiau :)
      Kaip pratęs, pavartojau radikalesnį pavyzdį, nes tokie ryškiau išreiškia norimą perteikti mintį. Bet tikrai nelyginu nė iš tolo… Mano supratimu, esate doras pilietis, nepaisant kai kurių dalykų, kas man nepatinka. O AMB… Geriau patylėsiu, nes tuoj sujudės tie, kuriems apie mirusį gerai arba nieko.
      Beje, man labai patiko jūsų kažkuriame komentare apie Brazauską aliuzija į Hitlerį ir berods Staliną, kurie irgi mirę… Tarp kitko – irgi radikalus išsireiškimas (mano mėgiamo stiliaus), bet labai teisingas. Man atrodo, aš jį netgi esu kažkokioje diskusijoje pavartojęs realiai, ne internete. Persiprašau už autorines teises, ckant… :)

     • Fredis*

      Genijau, pabandyk paaiškinti šią savo teksto dalį: „užkalniai vemia savo nuodus“.
      Pateik nors vieną pavyzdį. Kiek teko skaityti Andriaus tektų, tai viskas ten parašyta gerai ir teisingai, tekstuose vyrauja siekis skaitytojams įskiepyti asmeninę atsakomybę, meilę Tėvynei ir nesitikėti pinigų lietaus iš dangaus. Paskutinė apybraiža iš Garliavos, esminio Lietuvos klausimo, irgi yra visiškai priimtina, nugludinta kaip deimantas. Siūlau atsipūsti – Andrius Užkalnis yra geras ir teisingas vyras.
      Yra toks posakis: bijome tų, kurių nepažįstame. Susipažinkite, paspauskite vienas kitam ranką ir baimė praeis („vemti nuodais“ nereikės).

     • Genijus

      Teikiu pavyzdį.
      A. Užkalnis apie A. Račą (šaltinis protokolai.com):
      „Na, jis man ne “Artūras”, bet anksčiau aptartuoju atveju man yra problema ne su pačiu priešinimusi neteisėtumui, o dėl socialiai neprisitaikiusio psichopato skundikiškos fiksacijos. Galima šiukšles pakelti ir įmesti į šiukšlių dėžę, o galima organizuoti piketą prie Savivaldybės su plakatais “Prašau iššluoti šiukšles!” ir reikalauti bausmių nešluojantiems.
      Be to, ta reptilija pagal prigimtį negali būti teisi. Net jei jis parašytų, kad šiandien pirmadienis, vistiek tai būtų melas. Tai tokia neeuklidinė logika, bet ano atsilupėlio atžvilgiu net erdvė ir laikas išsilenkia kitaip, kaip nuo rudosios skylės.“
      P.S. Gal Artūras šito netgi nematęs?..

     • Genijau, nemačiau, nes pastaruoju metu nustojau Užkalnį skaityti – jis jau kokius tris mėnesius kompiliuoja tekstus iš to, ką buvo anksčiau parašęs, keisdamas tik pavadinimus. Totali nuobodybė. Bet nelabai suprantu, ką šitas tamstos cituojamas pasąmonės srautas iliustruoja? Kad Užkalnis panašus į Boravskį? Tai tą aš jau seniai žinojau:)

     • Genijus

      Čia buvo skirta Fredžiui*, nes jis prašė Užkalnio vėmimo nuodais pavyzdžio.
      Jūs tą pavadinote pasąmonės srautu, kas, mano nuomone, yra pernelyg švelnu :)
      Leksika – siaubinga. Bandoma pavaizduoti didelę „rašytojo nepriklausomybę“ ir plunksnos įmantrumą, bet aš matau tik neapykantą ir chamizmą. Nemalonu net man, nevengiančiam kategoriškų išsireiškimų.

