Citata #242 Valdovo pasveikinimas…

Iš pranešimo žiniasklaidai:

Valdovų rūmų paramos fondas maloniai kviečia Jus į vilniečiams, miesto svečiams ir Valdovų rūmų rėmėjams skirtas tradicines Valdovų rūmų paramos fondo rėmėjų pagerbimo iškilmes, kurios vyks 2009 m. liepos 7 d., antradienį, Katedros aikštėje, prie Valdovų rūmų.

17.30 val. iškilmių pradžioje įvyks senosios muzikos koncertas „Valdovo pasveikinimas“, kurį atliks kolektyvai „Bancheto musicale“ ir „Festa Cortese“.

[…]

Renginyje dalyvaus Jo Ekscelencija Prezidentas Algirdas Brazauskas, LR Kultūros ministras Remigijus Vilkaitis.

… labai simboliška…

(5 balsų, vidurkis: 3,80 iš 5)
Loading...
 • WU

  O tai Brazauskas nežada kraustytis į Valdovų rūmus?

 • nerijus

  Naujojo viešbučio pavadinimas:

  „Grand Duchy of AMB“

 • Kai kurių asmenų keliama erzelynės-garsas apie/aplink Valdovų rūmus panašus į Olego Lapino ir M.Jankauskaitės/M.Bončkutės ginčą su Petru Gražuliu. Jis mažgdaug toks – bzzz-e-e-e-a-a…
  Rūmai stovi, ietis reikėjo laužyti priešprojektinėje stadijoje. Istorikas A.Bumblauskas siūlė iškilmių proga lazerių pagalba ant sukonstruoto tento-ekrano lazerių pagalba nakties tamsoje paišyti buvusių rūmų kontūrą. Dar apačioje, ant buvusių rūmų pamatų, aikštelėje turėjo vykti istorinių įvykių interpretacijų „bakchanalijos“. Ar būtume tuo vaizdu-reginiu sotūs?
  Kur eksponuotume Žygimanto Augusto gobelenus ir Sapiegų vazą, kurią mums padovanojo Oliveris ir Niolas Ortizai?

  • Zita

   Nusipirko turtuolis auksinį televizorių. Visas visas auksinis. Pagal specialų užsakymą padarytas. Susikvietė draugelius pirkinio parodyti. Visi aikčioja, stebisi, čiupinėja pirkinį.
   – O kaip tu jį žiūrėsi? – staiga klausia vienas draugelis. – Juk jo net ir ekranas auksinis.
   – Idiotas! Tokį televizorių ne žiūrėti , o rodyti reikia! – paaiškina turtuolis.

   Tie kur sotūs nori tik rodytis, o tie kur alkani norėtų dar ir paėst… Tai va Fredi, aš matyt nesu inteligentijos atstovė, man kažko tai maistas labiau rūpi, išgyvent iki geresnių laikų norėtųsi.

   • nerijus

    Zita

    Išgyvensim :)

    • Zita

     Kaip nors išgyvensim, o jeigu kas ir ne… negi čia visus sužiūrėsi. Svarbu kad gobeleną turėsim kus pasikabinti.

  • mdxacuk

   Pritariu, Fredi, jūsų susirūpinimui. Vazas gal dar rastumėm kur priglausti, gobeleną irgi galbūt Prezidentūroj galėtumėm iškabint. Bet kur dėtumėm Brazausko ragų, nagų ir kitų trofėjų kolekciją? O kas būtų su PST?

 • Jonas Žvelgaitis

  Gerai prisimenu Sąjūdžio priešaušrį dar sovietmetyje, vėliau prasidėjusius nepriklausomus metus… Vienas visus vienijančių šūkių buvo „atstatysim Žemutinę pilį“. Net pinigus rinko.

