Prostitucija: už įstatymo ribų, tačiau įstatymiškai remiama?

Šiandien beskaitant naujienas akis užkliuvo už provokuojančio pavadinimo: „Biudžeto pinigai – prezervatyvams ir lubrikantams“

Klaipėdos priklausomybės ligų centro iniciatyva nemokamai dalyti prezervatyvus yra suprantama ir, sakyčiau, visiškai pateisinama, jei galvotume apie lytiškai plintančių ligų profilaktiką.

Paskutinis pavyzdys Ukmergės rajone šia prasme galėtų būti geriausias pavyzdys.

Kita vertus, situacija vis dėlto dviprasmiška.

Prostitucija Lietuvoje yra už įstatymo ribų – atsakomybė numatyta tiek už vertimąsi prostitucija, tiek už sąvadavimą, tiek už naudojimąsi prostitučių paslaugomis.

Tuo tarpu Klaipėdos miesto savivaldybė, skelbdama viešąjį konkursą prezervatyvams pirkti ir tam tikslui naudodama miesto biudžeto lėšas, naudoja teisines priemones remti veiklai, kuri yra už įstatymo ribų.

Savivaldybė iš esmės vadovaujasi visuomenės interesu, tai yra, stengiasi sumažinti riziką miesto gyventojams užsikrėsti lytiniu keliu plintančiomis ligomis.

 Tačiau žiūrint įstatymo raidės, Klaipėdos policija turėtų visas į Klaipėdos priklausomybės ligų centrą besikreipiančias seniausios profesijos atstoves sulaikyti ir surašinėti protokolus už administracinės teisės pažeidimus. Labai preciziškai laikantis įstatymų galbūt reikėtų bausti ir Klaipėdos priklausomybės ligų darbuotojus už prostitucijos skatinimą…

Pamenu, prieš kelerius metus, berods, liberalai siūlė prostituciją legalizuoti…

Tačiau visiškai aišku, kad toks sprendimas nei tada galėjo būti priimtas, nei galės būti svarstomas artimiausioje (bent jau poros dešimtmečių) ateityje.

Tikriausiai taip ir liks: formaliai įstatymo pažeidimas, o realiame gyvenime – nei šis, nei tas…

(8 balsų, vidurkis: 2,13 iš 5)
Loading...
 • Galite paaiškinti savo įrašą, nes aš jo niekaip negaliu suprasti.
  Vienintelė man atsirandanti interpretacija – kad, jūsų nuomone, prezervatyvai reikalingi tik prostitutėms. =7

  • mielas Katine, atsiprašau, bet tikriausiai negalėsiu jums padėti. Tai viršija mano galias. Tačiau drįsiu pasakyti, kad jūsų interpretacija yra, švelniai tariant, lailiška:)

   • Gerai, sakykime, subtilaus politinio sarkazmo prasmė nuo manęs pabėga, nes kažko nežinau.

    Tačiau kas, po velnių, yra „lailiška‟?

    • Astra

     O as tai kazkaip pritariu Katinui, nes man, tiesa sakant, irgi tik tokia interpretacija i galva tesauna…

     • Tomas

      Nudirbau už jus šį sunkų darbą ir perskaičiau nuorodų straipsnelius. Pacituosiu: „Pasak J.Asadauskienės, KPLC prostitutėms dalys prezervatyvus ir lubrikantus“.

      Na, prezervatyvai – tiekto…, bet lubrikantai…

      Laila, jei teisingai pamenu yra lanksti guminė šlanga.

    • Artūrai, šis komentaras rodo, kad dalyviams naujai įsijungusiems į diskursą, būtinas šio blogo žodynėlis, kad jie pilnai suprastų, žodžių dundukas, laila, na gal dar miestelėnas prasmę. Taip būtų galima išvengti bereikalingų interpretacijų.
     Taip pat praverstų instrukcijų rinkinys „Kaip išgyventi Račo bloge“. Aš gali pateikti pirmąsias dvi:
     1.“Jei tavo oponentas parašo ką nors kas tau nepatinka, parašyk, kad jis skleidžia žinomai klaidingą informaciją.“
     2. „Jei oponentas ginčija tavo nuomonę – parašyk, kad jis turi teksto suvokimo problemų“

     • Genpre

      Valentinai, taikai į šio blogo gidus? :)))

     • mdxacuk

      O aš galiu duot patarimų, kaip parašyti tris komentarus po du žodžius kiekvienas, ir kad jie visi būtų ištrinti per penkias minutes maksimum. Nevartojant jokios nenorminės leksikos, be jokių vardų, pavardžių, tikrinių daiktavardžių, nesusiejant su kokia nors konkrečia tema arba iš viso be temos.

     • Bet juk natūralu, kad tiek ilgai ir taip sėkmingai gyvuojantis tinklaraštis sukuria savo žargoną (arba būkim modernūs ir sakykim „sukuria savo diskursą“). Jau vien ta aplinkybė, kad tie, kurie čia lankosi be jokios abejonės tokį pvz. žodį kaip „dundukas“, supranta visiškai kitaip, nei tie, kurie čia nesilanko. Jau nekalbant apie visokius papildomus „ober“ ir „prima“ titulus už nuopelnus. Tie, kurie čia lankosi pirmą kartą galėtų dėl savo neišmanymo būti vadinami „unterdundukai“.

   • Rolandas

    Kiek suprantu, priklausomybės centruose lankosi dar ir alkoholikai, narkomanai ir t.t. Šios kategorijos piliečiu moraliniai standartai dažniausiai leidžia keist partnerius įvairioms progoms pasitaikius ir be progų. Todėl man sargių dalinimas atrodo visiškai logiškas. Prisijungiu prie „lailų“.

 • austras

  Gerbiamas Artūrai, cituoju: „visiškai aišku, kad toks sprendimas nei tada galėjo būti priimtas, nei galės būti svarstomas artimiausioje (bent jau poros dešimtmečių) ateityje“. O man neaišku, kodėl sveikas protas negalėtų nugalėti? Apie tai viešai kalba su prostitucija neva kovojantys policininkai, tad leiskite paklausti, kodėl negali nugalėti sveikas protas?

  • Kuo sveikas protas yra susijęs su prostitucijos legalizavimu? Greičiau jau teisingas yra atvirkščias teiginys.

