A.Butkevičius – jau istorinė asmenybė

Savaitraštis 15min 2012 11 09

*********************************

Rašydamas šiuos žodžius dar nežinau, koks bus Konstitucinio Teismo sprendimas ir ar po jo socialdemokratų lyderiui A.Butkevičiui bus lemta tapti šešioliktuoju Ministru Pirmininku. Tačiau net jei A.Butkevičius, dvasioms pakuždėjus, netaps premjeru, jo vardas vis tiek turės būti įrašytas į naujausių laikų Lietuvos istoriją.

Pagalvosite, kad A.Butkevičius tokios garbės nusipelnė išdrįsęs atvirai pasipriešinti D.Grybauskaitės norams? Iš tiesų tai ne, nes nors tai ir buvo  beveik istorinis įvykis Lietuvos politikoje, ateityje, panašu, tai taps kasdienybe. A.Butkevičius savo pavyzdžiu parodė, kad prezidentės norai nėra įstatymas ir jų galima nepaisyti, jei turi stuburą arba bent jau užnugarį ir aiškiai žinai, ko sieki.

Tačiau A.Butkevičius ateityje turėtų būti prisimenamas visai ne dėl to. Jo didžiausias “nuopelnas” yra štai ši citata: “… didesnė vyksta diskusija tarp Socialdemokratų partijos ir Darbo partijos dėl Susisiekimo ministerijos ir Žemės ūkio ministerijos, nes vieni norėjo, kad abi ministerijos priklausytų kažkuriai vienia partijai, mūsų yra partijos pozicija, kad šitos abi ministerijos negali priklausyti vienai politinei jėgai, nes tai yra ir didžiuliai Europos Sąjungos pinigai, ir kitas dalykas – tai yra labai svarbūs sektoriai”.

Būtent šie žodžiai, o ne A.Butkevičiaus ir D.Grybauskaitės priešprieša dėl koalicijos partnerių turėtų tapti visų būsimų istorijos knygų ir politologijos vadovėlių pagrindiniu aptarimo objektu.

O A.Butkevičius tose knygose ir vadovėliuose turėtų būti minimas kaip asmuo, kuris pirmasis, atvirai ir nesislėpdamas įvardijo XXI amžiaus pradžios Lietuvos viešojo gyvenimo ir politikos esmę. Ji banali ir paprasta: svarbiausia yra pinigai.

Sakysite, nieko naujo, visi viską seniausiai žino? Iš dalies tai tiesa, tačiau iki A.Butkevičiaus niekas iš politikų viešai to pasakyti nedrįsdavo.

Tai, žinoma, nereiškia, kad viešai nekalbėdami kiti darė ką nors iš esmės  kitaip. Galima prisiminti, kad ir dabartinę – A.Kubiliaus vyriausybę. Ir paklausti: kodėl suderėjus dėl koalicijos, Aplinkos ministerija atiteko Tautos prisikėlimo partijai, Susisiekimo – Liberalų sąjūdžiui, o Sveikatos apsaugos ir Vidaus reikalų ministerijos  – liberalcentristams? Ar A.Valinsko klounai buvo geriausi Lietuvoje aplinkosaugos specialistai, E.Masiulis pagrindinis transportininkas, o R.Palaitis geriausiai Lietuvoje išmanė policijos reikalus?

Atsakymo sufleruoti tikriausiai nereikia? Visi juk suprantame, kad ir prieš ketverius metus ministerijos buvo dalijamos tais pačiais principais. Tik jie nebuvo pagarsinti ir koeficientai ministerijoms nebuvo suteikinėjami.

Dabar viskas skaidru. Ir jokių iliuzijų. Rinkimai – tai karas, partijos – kariaunos, nugalėtojai įgyja teisę dalintis grobį. Tas grobis – tai iš esmės visi mes. Nes kai A.Butkevičius kalba apie “didžiulius Europos Sąjungos pinigus”, jis tikriausiai negalvoja apie tai, kad tuos pinigus ES skiria tam, kad mūsų gyvenimas taptų lengvesnis ir geresnis.

Jis tikriausiai taip pat net nepagalvoja, kad jei rinkimai būtų ne karas, nebūtų jokio skirtumo, kokia partija, kokią ministeriją gaus. Nes jei tai būtų ne karas, ES lėšos būtų dalijamos pagal galiojančius įstatymus ir nustatytas taisykles. Panašiai kaip rinkimų biuleteniai per rinkimus – negali nei sau daugiau paimti, nei už uošvį balsuoti.

