Ar įmanomas kitoks Konstitucinio Teismo sprendimas?

Konstitucinis Teismas šeštadienį turėtų paskelbti, kad Seimo rinkimai daugiamandatėje apygardoje yra negaliojantys ir taip pradėti neapibrėžtą laikotarpį Lietuvoje truksiančią konstitucinę krizę.

To laikotarpio pasekmes Lietuvos politinei sistemai bei ekonomikai sunku prognozuoti, tačiau neabejotina, kad jos nebūtų teigiamos.

Todėl pagrindinis klausimas šiandien yra toks: ar devyniems KT teisėjams pakaks sveiko proto, valstybinio mąstymo, išminties ir kompetencijos tos krizės nesukelti. Tai yra, ar jie sugebės priimti kitokį – protingą – sprendimą?

Tai padaryti KT bus be galo sunku, nes sprendimą jie iš esmės jau yra priėmę. 2012 metų spalio 26 dieną, kai pateikė išvadą dėl Zarasų-Visagino apygardos.

Toje išvadoje, kurią labai gerai preparavo Tomas (kas dar neskaitė, primygtinai rekomenduoju), KT iš esmės įsivarė save į kampą ir beveik nepaliko sau išeities šeštadienį priimti kitokį, nei norėtų prezidentė, sprendimą.

Išvadoje, mano galva, svarbiausi du dalykai: konstatuotas „masinis ir sisteminis“ rinkėjų papirkinėjimas, kas pasak KT, yra šiurštus Seimo rinkimų pažeidimas, ir kas dar svarbiau ir į ką atkreipė dėmesį Tomas, įvesta „kaltumo prezumpcija“. Tiems, kas tingės skaityti, paaiškinu – KT pasakė, kad VRK nustatyti šiurkštūs rinkimų įstatymo pažeidimai „savaime laikytini turinčiais esminę įtaką rinkimų rezultatams“. Išvertus į žmonių kalbą – jei yra tikimybė, kad gali būti vagis, tai savaime ir esi vagis, nebent sugebėsi tai kaip nors paneigti.

Grįžtant prie rinkimų, įrodinėjimo teisę KT priskiria VRK. Tačiau bėda ta, kad tvirtindama rinkimų rezultatus, VRK nieko neįrodinėjo, tai yra, kaltumo prezumpcijos nepaneigė. O jei nepaneigė – reiškia kaltas.

Tą, beje, savo išvadoje dėl Zarasų-Visagino apygardos pažymėjo ir KT:

Iš šios bylos medžiagos matyti, jog tokių aplinkybių, kurios paneigtų prezumpciją, kad Vyriausiosios rinkimų komisijos nustatyti šiurkštūs Seimo rinkimų įstatymo 51 straipsnio 1 dalies pažeidimai turėjo esminę reikšmę rinkimų rezultatams, nėra.

Tiesa, KT čia kalba apie vienmandatę apygardą ir tik apie vieną iš jų. Ir tas sprendimas lyg ir neturėtų automatiškai persikelti į daugiamandatę.

Tačiau čia aš ir matau didžiausią bėgą ir didžiausią KT problemą. O problema ta, kad jei Zarasų-Visagino apygardos rinkėjai buvo masiškai ir sistemiškai papirkinėjami balsavime už konkrečius kandidatus, tai neabejotinai jie buvo taip pat masiškai ir sistemiškai papirkinėjami ir balsuojant už partijas, tai yra daugiamandatėje apygardoje.

Ir jei visų vienmadatės Zarasų-Visagino rinkimų apygardos rinkėjų balsai dėl masinio ir sisteminio papirkinėjimo, KT nuomone, buvo teisėtai pripažinti negaliojančiais, tai neabejotina, kad visų tų rinkėjų balsai taip pat yra negaliojantys ir daugiamandatėje rinkimų apygardoje. Na, nebent KT pateiktų įrodymų, kad rinkėjas pardavęs savo balsą ir vienmandatėje balsavęs už Darbo partijos atstovą R.Podolskį, balsuodamas daugiamandatėje savo balso nepardavė ir balsavo, pavyzdžiui, už Liberalų sąjūdį.

Mano nuomone, tokių įrodymų surinkti nepavyktų net KT dažnai apsilankančioms dvasioms, o tai reiškia, kad negaliojančiais daugiamandatėje rinkimų apygardoje reikia pripažinti visus 16 937 Zarasų-Visagino apygardoje rinkimuose dalyvavusių rinkėjų balsus. (Čia vėl reikia prisiminti naująją KT aprašytą „kaltumo“ prezumpciją, pagal kurią šiurkštūs rinkimų įstatymo pažeidimai be jokio įrodinėjimo laikytini turėjusiais esminę įtaką rinkimų rezultatams. )

Skaičius 16 937 yra labai svarbus. Gal net reikėtų sakyti, lemiamas. Tomas, savo įraše apie teisines galimybes panaikinti daugiamandatės rinkimų apygardos rezultatus nurodo, kad daugiamandatės apygardos rezultatus galima panaikinti, kai kyla abejonių dėl bent vieno mandato, o VRK duomenimis, vieno mandato gavimo daugiamandatėje apygardoje kvota yra 16 238 balsai. Tai yra, mažiau, nei balsų, kurie Zarasų-Visagino apygardoje pripažinti negaliojančiais. Dar daugiau – Baltas Vaiduoklis tame pačiame Tomo įraše patikslino, kad tam, kad pasikeistų du mandatai partijoms yra 9758 balsai.

Viską apibendrinant, situacija iš esmės aiški: KT pripažino, kad rinkimų rezultatai Zarasų-Visagino vienmandatėje pripažinti negaliojančiais teisėtai, kartu iš esmės pripažindamas visus 16 937 toje apygardoje dalyvavusių rinkėjų balsus negaliojančiais. Kokių nors įrodymų, kad vienmandatėje negaliojantys rinkėjų balsai buvo galiojantys daugiamandatėje nėra. Tai reiškia, kad daugiamandatėje negalioja 16 937 rinkėjų balsai.  O tai, savo ruožtu reiškia, kad kyla abejonių, ar daugiamandatėje rinkimų apygardoje mandatai buvo padalinti teisingai, nes juos dalinant buvo skaičiuojami ir negaliojančiais pripažinti rinkėjų balsai. Negana to, pagal KT spalio 26 dieną paskelbtą „kaltumo“ prezumpcijos doktriną (kuri tikriausiai turėtų lygiai taip galioti tiek vienmandatei, tiek  daugiamandatei rinkimų apygardai) šiurkštūs rinkimų įstatymo pažeidimai „savaime laikytini turinčiais esminę įtaką rinkimų rezultatams“, nebent kas nors įrodytų priešingai. Kadangi tokių įrodymų bent jau kol kas niekas nepateikė, logiška išvada būtų, kad rinkimų rezultatai daugiamandatėje rinkimų apygardoje dėl masinio ir sistemingo rinkėjų papirkinėjimo, kas yra šiurštus Seimo rinkimų įstatymų pažeidimas, turi būti pripažinti negaliojančiais.

Daugmaž toks ir turėtų būti KT šeštadienį paskelbtas sprendimas dėl prezidentės kreipimosi, kuriame iš esmės to ir yra prašoma (taip pat labai rekomenduoju paskaityti, kas dar neskaitė).

Koks nors kitoks KT sprendimas reikštų, kad KT teisėjai pripažįsta, jog jų paskelbta kaltumo prezumpcija buvo politiškai užsakytas kliedesys, negalvojant apie to kliedesio galimas pasekmes valstybei, visuomenei ir visai teisinei bei politinei sistemai.

Aš vis dar tikiu, kad KT teisėjams pakaks sveiko proto ir valstybinio mąstymo pripažinti, jog jie suklydo.  Pripažinti, kad pasielgei kvailai yra mažesnis blogis nei tą kvailą elgesį tęsti, ypač jei kalbame ne tik apie vieno asmens užgautas asmenines ambicijas, bet apie visą valstybę ir joje gyvenančius žmones.

Aš būčiau linkęs atleisti KT teisėjams kvailumą, bet niekada neatleisiu jiems sąmoningo demokratinės valstybės principų griovimo.

Tikiuosi, kad jie pasirinks teisingai ir, panaudodami visą savo kompetenciją ir turimas žinias, ras patį švelniausią būdą paaiškinti, kodėl jų spalio 26 dienos sprendimas buvo kvailas ir žalingas valstybei.

Todėl vis dar manau, kad kitoks KT sprendimas yra įmanomas.

(9 balsų, vidurkis: 3,67 iš 5)
Loading...
 • Jei rinkimai negaliojantys, tai gal ir referendumas neįvykęs. Juk balsai tie patys…

  • suomis

   Nevarykite Dievo į medi.

 • Ignas

  Visiškai logiška dalis apie 16 937 rinkėjų balsus (negalioja vienmandatėje – negalioja ir daugiamandatėje). Apie „kaltumo prezumpciją“ ilgai svarstyti dabar nenoriu (jau vėlu), tačiau kai eina kalba apie politiką ir šalies valdymą, „nekaltumo prezumpcija“ gali būti labai patogus būdas prasmukti „prie lovio“ ir, gavus teisinę neliečiamybę, užnugaryje likusius užbadyti špygomis. Lengvo atsakymo nėra, tsakant.

  Kas visiškai nepatiko, tai pirmos dvi įrašo pastraipos. Įdomu būtų žinoti, iš kur AR žino, kas būtų, jeigu būtų rinkimų rezultatai būtų anuliuoti?

  Civilinės teisės dėstytojas Nekrošius porina apie Grybauskaitės vienvaldystę, VRK pirmininkas Vaigauskas – apie Konstitucijos 59 straipsnį („Seimo narių įgaliojimų laikas pradedamas skaičiuoti nuo tos dienos, kurią naujai išrinktas Seimas susirenka į pirmąjį posėdį. Nuo šio posėdžio pradžios baigiasi anksčiau išrinktų Seimo narių įgaliojimų laikas.“), o kuo remiasi AR, pranašaudamas „konstitucinę krizę“?

  Beje, tiems, kurie pastarasias dienas girdėjo butkevičiaus ir/ar uspaskich papliurpimus įvairiais kanalais, ko gero reikėtų ilgėliau pasvarstyti prieš pasirenkant, kuri čia krizė būtų mažiau baisi.

  • Ignai, jūs pats ir atsakote į klausimą: Konstitucijoje nieko nėra pasakyta apie tai, kas nutinka, jei Seimo rinkimų rezultatai anuliuojami. O būtent tai ir reiškia, kad būtų krizė, nes viskas priklaustytų nuo galios, įtakos ir interpretacijos.

   • Ignas

    Man Konstitucijos 59 straipsnis kaip tik labai aiškus atrodo: susirenka naujas Seimas į pirmą posėdį – veikia naujas, nesusirenka – veikia senas. Kur čia yra vietos kokiai tai galiai, įtakai ar interpretacijai?

    • Bet jau čia bus kaip Rusijoje su Putino kadencijomis – išaiškino taip, kad jis tik ilgiau pabūtų Prezidentu… Jei KT anuliuos rinkimus, tai iškils daug kitų klausimų dėl kurių ir vėl kreipsis į KT. O tokiu atveju galime nuspėti atsakymus. Wellcome to CCCP…

     • Ignas

      Galite truputį išsamiau apie Putino kadencijas Rusijoje? Kas ten ką ir kam išaiškino?

     • romas

      Jei netikite žmonių padorumu, kodėl tikite rinkimais, Simai?

     • suomis

      Čia daug kas pritempinėja norimą situaciją už esamą. Taip ir gimsta sąmokslo teorijos. Valatka čia vienas iš didžiausių propagandistų. :DDDD

     • Ignas

      Šito iš jūsų tikrai nesitikėjau :D

     • Vingių Jonas

      Kiek pamenu prof. E.Kūris, kai vadovavo KT, buvo išaiškinęs, kad Konstitucijoje nėra jokių spragų (negaliu tiksliai pacituoti 2004-04-25 KT nutarimo, nes KT puslapyje tėra jo santrauka:)). Todėl pritariu Ignui, kuris vadovaujasi Konstitucijos 59 str. 1 d.. Be to, sulyg „Konstitucijoje nėra jokių spragų“ greta pridėčiau Konstitucijos 63 str. 1 p. – „Seimo nario įgaliojimai nutrūksta, kai pasibaigia įgaliojimų laikas arba susirenka į pirmąjį posėdį pirmalaikiuose rinkimuose išrinktasis Seimas.“ Vadinasi, pagal Konstitucijos 59 str. 1 d. ir 63 str. 1 p. – Seimo nario įgaliojimų laikas baigiasi nuo tos dienos, kurią naujai išrinktas Seimas arba pirmalaikiuose rinkimuose išrinktasis Seimas susirenka į pirmąjį posėdį.
      Jei šiandieninė KT išvada būtų buvusi tokia, kaip p-nas Artūras spėjo (aš spėjau lygiai taip pat, tik dėl kitų motyvų – tikėjausi, kad bus surinkta pakankamai įrodymų apie „balsų pirkimą-pardavimą“), tai dabartinis, Seimas pripažinęs rinkimų rezultatus daugiamandatėje rinkimų apygardoje negaliojančiais, būtų paskyręs pakartotinių rinkimų datą ir dirbęs iki tol, kol į pirmąjį posėdį susirinktų naujai išrinktas Seimas. Jokios konstitucinės krizės būčiau nematęs.
      Dėl šiurkštaus Seimo rinkimų įstatymo pažeidimų, mano nuomone, KT 2012-10-26 išvada taip pat nėra labai kažkuo išsiskirianti. VRK turi pilną diskreciją pripažinti rinkimų rezultatus rinkimų apygardoje negaliojančiais, nustatčiusi šiurkščius rinkimų pažeidimus, pagal Seimo rinkimų įstatymo 91 str. 1 d.:
      „Vyriausioji rinkimų komisija gali pripažinti rinkimų rezultatus rinkimų apygardoje negaliojančiais, jeigu nustato, kad šio įstatymo 5 (1) straipsnio 1 dalies ar kiti šiurkštūs įstatymų pažeidimai, padaryti rinkimų apylinkėje arba rinkimų apygardoje…“
      http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=434986

      Dabar įdomu, kaip elgsis Respublikos Prezidentas pagal Konstitucijos 65 straipsnį – ar pakvies naujai išrinktą Seimą susirinkti į pirmąjį posėdį, ar nepakvies? Ar reikės Seimo nariams rinktis patiems kitą dieną pasibaigus 15 dienų terminui, per kurį Respublikos Prezidentas galėjo pakviesti naujai išrinktą Seimą surinkti į pirmąjį posėdį?:)
      Taip pat įdomu, ar per 30 dienų terminą paskirs Ministrą Pirmininką, ar nepaskirs? Ar naujai išrinktam Seimui reikės skelbti pirmalaikius Respublikos Prezidento rinkimus, kaip tai numato Konstitucijos 87 str. 1 d.? Beje, pats prof. E.Kūris 2002 m. išleistame vadovėlyje yra pastebėjęs, kad „prezidentas turi būti atsargus“ būtent dėl minimos Konstitucijos 87 str. 1 d. naujai išrinkto Seimo teisės:) Matysim:))

     • Vingių Jonas

      Ir vėl „patingėjau“. Persiprašau:) – KT yra 2004-05-25 KT nutarimo tekstas:
      http://www.lrkt.lt/dokumentai/2004/n040525.htm
      Pacituosiu tik šio nutarimo sakinį apie „spragų nebuvimą“:
      „Pati Konstitucijos, kaip aukščiausios
      teisinės galios akto, prigimtis, konstitucingumo idėja
      suponuoja tai, kad Konstitucijoje negali būti ir nėra spragų,
      vadinasi, negali būti ir nėra tokio žemesnės galios teisės
      aktuose nustatyto teisinio reguliavimo, kurio nebūtų galima
      vertinti jo atitikties Konstitucijai atžvilgiu.“

  • Gylys

   pranašaudamas „konstitucinę krizę“ AR, veikiausiai, remiasi elementariu faktu, kad vyksta akivaizdus bandymas ignoruoti Konstituciją. Bent jau man tai labai akivaizdu. Klausiate Ignai kuri krizė baisesnė ? – man asmeniškai vienareikšmiškai šita kurią bando sukelti ta blondinė iš Daukanto aikštės padedant komunistuojantiems konservatoriams. Todėl kad durnius arba sukčius, kokie jie blogi bebūtų, galima perrinkti per kitus rinkimus, o „grybo-lukašeniški“ diktatoriai arba „koncerv-komunistai“, kaip taisyklė, demokratinių rinkimų nepripažįsta ir nesileidžia lengvai perrenkami. Gali tekti daug laiko prievartiniu būdu su jų buvimu taikytis, kol galiausiai, trūkus piliečių kantrybei, galbūt (geriausiu piliečiams atveju) tokie susilaukia buvusio Rumūnijos diktatoriaus čeušesku galo.
   Aš už Demokratiją ir piliečių laisvę laisvai pasirinkti.

   • Ignas

    Pone Gyly, aš taip pat už. Tik, matote, svarbu bent jau fasadinės Demokratijos pusės fekalijomis neišteplioti (o tai buvo padaryta gausiai (arba akivaizdžai) kaip niekada – pripažinkite).

    • suomis

     Šiuokart aš Igno pusėj.

    • Gylys

     tai tegu grybauskaitė su koncerv-komuniagom fasadinės Demokratijos pusės fekalijomis ir neteplioja – rinkimų falsifikuotojus būtina išaiškinti ir bausti, bet juk ir pats suprantate, kad jų skaičius esminiai rinkimų rezultatų nekeičia. Tą patvirtina ir visos prieš rinkimus buvusios apklausos. O komunistuojančios blondinės planas labai aiškus – kišeniniams prokūrorams bus liepta DP likviduoti, o rinkimus skelbti už pusmečio. Rezultate dalis DP rinkėjų nusigręž nuo DP, neva, kaip nuo kriminalinių ir balsuoti iš viso neis… dalis atiduos balsus kitoms partijoms…dalis patingės eiti į rinkimus, kuriuose dabar sudalyvavo gal tik pakeliui atėję pareikšti savo nuomonę dėl atominės. Tuo tarpu komunistuojančios „megztosios beretės“ už savo TSLKD, kaip visada, ateis balsuoti rykiuotės maršu – fanatiškai visi iki vieno. Ir TSLKD, galimas daiktas, gaus daugiausiai mandatų – šiai fanatikų organizacijai visuomet buvo palankus mažas rinkėjų aktyvumas. To blondinė ir siekia.
     Visa viltis, kad, galbūt, dar Konstitucinis Teismas nepraras sveikos nuovokos ir nepasiduos šiam blondinės planui.

     • suomis

      Jūs norite pasakyti, kad Prezidentė trukdys piliečiams ateiti ir prabalsuoti dar kartą? :DDDDDDDDDDD

     • Ignas

      Gerai, GALBŪT procentras nupirktų balsų ir per mažas didesnei įtakai rezultatams, tačiau kuri dalis tautiečių tai supranta? 5, 10, 15%?

      Dabar prisiminkite, kokia tautiečių dalis pasitiki partijomis, politikais, Seimu, Vyriausybe. Jūsų manymu, kaip fekalijomis gausiai ištepliotas Demokratijos fasadas prisidės prie pasitikėjimo minėtomis institucijomis?

      Netikiu, kad apie tai nepagalvojote. Greičiau Demokratija jums nei velnio nerūpi.

     • Gylys

      Aš noriu pasakyti, kad rinkėjų aktyvumas dėl natūralių priežąsčių bus, galimai, žymiai mažesnis – o tai vienareikšmiškai padidina TSLKD šansus… O taip pat spėju, kad jei blondinė su koncervais nepaiso Konstitucijos vienoje vietoje – tai logiška manyti kad nepaisys ir kitoje. Kitaip tariant, „vardant tos Lietuvos“ nuspręs, kad „runkelinė liaudis“ neįgali pati nuspręsti kas jai geriau ir už tai būtina už ją pagalvoti valdantiesiems konserv-komunistams – „šiektiek“ pakoreguojant pakartotinų rinkimų rezultatus jei jie vėl pasirodytų „neteisingi“, juolab, kad valdantiesiems (galbūt jau užsitikrinusiems ir Konstitucinio Teismo paramą) tai nebus sunku padaryti. Nesutinkate ?