   • Genpre

    Tereikia nustatyti, ar prostitucijos legalizavimas paskatins prostituciją, ar ne. Ir sužinosime, – teisus Martynas, ar Rolandas.
    Yra rimtų įtarimų, kad susilėks peteliškių (kad ir fiktyvių santuokų metodu) iš aplinkui (Baltarusija, Kaliningradas, ir gal net iš toliau), o ir savos į Londoną „nebegastroliuos“ taip dažnai. Ką Jūs į tai, Rolandai?

    • Rolandas

     Genpre, manau, kad kuo daugiau Lietuvoje moterų ir merginų tuo geriau. Konkurencija.O ji tik padeda kokybei.Negalima vadovautis emocijomis sprendžiant svarbius klausimus. Seksas, sekso paslaugos-yra svarbus, egzistencinis, ne vien tik hedonistinis, klausimas.Tikiu, kad įstatymą dėl šios taip reikalingos socialinės paslaugos legalizavimo Lietuvoje priimsime vadovaudamiesi ne turginėmis, žemomis emocijomis, tačiau sveiku, racionaliu protu.

     • „Tikiu, kad įstatymą dėl šios taip reikalingos socialinės paslaugos…“ O varge, nuo kada meilė yra socialinė paslauga? Nuo kada meilę galima kažkaip institucionalizuoti? Tiesa, kad dabar pasaulyje turbūt tiek pat mirštančių ne dėl to, kad trūksta kąsnio duonos, bet gabalėlio meilės. Bet taip pat tiesa ir tai, jog prostitucijos įteisinimas čia nepadės.

     • Valentinas

      …kad kuo daugiau Lietuvoje moterų ir merginų tuo geriau. Konkurencija.O ji tik padeda kokybei…
      Kieno kokybei?

     • lida

      Martynai, kalbant apie tokį neapibrėžtą dalyką kaip melė, reiktų pirma susitarti dėl kiekvieno šiai savokai suteikiamo turinio. Pavyzdžiui, pagal mane prostutučių teikiamų paslaugų vadinti meile bendru atveju netinka. Dėl jums neginčijamai žinomų žmonijos pagrindinių mirties priežasčių ir prostitucijos įtakos joms… na jūs juk pats viską geriau žionote.
      Dėl prostitučių paslaugų įteisinimo. Manau vienintelė kliūtis yra moralinės nuostatos, kurias aiškiai nusveria abiejų santykio šalių – tiek prostututės, tiek jos kliento, prigimtinės teisės ir laisvės. Yra valstybių, kur prostitutės paslaugas neįgaliesiems apmoka valstybė.

     • Genpre

      Rolandai,
      Kadangi po Jūsų parašymu neradau ženklelio „:)“, priimu tai, kaip aukščiausio laipsnio jumorą (humorą), suprantamą tik išrinktiesiems.

     • Tik norėjau Lidai parašyti, jog tikrai netapatinu prostitučių paslaugų su meile. Tiesiog tokia raiškos klaida atsirado, kai pagalvojau, jog Rolandas laiko meilę socialinę paslauga ir mano, kad prostitucija tai išspręs. Pasirodo, Rolandas pačią prostituciją laiko socialine paslauga.

     • Racionalus protas liepia valstybei stoti į sutenerių pusę?

    • Rolandas

     Genpre, kalbu labai rimtai.Jūsų bėda, kad į viską, kas liečia žemiau bambos, Jūs žvelgiate per daug jautriai, akivaizdu, kad tam yra priežasčių… Aš gi kviečiu sprendžiant šiuos klausimus vadovautis racionaliu protu, kaip ir aptarinėjant kitus aktualius klausimus.
     Valentinai, aptariamos apmokamos socialinės paslaugos kokybei.

     • Genpre

      Rolandai,
      Kadangi Jūsų kompetencija bei skaudi patirtis man nekelia abejonių Jums tikrai akivaizdu, aš niekur nesikreipsiu.
      Akivaizdu ir tai, kad Jūs vienas iš tų neribotos, nežabotos, prasilenkiančios su dorove „demokratijos“ šalininkų, kuriems „sveikas protas“ ir „doleris“ turi priežastinį, emocinį, prigimtinį, gimininį ryšį. Anoj gaublio pusėj yra graži šalis, kur Jūs būtumėt savas.

     • Rolandas

      Genpre, Ką siūlote-stotis, lagaminai, Amerika? Nepatinka Jungtinės Valstijos? Esate seksualiai susirūpinęs socialistas?

     • Propaguojant prostituciją daug naudingiau būtų pasikalbėti su savo sąžine, o ne emigruoti.

     • Rolandas

      Martynai, ką turi prieš šį užsiėmimą? Jei taip toliau, tai logiškai tapsi ir aktyviu „Maximos“ kasininkių „išvaduotoju“ iš vergijos.

     • Rolandas

      Martynai, ką turi prieš šį užsiėmimą? Jei taip toliau, tai logiškai tapsi aktyviu „Maximos“ kasinininkių „išvaduotoju“ iš vergijos:)

     • Genpre

      Rolandai,
      Esu seksualiai apsirupines socialistas. O kodel Jums toks svarbus sitas biznis? Turit asmeniniu interesu?

     • Rolandas

      Genpre, abejoju, vis tik tikėtina, kad esate būtent susiprūpinęs, labai jau jautriai, sakyčiau asmeniškai, emocingai reaguojate į seksualines temas.

     • Genpre

      Tiketina? Tiketina, kad Jus kazkuria tai forma gaunat pajamu is to reikalo. Ar suprantat, kuo tai kvepia?

     • Rolandas

      Genpre, suktai čia Jūs-„kažkuria tai forma“.Beje, gera mintis dėl papildomų pajamų.Turite galvą. Siūlau jau dabar, nieko nelaukiant, kartu pasidomėti Klaipėdos savivaldybės rengiamais konkursais jų nemokamai dalinamoms prekėms pirkti.

     • Genpre

      Rolandai, matau irgi nesi begalvis ;)
      Gerai, pasidomekim. Ar A.Raca pakviesim prisideti?

  • Rolandas

   Martynai, esi neteisus. Vėliau gal suprasi.Viskam savo laikas.

