Vyskupai – prieš homoseksualius patirties išbandymus. Galėtų pasakyti, kur ji bandoma…

Iš Lietuvos Vyskupų konferencijos viešo laiško Prezidentui, premjerui ir Seimo pirmininkui:

Vis labiau iš užsienio besiskverbiančios negatyvios auklėjimo tendencijos, kurios griauna ir žaloja vaikų ir paauglių asmens ir lyties tapatumą, jiems brukama iškreipta mąstysena bei elgesys leidžia liūdnai konstatuoti, kad švietimo ir vaikų auklėjimo valstybinės politikos srityje apstu spragų. Jų dėka finansiškai patrauklios programos lemia etinį pakrikimą, griauna vertybinį tautos potencialą, žaloja visuomenę ir valstybę. Tai, kad vaikams tiesiogiai ir akivaizdžiai siūloma išbandyti homoseksualią patirtį kelią didžiulį nerimą.

…Tikriausiai kažką būsiu praleidęs…

Apie „Gender Loop“ parengtas metodines priemones girdėjau…

Labai baisu…

Apie pasakas, kurių herojai du princai, taip pat skaičiau..

Tikras siaubas…

Bet  kad kas nors Lietuvoje tiesiogiai ir akivaizdžiai siūlytų vaikams  „išbandyti homoseksualią patirtį“ neteko…

Įdomu, apie ką čia gerbiamieji vyskupai kalba?

Spėju, kad ne apie vaikų darželius.

Bet tada bent aiškiai pasakytų…

Nebūtų taip baisu…

(14 balsų, vidurkis: 4,29 iš 5)
Loading...
 • Valentinas

  Kažkaip niekas nedrįsta komentuoti, nes žino, kad užsiraus ant Karvės.

  • nerijus

   :)
   Laukiau, kol tamsta parašysi…nedrįsau :)
   Karvių nebijau, o jei tiksliau, tai ir melžt moku :)

  • Regis

   O ką čia komentuoti? Senai buvau toks piktas ant tėvynės. Atmetus visas betvarkes kas pas mus dedasi, be trūko, kad kažkokios lobistinės grupės tyliai ramiai kištų rankas prie mūsų vaikų. Svarbiausia, prasimušt per TV nelabai išeina (nors kas be ko turim Kirilkino projektą), belieka labai paprasta išeitis lyst per švietimo / ugdymo įstaigas. Sukvieti taip vadinamus pedagogus, pagirdai kavute, pavaišini saldainiukais įdedi į rankas be galo protingas knygutes ir pirmyn. O visi tarnautojai (aukščiausieji ir žemesni) arba tyli nes bijo žodi tart šia tipo jautria tema arba sėdi jau „patepti“. Gražu. Valio draugai. Homoseksualumas dabar madoje, telieka vaikučius to mokint.. O kas nors tėvų nuomonės klausė? Tėvų kurie šiuos vaikus atvedė į šį pasaulį. Ar čia niekam neįdomi tėvų nuomonė. Vaikučiai tiesiog kaip žaliava?

   p.s. šiaip esu patriotas (ir gana didelis). Tenka pastoviai įsivelt į diskusijas dėl Lietuvos ateities, dėl to, kad lietuviai turi teisę turėti savo šalį, patys joje tvarkytis ir t.t. Pasisakau ir prieš emigraciją ir dar daug visko. Tačiau kai pamatai tokius dalykus kaip ši istorija (aišku ne tik tai) pradėti abejoti ar tavo vertybės yra teisingos. Ar tikrai jau Lietuvos piliečiams Lietuva yra geriausia vieta planuoti savo ateitį.. Žiauriai pikta. Tikiuosi visi sąmoningi piliečiai šios temos nepaliks taip lengvai, bus išsiaiškinta kas sugalvojo šią programą, kas ją stūmė, kas diegė ir t.t. Nesu prieš homoseksualumą, visi esame skirtingi ir turime teisę gyvent taip kaip norime. Todėl niekas neturi teisės lįst į kitų žmonių gyvenimus. Šiuo atveju niekas neturi teisės lįst į vaikų gyvenimus.

 • zekas

  čia matomai turima omeny berniukų persirengimas mergaitiškais rūbais ir atvirkščiai. berods tokia detalė yra toj „konroversiškoj Gender Loops“ metodikoj. tik nelabai aišku, kuo tai yra homoseksuali patirtis.