     • romas

      Reiškia teisingai Prezidentė mąsto – be materialių stimulų liaudis neina į rinkimus :) Taip pat manau, kad VSD ir Prezidentei yra žinoma, kur susigėrė rusiški pinigai, apie kuriuos kaip tai buvo kalbama prieš rinkimus.

     • suomis

      O tai kas trukdo jiems supykus, visiems prabalsuoti už DP?

     • romas

      Manau, kad už DP gali sutrukdyti pranalsuoti tai, kad partijos iki pavasario gali nelikti. Tačiau niekas nesutrukdys prabalsuoti už LSDP. Tai Prezidentą tenkina.

     • Ignas

      Esu 100% tikras, kad visų partijų rėmėjai turi VIENODAS galimybes būti aktyviais. Paprasčiausiai jūs, dėl nuo visiškos paniekos TS-LKD partijai užtemusių akių, šito laikinai nematote. Gera žinia, kad tai tik laikina :-)

     • P.E.

      Tikriausiai taip pat tikite,kad 1940m. Lietuvoje demokratiniu būdu buvo išrinktas Liaudies Seimas,kurio sudaryta delegacija,nuvykusi į Maskvą,paprašė priimti Lietuvą į broliškų sovietų socialistinių respublikų šeimą?

   • suomis

    Be to, tai panašesnė situacija į tą, kai visi šaukė jog dangus griūva. Tik, kad nebūtų taip, kai iš tikro dangus grius, niekas net nemirktels. Taip greičiausiai ir bus.

 • suomis

  Aš taip pat manau, kad jeigu KT pripažins rinkimus galiojančiais, tada tikrai bus galima dėti kryžių ant demokratijos Lietuvoje. Situacija sunkoka, bet ne beviltiška. Nes priešingu atveju, „kampuotiems vyrukams“ bus uždegta žalia šviesa. Tada prekyba bus faktiškai įteisinta.

  • Iš principo tas sprendimas tik duos daugiau laiko šiam Seimui padaryti darbus, kurių, tikėtina, nedarys naujasis Seimas…

   • suomis

    Bet dėl to valstybė, tikiuosi nesugrius? ;)

    • Viskas priklauso nuo požiūrio. Mano manymu Valstybė sugrius jei nebus atsižvelgta į rinkėjų valią…

     • romas

      O Jūs žinote, kokia rinkėjų valia? Aš manau, kad daugelio rinkėjų valia buvo neiti į rinkimus, bet kadangi nuvežė ir davė ant alaus, valia laikinai buvo pasikeitusi.

     • suomis

      Bus galima sudalyvauti ir dar vienuose rinkimuose. Tikiuosi gąsdintis nebūtina?

     • Trakimas

      Kokią teisę kažkas turi skelbti rinkimus negaliojančius tose apygardose,kur rinkimų pažeidimų-nerasta?:)Koks pagrindas?Jau net nekalbant apie teisinį?:)Viskas įvyko teisėtai ir pagal įstatymus,o veiksmai vis viena įvertinti kaip nusikaltimas ar neveiksnumas?:))Kažkokia komedija vyksta Lietuvoj:)Pažėsim ar KT šitą komediją-įteisins.Ir ar kas nors kreipsis į ES institucijas?:)Gal vis tik sveiko proto Lietuvoj yra daugiau,nei manoma dabartinių valdančių sluoksniuose?:)

     • Gylys

      Suomi, o pats tikras, kad tuo atveju kiti rinkimai tikrai vyks demokratiškai ? Juk šiuo savo planu blondinė su koncervais tik tikrina Demokratijos stiprumą – pajutę, kad gali ją paminti kada panorėję, kaip jiems patogiau pagal situaciją, tikrai nesustos. Kaip sakoma „kartą paragavęs negali sustoti“. Kitiems rinkimams bus atsakančiai pasiruošta ir užsitikrinta pergalė jau valdančiųjų koncerv-komunistų klastojimais (bus nuspresta žaidimais į Demokratiją nerizikuoti). Tik išaiškinti jų nepavyks, nes ir VRK ir prokūrorai ir visos jėgos struktūros bus valdančiųjų įtakoje.
      Ir tapsime mažu Putino Rusijos modeliu. Viena valdža – viena tiesa.

     • suomis

      O jūs įsitikinęs Gylį, kad per kitus rinkimus, konservatoriams nebus riesta? Aš neįsitikinęs. Konservams visiškai nereikalingi pakartotiniai rinkimai. Palyginus, konservai labai gerai pasirodė per šiuos rinkimus. Kam jiems rizikuoti. Čia, tokiam glušui, Gražuliui vaidenasi konservatorių sąmokslas.

     • GIGA

      Suomi,kur konservatorių sąmokslas? Jei tame,kad Seimo rinkimus gal būt pripažins negaliojančiais,tai BE ABEJO,101 procentu,kad glušas teisus:)

     • Gylys

      Suomi, jus ka – aklas ir kurcias ? grybauskaite atviru tekstu jau teigia kad dejo ji skersa ant rinkeju valios ir Konstitucijos, o jus dar tikites demokratisku kitu rinkimu ? Per juos konservatoriams tikrai riesta nebus nes juos dabar proteguoja pati Daukanto aikstes blondine. Sekanciu rinkimu rezultatais bus paskelbti tokie kokius lieps paskelbti si lukasenkos ir burokeviciaus pasekeja…
      Juk turbut ir pats sutiksite, kad suklastot rinkeju valia per rinkimus turint savo diktatiskam pavaldume ir jegos strukturas ir teisejus ir VRK yra juoku darbas palyginus su tuo, kaip dabar drastiskai atvirai ignoruojant rinkeju isreiksta valia. Bet grybauskaite tam ryzosi, tad jau pries rinkeju valios korekcijas „kaip teisingiau“ per sekancius rinkimus tikrai nesustos… Juolab, kad rinkeju valiai koardinaliai nepasikeitus paaisketu kad gribauskaite buvo neteisi kvestionuodama buvusiu rinkimu rezultatus, o to tai jau grybauskaite niekaip nedaleis… juolab planuoja „issirknkti“ ir antrai kadencijai…
      Atsimerkite ir ivertinkite situacija blaiviai – tai jau fasizmas ir toji blondine nusipelno apkaltos… Belieka tiketis, kad Butkeviciud neisskys ir dar bandys tam pasipriesinti…

      P.s. civilizuotoje valstybeje zmones kovai su tokiu fasizmu jau eitu i gatves…

     • dzyvai

      Gyly, nuo kada siekis, kad rinkimai būtų teisėti, yra fašizmas? Kuo kitus tepate, pažiūrėkit ar pats neišsitepęs. Atkreipiu dėmesį, kad rinkimų falsifikavimas yra pakeltas iš lengvų nusikaltimų kategorijos, taigi teisėsauga pakartotinių rinkimų atveju galės užsiiminėti realiu papirkėjų ir falsifikuotojų gaudymu, o ne tik pareiškimų skaičiavimu. Na, o jeigu Jūs apie visus Lietuvoje teisėsaugoje ir jėgos struktūrose dirbančius žmones galvojate kad jie yra tik Grybauskaitės valios vykdytojai… Atkreipčiau dėmesį, kad kituose žmonėse dažniausiai pamatomos tos savybės, kurias turi pats.

     • suomis

      Gerbiamas Gylį. Pagal jūsų logiką, ar ne paprasčiau būtų buvę Prezidentei, Vaigauskui „kiaušus tarp durų suspausti“ ir išsireikalauti rezultato? Tam ji svertų manau turėtų. ;) Tuomet nebereikėtų maltis, kaip dabar. Bet, kadangi ji to nepadarė, tai kaltinti ją valdžios uzurpavimu – nekorektiška. Pasižiūrėkite į kaimyninę šalį, kurioje nebūtų cackinamasi panašioje situacijoje. Būtų pasakytas ŽODIS ir dideli aplodismentai pereitų į ovacijas.

     • GIGA

      VISADA bet kuriuose rinkimuose,bet kurioje šalyje galima surasti kažkokį tai nesąžiningumo momentą.Ar jų šiuose rinkimuose buvo kažkaip tai išskirtinai daugiau? Be roliko apie balsų pirkimus kalėjimuose – vargei.Sekantis dalykas,kieno rankose visus tuos 4 metus buvo teisėtvarkos struktūros,kodėl jos nedirbo profilaktinio darbo prieš rinkimus? Dabar Kubilius sako – taip mes padarėme klaidų,bet norime,kad rinkimai būtų sąžiningi.Toliau,netgi šiek tiek ciniškai.Ar rinkimų rezultatai buvo kažkokie tai neprognozuoti? Ar prieš metus ar du niekas nematė,kad rinkimus išloš ar prie išlošiančių bus DP ??? Bet niekas nesiskubino perkvalifikuoti kaltinimų,greičiau baigt bylą ir t.t. T.y. gavosi maždaug taip,kaip buvo prognozuota,įvyko kažkokių tai smulkių pažeidimų kaip ir VISADA,kalti dėl jų nsulaikyti,bet planuojama prisisdengus Konstituciją ant visų mūsų eilinį kartą „padėti“

     • GIGA

      Kadangi Vaigauskas kiaušų neturi,tai prispaust ką nors būtų sudėtinga.Suomi,o ko tu žiūri į detales,tu į visumą žiūrėk.Koks skirtumas kokia forma pasiekti tai,ką atvirai skelbei tiek prieš rinkimus,tiek prieš antrą turą.Ką po n metų „bezdėjimo“ diena prieš antrą turą pradėjo daryti PREZIDENTĖS statytinio gen. prokuroro pavaldiniai? Pasakyk,nors vieną argumentą,kodėl to pačio jie negalėjo atlikti mėnesiu anksčiau?

     • suomis

      Mes iš esmės ginčijamės dėl vieno. Kokio masto turi būti pažeidimai, kad rinkimai galėtų būti pripažinti negaliojančiais. Čia panašiai, kaip važiavimui išgėrus. Ar gali būti kažkiek promilių, kad dar nebausti? Ginčijamasi, ar per šiuos rinkimus buvo sunkus girtumo laipsnis, ar nelabai. :)

     • suomis

      KT kaip tik ir atsakys, ar naujasis Seimas test draivą išlaikė ar ne, ar labai apsvaigęs, ar truputuką. ;)

     • Gylys

      Dzyvai, fazizmas siuo atveju yra neabejone rinkimu rezultatais ar siekis uztikrinti ju teisetuma. Fasizmas yra ne nesulaukus oficialiu KT isvadu pareiksti kad rinkeju valia matyti DP vyriausybes sudetyje yra negalima… Ir grasinimai neleisti formuoti vyriausybes partijai gavusiai didziausia rinkeju pasitikejima…
      Beje, kaip patvirtinima tokiems grybauskaites polinkiams prisiminkite ir savo garbinamos TSLKD vienos vadoviu degutienes issakytas mintis visuomenininkams…
      Fasizmas yra kai argumentu tampa ne rinkeju valia ir apsisprendimas, bet tokie pasvarstymai kaip, anot kubiliaus – „kaip atrodys pirmininkaujanti Lietuva igivendinus rinkeju valia patikint valstybes valdyma tame tarpe ir DP“…
      …O kad siandienine teisesauga tapo vieno asmens „politines valios“ irankiu pastebi jau ne tik degutiene – tai akivaizdu visiem blaiviai mastantiem ir izvelgiantiem politinio susidorojimo pozymiu ir tame paciame kaltinimu DP perkvalifikavime rinkimu metu…
      Esu tikras, kad puikiai tai ir pats suprantate, bet siuo atveju fasizmas jums parankus. Bet pagalvokite ar neatsisuks viena diena tai ir pries jus pati ?… Jau minejau, kad as nesu DP gerbejas ir balsavau ne uz juos… Ir ginu dabar ne Kedainiu kniaziu ir jo UAB „darbo partija“, bet pilieciu teise laisvai pasirinkti valstybes valdytojus… As, galbut, su suklydusia per rinkimus, bet – Tauta… O jus jau su „pucistais“ ir ju fasistini valdyma paminant Konstitucija ir jos itvirtintas nuostatas apie laisva pilieciu pasirinkima ir Demokratija.

     • suomis

      Bet tada tuo labiau GIGA, šiuos rinkimus reikėtų pripažinti negaliojančiais. Vadinasi, LAISVŲ rinkimų nebuvo.

     • GIGA

      ir kaip tu manai? kartu su n -tąja vieta užėmusiu Rupulevičium,manai,kad sunkus ir rezultatai būtų visai kitokie,jei ne „papirkinėjimai“ ?

     • suomis

      LAISVĖ nepripažįsta galios žaidimų. Štai čia ir visa bėda.

     • suomis

      GIGA. Manau, kad rezultatai būtų tokie pat. Bet čia esmė ne tame o tame, kad ateinančiuose rinkimuose mes vis labiau degraduosime. O vat tada, žiūrėk, kad nereikėtų melstis tvirtos rankos. Papasakok apie LAISVUS rinkimus kokiam Pskovo srities kaimo mokytojui devyniasdešimt penktųjų metų pradžioje. Nori tokios pat situacijos? Manau nelabai norėtum. Tokioje situacijoje Grybauskaitės „fašizmas“ atrodys kaip dangaus mana.

     • Gylys

      Suomi, pabandyti paimti Vaigauska „uz kiausu“ grybauskaitei gal ir butu paprasciau, bet ji dar nera uzsitikrinusi visu besalygiska paklusnuma diktatore. Ji dar tik siekia tokia patapti. O beto ir Vaigauskas nera koks Gapsio „uz rankos nutvertas vagis“ kaip „trolevicius“ siekiantis dabar issibalinti puldamas DP – Vaigauskas jau nerodo didelio noro toliau eiti savo pareigas, todel gali ir nenoreti leistis „paimamas uz kiausu“… Todel blondinei buvo parankiau „uz kiausu“ bandyti paimti Butkeviciu. Bet, rodos, ir tas nelabai nori leistis… Ir dabar, galimai, blondine eina „va bank“ zinodama kad turi dabartoniu valdanciuju ir savo kiseniniu jegos strukturu parama – ka liudija jos griezti pareiskimai… O ar jus pats tikite tuo, kad ji taip rizikuotu apsijuokti savo pernelyg grieztu tonu KT nepatvirtinus jos pozicijos ?… Manau akivsizdu kad viskas jau suderinta ir sustyguota – galite atsilosti ir patogiai isitaises uzkrimsti „popcorn’-o“ – veikiausiai jus stebite ne 72 val. Konstitucinio teismo nagrinejima, o grybauskaites rezisuota spektakli „runkeliams“ pavadinimu – „demokratiskasis Konstitucinis Teismas nagrineja rinkimu legitymuma“… zinoma su laiminga pabaiga grybauskaitei ir koncervatoriams…

     • GIGA

      1. KAs žino,kad šitie rinkimai buvo kažkaip tai ypatingai kląstojami? Kas tai pagrindžia – skundų skaičius ? Jei taip,tai turint tokį planą iš anksto,jų galima prikurpti visą krūvą
      2. Kiek balsų pirkėjų šiai dienai yra sulaikytų,galų gale išaiškintų,dar geriau paskelbtų visuomenei?
      3. Pagal kokią turimą informaciją KT gali priimti kokius tai sprendimus? Netgi rolikas apie balsų pirkimus kalėjime,neparodo,kad jie buvo pirkti -tartasi buvo,bet gal nesusistarė.Nors asmeniškai aš tokiais rolikais netikiu,jie skirti masėms suaudrint.Koks standartinis pilietis visada sako „yra taip“.Į klausimą,kodėl taip,jis visada atsako -„tai gi per panoramą rodė ar laikraštyje rašė:) “
      4. Ar yra garantijų,kad kiti rinkimai bus sąžiningesni ar rinksim iki tol,kol rezultatas kažką tenkins?
      5. Kas atsakingas už tokius rinkimus? Ar viską nurašys Vaigauskui? O kas valdė valstybę,jėgos struktūras ir t.t.
      6.Ir dar kartą ką jau rašiau.Seniai buvo prognozuota,kad rinkimus išloš arba bent jau jose gerai pasirodys DP.Tai kodėl profilaktiškai nebuvo galima jos teismus užbaigti iki rinkimų? Kas Lietuvoje atsako už prokuratūros ir teismų darbą? Gal tikrai Venckienę reikia į tas pareigas skirti? Ar nenusibodo toks bardakas,žmonės?

     • suomis

      GIGA bet juk tada DP kaip tik neapsimokėjo pirkti balsus, vis vien jie būtų buvę ant arklio. Tada klausimas, kodėl jie šiko patys sau ant galvos? O „šiko“ jie dėl to, kad jų tikislas nėra siekimas valdžios. Jų tikslai yra visai kiti. Aišku visa DP didžiąja dalimi tik ststistai. DP yra tik penki žmonės, kurie žaidžia visai kitą žaidimą. Ir to žaidimo scenarijus yra rašomas visai ne Lietuvoje.

     • dzyvai

      Gyly, rašote ilgus komentarus, gal todėl pasiklystat logikoj. Pamėginsiu sutrumpinti, ką Jūs rašot.

      1. Pasitikite šių rinkimų rezultatais, iš anksto tvirtindami kad kiti rezultatai bus neteisingesni.

      2. Teigiate, kad kvestionuoti rinkimų, kuriuose galėjo būti balsų pirkimas, rezultatus, yra nedemokratiška, o štai nupirkus balsus patekti į seimą yra demokratiška.

      3. Jums „akivaizdu“, kad viskas surežisuota, bet kažkaip tą režisūrą ir galios žaidimus įžvelgiate tik vienoj pusėj.

      Kad norima ar įsivaiduojama priimate už esama byloja ir tai, kad teigiate, jog aš garbinu TS. Kategoriškai atsakau – negarbinu.

      3. Teigiate, kad pakartotiniai rinkimai suabejojus rinkimų rezultatais, yra nedemokratiška, o fašistiška.

      Paskutiniu punktu noriu Jums priminti, kad rinkėjai TS suteikė daugiau mandatų nei DP, taigi jūsų priekaištai, kad DP skriaudžiama nesiūlant jos koalicijoje – nepagrįsti.

      Šiaip jeigu aš būčiau politikas, siekiantis atstovauti tautos interesus, aš bijočiau pakartotinių rinkimų tik tuo atveju, jeigu abejočiau galimybe pakartotinai neteisėtais būdais paveikti rinkėjus.

      Jeigu manote, kad iš pakartotinių rinkimų gali laimėti tik TS ir Prezidentė, prisitaikykite sau savo išsakytą „fašisto“ apibrėžimą, ir tada dar sykį apmąstykite visų kitų partijų šansus.

      Pritariu, berods, suomio, minčiai, kad po pakartotinų seimo rinkimų, jei tokie būtų, prezidentė privalėtų pasitikrinti savo pasitikėjimą išankstiniuose rinkimuose. (Kaip ir išankstinio seimo paleidimo atveju).

      Aš manau, kad iš pakartotinių rinkimų daugiausiai laimės rinkėjas, nes po rinkimų partijos dalinai nusiėmė savo kaukes, ir dabar būtų aiškesnis pasirinkimas.

      P.S. Kilus ginčui tarp seimo, VRK, prezidento dėl Konstitucinių galių klausimo, kreipimasis į KT buvo labai sąvalaikis.
      P.P.S. Seimas yra įstatymdavys. Kad įstatymų trūkumai, leidę DP vilkinti bylą, laiku nepašalinti, už tai atsakingas kiekvienas asmeniškai sėdėjęs seime. Prezidentė savo dalį kaltės turi taip pat.

