Apie vaikščiojimą rūke

Pirmiausia siūlau paskaityti trumpą tekstą:

Mūsų sąmoningi apsisprendimai ir protingi sprendimai reikalauja principų ir idėjų.

Priešingu atveju mes akli. Mes nieko negalime pasiekti ir negalime apsispręsti, jeigu mes neginame pozicijų ir nežinome, ko mes patys siekiame.

Mūsų apsisprendimai yra aiškūs tik tada, kai mes žinome, ką mes giname, ko mes siekiame, kokie mūsų tikslai.

Taigi, nevaikščiokime po rūką ir nevedžiokime po jį kitų.

Žinokime, ko mes siekiame ir kovokime už tai.

*******************************************************************

Čia taip L.Donskis ragina balsuoti už Liberalų Sąjūdžio sąrašą per Europos Parlamento rinkimus…

Šiaip tai man patinka L.Donskio tekstai…

Bet kai pamačiau jį „Auksinėje blykstėje“ ir radau reklamą alfa.lt (o ją verta ir pamatyti, ne tik paskaityti), kažkaip sau pagalvojau – geriau būtų jau jis nėjęs į politiką…

Nes įspūdis toks, kad – atsiprašau – Leonidas pats vaikšto rūke …

(15 balsų, vidurkis: 4,47 iš 5)
Loading...
 • Pritariu jums, gerbiamas Artūrai. Negalėjau patikėti, kad L.Donskis pasuko į politiką. Jis neteko didelės dalies savo auditorijos, o taip pat – savo išsakomų minčių svarumo.

  Nors pritariu idėjai, kad EP turėtų dirbti eruditai, tačiau… Sąžiningiau ir „donskiškiau“ būtų kurti kokį judėjimą ar tarkime akademikų sąjungą, kuri teiktų sąrašą EP rinkimams.

 • austras

  Artūrai, yra mokslo žmonių, ir žmonių greta mokslo. Yra kultūros žmonių ir žmonių greta kultūros.. Deja, niekad pats nežinai koks esi, ir todėl dažnai baisu atsidurti „greta“.

  • austras

   Matyt, kad daug kas matė, nes matė jau 60000000… Bet vis tiek.. Šių laikų herojus – paprastas žmogus, šįsyk drauge su milžinišku talentu…

 • jis ir vaiksto ruke… Kai bebutu liudna, bet visi filosofai dazniausiai vaiksto ruke…

 • dpd

  elemntari aritmetika – kiek procentų Lietuvos gyventojų (potencialių rinkėjų) žino L. Donskį (pirmas nr. liberalų sąjūdžio sąraše) ir kiek D. Pūrą (antras nr. liberalų sąjūdžio sąraše). Sakyčiau labai pamatuotas sprendimas, nors asmeninį balsą atiduočiau už D. Pūrą

  • curry

   Dar reikėtų pastebėti kad D. Pūras tai partijoj buvo ir buvo. O čia nauja žvaigždė – net nepartinė. Liūdna man kažkaip dėl liberalų. Balsavau už juos. O jie konservatoriams pataikauja ir populizmu su Leonidu užsiiminėja.

 • Orka

  jožik v tumane. :)

 • Iš kairės

  Į Donskį žiūriu su pagarba – kaip į akademinį žmogų. Bet niekad nebalsuočiau už jį politikoje.
  Be to, jo rinkiminis pranešimas yra „neteisingas“ – EP ne Lietuvą „atstovauji“, „kad ji būtų matoma“, o politinę mintį – kairę arba dešinę, žalią, ar proeuropinę, ar antieuropinę. Tokį spektrą matau ir negalėčiau už Donskį-politiką balsuoti net jei būčiau liberalių įsitikinimų.
  Zhalko jozhika…

 • austras

  Labai tinka šalia Donskio klaidžiojimo rūke, ypač prisiminus, kas ir kaip pas mus vadovauja „švietimui“…
  Žinau, kad subjektyvu, tačiau atgimsta prisiminimai… O šį, kupiną sarkazmo Ryčio Zemkausko straipsnį pavadinčiau…

