Man davė bilietėlį

Na, tiesiog negaliu nepasidžiaugti…

Įlipau į mikroautobusą, berods, 12 numerio, tiesiu pinigus, o vairuotojas iš karto spausdina bilietėlį ir duoda jį man.

Po to gaunu grąžą.

Su dviem po manęs įlipusiais keleiviais pasikartoja lygiai ta pati procedūra.

Pasirodo, įmanoma ir visai paprasta.

UAB „Transrevis“, įmonės kodas 124107111, PVM nuo bilietėlio kainos – 0,52 lito.

Žinau, kad vėl liudiju posovietinį patriotizmą ir neužjaučiu mokytojų bei socialinių darbuotojų, kurie „kenčia stabiliai prie bet kokio mokesčių surinkimo“, nes dėl visko kaltas A.Kubilius.

Bet vis tiek žiauriai smagu. Tegul nors ir labai trumpam.

(11 balsų, vidurkis: 4,36 iš 5)
Loading...
 • suomis

  Sveikinu. :)

 • negamalia

  jei i darba tenka vaziuoti mikroautobusu, tai tik su Transrevis, nes uzkampi, kur gyvenu, uzkabina kaip tik ju aptarnaujami marsrutai, tai man visada duoda bilieteli. tiesa karta pastebejau, jog bilietelis buvo atspausdintas pries pusvalandi, bet kadangi tai buvo vienas kartas is kokiu 20, tai as visada zmonems suteikiu vadinama „benefit of the doubt“ ir manau, jog taip atsitiko del kazkokio zmogisko faktoriaus, o ne piktybiskai…

  • tai kartais jie atspausdina iš anksto n bilietėlių, net jų dar nepardavę. negali pykt, mokesčius jau reiktų mokėt už juos, jų pačių reikalas gi ar čekis iš karto, ar vėliau suteiktas :)

   • Domai, bilietas yra ne tik mokesčių sumokėjimo faktą patvirtinantis dokumentas, bet ir keleivio draudimas. Spėk, kaip įrodinėtum ką nors pateikęs bilietą, jog važiavai 7, o ne 16 val?

 • bang

  Ačiū.

 • Rocco

  Gali būti, kad vairuotojai jau žino ir girdėjo ir skaitė. Pamatė vairuotojas , kad lipa sovietinis stukačius tai ir ėmė bilietėlius dalinti.
  Rašliavėlės autoriui siūlau toliau eiti apsipirkinėti į mėsos turgų ir ten tikrinti ar bobutės išmuša čekiukus, tos kurios neduos čekio galbūt netgi greitai ar slapta su mobiliu telefonu nupaveiksluoti ir nuotraukas dėti šiame tinklalapyje, ir toliau sėkmingai nupezusio pensininko maniera piktintis kaip blogai, čekiuko negavau..

  • dzyvai

   Retai tenka važiuoti mikriuku, bet paskutinius kelis mėnesius kasos čekius vairuotojas visada duodavo neprašytas. Ir rodos ant kaktos „sovietinis stukačius“ nebuvo užrašyta.

   Rocco komentaras byloja apie valstybės „rūpesčio“ ekonominiu ir pilietiniu švietimu spragas. Beje, „rūpestis“ piliečio švietimu neturėtų apsiriboti suvarymu į mokyklą ir baigimo diplomo įteikimu.

   • dzyvai

    Švietimo tema patiko A.Navicko straipsnis bernardinai.lt

  • mielas Rocco, tamstos komentarą palieku tik todėl, kad kiti prisimintų, kodėl dundukai šiame tinklaraštyje nėra pageidaujami. Bet daugiau nevarkite.