     • GIGA

      Ukrainoje,vis1 laiką netgi išlošus teismus prieš mokesčių inspekciją,eksportuotojams buvo problematiška susigrąžinti PVM.Tada sekant Anglijos precedentine teise,buvo „padarytas“ vienas teismo procesas,kuris „pasamprotavo“,kad reikia IŠSIAIŠKINTI,ar tas PVM buvo sumokėtas iš vis,toks briedas.Tada prokuratūra,remdamasi tokiu pasamprotavimu,pradėjo stabdyt 100 proc. visus norus susigrąžinti PVM ir kaip precedentinėje teisėje,remdamiesi į vieno kažkokio tai teismo „x“ sprendimą. Kodėl tokia įžanga apie Ukrainą? Todėl,kad Lietuva eina panašiu keliu,žmogelis užtikrintai laimėjęs pirmą vietą Zarasuose nepatenka į Seimą,ok. antrą turą,dėl to,kad jo beviltiškas oponentas,atseit balsus pirko.Kadangi nelabai kam įdomu,kas ten vyksta „Balbieriškyje“,pirmiausiai jis ir „prastumiamas“,o po to prie jo bus prikalbinta visa Lietuva.Oficialiai,tai vadinsis „Lietuvai reikia naujos politinės kokybės,naujos tvarkos,kažkada reikia gi pradėti“.O kodėl nepradėti kiekvienam nuo savęs,nuo savo tiesioginių pareigų ??? LR Prezidentė skiria gen.Prokurorą,reiškiasi ji atsako už prokuratūros darbo kokybę. ir kaip ta kokybė? Ar tik bandoma prokurorus naudot kaip įrankį ??? Čia gaunasi -ok.,man mano kometencijos ribose dirbti nesiseka,tai aš paimituosiu veiklą už savo kompetencijos ribų…

     • dzyvai

      Taip, GIGA, už Prezidentės nesusitvarkymą su prokuratūra, jai yra RIEBUS minusas. Šiuo punktu aš su Jumis sutinku. Na o dėl teismo Ukrainoj? Remiantis Jūsų logika man gaunasi Teismas kaip institucija Lietuvoje daugiau nebereikalingas. Arba aš Jūsų logikos nesuprantu.

     • Gylys

      Dzyvai, jus tycia ar netycia – bet meluojate. As niekur neteigiau, kad abejoti rinkimu teisetumu ar kreiptis del ju i KT yra fasizmas. As tvirtinau, kad isakmiu ultymativiu tonu, ir dar ne nesulaukus KT sprendimo, nurodyneti kurios pilieciu isrinktos partijos gali dalyvauti formuojant vyriausybe, o kurios ne… Taip pat as teigiau, pasikartosiu, kad fasizmas yra grasinti (tegu ir netiesiogiai) pilieciu labiausiai palaikomos partijos vadovui netvirtinti jo premjeru jei jis nepaklus diktatoriskam blondines paliepimui…
      …Ir jau tikrai ne blondines ir juolab ne jusu preoregagyva yra spresti kas gali formuoti vyriausybe, o kas ne – Demokratineje valstybeje tai sprendzia rinkejai per savo isrinktus atstovus. Siuo atveju konservatoriai nors ir gavo mandatu daugiau nei DP, bet sumoje su galimais koalicionieriais ju gavo zymiai maziau uz jiems oponuojancius. Vadinasi rinkeju valios israiska akivaizdi – tai konservatoriai neturi dalyvauti vyriausybeje, o formuoti ja turi, siuo atveju, taip vadinamas „kairysis blokas“ – gaves didesni rinkeju pasitikejima.
      …Toliau… Savo manyma, kad pakartotini rinkimai gali buti nedemokratiski grindziu elementaria logika, kad jei blondine su konservatoriais nesibodi dabar paminti Konstitucijos (dar karta pabreziu, kad turiu galvoje ne abejones rinkimu legitymumu, o ultimatyvius pareiskimus ne nesulaukus KT nutarimo) – vadinasi dabar jau zinodami, kad ir pakartotiniu laisvu rinkimu rezultatai bus identiski (o daugelio politologu nuomuone jie, del suprantamu priezadciu, butu dar labiau palankus DP) – visais imanomais budais, veikiausiai, uzkirs kelia demokratinei pakartotinu rinkimu eigai. Juolab kad savo diktato pavaldume turi ir jegos strukturas ir teisesaugos (ir galimai jau su KT)… Juolab, priminsiu, kad pakartotinu rinkimu pralaimejimo atveju grybauskaite akivaizdziai pasirodytu buvus neteisia ir savo klaidos sekoje sukelus brangiai kainuojancia valstybes valdymo krize. O to prie pat Prezidento rinkimus i antra kadencija pretenduojanciai grybauskaitei tikrai nereikia…
      …Kas link mano prielaidos del sestadieninio Konstitucinio Teismo, galimai, jau surezisuoto ir suderinto grybauskaites paliepimu sprendimo – tai tokios isvados man persasi, kaip jau minejau, girdint ultimatyvu grybauskaites tona del DP. Manau ir jus sutiksite, kad taip ultymatyviai teigti nesant tikrai del KT nutarimo butu kvaila – nes jei KT pripazintu rinkimus teisetais, jokie grybauskaites griezti pateiskimai nesutrukdytu DP buti vyriausybeje. Dar daugiau – po tokio triuskinancio grybauskaites pralaimejimo ir to sekoje jos autoriteto smukimo, ko gero, rastusi imanomas variantas, kad DP teisiami atstovai vuriausybeje uzimtu ir ministru postus… O grybauskaite, mano manymu, nera kvaila. Todel darau isvada kad toks ultimatyvus jos tonas siandiena gali reiksti tik viena – KT nutarima ji jau zino. Juo lab, kad dar vos pries pora dienu, kai Butkevicius buvo pas ja, tokia ultimatyvi ir uztikrinta savo pergale ji dar nebuvo.

     • dzyvai

      Gyly, „įsakmus ultimatyvus tonas“ – fašizmas? O su palaiminga švelnia šypsena suklastoti rinkimai – demokratija? Ir netgi daugiau demokratijos, nei pakartotiniai rinkimai po įstatymų sugriežtinimo? Matau kad mes nesusikalbam. Jūs toliau kartojatės, aš irgi būčiau priverstas kartotis. Jūs tiesiog pervertinat režisūros įtaką. Kažkada partijos jau „režisavo“ Pakso neišrinkimą. O tas gavo iš tautos mandatą ir apsitapšnojo :( Nemanau kad ir Uspaskich režisuodamas savo partijos finansinę veiklą tikėjosi teisiamųjų suole pasėdėti. Čia, kaip katalikas, pridursiu, kad bet kokiu atveju už savo nuopelnus visiems bus ateikėta su saiku, ir tam teisme senaties termino nebus :)

     • Gylys

      Dzyvai, jus arba tikrai nesuprantate arba apsimetate nesuprantanciu mano teiginiu… Dar karta aiskinu – jei grybauskaite nera kvaila (o tikiu kad tokia ir jus ja nelaikote), tai isakmiai ultimatyvus jos tonas siandiena gali reiksti tik viena – grybauskaite jau uzsitikrino palanku sau KT nutarima. O tai jau, gerbiamais, ir yra pats tikriausias fasizmas – teisesauga su paciu KT tampa viena asmeni aptarnaujancia institucija… Jeigu tai jums normalu ir priimtina – tuomet taip – mudu tikrai nesisisnekesime.
      …Ir as kaip „nelabai katalikas“ nesiruosiu uzsimerkti ir vadovautis viltimi, kad „vistiek ne vienas nusidejelis neisvengs auksciausiojo teismo“, nes nesu tikras, kad taip tikrai bus ir guostis tuo negaliu…
      …Todel pasilieku prie savo nuomones – tai kas dabar vyksta, galimai yra antiKonstituciska ir nusipelno ivertinimo jau siandiena – nelaukiant biblijinese pasakose apdainuotu teismu…

     • GIGA

      Dzyvai,mano logika tokia,kad teismai negali būt įrankiu politikų kovoje tarpusavyje ar impotencijos įteisnime kaip Ukrainos pvz.Džiaugiuosi,kad bent nuomonė sutapo ir abu dedam „riebų minusą“ dėl Prezidentės kompetencijos darbe su prokuratūra,o ar ne čia kaip sakoma kyšo „ausys“?

     • GIGA

      Dzyvai,o iš kur Jūs ištraukėte,kad rinkimai sukląstoti (net palaimingą šypseną praleisim) ? Dėl to,kad kažkas pasakė ar “ Panorama “ parodė ? Nu kažkas norėjo,pasakė,kad jie buvo kląstojami.KT sprendimas dėl Ząrasų precedentas ne eilinis,nes atityje visada pralošęs,gali bėgt pirkt „kaukolinės bambalių“ ir visada atsiras šio tauraus gėrimo mėgėjų,kurie paliūdys,kad Jūsų konkurentas rinkimuose bandė pirkt balsus

     • dzyvai

      Gyly, sakote: „Todel pasilieku prie savo nuomones – tai kas dabar vyksta, galimai yra antiKonstituciska ir nusipelno ivertinimo jau siandiena“.

      Štai dėl tos priežasties jei KT pasakys, kad buvo esminiai pažeidimai, ir Seimas nuspręs renkti pakartotinius rinkimus, tai bus demokratiška ir konstituciška. O Jūs šioje diskusijoje įrodinėjote, kad teismai teisingo įvertinimo duoti nebegali, taigi aš Jus guodžiu, kad paskutiniam teisme „režisūra“ neprasmuks.

      GIGA, čia mano nuomonė priešinga. Politikai privalo kreiptis į teismus ir reikalauti sprendimo, jei mato įstatymų pažeidimus, o ne po kilimu laikyti kompromatą ir užsiiminėti šantažo politika. „Palaiminga šypsena suklastoti“ priešpastačiau „režisūrai“. Kad ir koks būtų KT sprendimas (ar sutaps su mano nuomone ar ne), aš jį gerbsiu, ir taip aš suprantu demokratiją. Šiuo atveju, tikiuosi, kad valdžių atskyrimas suveiks ir duos maksimalų efektą koks yra įmanomas šioje situacijoje (Grybauskaitės ir Uspaskicho „ginče“). Mano nuomone, tai būtina demokratijos raidai Lietuvoje.

  • Mauras

   Įteisinta? Juokaujate. Tiesiog realias bausmes reikia pradėt taikyt. Nors DG sugriežtinimai už balsų pirkimą sakyčiau gan simboliniai, kol ko nors nepasodins, situacijos nepakeis.

   • suomis

    O kas taikys?

    • Mauras

     Maciulevičius jau pasirodė ir „aktyviai bendradarbiauja“ su prokurorais. Jei įrodymai yra, tuoj pamatysite.

   • romas

    Iki šiol tai buvo lengvas nusikaltimas. Matyt nesunkesnis už šlapinimąsi viešoje vietoje.

    • Populi

     O gal tai nėra joks nusikaltimas?
     Nes nėra laikomasi partijų lygiateisiškumo rinkimų kampanijoje (ypač čia pasižymėjo lyderių forumas, kuris išskyrė tik tam tikras partijas – jas kvietė, kuo reklamavo, ko pasekoje jos ir buvo išrinktos), rinkėjų viliojimas yra leidžiamas (kas gauna pinigų iš valdžios, tas reklamomis vilioja už juos, kas negauna, tas savęs nepristato, nėra žinomas, todėl ir balsų negauna), todėl visi sukasi kaip išmano.

     • romas

      Nusikaltimas – rinkimų dieną negalima daryti poveikio rinkėjo pasirinkimui. Tačiau kas yra nusikaltimas, susitarimo reikalas. Sutarus bet kurią dabar nelegalią veiklą galima legalizuoti.

     • GIGA

      de jure ne nusikaltimas keletą valandų prieš rinkimų dieną,perkvalifikuoti kaltinimus.Lygiai taip pat ne nusikaltimas kviest žmones į referendumą referendumo dieną -gi nesakoma kaip ten balsuot ir atėjusiems dalinti alų ir skalbimo miltelius…

     • dzyvai

      de jure ne nusikaltimas vilkinti bylą iki rinkimų tokiu būdu kaip tai darė DP. Paplojam katučių.

     • GIGA

      Plojėjau,netiku,kad esi bukas? Vilkinti galima tik susitarus su teisėjais ir prokurorais,kitokiu atveju teismas jau seniai galėjo priimt sprendimą ne kviest visų liūdytojų,o prokuratūra perkvalifikuot kaltinimus. Kas LT skiria gen.prokurorą ir teismus? Apie ką mes čia -ar geriau kitą kartą pavaidinti durnelį?

     • Populi

      Romai,
      kaip tik tai ir turėjau omenyje – JAV, pvz., leidžiama agituoti net einant į balsavimo kabiną, nes ten yra pasirinkta tvarka, kad agituoti, t.y. vilioti = papirkti ir pan. galima, nes vis tiek niekas negali garantuoti kaip tas rinkėjas subalsuos.
      Jei mes norime tvarkos, tai derėtų neleisti iš viso jokių kitų, išskyrus Rinkiminės komisijos, vykdomų partijų pristatymų, kad visi kampanijoje būtų lygūs, taipogi atimant bet kokius pinigus, tuo labiau iš biudžeto, kad lemtų ne prisistatymų skaičius, kuo tiesiog įkalama, kad tie ar tie yra geresni, o tik uždavinių, iškilusių valstybei, sprendimo būdai – kas pristato geresnį, tas ir renkamas.
      Va,tada jei kas išdrįstų daryti bet kokius judesius, nes rinkiminė kampanija būtų leidžiama tik Rinkiminei komisijai, turėtų būti liaudies, policijos, įvairių tarnybų moment suriečiamas į ožio ragą, pašalinant iš rinkimų, pasodinant ir pan.

     • romas

      GIGA, dažniausiai man nesinori moralizuoti, bet šį kartą nesusilaikysiu.
      Kai kaltinamieji Darbo partijos byloje naudojasi jau daug metų įvairiomis legaliomis teisinėmis priemonėmis vilkinti teismo procesą – nieko tokio, bet kai nenaudingų DP teisėtų veiksmų imasi Prezidentė – jau blogai. Reiktų matyti ryšį: jei DP būtų geranoriškai išsprendusi savo problemas, nebūtų ir šiandieninių pasekmių. Vien pats mėginimas išsisukti turėtų šitą partiją pasiųsti į politikos paraštes. Stebiuosi daugybės viešų kalbėtojų moraline pozicija. Esame visiškai puolę, mano supratimu.

     • GIGA

      Romai,taip pat ir dzyvai,nu nebūkit Jūs naivūs – tegul Jūs,Jūsų artimieji,kaimynai ir t.t. pabando taip ištempti bylą,visom legaliom teisinėm priemonėm – vargiai ar pavyks.Neskalambinkit nesąmonių,o atsakykit,kodėl šios bylos tyrimo esminiai pokyčiai įvyko tik rinkimams prasidėjus,tiksliau parijai laimėjus pirmą turą ?Gal aš ką praleidau,gal per tą laiką pasikeitė prokuroras,gal kokie šiaip esminiai,nauji faktai atsirado ? APie ką čia svaigstat -čia vyksta Pakso istorija NR 2,o anot pasakėčių meistro Krylovo „delo nado dat ZAKONNI vid i tolk“

     • dzyvai

      romai, pritariu šioms Jūsų mintims. GIGA, dar sykį perskaitykit, ką parašė romas. Jūs gi ne naivus? Ir kaip ne naivus turėtumėte pasidomėti, kiek bylų Lietuvoje baigėsi tiesiog termino pasibaigimu. Yra patikimesnių šaltinių šiuo klausimu, nei mano artimieji ir kaimynai. Galiu Jus nuvilti, jie neturėjo asmeninės patirties su teismais, taigi geriausiu atveju dalintųsi fantazijų vaisiais. Kaip, spėju, taip dabar darote Jūs.

     • GIGA

      Dzyvai,tos bylos Lietuvoje termino pasibaigimu baigėsi dėl to,kad jų niekas neįtakojo ? Niekas nesitarė su teisėjais ir prokurorais,kad jos taip baigtųsi ? Taip ,niekas dėl to nebuvo pagautas,bet,matyt,Jūs niekada nesibylinėjot…

     • Populi

      Giga, pritariu ir netgi manau, kad jei net niekas nedarytų jokių neleistinų veiksmų, tai ir tai tiesą pasiekti teisme yra sunku dėl proceso rungtyniškumo, kas reiškia, jog rungiamasi kas ką apipipy, o tiesa kažin ar kam rūpi, nes teismų sprendimų netikrina jokia priežiūros institucija.

     • Jonas III

      Romai ir dzyvai, kol nusikaltėliai o ne teismai bus kalti dėl bylų vilkinimo (o dabar kaip ir pagrindinis viktorėliui kaltinimas – bylos vilkinimas), tai jokių teigiamų pokyčių teisėtvarkoje tikėtis nereikia.

  • Izbliondimas

   suomi,
   tai tada gal visus rinkimus reikia skelbti negalionačiais, kurie vyko visus 22 metus.
   Juk buvo ir baisesnių, ta prasme, periodų, kai pačios rinkimų apylinkės buvo visiškai nepatikimos (o apie tuos papirkimus tai čia grynos juk pasakos, – visuomet einu į rinkimus, minios žmonių eina… o kiek tų bomžų kiekvienoje apygardoje yra… ašaros).
   Tiesiog TS… kas ne aklas mato. Šlykšti pokario bolševikinė partija patapo.
   O dėl DP, – na nereikia juokinti. Tiek metų buvo… na Lietuva, asilų rojus ir tiek. Na, žinoma, ir vagių…

   • suomis

    Nebūtinai. Kyla žmonių sąmoningumas, emansipuojasi žmonės, kokybiniai reikalavimai didėja. Juk jūs taip pat su bričkute nevažinėjate, persėdote į kokį Range Rover’į. Čia ta situacija, kai kyla standartai, nebent norite gyventi mažiau civilizuotoje bendruomenėje. ;)

   • romas

    Būt buvę neblogai valstybę pradėti švariai, bet mūsų polinkis į nuolatinius kompromisus neleido to padaryti. Reikėjo liustracijos, nebuvo galima įleisti į nepriklausomą valstybę sistemos, kai galima kažką nuveikti dėką ryšių, pažinčių ir „po blatu“.

    • suomis

     Jūs teisus romai. Susmirdę komunistai ir sušiko šitą šalį. Estai tuos valkatas į vietą padėjo ir ten viskas nuėjo kita vaga. Lietuva patapo mažaja Rusija.

     • Gylys

      Suomi, o jūs pagal ką skiriate komunistą nuo nekomunisto ? pagal partinio bilieto turėjimą ? :)… Tai leiskite jums atskleisti naujieną – tai ne klubas, kurio nariu galima tapti įsigijus abonimentą. Tai ideologija. Ir būtent tokia kokios jau dvidešimt metų laikosi TSLKD – „kas ne su mumis ž tas prieš mus“, „Pilieti būk budrus – priešas nesnaudžia“, „kovai su priešu tinkamos visos priemonės“ ir t.t.
      Ir jūs, gerbiamas suomi, dabar su tais komunistais. Nes būtent komunistai (ir kiti fašistai) nepripažįsta piliečių teisės į Demokratiją ir linkę manyti, kad jų klanelis geriau žino ko piliečiams reikia ir kaip jie privalo gyventi.
      Bet net jei ir laikytume, kad komunistą išduoda ne jo išpažįstama ideologija, o turimas partinis bilietas – tai leiskite jums priminti, gerbiamas Suomi, kad grybauskaitė tokį bilietą turėjo. Dar daugiau – kai visi tiek, kuriuos jus dabar vadinate „susmirdusiais komunistais“, atsiskyrė nuo sovietų KP ir stojo į LR Nepriklausomybės pusę – panelė grybauskaite (jau po Nepriklausomybės paskelbimo) pasiliko su LR išdaviku burokevičium… kol galiausiai susiprato, kad burokevičiaus korta mušta ir būti jo bendražyge jau neperspektyvu…
      Taip kad, gerbiamas Suomi ? – sveikinu jūs susiradus vietą komunistus palaikančiųjų pusėje… ar visdėlto susiprasite kiek pasiklydęs ?

