Apie tuščią kritiką…

Prezidentė inauguracijos dieną pasisakė prieš tuščią kritika, kuri nesprendžia problemų ir net gali sugriauti valstybę.

Šiandien Prezidentės spaudos tarnyba išplatino du pranešimus spaudai.

Vienas jų buvo skirtas mano mylimam Socialinės apsaugos ir darbo ministrui R.Dagiui:

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė socialinės apsaugos ir darbo ministrą Rimantą Dagį. Susitikimo metu aptarta padėtis socialinės apsaugos srityje, svarstyti Sodros biudžeto klausimai ir struktūrinių reformų būtinybė.

Prezidentei D. Grybauskaitei kelia abejonių ministro R. Dagio vadovaujamos ministerijos veikla. Šalies vadovė akcentavo politinės valios stoką kuriant ir įgyvendinant reformas. Prezidentė pabrėžė, kad šiuo metu susidaro įspūdis, jog Socialinės apsaugos ir darbo ministerija neatsako už galutinį rezultatą tų reformų, kurios šiuo metu ypač svarbios Lietuvai.

Valstybės vadovė pažymėjo, kad politinis blaškymasis Vyriausybėje ir nuosaikumo stoka kelia abejonių ministerijos sugebėjimu inicijuoti ir vykdyti reformas. Šios reformos, Prezidentės įsitikinimu, yra visiškai neįgyvendinamos arba įgyvendinamos nekonsoliduotai, valstybinėms institucijoms prieštaraujant viena kitai ir nerandant bendro sutarimo.

Todėl Prezidentė D. Grybauskaitė paragino nedelsiant parengti konkretų veiksmų planą, padėsiantį taisyti susiklosčiusią padėtį ir išbristi iš susidariusios krizės socialinės apsaugos srityje. 

… Perskaičiau du kartus ir supratau, kad tai kritika.

Tačiau niekaip negaliu apsispręsti, ar tai „tuščia kritika“, ar ne?

Nes, kiek pamenu, kad kritika būtų ne tuščia, reikalingi argumentai ir konstruktyvūs pasiūlymai.

Gal ko nors nepastebėjau?

Kita vertus, kitas pranešimas spaudai – apie prezidentės susitikimą su A.Sekmoku – man pasirodė gerokai suprantamesnis. Kritikos, tiesa, ten nebuvo, bet mintis – labai aiški:

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė l.e.p. energetikos ministrą Arvydą Sekmoką ir išklausė informacijos apie susiklosčiusią situaciją šalies energetikos ūkyje. Susitikime aptarta elektros tilto „Swedlink“ tiesimo eiga, svarstytas „LEO LT“ („Lietuvos elektros organizacija“) projektas ir naujos atominės elektrinės statybų perspektyvos.

Prezidentė D. Grybauskaitė teigiamai vertino elektros jungčių projekto „Swedlink“ įgyvendinimo procesą bei akcentavo būtinybę ir toliau tęsti šio projekto techninį vykdymą.

Kalbant apie „LEO LT“ projektą, valstybės vadovė dar kartą pakartojo, kad šis darinys turėtų būti išformuotas kaip prieštaraujantis Europos Sąjungos nuostatoms ir visų šalies piliečių interesams. Prezidentė D. Grybauskaitė paragino Vyriausybę surasti tinkamiausią būdą šiam klausimui išspręsti.

Aptariant naujos atominės elektrinės statybų perspektyvas, Respublikos Prezidentė teigė neprieštaraujanti šiems planams, tačiau nurodė, jog būtina užtikrinti ir alternatyviosios energetikos plėtrą. Tai, Prezidentės įsitikinimu, padėtų pasiekti realią nepriklausomybę nuo Rusijos energetikos išteklių. 

(4 balsų, vidurkis: 4,50 iš 5)
Loading...