Žurnalistai – valstybės tarnautojai?

Žvalgiausi po Valstybės tarnybos departamento puslapį. Ten galima rasti valstybės tarnautojų, dirbančių įvairiose valstybės institucijose.

Ir labai nustembu, kai randu:

Aurimas Perednis – Seimo nario E.Vareikio padėjėjas-sekretorius

Vladimiras Laučius – Seimo nario V.Matuzo padėjėjas-sekretorius

Ričardas Čekutis – Seimo narės D.Kuodytės padėjėjas-sekretorius

Gal tai ir nieko blogo.

Bet vis tiek truputėlį keista…

(4 balsų, vidurkis: 2,25 iš 5)
Loading...
 • WU

  V. Laučius, turbūt, nieko nenustebino. Aiškus konservatorius, gi kažkada dalyvavo Seimo rinkimuose konservatorių sąraše. Taip pat daugumoje straipsnių aiškiai deklaruoja konservatoriškas vertybes. Tiksliau juos būtų vadinti politinio pasitikėjimo pareigūnais, nors iš esmės tai valstybės tarnautojų porūšis.
  Kitą vertus, būtų gerai, kad žurnalistai būtų nešališki. Daug kas mėgsta žiniasklaida vadinti ketvirtąja valdžia, bet ši fikcija neturi jokio teisinio pagrindo, todėl to atsiskyrimo lyg ir negalima reikalauti.

 • Fredis*

  Nežinau nė vieno žurnalisto, kuris pats sau susikūrė darbo vietą, jei kas žinote – prašytkite pavardę, būsiu dėkingas.
  WU komentaro pirmoji dalis – iš viena iš paranojikos apraiškų, lyg būti konservatoriškų pažiūrų yra kažkokia gėda, negarbė ir t.t.. Taip galima nusiristi iki GIGA lygio…

  • WU

   Ne jokia paranojikos apraiška. Tiesiog, konstatavau faktą, kad Laučius yra konservatoriškų pažiūrų. Nėra jokios gėdos ar negarbės. Pačiam dažnai patinka paskaityti V. Laučiaus įžvalgas, buvo gaila, kai jis pasitraukė iš „Veido“ kolektyvo. Pats esu dešiniųjų pažiūrų, bet ne taip kaip jūs, Fredi, pas mane visi keliai neveda pas socialistus ar konservatorius.. Tiesiog norėčiau, kad žurnalistai sugebėtų šiek tiek primažinti savo asmenines simpatijas ir antipatijas tam tikrai politinei jėgai. Tikrai nenusirisiu iki GIGOS lygio, ačiū už rūpestį.

   • nerijus

    Pagal Jus abu, GIGA, negali turėti savo pažiūrų, kurios, bėja yra dešiniosios, kaip ir tamstos WU :)

    Nėra begėdiška būti dešiniuoju, kairiuoju, centristu ar paranojiku. Gėda tik tada, kai šalia tavęs dirba apsivogę, apsimelavę, sėdę už vairo girti ir pan.

 • Artūrai, nustebinai… kai aš buvau valstybės arnautoju ir tuo pačiu metu vadovavau Žurnalsitų sąjungai – buvo daug priekaištų. ir teisingų. Neaiškinsiu argumentų, kodėl taip buvo tuo metu. bet šiuo atveju tai yra labai akivaizdus interesų konfliktas. Ypač dėl to, kad kolegos reiškiasi politikso srityje. jei jie kalbėtų apie žvejybą – tada gal ir kitas reikalas. Ir tiek.

