Nežinau, kaip jūs, bet mes šiandien švenčiam!!!

(8 balsų, vidurkis: 4,50 iš 5)
Loading...
 • Woo

  ohoooo kokia ilga vėliava :))

 • O kokie patriotiškai nusiteikę vaikučiai;) Spėju, jiems smagu buvo sukurt tokį renginį. O šiaip… Su Vasario 16-ąja visus!

 • austras

  Ir mes siandien svenciam! Su Valstybes Nepriklausomybes diena!

 • mantas

  ech, riekejo prie vokiecio likti, bent del prezidento kiek vargo butu atkrite

 • J. naivus

  TESTAS: ką žinai apie Vasario 16-ąją?

  Alfa.lt siūlo pasitikrinti, kaip išmokote tarpukario Lietuvos nepriklausomybės istorijos pamoką. Skirkite kelias minutes ir atsakykite į 10 klausimų.

  http://www.alfa.lt/tekstas/147600

 • Mykoliukas Beraštis

  O ką švęsti? Paskutinius 20 metų esame banditėlių vergijoje. Prieš tai buvome fašisto A.Smetonos įkaitai. Siųlote tai atšvęsti? Man tai atrodo labai vergiška pozicija.

  • nerijus

   Mykoliuk
   Pasidžiauk, nebūk stuobriu ir niurgzliu :)

   Eik virtuvėn, išsikepk kiaušinienės. Pavalgyk. Nusiprik alaus(jei mėgsti) ir išgerk už tai, kad gali laisvai rašyti komentarus…
   Atsipalaiduok.

  • Rimantas

   Vergiška pozicija yra burbėti ir laukti, kol kas nors ateis ir poziciją pakeis.

 • Graži šventė. Nors Lietuvos istorijoje buvo isko ir žmonių visokių pasiatikė. bet turime tautą ir valstybę :-0 maža ir jaukią. Tokia ir džiaukimės.

  • mantas

   Dainiau, kokia situacija su Butkeviciene?

 • Visus su Nepriklausomybė! :)

 • Viole
 • O! Čia prie mano buvusios mokyklos. Nelinkėčiau net pikčiausiam priešui ten mokytis. Anyway vėliava tai ilgoka :) Su Vasario 16 visus!

 • nerijus

  Visus su Nepriklausomybės diena!!!

 • A.G.

  Su Nepriklausomybe Lietuvos.
  Būtų gerai, kad prie to kumečių ainiai pataptų laisvi dūšioje.
  Kol kas labai lengvai jai manipuliuojama.
  Jiems yra įkalta, kad socialinė atskirtis – sietina su Nepriklausobybe… jiems tas žmogus, kuris kovoja prieš socialinę atskirtį ir jos forsavimą – Nepriklausomybės priešas.
  Nemokamų pietų, kaip sakoma, nebūna – reikškime nepakantumą tiems, kurie per daug įsijaučia srėbti svetimą zupę.
  Supraskime, kad didžiausias žmonių priešas – bedarbystė.
  Tad reikia visiems stengtis auklėti žmogų, kuris džiaugiasi tuomet, kai kaimynui nesiseka… praranda darbą (nebūtinai, kai dega).
  Didžiausia nuodėmė, kai darbdavys prieš tai nepaaukojęs viso turto – jau atleidžia nekaltus žmones iš darbo.
  Ir mokykime kumečių ainius nerūkyti viešoje vietoje, nemėtyti nuorūkų, šiukšlyčių ant žemės.
  Mokykime kumečių ainius pabaigti su vagystėmis, rusiškų kaiksmažodžių naudojimu, melu (juk dažnai galima tiesiog patylėti).
  Labai svarbu – sveika gyvensena, ypač kai Nepriklausoma Lietuva atsisakė sveikatos apsaugos funkcijos (net už pinigus savus).

 • O Dainius Radzevčius ne vilnietis? taip gera, šilta, sėdi prie TV, paklausiai radijo, pažiūri pro langą, internetu visus su šventėmis pasveikini. Atsikėlęs kokią 10 val., iš vakaro vyno prisigėręs, sočiai užkandęs ir moterį pamylėjęs, na ką gi, su šventėmis …

 • Mykoliukas Beraštis

  Nerijau, Jūs man panašus dabar į indėną, kuris savo šalį prapylė už stiklinius karoliukus ir iki šiol švenčia jų įteikimo dieną.

 • paprasta piliete

  Sveikinu visus su Vasario 16-ja :)

 • nerijus

  Indėnams dar pasisekė, kad visų neišpjovė.
  Neprapylė jie savo šalies.
  Kaip ir pas mus partizanai- kas dėl Tėvynės kovojo, kas dėl naudos sau.
  Jie viena indėnų gentis prapylė, tai dar nereiškia, kad visi.

  Aš tik tarp kitko parašiau, kad nueik alučio pagurkšnoti, juk tai Lietuvių, vienas iš nacionalinių gėrimų.
  Viena, kai prisigeriama, kita- kai saikiai pagurkšnojama.

 • Mykoliukas Beraštis

  Mus vienija alus ir pergalės, ar ne? Tokioms vidutinybėms kaip R.Katilius ar S.Sondeckis mūsų galutinai viešpaties ir absoliučios laisvės šviesa nuspalvintoje sąmonėje vietos nebeliko…

  • Valentinas

   Mykoliuk, kažkokia labai stipri nuoskauda juodina tavo dūšią. Tavyje labai daug pykčio ir pagiežos. Gyveni sau Čekijoje, dirbi mėgstamą darbą, viskas pas tave gyvenime tvarkoje. Kas tave verčia nuolatos ateiti čia ir spjaudytis nihilizmo seilėmis? Kažkas tavyje dar yra neišsisprendę. Tu dar ieškojime.
   Su vargana, skylėta, silpna, apkiautusia, pavėpusia nepriklausomybe tave ir visus kitus. Kokie esame patys tokią ir turime tą nepriklausomybę.

   • nerijus

    Kilo ir man įtarimas, kad Mykoliukas kažkuom nuskriaustas? Suprantama, kai nešvenčia Valentino, bet…
    Kam tiek pagiežos ir pykčio?

    Mykoliuk, pasidžiauk bent tuom, kad laisvadienis. Nebent esi jau garbaus amžiaus?

 • Dzina

  O man rodos, kad reikia sia į trecia desimti kopiancia trispalviu tampymo tradicija gerokai modifikuoti. Valstybe nera valdzia, valstybe yra zmones ir kur kas svarbiau tokiomis kaip si dienomis – santykiai tarp zmoniu. Seimos, bendraminciu, vargstanciu, bomzaujanciu ir kt. Man to patriotizmo, pilitieskumo, kuris reiskia „palaikau valdzia“ ir kuris ypac pasireiskia tokiu svenciu kaip si minejimo modelyje, Lietuvoj yra per daug. Atleiskite, jei kazkam tai rezia ausi. Turiu pakankamai svarbiu motyvu kreivai ziuret i tautine patriotiska retorika, kuri daliai musu, bendrapilieciu, kiekvienais metais primena, kad mes ne visai lietuviai ir vel priklijuoja „prigimtine nuodeme“. Nors as, kaip ir mano seima, esam absol lojalus Nepriklausomai Lietuvai. Mano motina ruse, pirmos kartos ruse, tevas is armijos parsiveze ir patikekite – tas lojalumas yra labai sunkus, nes ypac per tokias sventes is ivairiu visuomenei beigi nepriklausomybei neabejotinai nusipelniusiu veikeju tenka girdeti ivairiu pazeminimu. Stiliuje – nation, blood and honour. Mano seima, mes visi stovejome Baltijos kelyje. Ir mano mamyte ten stovejo dar tada, kai nemokejo lietuviu kalbos. Tad nuo pat vaikystes patirdavau priestaringus vidinius jausmus siuo klausimu. Per istorijos pamokas, pamenu net teko apsiverkti del tos baisingos propagandos, kuri mums buvo destoma (mokytojas nesugebejo paaiskinti, kuo skiriasi Rusijos valdzia nuo rusu). Man vasario 16-osios vienybe tarp valdzios instituciju ir zmoniu nepatinka, nepatinka tas zmoniu pasyvumas – tarsi dekojimas valdziai. Balionai, trispalves, tautines kalbos. Na, kada visa tai baigsis? Viskas gerai, tai galejo vykti, tam tikru metu. Bet dabar jau kitas etapas – etapas, kai uz valdzios palaikyma musu isrinktieji turi mums atsiskaityti. Juk Nepriklausomybes mes siekeme vardan visu pilieciu auksciausiojo bendrojo gerio, vardan teisingumo. Pats laikas ieskoti, kur jis, pats laikas geriu dalintis, o jei nera kuo dalintis – puiki proga pareikalauti atsakomybes.
  As siandien isdalijau 30 litu ismaldos. Jauciuos pasventusi. Be trispalviu, be oficialiu minejimu.

