„Akistata“ apie vandenį: tikriausiai tik sutapimai…

Gavau vakar trumpą laiškelį iš vieno savo tinklaraščio skaitytojo ir skubu juo su jumis visais pasidalinti:

2010 m. gruodžio 15 d. TV3 parodė K. Krivicko laidą „Akistata“, kurioje buvo nagrinėjama geriamojo vandens kokybės tema, nors žodis „nagrinėjama“ šiai laidai nelabai tinka. Laidoje buvo konstruojama visuomenę gąsdinanti žinia, kad vanduo iš čiaupo yra mirtinai pavojingas. Nors laidoje buvo ir tiesos, ir teisingai keliamų klausimų, tačiau vertinant pagal profesionalios žurnalistikos standartus laida parengta neišsamiai, nutylint dalį svarbių faktų, manipuliuojant pašnekovų pateikiama informacija, naudojant neteisingą informaciją ir nepagrįstai gąsdinant. Akivaizdu, kas turės naudos iš šios laidos – tai vandens plastikiniuose buteliuose ir vandens filtrų pardavėjai. Vienas iš laidos pašnekovų Vytautas Pelakauskas buvo pristatomas kaip chemikas nutylint, jog jis taip pat yra įmonės, prekiaujančios vandens filtrais, vadovas. Laidoje taip pat sukosi „Žalia giria“ reklama. Išvadas darykitės patys!

… Aš tai galvoju, kad toks teisingas ir sąžiningas žurnalistas kaip K.Krivickas tikriausiai negalėjo parduoti savo laidos geriamojo vandens ir vandens filtrų gamintojams.

Tikriausiai jis nieko nežinojo apie V.Pelakausko užimamas pareigas ir jam buvo visiškai nežinoma, kad jo laidos metu bus reklamuojama „Žalia giria“…

Tai tikriausiai tik nelemti sutapimai, kurių kartais dar pasitaiko Lietuvos Respublikos laisvoje ir nepriklausomoje žiniasklaidoje.

P.S. Išsamesnę aukščiau minimos laidos analizę galima rasti puslapyje gyva.lt

(11 balsų, vidurkis: 4,27 iš 5)
Loading...
 • Martynas

  Tai leiskite paklausti, kas jis per žurnalistas, jeigu net nepažįsta savo būsimų pašnekovų? Toks ir gerumas jo. O kad tokius užstoji, tai ant tavęs tikrai geros etiketės nelipdo…

  • mielas Martynai, tikriausiai todėl, kad kartu su tamsta nei kiaulių, nei žąsų kartu neganėme, sunkiai suprantame vienas kitą.

 • Soliaris

  Artūrai, gan dažna (gal per skubėjimą) pridarai klaidų; sjkubu. O dėl K. Krivicko, nežiūriu aš jo visai.Laidos temą gal pasiskolino iš R.Janutienės? Ji pastoviai savo žiūrovus šiurpina tokiomis temomis (žuvis nuodai, mėsa nuodai, kosmetika visa nuodinga).

  • mielas Soliari, kaltas… Jau pasitaisiau.

   • Gerbiamas Artūrai, su visa pagarba Jums, pastebėjau, kad Jūsų tinklaraštyje gan dažnai įsipina gramatinės klaidos. Suprantu, kad tai yra tiesiog žmogiška. Bet taip pat pastebėjau, kad šita Jūsų tinklaraščio savybė (šiuo atveju pavadinkim ją taip) labiausiai kliūva Jūsų oponentams, su kuriais Jums tenka bendrauti ir tuomet koks nors A. Valinskas kalbėdamas apie Jus kokioje nors laidoje, mini Jūsų gramatines klaidas, matyt, kaip „oponentą žeminantį veiksnį” (puikiai pamenu šį atvejį iš kažkokios TV laidos). Tam, kad to išvengtumėt, siūlau naudoti lietuvišką Mozilla Firefox interneto naršyklės versiją – joje automatiškai yra įdiegtas lietuvių kalbos žodynas ir tai labai paprastai padeda išvengti elementarių lietuvių kalbos klaidų rašant tekstus žiniatinklyje. Klaidingai parašytas žodis tiesiog pabraukiamas. Yra ir kitų būdų įsidiegti lietuvių kalbos žodyną į kitas naršykles, bet manau, kad mano minėtasis yra paprasčiausias.
    Štai nuoroda
    http://www.mozilla-europe.org/lt/firefox/

    Nelaikykite to reklama, laikykite tiesiog patarimu mano gerbiamam žmogui. Su Šventėm Jus!