 • Klaipėdos savivaldybės administracijos Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Janina Asadauskienė rėžė tiesiai šviesiai:

  „Tokią paslaugą perkame kasmet nuo 2005 metų. Ji skirta komercinio sekso paslaugų teikėjoms. Konkursą laimėjusi organizacija vykdo šviečiamąjį darbą, sudaro galimybę parsidavinėjančioms moterims kartą per metus pasitikrinti dėl ŽIV, joms teikiamos gydytojo venerologo konsultacijos.“

  Na, šiuo atveju problema susiveda tik į gerą darbą darančių provincijos valdininkų nemokėjimą naudotis politkorektiškais eufemizmais.

  Kuriems galams projekte ir pirkimo dokumentuose minėti tas „prostitutes“, „komercinio sekso paslaugų teikėjas“ ar kitokias „parsidavinėjančias moteris“?

  Fui, kaip nefeministiška ir nekultūringa…

  Gi įvardinus tikslinę grupę „hiperaktyvios seksualinės gyvensenos būdo atstovės“, „vaginalinės konstitucijos multipoligaminės seksualinės orientacijos asmenys“ arba jau visai europietiškai – „prekybos žmonėmis aukos“, gerbiamo Artūro taikliai pastebėta kolizija su LR Administracinių teisės pažeidimų kodekso nuostatomis kaip ir išnyktu!

  O galų gale – gi minėtos problemos kyla ne tik teikiančioms sekualines paslaugas už pinigus, bet ir nemerkantilinių paskatų motyvuotoms nesunkaus būdo ir elgsenos mėgėjoms!

 • Rolandas

  Tarp kitko, man prezervatyvų kaina kelia nuostabą. Gal kas galėtų paaiškinti – ar tai stebuklingų technologijų ir itin grižtų reikalavimų pasekmė, ar tiesiog kaina nustatyta „nuo lubų“?

  • max

   Rolandai, čia daugkartiniai… ;-)

   • Rolandas

    Gal žinai kur vienkartinius pardavinėja

    • Vasia

     maximoj

    • max

     Daugkartinį panaudok vieną kartą ir bus vienkartinis ;-)

     • Genpre

      Geras. :)

     • Rolandas

      Grįžtam atgal – kodėl daugkartiniai tokie brangūs?

     • Genpre

      Gal todėl, kad kažkas naudoja juos daug kartų?

  • anoniminis bailys

   Rolandai, siuolaikinis technologiskai ispruses jaunimas, pavyzdziui as :) prezervatyvus senai perka is eBay.co.uk, tegul musu verslininkai toliau save smaugia su savo kainom :)

 • curry

  Šiaip tai atsižvelgiant į gegužės menesį besilankiusių Pasaulinės Sveikaots Organizacijos atsttovų ataskaitoje apie situaciją Lietuvoje, pasirūpinti ŽIV, lytiškai plintančių ligų profilaktika taip pat kaip ir aktyvių narkotikų vartotojų aprūpinimu viekartiniais švirkštais ir kitokiomis pagalbos priemonėmis, nes situacija Lietuvoje yra grėsminga ir realūs ŽIV ar hepatito C mastai nėra žinomi, tačiau spėjama, kad gerokai didesni nei oficaliai suskaičiuota. Taigi šiuo atveju šaunuoliai klaipėdiečiai. Kad ir kaip keistai beskambėtų, tačiau įstatymas šis tam tikrais atvejais turi būti ignoruojamas vardan visuomenės narių sveikatos. O juk galėtų kas nors liberalus ir išggirsti… ar pasižiūrėti į kokią netolimą Vokietiją (tebūnie jau ne į tuos baisius Nyderlandus žiūrėkime :) ), kaip seksualines paslaugas teikiantyss žmonės moka mokesčius ir užtikrina klientų saugumą.

 • Paulius

  Mielas, Artūrai, kaip Jūs manote, kas geriau: laisvai ir nekontroliuojamai plintančios venerinės ligos, AIDS ir pan., ar geriau, kai jos kontroliuojamos, nors tam ir leidžiami valstybės pinigai?

  Ir iš vis kodėl tik prostitutės? Narkomanai irgi švirkštus nemokamai gauna, nors narkotikai Lietuvoj draudžiami. Tai nebeduokim nei tiem, nei aniem – vėliavos spalvomis Lietuva labai panaši į Afrikos valstybes, tai kodėl nesusilyginus ir sergančiųjų ŽIV/AIDS lygiu?

 • Genpre

  Artūrui ir visiems kitiems abejojantiems ar ko nors nesupratusiems labai aiškiai ir konkrečiai atsakė Rolandas. (Rolandas
  Birželis 3, 2010 3:21 vakare )
  Ačiū Jam.
  Temą, manau, galima uždaryti.

 • max

  atvirai pasakius, tai svarstant šį klausimą pirmiausiai reikėtų atsakyti į žvaneckišką klausimą: kas domina – procesas ar rezultatas? Nuo to ir pradėkime.

  • Genpre

   Procesas – vienas.
   Rezultatas – galimi keturi rezultatai be prezervatyvo ir aštuoni su prezervatyvu.
   Potemė gaunasi gan plati. Ar nevertėtų atsiklausti gaspadoriaus?
   Ir kodėl man maudžia paširdžius… oi pašalins A.R. šitą „potemę“, paminėsi mano žodį maxai.

 • Vasia

  KOdel musu valdzia bijo legalizuoti prostitucija ? Vienas atsakymas- suinteresuotumas, ir dalyvavimas nelegaliame prostitucijos biznyje. Sis biznis- antras po narkotiku.

 • Fredis*

  Tinklaraštininkas man panašus į atskridėlį iš kitos galaktikos.
  Gyvenentys šioje Žemėje žmonės skaito laikraščius Lietuvos rytas ir kitus, gal labaiu juos skaito diktoriai per visuomeninį radiją, nei Žemės gyventojai, taigi, tame laikraštyje jau dvidešimtmetis kasdien spausdinami erotinio, prostitucinio turinio skelbimnai, nors formaliai toje Žemėje, kurioje spausdinamas tas laikraštis, prostitucija įstatymiškai yra draudžiama.
  Žmonės Žemėje šnabžda, kad atskridėlis iš kitos planetos žurnalistinę praktiką, kojų apšilimą atliko būten tame laikraštyje, nors gal tai ir galimai melaginga informacija.
  P.S. Švirkštų dainimas narkomanams, prezervatyvų – asocialiems, atšvatų – pėstėsiems, chorinio dainavimo ir piešimo būrelių pratybos įkalinimo įstaigose šioje Žemėje yra seniai įsigalėjusi miestelėnų aprobuota, visuomeninių organizacijų ir savivaldos tarybų patvirtinta ir sėkmingai, rutiniškai, nuobodžiai įgyvendinama praktika.