  • wice

   Tikrai pritariu daugumai minciu, tik vat vienas klausimas, kodel jus trispalve sugretinat su valdzia. Nei pati valstybe, nei jos simboliai nera tapatu valdziai. O tai, kad pirmose gretose visuomet stovi valdzios atstovai, tai cia tokia ju prievole-pareiga (ir tikrai kyla klausimas bezvelgiant i kai kuriu veidus, ar jiems tai neperdaug sunku). Siandien buvo labai „geras“ pavyzdys, verciantis susimastyti – rotuses aikste ir operos teatras. Jei neklystu, tai bemaz pirma karta auksciausios valdzios nebuvo su tauta.

 • Mykoliukas Beraštis

  Valio! Valio! Valio! Su Nepriklausomybės diena! Su puikia švente! Švęskime ir džiaukimės kartu! (štai ką padaro vienas gramas kokaino ir rožiniai akiniai. ką tik „užsimečiau“. dabar jaučiuosi esąs kartu su tauta ir jos mažais bei dideliais džiaugsmais).

 • Mykoliukas Beraštis

  Taip Valentinai, Jūs esate tiesa ir šviesa, o aš tik kažkuom besispjaudantis dvasios ligonis, kuris kaip šuo ateina paloti iš ilgesio prie sudegusių namų, kuriuos kažkada garbingai saugojo ir gynė už padorų ėdalą. Dar pastebiu, kad Jūs esate labai tolerantiškas kitaip galvojantiems ir talentais apdovanotas žmogus (sugebate mane permatyti kiaurai). Su Šventėm!

 • Musė

  Su Nepriklausomybės diena!

  Aš suprantu, kad galima nemėgti Valentino dienos, bet niekaip nesuvokiu, kaip tokia svarbi ir nieko bendro su dabartinėmis politikos realijomis neturinti šventė, kaip Nepriklausomybės diena gali kažkam sukelti neigiamų emocijų.

  Jei ne 1918 vasario 16-oji, galbūt šiandien apskritai tokios valstybės kaip Lietuva nebūtų. Kokia ta valstybė, kaip ji valdoma – visai kitas klausimas. Ir del savo asmeninių problemų apkaltinti pvz. dr. Joną Basanavičių ar kitus signatarus man atrodo nelabai rimta :)

 • Mykoliukas Beraštis

  Taip, Lietuva yra VISIŠKAI nepriklausoma. Nes daugiau nuo jos, kaip šalies, niekas nepriklauso. Esame ~3 000 000 pamestinukų. Su tarptautine Pamestinukų diena! (kodėl tarptautine? todėl kad esame pasimetę tarp susivokusių tautų).

  • Musė

   Pamestinuk Mykoliuk, gal jus įsivaikinti? Mama Musė.

 • J. naivus

  Baikit bartis, kumečių ainiai (A.G.), gyvenantys nebūtinai „didvyrių žemėje“ (Mykoliukas Beraštis)

  Mąstykite. Abiem smegenų pusrutuliais. Ar tai turite – įstikinkite čia:))

  http://www.technologijos.lt/n/straipsnis?name=straipsnis-388

 • Dzina, o kas tave šiandien pažemino ? Valstybę atkūrusio Seimo vadovas pasakė, kad nereikia vergauti rubliui? Jei turi rusiškų šaknų, tai konvertuok rublį į dolerų, eurą, litą. Jei pati kompleksuota, tai kitų nekaltink. Nejauku klausytis kalbų, tai įsijung savo ausiai mėgiamus garsus. Tie žmonės, susirinkę prie signatarų namų, turi teisę kalbėti tai ką jie galvoja.

  • Levas

   Na jo..:) tuomet as tau siulau konvertuoti savo lita i Eura kuo greiciau :) TU SIULAI ZMOGUI ATSISAKYTI SAVO SAKNU?? ATSIDUOTI KAZKOKIAI TAUTINEI IDEOLOGIJAI… KURI KONVERTUOTU KITATAUCIUS I TAUTINIUS.. TAI TUOMET IR AS PARASYSIU… >:[ tokie kaip Dzina ir As taip pat TURI TEISE PASAKYTI SAVO NUOMONE IR ISSAKYTI SAVO NUOSKAUDA, PATIRTI, TAI KA GALVOJA.. tik va dar slapstomes po autoritetais.. na.. as nestovejau Baltijos Kelyje.. as buvau antrokas, ir man buvo labai idomu ziureti 1990 kovo 11 TV, na buvo idomu,atrode kazkas didingo, ….:) bet po to.. tiesa pasakius labai nusivyliau.. vieniems tai didingi laikai kitiems tamsus ir neaiskus laikai. Kuo toliau tuo tuo aiskiau daresi aisku kad tautine ideologija yra visiskai „exclusive“ tai yra apimanti tik viena visuomenes grupe..
   .. tai va.. dar parasysiu.. sako: pas mus slavu, lenku yra ten.. (nepamenu) 15proc. NA VIENZODZIU.. kitatauciu pas mus 15PROC.. bet as galvoju dabar kaip skaiciuoti tuos kurie yra su rusiskom pavardem, su sulietuvintom pavardem, kurie po 1990 staiga skiltyje tautybe nustojo rasyti „RUSAS“ ar „LENKAS“ bet pradejo rasyti „LIETUVIS“? KAZIN KODEL JIE TAI PADARE? PAGALVOK? tam kad staiga tapti pilnaverciais nepriklausomybe atkurusios valstybes dorais pasisventusiais pilieciais? nemazai taip pagalvotu, bet jie padare tai is strioko [baimes..].Stai kodel staigiai taip sumazejo rusu ir lenku po 1990.. TIK VA.. i istorijos vadovelius AUKSINEM RAIDEM TO NIEKAS NEPARASYS, neparasys nei to STRIOKO nei tos patirtos BAIMES:)
   na zinoma gerai kad Vilnius tai ne Tschinvalis ir ne Bagdadas (visgi ta raudonoji armija palyginus su JAV pakankamai humaniskai pasielge..).. nenoriu izeisti bet as vistiek noriu issakyti tai ka galvoju, gal net jauciu pareiga nepatyleti. SEKMES!

 • Mykoliukas Beraštis

  Fredis, nacionalizmas yra paskutinio niekšo paskutinė prieglauda. Aš nelabai suprantu, kas Jums nesuprantama? Juk žmogus rašo, kad nejauku, kai rusų neskiria nuo Rusijos valdžioje esančių žmonių. Gediminas juk kvietė ir žydus ir rusus ir totorius atvykti, užsiimti verslu ir gyventi. Lietuvos kunigaikščiai tuokėsi su Rusios kunigaištytėmis ir tekino savo dukras už „Kniazių“. Kaip benkartui užsmaukta megzta beretė spaudžia smegenis ir neleidžia plačiau mąstyti, ar kas Jums, po velnių, Gerbiamasis? Už šūkį „Lietuva – Lietuviams“ ir panašius, skeliu iš kairės „apšildantįjį“ antausį o paskui daužau, kol dantys ima byrėti kaip prisirpę obuoliai.

 • Mykoliukas Beraštis

  Muuušiu, šitą mažą Musė… – dainelė tokia yra.

 • O žinai, Mykoliuk, man patinka, kad kai kas nepatogiai jaučiasi dėl Rusijos valdžios. Budapešte, Prahoje, Baku, Tbilysyje, Rygoje, Vilniuje lietuviai tankais nevažinėjo ir desantiniais kastuvėliais žmonių nekapojo, o A.M.Brazauskas žydų atsiprašė, ir net kelis kartus.

