„Akistata“ apie vandenį: tikriausiai tik sutapimai…

Gavau vakar trumpą laiškelį iš vieno savo tinklaraščio skaitytojo ir skubu juo su jumis visais pasidalinti:

2010 m. gruodžio 15 d. TV3 parodė K. Krivicko laidą „Akistata“, kurioje buvo nagrinėjama geriamojo vandens kokybės tema, nors žodis „nagrinėjama“ šiai laidai nelabai tinka. Laidoje buvo konstruojama visuomenę gąsdinanti žinia, kad vanduo iš čiaupo yra mirtinai pavojingas. Nors laidoje buvo ir tiesos, ir teisingai keliamų klausimų, tačiau vertinant pagal profesionalios žurnalistikos standartus laida parengta neišsamiai, nutylint dalį svarbių faktų, manipuliuojant pašnekovų pateikiama informacija, naudojant neteisingą informaciją ir nepagrįstai gąsdinant. Akivaizdu, kas turės naudos iš šios laidos – tai vandens plastikiniuose buteliuose ir vandens filtrų pardavėjai. Vienas iš laidos pašnekovų Vytautas Pelakauskas buvo pristatomas kaip chemikas nutylint, jog jis taip pat yra įmonės, prekiaujančios vandens filtrais, vadovas. Laidoje taip pat sukosi „Žalia giria“ reklama. Išvadas darykitės patys!

… Aš tai galvoju, kad toks teisingas ir sąžiningas žurnalistas kaip K.Krivickas tikriausiai negalėjo parduoti savo laidos geriamojo vandens ir vandens filtrų gamintojams.

Tikriausiai jis nieko nežinojo apie V.Pelakausko užimamas pareigas ir jam buvo visiškai nežinoma, kad jo laidos metu bus reklamuojama „Žalia giria“…

Tai tikriausiai tik nelemti sutapimai, kurių kartais dar pasitaiko Lietuvos Respublikos laisvoje ir nepriklausomoje žiniasklaidoje.

P.S. Išsamesnę aukščiau minimos laidos analizę galima rasti puslapyje gyva.lt

(11 balsų, vidurkis: 4,27 iš 5)
Loading...