Žudynės Kaune: jaučiuosi šiek tiek kaltas…

…Po to, kas šiandien įvyko Kaune, jaučiuosi šiek tiek nejaukiai…

Nes aš buvau vienas iš tų žurnalistų, kuriems Drąsius Kedys atsiuntė laišką ir vaizdo įrašus (kuriuos iki šiol galima rasti čia) …

Aš tuos įrašus žiūrėjau.

Sunku buvo patikėti tuo, ką matau.

Bet lygiai taip pat sunku buvo patikėti, kad į tuos įrašus nereaguoja teisėsauga.

Tikriausiai neturiu teisės spręsti, kur šioje istorijoje yra tiesa. Nežinau visų faktų ir aplinkybių.

Bet man vis dėlto atrodo, kad žudynės Kaune atskleidžia labai dideles Lietuvos teisinės sistemos ydas.

Juk jei visa šiame tinklaraštyje skelbiama istorija  yra išgalvota, D.Kedys jau seniai turėjo būti sulaikytas, teisiamas ir tikriausiai nubaustas už šmeižtą.

Jei toje istorijoje yra bent maža dalis tiesos, už grotų turėjo sėdėti kažkas kitas.

Gal tada niekas pirmadienį Kaune nebūtų šaudęs…

Bet vis tiek jaučiuosi kažko nepadaręs…

Tikriausiai nieko negalėjau pakeisti, bet vis tiek jaučiuosi kaltas, kad nesureagavau.

(49 balsų, vidurkis: 3,84 iš 5)
Loading...
 • Auksinis kardas

  Moralas: teisingumas privalo veikti, nepakanka vilkinti. Tuo tarpu, kiek per 20 metų turėjome veikusio, ir kiek vilkinamo teisingumo? Metas keistis ir teisingumo srityje.

 • Apskritai tai itin nemaloni istorija. Permečiau akimis Lavastės straipsnį LR http://www.lrytas.lt/-12547427011253975098-grumtyn%C4%97se-d%C4%97l-dukters-ir-pedofilijos-%C5%A1m%C4%97kla.htm
  , bet ten jisai tiktų daugiau kokiai rubrikai apie moterų bėdas… Akivaizdu, kad čia kažkas daugiau nei paprastas noras užvaldyti vaiką prisiteisiant jo globą. Rašoma, kad ta moteris nėra nei alkoholikė, nei asociali, bet teismo sprendimas jai buvo nepalankus. Taip pat pvz. rašoma :“Grįžkime dar kelerius metus į praeitį, kai 16-metė L.Stankūnaitė susipažino su 29 metų kauniečiu Drąsiumi Kedžiu.

  Šis netruko įsitempti moksleivę į lovą. Nepilnametė pastojo.“

  „Pats ilgam ir dažnai išvykdavo verslo reikalais – supirkinėjo iš namudininkų kailius ir veždavo į Rusiją.

  O gal ir ne verslo reikalais. Juk vyras jaunas, o namie – pykstanti sugyventinė.“

  Tekstas lyg ir numeta aiškią mintį, kad ji nekalta ir to nenorėjo, o vyras ka-kur kitur turėjo kitų moterų. Tiesa tai ar ne, bet čia jau visai kitas kontekstas ir tokio „tekstuko“ mėtyti nereikėtų. Ta svetainė pedofilai.lt klaidžiojo internete jau kelias savaites ir buvo gana gerai žinoma, tik niekas į ją nereagavo, nors buvo kaltinami konkretūs asmenys. To vyro veiksmai akivaizdžiai desperatiški, todėl ir nėra prasmės bandyti jų suprasti tradiciniais motyvais ir argumentais, kurie pateikinėjami visokiuose moterų žurnaluose. Vienu žodžiu – ne kas ir baisiausia, jei tai taip ir liks kažkas panašaus į Zvonkų skandalą…kažkas vyksta, bet niekas nieko nežino ir jokios oficialios pozicijos.

  • Trka

   Be Lavastės tą temą nagrinėjo ir „Srovės“. Tik šiai laidai įprasta emocijomis ir meniškais kadrais pagrįsta maniera gerų klausimų joje nebuvo iškelta, o žiūrovas taip ir liko nesupratęs apie ką čia kalbama. Niekas taip neužakcentavo, kaip kad pvz. vakarykštėje LNK žinių laidoje kad „nagrinėdami“ byla Temidės tarnai net kaltinamųjų apklausti nesugebėjo… Daugiau faktų, gerų klausimų ir visuomenė susiorientuos kas vyksta.

 • WU

  Ir čia pradėsit šnekėti turėdami tiek informacijos kiek yra pasklidę viešojoje erdvėje ir kiek istorijos herojus nutekino ikitesiminio tyrimo medžiagos ir dar išvadas pasidarot… Kuom remiantis? Man baisu pagalvoti, kiek bus tarkuojama ši tema žiniasklaidoje.. Bylos dėl šmeižto pradedamos privataus kaltinimo tvarka, ir dėl tokių bylų (tikiuosi koks bang pataisys jei klystu) niekada netaikomos tokios kardomosios priemonės kaip sulaikymas, nes neatitinka šios priemonės naudojimo tikslų.

  • WU, nedarau jokių išvadų. Bet jei kas nors sukūręs puslapį jame įdėtų interviu su mergaite, kuri kaltintų mane pedofilja, tikrai reaguočiau… Tad sunkiai galiu suprasti, kodėl teisėjui į tai buvo nusispjaut. Tik tiek

   • WU

    Mes nežinom ar jam buvo nusispjauti.. Suprantat čia yra panašiai kaip su priešpriešiniu reikalavimu. Yra situacija A (asmuo kaltinamas vienu iš (gal ne vienu neturiu informacijos) nusikaltimu seksualinio apsisprendimo laisvei ir neliečiamumui) ir B (galimas priešinis kaltinimas šmeižtu, kiek girdėjau, teisėjas privačiu kaltinimu kreipėsi dėl šmeižto). Kad įrodyti šmeižtą t.y. B reikia įsitikinti ar nepadarytas A, priešingu atveju tai ne šmeižtas. Konstatavus, kad yra B automatiškai neliktų A. Bent jau logika taip diktuoja.. Ir jeigu teisėjas kreipėsi dėl šmeižto, tai jam nebuvo nusispjauti..

    • Rytis I

     Reiškia, kol vyksta tyrimas A, – o jis gali tęstis metų metais, – tai nėra teisinio pagrindo kelti B? Žinom, kaip „tyrė“ Michos bylą – suėjo senaties terminas. Masė bylų (nevardinsiu) kur teismas grąžina atgal dėl visokių tyrimo trūkumų. Kai išteisina akivaizdžiai kaltus bet pasodina už kokį niekniekį. Viena iš svarbiausių kaltininkų šioje istorijoje turbūt prokuratūra, per pusę metų nesugebanti apklausti porą liudininkų ir tt. Milžiniškas aparatas, suskaldytas regionais, kuriame turbūt nėra net normalaus vadovo, – jei jis negali paaiškinti kodėl kauniečiai kolegos uždraudė tėvams kreiptis į sūnų per televiziją. Gal jie ir nenori Kedžio matyti gyvo? „Stringantis tyrimas“ – amžina teisėtvarkos bėda, skirtingai nuo teismo – neviešas ir nekontroliuojamas procesas. Kad ir šiame bloge, kiek diskutuota dėl vieno ar kito teisinio sprendimo – nors iš tikrųjų tai tik tyrimo ir prokurorų „bėdos“.

   • vaidas

    p. Račai, jei žiniasklaidoje skelbiama tiesa, tai kaltinami žmonės (Ūsas ir Furmanavičius) ir ėjo, ir kreipėsi į atitinkamas institucijas. Teisėjas kreipėsi ir prokuratūrą bei dėl garbės ir orumo, prašė neturtinės žalos atlyginimo 1 000 000 Lt iš Kedžio (nors mano supratimu pakaktų ir simbolinio 1 Lt). Šį faktą patvirtino gen. prokuroras (http://www.lrytas.lt/?data=20091006&id=akt06_a1091006&p=10&sk_id=99&view=2) ir pats Kedys (http://www.lrytas.lt/?data=20091006&id=akt06_a1091006&p=12&sk_id=99&view=2).
    Gynėsi ir Ūsas (http://www.lrytas.lt/?data=20091006&id=akt06_a1091006&p=6&sk_id=99&view=2).

 • lida

  „Juk jei visa šiame tinklaraštyje skelbiama istorija yra išgalvota, D.Kedys jau seniai turėjo būti sulaikytas, teisiamas ir tikriausiai nubaustas už šmeižtą.“ – šiek tiek veidmainiška nesenų Artūro „nuomonių“ apie nusikaltėlius kontekste. Gal reiktų pradėti nuo savęs, tada į šauksmą „gaisras“ žmonės reaguos ?

  • lida, pasakysiu labai atvirai: panašu, kad mes visiškai nesusikalbame, tad mano pasiūlymas tamstai būtų eiti ir komentuoti kur nors kitur kartu su Pikasu.

   Nes nuo tamstos patarimų ir pamokymų mane jau pykina. Kadangi aš esu šio tinklaraščio autorius, spėju, kad dar po vieno tamstos anoniminio moralizavmo, paprasčiausiai leisiu sau nebegadinti sau nuotakos skaitydamas tamstos patarimus.

   Iš anksto dėl to atsiprašau.

 • gedis

  Paieškokite internete Karštas Komentaras tinklaraščio, ten trečia – pati įdomiausia versija pateikta.

  • Vytautas

   Man atrodo, tavo peršamame „įdomume“ vienintelis idomus dalykas tas, kad matosi kuriam jis klanui priklausė.

 • lida

  Nesupratau, ar jums keista, kad komentatorių nuomonė gali nesutapti su jūsų ? Komentuosiu, kur matysiu reikalą, nors iki Pikaso lygio man dar toli ir tiek pat dėl to nusispjaut. Kaip tinklaraščio autorius turite visišką teisę sau lesti nebegadinti nuotaikos skaitydamas bet kieno, tame tarpe ir mano, komentarus. Iš anksto dėl to atleidžiu (nors ir nežinosiu, kad neskaitote).

  • miela lida, bandau paaiškinti dar kartą: man nekeista, kad nuomonės apie įvairius reiškinius ir įvykius būna skirtingos, bet nesirengiu leisti kažkokiems anonimams šiame tinklaraštyje mane auklėti ir mokyti, kaip turiu elgtis ir gyventi. Jei turite tokį poreikį, įkurkite savo tinklaraštį. Šiame tamstos nuomonė apie mane nebebus toleruojama.

  • lida

   Juk sakiau, mano nuomonių galite neskaityti, o esant norui – ir trinti. Aš suprantu.

   • Auksinis kardas

    lida, bet kodėl jums prasmingu atrodo išankstinis neigiamas nusistatymas? Juk erzina ne nuomonė, o nusistatymas, kuris gali būti priimtinas tik nešiojantiems tapatų defektą. Įžūlumas painiojamas su drąsa?

    • lida

     Jūsų klausimas suformuluotas už tikrovę priimant savo spėjimą. Kadangi jis neteisingas, neturiu ką atsakyti.

 • Mantas

  turiu nuojauta kad Drasius nebus suimtas gyvas. nes pradejus narplioti byla, esant didziuliam visuomenes spaudimui (kuri kol kas stipriai palaiko Drasiu) gali paaisketi labai daug slyksciu dalyku, galinciu kainuoti postus daug aukstas pareigas uzimanciu zmoniu.
  sios bylos tyrimas ir teismas turetu parodyti ar tikrai musu teisetvarka gali buti objektyvi.

 • Kostas

  pažiūrėjus vaizdo medžiagą sunku patikėti tokiais dalykais. Bet Kedys juk jau buvo prisiteisęs vaiko globą tai kam juos žudyti jei jie nekalti, vienu žodžiu nematau motyvacijos juos kaltinti pedofilija nepagrįstai. Pats turiu panašaus amžiaus dukrą ir jei su ja taip atsitiktų manau taip pat pasimaišytų protas ir už savo veiksmus galima neatsakyti, tuo labiau jog vyras dar bandė ieškoti teisybės.

 • lida

  Iš esmės reikalas nevienareikšmis. Jei žudikas tėvas – kalta valstybė. Nepriklausomai nuo to, kieno konkrečios iš atskirtųjų valdžių, institucijų, pareigūnų ar klerkų snukyje. Nešneku apie žurnaliūgas, kurie visada, kaip ir šiuo konkrečiu atveju, po fakto tik ir sugeba išdejuoti – „kur žiūri kiti“. Kaip drįsta genprokuroras atsivilkti į spaudos konferenciją nežinodamas, kokia padėtis pagrindinio įtariamojo iškeltoje byloje dėl tvirkinimo ? Jprst, geriau pakvėpuosiu nusiraminimui.

 • ledynmečio voverė

  Artūras rašo: „taip pat sunku buvo patikėti, kad į tuos įrašus nereaguoja teisėsauga.“
  Patikėti buvo visiškai nesunku – kai, sakykim, „Laisvas laikraštis“ rašo apie politikų, teisėjų, valdininkų nuveiktus baisius dalykus, teisėsauga įjungia durnų tiek laikraščio, tiek jame aprašomų herojų adresu. Absoliuti tyla. Saviems ir aukštesnio luomo herojams dėmesio trūkumas tęsiasi jau ne pirmą dešimtmetį, ir jei po šūvių Kaune kas nors keisis, tai D. Kedžiui turėtų būti pastatytas paminklas.
  Duodu galvą nukirst, jog „trečiasis“ iš mergaitės pasakojimų, neatpažintasis Aidas yra koks nors prokuratūros šulas. Išeitų graži puokštė: teisėjas, politikas bei prokuroras.
  Nors Latvijos „dėdžių“ gauja buvo dar spalvingesnė.

  • Rolandas

   Visiškai pritariu. Kaip žemai krito teisėsauga galima spręsti pagal interneto komentarus, kur 90 procentų piliečių džiūgauja , kad „užverstas“ teisėjas ir linki sveikatos Kedžiui.

