Žurnalo „IQ“ svajonių Vyriausybė: graži idėja

Žurnalas „IQ“ naujausiame numeryje paskelbė subjektyvų galimos „svajonių Vyriausybės sudėtį:

 • Aplinkos ministrė – dabartinė LVPA vadovė Diana Vilytė
 • Socialinės apsaugos ir darbo ministras – profesorius Romas Lazutka
 • Užsienio reikalų ministras -Lietuvos ambasadorius JAV Žygimantas Pavilionis
 • Ūkio minstras – Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojas Raimondas Kuodis
 • Energetikos ministras – buvęs energetikos viceministras Romas Švedas
 • Žemės ūkio ministrė – Lietuvos agrarinės politikos instituto vadovė Rasa Melnikienė
 • Finansų ministrė – Ingrida šimonytė
 • Krašto apsaugos ministras – Lietuvos ambasadorius NATO Kęstutis Jankauskas
 • Susisiekimo ministras – „TEO“ vadovas Arūnas Šikšta
 • Sveikatos apsaugos ministras – Centro poliklinikos vadovas Kęstutis Štaras
 • Kultūros ministrė – buvusi Lietuvos ambasadorė prie UNESCO Ina Marčiulionytė
 • Vidaus reikalų ministras – Lietuvos karinės misijos Afganistane vadovas Gintaras Bagdonas
 • Teisingumo ministras – VU teisės fakulteto dekanas Vytautas Nekrošius
 • Švietimo ir mokslo ministras – KTU gimnazijos direktorius Bronislovas Burgis
 • Ministrė Pirmininkė – Angela Merkel:))

Na, ką galėčiau pasakyti…

Didžiąją dalį išvardytų kandidatų pažįstu asmeniškai, kitus – iš jų veiklos, viešų pasisakymų, pagaliau – kolegų bei draugų atsiliepimų, todėl mano nuomonė su IQ ne visai sutampa.

100 proc. palaikyčiau I.Šimonytės, G.Bagdono, B.Burgio ir tikriausiai K.Jankausko kandidatūras (jam pliusas už krepšinį:)

Ž.Pavilionis, D.Vilytė ir R.Melnikienė – mano 90 procentų. Čia atskirai paminėčiau R.Melnikienę, kurią neseniai sutikau vienoje konferencijoje ir net nustebau, kiek ji paaugo nuo tų laikų, kai buvo seimo narė (1996-2000).

Mano 70 proc. – A.Šikštai ir R.Kuodžiui. Abu tikrai neabejotinai puikūs savo srities žinovai, bet pirmojo atveju, valdyti privačią bendrovę yra viena, o skirstyti ES pinigus – visai kas kita. Kalbant apie R.Kuodį – taip visi mes jį skaitome ir girdime, tad žinome, kad kaip ekonomikos teoretikas – jis geras. Tačiau ar toks pay geras jis būtų praktikoje? Be to, man kartais atrodo, kad nuoseklumas taip pat nėra pagrindinė R.Kuodžio savybė.

Mano 60 proc. R.Švedui ir V.Nekrošiui. Iš esmės dėl to paties – R.Švedo pasitraukimas iš A.Sekmoko komandos parodė, kad diplomatija ir politika skiriasi ir, panašu, jog R.Švedui tinkamesnė yra pirmoji. Kalbant apie V.Nekrošių – girdėjau kalbant, jog puikus specialistas ir geras administratorius. Tačiau sako, jog, kaip ir E.Kūris,  galvoja, kad geresnių už jį nėra. Ne pati tinkamiausia kandidatūra vykdyti teisingumą…

Mano 55 proc. – Inai Marčiulionytei. Tegul ir už tai, kad siūlėsi į ministres A.Valinskui:)

Ir būčiau visiškai prieš R.Lazutkos skyrimą Socialinės apsaugos ir darbo ministru. Puikus žmogus, tikras savo srities profesionalas, nuosekliai laikosi savo pozicijų, geras oponentas, visada skaitau ir beveik visada gėriuosi. Žodžiu, nors prie širdies dėk. Tačiau jo požiūris į „Sodros“ sistemą bei pensijų reformą man visiškai totaliai absoliučiai nepriimtinas.