  VISKAS KĄ PATYRIAU DVYLIKTOJE KLASĖJE (Į KURIĄ NIEKAD NENORĖČIAU GRĮŽTI)

  Lietuvoje – aukščiausio laipsnio saugumo parengtis. Pamokos ne abiturientams atšaukiamos, mokyklos įtvirtinamos. Trūksta tik snaiperių ant stogų. Visa kita – ne mažiau kaip JAV prezidento viešnagės proga. Visiškas slaptumas, prieigose ir per visą mokyklos teritorijos perimetrą – jokių pašalinių.

  Aplink mokyklas sukiojasi policija.

  Pasitelktos pačios moderniausios elektroninės informacijos perdavimo priemonės iš vienos pusės ir pačios moderniausios tos informacijos srauto sekimo priemonės iš kitos. Vieni ta proga įvaldo tokius dalykus, už kuriuos užsimerkus galima rašyti dešimtuką iš fizikos ir matematikos. Kiti savo ruožtu seka mobilaus bei belaidžio interneto ryšį ir įtariai dairosi į varnas mokyklos kieme: ar nebus joms prie kojos siųstuvo?

  Kai kur kratomos mokinių kišenės.

  Specialūs, ribotam naudojimui skirti ir dokumento statusą turintys popieriai rengiami tokio slaptumo sąlygomis, kad net patys rengėjai linkę vaizduoti, kad dorai nežino, ką parengė. Viskas užklijuojama, antspauduojama, vežama specialiu transportu ir pažymima tokiais autentiškumą garantuojančiais būdais, kokie turbūt nenaudojami net gaminant litus.

  Lietuvoje – egzaminai.

  Laikomas gimtosios kalbos egzaminas.

  Teksto interpretacijos užduotys: J.Biliūno – „Vagis“.

  J.Biliūnas čia mažiausiai kuo dėtas, o ir jo teksto interpretaciją pasirinkę mokiniai viską užmirš tą pačią akimirką, kai tik išeis, palikę darbus ant stalo. Užmirš ne todėl, kad mokiniai šiais laikais blogi ir nedėkingi, nevertina tyrumo, taurumo ar dvasingumo, o pirmiausia todėl, kad klasikas, kuris su kūle nudaužė vagį, bei verkė pašovęs katytę (humanistas kadangi), lietuviškoje mokslo realybėje menka paguoda. Korepetitorių ir kovos su nesuvokiamais mokslo programos reikalavimais išvarginti vaikai šiais laikais trokšta tik vieno: kaip pigiau įstoti į bent kiek perspektyvesnę specialybę ir tokiu būdu išvengti Brisiaus galo.

  Guvesnieji galvoja apie mokslą užsienyje. Pakartosiu šią liūdną tiesą: guvesnieji galvoja apie mokslą ten, kur studijų paskolos nereikės arba ją bus įmanoma gražinti per keletą metų, gavus adekvačiai apmokamą darbą tame pat užsienyje.

  Tiesa?

  Valstybė, kuri investuoja krūva pinigų į detektyvinius egzaminų užduočių trilerius, pasirūpino, kad pvz. du jauni menininkai, susituokę studijų metu, turėtų gyvenimo pradžiai apie šimtą tūkstančių skolos. Nežinau, kaip šiandieniniai kandidatai į menininkus, tačiau J.Biliūnas tokios perspektyvos būtų tikrai nepatempęs net tuos neilgus metus, kuriuos likimas jam skyrė.

  Aišku, nebūtina taikytis į tokias brangias ir iš anksto kūrybai pasmerktas specialybes. Reikia turėti proto ir rinktis praktiškus dalykus: architektūrą, psichologiją (geriau gydomąją) po kelis tūkstančius per metus arba techninius mokslus, jeigu techniniai mokslai laikytini perspektyviais. Beje, o kaip, neturėdami anei jokios valstybės ateities vizijos, mes žinosime, kas bus perspektyvu, o kas ne?