  • Valentinas

   Kadangi kunigai nešioja sutanas, jiems matyt geriau žinot :)

  • Gal ir ne homoseksuali, bet vedanti į homoseksualumą, indiferentiškumą lytinių pasirinkimų atžvilgiu.

 • Dažnu atveju savo srities profesionalai gali įžvelgti ir pamatyti nuo paprasto mėgėjo akių paslėptus specifinius veiklos niuansus ir detales…

  • zekas

   įdomu, kokios srities profesionalai yra kunigai? ar tik ne makaronų kabinimo?

 • Henrikas

  Gal viskupai ir perlenkia lazda,bet as tikrai nenoreciau,kad mano vaikams darzelyie pasakotu tokio pobudzio pasakas.

  • zekas

   o kas atsitiktų, jei vaikai išgirstų tokią pasaką?

 • Aris, gali taip būti, o kartais tie specialistai gali kalbėti tam, kad kalbėtų. Čia kaip pažiūrėsi

 • Slyvanosis

  Kas slepiasi po sutana? Berniukų bažnytinio choro meno vadovai? Celebato aukoms norisi pamokyti vaikų gimdytojus, kaip anuos auginti ir auklėti. Gal geriau parašytų atvirą laišką LEO.lt vadams ir primintų Viešpaties žodžius apie kupranugarį, lendantį pro adatos auselę…
  Arkangelas Gabrielius dailidei Juozapui išaiškino tėvystės naštos atsakomybę. Tuo ir apsiribokite…

 • gerbeja

  Atsiprašau, kad kišu trigrašį i vyrišką pokalbį:-) Gerokai panagrinėjau „GL“ ir pan. projektus, bet nesuprantu, ko turėtų išmokyti vaikus kaitaliojimasis drabužiais, mokymas berniukų dažyti nagus (iš tos pačios projektų „gender mainstreaming“ tema serijos). Maniau, kad lyčių lygybė – tai, kai moteris žino, kuriam buto gale yra el.skyd., vyrukas gali bėdai prispyrus bulbą nuskusti, kai teoriškai vyrai ir moterys gali siekti tos pačios profesijos. Suprimityvinau, bet…

  P.S. nors ir manau, kad lytis – ne pagrindas skirtingai vertinti žmogaus profesinius sugebėjimus ar laabai griežtai dalyti buitį į vyriškus darbus ir moteriškus, bet man patinka, kai vyrai praleidžia pro duris, patinka tėvystės atostogų išėję vyrai, nepatinka asfaltą kasančios moterys ir kai „geriausi moterų draugai“ ima nustelbti kitas iš tikrųjų nuolat diskriminuojamas mažumas – pvz., kad ir neįgaliuosius.

  P.P.S. kitą vertus, vyrai manikiūrais ir raukiniais jau didžiuodavosi. Gal dėl to jų garbanotos galvos ir lėkė nuo ešafoto?

 • Henrikas

  O kas atsitiktu jeigu aukletoja ismokytu eilerastuka apie pagaliuka ir ziduka,kas atsitiktu jeigu parodytu kaip zaisti i daktara ir ligoni,kas atsitiktu?Kai vaikas isauks,suvoks save kaip savarankiskas zmogus ir kas jam labiau patinka,merginos ar vaikynai,tuomet prasau susitikinek su kuo tau gera.Vaikysteje vaikai kaip kempine,siurbia viska kas papuola ir jeigu vaikams bus pradeta kimsti i galvas visoks brudas jie tokie ir uzaugs.As tikrai nenoreciau,kad mano vaikams bruktu i galva tokias nesamones kaip princas gyveno su princu ir karstai mylejo vienas kita.
  P.S.Jeigu kas jau taip noretu,kad ju vaikas nuo mazens pazintu ivairiapusiska meile gali individualiai namuose pravesti auklejimo darba.

 • nerijus

  Jei apie Dievo tarnus, tai…Buvau praeitą savaitę laidotuvėse, brangaus žmogaus.
  Kaip ir visada, nieko naujo ir…pamokslas- priminė Stalino kalbą, bent jau intonacija. Kalbėjo lėtai/ tyliai ir užtikrintai. Ar dėl ligos, ar dėl pilvo dydžio sunkiai regzdamas žodžius. Gerai, kad bent kalba parašyta, kaip mūsų tautos išrinktiesiems, tai nežinia kaip ten būtų pasibaigę…
  Pagalvojau/ pamasčiau, kad reikėtų „atšviežinti“ šią instituciją, nes kuo toliau tuo bjauriau.
  Nesugeba net vėlionio pėsčiomis palydėti paskutinėn kelionėn- sėdo mašinon( iki kapinėlių tik apie 1 km ). Baisu. Ir apmaudu. Kur dingo kunigėlių šventumas ir žmogiškumas bei pagarba? Vyno taurėj..?

  p.s. laukiant kol velionį išneš laukant, spėjo su vairuotoju ir apie lašinius pakalbėti. Žmogiška…Ar Dieviška?

