„Maximoje“ išpardavimas: pateisinkime savižudžių tautos vardą

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba

Kiek mažiau nei prieš metus rašiau apie „Maximoje“ bei kitose Lietuvos parduotuvėse pardavinėjamus žaislus, kuriuose nuodingos medžiagos – ftalatų – kiekis leistinas normas viršijo daugiau nei 100 kartų.

Kiek vėliau rašiau ir apie baudas, kurias „Maximai“ teko sumokėti už vaikų nuodijimą. Už apie 8000 parduotų žaislų su ftalatų užtaisu – paskirta neįtikėtinai didelė 5000 litų bauda…

Tada džiaugiausi, kad netturiu mažų vaikų…

Šiandien gi vėl džiaugiuosi, kad jau kelerius metus iš viso nevaikštau į „Maximą“ – tai teikia vilčių, kad gyvensiu šiek tiek ilgiau nei kai kurie mano tautiečiai. 

Nes, pasirodo, išpardavusi žaislus su ftalatais, „Maxima“ ėmėsi kito panašaus verslo – indų su melaminu. Jei kas nežino, tai tokia cheminė medžiaga,  naudojama trašų ir poliuterano gamybai. Ta pati, kuria visai neseniai Kinijoje ir kitose pasaulio valstybėse apsinuodijo dešimtys tūkstančių vaikų, o keli jų net mirė.

Bet „Maximos“ savininkai savo vaikams iš melamininių puodelių tikriausiai valgyti ir gerti neduoda. 

Nes puikiai žino, kad jie nuodingi – juk patys dar 2008 rudenį kreipėsi į Valstybinę visuomenės sveikatos priežiūros tarnybą prie Sveikatos apsaugos ministerijos, prašydami leidimo juos pardavinėti.

Leidimo negavo, (nors melaminų išsiskyrimas tuose vos 5 kartus leistinas normas viršijo) tačiau nusprendė, kad pardavinėti gali ir be jo…

Tiesa, visų, atrodo, nespėjo parduoti, nes šių metų vasario 12 dieną Maisto ir veterinarijos tarnyba nurodė melamininius indus išimti iš prekybos.

Bet žinote ką? Nenusiminkite.

Visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos specialistai dar vakar teigė, kad, jei paskubėsite, dar galite suspėti:

„Šiuo metu kaip tik vyksta šių indų išpardavimai. Informavome rinkos priežiūros institucijas apie tai, tačiau kol jų pastangomis indai dings iš parduotuvių, norime įspėti ir pirkėjus apie nesąžiningą prekybos tinklo elgesį. Panašu, kad baudų jie nelabai bijo, tad gal nors nepatenkintų klientų, reikalaujančių grąžinti pinigus už nekokybiškas prekes, srautas juos sudrausmins.“

P.S. Šiaip jau sunku patikėti, kad tokie dalykai iš viso gali vykti… Bet, pasirodo, vyksta.

P.P.S. Įdomu, kokią baudą „Maximai“ šį kartą paskirs Vartotojų teisių apsaugos tarnyba?

(34 balsų, vidurkis: 4,56 iš 5)
Loading...
 • Gintaras Slavinskas

  Na taip aš ir dažnai stengiuosi vietoje maksimos pasirinkti kitą parduotuvę. Tiesa, prie to pačio norėčiau pridurti ir apie kitos didelės įmonės „Omnitel“ įvedamus asmeninius planus… :) Viskas būtų gražu, jei nebūtų graudu, o viską iliustruotų ši citata – „Linkę kalbėti daugiau nei iki šiol išloš. Bet nusprendusieji mažinti išlaidas tokia dovana tikrai neapsidžiaugs.“

 • Valentinas

  Puiki tema Versijoms, Teisei žinoti ir pan. Bet ar pasiryš žudyti maitinančią karvę?

 • Juozas

  „Maxima“ yra labai panaši į nusikalstamą grupuotę sudėjus visus nuopelnus. Nemanau, kad toks verslas gali ilgai išsilaikyti, negi jie netiki, kad Lietuva greitu laiku taps civilizuota valstbė ir įmonėms be socialinės atsakomybės teks užsidaryti.