  Nesvarbu. Mokslo prestižas pas mus keliamas, keliant kainą ir slaptumą.

  Ir dar, kaip sakė vienas personažas iš filmo „Moteris ir keturi jos vyrai“: -niekada nepamirškite palūkanų…

  alfa.lt

 • Benedikta Vaivadaitė

  Žinote, jei vis dėlto Leonidas Donskis išvažiuos į Briuselį, bent jau susikalbėti su kitais galės – teko girdėti kaip švariai ir sklandžiai jis kalba angliškai.

 • PauliusT

  balsuosiu tik uz Donski. Puikus destytojas buvo, puikiai atstovaus ir Lietuva Europos parlamente, bent jau tikrai geriau nei koks Didziokas ar Jukneviciene :)

  • nerijus

   Čia ne „Agitpunktas“…

 • liuk

  Miela Benedikta,na nemanau, kad besiruošiantys į Briuselį gali nemokėti užsienio kalbos:)Vien dėl to, kad ją moki, nėra svarus argumentas būti išrinktam. Čia gi ne lietuviško parlamento patyrimas. Su TV žvaigždėmis, kurioms spec. pasiruošimo reikia ir klausimų iš anksto kita kalba:)

  • Benedikta Vaivadaitė

   liuk, aš ir nevardinau visų argumentų, kodėl Leonidas Donskis galėtų arba negalėtų būti išrinktas. Tik paminėjau vieną sąvybę, kuri man įstrigo. Jis lygiai taip pat donskiškai kalba ir angliškai – retam pavyksta išlaikyti savo kalbėjimo stilių svetima kalba. Šis žmogus turi ir kitų teigiamų bruožų, bet tai nereiškia, kad EP rinkimuose balsuosiu už jį.

 • Fredis*

  liberali mintis, politinė srovė nė kuo ne blogesnė už socialistinę, ar konservatyviąją. L.Donskis suteikia liberalams taurumo, išbaigtumo, netgi galėtų būti lietuviškos liberalios minties ideologu, tėvu. Nesuprantu ko čia komentuojantys inkščia, stena, muistosi. Su Donskiu yra viskas gerai, tai viena ryškesnių asmenybių Lietuvoje.

 • Fredi, niekas ir nesiginčija, kad Donskis nėra ryški asmenybė, kalba eina apie tai, kad Donskis būdamas ryškia asmenybe žengęs į politiką pasiklydo jos rūke – ne Leonidui politikos dangus…

  • albinas

   Pritarčiau ir aš tavo minčiai, ir pridečiau, kad Donskis biškuti šiuo metu yra „isikvepes“. Lietuvoje jis būtų naudingesnis, nes bijau kad nuvykes į „briuselyną“ jis ištirps kaip medus ant saules.

 • Margaux

  Šiaip tai man patinka L.Donskio tekstai…

  Artūrai, nustebinai mane. Kiek man yra tekę skaityti Donskio tekstų, nu nesu aš silpnaprotis, bet ten tiek daug supinta, kad vienareikšmiai suprasti, ką jis nori pasakyti, yra labai sunku. Menu vieną kartą žiūrėjau per TV „Tikėjimo žodžio“ pastoriaus pamokslą. Kažkoks košmaras. Šnekėjo gal valandą leiko, aš klausiau jo ištempęs ausis, bet prasmės ką jis norėjo pasakyti man nepavyko. Tai štai Donskis yra šiuo atžvilgiu panašus: naudoja daug sudėtingų terminų, esmė supinta taip, kad būtų kuo neaiškiau. Štai kad ir toje frazėje, kurią pacitavai apie rūką.. nu ten toks marazmas… daug žodžių apie nieką konkrečiai. Tai štai, man tokie lektoriai susižavėjimo nekelia, be to man teko girdėti, kad Donskis Izraelio spaudoje rašo antilietuviškus straipsnius. Pačiam skaityti neteko, bet sakoma, kad dūmų be ugnies nebūna,….