Vienintelis žmogus „svajonių Vyriausybėje“, apie kurį nieko iš esmės negaliu pasakyti – K.Štaras. O bet tačiau kadangi esu Centro poliklinikos klientas ir turiu puikiausią ir nuostabiausią šeimos daktarę, surizikuočiau ir duočiau kokiu 85 procentus.

A.Merkel į premjeres nenoriu, nes vokiečių kalba man negraži.

… O šiaip tai pati idėja labai graži. Ačiū „IQ“

 

(7 balsų, vidurkis: 3,86 iš 5)
Loading...
 • Sejanus

  Jei Burgis taptų ministru, kažin irgi būtų rengiami „metų gaidžio“ apdovanojimai vyriausybės arba seimo nariams. Ko gero jie ten tiktų net labiau, nei gimnazijoje, tik konkurencija žvėriška gali būti.

 • Apžvalgininko nuomonė

  Prie A.Merkel (kaip sakoma: šlubas vokietis ir tas geriau tvarkytųsi Lietuvoje) net ir Burgis galėtų būti kuo nors.
  Bet ministru tai kažin, nes jis, kaip ir visi buvę išvežtieji, mano, kad jie ten pasisėmė tokių ypatumų, kad Lietuvoje visąlaik gyvenę negali jiems prilygti (svetimų nuomonių nepakenčia), ale, kad visiems seniai aišku, kad rasiejiniai išsilavinimai nesiekia vakarietiškų, tame tarpe ir Lietuvos.
  Nekrošius teisingumo ministru pagal turimas žinias tikrai galėtų būti, bet jis grynas mokslininkas, kaip ir jo tėvas Ipolitas, ir jie visada TF buvo vertinami aukščiau netgi nei, kad Kūriai ar E.Jarašiūnas ir kt., todėl vargu ar jį sudomintų toks blaškymasis iš vietos į vietą.
  Gaila, bet nežinau ką siūlo Sodrai Lazutka – gal ir geros jo idėjos?
  Gal jis už tai, kad laikas nuvyti Sodrą plėšiančius privačių fondų naudai (o kas tą fokusą sugalvojo, tuos kuo greičiau uždaryti ilgam)?
  Ar jis yra kritikuojamas už tai, kad palaiko dar vokiečių kažkada įkurto tokio fondo solidarumo idėją, kad Sodra – ne bankas, o savišalpos kasa, kur nėra atitinkamo pagal banką atlygio, mokant pensijas?
  Bet, tikriausiai, jis netiktų dėl taikaus charakterio, nes каждая власть от бога, каждый начальник – сволочь. :)

  • Stogas

   „Sodrą plėšiančius privačių fondų“- didelis didelis nusisnekejimas. Sodra kaip sistema , esamame principe, yra lavonas.
   Ir niekas jei nepades, nebet pensijini amziu nutemti i pomirtini gyvenima. Noreciau pamatyt senuka 65 metu maisanti betona.. Dar geriau kasininke pas marketavicius … ar sekretore pas koki bosa.
   Buvo labai gerai sugalvota Sodrai nasta nuimti ateities pensininkams(mokant tik bazine pensija). Tam isuktas mechnizmas, kuri kregzdutes iszagino… tereikejo tuos pinigus pasiimti is PF uz palukanas (net nebutinai 7%) ir skolas grazint tada, kai sodrai jau reikes moket tik bazine pensija. Bet ponas Dagys galvot nemegsta, jo pasirinktas pensijinis fondas pjauna gryba ir jis nutare nubaust. .. pensija arti, uzpakaliukas dega…

   • Apžvalgininko nuomonė

    Tai, kad pats nuklydai į dirvonus, nes Sodra dar 2008m., perduodant konserveriams, dirbo kaip laikrodis – jokių skolų nebuvo.
    O dabar – jau yra net 10 mlrd.lt skola.

    • Stogas

     Sorry, apzvalgininkas, krize as pamirsau ir iskeltus mokejimus, smulkmena.
     Bet nuvilsiu, as kalbu ne apie $, o apie pati principa. Ekonomoka krenta, zmoniu mazeja, sodra skesta. Skesta pensininkai… Ir atvirksciai..
     Todel dar karta pakartosiu Sodra ir jos sistema – skestantis laivas siandienineje reaalijoje. Taip Dagys pasirinko gelbet dabartinius pensininkus,OK, o ant ateities dejo skersa… jo nebus jau gyvo.

