Prostitucija: už įstatymo ribų, tačiau įstatymiškai remiama?

Šiandien beskaitant naujienas akis užkliuvo už provokuojančio pavadinimo: „Biudžeto pinigai – prezervatyvams ir lubrikantams“

Klaipėdos priklausomybės ligų centro iniciatyva nemokamai dalyti prezervatyvus yra suprantama ir, sakyčiau, visiškai pateisinama, jei galvotume apie lytiškai plintančių ligų profilaktiką.

Paskutinis pavyzdys Ukmergės rajone šia prasme galėtų būti geriausias pavyzdys.

Kita vertus, situacija vis dėlto dviprasmiška.

Prostitucija Lietuvoje yra už įstatymo ribų – atsakomybė numatyta tiek už vertimąsi prostitucija, tiek už sąvadavimą, tiek už naudojimąsi prostitučių paslaugomis.

Tuo tarpu Klaipėdos miesto savivaldybė, skelbdama viešąjį konkursą prezervatyvams pirkti ir tam tikslui naudodama miesto biudžeto lėšas, naudoja teisines priemones remti veiklai, kuri yra už įstatymo ribų.

Savivaldybė iš esmės vadovaujasi visuomenės interesu, tai yra, stengiasi sumažinti riziką miesto gyventojams užsikrėsti lytiniu keliu plintančiomis ligomis.

 Tačiau žiūrint įstatymo raidės, Klaipėdos policija turėtų visas į Klaipėdos priklausomybės ligų centrą besikreipiančias seniausios profesijos atstoves sulaikyti ir surašinėti protokolus už administracinės teisės pažeidimus. Labai preciziškai laikantis įstatymų galbūt reikėtų bausti ir Klaipėdos priklausomybės ligų darbuotojus už prostitucijos skatinimą…

Pamenu, prieš kelerius metus, berods, liberalai siūlė prostituciją legalizuoti…

Tačiau visiškai aišku, kad toks sprendimas nei tada galėjo būti priimtas, nei galės būti svarstomas artimiausioje (bent jau poros dešimtmečių) ateityje.

Tikriausiai taip ir liks: formaliai įstatymo pažeidimas, o realiame gyvenime – nei šis, nei tas…

(8 balsų, vidurkis: 2,13 iš 5)
Loading...