Bet tam tikriausiai Lietuvoje ir reikalingi rinkimai – kad teisingai būtų nustatyti pretendentai į grobį.

(16 balsų, vidurkis: 4,56 iš 5)
Loading...
 • Tai štai kodėl A. Butkevičius norėjo URM atiduoti prezidentei – sako, jie ten mažiausią finansavimą gauna.

 • Fredis*

  Neskaičiau nei vieno politologinio vadovėlio, tačiau manau, kad reikėtų praleisti pro ausis viską, ką kalba pirmosiomis dienomis po rinkimų tie politikai, kurie akivaizdžiai kalba be įvaizdžio specialistų, konsultantų ir politikos technologų pagalbos. Butkevičių apskritai sunku pavadinti politiku, tai veikėjas iš mėgėjų lygos.
  Šis taip vadinamas politikas galėtų pasikonsultuoti su rimtais specialistais, nes kompromituoja politiką Lietuvoje, žala daroma sunkiai ištaisoma.
  Įdomu ar Butkevičius turi atsarginį planą, nes tapo akivaizdu, kad „darbo partija“ jau skaičiuoja paskutines savaites (mėnesius), o šios taip vadinamos partijos lyderis bus nuteistas.

 • noname

  Ačiū p. Račui už šį ir kitus straipsnius.

 • bang

  Nematau problemos tame pasakyme. Visada reikia stengtis užkirsti galimybes galimiems piktnaudžiavimams. Konstitucijoje ir valdžių atskyrimo principas yra – pagal jūsų logiką, tai turėtų būti įrodymas, kad visų politikų tikslas yra uzurpuoti visą valdžią.

  • Populi

   A.Butkevičius, kiek teko girdėti, yra padorus žmogus, todėl bus, matyt, jūsų tiesa.

  • Mauras

   išrinkus Seimą 2008-ais, konservai kėlė idėją kad vienos partijos ministrui padės kitų viceministrai. Jei atmintis neapgauna, piestu stojo caplininkai, kurių viceministras buvo susemtas imant “ ne sau, partijai“. Gal laikas atgaivint seną praktiką, apie kurią L.žinių diskusijoje mini A.Rudys: „A.Rudys. Todėl, kad blaškomasi net dėl ministerijų vadovybės suformavimo principo. Kadaise Vyriausybė pagal susitarimą buvo formuojama taip: jeigu ministras vienos koalicinės partijos, viceministras – kitos. Sekretoriais turi tapti žmonės iš trečios ir ketvirtos partijos. Tada veikė koalicijos partnerių tarpusavio kontrolė. Vėliau šis modelis buvo paneigtas: „Aš – ministras, esu atsakingas už šitą sritį, tad kodėl man trukdo koalicijos partneriai?“ Mes blaškomės, o klausimas nėra konstituciškai išspręstas visos visuomenės susitarimu. Po rinkimų bus nauja koalicija ir vėl viskas iš naujo.“
   Būtų bent šioks toks saugiklis nuo pinigams ypač pavaldžių politverslininkų.

 • Naihelas

  Istorinis iš tikro įvykis, tik kad noris labiau ne ironizuoti, nes tiesiog liūdna, labai liūdna

  • Taškas

   Mano Tėvynė
   Širdis prie širdies,
   Mano valstybė
   Vagis ant vagies.

 • stellar penny bun

  A.Butkevičius po rinkimų turėjo keletą susitikimų su šalies prezidente akis į akį ir tikriausiai suprato ką reiškia žodis ‘NE’.
  Išeitis buvo lyg ir aiški;kurti mažumos vyriausybę, kadangi jo vadovaujama partija gavo daugiausia mandatų naująjame Seime. Tačiau tai reikalauja daugiau pastangų, kadangi priimant įstatymus reikės bendrauti ir tartis ne tik su pozicija bet ir su opozicija. Kita vertus kandidatas į prezidentus, kuris nenorėjo būti prezidentu, žiniasklaidai dievagojosi, kad jo kuriamos koalicijos dalyvių programos yra beveik identiškos, o tai reikštų darnų darbą Seime.

  • romas

   Man irgi įdomu, kodėl negalėtų būti LSRP, PTT ir LLRA mažumos vyriausybė, kurią remtų ta pati Darbo partija. Vyriausybės programą galima būtų paderinti mainais į rėmimą. Pasibaigus teisminiams procesams, jei DP būtų išteisinta, galėtų prisijungti prie koalicijos.