 • TOOPas

  Neseniai tyrinėtojai nustatė, kad mūsų vandentiekio sistemos yra užterštos labai pavojingu chemikalu. Jis yra bespalvis, neturi skonio ir kvapo ir visiškai ištirpsta vandenyje. Vyriausybė nesiima jokių priemonių, kad būtų kažkaip kovojama su šiuo pavojingu reiškiniu. Aptariamo chemikalo pavadinimas – Dihydrogenmonoxide.

  Chemikalas naudojamas:

  – Pramonėje, kaip tirpiklis ir aušinimo priemonė
  – Branduoliniuose reaktoriuose
  – Putplasčio gamyboje
  – Gesintuvuose
  – Daugelyje chemijos ir biologijos laboratorijų
  – Pesticidų gamyboje

  Chemikalo keliami pavojai:

  – Ši medžiaga vyrauja rūgščiojo lietaus sudėtyje
  – Sukelia dirvožemio eroziją
  – Paspartina koroziją ir kenkia daugeliui elektros prietaisų
  – Ilgalaikis kontaktas su šiuo chemikalu, jam esant kietos būsenos, smarkiai pažeidžia žmogaus odą
  – Kontaktas su šios medžiagos dujomis gresia nudegimais
  – Įkvėpus netgi nedidelį šio chemikalo kiekį, gali ištikti mirtis
  – Chemikalas aptiktas piktybiniuose augliuose, opose
  – Chemikalas sukelia priklausomybę. Jo auka, negaudama naujos chemikalo dozės, miršta per 168 valandas

  Nežiūrint į šiuos pavojus, chemikalą aktyviai ir nebaudžiamai naudoja industrijos gigantai. Dauguma korporacijų kasdien gauna tonų tonas šio chemikalo per specialiai tam nutiestus vamzdynus. Žmonės, dirbantys su šia medžiaga, kaip taisyklė, negauna specdrabužių. Panaudotas chemikalas tonomis išliejamas į ežerus, upes, jūras.

  Raginu visuomenę parodyti sąmoningumą ir pradėti protestuoti prieš tolimesnį šio nuodo naudojimą.

  • 17 sekundžių gūglinimo ir prašau:

   http://en.wikipedia.org/wiki/Dihydrogen_monoxide_hoax

   • beje, kas bent kiek mokėsi chemijos, žino, kaip iššifruoti „dihidromonoksidas“ :)

    • kas bent kiek yra buvęs internete, žino kas yra sarkazmas.

     • gal TOOPas ir buvo sarkastiškas, bet duodu kepurę prišikt, kad tikrai ne visi apsilankantys čia tai supras. Truputis aiškumo katės nenužudys.

    • aušra maldeikiene

     labai man čia jūsų rašinukai patiko. Man chemija yra mokslų mokslas — aš ten prisipažinsiu nieko nesuvokiu. Tiesa, intuityviai jaučiu, kad tose esą ekologinėse laidose kliedima.Bet dabar turėsiu papildomų malonių akimirkų svarstydama, ar tos žavios laidų vedėjos tikrai nenaudoja kosmetikos (pavyzdžiui, nedažo plaukų). Ir tada kodėl ir kaip tų plaukų spalva kažkaip savaime kas kuris laikas gan esmingai pakinta?

  • Aš jau turiu priklausomybę jam – nė dienos negaliu jau negaliu būt nepavartojęs šio chemikalo. :(

  • Martynas

   Likimo ironija, bet perskaičius tai ką parašei, darau išvadas, kad gyvenu devynioliktą savo gyvenimą. :-)

  • yra labai geras interneto puslapis ta tema – http://dhmo.org/

   O apsinuodyjimų DHMO pilna. Tam tikro kiekio organizmas nebesugeba pašalint ir sutrunka elektrolitų balansas, ar kažkas tokio, va, buvo ir mirties atvejų nesenų:

   http://www.msnbc.msn.com/id/16614865/ns/us_news-life/

  • paprasta pilietė.

