Žinau, kaip švęsiu savo jubiliejų

Tai, žinoma, kad šokėjos irgi bus… (efoto.lt nuotr.)

Savaitraštis 15min 2014 02 15

*******************

Aš jums dabar papasakosiu, kaip aš švęsiu savo artimiausią jubiliejų. Atsisėskite, įsikabinkite tvirtai ir klausykite.

Maždaug šeštą valandą vakaro manęs iš namų atvažiuos pasiimti limuzinas, kuriuo šiandien važinėja A.Butkevčius, vairuojamas buvusio premjero A.Kubiliaus ir lydimas dviejų policijos ekipažų. Mes pajudėsime senamiesčio link. Priekyje, plaudamas kelią važiuos ugniagesių automobilis, o iš paskos – du reanimacinės pagalbos autobusiukai su įjungtais garsiniais ir šviesos signalais.

Tiesa, kad nesusidarytų spūstys, ir dėl saugumo prieš ugniagesių automobilį lėtai judės Lietuvos kariuomenės šarvuotis, valdomas Vilniaus mero.

Atvykus į Daukanto aikštę, prezidentūros laipteliais nusileis prezidentė D.Grybauskaitė, kuri dalyvaus vėliavos pakėlime. Garbės kuopa ir saliutai – kaip ir pridera. Renginys – atviras visuomenei, transliuojamas per visuomeninį radiją ir televiziją, prieš tai pranešus “Labo ryto”, “Geros dienos” ir “Puikaus vakaro” specialiose laidose.

Po iškilmingos ceremonijos aš, jau tik su savo kviestiniais svečiais, raudonu kilimu pakylame ten, iš kur nusileido prezidentė. Ji pasilieka prie vėliavos, kartu su garbės kuopa. Viduje, grojant Vidaus reikalų ministerijos pučiamųjų orkestrui, pakylame dar vienais laiptais, kur Baltojoje salėje prasideda linksmoji dalis.

Ji – jau uždara, bet visuomeninė televizija tuo metu pradeda transliuoti specialią tiesioginę laidą “Račo klubas”, kurią veda pats generalinis direktorius. Studijoje – sinelaikraščių žurnalistai, partiniai politologai, agitatoriai ir į parlamentą norėjusių patekti partijų atstovai, ieškantys tiesos bei besislapstančių klanų.

Gyvi pokalbiai karts nuo karto pertraukiami tiesioginių transliacijų iš Prezidento rūmų Mėlynosios salės, kur naujienų tarnybos direktorius kalbina svečius, kurie dalijasi įspūdžiais apie pokylio meniu ir svečių aprangą bei etiketą. Studijos svečiai šias įžvalgas pakomentuoja iš politologinės pusės.

Žaliojoje Prezidento rūmų salėje tuo pat metų vyksta sveiko proto nepriklausomų dešiniųjų tinklaraščių autorių konferencija, organizuota vieno sveikiausio proto autoriaus žmonos, dirbančios vieno ministro atstove spaudai. Konferencijos tema: “Investicijų į tradicinę ir socialinę žiniasklaidą grąža ir jos matavimo kiekybiniai rodikliai”. Konferencijoje pristatomos prezentacijos reitinguojamos su tikslu paskelbti reitingą atskirame leidinyje, pažymint ženklu PR (parduota Račui).

Vakaras baigiamas saliutu nuo Gedimimo pilies kuorų, saugumą užtikrinant Valstybės saugumo departamento darbuotojams, kurie maskuojasi liemenėmis su užrašu “Foto ereliai”. Varpinės bokštui dar neišmušus vidurnakčio prezidentė grįžta į savo rūmus, o A.Butkevičiaus limuzinas, kartu su policijos ekipažais, ugniagesių ir reanimacijos automobiliais bei krašto apsaugos šarvuočiu pajuda Saulėtekio link.

Sakysit, nesąmonės, rožinio drambliuko svajonės? Ir būsit neteisūs. Nes, kaip teigia Policijos departamento Komunikacijos skyriaus viršininkas Ramūnas Matonis, tereikia tik iš anksto suderinti ir susimokėti.

Aš, žinoma, suprantu, kad aš – ne Bunkė, tačiau mano nuotrauka vieną kartą buvo “Respublikos” pirmame puslapyje, o Delfi bei kiti interneto portalai per pastarąjį mėnesį ją buvo įdėjęs gal kokius 7 kartus. Tai jei galima Bunkei, kodėl turėtų būti negalima man? Ir jei galima nusipirkti policiją, kodėl negalima nusipirkti bet kurios kitos mokesčių mokėtojų lėšomis finansuojamos paslaugos?

Aš pataupysiu, nes iki jubiliejaus dar liko šiek tiek laiko.

(6 balsų, vidurkis: 3,67 iš 5)
Loading...