Citata #370 Literatūros analizės meistras L.Jakimavičius apie teisę

„Literatūros analizės mokslų šiek tiek ragavusiam“ L.Jakimavičiui jokių klausimų teisėje nekyla:

Mergaitės grąžinimo ar negrąžinimo motinai klausimas turėtų būti nagrinėjamas paskutinis, kai teismai išsiaiškins, ar mergaitė buvo tvirkinta, ar prievartauta, kokiu būdu be motinos žinios ji galėjo patekti į pedofilų seksualinių orgijų lauką, nes įtarimai A. Ūsui pareikšti, kas surengė Kaune žudynes, kas ir kokiais tikslais iš mūsų teisėsaugos institucijų nutekindavo slaptą ikiteisminio tyrimo informaciją A. Ūsui, L. Stankūnaitei ir žiniasklaidai?

alfa.lt

… Spėju, kad „pedofilų seksualinių orgijų lauke“ buvo ir pats L.Jakimavičius.

Antraip – iš kur jis visa tai galėtų žinoti?

(21 balsų, vidurkis: 2,48 iš 5)
Loading...
 • Aras

  Klausimas – „iš kur jis visa tai galėtų žinoti?“ daugiau nei keistas, nes tai žino visi, kas domisi. Vaikas nesugeba meluoti apie tai, ko nesupranta: vienas kadaise šaukė „Karalius – nuogas!“, kita – jau mūsų laikais – pasakoja apie „pedofilų seksualinių orgijų lauką“, tik savaip, vaikiškais žodžiais.

  • pasirodo, jūsų ten daug buvo…

   • J. naivusis

    Viršūnė!!! Čia tai bent komentaro komentaras. Net nesitiki.
    Labai teisingai mąsto L.Jakimavičius toje citatoje. Kalbama gi ne apie kokį daiktą, o apie vaiką.

   • neidomu

    :D Pagarba.

   • who cares

    pagal tai, kas vyksta, ten puse lietuvos buvo.. is ju dalis net is anglijos, jav ir kitu pasaulio krastu buvo parvyke.. ir dabar labai nuosirdziai tiki.

  • lida

   Norėčiau aš pažiūrėti į tą asilą (bet kurį iš tėvų ar artimųjų), kurį niekad nesusidūręs su pedofilais ketverių metų vaikas galėtų ilgą laiką mulkint. Ir į tokį genialų vaiką norėčiau žvilgtelt.

   • O kodėl manote, kad „vaikas vieną iš tėvų ilgą laiką mulkino, o ne atvirkščiai?

    • Aras

     Lida nemano. Savo komentare ji konstatuoja, jog keturių metų vaikas neturi galimybių ir talento įtikinamai meluoti ir apgauti nepalyginamai daugiau patirties turintį suaugusįjį. O tokio sudėtingumo teksto kaip mergaitės pasakojime neįmanoma ir išmokyti. Pabandykit išmokyti keturmetį eilėraštį, deklamuojant pertraukit ir paprašykit tęsti. Jis padės deklamuoti nuo pradžių. Be to nereikia abejoti: kompetetingi psichologai tyrėjai patvirtino, jog mergaitė nemeluoja.
     Ir kokia prasmė mokinti šį vaiką meluoti? Mergaitė taikos sutartimi geri metai iki skandalo pačios motinos laisva valia atiduodama tėvui tai patvirtindama taikos sutartimi, tėvas geranoriškai leidžia išsivežti dukrą kada tik motina užsigeidžia, nereikalaudamas laikytis taikos sutartyje numatyto lankymo laiko.

     • aaaa

      na pamegink youtube imesti sakinuka „4 year old girl – boy“ nustebsi kokie 4 meciu sugebejimai. O ta filmuota medziaga ne istisine ir pakarpyta. Pilnai tikiu, kad mergaite primokyta.

     • Dalius

      Būsiu nepopuliarus, bet Lietuvoje nevyksta nieko naujo:
      http://en.wikipedia.org/wiki/Day_care_sexual_abuse_hysteria
      http://en.wikipedia.org/wiki/McMartin_preschool_trial

      Esmė labai paprasta, vaikas meluoja todėl, kad jis pavargo sakyti tiesą – suaugę iš jo tiesos nenori!!! Čia ir yra esminė problema istorijoje – niekam tiesa apskritai čia nerūpi, o ypač Kedžio šalininkams.

  • Ignotas

   „Nesugebančių meluoti vaikų“ liudijimais buvo pagrįsti raganų persekiojimai…!

  • Astra

   Arai, tai zino visi? As tai, pavyzdziui, nezinau. Nes kai mergaite pasakoja tais paciais zodziais ta pacia istorija visiems, ir psichologams, ir kai tik psichologai krypt i sali biski su savo klausimais – iskart nelogiski atsakymai, pvz.: Kokios spalvos buvo tas kremas? – raudonos. Ir po to tu gali atsakyti, kad tu zinai, kas vyksta??? As tai, pavyzdziui, labai nezinau…

   • gato

    Ir beje, Arai, psichologai nenustatė, kad mergaitė nemeluoja, nustatė, kad nelinkusi meluoti/fantazuoti. Tai didelis skirtumas. Nes jei meluoja tikėdama tuo ką sako, tai kaip ir ne melas :) O dėl kompetencijos tyrėjų aš visgi abejoju…
    Ir kaip paaiškinti, kad ant nuolat trijų vyrų prievartaujamos mergaitės kūno nėra jokių fizinių to požymių?

    • lida

     Pačią pirmą ekspertizę atlikusiems eskpertams, jų pačių žodžiais, abejonių dėl mergaitės parodymų tikrumo nekilo. Nė viena ekspertizė nenustatė, kad mergaitė išsigalvojo.
     Samprotautojai, kad ketverių metų vaikas gali apgauti savo tėvus, savo vaikų, akivaizdu, dar neturi, todėl kvailumu jų nekaltinu.

 • Regis

  Juk A.Ūsui kaltinimai pareikšti ar ne?

  O kai mes tą lauką vadinsime tai manau jau literatūros sritis. A.Jakimavičius pavadino „pedofilų seksualinių orgijų lauku“, aš kitaip pavadinčiau koks skirtumas. Gal visgi sulaukime teismo? Ar mergaitę būtina grąžint motinai be teismo kuriame būtų išaiškinta mamos rolė visoje šioje istorijoje. Iš kur toks skubėjimas? Baimė, kad mergaitė be mamos bus blogai? Ar visgi tai mamai labiau reikia ko gero vienintelės realios liudininkės jos ir jos draugužio byloje?

 • aliosha

  arturai, daraisi „neskanus“.
  chamiskumo ir taip pilna viesoj erdvej

  • mielas aliosha, niekada nesistengiau, kad tamstai būtų skanu valgyti. Nepatinka – ieškokite kito meniu.

   • Keista, kai pries kuri laika gana aiskiai leptelejes, kad apie kedzio byla nuomones neturi, nes jo nepazisti, siuo konkreciu klausimu – pasigilines visom prasmem jautiesi…
    zema

 • lida

  Įdomu, kokie mokslai pačiam Artūrui suteikė drasos samprotauti įvairiausiais teisiniais klausimais šiame bloge.
  Jakimavičiaus pateiktoje citatoje ne atskleidžiamos žinios, keliami klausimai, kurie nė iš tolo neprilygsta paties Artūro tikslingai iškreiptu teksto interpretavimu pagrįstam spėjimui apie Jakimavičiaus priklausomybę konkrečiam laukui.
  Kas dėl Jakimavičiaus samprotavimų esmės, tai jis visiškai teisus – Kėdainių teismo sprendimas yra „atsietas nuo visų pedofilijos bylos kontekstų“. Nesakau, kad sperndimas turėtų būti vienoks, ar kitoks, tačiau pasirėmimas vien formaliu pagrindu, kad baudžiamojoje byloje mamai nėra pareikšta kaltinimų, liudija jo formalizmą. Teismas visgi vienaip ar kitaip turėjo įvertinti aplinkybę, kad mamos priežiūroje buvęs vaikas galimai ne kartą buvo tvirkinamas vyriškio, su kuriuo mama gyveno ir palaiko artimus ryšius iki šiol. Be to, kartą teismas buvo nurodęs tai mamai pareikšti įtarimus.

 • racas.lt mire

  kai yra variantai pasisakyti uz atviruma, skaidruma ir ginti silpnaja antisistemine puse – racas.lt pasirenka ginti „sistema“ ir neaiskuma.

  Taciau negana to, jis visus abejojancius ir raginancius „neskubinti“ reikalu, isvadina paniekinamai. Ar reikia daugiau komentaru?

  Manrods autoriui atsibodo rasyt bloga ir jis ijunge susinaikinimo mechanizma.

  • mielasis, suprantu, kad tamstai galbūt to labai norėtųsi, tačiau teks dar šiek tiek palaukti. Jei atvirai, tai tikriausiai nesulauksite, nes tokie kaip jūs mane tik dar labiau įkvepia.

   • laila

    Komentaras pašalintas A.R.

   • Ysidor GB

    Ikvepia kam? Pedofilu gynimui?

   • arturai – po biski ridenates pakalnen.. matyt is didelio rasto.

    • Mikas

     Keista, bet aš Artūro blogą atradau iš naujo.

 • nijole

  Artūrai, kodėl? Esate man akių šviesa, net turėdamas kitokią nuomonę, bet kodėl taip nejautriai atsiliepiate apie kitus? Tikrai manote, jog visi jie išgamos ir piktavaliai menkystos?

