Apie naują tritaškio liniją

… Šiandien išbandžiau naują tritaškių liniją…

Pirmas penkias minutes atrodė gana baisu…

Tačiau po to, kai pradėjome žaisti, pasirodė, kad įmanoma.

Neskaičiavau, tačiau manau, kad per pirmąją partiją pataikaiu daugiau nei 60 proc. metimų.

Antroje ir trečioje partijoje, tiesa, sekėsi gerokai blogiau, bet tai, manau, labiau susiję su vasaros pertrauka nei su nuotoliu nuo krepšio.

Pataikė ir kiti – tie, kurie pataikydavo ir nuo pusmetriu arčiau nubrėžtos linijos.

Žodžiu, ne toks tas velnias baisus, kaip atrodė skaitant.

Nepaisant to, manau, kad sprendimas atitraukti tritaškio liniją toliau nuo krepšio gali turėti neigiamų pasekmių.

Turiu galvoje vaikus. Tuos mažuosius – iki 14 metų.

Jiems jau ir 6,25 metro, manau, yra per didelis atstumas, o papildomas pusmetris tikrai neišeis į naudą.

Kalbu apie metimo techniką, kuri būtent ir atsiranda pradiniame treniruočių etape.

Vienuolikamečiui ar trylikamečiui metant į krepšį iš 6,75 apie techniką vargu ar bus galima kalbėti. Nors neabejotinai bus pataikančių.

Tačiau ne taip, kaip moko krepšinio vadovėliai ir treneriai, tai yra, naudodami riešą.

Tie, vaikystėje susiformavę įpročiai, niekur nedings.

Ir – drįsčiau prognozuoti – snaiperių ateityje mažės.

Kaip nuolat mažėjo pastaruoju metu.

Gal vis dėlto reikėjo nekirsti iš peties ir, pavyzdžiui, vaikams iki 16 (14) metų tritaškio liniją palikti ten pat kur ji yra iki spalio 1 dienos.

… Kai pagalvoji, tai tada, kai vaikas buvau aš, tritaškio linijos iš viso nebuvo, o snaiperių Lietuvoje tikriausiai buvo daugiau nei šiandien…

(5 balsų, vidurkis: 4,20 iš 5)
Loading...
 • Siaip, tai vaikams, kaip beje ir moksleiviams, aikstele ir tritaskio zona turetu buti arciau (kaip kad pvz NCAA) reiktu pasidometi ar tikrai nera pasikeitimu..

  kitas dalykas, kad turetu SMARKIAI padaugeti metimu is vid. nuotolio, kuriu paskutiniu metu smarkiai smarkiai sumazejo.
  tuo paciu ir centras/sunkiems atsiras daugiau vietos po krepsiu.

  manau kad i nauda

 • Linas

  Taip,tikrai rimta problema…Iš peties ar iš koto čia kirsti nereikėtų.Ką apie tai mano mūsų korifėjai:Garastas,Balčiūnas ar Marčiulionis?Mano galva,reikėjo tritaškio liniją palikti,kur ji dabar yra vaikams iki 16m. – iki spalio 1 dienos,vaikams iki 15 metų – iki lapkričio 1d.,iki 14m. – iki 2011m.ir t.t.Gerai pagalvojęs supratau,kad kai vaikas buvau aš,snaiperių Lietuvoj tikrai buvo daugiau,prisiminkime Daškės,S.Čepo ar Jakučio atvejus ir jokių linijų nereikėjo.

 • mdxacuk

  Jei jau valdžia, prisidengdama krize, taip nachališkai blogina sąlygas, tai mažių mažiausiai reikėtų pareikalauti kompensacijų. Tegu duoda 4 taškus vietoj 3. Arba jei atitraukia liniją, tai tegu padidina lanko skylę. Tik netylėkim, nes kitaip gerb. Račo drąsiai prognozuojamų neigiamų pasekmių neišvengsim. Iki Europos čempionato beliko vos metai. Snaiperių ir taip mažėja dėl katastrofiškų emigracijos mastų, o dėl skubotų valdžios veiksmų jų gali nebelikti visai.

  • melas mdxacuk, matau per vasarą gerai pailsėjote ir tikiuosi, jog tamstos nepakartojamas sąmojis (na, nebent J.Erlickas ar A.Užkalnis dar galėtų konkuruoti) vėl liesis per kraštus. Džiaugiuosi už tamstą ir visiškai pritariu dėl „skubotų valdžios veiksmų“. Valdžia bloga, labai bloga, labai labai bloga, nesvarbu, ar kalbame apie politinę ar FIBA.

 • Skirgaila

  Na nebūtina juk mažuosius treniruoti svaidant kamuolį iš pusės aikštės. Riesšo techniką puikiai galima treniruoti atliekant metimus iš vidutinio nuotolio. Didėjant fizinei jėgai išmoks mėtyti ir tritaškius. Nematau čia jokios grėsmės mūsų snaiperių populiacijai.

 • Aha

  emmm…. o kodel jus teigiate, kad snaiperiu paskutiniu metu mazejo?

 • Aha

  Jasaitis, Gecevicius, Kleiza, galbut net delninkaitis. Is U-18 rinktines: Deividas Pukis. Ir cia tik zadejai zaidziantys Lietuvos rinktinese.

