Demagogiją paskleidęs J.Razma tyli, už jį kalba D.Kreivys

Šiaip tai man truputį keista, kad pirmiausia demagogijos dozę paskleidžia TS-LKD vienas iš vadovų Jurgis Razma, ją paplatina buvusi ministrė Rasa Juknevičienė, o atsakinėti į kritiką bando buvęs Ūkio ministras Dainius Kreivys…

O bet tačiau kadangi esu demokratiškas ir gerbiu visas normalia žmonių kalba reiškiamas nuomones, manau, kad turi būti išgirsta ir ši. Gal po to dar atsilieps ir gerbiamas Jurgis…

*************************

Rimtai kritikai reikia rimtesnių argumentų

 

Gerb. Artūrai,

Jūs viešai suabejojote A. Kubiliaus Vyriausybės ir ministro A. Sekmoko kompetencija, nes, Jūsų manymu, XV-oji Vyriausybė ir ministras A. Sekmokas nekompetentingai tvarkė saulės elektrinių plėtrą ir tai sukėlė žinomas problemas.

Reikia pastebėti, kad Jūs paviršutiniškai analizuojate situaciją:

1.     Atsinaujinančių energetinių išteklių įstatymą, reglamentuojantį ir saulės elektrinių plėtrą, parengė ne Vyriausybė ar A. Sekmoko vadovaujama  ministerija, o Seimo sudaryta darbo grupė. Vyriausybė turėjo daug esminių pastabų Seimui, bet į jas nebuvo atsižvelgta. Už įstatymo priėmimą (2011 05 12) balsavo visų partijų atstovai, įskaitant dabartinį Premjerą A. Butkevičių, aplinkos ministrą V. Mazuronį ir visą socialdemokratų frakciją, tuo tarpu kai pats buvęs Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius už šį įstatymą nebalsavo.

2.     Tačiau esmines saulės energetikos problemas sukėlė ne Seimo priimtas įstatymas, o už įstatymo įgyvendinimą atsakinga nepriklausoma Valstybinė kainų ir energetikos komisija, kuri pati savarankiškai nustato tarifų nustatymo metodikas ir nustato pačius tarifus. Šiuose savo sprendimuose komisija yra visiškai nepriklausoma nuo Vyriausybės ir Seimo, ir tokia nepriklausomybė apsaugo tarifus nuo politikų įtakos, bet, galbūt neapsaugo nuo pačios komisijos klaidų ar nekompetencijos. Iki šiol lieka neaišku, kodėl komisija nustatė 1,4 – 1,8 Lt tarifą už 1 kWh elektros, pagamintos saulės jėgainėse, kai paprasta logika sako, kad būtų užtekę 60–70 cnt. Toks tarifas, kokį nustatė komisija leidžia investuotą į saulės jėgaines litą susigrąžinti per 4-5 metus, kai kitose energetikos šakose jis susigrąžinamas per 10-15 metų. Tokie „pernelyg dosnūs“ tarifai sukūrė saulės energetikos burbulą, kuris pradėjo sparčiai pūstis 2012 m. rugsėjo – spalio mėn., ir dėl to kaltinti XV Vyriausybę nekompetencija yra tiesiog nekompetentinga.

Lygiai taip pat ir kiti priekaištai tiek dėl Ignalinos uždarymo ar IBM projekto, apie kuriuos jau ne vieną kartą buvo nuodugniai rašyta, yra tiesiog paviršutiniški.

Vertinant Vyriausybės darbą reikia pasirinkti arba neigiamos propagandos stilių, arba kompetentingą analizę. Kai bandoma vienu metu atlikti abu darbus, nukenčia rašytojo autoritetas.

Pagarbiai

Seimo narys

Dainius Kreivys

(1 balsų, vidurkis: 1,00 iš 5)
Loading...