 • gie

  Aš nerandu logikos visose šiose žudynėse. Jei motina dukrą išnaudojo, tai tėvas žudynėmis tikrai neužtikrino to, kad apsaugotų dukrą, nes dabar ši turės užaugti be tėvo ir (turbūt) senelio globos. Turbūt pas motiną, nors, jei kam nors pavyks įrodyt jos kaltę, ir našlaičiu namuose.
  Kalta valstybė/teisėtvarka/etc? Kažkaip nežinau. Gal galim ir juos apkaltinti, kad žmogus pats pradėjo vykdyt „teisingumą“. Tiesa, niekas dėl šmeižto nesodina į kalėjimą iki teismo nuosprendžio. Bent jau paprastai. O ir tokius kaltinimus kaip tėvo mesti, reikia įrodyti. Bent jau man ši istorija priminė piktybinį juodinimą iš pradžių. O tiesą sužinosime negreitai turbūt.

  • ledynmečio voverė

   Viskas, kas įvyko primena garsųjį 1974 m. filmą „Death Wish“, kuriame vaidino lietuvis aktorius Čiarlzas Bronsonas. Kai teisėsauga numoja ranka, tada vyras paima ginklą ir atlieka pareigą.

   • gie

    Labai tai primena įsižeidusio vyro kerštą žmonai už tai, kad atemė globą.

    • Auksinis kardas

     Bet atsistokime tėvo vieton: mergaitės pasakojimai jam abejonių nepalieka. Į teisėsaugą kreiptasi beveik prieš metus. Štilis. Internete žmogus ieškojo, kad kas išgirstų, daugino ir dalino medžiagas asmeniškai nemažais kiekiais, kiek suprantu. RAMU.

     Kas jam buvo palikta šioje betvarkėje ir visuotiname kurtume, tą jis ir ėmė. Išlaukti metus su nepateisinta viltimi neatrodo labai nekantru.

     • gie

      Pateisinimo nėra nė vienam nusikaltimui.
      Tačiau daug daug keistų dalykų šioje istorijoje.
      Pvz kaip tėvas sužinojo kas yra tie dėdės. Arba kodėl jis nenorėjo, kad mergaitę apklaustų vieną. Arba tai, kodėl jam kerštas svarbiau už norą apsaugoti savo dukrą.

     • Auksinis kardas

      „kaip tėvas sužinojo kas yra tie dėdės“ – taigi vienas jų net tapo dukros krikštatėviu, jokia paslaptis. Dukros (ir kitų vaikų) saugumą galima suvokti ir kaip skirtą bausmę pasikėsinusiems į ją. Visuotinas nebaudžiamumas – didesnis iššūkis, ir buvo nusitaikyta į jį.

     • gie

      Atkreipk demesi kas nuzudyti. Joks saugumas, kai nuzudyti 2 is (bent) 5 susietu zmoniu, o kiti ispeti. Iseina taip, kad labiausiai saugoti rekejo tuo teisejo ir zmonos sesers.

   • Aš šiuo klausimu prisimenu kitą filmą, kur Samuelis Lee Jacksonas vaidino tėvą, užmušusį, mažametę dukrą išniekinusiusius ir sudaužiusius baltaodžius jaunuolius. Advokatą vaidino Matthew McConaughey. Tame filme prisiekusieji išteisino tėvą.
    Bet taip būna tik filmuose :)

    • nerijus

     Prisiekusiųjų, Lietuvoje, nėra :)
     Geras filmas- Bitininkas :)

 • Kostas

  beje man dar kilo vienas klausimas. Per tv pasakojo jog sunku tokius nusikaltimus įrodyti. Viename iš Kedzio filmuku rodomas viešbutis kur tariamai lankydavosi mergaitė. Argi tai sunku buvo patikrinti? Gal tame viešbutyje niekas nedirba ir nebuvo liudininkų kurie būtų matę visą kompaniją su mergaite (nekalbant apie registracijos įrašus)? O be to tuos kambarius tikriausiai ne per geriausiai valo, tad būtų galima rasti įvairių įkalčių, jei ten kas nors vyko.
  Tai tas man nelabai aišku.

  • Arminas Boguševičius

   Man ir toks pat klausimas iškilo.

 • to Kostas

  Kostai nueik i pedofilai.com ir pasiziurek mergaites inerviu ir tau turetu viskas paisketi :)

 • Klausimelis

  Arturai, o kaip del dalyvavimo nusikaltimais itariamo V.Uspaskicho gimtadienyje – ar del to nesijauciate ne kiek kaltas pries savo skaitytojus???

 • Fizikas

  … pasirodo, netgi p.Artūro padange sugeba sujudinti tik Zeusų vėjai ir karai. Mažo žmogaus griūvančio gyvenimo keliama audra prisibelsti iki debesų nesugeba.
  Dieve, Dieve… !!! (hmmm…Jei, fizikas kreipiasi Dievą(iš didžiosios raidės), reiškia tikrai kažkas keisto ir nei intuityviai, nei logiškai nepaaiškinamai vyksta šioje supuvusioje kreivų veidrodžių karalystėje…).

  Blogo autoriau, taip norėtųsi į Jus sviesti didžiulį, MILŽINIŠKĄ, Puntuką… kad Jumi skaudėtų. Už ką ?! Už tai, kad jus sedėdamas savajame Olimpe juntate tik šio pasaulio Dievų kuriamas audras.
  Nors reiktų pažymėti, kad neturėtumėte Jus sąžinės, ši BLOG’o žinutė nebūtų atsiradusi…, bent tiek.

 • Slyvanosis

  Barstydami galvas pelenais ir kentėdami ant kryžiaus už tautiečių nuodėmes, matyt nieko nepakeisime šioje ašarų pakalnėje. Žmonės mūsų krašte nusivylę, pikti, niekuo nebetiki ir nepasitiki. „Vorošilovo šaulys“ įvykdė jo paties priimtą nuosprendį. Nuosprendį, kuriuo skriauda mažam žmogui atlyginta dar didesne skriauda ir sielvartu. Nuosprendį, kuris atskleidė „pateptųjų“ bailumą ir menkystę. Teisingumą prižiūrintys ir vykdantys valstybės tarnai demonstruoja principingumą tik tuomet, kai reikia pamokyti išsišokėlius neklaužadas. Tačiau jie beveik visuomet abejingi, kuomet prašoma ištirti „pateptųjų“ nuodėmes. Mat negalima sukurti precedento, nes ir jųjų nešvarius skalbinius ims kas nors „vėdinti“.
  Deje, geriausia byla – tyla nugriaudėjo mirtinais šūviais ir jų aimanom, kad stinga lėšų, nebenutildysi.
  Skelbiu gedulą ir gedėsiu pakol padėtis ženkliai nepagerės.

 • xerksas

  Slyvanosi, šioje istorijoje „maži žmonės“ – tai D.Kedžio dukros motina bei šios sesuo, tapusi viena iš aukų.

  Gi pats D.Kedys su su nušautuoju teisėju J.Furmanavičiumi ir antruoju pedofilja kaltintu asmeniu A.Ūsu stovi ant vienos socialinės pakopos. Iš vienos pusės – apygardos teismo teisėjas ir mažos metalo gaminių įmonės direktorius, iš kitos – kailių prekeivis, apygardos teismo teisėjos brolis ir Kauno advokatų seniūno švogeris.

  Dar didelis klausimas, kuri iš pusių turi didesnes galimybes paveikti teisėsaugą – matyt, ne šiaip sau pokyčiai mergaitės globos byloje prasidėjo po to, kai A.Ūso patarta jos motina pasisisamdė advokatą vilnietį – Kauno teisėsauga jos atžvilgiu buvo kurčia.

  Įdėmiai perskaičiau abiejų konflikto pusių dėstomas versijas ir nepajėgiau užimti kurios nors jų pozicijos, nes abiejose yra abejotinų momentų. Tad labai liūdna, kad visuomenė, ar bent žymi jos dalis, nebandydama gilintis į tai, kas įvyko, jau paskelbė D.Kedį didvyriu.

  • 00478

   Slyvanosio komentaras labai išmintingas (visada juo paskaitau). nėra pas jį kriminalo analizių, apie kuriuos tu čia kalbi, faktų suvedinėjimo įsijaučiant į detektyvus; ne mums spęsti kas čia kaltas, kas žudikas o kas pedofilas ar aplikybių auka. mes liudininkai tik vakar dienos veiksmų. apie juos tik ir galim samprotauti (apie visuomenės nerštą, reakciją, prokurorų teisinimąsi). visi žinojom apie D.Kedį (aš buvau skaitęs ne vieną jo komentarą su nuoroda į jo svetainę, bet nelindau į ją), kiti net asmeniškai laiškus gavo. bet tyla. čia ir baisiausia, čia mūsų kasdienybė. varnas varnui akies nekerta, kaltinimai teisėjui ne kaltinimai. jam pačiam irgi nerūpi (kodėl turi rūpėti, jei 2,5 promilės girtumas ne bėda, tai koks čia šmeižtas-„šnekos“ gasdins?)

   faktas, kad šitas įvykis kažkuria prasme sujudins teisėsaugą. gal net kris kokia viena kita galva, tfu, kėdė. sakyčiau pagaliau

   visada kartojuosi, bet teisėsauga ir žiniasklaida dvi mūsų bėdos. tokios „neliečiamos“

  • A.G.

   Jei ir paskelbė didvyriu dalis Tautos (aš delfio ir kitų, kuriuose ne dešimtys bet šimtai komentarų – neskaitau, nors, svarbiausiai, nemanau, kad minėtų interneto svetainių komentaristai yra ta Tautos dalis… tai labai specifinė publika, kuri kartais yra labai ir labai toli nuo mums įprasto žmogaus, žmogiškumo) – tai manau ne tiek dėl šito atvejo konkrečiai… šis atvejis kaip koks lakmuso popierėlis ar tiksliau – bikfordo siūlas prie galingo sprogmens… siūlas užsidegė, priartėjo prie sprogmens ir…
   Juk net jei Teismai dirbtų gerai (kuomet nevertėtų nuleisti rankų nei policijai, nei prokurorams – nes kitu atveju… visa tai beprasmiška, kaip iškasti duobę ir vėl užkasti…) ir tai 50 proc. naselenijos nebūtų patenkinta (juk bylą laimi dažniausiai viena pusės – ne abi). O ką jau kalbėti dabar, kai dėl visa ko jau kalta ne tik teisėsauga, teisėkūra, bet visa Tauta.
   Juk, kaip vienas sakė, nėra tesus Pietų afrikietis, kuris savo varganą dalią sieja su blogu krašto valdovu… prie kito bus panašiai ir dar prie kito – juk žmonių visuma pagrindinis kaltininkas (kai jis dar puslaukinis…).

 • Visoje šioje istorijoje yra vienas neabejotinas dalykas: tokio amžiaus vaiko nepriversi šitaip nuosekliai meluoti. Darytina išvada, kad įvykiai, susiję su mergaitės tvirkinimu tikrai buvo.
  Kitas dalykas, kad jos tėvas pats padarė tyrimą, nustatė įtariamuosius, nuteisė ir įvykdė nuosprendį.
  Manau, kad logikos Drąsiaus Kedžio veiksmuose ieškoti nereikėtų. Akivaizdu, kad bent jau jis pats buvo tvirtai įsitikinęs teisėjo kaltumu. Tačiau drįstu paskelbti konroversišką mintį, kad jo veiksmai buvo motyvuoti ne mergaitės interesų gynimu, o asmeninio keršto, asmeninių ambicijų įgyvendinimo motyvu. Taip galvoju todėl, kad mergaitės interesas dabar turėti artimą žmogų. Jei teisybę rašo, kad jos motina parduodavo ją pedofilų pasismaginimams, tai tėvas lieka vienintelis jai artimas žmogus, neskaitant senelių. Įvykdęs šiuos nusikaltimus, Drąsius pasmerkė savo dukrą našlaitystei. Ji nebeturės nei motinos, nei tėvo. Ją nuskriaudęs pedofilas gal ir gulės kapuose, tačiau mergaitė nebeturi atramos, ji augs našlaite. Ar vertėjo žengti į žmogžudystės kelią ir sumokėti už tai dukros likimu? Manau, kad tai neracionalus žingnis.

  • Rytis I

   Tiesa nebūtinai kažkurioj pusėj – pats pedofilijos faktas galėjo būti, bet nebūtinai su tuom susiję įvardinti asmenys. Turėtų aiškintis galų gale tie, kam tai priklauso. Tiksliau kiti – dabartinis gen. prokuroras turėtų atsistatydinti, o ne dalyvauti tv disputuose.

  • Regis

   Valentinai tai visiems aišku, kad tai nėra racionalus žingsnis. Ypatingai turint omeny dukrą. Tačiau kai tikro („tikro“) vyro galvoje sukasi tik mintys apie kerštą, tai tokiu atveju vargiai ar jis galvos (pagalvos) apie šalia esančius. Beje ne tik apie dukrą, bet ir apie tėvus. Kraujas užkaista iki virimo temperatūros ir akys pasrūva krauju – savo arba kitų. Ir tik po kažkiek laiko ateis supratimas, kad gal karščiuotis ir nereikėjo. Visi pridarom didesnių ar mažesnių nesąmonių, ypatingai kai ginam (galvojam, kad ginam) savo artimus.

  • Kristina

   Turiu sūnų. Jam lygiai tiek pat metų, kaip galbūt tvirkintai mergaitei. Kai kepu kugelį, sūnus atidžiai stebi, paskui visiems labai įtikinamai ir nuosekliai papasakoja, kuo JIS užsiėmė. Manęs toje istorijoje nebelieka. Kas gali paneigti, kad tas vaikutis matė, kaip jo mama užsiiminėjo seksu, o paskui pasakojo, tarsi jai pačiai visa tai buvo nutikę? Kitas momentas – žaismingas ir tėvo, ir dukros tonas kalbant apie aptariamus veiksmus. Nenoriu tikėti, kad toks tonas įmanomas, jeigu vaikas iš tiesų buvo skriaudžiamas. Iš kitos pusės, be abejo, kiekvieno žmogaus reakcuijos gali būti skirtingos. Tiesiog atkreipiau dėmesį.

   Dar vienas momentas. Sutinku, kad būna nenormalių žmonių. Galėjo motina būti nenormali ir taip elgtis su dukra. Bet ar dažnai būna, kad dvi seserys būtų lygiai tiek pat nenormalios ir pardavinėtų savo dukras pedofilams?