     • GIGA

      Manau,kad Užkalniui paprasčiausiai pavydima.Kurį laiką buvau dingęs iš šio tinklapio,gal Artūras ir buvo čia kažkaip pagrindęs savo nuomonę apie Užkalnį,bet kiek paskaičiau,tai viskas sukasi daugmaž apie tai,kad jis „tipo žurnalistas“,t.y. ne toks tikras kaip kiti,tame tarpe mūsų gerbiamas tinklaraštininkas.Gal tai ir tiesa,bet jei koks „tipo dainininkas“ Sel’as surenka tūkstantines sales,o kažkoks muzikos akademijos doktorantas rėktų,kad jis tikresnis,o Selas – nulis,kvepėtų pažeistom ambicijom ar net veidmainiškumu…

     • suomis

      Bet yra vienas momentas, kad populiarumas dar nereiškia, jog yra kokybės rodiklis.

     • GIGA

      Be abejo populiarumas tai ne butinai kokybe,bet jei zmonems patinka,tai kodel,maziau patinkantys,turi tai smerkti? Galima bandyt gincytis del tautos skonio,kad pvz Civilyte ar Meskela nesurenka tiek publikos kiek Radzi:),bet ar del to reikia i suns dienas deti pastaraji? Kiek as suprantu su Uzkalniu panasi situacija yra -na per greitai „nusvito“ Lietuvos padangeje,na abjotinos kokybes knygeles parase ar laida veda,na pasisako kita karta ne visai kazkam priimtinai,bet,kodel ant jo taip „backa rident“?

     • suomis

      Sutinku. Bet kaip ant jo „bačkos nerident“, kai ir jis pradėjo didaktika užsiiminėt. Turim, mes, ne vieną, pretenduojantį į „dievo pirštus“. :) Užkalnis dar galėtų paaugti, prieš didagtika užsiiminėjant.

 • Algirdas

  Islandija savo problemas issprende paprastai: nacionalizavo bankus, isvaike vyriausybe ir perrase konstitucija. http://mixednews.ru/archives/18204

 • Šis Artūro Račo pasiūlymas, nors pateiktas su aštroka pašaipa, mitinguose dalyvaujančius žmones kiek žeminančia forma, yra geras,teisingas, racionalus, todėl jo pasiūlymą siūlau priimti ir steigti Seimo rinkimams „Lietuvos sąrašą“, kaip kad siūlė D.Kuolys.

  • mielas Nagli, labai geras pasiūlymas. Labai tikiuosi, kad taip ir padarysite. Ir tada jau labai greitai – spalio mėnesį, bus atsakyta į visus klausimus apie tai, kokios Lietuvos nori rinkėjai.

 • Rytis I

  Šaukiančiųjų kinkadreba yra gal truputį juokinga, truputį per marga, truputį dar neprofesionalu, bet tame šiaip nesimato ir nieko smerktino. Bet štai kai nekurios pilvadribės valdžios struktūros pradeda drebinti kinkas dėl mitingų, eisenų bei pilietiško saviorganizavimosi, kai rengiami vieši teismai prieš adekvačius rodytus organizatorius, – va čia tai tikrai juokinga…

  • Rytis I

   Pamiršau užsiprenumeruoti..

 • Nuomoné

  Visgi keista.

 • Pilietis

  Pono Račo , teisingumo ir Lietuvos mergaitės istorijoje ,,gulinčio po medžiu“ liga- narciziškumas ir individualizmas.
  Jo tekstai rodo tam tikros šalies inteligentų grupės dvasinį- dorovinį išsisigimimą.. Jie mano, kad oligarchiniams dariniams ir nomenklatūrai galabinat pilietinę Lietuvą tokia ,,stovinčio ar gulinčio (pono Artūro atveju:) ) pozicija rodo kažką solidaus ar rimto..Bet tai bailių ir moralinių menkystų pozicija…
  Trečiuo kelio nėra: arba vertybėse nepasiklydę intelgentai eina su dar vilties atgauti valstybę nepraradusia Tautos dalimi arba tylėjimu bei pritarimu talkina ,,valdomos demokratijos“ santvarkai…
  Račas siunta ,nes mato,kad jis neturi jokio autoriteto demokratiškai nusiteikusios pilietinės visuomenės tarpe, o jos vėlianešiams- pilietiškai subrendusiems garbingiems inteligentams, pavydi juodai ir subtiliai dergia juos vedamas to niekingo pasamoningo jausmo..