  • Kur dingo? O kada ji buvo? Kunigai kaip ir bet kokie žmonės. Ką matome bažnyčioje tas yra ir pas mus visuomenėje. Ir atvirkščiai.

   Tik va skirtumas tas, kad paprasti žmonės nesiskelbia kokie jie šventi.

 • romas

  Vadovautis reikia tokiu principu, jei tai nėra naudinga , tai kam iš viso reikia. Vyrui gyvenime praverčia vyriškos savybės, moteriai – moteriškos. Didžioji dalis vyrų myli moteris dėl jų moteriškumo, o moterys myli vyruose vyriškumą. Sakyčiau, tos vertybės ir yra pagrindinės. Tolerancijai turi vaikas užaugti. Darželyje tai suvokti būtų sunku. Todėl tolerancija ir pagarba kito žmogaus teisėms reikėtų užsiimti mokykloje.
  Ir nereikia tyčiotis iš bažnyčios. Ant to pamato tapome civilizuoti. Be pasakų apie Kristų yra daugiau juokingų pasakų. Pvz. kaip Vytautas Juodojoj jūroj žirgą girdė. Ir ritualų panašių į mišias pilna gyvenime (visokios priesaikos, paradai, inauguracijos, vėliavų pakėlimo ceremonijos ir pan.). Kas ganytų tą bandą, kurią dabar bažnyčia dar gano ir kaip tos bandos moralinis veidas atrodytų (ir taip nelabai kas)?

 • nerijus

  Iš bžnyčios nesityčiojama. Kalbama apie jos „tarnus“. Tik, kartais kyla daug abejonių ir klausimų: kam jie iš tikro tarnauja sau, žmonėms ar savo skrandžiui..?

  Romai
  Tolerancija ugdoma nuo vaikystės, o ne nuo mokyklos…
  Gaila tik tai, kad „kažkas“ tuom naudojasi ir iškelia tik savo siekius. Šiuo atveju- mažumos.
  Mėgstu važinėti dviračiu, bet niekam nesigiriu apie tai. Mėgstu cepelinus, bet nekalbu ir neverčiu, kad kiti mėgtų…
  Tolerancija baigiasi, kai iškeliamas savo EGO ir noras parodyti savo išskirtinumą.

  • romas

   Nerijau,
   man keista, kad bažnyčios tarnais dažniausiai nepatenkinti neinantys į bažnyčią. Man atrodo, kad tie tarnai yra tikinčiųjų reikalas. Būdami tolerantiški mažumoms, galėtume ir sąžinės laisvę toleruoti. Vyskupai negalėjo kitaip pasisakyti kaip pasisakė. Netikinčių jų nuomonė niekaip neįpareigoja.
   Jūs, Nerijau, kažkokius ypatingus reikalavimus keliate kunigams. Kunigai yra žmonės ir jiems būdingos silpnybės. Kartais į seminariją stoja turėdami kitokius tikslus. Yra matančių galimybę praturtėti arba užsiimti pedofilija. Bet ir į banką būna žulikai įsidarbina.
   Ir apie toleranciją. Negi Nerijau manote, kad darželyje vaikui yra suprantamas moterų lygių teisių klausimas. Mama arba darželio auklėtoja vaiko akyse turi labai aukštą statusą. Kaip jūs vaikui išaiškintumėt, kad jos yra kažkaip diskriminuojamos? Tolerancija seksualinėms mažumoms išviso darželyje neaktuali. Tą dalyką reikia dirbtinai aktualizuoti, nes savaime tokių minčių vaikui nekyla. Seksas tarp vyro ir moters tampa įdomus tik dėl klausimo „iš kur aš atsiradau“. Ir manau, kad reikia gerbti vaiko teises. Tegul jis pabūna be suaugusiųjų problemų, kol tam yra laikas.

   • Na bažnyčios įtakos naudojimas keičiant politikai nėra jau toks nekaltas dalykas, nes jis įtakoja ne tik tikinčius (abortų draudimas, šeimos koncepcija, gėjų teisės etc.), bet visus piliečius.