  • miela Nijole, nelabai suprantu, kodėl padarėte tokias išvadas. Bet – net jei taip galvojate – gerbiu jūsų nuomone, nes ją reiškiate žmonių kalba. Atsakydamas į jūsų klausimą, galiu pasakyti nedaug: anaiptol negalvoju, kad kažkas yra išgama ar piktavalis menkysta, anot jūsų, todėl man jau bloga darosi nuo visažinių, kuriems viskas aišku. Jie žino, kas, ką ir kada prievartavo, kas, ką ir kada nušovė (buvo uždaręs į psichiatrinę). Tiesa, jokių įrodymų jie nepateikia. Jie tiesiog žino. O aš nežinau. Ir dėl to man kartais pikta – juk ir aš norėčiau žinoti. Tačiau nebuvau pedofilinėse orgijose, nemačiau, kaip nušautas teisėjas tvirkino mažas mergaites, nemačiau, kaip nugirdė ir uždusino D.Kedį. Tikriausiai todėl ne visi, kurie viską matė ir viską žino, o aš esu nejautrus išgama ir piktavalis. Tokiu ir tikriausiai ir liksiu.
   Su visa pagaraba jums.

   • Artūrai, tiesą sakant, protestuotojai vienu atveju yra teisūs – jeigu jų piešiamas klanas iš tiesų yra tikras, tai visi lygšioliniai teisiniai veiksmai yra logiški ir susidėlioja į grandinėlę. tokiu atveju kovoti prieš tokį klaną įmanoma tik visuotiniu taikiu nepaklusnumu.

    tiesa, pastarosiomis dienomis kalbėjau ne su vienu teisėsaugininku, tai iš jų mintis labai aiški – Kedžio rėmėjų pusėje bylos tyrime praktiškai nėra jokių rimtų įrodymų

    kitas dalykas – Kedžio rėmėjų argumentacijoje yra loginė klaida. ką „pedofilų klanas“ laimėtų atgavęs mergaitę Stankūnaitei? nieko! taktiniu požiūriu jiems žymiai geriau būtų palikti mergaitę Venckams ir marinti visas kitas bylas, neaštrinant situacijos. dabar „pedofilų klanas“ eina „va bank“? logikos nerandu

    • Regis

     „Kedžio rėmėjų argumentacijoje yra loginė klaida. ką “pedofilų klanas” laimėtų atgavęs mergaitę Stankūnaitei? nieko!“

     Pabandykit bet kokiam nors kiek mąstančiam žmogui pasakyt, kad kaltinamieji gaudami pagrindinio liudininko globą nieko nelaimi.. Neteko niekad apgaudinėt vaiko, kad senelis šaltis yra? Įsivaizduokit ką gali profesionalūs psichologai įteigti vaikui.

     • Ta pačia logika vartant, lygiai tiek pat išlošia ir kita pusė, pasilikdama mergaitę sau. Jeigu įsivaizduojam „ką gali profesionalūs psichologai įteigti vaikui“, įsivaizduokim, ir ką gali pripūsti vaikui suinteresuoti giminaičiai.
      Visiškai nesakau, kad taip yra ar buvo, tik noriu pademonstruoti, kad tokia logika yra verta tokio paties sudilusio skatiko, kaip L.Jakimavičiaus bandymas „literatūrinės analizės mokslus“ perkelti į teisėtyrą.

     • Regi, nejaugi jūs galvojat, kad iki šiol mergaitė tylėjo kaip žuvis, o vat dabar ims ir prakalbės?

      kitas dalykas – ar nėra taip, jog dabar kova vyksta dėl teisės valdyti Kedžio palikimą? tokiu atveju mergaitės buvimas tiek pas Venckus, tiek pas Stankūnaitę yra prastas sprendimas

     • Regis

      Liutaurai, koks dar D.Kedžio palikimas.. Pasižiūrėkit kokios pajėgos mestos šį skandalą nutildyti. Aš tik galiu įsivaizduoti kiek vien abipus sienos laida geriausiu laiku kainuoja (skaitykit tai kas parašyta, o ne ką pagalvojot).

      Beje jau pamiršta, kad I.Stankūnaitė stebuklingai iš niekur staiga praturtėjo. Ar jai įdomus D.Kedžio palikimas? Nejuokinkit.

      Aidai, taip ir imu ir įsivaizduoju kaip vaikui rengiamos lytinio akto pamokėlės. Ir tai daro LR teisėja, mergaitės teta ir advokatas dėdė. Viso to reikia dėl geresnių perspektyvų profesinėje veikloje.

    • dz0

     esminis klausimas turbūt, ar pakankamai įtikina filmuotas mergaitės pasakojimas?

     http://www.youtube.com/watch?v=hHMSBXcqIhU
     http://www.youtube.com/watch?v=A3wSJ_KYfhM
     http://www.youtube.com/watch?v=TiYkIuUkFuI
     http://www.youtube.com/watch?v=n301rZqTslM

     Kaip dar galima nustatyti ar mergaitė sako tiesą?

     Kiek girdėjau buvo bent kelios psichoanalizės… Tik nesupratau, ar buvo klausiama dėl jos parodymų, ar tik dėl to, su kuo nori gyventi (tėvu/mama).

     Čia vėl nukrypsiu nuo šio įrašo pagrindinės temos — bet kokio velnio teismas nusprendė grąžinti dukrą mamai, kai ji tiek pridirbo — gi ne be reikalo buvo atimta iš jos teisė globoti vaiką.
     http://racas.lt/gal-geriau-jau-tegul-jie-negrizta/#comment-58195
     ir kodėl staiga teismas persikėlė į Kėdainius – Kur Ūsas turi ryšių (gi jis buvo Muntiano patarėjas)?

     ps.: šiaip man teismas atrodo kažkuo panašus į:
     http://www.youtube.com/watch?v=5P2jJdrz9bY
     kalba kalba, bet nedaro to, ką reiktų…

   • Jūratė

    Dar kartą pažiūrėkit tą diskelį, kur gavote iš Drasiaus…ir sužinosite, o kai teisinės institucijos nereguoja…žmonės galvoja įvairiai ir visi mes skirtingi…kam vadinti juos dundukais, ai mes Jus įkvėpiam

   • bn

    Aš nemačiau nei Paryžiaus nei Londono nei indijos vandenyno, bet galiu drasiai tvirtinti, kad visa tai egzistuoja ir apie tą egzistensiją žinau darydamas išvadas ir analizuodamas ivairius žinių šaltinius ir psikliaudamas kitų autritetais.

    Su pagarba BN

   • pasigilinkit – sovietu laikais furmanavicius buvo pagautas.. vaje vaje.

 • Atėjo metas ir man prisimatuoti dunduko kapurę:)

  Šiuo atveju L.Jakimavičiaus pozicija man suprantamesnė, nei gerbiamo Artūro – nes teisingumo ir vaiko intereso gynimo siekis visgi gali būti vertinami, kaip didesnė vertybė, nei galimai juos pažeidžiančio negalutinio teisinio formalizmo sakralizavimas.

  Kėdainių teisėjo nutartis yra apskųsta, kas buvo aišku nuo pat pradžių, ir teisingumui ničnieko nenutiktu, jeigu skundo nagrinėjimo metu būtų išlaikytas mergaitės gyvenamosios vietos status quo.

  Priėmus galutinį aukščiausios teisminės instancijos sprendimą – koks jis bebūtu – nutartis turėtu būti įvykdyta besąlygiškai – čia diskusijos nėra.

  Bet įsivaizduokime, kad skundas bus išnagrinėtas Kedžių-Venckų naudai ir trumpą laiką pagyvenusiai pas mamą mergaitei vėl teks grįžti į senelių šeimą?

  Kaip jos interesus, kuriais siūlė pirmoje eilėje vadovautis mūsų Prezidentė, atlieps toks tampymas?

  Kokia skubaus nutarties vykdymo šalininkų nuomonė šiuo klausimu?

  O juk nenoromis kyla dar vienas nemalonus klausimas:

  kokią atsakomybę prisiims Kėdainių teisėjas ir visi tie, kurie sakralizuodami šį, atvirai sakant, abejotiną ir viso labo tarpinį, o ne galutinį teismo sprendimą, reikalauja net jėgos pagalba kuo skubiau išplėšti mergaitę iš jos gyvenamos aplinkos ir perduoti mamai, jei pono Ūso proceso metu visgi bus nustatyta, kad prievartavimai ir tvirkinimai vyko – ir vyko Stankūnaitės bute, t.y. ji negali būti prie to neprisidėjusi?

  Ką tuomet sakys ir kaip galės pažvelgti visuomenei ir mergaitei į akis tie, kas nelaukdami, kol teismai galutinai įvykdys teisingumą ir nustatys tiesą dėl mergaitės skriaudų, bus savo rankomis perdavę pedofilų bendrininkei mažametę bejėgę auką?

  Žinoma, čia eiliniai pamąstymai iš serijos „kas būtų, jeigu būtų“, bet man, atvirai sakant, grynai žmogiškai smalsu:

  kokiais žodžiais tai pasakytų gerbiamas Artūras ir jo nuomonę palaikantys komentatoriai, jei, neduok Die, iki to bus prieita?

  • mielas Zeppelinus, noręėčiau atkreipti jūsų dėmesį, kad L.Jakimavičiaus citata visiškai ne apie tai, kur turėtų gyventi mergaitė. Ji apie L.Jakimavičiaus (tikriausiai) stebėtas seksualines pedofilų orgijas.