  • mdxacuk

   Man atrodo, dauguma tai supranta. Neaiškumai čia kaip matom kilo tik dėl lubrikantų. Jei iš biudžeto negalima pirkti „Mikės Pūkuotuko“ arba laidoti savivaldybių tarybų narių, tai kodėl jis negailestingai švaistomas lubrikantams?

  • Fredi, praktika matyt pasmerkta nuolatiniam neskaidrumui. Neseniai girdėjau reportažą, kad tie atšvaitai, kuriuos policija nemokamai dalija vaikams, perkami pagal konkursus už pačią nažiausią kainą, iš kiniečių gamintojų, be jokių garantijų ir atitikties sertifikatų. Sako, kad tokie atšvaitai nedaro jokio esminio skirtumo matomumui. Be to, Lietuvoje nėra laboratorijos tiriančios šių gaminių atspindėjimo lygį, todėl niekas net negali patikrinti ar nusipirko gerą daiktą ar ne. Artimiausia laboratorija yra Suomijoje ir už vieną patikrą ima berods apie 1000 eurų. Kas paneigs galimybę, kad taip plaunami pinigai? Iš kitos pusės kas paneigs galimybę, kad tokie reportažai nėra brangių ir sunkiai įperkamų atšvaitų gamintojų PR’as? Daug paslapčių ir neaiškumų Kubilistane. Miestelėnai neramiai miega ir krūpčioje išgirdę bet kokį stuktelėjimą „o gal čia ateina susemti manęs?“ nustėręs iš baimės galvoja.

   • Genpre

    Ai, Valentinai, tu vėl blūdiji terminais žodelyčiais besišvaistydamas. Patikros, laboratorijos, 1000eu, atspindėjimo lygiai, „niekas net negali patikrinti ar nusipirko gerą daiktą ar ne“. Kur tu matei, kad gerus daiktus kas už dyką dalintų. O šiaip normaliose šalyse žmonės sutemus ant kelio pėsti sveiko proto būdami praktiškai nevaikšto arba rūpinasi savo saugumu patys – su atšvaitais, liemenėmis, žibintuvėliais arba be jų. Bet svarbiausia – jie traukiasi šalin iš tolo.
    Čia mes mušamės į krūtinę, esą nesam Europos užkampis, čia išsišiepę kabinamės ant kaklo dykai gautą bizdielūškę, it talismaną nuo nelaimių tartum vingių jonai maorių viešpatavimo laikais… Tipo, dabar aš matomas. Tam, pastėrusiom akim kaktoje ir 4,3 promilės venoje visiškai vienodai, matomas tu ar nematomas – keliu ėjai, nepasisaugojai pats, nepasitraukei, – labas rytas, kapote. Tunelis, uždanga. Game over. Visų pirma auklėti žmones reikia nešokti prieš auto naktį (gal ir dieną).

    • Valentinas

     Genpre, tu ir vėl pademonstravai turintis teksto suvokimo problemų. Juk aiškiai parašiau, kad atpasakoju radijo reportažą, kurį girdėjau prieš kelis mėnesius. Atpasakoju nepretenduodamas į tai, kad:
     a) viską teisingai atsimenu ar supratau
     b) kad reportaže buvo pasakyta tiesa
     Tai buvo iliustracija, kurios pagrindinė mintis, kad kai vykdomi valstybiniai konkursai ir pagrindinis reikalavimas yra kaina, valstybė greičiausiai prisiperka visokio š.
     Dėl antros tavo komentaro dalies ypatingų prieštaravimų neturiu. Jei nebūtum sugriovęs mano tikėjimo Olialia pupytėmis, tai netgi ir pritarčiau

     • Genpre

      Valentinai,
      Kiekvienas save gerbiantis šio blogo senbuvis jokiu būdu neleistų su savimi atsitikti to, kas ką tik atsitiko su Tavimi.
      „..Atpasakoju nepretenduodamas į tai, kad:
      a) viską teisingai atsimenu ar supratau..“ !!!
      Valentinai, taigi Tu elementariausias paskalų platintojas, na, žinai, pletkininkas, liežuvautojas. Ir kas pasakys, kad ne taip? Asmuo, leidžiantis sau tokias formuluotes, skleidžia į viešą erdvę velniai žino ką, neprisiimdamas jokios asmeninės atsakomybės. Negražu, Valentinai, nedora. Aš ant tavęs pykstu. ;)

     • Valentinas

      Genpre,
      Demonstuodamas gražbylystę visai nusivažiavai, kad man net šiek tiek gėda dėl tavęs. Linkiu asmeninės sėkmės.

     • Genpre

      Valentinai,
      Nusivažiavau? Anaiptol. Viskas vieša ir remiantis tavo minčių vingiais. Po galais, reikia atsakyti už savo žodžius. :)))
      Nieko tokio, Valentinai, Tu jau ne pirmą kartą šitaip sprunki pabrukęs uodegą. :)))
      Esu laimingas žmogus, garbės žodis. Bet vistiek dėkoju, sėkmės niekada nebus per daug, ar ne ?
      Kita vertus sėkmingam žmogui Lietuvoje oi kaip nelengva, patikėk manim. Ir tas posakis „lietuviui smagu kai kaimyno tvartas dega“ oi kaip ne iš piršto laužtas. Papuvo visuomenė per pastaruosius pora dešimtmečių labiau, nei per visas okupacijas nuo Liublino Unijos laikų.
      Ir Tau sėkmės.

     • Fredis*

      Genprės nuomonė, kad prastas, nekokybiškas atšvaitas negali žmogui pagelbėti tamsiame kelyje, žmogus naktį turi iš tolo kaip koks žvėrelis baidytis automobilio ir keliauti vos ne pakelės krūmynais yra absoliučiai klaidingas.
      “Lietuviui smagu kai kaimyno tvartas dega” – taip pat labai miestelėniška išvada. Gyvename tarsi skirtingose šalyse ir jas skirtingai jaučiame. Miestelėnų papročiai, pojūčiai – klaidingi, neadekvatūs situacijoms.
      Kaip neprisiminus pačios pagrindinės įrašo temos – prezervatyvų asocialiems dalinimo už visuomenės, savivaldos lėšas.
      Tinklaraštininkas su Genpre sutaria, jų požiūriai sutampa. Tai yra pati liūdniausia šios dienos mano padaryta išvada.