     • suomis

      Aš juk ir pats buvau komjaunuolis. ;) Kaip sakoma: – Pažink priešą iš vidaus. Kiek žinoma, tai patys didžiausi demokratai gyvena anapus spygliuotos tvoros. Jūs norėtumėt FUNDAMENTALIOS demokratijos?

     • Gylys

      Suomi, ir aš buvau komjaunuoliu… Bet skirtumas tarp manes ir grybauskaitės tas, kad skelbiant Nepriklausomybę aš stovėjau Nepriklausomos Lietuvos pusėje, o grybauskaitė – LTSR su burokevičininkais ir pučistais… Skirtumą įžvelgiate ?
      Ir dabar aš vėl stoviu už Demokratiją, o jūs jau (ar vėl ?) už pučistus… Ir Demokratija nėra „fundamentali arba ne“ – ji arba yra, arba jos nėra (o tik imituojama geriausiu atveju)

     • suomis

      Gylį. Sutikti su jūsų teiginiu galiu. Ir sutinku. Bet ar jūs norėtumėt tokios demokratijos kaip JAV? Tarkim.

     • Gylys

      Suomi, aš už Demokratiją… Aš už tai, kad mudu kartu nuspręstume kaip mes turim gyventi, o ne aš vienas (tarkim manydamas, kad jūs galite būti nepakankamai protingas tą spręsti)… Ir tegu mes, mano supratimu, gyvensime blogiau jei gyvensime taip kaip jūsų dauguma (tarkim su Romu) nuspręs, bet – aš už laisvą daugumos sprendimą. Nes žinosiu, kad per sekančius rinkimus turėsim galimybę nsupręsti ir kitaip.

     • suomis

      Puiku. Aš taip pat už LAISVĘ. O kaip jums laisvė KOLUMBIJOJE, MEKSIKOJE, HAITIJE ar PANAMOJE? Arba Laisvė SanPaulo varguolių kvartaluose?

     • Gylys

      Dar nepaminėjote Baltarusijos prie šio sąrašo. Mano žiniom, jūsų paminėtas šalis kaip tik ir valdo klanai vadovaujami tokių alia „grybauskaičių“. Nei laisve nei Demokratija ten nekvepia. Piliečių pasirinkimo teisė, geriausiu atveju, ten tik imituojama. Norite tokios „laisvės“ ?

     • suomis

      Deja, bet BALTARUSIJA ne iš to sąrašo. Šioje vietoje turiu jus nuliūdinti. Senos žinios pas jus, beje įtakotos komunistinės propagandos. KUBA galėtų priklausyti kitam sąrašui, kuriam priklauso BALTARUSIJA.

     • Mauras

      Gylys suplaka ideologiją, taktiką ir principus, kurie savaime neįtakoja nieko (tai kaip veikia yra naujai susikūrusių partijų problema) su puikias startines pozicijas turėjusia interesų grupe, siekiančia išlikt valdžioje. 1992 m. rinkimai po to kai inteligentų Seimas atsisakė įgaliojimų, buvo tas slydimas atgal. Liustracija būtų leidusi sutvirtėt kitoms politinėms jėgoms.

     • Vidas

      Maurui.
      Nemanote, kad tie „inteligentai“ tiesiog neturėjo nei žinių, nei supratimo kaip valdyti šalį?
      Dėl ko ir nesugebėjo išlaikyti valdžios dėl jų laike visiškai pašlijusios šalies ekonomikos.

    • romas

     Gylys, esate komunistas, nes TS-LKD yra prieš Jus, todėl ne su Jumis :)

     • Gylys

      va Jūs Romai ir esate komunistas… Ir ne todėl, kad garbinate komunistuojančią TSLKD, o todėl, kad išpažįstate komunistinę ideologiją – kas ne su TSLKD, tas „liaudies priešas“ ir „rusų agentas“ ( arba kaip sakydavo jūsų įdėjiniai rusų tautybės komunarai – „trockistas-opurtunistas“)

     • romas

      Pagal tamstos, Gyly, apibrėžimą visi žmonės yra komunistai, išskyrus idiotus.

     • Gylys

      sunku ginčytis su tokiu komunistu kaip tamsta Romai, kuris mato tik balta, arba juoda… Pradžiai pabandykite įsivaizduoti, kad jei žmogus prieš jūsų TSLKD, tai dar nebūtinai reiškia, kad jis rusų šnipas – jis gali būti tiesiog, pavyzdžiui, liberalas…socialdemokratas ir t.t. ir t.t….arba, galu gale, tiesiog labiau protaujantis :)

     • dzyvai

      romas teisus – pagal jūsų apibrėžimą jūs pats komunistas :) Vienok Jūsų aprašytoms savybėms apibūdinti yra kitokie terminai.

 • romas

  KT išaiškins taip, kaip apie rinkimus sako Konstitucija, o sprendimus priima politikai. Jie ir turės būti išmintingi. Nors aš nežinau, ar yra kokie nors kriterijai išminčiai pamatuoti šioje situacijoje. Pasakykit, koks mūsų tikslas, tada ir galima bus spręsti apie klaidas ir sprendimų išmintingumą tikslams pasiekti.

 • Mauras

  Svarbūs žodžiai „prezumpcija“ ir „esminis“. Ir inter alia, žinoma… Visgi tikiu sveiku protu, kad sprendimas neįvels visų į politinę ir tuo pačiu visokeriopą kitokią krizę. Tomo įrašas įdomus, ačiū AR.

 • J

  Yra dar viena pirmojo KT išaiškinimo interpretacija. Kadangi kilo problema, kad negalima nustatyti, katras iš kandidatų užėmė antrą vietą, o papirkimo faktai – tik vieno kandidatų nenaudai, teoriškai gal įmanoma „išbrokuoti“ tik už tą vieną kandidatą balsavusiųjų balsus (2921 balsas). Tik reiktų gerai galvą pasukt, norint tokį pasirinkimą tinkamai argumentuoti.

 • praeinant

  Manyčiau, kad šioje jovalinėje situacijoje teisingas sprendimas (bet jis visai fantastinis) būtų gal tik toks –
  skelbiami nauji rinkimai po kurių iškart atsistatydina iš politikos suvisai: prezidentė, visi esami vyriausybės nariai ir seimo viršūnė.
  Nes čia vieni kalčiausi dėl jovalo rinkimuose (prasta jų priežiūra), kiti už jovalą po ir prieš rinkimus…

  • suomis

   Racijos jūsų pasakyme yra. Aš labiausiai kaltinčiau vidaus reikalų ministrą, teisingumo ministrą ir policijos generalinį komisarą.

  • Trakimas

   „Jovalą“ sukūrė konkretūs piliečiai-panelė Grybauskaitė,laikinai einanti Lietuvos Respublikos prezidentės pareigas ir daugybę kartų pažeidusi Lietuvos Konstituciją,bei TS-LKD člienas ponas Kubilius-taip pat daugybę kartų pažeidęs Lietuvos Konstituciją.Toliau aš vadovausiuosi Lietuvos Konstitucija ir jokių veiksmų,kurių imsis šitie aukščiau minėti piliečiai-nelaikysiu teisėtais ir atitinkančiai Lietuvos Respublikos Konstituciją.Aš dalyvavau rinkimuose ir laikau rinkimų rezultatus legytymiais.:)Priešinsiuosi bet kokiems šitų piliečių veiksmams,trukdantiems įvykdyti piliečių valią ,pareikštą per rinkimus.Pasilieku teisę priešintis ir ginklu,kad užtikrinčiau Lietuvos respublikos laisvę ir demokratinę santvarką,kuri yra įtvirtinta Lietuvos Respublikos Konstitucijoje.

   • suomis

    Tau Trakimai, kaip senam mentiarai, tikrai mieliau buvo prie komunistų. Ginklą pats tikrai paimtum.
    :DDDDDDDDDDDDDDD

    • Trakimas

     Niekada neturėjau jokių reikalų su jokiom partijom ar -juolab-jų jėgos struktūrom:)Nesuprantu,ką TS-LKD gauja pamatė burakevičiaus-jedinstvos partijos člienėje panelėje Grybauskaitėje?Sukalbamumą?:)Visa tai atsirūgs TS-LKD su kaupu:)Tiesiog nesuprantu jūsų tikslo.Jūs silpnapročiai ar išsigimę?:)Nebus taip,kaip savo skystose smegeninėse „suprojektavot“.Istorija visuomet tokiems „gudručiams“ padaro nepaprastai griežtą egzaminą…

     • romas

      Trakimai, silpnapročiai būtini savęs įtvirtinimui. Jums tiesiog pasisekė būti kiek protingesniu, todėl dėkavokit Dievui arba Likimui. Žodžiu, nepasitenkinimo neužskaitau :)

     • suomis

      Atsakimas priimtas. Čia Savanorio Nr.1 reikia klausti, ką jis pamatė Burokevičiaus partijos bičiulėje. Aš numanau ką jis pamatė. Daug maž man aišku kas ir kaip. Galite nusiraminti. Prezidentei apkalta negresia. ;)Ir grėsti negali.
      :DDDDDDD

     • Trakimas

      Ak,romai:)Aš esu patenkintas viskuom.Aš tiesiog provokuoju ir tyrinėju Tamsta ir Tamstos draugus bei kolegas:)))Tiesiog testuoju savo teksto efektą:)))Labanakt ,kolkas.Viskas bus zajabys:)

 • stellar penny bun

  Lygtai viskas ir teisinga. Tačiau iškyla dilema ar galima vienodai vertinti balsą rinkėjo, kuris imasi kokio nors verslo ir nemoka algų vokeliuse, didžiuojasi savo šalimi ir mano, kad kiekvienas yra savo sėkmės kalvis, ir rinkėjo, kuris gyvena iš pašalpos ir mano, kad dėl jo nesėkmių yra kalti visi aplinkiniai, bet ne jis pats, o ryte pabudęs dar apspardo savo šunėką ir per rinkimus tampa alfonsu… Darbo partija ir jos lyderis jau ne vienerius metus vaikščiojo peilio ašmenimis. Diagnozė: prapjautos venos, reikalinga skubi chirurginė operacija.

 • gato

  Deja, manau, kad KT paskelbs rinkimus galiojančiais,pasirinks paprastesnį ėjimą. Neabejoju, kad dalis rinkėjų samoningai pasirinko DP, tačiau tokia masė pažeidimų tikrai verčia abejoti rinkimų rezultatų validumu.
  Viena iš konspiracinių teorijų yra, kad Grybauskaitė specialiai užsakė KT svarstymą, kad patvirtintų, kad viskas čia OK ir galutinai palaimintų jai priimtiną sąjungą. O visos jos pasipiktinimo kalbos tik priedanga. Klausimas kiek tokia teorija tikėtina.

  • suomis

   Įsivaizduok, Nekrošius su Kūriu veikia Pakso naudai.
   Apsaugok Viešpatie. :DDDDDDDDD

  • Gylys

   tokia teorija, Gato, tikėtina mažai… stebint grybauskaitės didybės maniją ir pastovų honoro demonstravimą – jai tai būtų KT smūgis mazgote per snūkį, užuot, jei nesikreipusi į KT, atrodytų pati priėmusi nors ir nelabai patinkantį, bet – SAVO sprendimą. Vėlgi, turint omeny tą grybauskaitės honorą, labai tikėtina, kad ji taip apsidergti nerizikuotu – galimai yra racijos tame, kad KT paramą ji jau išanksto užsitikrino, o mes šeštadienį stebėsime tik „Demokratijos“ imitacijos spektaklį…

 • jeigu:
  1) VRK nebūtų blokavusi pažeidimų tyrimų iki rinkimų;
  2) VRK nebūtų ignoravusi pažeidimų rinkimų metu;
  3) su svarstomomis partijomis susiję VRK nariai nusišalintų balsavimų metu;
  4) VRK būtų išnagrinėjusi visų 500+ policijos registruotų pažeidimų įtaką daugiamandatei apygardai
  … tada galėčiau sutikti.

  Dabar neturiu pagrindo sutikti ir manau, kad naikinimas yra vienintelis sprendimas, leidžiantis demokratiniu ir teisiniu keliu įvertinti sisteminių pažeidimų įtaką rinkimų rezultatams.

  • Auksinis kardas

   Nu. O sekantis kartas tai jau bus idealus, pažeidimų gimdyti jau bus neįmanoma, reiklumas rezultato idealumui nebus precedentu kartojamas kiekvieno balsų skaičiavimo rezultatais nepatenkintojo, ir pačių nepatenkintųjų jau nebebus, jei dabartiniai nepatenkintieji pagaliau pasitenkins, forsuotai naikindami nepatikusius rezultatus.

   Sakyčiau, reikėtų atkreipti dėmesį į svarbiausius dalykus: kad formuojamu precedentu balsavimo (o kodėl neprigriebus ir referendumo, išties, kas įrodė, kad ten viskas švaru?) rezultatai ne tik šiandien, bet ir rytoj stovės ant vištelės kojelės. T.y. visiškai teisingai tekste pastebima, kad kėsinamasi į principines santvarkos nuostatas ir galimybes apturėti nešališkus rezultatus balsų skaičiavimui pasibaigus. Šiuo metu negaliojimas vyniojamas nuo paskirų suskaičiuotų pažeidimų į visa ką užpildančią begalybę. Tai absurdiška, nes pažeidimai – neatsiejama praeities ir ateities tikrovės dalis, ir su jais kovoti dera tik ten, kur jie yra, apsibrėžiant ryškias ribas, o ne jas plečiant kol bet kokios ribos baigsis.

   Čia derėtų prisiminti ir tai, kad tvarkos balsavime užtikrinimas buvo, yra, ir bus visuotinai privalomas, nenutrūkstamas tiek, kiek pasirinkimo, balsavimo procedūros vyksta: nors mums primetama logika, kad „nutiko kažkas baisaus“, bet valstybiniai tvarkos institutai turėjo visas numatytas galimybes reaguoti į pažeidimus, reagavo deleguotos ir prisiimtos kompetencijos ribose, o jeigu nereagavo konkrečiais atvejais – atsiprašome, kalti ne dauguma rinkėjų jau tvarkingai pateikusių balsus, bet atskirų atvejų atskiri veikėjai ir galbūt pareigūnai. Visi atvejai turi būti inventorizuoti, apibraukti balta kreida ir įvertinti. Ten, kur įrodomas nesąžiningos įtakos lemtingumas rezultatui (įrodoma kritiškai lemtinga defekto apimtis!), tik ten ir tik atitinkama apimtimi galima kalbėti apie atitinkamai apibrėžtą negaliojimą.

   Pagaliau, pavojingas svaigulys yra kompetencijų painiavoje: Konstitucinis Teismas NĖRA visokeriopai svarbesnė institucija už VRK. Yra ir privalo būti kompetencijų pasidalinimas, kur VRK, o ne KT argumentuoja ir tvirtina arba neigia išreikštus balsavimų rezultatus, rinkėjų valią. Taip pat VRK ne tik apgailestauja, bet ir atsako už trūkumus procedūrų vykdyme. Jokiu būdu netinka pasiduoti tai provokacijai, kad KT gali perimti bet kokios valstybės institucijos kompetenciją. Net jei kai kuriems aktyvistams valstybėje ar pačiam KT atrodo (ar paranku vaizduoti) kitaip, KT diskretiškumas privalo būti užtikrinamas visuomenės bei šviesuomenės, pirmiausiai jos teisiškai išprususios dalies. Kaip matome iš šio įrašo, panašu, kad besiklostantys precedentai prasilenkia su kertinėmis teisiškai tvarios santvarkos prezumpcijų nuostatomis, kas pelnytai įvardinama taisytina klaida. Tikrai ne metas tylint visa tai stebėti.

   • Mauras

    +
    tačiau dėl Jokiu būdu netinka pasiduoti tai provokacijai, kad KT gali perimti bet kokios valstybės institucijos kompetenciją – KT turi kompetenciją vertinti rinkimų proceso atitikimą Konstitucijoje įtvirtintoms nuostatoms. Kitaip DG kreipimasis būtų niekinis. Ir jei konjunktūra ir teisinė kazuistika laimės prieš sveiką protą, gausim politinę krizę su visom pasekmėm, kaip ir bet kokioj kitoj sumaišty bet kurioje valstybėje, tiek socialiniam kapitalui, tiek ekonomikai.

  • EU

   Būtent taip ir ne kitaip. Liutaurai, gerbiu už argumentuotą nuomonę.

  • Gylys

   na jau kam kam, bet tam snargliui Troleviviui tai reiktu tik tyleti ir atgailauti prisisikus iki ausu, o ne kritikuoti VRK

  • Liutaurai, o kokią įtaką rinkimų rezultatams padarė mažesnis komisijų narių skaičius, didesnis darbo krūvis, mažesni atlyginimai? Kodėl nenagrinėji šio aspekto? Nejaugi naiviai manai, kad tai nepadarė jokios įtakos?

   • Simai, tiesioginę neigiamą. Tačiau jeigu VRK nespėja/negali/.., tai reikėjo neprisiimti tokios naštos ir nesutikti su preliminariu biudžetu (ką, beje, svarstant liepos mėnesį, ir siūliau VRK posėdyje).

    • suomis

     Kad ir kaip piktą dėl to jūsų poelgio, bet jūsų šie argumentai turi racijos.

   • Viestartas

    Nemanote, kad jums, po jūsų „klaidų“, derėtų patylėti, nemoralizuojant kitų?

    • Viestartai, kokių klaidų? Kalbat apie nepagrįstus oponentų kaltinimus, kuriuos visos institucijos iš eilės atmetinėja?

     • Liutaurai, bet gi Jūs viešai deklaravote, kad per praėjusius rinkimus rinkote TS-LKD, o šiais metais liberalų sąjūdį… Na, ar negali būti, kad ir Jūs turite savo interesą? Gal Jums vertėtų viešai deklaruoti kokiose dar viešųjų ryšių akcijose viešai dalyvavote? Juk realiai daug dešiniųjų pažiūrų žurnalistų ir viešųjų ryšių specialistų šiais metais entuziastingai įsitraukė į rinkiminę kampaniją ne tik už pinigus (beje, toje vietoje matote tik vienos pusės pažeidimus…), bet ir iš idėjos. Kai kurie to ir neslėpė, bet jie laviravo ant etikos ribų (kai kurie ir peržengė – dėl idėjos kai kurie yra pasiryžę paaukoti kaip niekada trapią Lietuvos demokratiją)…

      Ką noriu pasakyti su šiais klausimais? Ogi tai, kad visada reikia gerai įsižiūrėti į visus konflikto dalyvius ir neleisti nei vienam iš jų peržengti pavojingų demokratijai ribų… Pastaruoju metu Lietuvoje liko mažai žmonių, kurie nesivadovauja emocijomis…

     • Viestartas

      Pvz., „trolinimą.“

     • Viestartai, kodėl trolinimas buvo klaida? rezultatas – pasiektas (balsų papirkimo mastas mažesnis, informacija apie DP draugus VRK viduje ir, iš dalies, išorėje surinkta)

     • Simai, aš buvau bene vienintelis VRK narys, kuris šiais metais net keletą kartų nusišalinau nuo sprendimų svarstymo/priėmimo.

      dėl asmeninės pozicijos – taip, aš ją turiu ir ji kartais tiesiogiai skyrėsi nuo to, ką dariau. pvz. savo veikloje aktyviai kritikavau VAE politinės reklamos eigą, tačiau asmeniškai balsavau už VAE.

   • Auksinis kardas

    Išties, precedentų neturėjo ir kai kurie itin įdomūs reiškiniai, sklindantys iš VRK narių, bet jų santykis su rinkėjų išreikšta valia, laimei, išlieka mikroskopinis.