  • Regis

   Zeppelinus, tai tik mano spėjimas (savaime aišku), manau, kad A.Ūso byloje liko tik vienas realus liudininkas pati mergaitė, visa kita taip „sutvarkyta“, kad faktiškai joks teismas tų „įrodymų“ pagrindu nieko apkaltinti negalės. Iš esmės liko tik vienas esminis trukdis – mergaitė kuri galimai patyrė skriaudą. Ji turi nustoti apie tai galvoti ir kalbėti. Reikia įteigti, kad tai, kad ji gali išsamiai aprašyti kaip atrodo vyriškas lytinis organas ir visa kita jai papasakojo, kad ir kokia Šv.Marija sapne. Buvo juk ir antra mergaitė kur ji dabar? Ten pat kur turi atsidurti ir ši. Beje įsitikinęs, kad pagrindinio teismo ilgai nebus. Šiai dabartinei valdžiai kaip jau dabar aišku, svarbiau ne tiesa, o ramybė. Bent jau iki ateinančių rinkimų. O visi kas tą valdžią vienaip ar kitaip aptarnauja tiesiog daro tą ką turi daryti. Mergaitė turi atitekti mamai, nors kažkuriam laikui. O po to jau viskas bus kitaip. Nenorės ar neįgalės prisiminti ir bus ramu.

   p.s. be abejo tai tik mano fantazijos.

   • stellar penny bun

    Tipiškas miestelėniškas nusišnekėjimas…Nuo kada teisingumą Lietuvoje vykdo vyriausybė???

    • Regis

     Būtent, o nuo kada teisingumą Lietuvoje vykdo vyriausybė?

     Siūlau geresnį teksto suvokimą pradėt nuo žodžio vyriausybė (ar aš jį vartojau), toliau pereit prie sąvokų vykdymas ir teisingumas, taip pat sau paaiškint kas yra miestelėniškumas bei nusišnekėjimas ir pabaigt trejais klaustukais (ar jie čia vietoje)..

     • stellar penny bun

      Vienas iš esminių miestelėnų bruožų – apsimesti šlanga, kai tai jiems yra patogu.
      Teisingumą Lietuvos Respublikoje vykdo tik teismai (109 KS), o teisėjai yra skiriami ir rinkimuose nedalyvauja.

     • Regis

      Vienas iš esminių šlangų bruožų – apsimesti vyriausybe, kai teisingumą vykdo miestelėnai (109 KS), teisėjai kai jiems patogu nusišneka tipiškai???

      … gal visgi truputį susimakakalojote? Ar ne?

     • stellar penny bun
     • Regis

      Nu ne, tai ne.

      Beje argi taip sunku pasitikslinti ar pačio valdžios apibrėžimas sutampa su manuoju? Ir jau tada skubėti su nusišnekėjimais?

      … papūga visai nieko. Į temą:

      http://www.baronbob.com/abccutters450.jpg

  • egriseus

   Zeppelinus, užmesk akį į CPK 496 str.

   • Gerbiamas Egriseus,

    turite omenyje tai, kad pagal Jūsų minėtą straipsnį „teismo sprendimai ir nutartys dėl globos ar rūpybos nustatymo ir panaikinimo, globėjo ar rūpintojo paskyrimo, atleidimo ar nušalinimo nuo pareigų vykdomi SKUBIAI. Atskirojo skundo padavimas jų vykdymo nesustabdo.“?

    Leisiu sau priminti, kad mano ankstesnis komentaras ir priešpastatė teisinio formalizmo sakralizavimą galimai pažeistam – ženklios visuomenės dalies nuomone – teisingumui.

    Teisinius argumentus šiuo klausimu galima rasti advokato Venckaus ir teisėjos Venckienės pasisakymuose, gi aš, nesileisdamas į teisinių vingrybių džiungles ir nekomentuodamas galimai įtartinų Kėdainių teisėjo priimtos nutarties motyvų, apsiribojau savo nuomonės išsakymu iš sveiku protu suvokiamo teisingumo pozicijos.

    Pakartosiu ją specialiai Jums:

    man atrodo, jog mergaitės neišplėšimas iš dabartinės tėvo giminaičių globos iki galutinių teismų sprendimų visais su galima pedofilija susijusiais klausimais labiau atitinka mergaitės interesus, nei jos perdavimas Stankūnaitei ir tokiu atveju teisingumas, skirtingai nuo formalios teisės raidės šventumo, nei kiek nenukentėtu.

    • Mikas

     Komentaras pašalintas A.R.

     • anoniminis bailys

      Kodel nepopuliaria? Zeppelinus labai populiari ir megstama persona :), na nebent Jus vienas is tu personu kur kaikurias grupes laikote sventa karve, kuri yra auksciau kritikos, ir isvyde kritikuojanti straipsni rekiate „nacionalbuduliai puola“ :)

     • Arturas

      Baily, viskas kiek paprasčiau: mes kai kurias grupes laikome nacbuduliais ir nemanom, kad jos iš vis turi teisę egzistuoti pasaulyje.

     • anoniminis bailys

      @Arturas, o kaip tada vadinates Jus?

  • Zeppelinus, visiškai pritariu Jūsų mintims!

 • Sadam

  Tikriausiai kasdien čia užsukantys pastebėjo, kad šiame blog’e ilgą laiką nei teisiniu požiūriu, nei žmogišku emociniu „pedofilijos byla“ nebuvo komentuojama ar kaip kitaip eskaluojama. Keistas suaktyvėjimas pastaruoju metu. Ar artėjant atomazgai slenka „kaukės“?! Tiesa, iš ko tikiesi, tai daro „Teisėje žinoti“, iš ko nelabai, pasirodo čia….

  • sadam, tai gal tiesiog nebeužsukite, bus ramiau.

   • A.Z.

    Užsukti verta tik dėl to, kad pamatyt, į ką virsta racas.lt, palyginus su ankstesniais įrašais. :)
    Seimūno kvailos frazės apsvarstymas, homofobai, kedofilai, kas toliau? :)

    • mielas A.Z., tamstos nuomonė mane giliai sujaudino. Beveik apsiverkiau. Jei žinočiau kuo tamsta vardu, parašyčiau apie jūsų protingas frazes ir gebėjimą įžvelgti virsmus.

  • Aras

   Tavo minimas elito „suaktyvėjimas“ šią savaitę vyksta gana plačiu frontu, spėju, priežastis – pirmąkart Lietuvos istorijoje plebėjai pasipriešino VIP`inio teismo sprendimui. Kas mokėsi Prancūzijos ir Rusijos revoliucijų istorijos tas įtaria, kokius žiedelius gali išauginti Garliavoje sėjamos pilietinio nepaklusnumo sėklytės. :D

   • Ignotas

    Plebėjai?????? N. Venckienė – ne plebėjas, o tos pačios visų nekenčiamos „teisininkų mafijos“ atstovė, kurią kas itin stebėtina, stipriai remia daugybė „nuo policijos nukentėjusių“ personažų…

 • Žemės Vaikas

  Mano nuomone, pateikta L.Jakimavičiaus citata yra logiška ir teisinga, vertinant ją kaip, piliečio, žmogaus, „literatūros analizės meistro“ poziciją, bet ne kaip teisininko, kuriuo beje jis ir nėra esąs, teisiškai teisingą tekstą.
  Toje pateiktoje citatoje, pridėjus du žodžius „galbūt“ ir „galimai“ pagrindinė mintis išliktų ta pati, o ir A. Račas neturėtų pagrindo priekabiauti.
  Mergaitės grąžinimo ar negrąžinimo motinai klausimas turėtų būti nagrinėjamas paskutinis, kai teismai išsiaiškins, ar mergaitė buvo tvirkinta, ar prievartauta, kokiu būdu be motinos žinios ji GALBŪT galėjo patekti į pedofilų seksualinių orgijų lauką, nes įtarimai A. Ūsui pareikšti, kas surengė Kaune žudynes, kas ir kokiais tikslais iš mūsų teisėsaugos institucijų GALIMAI nutekindavo slaptą ikiteisminio tyrimo informaciją A. Ūsui, L. Stankūnaitei ir žiniasklaidai?

 • nijole

  Ačiū už nuoširdumą. Man atrodo, kad esate jautrus ir net jausmingas žmogus. Sakote, nematėte, kaip vyko, /galimai/, blogybės, bet as gi ne apie bylą… Norėjau paklausti, ar ištiesų Jums atrodo, kad žmonių nepasitenkinimas kyla būtent ir vien dėl šios konkrečios bylos/čia mano nuomonė sutampa su Jusiške/? Ar nįžvelgiate kitų priežasčių, kurių kuklaus suvokimo žmonės negali patys įvardinti?Labai pagarbiai.

  • Nijole, aš galiu suprasti, kad žmonės nepatenkinti. Ir tikriausiai ne vien dėl D.Kedžio.

   Tačiau aš tikrai nemanau, kad nepatenkinimas dings panaikinus teismus.

 • kirvis

  kazkaip labai jau skystai pradejo rasineti tinklarastininkas.pagieza tiesiog tryksta pastaruosiuose irasuose.kai neturi svariu argumentu tai pradeda menkinti kitamincius.graudu ziuret..

 • Ogis&Co

  Bet Garliava puikiai parode tikraji lietuviu veida.
  Be jokiu ivaizdziu, dirbtiniu pozu.
  Apgailetina… bet tikra.

