Seimas indeksuos. Viską. Bet tik iki rinkimų

Siautulys Seime nesibaigia, kaip neibaigia ir bandymas laikyti tuos, kurie ne Seime, kvailiais.

Net tris kartus balsavo, kad įveiktų prezidento veto dėl socialinių išmokų įstatymo. Ir įveikė.

Indeksuojama bus viskas – pensijos, socialinės išmokos, pareigūnų, teisėjų ir karių pensijos, minimali alga ir minimalus valandos atlyginimas.

Valio!!!!!!!!! Audringi plojimai. Salė atsistoja ir žemai nusilenkia.

Ot davė prezidentui. Žinos, kad nereikia kištis į Seimo reikalus, kai šis, pasirūpinęs VP grupe, nusprendė ir „Maximos“ pirkėjų gerbūviu pasirūpinti, nes „Maxima“, kaip žadėjusi, infliacijos taip ir nesumažino.

Socdemas A.Sysas paskubėjo pranešti, kad „mažas pajamas turintys gyventojai, turės garantiją, kad jiems bus lengviau išgyventi, kai rudenį pakils šildymo kainos“.

Labai gražu, net verkti norisi. Tiesiog tikras socialdemokratas.

Bet skaitykime įstatymą.

5 straipsnis 2 dalis:

Konkrečius indeksuotus minimaliojo valandinio atlygio ir minimaliosios mėnesinės algos dydžius, ne mažesnius, negu nurodyta šio straipsnio 1 dalyje, tvirtina Lietuvos Respublikos Vyriausybė, gavusi Lietuvos Respublikos trišalės tarybos teikimą ir įvertinusi šalies ūkio vidutinio darbo užmokesčio, nedarbo kitimo tendencijas, taip pat atsižvelgusi į valstybės finansines galimybes.

6 straipsnio 2 dalis

Lietuvos Respublikos Vyriausybė, atsižvelgdama į nacionalinio biudžeto ir Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto galimybes, turi teisę 6 mėnesiams atidėti atitinkamų socialinės apsaugos išmokų atskaitos rodiklių dydžių indeksavimą.

Pridėkite dar ir tai, kad įstatymas įsigalioja nuo rugpjūčio 1 dienos, o indeksuojama turi būti nuo sausio, atsižvelgiant į liepą buvusią vidutinę metinę infliaciją ir gausime, kad A.Sysas šneka vėjus.

Nes kai rudenį pakils šildymo kainos, išmokos dar nebus indeksuotos ir bent jau sąskaitas už spalį, lapkritį ir gruodį teks mokėti dar iš neindeksuotų algų, pensijų ir socialinių išmokų.

O sausį, žiūrėk, ims ir paaiškės, kad Trišalės tarybos teikimo nėra, o valstybės finansinės galimybės, nedarbo kitimo ir darbo užmokesčio tendencijos nesudaro galimybių jokioms indeksacijoms.

Bet A.Sysas tuo metu jau tikriausiai vėl bus išrinktas ketveriems metams arba (socdemams patyrus fiasko)saugiai sėdės kokioje nors minsterijoje ar apskrityje.

Bet juk kas nors iš tų, kurie šiandien balsavo vis tiek bus išrinkti. Prisiminkite bent jų pavardes.

Kaip nebūtų keista, ir vėl konservatoriai išsiskiria…

 

(5 balsų, vidurkis: 4,20 iš 5)
Loading...