„Maximoje“ išpardavimas: pateisinkime savižudžių tautos vardą

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba

Kiek mažiau nei prieš metus rašiau apie „Maximoje“ bei kitose Lietuvos parduotuvėse pardavinėjamus žaislus, kuriuose nuodingos medžiagos – ftalatų – kiekis leistinas normas viršijo daugiau nei 100 kartų.

Kiek vėliau rašiau ir apie baudas, kurias „Maximai“ teko sumokėti už vaikų nuodijimą. Už apie 8000 parduotų žaislų su ftalatų užtaisu – paskirta neįtikėtinai didelė 5000 litų bauda…

Tada džiaugiausi, kad netturiu mažų vaikų…

Šiandien gi vėl džiaugiuosi, kad jau kelerius metus iš viso nevaikštau į „Maximą“ – tai teikia vilčių, kad gyvensiu šiek tiek ilgiau nei kai kurie mano tautiečiai. 

Nes, pasirodo, išpardavusi žaislus su ftalatais, „Maxima“ ėmėsi kito panašaus verslo – indų su melaminu. Jei kas nežino, tai tokia cheminė medžiaga,  naudojama trašų ir poliuterano gamybai. Ta pati, kuria visai neseniai Kinijoje ir kitose pasaulio valstybėse apsinuodijo dešimtys tūkstančių vaikų, o keli jų net mirė.

Bet „Maximos“ savininkai savo vaikams iš melamininių puodelių tikriausiai valgyti ir gerti neduoda. 

Nes puikiai žino, kad jie nuodingi – juk patys dar 2008 rudenį kreipėsi į Valstybinę visuomenės sveikatos priežiūros tarnybą prie Sveikatos apsaugos ministerijos, prašydami leidimo juos pardavinėti.

Leidimo negavo, (nors melaminų išsiskyrimas tuose vos 5 kartus leistinas normas viršijo) tačiau nusprendė, kad pardavinėti gali ir be jo…

Tiesa, visų, atrodo, nespėjo parduoti, nes šių metų vasario 12 dieną Maisto ir veterinarijos tarnyba nurodė melamininius indus išimti iš prekybos.

Bet žinote ką? Nenusiminkite.

Visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos specialistai dar vakar teigė, kad, jei paskubėsite, dar galite suspėti:

„Šiuo metu kaip tik vyksta šių indų išpardavimai. Informavome rinkos priežiūros institucijas apie tai, tačiau kol jų pastangomis indai dings iš parduotuvių, norime įspėti ir pirkėjus apie nesąžiningą prekybos tinklo elgesį. Panašu, kad baudų jie nelabai bijo, tad gal nors nepatenkintų klientų, reikalaujančių grąžinti pinigus už nekokybiškas prekes, srautas juos sudrausmins.“

P.S. Šiaip jau sunku patikėti, kad tokie dalykai iš viso gali vykti… Bet, pasirodo, vyksta.

P.P.S. Įdomu, kokią baudą „Maximai“ šį kartą paskirs Vartotojų teisių apsaugos tarnyba?

(34 balsų, vidurkis: 4,56 iš 5)
Loading...