Apie draudimą ir „nemokamą“ medicinos pagalbą

Šiandien buvau poliklinikoje. Po maždaug pusmečio pertraukos.

Šiaip jau esu sveikas, tik spaudimas ryte, kol kavos buvau neišgėręs, siekė vos 102/60. Bet tam kavą ir geriu…:)

Tiesa, kai paskutinį kartą buvau ir dariausi visus įmanomus tyrimus, pora jų parodė, kad kai kurie rodikliai viršija normą. Tai mano puiki šeimos gydytoja pasiūlė po kiek laiko tuos tyrimus pakartoti ir jau tada galvoti, ar reikia ką nors daryti.

Aną kartą už visus tyrimus sumokėjau apie 100 litų, tačiau tai labai nenustebino, nes kaip ir sakiau, paprašiau, kad padarytų iš esmės viską.

Tačiau kai šį kartą vėl teko sumokėti beveik 50 litų šiek tiek nustebau. Ne, pati kaina nenustebino, nes tokia suma už, berods, keturis kraujo tyrimus atrodo visiškai normali.

Nustebino tai, kad iš viso turiu mokėti.

Skaiatu Konstituciją: Valstybė rūpinasi žmonių sveikata ir laiduoja medicinos pagalbą bei paslaugas žmogui susirgus. Įstatymas nustato piliečiams nemokamos medicinos pagalbos valstybinėse gydymo įstaigose teikimo tvarką.

Kadangi dirbu ir sąžiningai moku mokesčius, tarp jų ir privalomojo sveikatos, draudimo, skaitau įstatymą (Sveikatos draudimo):

 • Privalomojo sveikatos draudimo draudiminiai įvykiai yra gydytojo diagnozuoti privalomuoju sveikatos draudimu draudžiamų asmenų sveikatos sutrikimai ar sveikatos būklė, kurie yra pagrindas privalomuoju sveikatos draudimu draudžiamiems asmenims teikti šio Įstatymo ir kitų teisės aktų nustatytas asmens sveikatos priežiūros paslaugas ir apmokėti iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto.

Kad man reikia daryti tyrimus nusprendžiau ne aš, o gydytojas. Taigi, lyg ir atitinka sąvoką „gydytojo diagnozuota… sveikatos būklė“.

Skaitau toliau:

 • Iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto apmokamos šios asmens sveikatos priežiūros paslaugos: prevencinė medicinos pagalba, medicinos pagalba, medicininė reabilitacija, slauga, socialinės paslaugos bei patarnavimai, priskirti asmens sveikatos priežiūrai, ir asmens sveikatos ekspertizė.

Mano atvejį, sakyčiau būtų galima vertinti ir kaip „prevencinę pagalbą“, ir kaip „asmens sveikatos ekspertizę“, nes bent jau pirmoji įstatyme yra suprantama ir kaip „draudžiamųjų sveikatos profilaktiniai patikrinimai.“ be to, įstatymas dar nurodo, kad „Iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto apmokama pirminės, antrinės ir tretinės asmens sveikatos priežiūros paslaugos“. Nežinau, kuriai konkrečiai kategorijai priklauso kraujo tyrimai, bet drįsčiau spėti, kad kuriai nors iš trijų vis tiek priklauso.

Ir štai tada man kyla paprastas klausimas: kodėl jei esu apsidraudęs ir kas mėnesį tvarkingai moku 9 proc. savo pajamų dydžio mokestį draudimo įmokas, įvyksu draudiminiam įvykiui, draudimas galioja ne pilna apimtimi?

O gal tada galėčiau nesidrausti tuo draudimu, o draustis kokiu nors kitu? Tuos savo 9 procentus pervesdamas ne valstybiniam sveikatos draudimui, o kokiam nors kitam? Paskaičiavau ir galiu pasižadėti, kad tada sutikčiau mokėti už visus tyrimus. Ir už kiekvieną vizitą. Tegul ir pas tą pačią labai gerą šeimos gydytoją. Ir net sutikčiau, kad kokie 20 proc. mano sumokėto mokesčio atitektųš tiesiai jai. Spėju, kad ir ji būtų patenkinta.

Ir nereikėtų tada niekam vaidinti „nemokamos medicinos“.

Beje, gal mano atmintis silpsta, bet man kažkodėl atrodo, kad prieš keletą metų, kai buvau nusprendęs išsitirti, mokėti nereikėjo. Ir štai tada dar koks klausimas man kilo: žmonių Lietuvoje per pastaruoisu penkerius metus sumažėjo gerokai, o biudžeto dalis, skiriama sveikatos apsaugai pastaraisiais metais iš esmė nesikeičia – jei tikėtume Finansų ministerijos pateikta diagrama šiam tikslui skiriama apie 12,6 proc. viso biudžeto.