   Be to, mergaitė nė karto nebuvo apklausta ar tiriama nedalyvaujant tėvui.

   Pabaigai – mane šiurpina, su kokiu pasimėgavimu galimas žudikas paskelbiamas didvyriu ir kaip lengva ranka nepaisoma, kad labai trūksta faktų. Net jei D. Kedys ir buvo teisus, net jei teisėsauga nepadarė savo darbo, net jei nušautasis teisėjas ar visuomeninis Ūsas buvo įsipainiojęs į pedofiliją, man mūsų visuomenės reakcija yra daugiau negu baisi. Suprantu, kad kažkas tarsi įsijaučia į tėvo padėtį, galbūt svarsto, kad ir patiems nervai nelaikytų, jei būtų tokia nelaimė, bet tas masiškas, aklas garbinimas… nežinau…

   Gaila vaikų. Abiejų mergaičių.

   • Vienas normalesnių komentarų iš 142. Ir šiaip, keista, kad ala demokratinėj Valstybėj tiek daug pykčio ir neapykantos. Tikrai kartais atrodo, kad Lietuva – tai didelė avių banda.

 • labai labai mažai argumentų matau teisėsaugos pusėje. vienintelis jų išsigelbėjimas būtų psichinė liga.

  • Tai, kad ta mergaitė buvo lyg tai 4 kartus apklausta ir nebuvo nustatyta, kad ji meluoja. tiesiog neva jos parodymų nebuvo galima taikyti. Šiaip jau kai pamastai – ją juk ten apstoję kriminalistai ir psichologai klausinėjo (na žiaurokas žodis, bet tikiuosi viskas buvo atlikta profesionaliai, kaip ir pridera su 5 metų vaiku) ir jei tevuko būtų primokyta meluot, tikrai būtų jie viską ištraukę, o dabar….

   • xerksas

    Matote, kreivaranki, mergaitės parodymai – pati silpniausia D.Kedžio versijos vieta, nes jis nesutiko, kad vaiką nuodugniai ištirtų ir apklaustų profesionalai, vietoje to reikalaudamas naudoti jo paties surengtos apklausos duomenis. O štai ta internte patalpinta mergaitės apklausa man dideli pasitikėjimo nekelia. Pernelyg daug „užvedančių“ ar atsakymo „taip-ne“ reikalaujančių klausimų.

    • Regis

     man pasirodė keistas pačio Drąsiaus tonas ir intonacija su kuria jis uždavinėja dukrai klausimus. Bandau save įsivaizduoti tokioje situacijoje nežinau ar toks savotiškai ramus būčiau. Toks įspūdis, kad filmuodamas jis jau negalvojo apie dukrą, o planavo kaip tai panaudos.. Žodžiu keista.

  • lida

   Vienintelis teisėsaugos išsigelbėjimas – psichinė liga. Skamba idomiai, bet ką čia turėjot galvoje konkrečiai dėl „išsigelbėjimas“ ?

 • A.G.

  Pritariu blogo šeimininkui, ir vienu ir kitu atveju – atsiskleidė didelis siaubas Lietuvoje.
  Nuo šiol mes jau nebe Žmonės.
  Pasakysiu, kad aš apie tai pirmą kartą išgirdau šioje svetainėje iš Karolio prieš pora dienų, kai žmogus dar paskutinį kartą ieškojo Lietuvoje nors vieno Žmogaus.
  Paaiškėjo Lietuvos baisi tragedija – Lietuva neturi nei vieno Žmogaus. Na ir aš prieš dvi dienas šioje svetainėje perskaitęs Karolį nieko nesiėmiau (pasiteisinčiau bent tuo šiandien, kad lietuvius būčiau tuomet išdirbęs žodžiai ko jie yra iš tikro verti, kad čia daugiau jau niekuomet nebevaidintų kitokio nei dvikojo panašaus į Žmogų, kaip tokiais jau seniai vadinu vakariečius, kurių teritorijose yra prievartaujamos Lietuvos merginos, kur laisvesniam pasiautimui, reketui, plėšimui prieglobstį gavo iš Lietuvos miestelių išvykusios smulkios vietinių banditėlių gaujos).
  Šioje dienoje sužinojome galutinai, kad Lietuva iš kryžkelės įžengė į vietovę, kurioje jau nėra, ir matyt gal jau ir nebebus, Žmogaus. Mes jau – vakariečiai, nebe lietuviai. Esame teritorijoje, kur trinasi tarpusavyje asabos, t.y. dvikojai panašūs į žmogų. O tas juk mus laikė Žmonėmis – griebėsi šapelio, bet jis juk grimsta taip pat nelaimingai, kaip…

 • Fredis*

  „Bet vis tiek jaučiuosi kažko nepadaręs…

  Tikriausiai nieko negalėjau pakeisti, bet vis tiek jaučiuosi kaltas, kad nesureagavau“.

  Kai Drąsius Kedys atsiuntė video – jam ir jo dukrelei jau niekuo negalima buvo padėti. Nelaimė buvo užprogramuota jau pačioje užuomazgoje – gyvenimas su moterimi ne santuokoje, ne šeimoje, be Dievo palaiminimo. Vienintelis dalykas kuo gali Artūras pasitarnauti ateityje kitiems vaikams-potencialioms pedofilų aukos ir visai visuomenei – nesityčioti iš šeimos, santuokos, Bažnyčios, nepropaguoti laisvo, neatsakingo elgesio.
  Čia daug kas moralizuoja teisėjus, kad kažkas kažko nepadarė anksčiau, blogai atliko tyrimus. Pirmiausia pasižiūrėkite į save – tvarkingai, nepažeidinėdami eismo taisyklių atvažiuokite į darbą.

  • Fredi, teisingai – parodyk bambaliams jų vietą… :) Bambaliai dėl visko kalti.

  • 00478

   „Nelaimė buvo užprogramuota jau pačioje užuomazgoje – gyvenimas su moterimi ne santuokoje, ne šeimoje, be Dievo palaiminimo“

   kaip visada iš šono (o gal iš aukštai nuo debesies) žvelgiantis Fredis. gal eik dirbti į prokuratūrą, „susimesi“ visus nusidėjėlius?

   kiek pasaulyje yra religijų? kiek yra santuokos formų? koks anot tavęs galimas išsiskyrusių porų likimas? avarijoje sužeisto vaiko motinai į akis pasakyk, kad avarija įvyko dėl „santuokos statuso“.

   ši tavo versija gana dažna mūsuose, nesijausk vienišas :)

  • Fredi, Fredi, statistika kaip tik rodo, kad vaikus dažniausiai tvirkina giminės ar artimieji (neretai ir biologiniai tėvai). Mūsų NVO yra inicijavus ikiteisminį tyrimą dėl 3 m. vaiko tvirkinimo (įtariamas tikras tėtis, tikroj santuokinėj ir koncepcinėj šeimoj). Taigi jokia santuoka, nei joks įsivaizduojamas draugas šios problemos nepanaikina. Deja, tokių bylų eiga neįmanomai vangi, mano minima trunka jau 1,5 metų, o vis dar įvairios ekspertizės daromos, taigi akmenuką į teisėsaugos daržą ir aš įmesčiau (nors Kedžio versija rimtai abejoju, o nuo lietuvių džiūgavimo dėl dvigubos žmogžudystės man kraupu).

 • Slyvanosis

  Xerksai, „mažas žmogus“ – mažoji mergaitė, o kiti – „pateptieji“ ir valstybės tarnai…

  • xerksas

   Slyvanosi, o kuo pasireiškė mergaitės motinos ir nušautos tetos „pateptumas“? Tuo, kad buvo dailios? Paskaičius biografijas akivaizdu, kad abi balansavo ties nuosmukio į žemutinį socialinį sluoksnį riba.

 • Kaip ir kiek žurnalistas privalo reaguoti į tokius laiškus ir atitinkamus signalus?
  Jei sakome, kad privalo ir dar operatyviai, tada graudu žiūrėti į šiandieninius žurnalistus, gaunančius šūsnis prašymų atkreipti dėmesį į tam tikras problemas, bet skaitančius juos tik tam, kad pasijaustų dar kartą teisūs dėl blogos Lietuvos, blogo gyvenimo, blogos valdžios…
  O jei tai kiekvieno žurnalisto sąžinės reikalas, neverta taip nusiminti (lyg praradus progą tapti didvyriu) – vos vieno pagalbos šauksmo garsas nutyla, kitas jau skamba. Telieka įsiklausyti.

 • Na, ka cia ir pridurti vieni kitus zuda, tikra lietuva su tikrais lietuviais.

 • vasia

  ka as zinau, tai tik kad Kaune teismuose gyvuoja tokia sunauja, teiseju pirkimas, kysiai, aaiii ai jai, kad ten maza butu ir dazniau pasidarbuoti kalasais. Situacija paprasta, vanagas vanagui akies nekerta. Ka tam paprastam zmogeliui is Kauno bylinetis su teiseju, seimo nariu padejejais ir panasiais. Jus paklausykit per zinias, kad ten vieni klasiokai, daraugai, biciuiliai. (Vakar per paskutini klausima pet LTR tiesiai sviesiai mes pazystami, klasiokai ir draugai) Norit pasakyti, tai pirma byla kuri turejo but uzmarinta stalciuje. Simtai tokiu bylu: pedofilija, grobstymas stambiu mastu.

  • xerksas

   Vasia, jūs, kaip ir slyvanosis, esate suklaidinti žiniasklaidos jau suformuoto D.Kedžio, kaip „vienišo kovotojo“, ar „paprasto žmpgelio“ įvaizdžio.

   Rašote, esą: „Ka tam paprastam zmogeliui is Kauno bylinetis su teiseju, seimo nariu padejejais ir panasiais“?

   O kur jūs tą „paprastą žmogelį“ matote? Priminsiu, kad apygardos teismo teisėjos brolis ir Kauno advokatų seniūno švogeris, kailių prekeivis (kauniečiai žino, ką tai reiškia) D.Kedys kol kas visuose teismuose šventė pergalę.

   • vasia

    Bet pamirsai, kad Kedys nesibilynejo su apygardos teiseju ir seimo nariu. Tu pamirsai, kad jo klasiokai dirba generalineje prokuraturoje ir jie yra geri draugai. Gali bylinetis su mazu UAB, bet neduok dieve su teiseju ar seimo padejeju…

    • xerksas

     Vasia, Kedžio sesuo tokia pati apygardos teismo teisėja, kaip nušautasis Furmanavičius (tik „blatnesnė“, nes civiliokė, ir, skirtingai nei „baudžiauninkas“ Furmanavičius, dalija turtą, o ne metus už grotų) ir jos kursiokai taip pat ne gatvių šlavėjais dirba. Tad kuomet Kedžiui reikėjo iš motinos atimti dukrą, „kaunietiškas teisingumas“ jam iš karto kilimėlį po kojomis paklojo.

     Tik kai tokiu pat būdu Kedys ir Ūsą su Furmanavičiumi sudoroti bandė, paaiškėjo, kad jėgos – lygios ir „kaunietiškas teisingumas“ nebeveikia. Tada vyrui, panašu, ir nuvažiavo stogas.

     Tad pasikartosiu – visa ši istorija – ne Dovydo kova su Galijotu, o kauniečių teisininkų klanelio „vidinės razborkės“, nuo kurių kelintus metus kenčia dvi paprastos kawianskos mergužėlės ir vienos jų dukra.

     • vasia

      xerksai, bet tu ir naivus, tu vien i harias paziurek ir viskas bus aisku. Jei ant teisejo pakabintu toki pedofilijos puslapiuka ir jis butu nekaltas, tai ta zmogena teisesauga butu seniai pakisus po velena ! Geriau sakyk, lietuvos respublikoje pedofilu nera !

     • xerksas

      Vasia, tai aš į Kedžio „harią“ ir pažiūrėjau :o)

 • vasia

  Jei seime butu ne ale pedofilai ir ju padejejai su lexusais ir ir skystais kiausiais, jau vakar butu nulekusi generalinio prokuroro galva. seimas ir toliau smaukosi koliduoriuose.!

 • Visa šita istorija man, kažkodėl, primena Ingos Rinau istorija. Kodėl? Ogi todėl, kad bet kokiu atveju traumuojamas vaikas. Ir tos istorijos turi panašumų dėl to, kad visos problemos buvo bandomos spresti ne teisiniu keliu. Kas iš to gavosi? Ogi tai, kad situacija dar labiau komplikuojasi, ko pasekoje net žinodami tikrus motyvus ir priežastis jau nebegalime nusverti Temidės svarstyklių į kažkurią pusę – bet kokiu atveju kenčia vaikas… Be to, tos dvi istorijos aiškiai parodė teisėsaugos institucijų ypatingą nekompetenciją – Lietuva jau yra gavusi įspėjimų dėl teisėsaugos institucijų vilkinamų bylų, bet, kaip matome, išvadų nepadarė. Šalaševičiūtės kontora eilinį kartą pasirodė neįgali. Tai kas tokiu atveju gali padėti vaikui? Beje, pastebiu gan pavojiną tendenciją – tauta visada palaiko tuos, kurie sprendžia problemas ne tesiniu keliu. Su tokiu mastymu tikrai toli nenukeliausim…

  • vasia

   Simai,

   Marijos zemeje spresti problemas teisiniu budu?? Tu ka ? Is dangaus nukritai ? Juk ranka pakelta buvo pries apygardos teiseja! Jo draugeliai dirba generalineje. Tu manai, kad si byla nebuvo marinama ? Cia dar figuruoja blyn kazkoks seimo nario padejejas, cia tas pat kad seimo narys. Ir tu manau Kaune gali ka nors irodyti atejas su nuogu uzpakaliu ? NAIVUOLIS !

   • xerksas

    Vasia, tas „seimo nario padėjėjas“ jau seniai nebe padėjėjas, nes partija, kuriai jis priklausė, iš esmės nustojo egzistuoti, o buvęs Seimo narys, kuriam jis kadaise padėdavo, guli ligoninėje prie mirties, o jeigu pasveiks, stos prieš teismą.

