Naujasis LRT Tarybos pirmininkas: yra vilties

LRT tarybai nuo šiol vadovaus Dainius Radzevičius.

Rinkimai vyko uždarame posėdyje, tad apie jų eigą pasakyti nieko negaliu.

Tačiau tikriausiai galiu pasakyti, kad tikiuosi, jog pradėjus dirbti naujam pirmininkui, tarybos veiklos pobūdis šiek tiek pasikeis.

Pirmiausia tikiuosi, kad tarybai nuo šiol tikrai vadovaus pirmininkas, o ne LRT generalinis direktorius.

Taip pat tikiuosi, kad taryba prisimins, kad būtent jai, o ne LRT administracijai yra pavesta formuoti LRT programų strategiją, nustatyti programų mastą ir – kas svarbiausia – struktūrą. Suprantu, kad tai neįvyks staiga, tačiau labai tikiuosi, kad, pavyzdžiui, kitąmet, LRT administracija, skelbdama konkursus laidoms ne tik kad informuos apie tai tarybą, bet ir skelbs tuos konkursus pagal tarybos suformuotą strategiją.

Tikiuosi, kad pradėjus vadovauti naujam pirmininkui, taryba nebebus verčiama priimti sprendimų dėl automobilių perėmimo ar reklaminių laidų įtraukimo į tinklelį, kad naujasis pirmininkas darys viską, kad tarybos sprendimai būtų visada vykdomi.

Taip pat tikiuosi, kad vadovaujant naujam pirmininkui Lietuvos televizijoje bus daugiau nuomonių įvairovės. Bent jau tiek, kiek jos yra Lietuvos radijuje.

Viliuosi, kad bus daugiau skaidrumo, kurio LRT šiandien tikrai trūksta.

Šiaip ar taip – jei neklystu – tai D.Radzevičius bus pirmasis LRT tarybos pirmininkas, turintis žurnalistinio darbo patirties. Tai svarbu, nes LRT yra žiniasklaidos priemonė.

Tiesa, galbūt pokyčių reikės palaukti. Gal keletą mėnesių, o gal šiek tiek ilgiau.

Bet juk geriau, kai yra vilties?

(7 balsų, vidurkis: 3,86 iš 5)
Loading...