V.Romanovas valdys ne tik „Žalgirį“, bet ir naująją Kauno areną

Šiandien buvo paskelbta, kad Kauno pramogų ir sporto rūmų Nemuno saloje valdymo ir naudojimo koncesijos konkurse dalyvauja vieninietelis dalyvis: konsorciumas, kurį sudaro VšĮ „Kauno Žalgirio rėmėjas“ ir „Kauno futbolo ir beisbolo klubas“.

Abu konsorciumo dalyviai valdomi Ūkio banko investinės grupės, o tiksliau – V.Romanovo, kuris neseniai tapo Kauno „Žalgirio“ pagrindiniu savininku.

Jei konsorciumas laimės (o aš asmeniškai tuo visiškai neabejoju), jis įgys teisę 25 metus koncesijos būdu valdyti naująją arena, prisiimdamas įsipareigojimus investuoti 32 mln. litų bei kasmet surengti iki 70 renginių.

Ką gi, manau V.Romanovas yra visai  neblogas verslininkas, galinti pažvelgti į priekį…

Už 32 mln. litų (per 25 metus) gauti valstybės lėšomis statomą modernią areną Kauno centre – visai nebloga investicija.

Sunkmetis juk po metų ar dvejų baigsis…ir tada Kauno arena, manau, taps visai neblogu papildomu pajamų šaltiniu.

Na, bent jau jei tikėtume savivaldybės skaičiavimais, pagal kuriuos kasmetinės pajamos iš arenos turėtų siekti apie 19,5 mln. litų, o eksploatacijos išlaidos – apie 9 mln. litų.

Per 25 metus žiūrėk šimtas kitas milijonų ir prikapsės. Net atmetus tuos 32 mln. litų investicijų.

P.S. Kažkaip prisiminiau „Rubicon“ ir „Siemens“ areną Vilniuje. Tiesa, yra šiokių tokių skirtumų – „Siemens“ statė pati „Rubicon“, o Nemuno saloje nėra vietos gyvenamiesiems namams… 

P.P.S Įdomu, kaip naujoji arena vadinsis?..

(8 balsų, vidurkis: 3,38 iš 5)
Loading...
 • Galėtų ir be pavadinimo būti. :)
  Arba Salos arena.

 • Marius

  Va ir išlindo yla iš maišo, kodėl čia Romanovas su Tomkumi Žalgirį gelbėja. tik va nesuprantu, kodėl kiti Lietuvos verslininkai snaudžia…

  • o kiti verslininkai iki konservu valdzios neprieina (kas paneigs kad Kaunas nera Konservatoriu miestas?? net pagal rinkimu rezultatus matosi, kad visi tik ir noretu „veltui“ padovanoti sia arena :)) Kas sekantis eileje laukia prie konservu duru? :)

 • Jonas

  Kita vertus, sportas ir visa jo aplinka (žmogiškieji ir finansiniai ištekliai, infrastuktūros) kitur jau seniai verslas. Stebėjausi, kodėl Lietuvoje visokie turtuoliai (net nebūtinai mūsiškiai) šio biznio nesiėmė. O jei dabar Romanovas tą daro kompleksiškai – irgi gerai, vienur praranda, kitur prisideda, tegu būna jo veikla pelninga. To pasekoje sirgaliai turės galimybę lieti emocijas už saviškius. Gal geriau tegu klesti krepšininkai, futbolininkai; tikrieji fanai neprieštaraus dar ir primokėti, kad tik būtų visokie superfinalai, supertaurės, europiniai, oliminiai medaliai ir, žinoma, malonumas džiaugtis, šėlti, sirgti, komentuoti :)

 • Fredis*

  Vieni (pensininkai) pasitenkina 2oo-500 tūkst. LTL laikydami banke ir gyvena iš palūkanų, tačiau tokio lygio verslininkams gėda būtų laikyti pinigus banke, jie patys turi banką, jie vysto projektus. Kiekvienas verslinikas randa savo nišą.
  Kai Leo.lt bus švelniai išardytas, VP10 gal irgi susipras, kad reikia užbaigti nacionalinį stadioną Šeškinėje, griūvantį baseiną Lazdynuose, estradą Vingio parke. I.Staškevičius po A.Butkevičiaus pralaimėtų rinkimų siunčia premjerui A.Kubiliui signalus atviru tekstu: – Deramės.