    • vasia

     seimo nario nahaliavcikas seniai nei padejejas, Tai labai gerai. Bet draugeliu trijuke vaizduoja nekaltas mergaites. Teisejas dengiasi savo neleiciamybe ir pazintimis gen prokuraturoje,to uztenka, bylai numarinti. Zudyti vienreiksmiskai negerai, bet nz, ar as galiu ta zmogena smerkti.nz..
     P.S. zinau labai gerai, koks giminynas-sunynas kauno teismuose , kokios sprendimu taksos, oi kiek mes prisiziurejom. Atsimenu kad rodai geltona lapa o teisejas sako, nu kad cia melynas lapas.

    • nerijus

     xerksas

     Neklaidinkit. Partija egzistuoja.

  • xerksas

   Simai, Ingos Rinau istorijoje Lietuvos teisėsauga kaip tik pasirodė labai teigiamai, nepasidavė dalies lietuviškos žiniasklaidos ir politikų kurstomai masinei isterijai, tad priimdama sprendimą atiduoti Vokietijos pilietę Luise Rinau jos tėvui Vokietijos piliečiui rėmėsi faktais bei įstatymais.

   Už tai, kad prarado teisę į dukters globą, Inga Rinau gali kaltinti tik save, nes, pirma: Arogantiškai atmetė Lietuvos ambasados Vokietijoje darbuotojų siūlymą suteikti dukrai Lietuvos pilietybę; antra: Atsisakė spręsti ginčą Vokeitijos teisme; trečia: Pagrobė ir slapta išvežė iš tėvynės Vokietijos pilietę.

   • xerksai, matyt ne viską atsimeni iš Ingos Rinau istorijos. Taigi mūsų teismai pradžioje sugebėjo panaikinti (pripažinti niekiniais) Vokietijos teismų sprendimus ir tik dėl to ta istorija tiek ilgai užtruko, kol viskas teisiskai buvo sutvarkyta, nors is pirmo karto, kažkodėl, teismui neužteko kompetencijos vadovautis Vokietijos teismų nutartimi. Tos istorijos vilkinime būtent teismai ir Šalaševičiūtės kontora suvaidino toli gražu ne paskutinį vaidmenį… Ten irgi buvo ilgai neleista susitikti su psichologias, ilgai per teismus keliavo byla, ilgai vaiko apsaugos tarnyba priiminėjo, mano manymu, neteisėtus sprendimus. Ir viskas vien dėl mamytės ambicijų, ko pasekoje galutiniame rezultate nukentėjo vaikas…

    • xerksas

     Yep, tikrai „pirmąją seriją“ šitos muilo operos buvau pamiršęs. Dėkuj už priminimą. Na, bet galiausiai (tegu ir po spyrio iš Europos Sąjungos) teismai susiprotėjo. Nors vienu metu rimtai bijojau, kad visa ta rėksminga „aktyvių mamyčių“, vasiliauskienių ir liberalcentristų mišrainė pasirodys stipresnė už teisingumą.

    • bang

     „mūsų teismai pradžioje sugebėjo panaikinti (pripažinti niekiniais) Vokietijos teismų sprendimus“ – truputį apsisapnavote.

     • Citata: Inga Rinau prašė Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą nepripažinti Vokietijos teismo sprendimo dalies, kuria jos vaiko tėvui, Michaeliui Rinau (advokatė – Dalia Foigt), buvo priskirta vaiko globa, o ji įpareigota vaiką parvežti į Vokietiją.

      Gal mintis netiksliai suformuluota, bet esmė niekur nedingsta – Lietuvos teismai niekaip nenorėjo pripažinti Vokietijos teismų nutarčių ir jomis vadovautis…

     • bang

      Nematau ryšio tarp Rinau advokatų nepagrįstų prašymų (kurių jie desperacijoje prikepė pakankamai) ir jūsų minėtų klaidingų faktų, kad „mūsų teismai pradžioje sugebėjo panaikinti (pripažinti niekiniais) Vokietijos teismų sprendimus“. Beje tie I.Rinau advokatų prašymai pradėjo rastis visos istorijos pabaigoje. Pradžia gi – bylą dėl dukros grąžinimo Lietuvoje iškėlė tėvas, o ne mama. Ir tuomet Vokietjoje dar nebuvo priimti galutiniai sprendimai dėl vaiko globos. Aplinkybė, kad LAT galų gale kreipėsi į EBTT niekaip nereiškia, kad „Lietuvos teismai niekaip nenorėjo pripažinti Vokietijos teismų nutarčių ir jomis vadovautis“. Nė vienu Lietuvoje priimtu teismo įsigaliojusiu sprendimu Vokietijos teismų sprendimai nebuvo kvestionuojami.

 • Įdomiausia tai, jog šioje istorijoje yra trys pusės, ir visos jos turi savo nuomonę ir argumentus:

  1. Kedys, išplatinęs informaciją pedofilai.com svetainėje (beje, turbūt žmonių didelis palaikymas jam tenka dėl to, nes žmonės dažnai painiojasi, tarkim jei aš prieš teismų sistemą ir teisėjus, tai aš už Kedį, ir nesvarbu, kokias priemones jis naudoja, kai kurie forumai ir blogai perkimšti informacijos apie Kedžio didvyriškumą).

  2. Mama, kurios nuomonė, atrodo, visur buvo po dvylikos.

  3. Karšto komentaro ir buvusio saugumiečio Vilkausko nuomonė, kad Kedys tik įrankis saugumo kovoje prieš prezidentę…

  Ir net LRT, rengdami tiesioginę laidą, tendencingai formuluoja klausimą, kuriuo automatiškai nustatinėja ir taip jau nieko nesuprantančių žmonių nuomonę….

  • Dėl LRT aš nesutinku. Šį sykį klausimas buvo suformuluotas teisingai. Tik, be abejo, kažkam nenaudingai. Čia jau viešųjų ryšių triukai – jei teisėjas pedofilas, tai yra ne sistemos, o jo asmeninė problema. Deja, negalima sutikti su tokia formuluote. Kaip minėjo Artūras, tai teisėjas aiškiai parodė, kad jam nusispjauti į kaltinimus, nes turi neliečiamybę. Taip neturi būti teisinėje valstybėje. Tai labai primena Vidžiūno teisinius bajerius – pirmąjį teismą prašė skubos tvarka nagrinėti bylą, nes ŽINOJO, kaip ji baigsis. O dabar kodėl nebeskubina ir neprašo?? Tai yra sisteminės problemos, kurias reikia išspręsti būtent dabar.

   O dėl saugumiečio istorijų, tai čia, manau, išvis nesamonė… Na, yra tokia dalis visuomenės, kuriems visokios sąmokslo teorijos kelia susižavėjimą. Tai atskira visuomenės dalis, kuri naudojama dėmesiui nuo tokių konfliktų nukreipti nuo realių problemų.

  • 00478

   visiems užkliūva tas LRT klausimas. jis įdomus tik tam tukstančiui žmonių kurie balsavo. čia greičiau sms biznis, bet tikrai ne „nuteikinėjimas“, „klaidinimas“ ar dar kažkas antgamtiško.

   iš manęs neseniai bandė pavogti dviratį. teko bendrauti su 4 policininkais. dabar gailiuosi, kad to dviračio nepavogė, visų 4 policininkų profesionalumu suabejojau. reziume: visi čia prisiminė filmus, tai aš prisiminčiau „vaikų darželio policininkas“.. aišku, kad visuomenė netiki tokia teisėsaugos sistema pradedant apačiomis „dviračių vagių gaudytojais“ nes turi tam pagrindo. o kokioj laidoj klausia, nebesvarbu. nors ir kulinariniam šou

 • dzyvai

  Labai jau paprastai viskas čia atrodo. Atėjo Kedys, nušovė, pasirašė kad tai padariau aš (palikdamas savo vardu registruotą pistoletą), ir dabar kažko slapstosi.

  Gal taip ir yra. Bet neatmesčiau ir to varianto, kad tai patogi proga buvo kažkam suvesti sąskaitas su teisėju, pėdsakams sumėtyti paaukojant ir moteriškę (ir, galbūt, Kedžius).

  Bet kokiu atveju, nesvarbu, kas nušovė teisėją ir moterį, šis įvykis eilinį sykį akivaizdžiai parodė, kad Lietuva šiuo metu klaninė valstybė, o klane, kaip žinia, varnas varnui akies nekerta. Teisėjų-prokurorų-advokatų (teisininkų) klanas – gaila, bet ne išimtis.

  O problema – musyse :) Pritariu Fredžiui. Viskas prasideda nuo moralės nebuvimo mažuose dalykuose, pradžioje. Į Bažnyčią daug lietuvių jau numojo (senamadiška, dogmos ir t.t. – kiekvienas mokam apžmeižti tai ko iki galo nesuprantam), o tuščia vieta nebuvo užpildyta jokia kita moralės sistema. Ją užpildė „bojevikai“ ir „pornuchos“ ir kiti „show“. Čia lietuviai lig šiol semiasi gėrio suvokimo, moralės principų ir gyvenimo išminties. Rezultatai – pirmuosiuose puslapiuose.

 • Regis

  Apie žiniasklaidos kalte galima ilgai diskutuoti, ar verta? Atsidavimas paprastesnėms ir pamėgtoms temoms (pvz. lexus’usų) labai jau akivaizdus, vengimas sudėtingų temų, ypatingai susijusių su žiniasklaidos maitintojais, taip pat akivaizdus. Visa ši istorija nors kiek mąstančiam žmogui užduos visą krūvą klausimų, bet ar gausim į juos atsakymus?

  • Na, mano manymu, žiniasklaida (nežinau tiksliai, bet atrodo Krivickas privirė košės…) šioje istorijoje suvaidino toli gražu ne paskutinį vaidmenį. Juk TIK trečiadienį pasirodys kadrai, kuriuose Kedys aiškiai sako, kad jei nepavyks nieko pasiekti teisiniu būdu, tai imsis priemonių. Ir sakė, kad jam laiko užteks tik trims žmonėms nušauti… Juk po tokių žodžių žurnalistai skubiai turėjo kreiptis į teisėsaugos institucijas… O ką padarė? Nieko…

   • Regis

    Vakar per E.Jakilaičio laidą atrodo L.Lavaste sakė, kad net policijoje užfiksuoti metų senumo D.Kedžio grasinimai. Tokiu atveju nereikia ir žurnalistų, ginklas iš jo turėjo būti atimtas jau ankščiau. Apskritai šioje istorijoje tiek fundamentalių klausimų, kad valstybės vadovų vietoje aš rimtai pagalvočiau (su atitinkamais sprendimais) ar mes tikrai esame civilizuota ir išsivysčiusi ES valstybė, ar tik bandome tokia apsimesti.

    p.s. skaitau ką pats parašiau ir suprantu, kad „spardau debesis“ arba rašau apie nieką. Tiesiog tokia durna nuotaika. Jau ir taip supranti, kad pas mus betvarkė, bet kai pamatai tokius vykstančius dalykus..

 • kirvis

  labai jau nuvaziavot zmones su sita istorija i pievas.ar jums neatrodo keista kad butent ta pacia diena islenda buvusio saugumo agento interviu kazkokiam bulvarui http://www.komentaras.lt/index.php?id=1017 kur aiskinama apie slaptasias tarnybas kurios nori nuversti prezidente?ar jums neatrodo kad visa tai kruopsciai suplanuota akcija „I VSD TIK SAVI?“

 • Roco

  Pats iskrypelio korupcinio klano atstovo nuzudymas yra sveikintinas veiksmas.
  Bet kita problema – tai kad tevas eis i kalejima ir kas bus toliau su vaiku?
  Kita vertus gal Drasiaus kamikadzinis zygdarbis dabar sudarys salygas patraukti atsakomyben jos pirmadieni isvengusius Usa ir ta Aida …

 • Donatas

  bijau, kad D.Kedys sulaikomas bus tiesiog nušautas. nors jis ir ką bedarytų, bus pranešta, kad priešinosi… nes jei sulaikys gyvą, tai ‘sistemai’ gali tekti srėbti košę iki galo dėl to vilkinamo ir marinamo tyrimo.
  niekas dėl vaiko globos teisių žmonių, juolab nekaltų, nešaudo. jeigu šaudė, reiškia pats tvirtai tikėjo, kad pašalino niekšą, kai niekas kitas to padaryti negali ir nenori. ‘sistemos’ nekaltumo versija yra įvardinti D.Kedį psichiniu ligoniu. tačiau psichiniams ligoniams niekas ginklų parduoti meleidžia, o juk jis turėjo jam išduotą ginklą savigynai. psichiniai ligoniai 10 mėnesių po teismus ir prokuratūras nesitampo.
  todėl bijau, kad D.Kedys sulaikomas bus tiesiog nušautas. duok Dieve, kad aš bučiau neteisus…

 • dariusm

  atrodo Šustausko pranašystės pildosi. Sukaleno kalašnikovai. Dabar jau nesvarbu, ar tai padarė psichas ar ne. Faktas, kad kantrybė jam vistik trūko. O teigiami istorijos rezultatai jau yra. Štai antraštės:

  „D.Kedžio kaltinimų tyrimo aplinkybes aiškinsis ir seimūnai“
  „Kedžio skundų tyrimo aplinkybėmis domėsis ir Seimo nariai“
  „S.Šedbaras: svarstytina asmeninė generalinio prokuroro atsakomybė“
  „Dėl dvigubos žmogžudystės Kaune nuskambėjo kaltinimai teisėsaugai“
  „„Laidoje užduosime ir svarbiausią klausimą – ar buvo galima išvengti kraujo praliejimo? Ar viską padarė šalies teisėsauga, kad nebūtų įvykdytas kraupus nusikaltimas?“ – sako K. Krivickas.“

  Nenustebčiau, jei kantrybė trūktų dar kam nors ir nukentėtų kas nors iš Seimo ar kitos valdžios. Pernelyg ilgai tyčiojamasi iš žmonių. Paskutiniai pavyzdžiai: moralinių Seimo ubagų Lexusai už mūsų pinigus. Čia kaip sovietų armijoje. Diedai tyčiojasi iš jaunų nejausdami jokios ribos ir nesusimąstydami apie galimas pasekmes, bet ateina toks momentas, kai tas nuskriaustas salaga gauna ginklą su šoviniais. Va tada, visi pradeda aiškintis kodėl taip atsitiko, kas prie to privedė, bet jau būna keli lavonai.

