Žinau, kaip švęsiu savo jubiliejų

Tai, žinoma, kad šokėjos irgi bus… (efoto.lt nuotr.)

Savaitraštis 15min 2014 02 15

*******************

Aš jums dabar papasakosiu, kaip aš švęsiu savo artimiausią jubiliejų. Atsisėskite, įsikabinkite tvirtai ir klausykite.

Maždaug šeštą valandą vakaro manęs iš namų atvažiuos pasiimti limuzinas, kuriuo šiandien važinėja A.Butkevčius, vairuojamas buvusio premjero A.Kubiliaus ir lydimas dviejų policijos ekipažų. Mes pajudėsime senamiesčio link. Priekyje, plaudamas kelią važiuos ugniagesių automobilis, o iš paskos – du reanimacinės pagalbos autobusiukai su įjungtais garsiniais ir šviesos signalais.

Tiesa, kad nesusidarytų spūstys, ir dėl saugumo prieš ugniagesių automobilį lėtai judės Lietuvos kariuomenės šarvuotis, valdomas Vilniaus mero.

Atvykus į Daukanto aikštę, prezidentūros laipteliais nusileis prezidentė D.Grybauskaitė, kuri dalyvaus vėliavos pakėlime. Garbės kuopa ir saliutai – kaip ir pridera. Renginys – atviras visuomenei, transliuojamas per visuomeninį radiją ir televiziją, prieš tai pranešus “Labo ryto”, “Geros dienos” ir “Puikaus vakaro” specialiose laidose.

Po iškilmingos ceremonijos aš, jau tik su savo kviestiniais svečiais, raudonu kilimu pakylame ten, iš kur nusileido prezidentė. Ji pasilieka prie vėliavos, kartu su garbės kuopa. Viduje, grojant Vidaus reikalų ministerijos pučiamųjų orkestrui, pakylame dar vienais laiptais, kur Baltojoje salėje prasideda linksmoji dalis.

Ji – jau uždara, bet visuomeninė televizija tuo metu pradeda transliuoti specialią tiesioginę laidą “Račo klubas”, kurią veda pats generalinis direktorius. Studijoje – sinelaikraščių žurnalistai, partiniai politologai, agitatoriai ir į parlamentą norėjusių patekti partijų atstovai, ieškantys tiesos bei besislapstančių klanų.

Gyvi pokalbiai karts nuo karto pertraukiami tiesioginių transliacijų iš Prezidento rūmų Mėlynosios salės, kur naujienų tarnybos direktorius kalbina svečius, kurie dalijasi įspūdžiais apie pokylio meniu ir svečių aprangą bei etiketą. Studijos svečiai šias įžvalgas pakomentuoja iš politologinės pusės.

Žaliojoje Prezidento rūmų salėje tuo pat metų vyksta sveiko proto nepriklausomų dešiniųjų tinklaraščių autorių konferencija, organizuota vieno sveikiausio proto autoriaus žmonos, dirbančios vieno ministro atstove spaudai. Konferencijos tema: “Investicijų į tradicinę ir socialinę žiniasklaidą grąža ir jos matavimo kiekybiniai rodikliai”. Konferencijoje pristatomos prezentacijos reitinguojamos su tikslu paskelbti reitingą atskirame leidinyje, pažymint ženklu PR (parduota Račui).

Vakaras baigiamas saliutu nuo Gedimimo pilies kuorų, saugumą užtikrinant Valstybės saugumo departamento darbuotojams, kurie maskuojasi liemenėmis su užrašu “Foto ereliai”. Varpinės bokštui dar neišmušus vidurnakčio prezidentė grįžta į savo rūmus, o A.Butkevičiaus limuzinas, kartu su policijos ekipažais, ugniagesių ir reanimacijos automobiliais bei krašto apsaugos šarvuočiu pajuda Saulėtekio link.

Sakysit, nesąmonės, rožinio drambliuko svajonės? Ir būsit neteisūs. Nes, kaip teigia Policijos departamento Komunikacijos skyriaus viršininkas Ramūnas Matonis, tereikia tik iš anksto suderinti ir susimokėti.