 • Skaitytoja iš kairės

  Liudesys del veliavos.
  Gyvenu Vilniaus priemiesty. Ryte iskabinau veliava. Popiet isejau pasivaikscioti ir kaimynes aplankyti. Aplink ir pakeliui -nei vienos veliavos, anei prie vieno namo. O zmones pasiturintys (dauguma). Kaimynes klausiu, kol kava gerem – sako ne neturinti ir negalvoja tokiems niekams pinigu leisti.
  O man veliava – sventes simbolis, ir net jei noreciau, kad musu veliava butu ne afrikietisku spalvu, siai pagarba visgi noriu parodyti.

 • Dzina

  Nesiruosiau cia niekam guostis ir patikekite, kompleksu del savo rusisku saknu nebeturiu. Per tiek laiko uzsiauginau skura ir turiu bendraminciu, kurie is to, ka jauciu, nesisaipo taip kaip jus apsimesdami, kad nesuprantate. Man norejosi pasakyti – ir pasakyti jums. Tikrai yra del patriotiskos tautines retorikos nemazai susinepatoginusiu zmoniu, kurie visa sirdimi uz nepriklausomybe. Ir as buciau paskutine, kuri draustu kazkam prie signataru namu skelti tokias kalbas. Taciau tai sakydama apeliuoju i kalbetoju laikysena grynai humanizmo prasme – o kaip ju manymu yra su tais, kurie netelpa i „tauta“? Kaip matau, jie apkaltinami kazkokiais tai kompleksais ir viskas nurasoma ant ju asmeniniu problemu. Stai jums ir vasario 16-osios pilietinis solidarumas.

 • savęs paklausk, Dzina, kodėl gyvendama čia nesijauti tauta.

 • Mykoliukas Beraštis

  Fredi*, paslaptingasai Tu mano? Tai atskleisk tą tūkstantmečio paslaptį, kas tie ‘kai kas’: „kad kai kas nepatogiai jaučiasi dėl Rusijos valdžios“? Tai pasakyk man, švelnusis samarieti, ar rusai, lenkai, žydai, ukrainiečiai, baltarusiai, totoriai, kurie yra Lietuvos piliečiai yra antrarūšiai ar nepilnaverčiai visuomenės ir bendruomenės nariai, nes jie nėra „krikštolo tyrumo“ tobuliausi pasaulio arijai lietuviai? Mėšlu visa tai man dvokia, nacionalfašistiniu…

 • Mykoliukui, galiu paaiškinti, šiandien prie signatarų namų VL pacitavo stribo dainelę „vien tik rublis valdo mus“ ir paskui pratęsė mintį, jog mums nereikėtų tarnauti rubliui, yra ir kitų, aukštesnių vertybių. Komentatorė Dzina pasijuto nejaukiai (gal jai mielas rublis?, tikriausiai). Va ir visa istorija, o kad tau mėšlu dvokia, tai išpurtyk jį iš galvos, savo aplinkos ir bus švariau.

 • Mykoliukas Beraštis

  Fredi*, saulele Tu mano, o kodėl gi tas dainorėlis nepagiedojo šiuolaikinės giesmelės? Pvz. „vien tik baksas valdo mus“ (su lengva aliuzija į MN pri…)? Aš suprantu, kad paranoja labai sunki psichinė liga, kad kitus tepa tuo, kuo pats smirdi, bet širdele mano, ko Tu rakutes savo baltąsias į kon… užmaišytą mėšlą kaišioji? Ar dėl visų bėdų, ištikusių dvasios milžinų lietuvių tautą, kalti rusai? Ach, juk taip! Tu teisus Fredi, tie job… py… mums parduoda jiems priklausančius resursus mus nepatinkančiomis ir netinkačiomis kainomis tie prasigėrę kac…

  • Valentinas

   Mykoliuk, nereikia jokių talentų matyti, kad esi labai piktas. Jei tau viskas gerai, tai ko taškaisi pagieža? Sėdi Čekijoje, neturi auto, nes tau nereikia, turi nuostabią žmoną Tatjaną, programuoji sau duomenų bazių valdymo sistemas, rūšiuoji atliekas. Gyvenimas yra gražus. Kas tave verčia eiti į Račo blogą ir transliuoti pyktį savo buvusiai tėvynei ir naivuoliams, kurie čia vargsta?

 • „yra del patriotiskos tautines retorikos nemazai susinepatoginusiu zmoniu“ – rašo Dzina. Kas blogai, kas tau, Dzina, nepatogu? Nors suprantu. Man irgi būtų labai gėda turėti lietuviškų šaknų, jei kokia nors lietuviškų tankų divizija Tbilisyje pradėtų kapoti desantininkų kastuvėliais taikią demonstrantų minią, ar nušluotų Grozną nuo žemės paviršiaus. Pagarba Dzinai, reiškia jos širdis dar nesurambėjusi, dar turi sąžinės, ji atjaučia savo motiną, kuriai labai nejauku, kad jos gimtinės valdžia tokia sužvėrėjusi.

  • Orka

   Fredi, nežinau, kas ten buvo Tbilisyje Baku ir Rygoje. Bet iš mano aplinkos yra LIETUVIŲ buvusių Prahoje ir Budapešte, dėvėjusių sovietinę uniformą. Beje, yra ir vienas buvęs Grozne, apie pastarajį informacijos suteikti negaliu, nes artimieji sako, kad valstybės paslaptis…

   • o tu sužinok kas buvo Tbilysyje, Grozne, Budapešte, Rygoje. Jei sakai, kad žinai kas tarnavo, tai gal žinai kas davė įsakymus? Ar atsiprašė ta valstybė? Vokiečiai atsiprašė už 1933-1945. Kam vinguriuoti, apsimetinėti kvaileliu, kad nežinai? Beprotybei, melavimui, apsimetinėjimui turi būti kažkokios ribos.

 • Levas

  AS SIULAU PADARYTI VASARIO 16 SVENTE, VALSTYBINES VIENYBES SVENTE, GALETU TURETI DU PAVADINIMUS, LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBES IR VALSTYBINES VIENYBES SVENTE, kad jungtu ne vien lietuvius bet ir kitatatucius. Tai butu ziemos sezono svente. Vasara mes turim liepos 6. Bet ziema pas mus karnavalu nepadarysi, bet kazka pan.. Zinoma labai reikalinga svente kur zmones pasijustu savo valstybes kaip bendruomenes nariais.. Tai is esmes butina.. bet jeigu bus svente kurioje bus akcentuojama priklausymas tik pagrindinei tautinei grupei.. Tai tuomet tai svente ne visiems. TAI IS ESMES YRA SAVIIZOLIACIJA. Reikia daryti taip kaip daro Airiai, (ar kitos salys,) per Patriko diena. Itraukti kitu etniniu grupiu kolektyvus, kad tai butu kulturiniai mainai salies viduje. Nemanau kad lietuviams yra ko bijoti buti staiga RUSIFIKUOTAIS ar SULENKETI, bet tai yra visu valstybe.. ir dabartiniame pasaulyje issaugoti savo kultura, kalba, nepasikeitusia yra is esmes neimanoma. Kalbos ir kulturos visa laika maisesi, ir dabartine musu tautine kultura is esmes yra maisalyne ir persiklojimas skirtingu cia gyvenusiu panasiu – skirtingu kulturu. Negalvoju, kad vat stai tautiskumas yra vienoks ir viskas..

  • romas

   Levai,
   reiktų pamiršti nacionalizmą tarybine prasme. Būti lietuviu šiandien nereiškia būti genetiniu baltų palikuoniu. Lietuvis tai šios šalies pilietis, kuris gerbia ir myli savo šalį, sieja savo ir savo vaikų likimą su jos ateitimi, gerbia Lietuvos istoriją ir tradicijas. Man labai gaila, kad lenkai ima lenko kortą, rusai kuria tėvynainių draugijas. Tai yra tarsi sėdėjimas ant lagaminų arba noras būti emigrantu. Mūsų šalis maža, nėra lyderė ekonomikoje ir kultūroje, todėl gal yra sunku ją mylėti, kai šalia gyvena tautos pasiekę daugiau. Bet perdėm praktinis požiūris būtų nevertas dvasingo žmogaus. Lietuva yra vienintelė vieta pasaulyje, kur gali būti saugoma bei kuriama lietuviška kultūra ir viliuosi, kad absoliučiai didžioji piliečių dalis sieja likimą su Lietuva ne tik dėl to, kad netyčia čia gimė. Visus su jau praėjusiom šventėm.