  • fff

   Roco, kaip suprantu, šiknius bus už anarchiją? Siūlau čiužt iš Lietuvos jeigu teisingai supratau. :)

  • Rytis I

   Tūlas Rocco mąsto identiškai kaip ir žinoma šou vedėja, rašytoja bei jaunųjų žurnalistų globėja Rūtelė. Mąsto, teigia tokias “tiesas”, kurios labiau tiktų kokiam tiuriemščikui “pachanui”, gyvenančiam ne pagal įstatymą o pagal “supratimą” (“po poniatijam”), kuriam bet koks bendradarbiavimas su viršininkais ar valdžia neįmanomas, tai žemas lygis, tai “koziolų” kastos priedermė (nepamenu tikslaus jujų termino, dabar tai nelabai ir svarbu). Kadangi sovietiniais laikais tiūrmos bei lageriai užimdavo nemažą sovietinės imperijos dalį, toks supratimas buvo įsišaknijęs visoje visuomenėje. Tokias nuostatų liekanas matome ir dabar – tai ir seimūnai, lakiojantis gerokai viršydami greičius (jų “supratimu” labai saugus jam greitis), ir vagystės iš bendro katilo (“niekieno” turtas), ir viešai klykiamų populizmų bei šnabždėjimo virtuvėje disonansas. Todėl gyvenimas pagal “supratimą” ir yra tikrasis “sovietinis mentalitetas”.

   Dar apie “sovietinius stukačius”. Nežinau kaip Rocco, bet Rūtelė berods mokėsi aukštojoje dar brežnevščiznos laikais, todėl tikriausiai gerai žinojo, kas jų grupėje “stukačius” ar “stukačiai”, dažniausiai tai net nebūdavo ypatinga paslaptis. Kiekvienas kursas ir kiekviena grupė turėjo savo. Dažnai tai būdavo tie, kam nelabai sekdavosi moksluose ar susigadinę pažangumą visokiais “zaliotais”. Visdėlto, pasirašę žodinę sutartį su atitinkamomis struktūromis, toliau jiems nereikėdavo labai stengtis moksluose, nes buvo “globojami”. Jie galėdavo būti net ne komjaunuoliais o visuomeninėje veikloje dalyvauti tik tiek, kiek to reikia ką nors “sužinoti”. Pažymėtina, iš informatoriaus buvo reikalaujama ataskaita ne apie ĮSTATYMŲ pažeidimus, padarytus bendrakursių, o apie tai ką jie kalba, koks požiūris į sovietinę santvarką ir visa, kas liečia asmeninį gyvenimą. Toks buvo Rūtelės taip vadinamas “tuk tuk”, kuris manau visdėlto iš esmės skiriasi nuo europinės valstybės piliečio, kuris, matydamas konkrečius įstatymo pažeidimo faktus apie tai informuoja teisėsaugos organus. Gal Rocco ir Rūtelė mano, kad vokietis, paskundęs aplinką žalojantį kaimyną ar suomis, pranešantis apie greičio viršijimą yra “sovietinis stukačius”? Tada tai bus žymi dalis pilietiškai nusiteikusios Europos.

   Trumpai tariant, visuomenei ir ne kuriems vaikiškai ambicingiems žurnalistams laikas būt išaugti kažkokius tokius mergautinius stringus ir į reiškinius pradėti žiūrėti giliau, ne vien pro “vagis-nevagis”, “blogas-geras” terminijos prizmę.