     • Apžvalgininko nuomonė

      Kažką vis ne tai sakai – pats principas yra nemirštantis, tik, deja, dabartinės valdžios buvo labai iškreipiamas.
      Kitoms valdžioms teikiu nemokamus pasiūlymus kaip išgelbėti Sodrą (ir valstybę nuo Sodros skolų): :)
      1. pensijas mokėti tik tiems, kurie nedirba (kitaip koks tu pensininkas, jeigu dirbi?);
      2. mokėti tik vieną pensiją (kuri galėtų būti kiek tai padidinta, jei asmuo buvo labai aktyvus ir įgijo ne tik stažą paprastai senatvės pensijai, bet ir kitų rūšių pensijoms);
      3. jokių procentų nepervedinėti iš Sodros į jokius fondus (pervestus susigrąžinti), o tokius išmįslus sumaniusius ir įgyvendinusius nedelsiant patraukti atsakomybėn.
      P.S. su panikieriais (kurie, pvz., vis pranašauja Sodros galą :)) reikėtų pasielgti griežtai, bet nebūtinai teisingai (:)), kaip tai yra daroma karo laike, kada norima laimėti karą.

     • azartas

      O taip, puikus pasiūlymas tvarkytis su panikieriais: greičiausias problemų sprendimas būdas – jas sušaudyti. Kartu prie sienos ir visus tuos, kurie pranašavo krizę. Bus nelabai teisingai, bet užtat griežtai!
      Bet palaukit, kodėl gi šio būdo nepanaudojus ir pensininkų problemai spręsti? Nėra pensininko – nėra Sodros problemos.

     • Apžvalgininko nuomonė

      Su pensininkais neteisingai elgtis nevalia, nes jie, pasak tų, kurie nori gauti tiek, kiek įdėję į Sodrą, – kaip banke, yra indėlininkai (= visuomenės daugumos dalis), tuo tarpu panikieriai yra visiški pašaliniai (parazitaujantys arba kitaip – nesinntegruojantys asmenys, kurie visada nukenčia ir, gal būt, netgi dėsningai per įvairius visuomenės sukrėtimus, nelaimes ir kataklizmas), kurie, kaip taisyklė, yra užsienio agentai (:)) ar tiesiog kosmopolitinių ordų, siekiančių sugraužti Lietuvą su visais batais (:)), atstovai, todėl jų negaila.

      Pats, beje, savęs nepriskiri lietuviams (komandos, kuri vadinasi Lietuva, nariams)?
      Tada, išvežęs tėvą į mišką, nepalik ten rogučių – su kuo tavo sūnus tave į mišką veš? :)

     • azartas

      …kurie, kaip taisyklė, yra užsienio agentai…
      Gal tada prašyčiau mane priskirti šiai kategorijai. Mėgstu filmus apie šnipus.

     • Apžvalgininko nuomonė

      Prašau tvarkingai laukti eilėje ir netriukšmauti (prisirinko čia jūsų per 22 metus jau tiek antiek) – pirma reikia perskaityti instrukciją:
      http://www.lzinios.lt/Komentarai-ir-debatai/Judosiu-klausimu

 • che

  su teisingumo ministru eilini karta pralinksminot,ta proga prisiminiau karikatura is seno zurnalo ,pele besikreipianti su skundu i katina.

 • nerijus

  R. Lazutka- Vyriausybės vadovas.

  • Apžvalgininko nuomonė

   Vargu – charakteris ne tas, nes vadovas turi būti kietas kaip titnagas – kaip kitaip jis privers visus įvykdyti jo nubrėžtą liniją?
   A.Merkel, tikiu, Lietuvą atkeltų:
   1. nevagia, todėl ir kitiems neleistų;
   2. nepusto turto ir kitiems neleistų;
   3. supratimą apie ekonomiką turi, ko gero, žymiai rimtesnį, nei laborantas, ploves fizikų menzurkas? :)
   Štai socdemai, kada ateis, jei nepaskirs premjeru Balčyčio, kaip jiems ir sakė daryti a.a. AMB, tai sulauks to paties galo kaip ir konserveriai, nes kirkilai ką darė efektingai vyriausybėje, tai mokėjo tik kariuomenės smaugliui sušerti peles. :)

 • nerijus

  Nori kaupti pensijai- kaupk iš savo lėšų, o ne iš tų, kurie skirti mokesčiams.