    • Populi

     Jis jau ir čia trolina, tik šį kartą iš tikrųjų.

     Tokia šiemet rinkiminė komisija – ne be reikalo Vaigauskas sakė, kad dideliai daliai narių rinkiminės komisijos darbas yra trečiaeilis dalykas, kas reikštų, kad jie ten sprendžia savo, o ne visuomenės reikalus.
     Kur žiūri STT? :)
     Įmestų vieną kitą į kamerą, tada greitai baigtųsi tie bardakai.

     • suomis

      O pačiam Vaigauskui VRK darbas kelintas reikalas? Manau, taip pat ne pirmas. Nes, pagal rinkimų organizavimą nesimato, kad būtų pirmas.

  • Bobutė

   Pilieti L. Ulevičiau,

   mano supratimu, esate elementarus niekšelis, bet kokiais būdais siekiantis padaryti karjerą, tapti žinomu bei turtingu. Pats tikslas yra visiškai normalus. Svarbu, kad priemonės, naudojamos jam pasiekti, nebūtų amoralios. O Jūs, mano galva, nesibodite ir tokių…
   Tiek kartų girdėta: „Tikslas pateisina priemones“. Bandau suprasti ar Tamsta, siekdamas savo tikslų, pateisinate visas priemones? Gal net fizinį kliūčių šalinimą? Beje, ne ką geriau, kai tikslui pasiekti siūlomos apykvailės, neįgyvendinamos ir etc. priemonės…
   Stebint Jūsų veiklą, man kyla intuityvus pasišlykštėjimo jausmas… Toks kaip išvydus kokį šliužą… Suprantu, kad tai irgi Gamtos ar Dievo (kas kuo tiki) tvarinys, bet tas pasišlykštėjimo jausmas vis tiek nedingsta…

   P.S. Jei ką, tai niekada nebuvau DP palaikytoja/rinkėja/narė.

   • Mauras

    Bobute, praktikuojate ad hominem? Simpatijos ir antipatijos gal kam ir įdomu, bet kurį žmogų pranešusį teisėsaugai apie korupciją, galima apšaukt skundiku, apie pažeidimus – amoraliu niekšu. Tačiau pirmas vertinimas būtų ne jo moralinio tyrumo, ir ar jis nėra pats pažeidęs jaunojo komunizmo statytojo kodekso, kitaip nejučiomis atsiduriate korupcijos ir pažeidimų organizatorių pusėje. Svarbiau ar tai, ką iš jo veiklos gauna visuomenė, yra labiau teigiama ir skatina visuomenę skaidrėti, ar ne. Tas pats su M.Širvinsku, V.Urbonavičiumi ir kitais rezonansinių istorijų dalyviais. Net jei L.Ulevičius nekelia didelių simpatijų, jo veiklos rezultatą visuomenei šiame epizode vertinčiau teigiamai.

    • suomis

     Būtent, kad po truputi mes tapsime geresniais. Tikėkimės, kad taip ir bus.

    • Bobutė

     Jei pasakymas niekšeliui, kad jis yra niekšelis yra ad hominem, tai taip – užsiiminėju…

     Apie kokį teigiamą visuomenei jo veiklos rezultatą kalbate?
     Tikiuosi ne apie „trolinimo“ istoriją?

     Mano galva, tai nusikalstama veika ar, geriausiu atveju, neteisėtas nusikalstamos veikos imitavimas…

    • Auksinis kardas

     Prieš vertindamas, norėčiau pačiupinėti Aplinkos ministerijos naudą iš ponulio paslaugų.

     • suomis

      Kažkodėl aš manau, kad ten yra eilinis pinigų nuplovimas, naudojant prirašymus ir nurašymus. Ant tiek banalu, kad net neįdomu. :DDDD

 • sakire

  supraskist,tai svedu ir norvegu banku interesas,kad butu statoma atomine,nes japonu kompanijos tiesiogiai niekad nedaro investiciju i projekta,investuos japoninos centrinis bankas,kurio palukanu norma jau 25 metai 0%,na toliau patys skaciuokit,tarp kitkto otkatu lietuvos bosasams liks tik nuo keliu tiesimo,logistikos ir pakeles mergu,negi nesuprantat,kad prezidente su kubilium skandinavai valdo.uzdirbs seb ir swedbank 6/8% plius draudimas,sutarciu nevykdymas ir t.t Noreciau kad ponai Maciulis ir ponas Nauseda paneigtu mano nuomone,atleiskit,bet butu ir zemiu jus turit per daug,o statyboj butent tokioj galingoj,vel viskas pajudes,ir vel butai brags,todel sakau,rinkimai ir referendumas bus anuliuoti,taip nusprende skandinavu bankai ir taskas

  • suomis

   Vėl sąmokslo teorija.

  • Auksinis kardas

   Bankininkai suinteresuoti dešimtmečiams turėti didelę valstybės garantuotą skolą – be jokios abejonės. Ir tai nebus Šiaulių ar Medicinos bankeliai. Bankų dalyvavimas šiame dideliame žaidime neafišuojamas, nutylimas.

 • sakire

  tarp kitko,apie prezidentes tiesiogini valdyma as pirmas pasakiau,ir atrodo teisus busiu,nors man tikrai gaila…..Vai ta daluze dalia….

 • sakire

  ne suomi,cia ne samokslo teorija,cia tik biznis,nu isvardink man is ko dabar skandinavu bankai uzdirbs pinigu….. ir kur jie des savo nelikvidu ,o cia viskas ju rankose…… nebukit naivus,jie stipresni uz viktoriuko desra ar agurkus,patikek,rusai negali valdyti musu,kiek nori skandinavai,cia kaip sok su manimi

  • suomis

   Nori pasakyti, kad rusai babkių neturi? Jie dėl „pribaltikos“ dar ne tiek babkių pridėtų. Jie nėra tokie „žlobai“ kaip mūsų skanska „poroda“. ;)

 • sakire

  bapkes ne viska daro,o butent ju teisingas panaudojimas,geriausiai pasaulyje administruoja pinigus danai,ju mokessciai didziausi,bet jie nesiskudzia,patikek,as ten turiu daug draugu….nu
  norvegai nesusitvarko,bapkiut daug,nauda 50/50,bet jie stengesi,bet kaip investitoriai jie stiprus,akmenes cemeta pakele,pardave,kauno diena laikrasti ,laivu statyboj,tinklu mezgime ir t. t svedai styprus,suomiai,tikiuosi kaip ir Tamsta,skirtumas pas juos pelnas,o politika vykdo vyriausybe,pas rusus politika,o pelna gauna vyriausybe. Skandinavai laimes,per daug jie imerke cia bapkiu,o jie moka skaiciuoti,cia ne vypit i zakusit,kaip pas vyktoriuka….

  • O aš pats gyvenu Danijoje ir galiu pasakyti, kad danai tikrai nėra kažkuo ypatingi. Kai pinigų buvo daug, tai jie skirstyti mokėjo, kai jų pradėjo mažėti, tai nebemoka to daryti. Tiksliau moka – daro taip kaip Kubilius: karpo visas išmokas ir griežtina jų išdavimo sąlygas, kelia mokesčius. Tik, va, tokių veiksmų rezultatas yra nelabai geras – vis didėja bedarbystė, atlyginimai sparčiai artėja prie minimumų (taip, taip, nėra čia valstybės nustatyto minimumo, tačiau yra nustatytas tarp profesinių darbuotojų ir darbdavių sąjungų), vis daugėja nelegalaus darbo, vis daugiau danų apgaudinėja rytų europiečius (naudojasi tuo, kad jie nežino įstatyminio reguliavimo) ir t.t. ir pan… Situacija nieko neprimena? Kad visai gerai primintų, pasakysiu, kad šiuo metu iš Sondeborg teismo internetu tiesiogiai transliuoja teismo procesą susijusį su pedofilija…

   Žinoma, yra kita medalio pusė – danai nemoka taupyti. Jie nesuvokia, kaip rytų europiečiai gerai gyvena dirbdami už minimumą (na, mažesnį atlygį nei vidutiniškai gauna danai) ir net sugeba apynaujas mašinas lizingu pirkti…

  • Izbliondimas

   Sakire,
   Jūs manau teisus esate.
   Investicijos šalyje yra daromos tik tuomet, kai yra įvedami savi bankai bei kariuomenė.
   Visa tai skandinavai turi Lietuvoje.
   O japonai ir rusai, NE.
   O suomis aplamai prastas politikas, – yra daugiau prie birečių…☺

 • Audra

  Reikėjo panaikinti Konstitucinį Teismą, kai jis leido Adamkui , negyvenusiam Lietuvoje, peršokus Konstituciją, kandidatuot į prezidentus. Visi mato, kad KT yra politinis susidorojimo įrankis mūrininkų rankose.

 • Fredis*

  Šio įrašo net neskaičiau, įsivaizduoju apie ką jis, tačiau situacija yra ir paprasta, tačiau tuo pačiu ir sudėtinga.
  — Turime pasitikėti valstybe —
  Tie, kas pasikėsino į demokratiją – klastojo rinkimus ir rinkėjų valią – turi būti nubausti, nuo šiol tai sunkus nusikaltimas.
  Valstybė, Konstitucinis teismas ras išeitį iš bjaurios padėties. Suklastotoje demokratijoje gyventi negalima nors daug kam patiktų. Atitikmuo – kiaulių voliojimasis purvyne.

  • Izbliondimas

   Fredi,
   bet rinkimų rezultatai gal labiausiai buvo klastojami kai tai darė rinkimų komisijos.
   Ko tuomet tylėjote.
   A, nes jos dirbo TS naudai, ane☺
   Ar čia visi prietrankos kokie tai, ar tik tokius vaidina čia…☺

 • Vakaris

  Vis dažniau pastebiu, kad imu save sulaikyti nuo kritiškų komentarų po straipsnių apie prezidente rašymo… Ar tik manyje ta baimė kyla? Džiaugiuosi čia rasdamas daug drąsesnių žmonių.

 • praeinant

  Kad bus pakartotiniai rinkimai verčia tikėti tokie du riebus argumentai (grubiai):
  a) jei šiuos rinkimus patvirtins, tai naujas seimas prezidentei pradės apkaltos procesą ( a la jei prileidai nekurią partiją prie rinkimų tai būk miela gerbk ir rinkėjų valią)
  b) šiame kontekste tiek KT, tiek prezidentė jau tiesiog kovoja už savo išlikimą/šiltas vietas – tad pastangų kryptis aiški…
  ……..

  Kaip mažame mastelyje gumos tempimas ir jovalas Garliavoje baigėsi ketvirčiu tūkstančio „kosmonautų“ desperacija – taip ir didesniame mastelyje kažkas panašaus projektuojasi…

  Gūdu.
  …………..

 • Stogas

  Bus proga vel uzdirbti 20 lt … nieko nedarant!

 • Ričardas

  Reikia priimti įstatymą,dėl privalomo,visuotinio dalyvavimo rinkimuose,tada ir matysime tikrąją padėtį Lietuvoje.

  • markė

   Būtent. Ir dar įvesti elektroninį balsavimą, kad balsai būtų visi suskaičiuojami, o ne atsirastų šiukšlių dėžėse.

   • GIGA

    Plius balsuot privalėtų visi KAuno Zoologijos sodo gyvūnai,Klaipėdos jūros muziejaus pingvinai ir briedžiai,vietoj to,kad Panevėžio kelyje išbėginėja į kelią.Tokiu atveju rinkimus laimėtų tas,kas gražiau prisistatė visiškai nuo kasdienos nutolusiems gyviems sutvėrimams

 • Julius

  Taip, dėl galimai būsimos konstitucinės krizės kaltas bus Konstitucinis Teismas… O kodėl ne partijos ir asmenys, kurie pažeidinėjo rinkimų įstatymą ir galimai darė pakankamą įtaką rinkimų rezultatams (vieno mandato tikslumu)? KT turi priimti sprendimą ir nustatyti, ar galėjo visgi taip būti, kad būsimo seimo sudėtis neatitiks sąžiningai balsavusių valios. Kai kas remiasi apklausomis, bet juk jokios apklausos nepaskirstė mandatų lygiai taip, kaip gavosi. Aš neabejoju, kad ir be papirkinėjimų DP būtų 3-ioje vietoje pagal gautus mandatus, bet gal būtų gavusi 1 mandatu mažiau. Gal lenkai būtų gavę taip pat vienu mandatu mažiau ir nepatekę i seimą. Tas vienas mandatas esminės įtakos sudaromai vyriausybei bei jėgų pasiskirstymui gal ir neturėtų, bet tai jau rinkimų iškreipimas ir rinkėjų (sąžiningų) valios nepaisymas. Tai būtų nedemokratiška. Iš principo tokių rezultatų tvirtinti negalima. Ir KT tikrai neturi galvoti, ar bus sukelta krizė, ar valstybės stabilumas smuks, ar ne, nes jie neturi užsiimti politika, o tik nustatyti, ar tas mandatas galėjo pakrypti į kurią nors pusę. Jei galėjo, tai rinkimai turi vykti iš naujo. Ir viskas. O krizė bus ar nebus, tai atsakomybė grius ant šios įvykių grandinės pirmos grandies (iniciatorių) – tai yra papirkinėtojų ir kitaip sukčiaujančių. Gal rinkimų anuliavimas ekonomine/politine prasme bus žalingesnis Lietuvai, bet tai tik viena iš galimybių. Bet kuriuo atveju jei papirkinėjimas galėjo turėti įtakos rezultatams, į šį faktorių KT tikrai neturi atsižvelginėti, nes demokratijos prasme tai jau būtų visiškas iškrypimas. Teisinė/ rinkimų sistema nenumato galimybės krupščiai ištirti visų pažeidimų atvejų per trumpą laiką (iki kada turi būti patvirtinti rezultatai), tai neįmanoma, nes kiekvienam atvejui (o jų tikrai daug) reikėtų teisminio proceso ir kitas seimas (jei būtų laukiama visų teismų, apeliacijų ir pan. Pabaigos) susirinktų po dar 4 metų, tai jau vėlgi nebeatitiktų būsimos rinkėjų valios. Todėl čia negali būti kalbos apie nekaltumo prezumciją. KT juk konkrečių asmenų ar partijų atsakomybės neįvardins ir ne tai dabar sprendžia. O turi tiesiog nustatyti, ar yra pakankamai daug galimybių/duomenų, kad vienas mandatas (daugiamandatėje) buvo nustatytas neteisingai. Čia įrodymų nebus, reikia pasitikėti, kad KT nustatys sąžiningai ir kompetetingai, ka dir į kurią pusę. Ir tai priimti. Jei netikima KT nešališkumu/kompetencija, tai jau yra kita problema, bet jų nereikia suplakti.

  • suomis

   Būtent.

  • praeinant

   Juliau,
   Jei apiplėšiamas bankas, tai plėšikai automatu yra nusikaltėliai, jie ieškomi ir teisiami. Bet banko akcininkai tuo ko gero nepasitenkintų ir pasiknaisiotų banko saugos tarnyboje ir pažiūrėtų ar ten nėra keistinų dalykų.
   Tas pats vyksta ir valstybės lygiu, visiškai aišku kas yra kriminalas, ką reikia gaudyti ir teisti. Bet mes rinkėjai (valstybės akcininkai) turime domėtis ir “saugos tarnybų” (vykdomosios, įstatymdavystės, priežiūros/prezidentinės valdžios…) darbu.
   Manau tose tarnybose, ypač esant masiniam primityvių “apiplėšimų” srautui, korekcijos yra neišvengiamai privalomos…

   O pats lyg ir siūlai visas pastangas sukoncentruoti tik į plėšikų gaudymą ir teisimą.

   • Julius

    Ne, atvirkščiai, visiškai sutinku su pačio nuomone – reikia didžiausią dėmesį kreipti ne į galutinį rezultatą (asmenų atsakomybės nustatymą), bet į priežastis, leidusias jiems veikti. Reikia užkirsti kelią tokiems dalykams iš esmės, sistemiškai. Tiesą sakant, nesupratau, iš ko susidarėte nuomonę apie mano poziciją, kur turi būti ieškoma kaltų. Rašiau tik nuomonę apie KT funkciją šioje situacijoje. Į KT funkcijas tikrai neįeina nei sistemos keitimas, nei kažkieno teisimas, o tik nustatymas konstitucijos straipsnių ir tam tikro klausimo (rinkimų teisėtumo) išaiškinimas pagal konstituciją.

 • Aidas

  O aš taip ramiai laukiau šeštadienio ketindamas pašvęsti savaitgalio popietę neskubiam KT argumentų knebinėjimui… Po pastarojo Artūro įrašo viskas ūmai nebeatrodo taip aišku ir paprasta. Turint galvoje, kad precedento teise vadovautis linkęs KT, berods, dar nė sykio nėra pripažinęs savo klaidų, perspektyva regisi dar grėsmingesnė. :(

  Tačiau kad ir ką rytoj nuspręs KT, viliuosi, šis incidentas išliks istorikų ir politologų atmintyje kaip viena pavojingiausių prezidentės klaidų. Nepamatuotas ir akivaizdžiai savitikslis prezidentės demaršas ne tik nesprendžia sisteminių partijų politinės kultūros ydų, bet sujaukia jos pačios rėmėjų bazę, kurios didžioji dalis rinkimuose pasirinko kairiuosius.

  Po pastarųjų dviejų savaičių taip pat galime visiškai atsikratyti iliuzijų ir dėl šalies vadovės patarėjų (pritarėjų?) korpuso veiksnumo. O gal tai ir nenuostabu – savo viešais pasisakymais Lietuvos ir užsienio žiniasklaidai mūsų šalies vadovė ne sykį deklaravo neva viską daranti pati ir neduodanti darbo patarėjams.

  • Mauras

   Tai, kad DG nesėdi kaip pelė po šluota, nusitvėrusi aukštų reitingų, o šokdina niekuo išskyrus popsą ir atsainų požiūrį į įstatymus, nepasižymėjusius gudručius, jai pliusas o ne minusas. Puikiai suvokdama, kad praras dalį balsų ateinančiuose rinkimuose. Svarbu neperlenkt lazdos.

 • GIGA

  O pvz. KT tyrė ir priiminėjo sprendimus,kaip „lūžo“ VRK kompiuteriai? Ar to pasekoje „blogas“ kandidatas pralaimėjo,tai viskas gerai ir tirt nereikia

  • suomis

   Atleiskit GIGA, bet čia jau ne KT kompetencija. O be to niekas tada nesikreipė į KT. :)

   • GIGA

    NE kompetencija kas? Spręsti ar tai turėjo įtakos rinkimų rezultatams ? O kad nesikreipė,tai sutinku,bet tada ir mados kreiptis mažiau buvo,todėl,kad dabar KT kaip ir kovos įrankiu tapo

 • Julius

  Dar pridėsiu. Aš net nemanau, kad teismų sistema (ir KT tuo pačiu) neturi būti tobulintina, koreguotina Lietuvoje, tačiau kol yra ši sistema, reikia vadovautis ja, kitaip išvis atsidursime kažkokioje anarchijoje. O norint pakeisti sistemą, reikia ją pakeisti esamoje sistemoje esančiomis priemonėmis, o ne sistemos ignoravimu. Ir man, kaip ir A.Račui ir daugeliui kitų čia, labai prastai „kvepia“ Grybauskaitės demontruojamos galios, kurių ji, mano nuomone, kol kas neturi ir tikėkimės neturės. Apskritai, kaip prezidentę, Grybauskaitę vertinu labai blogai daugeliu aspektų, bet šiuo atveju, manau, kad ji privalėjo kreiptis į KT, kad KT padarytų situaciją aiškia ir nebūtų ši situacija tiesiog užglaistyta ir greit pamiršta. Man atrodo, kad ji pvz negalejo pareikšti, kad DP negali buti vyriausybėje ir apskritai jos palankumas konservams ir liberalams (nors pats juos palaikau) yra per didelis. Asmeninės jos simpatijos verčia ją išeiti už LR Prezidento institucijos apibrėžtų galių ir veikimo ribų daugeliu atveju. Pvz, šiuo atveju, manau, kad prezidentė į KT kreipėsi ne iš tų paskatų, iš kurių turėjo. T.y, turėjo kreiptis bet kuris prezidentas, bet dėl to, kad būtų apginta demokratija, o ne tam ,kad būtų susidorota su nepatinkančiom politinėm jėgom. Šiuo atveju, manau, Grybauskaitė kreipėsi į KT, nes pamatė puikią progą panaudoti savo galią asmeninėms ambicijoms patenktinti ir tai yra labai blogai, tačiau kad KT nagrinės šią situaciją yra, manau, tikrai gerai. Noriu pasakyti, kad geriau Grybauskaitė nebūtų prezidente ir prezidentas X būtų kreipęsis į KT, norėdamas apginti demokratiją Lietuvoje, o ne ji, norėdama išstumti nepatinkačias jėgas, tačiau negalima dėl to iškart daryti prielaidą, kad KT nuspręs taip, kaip norės prezidentė ir KT yra šališkas. Jie juk nekalti, kad prezidentė šita.