Tai kaip čia dabar išeina: žmonių mažiau, mokesčiai tie patys, sveikatos apsaugos sistema finansuojama taip pat, o pinigų vis tiek neužtenka. Negirdėjau ir kad gydytojų atlyginimai būtų labai padidėję. Tai kur po velniais tos mano sumokėtos draudimo įmokos dingsta?

Gal kol dar neptavirtintas 2012 metų biudžetas, verta paieškoti rezervų ir šioje srityje.

Ir kartu gal būtų galima pasvarstyti, kur veda tokia visiškai trumparegiška sveikatos apsaugos politika. Juk normali valstybė turėtų būti ypač suinteresuota prevencija ir visokeriopai ją skatinti. Tai yra, siūlyti kuo daugiau tyrimų visiems ir ne tik kad nemokamų, bet dar ir su priedais. Kaip kadaise už donorystę: nemokamus pietus, šokoladą ar net kelis litus.

Dabar gi politika maždaug tokia: nor žinoti, ar sergi – mokėk. O kai jau susirgsi, mes tave gydysim. Nemokamai, žinoma.

(12 balsų, vidurkis: 4,33 iš 5)
Loading...
 • Oplia

  Puikus įrašas! Toks dalykas kaip prevencija Lietuvos medicinos sistemoje neegzistuoja. Galiu pateikti pavyzdį. Vienas pažįstamas turi bėdų su akimis. Gydytojų išvados: nieko labai baisaus, bet turi bent kas pusę metų atvažiuoti pasitikrinti profilaktiškai. Jei kas nors jiems nepatinka – atliekama 20 minučių procedūra ir žmogus gali ramus važiuoti namo, toliau ramiai gyventi.

  Bėda tame, kad kai žmogus nori nuvažiuoti pasitikrinti profilaktiškai, šeimos gydytojas turi išrašyti siuntimą. O dažnai nuėjus ir tiesiog to paprašius, prasideda pykčiai. Ale jie negali tiesiog imti ir išrašyti siuntimo, jei žmogui šiuo metu nėra nieko blogo. Tada tenka ieškoti būdų kaip pakeisti šeimos gydytojų nuomonę ir tą siuntimą visgi gauti…

 • Auksinis kardas

  „žmonių mažiau, mokesčiai tie patys“

  :-)

 • Šiaip iš tiesų mūsų sveikatos sistema yra paremta tokiu kreivų veidrodžių principu: ant popieriaus viskas nemokama, o praktikoje tenka susimokėti. Kraujo tyrimas tai juokas, bet kai kalba prasideda apie išties brangius gydymo būdus ar brangius vaistus, nėra jokios garantijos, kad jie bus prieinami kiekvienam apsidraudusiam pacientui, nepaisant nei PSD įmokų dydžio, nei kitų dalykų.

  Medicina yra brangus dalykas ir reikia pripažinti, kad valstybė nėra pajėgi visas išlaidas visiems žmonėms kompensuoti. Bet tada kyla klausimas, kam reikia save apgaudinėti? Man ir teko kartą mokėti 50 Lt už biocheminį kraujo tyrimą. Tada apsilankiau VLK tinklalapyje, kur radau mokamų paslaugų sąrašą. Tame sąraše kraujo tyrimo nebuvo. Teko kreiptis į VLK, ir iš jų tiesiogiai sužinoti, kad kraujo tyrimai (biocheminiai) yra nemokami tik tada, kai juos paskiria gydytojai specialistai, o ne šeimos gydytojai. Tai va toks nemokamos, bet kreivos, medicinos pavyzdys.

  Kaip jau minėjau, sutikčiau su nuoširdžia valstybės pozicija, kad mes neesam pajėgūs visiems už viską sumokėti, bet norėčiau gauti tikslų sąrašą, ką tas privalomas draudimas padengia, ir ko ne. Tada būčiau ramus.

  O žiūrint plačiau, šią valstybinę sistemą reiktų reformuoti taip, kad įmokų dydis būtų labiau susietas su paslaugomis. Tarkime, turėtume bazinį sveikatos draudimą, kuris, kaip reikalauja Konstitucija, būtų garantuotas visiems. Bazinis draudimas padengtų bazinį paketą paslaugų, kurios būtų labai aiškiai ir konkrečiai reglamentuotos.

  Kai PSD įmokos perkoptų tam tikrą sumą, tarkime 400 Lt per mėnesį, būtų garantuojamas aukštesnis draudimo lygis, su daugiau paslaugų. Tokios įmokos nemokantiems būtų galima rinktis savanoriškai mokėti daugiau į PSD fondą, arba rinktis papildomą privatų sveikatos draudimą (kuris iki šiol prieinamas tik tarpininkaujant darbdaviams).