  Kažkas būna labai nepatenkintas, kai negauna čekiuko iš „maršrutkės“ vairuotojo (slepiami mokesčiai) bet kažkas labai džiaugiasi, kai SoDra negauna pajamų iš kurių išlaikomos mamos, pašalpų gavėjai, sergantys ir pensininkai. Dėl tos priežasties SoDrai tenka skolintis. O skolos procentus dengia ir tie, kurie nėra pasirašę sutarties su PF (kalbant apie II pakopą).

  LR Konstitucijos 29 straipsnis

  Įstatymui, teismui ir kitoms valstybės institucijoms ar pareigūnams visi asmenys lygūs.
  Žmogaus teisių negalima varžyti ir teikti jam privilegijų dėl jo lyties, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų pagrindu.

  p.s. vienais atvejais- mokesčių slėpimas (nelegalus), o kitais- mokesčių kaupimas į savo sąskaitą (legalus mokesčių slėpimas). Gaila, kad už šį str. netaikomas BK.

  • Apžvalgininko nuomonė

   Pritariu – negalima teikti privilegijų visokioms „mažumoms“, kurios ne nori pastenkinti mažu – kaip ir visuomenės dauguma, o nori plėšti iš biudžeto vis daugiau ir daugiau.
   Laikas jiems uždaryti tą karmuškę – taip ir lėšas sutaupysime, ir
   vesime juos į tikrą tikėjimą, nes valstybė, kurioje, kaip valtyje, jei vieni irkluos į vieną pusę, o kiti – į kitą, tai bus pasmerkta nuskęsti.

 • Miau

  Įdomi tiek IQ idėja, tiek Jūsų komentarai dėl jos :)
  P. S. Bet aš visgi irgi rinkčiausi Merkel ir vokiečių kalba man nieko.

 • Izbliondimas

  Man teko gyventi ir dirbti anoje dar šalyje, oa taip pat daug iš pirmų lūpų sužinoti ir apie dar ankstesnę šalį – prieškario Lietuvą.
  Tad apie šią šalį, dėl kurios laisvės ypač daug nukentėjo mano šeima, kol kas nieko gero, – nors pastangų dedame daug, atsisakydami ir savo nuosavo gyvenimo.
  Ką turiu omenyje, kalbant į temą. Ogi tai, – kad mes neturime ir visus 22 metus ministro institucijos. Tai vienadieniai postai ir tiek. Daugiau ir nesiplėsiu.
  Čia jie paskirsto ir ES paramą, – bet ji juk iki siūlelio atitenka paslaugos tiekėjui. Tiek kiek ūkis ar įmonė gauna paramos, sakykime technikai įsigyti, – lygiai tiek pat ta įranga pabrangsta (tad ta ES parama patenka… Lygiai kaip ir pašalpa girtuokliui šnapso gamintojui ar atvežėjui…).

  Kaip akoma globalizacija, be to, panaikino funkcijas šalių Vyriausybėms. Tiesio iš jų tas funkcijas ir atėmė.
  Štai dabar pasaulis sustabdęs kvėpavimą stebi kada kapituliuos doleris (nors jau jo ir nėra… bet dar yra galimybė spaustuvėms darbuotis…).
  Kaip pastebime, dolerį gali išgelbėti, jai bus nuverstas Putinas. Ten dirba penkta kolona. Jei jos atsiradimas nėra įmanomas Irane, tai Rusijoje ją nusipirkti realu, kaip buvo ir Irake. Bet matosi, kad Rusija taiko naujoviškus metodus, – imasi viešo 5 kolonos naikinimo veiksmų, kaip ir Lukošenka. Tad kovoje dėl pasaulio išteklių, pastebime, kad mestas yra rezervinis variantas – okupuoti Irano išteklius. Tam preliudas Sirijos okupacija. Tad šiandien dėmesys žmonių yra metamas į karo aikšteles, į kovos arenas dėl išteklių.
  Ne manau, kad Vyriausybės yra šiandien, globaliame pasaulyje tik marionetės, didžiųjų valstybių ambasadų filialai, bet…
  Taigi dėmesio joms šiandien kaip ir nėra. Neįdomu, kads tas vienadienis bus, Petras ar Jonas. Na,… bet netęsiu, apie tai visi ir taip žino…

