Citata #216 R.Miliūtė apie Lietuvos Respublikos kandidatus į Europos Parlamentą

Iš LRT atstovo ryšiams su visuomene pranešimo spaudai apie gegužės 18 dieną vykusius debatus:

Žmonės pretenduoja atstovauti Lietuvai Europos parlamente, elgiasi blogiau negu koks asocialus benamis prie šiukšlių konteinerio, tačiau pagal galiojančią tvarką Lietuvos televizija turi užtikrinti jiems eterį. Turint tokius kandidatus reiktų pagalvoti apie kito specialisto, ne apsaugos, budėjimą studijoje

…Įdomu, kokios „kitos“ srities specialistą Rita turėjo galvoje?…

(8 balsų, vidurkis: 4,25 iš 5)
Loading...
 • Regis

  Kiek supratau per tas 10 minučių kurias iškentėjau žiūrėdamas tą realybės šou „rinkimai į europarlamentą“ – reikia budinčio psichiatro. Arba visos budinčios brigados su „greituke“. Jeigu staiga koks paaštrėjimas tai tiesiu taikymu į europalatą.

 • Kilgoras Trautas

  Kas gi atsitiko tokio? Matyt kažką praleidau? Manding, gal susimušė per debatus garbūs kandidatai ar nugvelbė paišelį iš Ritkos, o gal savo vyriškuoju pasididžiavimu studijoj pradėjo mosikuoti. Gal kas, kaip sakoma, kurse ir gali papasakot ?

 • romas

  Miliūtė turėtų pati nueiti pas psichologą, kad jai aroganciją išpjautų. Gerbti žmones, dirbant visuomeninėje TV, turėtų būti privaloma, nes kanalas atlieka auklėjamąją funkciją taip pat. Ne žurnalisto reikalas yra nuspręsti apie kandidatų protinius sugebėjimus. Tauta yra su akimis ir ausimis, nuspręs patys.

  • nerijus

   Dėl Miliūtės- pritariu.
   Jie, Jakilaitis ir Miliūtė, buvo verti vienas- kito :)

  • Regis

   Kiek suprantu visa problema, kad ten buvo tiesioginis eteris ir jeigu žmogus pabando parodyti „geriausią ką jis sugeba“ :), tai laidos režisierius turi turėt pakankamai gerą reakciją. Nes kitaip tas pats Romas užsipuls tą pačią R. Miliūtę ir kas be ko nepamirš A. Siaurusevičiaus dėl vaikų žiūrinčių rinkimines laidas traumavimo. Tiesioginis eteris vienok..

   • romas

    Kvailių spektaklis tik padėtų geriau išsiaiškinti. Būna ir parlamentuose susimuša. TV nėra niekuo ypatinga vieta, o laida ir skirta kandidatams atsiskleisti:)

    • Regis

     Matai, yra įstatymai ir jų privalu laikytis net gi R. Miliūtei :). Neprisimenu kaip ten tiksliai skamba bet esmė tame, kad atviros seksualinio ar smurtinio pobūdžio scenos turi būti rodomos po 23 val. ir griežtai su S raide. Kiek suprantu kilo realus pavojus, kad tiek tos, tiek tos scenos gali netikėtai atsirasti :))..

  • Marius M

   pritariu, kad pačiai Miliūtei reikėtų aplankyti kokį nors specialistą, o gal net ne vieną, konkrečių debatų nemačiau, bet iki tol esu prisižiūrėjęs tokių pasišlykštėtinų dalykų, kad net baisu…

  • Dimes

   Šįkart tai buvo ne arogancija, tai buvo dėl nuovargio truputį nesuvaldyta ironija. Dėl to ir buvo juokinga, nors Miliūtė už tai gal net ir velniukų sulaukė.
   Bijau kad kitąsyk taip juokinga gal jau nebus…

 • nerijus

  Tokio cirko ir tokios debatų laidos, neteko stebėti. Vedėja atsidūrė beviltiškoje padėtyje ir nesuvaldė dalyvių.
  Reikia įrengti voljerus į kuriuos suleisti oponuojančius dalyvius. Pasibaigus laidai- palydėti, asmeniškai, po vieną.
  Laukiu sekančių debatų.