  • mielas pilieti, dar šiandien rašiau apie savo patirtį dirbant su tais, kuriems paūmėja ir kurie mėgsta diagnozuoti. Nebesikartosiu, galite susirasti. Bet, pasinaudodamas proga, pareikšiu susižavėjimą tamstos drąsa ir moralinėmis vertybėmis. Kartu reikšdamas gilią užuojautą.

 • bang

  „…nepriklausiau ir nepriklausau jokiam draugų būreliui, klubui, vengiu priėmimų, vakarėlių, draugijų (vieną kartą padariau išimtį ir tas sprendimas tikriausiai nebuvo teisingas…“

  Norisi tikėti, kad pagaliau suprasta klaida dėl Uspaskicho jubiliejaus. Kitaip teiginys „…santykiai” su R.Paksu ir V.Uspaskichu niekuo nesiskiria nuo “santykių” su A.Kubiliumi, J.Razma, D.Grybauskaite, V.Adamkumi…“ man visiškai nesuprantamas.

  • Nuomoné

   Ar po metu kitu nerasime cia irašo : „mergaités istorijoje tiesos vardan nenuveikiau nieko ir tas sprendimas tikriausiai nebuvo teisinga“.
   Tai kas geriau: daryti ka nors su galimybe suklysti ar nedaryti nieko su ta pacia galimybe suklysti?

 • Valentinai, pirmiausiai atsiprašau, kad tik dabar atsakau. Neturėjau galimybių.

  Taigi, pirmiausiai aš nebijau. Bijočiau nerašyčiau čia komentarų. Nes manau, kad tas procesas kuris užsisuko, kai persekiojama TV3, atskiri žurnalistai, L.Žinių redaktorius, tasoma ir tampoma Alfa, visuomenininkai kviečiami į teismus už nereikšmingus taisytinos susirinkimų kontrolės pažeidimus, visa tai pasieks ir eilinius piliečius. Taip manau. Ir beveik įsitikinęs. Tarp kitko galima palyginti su LEO istorija. Ar kažkas panašaus turiu omeny spaudimą tada buvo. Manau ne.

  Dėl violetinių ir visų šio sukurpto termino išvedžiojimų. Pirmiausiai nesijaučiu jokiu violetiniu. Maža to, visus pačius įvairiausius pritempimus ir išplėtojimus laikau daugiau ar mažiau įžeidžiančius žmonių garbę ir orumą. Šiaip tai nieko naujo. Tai mūsų pakankamai išskirtinė tautinė savybė. Apbliauti kaimyną. Kodėl aš nepakenčiu tyčiojimosi būtent iš N.Venckienės. Todėl, kad tarkim „rudieji“ nesugebėjo per visą tą laiką atkapstyti nors mažiausią jos darbo broką. Tiesioginį. Nesugebėjo rasti absoliučiai jokio kompromato (išskyrus kažkokią vieną keistą istoriją). Tas netgi mane stebina. Nes tikrai negalvojau, kad teisminėje sistemoje tokioje Lietuvoje įmanoma, kad žmogus niekur nesukluptų ar neprikluptų pats nors vieną kartą. Taigi jūs gindami teisinės valstybės pagrindus dergiat LR teisėją. Už ką? Už tai, kad gi gina savo įsitikinimus, už tai, kad ji kovoja už savo dukterėčią? Normalioje civilizuotoje šalyje, net ir netikint visa šia istorija toks žmogus būtų vertas pagarbos. Už tai kaip nepasiduoda, už tai kaip atkakliai siekia savo. Ir tai yra konstitucinės to žmogaus teisės. Mūsų kaime gi nieko naujo. Išsišokėliai pasmerkiami pajuokai. Pajuokai tai pajuokai, bet tokio dergimo kiek prikurta apie šią moterį jau senai neteko matyti. Įsijautėt, Valentinai, įsijautėt. Žinot, kad jėga jūsų pusėje. Žinot, kad nebus persekiojimo už garbės ir orumo įžeidimą. Nes ta pati teisininkų bendruomenė atidavė savo narį viešam dergimui. Pabandome dabar iš kokio teisėjų sąrašo paimti atsitiktinį teisėją ir nors pusė tiek be jokio pagrindo prikurti kas buvo prikurta apie N.Venckienę. Pasižiūrim kas už tai bus?