 • Giedrius

  „…apie stebėtas seksualines pedofilų orgijas“. Jeigu tokių nebūtų, tai nereikėtų naikinti įkalčius Gotlibo byloje:), nebūtų operacijos „Apaštalai“ ir pan. Beje, ir latviai galėtų lengviau atsikvėpti…juk jokių orgijų nebuvo:)
  Smagu Lietuvoje, kai paskutinis tiesos žodis tenka teisėsaugai. Anot pasakos, 3 kartus rovė ropę (pasakojo, jog a.a. V. Pociūnas turėjo savotišką hobi…šokinėti iš 9 aukšto), o 4 kartą (pasikeitus gen. prokuratūros grietinėlei bei kitokiems riebalams) paskelbė, jog galėjo būti nužudytas.
  Taip lengva, gera. Ne gyvenimas, bet šventė kažkokia…

  • Ignotas

   O mano galva svarbiausia šioje istorijoje, kad kažkieno, šešėlyje stovinčio,pastangomis iš Lietuvos teisėsaugos norima atimti galią spręsti kriminalines bylas. Ir politikų bandymai vadovauti teisėsaugos pareigūnams, kaip jie turėtų tirti bylas, kvepia labai negražia Rytų kaimynės tradicija…

 • Roco

  Na gerbiamo pono Artūro Račo logika kaip sakant geležinė. Tai čia minimo straipsnio autorius teisinio išsilavinimo neturi kaip labai nori pabrėžti įrašo autorius, bet kad ir jis pats kiek žinau neturi teisinio išsilavinimo.
  Įdomiau yra kai manyčiau teisinį išsilavinimą turintis Darbo grupės vadovas Kriminalinės policijos valdybos viršininkas Eugenijus Ušinskas sako:
  „Kadangi D.Kedžio šeimoje yra asmenų, turinčių teisininkų išsilavinimą, jie galėjo konsultuoti ieškomą įtariamąjį ir padėti jam slapstytis“, – atvirai prielaidas dėstė E.Ušinskas.“ (lrytas.lt)

  Taigi teisininkas Ušinskas matė ir girdėjo kaip Kedžio giminės konsulatvo gerbiamą Kedį ir padėjo jam slapstytis. Klausimas: Kodėl Ušinskas nieko nedarė kaip pareigūnas visa tai žinodamas?

  • Ignotas

   Ušinskas, gerbiamas Roco, pasakė „galėjo“: vadinasi yra „įtarimai“… Jeigu jie pasitvirtins, reikės bausti kaltus… Beje, Ušinskas savo žodžiais atsako ir į L. Jakimavičiaus klausimą: „kas ir kokiais tikslais iš mūsų teisėsaugos institucijų nutekindavo slaptą ikiteisminio tyrimo informaciją ir žiniasklaidai?“ Beje, L. Jakimavičius turėtų žinoti, kad baudžiamosiose bylose, kaltinamojo advokatai ir kaltinamasis turi teisę gauti VISĄ kaltinimo disponuojamą informaciją ir jiems nėra jokios „slaptos“ bylos informacijos, nes bet koks informacijos slėpimas rodytų tyrimo ŠALIŠKUMĄ!!!

 • Simas

  Viskas teisėsaugoj puiku. Kedžio, šaukusio, kad yra pedofilai nebėra, mergaitė gražinta mamai. Nikeo bnebivo, viską sugalvojo Jakimavičius. Skurde augusi Stankūnaitė praturtėjo, tik įdomu kaip??? puikiai dirba teisėsauga, ar ne taip pone Račai??

 • Roco

  Gerbiamas Ignotas,

  Tai skaitykite vėl ką sako Jakimavičius: „ar mergaitė buvo tvirkinta, ar prievartauta, kokiu būdu be motinos žinios ji GALĖJO patekti į pedofilų seksualinių orgijų lauką“
  ir tai ką parašėte man adresuokite tinklaraščio autoriui.

 • Man patinka toks juodas humoras (liaudiškai tariant „pasipxxxavojimas“). Gal ir negražiai skamba bet juokingai.
  Kaip ir ta sparnuota prokuroro frazė: „na įkišo jai porą kartų, na ir kas čia tokio?“

 • J. naivusis

  „… Spėju, kad ”pedofilų seksualinių orgijų lauke” buvo ir pats L.Jakimavičius.“

  Įdomu, ką apie tai mano pats L.Jakimavičius?

 • Eimantas

  Nors tu ka, bet jo tekste nematau nieko, ka jis galetu zinoti „papildomai“.

  Jakimavicius savo nuomone apie „pedofilų seksualinių orgijų lauką“ grindzia tik tuom, kad kaltinimai Usui yra pareiksti oficialiai. Ir tai yra visai logiska – yra kaltinamasis, reiskia turi irodymu ir apie jo padaryta nusikaltima.

  Visgi manau, kad siame straipsnyje Arturai, reiktu prisipazinti suklydus:]

  • lida

   „prisipazinti suklydus“ – turbūt juokaujat :) Viršutinio dešinio žalio pusrutulio mastytojams ant visko „I do not care“.

  • mielas Eimantai, kreipkitės į lidą, ji jums paaiškins, kad kaltinimų pateikimas dar nereiškia, kad nusikaltimas tikrai padarytas. Kai paaiškins, pabandykite pamanyti iš naujo.

   • Eimantas

    Mielas Arturai, keista matyti toki akla uzsispyrima. Situacija sulaukusi milzinisko rezonanso, visuomene iaudrinta – o cia nepasibaigus pagrindiniai bylai, vaikas shast ir grazinamas tiems, kas itariami ji isnaudoje.

    Kaip pvz, galim paimt daznai Lietuvoje pasitaikancia situacija – vaikas gyvena su tevu ir po kurio laiko pasiskundzia, kad „tevelis su juo zaidzia“. Pagal jus iseina, kad teismui pareiskus teciui itarimus, vaikas is jo neturi buti nepaimtas, nes kol teismas neirode, tol nieko nebuvo?

    Idomu kaip sneketumete, jei su jusu vaiku butu taip nutike.

   • Vasia

    nusikaltimas nepadarytas, tik iskepta 24 tomai bylos ir pareikstas itarimas, pareikstas. Kur buvo galimai mama, kai ussas galimai trynesi i mergaite?

 • mdxacuk

  Paskaičiavau, kad nuo gegužės 6 d. iš 19 p. Račo įrašų bent 11 yra vienaip ar kitaip susiję su pedofilais arba homofilais. O per 5 paskutiniąsias dienas – 5 iš 6.

  • Kaip tik norėjau tą patį paskaičiuoti. Kas galėtų paneigti, kad pats A. Račas turi kažkokių kol kas neišaiškintų interesų garsiojoje byloje? O galbūt pats yra kažkaip susijęs? Gal laikas čia šiek tiek pasidomėti LR prokuratūrai tuo?

   • mielas Martynai, už šį komentarą tamstai 10 balų. Su pliusu.

    Jei tamstai palengvės, pasakysiu: aš priklausau pedofilų ir valstybininkų klanui, A.Ūsas yra mano tolimas giminaitis, o Stankūnaitė – šeštos eilės pusseserė. Tamstos dundukiškam smalsumui patenkinti dar galėčiau pasakyti, kad esu mokęsis Kaune, ten gyveno mano tėvas, dirbo mano pusbrolis.

  • mdxacuk, tamsta dar kartą patvirtinote esantis genijumi. Taip gerai skaičiuojate!… Nuostabus protas.

   • Aras

    Bet skaičiuodamas pataikė taikliai, į dešimtuką. Kažkas vyksta aukštuose visuomenės sluoksniuose – sujudimas, nerimas raibuliai. Labai ryškiai matėsi vakar kassavaitinėje elito TV pokalbių laidoje „Teisė žinoti“.

 • dariusm

  garbaus amžiaus Kedžio mama ir tetulytės bei išgeriantis dėdė 7 mėnesius mausto pareigūnus ir niekaip neišsiduoda, kur slepia Rambo Kedį, nors jų visų pokalbių klausomasi, jie visi yra sekami ir t.t. ir pan.

  7 mėnesius Rambo Kedys bėgioja aplink Kauno marias, retkarčiais surengdamas vieną kitą pikniką. Ar mergų atsiveda, nežinau. Po to save apsikabina, apsivemia ir užspringęs agonijoje net nemosikuodamas rankomis teškiasi švariais batais veidu į purvą. Prieš tai, dar pasideda kažkokį kreivą pistoletą, iš kurio daugiau 2 šūvių pasirodo negalima šauti, nes pats susprogsi. O vien į teisėją ir į Naruševičienę iš to pačio kreivo pistoleto paleista gal 10 šūvių. Kaip skelbta, visi šūviai į teisėją buvo mirtini. Tai bent Vilius Telis !!!

  5 metukų mergaitė jau daugiau nei metus mulkina visą diviziją psichologų, ekspertų ir kitokių psicho.., ir niekaip neišsiduoda, kad ją primokino kalbėti Venckienė su Rambo.

  Ot tai dyvų dyvai!