  O pabaigai, pasidžiaukime, kad mūsų sistema bent jau ne tokia beviltiška kaip Latvijoje, kur mokėti reikia ne tik už tyrimus, bet ir vizitus pas šeimos gydytojus, ar gydymą ligoninėje (tiesa, dalį išlaidų galima susigrąžinti pasinaudojus pajamų mokesčio lengvata, tačiau, pripažinkime, tai nebe tas pats, kaip nemokamos paslaugos).

  • Trakimas

   Klystate-valstybė ima beprotiškus mokesčius būtent tam,kad užtikrintų sveikatos apsaugą.Ne Kubiliaus sotų gyvenimą,o piliečių sveiką gyv. būda ir aplinką.:)Valstybė yra PILIEČIŲ susitarimas.Valstybė nėra Kubiliaus sapnai,mana mielas kaliega:)))

   • lv

    Viskas, dabar Kubilius jau gali PSD pakelti…
    Trakimas įvedė takoskyrą tarp Kubiliaus ir VALSTYBĖS.

  • soso

   Mantai, jus turbut neisivaizduojate kiek yra hipohondriku, kurie gali rasineti skundus kas karta kai gydytojas jiems atsisako paskirti koki tai tyrima (jie gi geriau zino ko jiems reikia) ar vaistu recepta israsyti. va todel vizito mokestis yra geris, kuris apsaugo nuo tokiu „pacientu“ srauto.

 • Nemokama sveikatos apsauga yra didelis nesusipratimas. Tai paprasčiausiai ekonomikos teorijai pieštarauja, nes nemokama sistema privalo turėti subjektyviai begalinius resursus. To pas mus tikrai nėra..

  Dabar mes turime nemokama sistemą, kur paslaugų kiekis yra ribotas (kraujo tyrimas yra mizeris. Jūs apie eiles pas specialistus ar operacijas pagalvokit). Tokioje sistemoje automatiškai atsiranda korupciją. Beveik įgyvendinamas Manto pasiūlymas: mokantis daugiau, kyšiais, gauna geresnes paslaugas.

  O jei visai rimtai, reikia NAIKINTI visas nemokamas paslaugas (išskyrus pirmąją medicinę pagalbą). Galbūt galima kompensuoti dalį išlaidų po gydymo. Galbūt prašyti padengti tik dalį paslaugos kainos (visgi mokesčius mokame), bet kažkiek mokėti privalu. Kai moki pinigus.. įsijungia korekciniai mechanizmai ir dėl paslaugų kokybės kontrolės ir dėl jų reikalingumo.

  P.S. sutinku kad tokiu atveju išdvėstų visi, negalintys susimokėti bent dalies už sveikatos apsaugą. Bet kitavertus, kokia naudoa visuomenei iš džiovininko alkoholiko ?

  • Trakimas

   Ponuli „daliau“ nemokamų paslaugų net cccp nebuvo.“)Jos yra mokamos ,tačiau dėl šal;ies specifinių poreikių ,yra ce
   ntralizuojamos.Dėl ko?Nes pvz. bankrutavusiame Didžiasalyje nėra mokių klientų,tačiau vis viena tokiems žmonėms reikia teikti med. pagalbą ,kad šalyje nekiltų katastrofiškų epidemijų:)))Tame ir yra :nemokamos med. pagalbos prasmė“.Jei negydysite choleros židinio Didžiasallyje-mirs ir Wilno ponai:)))

  • Izbliondimas

   Bet yra atvirkščiai nei Jūs sakote, yra.
   Kai pasamdžiau Greitosios pagalbos automobilį, pervešdamas iš ligoninės į mano namus mamą, apie 150 kilometrų, tai tos greitukės vairuotojas ir sako, va tavo mama dirbo 40 metų, pirmą kartą naudojasi medicinos paslauga ir reikia susimokėti. O nuo patvorių alkoholikus tai mes renkame ir vežame už dyką.
   Tad ir aš gerai žinau, kai reiks gydytis, reikas mokėti. Tai ne naujiena.
   Ir nepavydžiu, nes žinau, kad daug žmonių tikrai pasinaudoja nemokamu gydymu (ar simboliškai ten šimtą kitą numesdami). Na kažkam sekasi.
   Nors tiem kažkam ir tai gerai.
   Tik va keista, visgi daug atidavęs esu mokesčiams, o va atgal nieko negaunu ir negausiu. Na bet tai žinau, ir visiškai joks nervas neima. Tik žinau, kad gal nors kas mano mokesčiais pasinaudojo. Ir smagu.

  • Siaubingas komentaras. O iš tavęs kokia nauda? Anarchistų siautulys vis labiau krečia Lietuvą.