    Apskritai, kokią kompetenciją turi bažnyčia kalbant apie homoseksualizmą? Tą vieną eilutę?:

    „Nesugulsi su vyriškiu tarsi su moterimi: tai yra pasibjaurėjimas (kun 18:22)“

    Tegul katalikai bjaurisi tais santykiais, bet Lietuvoje gvena ne vien katalikai. O riboti jų teisėms reikia kur kas geresnių argumentų nei biblija.

    • romas

     Kunigai turi žodžio laisvę ir sako kaip jiems atrodo. Kitos profesijos žmogus pvz. sako, kad reikia viską skalbti su „Ariel“. Dvasininkų pasakymai jūsų niekaip neįpareigoja, nes neturi įstatymo galios. Lietuva vadovaujasi žmogaus teisių deklaracija, todėl visų piliečių teisės vienodai ginamos įstatymo. Nėra nei vieno įstatymo, kuris diskriminuotų dėl orientacijos. Šeimos koncepcija nėra derinama su bažnyčia. Ji skirta spręsti ekonomines demografines šalies problemas, taip pat nutaikyta į vaiko teisę turėti abu tėvus (matyt neneigsit, kad tai yra privalumas). Abortas Lietuvoj neuždraustas taip pat ir neturiu duomenų, kad yra planų drausti. Manau, kad dvasininkai patys į žiniasklaidą nelenda. Jie daro viešus pareiškimus, o spauda juos noriai platina. Jei jus tie pareiškimai žeidžia, rekomenduoju neskaityti.

   • nerijus

    Nekeliu reikalavimų.
    Kunigui, kaip ir kiekvienam piliečiui, dirbančiam savo darbą, privalu turėti padorumo ir atsakomybės už savo kalbas, poelgius, darbą…
    Pasirinkai tokį kelią, tai būk malonus ir žygiuok ir nereikia ieškoti šik**oj pagalių…
    Kiekvienas tikėjimas suinteresuotas pritraukti kuo daugiau minios, kuri neša pelną ir ne tik…
    Ar bent žinai, Romai, iš kur kilęs žodis Komunija? Taip, iš to pačio Komunistai…dėja, tai tiesa, kad ir kaip būtų gaila.
    Ir nesutikti būtų sunku, nes viskas labai komunistiška kas susiję su bažnyčia.
    Kada bus įteisinti kasos aparatai, nes nėra ribos kiek ir kiek ne per mažai „duoti“ kišenėn…

    • Valentinas

     Nerijau, nepyk, bet gretindamas Komunija su komunistais persistengei. Tomkus tavime didžiuojasi. :)

     • J. naivus

      communis – lot. bendras, visuotinis.
      socialis – lot. visuomeninis

      Jeigu išsiplėsti- tai Jėzus Kristus revoliucionierius, mokęs krikščionis melstis „Tėve mūsų“.
      „Mūsų“, ne „mano“, taigi – socialdemokratiškai, ne aristokratiškai, ne liberališkai ir panašiai.

      Komunizmas būtų idealiausia santvarka, jeigu žmogus sugebėtų iki tokios išaugti. Deja.

     • nerijus

      Aš jų nelyginu/ netapatinu. Pasidomėk istorija…Valentinai, knygų paskaityk.
      Aš savim didžiuojuosi ir man nereikia, kad manimi didžiuotūsi Valentinas, A.R., V.V.L. ar kt.

      Ne viską ir tamsta žinai…ech, o aš tamsta tikėjau… :)

     • nerijus

      Kaip krikščionybėje, taip ir komunizme yra tik vienas Dievas, tik skiriasi personos. Vienas žemiškas, o kitas Dangiškas.
      Meldžiamės tik vienam Dievui- Danguje, komunizme- žemėje…
      Aiškiai paskyta: turėk tik vieną Dievą ir neturėk kitų…
      Žemėje- neturėk kitų vadų, tik mane vieną, nes kitaip atsirasi Sibire- meškučių šerti.
      Ar Stalinas ne taip kalbėjo? Ar ne panašu?
      Kad ir kokia būtų karti tiesa, bet taip yra…Neliūdėk Valentinai. Neliūdėk.
      Prašei- palyginau.

     • nerijus

      Pritarčiau J.naivusis, kad būtų gera santvarka išskyrus jos atšakasi iršimtą kart geriau nei kapitalizmas/ „bardakas“.

      Valentinai, bent susipažinkite su tikruoju komunizmu,prieš bijodamas:
      http://lt.wikipedia.org/wiki/Komunizmas

      „Komunizmas“, „komuna“ ir „komunija“ ne atsitiktinai vienos šaknies – „bendras“ -žodžiai. Krikščionis ir bendruomeniškumas yra neatskiriama.