   • Krepofobas

    Kolega Rocco pasisakė gal kiek per šiurkščiai. Ir tam galima nepritarti. Bet su jo mintimis aš sutinku.
    Matote, aš libertaras. Todėl mano pozicija artima anarchizmui. Anarchizmas – tai subtili ir išvystyta filosofija, mokanti kaip žmonės gali organizuotis be valdžios. Jei jus gąsdina anarchizmas, pabandykite skaityti ne poleminius anarchistų straipsnius, o metodinius.
    Tiesa mano požiūriai su anarchistų mokymu tam tikroje vietoje išsiskiria, nes aš esu už privačią nuosavybę ir prekinius-piniginius santykius. Aš dešinysis anarchistas.
    Mano visatoje nėra jokių mokesčių ir jokio viešojo sektoriaus, jokiu nemokamų valdiškų paslaugų. Viskas yra privatu ir viskas yra mokama. Privačios mokamos gatvės su privačiomis eismo taisyklėmis. Mano visatoje jei aš neturiu pinigų – niekur neinu. Jūsų visatoje, net jei jūs slėpsitės namuose, ateis Šimonytė ir apmokestins jūsų šlepetes.
    Mano nuomone, jei kas nesumoka kokių mokesčių, gali pasilaikyti tuos pinigus sau ir nusipirkti kokios dešros ar pradėti kokį versliuką. O tai yra gerai. Tiesa, aš negaliu viešai agituoti nemokėti mokesčių, nes valdžia dabar yra milžiniška jėga, ji jus suras ir sutraiškys už mokesčių nemokėjimą.
    Jei žiūrėsim plačiau, tai aš nematau jokios euro krizės. Aš matau keinsistinės-socialistinės valstybės modelio krizę. To modelio valstybės maitina pasyvią ir demoralizuotą visuomenę pinigais. Maitina per viešą sektorių, per nemokamas paslaugas, per ekonomikos „skatinimą“. Mes gyvename geros, bet iki ausų prasiskolinusios valstybės epochoje.
    Man toks modelis nepriimtinas. Paklausite, koks priimtinas? Vėl galiu jums pasiūlyti skaityti anarchistus ar kokius libertarus.
    Dabartinė valdžia turi susirinkti mokesčius, antraip ji numirs. Tegu ji renka ir persekioja nemokančius. Jos toks darbas, tam ji turi aibę resursų ir darbuotojų.
    Bet nemanau, kad mes turėtumėme vienas kitą skųsti. Man pilietinė visuomenė nėra lygi skundikų visuomenei. Skundimas sutrauko natūralų visuomenės audinį, o tai yra labai blogai.
    Jūs galite pagalvoti, kad aš neturiu moralės. Aš turiu moralę. Mano moralė – tai prekyba. Mano riba tarp gėrio ir blogio yra riba tarp perka ir neperka. Viskas, ką perką yra gerai, ko neperka – blogai. O dovanų reikia bijoti, kaip ir vergovės.

    • Izbliondimas

     Rašote: „…Viskas, ką perką yra gerai, ko neperka – blogai…“
     O aš manau, kad gaminti ir vartoti yra labai blogai, – jei tai viršija būtiniausius poreikius žmonijai gyvuoti.
     Visa kas pagaminama ir perkama virš to ką minėjau, – yra vagystė, prieš ainius Žemės (ne tik žmones). O vagį pagal mane, – reikia utilizuoti. Be jokio gailesčio.

    • Bobutė

     Sveikinimai p. Račui.

     Ir ne todėl, kad bilietą gavo, o todėl, kad tinklaraštis tiek išpopuliarėjo, kad jame pradėjo reikštis visiški dundukai iš alternatyvių/paralelinių visatų…:)

    • suomis

     O privačios eismo taisyklės. tai čia kaip? :D

 • Čia jau Paties Apvaizdos ranka, ne kitaip. Šis Gordijaus mazgas turėjo kada nors būti atnarpliotas arba perkirstas.

 • Fredis*

  Pakelkime akis į dangų ir pakalbėkime tikrai svarbiomis ir opiomis temomis.
  Labai svarbu ne tik kaip, bet ir iš kur važiuota: http://www.alfa.lt/straipsnis/13157653/Diskusijos.isvada..visi..kurie.ejo.pries.Baznycia..zlugo=2011-12-02_12-11/?pn=1

 • azartas

  Tai va tiek nedaug ir tereikia iki tvarkos – tik truputėlio valios. Padirbėjo porą mėnesių VMI ir rezultatas akivaizdus.

 • briedis

  smagu, zinoma. bet tas smagumas tik isskaiciuotas buhalteriskai. cia velnias, kuris detalese slypi niekur nedingo- nes dar milijonas velniu kitose detalese tuno. bet tai vis geriau nei nieko. as manyciau, kad rasos budrevicienes liudijimas sioje plotmeje yra svarbesnis. ir as apie savo valstybe galvoju tuo pavyzdziu remdamasis. ir butent ta pavyzdi labai ir labai uz rimta piniga priimu, skirtingai, nei, pone racai, jusu pateikta, nors is principo, tai jau sis tas.