  • praeinant

   Čia gal nesutikčiau tik su jūsų paskutiniu sakiniu. Nes nežinia kada tas KT benusikratys selektyvaus uolumo uodegos.
   Dėl ankstesnio jūsų atsakymo.
   Valstybė yra didelis ir gyvas organizmas. Analizuoti tik VIEN VIENA (išplėstai iš konteksto) jo sraigtelį (kad ir vienetinį) KT ir išgauti funkcionalų sprendimą neįmanoma, nes baziniai dalykai visada yra už detalės ribų. Galima maximoje nusipirkti 100 tonų mėsos ir kiekviena jos gabalėlį mėsinėti įmantriausiu būdu ir juos įvairiausiai dėlioti, bet tai niekada netaps gyvu kūnu (gyvas kūnas kuriamas kitaip).
   Juk KT neanalizuoja kokie įstatymai tobulintini, kad būtų geresnė VRK įstatyminė bazė, jis neanalizuoja kaip tobulintina vykdomoji VRK funkcija, KT neanalizuoja kaip prezidentinės priežiūros institucija prižiūri tą įstatymų tobulinimo ir jų vykdymo funkcijas.

   Kai padorumo dėmuo veik neegzistuoja valdžios elite, tai lieka vėl norėti tik krypties link fantastikos http://racas.lt/ar-imanomas-kitoks-konstitucinio-teismo-sprendimas/#comment-110772

  • Mauras

   o ne tam ,kad būtų susidorota su nepatinkančiom politinėm jėgom. ar ne per daug įsismarkavote? Jei kas sau ir pasidarė meškos paslaugą, tai pačios „jėgos“, pasirinkusios neteisėtą veikimo būdą. Pareikšt viešai, kad kriminalais atsiduodantiems veikėjams nėra ko lįst į valdžią ir valdyt mūsų pinigus logiška ir teisinga. Gal neįprasta, bet nieko neteisėto tame nėra.

 • Gylys

  Gerbiamas Romai ? jus cia, rodos pezejote (atsiprasau, bet naivu nusikalbejima tik taip galiu uzvadinti) kad grybauskaite, neva, tik isreiske savo nuomone ? Tai pasidomekite gerbiamasis tos susireiksminusios blondines paskutiniais ultimatyviais pareiskimais – ji vel atvirai nurodo, kad DP vyriausybes sudetyje netvirtins… Ir netiesiogiai uzsimena Butkeviciui, kad jei pastarasis sakosis, tai netvirtins jo ir premjeru…
  Tai jau fasizmas… Ir siuo gribauskaite aiskiai demonstruoja, ksd Konstitucinio Teismo sprendima palanku sau ji jau uzsitikrino…
  Tokia tad ta musu, dabar, „Demokratija“…

  • Kita vertus, bus aišku kas trukdys stabiliai dirbti naujai daugumos Vyriausybei… Tenka pripažinti ir tai, kad dabartinė dauguma nesitikėjo tokio triuškinančio pralošimo…

   • suomis

    O kokia yra dabartinė dauguma? Ir, ar nesitikėjo?

 • dzyvai

  Seimas išrinktas kai išrinkti 85 kandidatai? Jeigu tik vienos apylinkės rezultatai bus pripažinti suklastoti, tai atitinkamas procentas kandidatų daugiamandatėje nuo visų partijų nubraukiamas (šiuo atveju nuo visų – 1 vnt.) ir pakartotiniai rinkimai įvyksta tik toje apylinkėje? Iki tų rinkimų naujas seimas gali dirbti sėkmingai. Toks hipotetinis matematinis pamąstymas. O šiaip pritariu Juliaus argumentams.

  Beje, prezidentę kaltinantys kaip veikiančią iš galios pozicijų, panašu, kad patys argumentuoja ne kuo kitu, kaip savo galia. Taigi, KT įtraukimas į šį ginčą visai logiškas ir teisingas.

 • Q.E.D.

  Belieka tik pakartoti ką rašiau ankstesnėj temoj http://racas.lt/koks-prezidentes-planas/#comment-110693.

  Pats laikas atsirasti Lietuvoj naujam Smetonai. Neveltui Lukašenka yra daugelio lietuvių gėrio etalonas. Smetona pabūti norinčių nepritruks – o kas panorės būt Keturiais Komunarais?

  • GIGA

   Jei Smetona -Grybauskaite,tai vienas iš komunarų -Valinskas:)

 • Fredis*

  Į demokratinį procesą reikia žiūrėti gėrio akimis.
  Du postulatai:
  1. Lietuva yra pajėgi išsirinkti Seimą skaidriai ir be pažeidimų.
  2. Vienas pagrindinių ir visuotinai pripažitų baudžiamosios teisės principų yra atsakomybės neišvengiamumo principas. Jis reiškia, kad kiekvienas padaręs nusikalstamą veiką asmuo turi susilaukti bausmės arba kitokių baudžiamojo teisinio poveikio priemonių, kurias numato baudžiamasis įstatymas.

  Net jeigu Seimą išsirinktume iš penkto karto – ką gi, labai gaila, kad ne iš pirmo. Aplaidumas ir apsileidimas visada turi savo kainą.

 • Levas

  Kažkaip spėju, kad sveiko proto sprendime nebus ir teks kulniuoti į rinkimus dar sykį: nes panašu, kad ponia nori išlaikyti TS-LKD valdžioje ir kadangi LSDP nelanksti ir vaivorykštės nenori tenka imtis priemonių ir leisti dar labiau įsiutusiems ir ant ponios supykusiems antrą syk išrinkti DP, tik jau kaip laimėtoją, ir tokiu būdu sudaryti koaliciją su TS-LKD, meilikavimus buvo akivaizdus anksčiau. Už viso to manau slypi AE projektas, kur reikia atidirbinėti.

 • pastoge
 • Arman

  Gerb.Racai,
  Aciu uz komentara. Manau, kad Jusu pateikti argumentai yra neteisingi, jei nepastebejote, tai pacituosiu KT:

  „5.2. Minėta, jog preziumuotina, kad šiurkštūs Seimo rinkimų įstatymo 51 straipsnio 1 dalies pažeidimai savaime laikytini turinčiais esminę įtaką rinkimų rezultatams; tokia prezumpcija gali būti paneigta Vyriausiajai rinkimų komisijai įvertinus kitas konkrečias rinkimų proceso aplinkybes, turinčias reikšmės rinkimų rezultatų nustatymui (pavyzdžiui, kandidato, atsakingo už šiurkščius Seimo rinkimų įstatymo 51 straipsnio 1 dalies pažeidimus, surinktą pernelyg mažą balsų skaičių).“
  Siurkstus pazeidimas yra:
  a) masinis ir (arba) sisteminis rinkėjų ar rinkimų teisę turinčių asmenų papirkimas;
  b) vienkartinis prekių, pinigų ar kitokių dovanų dalijimas… ir pan.

  VRK turi kompetencija pripazinti siurkstus tai pazeidimas, ar NE, o tai pripazistama ivestinus VISAS APLINKYBES. Tai kad konstatuojama jog toks pazeidimas yra, laikytina (preziumuojama), kad yra siurkstus pazeidimas. TACIAU prezumpcija yra nugincijama, tos pacios VRK, pvz., jeigu balsu skaicius jokios reiksmes neturi itakos rezultatams ir pan.

  TAIGI SIUO ATVEJU IR BUS sprendziama, ar PAVIENIAI atvejai, kurie jau savaime laikytini siurksciai pazeidimais, turi ESMINES ITAKOS VISIEMS RINKIMU REZULTATAMS, taigi VRK ir gincija prezumpcija sita, kad NETURI ITAKOS PAVIENIAI PAZEIDIMAI, siviems rezultatams.

  Manau, kad reikia perskaityti visa KT nutarima be isankstiniu nuomoniu, kad jie visi yra blogi….KT konstrukcija tikrai paprasta konstrukcija.

 • Marius

  Gerbiamas autoriau, aš nemanau kad KT mąstys taip kaip kad surašėte. Vargu ar per 72 valndas yra įmona parašyti sprendimą kuris remtusi visais precedentais ir išaiškinimais, be to abejoju ar jie šiam atvejui yra tinkami. Kaip ir jūs viliuos, kad triumfuos sveikas protas. Vakar žiūrėjau Jakilaičio laidą su Juršėnu. Nepatinka man senoji socdemų gvardija (todėl už juos nebalsuoju), visgi nori-nenori reikia pripažinti kad Č. Juršėnas yra vienas labiausiai patyrusių politikų, ir jis nemano, kad bus panaikinti rezultatai daugiamandateje apygardoje. Nemanau ir aš. Pažeidimai nėra esminiai, kad būtų galėję paveikti iš esmės rezultatus. Nėra prasmės iš musės daryti dramblį.

  Kita vertus esate žinomas ir įtakingas žurnalistikos/žiniasklaidos atstovas ar nemanote, kad šis jūsų įrašas gali suveikti priešingai? Juk gi jūs pats žinote, kad jums, Artūrai, yra klijuojamos visokios etiketės ypač iš vadinamųjų dešiniųjų ideologų, partinių, kurie faktas turi draugų, pažįstamų KT teisėjų tarpe, pvz., S.Pečeliūnas ir D.Žalimas yra draugai. Tad ar nemanote, kad suveiks taip: aha, A.Račas nenori, kad būtų panaikinti rezultatai, o jis yra šioks bei anoks (aš taip nemanau, jei ką), buvo gimtadieny pas… siaubas!, tad reikia panaikinti rezultatus? Atsiprašau jei šis samprotavimas pasirodys kvailas ir netinkamas.

  P.S. Už darbo partiją nebalsavau. Negaliu balsuoti partiją kurios vadas – barbaras/ar su partijos vadovu susijusias barbariškas įmones naikinančias kultūros paveldą. Visgi antipatija negali užgožti blaivaus proto ir valstybės raidos. Akivaizdu jei KT panaikintų rinkimų rezultatus būtų keleriopai didesnė krizė nei Pakso apkalta. Net jei kas mano, kad Paksas buvo pašalintas teisėtai, žiūrėkite Pakso apkaltos epopėja tęsiasi iki šiol. 8 metai darkymosi. Gi pašalinus 70 žmonių iš seimo, tebūnie pusmečiui, sunku įsivaizduoti koks kiltų skandalas.

 • Raimis

  Gerbiamieji. Susirinko keturi vagys, vogdave kartu, krizei atsiradus viena reikia išmesti. Ir susirinko visi pas autoritetą, kad tas nusprestu. Jis ir nusprende. Ir nebesikankinkit. Taip vyko visada ir nieko jus nepakeisit. Tiesiog eikit dirbt. Jūsų nuomone niekam, apart jūsų, nera įdomi. Jei išties jums butų svarbu iš interneto gelmiu kiltumet i dienos šviesa. :)

  • Vidas

   Gerai būtų, kad būtumėte neteisus. :)

  • austras

   Mano subjektyvia nuomone, Raimio komentaras pretenduoja į geriausio metų komentaro titulą. Net juokinga prisiminti, jog prieš kokius metus prirašydavau į račas.lt nemažai savo minčių apie politines aktualijas. Tarytum kažkam tai būtų nors truputį įdomu. Ir visiškai aišku, jog pačiam šio tinklaraščio autoriui didžioji dalis jo įrašus komentuojančių žmonių, o ypač nuolatinių komentatorių, sukelia mažų mažiausiai ironiją. Pavyzdžiui, ponas Račas su malonumu išnagrinėjo „Valentino“ įvaizdį racas.lt, o „Valentinas“ ponui Račui už tokį pokštą neatleido ir dabar nuolat ieško priekabių prie pono Račo įrašų. Juokingas susireikšminimas, tarytum šie „antiračiški“ pasišniurkštinėjimai kažkam rūpėtų. Nebent, kaip koks Užkalnis, burtumėt savo gerbėjų armiją. Vienintelis aktualus dalykas yra tinklaraštininko „kalbėjimas“ apie tai, kas „aktualu“, tačiau po pusmečio ar metų to beveik niekas nebeprisimins. Tačiau įtaka, kurią palaipsniui, po truputį įgyja pats kalbėtojas (nes jis – vienas iš bendrą informacijos lauką formuojančių segmentų) jis išlaikys ir po pusmečio, ir po metų, ir vėliau. Prie tos kalbėtojo įgijamos įtakos netiesiogiai prisideda ir nuolatiniai tinklaraščio „dundukai“, aukojantys savo laiką beprasmiams paistalams. Todėl, jeigu kas nors iš tiesų nemėgstate pono Račo -paprasčiausiai ignoruokite jo tekstus.

  • Mauras

   Raimio komentaras yra tipiška pankiaulizmo, t.y. argumento „visi vagia“ propaganda. Naudojama siekiant pateisinti savus vagis, pagautus nusikaltimo vietoje.

   • Raimis

    Atsiprasau Mauro, jie ne vagys. Tiesiog politikai, ir ne visi rūpinasi savimi, kai kurie partija. Vagys, tai tie kurie būk jai reikalingus daiktus vagia. Politikai tiesiog dalinasi įtakomis, EU viso plauko fondais, ir biudzetinemis, bei ne biudzetinemis lėšomis jas įsisavindami, nurasydami, skirdami susijusiom imonem, privatizacijos procesą valdydami. Ir tai ivardindami, kaip moralia politika, rūpinimasis ateitimi, tautos, neprofesonaluma dangstydami protinga šypsena arba represiniu jėgų naudojimu. Bet – žmones yra žmones. Taip yra visame pasaulyje. Visame

 • Vidas

  Įdomus straipsnelis į temą – ne tik DP, bet ir kitos partijos veikė: :)
  http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/rbogdanas-llra-rinkimu-istatymas-kazkodel-netaikomas.d?id=59949363

 • PN

  Cho cho, kiek pagiežos KT atžvilgiu ir kokią gudrią poziciją bando užimti Račas! :) Bene čia koks asmeninis interesas (?) Koks bebūtų KT sprendimas, Račas vis vien išsėdės ant intelektualinio įžvalgumo žirgo. Jei KT nuspręs naikinti rezultatus, KT bus kvailas, kliedintis, valstybiškai nemąstantis, o Račas tuo tarpu protingas ir teisus. O jei KT nuspręs nenaikinti rezultatų, Račas vis tiek ant žirgo, tik dabar patrono pozoje. Kitaip tariant, KT Račo akyse turi pasirinkimą: arba būti kvailas arba toks, kuriam už paklusnumą Račas paplekšnos per petį.

  Ir dar. Anaiptol neakivaizdu, kas Lietuvai blogiau. Nauji rinkimai su keliasdešimčia milijonų nuostoliu, ar nekompetentinga naujosios koalicijos Vyriausybė, Lietuvai neabejotinai pridarysianti gerokai didesnę ekonominę žalą.

  • austras

   PN, tik vienas nedidelis klausimėlis – nemanaot, jog nauji rinkimai, po visų šitų „karalaitės ant žirnio“ manevrų, reikštų daug aiškesnę Darbo partijos, arba kitaip tariant „nekompetentingos naujosios koalicijos Vyriausybės“ pergalę?

   • PN

    manau, kai kas pasistengtų, kad taip nenutiktų. Demokratiją, ypač, kai ji „bambalinė“, kartais galima ir pareguliuoti.

    • Gylys

     nu va saunu PN, kad bent jus prisipazistate kad to ir tikites… O tai, va, Dzyvai, cia, biblijines pasakaites seka apie „aukciausiojo teismus“ ir „tikraja“ (net jei ir valdoma) „Demokratija“… Kita vertus bepigu jam teigti kad pripazins ir gerbs bet koki KT sprendima, kai jau ir pats supranta, kad tas sprendimas jau suderintas jo nuomones naudai.

     • dzyvai

      Gyly, skirtingai nei Jūs aš pranašystės dovanos nesu atradęs. Eliminavus teismus ar nevykdant jų sprendimų bus daugiau teisingumo? Nebeliks „režisūros“? Mūsų demokratijos supratimai skiriasi.

     • dzyvai

      Gyly, kaip ten Jūsų pranašystės apie reguliuojamą demokratiją, KT sprendimą „mano nuomonės naudai“, kad Prezidentė žino palankų būsimą KT sprendimą? Kokia kita Jūsų sąmokslo teorija? :)

     • Gylys

      Dzyvai, dziaugiuosi, kad gyvename, aciu Dievui (ir neparsiduodantiems KT teisejams, demokratineje valstybeje… Ir viliuosi, kad ir jus tuo dziaugiates ir, gerbdamas KT nutarima, atsiprasote klydes anksciau ivardindamas rinkimus suklastotais…
      … Na tiek tos – atleidziu… Bet ateityje malonekit neskubeti su nepamatuotais vertinimais,ckant, kad nereiktu jaudintis….

     • dzyvai

      Tai ačiū, kad už mane atsiprašėte. Jeigu mano vertinimas pasitikėti KT ir palikti jam spręsti falsifikuota ar ne yra paskubėtas ir nepamatuotas, o jūsų, kad KT nuspręs taip kaip nori prezidentė – nepaskubėtas ir pamatuotas, darau išvadą, kad mes tas pačias žinias vertiname skirtingai. Žmonės skirtingi, tuo ir įdomūs :)

     • Gylys

      turejau galvoje ne jusu vertinima palikti spresti KT, o jusu fraze „palaiminga sypsena suklastoti rinkimai“, ar kazkaip panasiai… Ar dabar jau teigsite, kad taip nemanete ?

     • dzyvai

      Tai buvo kontrastingas posakis kažkuriam argumentui :)

      Bet, žiūrėkim faktus:
      1. Šis teiginys buvo parašytas.
      2. Taip pat buvo pasakyta, kad laukiu KT sprendimo ir juo pasitikiu. T.y. turiu spėjimų, bet teisingą sprendimą patikiu galintiems gauti daugiau informacijos ir turintiems daugiau kompetencijos.
      3. Kaip žinia, keli parlamentarai bus perrenkami, vienur VRK, kitur – KT ir seimo sprendimu :)

      Sakiau, kad pranašystės dovanos neturiu, bet atspėjau (žr. 3 punktą) – rinkimai buvo suklastoti :)

      Tuo tarpu jūs TVIRTINOTE kad dangus griūva, ir, kaip supratau, rasto savo akyse neieškosite, neišgraibę krislų iš manųjų. Sėkmės Jums.