 • Orka

  Miliūtei pasakyčiau seną savo patarlę: kai aplink visi ligoniai (durniai), pats laikas nueiti pas daktarą…

  • Regis

   Orka, žinau nepatikėsi, bet tikrai buvo abejotinos sveikatos žmonių..

   • Orka

    Regi, ir tie kurie man minus deda, paskaitykit Valentino komentarą Gegužė 19, 2009 2:49 vakare. Jam visiškai pritariu.
    Miliūtė, deja, nesugeba tinkamai reaguoti ne tik į šį incidentą, bet ir nesugeba santūriai reikšti savo simpatijas ir antipatijas, dažnai tiesiog įsakmiai perša savo nuomonę. Ar tai korektiška nacionaliniam transliuotojui?

    • Dimes

     Juk Miliūtė nėra nei politikė, nei valdininkė, nei valstybės tarnautoja. Ji yra žurnalistė. Kodėl negali savo nuomonės išreikšti? OPatikėkite, jeigu Jūs būtumute vedusi (-ęs?) tiek laidų ir debatų, kiek ji yra, tai panašiai kalbėtumėt taip pat.

     • Orka

      Dimes, taip, ji yra žurnalistė. Bet ji išlaikoma iš mūsų visų, tame tarpe mano, kišenės. Todėl man ne vis vien, ką ir kaip ji pliurpia. Jei ji dirbtų LNK ar TV3 paprasčiausiai perjungčiau kanalą.

 • nerijus

  „…elgiasi blogiau, nei asocialus benamis…“
  Kuom jai neįtiko benamiai? Man jie netrugdo. Toks, žmonių gyvenimo būdas/ pasirinkimas ir ne Miliūtei juos peikti, nes nežinia, kaip gyvenime gali būti.
  Įdomu, būtų pamatyti „asocialų benamį“ studijoje ir diskutuojantį :)

 • Auksinis kardas

  Labai negeranoriškas požiūris į socialiai jau nuskriaustus asmenis. Daili moteris, ryžtinga žurnalistė tikrai galėtų suvokti jų padėtį geriau, nei tai gali padaryti eilinis, savimi patenkintas miesčionis.

 • nerijus

  Nejau, LRT nėra žurnalsitų, kurie puikiai veda laidas ir leidžia oponuoti, per diskusijų laidas? Čia ne tik Miliūtės, bet ir „skydinės operatoraus“- Siaurusevičiaus bėda.
  Per kiekvieną laidą, kuri susijusi su politika, Miliūtė nuolat parodo savo pažiūras. Argi čia žurnalistė?

 • vasia

  tas europarlamentas , mano akimis, politiku sanatorija. Ale nusipelneme gyvent geriau. Surask man partieti, kuris nenoretu pasigydyti pats ir pagydyti savo kisene ? Todel ir renkasi atitinkamas kontigentas. Neimtu Miliute i galva, alga gauna, tegu dirba savo darba. !

 • Vytenis

  kuo toliau, tuo labiau gailiuosi, kad pražiopsojau šiuos debatus :(

 • Valentinas

  Aš tai kelčiau klausimą ar korektiška iš LRT pusės pranešime spaudai vartoti tokį toną, tokius išsireiškimus. Ar BBC nusileistų iki tokio lygio?

  • Regis

   Pritariu.. tonas tikrai galėtų (turėtų) būti švelnesnis.. Iš kitos pusės žmonės bando pasakyt, kad Lietuvos televizija tai ne koks pilstomo alaus kioskelis ar kaimynų virtuvė.. Beje ar BBC susiduria su tokiais kandidatais į europarlamentą ir jų keliamomis problemomis?