   Prisipažinsiu, iš pradžių perskaičiusi Toop komentarą, sarkazmo nepajutau ir pamaniau, ar jis du… ndukas ar kitus tokiais laiko. Paskui skaniai prisijuokiau. Už visą niūrią ir prastą prieškalėdinę savaitę. Vistiek retkarčiais čia smagu užsukti.
   Su artėjančiom šventėm visus:)

 • Nesvarbu

  Teigtina, jog vertingiau skirti įrašą kokiam Užkalniui,o ne tam tipui. Per daug pastarajam garbės ir nemokamos reklamos.

 • v

  Kokia durnystė pirkti vandenį, kai bėga iš krano. Nuo gimimo tokį geriu ir, žinokit, gyvas esu ir sveikas, kažin, ar toks būčiau, jei visą vandenį iš plastmasinių butelių būčiau gėręs.

  • lida

   Būtumėt gėręs kažkiek pieno (bent pusmetį nuo gimimo), būtumėt buvęs dar protingesnis.

  • nerijus

   Žinoma, Lietuvoje, beveik, visas vanduo iš gręžinių, bet, jei norite būti užtikrintas, kad pirkdamas vandenį buteliuose- perkate tikrai iš gręžinio, o ne filtruotą- iš krano, tai ant pakuotės turi būti nurodytas gręžinio gylis (metrais) :)

 • mdxacuk

  Krivicko laidos tai gal ir durnos, bet skaitytojo reakcija ne ką protingesnė.

  Kažkaip man sunku patikėt, kad Pelakauskas būtų pajėgęs nusipirkti Krivicko laidą. Greičiausiai pats Krivickas nelabai randa kuo pigiai užkišt eterį, tai bando sekti Grinevičiūte. O su Pelakauskas už dyką vaidina jo laidoj ekspertą ir mainais darosi sau mažytę reklamėlę.

  Pelakauskas tikrai nėra joks filtrų magnatas. Nemanau, kad jis iš savo filtrų sugebėtų užsidirbti daugiau, negu kelias vidutines algas. Iš viso jis greičiau primena psichą odinočką. Jis iš tikrųjų chemikas. Senais laikais dirbo „Ventos“ gamykloj (jei Krivicko laida būtų apie jį, tai pasakytų, kad superslaptoj karinėj sovietinėj gamykloj, gaminusioj mirtiną cheminį ginklą). Kažkada buvo aktyvus sąjūdistas, o vėliau virto aršiu paksistu. Dažnai trindavosi priešais Seimą su Pakso plakatais.

  Jo filtrai skirti nitratams iš vandens valyti ir iš tikrųjų gerai atlieka savo darbą. Kai Lietuvoj šulinių vanduo yra toks užterštas nitratais, kad pasitaikė kūdikių mirties atvejų, tai tikrai pigi paslėpta reklama visuomenei duos daugiau naudos, negu žalos dėl šventų principų pažeidimo.

  • K.Krivickas nėra toks subtilus palyginus su E. Jakilaičio „Lakštingalos sugrįžta“ nuotykiu TV studijoje.

 • vee

  Ta pačia tema trumpas filmukas apie geriamo vandens verslą: http://www.truththeory.org/the-story-of-bottled-water

 • nerijus

  Kas dėl filtrų, tai jų yra trys rūšys, o Lietuvoje prekiaujama tik vienos (bent jau aš neradau). Kaip žinia- kas tinka viskam- tas netinka niekam.
  Šiaip, jei naudojate filtrą ilgą laiką (nei rekomenduojama; rekomenduojama ne ilgiau 2 mėn.), tai filtruojamas vanduo pasidaro kenksmingesnis, nei nefiltruotas- tiesiai iš krano.

  • lida

   Gal galit išvardint tas rūšis ir kokia Lietuvoje teprekiaujama ?

  • Nesvarbu

   nerijau, ir apie vandens filtrus viską žinai!! Čia jau galutinai mane pribloškei, pasiduodu.