     • Genpre

      Fredi,
      Gal Tau bus sunku tuo patikėti, gal esi labai sėslus žmogus ir mažai matei Europos, bet būtent taip ir yra: „žmogus naktį turi iš tolo kaip koks žvėrelis baidytis automobilio ir keliauti vos ne pakelės krūmynais“. Būtent taip ir yra, Fredi, ten žmonės taip daro. Sakau, nes pats ten gyvenau (ne dieną ir ne dvi), vairavau ir pats mačiau. Dviratininkai taip pat, jeigu juda ne specialiai tam skirtais takais, šoka nuo dviračių ir sprunka šalin. Nes ten žmonės žino,- vairuotojas tik žmogus, o žmogui pažvelgti į šoną sekundę dvi yra žmogiška. Ar numanai, Fredi, kiek metrų auto vidutiniu greičiu nuvažiuoja per dvi sekundes ? O jeigu greičiau nei vidutiniu? O jeigu vairuotojas po bokalo alaus? Ar dozės kai kurių medikamentų?
      Nebūk liūdnas, nes jausiuosi kaltas. Ar čia leidžiama pasisvaidyti anekdotais?

     • Valentinas

      Fredi, pagaliau Tinklaraštininkas surado komentatorių pilnai atliepiantį jo godas ir svajones. Tiesa, pliurpia bet ką, belekaip, belekiek, bet vis tiek atliepia. Pasidžiaukime dėl jų abiejų.

     • Genpre

      Valentinai,
      Aš labai mandagiai ir nedviprasmiškai įrodžiau, kuris čia pliurpia bet ką, belekaip, belekiek ( septintas šeštas komentarai į viršų) :) Nieko neišgalvojau ir niekur nemelavau. Tu gi, negarbingai pasprukęs, dabar ieškai paguodos Fredžio glėbyje. Tu tikras, kad ji ne Fredė ? :)))
      Na o prie prezervatyvų temos: svarbiausia, kad jie būtų naudojami pagal paskirtį.
      Kas tas Tinklaraštininkas? Ačiū.

     • Genpre

      Beveik suprantu, kodėl taip aršiai gynei vaivorykštinę revoliuciją. :)))

     • Valentinas

      Net neabejoju, jog galvoji, kad kažką įrodei :)

     • Genpre

      Žinoma, kad neįrodžiau…
      Argi tu ne Valentinas ? … :)
      Negi čia teismas? … :)
      Ar aš Tau panašus į prokurorą?… :)
      Ar galima ką nors kam nors įrodyti virtualiai?… :)
      Ar galima ką nors kam nors įrodyti virtualiai nepažeidžiant lygių teisių?… :)
      Negi mes čia dėl to susirinkom?… :)
      Kodėl mūsų šitas reikalas taip ilgai toleruojamas??

     • Valentinas

      „Žinoma, kad neįrodžiau…“
      Pirmas protingas tavo sakinys šiandien. Sveikinu, galbūt nesi beviltiškas :)

     • Genpre

      O antras sakinys buvo neprotingas? :(
      :)))
      Gerai pagalvok prieš ką nors lepteldamas :)))

     • Rolandas

      Valentinai, taigi su generaliniu perezidentu ginčijatės.
      Į jo pareigas įeina:
      1. Turėti nuomonę bet kuriuo klausimu.
      2. Malti kaką neužsikertant.
      3. Visuomet išlikti teisiu.
      4. Neleisti kolektyvui nuobodžiauti.
      Berods, bičas tvarkosi gerai :D

     • Genpre

      Ačiū, Rolandai.
      1. O Jūs turit nuomonę tik į kas antrą klausimą?
      2. Stengiuosi neatsilikti. ;)
      3. Tikrai taip, kol neatsitinka priešingai.
      4. Ir aš nenuobodžiauju. Interesai sutampa. Ir kai ateis Artūras ir uždės „Pašalinta A.R.“ išliksiu pakilios nuotaikos. ;)

 • Fredis*

  buvę miesto meras buvo idealus – pagal pageidavimus, nedelsiant taisydavo kelių dangą (kokios jos dabar baisios!!!), socialistų partijos lyderio prisitrėškęs sūnus buvo palaidotas tautos panteone, nors ir apie dabartinį nieko blogo negalime pasakyti – Tolerancijos eitynės įvyko.

 • Rolandas

  Artūrai, dėl teisėto elgesio. Doktrina yra detaliai išaiškinus, kad pilietiškai nesusiformavusios asmenybės teisėto elgesio motyvai (tarkime nesinaudojimas prostitučių paslaugomis, bei burbėjimas reikalaujant bausti už tai visus iš eilės) yra konformistiniai, prisitaikėliški. Tai kolektyvinio, socialistinio subjekto kelias, todėl, kad toks elgesys yra jam asmeniškai naudingas, padeda kopti karjeros ir visuomeninės padėties laiptais. Toks pasyvus, nesuprantant jų laikymosi prasmės, teisės normų laikymasis yra ne ką didesnė visuomeninė vertybė nei marginalinis elgesys. Priešingai gi-sąmoningas asmens elgesys, žinojimas, kad jo veikimas yra naudingas visuomenei, kad ir dalinant lubrikantus ir prezervatyvus, bei formaliai prisidedant prie prostitučių paslaugų plėtros, yra pozityvūs veiksmai, naudingi mums visiems, neleidžiantys pasiduoti apatijai, kad viskas Lietuvoje bus tik dar blogiau.

  2030 m. gegužė…BNS praneša.

  -Šiandien Klaipėdos priklausomybės ligų centre buvo išdalintas jau šimtamilijoninis “lubrikantai ir daugiau” paketas.

  -Šiandien Klaipėdos ekologinis seksualinių paslaugų centras atšventė septynioliktą gimtadienį.

  Visa tai gali įvykti…
  Būkim atviri naujai minčiai, naujoms idėjoms, kitokiam požiūriui. Būkim kūrybingi ir drąsūs.