 • Orka

  Ir dar, mielas Fredi, šiandien sakiau kalbą minėjime ir štai koks sakinys gavosi:
  „…patriotizmas, vieną vertus, nukrito į dažno piliečio vertybių skalės dugną, kitą vertus, tapo išskirtine savybe vienai ar kelioms visuomenės grupių, tuo dar labiau jį diskredituojant ir paverčiant nereikšmingu išsigalvojimu…“
  Tu ir tokie kaip tu iš ties diskredituojat patriotizmą, susiaurindami jo savoką iki neigiamų emocijų vienos tautos atžvilgiu. Beje, vėliau bendravom su konservatoriais, pasirodo ne visi jie Fredžiai…

 • Mykoliukas Beraštis

  Fredis ir Afrikoj Fredis :D

 • Mykoliukas Beraštis

  Valentinai, Jūs konspektuojate, ar tiesiog turite gerą atmintį? Kol gerbiamas A.Račas nenusprendė kitaip, turiu teisę čia komentuoti. Man ne tas pats, kas vyksta mano Tėvynėje. Verstehen?

 • Mykoliukas Beraštis

  Ir, gerbiamas Valentinai, tai ne pagieža, tai nuomonė manoji asmeninė beigi komentarai. Tiesa, nuoširdžiai atsiprašau, kad esu nepagarbiai kreipęsis į Jus. Sakau tai be pagiežos ;)

 • Valentinas

  Mykoliuk, kažkaip atsimena smulkmenos, kuriose žmogus atskleidžia savo tikrąjį gyvenimą. Pavyzdžiui iš A.G. komentarų atspėjau kas jis toks kai pamačiau duodantį interviu per teliką.
  Aš ir nekvestionuoju tavo teisės komentuoti. Man įdomu, kokia katė perbėgo kelią tarp tavęs ir Lietuvos.

 • Mykoliukas Beraštis

  Valentinai, jokia katė neperbėgo. Tik pavargau nuo 6 klasių išsilavinimo turinčių verslininkų, kurie ieško tik vergų, o ne žmonių, kurie turėtų tikslų ir ieškotų žmonių, kurie padėtų jų pasiekti. Tai yra tikrasis verslas. Dar, nematau jokios prasmės Lietuvoje mokėti mokesčių, kur vistiek išvogs, todėl moku juos ten, kur matau prasmę (nors pripažįstu, kad galiu klysti. tačiau kvailys ne tas, kuris klysta, o kuris suklydes neprisipažysta ir neieško galimybiu bei amžinai vaikšto su snargliu nosyje). Pagarbiai, MB.

 • wice

  Mykoliuk ir kiti nekenciantys Lietuvos, perskaityk A.Mickeviciaus „Ponas Tadas“ pirmasias tris eilutes. Ir pamastykit, gal kiek pades. Dar vertetu paskaityt ir konstitucijos preambule, kad suprast kas yra Lietuva (truputi padesiu: tai tikrai nera Kubilius, Adamkus, Kirkilas, Grauziniene etc.).

 • Mykoliukas Beraštis

  O kaip Jūs, gerbiamas Buratine, nusprendėte, kad nekenčiu savo Tėvynės?

 • Mykoliukas Beraštis

  Wice: aš turiu vienintelę Tėvynę – Lietuvą.

 • wice

  Cituoju: „Taip, Lietuva yra VISIŠKAI nepriklausoma. Nes daugiau nuo jos, kaip šalies, niekas nepriklauso. Esame ~3 000 000 pamestinukų. Su tarptautine Pamestinukų diena!“
  „Valio! Valio! Valio! Su Nepriklausomybės diena! Su puikia švente! Švęskime ir džiaukimės kartu! (štai ką padaro vienas gramas kokaino ir rožiniai akiniai. ką tik “užsimečiau”. dabar jaučiuosi esąs kartu su tauta ir jos mažais bei dideliais džiaugsmais)“
  Dziaugiuosi, kad tevyne Lietuva prisimenat bent jau kokaino uzsimetes. Beje kuris is 1918 metu signataru jus taip nuskriaude, kad tiek neapykantos sukaupete?
  P.S. nesiruosiu jusu vadinti pinokiu, tai dziaugciaus jei nevadintumete buratinu

 • o, kiek pridiskutavote, bet taip ir nepasakėte kuo jums užkliuvo „tautinė patriotinė retorika“ vasario 16-tą dieną (Dzinos komentaras). Pirmiausia išsiverskite šiuos žodžius iš tarptautinės į lietuvių, gal lengviau pasidarys, galiu padėti [ gr. patria – tėvynė]. Tai ir Dzinos, ir Orkos, ir Mykoliuko, ir Fredžio, ir Valentino tėvynė. Ir mylėkite ją jei galite.

 • Mykoliukas Beraštis

  Wice: Na, perlenkiau lazdą. Nors man ir nesate mielas žmogus (kiek galiu spręsti iš susirašinėjimo), nuoširdžia atsiprašau už prasivardžiavimą.

  • wice

   Labiau vertetu atsiprasyti visu tu, kuriuos sulyginot su narkomanais (gerai kad bent jau vartojanciais kokaina, o ne aguonu nuovira), kadangi jiems si diena yra sventne. Ir visu pirma paziurekit i nuotrauka virsuje – jie jums irgi su roziniais akiniais ir pavartoje kokaino?

 • Mykoliukas Beraštis

  Už savo pažiūras nesiruošiu atsiprašinėti.

  • wice

   Tai kokia yra jūsų meilė Lietuvai, jei jums mylintieji Lietuvą yra narkotikų apsivartoję degradai?

 • Sveikinu visus šio blogo skaitytojus ir šeimininką su Lietuvos Nepriklausomybės diena!

  Pasižiūrėjau į diskusijas ir kilo man noras priminti nekuriems Mark’o Twain’o pasakymą:

  „Patriotism is supporting your country all the time, and your government when it deserves it.“

  O mielajai Džinai, kuri skundžiasi, kad „lojalumas jai duodasi nelengvai“, tiesiog pasakysiu:

  Jūsų gerbiama mama atvyko čia iš kitos šalies, todėl nieko nuostabaus, kad kartais ji gali jaustis ne namuose.

  Bet šiuo atveju keista būtu reikalauti, kad mes prie jos taikytumės. Ne, taikytis prie mūsų reikia jai.

  Kaip taikosi prie britų ar airių tūkstančiai ten gyventi nuvykusių lietuvių. Kodėl jiems nekyla noro pamažinti tautinių tradicijų ar patriotinės retorikos tenykščių nacionalinėse šventėse?
  ________________

  Tačiau sutinku, kad dėl šventimo tradicijų ir formato galima diskutuoti. Deja, greta nelabai raiškios kritikos Jūs nepasiūlėte jokios aiškios alternatyvos….

  • Orka

   mielas Zeppelinus, vis tik nėra taip paprasta. Negalima nepritarti Mark’o Twain’o pasakymui, bet su lietuvio tautybės akcentavimu reikėtų elgtis atsargiau. Paklausiu taip, ar juodaodis, geltonodis, ar rusų kilmės pilietis gali laisvai jaustis britu ar airiu tose šalyse? Manau, kad daug labiau nei Lietuvoje kitaodis ar kitatautis lietuviu. Nepriklausomai nuo to, ar jo tėvai ar seneliai ar proseneliai čia atvyko. Deja, reikėtų diskutuoti ne vien apie šventimo tradicijas ir formatą. Vis dėlto, mes, lietuviai, turime pareigą pastebėti tuos žmones ir nežeminti, nerūšiuoti jų. Stipresnioji pusė paprastai labiau atsakinga. Pirmiausia mes turime užtikrinti, kad jie laisvai galėtų jaustis šios šalies patriotais, nesigėdydami savo nelietuviškų savybių. Čia ir problema, kad viena ar kelios partijos greičiausiai savanaudiškai kritikuoja kaimyninę valstybę ir jos tautą. Ir tai tikrai neskaniai kvepia. Vietoje to, kad sakytų stalinizmas, bolševizmas, ar putinizmas, sako tiesiog rusai. Daugeliui gal ir suprantama, kas jie turi galvoje, bet neretam siaurapročiui kursto nacistines nuotaikas. Greičiausiai to ir siekia tie asmenys ar partijos. Pvz. kai kurie V.L. papostringavimai kokioj nors Britanijoj būtų on the edge ar net baudžiamosios teisės dalykai.

   • Miela Orka,

    aiškiai atskirkime du skirtingus atvejus – Džinos mamos ir pačios Džinos.