   • nerijus

    Rūšys: universalūs filtrai.
    Turi būti skirtingi: nuo geležies, kalkių ir chloro.

    Kas tinka viskam- tas netinka niekam.

  • mdxacuk

   Pelakausko filtrai skirti kaimiečiams, nes vandentiekio vandeny nitratų nėra. O Krivicko laida – Miestelėnams.

   • nerijus

    Nežiūrėjau tos laidos, nes TV nežiūriu visai, jei tamsta norite žinoti.
    Apie kokius nitratus čia kalbi?.. Skaityti išmok.

    • lida

     nerijau, nurodei keturias rūšis filtrų, nors pats buvai radęs tik tris. Bent kartais žvilgteltum į teliką, tai ir dar daugiau rūšių surastum.

     • nerijus

      Tai juk aiškiai parašiau, kad universalus. Kaip „universalus“ gali tikti viskam?..
      Jei yra kelnės ir sijonas, tai niekur nesu matęs, kad būtų sijonkelnės.

     • nerijus

      Rusijoje yra trijų rūšių vandens filtrai.

     • Nesvarbu

      Apie sijonkelnės nerijus nieko nežino,ačiū Dievui.

     • lida

      Įtikinot. Aš irgi nesu mačiusi kepurkojinių.
      Nu bėgu, pėdkelnės prairo.

 • Nesvarbu
  • nerijus

   Kiekviena laida turi savo „vartotoją“. Kiekviena laida priverčia pamąstyti ir padaryti savo išvadas.
   Jei tokie, kaip mdxacuk- reklamos „aukos“, tai čia didesnė problema jų, o ne Krivicko ar Janutienės. Bandykit kreiptis į Lolašvilį, Šuliją ar Palmyrą.

  • nerijus

   Nesvarbu

   Pabandykit jas apsimauti per galvą. Bandėte apsivilkti jas per galvą?..Jei taip, tai nėra kelnės, nes kelnių per galvą neapsivilksite.

   • lida

    Ach vat kaip jūs kelnes nuo sijonų atskiriate …

    • nerijus

     Pasakoja (pletkai), kad atsirado naujos kartos žieminiai stringai su „pašiltinta“ virvele.

     • Nesvarbu

      nerijau, kad ir apie stringus Jums viskas yra žinoma, tai jokia naujiena. Šitai mes jau seniai su lida žinojome.

 • Regis

  Jeigu jau taip visai sąžiningai tai tas projektas (gyva.lt) irgi pasidarė sau reklamą. Apskritai sunku suvokti kaip iš pusvalandinės geltonosios žiniasklaidos laidos norima (reikalaujama) akademinio tikslumo ir objektyvumo. Čia gal Akistatos žurnalistai turėjo kažkur Lentvaryje lauke pastatyti apvalų stalą ir prie jo susodinti žymiausius ir labai svarbu, niekaip su jokia komercija nesusijusius mokslininkus ir juos pakalbinti? Hmm.. gal po truputi pradėkim skirt informacijos šaltinius? Ir atitinkamai vertint juose pateikiamą informaciją.

  Beje, perskaičius nurodytą straipsnį liko neaišku kuo remtasi jau ten suformuotais teiginiais. Pvz. „kieto“ vandens ir rūdžių nepavojingumo. Dėl nitratų testų taip kiek suprantu apskritai skandalinga informacija, kad kažkas realizuoja prekę kuri neatitinka deklaruojamų savybių.

  Problema kurią bandyta iškelti tikrai egzistuoja. Senos ir nusidėvėjusios geriamo vandens tiekimo sistemos, kuriose tiekiamo vandens kokybė švelniai tariant neatitinka egzistuojančių reikalavimų. Tai, kad po tokios laidos kažkas atkreips dėmesį ir bent pasidomės ką gauna ir už ką moka pinigus gal jau ne taip blogai?

  • Sejanus

   „mm.. gal po truputi pradėkim skirt informacijos šaltinius? Ir atitinkamai vertint juose pateikiamą informaciją.“

   Tai jei tik aš atitinkamai pasivadinsiu, pavyzdžiui geltonąja žiniasklaida, išsyk galėsiu ramiai meluoti, šmeižti, rodyti paslėptą reklamą, ir viskas bus OK? Ir su įstatymais, ir su moralumu? Keista pasaulėžiūra.