 • Fredis*

  P.S. Pasakykite kuo pranašiau tarnauti kokiam nors storam, aptukusiam suomių, švedų akcininkui, V.Tomkui, G.Vainauskui, B.Lubiui, V.Antonovui, R.Baranauskui iš Snoro negu D.Kuodytei…

 • Beje, galite ten pat pažiūrėti, kiek dirba žmonių dviejose padėjėjų vietose. kitaip tariant – dviem etatais. turbūt aria po 16 val. perd ieną ;-)

  • Kažin, jei Seimo nario padėjėjas dirba dviem etatais, tai jį darbo vietoje galima rasti nuo 8 iki 24 val? Čia jei pietų, vakarienės ir naktipiečių neina valgyti… :)

  • WU

   Dainiau, tai yra tik formalumas. Dirba jie vieną etatą. Pats esu girdėjęs iš vieno Seimo nario, kad įdarbinti padėjėja X „už vieno etato pinigų sumą būtų tiesiog nekorektiška“. Iš tiesų, geras specialistas už tokius pinigus neis dirbti padejėju.

   • Suprantama. Bet tuomet ko tie Seimūnai aiškina, kad mažina atlyį, kai tuo pat metu prie jų pačių daromos tokios aferos. Greitai patys Seimo nariai pradės dirbti per kelis etatus (kažkuriame Seime viena Seimo narė „dirbo“ 10-tyje komitetų… bent jau spaudoje taip rašė…)Tegul padaro vieną, gerai apmokamą etatą ir tiek žinių… O dabar reklamuoja kaip Grybauskaitė „privertė“ Šarkiną susimažinti atlyginimą…

    • WU

     Siūlyčiau pamėginti viešojoje erdvėje pramušti šį paliūlymą: „mokam valstybės tarnautojam ir poltikam tiek, kad jie iš tiesų tarnautų valstybės interesams“. Susidursim su krūva problemų: 1) paklausius žmonių, kai kalbama apie atlyginimų mažinima visame viešajame sektoriuje, susidaro įspūdis, kad dauguma tikisi, jog valstybei išvis turėtų būti tarnaujama veltui. Valinskas savo 800 Lt patiko 16% rinkėjų 2) kaip nustatyti, kiek reikia mokėti, kad pareigūnas vykdytų „šventąją misiją“? 3) iš kur gauti tiek pinigų?
     Čia tik kelios pirmosios mintys, bandant atsakyti į klausimą, kodėl nebus vieno gerai apmokamo etato.
     Asmeniškai, neturiu nieko prieš, jei bus įdarbintas vienas geras specialistas dviem etatais, nes laikausi principo, kad kokybė geriau už kiekį. Kitas dalykas, kaip žinoti, ar tas žmogus vertas dvigubo atlyginimo? Bet padėjėjai todėl ir yra politinio pasitikėjimo pareigūnai, nes jų įdarbinimas grįstas pasitikėjimu. Deja, mes to patikrinti negalim..

   • Ar

    Ką reiškia „geras“ – nesikandžioja, nesimuša … Tas „geras“ fiktyviai gauna antrojo etato pinigus – dalyvauja grupinėje vagystėje (jei mažai pinigų, seimūnas iš nuosavų gali pridėti)…

 • Dimes

  Manęs tai nestebina. Rūta Grinevičiūtė-Janutienė yra Aurelijos Stancikienės visuomeninė padėjėja.

  • Lida

   Kiek ji už tai iš valstybės gauna DU ?

   • xerksas

    JInai iš to gauna pažymėjimą, kuris daug ką gali. Žurnalistus „siuntinėti“ valdininkai jau neblogai išmokę, o štai Seimo narių padėjėjus – dar nelabai. Beje, savo laiku R.Grinevičiūtė (Janutienė) dirbo A.Brazausko Vyriausybės neatlygintina konsultante. Atlyginiams jai mokamas nebuvo, bet kabinetą Vyriausybėje turėjo. Ir kas gali paneigti galimybę, kad tuometinių STT vadovų apsisprendimas finansiškai remti laidą „TTT“ niekaip nebuvo susijęs su tos laidos vedėjos veikla Vyriausybėje?

  • gato

   Man liežuvis neapsiverstų Grinevičiūtę žurnaliste pavadinti. Tiesiog samdomas šuo, kas moka pagal to dainelę ir loja…

   • romas

    Aš tai nežinau, ar ji užsakymus vykdo, ar tiesiog toks yra stilius, kai rimtai neišsiaiškinusi padaro siužetą, o paskui reikia laidą parodyti, nes babkės „tyrimui“ vistiek jau išleistos. Kartais tikrai atrodo akivaizdus nusikaltimas, bet žinant jos nuolatinį informacinį broką, niekada negali būti tikras.