  P.S. Tiesa, dar prieš tai, Rambo apie 8:20 nušovė teisėją ir beveik 3 valandas su 2 pistoletais ir kažkokiu puvėku mikriuku blaškėsi po policijos apsiaustą Kauną, kol apie 11-12 val. nušovė Naruševičienę. Po to nupūtė dūmus nuo brauningo vamzdžio, gerą pistoletą Berretą išmetė prie lavono, psakė I’ll Be Back ir išnyko 7 mėnesiams be pėdsakų. Jau apie 8:50 visiems internautams aišku, kad čia galėjo būti Kedys ir, kad jis gali nušauti ir Stankūnaitę, Ūsą ir Naruševičienę, bet policijai ir prokurorams kažkodėl tai neateina į galvą. Naruševičienė ir toliau laimingai naršo po šunų augintojų forumus, kol Rambo neateina ir tada amen.

  Nusikeikt norisi kaip viskas logiška.

  • gied

   Tetulytės pokalbių nebuvo galima klausytis… nes tetulytė yra teisėja, vienintelė nesanti teisėjų klano narė. Ir turi imunitetą.

   • Aras

    Juokaujat, arba esate naivus. Ne tik operatyvinės tarnybos bet ir visuomenė su pasimėgavimu klausė įrašytus R. Pakso asmeninius pokalbius, nors nuo pasiklausymo prezidentą gynė atskiras įstatymas. O čia kažkokia VIPiniams pedofilams skersai kelio stojusi boba. Ne kliūtis.

    • gied

     Arba vip’inei teisininkų šeimelei stojo vieno eks skersai kelio… Abi versijos lygios.

     • Aras

      Reikėjo sekti šią bylą ir domėtis, tada panašių absurdiškų versijų nekiltų. Žurnalistai, rinkdami ir viešindami faktus padarė didelį darbą.

  • Vasia

   snapsa gere su sokaladu.

  • Viskas yra dar logiškiau – juk pernai Spalį, iškart po žudynių buvo skelbta, kad į teisėją ir kitos prievartautos mergaitės motiną buvo šaudyta iš šratais iš pompinio šautuvo, neva tai tyčia kad nebūtų galima nustatyti iš kokio ginklo šaudyta.
   Juk logiška, kad kriminalistų ekspertai nesugeba atskirti šratų nuo pistoletų kulkų.

 • Eimantas

  Racas kietai varo – vienas pries visus:] beveik kaip Kedys pries sistema..:)

 • Grafinas

  o kodėl nelogiška ? „Dideli“ žmonės pažaidė žaidimą – „yra dvi aukos – ir viens žmogžudys“ – surask įkalčius
  Štai tada išeina Laikinasis generalinis – nusišypso – „žmogžudys surastas – įkalčiai pas mus“

  Kažkas turbūt laimėjo gero viskio butelį

 • Andrius

  Man tai irgi daug kas cia nezinoma. tiek is vienos puses, tiek is kitos. o Ziniasklaida pasakoja savo versijas ir visa tauta jas priema kaip „zinojima“ nors kaip pasake Katkus tai yra viso labo „tikejimas“.
  As tai galvoju ka man normaliam vyrui reiketu daryti jei susije asmenys su maza mergaite apkaltintu pedofilija? Kaip gintis? kaip itikinti zmones kad as neesu prikises nagu prie mazo vaiko? As neteigiu kad Usas nera pedofilas nes as nezinau.

  • Regis

   Pabandyk įsivaizduoti ką daryti mergaitės (berniuko ar vaiko) artimiesiems kai ji pradeda po truputį pasakoti…

   • Andrius

    Nezinau ka daryciau. bet jei nutarciau kazka saudyti tai butu „pirminai“ o ne „antriniai“ zmones. del to ir sakau kad cia kaip su Tadu Blinda. nei mes ten zinom ka jis ten ir is ko plese ar zude bet kazkas pastate filma apie ji kaip kovotoja uz vargsus ir mes automatiskai tai priemam uz teisybe. nors nezinom (as nezinau) kas jis per veikejas buvo. Turim zinaisklaidos mozaiku rinkini kuris tera zurnalistu nuomone ar interpretacija ir tai imam uz vienintele tiesa. nepriklausomai apie kuria puse snekant.

    • paprasta piliete

     Su TB buvo paprasta: sovietams prireike lietuvio vargšų gynėjo didvyrio – uolūs klapčiukai surado plėšikėlį, kažkoks rašytojas parašė knygą , pastatė filmą, ir…. po 50metų sovietų turim didvyrį. Kas mokėsi Smetonos laikais apie jokį Tadą Blindą nieko nežino:) Vargšų nelietė, plėšė turtingus? o ką tu atimsi iš ubago? Nėr tikslo, arba, kaip dabar madinga sakyti, jokios motyvacijos:)))))

     • Arturas

      Na, Piliete, jūs viską žiauriai perdedate. Aš, tiesa, nesimokiau „prie Smetonos“, bet apie Blindą išgirdau maždaug 20 metų ankčiau nei pasirodė ta muilo opera. Ir ne iš sovietų sužinojau, o iš kaimiečių. Beje, visai priešingame Lietuvos kamputyje, negu p. Tadas plėšikavo.

 • Clear

  O man labai patiko L.Jakimavičiaus straipsnis. Gaila, kad mano mylimo Artūro pozicija šįkart kertasi su manąja…

 • albinas

  Arturai, pasirodei visame „grazume“
  Nu ko,ko, bet sito is taves tikrai nesitikejau.
  Matosi klanas i kova pajunge visa savo zezerva.

 • nerijus

  „Mergaitės grąžinimo ar negrąžinimo motinai klausimas turėtų būti nagrinėjamas PASKUTINIS,..“
  Sutinku su Jakimavičiumi.
  Visgi, niekas nepaneigė ir neįrodė Ūso nekaltumo, kaip ir Stankūnaitės. Kol yra įtarymų, kad jie su mergaite elgėsi netinkamai- SAVANAUDIŠKAI, tol apie kažkokį grąžinimą net neturėtume kalbėti.
  Mergaitė pasirinko Kedžio tėvus ir jo seserį.
  Ar mergaitės nuomonę turi formuoti teismas?
  Kai bus „nuplautas“ munduras ( tuom netikiu ) Stankūnaitei, tai ji galės kreiptis į teismą dėl mergaitės grąžinimo jai.
  Kodėl skuba Stankūnaitė?..
  Jei ji tokia „švari“, tai, mažų mažiausiai turėtų pergyventi dėl mergaitės priežiūros.

  • Aras

   Vienas iš scenarijų, kuriam aš pritariu toks: mergaitę atgavusi Stankūnaitė nedelsiant, pagal liudininkų apsaugos programą ar panašią, išvežama nežinoma kryptimi užsienin. Kai aukštesnysis teismas panaikina Kėdainių teismo nutartį ir nurodo gražinti mergaitę Venskienei – paaiškėja, jog niekas nežino kur ta Stankūnaitė su mergaite yra. Instancijos aiškinasi, barasi, „ieško“ pražuvėlių tol, kol sueis senatis… Ar pirmas kartas?

   • Almansoras

    Kadangi sąmokslo versijas galima papildyti…

    Prie Aro minimos galimai sąmokslo versijos galima pridurti, kad pagrindinė liudininkė dukra su galima p-filų bendrininke motina išvykusi svetur netyčia dingsta visiems laikams: pvz. motina muskęsta kartu su dukra, gelbėdama ją kokioje nors jūroje…
    Visi galimi likę galai į vandenį…Who are a Winners?

    O kad šitą istoriją stambūs žaidėjai išnaudoja savo įtakų ir galių stiprinimui, tai matosi plika akimi. Vieni „stumia“ ant teisėjų, kiti prokurorų, policijos, prezidentės… Ir kieno rankomis? Be abejo galimai, švariomis įvairialypės žiniasklaidos atstovų rankomis. Ir greičiausiai, :)), nemokamai.

  • max

   Nerijau, pats teigi , kad niekas neįrodė Ūso ir Stankūnaitės nekaltumo. Gerbiamasis, teisinė sistema turi įrodyti KALTUMĄ, o ne NEKALTUMĄ. O kaip su aa Kedžio ne/kaltumu? Kaip su Furmanavičiaus ar Narušienės ne/kaltumu? Kažką praleidai? Turbūt nelaiku sumirksėjei?

   • nerijus

    max

    Nekaltumas įrodomas, kai žmogus išteisinamas vienokiu ir kitokiu atveju. Kalbu ne apie teiinį reglamentą, o žmogiškąjį. Nepainiokite.
    Aš taip įsivaizduoju NEKALTUMĄ.
    KALTUMAS, kai žmogui skiriami kaltinimai įrodomi ir už tai nubaudžiama.
    O kas dėl Kedžio?..
    Jis nuo Stankūnaitės skiriasi tuom, kad yra vyras, o ne moteris. Žinoma, gal ir tai reikėtų įrodyti? ;)
    Nekaltumo prezumciją taikau vienodai Kedžiui ir Stankūnaitei.
    Dėl dėdės su ūsais- smarkiai abejoju.

 • Žemės Vaikas

  A.Račas pasirodė puikus žurnalistas besąs. Pacitavęs savo tinklaraštyje literatūros analizės meistro L.Jakimavičiaus citatą ir ją komentuodamas, jis pasišaipė iš teisinių humanitaro klaidų. L.Jakimavičius per savo nesupratimą arba nekreipdamas per daug tam dėmesio, savo tekste įvardino egzistuojančius pedofilų klanus kaip neginčijamą faktą, nors tam, kad jie iš tikrųjų egzistuoja, jis neturi jokių įrodymų. Būtent tai ir akcentavo A.Račas.