   • Regis

    O kodėl jau taip viskas OK? Ir čia katras pasivadino geltonąja žiniasklaida? Ir jau tikrai dėlto nustojo galioti įstatymai?

    Gal nereikia taip suvelti visko į vieną krūvą?

 • sigitas

  na , gerbiamieji , prašyčiau nesikabinėti prie žiniasklaidos – jei pasakė , kad vanduo iš čiaupo kenksmingas , tai reiškia taip ir yra. O dėl dar vis pasitaikančių trūkumų ir netikslumų , tai kur jų nėra. Ir išvis, visa tai ne jūsų , gerbiamieji , reikalas. Mes čia jau kaip nors patys susireguliuosime savo savireguliacijos mekanYzmu.

 • nerijus

  Ir iš vis…Ko čia pergyvenate dėl Krivisko ir jo laidų?..Mažiau žiūrėkite TV ir kils mažiau problemų. Geriau nuvykite į Tverus, Telšių rajone. Ten yra Lopaičių piliakalnis (puiki vieta), o netoliese- šaltinis. Semkite į valias, vandenį.

  http://www.turistas.lt/straipsniai/turistas.lt_skiltis_15min_laikrastyje/lopaiciai.html?Itemid=137

  Puiki vieta. Ypač vasarą.

 • Sejanus

  „Ir iš vis…Ko čia pergyvenate dėl Krivisko ir jo laidų?..Mažiau žiūrėkite TV ir kils mažiau problemų.“

  Man Krivickas ir jo šūdlaidės problemų tiesiogiai nekelia. Tačiau jų suagituota avių banda gali sukelti įvairių problemų, priklausomai nuo situacijos. Ir tų problemų nepanaikins faktas, kad aš, tu ar dėdė Petras Krivicko nežiūrime.

  • nerijus

   Verslininkai tik džiaugiasi, kad padidės filtrų pirkimai.
   Kuo didesnis vartojimas- pirkimas- tuo geriau mūsų Valstybei.
   Problemos yra sprendžiamos, o neaptarinėjamos. Aprims, kai baigsis visi filtrai. :)
   Kiek žinau, tai, po Janutienės laidos, „testeriai“, tikrinti nitratus, pabrango nuo 2 Lt. (su kapeikom) iki 7 Lt. (su kapeikom).

   :)

   Kokių „išūkįų“ Krivickas ir Janutienė dar pasiūlys Tautai?..temos baigia išsisemti…

 • Clear

  Puolat ant Krivicko, Grinevičiūtės, o patys rėkiat, kad tokios publicistikos nė akies kraštu nežiūrit? Tai iš kur žinot? Beje, kaip su Jakilaičio „lakštingalom“? Ką pasakysit, intelektualai?

  • miela Clear, nežiūrėjau aš, skaitytojai parašė… Pasidalijau tuo, ką parašė… O dėl E.Jakilaičio – blogai. Labai blogai… O blogiausia tai, kad patikėjau tada. Jaučiuosi apkvailintas.

   • D.

    tai kad ten labai prastai suvaidinta buvo. Įsivaizduokit jog jus taip apkakotų, ar nebūtų įdomu pažiūrėti kas tai padarė ar iš kur? ;)

 • Clear

  Nerijau, beje…Tverai visada buvo Plungės rajone. Na, gal nuo šiandien jau jie Telšiams priklauso, nežinau:)

  • nerijus

   Atsiprašau. Jie yra Rietavo sav., Plungės raj. :)

 • Renata

  Nebera prie ko prisikabinti, dabar visi antikedininkai ziures Krivicka ir is pykcio kabinesis prie kiekvieno veiksmo. Gal Lietuvoje zurnalistu ar prodiuseriu mazai? Mazai.
  O jus gerkit ta vandeni is krano. Kiekvienas zmogus turi savo nuomone del savo sveikatos, ji supancios aplinkos ir pan. Ir kur tie nuslepti faktai? Gal autorius ivardins kiek laiko turi testis laida, kad jam objektyviai su visais komentrais ispasakotu ir taip jau zinomus dalykus? O kur irodymai, kad Krivickas kazka reklamavo? Ar jis reklamavo? Ka jis pazinojo? Vat vat, jum irodymus ant lekstutes reikia pateikti, kaip dazniausiai ir daroma (nors jus ir tai kabinejates), o kaip su jusu irodymais? Tai dabar savo kritika Krivickui prisitaikykite sau.