 • Roco

  Uzjauciame pona Artura Raca del vakar pralaimejimo, neliudekite nes Jusu mylima komanda atrode prastai ne tik LKL cempionate.

  • Roco, ačiū labai. O kur vainikas?

   • Šmočiukas

    Va tai tau, ačiū dievui, kurio nėra, būsiu ne pirmas, kuris pasveikinsiu A. Račą su pralaimėjimu… Jau taip norėjau, taip norėjau… Bet vis bijau pakomentuoti ne į temą… Su pralaimėjimu, Artūrai. Visišku, totaliu, pelnytu ir vienareikšmiu. Ir absoliuti panieka bei šleikštulys Kauno galvijams iš Halės – „geriausiems pasaulio (Europos? Lietuvos?) fanams“. Nedrįskit, Artūrai, išcenzūruoti pastarojo mano išsireiškimo – nebijokite teisybės – tai BLOGIAUSI pasaulio fanai. Puke.

    • dejavu

     Šmočiukas geriau dar paniekink du brolius šaunuolius iš Ryto , atsiprašau Komjaunimo tiesos komandos :) Tai patys blogiausi pasaulyje čempionai. Aišku dar įdomu , ar Komjaunimo tiesa ateityje neplanuoja leisti laikraščio Kaune , nes rodos panašu , kai parodė reportažą apie Zavacką , kokia Komjaunimo tiesos nuomonė apie Kauną :) Na tuo geriau mums nuo čia ir prasidės Komjaunimo tiesos žlugimas :)

     • Šmočiukas

      Galiu paniekinti Zavacką, kuris parodė tą gestą (-us). Taip, jis privalėjo susivaldyti ir to nedaryti, nors Halės inteligentai ir intelektualai visą sezoną skandavo… na tiek to, visi žinom, ką.
      O Babrauską galiu tik pagirti, kad nuėjo galvijams parodyti, kas čia laimėtojas. Ir jeigu manote, kad užrašo „Čempionai“ parodymas nusipelno paniekos, tai labai klystate. Būtent tada buvo didžiausia triumfo akimirka, kai jis stovėjo mėtomas ir laistomas visais tais daiktais, NERODYDAMAS jokių nepadorių gestų. Ir ne tik Ryto prieš Žalgirį, o Vilniaus prieš Kauną, mentaliteto prieš gyvuliškus instinktus. Bet ką čia aiškinti, vis tiek nesuprasit. Pasidžiaukit tuo būsimu „Komjaunimo tiesos“ žlugimu.

     • nerijus

      Šmočiuk, nesinervink. Viskas tvarkoj. Šiais metais laimėjo Lrytas, kitais laimės Žalgiris. Nematau didelės tragedijos. Man pakanka išgirsti, kaip kalba ir rėkauja scenoje ir nesvarbu, ar tai Lryto ar Žalgirio fanai, vieni apie kitus, tai garbės nedaro.
      Galutinai uždraustų pardavinėti alų, varžybų metu ir neįleistų jų žiūrėti akivaizdžiai girtiems. Nepatinka, žiūrėkit namie. Vaikučiai- pabiručiai :)

    • šiaip, kiek teko pastebėti iš šio blogo įrašų, A.R. yra labiau L.R. fanas nei Žalgirio…

     • Šmočiukas

      Nerijau, aš nesinervinu, aš triumfuoju. Ar kitąmet laimės Žalgiris, mes dar pažiūrėsim. Bet jei žais garbingai, ne lizingu – tegul laimi, man negaila. Negaila pačiai komandai ir normaliems kauniečiams. Va tik tiems galvijams linkiu pralaimėti visada, visur ir viską. Tai tiek, be pykčio, kaip sakydavo Donskis :)

 • Aras

  Yra ten daugybė vietos ir gyvenamiesiems namams, Artūrai. Didelė toji sala. Kupčinskas varvina seilę suręsti šalia arenos savivaldybės pastatą, tada uždegs žalią šviesą ir kokiam prabangių penkiaaukščių kvartaliukui. Centras, upė, grąžūs vaizdai… Na kaip tokią vietą neapstatysi daugiabučiais?