  Tuo tarpu tarp komentatorių užvirė arši kova dėl visai kitų dalykų: teisingas ar neteisingas teismo sprendimas, pas kurį globėją teisingiau palikti vaiką, gera teisėsauga ar bloga, herojai ar buduliai garliaviečiai, neleidžiantys vykdyti teismo sprendimo ir t.t.

  A.Račas pasinaudodamas šią, iki raudonumo įkaitusia Lietuvos aktualija, ir iš esmės prisikabinęs prie formalių teisinių detalių, apie pačią problemos esmę jo nuomonės nėra, iššaukė aršią šios svetainės lankytojų diskusiją apie pačią problemos esmę, o ne apie A.Račo minėtus formalumus. Dėl to mes iš esmės ir turime būti dėkingi svetainės autoriui už šią suteiktą galimybę, o ne kaltinti jį už „neteisingą“ požiūrį. Beje ir teisę, į savo požiūrį į šios problemos esmę, A.Račas turi tokią pat, kaip ir visi kiti taip pat ją turi.

  • albinas

   Man visai neidomu ka jis (A.R.) tuo norejo pasakyti, bet tai kaip jis tai pateike savo komentare, kazkaip nesiderina su BNS redaktoriumi? direktoriumi.

   „… Spėju, kad ”pedofilų seksualinių orgijų lauke” buvo ir pats L.Jakimavičius.
   Antraip – iš kur jis visa tai galėtų žinoti?“

   • Almansoras

    Čia toks litertūrinis žaidimas „Galimai“:
    1. Galimai galėjo LJ apie tą susapnuoti.
    2. Galėjo LJ apie tai spėti.
    ….
    11111….

    :)))

 • gato

  Keista, versija, kad motina šaltakraujiškai, reguliariai pardavinėjo savo dukrą visiems atrodo priimtina (nors nėra įrodymų), o va, kad ponia teisėja taip pat šaltakraujiškai galėjo manipuliuoti dukterėčia ir primokinti ją pasakų, tai jau ne ne ne, neįmanoma (NES nėra įrodymų) Aš nežinau kaip buvo, bet tikrai neatmetu galimybės, kad mergaitė sakė netiesą. Ir nebūtinai mergaitė meluoja, vaikai dažnai patiki tuo kas dažnai kartojama. Pabandykit paeksperimentuoti su tokio amžiaus mergaite, pabandykit įteigti, kad va jūsų draugę Ramunę ji jau mačius, su ja kartu valgė ledus, važinėjosi mašinėle, raudonos spalvos ir pan. Visokiom progom kartokite, žaidžiant žaidimus, rodykite nuotrauką. Po kurio laiko filmuokite ir užduokite klausimus, kokios spalvos Ramunės mašina? Kas ji tokia? Tu ja prisimeni? Ką jūs veikėte? Parodyk nuotraukoje, kuri yra Ramunė. Taip pat visada yra galimybė sustabdžius filmavimą priminti apie ką kalbate ir toliau filmuoti. Manau, rezultatas nustebins.

  • Vasia

   Motina linkusi i skudurus blizgucius geras masinas ir neturinti issilavinimo bei darbo ir gyvenanti prabangiai sukelia tam tikru minciu. Dede , seimo nario padejejas, nevaiksto eilines runkeles is Garliavos namus globoti svetimo vaiko turedamas savo zmona ir du vaikus. Tevas 1 metus nelakstytu su savo vaiko porno filmu ne is bedos pas TV, zurnalistus, prezidente. Ir taaip toliau, klausimai klausimai ir jokiu atsakymu, why ?

   • paprasta piliete

    Sekant šia logika, visas moteris, be išsilavinimo, darbo ir turinčias turtingus meilužius, reiktų įtarti pardavinėjant savo vaikus pedofilms? o vyrus, turinčius du vaikus ir žmoną, lakstantį paskui gražias (o gal ir šiek tiek pasileidusias) moteris, turinčias vaikų ir su jais leidžiantys nemažai laiko, galima pavadinti pedofilais? Tokia logika sekant, Lietuvoj tikrai pedofilų tinklas, ir ne kitaip:D

 • Saulius

  Bet keista, kiek daug Kedžio pusės gynejų čia rašo, ir kiek nedaug palaikančių kitą pusę. Ar čia tikrai taip visa Lietuva jau viską žino, ar tiesiog nesivargina oponuoti oponentams?

  O dėl A.Račo įrašų gausos šia tema. Tai jis ne ‘palaiko klaną’, o smagiai juokiasi iš dalį Lietuvos puolusios beprotybės. Jis gi neteigia, kad teisūs vieni ar kiti. Tiesiog gražiai pašiepia į visą tą beprotybę puolusius žmogelius. Ypač kai jie ‘viską žino’. Dabar gi vyksta varžybos, kas labiau nusišnekės / bus didesnis patriotas ir gynėjas. Smagu, kai yra dar nepametųsių galvos ir į viską žvelgiančių blaiviai.

 • Vasia

  Arturai , herojus raso galejo patekti , o ne pateko. Tai teigti , kad jis ten buvo yra naivu, vaikymaisi populiarumo. „kokiu būdu be motinos žinios ji galėjo patekti į pedofilų seksualinių orgijų lauką“. Cia tas pat kaip teigti kad Kedys pasieme snapso 3 butelius , sikolada ir naudota zudimui ginkla ir nuejo prie Mariu paspringti. Simtai alhasu geria ir nei AIDS nei sifilis neima. O vat Kedys paspringo nuo kramtuskes Dirol. ai ai

 • nijole

  Ačiū. Aš dabar labiau sutinku su Jumis, nei nesutinku.

 • Tomas

  Manau, kad „žurnalistai“ sukūrė puikų šou. Nepamenu kokia laida tai buvo, bet triukas su Žiliumi buvo tiesiog nuostabus. Pasakojo jis ten kaip su Drąsium juos važiuojančius į kažkokios TV laidos filmavimą prie Vilniaus sustabdė vyrukai iš neva teisėsaugos struktūtų ir grasino, kad tylėtų.
  Tiksliai nepacituosiu, bet „žurnalistai“ paklausė Žiliaus, kas čia visus tampo už virvučių? Vietoj jo atsakymo padare „PYYYP“ ir pakomentavo, kad pavardė „žurnalistams“ žinoma. Tokiai manipuliacijai sunkoka atsispirti.

  Nesistebiu rezultatu.

  • Vasia

   sou ne sou bet prokuratura besismaukydama tarp kauno ir vilniaus sustume 24 tomus bylos (pas petrika buvo 27 tomai). Be muilo nera ir burbulu. Sou daro ir generaliniai einantis , pasirodo del mirties tyrimo ekspertu is uzsienio gimines neprase rastu, nors patys triubino kad negalima, musu ekspertai auksciausios klases, o kas dabar- mirke kuno dalis formaldehide 1 men ir sius tyrimams siandiena i uzsieni haha

   • gato

    Vasia, o kas liepė giminėms taip greit palaidoti? Kodėl negalėjo patys kviestis ekspertų iš užsienio jei jau tikrai taip nepasitiki išvadomis?

 • Kawianskas

  Prisidedu prie tų kurie nesupranta kas atsitiko A.Račui. Žmogus, sugebantis įžvelgti esmę informacijos ir dezinformacijos sraute, paskutiniu metu užsiima smulkmenišku priekabiavimu.

 • ed

  piktai parasete. As taip pat noriu buti nesaliskas, bet man kyla abejoniu del musu teisesaugos. Ir tai kyla is mano patirties. Pamenu teiseja , kuris man (belaikanciam rankoje Valstybes zinias) pasake – man nesvarbu kas ten parasyta (Lietuvos istatyme), Jus neteisus. Tai buvo apie 1992 m. Po to buvo 4 mano rastai Auksciausiam Teismui, i kuriuos atsakydavo , kad as neteisus. Nors elementariai buvo Lietuvos (bet ne LTSR) istatyme parasyta – kad teisus. Ir tada asmeniskai nuvaziavau pas AT pirmininko pavaduotoja Pestininka. Per 40 – 50 sekundziu paaiskinau situacija – viska suprato, paprase dar karta parasyti rasta AT ir panaikino Kauno Teisejo sprendima. Pamenu visai neseniai, kai Generaline Prokuratura tris kartus patvirtino (rastu), kad Lietuvos ministras nesilaike Istatymo, bet visus tris kartus padaro isvada, kad ministras nevirsijo savo igaliojimu. Pamenu ikiteisminio tyrimo vyr prokuroro atsakyma i mano pastebejima, kad „Dura lex sed lex“ – “ Na ne visai taip buna…“. Ar reikia ka prideti ? O generalinis prokuroras Valantinas… Ar manote jis sureagavo i mano rastiska pranesima, kad galiu pateikti informacija apie tai kaip ministras, nusizengdamas Istatymui, neteisetai iseikvojo keliasdesimt milijonu litu. Juk labai patogi TOKIA musu teisesauga.

 • Tomas

  Negaliu nesutikti su mieluoju Raču. Lietuvėlėje neprofesionalumas trykšta per visus galus.

 • xe

  Spėju A. Račui artimas draugas Ūsas gal kartu miegojo. Kodėl jis gina Ūsa? Kaip smagu spelioti, A. Račai.

 • sugadintas

  Ciniska, bet rytoj norisi veiksmo ir po ranka spragesiu. Viskas finalui paruosta, itampa pasieke auksciausia taska. 123 action!