Aš, žinoma, suprantu, kad aš – ne Bunkė, tačiau mano nuotrauka vieną kartą buvo “Respublikos” pirmame puslapyje, o Delfi bei kiti interneto portalai per pastarąjį mėnesį ją buvo įdėjęs gal kokius 7 kartus. Tai jei galima Bunkei, kodėl turėtų būti negalima man? Ir jei galima nusipirkti policiją, kodėl negalima nusipirkti bet kurios kitos mokesčių mokėtojų lėšomis finansuojamos paslaugos?

Aš pataupysiu, nes iki jubiliejaus dar liko šiek tiek laiko.

(6 balsų, vidurkis: 3,67 iš 5)
Loading...
 • suomis

  O kodėl gi ne? Ar ne už tokią Lietuvą mes kovojom? :DDDDDDD

 • Jūsų asmeninis fotografas Didžgalvis apturės once a lifetime field day. Sukrėsit pačiam sau reiklaus fotografo-erudito pasaulį… Wow! Aš net pagalvojau, kad kameros obskuros meistro vietoje reiktų pirkti deltaplaną dėl geresnio rakurso ar, taupant savo lėšas, užsisakyti šuoli parašiutu iš Spartan’o?

 • ArturasR

   Aušra, įrašau į sarašą. Neišsigąsk, čia naujas, geras sąrašas :)

  • Ausra Maldeikiene

   Nu dėkui. Ir dar malonu, kad sumečiau  kaip čia dabar tuos komentarus galima įtarpinti.

 • sataniuga

  Be abejo neužmirškite sustoti subtilaus užkandžio, pvz., dešrainio penkiomis žąsimis palaimintoje valgykloje :)

  Jei rimtai, esu nemažai dirbęs „prie kino“ ir galiu pasakyti, kad jei scenarijuje yra policija, tai be realios policijos neišsiversi, be to kartais filmavimui uždaroma gatvė, tuomet tai irgi derinama su savivaldybe ir policija, budi policijos ekipažas ir tt. Be jokių abejonių policijai, t.y. valstybei už tai yra sumokama ir neblogai. Ką noriu pasakyti: kinas ir televizija dažnai samdo policiją filmavimui, puiku, kad policija į tai žiūri geranoriškai ir už tokias paslaugas galima mokėti oficialiai į biudžetą, o ne kaip Rusijoj. O jei per šią siaurą kino ir policijos bendradarbiavimo skylutę kaip šiukšlė praniro Bunkė, tai trauk ją devynios.

 • Rytis_I

  Kaži, ar pavyks organizuoti merą su šarvuočiu. Prieš porą dienų per ŽR buvo liejamos krokodilo ašaros apie tai, kad savivaldybei negeri bankai nebeduoda kreditų, todėl Vilniuje labai trūksta darželių. Ne iki šarvuočių dabar…

 • Izbliondimas

  Dabar madoje, kad scenarijui parašyti samdoma yra kompanija, specializuota tam.
  Na, ir arbatai išvirti taip pat samdoma kompanija, tam specializavusi.
  Tokių kompanijų Lietuvoje dabar daugiau nei kažkada fabrikų, kolūkų ir tarybinių ūkių buvo. Kai nunykdavo koks fabrikas ar… tai vietoje to išdygdavo kompanija kokia, pavyzdžiui skolinanti ilgus limuzinus ar kokius tai nelabai švankius linksmintojus.
  Tas ypač dabar gerai ministerijoms. Anksčiau patys turėdavo ir arbatą kokiems seminaristams išvyrti ir programas sustatyti, net jas įgyvendinti, taigi.
  Progresas… kol evrosujūzas dar nesugriuvo, per šituos pasišvaistymus…

 • Bobute

  Suprantu, kad ne dundukų reikalas, bet vis tiek smalsu ar tarp kviestinių svečių bus p. Viktoras Uspaskich?