    Man visiškai nesuprantama, kas gali kliudyti mielai Džinai jaustis 100% lietuve ir Lietuvos patriote? Berods, jokios diskriminacijos ar pažeminimo dėl to, kad vienas jos tėvų yra nelietuvis, ji tarp mūsų nepatiria?

    Pilna Lietuvoje tokių, tačiau daugumoje atveju jokių problemų jie nejaučia.

    Prisiminkime, pvz. tokį Andrių Mamontovą, kurio netgi pavardė nelietuviška, atitekusi iš Rusijos Šiaurės Lietuvon atvykusio tėvo.

    Ar atsiras nors vienas, kuris pasakys, kad A.Mamontovas nėra Lietuvos patriotas? Ar kad jis ne lietuvis? Ar kad prastesnis, nei kiti, lietuvis?

    Bent jau man nieko panašaus iš bent kiek rimtų žmonių girdėti neteko…

    Akivaizdu, kad viską lemia pačio žmogaus nusistatymas – ir jeigu jis nori būti lietuvis, tai pakanka juo ir būti – niekas jam to neuždraus. Kilmė tam visai ne kliūtis…

    Khhm, o gal miela Džina tiesiog pati to nelabai nori..? Ir savo nusistatymo problemą bando perkelti ant tautiečių pečių..?

    Dabar dėl mielos Džinos mamos, atvykusios iš svetur.

    Priminsiu, kad Lietuva, kaip valstybė, yra lietuvių tautos namai. Tai yra vienintelė vieta žemėje, kur būtent lietuviai yra šeimininkai, kur kalbama mūsų kalba, puoselėjamos mūsų tradicijos ir kultūra. Visi tautinių mažumų atstovai, kaip individualūs piliečiai turi tokias pat pilietines teises ir yra mūsų pilietinės tautos nariai, bet jų tautos – nėra šeimininkai lietuvių valstybėje.

    Rusų tautos namai yra Rusijos Federacija. Tie rusai, kurie nori jaustis namuose, kur kalbama jų kalba, kur supa rusiška kultūra, kur „rusų kvapas“ ir gyvenimo būdas – tegyvena ten.
    Lenkai yra šeimininkai Lenkijoje, žydai – Izraelyje ir t.t.

    Todėl jeigu Džinos mama nori jaustis Lietuvoje, kaip namuose, ji turi tapti viena iš mūsų. Štai ir viskas.

    Ir tada jos nei trupučio neužgaus antirusiškos V.Landsbergio šnekos šventiniame minėjime, nes ji tiesiog žinos – tai jos neliečia!

    Kaip neliečia A.Mamontovo ar jo garbaus tėvuko.

    Suvok, kas yra šios šalies šeimininkai ir nesiūlyk keistis mums – pasikeisk pats. Štai ir visas puikaus tarpetninio sugyvenimo receptas.

    • NELINKEK KITIEMS TO KO NENORETUM PATS.. pagalvok kaip tu uzkalbi tuos lietuvius kurie gyvena Anglijoje, Airijoje, Ispanijoje.. JEIGU BUS TOKIA TAVO LOGIKA, tai tikrai 100% neisaugosi Lietuvos valstybes lietuviams:) taigi pagalvok ko tu palinkejai tiems kurie emigravo ten, asimiliuotis? pamirsti kad yra lietuviai, tuomet zinok statistika ne tavo naudai..:) taip galima tikrai daug daugiau pralosti nei islosti…

  • Levas

   Del patriotines retorikos Jungtineje Karalysteje, tai jos nera ten tiek daug.Jie jau seniai pajuto kas tai yra daugianacionaline valstybe (be to rinkos desniai sako savo – itrauk ir sudomink kuo daugiau zmoniu.. todel nacionaliskumas tik kaip originalumas, kazkaip nemaciau as per telika ten tokiu renginiu kaip pas mus su trispalvem..be to UK veliava jau seniai tapo POP kulturos ir meno simboliu, tai ir nesuprasti kur cia nacionaliskumas o kur issidirbinejimas, vat JAV kitas reikalas, nors ir ju veliava taip pat „perkama“..) Cia galbut kalba eina apie zmoniu sazine, apie zmoniu skirstyma ne pagal nacionalinius bruozus. Tai kad Lietuvoje is esmes yra tai tai tikrai.. kaip ir Lenkijoje, Rusijoje, JAV. Kaip dabar Džina ir jos mama turetu prisitaikyti? Išmokti be akcento kalbeti lietuviskai taip, kad nepastebetum to kad ji nelietuve? ir pan.. visiskai asimiliuotis, reiskia atsisakiusi savo saknu ji pritaptu? bet tai nevisai demokratiskai. Nes demokratija tai kuomet yra galimybe pasakyti..pvz: „ka jus darot? Taip nesazininga“, arba“ man taip nepatinka, o negalima va sitaip“, arba „man nesvarbu ka padare Stalinas ar komunistai, nekraukite ju kaltes man!“.. zmogus turi teise tai pasakyti, ir cia patriotine nepatriotine retorika.. nesvarbu…cia tolerancijos ir pakantumo klausimas..(na pas mus pakankamai visuomene pakanti, gejams, palyginus, tikrai nepyragai). As tik apie tai kad BENDRUOMENE YRA TUOMET KAI MES GALIME DERETIS. DERYBOS TAI KAS? TAI KUOMET musu zinios ir patirtis konverguoja, as zinau ka tu zinai, tu zinai ka as. BET KUOMET VISUOMENEJE NERA TOS KOMUNIKACIJOS, JI TAMPA TOKIA.. bevaise, ji nesugeba sukurti nieko naujo IR VISUOMENE tik MERDI, ISIKABINUSI SAVO, BIJO KEISTIS (anksciau dar pries ta globalizacija, galima butu buve uzsidaryti, ir nesikeisti dabar nelabai..) TAI VA, AS NEMATAU KITO KELIO SIAI VALSTYBEI siuo metu KAIP TIK KONSOLIDUOTI VISUS, tam kad „visi“ butu LOJALUS SIAI VALSTYBEI (sulyg – darbdaviui).., O tai reiskia rasti BENDRA atspirties taska, priimtina visiems, priesingai tai Ideologinis Diktatas, O kitaip tikrai NIEKO NEBUS – VISISKAI, nes jeigu taip pas racas.lt bus uzgauliojami tokie kaip DŽINA.. ji gi ir bando komunikuoti savo patirti, bet ne visi ja nori priimti.. (AS NET PATS SAU SI LAIKOTARPI KURI MES GYVENAME PASIVADINAU POST-ATGIMIMU, (na zinote modernizmas post-modernizmas,ir kokios tarp ju sasajos..) todel tai turetu buti visa ko PERVERTINIMO, tokio derejimosi LAIKOTARPIS..kaip padaryti sia valstybe kad visiems butu komfortabilu cia gyventi(ivairiu tautybiu, ivairiu socialiniu sluoksniu zmonems). NES as skaitau kad tai turetu buti svarbu – man taip matosi.. ir jauciu pareiga tai parasyti. Supraskite nenoriu nuvertinti Vasario 16 tiems kam ji svarbi, kad pvz. ir A. Racui, jam kaip ir daugeliui tai galimybe pasijusti dalimi kazkokios vieningos bendruomenes, A.Racui tai taip pat susije su viltimi sukurti ta darnia ir sveika visuomene, tai kiekvienam zmogui svarbu, ir as taip pat uz. A.Racui, lietuviui sirdis labiau sops del kito lietuvio, taip pat ir rusui ir lenkui.. as cia tik apie tai kad cia pas mus reiketu itraukti visus ir ne tik per Vasario 16, SEKMES! (na nepriimkite tai kaip dideles kritikos… bet zinot, tokie laikai, dabar ypac prireiks visiems kantrybes ir tolerancijos..;)

   • Gerbiamas Levai,

    tai, kad UK nusprendė paversti savo salas „daugianacionalinę šalimi“ ir jau eilę metų vykdo atitinkamą politiką, man atrodo didelė klaida, kurios pasekmes mes dar pamatysime – o tenykščiai gyventojai jau pradeda jausti savo kailiu.

    Todėl man jų pavyzdys yra neigiamas – būtent taip nereikia ir neverta daryti.

    Ir – taip – visišką asimiliaciją laikau idealiu tautinės mažumos atstovo integracijos atveju.