   • GIGA

    O kada teisminiai procesai baigsis? Vieni temps,o kiti už tai ims pinigus ir vaidins,kad stengiasi pirmuosius iki teismo davesti

    • Mauras

     Senatis 2014, neilgai liko laukt.

     • Ignas

      Po kaltinimų perkvalifikavimo senatis sueis 2016m.

      Einšteinas, berods, negalėjo suvokti pelno mokesčio, o man nepavyksta „senaties“ suturėti: kaip nusikaltimas gali pasenti ir dingti? (retorinis kl.)

    • Mauras

     Įdomu tai, kad butkevičiaus atmintis silpnoka, ir bando teisintis net neklausiamas – paklaustas 15min apie agurkicho susikrautus turtus per ryšius su gazpromu, aiškina, kad „dėl V.Uspaskicho kapitalo įsigijimo turėtų aiškintis valstybės institucijos. Kiek žinau, buvo teismai, kurių sprendimai parodė, kad jis teisėtai vykdė tą verslą“. Atšviežinkime atmintį – „Jangilos“ byla dėl nesumokėtų mokesčių nuo 270 mln. Lt. buvo nutraukta dėl senaties.

   • Auksinis kardas

    Teisminiai procesai prieš DP dabar pačioje toje madoje, – įkarštyje labiau neša vis naujom pradžiom, nei pabaigom :-) Visai apsnūdome po paksiados…

    • romas

     Dabar jau išblėso, bet prisiminkim: buvo gavusių paramos, „sėkmės mokesčių“, visokių išlaidų padengimų – ir visa tai grynais, o sumos – ne tokios ir kuklios. Protestuodami prieš Uspaskicho veiklą, o gal gelbėdami prispaustas uodegas, dalis DP narių tapo pilietiškais ir atsiskyrė nuo DP. Prisimenat pilietininkus? Esu tikras, kad partiją yra už ką teisti, ir tai turi būti padaryta kuo greičiau.

     • Auksinis kardas

      Ar tas pagreitis vos suskaičiavus biuletenius labiau natūralus, ar labiau nenatūralus? Kaltinimų perkvalifikavimas „pačiu laiku“? Privalome piktintis ir manipuliavimais valstybe, ne vien neskaidria veikla, kurios netrūksta nei tų pačių „konservatorių“ baruose, anei „socdemų“.

     • romas

      Faktas, kad nuteisti niekada nėra per vėlu. Suskubimo priežastys gali būti pačios įvairiausios. Gal tiesiog atsirado proga prispardyti subines miegantiems tarnyboje, todėl ir sujudo.

     • romas

      DP veikla nelygintina su kitų partijų. Ten truputį arčiau mafijinės struktūros, atrodo, buvo. http://bendraukime.lrytas.lt/-11486360241147276785-v-muntianas-neigia-%C5%BEinoj%C4%99s-apie-darbo-partijos-juod%C4%85j%C4%85-buhalterij%C4%85.htm

 • Arman

  Sutinku 100 proc. kas parasyta….idomu ka apie tokia busima valdzia galvoja musu partneriai, ypac kai po pusmecio pirmininkausim…

 • Renee

  Ir as manau, kad istorine asmenybe…du kartus siulyta nesusideti su partija, kurios lyderiai neiseina is teismu. Ir du kartus draugas Butkevicius pareiske, kad geriau paaukos visus ir viska, bet neisduos savu ‘korešų`…

 • Netikras Auksinis Kardas

  Artūro Račo meistriškumas yra pastebėti tuos keletą išdavikiškų žodelių saldžiabalsio politiko šnekoje – ačiū už pastabumą, Artūrai :)

 • Makmerfis

  bet p. Račai, jūsų pasisakyme aš neįžvelgiu moralo – jūs įvardijate faktą, bet nereiškiate savo nuomonės. Ar tai reiktų suprasti kaip pritarimą susidariusiai padėčiai (politika – tik pinigai ir vilko įstatymai)? Darau tokią prielaidą, nes prieš rinkimus jūs pats raginote žmones balsuoti „žiūrint savo interesų“ (cituoju netiksliai, bet esmė buvo tokia), o ne vadovaujantis emocijomis. Kaip tik čia matau esminę politikos suvokimo klaidą, nes politika, mano galva, pirmiausia turėtų būti vertybės, o tik paskui interesai. Jei didžiausia vertybė yra, tarkim, materialinė nauda ir gerovė, o ne teisingumas ar pilietinis solidarumas, dabartinė situacija neturėtų stebinti.

  • dzyvai

   Taiklu.

