Seimas indeksuos. Viską. Bet tik iki rinkimų

Siautulys Seime nesibaigia, kaip neibaigia ir bandymas laikyti tuos, kurie ne Seime, kvailiais.

Net tris kartus balsavo, kad įveiktų prezidento veto dėl socialinių išmokų įstatymo. Ir įveikė.

Indeksuojama bus viskas – pensijos, socialinės išmokos, pareigūnų, teisėjų ir karių pensijos, minimali alga ir minimalus valandos atlyginimas.

Valio!!!!!!!!! Audringi plojimai. Salė atsistoja ir žemai nusilenkia.

Ot davė prezidentui. Žinos, kad nereikia kištis į Seimo reikalus, kai šis, pasirūpinęs VP grupe, nusprendė ir „Maximos“ pirkėjų gerbūviu pasirūpinti, nes „Maxima“, kaip žadėjusi, infliacijos taip ir nesumažino.

Socdemas A.Sysas paskubėjo pranešti, kad „mažas pajamas turintys gyventojai, turės garantiją, kad jiems bus lengviau išgyventi, kai rudenį pakils šildymo kainos“.

Labai gražu, net verkti norisi. Tiesiog tikras socialdemokratas.

Bet skaitykime įstatymą.

5 straipsnis 2 dalis:

Konkrečius indeksuotus minimaliojo valandinio atlygio ir minimaliosios mėnesinės algos dydžius, ne mažesnius, negu nurodyta šio straipsnio 1 dalyje, tvirtina Lietuvos Respublikos Vyriausybė, gavusi Lietuvos Respublikos trišalės tarybos teikimą ir įvertinusi šalies ūkio vidutinio darbo užmokesčio, nedarbo kitimo tendencijas, taip pat atsižvelgusi į valstybės finansines galimybes.

6 straipsnio 2 dalis

Lietuvos Respublikos Vyriausybė, atsižvelgdama į nacionalinio biudžeto ir Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto galimybes, turi teisę 6 mėnesiams atidėti atitinkamų socialinės apsaugos išmokų atskaitos rodiklių dydžių indeksavimą.

Pridėkite dar ir tai, kad įstatymas įsigalioja nuo rugpjūčio 1 dienos, o indeksuojama turi būti nuo sausio, atsižvelgiant į liepą buvusią vidutinę metinę infliaciją ir gausime, kad A.Sysas šneka vėjus.

Nes kai rudenį pakils šildymo kainos, išmokos dar nebus indeksuotos ir bent jau sąskaitas už spalį, lapkritį ir gruodį teks mokėti dar iš neindeksuotų algų, pensijų ir socialinių išmokų.

O sausį, žiūrėk, ims ir paaiškės, kad Trišalės tarybos teikimo nėra, o valstybės finansinės galimybės, nedarbo kitimo ir darbo užmokesčio tendencijos nesudaro galimybių jokioms indeksacijoms.

Bet A.Sysas tuo metu jau tikriausiai vėl bus išrinktas ketveriems metams arba (socdemams patyrus fiasko)saugiai sėdės kokioje nors minsterijoje ar apskrityje.

Bet juk kas nors iš tų, kurie šiandien balsavo vis tiek bus išrinkti. Prisiminkite bent jų pavardes.

Kaip nebūtų keista, ir vėl konservatoriai išsiskiria…

 

(5 balsų, vidurkis: 4,20 iš 5)
Loading...
 • Anonimas

  gal galėtumėte pakomentuoti balsavimą pagal frakcijas pagal nuorodą jūsų?

 • O man atsirado kitas klausimas, perziurejus duotaja nuoroda – kur ziuri darbo inspekcija?! Kodel seimunai gali sau ramiai nedalyvauti posedziuose? is 141 nario balsavo tik 84! O kur kiti? Noreciau ir as tokio darbo – nori ateini, nenori, neateini… :/

 • To bfw: kad nelabai yra ką komentuoti… Vienintelės konservatorių frakcijos 4 nariai nebalsavo „už“, prieš balsavo ir Gintaras Steponavičius iš Liberalų Sąjūdžio frakcijos.

  Visos kitos frakcijos vieningai balsavo už: santykinai gausiausia valstiečiai liaudininkai (nes šioje frakcijoje mažiausiai suprantančių, už ką jie balsuoja), po to eitų liberlacentristai ir Naujoji Sąjunga (nes jie dėl valdžios padarytų viską), po to jau socdemai (kaip patys didžiausi populistai) ir darbiečiai, (nes jiems taip liepė).

  Kalbant apie konservatorius, būtian pažymėti, kad partijos vadovai balsavime nedalyvavo, o prieš balsavo beveik jokios įtakos partijoje neturintis Saulius Pečeliūnas, o susilaikė ne patys įtakingiausi A.Ažubalis, E.Vareikis bei R.Gabaravičius. Todėl kalbėti apie partijos poziciją šiuo atveju vargu, ar būtų galima.

  Kalbant apie Liberalų Sąjūdį, galima pažymėti keletą įdomių dalykų: naujasis partijos vadovas E.Masiulis, nors dalyvavo rytiniame posėdyje, po 11.04 val vykusio balsavimo dėl kariuomenės struktūros pasiplovė ir nedalyvavo posėdyje iki vakaro.

  Buvęs kandidatas į prezidentus Petras pirmuosius du kartus balsavo „už“, o trečiajame basavime jau nedalyvavo. Kodėl, sunku paiškinti, gal atsibodo mygtukus spaudyti:)

  Apskritai po šio balsavimo tiek LSF, tiek LCF reiktų keisti pavadinimus. Konservatoriams, beje, taip pat.

  Galėtų visi pasvadinti, pavyzdžiui, „Rinkiminių triukų populistinė absurdo sprendimų koalicija“.

 • Anonimas

  Vėl valstybininkai reketuoja privačius darbdavius. Jei bus indeksuojamas minimalus atlginimas, jokių išlygų, neatsižvelgiant į galimybes reikės mokėti padidntus atlyginimus. Kaip planuoti įmonių veklos kaštus, nustatyti produkcijos ir paslaugų kainas? Objetyvumo nėra, reiks kainas nuleisti iš „lūbų“, kad apsidrausti nuo galimų nuostolių. Rezultatas aiškus – vėl kainų šuolis. Trišalės komisija įvertina, Vyriausybė indeksuoja, darbdaviai didina atlyginimus ir produktų kainas. Ciklas užsidaro. Spaudžiam mygtuką „Contunue“ – smagratis įsisuka, išcentrinė jėga silpnuosius išsvaido, lieka tik pačiam centre priaugę prie ašies. Valstybės ūkiui gręsia bankrotų cunamis, bedarbystė ir hiperinfliacija (ir Hipermaximos be pirkėjų). Priminsiu liūdną istoriją apie „Titaniką“. Kapitoną perspėjo, kad jo pasirinktame kurse migruoja ledkalniai, tačiau kompanijos šefas reikalavo plaukti trumpiausiu maršrutu, nes laineris – nepaskandinamas! Ar po 100 metų Lietuvos neištiks „Titaniko“ likimas?