  Reikia gi, reikalo ėmėsi, kad jį ku nelabasis nujotų, Algirdas Brazauskas! Nespėjome mes! nespėjime mes! NESPĖJOME MEEEES! pirmi paimti, na tai PARODYSIM kiek galim… štai tau, štai tau, na, ką čia dar? aha, štai: visus užsieniečius nuo Prezidentūros vesim prie Valdovų rūmų šlapintis… tegu žino Brazauskas mums rūmus atstatinėti…

 • J.naivusis

  Nesuprantu kur ta simbolika. Šaukštai po pietų. Labai akivaizdžiai pasidemonstravom, kad be botago nieko nesigauna.

 • Matotaupa

  Eisiu ir as valdovo sveikinti. Gal ta proga ka nors dalins valgomo-sutaupysiu…

 • Kita vertus aš pagalvojau, kad ir anksčiau didikai nelabai atsiklausdavo valstiečių ar reikia statytis pilis, Valdovų rūmus. Kažkaip savaime sumanesi, atkaklesni, ryžtingesni, protigesni, iniciatyvesni pilietinės visuomenės nariai, kaip dabar pasakytų – elitas, savigynos instikto vedini susiręsdavo medines pilis ant piliakalnių.

  • Zita

   Teisingai pastebėjai, Fredi, pilis reikia ir statyti ir atstatyti, nes jos griūna, o tos medinės dar ir sudega. O krašto garbė priklausė ir priklauso ne nuo tų giuvėsių, o nuo paprastų žmonių patriotizmo ir didybės, nuo to ką jie kiekvieną dieną puoselėja ir kuria savo aplinkoj.

   • nu ne

    kaip kas supranta, kartais paprastu zmoniu patriotizmas suprantamas elementariai- kiek pagert,paest,parekauti gali.stribai taip pat is paprastu buvo…dazniausiai reksniai ir bevaliai

    • Na jūsų elementarus supratimas, šiuo atveju, apima tik jūsų nepasitenkinimą, kad tenka matyti tokius žmones.
     Matote, kartais ir valdovų išmintingų pasitaiko, kurie rūpinasi paprastų žmonių gyvenimo sąlygomis. Atkreipkite dėmesį, kad sakau „rūpinasi“, nes ne visiems duota išmintis, protas, galimybės. Kai kuriais reikia rūpintis. Tačiau mes visi esame viena tauta – kaip vienas didelis medis. Jeigu niekinsime purvinas šaknis laja nesipuoš žiedais.

 • Vasia

  nesuprantu, kam ta suda pastate, pilna lietuvoje nerestauruotu dvaru… uz tuos milijonus butu fules stadionas isejas(jei ne veikme statytu), gera kases arena… dabar centra uzgriozdino ale tai rumai ir ale tai turto valdomas nupirko (isplove pensinnku kisenius)…