  • ligonis

   @ Dalius. Pažiūrėčiau, kaip jūs kalbėtumėte, jei pats ar jūsų artimas susirgtų labai rimta liga. Aš pati esu dar jauna, mokesčių sumokėjau dar gana nedaug, bet mano sveikatai teko panaudoti tikrai nemenką sumą pinigų. Teko ir savų kažkie mokėti, bet palyginus nedaug. Jei būtų taip, kaip jūs siūlote, būčiau jau negyva. O jei ir būčiau gyva, turėčiau visam likusiam gyvenimui na taip kokius … beveik 100 000 lt skolą (čia įvertinant ateityje numatytas procedūras).
   Su tuo privačiu draudimu ar mokėjimu už kiekvieną paslaugą ir vizitą viskas atrodo šaunu, kol rimčiau nesusergi. Jei reikėtų kas 3 mėnesiu mokėti po 1000-1500 lt vien už tyrimus stebėjimui, prisimintumėt tą nemokamą-mokamą gėrį.

   Ir pastaba dėl Artūro pasakymo, kad Lietuvoje gyventojų mažėja. Jie čia nebegyvena, bet medicinos paslaugomis oi kaip naudojasi. Kol gulėjau ligoninėje ir 2 savaites (vietoj mėnesio, jei negulėčiau ligoninėje) laukiau tyrimo, kurio visada laukia didelės eilės, atvyko moteriškė, gyvenanti Airijoje. Ji ligoninėje pabuvo dvi dienas, pasidarė tą patį tyrimą (profilaktiškai), o už visą ta malonumą oficialiai sumokėjo tik vieno mėnesio PSD įmoką, kiek ten, 72 Lt? Net neabejoju, kad gydytoja gavo papildomai. Tai paskaičiuokim, du lovadieniai, tyrimas kokie 500 lt, plius dar gal kelios smulkmenos ir isvadas galime pasidaryti. Turbut ne vienas girdejes, kad emigrantai parvaziave cia siauba medicinos istaigas.

 • Sejanus

  „(…), mes tave gydysim. Nemokamai, žinoma.“

  Tie mes tai čia ne Lietuva turbūt. Kaip tame paredaguotame savižudybės prevencijos plakate: „Yra šalių, kurioms tu rūpi: Danija, Norvegija, Vokietija…“

 • Kas dar idomiau – TVF rekomendavo sveikatos apsaugos pertvarka siulydami konrecias priemones kaip sumazinti islaidas. Nes Lietuvoj sveikatos apsauga paima procentaliai vos ne daugiausiai bet mirstamumas, sergamumas ir pan vieni is blogiausiu ES. Vien tai kad islaikomos kai kur pustustes ligonines (daznai salia esanciuose mazuose miesteliuose) – su sildymu, etatais ir pan. Latviai seniai tas nesamones pertvarke. Nesuprantu tik kodel p. Grybauskaite taip nusistaciusi pries TVF patarimus ???

 • Genijus

  Atrodo, girtas Trakimas ką tik atsistatydino iš komentatorių rato. Artūrai, nemiegokite. Jums visi tik padėkos.

  • Trakimas

   Komentaras pašalintas – A.R.

  • lv

   Ir pagal viską, pila į Grūto parke įsigytą stiklinę už Staliną, o ne už Tėvynę. Iš čia ir Kubilisitanas ir tas mentalinis skylinėjimas (nuolat prieš akis šmėkščiojanti stiklinė vis primena priespaudos kalėjimą ir teikia laisvės lašus). Tiesa, neaišku iš kur čia užpakaliai ir py$erai, bet galima būtų įtarti, kad ant stalo ūkiškai padėtas tualetinio popieriaus ritinėlis, o per TV rodė našaraša. Kai per teliką nerodo Kubiliaus, kambaryje spengia žudanti tyla, ir norisi užkąsti, o lašinių brizelis įvyniotas į laikraštuką, iš kurio žvelgia Valentinavičius.

 • Komentaras pašalintas – A.R

  • Trakimas

   Komentaras pašalintas – A.R.

   • Komentars pašalintas – A.R.

    • Trakimas

     Komentaras pašalintas – A.R.

     • Komentaras pašalintas – A.R.

     • Trakimas

      Komentaras pašalintas – A.R.

  • Trakimas

   Komentaras pašalintas – A.R.

 • Trakimas

  Komentaras pašalintas – A.R.

  • dzyvai

   Ir dar yra teigiančių, kad homoseksualumas – ne liga…

   Sakyčiau, kad Trakimo komentarai, tai dar vienas puikus pavyzdys, kad nemokama medicina nebūtinai įtakoja gerą visuomenės narių sveikatos būklę.