  • „Curiosity killed the cat“ is a proverb used to warn of the dangers of unnecessary investigation or experimentation.
   http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTug0DM6EEAopkvHS2N-WdZZhRTN8-pO9jAqqv_WsVKJF3acwVDWA

   • Frazė turi ir pratęsimą:  „but, satisfaction brought it back“.

    Tačiau Račo nekentėjai vis negali gauti pasitenkinimo:   http://www.youtube.com/watch?v=Lx0bLBk-BNM

  • ArturasR

   miela Bobute, gal pasiūlysiu ir ne pagal tamstos amžių, bet vis tiek: užsikruškite negyvai. Tiek kartų, kiek reikės, kad užsilenktumėte srutų duobėje kartu su A.Matoniu, A,Bačiuliu, A.Ramanausku, M.Adomėnu ir A.Užkalniu. Nes tamsta to verta.

   • Bobute

     Na ir atsakymas į normalų klausimą…

    Pelnyta Tamstos xxx reputacija, p. Račai, oi pelnyta…

  • Rytis_I

   Priešingai – tai, kas bus tarp kviestinių svečių – išskirtinis dundukus jaudinantis reikalas ir išgyvenimo klausimas :) Taip pat, kaip svarbus ir visų gyvenimų-stilių-būdų likučiais mintančioms maitėd.. tfu, stebėtojoms(-jams). 
   Iš kitos pusės žiūrint, kartais ir vis dažniau matosi, kad tinklarašty, berods, skirtingai nei kitur gera diktatūra pasiteisina labiau, nei bloga demokratija. Ištrinti vieną komentarą yra geriau, nei dešimt nieko nesupratusių ir tik ką užėjusių lankytojų :)

   • Bobute

     Gera diktatūra – paprasčiausias oksimoronas…

    Dundukas dundukui nelygu. Kaip supratau, Jums svarbu kas bus tarp svečių, o man smalsu tik dėl vieno konkretaus žmogaus…:) Beje, tai nėra nei jaudinantis, nei išskirtinis, nei išgyvenimo klausimas. Juolab, kad, nežiūrint p. Račo pagyrų apie nuotraukas ant viršelių, jis tėra … Na, jis yra kas yra…:)

    • ArturasR

     Račas yra tas, pas kurį visokios bubutės braunasi norėdamos pasisakyti ir paaimainuoti, tikėdamosis, kad čia jas kas nors pastebės.

     • Bobute

      Yra ir kitoks požiūris.

      Norėdami būti pastebėti, visokie ramanauskai, užkalniai, račai braunasi į televizijas, radijas, internetą…
      Siekdami savo tikslų, tokio tipažo atstovai nesibodi nieko – net vienas kito fekalijomis ar dar kuo apdrabstyti ar net į snukį pasiūlyti, kad tik galėtų aukštesniais reitingais  ar nuotraukomis ant viršelių pasigirti…:)

      O baigia tokie herojai irgi vienodai –  LŽLEK sprendimais, susidirbta reputacija bei normalių žmonių panieka.

     • Yra ir kitoks dar požiūris.http://www.youtube.com/watch?v=cTxNPb0Nue8

     • Bobute

      Cenzūra nei kitokios nuomonės ir/ar, juolab, tiesos nesunaikinsi, nei savo reputacijos pataisysi…:)

      P.S. Dundukams paaiškinu, kad tai ne skundas dėl trynimo, o paprasto fakto konstatacija.:)

    • Rytis_I

     Nesuprantu, kokiais būdais nustatėte, kad tikrai pergyvenu ir smalsauju kviestiniais svečiais. Bet šiaip tai gal net būtų geriau, nei likusius metus koncentruotis ties vienu. Ilgalaikis dėmesio fiksavimas į tašką pavojingas sveikatai, kartais durų rankena net virsta pistoletu, kumyras – žaliaskūriu monstru. Būtinas poilsis, veiklos pakeitimas ir kt. :) Ai, niekai visa tai..
     Štai vakar dukra pergyveno, kad istorijos mokytoja bendraklasį vien už tai, kad ant žemėlapio vietoj „Livonija“ parašė „Latvija“, išvadino bomžu ir dar kažkokiu ten baisiu bomžu išvadino. Teko kažkaip paprastais žodžiais bent pabandyti apginti pedagogę, paaiškinti, jog mokytoja irgi žmogus, jos kantrybės kiekis ribotas, istoriko darbas sunkus ir t.t. Nors suprantu pats, kad jos elgesys tiesiog nepedagogiškas. Šiaip esu visada prieš nepedagogišką elgesį, kaip vaikų atžvilgiu, taip ir bobučių :)

