Didžioji koalicija Seime: reikia pinigų? Pinigų bus. Bet tik iki rinkimų

Kaip ir buvau žadėjęs, dar šiek tiek pastabų apie paskutinį (liepos 15 dienos) Seimo posėdį. 

19.03 Seimas balsuoja dėl nutarimo „Dėl Lietuvos pieno gamintojų pajamų palaikymo“

Registruojasi 65 Seimo nariai. 60 balsuoja „už“, 2 – „prieš“ 3 susilaiko.  

Visą nutarimo tekstą galite pasiskaityti patys, atkreipsiu dėmesį tik į šiuos punktus:

– padidinti tiesiogines išmokas už kvotinį pieną iki maksimaliai leistino dydžio   87 litų už toną, skiriant tam reikiamas lėšas;

– pakartotinai kreiptis į Europos  Komisiją dėl  eksporto grąžinamųjų išmokų už pieno ir mėsos produktus mokėjimo;

– Įvertinus tai, kad Prekybos įmonių geros verslo praktikos kodeksas neužtikrina lygiateisiškumo tarp  prekybos įmonių ir tiekėjų principų, toliau vyksta piktnaudžiavimas rinkos galia,  parengti Lietuvos Respublikos mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo projektą ir pateikti Seimui iki  2008 m.  rugsėjo 10 dienos;

 

 

„Prieš“ balsuoja liberalcentristas R.Palaitis ir socialdemokratas A.Sysas. Susilaiko G.Steponavičius iš Liberalų sąjūdžio frakcijos bei socialdemokratai V.Vertelienė ir R.Žakaitienė.

„Už“ balsuoja liberalai P.Auštrevičius, A.Endzinas, V.Grubliauskas, A.Kašėta visi 12 salėje buvusių konservatorių, 14 darbiečių ir du tvarkiečiai. Vieni todėl, kad nutarimas skatina liberalią politiką, kiti – todėl, kad žemės ūkis yra Lietuvos tautos pagrindas, treti – nes reikia remti darbo žmones, o paskutiniai – kad būtų teisingumas. 
Vieningai balsuoja ir socdemai, nes juk puikiai žino, kad valstybės biudžetas pilnas ir kad jų premjeras G.Kirkilas ir finansų ministras R.Šadžius lengvai suras tų „reikiamų lėšų“ .

O dar kažkas bando aiškinti, kad Seime nėra daugumos. Ji tikrai yra ir vis didesnė ir didesnė….

 

Beje, bus labai smalsu išgirsti, kuris iš tų 60 balsavusių už rugsėjo 10 dieną paklaus, ar Vyriausybė jau pateikė „Lietuvos Respublikos mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo projektą“ ir kaip pavyko susitarti su Europos Komisija dėl eksporto grąžinamųjų išmokų už pieno ir mėsos produktus mokėjimo.

O dar kažkas pyksta, kad vartoju gražų lietuvišką žodį „dundukai“…

(3 balsų, vidurkis: 3,67 iš 5)
Loading...