  • mdxacuk

   Ne tik Donskį suprast sunku. Ir baletą šokt sunku, ir plytas mūryt sunku, ir batonus kept nelengva. Bandykit iš eilės – pradžioj po vieną žodį. Jei jau visus supratot, bandykit po sakinį. ir t.t. Bandykit ir jums gali pavykti.

   Nors nereikia galvot, kad šitą tekstą sugalvojo pats Donskis. Greičiausiai čia kokios reklaminės agentūros kūryba, o Donskiui tiktai teko atmintinai išmokt ir atvargti kelioliką dublių. Gal ir jam pačiam nemalonu savęs klausytis.

  • nonsense

   Tu teisus. Stai istrauka is haaretz.com
   http://haaretz.com/hasen/pages/ShArtStEng.jhtml?itemNo=1026542&contrassID=1&subContrassID=1&title='Lithuanian%20academic%20blasts%20war%20crimes%20probe%20of%20ex-Yad%20Vashem%20chief'&dyn_server=172.20.5.5
   „Leonidas Donskis calls investigation of Dr. Arad ‘the worst mistake made by Lithuania since independence.“

   Noreciau priminti kad Aradas yra itariamas lietuviu, tame tarpe vaiku ir moteru zudymu per ww2. Byla jam paslaugiai nutrauke Generalines prokuraturos Specialiuju tyrimu prokuroras rimantas valentukevicius.

   Jei jums teisingumo paieska yra didziausia Lietuvos klaida, tai tada pirmyn i rinkimus uz pona Donski.

   • mdxacuk

    Sakydamas, kad jam patinka Donskio tekstai, autorius greičiausiai neturėjo galvoj šito atvejo. Tikriausiai ne man vienam atrodo, kad tąkart Donskis praleido gerą progą patylėt. Gerai, kad žmonių atmintis trumpa ir dauguma laikraščiuose skaito tiktai TV programas bei horoskopus. Kitaip sunku būtų suprasti motyvus, kodėl kažkokiam liberalų sąjūdžiui prireikė būtent šito reklamos veido.

    • Margaux

     Esu liberalas ir tau galiu pasakyti savo nuomonę kas ir kodėl.
     Kodėl būtent Donskis? Aš tai siečiau su E.Masiulio ir L.Donskio artimus ryšius. Kaip sutapo E.Gentvilo užimta šilta vieta Klaipėdos uosto administracijoje, taip ir L.Donskio iškėlimas į pirmą sąrašo vietą nėra atsitiktinis. Nors Lapinskas yra labai geras strategas ir reklamos specialistas, bet nemanau, kad Donskio portretas yra jo idėja. Tiesiog šiam prieštaringos reputacijos „filosofui“ reikia politinio tramplyno, kad Europos parlamente sustiprinti tam tikros tautinės grupuotės įtaką Europos politikai. Kaip žinia atėjus B.Obamai, jos įtaka pasauliniu mastu gerokai sumenko, todėl mano manymu ieškoma kito bastiono, kuris perimtų „politinio stogo“ funkciją.

 • bang

  Nieko ypatingo nei tekste, nei reklamoje alfa.lt (jei nepasikeitė) nepamačiau. O eiti e-parlamantan ar ne, čia jo ir rinkėjų reikalas. Geriau jis, nei kokie pirdžiai, apskritai nieko nesigaudantys.

 • Linas

  sutinku,viskas yra sunku,bet sunkiausia būti Donskiu.Labai svarbu žinoti,ką mes giname,nekenktų sugalvoti,kokie yra valdančiųjų tikslai,o taip pat,ko siekia Donskis.Priešingu atveju dar ilgai vaikščiosime tarsi pro rūką per įvairias patalpas,nesuprasdami,kaip į jas patekome ir kaip jos vadinasi.Gal praėjus kažkiekai metų suprasime,kad esam Briusely ar Strasbūre.Tada jau ateitų laikas pradėti ginti šias užimtas pozicijas.Tam labai praverstų sąmoningi sprendimai ir apsisprendimai,taip pat nekenktų įvairūs kovojimai tame tarpe su aklumu,kurtumu,plokščiapadyste,niežėjimu ir šlapimo nelaikymu.Nors geriausia tur būt būtų iš viso neiti niekur,bent į politiką tai tikrai.