   „Valstybė rūpinasi žmonių sveikata ir laiduoja medicinos pagalbą bei paslaugas žmogui susirgus.“

   Manyčiau, mūsų valstybė prisiima labai jau (per?)didelę atsakomybę („rūpinasi žmonių sveikata“), tačiau savo pastangas sukoncentruoja į ligų gydymą (pažiūrėkime, kam išleidžiami biudžeto pinigai). Manau, kad nemokamas gydymas tai nėra rūpestis žmonių sveikata, o tik labai siauras ir nepilnas jo supratimas.

   Ir tą supratimą reikia keisti, ir tik po to galėsim pakeisti ir sistemą.

 • leokadija

  Uz medicinines paslaugas reiktu imti mokesti grynais. Mokestis turetu buti standartinis, simboliskas, bet ne keliu litu dydzio (kokiu 75Lt). PSD tvarka sau – ji reikalinga, kas gincysis… Optimizavus seimos gydytoju darba (o cia dar begales darbo), ilgalaikio gydymo receptu rasinejima, pasverima/pamatavima/pradine apziura perdavus slaugytojams ir asistentams – labai sumazetu darbo apimtys ir nuolat polikliniku slenkscius minanciu ligoniu/neligoniu minios. Musu visuomene tikrai turi problemu su savivoka sveikatos srityje: apriboti rijimo, rukymo ir drybsojimo negalime, o trintis aplink medikus nemokamai ir nuolat norime. Ne tik pagarbos sveiktai skatinimo reikia, bet ir ribojimu/mokesciu nuolat „sergantiems“ irgi. O del tyrimu: jau seniai imta kalbeti, kad niekuo nesiskundzianciam zmogui (kaip suprantu, jus, Arturai, nesergate) NEREIKIA kaisioti nosies i jokius kraujo rodiklius, prostatos dydi, kepenu isvaizda ar slapimo sudeti. Nes tada prasideda: „biski nenorma (o gal laboratorijos paklaida), reik kartoti, reikia dar ten paziureti, reiktu ta, ana. O gal pabandykim pagydyti sita (nors gal nebutinai, bet pabandykim…)“. Tada nuo bereikalingu proceduru ir gydymo is tiesu imsite sirgti. Dabar labai atidziai pergalvojama: ar reikia tu rausvo kaspino mamogramu moterims, prostatos tyrimu sveikai besijauciantiems vyrams ir t.t. Nes pasidare akivaizdu, kad dabar vyksta nuolatine progresine HYPERdiagnostika ir bereikalingas gydymas (su labai ivairiomis neigiamomis pasekmemis…). Medicina turi atsitraukti ir uzleisti kazkiek erdves musu gyvenime ir finasuose sveikos gyvensenos propagavimui ir skatinimui. Bet, zinoma, reformuoti supuvusia sistema irgi reikia. Ja sumazinant ir dar labiau ribojant „norus issitirti“ ir pan… Tam reiktu reikalauti dar daugiau pinigu is pacientu. Tik kiek kitokiomis schemomis.

 • reikia

  Gal mano nuomonė ne visai į temą,bet manau,kad šeimos gydytojo institucija yra pavojinga žmogaus gyvybei (ypač,jei esi pensijinio amžiaus)-kol gausi reikiamą siuntimą,gali ir kojas pakratyti.Vienas giminaitis kreipėsi į šeimos gydytoją dėl nugaros skausmo.Gydytoja jam išrašė B grupės vitaminų. Po poros dienų žmogų ištiko infarktas ir jis mirė. Pasirodo,nugaros skausmas gali būti priešinfarktinės būklės požymis. Dabar šeimos gydytojai,užuot gydę,pildo begales popierių.Gal protingiau būtų steigti diagnostikos centrus arba negaluojantys žmomės galėtų be jokių siuntimų kreiptis į specialistus.

 • nerijus

  „Valstybė rūpinasi žmonių sveikata ir laiduoja medicinos pagalbą bei paslaugas žmogui susirgus. Įstatymas nustato piliečiams nemokamos medicinos pagalbos valstybinėse gydymo įstaigose teikimo tvarką.“
  Esmė paskutiniame sakinyje, kurį galima interpretuoti taip- kaip tik širdis geidžia.
  Visa Konstitucija sudaryta prielaidomis, palikta erdvė reikštis įvairiausio plauko teisininkams. Jie tai ir daro- reiškiasi. Tai jų duona.

  Tampa įprasta priimti įstatymą, o vėliau aiškintis jo teisėtumą. Būna taip, kad visi primiršta. Prisiminusieji mindo teismų kilimus ir trina kėdes, samdo advokatus ir galiausiai- laimi. Bet laimi tik jie- vienetai. gauna kompensacijas ir pan. Likusieji, kurie neturi tiek pinigų ir kantrybės, tūno savo palėpėje ir spjauna į tą reikalą, nes žino, kad be gero advokato (geras advokatas turi gerų pažinčių ne tik teisme, bet visoje teisėsaugos sistemoje) nieko nepeš…ir t.t.