 • a

  kas cia neaisku nesuprantu pas mus ir korupcija uz istatymo ribu ir dar daug kas,bet nereiskia kad to nera,galima aisku apsimest kad nera tik ar toli nuvaziuosi.

  • Genpre

   a,
   Aš beveik žinau, kodėl mūsuose prostitucijai skiriama GEROKAI daugiau dėmesio, nei korupcijai. Korupcija – tai taip kasdieniška, banalu. Prostitucija – pikantiška, romantiška, nepadoriai žavinga, paslaptinga, amžina …
   Kaip Jūs manot?

 • a

  be to prezu lesos tai irgi viesieji pirkimaikazkam nubires ant daktariskos,ar tu matei kad kas lietuvoi praleistu toki rengini.

 • lida

  Manau žmona Artūrui paaiškintų, kodėl prostitutėms reikalngi liubrikantai ir kaip jie gali padėti sumažinti lytinių ligų plitimą.

 • Marius

  Klaipėdos miesto savivaldybei, konkrečiai kas pasirašė pinigų skyrimo dokumentą reikia skelbti apkaltą. O kaip gi kitaip? Valstybėje negali būti dvigubų standartų už įstatymų laužymą.

  P.S. Atsiprašau už sudubliuotą komentarą, per klaidą įvyko, klaidingai nurodžiau savo paštą, dėl to sistema manęs neatpažino.

 • mdxacuk

  Jei jau taip, tai galima atrasti ir dar paradoksalesnių dalykų. Narkomanams dalinami ne tik prezervatyvai ir švirkštai, bet ir patys tikriausi narkotikai – metadonas. Nebūdamas šitų reikalų ekspertu negaliu nieko spręsti apie tokių metodų naudą. Bet požiūris, kad narkomanai, prostitutės, asocialūs paaugliai, bomžai, čigonai turėtų būti gaudomi ir sodinami, yra tipiškai Miestelėniškas, nes nuogai schematiškas ir primityvus. Žmogus turi būti gerokai atitrūkęs nuo realybės, kad taip nematytų toliau savo tvoros. Netgi sakyčiau, kad tai yra tam tikra puikybės apraiška. Prisimenu toks aktorius Šurna kažkada pasakojo išgyvenęs persisotinimo sukeltą puikybės periodą. Gerai, kad pats suprato savo būklę ir ėmėsi gydytis nusižeminimu prie bažnyčios. Tai dabar gali džiaugtis atgavęs realybės pojūtį ir gyvenimo džiaugsmą.

 • Nedraugas

  Tikriausiai norėjote pasakyti ne „įstatymiškai“, o kažką kita? Nes tas žodis šiame kontekste vartojamas klaidingai.

 • dpd

  taip, autorius teisingai įžvelgė dviprasmiškumą. Ir dviprasmiškumas ne vien tik įstatyme, bet ir pačiame Klaipėdos miesto savivaldybės atstovės pareiškime, nes… visą tai buvo galima palikti neįvardinant kokiai būtent grupei yra skiriamos lėšos, o palikti abstrakčiai „“Šįmet ŽIV ir lytiškai plintančių ligų profilaktikai skirsime pustrečio tūkstančio litų mažiau nei pernai.“ ir nebūt prie ko prikibti ir garsių antraščių rašyt…tačiau, įvardinant kam tiksliai buvo skirtos lėšos ir nevyniojant į vatą, ar nebuvo norima atkreipti dėmesį į pačią problemą ir tikrą padėtį Lietuvoje ar bent uostamestyje. Ir tai kur kas įdomesnis aspektas, nei įstatimiška dviprasmybė.
  Labai keistai (nei preciziškai, nei loogiškai, tačiau galbūt) nuskambėjo autoriaus šį frazė: „Labai preciziškai laikantis įstatymų galbūt reikėtų bausti ir Klaipėdos priklausomybės ligų darbuotojus už prostitucijos skatinimą…“. Ar autorius taip pat nori pasakyti, kad organizacijos, dalinančios narkomanams vienkartinius švirkštu, skatina narkomaniją?!

 • kestutis d

  kad ta pati pastaba gali buti pritaikoma narkomanams, kurie gauna svirkstus – visiskai teisingai. beje, cia yra lietuvos sekmes istorija, kuria mes galime teisetai didziuotis – musu regione, lyginantis su rusija, latvija, estija – mes turime maziausia ziv lygi – ir visa tai, tik del to, kad geras kontaktas su narkomanais ir prostitutemis, dalinami svirkstai ir prezervatyvai.
  o dviprasmiskumas – tai greiciausiai taip ir liks – tiesa sakant, net ir nyderlandu bei kitu vakaru saliu istatymine baze yra dviprasmiska – pas juos nera legalizuoti narkotikai, jie tiesiog toleruojami.
  o zeppelinus – puikiausia fraze, super – zodzio ir pavadinimo meistras, auksciausios klases specas – hiperaktyvios seksualinės gyvensenos būdo atstovės – stai kaip dirbti reikia :))))))
  o fredis* irgi teisus – del laikrascio ir del praktikos :DDDDDD

 • Rytis I

  Man patiko vienas Premjero terminas – „šešėlinės ekonomikos balinimas“. Panašu į populiarią tarp rusiškų popžvaigždžių medicininę operaciją…
  O iš tikrųjų, kodėl gi šiuo metu, kai „šešėlis“ už rankutės tempiamas į šviesą, nepatraukus už kurios vietos ir prostitucijos verslo? Tokiu būdu surinktos papildomos pajamos gerokai viršytų pajamas už iš eilinį sykį apkarpytų pensijų. O ir pensininkų, bedarbių, kurių tautos tarpe dabar dauguma, pr. legalizavimas neturėtų šokiruoti, nesukeltų kokių ten dorovinių kataklizmų.
  Manau, įstatymas Seime praeitų be jokių kabliukų ir taisymų. Nejau seimūnai ne žmonės? Na, pažvygautų koks gražuolis su kuoka, o gal ir ne – juk šiuo atveju viskas pagal seniausias tradicijas. Belieka susitarti su teisėsauga, kad landynių, masažo kambarių ir „dilerių“ sąrašus be redagavimo perduotų mokesčių inspekcijai. Policijai skirti papildomų lėšų tokio verslo priežiūrai, kaip ir kompensaciją už „stogo“ funkcijos praradimą. Mokesčių inspektorės darbas taptų ne toks rutininis…
  Atsigautų „vartojimas“, būtų medicininė priežiūra, priklausomybės centrai sąžiningai ir atvirai dirbtų savo tiesioginį ir visuomenei labai reikalingą darbą. Matau vien teigiamus poslinkius. Na, dėl vartojimo dar nežinau, bijau kad kas prieš tai tokiom nesinaudojo, tikrai nepradės naudotis legaliai, su čekiu rankoje.
  Kartais keista – 20 metų laisvi, o vis mąstome kaip tiuriemščikai, nes gyvename ne pagal įstatyma o pagal supratimą, – „Не по закону а по понятиям“. Ir taip kur nepasisuksi. Kokia tai „teisinė valstybė“? Aišku, kai įstatymai neveikia jau geriau pagal supratimą nei niekaip, bet tada reikia pripažinti, kad iki „teisinės“ dar toli, ir kad pakolkas ne įstatymai tarnauja visuomenei, bet atvirkščiai.