  • Apžvalgininko nuomonė

   Prajuokinai – koks čia naujoviškumas, kovojant su užsienio įtakos agentais?
   Buvo ten visokie stalinai su trockiais, tik tuo ir užsiiminėję mėgiamiausiu laiku.
   Vienžo, nieko gero su ta Rasieja niekada mums nebuvo, dėl ko mūsieji kažkada Ivanui ketvirtąjam vietoj nuotakos pasiuntė kumelę. :)

   • Izbliondimas

    Jo, sunku net patikėti, kad Ivanas Rūstusis yra/buvo mūsų Vytauto Didžiojo anūkas…

    • Apžvalgininko nuomonė

     Tas Ivanas sūnžudys apie save sakė, kad jį padirbo koks tai mongolų – totorių kar(va)vedys Murza. :)
     Tuo labiau patikėčiau, nes atitinka jo darbus.

     • Apžvalgininko nuomonė

      P.S.
      Tuo labiau, kad jis gimė po 100 metų, kada mirė Vytautas.
      Nuvažiavai į dirvonus. :)

     • Izbliondimas

      Domėkitės daugiau istorija ponuli. Ivanas Rūstusis yra mūsų Vytauto Didžiojo dukros Rusijos carienės) sūnus.
      Tiesa randama plačiau dairantis, nebūkite kaip koks l….

     • Apžvalgininko nuomonė

      Į pagalbą landsberginių nuskurdintam jaunimui.
      Tebūnie šviesa: :)
      Vikiteka: Ivanas Rūstusis
      Pirmasis Rusijos caras
      Gimė: 1530. 08. 25 Mirė: 1584.03.18
      Maskvos didžiojo kunigaikščio Vasilijaus III ir Jelenos Glinskajos sūnus. Tėvo linija buvo kilęs iš Ivano Kalitos dinastijos, motinos linija – iš Mamajaus, kuris buvo laikomas Lietuvos kunigaikščių Glinskių giminės pradininku. Pramotė Sofija Paleolog buvo kilusi iš Bizantijos imperatorių dinastijos.

      Vasilijus II Tamsusis
      Gimė: 1415 m. Mirė: 1462 m.
      Tėvas: Vasilijus I Motina: Sofija Vytautaitė
      Maskvos didysis kunigaikštis
      Valdė: 1425 m. vasario 27 d. – 1462 m. balandžio 25 d. (37 metai)
      http://lt.wikipedia.org/wiki/Vasilijus_II_Tamsusis

    • Izbliondimas

     Truputį turiu tada aiškiau Tamstai parašyti, – mat jokiomis wiki nesinaudoju, – tokius dalykus ir taip reikia žinoti…
     Mūsų Didžiojo Vytauto dukra, Sofija, yra Ivano Rūstojo prosenelė, tad mūsų Didysis Vytautas – proprosenelis… t.y.senelis kaip teigiau, bet jei tiksliau proprosenelis…

     • Apžvalgininko nuomonė

      O jei dar tiksliau, tai Vytautas Ivanui IV buvo pro pro pro senelis. :)

 • Arturas

  Nee, Merkel gi puikiai kalba rusiškai- pačia gražiausia kalba pasaulyje.