  • Lietuva greitu laiku taps civilizuota valstbė“
   Juozai, pralinksminai. Būtų įdomu sužinoti pačio argumentus. Nes aš tai kažkaip netikiu, nematau nei vieno žingsnio į tą pusę. Gal esu aklas. Apšviesk.

   • romas

    Lauky,
    Lietuva ne tik bus, bet jau yra labai civilizuota valstybė. Mes lyginame save su pasaulio lyderiais ir matome jų pranašumus. Bet žymiai didesnė pasaulio dalis dar tik svajoja taip gerai gyventi kaip gyvena žmonės Lietuvoje. Jūs turbūt užmirštate, kad Lietuvoje yra nemokamas gydymas, švietimas, mokamos (nors labai mažos) pensijos,pašalpos, šalis yra elektrifikuota, turi neblogą infrastruktūrą. Čia kaip požiūris į pusę stiklinės vandens (pustuštė/puspilnė).

    • Kyprian

     Minėjai,kad „turi neblogą infrastruktūrą“.

     drįsčiau suabejoti. pas mus po elemetarios audros Kauno priemieščiai pusei savaitės lieka be elektros, pažiūrėjus į kelius verkti norisi Jau nekalbu,kad dar porą metų pabarstę smėlį ant ledo, vieną vasarą galėsime pasakyti, jog jūros kopos atslinko iki didmiesčių. Oi… pamiršau, dabar kelių nebebarsto, vakar važiuodamas 30km/h greičiu užsimaniau sustoti prie šviesoforo. Savo pačio nustebimui, įčiuožiau į sankryžą didžiausioje Kauno gatvėje(savanoriu pr.).

     kur čia infrastruktūra?

   • Juozas

    Aš įžvelgiu nemažai tendencijų civilizuotumo linkme, čia daugiausiai turiu galvoje socialinę atsakomybę, prisiminkime atlyginimų „baltėjimą“, kontrobandos ir šešėlinio verslo mažėjimą, finansų rinkų priežiūrą. Vilčių tikrai yra ir jeigu jos pasiteisintų ilgalaikėje perspektyvoje, tai tokioms įmonėms kaip Maxima tektų užsidaryti ir Maximai vertėtų susirūpinti tuo, kad jie visgi yra silpnesni už visuomenę.

    • romas

     Net Didžiojoje Britanijoje yra nelegalus darbas, kontrabanda, finansiniai nusikaltimai ir pan. Šrioderis yra puikus europinės korupcijos egzempliorius. Ydos buvo ir bus. Lietuva persmelkta ydų šiek tiek labiau, nei ES vidurkis, bet nesam šia prasme blogiausi. Reikia siekti aukštesnių standartų. Vienas iš gerų žingsnių būtų rinkti Grybauskaitę prezidente, bet svarbiausia pradėti persiauklėti patiems – kad ir visada laikytis kelio ženklų.

  • Valentinas

   Juozai,
   Normalioje civilizuotoje valstybėje bendrovė, kuri išduria valstybę (kaip maxima su neįgaliaisiais) turėtų būti amžiams atribota nuo bet kokio dalyvavimo valstybės finansų skirstyme. Tuo tarpu pas mus socialdemokratai padovanojo elektros tinklus o paskui ir trigalvį slibiną.
   Manau, kad vp 10 dalyviai visiškai nesibaina, kad jų verslas gali žlugti ir panašiai. Kiekvienas iš jų yra užsidirbęs tiek, kad galėtų iki gyvenimo galo ilsėtis Karibuose ir dėl nieko nesirūpinti. Jeigu juos kas nors prispaustų, jie tiesiog parduotų prekybos tinklą ir atsipalaidavę išvažiuotų.
   Kol pas mus nesodina už aferas, tol jie jaučiasi nebaudžiami. Pažiūrėkime Amerikoje. Madoffas sėdi, Enrono šefas sėdi, šiandien paskelbė apie naują milijardierių sukčių, kuris jau sėdi. Ar pas mus kada nors kas nors sėdo į cypę už vokelių mokėjimą, už sukčiavimą su PVM? Gal ir sėdo, bet tik smulkios žuvelės. Kol jų nesodins, nebus jokio būdo su jais susitvarkyti.