  • Finansinės naudos tai atneštų skaičiuojant vien mechaniškai – toks skaičiavimas neįtraukia sumažėjimo, kuris dėl prostitucijos legalizavimo atsirastų kitose srityse. Be to, nereik pamiršti, kad kai kurie dalykai nėra ir neturėtų būti matuojami pinigais. Lietuva neturi už grašius parduoti sąžinės suteneriams.

  • Genpre

   Legalizuosim prostituciją, paskui gėjų santuokas – įsivaikinimą, dar vėliau – narkotikus, pedofiliją – juk ar vienaip , ar kitaip tie dalykai vis tiek vyksta, – bet valstybė gaus PAJAMŲ. Ir t.t.
   Mielieji, kur mes taip nueisim?
   Kol tam tikras, visuotinai sutariant, amoralus elgesys nėra įteisinamas, su tuo dar kažkaip galima kovoti, netoleruoti, vengti ir auklėti jaunąją kartą tikrųjų žmogiškųjų vertybių link.
   O kas atsitiks legalizavus tą pačią prostituciją? Teisiškai prostitutės įgys tą patį statusą, kaip siuvėjos, vairuotojos, pardavėjos, taigi palaipsniui, per eilę metų tai taps norma. Normalu. Darbas, kaip ir visi kiti.
   Kai kas sakys – švieskim, auklėkim jaunimą šeimoje, mokykloje. Taip, tą reikia daryti, bet jeigu valstybė teisiškai sukuria sąlygas kam nors, tai jau aklėk neauklėjęs, tam tikra jaunosios kartos dalis tik pasijuoks, o likusi dalis bus abejinga arba net palanki.
   Norėčiau paklausti legalizavimui prijaučiančių: kuris iš Jūsų norėtų, kad Jūsų žmona, motina, sesuo ar dukra šitaip užsidirbtų pensijai?
   Tikiu, tokių mažuma :)
   Tad kas atsitiko? O atsitiko normalus dalykas. Tas užsiėmimas amoralus ir kol save vadiname žmonėmis, taip ir turėtų būti. Legalizavus prostituciją taps norma, jeigu Jūsų anūkė taps prostitute. Kas „už“ ?
   Sutvarkykim nelegalų, šešėlinį „jomarką“, mokesčių surinkimą, pažabokim korupciją, kontrabandą, sudarykim sąlygas doram verslui, skatinkim jaunųjų verslumą – štai apie ką turėtų galvoti ir piliečiai, ir seimo nariai, štai kas turėtų būti valstybės prioritetai – ir pinigų užteks tada pensijoms, mokytojų atlyginimams, soc. apsaugai ir dar liks. O savo visuomenės narių legalus „tvarkymas“ įvairiom pozom nei laimės, nei juo labiau ekonominio pagerėjimo neatneš.

   • Rolandas

    Genpre,esi eilinis neapykantos grupės idėjų skleidėjas. Tamstai nepatinka JAV demokratija, dabar jau prieš ES šalyse legalizuotą paslaugą, nuvalkiotais argumentai pasisakote ir jaučiatės moralus?

    • Marius

     O man ši Genpre nuomonė patinka. Ir jokios čia neapykantos grupių ideologijos nėra. Labai blaivus Genpre požiūris.
     Nemėgstu lietuvių kurie naudoja naująją frazeologiją nugirstą kažkur, taip norėdami pasirduti esą kokie jie šiuolakiški. Imitavimas ir kopijavimas – lietuviška bėda.

     • Genpre

      Dėkoju už supratimą. Teisingai pastebėjote: tiek JAV, tiek ir ES nėra neklystančios. Galima išvardinti gausybę ydų, kurias išpuoselėjo iškreiptas demokratijos supratimas ir nežinojimas ką veikti su Laisve …

    • Genpre

     Rolandai,
     Pasistengiau kaip galima paprastesniais žodžiais išsakyti savo poziciją. Jūsiškė man taip pat suprantama. Ačiū.
     Tolesnes diskusijas, jeigu Jūs ne prieš, perkelsim į Seimo tribūną. Iki ;)