 • Skeptikas

  Gal ir ne visai į temą klausimas: orientaciniai kiek procentų UK, Vokietijos, Prancūzijos ar kokios Norvegijos informacinių agentūrų darbuotojų atlyginimo BNS moka analogiškas pareigas užimantiems savo darbuotojams?

 • S.Keptikas

  Mielas Skeptikai,

  apie 40%

 • nerijus

  Atsiprašau, kad ne į temą, bet vis kirba paklausti gerb. žurnalistų: kaip ten sekasi buvusiam Alytaus miesto merui Daugėlai ir Samanėlės buhalteriai (Valantinas, matyt, net postą paaukojo?..) Jokšienei? Pastaroji dar serga ar jau pasveiko?..

  • nerijus

   Ne „buhalteriai“, o „buhalterei“.

 • clear

  Nesuprantu, ko čia taip stebėtis? Pas mus uostamiestyje seniai visi mikriukų vairuotojai bilietus duoda. Sąmoningesni, ar ką?…

  • Auksinis kardas

   Deja.

  • suomis

   Vakarai ir Afrikoje vakarai. : ) Net ir Lietuvos mastu jaučiasi mentaliteto skirtumai. Deja. Sąmoningumas mažėja su kiekvienu kilometru į rytus.

 • Biesas

  Nepamenu, kada negavau bilietėlio įlipęs į mikroautobusą, o esu važinėjęs jaus ne taip ir mažai. Dažnai net teko stebėti, kad laiko taupymo sumetimais vairuotojas bilietėlius pradėdavo spausdinti dar prieš įlipant žmonėms. Bet čia Kaune..

 • nesvarbu

  Velnias slepiasi detalėse, t.y. korupcija prasideda nuo neišduoto „mikrūškės“ bilietėlio.

  Pagalvokite, kokios iškyla asociacijos išgirdus tokios Afrikos valstybės kaip Ruanda pavadinimą? 1994 genocido nuotraukų vaizdai? O gal vaizduotė siūlo basų ir alkanų vaikų būrio ar kiaurai korumpuotos „afrikietiškos“ valdžios viziją?

  Tuomet galiu labai nustebinti. Nuo šiol jums teks kiek pakeisti nuomonę apie šią šalį-Ruandoje korupcijos yra mažiau nei mūsų Lietuvoje, civilizuotoje ES narėje!!

  Transparency International paskelbė 2011 m. pasaulio korupcijos reitingus pagal šalis:

  http://cpi.transparency.org/cpi2011/results/#CountryResults

 • nesvarbu

  „Pasaulyje skurdas ir nelygybė ypač didėjo per paskutinius du dešimtmečius. Pirmiausia, tai lėmė sovietinio bloko iširimas.“
  ————————————————-
  Ekonomistas ir sociologas R.Lazutka apie tikrąsias skurdo ir nelygybės priežastis pasaulyje.

  Logiškas minties tęsinys būtų, kad prie skurdo ir nelygybės plitimo pasaulyje prisidėjo ir Kovo 11. Jei ne tas aktas, tai gal ir sovietinis blokas nebūtų iširęs, skurdas su nelygybe ne taip paplitę pasaulyje…

  • O ką ne? Taigi tiek nedaug trūko, kad būtų sukurtas Socializmas..

  • bang

   Manau, smarkiai per naivu manyti, kad Kovo 11 aktas buvo sovietinio bloko ar bent SSSR iširimo priežastimi.

   • Regis

    Smarkiai per naivu manyti, kad yra (tiksliau buvo) viena priežastis. Tiksliau ar teisingiau yra tai, kad buvo visa krūva priežasčių, kai kurios jų tarpusavyje susijusios (persipynusios) arba atvirkščiai viena nuo kitos nepriklausomos. Netgi tam, kad gerbiamas Nesvarbu (Nesvarbusis) eilinį kart susivaidenasi (susimakakaluojasi) pats sau yra visas kuokštas priežasčių.