 • dariusm

  P.S. o sistemai dabar geriausia, kad šaulys būtų negyvas. Kitu atveju gali išlįsti dar daugiau galų. Ir visiškai kol kas neįtikėtinai atrodo, kad nekaltas teisėjas, apkaltintas tokiais nusikaltimais, nieko nesiėmė. Keista.

 • vasia

  generalio prokuroro galva turejo lekti jau vakar diena ! Bet jo skalpas grazus ir gaivus! Silta savo vietele laikys iki paskutinio…

 • kirvis

  o man visgi atrodo kad tuo Kedziu buvo sumaniai pasinaudota.tiek daug reiskesi viesai tad buvo puikus irankis sukelt skandala kurio tikruosius motyvus netrukus turetume pamatyt.

 • gaila, kad tiek pareigūnams, tiek paprastiems žmonėms susimąstyti apie savo neveiklumą ir pradėti aktyviai veikti, prireikia drastiškų įvykių – kad mokinys iššaudytų pusę mokyklos, kad tariamai tėvas nudėtų tariamus vaiko tvirkintojus ir pan.

  bet šiais laikais, matomai, kitaip ir neįmanoma. sukrėtimai yra būtini, kad pabustume iš „palaimingos“ rutinos.

 • simsim

  Na jo, apmaudu, kai paskutines dvi savaites žiniasklaida labiau domėjosi iš piršto laužta Zvonkų istorija, nei realiu nusikaltimu. Žinoma, istorija paini, tačiau girdint, kaip vaikas kalba, labiau tikiu mergaitės (tėvo) versija, nei Lavastės. Galu gale, tėvas turėjo globą, taip kad globa negalėjo būti pretekstas. Man labiau panašu į vendeta.

 • nerijus

  Valantinas, eina pas Lietuvos Dalią ir įteikia atsistatydinimo pareiškimą…Kas dar gali būti neaiškaus?
  Paskiriamas naujas prokurorų klano vadas…Kas nuo to pasikeis?

  • xerksas

   Valantinas atistatydinti turėjo po to, kai jo sesuo-buhalterė buvo pripažinta niekuo dėta dėl atlyginimų vokeliuose mokėjimo.

  • Rytis I

   Manau kad klysti. Yra šansas, kad naujas nedangstys bent jau prieš tai buvusių klaidų ir nieko nedarančių darbuotojų, o tai jau nemažai..

 • Majus

  Kas nors kiek buvot susidure su teismais kur teko bylinetis su „pateptaisiais“ tas manau puikiai supranta Kedy. Deja bet tokia pas mus sistema dar esam giliai akmens amziuje. O tokiu kaip Kedys manau atsiras vis daugiau nes zmones paprasciausiai nebeturi ka prarasti.

 • Rytis I

  Balsas.lt buvo toks atsakymas-komentaras į Kedžio komentarą:
  „2009-09-30 14:50:19
  Nelabai tikiu. Jei mano vaiką kas prievartautų, tai pirmiausiai nudobčiau tokį p…rą, o ne kreipčiausi į žiniasklaidą. Koks gi tu tėvas, jei nesugebi apginti savo vaiko?“

 • Smilga

  Šioje istorijoje, per mažai, o gal išvis nieko nepadarė, ponia Vaiko teisių apsaugos kontrolierė R.Šalaševičiūtė.

 • anoniminis bailys

  Jau dabar esu itin prastos nuomones apie Lietuvos teisetvarka, su teismais aciu dievui nesu susidures, bet is pazistamu girdejau nekokius atsiliepimus, o jei Kedi sulaikant paprasciausiai nusaus, tai konstatuosiu, kad pas mus teisetvarka yra Zimbabves lygio..

 • Rytis I

  Man atrodo, kad tokie „komentatoriai“ turėtų atsakyti irgi teisiškai, ar ne?

 • Kęstutis

  Ar nebūtų galima visos šios istorijos pavadinti „Užtaisytu įkaitusiu ginklu“ ?
  Jeigu D.K. taps herojumi, o jis jau tokiu dalinai yra, nors bando kai kurie dienraščiai jį sušaudyti iš anksto, manau, jog vakar dieną paleisti šūviai gali būti tik pradžia…

 • dariusm

  žiū, kaip sparčiai dirbt pradėjo prokurorai!!!

  http://www.alfa.lt/straipsnis/10293556/?Buvusiai.Kedzio.draugei..itarimai=2009-10-06_10-53

 • Grybauskaitė sakė: Keliaudama po Lietuvą įsitikinau, kaip yra žmonių nusivilta teismais. Girdėjau sakant: „Yra teismai, bet trūksta teisingumo“. Mačiau pasipiktinimą dvigubais standartais: vienas teisingumas paprastiems žmonėms, kitas – įtakingiems veikėjams

  Kažin, kokia yra Prezidentės pozicija šiuo klausimu? Kažkaip keista jos negirdėti, žinant tai, kad teisėjus skiria būtent ji…

 • sureaguoti i pakelta PVM visada lengviau, nei i vieno zmogaus problemas: PVM nepakeisi, o kazkam padeti, neduok dieve, gali.

  bet ka jau cia: neistrynes bent kas antro nesamonemis prifarsiruoto emeilo nebusi zurnalistu, tiesa? :)

 • nerijus

  Lietuvos Dalia- nemiegokit. Laukiam, Jūsų pareiškimo per TV, šiuo klausimu ir Valantino lagaminų krovimosi…

  • ledynmečio voverė

   Manau, Lietuvos Dalia galės pasireikšti, kai D. Keidį pagaus ir nuteis.
   „Patenkinu nacionalinio Lietuvos didvyrio D. Keidžio malonės prašymą išleisti į laisvę…“ :)

   • nerijus

    Čia, galioja Lietuvos Dalios pasakymas:
    – Nėra ko čia aiškintis, nes viskas ir taip aišku…Valantinas PRIVALO atsistatydinti…ir savo noru, kad nereikėtų mokėti išeitinės kompensacijos.
    Kedys, bus sulaikytas ( jei bus to norima… ) ir teisiamas pagal LRS įstatymus, jei dar pats sau teismo neįvykdė…
    Gaila, kad žmonės susimąsto tik tada, kai nutinka bėda/ nelaimė…Ir taip visada- nieko naujo…

 • Taugis

  Kvailiausiai šiuo atveju atrodo ta dalis visuomenės,kuri atsiduodama emocijomis aklai tiki sukurta istorija apie tvirkinamą mažą mergaitę.Kaip pateisint-pagrįst savo būsimus (keršto?)veiksmus prieš visuomenę,prieš teismą(net jei jis ne prisiekusiųjų)?Receptas paprastas.Imame labiausiai pažeidžiamą visuomenės grupę-vaiką.Ko labiausiai nekenčia ir kuo nepasitiki Lietuvos visuomenė?Teisėjais,politikais,teisėsauga,gėjais,pedofilais, kurie sutapatinti su gėjais.Taigi,pagrindinius mišrainės ingridientus turime.Sukurti pikantišką pasibaisėtiną istoriją yra labai paprasta.Tai padaryta.Žiūrėjau as tuos filmukus su vaiko „parodymais“,bet manęs jie neįtikino.Naivus žmnės,kurie teigia,kad vaikas negalėtų to išsigalvoti.Pamiršta,kad vaikui nebūtina išsigalvoti.Juk sekdami tėvai pasakas dažnai sutapatina vaikus su pasakų herojais…
  Pagrindinis klausimas lieka-koks motyvas visos šitos dramos?
  Tai tik mano pamąstymai.Man tiesiog liūdna,kad dauguma žmonių nemąsto kritiškai…

 • ledynmečio voverė

  „Lietuvos Ryte“ išspausdintas L. Lavastės šališkas straipsnis apie angelišką, dukra besirūpinančią motiną ir demonišką tėvą. Labai patiko L. Lavastės aprašoma scena, paaiškinanti, kaip A. Ūsas tapo mergaitės krikštatėviu:
  „„Ankstų rytą man paskambino L.Stankūnaitė ir verkdama pasakė – krikštiju dukrelę, kunigas laukia, bet negrįžta krikšto tėvai.
  Jūs tiek padarėte dėl mano vaiko, gal galite pabūti krikšto tėvu?“ – prisimena A.Ū.
  Ir sako padaręs lemtingą klaidą – sutikęs, nors ir sužadėtinė buvo nepatenkinta sugadintu sekmadieniu.“
  :) Ar jūs sutiktumėt, jei iš matymo pažįstamas žmogus paprašytų tapti jo dukters krikštatėviu?
  Ar jūs kviestumėt iš matymo pažįstatmą žmogų krikštyti savo dukrą?
  Klausimas – kokia mokslo įstaiga nepabijojo išduoti L. Lavastei žurnalistės diplomą? :)

  • lv

   Labai taikli išvada/klausimas pabaigoje. Aš netveriu išsireikšti daug riebiau, bet susilaikysiu, nors tai ir nesveika. Šlykšti ta čiurkšlių ir ko „žurnalistika“, *šlykšti*…

  • Geriausiai lavastės žurnalistinę etiką apibūdina epizodas, kai ji be Sabonių sutikimo, Ispanijoje pralindo į mokyklą ir paėmė interviu iš saboniukų.

 • dariusm
 • 00478

  žmonės jaučiasi kalti kažko nepadarę, o seimo pirmininko padėjėjas, verslininkas ir patarpininkauja moterai su vaiku ir krikštatėviu gali būti. nesvarbu kas čia kaltas, bet tokios „pagalbos“ pas mus irgi turi baigtis. jo pagalba gali apsiriboti tinkamų kontaktų perdavimu, patarimu, viešumu bet tik „saviveikla“.

 • Linas

  Tik laiko klausimas buvo, kol įvyks kažkas panašaus. Jei žmonės negauna teisingumo, „teisingumą“ pasiima patys.

  • A.G.

   Tikrai nebūkime čia teisėjais.
   Juk viena aplinkybė, kai buvo tiesiog pešamasi dėl „nuosavybės“ teisės į dukrą – yra bene esminė.
   Tad čia nėra taip paprasta.
   Ir dukra juk per maža „tuomet“ buvo, kad šiandien viską atkurtų (ypač pasirengimo filmuoti internetui laikotarpį).
   Čia daugiau klausimų pačiai Tautai nei bet kam kitam… taip pat.

   • Tomas

    Dėl kokių nuosavybės teisių?!!!Kedys jau buvo laimėjęs globos teises!

    • A.G.

     Jos (teisės į savo atžalą) juk išlieka abejoms pusėms iki gyvenimo pabaigos. Juk ateina laikas, kai vaikas tampa ir pilnamečiu. Kai teismų sprendimai kai kuriais klausimais – jau praranda prasmę. Nors pati žaizda, didysis skausmas musėt pačioje pradžioje, kuomet jis toks didelis, kad…
     Visgi čia yra rezonansinis klausimas ir ta prasme, kad konkretus atvejis tą klausimą tik padeda išryškinti į reikiamą lygmenį, pačiai Tautai jį pateikiant, kaip sąskaitą Tautai.
     Nors ir šis pats konkretus klausimas yra be galo baisus, dar iki pastarųjų pasekmių. Baisus tai išgyvenantiems žmonėms, o po to tampa tokiu ir visiems.

  • nerijus

   Kartais ( išskirtiniais atvejais- norint pamokyti ), „reikia“ atlikti vietinę narkozę, vietiniam vagiliui. Tampa ramus ir į svetimus daržus, sandėlius, namus, sodus- nelenda, nes žino, kuom baiksis jo „pogromai“…
   Šio atvejo, kai buvo nužudyti žmonės- nepateisinu ir niekas neturėtų teisinti.
   Bet, ką daryti, kai niekas tavęs negirdi..?
   Žmogus, paaukojo ( jei taip galima sakyti? ) savo ateitį/ gyvenimą dėl kitų..? Gal..?

 • JKM

  Tik klausimas. Prokuratūra atrodo nereaguoja ne tik į tokį kaip Kedžio atvejį (tiksliau, reaguoja atmesdama įtarimus be tyrimo) bet ir į Valstybės kontrolės tyrimo išvadas (buvo toks atvejis kai VK kreipėsi dėl kažkurios institucijos pažeidimų) motyvuodama, jog tose išvadose(!) neįžiūri nusikalstamos veikos. Ar Jums neatrodo, kad už tokį prokuratūros „darbą“ turėtų būti tinkamai įvertintas ir pats „generalinis blondinas“?

 • nerijus

  http://www.alfa.lt/straipsnis/10293573/?LRT.tarybos.posedyje.pylos.gavo.ir.Butkeviciene=2009-10-06_13-46

  Artūrai,
  Negi, pasikeitė Jūsų nuomonė, Butkevičienės atžvilgiu..?

  • WU

   Butkevičienės darbo stilius tai nepasikeitė. Vakar klausimas buvo suformuluotas nekorektištiškai, o ji į pastabas atsako „žiūrovai suprato klausimą“ ….

  • 00478

   2 litus imti už tą klausimą yra etiška, nei vienam tarybos nariui tai neužkliuvo. spėju ne viena televizija jau „prasigyveno“ iš šitų apklausų…

   eiliniai žurnalistų ir Co „suaugusiųjų žaidimai“. nacionalinis transliuotijas vadinasi

 • Arminas Boguševičius

  Yra versija, kad pas šį teisėją buvo vieno aukšto Generalinės prokuratūros prokuroro garso ir vaizdo įrašai – kaip prokuroras tvirtina mažametes mergaites ir berniukus. Dėl šių įrašų, padarytų Lazdijų rajone, šitas prokuroras korumpuoto saugumo yra šantažuojamas, t.y. laikomas ant kabliuko ir nagrinėja bylas taip, kaip reikia šitam saugumui.

  http://komentaras.lt/index.php?id=1467

  • Čia mes svarstome tik patikimos žiniasklaidos pranešimus ir versijas.

   • WU

    Egzistuoja toks dalykas, kaip patikima žiniasklaida?

    • Kęstutis

     Pakvipo ironija…

    • Atsiimu savo žodžius ;)
     Patikima žiniasklaida?
     Gal Atgimimas, Verslo žinios ir Bernardinai.lt?