 • Vytautas

  Mielas Račai
  Ar galėtumėt atsakyti į tokius klausimus:
  1.Ar manote,kad Kedžio dukra meluoja?
  2.Ar manote,kad Laimutė galėjo nežinoti,kad Ūsas galimai tvirkina jos dukrą?
  3.Ar teisus Versackis,pareikalavęs NEDELSIANT gražinti dukrą motinai,nors šiuo atveju tokio reikalavimo teisės aktai nenumato?
  Dėkoju.

 • Lbrty

  Gerb. Artūrai – ačiū už blaivų protą, aš su kiekvienu įrašu džiaugiuosi atradusi Jus ir Jūsų blog’ą! TIKRAI :)

  Žinote, šita masė yra iš plastilino. O plastilininės masės, negali iš prigimties nei būti laisvos, nei kurti valstybę. Bet jų nelaimei – jie yra mažuma, ir dar pati save naikinanti.

  Apkaltinti žmogų pagal vardą, o pagal plaukų spalva ir nušauti – štai ką jie vadina teisingumu. Tačiau tokioj laukinėj būsenoj, šiandien tas kuris kaltina, rytoj bus pats kaltinamasis.

  P.S. visi Lietuvos vyrai gime su vardu „Aidas“, darau išvadą, kad tautai ant laužo tiksite bet kuris.

  • albinas

   nu nusvaigai kaip reikalas…

   Apie koki cie saudima sneki, ir prie ko cie vardas „Aidas“

   Plastilina turbut tavo galvoje. :)

 • Žemės Vaikas

  Žemiau pateiktas pavyzdys, kuriame patyręs politikos apžvalgininkas, padarė analogišką klaidą, kaip ir A.Račo cituotas L.Jakimavičius. Skirtumas tik tas, kad nagrinėjama tema, kurioje Č.Iškauskas leido sau teisiškai nekorektiškai parašyti, šiuo metu nėra visuomenėje aktuali ir šios klaidos paviešinimas nesukeltų jokių diskusijų.

  Č.Iškauskas Kas ir kodėl nužudė Lenkijos prezidentą?

  „Visos versijos gimsta informacijos vakuume. Iš dalies kaltos abi šalys, iki šiol nepaskelbusios visų „juodųjų dėžių“ įrašų. O visuomenė, atslūgus emocijoms, privalo žinoti ir tai, kas, atrodytų, už įprastos logikos ribų.

  http://www.iskauskas.lt/2010/05/16/kas-ir-kodel-nuzude-lenkijos-prezidenta/Negalima laukti, kai neatskleista tiesa virs nauju nusikaltimu.“

  Č.Iškauskas žino, kad Lenkijos prezidento žūtis yra nusikaltimas.

  Būtų įdomu sužinoti gerbiamo Artūro nuomone šiuo klausimu.

 • Žemės Vaikas

  Č. Iškauskas
  „Negalima laukti, kai neatskleista tiesa virs nauju nusikaltimu.“

 • „Ji apie L.Jakimavičiaus (tikriausiai) stebėtas seksualines pedofilų orgijas.“

  Sakykim mane jau įtikinot: Jakimavičius arba kliedi, arba stebėjo pedofilų orgijas. Tai visgi mane neramina, kodėl prokuratūra užsipuolė nekaltą poną Ūsą ir jį tampo visų pajuokai ir patyčioms. Panašu, kad pedofilų orgijose nedalyvavę teisėjai priims išmintingą sprendimą ir išteisins nekaltą poną Ūsą, nes, kaip matosi, jis tikrai nekaltas, nes yra nekalta ir jo draugė, fantazijoms kliedinčios mergaitės mama panelė Stankūnaitė.]:)

  TADA MAN RŪPI- KAIP NUKENTĖS PROKURORAI, PAREIŠKĘ ĮTARIMUS IR DU METUS MĖTĘ NUSIKALTĖLIO ŠEŠĖLĮ NEKALTAM PONUI ŪSUI?

 • Emilija

  Kažkada gerbiau Račą, bet iš to Račo, kuris drąsiai kritikavo neteisingumą, neliko nieko. Liko tik pavardė, o žmogus, mąstymas kitas, nežmogiškas, bet valdiškas, ir ne tik šioje temoje, bet visose kitose srityse. Negi valdžia taip sugadina žmones.

 • sataniug

  Jakimavičius: Mergaitės grąžinimo ar negrąžinimo motinai klausimas turėtų būti nagrinėjamas paskutinis, kai teismai išsiaiškins, ar mergaitė buvo tvirkinta, ar prievartauta, kokiu būdu be motinos žinios ji galėjo patekti į pedofilų seksualinių orgijų lauką, nes įtarimai A. Ūsui pareikšti, kas surengė Kaune žudynes, kas ir kokiais tikslais iš mūsų teisėsaugos institucijų nutekindavo slaptą ikiteisminio tyrimo informaciją A. Ūsui, L. Stankūnaitei ir žiniasklaidai?

  Račas: mielas Zeppelinus, noręėčiau atkreipti jūsų dėmesį, kad L.Jakimavičiaus citata visiškai ne apie tai, kur turėtų gyventi mergaitė. Ji apie L.Jakimavičiaus (tikriausiai) stebėtas seksualines pedofilų orgijas“.

  Na, manyčiau, Jakimavičius norėjo pasakyti, kad mergaitės gyvenimo vietos klausimas turėtų būti nagrinėjamas po to, kai bus išspręsta tvirkinimo byla. Tik tiek . Ir ne daugiau.

  • Tomas

   Atkreipkite dėmesį į tai, jog Klimavičius yra vadinamas literatūros analizės meistru. Jo tekstai nepriekaištingi?

   • Tomas

    *Jakimavičius*

 • Rytis I

  Turbūt prasidėjo masinė psichozė. Dabar jau nebe taip svarbu – teisus teisėjas, viską padarė prokuratūra ar ne. Svarbiau sustabdyti tą nesąmonę. Nes dešimtys tūkstančių virtualių „mitinguotojų“ užsiiminėja tuom, kad jau išverstus laiškus į kitas kalbas siuntinėja, „bombarduoja“ pasaulinių medijų redakcijas. Tai daro gal net ne tie emigravusieji ar gyvenantys Kaune, tai daro neturintys ką veikti ar praradę savo pagrindinį užsiėmimą. Jeigu kiekvienas jų, kaip giriasi, išsiunčia po 120 laiškų… Įtariu kad ten „girdisi“ jau ne pagalbos šauksmą, girdisi BAUBIMAS…

  Šiaip, gyvenime nevykėliais galima vadinti neturinčius vidinių principų. Bet tai niekas palyginus su priešingu atveju – aklas, fanatiškas principų sekimas gali suteikti daug skriaudos aplinkiniams, net visuomenei.

  • Vasia

   kovo 11 irgi buvo masine psihoze nusizengianti istatymams. Kalnta susidegino irgi Kaune, ne lenku mieste. :) Padeti bedoje kaimynui , draugui irgi ne po wilnevski.

  • Koemntaras pašalintas A.R.

 • Gal Artūrui bus įdomu į tai gyvai pažiūrėti?:)
  http://www.ustream.tv/channel/kaunas-vencku-namai

 • Taugis

  Aciu A.Racui uz blaivu prota.Uzuojauta apgirtusiems.Juokingai atrodo,kai kedofilai jiems neitikusia nuomone pavadina „Raco ritimusi zemyn“ ;)

  • Andriuxa

   Na siaip tai pats Racas kaltina Jakimaviciu kad jis turi patirties: ”pedofilų seksualinių orgijų lauke” !!!

 • Andriuxa

  To Lbrty
  Gegužė 19, 2010 11:59 vakare

  „Bet jų nelaimei – jie yra mažuma“

  Na uzejus i peticija .lt aiskiai matyt kad Venckus palaiko dauguma (virs 11000 parasu kad neatiduoti vaiko Stankunaitei kol nepasibaigs visa pedofiliojs byla) o va uz Stankunaite surinkta vos 230 parasu!!! Butent Venckams o ne Stankunaitei ar Usui parama atviru laisku isreiskia Lietuvos bendruomenes is Anglijos!!! Kazkodel nebuvo nei vieno mitingo prie prokuroturos su reikalavimais nutraukti „vargso ir nekalto“ Uso persekiojima (is ko darau isvada kad labai mazai zmoniu tiki jo nekaltumu)!!! Be to sie zmones nereikalauja nusauti Usa o vaika visam laikui palikti pas Venckus, jie reikalauja kad vaiko gluoba butu sprendziamo po to kai teismai (ne zmones gatveje) galu gale pabaigs visas su pedofiliojos skandalu susijusias bylas ir pasakys ar Usas „tvirkino“ mergaite ar ne ir ar prie siu veiksmu buvo prisidejusi mergaites motina!

  • Mikas

   Lyg ir aiškiai pasakyta, kad teismas įrodymų neturi. Jeigu jūs turite, tai skubiai pateikite juos teismui, nes darote nusikaltimą tuos įkalčius slėpdami.

   Daugumai žmonių išvis nerūpi šita byla (11000 tai čia labai mažas žmonių skaičius Lietuvos mastu ir iš to daryti išvadas absurdiška – net apklausos tiksliau vykdomos). O tai kad apie Venckus suburta neeilinio aršumo ir idiotiškumo lygio armija tai tikrai faktas.

 • Ačiū Artūrai už išlaikyta identitetą ir neprarastą sveiką protą. Linkiu miniai pabusti iš psichozės ir pabandyti logiškai pamąstyti.