   • Valentinas

    Esmė tame, kad visuomeninė televizija turi būti solidi, išmintinga ir nereikšti turgaus lygio nuomonių apie bet kokius žmones. Taip kaip išsireikšta čia yra netgi blogiau nei aš apie Arūną kartais parašau. O sutikite, kad mano įrašai apie Arūną nepasižymi nei solidumu, nei išmintimi, netgi sakyčiau priešingai – nemandagūs ir kartais įžeidžiantys bei kvaili. Tačiau aš juk esu anoniminis interneto komentatorius, komentuojantis kitą anoniminį interneto komentatorių.

 • Arūnas

  Dar visai nesena Artūro Račo tema apie peticiją dėl Leo LT. Pasirašyti galima čia: http://www.culture.lt/leo-ne/

  • Valentinas

   Arūnai,
   Linkiu petis į petį kartu su nauja prezidente ir sėkmingai kovoti prieš oligarchus ir ypač prieš Slibiną. :)

 • nerijus

  Jau radau :) ir draugam išsiunčiau :)

 • gintaras.m

  Nieko nepadarysi, tokia demokratijos kaina

 • Simonas

  Žinau kad kvaila tikėtis, bet visgi – gal kas įrašė tuos debatus ir galėtų patalpint internetinėje erdvėje? Kaip sakoma geriau vieną kart pamatyt…

 • dzyvai

  Vieni žmones skirsto į elitą ir runkelius, kiti į europarlamentarus ir asocialius benamius. Kiekvienas pagal savo išprusimo laipsnį.

  Įžūlūs buvo toje diskusijoje pašnekovai. Tačiau laidos vedėja ne mažiau įžūli. Tas nepakantus ir paniekinantis požiūris į benamius, kaip ir į nusišnekančius (tuo labiau juos sulyginant), tik parodo Ritos nepagarbą žmogui. Neabejočiau, kad Lietuvoje rasime benamį, kuris bus geraširdingesnis už Ritą, kaip susidariau įspūdį, laikančią save neklystančia tobulybe.

  Mano senelė sakydavo: niekada neišsižadėk nei tiurmos, nei ubago lazdos.

 • Šiaip jau ir man būtų įdomu. Bet kad jau televizoriaus esu atsisakęs, tai teks susitaikyti su pasekmėmis ir likti nepažiūrėjus :)

 • R.Miliūtė turbūt turėjo minty psichologą, ar psichiatrą, bet LRT vadovybė tegul pagalvoja, ar pati Rita yra tinkama vesti tokias laidas. Vedančioji yra kandi, dygi, suirzusi, „pagooglinusi“ apie Europarlamentą puikuojasi savo žiniomis, nekukli, neiškiai kalbanti, vyresni žmonės nervuojasi, nes negirdi ką ji sako, todėl ir išveda iš juos pusiausvyros, dažnam pakyla kraujospūdis vien ją išvydus. Tokių laidų vedančioji turi turėti visai kitas savybes, kurią pamatęs agresyvus, homofobiškas, į konfliktus linkęs žmogus norėtų plačiai nusišypsoti ir nesąmoningai atvertų publikai savo vidinį grožį. Policininkės ant kiekvino kampo nepastatysi, psichiatrų su tramdomaisiais marškiniais – juo labiau. Pareiškimas – idiotiškas, puikiai atspindis šios kontoros (LRT) administracijos intelektualinį lygį. Ir apskritai, čia mes esame vieni kitų verti. Respublika.