  • miela Renata, nelabai suprantu, ko čia siautėjate… Geras tas K.Krivickas. Tokiems kaip tamsta…

 • Renata

  „Man Krivickas ir jo šūdlaidės problemų tiesiogiai nekelia. Tačiau jų suagituota avių banda gali sukelti įvairių problemų, priklausomai nuo situacijos. Ir tų problemų nepanaikins faktas, kad aš, tu ar dėdė Petras Krivicko nežiūrime“

  o tavo mastymas tau ir aplinkiniams problemu nekelia? Faktas, kad taves nepazystu, bet tai nepaneigia prielaidos, kad ateityje nesukelsi man ar kitiems zmonems rupesciu. Gal susidariusi antikrivicku aviu banda jau sukele masine paranojine, pykciu dvelkiancia psichoze?

 • Renata

  Be to, nusipirkau vandens filtra nuo nitratu. Geriame vandeni is sulinio kurieme nitratu kiekis trigubai virsija norma. Tokiu vandeniu girdziau 2 metu vaika! Ir tikrai ne jums spresti ar Krivickas mums padare bloga itaka, palikit tai specialistams.

  • Valentinas

   Renata, mintis užeiti pas specialistus yra tikrai nebloga. Siūlau nedelsti, nes problemos progresuoja.

   • Regis

    Valentinai, gal gali konkretizuoti būtent kokios problemos progresuoja ir pas kokius specialistus kreiptis? (čia nerimtai)

    Renata, nereikia karščiuotis. Paprastai čia pakankamai kultūringai ir pagarbiai diskutuojama. O, kad kažkam avių bandos vaidenasi tai visai nereiškia, kad jos iš tikrųjų yra. Tarkim taip, kažkas matys nori jaustis vilku. Nu ir tegu.

 • paprasta pilietė.

  p. renata
  kad nitratų šuliniuose pilna ar sovietų laikais jau buvo žinoma, joks čia ne Krivicko atradimas. Gal jūs buvot labai jauna tais laikais, gal nesidomėjote tokiais klausimais… Bet jau prieš gerą dešimtmetį (tiksliai nepasakysiu metų) apie šią problemą vėl buvo pakankamai kalbama daug. Tad ne Krivickas ją išviešino, tiesiog jis padarė atradimą tiems, kurie tik jo laidas ir žiūri. Beje, jūs tikrai esate įsitikinusi, kad nusipirkote filtrą nuo nitratų?

  • lida

   Filtrų nuo nitratų Lietuvoj nėra.
   nerijus išsiaiškino, kad yra tik trys rūšys: 1) nuo geležies, 2) kalkių, 3) chloro, 4) universalūs.

   • Regis

    5 s (man), gal kitiems reikia 15-20 min. Nesvarbu, tai ką pavyko rast su google pagalba:

    „Nitratų šalinimo filtrai

    Pagrindinės vandens kokybės šuliniuose problemos yra nitratai ir mikrobiologinis užterštumas. Pagrindinė jų atsiradimo priežastis – dirvos tręšimas organinėmis trąšomis ir nevalytų nuotekų bei srutų išleidimas į gruntą, buitinių atliekų duobės. Nitratais ar nitritais užterštas vanduo neturi specifinio skonio, kvapo ar spalvos. Šie pavojingi sveikatai teršalai nepašalinami vandenį virinant ar filtruojant įprastais buitiniais vandens filtrais.

    Vandens nitratų šalinimo filtras skirtas nitratų pašalinimui iš vandens. Išvalytas vanduo gali būti taikomas buitinėms bei technologinėms reikmėms Filtro veikimas pagrįstas jonų kaitos vandenyje principu filtruojant vandenį per specialų anijonitinį užpildą nitratams šalinti. Iš vandens šalinami nitratai, kurie yra keičiami chloridais.

