Apie integraciją ir toleranciją…

Šiandien, 17.53 val. gavau SMS:

Mielieji, Vilniaus krašto lenkų rinkėjų aktyvumas virš 50 proc., o Lietuvos aktyvumas tik 10 proc..

Jeigu nenorite, kad Lietuva EU atst-tu lenkai – VISI Į RINKIMUS!

Mano supratimu – tai neleistina agitacija ir šiurkštus Rinkimų į Europos Parlamentą įstatymo pažeidimas.

Tikiuosi, kad Vyriausioji rinkimų komisija tinkamai į tai reaguos.

O šiaip tai – ši žinutė labai daug pasako apie lenkų tautinės mažumos intergaciją ir lietuvių požiūrį į ją…

Tolerantiški gi mes, broliai lietuviai

(9 balsų, vidurkis: 2,78 iš 5)
Loading...
 • nerijus

  Nuo kada Vilniaus kraštas ne Lietuva?
  Ar lenkams vis dar kyla sentimentai dėl Vilniaus krašto?

  Dėl pažeidimo- abejoju, nes Wu jau aiškiai išdėstė, o be to raginimas atvyti balsuoti, ne agitacija, nors galima įžvelgti ir agitacijos žodžiuose: „Jeigu nenorite, kad Lietuva EU atst-tu lenkai – VISI Į RINKIMUS!“
  Bet…
  Žodis „atst-tu“, gudriai parašytas ir sunku bus įrodyti, jog tai- agitacija.
  Ką šis žodis reiškia?
  Atsotų?
  Atstovautų?
  Ar iš vis- nieko, tik sakinio junginys?
  Teisiškai, galvoju, sunku bus įrodyti? Laukiam WU, bang, GIGOS pasisakymų.

  • bang

   Akivaizdu, kad raginama nebalsuoti už LRA, be to motyvuojama, ne kokiomis tai partijų programinėmis nuostatomis, o pagal tautybės požymį, kas, manau, išeina ir už rinkimų įstatymo reguliavimo ribų. Manau, be blogo, yra ir kitų vietų, kur vertėtų papasakoti. Na, kad nebūtų dvigubų standartų.

 • curry

  Lietuviai ir tolerancija… Paskutiniu metu tai man skamba taip pat liūdnai kaip ir žodžiai „višsvoris ir baletas“. Ir manau kad į šitą jūsų, Artūrai, pasisakymą bus sureaguota su daug daug pykčio – štai ir jūs, Artūrai už lenkų rikimų akciją! Būtent taip čia visi ir galvojo :)

 • as irgi gavau , o is kokio numerio tu gavai?

 • Maras

  Taip įsiėdė į smegenis smetoniška antilenkiška propaganda, kad iki šiol laikosi. Kitaip tokių „integracinių“ bajerių nepaaiškinsi.

 • status_quo

  O dar dievagojasi, kad tai ne tautiniu pagrindu sudaryta partija.

 • nerijus

  curry
  Artūras ne už LRA. Dažniau skaityk tinkliaraščio pasisakymus :)

  Mums, lietuviams, visada patiko, kai „sėdima ant sprando“. Visada išliekame tolerantiški, nors kaimynai ir su „batu“ trypė. Nors bandoma prie lietuviškų „š“, „ė“, „ę“, „ą“, „ž“,“į“, „ų“, „ū“, „č“ prišlieti ir niekam nereikalingas „w“, „x“.
  Visada išliksi savo valstybės patriotas, kad ir kokią valdžią išrinktume, bet nelabai norėčiau, kad svetimos valstybės primetinėtų savas taisykles, kalbą, raštą.
  Betrūks, jog savo abesėlę papildytume ir kirilicos raidėmis.

  Tolernacija, kaip ir demokratija privalo turėti ribas, jei tai žeidžia/ žemina valstybės orumą ir naikina valstybingumą.

  Manau, kad A.R. balsavo už TiT :)

  • curry

   nerijau, skaitau… ir apie abortus Lietuvoje ir kitas nuomones, bet juk faktai paprastai netrukdo rimtoms sąmokslo teorijoms :)

   • nerijus

    Ta prasme..?