    • Yra pusiau patikima žiniasklaida, menkai patikima žiniasklaida, visai nepatikima žiniasklaida ir šyvos kumelės sapnas pasivadinęs „Karštu komentaru“. Atseit slapto agento svaičiojimai apie mūsų VSD pardavinėjamą informaciją Rumunijos ir Airijos žvalgyboms tai išvis quasi una fantasia :)

 • kirvis

  to Valentinas

  nejuokinkite zmoniu su tokiais terminais kaip „patikima Lietuvos ziniasklaida“ :DDD zymiai idomiau butu issiaiskint kodel butent uzvakar i spauda pateko tas mistinis buvusio spec tarnybu agento interviu?ar ne tam kad si istorija igytu visai kitoki atspalvi?

 • 00478

  neturi ką veikti LRT taryba, sureikšimdama tą klausimą. tas klausimas „bejėgis“, jis nuomonės neformuoja, o žmonės nėra kvailiai ir į jį nereaguoja arba reaguoja vienetai (kada tai supras valdybininkai, biurokratai, analytikai).

  vakar per laidą, visi svečiai sureikšmino tą klausimą. aš tai suprantu, kaip savo įvaizdžio gelbėjimą – suprask neetiškas klausimas.. bet jei tu esi „etiškas“ tai joks klausimas prie tavęs neprikibs (ne žodžiais o darbais mes tėvynę mylim). dabar gi, daugiau rūpesčio dėl pateikimo eteryje, nei dėl paties įvykio.

  „bull shit“, cenzūra, nekompetencija, nuklydimas iš kelio – bet kas, tik ne problema tas „klausymuks“. kvepia senais laikais.

  mano priekaištas laidos vedančiąjai būtų nebent toks, kad (kaip ir dauguma mūsų karjeros žurnalistų) kalbindami žmogų nejaučia pokalbio ir sugeba jį nutrauktį netgi įdomiausioje vietoje..

 • Giedrius

  Aidai, jau virš 2 mėn. Kaune badauja buvęs VSD pareigūnas Aurelijus Beržinis…Spauda ir TV (tiek patikima, tiek nepatikima) TYLI. Nejaugi nieką nedomina jo surinkta informacija apie korupciją teisėsaugoje?

 • Alė

  to Kristina

  Jus stebina mergaites elgeys? O manes – ne, toks elgeys tik rodo, kad prie jos viena grazia diena nepripuole ir neisprievartavo. Jei vaikas nuo ankstyvos vaikystes mato nuoga motina ir dedes, viska, ka jie veikia, jei jis pastoviai yra pratinamas tame dalyvauti, jam tai neatrodo keistai ir visai ne joks sokas. Atvirksciai, dalyvavimas suaugusiuju gyvenime…
  Panasu, kad jos motinele pasistenge ir sugalvojo, kaip uzsidirbti. Uz tokius malonumus dedes pasiruose brangiai sumoketi. Gaila, kad sprendziant is ministro pasisakymo, i kaina kalejimas neiskaiciuotas.

  • Kristina

   nesiimčiau daryti tokių kategoriškų išvadų :)

 • Trka

  Dar yra žiniasklaida – „į pievas“, ypač tai akivaizdu visokio plauko TV antyse. Į televiziją laikas sugražinti faktą, atskirtą nuo komentarų. Deksnys LNK žiniose šiuo sugebėjimo vakar žavėjo.

  • TV antis niekad ir nemanė nei vadintis žiniasklaida, nei į tokią pretenduoti. Jeigu žmogus pamatęs TV antį mano, kad tai yra „Žinios“, tegul eina tikrintis savo smegeninės pas artimiausią psichoterapeutą.

   • Trka

    Jūsų laidos nelyginame su žiniomis, nesusireikšminkite. Teisingai pripažįstate, ta antytė – laida apie nieką.

   • Fredis*

    Žiūrėdami Dviračio žinias, kitas įvairias humoro laidas, žmonės galvojo, kad žiūri rimtą analitinę laidą, ar (kitas variantas) – kad gyvenimas yra lengvas ir be rūpesčių. Derlius netruko užaugti – Aleksandrijoje traiškomi mokinukai, Seimo pirmininku tapo A.Valinskas, Kaune pasipylė šūviai. Teisėjų klanui, kitoms teisėsaugos institucijoms, pastarojo įvykio oi kaip nereikėjo !
    Visas Haroldo Mackevičiaus, Aido Puklevičiaus ir Co laidas gal reikėtų sutraukti į mažesnį formatą, bet tada į eterį išlenda baisuoklė J.Paulauskienė…
    Padėtis kaip ir be išeities…

 • Pingback: Martynas Žilionis » Juodasis pirmadienis()

 • lida

  Turėdama tokį vardą, kelias dienas patylėčiau, nes kas ten žino, kokius plaukus Kedys palaikys šviesiais.

  • :D Dėkuidie, su Kaunu mažai ką bendro teturiu :)

   • lida

    Kedys lygtai nežino, ar trečias kaunietis, ar ne :)

   • sako, kad jis paspruko iš Kauno…

 • Giedrius

  Keista, kad tyli Prezidentė…Ir dar Valantinui uždraudė dalyvauti TV laidose.

  • nerijus

   Valantinas:
   – Jei ras mano kaltės- atsistatydinsiu ( alfa.lt ).
   Apie ką dar galima kalbėti ir rašyti? Tai normalu, normalioje valstybėje?
   Visi, kurie prisidėjo prie šio „gerbuvio“ tiesiogiai ar ne- išeiti SAVO noru. Ir be jokių skrupulų. Yra daug jaunų ir perspektyvių teisinkų į jų, šiltas kėdes.
   Prezidente, negi Jums neaišku..?
   Su Valinsku buvo aišku…

 • Arminas Boguševičius

  Ir valdžiai dabar gerai gali daryt ką nori. Didint Sodros mokestį, mažint pensijas, skolintis milijardą – sumažintas dėmesys.

  • Tas jau tikrai. Valdžiai geresnės dovanėlės ir negali būti. Dabar net jei lito kursą paleistu, tai žmonės nelabai pastebėtų. Citata iš šiandieninio delfi: Bankus suklaidino Baltijos šalių įstojimas į ES 2004 m. ir fiksuotas nacionalinių valiutų kursas Ką čia norėjo pasakyti?

   • Auksinis kardas

    Kad vietos pinigų santykis su euru nustatytas fiksuotas, tad turimas nemenkas nuspėjamumas.

 • Pingback: Kas kaltas dėl Kauno teisėjo žūties? Kai kas mano, kad pati teisėsauga « Dainius Radzevičius()

 • nerijus

  Galvoju, kad Kadys pakentės ir pasiduos, sulaukęs tinkamo momento…Jei, jis slepiasi Kaune ar jo apylinkėse, tai maisto buvo pasiruošęs mažiausiai mėnesiui.., kol užels barzda :)

 • Almansoras

  Iš to kas matosi TV ekranuose, tai darau prielaidą, kad šis įvykis bus idealiai išnaudotas pakeisti gen. prokuratūros vadovą savu, nepriklausomai nuo toliau besirutuliosiančios istorijos. Politikai čia pjaus savo derlių.

  • nerijus

   Almansorai

   Kai žmogus, akivaizdžiai, nesusitvarko su savo pareigomis, pavaldinių darbu ( liečia tik valstybės tarnus )- deda pareiškimą ant stalo.
   Savas ar ne savas, bus sekantis- laikas. kakadu, TVantis, Paskutinė instancija,.. parodys…
   O, kad kilus skandalui, atsiranda hienų, kurie nori iš to pasipelnyti, susikrauti sau politinį ar kitokį kapitalą- buvo ir bus…

 • Kalbant apie bulvaro reakciją, tai šį kartą Aidas išlaikė padorumo egzaminą ir TV Antyje šios istorijos neminėjo. To negalima pasakyti apie Kakadu.

 • nerijus

  Valentinai
  negi, Artūrą priskiriate prie kakadu..?

  • Nesupratau klausimo. Račas.lt yra rimtoji žiniasklaida vien dėl to, kad čia komentuoju aš :)

   Artūrai,
   Delfi skelbia BNS informaciją, kad Valantinas iškviestas pas Grybauskaitę „ant kilimėlio“. Išsireiškimas „ant kilimėlio“ atėjo iš BNS ar čia Delfi redaktoriai priartino pavadinimą prie liaudies?

   • WU

    Aš čia ateinu tik, kad Valentino komentarų paskaityt. Iš pradžių pagalvojau kodėl ne valentinas.lt

   • nerijus

    Tamsta, Valentinai

    Klausimas:
    ar priskiriate Artūrą kakadu? Kodėl darau tokią prielaidą?
    „…šį kartą Aidas išlaikė padorumo egzaminą ir TV Antyje šios istorijos neminėjo.“
    Artūras paminėjo/ parašė komentarą/ temą.

    • WU

     Paminėjimas nelygus kokiam kontekste minima..

    • Nerijau, pirmame sakinyje rašiau, kad kalba eina apie bulvarą, t.y. bulvarines laidas. Tokių žinau dvi: TV Antis ir Kakadu. Gal yra dar, bet visko neaprėpiu.

 • WU, o juk galiu ir įsižeisti…:)

  • WU

   :D

 • šioje istorijoje viena akivaizdu- Lietuvos teisėsaugai nepakako metų, kad išsiaiškintų sunkų kaltinimą viešojoje erdvėje? Ar ji neturi spaudą analizuojančių referentų?
  Per 20 metų mes įpratome girdėti abipusius kaltinimus viešojoje ervėje: tu esi vagis, tu- vagis, tu esi kgb-istas, tu- kgbistas, tu esi pedikas, tu- pedikas, tu gaidys, ožys,žąsinas… Ir kiek tos teisybės? Nieko, normalu. Čečėnas tokio „humoro“ nesuprastų, o Lietuvos žmonės ir teisėsauga tai toleruoja
  Bet man rūpi kitas klausimas, kuriam norėčiau sulaukti komentaro: kodėl pirmadienio ankstų rytą žuvus teisėjui, jo kolegos nesugebėjo antradienio Kauno dienoje paskelbti užuojautos? Net bet kurios UAB ar AB kolegos tai suspėja…
  Ar jie lauks vėl metus iki kol atsikvošės, ar jie tokie žiopli, ar taip reikia?

  • todėl, kad teisme tai greičiausiai daro sekretorė. sekretorė pabijojo prisiimti atsakomybę dėl to ar priimtina reikšti užuojautą dėl pedofilo mirties ar ne. teismo valdžiai tai nerūpėjo, nes vienintelis klausimas, kuris šiomis dienomis jiems neduoda ramybės yra: ar aš būsiu sekantis?

 • Taugis

  Gerb.Valentinai,atrodo protingas žmogus komentuoja,bet pasirodo su suformuota nuomone.Kedžio isteriškas blaškymasis ir sufabrikuota dukters apklausa jus taip lengvai ir įtikino,kad A.A. Furmanavičius buvo pedofilas?Gal būkime tiek santūrūs ir nesisvaidykime pedofilais į kairę į dešinę(įrodymų realių juk nėra),nežinia,kada jums kas svies tokius kaltinimus.

  • lida

   O kodėl jūs svaidotės savo suformuota nomone, kad įrodymai, kurių anot jūsų nėra, yra sufabrikuoti ? Nežinia, kada pats pakliūsit į Kedžio padėtį.

   • Taugis

    Mano nuomonė yra tokia-jokie įrodymai negali būti vadinami tikrais įrodymais,kol jie nėra įrodyti.O jūs kažkodėl įsitikinę,kad būtent viskas taip ir buvo,kaip teigia nežinia kur esantis Kedys.

    • lida

     Įrodymų nereikia įrodyti, kitaip eitume iki begalybės įrodinėdami įrodymų įrodymus, o paskiau šiuos ir t.t. Nežinau, ką jūs vadinate „tikrais“ įrodymais. Įrodymai turi atititikti sąsajumo ir leistinumo reikalavimus. Iš pirmo žvilgsnio dukros parodymai tokiais laikytini, bet kokiu atveju – kol nenustatyta priešingai. Nepainiokit įrodymų su jais įrodinėjamais faktais – kol kas pedofilai nenustatyti ir nenuteisti.
     Aišku, turiu savo nuomonę šiuo klausimu, tačiau panašu, kad savo įsitikinimus visgi peršate jūs – kad nebuvo taip, kaip teigia Kedys.

     • Taugis

      Kažkodėl Kedys trukdė surinkt faktus(įrodymus).Rinko pats(arba kūrė).Taip kad aš nieko neperšu,tik viešai abejoju jo kaltinimų tikrumu,nes jokie jo pateikti faktai man nepanašūs į tiesą.

     • bang

      Problema tokio pobūdžio bylose dėl vaiko parodymų patikimumo kyla ne tėvui/mamai, o kitiems – ar tėvas/mama neįkalbėjo vaiko meluoti. Mano vyresniam sūnui ką tik suėjo keturi. Na patikėkit, aš spjaunu į veidą bet kuriam, kurio nesveikoje galvoje kils idėja, kad aš negalėsiu 200 proc. tikslumu nustatyti, sūnus išsigalvoja, ar ne. Aišku kitiems natūraliai gali kilti įtarimų, ar aš vaiko neprimokiau. Tai pasitaiko maždaug trečdalyje atvejų. Tačiau kiek iš to trečdalio, ty nesąžiningų tėvų paskiau neteisingai apšmeižtuosius dar ir nudobia ? Ko Kedžiui trūko, kad jis susigalvojo kažką apšmeižti, tam pasitelkė savo dukrą, o paskiau sugalvojo galutinai sužlugdyti savo ir dukros gyvenimą sugalvodamas nekaltus žmones dar ir nužudyti ? Na atleiskit, bet netgi grynai matematiškai tikimybės ne jūsų naudai.

     • bang

      Na va ir paaiškėjo, kad ekspertai jau vasarą nustatė, jog mergaitė dėl tvirkinimo nemeluoja. Jie tuom yra visiškai įsitikinę ir nemato priežasčių papildomiems tyrimams.