  • Mauras

   Tai liberalų ir naujienų agentūros kodeksas – tik informacija, vertinkit ir išvadas darykit patys. Nenuostabu, kad griežčiau pasisakanti ir veikianti DG gauna nuo AR pylos ;)

 • PN

  Tas pasakymas greičiau išduoda Butkevičiaus žioplumą, nei cinizmą. O cinizmo trasoje nepralenkiamas liks Zuokas. Pavyzdžiui, kadaise po pabėgimo į Lenkiją, ne tik pripažinęs, kad bėgo nuo galimo persekiojimo, bet ir pareiškęs, esą šia politine taktika jis seka Vytautu. Tai, žinoma, ne apie pinigus, bet vis vien apie atviras politikų kortas. Ir aiškėja, kad toks žaidimas pamažu atveria naują politikos etapą. Beje, šis poslinkis matomas ir kitose mūsų viešo gyvenimo srityse. Antai, šiandien prostitutė gali atvirai prisipažinti iš ko duoną valgo, gali didžiuotis savo profesija ir jos niekas nepasmerks. Kodėl gi politikas negali atmesti moralinių bei ideologinių skrupulų ir elgtis taip pat?

 • Vidas

  Rūpinasi A.Butkevičius, kad ko nors neatsitiktų, o čia iš karto tokie įtarimai.
  Ir dar nesant jokio pagrindo.

  • Mauras

   Taip, už tokį atsitikimą – atiduot kitiems pinigingas ministerijas – partijos draugai ir rėmėjai nepaglostytų. Rūpintis reikia, nėr kalbos

   • Populi

    Tai, kad atvirkščiai – jis sako, kad vienose rankose nereikia dviejų tokių ministerijų.
    Atidžiau paskaitykite.

 • Vytas

  Daug parašyta, bet tiesos gal tik pusę. Butkevičius ir Socdemai sakydami kad „šitos abi ministerijos negali priklausyti vienai politinei jėgai“ turėjo galvoje tik Darbo partiją ir nieko daugiau. Bet būdami taktiški, ir nenorėdami supykdyti savo politinio partnerio, to nedetalizavo. Tad tai tikrai nepateks į istorijos ar kitus vadovėlius. Kas turėtų patekti, tai dabartinės Lietuvos žiniasklaidos priemonių poveikis visuomenei, nuomonės formavimas (arba neleidimas suformuoti savo nuomonės), smegenų plovimo mąstai, raštingumo stoka bei vieno žmogaus finansiniai srautai sutekėję į įvairias Lietuvos žiniasklaidos priemones.

  • Viestartas

   Kaip manote kas tai:
   1. išankstinė nuomonė?
   2. ar noras visame kame rasti sensaciją?

   Visi, aišku, turi būti akyli, ypač po konservatorių, patrigubinusių biudžeto skolą (nuo 17 mlrd lt) ir išauginusių Sodros skolą iki 10 mlrd lt. (nuo nulio), betgi kaltinimams reikėtų rasti nors kokį kabliuką, ko kol kas tikrai nėra rasta.

 • Fredis*

  Istorine asmenybe Butkevičiui nebus lemta tapti, kaip ja netapo Kirkilas ir kiti veikėjai. Banali tiesa kas ir kaip yra tokia:
  A.Sekmokas: „Gazprom“ laukia naujos Vyriausybės.
  BNS 2012 m. lapkričio 9 d. 15:00
  Ta „trijų koalicija“ viešumoje todėl taip kietai ir laikosi, nes žvilgsniai nukreipti viena linkme.

  • GIGA

   Fredi,geriau žiūrėt viena linkme,nei kaip Sekmokui nesigaudyt aplinkoje

   • romas

    GIGA, bet žiūrėkit kaip gaunasi – pagal sutartį su Gazprom, turėjom nereguliuoti kainų, bet Uspaskich prastūmė įstatymo pataisą ir pradėjom reguliuoti, III energetikos paketą įgyvendinti apsisprendė socdemų valdžia 2008m., o dabar dėl brangių dujų kalti Sekmokas ir Kubilius.

    • Populi

     Kaip ten bebūtų, bet konservatoriai nesugebėjo su anais net susitikti ir pateikti prašymo, kad mums kainos nebūtų didesnės, nei yra kitiems.
     Jei anie būtų išmetę diskriminacines sąlygas, tai teismus jau seniai būtume laimėję.