   • Orka

    Mielas Valentinai,
    Kas sodins? Sodinantieji priklausomi nuo sodinamųjų ir atvirkščiai. Ar jums nerėžia akių selektyvi teisėsaugos veikla? Prokuratūra, VSD, STT, FNTT ir t.t. yra akivaisdžiai vienų ar kitų politikų ar šiaip veikėjų, ar net verslo grupių įtakojamos organizacijos. Net teismais dažnai manipuliuojama…

    • Valentinas

     Mielas Orka,
     Rėžia.
     Man keista, nes net Italijoje atsiranda policininkų ir prokurorų, kurie realiai kovoja su mafia.

   • Sarunas Skyrius

    Enrono sefas beje mire teismo metu…

    • Valentinas

     ok :)
     Bet buvo teismas!

 • romas

  Melaminas yra labai plačiai paplitęs. Juo dengiamos baldinės plokštės, parketo imitacijos grindys, pastatų fasadų plokštės. Plačiai melaminas yra naudojamas ir indų bei virtuvės įrankių gamyboje. Jis yra gana atsparus karščiui, todėl iš jo gaminamos mentelės produktams keptuvėse apversti, samčiai, šaukštai ir pan. Melaminas iš visų šios medžiagos gaminių išsiskiria. Yra nustatomos leistinos normos. Anksčiau buvo manoma, kad melaminas visai nepavojingas ir buvo plačiai naudojams indų kūdikiams gamyboje. Manau kinai tiesiog stokoja technologijų malaminą padaryti stabilesniu. Bet mano požiūriu, plastikai išviso netikusi medžiaga virtuvės indų ir įrankių gamybai. Melaminas tiesiog neseniai labai garsiai nuskambėjo. Man kartais yra pikta, kad Lietuvoje nėra suorganizuota virtuvės įrankių iš medžio gamyba.

 • to Gintaras Slavinskas

  gerbiamasis, lyginate nesulyginamus dalykus. Viena kai bendrovė elgiasi pažeisdama normas ir slėpdama nuo pirkėjų informaciją, o kita – kai tiesiog „užfiksuoja“ sąskaitas viename lygyje, tačiau už tai duoda ir gerokai daugiau paslaugų.

  • Gintaras Slavinskas

   Nejau ir Omnitel paseks Tele2 – Andriaus Baranausko pavyzdžiu ir pradės sekti internetinius blogus :) Nemeluosiu, tikrai nežinau kaip vyksta tas „vidutinio“ mokesčio nustatymas, bet jei tokiu principu, jog sudedamas visų 12 mėnesių sąskaitas ir po to dalyjame iš 12, tai gryna nesąmonė, nes klientas tik porą mėnesių prakalbėjęs daugiau nei įprasta „pasikėlė“ savo asmeninį abonentinį mokestį… Nu nežinau, kaip jums, bet man tikrai tai nepatinka, jog per prievartą yra brukamas naujasis planas, tu nori to ar nenori… Ypač žiūrint į tai, kad žmonių lūkesčiai 2008 (neskaitant paskutinio ketvirčio) ir 2009 skiriasi kaip diena nuo nakties.

  • Valentinas

   O tai yra galimybė atsisakyti to užfiksavimo?

   • LL

    ne, realiai nėra. Bet pagal sutartį gali reikalauti jos nutraukimo, nes Omnitel vienašališkai keičia sąlygas. tą pripažino RRT

 • Musė

  Man tai labai gaila, kad visgi neatsidarė Lietuvoje Lidl. Ir sklypų buvo prisipirkę, ir žmonių įdarbinę, stiprus vokiečių tinklas būtų buvęs puikus konkurentas maximoms kainų prasme. O dabar jau ir nebeateis – koncentracija per didelė.

