Naujasis LRT Tarybos pirmininkas: yra vilties

LRT tarybai nuo šiol vadovaus Dainius Radzevičius.

Rinkimai vyko uždarame posėdyje, tad apie jų eigą pasakyti nieko negaliu.

Tačiau tikriausiai galiu pasakyti, kad tikiuosi, jog pradėjus dirbti naujam pirmininkui, tarybos veiklos pobūdis šiek tiek pasikeis.

Pirmiausia tikiuosi, kad tarybai nuo šiol tikrai vadovaus pirmininkas, o ne LRT generalinis direktorius.

Taip pat tikiuosi, kad taryba prisimins, kad būtent jai, o ne LRT administracijai yra pavesta formuoti LRT programų strategiją, nustatyti programų mastą ir – kas svarbiausia – struktūrą. Suprantu, kad tai neįvyks staiga, tačiau labai tikiuosi, kad, pavyzdžiui, kitąmet, LRT administracija, skelbdama konkursus laidoms ne tik kad informuos apie tai tarybą, bet ir skelbs tuos konkursus pagal tarybos suformuotą strategiją.

Tikiuosi, kad pradėjus vadovauti naujam pirmininkui, taryba nebebus verčiama priimti sprendimų dėl automobilių perėmimo ar reklaminių laidų įtraukimo į tinklelį, kad naujasis pirmininkas darys viską, kad tarybos sprendimai būtų visada vykdomi.

Taip pat tikiuosi, kad vadovaujant naujam pirmininkui Lietuvos televizijoje bus daugiau nuomonių įvairovės. Bent jau tiek, kiek jos yra Lietuvos radijuje.

Viliuosi, kad bus daugiau skaidrumo, kurio LRT šiandien tikrai trūksta.

Šiaip ar taip – jei neklystu – tai D.Radzevičius bus pirmasis LRT tarybos pirmininkas, turintis žurnalistinio darbo patirties. Tai svarbu, nes LRT yra žiniasklaidos priemonė.

Tiesa, galbūt pokyčių reikės palaukti. Gal keletą mėnesių, o gal šiek tiek ilgiau.

Bet juk geriau, kai yra vilties?

(7 balsų, vidurkis: 3,86 iš 5)
Loading...
 • Fredis*

  I.Šimonytė: valstybė garantuos LRTV minimalų finansavimą, kiekviena iš biudžeto išlaikoma institucija turi turėti planą B jeigu pinigų gauna tiek kiek gauna.
  D.Radzevičius: man nepatinka kalbos apie minimumą, mums reikia pinigų normaliai.
  Visos tekste puoselėjamos viltys su naujuoju LRT pirmininku yra per daug optimistinės.

 • WU

  Geriau nieko pozityvaus nesitikėkim, praleiskim Dainių iš karto per mėsmalę, sudirbkim be gailesčio, kad po to, esant nemažai tikimybei, kad jis susimaus, galėtume pasakyti: „sakiau!“ … :)

 • romas

  Aha, reikia pradėti nuo protestų ir kiaušinių į LRT langus, kam neįdomias programas rodo. Ir tučtuojau :)

 • Tadas

  Arturai, turiu klausima…kelis tiksliau…

  Jei vietoje D. Radzeviciaus LRT tarybos pirmininku butu isrinktas A. Racas, ar galetumete teigti, kad viskas, ko jus viliates ir tikites siame blogo irase virstu realybe? Ar tikimybe tuomet viso to sulaukti butu didesne? Jei ne tai kodel?

  Ar tarybos pirmininko pasikeitimas yra esminis pokytis? (su visa pagarba A. A. Ilgunui, kurio nepazistu ir nieko neteigiu)

  Kodel A. Racas nera pirmininkas, ar kandidatavo?

  Kaip seip sekasi?

 • Iš įrašo reikia suprasti, kad buvęs LRT tarybos pirmininkas labai tampriai dirbo su LRTV adminstracija, kuri konfliktavo su vyriausybe ir iš kurios gaudavo didžiąją dalį lėšų finansuoti savo veiklai. Naujojo pirmininko privalumas bus tas, kad jis yra mažiau susijęs su A.Siaurusevičiumi, savarkiškesnis ir bus mažiau alegriškas finansų ministerijoje, tačiau I.Šimonytė pasakė aiškiai – jokių meilių ar nemeilių visuomeniniam transliuotojui nėra, finansavimas iš biudžeto ir toliau bus minimalus, todėl pati LTV turi mąstyti kaip efektyviau dirbti. Kaip privalumas minima D.Radzevičiaus turima žurnalisto profesija bus mažiausiai reikalinga, svarbiausia bus administraciniai gebėjimai. Ar tokių turi D.Radzevičius?
  G.Ilgūnas buvo labai autoritetingas tarp kairiosios politinės minties žmonių, žmogus su labai turtinga, sodria biografija, todėl jį gerbė daugelis.
  D.Radzevičius – baltas, tuščias lapas, plačiąjai publikai įsiminęs tik kaip begalinių radio pokalbių laidų dalyvis, kuriose užsirekomendavo kaip kovotojas prieš paslėptą reklamą, žurnalistų profesijos propaguotojas.
  Įraše nieko nėra parašyta apie abonentinį mokestį. Nepopuliari tema? Beveik neabejoju, kad D.Radzevičiui tai „geras, teisingas mokestis“, kaip A.Kubiliui ir I.Šimonytei NT mokestis.
  Kokia A.Račo nuomonė abonentinio mokesčio klausimu?
  Vis aptakiai išsisukama nuo aktualijų.