    • GIGA

     Romai,ne visai taip.FAktas,kad ten visur daug „sekmokų“ ir vieni,ir kiti daug visko pridarė ir ne tik energetikoje,bet pagaliau atėjo „moment istinni“ ir buvo nuspręsta pažaboti įvairias oligarchų ambicijas,apjungti LT energetiką vienose rankose ir tam sukurti mums nei lito nekainuosančią ministeriją,kaip sakoma nauja kokybė atėjo.Gal galite šiek tiek smulkiau papasakoti Sekmoko nuveiktus darbus,o svarbiausiai paliktą tęstinumą – vat nenaikina dabar kairieji energetikos ministeriją,paskiria ministru ten kokį darbietį ir ką jis turi tęsti,net jei Sekmokas būtų jo dvasinis guru ???

     • romas

      GIGA, yra energetikos strategija. Netinka – tegul paruošia naują, o tinka – tegul įgyvendina. Kokia bus energetikos valdymo forma, nėra labai svarbu. Jei valdantiesiems ministerijų per daug, tegul ją prijungia atgal prie ūkio ministerijos departamento teisėmis. Darbo šioje srityje bus arba nebus priklausomai nuo vyriausybės pasirinktų tikslų.

     • GIGA

      Romai,kad per 4 metus paruošta strategija labai džiugu,gal galite keliais žodžiais kas buvo nuveikta ?

     • romas

      Strategijai jau 10 metų, matyt. Laikas nuo laiko ji vis atnaujinama. Paskutinį kartą berods 2010.
      Darbai būna įvairios trukmės. Kai kurie ir negalėjo būti nuveikti iki galo, o kai kurie buvo užbaigti, nors pradėti buvo ankstesnių vyriausybių. Ką veikia energetikos ministerija, galima rasti energetikos ministerijos interneto svetainėje http://www.enmin.lt/lt/activity/veiklos_kryptys/strateginiai_projektai/

     • GIGA

      Tai va,Romai.Ką turi veikti ministerija aišku.Po to kaip nenuveiki,priežastis sugalvoti kodėl nenuveikei,irgi didesnių problemų nesukelia

     • romas

      GIGA, kai nenori matyti, nepamatysi niekaip.

 • Fredis*
 • Kawianskas

  Nesu iš tų „visų“, kurie supranta, kad prieš ketverius metus ministerijos buvo dalinamos tais pačiais principais. Aš suprantu taip, kad Kubilius pasiėmė Ūkio, Finansų ir vėliau sukurtą Energetikos ministeriją nes laikė jas svarbiausiomis suvaldant krizę ir formuojant Lietuvos energetikos strategiją. Aš suprantu, kad Liberalų sąjūdžio vadovai taip pat turėjo aiškias vizijas kaip padarys efektyviu transporto sektorių, kaip reformuos švietimo sistemą. Ir jie tą padarė. Taip pat suprantu, kad norint suformuoti valdančią koaliciją reikėjo pritraukti tokius žmones, kaip Valinskas ar Zuokas, kurie jokių vizijų neturėjo.
  Aš nemanau, kad visi vagys.

 • Izbliondimas

  Esmė visiškai ne tame, manau.
  Esmė, manau, tame, kad mūsų tautietis, „prie laisvės“, – moka tik meluoti ir vogti.
  Ir nereikia čia kažkam užsidėti oranžinius akinius ir pakarksėti… pozityvas kur, kur pozityvas.
  Deja, jis gali būti tik meluojant, šlykščiai meluojant.
  Gal žmonės šiame etape pradeda išvažiuoti jau būtent tie, jei tik gali, – nes nori bėgti nuo lietuvio. Nes lietuvis ne blogis „prie laisvės“ matomai iš principo būti negali, – nebūtinai tai pokaris, kai vienas kitą išsiskerdė, išsitrėmė… Tas pats dabar, gal…
  Tad IR prie ko čia rinkimai, rinkikai ir tie pirkikai, o esmėje komisijos gi…
  Dar gerai, kad Lietuvoje yra klaunai. „Genijai“ ir jais besižavintys… tad gali vykti kažkokie spektakliai, vadnasi…☺
  O jau juristams, proga rašyti juridinius romanus, naktimis neužmigti jais besimėgaujant…☺

  • P.E.

   Oi,kaip čia riečiate -„nori bėgti nuo lietuvio“,“vienas kitą išsiskerdė,išsitrėmė“… Juk tai darė sovietų okupaciniai NKVD būriai,manau,puikiai tai žinote.Tiesiog 50 metų trukusi sovietų okupacija Lietuvoje,kai kasdienis melas buvo ideologinė norma, paliko gilų pėdsaką,jis taip lengvai nedingsta.