    Iš bėdos tinka ir akultūracija, nekeičiant tautinio identiteto. O jau visai minimalus reikalavimas – pilnas ir besąlygiškas lojalumas Lietuvos valstybei. Dėl to nėra vietos diskusijai.

    Visa tai nereiškia, kad reikalauju iš Lietuvos rusų atsisakyti savo tautinės tapatybės, jeigu jie to nenori.

    Tačiau supratimą, atlaidumą ir toleranciją V.Landsbergiui ir jo šventinėms kalboms turi rodyti būtent jie, o ne reikalauti iš profesoriaus, kad jis sarmatlyvai neminėtu, nuo kokios valstybės mes įgijome Nepriklausomybę 1918 m. ar su kokios tautybės kariais kovojo mūsų savanoriai.

    Pasikartosiu – ne dauguma turi taikytis prie mažumos, bet mažuma – prie daugumos.

    Suprantu, kad tolerancijos ideologijos atstovai mano priešingai, bet aš nesu tolerantiškas žmogus. Aš tiesiog labai labai pakantus….:)

    • O as jauciu atsakomybe pvz Džina ir nebutinai, tokius kaip aš, nes tai liete mano aplinka, be to man nepatinka kai skriaudzia silpnesnius (galima suprasti ir placiau..) as suprantu apie tai apie ka tu kalbi,apie vasario 16 ir pan. be to mano situacija yra tokia kad tarkim 50%/50% lietuvis/rusas, is esmes as skaitau kad tai yra didziulis privalumas, kita vertus, ar tai apie ka parasei atitinka siuolaikine „geopolitine“ situacija.. globalizacija..as suprantu kad lietuvai atsilaikyti pries globalizacijos spaudima galima gal tik palinkus labiau i tarkim nuosaiku nacionalizma.. bet ka jus darysim, isgyvensit (asimiliuosit) rusus, lenkus, – atvaziuos turkai ukrainieciai, baltarusiai, afganistanieciai, .. kulturos dar labiau svetimos, as neisivaizduoju kaip lietuviai galetu apsiginti nuo to, zinoma galima tai reguliuoti, bet kiek ir kaip as nesuprantu. Tiesiog tuomet nereikejo stoti i ES, :).. nes tai ir buvo pirmas zingsnis i „europine“ asimiliacija… as nemanau kad atsiribojant galima labai daug isaugoti, net nepajausi, o tai jau ir dabar yra: kuo skiriasi rusas, lietuvis, lenkas? tu skirtumu jau beveik visai nebeliko.. is esmes tik kalba. Siuolaikine kultura isstumia tautine, ir tai nera vien lietuviu tautines kulturos problema bet ir rusu ir lenku. Taigi skirtumai mazeja, kencia DIVERSITY. Cia galbut labiau reiketu „kovoti“ ne pries rusus ar lenkus, bet pries POP KULTURA (placiaja prasme) kurios zala siuo metu tautinei lietuviu kulturai yra nepalyginamai didesne nei nuo kitatauciu.. :) .. einu miegot..

    • Orka

     mielas Zeppelinus,
     UK nenusprendė paversti savo salų “daugianacionalinę šalimi”. Jos tiesiog tokios buvo. Na gerai, po karo trūkstant darbo jėgos leido laisviau įmigruoti iš buvusių ar esamų provincijų. Pamirškim UK, Prancūziją, Ispaniją ir visas didžiasas praeityje imperialistines šalis. Pažiūrėkim į likusias mažytes Europos valstybes. Ar yra skirtumas? Jeigu ta „atitinkama politika“ klaida, tai galima prisimąstyti, kad ir pačios JAV yra klaida ir Žmogaus teisių deklaracija – klaida. Čia kažkuriam komentatoriui nepatiko lenko korta, rusų organizacijos ir pan. O ką patys darom? Taigi mūsų senolis jau pasiūlė išeiviams lietuvio kortą. O kur dar tautinės organizacijos visokios?
     Keistai, tamsta, mąstote, čia neprašote kažkokios asimiliacijos ar aklimatizacios,ir čia pat reikalaujate, kad jie turi rodyti išskirtinę toleranciją vienam atirusiškai nusiteikusiam asmeniui. Išeina, kad priimam kitatutį kaip pilnavertį pilietį ir patriotą, bet čia pat jam uždedam diskriminacinius apribojimus nekritikuoti vieno politiko.
     Beje, skirtingai nei Džina ar Levas man nėra žinoma apie mano kraujo atskiedimą kitos tautybės genais. Taigi esu „grynakraujis“…:)

 • LL

  na, aš pastaruosius 20 metų švenčiau… ir netgi vaikus tempdavausi prie seimo parodyti, kas yra Lietuvos širdis:) ir pan…

  o šiemet man liūdna ir pikta. Šiemet aš nešvenčiau.

  Klounų jie ir per teliką prisižiūri.

  Vaikai jau žino, kad tie klounai iš jų atėmė galimybę lankyti būrelį ar susitaupyti kelionei iš tų nelemtų vaikų pinigų.

  Deja, šiemet to nebus. Nes klounams pritrūko sąvaržėlėms ir mersedesams. Atėmė iš vaikų.

  Nafik jiems tokia Lietuva?

 • Valentinas

  Mielas Zeppelinus,
  Įnešio abejonės gaidelę į jūsų argumentus. Yra tokia knyga „Ką turi žinoti kiekvienas išsilvinęs žmogus“ kurią parašė vokiečių žurnalistas. Ten jis skiria labai daug dėmesio vokiečių tautos istorijai, mentalitetui ir t.t. Jis teigia, kad vieningos vokiečių valstybės nebuvimas privedė prie to, kad vokiečiai metėsi į misticizmą, romantizmą ir nacionalizmą. Šios tendencijos atvedė prie Hitlerio. Jis teigia, kad tai, kad Vokietis yra suprantamas kaip vokiečių tautos atstovas yra tiesioginis kelias į nacionalizmą. Ir kaip pavyzdį pateikia prancūzus ir anglus, kur prancūzas skaitomas bet kuris pilietis nepriklausomai nuo etninės kilmės, kuris yra lojalus Prancūzijai.

  • Orka

   Mielas Valentinai,
   skaičiau tą knygą bent du kartus.:) O ir šiaip atsiverčiu, kai pritrūksta istorinių žinių. Pritariu tamstai visiškai. Atrodo taip paprasta ir kartu taip sudėtinga :)

  • Bijau, kad po truputį mes įsiveliame į labai įdomias, bet ir labai plačias diskusijas, kurioms reikia labai daug laiko ir atitinkamos vietos.

   Šiuo atveju nepriimu Jūsų abejonės dėl to, kad mano požiūriu, nei misticizmas, nei romatizmas, nei netgi nacionalizmas nėra kažkokie baubai, dėl kurių vertėtų pergyventi.

   Ir pasakymas, kad „tas atvedė prie Hitlerio“ man įspūdžio nedaro, nes, skirtingai nei daugelis komentatorių, sprendžiančių apie šį istorinį veikėją iš demonizuotų propagandinių įvaizdžių, turiu žalią supratimą apie skirtingais etapais A.Hitlerio vykdomą politiką ir prisimenu vieno labai autoritetingo pasaulyje politiko pasisakymą, kad „jeigu A.Hitleris būtų miręs 1939 m. vasarą, tai į pasaulio istoriją būtų patekęs, kaip didžiausias visų laikų vokiečių tautos lyderis“.

   Kas dėl pasiūlymo laikyti visus Lietuvos piliečius lietuviais, nepriklausomai nuo jų etninės kilmės ir pageidavimo tais lietuviais būti, tai reikia tų tautinių mažumų paklausti – ar jie sutiktu su tokiu Jūsų siūlomu traktavimu?