 • Valdas

  Norėjau pasakyti, kad kai kurie naujojo pirmininko pasisakymai nekelia jokio optimizmo, bet WU komentaras privertė suklusti. Ačiū! Todėl dabar darau prielaida, kad išankstinė mano nuostata gali būti klaidinga ir net noriu kad taip atsitiktų, bei linkiu gerb. Dainiui ryžto ir ramybės. Sėkmęs darbuose!

 • laila

  Jūs rašote – tikiuosi ir yra viltis :))
  Aš sakau – pažiūrėsime :))

 • lida

  Lyg ir rimti bei protingi žmonės toje taryboje turėtų būti, bet ketvirtis sugadino biuletenius. Sakyčiau per daug tikimasi iš tokio kolektyvo apskritai.

 • Aras

  Ir jau būtų visai gerai, jei ponas D. Radzevičius būtų nors kiek žinomesnis. Nes apie tokį girdžiu pirmą kartą.

  • Martynas

   Na, tai daugiau charakterizuoja patį, nei D. Radzevičių.

  • Dalius

   Paantrinsiu Martynui ;-)

 • Smilga

  Lyg ir nėra ko labai prikibti prie D.Radzevičiaus, bet nuobodus jis man kažkoks, bespalvis…
  O dėl „vilčių“, na stengsis būti aktyviu funkcionieriumi, ir tiek. Ir be to, šiaip sau niekas nevyksta…

  • lida

   Komentaras pašalintas A.R.

   • lida

    Mano komentaras buvo nekaltesnis, nei smilgos, nes atskleidė pozityvias (aktyvus, iniciatyvus), o ne negatyvias (nobodus, bespalvis) Radzevičiaus, kaip labai ryškios ir spalvingos asmenybės, savybes.

    • Aras

     Komentaras tikrai buvo taiklus, gaila, jog barbariškai sunaikintas.

  • max

   Smilga, taip suprantu, kad lyginant su D Radzevičium Kuoka ne toks nuobodus?

 • Gotika

  Gerbiamas Artūrai, LRT įstatymo 10 straipsnio (Tarybos funkcijos, teisės ir atskaitomybė) 15 punktas skelbia, kad Taryba “ne vėliau kaip per 15 dienų po Tarybos pirmininko išrinkimo skelbia konkursą generalinio direktoriaus pareigoms”. Ar po vakarykščiame Tarybos posėdyje įvykusių Tarybos pirmininko rinkimų tai reiškia, kad iki birželio mėn. 2 d. galime tikėtis iš Tarybos paskelbiant minėtą konkursą?

  • lida

   Kad skelbti konkursą dėl naujo generalinio, visų pirma turi būti sąlyga, kad esamo įgaliojimai kokiu nors įstatymo pagrindu pasibaigė.

   • Rytis I

    Tai gal LRT įstatymo pagrindu įgaliojimai pasibaigia? Ar generalinio direktoriaus įgaliojimai apibrėžti kitame įstatyme?

 • lida

  O kur LRT įstatyme nurodyta, kad jie pasibaigia mirus kartu su tarybos pirmininko mirtimi ?

  • Rytis I

   Naujas pirmininkas renka naują generalinį. Kadangi du generaliniai mums būtų jau per daug, atrodytų akivaizdu kad „senasis“ turėtų būti bent jau perrinktas. Nebent yra straipsnis, viršesnis prieš LRT įstatyma.

 • lupus

  Atrodo, rinktis nebuvo iš ko – Radzevičius atrodo geriausias iš buvusių kandidatūrų. Bespalvė ir niekam neužkliūnanti asmenybė. Abejonių yra tik dėl žurnalistikos: esu girdėjęs, kad laidą apie žurnalistiką per radiją anksčiau finansavo Spaudos rėmimo fondas (kuriame D.R. atstovavo ž.sąjungą), dabar tai, pasak Radzevičiaus, bendras radijo ir ž. sąjungos projektas. Vadinasi, apmokėkit laidą ir apie žurnalistiką galės marmaluoti ir bezdžionė? Iš čia ir tam tikros etinės problemos, ir moralinis neįgalumas.

 • Valentinas

  Šiandiena kalbėjausi su Dainiumi, tai galiu pasakyti, kad 90 proc. pritariu jo nuomonei, dėl tam tikrų populiarių laidų situacijų.