   • Izbliondimas

    Mielas žmogau aš taip žinau.
    Jūs kitaip žinote.
    Manau, kad Jūs tiesiog esate naivus. Tikite lietuviais. Ypač kauniečiais. Prašom, į sveikatą. O aš jais netikiu. Tik savo lietuiviška šeima tikiu.
    Reiškia tarp mūsų nieko nėra bendro. Geros nakties.

  • Mauras

   Iz, jūs lietuvis? Jei taip, ar mokate meluot ir vogti?
   Aš pagal aprašymą matyt būsiu kitatautis, absoliuti dauguma mano pažįstamų žmonių taip pat. Tačiau kažkaip išmokom kalbą, mylim šitą šalį, tik jūsų lietuvių – nelabai.

 • Nuomone

  Teise is neteises neatsiranda. Kai nuperki rinkimus, nera ko sofistikuoti ir ieskoti slieku, ziurekime i esme. Ir todel dziaugiuosi, kad sita rinkimu parodija yra vertinama KT, o bus dar geriau jei panaikins visa daugiamandate. Ar geriau butu isvedzioti, jaustis labai sau protingiems ir teisingiems teisineje valstybeje, o de facto priklausyti Rusijai?

 • Audra

  Kas baisiausia, jei ir panaikins rinkimų rezultatus, tai ne dėl pažeidimų, o, dėl to, kad laimėjo ne ta partija

 • žvelgaitis

  Bravo, Artūrai.

 • klaida

  Ne esminis dalykas, bet ne tautos pazangos partija, o tautos prisikelimo partija. Buvo.

 • Na, man kolkas, Butkevicius yra ziauriausiai kliedintis premjeras per paskutinius 10 metu… vien ko verta nesamone apie AE perkelima is Visagino i Elektrenus…

  Cia ir girtas tokios nesamones niekaip nesugalvosi… gal kazka rimciau vartoja?

  • suomis

   Jeigu jis tik vartotų, tai tokios nesąmonės tikrai neužvemtų. :DDD
   Čia yra kažkas rimčiau. Ir neišblaivoma.

 • Mauras

  Dar vienas istorinis butkevičiaus pareiškimas 15min konferencijoje – į progresinių mokesčių, „kurie mažins darbo apmokestinimą“, darbo grupę „paprašiau įsitraukti „tvarkiečio“ Juliaus Veselkos ir jis už šią sritį būtų atsakingas“. Kokių progresinių mokesčių galim sulaukt iš praėjusiame amžiuje tebegyvenančių mastodontų? Ką jie žada viduriniajai klasei? Jei pasižiūrėsime veselkos 2011 teiktą projektą, viskas kaip ant delno: „Pasiūlytoji mokesčio sistema uždirbantiems per mėnesį iki 3500 litų leis per metus papildomai gauti pajamų, viršijančių 400 mln. litų.“ iš kur pinigai, husare? Na, kad apdalinti plačiuosius sluoksnius, teks paspaust daugiau gaunančius: „Pasak jo, didesnes kaip 3500 litų per mėnesį pajamas gaunantieji turės mokėti didesnį pajamų mokestį, kurio tarifas priklausys nuo uždirbamų pajamų dydžio. J. Veselkos skaičiavimais, tai užtikrins papildomas biudžeto pajamas (apie 170 mln. litų).“, ir šiek tiek pasiskolint. Pamėginsim išskaičiuoti, kiek tai būtų, tačiau nesikeičiant nuostatai ir ženkliau padidinus naštą uždirbantiems iki 10.000 „ant popieriaus“, aukštos kvalifikacijos profesionalų, ypač jaunimo, migracijos didėjimą galima prognozuoti.

  • suomis

   O kiek čia to jaunimo gaunančio 10 kLt?

   • Taip, labai įdomu. Bei, kur gi jis migruotų? Išsivysčiusias šalis, kurios turi progresinius mokesčius, – ar tokias, kurios jų neturi: Rusiją, Kazachstaną, kurią dar???