  Beje tu kalbi apie neapykantą. Pasižiūrėk į savo komentarus. Pasižiūrėk į mano. Pasverk kur kiek neapykantos. Parodyk kur aš žavėjausi D.Kedžiu? Kur aš raginau susidoroti su L.Stankūnaite? Parodyk. Parodyk apskritai raginimus fiziškai susidoroti su L.Stankūnaite. Jeigu jau kalba apie pasekėjus, garbintojus, (šlovintojus) tai nori aš tave priskirsiu gaujai? Esate Valatkinių gauja. Tie kurie įvairiausiais lygiais pagal komandą ar savanoriškai pasiruošę pulti kokį nors objektą. Štai prezidentė – fas, 2 A4 teksto paruošta, štai koks A.Kubilius – fas. Pasipila tekstai. Štai dabar N.Venckienė – pirmyn. Štai kur gauja Valentinai. Rudųjų gauja. O R.Valatka kaip idėjinis lyderis ir mokytojas. Taigi Valentinai, pasinaudosiu tavo žodžiais, štai kur tu dabar įpuolei. Apsižiūrėk. Iki kokių analogijų nusiritai. Nacistai, žydai, palestina ir t.t.

  Atskira šneka apie vietovardžių naudojimą tokio lygio teplionėse. Aš labai stebiuosi kaip Garliavoje neatsiranda pilietiškų žmonių kurie kreiptųsi į miestelio valdžią su pareikalavimu ginti miesto garbę. Jeigu reikia ir per teismus. Kaip tik nelinksniuojamas šis vietovardis. Ir kokiu pagrindu? Kokiu pagrindu žmogus gyvenantis Garliavoje, t.y. garliavietis, turi jaustis žeminamas kartu su net ne Garliavoje gyvenančia N.Venckiene? O nori aš prasibėgsiu ir išrankiosiu vien tavo įžeidžiančius komentarus kuriuose panaudotas šis vietovardis? A? Kiek tai atitinka tavo išsilavinimą ir kiek tai apskritai teisinga? O juk galėtų truktelt kokį .rytą per teismą ir nors duobes gatvėse susitvarkyti. Juk yra verslas ir šiaip žmonių atskirai ir viso miesto visuomenės garbė ir orumas. Tą patį turėtų padaryti ir N.Venckienė konkrečiai ir kiekvienas jos šeimos narys apskritai. Už kiekvieną šmeižtą pirmyn į teismą. Gal tada žmonės truputi apsiramins. Pasiruošęs pamatyti vienoje vietoje vien ką pats prikūrei apie šią moterį? Ir už tai atsakyti? Ar jautiesi, kad tave apgins. O čia tiek minčių priskaldei, ko čia tik neprišnekėjai.

  Valentinai, čia ne tokia auditorija, kad apsimokėtų prastuminėti viešųjų ryšių akcijas. Ir naudoti visokias klišes. Labai mažas diskusijų klubas, susiformavęs tinklaraščio pagrindu. Buk mielas, na apsiramink šiek tiek su tokiais išvedžiojamais ir analogijomis. Nes patikėk, yra ir be tavęs žmonių sugebančių labai savotiškai sugretinti skirtingus dalykus ir reiškinius. Tik va kam to reikia.

  • Bobutė

   Vis bandote, p.Regi?

   Bijau,kad nieko Tamstai nesigaus…:)

   • Bobute, reikia bandyti, tiesiog pabodo tokias nesąmones skaityti. Dar suprasčiau jeigu žmogus už tai pinigus gautų, darbas yra darbas, kokių tik darbų nebūna.

    Nuomone, man kartais nesunku, tiesiog.