    • curry

     Prasme ta:
     A. Račas balsavo už lenkų rinkimų akciją
     B. Tai buvo bajeris
     C. :)

 • xerksas

  Kaip tamstoms tokia žinutė: „Konservatoriai visus užkniso juodai! Palaikykime savus EP rinkmuose. Bičiulis Gediminas Kirkilas“.? Akivaizdus vieno bankrutavusio melagio bandymas pasireklamuoti rinkimų dieną tikintis, kad kuris nors partietis reitinguodams pažymės jo numerį.

  O už lenkų „integraqciją“ padėkokime to paties Kirkilo bendrapartiečiams (ir pirmiausia Juršėnui), kurie, 2003-siais siekdami bet kuria kaina gauti Vilniaus mero postą, paskandino Tautinių mažumų įstatymo pataisas.

  • Aštuntadienis

   O jeigu po SMS būtų nurodyta Hario Poterio pavardė – irgi patikėtumėt? :)
   Koks melagis bebūtų G. K., bet „užkniso juodai“ – ne jo stilius. Na ir pažeidinėti Rinkimų įstatymą jis nerizikuotų.

   • xerksas

    Kai SMS ateina iš Kirkilo telefono, nori – nenori patikėsi :o) Be to, ne man vienam siuntė.

  • nerijus

   Пerai, kad ne DRAUGAS Kirkilas!!!

   • nerijus

    Na va, ir aš jau kirilica pradėjau rašyti…

    Ankstesnio pasisakymo korekcija:

    Gerai, kad ne DRAUGAS Kirkilas!!!

 • Jonas

  Pažvelkime giliau. Tokie balsavimo aktyvumo rodikliai kalba apie viena: nebėra Lietuvėlėje politinių idėjų. Tą matėme Seimo rinkimuose, Prezidentės rinkimuose dominavo ekonominės kalbos, na o ši europinė agitacinė „kampanija“ buvo žemiau kritikos. Galima drąsiai teigti, neturime politinių partijų, yra tik amorfinės grupuotės, politinėmis terminologijomis pridengiančios savų ir draugų kišenių interesus. Vadinamieji Valinskininkai pateikė akibrokštą laimėdami be jokių idėjų ir programų, o senieji politikos grandai dar jiems atidarė vartelius į pačius svarbiausius postus! Tokia situacija suteikia puikius šansus Lenkų, Žemaičių, Fronto ir panašioms grupuotėms, meistriškai surandančioms (gal kas padeda?) destrukcinių, skaldytojiškų idėjų, kurios, deja, kai kuriuos ir suvienija. Nevaidinkime nustebusių, šita tuščia idėjų gelda jau seniai skilinėjo, gal bent dabar pradės rastis Lietuvoje tikrų POLITINIŲ partijų?

  • Maras

   Užduosiu tą patį klausimą: negi Latvijoje su partijomis TAIP BAISIAI geriau? Kažkaip nesitiki.

  • Auksinis kardas

   Jonai, šiandien su Valentinu persimetinėjome kitoje temoje, ir aš gana rizikingai nulenkiau link idealų poreikio. Rizikingai todėl, kad Lietuvoje šiandien sušnekėti apie idealus yra mažvaikiška, senatviškai marazmiška, juokinga, aiškiai nepraktiška ir taip toliau, ir panašiai vienoje vietoje. Visgi, sakyčiau, ir čia pirminės bėdos panašios – o kokius idealus turi šitos „partijos“, kurių programos teturi būti šių įgyvendinimo būdai? Ko išvis Lietuva šiandien nori, kaip visuma – turto, euro, ramybės, viskas? Visa kita beveik ir tenkintų, išskyrus tai, kad reikėtų reformuoti kone viską, nes nedaug kas valstybėje betenkina?

   Tai, štai, ir aš panašiai sakau – kada vietoje tų vis kitais madingesniais veidais besidangstančių chebrų, kurias kažkodėl vadiname partijomis, turėsime grupes nuoseklių žmonių, turinčių idealų vėliavas, kuomet PATYS sugebėsime jų neignoruoti (kur LSDS eilutė biuletenyje?), tik tada ir turėsime už ką balsuoti. Bet visų pirma – ar esama tokių idealų, kuriais šiandien gebėtume patikėti?