  • Apžvalgininko nuomonė

   Gal ji ir gerai tą kalbą išmoko rasiejinėje VDR, kaip ir Putinas vokiečių ten pat.
   Mokslininkai pripažįsta, kad lietuvių kalba yra seniausia iš indoeuropiečių, o dar pridėjus, kad slavai yra iš lietuvių (baltų) kilę, kad rusų nuosavų žemių nėra ir niekas nežino ar tokia rusų tauta buvo kada iš viso (jie patys savęs rusais nevadina, o apie save sako, kad jie rusiški – русские, kas rodo, kad jokios Rusijos nėra, o yra rusakalbiškumo pagrindu – kaip JAV, Australija, Naujoji Zelandija anglakalbiškumo pagrindu – jėga suvienytos žemės), tai ir ta kalba, sodriai atmiešta mongolų – totorių keiksmažodžiais bei anglicizmais dabartyje ir dar po bolševikų pertvarkų kaži kokio originalumo beliko, o ne originalus ir negali būti ypatingas, nekalbant jau apie gražiausią.
   Nebet putinoidų agentams. :)

 • Petras

  Tiksliau – archaiskiausia is gyvu.

 • Fredis*

  Toks prityręs politikos ir visuomeninių procesų analitikas suklupo ties IQ provokacija. „Idėja“ yra labai negraži ir žalinga. IQ pateikdamas visuomenei „specialistų“ sąrašėlį veikiausiai norėjo sužadinti diskusiją kaip didinti partijų intelektualinį pajėgumą. Specialistų samdymas iš pašalės – tik viena iš alternatyvų, tik laikinas sprendimas. Ministrais turi būti partijų nariai ir aktyvistai. Šis sąrašas mus nubloškia į LDDP laikus, kuomet kairieji laimėję rinkimus susizgribo, kad neturi ką deleguoti į vyriausybę.
  P.S. Dabartiniai visi ministrai yra geri ir nieko keisti nereikia.

 • Rytis I

  Galėjo pavadinti „99 darbai“. Tiek yra dabar (baigti+vykdomi) ir duokdiev per ateinančią kadenciją pabaigti vykdomus. Reiktų pripažinti, kad būtų nebloga tradicija panašų sąrašiuką skelbti visoms vyriausybėms. Bet kokiu atveju nekantraudami laukiame pilno sąrašo…

  • Rytis I

   p.s. čia turėjo būti prie sekančios temos, apie „dūstančius iš pavydo“

 • sataniuga

  „A.Merkel į premjeres nenoriu, nes vokiečių kalba man negraži.“

  Schlußstück

  Der Tod ist groß.
  Wir sind die Seinen
  lachenden Munds.
  Wenn wir uns mitten
  im Leben meinen,
  wagt er zu weinen
  mitten in uns.
  R.M. Rilke

  Paprašykite mokančio, kad perskaitytų, gal kitaip pasirodys

 • Paulius

  duokite Nekrošiui valdžią tai net atlyginimą tik per notarą galėsite pasiimti (už atskirą tarifą)

 • Xalabokaz

  Prisipažinsiu, niekaip nesuprantu Šimonytės liaupsinimo. Suporantu, kad po Šemetos iš esmės bet kuris kitas ministras atrodytų geriau, tačiau. Skolinimasis iš tarptautinių kreditorių o ne TVF savo laiku buvo, manau, didžiulė klaida.
  Antra, valstybės skola išaugo milžiniškai per paskutinius metus. Nors tai ir nėra tiesioginė finansų ministro atsakomybė, tačiau skolos aptarnavimo kaštai yra milžiniški ir iš esmės nepakeliami Lietuvai, tiksliau pakeliami, bet kaip sunkus svarstis laikantys ant dugno, kurį kažkada pasiekė Kubilius.
  Ir svarbiausia, išdižiai pareikšti, kad pinigų daugiau nėra daug proto nereikia. Proto reikia sugebėti surinkti daugiau pinigų į biudžetą. Ar kas nors šioje srityje buvo padaryta??? Tuštuma, šešėlis plečiasi ir tikrai ne be fiskalinės politikos įtakos.

 • Vytas

  Račas nors ir užsipliekiantis, bet malačius (kalba su Andriukaičiu)
  Vyriausybė būtų nebloga, geresnė
  būtų nebent pirmoji.
  Apie pensijas reikia rimtai diskutuoti, o ne taip kaip
  dabar daro liberalai- reikia diskutuoti skaičiuojant
  Ką darė ši vyriausybė- tai tiktai skolinosi ir tuo gyrėsi.
  Pagal įsiskolinimo greitį- mes ES lyderiai.
  Tai Kubilius ir Grybauskaitė vadina finansiniu stabilumu.
  Vargšė Lietuva.
  Vytas