     • nerijus

      ir dar…ir dar..ir dar…
      Valentinai, skirk komunizmą nuo bolševizmo (Leninizmo- Stalinizmo ).

    • romas

     Nerijau, nereikia į mane kreiptis su kokiais nors priekaištais. Aš bažnyčios nelankau ir nesiklausau, ką kunigai kalba. Mane stebina toks aktyvus noras kovoti su bažnyčia. Reikia kovoti už, o ne prieš. Pateikit visuomenei alternatyvias moralės sistemas, sukurkit judėjimus toms sistemoms platinti. Jei skambės įtikinamai, žmonės eis iš paskos.
     Kiek ideologizuotai skamba, Nerijau, tamstos samprotavimai apie kapitalizmą. Juk svarbiausia yra demokratija. Kaip susitarsim, taip ir gyvensim. Agituokit už tokias idėjas, kurios jums priimtinos. Galima visada diskutuoti apie konkrečius dalykus be išankstinių klišių (kapitalizmas, komunizmas). Juk tikslas yra visuotinė gerovė.

     • nerijus

      Romai,
      Jei „užkabina“, tai turiu išsakyti ką galvoju, o ypač jei tai Valentinas.
      Ir tikrai niekur nesikreipiu į Jus?
      Jūsų komentarus stengiuosi perskaityti iki galo, nors nėra lengva :)
      Nebandau prikišti ideologijų tik, kai kuriems žmonėms svarbi tik Jų nuomonė ir idėjos…

 • Benedikta Vaivadaitė

  Moralūs tie mūsų vyskupai… gal kartais sutiktų pagelbėti ir valstybės biudžeto spragas užkamšyti? Valdo tai jie didžiulius turtus. Pagalvokit, kiek žmonių jiems po mirties palieka savo santaupas, butus, žemes, o dar tos gausios einamosios įplaukos iš rinkliavų per mišias, atsivertusiųjų aukų…

 • Jonas

  Homoseksualu tema Lietuvoje visada sukelia isterija, dazniausiai ir konservatyviu sluoksniu, bet pasitaiko ir is ultra liberalu. Radau tikrai idomu straipsni kuri parase zmogus kuris pakankamai atidziai nagrinejo gender loops programa. http://klaipeda.diena.lt/blogas/austejalan…e/gender-loops/

 • Erikas

  Homo..homo… Nusišvilpt… Nei vieno nepažįstu, juos matęs tik per televizorių. Įtakos mano gyvenimui jie neturi. Tačiau katalikai ir panašūs persekioja kiekviename žingsnyje nuo pat mažumės. Ir dirmavojo, ir krikštyjo, ir Astijus mišiomis iš manęs velnią varė, slaptų kryžiukų į automobilį prikaišiodavo, kad geriau važiuotus ir t.t. Špygą taukuotą, nieko neišėjo. Esu giliai netikintis. Taičiau kiek tų tikinčių yra Marijos žemėj? Kokiai masei piliečių įpūstas tikėjimas?
  SVARBIAUSIA ką noręjau pasakyt, nėra esminio skirtumo tarp teologinių pamokėlių ir pasakų apie du besibučiuojančius princus. Kaip tik palankus metas sugretinus šiuos reiškinius abiems pasakyti NE. Ne, nedrauskime to, bet gal kol žmogui nėra bent 14-os, nekiškime šių dalykų per prievartą. Gal aš ir neteisus, tada sakykim ABIEM TAIP.

  • Regis

   Turi konkrečių pavyzdžių, kad valstybinėse švietimo įstaigose be tėvų žinios kas nors per prievartą kiša „teologines pamokėles“?? Ar čia tik šiaip teoriniai pamąstymai?

 • Erikas

  Att.to Regis.
  Jei tėvai vadina save tikinčiais, mokykloje, kai reikia pasirinkti tikybą ar etiką, tėvai paprastai vaikui parenka tikybą. Nuo pimos klasės brukant dzievulį, kažkokių rezultatų paparastai pasiekiama.
  Gerai nepamenu, bet berods daržely mano vaikas irgi spalvindavo atvirukus būtybių su sparnais.

 • „Tai, kad vaikams tiesiogiai ir akivaizdžiai siūloma išbandyti homoseksualią patirtį kelią didžiulį nerimą.“ Aha, ir man nerimas kilo apie tai išgirdus… Nė nebūčiau pagalvojus… ;DD