 • Donatas

  iš pradžių buvo – atkasam kuo skubiau, o paskui jau galvosim, ką su tais aktasimais daryti, nes labai jau nemažai paminklininkų be darbo sėdi, bus kuo užsiimti… po to buvo – ilgai ilgai stovi atkasti pamatai, griūna, nes deguonies gauna – reikia gi kažką daryti? konservuoti? eksponuoti autentiką, kaip tą daro v.europos šalys? galbūt… bet tada vėl paminklininkai sėdės be darbo! o buvo jau kokie 1996-1998, jau reikėjo dirbti konkurencijos sąlygomis, o čia toks dešimtmetis valstybinis užsakymas stovi! :) ir konservatoriai tuo metu seime iš istorinio romantizmo priėmė jiems paminklininkų pakištą vieno pastato įstatymą, net negalvodami, kad kada nors bus realių lėšų atstatyti, na nebent po kokių 50 metų (lietuvoje tuo metu ejo sunki rusijos krizė)… taip sutapo, kad iškart po to į valdžią grįžo amb – perskaitė įstatymą, pajuto ‘atkato’ kvapą ir staigiai rado pirmuosiuos 100 mln. litų rūmų atstatymui. argumentas? juk yra priimtas įstatymas, tai reikia jį vykdyti, kalbejo jis prieš kameras. žinoma, statė pst, kaip sakė draugas vapšys, gera firma, ko jai dabar nestatyti. konkursas? ir dar tarptautinis? pamirškit!.. juk tai valdovų rūmai, juk tai istorinė atmintis, kurią labiausiai tuo metu (ir dabar:) buvo susirūpinęs komunistų partijos generalinis sekretorius, visą gyvenimą dirbęs lietuvai :) kaip ir buvo galima tikėtis pirmojo 100 mln. lt neužteko, dar pridėjom antrą 100, dar po to pusę 100 mln., o amb siemet paprašė (pareikalavo) dar kelių dešimčių, nes vis trūksta ir trūksta… o kai tų grietininių nebegavo – pašantažavo – negausiu – nestatysiu :) pažadą įvykdė – 2009 (tūkstantmečio proga) valdovų rūmai stovi pusiau lupti pusiau skusti, per dešimtmetį iki galo už ~250 mln. litų nepastatyti, nors taupant (čia gal kad ‘atkatam’ daugiau liktų) net skliautai iš polistireno pagaminti :)))
  linksmiausia šitoj istorijoj yra tai, kad rūmai pastatyti be normalios ikonografinės medžiagos, o tik pagal paminklininkų viziją, kaip galejo būti prieš kelis šimtus metų, raginant lietuvos statybininkui nr. 1 viską daryti kuo greičiau, kol pinigų kraneliai neužsisuko… o ikonografinė medžiaga, sklando legendos, saugiai guli maskvos arcgyvuose, tik lietuviai niekaip jų iki galo nepaprašo ar negauna…
  ir štai, isivaizduokime, kokiais 2025 metais mes pagaliau gauname tikslią ikonografinę medžiagą ir pamatome, kad valdovų rūmai nebuvo tokie, kokie pastatyti pagal paminklininkų vizijas. ir ką? turėsime kuo didžiuotis, išleidę ~250 mln. lt. saldainių dežutės piešiniui pastatyti :)
  nors tuo metu, šviečiasi man, paminklininkai ir koks nors amb-2 jau bus bevykdantys dar kokį nors ‘tautą vienyjantį’ projektą už kokius nors niekingus pusę mlrd. litų…

 • Ramute

  Klaikiausia ,kad tie “ rūmai“ be projekto ir leidimo statybai….

 • Rytis

  Dar vienas niuansas apie rūmus: krosnys (berods 6) tai butaforisnės, iš fanieros!! Nupaišyti kokliai ir tiek. Tai kodėl viso šitos, atsiprašant, pornografijos, nepadarius iš fanieros? Atvažiuoja kokie monarchai – surenka, išvažiuoja – išrenka? Girdėjau auditoriai dėl VEKS’o ir KAM’o ruošiasi į prokurorus kreiptis? Tai gal ir dėl AMB butaforijos reiktu?

 • Inga

  Įdomu, kiek metų praeis, kol nurims patyčios ir visi į Valdovų rūmus reaguos kaip į savaime suprantamą, normalų dalyką – kaip dabar į Trakų pilį?

  • Vilnietis

   Trakų pilyje apie 40 – 50 proc. autentikos likę, o kas valdovų rūmai?? Atseit Vytauto laikų rūsys ir gelžbetoninės konstrukcijos?? Va, Drezdeną išbraukė iš UNESCO, manau neužilgo ateis ir Vilniaus eilė. Ar savaime suprantama ir normalu yra „atstatinėti“ rūmus iš gelžbetonio neturint jokių brėžinių ir vizijos kas juose bus??? Aj, bus gerai, juk pats pačiausias vadovauja, statom o po to žiūrėsim kas bus. Pamenat kai AMB reketavo vyriausybę dėl 20mln? ir ką, statybos sustojo?? Vyksta ir toliau. Kyla klausimas kam tie papildomi 20 mln? Ne atkūrimas, o visiškas istorijos ir kultūros falsifikavimas… O dar Rusiją kažkuo kaltinam.. Į save pasižiūrėt pirmiau reika

   • „manau neužilgo ateis ir Vilniaus eilė“ – gal nefalsifikuokime lietuvių kalbos, vilnieti?