  • gato

   Na, Grinevičiūtę žurnaliste pavadinti man liežuvis neapsiverstų. Ji kaip samdomas šuo, kas moka, pagal to giesmelę ir loja.

 • xerksas

  R.Čekutis yra ne žurnalistas, o etatinis Genocido tyrimo centro darbuotojas, daug maž reguliariai rašantis į valstybės remiamą nekomercinę žiniasklaidą. Kadangi D.Kiuodytė yra buvusi Genocido tyrimo centro direktorė, nieko keisto, kad vieną savo buvusių pavaldinių įdarbino savo padėjėju ir naujame darbe.

 • Turime ir tarppartinio bendradarbiavimo pavyzdį:

  SERGEJ DMITRIJEV Seimo nario A.Meliano padėjėjas-sekretorius

 • kolega

  o tai vat idomu kokias jie kiaules akis isistate dabar ves laidas ar rasys straipsnius. Cia ne keista, Arturai, o geda. Todel kad atsiranda tokiu zurnalistu, sedinciu dviejose barikadu pusese ir del to niekaip neisgyvenanciu. Geda.

 • Dzina

  Noriu patikslinti, kad R.Čekutis ATG nebedirba, t.y., nebera ATG etatinis zurnalistas po to, kai tapo D.Kuodytes padejeju. Kaip ir nebedirba I.Baubinaite, kuri is ATG uzsienio politikos skyriaus isiliejo i Grybauskaites komanda.

 • Dzina

  Ir dar pridurciau, kad tokia situacija susidaro galbut del to, kad didzioji dalis zurnalistu, dirbanciu nuolatinio pobudzio darba, nera socialiai apdrausti, t.y., neturi socialiniu garantiju. tai tikrai skatina ieskoti darbo su neperdaug pareigu, kuriame gautum ta socialini draustuma. valdzios istaigos gali tai garantuoti. o ir joms salia dirbantis zurnalistas „naudingas“ — galimybe lengviau prieiti prie komunikacijos kanalu, galimybe prisijaukinti ziniasklaida, kad per daug nelotu. negerai visa tai. as jau buvau apsidziaugus, kad mus „isodrino“, bet praejo siek tiek laiko — ir vel, „issodrino“…

 • Matotaupa

  Manau, kad visai įmanoma dirbti skirtingus darbus lygiagrečiai ir nemaišyti vieno su kitu. Tai turėtų būti aukšto profesionalumo požymis.

  • Lida

   Profesionalumo viršūnė turbūt būtų policininkui laisvu nuo darbo metu vogti (arba bent nereaguoti, kai išeinant iš supermarketo ką spardo :)
   V.Poderys gan profesionaliai sukosi.

 • xerksas

  Na, šiaip jau skaitant V.Laučiaus straipsnius niekuomet neateitų į galvą, kad jis yra etatinis Seimo nario konservatoriaus padėjėjas :o) Tai, beje, daro garbę V.Matuzui, kuris akivaizdžiai nesieja savo padėjėjo atlyginimo su jo žurnalistine laisve.

 • Tadas

  As manau, kad tokie zurnalistai kaskart rasydami/kalbedami politine tematika turetu nurodyt apie tokius rysius su parlamentarais, partijom. Daug kas butu aiskiau, o ir jautrumas potencialiems interesu konfliktams didetu, kas visiems butu tik i nauda – ir rasytojams, ir skaitytojams.

 • Rūta

  Patikslinu:
  Seimo nario padėjėjas-sekretorius gali dirbti pas tą patį Seimo narį, pas kitą Seimo narį, priklausantį tai pačiai Seimo frakcijai, padėjėju-sekretoriumi ir Seimo frakcijos, kuriai priklauso Seimo narys, referentu, bet jo darbo dienos trukmė negali būti ilgesnė kaip dvylika valandų.
  Išvertus į žmonių kalbą, – padėjėjas maksimaliai gali dirbti 1,5 etato. Tačiau Seime tikrai rastumėte ne vieną padėjėją, kuris dirba 0,5 ir 0,75 etato.