   • romas

    Auksinis karde, manau, kad partijos turi idėjų, bet niekas nenori jų išgirsti. Žiniasklaidai idėjos irgi nėra įdomios. Ir nežinau, kame čia šuo pakastas – ar žurnalistams nėra įdomu, ar už dyką nesinori gilintis. Šį vakarą pasiklausiau Landsbergio LTV studijoje. Tokia jo kalba būtų puiki reklama dalyvauti EP rinkimuose, jei ji būtų parodyta anksčiau. Per visą kampaniją didžioji dalis rinkėjų nesuprato, ką reiškia EP ir ką parlamentarai ten gali nuveikti. Kaip tik idėjinio pasirinkimo mums ir trūko. Visos kalbos per rikimus aukščiau mūsų parapijos ir nepakilo.

    • GIGA

     O kaip lietuviai galėjo tai suprasti,jei lietuviams nereikėjo ES.Galim ginčytis gerai tai ar blogai,bet tautai mūsų nacionaliniai politikai neįrodė ES svarbos ar būtinumo.Kaip pats, Romai, rašei jog bananinėje respublokoje prezidentus renka kaip skalbimo miltelius,tai ir Lietuvoje nežiūrint į referendumui skirtas dvi dienas,mes į ES įstojome dėl „Maximos“ padalinto alaus ir skalbimo miltelių.kam po to stebėtis aktyvumais – niekada nereikia bandyti apgauti savęs

     • romas

      GIGA, čia anksčiau taip buvo, kai politikai lenktyniavo pinigais ir brangiomis PR kampanijomis. Dabar pasidarėm rinkimų įstatymą, kad nebegalim išgirsti, ką politikai siūlo. Žiniasklaida mūsų labiau bulvarinė, nei analitinė, todėl nesuaktualizuojamos problemos, neatsiranda polemika dėl problemų sprendimo būdų, neišryškėja partijų požiūrių skirtumai. Tauta pasirinkdama dabar beveik neoperuoja informacija, o remiasi pletkais ir skandalais. Blogai ir taip, ir kaip buvo. Labai pasigendu visuomeninio transliuotojo kokybiško darbo. Realiai jis savo funkcijos neatlieka.

     • GIGA

      Romai,visiškai sutinku,o be to ir pačios rinkiminės kompanijos buvo jau labaia bejotinos kokybės (Prezidento visų pirma)

    • Auksinis kardas

     Romai, sunkokai mums seksis susikalbėti, linkstant prie konservatoriškos konkretikos. Deja, esama juose kažko sulaužyto. Nes prasideda kaip tik Landsbergiu, kuris yra pirmiausias šios savybės garantas. Ažubalis, Juknevičienė, Razma, Kaktys… Na, ką jūs, išties. Lošėjai… Ir Klaipėdoje panašaus gero įvisus turime. O ir Kubilius – vos gavo vadžias, tuojau gumbų pilnos kaktos. Gal, idėjos. Fix jų tarpe. Betgi ne idealai. Bet jūsų pasirinkimą gerbiu, nes geriau žinot kodėl jums tai rodos svarbu.

     Beje, vertybės buvo pirmiausias dalykas, stumtas šonan, mums puolus prie sovietmečio paveldo privatizavimų, pinigų darymo – pamenat? Šonan prietarų gairės, metas Klondaikams. O štai dabar troškoka be vėliavų.

     • romas

      Karde, Landsbergis būtent pakalbėjo apie tai, kas EP vyksta. Jo kalbą laikau tikusia agituoti už dalyvavimą EP rinkimuose. Ji kaip tik buvo labiau informatyvi, nei konservatoriška.

     • Auksinis kardas

      Ir aš LTV rezultatų apibendrinimo laidoje pastebėjau geriausią EP pristatymą – bet pataikiau ant Paleckio pasisakymo. Keista, kad arklys vaikšto jau po vežimo… Taip pat esu siūlęs priešrinkiminius debatus rengti apvalaus stalo forma su kandidatų tarpusavio išsisakymais ir išsiaiškinimais. Kaip aiškinamės čia – gaunami vaizdai ne tokie jau migloti. Pakaks naktinėti, viso…

   • Jonas

    Auksini karde, idėjų yra ir daug. Jums tikriausiai yra buvę ką klausyti, skaityti ir sakyti sau: juk aš tą viską lyg ir žinojau, bet kažkaip nebuvau taip aiškiai susiformulavęs, susidėliojęs? Manau, tokį „nušvitimo“ jausmą yra patyrę daugelis. Tai ir yra idėjos gimimo proceso svarbiausia vieta. Ypač politikoje idėją „pasėja, pagauna“ tie, kuriuos išgirdę žmonės sako sau: o juk ir aš taip seniausiai galvoju, tik jis geriau tai pasakė, vadinasi, geriau ir supranta, vadinsi man su juo, ar paskui jį!