  Manau, kad ir kokia Ūkio ministerija savo laiku nepadarė visko, ką galėjo, kad Lidl čia pasiliktų.

 • Zero

  Maxima davė žmonėms tai, ko reikia – PYGIAI. O visokie melaninai, flatelinai ir kitokie keiksmažodžiai yra buržuazijos išmislas, į kuriuos darbo klasė neprivalo kreipti dėmesio. Svarbu – PYGIAI. Dėl PYGIAI lietuvis padarys bet ka ir pirks bet ką. Nereikia galvoti apie kažkokias ten ilgalaikes pasekmes – ar tai indai su melaninu, kurie žudo lėtai , ar tai, kad pirkdamas nelietuvišką prekę padidins biudžeto deficita, sumažins darbo vietas ir pats taps bedarbiu – jam neturi rūpėti. Svarbu DABAR ir PYGIAI.

  • Durnelis

   Pritariu Zero. Žmonėms svarbu PYGIAI. Maximiniams oligopolams svarbu DAUG ir DABAR. Ferarių ir jachtų. Juo labiau kad ir valdžion įlidusiems irgi reikia DABAR KUO GREIČIAU ir kiek galima DAUGIAU. Dėl to galima atiduoti PYGIAI VST ir LEO su visais elektros vartotojais. Mankurtų simbiozė.
   Tad pirkėjai eina į Maximą kaip veršiai į skerdyklą dideliais būriais, tiekėjai irgi. Skerdyklų visų miestų centrai pristatyti. Dar pasityčiojimui ir Vingio parke pastatys. Kad galvos nepraskaidrėtų nuo gryno oro PYGAUS melamino ir autosmogo fanatams. Ir alkoholio pigesnio tai stipraus, tai silpno pakaitom parūpins,išromyję tuos pačius tiekėjus-veršius. AČIŪ.

 • J. naivus

  Apie viską pagalvota.
  Nors kiek pažaboti tą MAXIMĄ būtų galima tik visuotinu bent trijų dienų boikotu.

  • Valentinas

   Naivi mintis:) pakenktumėm tik tetoms ir dėdėms dirbančioms tenai :)

   • J. naivus

    Nenaivus precedentas:

    Belgų bendrovė, gavusi išimtinę teisę tiekti elektrą Kaunui ir apylinkėms, naudojo apiplėšimo metodus, normaliai praktikuojamus tik Afrikos ar kitose kolonijose. Kauno gyventojai, negalėdami pasiekti jokių palengvinimų, 1933 m. nutarė paskelbti boikotą ir sustabdyti elektros vartojimą Kauno mieste bei priemiesčiuose, kol bus elektra nupiginta.
    …………..

    Man Tėvas pasakojo, kaip tai buvo daroma praktiškai – studentai vakare ėjo gatvėmis ir pamatę, kad lange matosi elektros šviesa, imdavosi priemonių.
    Priėję iki Prezidentūros, kur nepaisant keliamo triukšmo, šviesa neužgeso, kažkoks smagiarankis švystelėjo langan akmenį. Šviesa kaip mat užgeso, ponia Zofija su kompanija pasjansą baigė žvakių šviesoje:)

  • Juozas

   Aš neraginu baikotuoti Maximą, ypač laikinai, bet pats ten senai nebeperku, juk yra pasirinkimas bentjau Vilniuje. Manau, kad jie savo vardą jau yra sugadinę negrįžtamai ir tik laiko klausimas kuomet užsidarys del visuomenės nepakantumo nusikalstamai veiklai.

   • J. naivus

    Va, čia tai tikrai – o, sancta simplicitas!
    o, šventasis naivumas !

   • Žmogus iš kairės

    Juozai,
    ir as nebeperku maximoje, niekada neperku Lietuvos konjaunimo tiesos ir jos priedu. Yra ir daugiau tabu, bet jie ne siam kartui.
    Manau, kad tai isskirtine pilietiska pozicija, ar principas, kuriuo gali vadovautis kiekvienas saziningas zmogus. Saziningas pries pati save.