    Beje, o čia tai teplionės:

    http://www.alfa.lt/straipsnis/14675153/Rietenos..Uzkalnis..teslius..Valiukaite..patvorine.mymra=2012-05-30_18-09/

    • Bobutė

     Rolandai,
     Paskaitykit Regio nuorodą. Pasirodo p. Borovskis palyginus su antivioletiniu Užkalniu yra baltas ir pūkuotas…:)

     • Rolandas

      Negaliu nesutikti, gerbiamoji, tikrai, Boravskis palyginus tik miauksi ir murkia.
      Bet gi žiba šviečia Užkalnio talentas. Moka ir gali žmogus keiktis ir purvu drabstytis. Tik graudu, kad jam televizijoje ir dienraščiuse vietos atsiranda.

    • Bobutė

     Beje, geras straipsnis alfoje-Tie-SOS.
     Juokiausi…:)

     • Taškas

      Nekuklu, bet smalsu.

      Ar yra Tie- SOS 43 minutėje

      (temoje KUOLIO NAUJIENOS Gegužė 30, 2012 10:33 vakare)

     • Bobutė

      Aš apie straipsnį kur ant grindinio rašė Tiesos, o naktimis tą užrašą vis nuplauna.
      O Jūs Taške apie ką?

     • Taškas

      Kitoje temoje įdėjau gal įdomią nuorodą

     • Bobutė

      Jūs apie „Sąmokslo teoriją“ ir ten pavardintus inicialus ir pavardes komentaruose.
      Aš nežinau kiek yen tiesos.
      Tiesa, keista, kad jokios reakcijos iš ten paminėtų. O tai gali kai reikšti, nors gali ir nieko nereikšti.

    • Rytis I

     Regi, šiaip jau bandyt nebėra ką. Manau, abiejų pusių argumentai išdėsti daug sykių ir įvairiomis formomis. Situacija ginčui neįprasta ir gal juokinga tuom, kad viena pusė turi daug klausimų, o kita – tuos klausimus visiškai ignoruoja, laiko juos nereikšmingais. Vaikas turi daug klausimų, bet tėvas neturi laiko atsakymams ir pasakojimams. Tad vaikis eina klausti į gatvę… ir prisiplaka prie kokios banditų šaikos, nes jie viską „žino“. Tai va, antrųjų teiginiai globalūs, procesinės ir gyvenimiškos detalės (smulkmenos) jų nejaudina, atseit tai vien prokuroro ar teisėjo Kondratjevo su Varsackiu reikalas (Kiek tas reikalas juos jaudina, gerai iliustruoja press konferencijos su bajerius mėtančiais prokurorais, po kokių manau normalioje šalyje jų pagrindinis lėktų von).
     Tai va, šiaip vaikis visada pasiruošęs grįžti namo. Paliks banditų „šaiką“, grįš į gimtuosius namus – jei tėvas teiksis atsakyti bent į trečdalį kamuojančių klausimų, į likusius gal jau pavyks atsakyti pačiam.
     P.S. čia kalba kolkas tik apie laikotarpį iki vaiko paėmimo.

     • suomis

      Bet galima situaciją matyti kitu kampu. Tėvai turi daug klausimų į kuriuos vaikai neturi atsakymų ir visaip išsisukinėja. Vaikai taip užsižaidė, policininkus ir prokurorus, kad jau tenka ir tėveliams įsikišti. Nes vaikučiai, kuo toliau, tuo didesnį vežimą malkų priskaldo ir infantiliai, nebematydami išeities, pradeda SLĖPTI galus. Maža to, pradeda kaltinti tėvus, kad dėl visko kalti jie. :D

     • Rytis I

      Tamsta turbūt griežtas tėvas :)

     • suomis

      Patikėkt – ne. Esu netgi labai liberalus, bet tvarka yra tvarka. Nepradedi juk namo statyti nuo stogo. :)

     • suomis

      Aišku, galime leisti, vaikams, žaisti su degtukais, bet tada turėsime susitaikyti su pasekmėmis. Turtingai gyvenam, kad namų negaila?

     • Rytis I

      Paslėpti degtukai anksčiau vėliau būna surasti. Reiktų ieškoti ir kitokių variantų patenkinti vaikišką smalsumą. Pvz., žmogiškai paaiškinti, kas tai yra degtukai. Kitaip nuo vaikų (garliavinių) teks paslėpti labai daug ką… net miltus.