 • Valentinas

  Nevyniokite žodžių į vatą ir rėžkite teisybę iki galo:
  Dėl skurdo ir nelygybės pasaulyje kaltas V. Landsbergis!

  • romas

   Valentinai, daugelis tau paprieštarautų – joks Landsbergis ir jokie sigantarai. Visi nuopelnai priklauso lietuvių tautai.

   • Valentinas

    Aš pesigalvojau. Anksčiau dėl visko kaltas buvo Landsbergis. Dabar, dėl skurdo ir nelygybės pasaulyje yra kaltas Kubilius!

    • Regis

     Šiaip kai norisi ką nors prigriebti ir sviesti tai ar V.Landsbergis, ar V.Kubilius, ar A.Maldeikienė nėra didelio skirtumo. Vieni tuos mėto, kiti kitus.

    • nesvarbu

     Valentinai, jei Landsbergis dėl ko nors kaltas, tai tik dėl žmonių kiršinimo. Manau, jog čia jis tikras meistras.Kitais klausimais jo sugebėjimai žymiai menkesni.O į amžiną klausimą, kas kaltas dėl skurdo ir nelygybės pasaulyje plitimo, tai ekonomistas ir sociologas R.Lazutka pagaliau suvokiamai mums visiems atsakė-TSRS subyrėjimas.Ir Kubilius čia niekuo dėtas.
     Labai nuvylė I.Šimonytė. Naiviai tikėjau, kad ji nemoka meluoti, išsisukinėti ir apsimetinėti. Pasirodo klydau. Moka.Nors dar kiek neįgudusiai,tačiau jau drąsiai „stumia durnių“. Dar kiek ir bus ne ką prasčiau nei koks Kirkilas. Paklausta, ar nevertėjo dar visai neseniai, tvirtinant valstybės biudžetą, į Seimą ateiti su žymiai kuklesniu biudžetu,mėginti už jį pakovoti,nemeluoti,būti atvirai, tokiu būdu nesuteikiant Lietuvos žmonėms nepagrįstų lūkesčių, veikėja atšovė, kad tokius skaičius (valstybės biudžeto) tuomet jai pateikė Finansų ministerijos specialistai…!!

     • romas

      Kodėl atsirado priežasčių abejoti Šimonyte? Dar spalio pradžioje delfi.lt pateikia SEB banko analitikų prognozes, kad Lietuvos ekonomika 2012m. augs 4proc.( http://verslas.delfi.lt/business/lietuvai-ir-estijai-prognozuoja-sparciausia-augima.d?id=50369786 ) Ar Šimonytė žinojo kažką daugiau?

     • Regis

      Romai, jeigu apie SEB banko analitikų prognozes. O kas nors pasidomi senomis prognozėmis, t.y. kiek jos buvo tikslios. Netgi ne tik SEB banko. Apskritai tomis kuriomis bandoma vadovautis.

     • nesvarbu

      romai,perskaičiau tavo nurodytą straipsnį. Taip pat komentarus po juo.Vienas jų (2011 10 05 19.45)apie tokias rožines augimo prognozes pasakė trumpai-„tai buvo dienos anekdotas“. Kaip manai, ar šis niekingas anoniminis komentatorius žinojo kažką daugiau, nei I.Šimonytė ar elitiniai bankų analitikai? Tačiau, kas gali tai paneigti, kadangi akivaizdu,kad „dar spalio pradžioje“ jis jau žinojo, kad toks augimas yra nerealu. Lieka paslaptimi koks buvo bankų akcininkų suformuluotas užsakymas tiems analitikams, tačiau visuomet maniau, kad eilinio banko analitikai žino mažiau nei šalies finansų ministras. Taip jau bent turėtų būti. Todėl esu įsitikinęs, kad I.Šimonytė žinojo daugiau, tačiau optimistinį biudžetą teikė, ne todėl, kad tokį „pakišo“ mistiniai specialistai, tačiau dėl politinio vadovybės nurodymo.