  Taip buvo visada ir bus per amžius. Enter.

 • briedis

  paprasciau snekant, ne i eskulapo, o i hipokrato testamenta idemiau isiskaityti. arba dar paprasciau- profesine savigarba islaikiusiu mediku ne viena esu mates. ir pagaliau, isvis paprastai- patraukit buhalteriai rankas nuo amato, skaiciuokit savo stulpelius…

 • fff

  Komentaras pašalintas – A.R.

 • briedis

  o apskritai, labai stebiuosi ekonomines minties galiunu talentu ignoruoti akivaizdziausia realybe- islaidu proporcijas. nemanau, kad normalu yra, kai vidutinio seimos ukio islaidose vos ne puse lesu tenka skirti sildymui, etc, etc, etc. bet visokio riebaluoto plauko ekspertai paslaugiai paaiskina, kad kitaip ir neimanoma. zinote- jei tektu rinktis kur investuoti- apie lietuviska varianta isvis negalvociau. nes cia kol kas(tikiuosi) gerai tik durnius klijuojamas.

 • Fredis*

  Priešingai nei čia dėstomos tiesos ir nuomonės paprieštarausiu – kas kart apsilankęs įvairiose ligoninėse jaučiuosi atsidūręs kitame, nerealiame pasaulyje, kuriame gerovės valstybė jau sukurta: vyrauja sterilumas, baltos-šviesios spalvos, personalo dėvimi balti chalatai, labai įdomus jų apavas, visų skirtingas, tačiau vienodo stiliaus, jaučiamas begalinis rūpinimasis žmogumi, procedūriniuose kabinetuose – naujausia aparatūra, gydytojai – šmaikštūs, savimi pasitikintys, nesuvargę, kompetentingi, sumanūs ir t.t. ir viskas NEMOKAMAI ! Mane visada apima pasididžiavimo savo valstybe jausmas. Utopinės valstybės modelis nedideliame žemės sklype ir jame stovinčiame pastate sukurtas.
  Sveikatos apsaugos sritis yra ta sfera, kurioje galima būtų smarkiai pataupyti, ligoniai už daug ką turėtų susimokėti tiesiogiai į gydymo įstaigos kasą.

  • Valentinas

   Tu tikras, kad lankaisi ligoninėse? Gal tave būna pagrobę ateiviai?

   • Fredis*

    Valentinai, aš esu socialus žmogus – turiu tėvus, brolius, seseris, mylimąją, o ir pačiam buvo išoperuotas apendiksas bei glandos (tonsilės) ir dar kažkoks pūlinys.

    • Valentinas

     O kai tau darė operacijas, neliepė nusipirkti savo fiziologinio skysčio?

     • Fredis*

      Neliepė. Prisimenu pirmaisiais nepriklausomybės metais buvau labai stipriai persirėžęs peiliu pirštą, konservus peiliu atsidarinėjau, tai į priėmimo punktą greitosios pagalbos ligoninėje atvykau su savo tvarstomąja medžiaga. Buvau prisiklausęs gandų koks ligoninėse skurdas. Iš krepšelio ligoninėje nedrįsau išsitraukti binto ir paduoti chirurgui. Jaučiausi baisus valstybės kenkėjas.

     • Trakimas

      Tu ir esi baisus valstybės kenkėjas -kartu su valentinu bei kitais TSLKD gaujos klapciukais…………

   • Valentinai,
    bet čia tikrai kažkas ne taip – gi žinai buvau prieš metus žiauriai susitraumavęs petį (išniro ir atskilo gumburas nuo kaulo), tai nemokamai ranką atstatė, o po to gal pusantro mėnesio vaikščiojau į reabilitaciją Šeškinės poliklinikoj. Viskas nemokamai. SODRA visą tą laiką 80 proc. algos mokėjo. Tiesa po to iš darbo išmetė, bet valstybės sveikatos apsaugos sistema čia ne prie ko. O va visai neseniai prasidėjo komplikacijos su dantim – kažkaip ten akmenys, bet kanalo viduj ir nervas buvo pro dantį praaugęs (žinok, nežinau tiklsliai kas buvo, tingėjau ir bijojau atidžiai klausyt), žodžiu su komplikacijom. Tai pataisė man tą dantį tik per kokius 5-6 apsilankymus, kurių metu man tą dantį grežė ir badė kaskart po kokį pusvalandį. Vidutiniškai mokėjau po 4 litus už apsilankymą. Ta vieta – Šeškinės poliklinika. Net nežinau, o gal ir mane tada buvo ateiviai pagrobę?