    Anijonitas regeneruojamas druskos tirpalu. Laikantis visų įrenginio eksploatacijos taisyklių, vandens nitratų šalinimo filtras pašalina nitratų kiekį vandenyje iki 95 % nuo pradinio kiekio.

    UAB „…“ siūlo puikią išeitį. Nitratų šalinimo filtrus, kurie iš vandens pašalina net 95-99% nitratų. Todėl nuo šiol galite maistui naudoti savo šulinio vandenį be nitratų.“ (šaltinis: google, (reklama neužsiimsim)).

    Yra tų filtrų ir būtent nitratams (išskirtinai).

    • paprasta pilietė.

     Tai ir esmė, kad jų yra vienas kitas. Ir apie efektyvumą, ir apie patikimumą kol kas per anksti kalbėti, yra tik faktas ir reklama.
     Mažas niuansas – gręžinių vandeny, kuris tiekiamas vilniečiams, ko gero nėra? O yra daugiausia kur? Ogi daržovėse ir vaisiuose, kuriuos mes valgom ne mažesniais kiekiais.

     • Regis

      Nesuprantu apie ką anksti kalbėti? Yra parduodami filtrai, pasidarot vandens tyrimus prieš filtrą ir po filtro ir žiūrit koks skirtumas. Atstovas (gal gamintojas?) skelbia 95-99% pašalinamumą, tai ir patikrinat ar taip yra ar nėra. O jeigu jums tie filtrai neaktualūs tai nėr ko diskutuoti apie anksti ar vėlai. Faktas, kad yra toks produktas. Faktas, kad deklaruojamos labai tikslios galimybės.

      .. vilniečių toje laidoje niekas ir nelietė.

     • paprasta pilietė.

      Atsiprašau, net pasijutau kalta, kad nemačiau Krivicko laidos:))))

   • nerijus

    lida

    Juk aiškiai parašiau, kad nėra. Yra tik universlaūs (bent jau PC, turguose). Jei kur rasite- praneškite būtinai. Noriu išbandyti ne universalų, o pagal tam tikrą paskirtį.

    • lida

     Jeigu yra tik universalūs, tai kokie kiti du, kuriuos radot ?

    • Kai ieškote vandens filtrų turguose (o ir PC), tai tokį niekalą ir terandate. kam tikrai yra vandens kokybės problema, rekomenduočiau kreiptis į rimtesnes ja užsiimančias firmas. Ir tikrai ne trys filtrų rūšys, o galima sukomplektuoti vandens filtrą individualiai, priklausomai nuo to, ką iš jo reikėtų išvalyti. beje, aš čia kalbu apie į sistemą montuojamus filtrus, o ne apie ąsotėlius su kasetėmis (tokius gal turguose ir randate),kuriuos palaikę šiltoje virtuvėje, galite gauti dar ir bakteriologinį vandens užterštumą.

 • paprasta pilietė.

  Atsiprašau, Renata.

 • Dar yra kas žiūri Krivicko laidas?

  • Aras

   Reitingai sako, jog K. Krivickas surenka ketvirtį TV auditorijos. Vadinasi, kažkas, matyt, dar žiūri…

 • Aras

  Nežiūrėjau K. Krivicko iki prasidedant pedofilijos skandalui, nežiūrėsiu jo vėliau, kai ši istorija pasibaigs vienaip ar kitaip. Nemačiau ir laidos apie vandenį – man neįdomu.
  Bet labai gerbiu K. Krivicką už jo milžinišką indėlį viešinant Garliavos įvykių faktus ir užkulisius, kiekviena proga nepamirštant užduoti krūvą nepatogių klausimų atvirai nusikalstamai toje istorijoje atrodančiai teisėsaugai. K. Krivickas vienas padarė daugiau, nei taip pat šią temą gvildenę R. Janutienė, „Lietuvos žinios“, G. Gorienė, Ekspertai.eu, D. Kuolys ir kiti žurnalistai kartu sudėjus. Jau nekalbant apie tuos, kurie tik verkšleno, jog „nieko nepadarė“.

 • Aras

  O už reportažą apie Žiobienės močiutę K. Krivickui drąsiai reiktų skirti lietuviškąją Pulicerio premiją, jei tokia atsirastų.
  Jis parodė mums, jog prabangiais viršeliais tviskantis „Stiliaus“ žurnalas viduje yra supelijęs, skleidžiantis pelių bei tarakonų išmatų tvaiką.