 • Zero

  J. naivus> matau per daug naivus esi, kad galvoji, kad tautiečiai gali boikotuoti Maxima. Lengviau būtų boikotuoti kokią bažnyčią, nei Maximą.
  Kodėl stebimės, kad su aborigėnais elgiamasi su aborigėnais ?
  Kolumbas karoliukus ir veidrodėlius keitė į auksą, dabar kažkas pardavinėja indus su melaninu. Svarbu, kad indėnai jautėsi atlikę lygiaverčius mainus, o lietuviai džiaugiasi PYGIAI pirkę. Svarbu, kad visi laimingi :D

 • Gintaras

  Tiesa ta, kad cigaretės irgi nuodai, tik niekas jų neuždraudžia…

 • Stasys

  Jeigu mes tautiečiai būtume visi pilietiški , tai iš viso ignoruotume Maximos parduotuves. Užtektų bent savaitės, visiems nepirkti tuose centruose ir pamatytumėt , kaip tektų ir elektros kainas mažinti (nekalbu jau apie šias apnuodytas prekes-jos dingtų iš prekystalių). Reikia tik tokio lyderio kuris sugebėtų sutelkti Tautą ir parodyti Maximos vyrukams iš kur kojos dygsta. Mes visi piliečiai turim gerus svertus kirsti jiems per ekonomiką. Nes tik taip galime apsiginti nuo mūsų apiplėšinėjimo vidurį baltos dienos. Jūs tik paklausykit ką jie rašo apie elektros tolesnį pabrangimą. Jis nebus toks skausmingas. Negi mes tokie vėplos esame , kad leidžiame jau ir ant sprando užlipti? Kaip galvojate?

  • romas

   Manau, kad taip pakenktume lietuviško verslo įmonei ir ten dirbantiems žmonėms. Negalvoju, kad koks nors Numavičius pats tuos puodukus perka Kinijoje ir galvoja kaip čia nelegaliai juos realizavus. Ta veikla užsiima kokie nors konkretūs mūsų tautiečiai dirbantys Maximoje kaip samdomi darbuotojai. Kaltinu teisinę ir kontrolės sistemą. Tai yra valstybės funkcija. Sistema turi veikti taip, kad netinkami produktai į rinką nepakliūtų. Piliečiai irgi turi būti aktyvesni ir organizuotis į vartotojų organizacijas. Maxima elgtųsi nusikalstamai, jei įtakotų valdžią ir siektų mažinti standartų reikalavimus. Man labai nepatinka lietuviško verslo papročiai, jo suaugimas su politika, bet labai dažnai esame patys nereiklūs. Nepirkim pigių produktų atplaukiančių iš abejotinų rinkų. Nemažai tokios pavojingos produkcijos nusiperkam Gariūnuose. Atrodo tik, kad gerai yra pigiai pirkti. Bet jei mastytume, kad pirkdami savo gamintojo prekę paliekam pinigus savo rinkoje ir taip padedam savo valstybei, didelė dalis importinės produkcijos dingtų ne tik iš Maximos.

   • Romai, jūs neteisus. Maxima puikiai žino,ką daro. Tai patvirtina ir žaislų atvejis, tai taip pat patvirtina ir ši istorija: Maxima kreipėsi dėl leidimo, bet kai jo negavo, spjovė į visus leidimus ir toliau pardavinėjo…

    Taip, jie tai daro todėl, kad valstybė silpna ir kad už tokius dalykus nebaudžia taip, kad kitą kartą to daryti nebesinorėtų.

    Jei baustų ne 5000 litų, o 500 000 tada gal kitą kartą du kartus pagalvotų ar apsimoka.

    O dabar – apsimoka.