    • Mauras

     Žinoma į turinčias. Matyt suvokiate, kad tai tik dar viena priežastis, tačiau kai jų susikaupia ne viena, sprendimas dažnai labiau emocinis nei racionalus. Su išsivysčiusiomis šalimis dėl darbo rankų ir protų konkuruojam pirmiausia ne mokesčių tarifu, o skirtumu tarp pajamų ir išlaidų, didnančių tavo net worth, socialine apsauga, kurią gauni mainais į mokesčius, patrauklių darbo vietų skaičiumi ir galimybe rinktis, ir pagaliau požiūriu į darbuotoją, buvimu senesnėj ir tvirtesnėj kultūroj, verslo galimybėmis. Gal ne visi lūkesčiai išsipildo, tačiau gabieji įsitvirtina visur, daliai žmonių sunku apsispręst grįžti nes tai uždeda tam tikros nesėkmės ir pripažinimo stigmą. Todėl įvedant pajamų progresiją, bent pradžioj reiktų elgtis atsargiai, taip, kaip su NT – apmokestintas tik brangus turtas, t. y. didesniu tarifu apmokestinti tik dideles pajamas virš psichologinės ribos.

     Tuo pačiu galima kažkiek didinti mokesčius ir įsivest progresiją kapitalo pajamoms ir turtui, kurie pas mus apmokestinti menkai. Kapitalo pajamos – dividendai, rentos kaip nuoma ir t.t. Turtas – žemė, pastatai.

     Ar veselka apie tai galvoja? Bent iš pareiškimų nepanašu, nes transliuoja gryną popsą „„Politinis elitas, kartu su godumo principu veikiančiais turtuolių klanu ir oligarchais dės visas pastangas, kad siūlomas įstatymas nebūtų priimtas“, – prognozuoja projektą įregistravęs J. Veselka.“ nors iš turtuolių surinks daugiau, bet jei GPM didėjimą labiausiai pajustų brangiau apmokami samdomi profesionalai, ne turtuoliai oligarchai, gaunantys kapitalo, o ne darbo pajamas, apmokestinamas tuo pačiu GPM tarifu, tokiam tarifų Ir rėžių variantui nepritarčiau. Paskaičiuosim.

   • Mauras

    Jaunimas šiuo atveju – aktyvūs, daugiausia uždirbantys samdomi profesionalai iki 45. Pažįstu nemažai, todėl yra tam tikras asmeniškumas. Manau kad tie keli procentai ypač svarbūs šalies ateičiai, nors vienas uždirba tiek kiek 5 pardavėjos.

    • suomis

     Patikėkit, gera vieta tuščia nebus. O vakaruose reiks įsitvirtinti. Jeigu jie humanitarai, tai jie neemigruos, humanitarai vakaruose nereikalingi. Taip kad Veselka ramiai gali įvedinėti progresą. Inžinierių Lietuvoje labai nedaug, tad Lietuva gali nesibaiminti jei keli teisininkai emigruos į Norvegiją žuvelių doroti. :DDD

  • Populi

   Ką jūs pasakytumėte, jei jie sumažintų universitetų skaičių.
   Pvz., Riomerio (ar ne ten dirbate?).
   Kuriam galui be reikalo išlaidauti.

   • suomis

    Protinga mintis. MRU Lietuvai kol kas nereikalingas. Jam reikėtų paimti „minutės pertraukėlę“.

 • briedis

  Joo.
  Tie, kas buvo alergiški Kubiliui ir koncervams apskritai, dabar apsilaižys- Veselka pasirūpins progresiniais mokesčiais, Butkevičius pastatys atominę Elektrėnuose, Olekas rimtu veidu aiškina, kad koalicija bus skaidri, o Viktoras gaus kultūros ministeriją ir pamokys lietuviškus bendrapiliečius gitara groti…
  Belieka kliautis, kad Adomėnas neapleis dorybės erdvių dirvonais.
  Po velnių- nežinau ką ir besakyti.

  • Bobutė

   Nežinant ką pasakyti, galima rasti išeitį – patylėti. :)

 • Rytis I

  Neblogai būt, beje, kokį svarbų sektorių palikti be politinės priežiūros vienai kadencijai. Na, atsigautų truputį, o ir reformos paskiau geresnį derlių duotų. O štai smetoniniais sunkiai sekėsi net kandidatą ministerio kėdei surasti. Tiesa, tada užsienio „adatos“ dar nebuvo…

  • Izbliondimas

   Ryti I,
   buvo.
   Buvo ne viena korupcinė byla, tarpukaryje.
   Prisiminkime lašinių skūrų bylą (kai, berods iš JAV pirko lašinių odeles kariuomenei, atseit, mokėdami tikrą kainą… bet jau ir neatmenu gerai) ir t.t. ir pan.
   Galima sakyti, kad korupcijos nėra tik Singapūre.
   Gal susimeskime, kad iš naujų seimūnų nusiųstų ten kelis pasitobulinti… o paskui bent pora metų leistų jiems, pasitelkiant Vyriausybę, visa tai čia pritaikyti. Negi mums būtų gaila kokių 50 ar 100 tūkst. oligarchų ir šiaip riebesnių kiaulių…☺ juo labiau, jau net prie Adoliuko, beveik prieš amžių, jau žemės kapinėms nebereikėjo…, kaip sakoma, jau yr „geresnių“ technologijų nei tos, kurias ne kurie mūsų tautiečiai taikė vienai mažumai, kol jos nebeliko, praktiškai, kad juos kur skradžiai žemę, tuos mūsų tautiečius nevidonus…