    Štai ką noriu pasakyti: idėjos esame mes, žmonės, liaudis, tauta, grupė, darbo kolektyvas ir t.t. Kiekvieno lygmens grupė turi vienokius ar kitokius poreikius, kurie bendri. Tas, kas juos supranta, išsiaiškina, ištiria ir t.t., – „pagauna“ tuos žmones jungiančią idėją. Ją skelbdamas turi šansų tapti kokios nors kategorijos lyderiu.

    Atsakant į Jūsų klausimą: kai atsiras politikai, partijos, kurių, kaip sakote sugebėsite neignoruoti, t.y. kai jie deklaruos tai, kas svarbu JUMS!, man, kaimynui, kolegai, vadinasi jie deklaruos idėją. Paskui idėją eisime. Idėją politikai gali rasti gana įvairiai, technologijų netrūksta, bet svarbiausia technologija – būti žmonių dalimi, jausti žmonių alsavimą, būti lygiu su žmonėmis. Turi būti tikras abipusis ryšys.

    Lietuvoje to praktiškai nėra. Žinoma, atskirų politikų pavyzdžių galima rasti, tačiau pačios partijos nuo tokio supratimo nutolusios šviesmečiais. Trumpai tiek.

   • Jonas

    Auksini karde, dar trumpai noriu sureaguoti į vieną Jūsų sakinį: „Ko išvis Lietuva šiandien nori, kaip visuma – turto, euro, ramybės, viskas? Visa kita beveik ir tenkintų, išskyrus tai, kad reikėtų reformuoti kone viską, nes nedaug kas valstybėje betenkina?“. Manau, kiek suplakėte du skirtingus dalykus: Lietuvos, jos žmonių vertybes su, jei teisingai supratau, valdymo struktūromis, kurios lyg ir turėtų vykdyti politinius užsakymus, tai yra tenkinti mūsų, žmonių, poreikius.

    Kada prie progos įdomu būtų padiskutuoti atskirai apie kiekvieną temą.

    • Auksinis kardas

     Kalbėdamas apie poreikį reformuoti, turiu omenyje kad ir visas tas reformas, kurios laukia nesulaukia savo išsipildymų, o jų taikiniai senokai merdi. Prie to lengvai galime pridurti tai, kas merdi, nors net nešnekame apie reformų poreikį. Iš esmės taip ir norėjau pasakyti: viena vertus, nemanome, kad mums ko svarbiai trūksta (užtat manome, kad neduodama), iš kitos pusės – daug kas yra sumenkę ir nepakankama.

     Taigi, vedu prie to paties trūkstamų ambicijų, pasišovimų rakto, peržengiančio privačių valdų ribas. Gairių, apie kurias galima būtų kalbėti ir išsikelti, arba net nekalbėti, o darbo tvarka guldyti ant stalo ir įgyvendinti, jei užtenka ir tiek. Kas tikrai teikia vilčių, tai sugebėjimai apsigraibyti kai kuriais svarbiausiais klausimais: peržiūrėti (ir tai ne pasižiūrėti) Leo LT snarglį, išsirinkti ambicingą Prezidentę. Čia ir JAV blaivėjimas rankon. Kažkaip tam sunkmečiui pakeliui su sveiku protu – tai džiugina.

 • Nepakantus pakantumas

  Kodėl neparašot, kaip lenkai Vilniaus rajone vežiojo rinkėjus balsuot?

  • nerijus

   Pavežėjimas nėra agitacija.

 • A.G.

