RAIT – kokybė, nebereikalaujanti įrodymų

Žinote, tarp automobilių yra „Mercedes“, „Subaru“, „Lexus“…

Geriausi kišeniniai peiliukai – šveicariški…

Geriausias medis – ąžuolas…

O kai žiūriu į galutinius balsavimo rezultatus, net neabejoju, kad bendrovė RAIT, per prezidento rinkimus vykdžiusi rinkėjų apklausą (exit poll), yra „Mercedes“ savo srityje.

VRK skelbia: D.Grybauskaitė – 68,17, A.Butkevičius – 11.70, V.Mazuronis – 6,09, V.Tomaševskis – 4,69, K.Prunskienė – 3,86, L.Graužinienė – 3,57, Č.Jezerskas – 0,66.

Iš karto pasibaigus rinkimams paskelbti „exit poll“ rezultatai buvo tokie: D.Grybauskaitė – 67,9, A.Butkevičius – 11.8, V.Mazuronis – 6,5, V.Tomaševskis – 4,2, K.Prunskienė – 4,5, L.Graužinienė – 4,6, Č.Jezerskas – 0,5.

Didžiausias skirtumas tarp rezultatų – 1,03 proc. punkto. Paklaida tarp daugiausiai surinkusių trijų kandidatų rezultatų – mažiau nei 0,5 proc. punkto.

Ar įmanoma, kad rezultatai būtų dar labiau panašūs?

Taip, tobulybei ribų nėra.

Tačiau jei man kada nors reikėtų visuomenės nuomonės tyrimo paslaugų, neabejočiau, ką rinktis.

Ypač – turėdamas galvoje, kad ši rinkėjų apklausa buvo jau trečioji ir kad visais trimis atvejais rezultatas buvo (beveik) tobulas.

Ir labai gera pamoka politikams – ypač tiems, kurie paskelbus apklausos rezultatus, kaip visada, burbėjo ir netikėjo, ieškojo priešų pinklių ir kaltino veidrodžius.

Gerai, kai yra kažkas, kuo gali pasitikėti… Nepaisant to, ar sunkmetis ar burbulų pūtimo metas.

Kokybė visada yra kokybė.

Jei tokią pat kokybę, kurią dar kartą pademonstravo RAIT, matytume visose srityse, ir sunkmetis garantuotai nebūtų toks sunkus:)

P.S. Jei norite, laikykite tai reklama, nors iš tiesų tai aš nuoširdžiai džiaugiuosi:)

(11 balsų, vidurkis: 4,45 iš 5)
Loading...