     • Bobute

       Ačiū, Ryti I, pralinksminot su tomis durų rankenomis, monstrais, pavojų nustatymu bei rekomendacijomis…:)
      Beje, aš nieko nenustatinėjau apie Tamstą. Jūs pats parašėte, kad tai yra išskirtinis, jus jaudinantis reikalas.

      Kažkaip keistai (švelniai sakant) sulyginot mokytojo-mokinių santykius su santykiais tarp suaugusių, niekaip vienas nuo kito nepriklausančių žmonių.

     • Rytis_I

      Aha, va, štai taip reiškias: jei bobutę paliesti, tai ant šakių nuneš, užkas ir grėbliuku palygins. O kai vaikučiai-pabiručiai, taip sakant paukštukai-giesmininkai skriaudžiami – tai čia vien jų ir mokytojų vidinis reikalas, tegu plunksnos kyla laisvai. Aišku.

      Dabar jau be pakvietimo brausiuos į dundukų gretas, man svarbūs ir giesmininkai ir bobutės (net jei jos nepasitiki bankais ir p. Raču), noriu tiesos. Teisingai premjeras Kubilius darė, kad skolinosi. 

     • Bobute

       p. Ryti I,
      aš nesakiau, kad mokytojo-mokinio santykiai yra jų vidinis reikalas. Aš sakiau, kad jų ir suaugusiųjų tarpusavio santykiai skiriasi gana esmingai… Jaučiat skirtumą?

      Sakot norit tiesos. Šaunu. Net neabejoju, kad būdamas tokiu tiesos norėtoju  jau kreipėtės į mokyklos administraciją bei savivaldybės švietimo skyrių dėl netinkamo mokytojo(s) elgesio pamokoje, kurioje dalyvavo ir jūsų dukra… Tikiuosi sutiksit, kad nuskriaustas buvo ne tik bomžu pavadintas vaikas, bet ir kiti buvę klasėje.
      Šiaip jau, ginti, atstovauti savo vaikus iki jų pilnametystės  yra ne tik tėvų teisė, bet ir pareiga.

      Prie ko čia p. Kubilius ir skolinimasis?

     • Rytis_I

      Nebūtų piktų bobučių, gal Kubiliui nereiktų tiek skolintis :) Čia ne apie jus, jeigu ką. Ginčas pas mus manau nėra principinis ir, tiesa sakant jau net pamiršau dėl ko jis, tad gal nusišypsokim ir tiek :)?

     • Bobute

      Tai gal tas bobutes ant rogučių ir miškan, kad netrukdytų vyrams valstybės teisingai valdyti?  Šypsausi. :)))

     • Rytis_I

      Laikai ne tie. O vertėtų, bet gal atvirkščiai. Tuos vyrus.. VRK pirmininkas nuo partijos atrenka  po 10 geriausių, aktyviausių, desantas išmetamas „šlovingais“ tremtinių keliais, vienas kitas būtinai grįš tėvynėn – jam ir vadžios į rankas. Demokratijai reikia naujų formų :)

     • Bobute

       Pritariu, bet tik su sąlyga, kad jų kelionę Tėvynėn, keliaudami kartu, seks ir aprašys 10 aktyviausių žurnalistų.:)

 • stogas

  Mano JUbiliejus bus visviena geresnis- virs galvu skraidys visi 3 nato naikintuvai rodydami aukstojo pilotazo figuras vadovaujant Jurgiui Kairiui.  O svecius priimsiu Valdovu rumuose grojant nacionaliniam  simfoniniam orkestrui.

 • AudriusL