   Pvz., paskelbkime Vilniaus krašto lenkams ir tuteišiams, kad nuo rytojaus jie nebe lenkai ir tuteišiai, o tik lietuviai – manote, jie labai apsidžiaugs, kad gerb.Valentinas suteikė jiems tokią laimę..?:)

   • Valentinas

    Na aš tik įnešiau abejonę :). Dėl Hitlerio gal nediskutuokime, nes dar prisivirsime košės, bet šaltinis, kurį aš pateikiau įdomus tuo, kad tai yra vokiečių, kurie apie tautiškumą, nacionalizmą tikrai turi ką pasakyti :)
    Aišku, kad reikalingas labai išmintingas balansas tarp vasltybės kaip tautos buveinės ir valstybės kaip piliečių nepriklausomai nuo tautiškumo buveinės. Nukrypimai ir staigūs judesiai į vieną ar kitą pusę gali privesti prie liūdnų pasekmių.
    Dėl tuteišų, tai retai lankausi Vilniaus krašte ir nepažįstu nei vieno, todėl supratimo ar jie save laiko Lietuvos piliečiais ir yra lojalūs Lietuvai ar mano, kad tai yra tik laikina stotelė pakeliui į didžiąją Lenkiją, neturiu. Iš lietuviškos spaudos ir istorijos su gatvių pavadinimais susidaro įspūdis, kad tuteišai pilietiškumu netrykštą.
    Apskritai tuteišų klausime aš matau vieną labai ryškų nenuoseklumą. Mūsų tuteišų politikai yra lengvai komunistuojantys. Jie remia visokius paksus, paleckiukus ir labai ryškiai oponuoja konservams. Tuo tarpu pačioje Lenkijoje vyrauja konservatyvios krikščioniškos pažiūros. Tuteišų pozicija yra tokia: kai kalba eina apie tautiškumą mes su Lenkija, bet politinėse kovose Lietuvoje, esame kartu su prorusiškomis partijomis. Nei vienas tikras lenkų politikas negalėtų sau leisti bendradarbiauti su paksiumi arba paleckiuku.

 • Musė

  Vau, kokios aistros užvirė :)

  Nežinau, aš gal vaikštau užsimerkusi ir nieko nematau, bet bent jau Vilniuje nepastebiu jokios diskriminacijos tautinių mažumų atžvilgiu. Niekam tos mažumos neužkliūna tol, kol nepradeda patys kelti bangų, reikalauti, kad jiems būtų suteikiamos išskirtinės sąlygos, kad juos kažkaip ypatingai vadintų ar nevadintų (čigonai) ir pan.

  O dėl kreipinio „tauta“ – tai dabar per kiekvieną minėjimą ar šventę reikėtų kreiptis ne į tautą, o maždaug taip – „Brangi tauta bei brangūs rusai, lenkai, baltarusiai, žydai, romai, latviai, estai, čiukčios“…

  Nemanau, kad kas nors, išgirdęs kreipimąsi į tautą, pradeda piktdžiugiškai mąstyti – čia tik apie mus, grynakraujus lietuvius. Niekas taip nemano, jei jūs patys nesijaučiate esantys tautos dalimi, tai čia tik jūsų kompleksai ir problemos.

  Turiu darbe kolegę rusę, puikiai kalbančią lietuviškai, o jos tėvai – labai religingi stačiatikiai. Mums visiems kaip tik smagi egzotika ir pramoga, kai ji atsineša vaišių nuo rusiškų Kalėdų stalo, kai mes savąsias Kalėdas jau būname seniai pamiršę. Ir niekada man nėra šovę į galvą nelaikyti jos tautos dalimi ar apkaltinti dėl pvz. rusų okupacijos.

  Tiesa, apie Vilniaus rajono lenkus aš turiu atskirą nuomonę, bet kol kas pasilaikysiu ją sau, nes ateis tolerantiškasis visų tautų mylėtojas Mykoliukas ir pabirs mano dantys kaip obuoliai…

 • puikus Musės komentaras

 • Mykoliukas Beraštis

  Gerbiama Muse, pritariu Fredžiui, puikus komentaras. P.S. Moterų neliečiu.

  • Valentinas

   Mykoliuk, dar vakar dainavai, kad „Musiu šitą mažą musę“ :)

 • Regis

  Kad ir pavėluotai bet visus su praėjusia vasario 16 d. Nevadinu šių dienų šventėmis (ir kovo 11) todėl, kad mano supratimu tai daugiau minėtinos datos. Liepos 6 d. valstybės diena yra šventė. Paminėt šias dienas tikrai būtina. Kiekvienas sau atsako ir pasirenka, ką šios dienos jam asmeniškai reiškia. Žiūrėjau vakar per LTV laidą apie žmones kurie kūrė Lietuvos respubliką, ne tik apie vasario 16 nepriklausomybės akto signatarus, bet būtent apie visus kurie atidavė visas jėgas, kad lietuviai turėtų savo nepriklausomą šalį. Nuorodos į šios laidos įrašą įdėt negaliu nes archyve jos dar nėra. Šiaip rekomenduočiau pasižiūrėt visiems, kad labiau suprast kas vyko tais laikais. Kalbėt čia galima daug bet tik ar yra prasmė. Aš asmeniškai didžiuojuosi tais lietuviais ir ne tik lietuviais, kuriems rūpėjo ne bliudelis košės ant stalo, o gerokai daugiau. Atsakymas į klausimą ar lietuvių tauta verta turėt savo valstybę ir būti nepriklausomai kiek tai įmanoma 3 mln. tautai, aš manau yra taip. Tiems kam atrodo, kad mes neverti to, siūlyčiau emigruoti ir kuo greičiau pamiršti bet kokias sąsajas su Lietuva. Matyt įvyko kažkokia klaida ir gimėt ne ten kur reikėjo. Tada yra tik vienas kelias pataisyt tą klaidą – susirast tą teisingesnę ir vertesnę jūsų šalį ir kuo greičiau nukapot bet kokius ryšius su Lietuva. Manau visiems bus geriau ir jums ir mums. Dėl dabartinės situacijos Lietuvoj tai kas be ko problemų daug, jų buvo ir bus daug. Gyvenam taip kaip sugebam, mokomės ir tikrai einam į priekį. Aš už Lietuvą. Ir kiek mano kaip piliečio jėgose prisidėsiu prie to, kad mano tėvynė būtų teisingesnė.

 • Musė

  Dėkoju Fredžiui ir Mykoliukui už įvertinimą. Fredi, džiaugiuosi, kad šviesioji jūsų asmenybės pusė pastaruoju metu ima viršų ;)

  Regi – aš irgi mačiau tą laidą, labai įdomiai, informatyviai ir be didelio patoso papasakota apie Lietuvos kūrėjus. Man net kilo mintis vasarą apvažiuoti kai kurių signatarų dvariukus, visai nebloga pramoga galėtų būti.

  Tiesiog berašant kilo verslo idėja – ekskursija po signatarų dvarus su įmone „Musė Travel“ :)

 • Mykoliukas Beraštis

  Valentinai, tiesa ir grožis yra svarbiau įsitikinimų ir išsigalvojimų. Musė gerai parašė, o aš išreiškiau susižavėjimą tuo. Kas keisto?

 • Mykoliukas Beraštis

  @Regis: rūkot žolę ar uostot kokainą? Man tokie priepuoliai irgi būna.

  • Regis

   hmmm… esu prieš narkotikus, todėl jų nevartoju ir net nebandžiau ir tikrai nenoriu to daryti. Nors narkotikas gali būti pakankamai plati sąvoka. Kad ir pvz. ta pati trispalvė ar mūsų šalies himnas kažkuria prasme gali būti savotiškas narkotikas. Galbūt. Suprantu M.B., tavęs tai neveikia, atvirkščiai sukelia šleikštulį ir vėmimą tarpe tarp urzgimų ir lojimų ant tų kuriems tai šventa. Ką tau pasakyt, matau esi teisingam kelyje, jeigu tikėt ką rašai radai teisingesnę šalį, gyveni tenai, mokesčius irgi tenai moki, ok. Tai ko tau dar trūksta, ko taip niršti ant tų kurie gyvena taip kaip jiems atrodo geriau? Kas blogai?

 • Mykoliukas Beraštis

  Juk žmonės nėra trivialūs ir nereikia skubėti jų teisti. Niekada negali žinoti priežąsčių.