     • suomis

      Aš turiu minty, kad vaikų vaidmenį atlieka valdžia(prezidentai, seimeriai, prokurorai), nes hierarchiniu požiūriu Tauta aukščiau valdžios. Kvaili vaikai galvoja, kad jie aukščiau už tėvus.

  • Nuomoné

   Regi,
   Su visa pagarba manau pasikaršciavote. Visi juk žino, kad valentinai už savo žodžius neatsako. Gaila, bet taip jau yra.

   • Bobutė

    Neatsako tik visiški valentinai… O čia būtent toks atvejis…

  • Valentinas

   Regi, tave laikau nevisiškai beviltišku ir išlaikiusiu proto likučius (skirtingai nuo visokių bobučių ir kitų nereikšmingų komentatorių). Tačiau matau, kad nieko nesupratai ką rašiau ir vis dar esi užvaldytas romantintiškų fantazijų apie gerąją teisėją, kuri dukterėčią gelbėjo. Vadinti mane valatkiniu daugiau nei juokinga, nes Valatką laikau didesniu blogiu nei violetinius. Tačiau, tampyti šią istoriją man jau nusibodo, oficialiai atsisakau pastangų tau atverti akis ir palieku tave klaidžioti violetiniame rūke, nes tau tai patinka, o negali juk drausti žmogui daryti tai kas patinka. Nuo kai kurių ligų žmogus privalo išsigydyti pats ir tau to linkiu.
   Kedytė su mama laimingai gyvena, tikėkimės, kad violetinis košmaras nepaliks jai neišdildomų pokyčių psichikoje. Daugiau šia tema nebepasisakysiu, nebent pasirodys naujų duomenų. Saldžių violetinių sapnų.

   • Bobutė

    Va taip vat, Regi.

    Ką ir reikėjo įrodyti…:)

   • Valentinai, gal ir gerai (kad daugiau šia tema nebe pasisakysi). Bent jau mano galva pradeda trukti elementaraus adekvatumo.

    Beje ką galvoji apie tai? Jeigu spontaniškai kiltų tokia pilietinė akcija. Išrenkam iš R.Valatkos kūrinių, to pačio .ryto veikėjų ir kitų, vietas kur įžeidžiančiai paminėta Garliava, sudarom tokį sąrašiuką, paskelbiam viešai, gal ir Artūras sutiks paskelbti ir siunčiam pirmiausiai visoms Garliavos valdžios institucijoms o toliau eiliniams žmonėms, verslininkams ir t.t. Su labai elementariu klausimu – Garliavieti, ar neatsibodo?

    • suomis

     Tai būtų dinamitas. :DDD

     • Greičiausiai ne. Gal tokia istorija būtų tik precendentas. Įdomu daugelis aspektų. Ar apskritai įmanoma, kad tokio miestelio bendruomenė gintų savo garbę ir orumą prieš tokius žiniasklaidos gigantus kaip .rytas ir 15min. Ar apskritai žmonės jaučiasi apdergti ir dergiami. Gal tai normalu, suprantama ir priimtina?

   • Majoras Tomas

    Iš kur jūs žinote kaip gyvena Kedytė? Ji pati jums taip sakė?

 • Nuomoné

  Mielas A.Racai,
  Na niekaip nesuprantu Jusu. Cia Jus raginate pasikliauti valdzia, cia Jus vél prisimenate „Draugyste“ ir su ja susijusius aukšciausius šalies pareigunus, kitaip tariant, ta pacia valdžia, kuri metu metus žagino musu pasitikéjima šlykšciausiais budais. :(
  Bukit geras, paaiškinkit ka aš praleidau.