  • taugi
   Turbūt jus suklaidino šis teiginys:
   >>>sekretorė pabijojo prisiimti atsakomybę dėl to ar priimtina reikšti užuojautą dėl pedofilo mirties ar ne.>>>
   Čia aš nereiškiu savo nuomonės, kad Furmanavičius pedofilas. Manau, kad dabar niekas to nežino, ypač jo buvę bendradarbiai ir kolegos. Visi yra pasimetę. Šiuo metu Kauno teisininkų bendrijoje kirba klausimas: tai vis dėl to, Furmanavičius buvo pedofilas ar ne? Atsakymo jie neturi todėl abejoja. Todėl ir sekretorė galvojo „o kas jei jis iš tikro pedofilas, ar gražu jam reikšti užuojautą?“. Būtent dėl to užuojauta Kauno dienoje nepasirodė. Užuojauta Kauno dienai. :)

   • mdxacuk

    Tarp kitko, vakar savo ausim girdėjau, kaip Furmanavičiaus teismo pirmininkas Smolskus per TV aiškino, kad neįsivaizduojąs Kedžio sesers darbo tam teisme. Paskui jai užrašė progulą, nes ji, girdi, dingo iš kažkokių kursų Molėtuose. Galbūt bandys atleisti tuo pretekstu? Kas čia per laukiniai principai? Tai ko norėt iš kokios nors teismo sekretorės ar pan?

    • ledynmečio voverė

     Ar kartais to teismo pirmininko vardas ne Aidas? :))))

   • Taugis

    sukirbėjo man butent šios minties potekstė,bet jau buvo paspausta „siūsti“ :)

 • ilgas kardas

  didziausia ispudi siama komentare daro tas „siek tiek“

 • Musė

  Artūrai, jūs ir turėtumėte jaustis kaltas. Bet ne dėl to, kad nieko nedarėte šiuo konkrečiu atveju. Jūs, kaip žiniasklaidos atstovas, taip pat esate kaltas, kad mūsų visų jau niekas nebešokiruoja, nebestebina. Nes kai kasdien skaitai ir matai medijoje vis naują „sensaciją“, „tragediją“, „prievartavimo skandalą“, tai tampa kasdienybe, rutina, tampi tokiems dalykams nebejautrus, abejingas. Kai net per žinias matai neretušuotus pedofilijos vaizdelius (kokia įžvalgi visgi buvo G. Sviderskytė!), gėjų paradus, pusnuoges prostitutes, tau tokie dalykai tampa norma. Juk mes tolerantiški. Tolerantiški kitokiems.

  Kodėl aš taip pasisakau prieš visokias gėjų teises, paradus ir pan.? Juk taip pažangu, madinga, europietiška būti už. Prieš tik visokie kaimiečiai, runkeliai, Tomkai. Esi nesubrendęs ir necivilizuotas, nevertas gyventi modernioje Europoje, jei nemyli ir nesižavi gėjais/lesbietėm.

  Manęs šiaip jau nedomintų, ką 2 vyrai veikia dviese lovoje, o koks nors Ruslanas Kirilkinas netgi visai mielas ir simpatiškas, tikrai netrukdantis man gyventi. Tiesiog nuolatos neapleidžia nuojauta, kad tai tik pradžia. Pradžia kažko dar blogesnio, tamsesnio. Pradžioje gėjų paradai, tada gėjų vedybos, tada gėjų teisė įsivaikinti vaikus, tada vis mažėjantis visose šalyse amžius, iki kurio vaikas dar laikomas vaiku, o ne suaugusiu (rodė kažkurioje laidoje, kad Rusijoje ši kartelė pažeminta nuo 14 iki 12, jei gerai pamenu, gal net ir mažiau). Kodėl tai daroma, kam tai naudinga?

  Vis mažiau religijos, dvasingumo, vis daugiau pataikavimo savo kūnui ir jo geiduliams. Šiandien noriu mylėtis su moterimi, ryt su vyru, poryt su vaiku, užporyt su ožka – mano teisė rinktis, kas jums nepatinka? Olandijoje, pačioje tolerantiškiausioje šalyje, buvo užregistruota Pedofilų partija. Gal būkime ir mes tolerantiški?

  • Taigi visada galima pasukti atbula pavara. O jei atgal tokiu pat greičiu, kaip kad pagal Musės nujutimus „į priekį“, tai atsidursim, kai moterys neturėjo sielų.

   Škia, toleranciją su sveiku protu tikrai galima suderinti :) Gal net privaloma.

 • Gerve

  Tai geriausiai atspindinti situaciją mūsų valstybėje istorija. Valdžia- korumpuota ir besirūpinanti tik savo asmenine gerove; teisėsauga – nuo policijos iki prokurorų pažabota ( kišeninė) ir tarnaujanti minėtos valdžios ( ne Valstybės)ir savo asmeniniams interesams, ir virtusi uždaru neliečiamųjų klanu ( teismai); Faktiškai Valstybėje įsivyravo politinė, ekonominė ir teisinė suirutė!- tai jau artima revoliucinei situacija ( pagal Leniną), bet mužikai Lietuvoje- kantrūs, tai ne prancūzai…
  Ir štai Žmogus tokioje Valstybėje pasijautė paliktas vienas prieš totalų Valstybinio masto abejingumą ir visuotinį kurtumą, bei aklumą… To pasekoje , Kedys pasijautė atsidūręs beviltiškoje situacijoje ir įvarytas į kampą- būdamas ryžtingas ir atkaklus VYRAS nutarė pasiaukoti dėl savo dukters ateities ir garbės apgynimo… Tolimesnė istorijos eiga plačiai nušviečiama paskutinėje žiniasklaidoje. Tai mano nuomonė.

  • Gerbiama Gerve,
   Būtų įdomu sužinoti kaip faktas, kad Drąsius Kedys galimai užlenkė du žmones, pasitarnaus jo dukros ateičiai ir garbei.

   • mdxacuk

    Kad užlenkė būtent Kedys, kol kas gali būti tik spėjimas, bet ne faktas.

    Bet net jei paaiškėtų, kad tai faktas, tai dar didelis klausimas, ar merginos garbei ateity labiau pakenks šis faktas, ar faktas, kad keli pedrilos nebaudžiami vaikšto ir pirštais bado „teisybės ieškotojus“. Nes iš konteksto tikrai nebuvo panašu, kad jiems būtų grėsę kokie nors teisiniai nemalonumai.

    • Dėl to ir rašau, kad „galimai“, nes tai dar nefaktas.
     O dėl kitko, tai jau rašiau, kad Kedys gal ir atstatė teisybę, bet dukros atžvilgiu pasielgė dar neteisingiau. Iš esmės jis savanoriškai ją padarė našlaite. Ji augs vaikų namuose. Ji neturės tėvo nei mamos. Ją auklės biudžetinės auklės. Niekas nepirks jai gražių drabužių ir nenuveš į Disneilendą. Ar kas nors prižiūrės kaip ji mokosi? Ar skatins siekti aukštojo išsilavinimo? Ar sumokės už mokslus prestižinėje mokykloje? Ar kas nors skatins siekti ją profesinių arba savirealizacinių aukštumų? Ar ves ją kas nors į šokių, muzikos būrelį arba į sporto mokyklą? Jei ateityje ji ištekės, ar bus kas veda prie altoriaus?
     Galų gale, kai ateis metas ir ji sužinos savo tikrąją istoriją, nebus šalia artimo žmogaus, kuris ją paremtų. Jau dabar, tėvas slapstosi, o dukra svetimų žmonių paimta iš vaikų darželio, gyvena svetimoje vietoje. Tėvas apimtas keršto atsisakė auginti ir auklėti savo vaiką. Iš esmės jis pasielgė ne ką geriau nei motina ar tie pedofilai. Tada, kai dukrai jo reikia labiausiai, jis išnyko iš jos gyvenimo amžinai.

     • mdxacuk

      Jūs rašot „galimai“, bet išvadas vistiek darot tarytum jis iš tikro būtų taip padaręs. Ką pasakysit, jei jis iš viso niekuomet nebus surastas nei gyvas, nei miręs? Jūs jau žinot, kad Kedys pats suplanavo tokią savo dukters ateitį?

      Galų gale mergaitė dar turi senelius, ir ne kokius nors bomžus, kurie tikriausiai ją ir iki šiol žiūrėjo. Turi tetą, kuri irgi tikriausiai prireikus pasirūpins. Jums atrodo, kad tik Šalaševičiūtė su savo valdiškom bezdalėm yra vienintelė motinateresė?

     • Kartoju, aš niekur neteigiu, kad žmogžudystes atliko jis. Tačiau yra labai panašu, kad tai padarė jis. Todėl svarstau kaip susiklostys mergaitės likimas jei paaiškės, kad jos tėvas žmogžudys. Galimi du variantai:
      1. Jis užlenkia pedofilus, sėda į kalėjimą ir dukra auga arba su seneliais arba vaikų namuose. Pedofilai guli kapuose.
      2. Jis gyvena toliau ir augina dukrą, ją auklėja ir atlieka normalaus tėvo pareigas. Padeda išeiti jai į gyvenimą. Pedofilai šiuo atveju gali likti nenubausti.
      Kuris iš šių scenarijų naudingesnis pačiai mergaitei? Ne jos tėvui, ne galimiems pedofilams, o pačiai mergaitei? Mano subjektyvia nuomone jai daug svarbiau turėti normalų tėvą namuose, nei pedofilą kapuose.

     • mdxacuk

      Negali žinot, galbūt jis svarstė ir rizikingesnį variantą: pedofilai kapuose, pėdsakų jokių, prokurorai nieko neįrodo. Teisingumas triumfuoja, tėvelis rūpinasi laiminga vaiko ir būsimų anūkų ateitimi, o kraupią paslaptį nusineša į nebūtį. Okuličiui savo laiku irgi racionaliau būtų buvę susimokėti tuos 10 000 USD ir nerizikuoti, nes ir jis galbūt turėjo vaikų.

     • Nesiginčysiu, visai galimas variantas. Jis dabar iššoks iš pakrūmio, pasakys, kad buvo kaime išsijungęs telefoną, radiją, televiziją ir internetą. Rinko grybus, žvejojo. Apie žmogžudystes nieko nežino. Jokių pėdsakų nėra. Jokių įrodymų nėra. Laimingas augina vaiką. Pedofilai kapuose.
      Kaip Holivude :)

      Nežinau ar čia verta vesti paraleles tarp Okuličiaus ir Kedžio. Okuličius atliko savigynos veiksmą tada, kai jam tiesiogiai grėsė pavojus. Tuo tarpu, Kedys vykdo (jei tai jis) organizuotą keršto operaciją. Manau tai skirtingi dalykai.

     • Regis

      Matyt ne viskas taip paprasta kaip Holivude. Viena ką neaišku ar apskritai jie pedofilai, kita, kad ne visi dar kapuose. O ir šiaip ir žuvę, ir ne žuvę ne patys paskutiniai žmonės, ir pinigų turi (turėjo), ir draugų. Drąsiui ramus gyvenimas su dukra tikrai nesišviečia, greičiau atvirkščiai.

     • mdxacuk

      Valentinui.

      Tai kad ne – Okuličiaus atveju irgi labai aiškiai buvo girdima tezė, kad jis tuos aštuonis specialiai pas save atsiviliojo neva arbatos išgerti. O gal įteikti jų pageidaujamą paketėlį. Ir iš anksto buvo paruošęs savo planą, netgi pasirūpinęs atsarginėm apkabom, kurias veiksmo metu mikliai pasikeitė. Nesigirdėjo, kad anie būtų jį kaip nors užpuolę arba bent turėję ginklų. Tad su būtinaja gintim jam galbūt būtų buvę prastai, jeigu ne „visuomenės užsakymas“. Teisinga ir teisėta nebūtinai turi sutapti. Kedžio atveju taip pat.

 • Gerve

  Gerbiamas Valentinai,
  Pagyvensi, pamatysi:-)
  dabar tik prasidės tikras ir įvairiapusis tyrimas ir teisybės ieškojimas. Žinoma- žudyti- nekrikščioniška; bet ar krikščioniškai elgėsi, tie kurie delsė, vilkino ir melavo ir tebemeluoja dėl savo munduro ( nesakau garbės) išsaugojimo. Manau dabar vistiek būs priversti prokurorai ir teisėjai surasti Tiesą, o Tiesos išaiškinimas ir yra garbės ir ateities apgynimo pagrindas (bet kuriuo atveju) tam vaikui, ir jo tėvui, jei paaiškės , kad jis buvo teisus. Priešingu atveju- jis savanaudis sukčius (niekšas, gal net ligonis) ir dar žudikas. Aš asmeniškai auginu tris dukras, dvi suaugusios, viena 10 metų, ir bandau save pastatyti į jo situaciją, kai bendraudamas su vaiku iš jo kalbos suprantu, kad vyksta tokie dalykai, po to bandau rasti Teisingumą teisinėje Valstybėje, o susiduriu su totaliu abejingumu ir vilkinimu. Po kurio laiko suprantu ( praėjo du metai), kad Tiesos rasti nepavyks , dėl totalaus abejingumo ir nusikalstamo delsimo. Ir ką aš tada turiu daryti?…

  • Gerve,
   Mano pagrindinė mintis yra, kad net ir atkeršijęs skriaudėjui, dukros laimingesnės nepadarysi. Reikia suprasti, kad keršto kaina, tai vaiko atsisakymas. Netgi jei paaiškės, kad jis buvo teisus dėl tvirkinimo, vis tiek jis bus nuteistas dėl žmogžudysčių (aišku jei pavyks prokurorams pavyks įrodyti).

   Ir dar paaiškinkite man nesusipratėliui, kas čia per viduramžiški įsivaizdavimai, kad nusikaltimo auka kažkaip prarado garbę? Garbę prarado pedofilai, o pedofilo auka niekada jos nebuvo praradusi. Taigi, kaip užmušant pedofilą galima atstatyti aukos garbę, kurios ši ir taip nebuvo praradusi? Su tokiu mąstymu prieisime iki to, kad prievartos auka „kaip sutepta“ bus atstumiama iš visuomenės.

 • Stasys

  Teismus žlugdo kyšininkavimas. Valdžios vyrus valdo naudos troškimas ir meilė kūniškiems malonumams. Nesaikingumas taip sumažino daugelio sugebėjimus, kad šėtonas beveik visiškai juos valdo. Juristai kyšininkauja, apgaudinėja. Girtuokliavimas, aistros, pavydas, nesąžiningumas viešpatauja tarp tų, kurie turėtų prižiūrėti įstatymų vykdymą. Teisingumas paneigtas, teisumas laikosi atokiai, nes teisybė klumpa gatvėje, o dorumui uždrausta įeiti. (Izaijo 59, 14) Bet kaip tinka – lyg tai būtų rašyta šiam laikmečiui.