 • Dzina

  ojoj zeppelinusai, muse ir fredi. nesivelsiu as su jumi i didesnes diskusijas, bet noriu padekoti uz demesi. tauta galime vartoti konstitucijos ir etno prasme. tai prie pastarosios as ir kimbu. nera viskas taip paprasta, kai priklausai dviems tautoms savo kilme, jauti prisirisima ir nostalgija abiems vienodai, nepriklausomai nuo to, kur gyveni. nacionalizmas yra galingas vienybes daiktas, taciau pats kaip toks yra priesinantis, priespastatantis, atskiriantis, aiskinantis, kad tam tikroje visuomeneje turi gyventi pagal kazkokias tautinio identiteto taisykles. Prieinama iki to, kad kaip toj pacioj Rusijoj, taip ir Lietuvoj pradedame skirstytis i „nashy“ ir ne-„nashy“. darkart prasau, neprimetinekite man kompleksu ar asmeniniu problemu. as gerai jauciuos, nes eliminavau tautiskuma is savo kaip pilietes sampratos ir ji palikau individualiam savirefleksijos ir identiteto lygmeniui. tai man leidzia buti lojaliai sitai visuomenei ir jaustis jos dalimi. tai ir mano mamai leidzia jaustis lojaliai, sitos visuomenes dalimi ir oriai (! o ne prisitaikanciai prie kazko!). Bet kai mums bando aiskinti, kad tautiskumas = pilietiskumas ar tautiskumas yra pilietiskumo dalis, kad mes turime priimti kazkieno zaidimo taisykles, o ne kaip lygiaverciai partneriai susitarti – va tada ir biesinuosi. Nemanau, kad tautiskumas turi buti vienijantis politine bei pilietine prasme. Jau ne XIX amzius. man valstybe – pilieciu visuma, kuri siekia bendrojo gerio. kadangi jau cia gyvenam, dirbam, vaikus gimdom, mokescius mokam, i mokslus einam ir atzalas leidziam – tai mane risa prie valstybes ir daro „patriote“ (jei jau taip norit to zodzio, man asmeniskai jis savo simboline prasme yra nemielas).

  • Miela Džina,

   nevarginsiu Jūsų ilgomis diskusijomis, bet gal galite trumpai drūtai paaiškinti man vieną dalyką, kurio esu nepajėgus suprasti dėl savo intelektualinio potencialo ribotumo:

   kuo Jums užkliūna mūsų tautiškumas ir jo raiška?

   Kaip konkrečiai jis paliečia Jūsų gyvybiškai svarbius interesus ir kokiu būdu trukdo Jums gyventi pilnavertį LR pilietės gyvenimą?

   Štai mes su Jumis gyvename Lietuvoje, kalbame ir vaikus mokome lietuviškai, skaitome lietuvišką spaudą, renkame visų lygių Lietuvos valdžią, mokame jai mokesčius, švenčiame lietuviškas šventes, tarnaujame Lietuvos kariuomenėje ir etc. – kurioje vietoje kažkas Jums užkliūna?

   Ką Jūs norėtumete daryti, bet negalite, nes tautiškumas kliudo?

   Minėjote, kad Jums nepatinka skirstymas pagal tautas, bet, dovanokite, Lietuvoje Jūsų niekur nepaklaus apie Jūsų tautybę ar kilmę – ir kol Jūs pati neprisistatysite kitataute, visiems pagal nutylėjimą būsite lietuvė.

   Kitaip sakant, ne Jus išskiria kiti – Jūs pati save išsiskiriate iš kitų ir darote iš to problemą….

   Suprantate, jeigu Jums kyla problemų dėl susidvejinusio tautinio identiteto, kas išties gali būti labai nemaloni psichologinė būsena, tai šią problemą reikia spręsti pasirenkant vieną identitetą, kaip galutinį, o ne reikalauti, kad neturintys tokių problemų asmenys jo atsisakytų ar gėdintusi demonstruoti savo tautinį identitetą.

   P.S. Jūsų pavyzdys yra labai rimtas argumentas prieš tarpetnines santuokas – jeigu tokio lygio problemos kyla susidvejinus rusiškam ir lietuviškam identitetams, kurie yra pakankamai kultūriškai artimi, tai kas bus susidvejinus kokiam afrikietiškam ir žydiškam identitetui? Tragedija…

 • Mykoliukas Beraštis

  Dzina, palaikau Jus. Aš esu žydų kilmės, ir kai dainuoja „Viens su puse du su puse, garži lietuva be rusų“, mane vemt verčia. Idiotai. Aš ne mažiau myliu savo Tėvynę nei grynakraujai buratinai. Gimiau čia, susiformavau kaip žmogus, įgijau pasaulėžiūrą. Lietuva – mano Tėvynė. Ir jokie briedžiai iš manęs jos neatims.

  • Gerbiamas Mykoliuk,

   kad jau niekieno neprašomas visgi radote būtinu deklaruoti savo kilmę, tai Tamstos deklaracijų dėl meilės Tėvynei Lietuvai kontekste norėčiau pasiteirauti Jūsų nuomonės dėl prieškarinių žydų bendruomenių turto taip vadinamo „gražinimo“ tik iš žydų tautybės Lietuvos ir kitų šalių piliečių sudarytoms organizacijoms?

   Ar nemanote, kad šis turtas turėtu tenkinti visos Lietuvos pilietinės tautos, kurios dalis yra ir žydų kilmės lietuviai (C), A.Vinokuras) interesus ir poreikius, o ne tik nedidelės jos dalies, išskirtos būtent etniniu pagrindu? Dėkui už atsakymą.

 • Dzina, daužaisi į sieną, kai yra durys, gerai tu čia išsireiškei – „bieinuosi“. Nesibiesink. Teigi, kad tave kažkas biesina, bet neįvardiji, nesuformuluoji minties kas. Simboliška, kad pratrūkai keiksmais vasario 16-tą, tavo priekaištas buvo šis: tau nepatinka patriotiška retorika. Ar nors žinai šio žodžio kilmę? Kam tokiems kaip tu yra Russkoje radio? Apie viską pagalvota.

 • Mykoliukas Beraštis

  Fredis*: geriau būt profesionalu, nei patriotu. Sakau Tau, sūnau mano.

 • Mykoliukui, ta mergelė yra gana akiplėšiška, šiandien ji pareiškė, kad yra tolerantiška, lojali valstybei, kurioje gyvena. Gali būti ir nelojali, tiesą sakant man nei šilta, nei šalta.

  • Dzina

   Olialia, kokia simboliska kalba! „Mergelė“ :DD Oponentes dirbtinai pabreziama priklausomybe lyciai – nepripazinimas jos kaip lygiavertes pasnekoves. Pritrukai, Fredi, argumentu, kad reikia mane akiplesiska ir negebancia formuluoti minciu vadinti ir klausti, ko as zinau, o ko ne? Is kur toks gilus isitikinimas, kad esu visa galva zemiau uz tamsta? Vat diskutuotum normaliai, aiskintumemes, pyktumes, o dabar… nepatinka man toks ad hominem, nes jis izeidzia. Ir nereikia cia atsiprasinet ar dekot. Cia komentarus rasau, nes tikiuos kitokio lygmens diskusiju.

 • Dzina

  Fredi, po tokiu Tavo pasisakymu, norisi ir man metytis kaltinimais stiliuje „skaityti nemoki“, na, bet tiek to :) Su „tokiais kaip tu“ tenka daznai susidurt :))

 • Gerai, pasitaisysiu, Dzina, ačiū už lojalumą valstybei, kad neketini po policijos automobiliu padėti sprogmens, ar įlėkusi į prekybos centrą nenešioji savižudės diržo. Man ne tas pat, Dzina, ar tu lojali valstybei ir jos žmonėms, ar ne.

 • Mykoliukas Beraštis

  Fredi*, kiaulele degloji, na rusė Džina, ir ką? Ji mažiau Lietuvos pilietė? Mažuti, gert mažiau reikia ir mas… žiūrint į VL nuotrauką. Sakau Tau, viešpaties kūriny.

 • Dzinai, didžiai gerbiamas, visa galva pranašesnis už kitus asmuo, prašome skaityti Zeppelinus’o komentarus, jei kiti netinka.

 • Mykoliukas Beraštis

  Zeppelinus: aš į jokį turtą nepretenduoju. Viskas, ką turiu, esu uždirbęs. Nieko nepaveldėjau ir nieko neatsiėmiau. Aš nesu atsakingas už visus žydus ir jų įkurtas organizcijas, kaip ir jūs nesate atsakingas už lietuvius, skerdžiačius senukus Norvegijoje.

  • Dėkoju už Lietuvos pilietinės tautos nario vertą aiškų ir vienreikšmį atsakymą, gerbiamas Mykoliuk.

   Bėda tik, kad tos etniniu pagrindu sudarytos organizacijos kalba visų žydų kilmės lietuvių, t.y. ir Jūsų vardu…;(