 • Račo tinklapio draugijos spalvos

  A.R. tinklaraštį pavertė savo asmeniui palankių konformistų saviraiškos vieta..
  Kas jo ,,genialumo” ir pataikūniškos korumpuotai valdžiai pozicijos neliaupsina -tas neilgai čia toleruojamas…
  Regis jo išsipilietinimas prasidėjo valdžiai padovanojus jam BNS kėdę..Artūras pateisino jos lūkesčius..:)Taip, toliau ir vinguriuokit, mielas Narcizai… A.a. K. Člinskas tuo ir aiškino Račo susitaikymą su oligarchiniu Leo išardymu.Tylėjo papirktas kėdute…
  Po Leo.lt istorijos ,numetus kaulą- kėdę reikia atidirbti ir iš demokratiškai nusiteikusio drąsaus žmogaus įvyko virsmas į tariamą valdžiažmogių oponentą..
  Rolandai, nesivargink parsidavėlio Narcizo nepakeisi…Jis pasirinko savo šunkelį ir kiūtins juo, kol naujo kaulo kas nenumes..

  • mielas spalvotasis, aš nesuprantu, kas jums visiems darosi. Lyg ir ne pilnatis, ir magnetinių audrų lyg ir nepranešė, o blūdijate kaio mietu per galvą gavę. Pabandykite pažiūrėti į save iš šalies.

 • Majoras Tomas

  Atremti jūsų argumentus, pone Račai, labai lengva (tik neužmirškite pažado). Esmė ta, kad jūs žiūrite į valstybę per kažin kokią azijietišką ar bent jau rusišką prizmę. Štai, pavyzdžiui, mūsų kaimynų rinkiminis šūkis: „Putino planas – Rusijos pergalė“. Ką tai reiškia? Ogi tai, kad Putinas ir Rusijas – vienas ir tas pats, ir būtent todėl mitingų dalyviai buvo vadinami išdavikais, tėvynės priešais ir t.t., nors prieš tėvynę jie, gink Dieve, nemaištauja, jie maištauja prieš tą tėvynę užvaldžiusią gaują. Lygiai tas pats ir Lietuvos atveju: jūsų išvardinti asmenys nekovoja prieš valstybę, jie tiesiog nori sužinoti tiesą, o jei prieš kažką ir kovoja, tai prieš tam tikrose valstybės institucijose sėdinčius veikėjus. Iš kur jūs ištraukėte, kad jie nekenčia savo valstybės? Kritikuoti VSD ar VRM dėdes reiškia nekęsti Lietuvos? Nuo kada tie valdininkai yra Lietuva? Apie aktorius ir kitus menininkus apskritai nusikalbėjote: jie pagal jus taip pat yra valdininkai? Kodėl jie turėtų atsisakyti honorarų? Juk ne valstybė juos jiems moka. Na ir šiaip: pagal jūsų koncepciją joks pilietinis pasipriešinimas turėtų būti neįmanomas (nebent pensininkas turėtų protestuoti neimdamas pensijos). O protestuoti šiandien tikrai priežasčių pakanka. Štai jums, kaip žurnalistui, nekyla noras protestuoti prieš tai, kad prezidentūros reikalavimu buvo pašalintas „Lietuvos žinių“ redaktorius? Nematote čia grėsmės žodžio laisvei? O gal tiesiog nesinori šiltos vietelės išmainyti į abejotinos sėkmės kovotoją už tam tikras vertybes dalią?

 • Andrius

  Gal p. Račas teiktųs paaiškinti, kuo jam Sorošas neįtinka? Kaip jis šiame kontekste susijęs su „Piliečių santalkos“ demokratiškai reiškiamu nepasitenkinimu? Jei niekaip, tai kokia prasmė tą Sorošą minėt? Jis ką, BNS vadovo kėdės koją graužia?

 • zipp

  Maniau kad galesiu diskutuoti autoriaus teiginius, bet paskaiciau ir nutariau nesivarginti. Demagogija paprastai daroma pasitelkiant retorika, klaidinancia logika ar psichologines ir emocines apeliacijas. Autoriaus straipsnelyje nerasta net geros demagogijos, o tik tokia … siaip sau, Pakso lygiu (neatsitiktinumas?). Vargintis del Raco demagogijos? #nusiziovauju#
  Manau, kad ne.

 • Pingback: T.Viluckas. Kodėl per 20 metų taip lengvai viską pamirštame? | Alkas.lt()

 • Pingback: A. Račas apie pasitikėjimą ir pilietiškumą « Arka()