    Beje, gali būti, kad šį kartą ši istorija dar taip lengvai nesibaigs, nes, atrodo, tų indų buvo ne 644, o gerokai daugiau. Ir panašu, kad gana nemažai jų buvo parduota be jokių leidimų…

    • Juozas

     Maxima jau bando išsipirkti skelbdama viešųjų ryšių akciją „pirk prekę lietuvišką“, pigus triukas žadžiant protekcionistinėmis nuotaikomis, šitas irgi yra draudžiama civilizuotame pasaulyje.

     • Musė

      Beje, dėl akcijos „Pirk prekę lietuvišką“. Ar matėte, kad „Respublika“ skiria visą lapą NEMOKAMAI lietuviškų gamintojų reklamai? Čia kas – kilnus gestas, protekcionistinis triukas, viešųjų ryšių akcija? Kokios bebūtų to priežastys, man tai atrodo visai nebloga mintis..

     • romas

      Pirkti lietuvišką prekę yra ekologiška, nes nereikia toli vežti. Taip pat galima naudoti mažiau konservantų, nes produktas greičiau pasiekia vartotojo stalą. Protekcionizmas būtų nusikalstamas tik kaip valstybės politika.

     • Valentinas

      Kad tų lietuviškų prekių nedaug yra :(

     • Musė

      Na kodėl nėra. Tame „Respublikos“ numeryje, kurį aš mačiau, buvo Vilniaus pergalės saldainiai, Biovelos dešros, berods Rokiškio pienas, Stumbras, Vilniaus degtinė. Užtektinai tų lietuviškų prekių, ypač maisto, tik pirk.

      Vat su nemaisto prekėmis didesnė bėda.
      „Ringuva“ niekaip nepakeičia „Ariel“, o „Margarita“ kokio „L’Oreal’io“.

     • romas

      Maisto savo turim. Gaminam šiokią tokią kosmetiką, muilą, tualetinį popierių, drabužius, trikotažą … Nesuabsoliutinu, bet galima pasistengti skaitant etiketes. Jei kiniškas produktas yra ne garsaus prekės ženklo, beveik garantuotai yra nekreipiama dėmesio į to prekės gamintojo socialines garantijas ir sveikatą, yra teršiama gamta. Sąmoningas pirkėjas tokių prekių turi nepirkti.

     • Juozas

      „pirk prekę lietuvišką“ visuomet gauna atsaką eksporto rinkose ir tai ženklina protekcionistinio karo pradžią, dčl kurio nukenčia visos pusės, dėl to ši politika ir draudžiama civilizuotose valstybėse. Žinoma, įvairios interesų grupės randa kaip apeiti draudimus, beto tai dažnai skamba patraukliai, neabejoju, kad ir čia diskutuojantys ras argumentų už tokias akcijas, bet jeigu pasigilintumete, tai suprastumėte tokių akcijų žalą, yra ir kiti būdai didinti konkurencingumą, patriotinis vartojimas yra žalingas visomis prasmėmis, neraginu „pirkti prekę lietuvišką“ nors pats taip elgiuosi del savo naivumo, taipat neraginu pirkti Maximoje, nors pats ten neperku, del socialinės atsakomybės trūkumo toje verslo struktūroje.

     • romas

      Bet Juozai,
      kodėl turim skatinti užsienio gamintojus, kurie proteguoja eksportą. Valiutų devalvavimas, siekiant pagyvinti eksportą, yra akivaizdus protekcionizmas (yra ir daugiau eksporto skatinimo priemonių). Galų gale mes turim laikytis įvairių higienos ir gamtosaugos standartų, turim vykdyti socialiai atsakingą politiką savo dirbančiųjų atžvilgiu. Kodėl pranašumą turi įgauti tie, kurie viso to nepaiso. Nesu prieš konkurenciją, bet ji turėtų vykti panašiom sąlygom. Sunku tą padaryti pasaulio mastu. Verslas yra egoistiškas ir daro poveikį vietinėms valdžioms, siekdamas didesnio pelno. Bet esam civilizuota tauta ir pirkdami galim būti labiau sąmoningi. Jei sąmoningai pasirinksim, tai nebus joks protekcionizmas.