  Man nepatinka Tautų kiršintojai.
  Ir šiandien nebalsavau už partijos iškeltus atstovus, kuri net rinkimų išvakarėse kiršino Tautas.
  Matomai žmonės tikėjosi, kad bus mažas aktyvumas rinkimuose ir kad tokiu kiršinimu (kuris būtent ir patinka tos partijos elektoratui) – sukels savo elektoratą ant žirgų.
  Tas labai žema.
  Jaučiu, kad būtent tas elektoratas ir buvo šiandien skaitlingiausias – na tuomet tęsime kiršinimą ne tik Lietuvoje, bet kaip jau tapo įpročiu – visur, kur tik civilizacija atlapoja duris.
  Iš tiesų Lietuvoje dar galima išjoti jojant ant žemiausių inkstinktų.
  Jei po 1990 m. buvo daug keršingų senelių ir senučių – tai dabar panašiai jau auga ir jaunimėlis, suformuotas žiniasklaidos. Dar ir šiandien, ar vakar (gerai nepamenu), nors čia delfistų nėra, užsuko dar vis tapšnojantis…
  Nes mandagus, kulturingas žmogus, deja, Lietuvoje linkęs patylėti. Ir nesivelti su atklystančiu…
  Gal gerb. a.a. monsinjoras Kazimieras Vasiliauskas, praėjęs iš tiesų baisą tremtį šachtose, dar mokė žmogiškumo kumečių palikuonis. Dar vienas kitas.
  Bet tai, tas pavienis žmogus paskęsta rėksnių psiaudopatriotų masėje.
  Gal šiandien ir buvo proga pasisakyti ne už tuos, kurie ketvirčiuojami, bet prieš tuos „šviesuolius“… iš tiesų, kurių dėka du dešimtmečius čia siautėta to baisiu jau tapusiu nebaudžiamumu, kai vagiama jau ne milijonai bet milijardais, kai galimybė išsilaikyti balne – kiršinimas.
  Mažai kas iš karto juos perprato (man pakako pusės metų po 1990 m. kovo 11 d.), o kai kas dar ir šiandien yra užhipnotizuotas, kurs Liuksemburgo radijo užbūrimą, kokiais 1960 ir vėlesniais metais, dar vis painioja su Vakarų civilizacijos vietiniais vadinamais plėtotojais, platintojais, deja, išskirtinai stalininiais metodais – kiršink ir valdyk…
  O iš lenkų reikia tik mokintis.
  Lenkijoje kiek pastebiu dažnai pravažiuodamas, blokiniai namai jau apšiltinti, kaimuose gražios stiprios mūrinės sodybos – visur judama, dibama, statoma (tokių suklebusių pašiūrių, kaip Lietuvos kaime ir ne tik – ten jau nepamatysi niekur…).
  Draugaukime su kaimynais, mokinkimės iš jų – jau uodegoje esame, perdaug griovėjų, kiršintojų… pasitikėdami.
  Kaip bebūtų su Šventos trejybės diena, su Tėvo diena visus…
  Gal taip ir nėra, kaip iš vieno epizodo kartais atrodo.
  Kai šiandien po 20 val., sugrįžus iš balsavimo išgirdau per PUKO pageidavimus, kaip viešai prakeikė tėvą viena jo dukrelė – neužilgo atsirado žmogus, kuris tą nepažystamą tėvą paveikino… Lietuvoje gerų žmonių tikrai yra daugiau nei blogų – va tik aktyviųjų tarpe gerieji nesireiškia, kol kas…

  • romas

   A.G., Jūs greitas nuspręsti, kokiai partijai priklauso žinutės siuntėjas. Aš esu dešinių pažiūrų ir šiandien balsavau už tuos kurie užėmė pirmą vietą. Būdamas to elektorato dalimi, esu įsižeidęs. Kažkodėl nemanau, kad tame sąraše yra tautų kiršintojų. O sprendžiant iš nuomonės, kad ši partija yra kalta dėl to, kad Lietuva neprogresavo per nepriklausomybės laikotarpį, Jūs negyvenote Lietuvoje arba nesidomėjote, kas buvo valdžioje.

   • A.G.

    Romai, labai Jūsų atsiprašau. Mano aplinkoje praktiškai vien Jūsų pažiūrų žmonės. Visa tai aš jiems į akis sakau jau daugiau kaip 15 metų, gal kadangi yra labai protingi (ir labai kulturingi), tokią mano nuomonę toleruoja. O aš irgi kritikuoju, nes viliuosi… kitaip kokia prasmė.
    Gal dėl to visa tai, kad per daug jais buvau patikėjęs iki 1990 m.
    Kitų juk net nekritikuoju – beviltiška.
    Tarp kitko, Jūsų politikai Vilniaus krašte dėl kilnojamos žemės tik pritardavau, jei įdomu, nors žemė iš principo nėra kilnojama.
    Deja, kiršinimo per daug…

 • Nepakančiam pakantimui

  O tai įrodo, kaip jiems svarbu rinkimai EP. Ne taip, kaip mums. Spėju, net nebuvo papirkinėjama :).