  • Andriuxa

   perskaiciau: Britanijos lietuvių viešas laiškas Lietuvos vadovams

   http://www.alfa.lt/straipsnis/10358709/?Nuomone..Britanijos.lietuviu.viesas.laiskas.Lietuvos.vadovams=2010-05-19_16-56

   Zinok nerandu as jame jokiu logikos trukumu?!? Beje sis laiskas peremtas ne tik ir ne tiek emocijom kiek Lietuvos valstybes istatymais!

   • mast

    As tau galiu padėti rasti logikos trūkūmus. Kad ir paprasčiausias pavyzdys “ Niekam nėra paslaptis, kad L.Stankūnaitė bendrauja su A.Ūsu“

    iš tikro tai yra netiesa, kadangi jiems teismas uždraudė bendrauti ir jie nebendrauja nuo praeitų metų spalio

    Toliau neskaičiau, nes ten žmonėm truputį problemos su caps lock mygtuku.

    • Vasia

     tiesa, ju vieni ir tie patys advokatai, tai bendrauja per tarpine. Cia ir koliziusas

    • Andriuxa

     matau sunku tau perskaityti dideles raides:) na gerai butent tau parasysiu mazosiom:)

     „2009 m. spalio 6 d. Vilniaus apygardos teismas priėmė galutinę ir neskundžiamą nutartį, kuria panaikintas prokuratūros nutarimas ir iki teisminio tyrimo teisėjo nutartis atmesti D.Kedžio skundą dėl L.Stankūnaitės patraukimo baudžiamojon atsakomybėn pedofilijos byloje.
     Tai yra, Vilniaus apygardos teismas galutinėje ir neskundžiamoje nutartyje nurodė, kad Laima Stankūnaitė buvo nepatraukta baudžiamojon atsakomybėn nepagrįstai.“

     taigi prokuratura (ne vienas prokuroras o visa institucija!) jau 6 menesius tiesiog nevykdo teismo sprendimo!!! Ir kaz kaip niekas nesako prokurorams kad tai pazeidzia Lietuvos istatymus?:) Niekas negrasina patraukti jos baudziamojon atsakomyben!!!

     • lida

      Teisybės dėlei reikia pasakyti, kad jūsų minima Vilniaus apygardos teismo nutartis nereiškia tiesioginio įpareigojimo prokuratūrai pareikšti įtarimus Stankūnaitei. Teismas tokių privalomų įpareigojimų duoti ir negali. Nutartis tereiškia, kad prokuratūra turi Kedžio skundą nagrinėti iš naujo ir spręsti – pareikšti Stankūnaitei įtarimus, ar ne.

   • Jei teismo sprendimas tikrai pažeidė konstituciją, esu įsitikinęs, kad Venckai tai galės įrodyti, ir ištaisyti „klaidą“. Bet man nepanašu, kad jie galvoja, kad sprendimas neteisėtas, nes jų elgesys tarsi ir pasako, kad jie tokio ir tikėjosi.

    Kad, kažkas parašė, kad teismo sprendimas pažeidė konstitucija, dar nereiškia, kad jis savaime pažeidė konstituciją. Tai reikia įrodyti. Manau jei gerbiamas teisininkas taip pakomentuotų, būtų galima į tokius komentarus atkreipti dėmesį.

    • Andriuxa

     Galvok apie geriausia bet ruoskis blogiausiam!
     O del to kad Venckai gales tai irodyti net neabejoju, jau ir pats teisejas prisipazino kad „neturejo visos informacijos is vaiku teisiu apsaugos Kauno skyriaus“. Tik kam tada reikejo skelbt nuosprendi? Ir dar vykdyma nedelsiant!!!

     • Jis neprisipažino, o konstatavo faktą. Jis nekartą klausė kompetetingos išvados ir vaikų teisių apsaugos tarnybos atsakymo nedavė ir tai buvo vertinta Stankūnaitės naudai.

      Be to dar buvo komentarų, kad tai, jog nebuvo pateikti atsakymai iš VTAT – irgi precendento neturintis atvejis. Tokios ne pagarbos teismui, dar nebuvo parodžius nei viena institucija teismui.

     • Rolandas

      Komentaras pašalintas A.R.

     • Rolandas

      Komentaras pašalintas A.R.

 • Algis

  Artūras – žmogus, pasižymėjęs tokiu įžvalgumu, staiga apako.
  Ieško kažkokių „įrodymų kas teisus“.
  Kokių įrodymų reikia, jei jie du metus buvo tyčia sąmoningai ignoruojami ir naikinami. Pats teisėsaugos abejingumo ir angažuotumo faktas yra pats geriausias Kedžio teisumo įrodymas.
  Beje, „įrodymų“ teisme labiausiai visad reikalauja nusikaltėlis – „aš ten nebuvau, ar matei, kad kalbi“ ir t.t. ir pan. O šiuo atveju juk kitų įrodymų ir nėra, tik mergaitės pasakojimas. Pagal vaiko žodžius nuteista dešimtys pedofilų ir niekas to nekvestionuoja. O kiti įrodymai, kurių buvo, sąmoningai netirti. Tą sugeba pamatyt net vaikai, pvz., mano dukros. Deja, suaugę „kovotojai už teises“ ne visada.
  Praleidai, Artai, gerą progą patylėti.

  • Dalius

   Va kas būna kai pagal vaiko žodžius teisia:
   http://en.wikipedia.org/wiki/Day_care_sexual_abuse_hysteria

   • mast

    Tikintiems vaiku, reiktų paskaityti tuo linku pastraipą „False allegations when interviewing children“. Aišku daugumai kedofilu anglų neįkandama, bet gal..

    • Andriuxa

     Jeigu man mano vaikas pasakytu kad ji tvirkino kaz koks tai dede su usais as tikrai tikeciau savo vaiku!

 • Mindaugas

  Gerai, kad „kartais pagalvoji…“

 • dariusm

  jau viena paanalizavus Ūso ir Stankūnaitės gynybą, jos viražus, policijos ir prokuratūros (ne)darbą, galimus prokuratūros įstatymų pažeidimus, jų nepaisymus, to paties advokato figūravimą, kyla daugybė įtarimų, kad tamsta Ūsas nėra nekaltas avinėlis. Priešingu atveju, jei jis buvo nekaltai apšmeižtas, kyla klausimas kodėl Venckienė dar ne kalėjime. Nekaltas žmogus ginasi kiek kitaip. Jei jis nekaltas, tai yra tik viena teisybė ir tik vienos gynybos versijos turėtų laikytis. O ką mes matom? Visur nesutapimai, vieni pasiaiškinimai prieštarauja kitiems, ankstesnės versijos paneigiamos, atsiranda naujos ir pan. ir t.t.

 • Virgis

  Komentaras pašalintas A.R.

 • dariusm

  Paskelbta 2010-05-20 spausdinimo versija
  Teismas sustabdė nutarties dėl mergaitės grąžinimo motinai skubų vykdymą

  Panevėžio apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus kolegija, 2010 m. gegužės 20 d. išnagrinėjusi trečiojo asmens N. Venckienės prašymą, nutarė sustabdyti Kėdainių rajono apylinkės teismo 2010 m. gegužės 14 d. nutarties dalies, kuria nutarta D. K. gyvenamosios vietos nustatymą su L. Stankūnaite vykdyti skubiai, vykdymą iki Kėdainių rajono apylinkės teismo nutarties įsiteisėjimo.

  Tretysis asmuo N. Venckienė atskiruoju skundu prašė Kėdainių rajono apylinkės teismo 2010 m. gegužės 14 d. nutartį panaikinti ir bylą perduoti pirmosios instancijos teismui nagrinėti iš naujo. Taip pat prašė taikyti laikiąsias apsaugos priemones – sustabdyti Kėdainių rajono apylinkės teismo 2010 m. gegužės 14 d. nutarties dalies dėl D. K. gyvenamosios vietos nustatymo su L. Stankūnaite skubų vykdymą.

  Teisėjų kolegija, nagrinėdama prašymą, atsižvelgė į tą aplinkybę, kad apeliacinės instancijos teismas turi teisę pakeisti, panaikinti skundžiamą Kėdainių rajono apylinkės teismo nutartį visą ar iš dalies, klausimą išspręsti iš esmės ar perduoti klausimą pirmosios instancijos teismui nagrinėti iš naujo. Taigi kolegija, įvertinusi tai, kad įvykdžius pirmosios instancijos teismo nutarties dalį dėl D. K. gyvenamosios vietos nustatymo su L. Stankūnaite, o apeliacinės instancijos teismui išnagrinėjus N. Venckienės atskirąjį skundą ir padarius priešingas pirmosios instancijos teismui išvadas, atsirastų naujos pasekmės ir iškiltų klausimas dėl apeliacinės instancijos teismo priimto procesinio sprendimo įvykdymo.

  Teisėjų kolegija pabrėžė, kad toks jos nutarimas ne tik nepažeidžia, bet ir apsaugo mažamečio vaiko (D. K.) interesus.

  Ši Panevėžio apygardos teismo nutartis neskundžiama.

  Cituodami prašome nurodyti informacijos šaltinį

 • munia

  man atrodo visiškai nesuprantamas sprendimas gražinti mergaitę motinai. Yra pripažinta teismo ir iškelta byla Ūsui, dėl priekabiavimo prie mergaitės ir kol nėra teisiškai aišku, kaip mergaitė atsidurdavo pas Ūsą, tol mergaitės nereikėtų gražinti motinai.