   • Rytis I

    Stengsiuos trumpai, visdėlto pirmadienis…
    Martynai, kokiose srityse sumažėtų įplaukos iždan, legalizavus prostituciją? Negaliu sugalvoti. Nebent mažiau mokesčių mokėtų tie, kas dabar tik kalba apie absoliučią visuomenės moralę, tautos ateitį? Kad irgi ne – manau, darbo jie turės visada:) Apie sąžinę. Jei turi omeny, kad valstybei amoralu gauti mokesčius iš amoralių verslų, kaipgis tada su pajamomis iš tautos girdymo ar pajamomis iš kazino? Beje, kaip su visuomenės ir jos „grietinėlės“ sąžine, kuri 20 metų tik apsimeta jog problemos nėra, bet nieko nedaro – tai nukišta kažkur tolyn nuo akių, kaip ir bomžynas – jo nėra, nes nematome.
    Genpre, manau, kad nei gėjų eisenoj dalyvavę, nei juolab aš čia nedarau jokių prielaidų apie tokį įvaikinimą, pedofiliją ar opiatų legalizavimą. Metadonas – atskira tema. Skirtingai nuo visų tokių technokratinio globalėjančio pasaulio negerovių prostitucija egzistavo visada, lygiagrečiai bažnyčiai, lygiagrečiai kapelionams laisvo elgesio merginos kareivius lydėdavo žygiuose, karuose, už juos melsdavosi karščiau nei toli paliktos žmonos o normaliame gyvenime viešnamis būdavo dažnai ir ne taip toli nuo bažnyčios – sugriešijęs kad galėtum spėti gauti atleidimą:) Kaip dvi neišvengiamos gyvenimo stotelės. Ir kada aukšto lygio prostitutė buvo žemesniame sluoksnyje, nei prasta siuvėja? Galėčiau net teigti, kad jei ne sovietų okupacija, viešnamiai nuo smetoninių laikų būtų likę legalūs. Tai nereiškia, kad sovietiniais laikais prostitucijos nebuvo – tiesiog tada visame kame mus mokė būti dvipusiais, ir šito daugumoj išmokė.
    Apie tas mergužėles odes galima kurti, ir jas kūrė – kiek paveikslų nutapyta, kiek eilėraščių, kūrybinio protrūkio, dabar niekas neįvertins… Na gerai, gal jau čia truputį nerimtai:) Jei rimtai, – aišku nenoriu, kad dukros ar anūkės veltųsi tokiuosną reikaluose, tačiau labai abejoju jog tai priklauso nuo prostitucijos legalumo ar ne. Kitas dalykas. Zeppelinus šmaikščiai mergužėles vadina „hiperaktyviomis“. Taip, gal yra ir tokių, visdėlto įtariu daugumą jų tokiosna sąlygose įstumtos tos pačios visuomenės, kuri jomis paskiau bodisi. Vieniša motina, neturėdama giminių ar socialinių darbuotojų paramos, dėl komunalinių skolų prarandanti paskutinį būstą – nesiimčiau vertinti tokios moters pasirinkimo vienareikšmiškai. Nepažįstu ir nepažinojau nei vienos tokios, bet vertinant iš tolo kaip reiškinį, skirčiau beje prievartinę prostituciją, kuri tokiomis sąlygomis kaip dabar – tiesiog nekontroliuojama. Nekontroliuojama, nes visuomenė įtikėjusi šito neišmatuojamo biznio neegzistavimu, arba tai kažkur toli, atskiri atvejai, kurie visi seniai aprašyti laikraščiuose.
    Dar norėčiau vieną pasakyti. Moralė svarbu. Vaikų išsilavinimas, anūkai ir tt. Kažkodėl dabar galvoju dar apie vieną – kad senatvėj būtų kas ir mumis pasirūpintų. O tai šiaip visiškai nesusiję nei su specialybe, nei su padėtimi visuomenėje. Viskas. Gero ir darbingo pirmadienio. Kas ne vien komentuoja:)

    • Genpre

     Labai daug turėčiau ką pasakyti (paprieštarauti) Jums. Bet laiko stoka. O kai grįšiu, tikriausiai jau bus pavėluotai. Sėkmės Jums.

     • Rytis I

      Nieko tokio. Tai vos ne amžinos temos, periodiškai „musolinamos“, tokios subanalėjusios iki koktumo, o mes „žinome“ atsakymus tik todėl, kad negalime nieko pakeisti… (bent jau aš). Absoliučiai netikiu savo „pasiūlymų“ realumu, tai tik hipotetiniai laisvalaikio pamąstymai:)

 • Genpre

  Komentaras pašalintas A.R.

 • J. naivusis

  Visus su Tėvo diena!!!

  P.S. Visa kita – ne taip svarbu, jei rimtai…

 • Genpre

  Perskaičiau „R.Skyrienė: 2030 m. gegužė…“. Įspūdis – du dešimtmečiai inteligentiškos viso Pasaulio komos. Viso, bet ne Lietuvos. Ar taip gali būti?

 • Valentinas

  Dažnai sakoma, kad gyvenimas blogėja, kad valstybei trūksta pinigų. Ir dažnai net nepastebime (ar nenorime pastebėti) gerėjimo apraiškų. Aš ne toks, aš pastebiu. Štai šiandien pastebėjau kaip gerėja gyvenimas kelių policijai. Iki šiol daugiausiai važinėdavo ne pačiais geriausiais pasatais, golfais, vectromis ir panašiomis mašinytėmis. Tačiau Vilniuje kelių patruliai mėgaujasi Audi A6 komfortu ir galia (valstybinis numeris DHC 022). Manau tai sveikintinas ir geras dalykas visomis prasmėmis. Kaip būdavo anksčiau? Stabdydavo vargšas patrulis kokį nors LandCruiserį ir jausdavosi toks menkas, niekingas, nepilnavertiškas. O kas gali būti baisiau už nepilnavartiškumu sergantį patrulį? Pasidžiaukime visi už šiuos geruosiu kelių angelus sargus, nes jie tikrai nusipelnė gyventi geriau. Prieš kurį laiką džiaugėmės, kad gaisrininkams privažiuoti iki gaisro vietos būtina turėti Subaru Tribeca. Dabar turime progą džiaugtis ir už patrulius. Ačiū tau Kubiliau, Navicke, Palaiti ir kiti mūsų pasamdyti vadovai.
  p.s. Atskirai pasidžiaukime už Audi pardavėjus. Gyvenimas gerėja!

  • nerijus

   Valentinai

   Kokių santykių būta tarp Audi ekipažo ir Jūsų?..

   • Valentinas

    Lygiateisių eismo dalyvių santykių.

    • Genpre

     Lygiateisiu eismo dalyviu su tuo Audi A6 niekada nebūsi. Jau vien dėl skirtingo „Kalėdinių“ lempučių skaičiaus. :)
     Paantrinant Valentinui:
     Stebėtina, kaip iki šiol gyvename be nepriklausomų, pagal licenciją dirbančių kelių policicininkų. Kaip notarai. Ir tvarkos būtų daugiau, ir darbo vietų, ir mažesnės valstybės išlaidos, ir … Audi Q7 akių niekam nebadytų …

     • J. naivusis

      Ar čia liberastinis zuoktelėjimas ar paprastas kuoktelėjimas?

     • Genpre

      Nei čia zuoktelėjimas, nei čia kuoktelėjimas. Čia J.naiviojo per rimtas žvilgsnis į nerimtą aplinką ;)
      P.S. Taip atsitinka, kai nedalyvaujama nuo pradžių. Nieko baisaus. :)

 • trolis

  As pats esu su negalia ir laukiu kada gi sita reikala legalizuos