 • Ričardas

  Man, kaip pusiau Lenkui, geda.

 • J. naivus

  „Nekenčiu rasizmo ir negrų!“

  Kažkodėl ši anekdotinė frazė pirmiausia šovė perskaičius temą.

 • austras

  Atrodo, kad Ostapas Benderis į Europą neiškeliaus… :) „Taip, čia ne Rio de Žaneiro“

 • WU

  Dabar bus įdomu laukti, per kiek laiko Uspaskichui neliečiamybė bus panaiktinta.. Duodu nedaugiau 3 mėnesių nuo parlamento darbo pradžios. Ten ilgai nesismulkina..

  • Tai, panašu, kad EP pagaliau privers Lietuvos Prokuratūrą nevilkinti bylos ir greičiau ją pabaigti.

 • gugis

  Račai, pažiūrėk į rinkimų rezultatus Vilniaus ir Šalčininkų rajonuose ir suprask, kad vienintelis būdas jiems integruoti – tiesioginis prezidentinis ar koks ten valdymas bent iki 2050 metų, suvienodinant Lietuvos lenkų teises su Lenkijos lietuvių teisėmis.

  Pasisakau kaip lietuvių tautinės mažumos atstovas Vilniaus rajone, jei ką :))

  • J. naivus

   Teiginys 100 nuošimčių tinkąs kremliniams.

 • LL

  jei iš arčiau pažinotumėt Vilniaus krašto gyvenimą ir jų iš Lenkijos gaunamą paramą, nesistebėtumėt, o PAVYDĖTUMĖT, kaip kaimynų valstybė rūpinasi savo tautiečiais… taip kad reikia juos tik PASVEIKINTI, o ne keikti

 • Juozas

  O ką turi bendro lietuvių tolerancija ir kažkokio išsigimelio anonimiškai išsiūsta SMS žinutė ? Nieko nuostabaus, kad pasitaiko pašių nusikaltimų, kai visokie sukčiai ir nuskriaustieji politikai disponuoja asmeniniais duomenimis.

 • Skeptikas

  Vel siulymas citatoms:

  „EK viceprezidentas Margotas Wallstromas teigė, kad žemas rinkėjų aktyvumas yra „blogas rezultatas“.

  Kabinejuosi del to, kad litras plunksnos brukstelejimu paverte moteriske vyru. Lengvai ir saldziai. :)

  Nuoroda:
  http://www.lrytas.lt/-12444356241243444717-europos-rink%C4%97jai-nubaud%C4%97-kairiuosius-dar-papildyta.htm

 • Ilythiiri

  Gerbiamas LL, tu tikrai tiki vyriausybės altruizmu? Nesvarbu, LT ar PL? Lenkijoje juk tokia pati valdžia kaip ir Lietuvoje – piniguočių klanai. Anyway. Na, pvz, ulonu paradas Vilniaus krašte – uniformos, dienpinigiai, galu gale šveitimo pasta kardams :D – tai irgi rūpinimasis savo tautiečiais lenkais, dūstančiais be pramogų skurstančioje Lietuvoje?

 • Amonimas

  Birzelio 5 d. gavau tris SMS zinutes:

  Is LSDP: Europa suka i kaire. O tu? Balsuok! Tavo socialdemokratai. Saraso numeris nr.4

  Is 370 698 42669: Konservatoriai visus uzkniso juodai! Palaikykime savus EP rinkimuose. Biciulis Gediminas Kirkilas. (tel. numerio nezinau, Kirkilas taip pat ne biciulis)

  Is LSDP: Tevo dienos nepamirsai? O EP rinkimu? Tavo Lietuva.

  O siaip, slykstu ir nemalonu kad ta smarve ir telefono kriaukle pasiekia…

  • bang

   Turbūt esi išlošęs krūvą automobilių, puodų ir vilnonės patalynės kompektų įvairiose loterijose :)

 • Fire

  Man absurdiskai atrodo pats faktas, kad Lietuviai renka Lenkus i Europa atstovauti Lietuvai, nesvarbu, kad tai zmones turintys LT pilietybe. Ir kazin ar uz si pazeidima kas nors bus nubaustas, as labai tuo abejoju, nebent autorius susisieke su rinkimu komisijos nariais su priekaistu..