 • Eiyou

  O kas nors atkreipė dėmesį kad būtent praeitą savaitę Vaiko teisių tarnyba gavo atsakymą kad jos prašymas apriboti Kedžio teises į dukros globą yra svarstomas, gal būt ir jis tą sužinojo bei supratęs kad gali prarasti kontrolę dukrai griebėsi šautuvo, šiaip šizofreninkams gali būti kad jų fantazijos atrodo kaip tikrovė, todėl ir paaiškina kodėl Kaune visi vilkino juk tokių psichiškai nestabilių žmonių kuriems atrodo kad visi juos puola yra ne vienas… Tik klausimas kaip jis turėjo ginklą nors kiek girdėjau kad ginklui įsigyti su psichiatru bendrauji mažiau nei pusvalandį tai toks asmenybės sutrikimas gal likti ir nepastebėtas.

 • Kadangi sekame lietuvišką Feisbuką, negalime nepasidalinti su šiandien mums atsiųstu pasiūlymu prisijungti prie Kedžio Facebook fanų puslapio.

  http://www.facebook.com/pages/Drasius-Kedys/159710653374?ref=mf

  Vat tokia ta mūsų demokratija:(

  • WU

   „Ateina laikas, kai tesingumą reikia vykdyti savo rankomis“ …

   • „tesingumą“…

    • WU

     Tai FANAI panašiomis frazėmis jau pakeitė jo statusą iš įtariamojo į kaltinamąjį.

 • Giedrius

  Valentinai, argi apie tai kalbame? Gal toks tragiškas elgesys atvers akis kitoms aukoms? Gal bent jos taps stipresnės? Gal teko skaityti internete „atsivėrusiųjų“ mintis:“ Mane išprievartavo einant iš mokyklos. Man dabar 50 m., tačiau 40 m. šaukiu naktimis. Tėvas nusižudė. Nusikaltėlių niekas neieškojo…“ O gal gėrėkimės adamkine teisėsauga ir tylėkime?

 • Ar

  Komentaras pašalintas A.R.

 • Almansoras

  Atleiskite už klausimą, aš gal nepastebėjau. Ar ką nors šia visuomenei jautria tema išsakė, pastarosiomis dienomis, katalikų bažnyčios hierarchai?

 • nerijus

  Hierarchijos pasaulyje, pasitaikė atvejų, kai jų tarpe randosi pedofilų…Galimai, bijo žmonių reakcijos ir nenori kištis.

 • Almansoras

  Daug išsigandusiųjų šįkart, ypač tarp dorovės, moralės ir Temidės tarnų, ar ne?
  O kodėl? Gal, kad mato, kai iš kibirkšties gali …

 • Giedrius

  Pastebėjote, jog TV studijų neapleidžia A. Paulauskas. Gal jis ten nakvoja?

  • mano galva, studijose nakvoja ne tik paulauskis, bet ir šedbarinis, kuris nežinia kur buvo ankščiau:)))

   O dabar, atsirado, pilypas iš kanapių, viską žinantis ir apie viską pasisakantis…

 • Ji

  Toks įspudis, kad teisinėj valstybėj atsakomybės neneša nei politikai nei pareigūnai.

 • Ar

  Artūrai, vaje vaje…………………..

 • Tomas

  Račai, gal jau nustatei žudiką, kad tokias antraštes iš savo BNS svaidai?

  Kauno žudiko aukos sesuo laidotuvėse nepasirodė (papildyta 17.30) (200)
  2009-10-08 10:57
  BNS

  http://www.alfa.lt/straipsnis/10293886/?Kauno.zudiko.aukos.sesuo.laidotuvese.nepasirode..papildyta.17.30.=2009-10-08_10-57

  Atleiskit už toną, bet tokie dalykai be galo nervina.

  • lida

   Na iš nuorodos matyti, kad antraštė alfos. Artūras yra sakęs, kad jų užsakovai kartais painterpretuoja savaip, todėl tik jis galėtų patikslinti ar naujiena BNSas paskelbė būtent su tokia antrašte. Na apibūdinimas „Kauno žudiko“ vienareikšmiškai į Kedį nenurodo, bet atsižvelgiant į aplinkybę, kad veininteliu galimu žudiku (įtariamuoju) įvardijamas tik Kedys, su antrašte smarkiai perlenkta.

   • mdxacuk

    Taigi, antraštei labai daug neprikiši. Tekste taip pat kruopščiai prikaišiota visokiausių sąlyginumų, Kedys žudiku tiesiogiai niekur nevadinamas, kaip ir kiti pedofilais. Tuo požiūriu BNS pranešimas (nežinia kaip jie dalijasi tekstą su Alfa) yra nepalyginamai geresnis už visų likusių laikraščių ir televizijų.

    Pastebėjau, kad dingo pedofilai.com. Tik nežinau kuo labiau stebėtis – ar kad dingo, ar kad taip ilgai kabojo jau po visų įvykių.

  • Tomai, pirmiausia norėčiau atkreipti dėmesį, kas su tamsta kiaulių neganiau.

   Antra, prieš, kaip tamsta sakote, ką nors „svaidant“ nepakenktų žinoti faktus.

   Jei tamstai įdomu, BNS apie laidotuves nieko nerašė ir natūralu, kad tokios antraštės sugalvoti negalėjo.

   Laukčiau atsiprašymo:)

 • Pingback: žiauriai įdomus atvejis()

 • Anonimas

  Komentaras pašalintas A.R.

 • linas pl

  O vis dėlto prasminga reikalauti, iš Seimo ar Prezidentūros, kad sukurtų komisiją su ypatingais įgaliojimais iš pasitikėjimą visuomenėje turinčių žmonių. Tiksliau sakant, jeigu Seimas darys įprastinę tyrimo komisiją, geriau būtų kad jos nariais būtų ne vien seimo nariai. Nebūtinai teisininkai. bet būtinai visuomenėje pasitikėjimą turintys žmonės, be to su didesniais įgaliojimais negu paprastai.

  Toks sprendimas būtų naudingas pirmiausia pačiai valstybei ir valdančiam elitui.

  Kas naudinga šiandien visuomenei, tiesą sakant, sunku pasakyti. Galbūt padėtis jau tokia, kad nėra jokio skirtumo. bet, rodos, kūrusieji šitą valstybę žmonės turi kažkokios savigarbos ar pan? Beje, tai, kad visuomenei neaišku kokie veiksmai būtų prasmingi ir naudingi, rodo ir šitas čia aptarimas.

 • Arturas

  Kad jau šiame įvykyje viskas susipynę – jokių abejonių. Ar nužudė Drąsius Kedys – tik spėliojimai be įrodymų. Ką nuveikė visos TOS (nebesiverčia liežuvis sakyti kokios, nes ir taip visiems aišku, apie ką eina kalba) institucijos per beveik metus laiko nuo D. Kedžio pareiškimo – vėl niekas nežino. Kodėl nebuvo pradėtas tyrimas, kada psichiatrų buvo patvirtinta(ir, atrodo, ne vienintelį kartą)jog mergaitė nelinkusi meluoti? Kaip atsirado „Beretta“ su pilna apkaba (kuris, pasirodo, nebuvo D. Kedžio nuosavybė) prie nužudytossios moters? Galima tęsti be galo ……………… Tai gal Saulėną pasikvieskim, kad klaustukus sunaikintų? Ir paskui kažkoks nupiepęs ale psichologas pavadina lietuvių tautą archaiška, neatitinkančią ES standartų…..Kur gi jau mes šunauja, runkeliais, pliauzeriais, buduliais ir t.t išvadinta tauta… Kasmet po porą nusišlapinimų ant prezidentūros… Kiek kartų MUS pardavė? Neverkim, dar Lubiui parduos… Paulauskas televizijoje Jus stebina? Didžioji politika paviliojo…
  Spjaut tam į snukį, kuris paprasto ŽMOGAUS nelaiko ŽMOGUMI, nes JIS, ŽMOGUS nori turėti darbą, nori gauti atlyginimą, nes nori, kad jo vaikai turėtų ką valgyti, ką apsirengti, su kuo pažaisti ir net nebuvo sapnavęs, kad, kažkoks „dėdė“… Nemanau, kad nesuprantat, kur link suku – šis kraupus įvykis (istorijos mastu tai tik statistinis atvejis) suveikė kaip pavojaus indikatorius ir ŽMOGUS eilinį kartą suprato esąs skriaudžiamas, tik šį kartą pavojus, labai baisia forma, pakibo virš JO VAIKO GALVOS… Visų MŪSŲ dukrų ir sūnų…
  Gal MŪSŲ valdininkai pagaliau susimąstys? Anksčiau aš kažkaip nepastebėdavau komentarų su revoliucinėmis gaidelėmis.

 • VLADAS LUKOSEVICIUS

  GAL LAIKAS SUŽINOTI APIE SAVIVALDYBĖS IR R. ŠALAŠAVIČIŪTĖS NUSIKALTIMUS PRIEŠ VAIKUS KURIUOS BANDO NUSLĖPTI LRGP

  Mano vaikams pastoviai buvo grasinama susidorojimu, jiems grasindavo vaikų motina RIMA ANDROSOVA, bet jos nusikaltimus bandoma nuslėpti. 2004m. po grasinimų vaikui ji neteisėtai buvo apgyvendinta „Vaiko ir Motinos Pensione“, apie tai žinojo ir direktorė N. Dirsienė, bet viską slėpė, kodėl pas ją nebuvo iškarto paimtas vaikas ? Pensione R. Androsova užpuolė svetimą vaiką net 2 kartus, mušė ir grasino nužudyti, šie faktai irgi nuslėpti. Vėliau vaikam pastoviai buvo grasinama susidorojimu, buvo daužomi langai, televizoriai. Apie tai žinojo ir vaiko teisių inspektorė R. Valančienė, bet viskas buvo slepiama.
  2006m. Gretimame savivaldybės socialiniame būste neteisėtai buvo apgyvendintas provokatorius GRIGORIJ ULEVIČ. Šio buto savininkas GINTARAS BERTULIS neteisėtai buvo perkeltas į svetimą socialinį butą „PILAITĖJE“, o jo bute buvo apgyvendintas G. ULEVIČ, kuris pradėjo terorą prieš mane, ir kuris vyko net pusantrų metų. Aš buvau sumuštas net 4 kartus, buvo sumušta jau 4 mėnesį nėščia mano sugyventinė. Tik po skundo į STT, provokatorius buvo iškeldintas, o į savo butą sugražintas G. BERTULIS. (tyrimai neatlikti, viską bandoma nuslėpti).
  2007.10.19. vaiko teisių inspektorė R. Valančienė atvykusi pas mus į namus, pagrobė mano dukrą Virgą Lukoševičiūtę, be jokios priežasties, kai motinos nebuvo namie. Taip pat ji bandė pagrobti mano sūnų Virgį Lukoševičiu 2006m. bet jai nepavyko. Aš kreipiausi i R. Šalašavičiūtę net 3 kartus, bet jokių paaiškinimų negavau. TAI KAM BUVO PAGROBTA MANO DUKRA ? TOKIEM PEDOFILAM KAIP USAS, AR FURMONAVIČIUS ? GAL PAKOMENTUOS ŠIUOS FAKTUS ŠALAŠAVICIŪTĖS PAVADUOTOJA MONIKA URMONIENĖ, O GAL PATI MOTINA RIMA ANDROSOVA ? KURIOS BŪTŲ JĄ PARDAVĘ JEI NEBŪČIAU GRYŽĘS IŠ VOKIETIJOS, O GAL PATI ŠALAŠAVIČIŪTĖ NORI PAKOMENTUOTI ?
  2007.11.06. ir 2008.02.05. aš kreipiausi į LRS Žmogaus teisių komitetą, ir įrodžiau, kad LRGP slepia nužudymus, ir nusikaltimus prieš vaikus. (bet tyrimai neatlikti).
  Čia aprašyta labai maža dalis nusikaltimų, kurie organizuoti ALGIRDO KATKAUS, kad nuslėpti prokuroro BIRŠTONO, saugumiečio POCIŪNO nužudymus, ir 3 pasikėsinimus nužudyti mane. (GAL PAKOMENTUOS ŠIUOS FAKTUS LRGP ?)
  Kad nuslėpti visus šiuos nusikaltimus savivaldybė kreipėsi į teismą, kad atskirti vaikus nuo manes. (GAL PAKOMENTUO ŠIUOS FAKTUS TEISĖJA RENATA KASIMOVIENĖ ?)

  TAI KIENO INTERESUS GINA R. ŠALAŠAVIČIŪTĖ, VAIKŲ AR IŠKRYPĖLIŲ KURIE ORGANIZUOJA NUSIKALTIMUS PRIEŠ VAIKUS ? AŠ PASIEKSIU, KAD TAVE TEISTŲ KAIP ŠIŲ NUSIKALTIMŲ BENDRININKĘ, ATSAKYSI UŽ MANO VAIKŲ AŠARAS.
  VLADAS LUKOŠEVIČIUS. Rašykite, atsiūsiu medžiagą. Tel. 867704339. email: vl55755@gmail.com

  P.S.
  R. ŠALAŠAVIČIŪTE TAU REIKIA BIJOTI NE D. KEDŽIO, NE MANĘS, TAU REIKIA BIJOTI VAIKŲ KURIE PATYRĖ NUOSKRIAUDAS, IŠ KURIŲ BUVO PASITYČIOTA. JEI TU BENT KIEK NUSIMANAI VAIKŲ PSICHOLOGIJA, TURĖTUM ŽINOTI, KAD VAIKAI IŠ VAIKNAMIŲ NEPAMIRŠTA NUOSKRIAUDŲ, JIE VISKĄ LAIKO SAVYJE, IR UŽTENKA MAŽIAUSIO POSTUMIO IR VISKAS IŠSILIEJA. O TAU ATEIS ATPILDO VALANDA. BET ŽINOK, KAD BAISIAUSIA NE BAUSMĖ , O JOS LAUKIMAS

 • romkis

  Teisesaugai keistis be abejo butina y viska reikia ziureti rimciau kad nenukentetu vista voges kaip Kedzio byloje manau jei nukentes tai maziausia kaltas o zmogzudys liks pagarbintas….

 • Renaldas

  Komentaras pašalintas A.R.