Apie tai, kas patikima ir kas ne: skiriama V.Dumbliauskui

Kaip ir žadėjau, dar vienas įrašas rinkėjų apklausos (exit poll) tema.

Nors iš tiesų, tai įrašas bus ne apie pačią apklausą, o tik šiek tiek su ja susijęs.

Taigi, rinkimų naktį, tai yra, spalio 14 dieną 21:22 val portalas respublika.lt paskelbė naujienų agentūros ELTA pranešimą „Politologas: balsavusių rinkėjų apklausa – nepatikima“

Jame, be kita ko, sakoma:

Balsavusių rinkėjų apklausa, kurioje lyderiauja Darbo partija,  socialdemokratai ir Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai,  nėra patikima ir aklai tokiomis apklausomis pasikliauti nevertėtų, mano  politologas, humanitarinių mokslų daktaras Vytautas Dumbliauskas.

Apie naujienų agentūros ELTA, portalo respublika.lt bei dienraščio „Respublika“ patikimumą kalbėti, manau, nėra jokio reikalo, bet štai asmuo, kuris pranešime vadinamas „politologu“, šiek tiek nustebino.

Kalbu apie V.Dumbliauską, kuris, jei neklystu dėsto MRU studentams politologiją ir dar, kaip politologas, skaito komentarus Lietuvos radijuje.

Aš suprantu, kad kai kurie žmonės, vadinantys save žurnalistais ir kai kurie UAB’ai, vadinantys save žiniasklaidos priemonėmis ieško įvairiausių būdų patraukti dėmesį, gauti click’u ir taip užsidirbti pinigų. Tokia realybė.

Bet kodėl tą patį daro mokslų daktaras, dėstantis valstybės finansuojame universitete ir gaunantis atlyginimą iš mano kišenės, man nelabai suprantama.

Nes šiaip jau mokslų daktaras ir dar dėstantis studentams turėtų suprasti, apie ką jis kalba ir turėtų žinoti faktus. O faktai yra labai paprasti ir aiškūs: RAIT Lietuvoje vykdomos rinkėjų apklausos yra daug patikimesnės už V.Dumbliauską.

Ir todėl aš noriu pasakyti štai ką: jei V.Dumbliauskas viešai nepasakys, kad tai, ką jis sakė naujienų agentūra besivadinančiam UAB’ui ELTA, buvo jo klaida siekiant didesnio populiarumo, nuo šiol jis visada bus nepatikimas.

Lygiai toks pat nepatikimas, kaip ELTA ir „Respublika“.

Nepripažindamas, kad vardan populiarumo aukojo savo reputaciją, V.Dumbliauskas mes šešėlį ir institucijai, kuri leidžia V.Dumbliauskui mokyti studentus. Turiu galvoje MRU, kuri jau anksčiau demonstravo, kad click’ai kartais yra svarbiau už studijų kokybę.

Tikiuosi, kad V.Dumbliauskas susipras. Ir supras savo atsakomybę.

(2 balsų, vidurkis: 1,00 iš 5)
Loading...