 • Arai,
  o dar kitas krantas…

 • Juokingiausia, kad dabar bet kokia kritika Romanovo atžvilgiu, bus priimta lyg spaudymasis bažnyčioje:) Tiesiogine šio žodžio prasme.

 • o čia buvo Romanovo kritika? :)

 • Saulius

  „Per 25 metus žiūrėk šimtas kitas milijonų ir prikapsės. Net atmetus tuos 32 mln. litų investicijų.“

  Arturai ,pries prognozuodas milijoninius uzdarbius pasidomek kiek pliuso duoda Siemensas ar Siauliu arena.Arena bus nuostolinga ,nebent pavyktu organizuoti gerus koncertus pritraukiant lenkus,latvius kuom as labai abejoju.

  • Sauliau, aš pasirėmiau Kauno arenos puslapyje pateiktais skaičiavimais. Tai pirma. Palyginti su Siemens ar Šiaulių arena nelabai išeina dėl kelių dalykų. Kalbant apie Siemens, tai reikėtų kalbėti apie visą projektą: Vandens parką, gyvenamuosius namus ir kt objektus, kurie buvo viso Rubicon projekto dalimis. Be to, ir savo rezultatų Siemens viešai nelabai linkusi skelbti. Bet jei mano žinios teisingos, tai 2007-eji Siemens buvo pelningi. Šiemet tikriausiai taip nebus:)

   Šiauliai gi – dar visiškai naujas projektas, Šiauliai neturi krepšinio komandos Eurolygoje, tada nelabai išeina lyginti…

 • gie

  siaip tai pagarba Romanovui. Ir uz tai, kad istiese ranka Zalgiriui ( ypac jei ispildys pazadus), ir kad issiderejo del arenos. Man – negaila, zinant Kauno valdininkija.

 • Tai, kad V.Romanovas „priglaudė“ Kauno areną, nulėmė Eurolygos A licencijos išlaikymą. O tai jau esminė „Žalgirio“ pergalė.

 • Change

  per kvailas Romanovas, kad tokius dalykus sugalvotu, jam svarbu valdyti kuo daugiau ir ta jis bando daryti pirkdamas bet ka bet kur..

 • dm

  kaip tik tokiam klaviatūros virtuozui ir spręsti kuris milijonierius kvailas, o kuris ne

 • nerijus

  Priminsiu tik tiek, kad nežinau kas, bet neturėjo lesti statyti arenos „nemuno“ saloj. Taj,pavojinga zona. Atstikus nelaimei, išplovus Kauno HE’so pylimą, vanduo, primiausiai sunaikins senamiseti ir „salą“. Ar apie žmones nereikiapagalvoti? Ar visi optimistai ir tiki, kad Kauno HE’sas nesugriaunamas? Man jie, kvailiai.

  • O jei arenos nebus, tai ir žmonių tuomet nenuplaus? Ar tu manai, kad elektrinė būtent grius per TOP16 lemiamas rungtynes sausakimšoje arenoje? Patikėk, jei HE’sas grius, arena bus mažiausias dalykas, dėl kurio rūpinsies.

 • Andrius

  Na, del pavadinimo neabejoju, kad bus tokio tipp „Romanovskoje sielo“ uzrasas. Jei ne pagrindinis, tai bent kur ant soninio iejimo/isejimo bus pakabintas. Juk ponui Vladimirui reikia ne tik pinigu, bet ir garbes.

 • Linas

  Kauno arenos puslapy pateikti skaičiavimai,tiesą sakant,yra neverti praėjusių velykų kiaušinių lukštų.Tokie skaičiavimai reikalingi tik pinigams pasiskolinti.Beje,man labai įdomu,kokiu gi būdu bus grąžinti 33mln.savivaldybės pasiskolintų kreditų? Mano galva,Lietuvos sąlygomis išspausti iš tokio tipo arenų pelną yra labai problematiška,būtinai bus kažkas papildomo prikergta.O ten prasidės teismai,prokuratūra,viešo intereso gynimas ir pan.Todėl neskubėkime skaičiuoti jų šimtamilijoninių pelnų,duok dieve,kad tik šis biznis pavyktų,kažkaip iki šiol nesimatė norinčių tapti arenos koncesininkais.