 • austras

  Bet ši mintis tiesiog puiki. Miliūtė ypač gerai tiktų lietuviškai suvoktam parduotuvės funkcijų užtikrinimui. Toks kietas administratorius su bizūnu.(„Kietai“ ir tik „kietai“ elgtųsi su pardavėjom ir sandėlio darbininkais.) Dar ji labai tiktų kariuomenės seržante, vargšams jai papuolusiems šauktiniams muštruoti. Arba kokios apsaugos įmonės kadrų skyriaus vedėja. Arba tiesiog ten, kur direktoriui labai patiktų žiūrėti, kaip jo pavaduotojas sadistiškai dorojasi su kadrais. Šiaip jau labai keista, kaip jinai sugalvojo pasirinkti žurnalistiką, nes manau, kad yra nemažai profesijų, kuriose tokio tipo žmonės atsiskleistų geriau… O tikras atradimas būtų Osvencimo ar Treblinkos konclageriams. (Iš anksto atsiprašau žydų, bet man asmeniškai Miliūtė asocijuojasi būtent su TOKIA tvarka.)Įsivaizduojat, kokia tvarka būtų? Ir kaip tvarkingai rūktų kaminas? Abu šūkiai: „Arbeit macht frei“ ir „Ordnung ist Ordnung“ būtų įgyvendinti su kaupu. Žydai palaimingai tikėtųsi, kad bent jau krosnyje jų vargai baigtųsi ir patys savanoriškai eitų į dujų kameras. Taip, koks talentas nyksta mūsų LRT katile! Gaila, kad laikmetis nesuteikė progų pasireikšti.. (Šaržuoju ir ironizuoju, gal persūdau, bet Miliūtės elgesio stilius pats priveda prie tokių minčių.)

  • romas

   Miliūtei tiktų latekso rūbai. Laidų reitingai būtų garantuoti :)

 • Dimes

  Man Miliūtė sudaro tvirtos moters ir žurnalistės įsoūdį. Taip, kartais jinai būna šališka, bet kai tenka stovėti prieš arodantiškus politikus ir reikia bandyti juos prakalbinti, tai tikrai nekaip būna. Man patinka jos kietas stilius ir linkiu jai išlikti tokaii kol ji dirbs LRT.

 • Juozas

  Rasa yra labai simpatiška moteris ir gerai žiūrisi per teliką, bet šitas pranešimas žeminantis benamius tikrai yra labai nevykęs ypač šiuo metu, kai benamiais tapti gresia didžiajai daliai prasiskolinusio jaunimo. Žmonės neįvertinę savo finasinių galimybių ir dėl to nukentėję tikrai neturėtų būti vadinami asocialiais ir lyginami su visokiais išgamomis lendančiais į politiką.

  • lv

   Pritariu, Jonai.

 • Fredis* rašo: „Vedančioji yra kandi, dygi, suirzusi, “pagooglinusi” apie Europarlamentą puikuojasi savo žiniomis…“

  Kas trukdo kandidatams bent jau „pagooglinti“ ir per teledebatus demonstruoti savo išmanymą? Juk jie kandidatuoja į Europarlamentą, o ne į savo kaimo seniūno postą.
  Vakar šiek tiek mačiau, kas ten vyko, toje LTV studijoje. Kandidatai pliurpia bele ką. Kas bus, jei tautiečiai tokius išrinks ir kaip Lietuvos atstovus išsiųs į Briuselį? Nebus gėda už saviškius?

  Palyginimui: jei nemoki dainuoti, nėra ko lipti į sceną.

 • bambaram

  Pritariu Miliūtei – reikia LRT apsaugoti nuo žmonių, kurie elgiasi kaip asocialūs, skydinėse girti miegantys asmenys

 • Gintulis

  Žmogeliui nedavė pasisakyti, tas pradėjo triukšmauti, Juk atkreipėt dėmesį, kad visi klausimai Stomai ar Imbrasui buvo.
  Neatsimenu iš kokios partijos tas Barzdočius, bet sužinosiu ir suteiksiu jam savo balsą, bei šansą gauti daugiau eterio tapus evroparlamientaru..

 • nerijus

  LRT „pasitaisė“. Vakar buvo rami ir ganėtinai objektyvi debatų laida „EP rinkimai“. Va, ką reiškia vedėjas: ramus, tolerantiškas, objektyvus ir ne šališkas ir puikiai valdė pašnekovus. Tikiuosi, kad Miliūtė daugiau nebepasirodys?

  p.s. patiko, kai Blinkevičiutei angliškai uždavė klausimą. :)

  Jei išrinks Blinkevičiūtę į EP, taps ne tik Lietuvos, o visos ES „pensininkų globėja“. Taip supratau iš jos kalbos. :)