  • mielas Aha, tikriausiai mes skirtingai suprantame terminą „snaiperis“. S.Jasaitis – 20 proc., N.Gecevičius – 31,8 proc., L.Kleiza – 35 proc., T.Delininkaitis – 37,5 proc. Pastarasis su vokiečiu L.Staigeriu dalijasi garbingas 49-50 vietas šių metų pasaulio čempionate. Apie D.Pukį kalbėti dar kiek ankstoka, nes žaisti su vaikais yra visai kas kita nei su vyrais.

 • Genijus

  Mielas Artūrai, jūs ne skirtingai suprantate terminą „snaiperis“, jūs, deja, jo visiškai nesuprantate. Remiatės „momentiniais“ žaidėjų rodikliais, ištrauktais iš konteksto. Jasaitis ir Gecevičius neabejotinai yra ir bus snaiperiai tikrąja to žodžio prasme – taisyklingai metantys žaidėjai, gerai ar net labai gerai pataikantys iš toli ir ne tik iš toli, kurių pagrindinis ginklas ir yra taiklūs tolimi metimai, kurių gynybą prie tritaškio akcentuoja varžovų treneriai, ir kuriems varžovų gynyba nelabai sudaro sunkumų įmesti tuos tolimus metimus. O imant momentinį skaičių, tai gali ir toks Javtokas, kuris yra visiškas antikrepšininkas ir antisnaiperis, būti kažkada snaiperiu, pvz., pataikęs per sezoną 1/1 tritaškio. Beje, prieš čempionatą, jei neklystu, buvo skelbiami žaidėjų pataikymai sezono metu, tai taikliausias buvo Andriuškevičius – jūsų supratimu, neabejotinas snaiperis.
  Šiaip snaiperio etalonas buvo (deja, buvo…) Macijauskas. O Pukiui dar viskas prieš akis – metimas ne itin minkštas ir taisyklingas, bet vaikis perspektyvą turi ir bent jau Siemense pataikė gerai. Visgi snaiperiu vadinti jį būtų sunkoka, žiūrėsime ateityje.

 • Nemanau, kad mokyklos skubės paišyti naujų tritaškio linijų, taigi nemažai vaikų ir toliau mėtys pagal senas taisykles :)

  • nerijus

   Mūsų mokykloje, statytoje dar tarybiniais laikais, tritaškio linija „sueidavo“ į abi sienos puses. Tekdavo mėtyti tik iš priekio.
   Va, reikia siūlyti dar vieną renovcijos konsepciją- dėl krepšinio ir mūsų krepšinio ateities- praplėsti ir prailginti mokyklų sienas. Bus visiems darbo ir, galimai, taip sumažinsime emigraciją?

   • WU

    Aš tai visada nervindavausi, nes pas mus vienam šone buvo balkonas ir aš mesdamas normalų tritaškį iš ten visada į balkoną pataikydavau…

    • nerijus

     :)

     Man ir taip būdavo.
     Nervindavo, kai kamuolys įkrisdavo į balkoną ir mums tekdavo lipti į trečią aukštą, pasiimti kamuolio.
     Lietuviai nerealūs Turkijoje. Laukiam ketvirto kėlinio. Tikiuosi, kad neatsipalaiduos :)

     • WU

      Su tokiu žaidimu ir tikėkimės bloga diena amerikiečiams, gali visko būti..

     • WU, norėtųsi tikėtis, kad taip ir bus. Bet kas man labai patinka, kad pagaliau baigsis „ekspertų“ komentarai apie tai, ką K.Kemzūra daro blogai. Tai ką jis darė šiandien įrodė, kad jis yra aukščiausio lygio treneris. Nors man šiekt tiek gaila buvo, kad M.Andriuškevičiaus nepabandė…:)

     • WU

      Artūrai, tik man vis išsiveda baisios paralelės. Čempionato pradžioje sakiau, kad ši rinktinė primena tą, kuri žaidė Sidnėjuje 2000 m. Krūva jaunuolių, kuriais iš pradžių niekas netikėjo. Kurie vis gerino žaidimą. O dabar pusfinalis su JAV.. Anos rungtynės man labiausiai įsirėžė gyvenime.. Nekenčiu de javu..

     • nerijus

      WU

      JAV tampa sindromu.
      Kartojasi istorija. Norisi, kad mūsų jaunuoliams šį kartą pasisektų.
      Beje…daug kas priklauso nuo trenerio. Netikėjau Kemzūra, bet dabar tenka patikėti ir pripažinti, kad žmogus nuoširdžiai atlieka savo darbą.
      Man pakanka, kad jie jau ketvertuke.

 • Aha

  Artūrai, ar vis dar sakote, kad mano išvardinti žaidėjai nėra snaperiai?

  • mielas Aha, išimtis dažniausiai tik patvirtina taisyklę. Net jei tai labai maloni išimtis…:)

   • Aha

    Del malonumo tenka pritart :} Su pergale!

 • Regis

  Jeigu jau Simas (Jasaitis) dėjo į krepšį tai rimta.. Nežinau kokius patiekalus krepšininkams paruošia Treneris Kęstutis Kemzūra, bet akivaizdu, kad jų visų apetitas tikrai didelis ir svarbiausia organizmai su tuo susitvarko.

  p.s. http://www.lrytas.lt/-12828274391282302666-k-kemz%C5%ABros-apetitas-man%C4%99s-netenkint%C5%B3-jeigu-nei%C5%A1eitume-i%C5%A1-grup%C4%97s-papildyta-nuotraukos-video.htm (K.Kemzūros apetitas: „Manęs netenkintų, jeigu neišeitume iš grupės“ lrytas.lt 08.26)

 • Nedraugas