    • Trakimas

     Kam tau ,kreivaranki,dantys?:_TSLKD liaupsinimui reikia lankstaus liežuvio,o dantys reikalingi kandžiojimui.Tu gi nepajėgus įkąsti….:)

    • Valentinas

     Jeigu atveši žmoną planinei cezario operacija, tau duos sąrašiuką ko nusipirkti (tame tarpe ir fiziologinio skysčio lašelinei). Jei Santariškių poliklinikoje darysi plaučių spirometrijos tyrimą, tau pasakys kur nueiti į vaistinę ir nusipirkti specialų filtrą būtent tam aparatui, kuris stovi Santariškėse.

     • Fredis*

      Man dar labai patinka, kad ligoninėse nėra nacionalizmo apraiškų, ten vyksta visuotinis broliavimasis, nacionalinis klausimas – atkrenta.

     • Valentinai,
      bet jei operuosies kelio raiščius, tai bus nemokamai, tik reiks eilėj pastovėt iki metų. Magnetinis rezonansas (0,5 val.) – 15 litų (čia aš linkt to, kad pigu). Ir apskritai – kuris iš mūsų socialistas, aš ar tu?

 • Rytis I

  Bet kurioje valdiškoje įstaigoje, kur pilietis vadinamas „klientu“, „pacientu“, „prašytoju“, ar kitokiais meiliais epitetais, galioja savos vidinės taisyklės, kurios dažnai nieko bendro neturi su kažkokiais ten teisės aktais. Taip, jos turbūt suderintos ir su aukštesnėmis valdančiosiomis įstaigomis, tačiau siekiamybė primityviai natūrali – jei tai esamas, arba ateity būsimas klientas – jis turi nešti kiaušinius šiai įstaigai, ne abstrakčiai kokiai ten valstybei. Juolab Kubiliui :)
  Šiaip, nepriklausomybės laikotarpį galima net skirstyti į tokius laikotarpius: kai visur „reikia duoti“, kai visi žino jog tai labai blogai, ir kai pakiša tampa legali. Toks įteisintas kyšininkavimas.
  P.S. tačiau o būna viskas ir visiškai kitaip, ir atvirkščiai.

 • suomis

  Čia, Lietuvoje, jei žmogus esi už mokamą mediciną, tai net gali dar ir sėst. :DDD

  • Trakimas

   Komentaras pašalintas – A.R.

   • mielas Trakimai, panašu, kad tapote neprognozuojamas, tuo įpareigodamas mane darbui, už kurį man niekas nemoka. Pasitaręs su savimi nusprendžiau, kad tamstai reikia pailsėti nuo komentavimo šiame tinklaraštyje. Su geriausiais linkėjimais,

    • Trakimas

     Dėkoju,gerb,Artūrai:)Tamstai esu skolingas amžinai.Ir amžinai lieku lojalus.Jei bėda-kreipkitės.Aš paaukosiu savo finansus,ramybę bei įvaizdį dėl Tamstos interesų.O gal turite daugiau tokių draugų?:))

 • stogas

  Pas mumis ir mokslas nemokamas…

 • Na, labai idomu cia su Jumis, p. Arturai.

  As kai nueinu i poliklinika, man ten visi tyrimai, tie paprasti: kraujas, etc. nekainuoja.
  Dar idomiau:
  kai pernai buvo rimtu bedu, tai:
  visi tyrimai, isskyrus kompiuterine tomografija, buvo nemokami (nemokamai atlikti keli kraujo tyrimai, keli rentgenai, bronchoskopija). Pati kompiuterine tomografija kainavo apie 100 litu.

  Paskui turejau nemokamas 4 chirurgu konsultacijas, gana sudetinga operacija (pries ja, tiesa, teko nusipirkti „operaciju paketa“ – pasiklojimus, epidurini nuskausminima ir t.t., kas nera privaloma, bet „pageidautina“… Uz ji susimokejau irgi 100 litu i kasa, gavau ceki.

  Po operaciju, kas kelios valandos gavau ir stipriu nuskausminamuju ir viso kito gerio – velgi – nemokamai.

  Ir netgi visai neblogai maitino, drisciau pasakyt :D

  Gal tiesiog, p. Arturai, poliklinika prasta, kamso skyles?