 • UzVakar po LTV laidos „teise zinoti“ apie 24 val nakties Siaurusevicius , Miliute Kirkilas ir Valatka girtuokliavo viename is baru esanciu Traku gatveje Vilniuje.
  Nesaliskoji Miliute ir „elektros skydiniu“ siaubas- siauras kazin kodel i vakareli nepakviete Diniaus ir Adomeno.
  Idomiausia, kad Kirkilas nusimetes premjiero nasta betraukdamas pypke lauke prie kavines duru „Bratavalinosi“ ne tik su kavines lankytojais , bet ir praeiviais.
  Apie 2 val naktie Miliute „nuluzo“ ir siauras , taip pat gerokai ipyles „lempon“ ja isnese, siaip netaip ikiso i taksi ir …kartu isvaziavo.
  Gal sakau ir vel romanas tarp „skydines plesiko“ ir miliutes atgimsta.
  Ir vel interesai raudonuju atgimsta

 • Dainius

  Vieni dirba Seimo narių padėjėjais, kiti važiuoja pas knazių į gimatadienį. Kas gi čia tokio?

 • NaIrKas

  Pone Račai,
  o jums neatrodo paradoksalu, jog „pamoralizavęs“ apie žurnalistų ryšius su politikais, pats kitą dieną skubate švęsti V. Uspaskicho jubiliejų?
  Gal tai ir nieko blogo.
  Bet vis tiek truputėlį keista…

  • NaIrKas, man tai paradoksalu neatrodo, nes viena yra sveikinti su gimtadieniu, o kita – gauti atlyginimą

   • Lida

    Be abejo, viena yra sėdėti J.Pinskaus pirtelėje, gurkšnoti LRT ar „Forto“ kavinėje, o kita…
    „Esu laisvas žmogus. Su kuo noriu, su tuo susitinku.“ R.Lopata

 • Vaidas

  Kai, kurie net 2-3 seimo narių padejėjai :D

 • backstage

  Kolegos,
  suprantu, ka sakot. suprantu, kodel. kita vertus – zmonems valgyti norisi ir dabar maziausiai ka reiktu, tai kritikuoti tuos kurie verciasi per galva, bet dirba. aisku, apie objektyvumus kalbeti – ner ka. kt vertus, bent jau mineti zurnalistai seniai zinomi savo pakraipomis.

  valgyti visi nori. cia tas pats, kaip ir iki siol puse zurnalistu chalturino pr agenturose tekstus rasydami.

 • baisiausia, kad sitie zmones jauciasi galintys visus protina ir moko teisingai gyventi. apsimeta neutraliausiais ir teisingiausiais.. bet yra tik partiniai ruporai. apie ka reikia, apie ta ir paloja. Paskaicius pastaruosius Lauciaus straipsnius, akivaizdu kad Kubilius skaito ka apie ji raso A.Paulauskas.

 • Artūrai, kažin kodėl šiame internetiniame saraše nieko nerandu? Ar ištrynė? O gal atsisakė pareigų? Kas gi realiai kas vyksta? Be to, tokius dalykus neužtenka įdėti tik nuorodas, nes informacija gali būti pataisyta arba ištinta ir ji nebus prieinama… Aš tokiais atvejais fotografuoju ekrana (yra toks mygtumas PrintScreen – PrtScn) ir išsisaugau. Žinoma tai gali būti trukumas ir galiu būti apkaltintas tokios foto padirbimu, bet… juk ne vienas žmogus šį sarašą matė…

  • Simai, vienas iš šio sąrašo – Aurimas- kitą dieną po įrašo man paskambino ir pasakė, kad pasitraukė iš pareigų… Dėl kitų – nežinau.

 • Pingback: Čia Lietuva, čia lietūs lyja… « Simocha's Blog()