  • mdxacuk

   Linai, kažkada rašėt, kad rengiatės nuo pirmadienio imtis gydomojo badavimo. Seniai norėjau paklausti, kaip jums einasi? Kaip manot, ar badavimu galima gydyt aklumą, kurtumą, plokščiapadystę, niežėjimą ir šlapimo nelaikymą? Ir ar jis galėtų pagerinti orientaciją rūke bei pagreitinti sąmoningus sprendimus? Ar tiktų tokia terapija kandidatuojantiems į Europarlamentą, nesuprantantiems, kaip ir į kokias patalpas jie pateko?

 • nerijus

  Žmonės, leiskit Donskį kurortan- žmogus pavargo, juk tiek darbų, vardan tos Lietuvos padarė. Prabalsuokit.
  Partijos iki tokių absurdų nukeliavo, jog neturi ką į kandidatus pasiūlyti.
  Partijų vadukai, vien dėl savo EGO, neužsiaugina potencialių kandidatų iš jaunimo. Tokių partijų lemtis aiški- išnykimas. To ir linkiu :) Mažiau popieriaus reikės, surašyti partijų pavadinimus ant biuletenio, o tai- lėšų taupymas.

 • IMHO, Lietuva nėra verta L. Donskio. Turėjęs visas galimybes puikiausiai realizuotis bet kur kitur užsienyje, jis pasirinko būtent Lietuvą. Itin stipri akademinė asmenybė, vienas iš nedaugelio, kuriuo mielai seku, kaip tam tikru inteletkto virtuozu ir teisingai mąstančiu. Be jo, vienintelis D. Pūras dar kažko vertas, kalbant apie EP. Visi kiti, bent tuos, kuriuos mačiau besireiškiant per lrt, yra depresiją keliantys nevykeliai, visiškas padugnynas.

  „Pasuko į politiką“. Koks ten pasukimas…Kaip bet kuris e-parlamentaras pasireiškė „kaip politikas“? Pabus 5 metus ten, kur jam ir priklauso. Ir viskas čia O.K.

 • Linas

  mdhacuk-ui ar mdhacuk-ei ar dar kažkaip panašiai,pamiršau kaip lietuviškai.Seniai prasidėjęs buvo tas pirmadienis,tad jau spėjo pasibaigt,taip ir neatnešęs didelės naudos man asmeniškai,neskaitant,kad šiek tiek pagerėjo regėjimas,klausa,dingo traukuliai nuo interneto.Bet o tačiau esu tos nuomonės,kad šiuo žingsniu suteikiau socialiai aktyviai visuomenės daliai nemažai informacijos pamąstymui,todėl dabar vakarus leidžiu prie televizoriaus ar radijo imtuvo.Ko nespėju peržiūrėti,įsirašau į DVD ar CD.Donskis čia yra mano favoritas,manau,kad europarlamentaru jis taps,nors nuo šios minties darosi baisu.O kad nemažai kandidatų veržiasi į EP,nesuprasdami,ką jie ten veiks,yra faktas,patinka tai mums ar ne.Siūlyčiau kitaip manantiems rinkti europarlamentarus vien iš kūrybinės inteligentijos tarpo,tada jie nebenorės daugiau nieko kurti.P.S.kandidatams į europarlamentą tinka visos terapijos rūšys,bet dar svarbiau nepasigauti kiaulių gripo.

 • Dalius

  Donskis labai būtų naudingas, jei padėtų mums apsiginti nuo žydų šantažo. Niekas negalėtų jo apkaltinti antisemitizmu, tik kažin ar jis sutiktų būtų tampomas už virvučių. :)