Ar gali būti?..

Vakar išgirdau vieną skaičių, kuris iki pat dabar neduoda ramybės.

2 000 050.

Neva tiek žmonių Lietuvoje gauna kokios nors rūšies socialines išmokas (tikriausia turima galvoje visų rūšių penisjos, išmokos už vaikus, kompensacijos už šildymą ir pan).

Pasitikrinau Darbo biržos puslapyje – mano išgirstas skaičius beveik atitinka darbingo amžiaus žmonių Lietuvoje skaičių.

Ar gali taip būti?

(3 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...
 • Mano spėjimas, kad tai būtų visi pensininkai + visų valstybinių įstaigų darbuotojai (biurokratai, medikai, kiemsargiai ir t.t.) + visų pašalpų gavėjai + valstybės remiami vaikai. Tada galima primesti kad tai yra milijonas darbingų žmonių ir milijonas senelių ir vaikų.

 • Jei per metus – kodėl ne. Ne taip ir retai sergam, o už biuletenį išmokos irgi skaitos.

 • Arturas

  Įtariu, kad tai išmokų skaičius, o ne žmonių. Visų rūšių Sodros pensijas gauna 923,6 tūkstančių žmonių (2008m.), išmokas slaugai, kompensacijas už šildymą daugiausia gauna tie patys pensininkai.

 • Pritariu Eimantui. Nors skaičius išties verčia stabtelėti, bet, „pripliusavus“ socialines išmokas nuo…iki, matyt, taip ir yra.

 • Regis

  Matyt gali. Reikia išsiaiškinti ką turima galvoje sakant socialinė išmoka. 1,4 mln. (paimta iš Sodros duomenų) yra apdrausti valstybiniu socialiniu draudimu. Tačiau toli gražu ne visi iš jų gauna išmokas. Yra kita kategorija kurie neapdrausti tačiau gauna vienokias ar kitokias išmokas. Šiaip iš esmės 2 mln. nieko nesakantis statistinis skaičius. Išmoka išmokai nelygu. Kažkada sirgau (senai) iš Sodros gavau 30 lt. Eit ir šaukt ant viso pasaulio, kad ir aš išlaikytinis?

 • mdxacuk

  Vardan pilno vaizdo prie to skaičiaus dar tikriausiai reikėtų pridėti tuos, kurie gauna valstybines pensijas nuo 40 metų ir nėra sodros pensininkai – visokie spectarnybininkai ir policininkai. Tada sužinosim, kiek iš tikro jojančių ant valstybės sprando. Vaizdas kaip toj pasakoj apie lapę ir vilką – muštas nemuštą neša.

 • austras

  „Labai baisu“ ir todėl viską reiktų braukti „iš peties“, „labai nuoširdžiai“, ir „iš pagrindų reformuojant sistemą“, nepamirštant užsidėti „begalinio susirūpinimo tautos ateitimi veido“… Žodžiu naudojantis visais jau amžių išbandytais retorikos metodais.

 • chebrantas

  Gal tiesiog neteisingai pateiktas skaičius. Aš labiau būčiau linkęs tikėti, kad čia pačių išmokų skaičius, t.y. neatsižvelgta, kad vienas žmogus gali gauti kelias išmokas. Taip labiau tikėtinai atrodytų…

 • Linas

  Gali,tai tiesiog liudija du dalykus:1.Manau,kad ne mažiau 50 proc.tokių gavėjų,naudojasi jomis nesąžiningai,t.y.pateikdami tokius dokumentus,kurie reikalingi.2.Pati socialinių kompensacijų sistema prašosi reformų:nuimant dalį išmokų nuo sodros į valst.biudžetą.Vėl ir vęl susiduriam su klausimu:nirim ar ne reformuot kažką iš esmės?

  • Oho:) Milijonas žmonių Lietuvoj klastoja dokumentus išmokoms gauti..??

 • Ogis@Co

  Idomu butu suzinoti, ar, kalbant interneto terminais, tai „unikalus lankytojai“, ar tiesiog ismoku skaicius.
  Jei visgi „unikalus lankytojai“, tai reikia skubiai kviesti seimos pasitarima – visiskas apsileidimas, atsilikom nuo laikmecio, negaunam jokiu ismoku!
  O juk galetumem priimti kokias nors ismokas ir bent tuo palaikyti valdzios politika :)

 • Neturiu komentaru

  Nu … !