   • Rytis I

    Korupcija buvo. Visada ir visur. Bandant lyginti-pasverti svarbiau jos svoris, arba lygis. Buvo degtukai švediškai, žąsys, pašto ženklų aferos, ambasados Maskvoje bizniukai… Bet kad niekur neskubėdami lauktų atsilapoję kišenes „ateinančios“ chaliavos – tokio nebuvo. Žiūrint retrospektyviai-istoriškai: tada buvo tikėtasi, kad bile kaip sukauptas turtelis ilgam liks palikuonims, bet istorija tokią galimybę paneigė. Todėl dabar tikimąsi tą turtą nusinešti kitan pasaulin. Kokybiškai naujas požiūris į korupciją..

 • VG

  Smulkmena: tokius pat ministeriju , o – priedo – ir seimo pareigybiu koeficientus pestynese del postu pries 4 m. nurode ir dabartines koalicijos veikejai. Ta minint girdejau A. Kubiliu ir A. Valinska.

 • Na, Butkevičius istorinė asmenybė ne todėl, kad pasakė seniai visiems žinomus dalykus, tik dabar kažkodėl labai komentatorių akcentuojamus. Nereikia maivytis – seniai buvo žinoma kas kaip ir kodėl dalina „valdžios pyragą“. Lyg konservatorių su liberalais tai neliestų? Kaip tik Butkevičius atrodo bent jau sąžiningas, nemeluoja apie darbą tautai, kaip tai daro kiti. Aišku, tai blogai. Bet ką daryti?

 • O as palaikau poną Butkeviciu, gerai, kad ne Darbo partija savo kanidata i posta skirs.

 • Pingback: Senasis Seimas ruošiasi užmigti žiemos miegu. « Žymantas Baranauskas()

 • Laenkinas

  Vahahaha, Butkevičius istorinė asmenybė?! Jis dar ministru pirmininku net nepaskirtas, o jau istorinė asmenybė :))))) Pons Račai, primenate Nobelio premijos kolegijos nupezusius senius, kurie Obamai įteikė Nobelio premija tik už tai jog jis nėra Bušas.
  O šiaip džiaugiuosi, kad parodėte jog esate totaliai kairysis, ir prieš išvadinant mane dunduku pats pasitikrinkite savo įrašus. 2008m. kritikuojate dešiniuosius: http://racas.lt/derybos-del-valdzios-prasidejo-iii-tai-kada-bus-pradeta-deretis-ne-del-valdzios/
  O štai šitame įrašą, prie kurio dabar komentarą palieku, Butkevičiui gyvenimo apdovanojimą teikiate, vien dėl to jog jis nėra Kubilius :)))
  Ir vėl aš iškart dundukas ir vėl Račas dievagojasi jog jis be pažiūrų. Tik užvemkite tokia kvailystę ir iškart rasiu Jūsų prisipažinima jog esate kairiųjų pažiūrų, ta citata netgi socdemai buvo pas save panaudoję.
  P.S. Pasidarėte nuobodus pirdžius: 2008m. pateikinėjote ministrų analizę, kritikavote programas, o dabar tiesiog rašinėjate, ką blogai pasakė Lansbergis, Šimonytė, kaip blogai atrodo Kubilius ir kaip nekenčiate Adomėno. Kur kritika, kaip tituluotas Akvariumas su Agurkiniu žadą Lietuvą keisti?? Kur Graužinienės gyvenimo pasiekimų apžvalga? :)

  • mielas Laenkinas, jei nebūčiau lietuvis ir negerbčiau šalies, kurioje gyvenu, galėčiau sakyti, kad į Lietuvą atėjo epidemija, kuri dalį žmonių verčia prieglušiais, panašiais, į tamstą. O bet tačiau kadangi esu lietuvis, žinau, kad tokių puspročių kaip tamsta vis dėlto yra mažuma. Dėl to ir gera gyventi Lietuvoje.

   Bet nebegrįžkite, nes vėliau galiu būti nebe tokios geros nuotaikos :)