     • romas

      Norėčiau suprasti elgesio motyvus. Kokia politinė nauda iš pradžių projektuoti optimistiškesnį biudžetą, o paskui atšaukti pusės žadėtų pensijų kompensacijų grąžinimą? Biudžetas nėra tai, su kuo galima juokauti, nes valstybės finansinius įsipareigojimus reikia realiai vykdyti. Kad mokėtum atlyginimus ir apmokėtum sąskaitas, neužtenka vien gerų ketinimų – reikia realiai turėti planuotas įplaukas.

     • romas

      Suklydau. Nuostolių dėl sumažintų pensijų kitais metais dar ir nebuvo numatyta kompensuoti. Buvo numatyta atstatyti pensijų dydį iki 2009m lygio.

     • Fredis*

      I.Šimonytė ir finansų ministerijos specialistai suklydo („pasimovė“) prognozuodami optimistinį biudžetą dėl nuolatinio analitikų, politologų, žiniasklaidininkų ir opozicionierių-politinių konkurentų spaudimo. Net psichologiniuose, ne tik ekonominiuose, vadovėliuose teigiama: būk ambicingas ir tau būtinai pasiseks. Pasirodo – nieko panašaus: sunkiai ark ir turėsi pavasarį saują miltų.

  • Fredis*

   Apie kokį jūs čia skurdą kalbate? Parodykite pirštu į skurdžių, norėčiau pasižiūrėti.

   • romas

    Apie apie didėjantį skurdą pasaulyje kalba Lazutka. Mes jam tik pritariam ;)

    • Piniguočiai susirinko..

     • nesvarbu

      Tomai, pinigai čia nesvarbu, svarbu koks pas konkretų komentatorių yra mąstymas.Gali einamuoju momentu ir neturėti pinigų, gali net skolose lindėti, tačiau viduje stipriai jausti,tikėti, kad tai laikina. Kad iš esmės tik laiko klausimas, kada turėsi didelius, gražius namus, automobilius ar jachtas. Kada galėsi nepersidirbti ir didesnę dalį laiko užsiiminėti širdžiai mielais pomėgiais.Tuomet toks einamuoju momentu be cento sėdintis ar skolose skęstantis komentatorius bus prieš progresinius mokesčius, socialistų kliedesius dėl žmonių lygybės ir pan. Tačiau gali būti ir kitoks komentatoriaus mąstymo tipas-amžino varguolio, išlaikytinio ir nepatenkintojo tipas. Tokie gali net ir pinigų turėti, tačiau yra tikrieji skurdžiai:D

 • Taip. Yra sąžiningų vairuotojų, kurie ne kas dešimtam keleiviui dalina bilietėlius. Deja, dažniau pastebime tuos, kurie elgiasi neteisingai.

  • Pamastymui

   Tai zmogaus psichologijos dalis: pastebime tai, ka norime. Veliau prisiminimai nuseda ir atrofuojasi. Kai reikia, ka prisiminti zmogus ne prisimena, o isivaizduoja prisimenas. Ir cia svarbiausias zodis yra „isivaizduoja“ – silpni prisiminimai susipina su viskuo, ka prisimeni is tada, ir pateikiamas ne to ivykio, bet misinio su aplinka(stereotipu, ziniasklaidos antrasciu) vaizdas. Dar zmones yra linke prisiminti gerus ivykius, o blogus pamirsti – bet tai galioja tik senyviems zmonems.

 • jurgis

  ar tie kurie keikia Simonyte del perziureto biudzeto yra kada nors patys dare prognozes daugelio kintamuju itakojamoms sistemoms? Dziaugiuosi, kad greitai besikeiciant ekonominei ir politinei situacijai nebuvo pramiegota ir laiku pakoreguota. Pabandykite suprognozuoti savo islaidas ir pajamas 12 menesiu atskiromis eilutemis o po to paziurekite kaip tiksliai pavyko…

  • suomis

   Gretai besikeičiančiai ekonominei ir politinei situacijai????????

 • D.