  • Valentinas

   Net neabejoju, kad pelių ir tarakonų išmatų kvapas yra tau gerai pažįstamas.
   Dėl Krivicko, tai net Dermantininio Čyvo premiją gauti jam būtų didelė garbė ir nepasiekiama svajonė.

   • mdxacuk

    Krivicko laidos su žurnalistika turi tiek pat bendro, kaip realybės šou su realybe. Tai yra pramoginis „žurnalistikos šou“, užtat beprasmiška taikyt jam žurnalistikos kriterijus ir tuo labiau priimti rimtai. Nors nepaneigsi, kad jo laidose pasitaiko ir koks tiesos grūdas. Nemanau, kad visi žanrai lygiaverčiai, bet neabejotinai yra auditorija ir tokiam. Kažkam skirta rimta lektūra, kažkam komiksai. Reikia susitaikyt, kad didelė visuomenės dalis yra infantili ir gluša. Demokratijos esmė tame ir glūdi, kad būtų maksimaliai neutralizuota tos dalies sukeliama žala, kartu išlaikant jų dalyvavimo priimant sprendimus iliuziją. Krivickas gamina opiumą liaudžiai ir taip užtikrina savo auditorijos psichologinę iškrovą bei stiprina santarvę visuomenėj.

    • lida

     Paksas greitai jūsų nurodytus atstovaujamosios demokratijos trūkumus ištaisys įvesdamas tiesioginį piliečių balsavimą internetu.

    • Regis

     Opiumas tai opiumas galima ilgai ir nuobodžiai vedžioti. O juk yra konkretūs faktai, pvz. kurie iš tikrųjų ar rimtųjų tv žurnalistų bent pabandė panagrinėti L.Stankūnaitės pajamas ir išlaidas per paskutinius metus prieš skandalą. Kurie? Kai matai, kad kone vienintelis K.Krivickas kelia elementarius logiškai pagrįstus klausimus ir gal ir nevykusiai (neprofesionaliai) ieško į juos atsakymus, pradedi mąstyti kodėl taip yra? Kodėl pvz. L.Rytas taip globojiškai rūpinasi minios apkaltinta kankine L.Stankūnaite? Klausimų visa krūva. Tai kad taip suviešėjo Akistata kalti būtent tie patys atitinkantys profesionalios žurnalistikos standartus. Kai žmogus neranda informacijos ten kur jam reikėtų jos ieškoti, ieškos kitur, ir ras. Ir kažkas tuo naudosis.

     Apskritai ši istorija su visomis susijusiomis su ja istorijomis gerokai kirs (jau kirto) per pasitikėjimą žiniasklaida. Taip spėju.

    • Nesvarbu

     „Nors nepaneigsi, kad jo laidose pasitaiko ir koks tiesos grūdas…“

     Grūdas tiesos, atmiežtas vežimu mėšlo, yra daug pavojingesnis žmonių sąmonei, nei atviras ir sąžiningas 100 procentinis melas.

    • nerijus

     Bet Krivicko dar nepasmerkė UAB Religija vadybininkai, kažkodėl?..

  • Nesvarbu

   Arai, kodėl taip šlykščiai tyčiojatės, kikenate į savo seilėtą rankovę, stebėdamas Valentino pasiutimą dėl tokių patyčių iš sveiko proto?

 • nerijus

  Dar kartą rekomenduoju, perskaitykite knygą: „Kas nužudė Romos popiežių?“, D. Jalopas.

  http://bat-smg.wikipedia.org/wiki/Juons_Paulios_I

  Ten sužinosite, kaip veikia šis „UAB’as…Ten, dažnai minimas vienas lietuvių kilmės amerikietis ir Jonas Paulius II (Voityla).

  • nerijus

   Šis komentaras turėjo būti kitoje skiltyje. Atsiprašau.

 • Kažin, ar bus reakcija į Janutienės svaičiojimus?

  http://www.alfa.lt/straipsnis/10435777/?Tuk.tuk..tuk=2011-01-10_09-41