     • Gylys

      jaunuoli… jei rinkimai butu buve suklastoti – VRK ju rezultatu netvirtintu, arba KT ju patvirtinima paneigtu. Bet gi kaip zinome, tai padaryta nebuvo ir KT patvirtino visumoje rinkimus esant ivykusiais isskyrus kelias apygardas.. .Taip kad, deja, jusu spejimas buvo klaidingas…
      Kas link mano prognoziu nepasitvirtinimo, tai jos buvo grindziamos salyga „jei blondine yra ne visiska blondine ir jos veiksmai adekvatus elementariai logikai“. Na, kadangi salyga buvo, kaip dabar jau akivaizdu, klaidinga, tai naturalu kad tai leme esminiai mano prognozes paklaida…
      Tikiuosi nelaikote manes kaip nors atsakingu uz valstybeje gyvenanciu blondiniu gebejimus protauti ?…
      …Tad ir jums sekmes gerbiamasis.

    • Nejaugi neatsimenate, kad jau gyvenome „truputį reguliuojamoje“ demokratijoje ir iš jos 1991 metais pabandėme išsilaisvinti? Kaip matau – nesėkmingai…

     • PN

      manau, kad jūs kiek supaprastintai ir net naiviai matote situaciją.

     • Nieko sau naiviai ir supaprastintai… Kur nueisime, kai vieni nori „truputį“ pareguliuoti, kiti nori „truputį“ pirkti balsų, dar vieni „truputį“ nesumokėti mokesčių, dar kiti „truputį“ pašaudyti, dar kiti „truputį“ pameluoti? Ir visi nori išvengti mano manymu svarbiausio demokratiškos visuomenės savireguliacijos principo – atsakomybės… Juk visi puikiai žinome kuo pasibaigė „truputis“ komunizmo, fašizmo… Tai įvyko dėl to, kad nebuvo tų (tiksliau – jų buvo per mažai ir dėl to paprasčiausiai buvo sunaikinti), kurie NEUTRALIAI vertina situaciją ir neleidžia tiems „truputį“ nekontroliuojamai didėti… Demokratinė visuomenė – tai visa vaivorykštė pažiūrų ir nuomonių, kurias turime mokėti gerbti ir su kuriomis turime mokėti kartu dirbti Valstybės labui…

     • Populi

      Simai,
      ar jums neatrodo, kad jokios demokratijos Lietuvoje nėra?
      Pvz.: http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/nvasiliauskaite-kuo-agitavimas-baznycioje-geresnis-uz-balsu-pirkima.d?id=59975343
      T.y., iš teisybės nėra jokio pasirinkimo – ką jūs nurodote kaip demokratijos požymį?
      Būtų tikras pasirinkimas, jei rinkimus pravestų tik Rinkiminė komisija, lygiai vienodai visas partijas (=idėjas) pristatydama bei agituodama – kada nėra lygiateisiškumo, tada laimi tie už kuriuos yra agituojama daugiau (ar per pamokslus, ar įdedant į delną).

 • bang

  Tomas savo įraše dėl reikiamo nupirktų balsų skaičiaus įtakai mandatų pasiskirstymui yra ne visai teisus. Gali būtio atvejų, kai ir 1 balso pakaks. http://goo.gl/Avf0v

 • Raimis

  O apart KT sprendimo laukimo dar kas vyksta? Pries savaite, penktadieni, mačiau Naugarduko gatvėje besblaskanti p. Butkeviciu su svita ir svečiais iš Kinijos. Visi apsikarstę lemputemis. Gal Kaledom ruošėsi? Po to Kinieciai lemputes išsivežė Latvijos link. Juk ten irgi Kalėdos bus!? Daug girliandu, kaip Baltijos kelyje žmonių, ir visos dar susvis!) Iš Elektrėnų.

 • Raimis

  Taip ir nesupratau, iš kur jie tiek lempuciu gavo. Gal iš Viktoro, o tas iš ministerijos pats upes buvo, juk seimai pravers. A, o gal tu lempuciu ir negrąžino iseidamas i traukiniu stoti pries eile metu. Tada viskas aišku. Jo eksc. Adamkus posteri jos eksc Daliai paliko. Atsiimti lemputes. Kitaip i rūmus neleist, kol lempuciu negrazins!!! Vazas išneš. Testinumas. Nieko bloga.

 • Raimis

  O apie tai, ką jus rasinejate, manau, kad prezidentei nepatiko, kad TS per daug balsu surinko. Reikia perbalsuoti.

 • Raimis

  P. Ulevičiau. Trolis iš jūsų siaip sau. Bet kurmis, tai manau superinis!

 • morta

  jei KT pripažins rinkimų rezultatus neteisėtais, tuomet kaip ir peršasi išvada, kad su Lietuvos demokratija kažkas fundamentaliai blogai, nes valdžios institucijos nesugeba organizuoti ir užtikrinti laisvų ir konkurencingų rinkimų. tuomet dar ir Seimas balsuos ir spręs, kaip ten su ta mūsų demokratija. na, man tai absurdeska.
  asmeniškai netikiu, kad Lietuvos demokratija jau tokia ir bloga bei korumpuota.
  todėl visas tas politinis žaidimas labai neskoningai atrodo.
  labai nenorėčiau klysti – kad su Lietuvos demokratija taip viskas ir blogai. bet tada, kur buvo pati Prezidentė prieš rinkimus, ką ji padarė, kad jie būtų demokratiški. nesakau, kad ji turėjo imtis VRK funkcijų, bet demokratinių rinkimų organizavimo užtikrinimas – visos politinės sistemos reikalas. ir jei jau kažkas dedasi moraliniu autoritetu, tai tegul juo ir būna, o ne dabar visus ant blakstienų pastato

 • Raimis

  P. E. Tikriausiai tikit, kad po 1926 m iki 1990 buvo bent vieni laisvi ir demokratiski rinkimai?

  • P.E.

   Atsiprašau už ne ten paspaustą atsakymo klavišą,-mano komentaras apie „laisvus rinkimus į Liaudies Seimą“ 1940m. Lietuvoje buvo skirtas ne Ignui,o komentatoriui „Gylys“.

 • Fredis*

  Iš alfa.lt
  „Jis pastebėjo, kad visų vienoda lygybė prieš įstatymą ir socialinis teisingumas nėra kažkoks išsigalvojimas. Tai – higienos reikalas. Jeigu šalyje yra moralinis autoritetas, kuris kažkam leidžia neplauti rankų ir nenuleisti vandens, tai persiduoda visai genčiai. Ji pilasi kontrabandinį benziną, parduoda balsus už bambalį, balsuoja už kaltinamojo partiją. Ir tada, pasak V. Šenderovičiaus, vieną dieną tualete nelieka kuo kvėpuoti, todėl įsiutusi gentis nusprendžia tualetą susprogdinti. Nes susprogdinti yra kur kas paprasčiau, nei keisti įpročius, pradėti praustis bei nuleidinėti vandenį.“

 • Rytis I

  Reiktų skirti manau pažeidimų pobūdį: stebėtojų fiksuoti pažeidimai rinkimų apylinkėse ar juolab masiniai rinkimų klastojimai komisijoje ir – pažeidimai perkant, parduodant balsus kažur už jos ribų. Pastarieji visada bus ir jokios teisėsaugos pajėgos nesugebės šito absoliučiai užkardyti. Rinkimų rezultatų naikinimas dėl tokių pažeidimų KT ar Seimo valia reikštų viena – laisvi demokratiniai rinkimai pas mus iš principo neįmanomi. Kaži, ar kas nors norėtų prisiimti demokratijos duobkasio rolę…

  • suomis

   Tai kodėl vakaruose tokio reiškinio nėra? O gal yra? Būtų įdomu sužinoti. Ar būti išsipurvinus yra tapatu demokratijai? Manau, kad ne. Demokratija reikalauja aukštesnių standartų. O juk kaip žinome, purvinus (neskaidrius) darbus lengviau veikti pasislėpus, kad apie juos būtų žinoma tik siauram ratui žmonių. Demokratija ir aukštesni civilizacijos standartai yra sinonimas. Viena stumia kitą ir atvirkščiai.

   • Rytis I

    Nežinau kiek padaugės demokratijos, jei keli bomželiai, rinkimų proga gavę nemokamai išgert ar pasivaišinti dešra, sužlugdys visos apylinkės balsavimo rezultatus. Demokratija ir taip per dažnai bejėgė…

    • suomis

     Čia problema ne demokratijos o valstybinės institucijos/ų neveiklumas. Reikia paprasčiausiai principingai bausti, net ir mažiausią pažeidimą. Kuomet balsavau policininko nė vieno nemačiau. O atskiroje patalpoje rinkiminės komisijos stalą su vaišėmis – taip. Nuo čia ir prasideda standartai. Už kokius pinigus buvo suorganizuotos vaišės. Kažkodėl manau, kad už mokesčių mokėtojų pinigus iš VRK kasos.

     • Auksinis kardas

      suomi, tai mentaliteto sumos problema – joje yra ir kiekvieno dalyvaujančiojo asmeniškai daryti apsisprendimai. Štai kodėl vienur nėra vienų reiškinių, yra kitokie, nors formaliai įstatymų rėmus sustatyti galima vienas prie vieno. Veikėjai nėra rėmai.

      Antras dalykas – mes ne viską žinome, kas vyksta mūsų idealizuojamuose Vakaruose. Tokie reiškiniai kaip Wiki Leaks jiems yra pavojingi tik dalinai dėl atskleidžiamo objektyvaus slaptumo, nemaža dalis pavojaus, kad atskleidžiama virtuvė, kurioje vyksta labai žemiški, ne idealizuoti reiškiniai.

      Trečia – jei jau svajojame būti kokybiškai geresni, ir sutinkame pripažinti, kad Vakaruose pavydėtinų pasiekimų esama, yra du dalykai, kurie galėtų mums padėti tapti kiek kitokiais, geresniais: pirma, mūsų pastangos tapti tokiais – reiklumas, nevaidinama, giluminė pagarba atraminiams demokratijos principams, apsisprendimai įvertinantys ne tik asmenines netektis, nenaudą, bet ir tokias principines. Ir kitas reikalingas dalykas – laikas. Bet jis pajėgus visiškai eiti niekais, jei nėra pažangos pirmojoje įvardintoje dalyje.

      O tuo tarpu klausimas kodėl yra ar nėra kitur bus atsakytas tik štai šitaip.

     • Rytis I

      Tai galėjo būti ir ne mokesčių mokėtojų, bet partinėmis vaišėmis dengtas stalas. Nekuriems berods net sutrukdė skaičiuoti:).. Kodėl nesugebėjo suskaičiuoti – liko nežinoma net KT? Tokiu atveju tai galimai ne policijos, o tiktai stebėtojų prastas darbas arba nedarbas. O bausmės griežtumas balsų pirkimą tik padarys geriau organizuotą, labiau profesionalų, bet nesunaikins kaip reiškinio.

     • suomis

      Man atrodo, kad mes patys į savo valstybę žiūrime kaip okupantai. Kažkas buvo gerai paminėjęs, kad esame urviniai žmonės. Urviniai, nuo žodžių urvat i bežat. :/

     • suomis

      Nebijok Ryti, sunaikins. O partija, visų dalbajobų iššerti, paprasčiausiai neturi lėšų. Geriau reikėtų pasidomėti, kaip skirstomas rinkimų fondas. 101% esu įsitikinęs, kad ten ir velnias sprandą nusilaužtų.

     • Izbliondimas

      Ryti I,
      apie tą situaciją labai tiksliai viską, manau, per radiją buvo susakęs gerb. Karbauskis.
      Nu, kad to nenorėjo matyti VRK, tai…☺
      Supratau, kai ta apylinkės komisija net iki vakaro nebegalėjo išsipagirioti, – tuomet į tą apylinkę turėjo atvykti gelėti situaciją apygardos komisija… o tai, ką ji ten pamatė, gal Karbauskis kada nors kine parodys… gal būtų ne menkiau įspudinga, kaip dabar rodoma apie Rusiją, Izraelio ar JAV besibazuojančių TV filmuose…
      Bendrai, kadangi gyvenimas Rusijoje ir Lietuvoje yra vos ne 1:1, tai tie Rusijos užsieniuose užsakyti filmai apie Rusijos šiandieną, – gali būti pamokantys ir mums…
      Nes kažkodėl Lietuvoje tokių filmų dar nekuria, – apie tai kas čia yra, kas čia dedasi…☺

     • Trakimas

      „apsisprendimai įvertinantys ne tik asmenines netektis, nenaudą, bet ir tokias principines. Ir kitas reikalingas dalykas – laikas. Bet jis pajėgus visiškai eiti niekais, jei nėra pažangos pirmojoje įvardintoje dalyj“—–absoliučiai klaidinga mintis.Ir „suginirota“ humanitaro.“Nenauda ir netektis“ yra amorali ,žvelgiant iš ekonominio taško:)Demokratija ir laisva rinka tam ir saugoma,kaip vertybė,kad pavieniai individai galėtų priimti sprendimus,labai rizikuodami ir sulauktų sėkmės.Tokiu būdu jie išlaisvina ir apsaugo visuomenę nuo visos visuomenės bankroto.Valstybinis kapitalizmas(cccp-pvz.) yra neefektyvus,nes nesėkmės atveju nukenčia visi visuomenės nariai be išimties.

     • Trakimas

      „Laikas“ gi yra „intensyvumo ir masto“ išvestinė.:)Jei tamsta suprojektavote neefektyvią sistemą-jos rezultatų teks laukti labai labai labai ilgai.Būtent todėl Tamsta ir surandate kaltininką-„laiką“.“Laikas“ išsitempia arba susitrukia kaip guma,reaguodamas į Jūsų sukonstruotą „konceptą“.

     • Trakimas

      Taigi-mums „laiko“ visiškai nereikia.“Laiko reikia“ dažniausiai „konservatyvių“ pažiūrų tamstoms:)Genialus Kafkos „Proceso“ epizodas užviršuoja „laukimo“ koncepto beviltiškumą ir klaidingumą-žmogus laukia laukia ir laukia,kol vartai atsidarys,o jie neatsidaro,nes ir neturi atsidaryti.Reikia ne laukti.:)Reikia veikti kitaip,kažką kitą:)

     • suomis

      Auksini. O ar jums neatrodo, kad toks vikilyksas yra surežisuotas spektaklis naivuoliams? ;) Iš esmės, aš su jumis sutinku. Laikas ir kantrybė gali sutvarkyti esamą situaciją. Mes tik galime stebėti, ar pacientas išgyvens, ar numirs. Ir klausimas, ar prasmingos paciento kančios. Norisi tikėti, kad TAIP. Aš vis dar noriu tikėti, kad Lietuva gali iškeisti ėjimą susinaikinimo keliu, į kelią, kuris suteiks viltį ir galimybę, kurti gyvenimą čia ir dabar.

     • Trakimas

      Taip,suomi,jūs(konservatoriai) „galite (nes-norite) tik stebėti:)O mes-bendruomeninikai(socdemai)-norime ir galime keisti:)Ir kam atsivers „durys“ ydomu labai?:)

     • suomis

      Trakimai. Jūs komunistai senai esate mušta korta, tik gadinate sveikatą žmonijai pasireikšdami įvairių metastazių forma. Norisi tikėti, kad GAMTA yra galingesnė. Kad komunistuojantis šūdas neįveiks gamtos.

     • Trakimas

      „Marinuoti“-užkonservuoti „laiką“ nori tie,kurie yra prieš bet kokias reformas ir permainas:)Tai dažniausiai žmonės prie lovio gėrybių ir nieko keisti jiems nereikia ,dėl ko ir -nesinori:)Tačiau yra dar milijonai eilinių piliečių,kuriems reikia auginti savo meilės vaisius-vaikus ir jiems „atverti duris“ į šviesesnę ateitį „nieko nelaukiant“:)Nors valdančiųjų keulių snukeliai ir kriuksi-palaukit,palaukit-mes dar nepriėdėm:))DDDDDD

     • suomis

      Trakimai. Jūsų komunistinė modernizacija grįsta mirties keliu.Tam tikra forma, kiekviena modernizacija mus priartina prie išnykimo. Tai nereiškia, kad reikia sugrįžti prie balanos, bet reikia keisti požiūrį į mus supančią aplinką. Iš principo, aš esu žaliasis ir mano įdeologija yra grįsta per požiūrį į gamtą. Ir kaip pritariantis žaliąjai įdėjai aš esu už naująsias technologijas, kiek jos nealina gamtos. Todėl, vienu momentu aš paremsiu „komunistus“ kitu atveju „konservus“, nors valkatos ir vieni, ir kiti.

     • Trakimas

      Tamsta ,suomi,esi neteisus-ir tai puikiai supranti.O jei-nesupranti-tuomet jau niekas Tamstai ir nepagelbės.Gamtos nealina jokios technologijos.Gamtai žalą daro tik atominė energetika,nes ji yra „perteklinė“.Tobyš-sukurianti šiltnamio efektą.Gamtos negalima „suvartoti“-viskas yra perdirbama.:)Gamtos „užteršti“ jos pačios elementais tiesiog neįmanoma:)Kaip ir dalinti iš nulio:DDDDD

     • suomis

      Klysti Trakymai. Žmogus pati didžiausia atlieka. Gamtoje neatliekanti jokios pozityvios funkcijos. Tfu, tfu, tfu. Kalbu kaip koks komunistas. ;)

     • Trakimas

      Doroga voznykajiet pod nogamy ydyščiego…….,suomis:D

     • Trakimas

      Kelias atsiranda po einančio kojomis,suomi:)

     • suomis

      Ne tik. Ir šunkelis.

     • Trakimas

      Ir „šunkelis“ atsiranda tik po EINANČIO kojomis.:)Reikia eiti,o ne „laukti“(kol koks runkelis nueis ir išasfaltuos „šunkelį“ galiausiai pavadinęs jį „konservatorių vieninteliu teisingu keliu“:DDDD:)

     • suomis

      O kaip su komunistine visuomenės dalimi?

     • Trakimas

      Mielas suomi:)Ta „komunistinė“ visuomenės dalis yr esai tu pac :)Tu to suvokti negali,nes pac savęs neišanalizuosi.Tau reikia pagalbos-ieškok jos-ir rasi:DDDDDD

     • suomis

      Kaip nors apsieisiu. ;)

 • Fredis*

  Dar liko valanda su trupučiu, tuoj bus rezultatas 2:0, ta proga galima pasiskaityti http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/lvmedelis-politika-lietuvoje-arba-prieikite-arciau-banderlogai.d?id=59947339

 • Arman

  na kaip sakiau taip ir buvo, taigi p.Racai, viskas gerai, KT prieme gera sprendima :) ir skaityti reikia visa KT nutarima (sprendima, isvada) o ne jos dali, ir istraukus daleleyte ja interpretuoti kaip nori…

  • mielas Arman, nelabai suprantu, apie ką kalbate. Gal būtų galima aiškiau? Ar pats nesuprantate, ką norite pasakyti, bet labai norisi?

 • Jei gerai supratau, tai dabar nauja dauguma net labai norėdama nesugebės surinkti labai bijomo skaičiaus – virš 85… Bent jau pusę metų taip bus… O kodėl bijoma tokio skaičiaus???

  • romas

   Jei LLRA prisijungs prie koalicijos, konstitucinė dauguma bus.

   • Trakimas

    Sveiki ,romas:)Atėjau paguosti Tamstos ir Tamstai nušluostyti ašaras.:)KT paskelbė savo sprendimą.Esat labai susikrimtęs,kad kubilizmas žlugo?…:)

    • romas

     Kubilizmas žlugo 2008m. spalio pabaigoje – lapkričio pradžioje. Kubilius tik dabar tai suprato.

    • suomis

     Glušų gatvėj šiandien šventė. :DDDDDDD

     • suomis

      Taigi romai, buvai tada teisus. O ką Kubilius visą tą laiką darė? Būtent, kad viską atvirkščiai. Suskaldė partiją, prašiko rinkimus, neįgyvendino nė vieno projekto apie kuriuos malė šūdą ištisai ir dar sugebėjo praskolinti šalį. Partiečių vietoj pendelį jam į šikną ir staltiesėle kelias. Ir iš vis, būtų protingi konservatoriai, tai visam savo politbiurui pasakytų – adios amigos. Va tada, viskas nueitų kita linkme. Išsirinktų V.V. Landsbergį pirmininku, atnaujintų kadrus, būtų kita kalba.