    • Rytis

     Fredi, ačiū už paastabas. Kitas miestas kurį išbrauks iš UNESCO sąrašų, manau, bus Vilnius. :). Beja, šiandien buvau tuose rūmuose… Nereikėjo man ten eiti, silpnų nervų žmonėms nerekomenduojama… Iš išorės ne taip baisiai atrodo kaip viduje.. Betono karalystė… Pasirodo XVI a. jau buvo liftas!!! Bet plebsui patiks… Įdomiausia dalis yra po žeme, bet ten beveik niekam neįdomu…Deja..

 • Juozas

  Būtų logiška organizuoti Valdovų Rūmų griovimo projektą, paskui jau viską padaryti gerai iš naujo, nes šitas projektas yra kažkoks netoks ir keistas. Vadovauti grioviomo ir atstatymo projektui turėtų AMB, nes jis yra labai patyręs.

 • madam ramunei

  Klaikiausia, kad tie ”rūmai” be projekto ir leidimo statybai….

  …………….

  O dar klaikiau, jei žmogus be kontoros leidimo numirišta, va čia jau visai „klaiku“. Jei jums štempelis yra tai, kas „klaikiausia“, tada man tamstos nuoširdžiai gaila.

  • Maras

   Jūs matyt nelabai suprantate, apie ką kalba.

 • Ričardas

  Idomu, kiek reikes laukti, kol is Vilnieciu galvu isnyks Valdovu rumu ivairus pavadinimai, kaip antai dabar galima rasti ivairiu pavadinimu: AMB rumai, tvartas prie Gedo pilies, Brazio sikinykas, Kristutes kotedzai ir t.t. Asmeniskai man smagu matyti pastata, kurio paskirtis labai miglota ir man visiskai negaila tu isleistu pinigu ,nes, argi vargsas Ricardas juos ir be Valdovu rumu matytu?!

 • mdxacuk

  Kiekvienam statistiniam lietuviui šitas tvartas kainavo arti 100 Lt. Savo asmeninį indėlį vertinčiau kokiu 1000, nes taip išėjo, kad gana ilgą laiką mokesčių mokėjau gerokai daugiau nei vidutiniškai ir dar padengiau savo šeimos narių dalį. Aišku, ne savo valia, nes manęs niekas neklausė. Bet, kaip Fredis pastebi, ir ankstesniais laikais nebuvo mados labai domėtis plebso nuomone apie dvarus.

  1000 Lt truputį gaila, kaip tokiam prasmirdusiam reikalui. Bet jeigu kas imtųsi tą butaforiją nugriauti ir atkurti autentišką aplinką, nepagailėčiau ir 10 000. Jeigu reikalas remtųsi tik į pinigus, sutikčiau pagalvoti ir apie didesnę sumą. Galėčiau netgi pridėt papildomai kaip konpensaciją pačiam pačiausiam, ir tegu jam už juos pastatytų bronzinį biustą gimtuosiuose kaišiadoryse

 • Linas

  dėl visko kalti KGB-ešnikai,GRU-šnikai,rezervistai,mini ir normalus Putinai.Jeigu ne milžiniška destabilizuojanti jų įtaka,pasireiškianti tame tarpe ir biudžetinių lėšų išsiurbimu panašių projektų pagalba,ESBO PA pasitiktume ne su badautojų palapinėmis,o tikrai kaip dera europiečiams.Ir prie ko čia amb?Dabar veikiama žymiai rafinuočiau: siunčiami europiečiai tipo graikų komunisto Alesandridžio,kurie čia atvykę nuodija mūsų nestabilias dar sąmones sovietine demagogija.Kiek kartų sakiau:visos bėdos dėl liustracijos įstatymo netobulumo ir netaikymo kaip reikia.Todėl ir gerai žiūrisi šalia viens kito Valdovų rūmai ir Žaliojo tilto skulptūros:sovietiniai kariai-išvaduotojai,proletariatas ir panašūs.Gal bent per tūkstantmečio paminėjimą,betraukdami tautinę giesmę,pareikalausim,kas priklauso.

 • aragon

  Valdovas ir „jo“ juokdarys?

 • J.naivusis

  Ir vis tiek nesuprantu, kur ta simbolika.