  • bang

   Nubaustas už pažeidimą, kad „Lietuviai renka Lenkus i Europa atstovauti Lietuvai, nesvarbu, kad tai zmones turintys LT pilietybe“ ?

 • Įkišiu ir aš du tritrašius.
  Dėl lenkų integravimo. Gal aš klystu, bet susidaro įspūdis, kad tradicinės partijos atidavė Vilniaus kraštą vietiniams lenkų veikėjams imituojantiems politiką. Vienintelis politinis identitetas, gaunasi, yra etniškumo pagrindu. Ar jie kairieji? O gal dešinieji? Centras? Niekas nežino ir niekam tai nerūpi, nes svarbiausia, kad jie lenkai. Svarbiausia, kad tai žalinga patiems gyventojams, nes jiems yra ribotos galimybės įtakoti savo gyvenimą per skirtingų politinių ideologijų realizavimą. Klausimas – kieno tai kaltė? Nesinori kaltinti lenkų politikų, nes jie tiesiog pasiėmė tai kas gulėjo po kojomis. O tradicines partijas apkaltinti norisi. Per visą nepriklausomybės laikotarpį nesimatė jokių pastangų užkariauti šį elektoratą. Gal čia tik aš nemačiau? Bet jei būčiau kurios nors tradicinės partijos strategu, jau seniai būčiau įkūręs specialią grupę darbui su lenkų mažuma. Ar mes žinome nors vieną lenkų tautybės politiką konservatorių, socdemų, liberalų ir kitų gretose? Konservatoriams gal ir būtų sunkoka, nes jų retorika dažnai nacionalistinė ergo antilenkiška. Tačiau socdemams yra gėda, kad jie neužsiaugino būrio jaunų, gražių, energingų, talentingų lenkų tautybės socialdemokratų, kurie galėtų dabar konkuruoti su vietiniais politfeodalais. Gal tokių pastangų buvo ir jos žlugo? Bet kuriuo atveju, nieko nebuvo girdėti.

  Dėl EP apskritai, viena iš žemo dalyvavimo priežasčių, aš manau, yra šios kadencijos europarlamentarų veikla. Iš esmės jie gyveno labai gerą gyvenimą, kartais duodavo interviu, bet realiai viešojoje erdvėje jie neegzistavo. Kartais išgirsdavome, kad Landsbergis eilinį kartą iškoliojo Rusiją, visa kita – tyla. Paskutinis ten išvyko Maldeikis. Ką jis ten padarė? Ką nuveikė? Nežinome nieko. Žiniasklaidai irgi panašu, kad DZIN. Tai ko norėti, kad žmonės eitų balsuoti, kai prieš kelis metus išrinkome kelių laimigųjų būrelį išlydėjome juos mėgautis prabanga ir tingiu režimu ir pamiršome apie juos? Kaip po to įtikinti žmones, kad tai yra svarbu?
  Atsakomybė krenta ir patiems euroseimūnams, užmiršusiems Lietuvą ir žiniasklaidai, užmiršusiai juos.

  • GIGA

   Valentinai,ne tiesa.Dėl gerb. Maldeikio veiklos,tai visai neseniai šiame bloge pasisakinėjo gerb.Aušra Maldeikienė ir nušvietė,kad jis EP labai daug dirbo.Ponia Aušra ir skalbė,ir virė,ir ravėjo,o gerb. Eugenijus,pasislėpęs kaip Leninas palėpėje visą laiką dirbo – ir savaitgaliais,ir naktimis.Taip,kad „ne nado lia lia“:)
   Tiesa,gerb.Aušra taip ir neištęsėjo pažado atsakyti,kodėl jų šeimos buvo pasirinkta pilietininkų parrtija ir kodėl taip daug dirbusio Maldeikio neįvertino ankstesni bendražygiai.Sakė,kad klausimas geras,žadėjo pagalvoti kaip atsakyti-tikriausiai galvoja,bet spėju,kad po vakarykščių rezultato atsakymo nebus,tik reikės sekti spaudą,kur vėl prisiglaus Maldeikis ar Maldeikiai:)