  • stogas

   yessuz,

   Jus panasu artimas imperatoriui ir gaunate viska nemokamai.
   As norejau pasimti stuburo nuotraukas is laboratorijos – 14 lt. Gali neimti, duos aprasyma o nuotraukas pades i stalciu suputi, bet uz dyka neduos, nes kai kurie kartais jas nusiperka. Liko jos puti pas rengena stalciui. Gal poliklinikos jas priduoda „ant sidabro“.
   Pries istorija- labai skaudejo nugara, uzsirasiau pas seimos gydytoja – eile 2 savaites. Po to pas chirurga- eile 2.5 savaites. Foto padare greit, iskart. Po to vel pas seimos gydytoja su israsu- vel 1 savaite eile. Po to jie vel visi pasitare- problema ne stubure, pasiunte pas… eile 2 savaites.
   Uzkniso, nes nugara nustojo skaudeti savaime.
   :)

   • O taip, nuotrauka pasiimti poliklinikoje – kainavo.
    Bet israsas, kas toje nuotraukoje matosi – nemokamas. Ligonineje, kiek dare fotkiu – na chaliavu visos :)

    Pvz mano seimos gydytojas, paprastai priima savaites begyje, BET – ekstra atveju, galima ir pas savo gydytoja ateiti neuzsirasius – ilgiau palaukus – priima. Arba pas budinti daktara poliklinikoje (ekstra atvejams, tsakant).

    Mano istorija: atejau pas seimos daktare… (tesinys cia, jei p. racas nesupyks, nes nenoriu labai daug rasineti:
    http://yessuz.com/2011/01/23/ziauri-diagnoze-auglys-plautyje/

    esme paprasta: chirurgai kazkodel, be jokiu eiliu (ligoninese) prieme is karto… operacijos, tiesa, reikejo palaukti apie savaite.

    • stogas

     sory, bet mano darbdavys neleidzia ilgai sedeti prie seimos gydytoju duru…. biuletnis arba pravaiksta.

     • Na, daktarai paprastai dirba 2 pamainom – „rytine“ ir „vakarine“.
      Budintis, kaip minejau, visada yra budintis ir gali priimti.

     • stogas

      Papsakok man smulkiau apie budincius ir ju paskirti seimos klinikoje?

     • na, nezinau kaip kitose, taciau musu poliklinikoje, visada yra budintis seimos gydytojas, kuris dirba ir velesniu laiku, ir SESTADIENIAIS.
      tiesiog, ateini i poliklinika ir paklausi, ar tokia egzotika pas juos yra :)

   • tiesa, kompiuterine tomografija, kadangi ji nera „labai butiniausiu paslaugu sarase“ tai kaip sakiau – virs 100 litu kainavo.

    • ligonis

     Kompiuterines tomografijos kaina priklauso nuo tiriamos vietos, apimties. Nesinori tiketi, kad galejo kainuoti tik 100 Lt, gal tai buvo tiesiog papildomas mokestis, bet ne visos paslaugos kaina.

 • Ormitorija

  Siandien kaip tik dariausi visus imanomus tyrimus (rentgenai, kardiogramos, skysciu tyrimai) uz nieka niekas neprase pinigu. Tikrai gal ponai Artūrai Jusu teritorijos gydymo istaigoje kazkas negerai?

 • J. naivusis

  Nemokamas gydymas – veltui.

 • bang

  Trečiadinį į polikliniką ėjau kelis kraujo tyrimus atlikti. Tai laukdamas eilėje nugirdau kitų pacientų (kurių vienas – buvęs tos poliklinikos vadovas) tarpusavio poklabį. Tai tas „buvęs“ idomų dalyką šypsodamasis pastebėjo – sako prie registratūros, kur yra kasa, iškabintas sąrašas paslaugų įkainių, o sąrašo apačioje maaaažytėmis raidytėmis prirašyta, kad „prisirašiusiems prie poliklinikos tyrimai nemokami“. Aš jau buvau prieš kelias dienas už tyrimą sumokėjęs 44 Lt – siuntimą išrašiusi šeimos gydytoja ant siuntimo pieštuku užrašė tą kainą, ir nutylėjo, kad man mokėti nereikia. Va tep vat, visi skukasi, kaip moka. Oficialiai neprisikabinsi, o jei nori mokėti, tai kas atsisakys pinigus imt.

 • Skeptikas

  Pacientui patartina įstaymų daugiau nebeskaityti.

 • Ogis@Co

  Is tiesu, kai zmogus esi priprates padangu keitimo vietoje matyti paslaugu kainorasti, poliklinikoje darosi sunku – kam duoti, kam neduoti, uz ka reikia moketi, uz ka nereikia…
  Taciau va ligoninej, tai dar graziau, ten apskritai tarifu niekas nezino, tiksliau, tarifus nustato patys klientai – paklausk palatoj, suzinosi kiek kas dave, ir tada pagal sestaji jausma gali imtis speti, kiek reikes moket.
  Idomus toks uzsiemimas… kaip pas kuniga nuejus, ten taip pat ne iki galo viskas aisku.