     • romas

      Nepraskolinti nebuvo įmanoma, todėl nereikėjo į valdžią eiti.

     • suomis

      Romai. Tai detalės. Bet man kyla klausimas, nejaugi partijos viduje nėra ambicingų žmonių? Juk konservatorių partijai vadovauja menkystos. Prastovėję visą laiką po medžiu. Darę klaidą po klaidos.

     • romas

      Kurie menkystos? Kažkaip įdomu pasidarė :)

     • Trakimas

      Nepraskolinti Lietuvos ne tik buvo įmanoma,bet buvo net kelios alternatyvos jos nepraskolinti.Tačiau siaurapročiai(Kubilius) nemato galimybių,nes jų negali matyti:)Dėsninga tai,kas dabar vyksta ir vyks ateityje.Mat alternatyvos „kertasi“ su kubiloidų gaujos „vertybėmis,vizijomis ir sapnais“.Žmonės iš TS-LKD tiesiog mano,kad tai,ko jie nori ar susapnavo ir įmanoma realiame pasaulyje,apie kurį jie nieko neišmano:)Kubilizmo adeptai yra egocentristai-joie kitų žmonių nei ašarų,nei skausmo-nejaučia.Jiems rūpi tik jų virškinimas:)

     • romas

      Norint subalansuoti, kai biudžeto surinkimas krenta, o įsipareigojimai auga, nesiskolinti neįmanoma. Galima būtų buvę iš TVF už mažesnius procentus, bet tada Kubiliaus kadencija būtų pasibaigusi per pusę metų.

     • suomis

      Kas menkystos? Pirmas partijos dešimtukas.

     • suomis

      Na štai ir išlindo yla iš maišo. Geriau šalį paaukoti, kad tik glušas Kubilius valdžioje išliktu. Apgailėtina.

     • romas

      suomi, neaišku, kas geriau – suirutė, ar truputį brangiau pasiskolinti. Klaida buvo imti valdžią, o paėmus gavosi cugcvangas, kai bet kuris tolimesnis žingsnis – blogas.

     • suomis

      Tai tu romai, tik patvirtini, kad jūsų chebra nesugeba numatyti ėjimų. Tai apie ką mes kalbam.

     • romas

      suomi, iš dabarties žiūrint į praeitį, daug kas kitaip atrodo. Momentu, kai reikia priimti sprendimus, ateities negali tiksliai prognozuoti. Dabar ir nepatikrinsi, kaip vyriausybei elgtis būtų buvę geriau.
      Tačiau vienas dalykas tiksliai buvo žinomas jau spalio mėnesį – ekonomika sminga ir tuoj bus šakės. Imti valdžią tokiu momentu – neprotinga.

     • Trakimas

      Suomi,romas negali prognozuoti ateities ,nes jis nesupranta vykstančių procesų:)Tai-elementarus atsakymas.Ateitį nesunkiai prognozuoja visi-nuo bankų iki gamybos kompanijų-ir labai tiksliai.:)Tik kubiloidui „romui“ ateitis “ ar belekas yra neįkandami slėpiniai…..:DDDDDD

     • romas

      Niekas pasaulyje neklauso ekonoministų, Trakimai. Klausytų, pasaulio ikanomika veiktų kaip laikrodis ir visi užimtų pirmą vietą.

     • Trakimas

      Koks ,Tamsta, mielas,romai,sakydamas,kad „niekas pasaulyje neklauso ekonomistų“.:))))))Tai tik rodo,kad Tamsta romas esate neinformuotas visiškai:DDDDDDD

     • romas

      Aš apie politikus. Jei ir klauso, tai ne iki galo, todėl ir toks bardakas pasaulyje.

     • Trakimas

      Romas,ar Tamstos virškinimo traktas veikia be sutrikimų?:)O gal galite prognozuoti,kad netrukus jo veikla -sutriks?:)

     • romas

      Krugmanas turi paskaičiavęs viską iki pasaulio pabaigos. Bėda tik, kad niekas nesilaiko jo skaičiavimų, todėl ir tokia ikanomika ant pasaulio. Su virškinimo traktu – taip pat. Reiktų valgyti tik tai dėl ko nesusirgsi, bet nėra saugaus maisto, bo niekas Krugmano neklauso.

     • Trakimas

      Dok butuką,romai:))))Koks -vis tik-tu mielas,švelnus i sukalbamas beigi ytakojamas:)

 • Izbliondimas

  Tai kaip supratau KT sprendimą, išvertus į žmonių kalbą, – visa kaltė dėl blogų rinkimų dabar, teko dabartinei Vyriausybei, jos (ne) skirtam finansavimui tiems rinkimams, jos sudarytai komisijai ir t.t. pan.
  Aš nepritarčiau Lietuvos daugumos nuomonei, kad, atseit, jei jau dešinysis, tai būtinai Lietuvos griovėjas.
  Žinoma, šitie vadinamieji yra kalti, kas Lietuvoje vyko visus 22 metus, nes šalį laikė baimėje, atseit, kas prieš juos, tas su rusais, raudoni. Ir tokiu būdu, lietuviams drebinant ausis ir kojas, nekliudomai buvo sugriauta šalis, – jos galima sakyti ir neliko…
  Bet būtų klaida, pastaruosius 22 metus juos vadinti dešinaisiais, – manau, buvo tik vadinamieji, t.y. vakarykščiai kokie tai komunistėliai ar dar blogiau – gatvinukai kokie niekam nežinomi…☺
  Dabar jie savo darbelius dalinai išsiviešino (turiu omenyje rinkimų organizavimą dabar ir visus 22 praėjusius metus), – tad nemanau, kad kada nors kas nors tuos žmones rinktų vesti Lietuvą…☺
  Nors jau ką pataisyti, ką jie pridirbo per 22 metus, manau, nėbėra jau jokių šansų…
  Amen…

 • Izbliondimas

  Tiesa, romas, manau, yra tikras dešinysis. Padorus žmogus, padorus dešinysis. Va tokių dešiniųjų Lietuva, – klestėtų.

  • Vidas

   Pagal sąvoką romai yra tikrų tikriausi kairieji. :)

   • Izbliondimas

    Vidai,

    gal Jūs vėliau čia įsijungėte, tad galima tik priminti, kad slaptyvardis „romas“ yra kildinamas ne iš vardo Romas.
    O jei štai žinojote, tai pašmaikštavimą užskaitome.
    Nors čigonai nemanau, kad yra kairieji.
    Kairysis, manau, pirma nėra melagis ar vagis. Tai doras katalikas, beisilaikantis dešimties Dievo įstatymų.
    Tai viduriniosios klasės atstovas, šeimos verslo atstovas.
    Dešinysis, manau yra stambaus kapitalo atstovas ir jo nuolankūs samdiniai, šlovinantys tokius.
    Štai Artūras Račas, nori ar nenori to, – yra dešinysis. Aš taip pat.
    Fredis yra dešinysis, – nes yra stambiojo samdinys, šlovinantis savo bosus, už kuriuos gali ir galvą atiduoti (tarp kitko ir tada, kai jo bosai išdundės užsienin, kad šikna sveika liktų…).

    • Vidas

     Gerai čia pataikėt su Fredžio draugeliais. :)

     O kairieji, tai tie, kurie mano, kad visi žmonės pasaulyje yra antiek geri, kad nusiteikę jiems duoti, teikti, padėti, suteikti, dovanoti ir pan.
     Dešinieji, gi, yra tie, kurie mano, kad visi yra tokie, kad iš kitų net akmens galvai prasiskelti už dyką negausi. :)
     Šiaip tai dauguma yra per vidurį, jei ką, todėl ir balsuoja tai už dešiniuosius, tai už kairiuosius.

     • Trakimas

      Gerai tce pataikėt su „dešiniaisiais\“:)))Dundukai iš „dešinės“ pasaulį suvokia itin keistai-jie mano,kad jie užaugo nepadedant ne tik mamytei su tėtuku,bet ir visuomenės išlaikomoms ligoninėms,keliams,mokytojams,policininkams ir teisininkams:DDDDDDDDDDD

  • Mauras

   Nėra LT nei kairiųjų nei dešiniųjų. Socdemai, uspaskistai – kairieji? Nebent jei matuotume kairumą partinės mokyklos absolventų ir milijonierių skaičiumi jų elite, čia jie lyginant su kitom partijom pirmauja. 2 kadencijas buvę valdžioje ekonomikos pakilimo laikotarpiu ir prieš rinkimus nuolat kalbėję apie progresinius mokesčius, „socdemai“ ne tik jų neįvedė, bet vietoj to sumažino GPM tarifą, užtat puikiai sutarė su stambiu kapitalu prichvatizuojant kai kurias valstybės įmones. O kas nacionalizuoja privačių kompanijų (Leo LT, dabar L.dujos) turtą, didna vartojimo mokesčius, net įveda mokestį brangiam NT- ogi „dešinieji“ konservai su liberalais. Netaikykite praėjusio amžiaus ideologijų klišių, daug kur ir ypač mūsų jaunoj ir silpnoj partijų sistemoj jos toli gražu ne visada galioja.

   • suomis

    Tikri socdemai nepateko net į seimą.

 • Jonas III

  Toks KT sprendimas manau nebloga pamoka politikams, kad laikas ne tik protingiau politikuoti, bet ir pradėti dirbti. Nuosekliai, kompleksiškai ir atvirai.

 • Rytis I

  KT sprendimas visai pasvertas, pamokantis, subalansuotas ir etc. KT teisėjai turėjo garbę net pabūti ir balsų skaičiuotojais :) Ateity visgi norėtųsi, kad atsargiau ir atsakingiau (ne vien kaip neapskundžiama institucija) vartotų tokius aprašus kaip „šiurkščiai pažeidė“ ar kažkaip. Na, ne man tai spręsti, o bet su tuom „šiurkščiai“ tai paskiau gaunasi kartais įdomiai – kas nors gali pvz. išvis kvescionuoti bet kokius ir visus „šiurkščiai sulaužiusiojo“ veiksmus…

  • Trakimas

   Be abejo-tokie kaip „romas“ ar „kubilius“-nepajėgūs subalansuoti biudžeto.Jie neišmano ,kaip tai daryti,nes visuomet buvo ne tik „trečias sąjūdžio ešelonas“,bet ir aplamai-trečias nevykėlių ešelonas.Jie tinkami tik kriziniams metams,kad nusimuštų reitingus iki nulio:)))))

   • Trakimas

    Tačiau tokie veikėjai tikriausiai yra labai gerai susipažinę su kokia nors archaiška kalba,kad yspūdingiau atrodytų:)Tatceu kažkodėl nedrįsta pataisyti trakimo rašliavos „ešelono“:)

   • romas

    Jei Butkevičius nesubalansuos iki sausio 16, nepadarys algos 1509 ir PEESDE napanaikins, eisim kulti langų.

    • Trakimas

     Jei teip,romas-aš stovėsiu šalia Tamstos:)

    • Izbliondimas

     romai, kaip supratau, 1509 Lt bus kadencijos pabaigoje, o nuo kitų metų sausio mėn. ar tai 1000 ar tai 1100.
     Tad nepatenkinti galėsite būti tik kadencijai pasibaigus.

     Nors aš manau, kad minimali turi būti 2-3 tūkst. litų. Kas mažiau moka, – turėtų kuo greičiau išnykti ir užleisti vietas šeimos verslui, taip pat sugrąžinę ir tuos šimtus milijardų ES paramos ir tuos tūkstančius milijardų prichvatizuoto turto, su kriminalinio pasaulio bei vadinamųjų dešiniųjų pagalba…☺

     • suomis

      :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

     • Trakimas

      O gal neeikvokime tuščiai savo samprotavimų ir pakalbėkime apie burakievičiaus-jedinstvos(Landsbergio-teip pet) gaujos statytinę Grybauskaitę ir jos palycinę ateitį?:)

     • romas

      Izbliondimai, prarabams Lietuvą visada geriau sekėsi valdyti nei laborantams. Dedu viltis, kad iki sausio 16 jam pavyks.

     • Trakimas

      Burokevičiaus -jedinstvos statytinė Grybauskaitė man asocijuojasi su KGB agentėliu Čepaičiu,kurį -kažkodėl-savo karjeros pradžioje pasirinko savo „pilkuoju kardinolu“ tata Liancbergis:)?Aš iki šiol nerandu atsakymo,kodėl „savanoris Nr vienas“ nuosekliai ir visuomet labai artimai bendravo ir bendaruja su slaptom Rusijos(CCCP) tarnybom?

     • romas

      Savanoriui Nr1 Gazpromas atsidėkodamas dujas pigiau parduoda – eina vamzdis į butą Žvėryne tiesiai iš Surguto. Gali dabar kavos pigiau išsivirti, o išsiviręs pabendrauja per tą patį vamzdį su Rusijos slaptosiomis tarnybomis.

     • Trakimas

      Savanoriui Nr vienas pigesnių duju nereikia,nes jis gyvena Briuselyje:))))Savanoriui Nr vienas atsidėkota būtent šituo postu ir kitomis nedujinėmis materialiomis vertybėmis:))))

     • Genijus

      Šimtai ir tūkstančiai išvogtų milijardų. Stipru, kaip pasakytų Artūras…

     • romas

      Kapeikomis čia.

     • Trakimas

      O kokias teisines pasekmes turėjo VRK nario Liutauro Ulevičiaus keistos provokacijos prieš Gapšį?KT jų nevertino:)DDDDD?

    • GIGA

     Bet jei padarys ir niekas LT nesugrius,tai net nežinau kokias sąmokslo teorijas teks išmąstyti Kubiliui ir Co,nes visą laiką porino,kad kitaip būt negali,tik taip,kaip mes sakom

 • Trakimas

  Dabar jau galime aptarti ir burokevičiaus-jarmalavičiaus partijos člienės Grybauskaitės likimą?:)

 • Fredis*

  Pagaliau rinkimai baigėsi, išsirinkome 139 seimo narius, ta proga galima išgerti po taurę raudono vyno: http://www.youtube.com/watch?v=BXmWcsScFUE&feature=related
  Na, bet vis tiek – kur dingo dar du?

 • Izbliondimas

  Galima pagirti KT vadybą, kuri nesunku nuspėti buvo pavyzdinė šias paskutines 72 valandas.
  Manau, kad pasijuto kaip mes kažkada kariuomenėje pakelti pagal aliarmo signalą (tarnavau karinėje jūrų bazėje) ir…
  Juk, manau, KT nariams buvo ir miegas organizuotas (kad per parą pamiegotų bent po 2 valandas) ir darbas pogrupiuose.
  Manau, tekstai buvo skaitomi žodžiu (kaip tai naktimis darydavo tas legendinis romanų, kaip „Kaukuolė žalsvame čemodane“, ir kitų, autorius), o juos įrašinėti buvo pakviestos eksta klasės stenografistės.
  Manau, kad buvo pasinaudota ir tinklinio grafiko paslaugomis (jis buvo sukurtas JAV, siekiant sukurti ir įdyvendinti kosmoso užkariavino programas).
  Matyt, įgyvendinant planus buvo skaičiuojama ir sekundės dalys, kaip 100 metrų bėgimuose…
  Kad taip visa sekanti Vyriausybė dirbtų ateinančius 4 metus, kaip KT dirbo šias 72 valandas.
  Šlovė šiems jaunuoliams. Tėvynė jų neužmirš, manau.

  • suomis

   Viskas buvo paprasčiau. Susirinko chebrytė legendinėje pirtelėje, выпили, закусили ir nusprendė…. ;)

  • P.E.

   Tarnyba sovietinėje armijoje ,matyt,paliko neišdildomus pėdsakus žmogaus sąmonėje.

   • Izbliondimas

    Eik perst į butelką. Gerai.

    • P.E.

     Na štai,kaip greitai išnyksta filosofinis kamufliažas.

     • Izbliondimas

      P.E.
      Žmogau, čia paprastas žemaitiškas pasakymas.
      Kaip sakoma paprastas, bet kartu ir pastūmėjantis į gilius filosofinius pamastymus, – juk tai taip patogu daryti tualiete, kai ten kas pasiunčia. Ane.
      Kur ir gimsta didžioji pilosofija.
      Va, o kai reikdavo vis vien bėgti, jei batus ir ne ant tos kojos suspėjai užsidėti, – va čia pilosofijai laiko nelieka…
      Siūlyčia Jums nepersistengti kaip čia tie, darė. Nesikartokite, gal…: http://www.youtube.com/watch?v=1YsL4HXZN9E&feature=related

 • Fredis*

  Konstitucinis teismas paneigė rinkimus tose apygardose, kuriose pažeidimus padarė darbo partijos ir socialdemokratų aktyvistai. Vagys, sukčiai, klastotojai, niekingi ir nesąžiningi žmonės buvo pagauti už rankų, tik nenubausti, bausmes skirs apygardų teismai. Sekančio Seimo nebus galima vadinti išrinktu Lukiškėse, nes Konstitucinis Teismas dalinai išgelbėjo būsimo Seimo prestižą, reputaciją ir autoritetą, tačiau tik iš dalies, nes daugumą sudarys partijos, kurios klastojo rinkimus. Džiaugsmo nėra. Gėdos ir nusivylimo jausmas lydės lietuvius visus ketverius metus.

  • Trakimas

   „Dabar jau galime aptarti ir burokevičiaus-jarmalavičiaus partijos člienės Grybauskaitės likimą?:)|

   • Fredis*

    Mane mažiausiai domina ką jūs veiksite ir kam grasinsite susidrojimu. Vienas-du protingi žmonės atsiras ir iš jūsų tarpo, pavyzdžiui Julius Sabatauskas ir jokios konstitucinės daugumos neturėsite.

    • Trakimas

     Kodėl bijote „susidorojimo“?:)Nejaugi taip pat stovėjote sargyboje Garliavos patvory?:))))))

   • briedis

    pone, Trakimai, tai jau kad suskėlėt bajerį…
    Negi ten – partijose- į medžioklę po du vaikšto, o į pirtį tik kartą per keturis metus?

    • Trakimas

     Dovanok,briedis,-tiesiog nežinau,kaip ten partijose:DDDDDDKokios ten „pirtys“ ir ką vanoja Degutienė su Kubilium.Aš esu paprastas runkelis-darbogolikas:)Arba dirbu-abo miegu:DDDDD

     • briedis

      ne tiek jums, kiek tinklainio šeimininkui Račui kuris niekaip neįmena Kaunietiškos mįslės- http://www.youtube.com/watch?v=xBryEXpmh2I.
      Vilniuje tuo metu (kaip ir dabar beje) visi matavosi reikalingas drapanas..

 • gato

  O ar buvo paskelbta kokia partija tuos pagrobtus 17 milijonų naudojo? Kažkaip nebelabai ką apie tai ir rašė daugiau?

  • suomis

   Kažką lyg tai minėjo DP, paskui E.Masiulis labai jautriai sureagavo.

  • Griežtas

   Kad dar vyksta ikiteisminis tyrimas ir pinigai nerasti (viena bobelė sėdi ir tiek)?
   O manote, kad ir ten bus DP rankas prikišus? :)

 • Raimis

  Turiu visiems klausimą. Kodel niekas anksciau nesikreipe i K T? Renkant antra karta Adamkų i prezidentus buvau vienos rinkiminės apylinkes pirmininkės pavaduotoju. Pagavom skaičiuojant balsus 2 komisijos narius gadinant biuletenius, surašem visus reikalingus aktus ir pardavem vrk. Biuletenius gadino konservatorių deleguoti komisijos nariai. Kaip manote, ar buvo testinumas šio įvykio? Visgi virš 200 balsu teko išmesti

  • suomis

   Čia klausimas Zenonui. ;)

  • Rytis I

   Berods VRK ir anksčiau bylinėjosi teismuose, bet rezultatų – šnipštas. „Nerezonansinės“ tuomet jos buvo…