     • LL

      Galit tą lietuvišką reklamuoti kiek norit, bet jei lietuviškumo tiek, kiek skandinaviškame BBH aluje su Utenos etikėtėmis, tai man jo nereikia…. aš geriau pas brolius lenkus į svečius:)

      kielbasa litewska ir pas juos yra – 2,5 karto pigiau:)

    • romas

     Pilnai jums, Artūrai, pritariu. Tikrai reikia labai stipriai bausti. Aš tik nepalaikau boikotų, nes ten tikrai daug žmonių dirba. Didžioji dalis yra labai padorūs piliečiai. Lietuvos liga neišsiaiškinti konkrečiai kaltų asmenų. Maxima yra per abstraktus subendrinimas. Tai neatleidžia įmonės nuo atsakomybės, bet darbuotojai irgi turi būti atsakingi. Tas kas priėmė žalingus žmonėms sprendimus, turi ne tik sumokėti, bet ir sėsti. Ir jei yra mėginimai švelninti kokybės standartus, tai irgi turi būti teisiškai įvertinta. Žmogaus sveikata yra didžiausias turtas.

    • Juozas

     Rinktis prekę lietuvišką galima, aš taip ir darau, tačiau propoganda tokia linkme yra konkurencijos pažeidimas. Dėl devalvacijos irgi tiesa, kaimynai šitą daro, bet reikia ieškoti būdų kaip neįsivelti į protekcionizmą ir sugebėti konkuruoti civilizuotai, užduotis sunki, bet jeigu laikome save civilizuotais, tai reikia tą užduotį įvykdyti, pavyzdžiui perkant prekę lietuvišką be protekcionistinės agitacijos, efektyvinant veiklą, didinat kokybę.

     • Valentinas

      Juozai, ar nemaišai dviejų dalykų? Kai valstybė užsiiminėja protekcionizmu, tai nelegalu. Kai visuomeninės ar privačios organizacijos tą daro (pvz. Respublika) tai yra ir legalu ir patriotiška.

   • Marius

    Tikiuosi, kad BNS ir Artūras domėsis kuom visa tai baigsis, reikia žiniasklaidos spaudimo valdininkams, kad nebandytų tyliai užglaistyti… Nes čia gali būti ne vien maksimos kaltė, faktiškai tokie indai net negalėtų būti įvežami į Lietuvą, arba jeigu jau pateko, tada turėtų būti gražinti gamintojui Dar vien maksimos išskirti nenorėčiau, manau ir kituose prekybos tinkluose yra panašių atveju, gali būti ir taip, kad koks naujas žioplas vadybininkas ne tuos mėginius pridavė ištirti ar pnš. Vartotojų apsauga Lietuvoj yra nulinė

    • romas

     Būtent. Produktas turėjo nepereiti muitinės ribų. Tikrai yra konkrečiai kalti.

 • Šiuo, kaip ir ankstesniais atvejais, akivaizdu, kad valstybė ir žiniasklaida pataikauja Maximai ir VP chebrai, nes jie – nacionalinis investuotojas ir riebus reklamdavys. Kodėl tuos nuodingus indus demaskavo estai? Kodėl apie tai pirmos parašė tik Verslo žinios, o kitose naujienų portaluose net ir šiandien – tyla? Šiandien per valstybės radiją kalbėjusi inspekcijos atstovė paaiškino, kad „viskas priklauso nuo pačių prekybininkų“: jeigu jie nurodo, kad indai „skirti ne maistui“, tai tie visi nuodų reglamentai išvis negalioja. Šiuo, kaip ir ankstesniais atvejais, VALDŽIA IR TYLINTI ŽINIASKLAIDA TIESIOGIAI SKATINA ŽMONIŲ NUODIJIMĄ. Į radiją skambinę klausytojai paliudijo, kad tie įtartini indai ir vakar, ir šiandien yra masiškai perkami. http://karloblogas.blogspot.com/

 • jurkis

  Natūralu, kad lietuviai perka pigesnę prekę, bėdos šia nėra. Viena iš bėdų – kad žmonės su savim chemijos laboratorijos nesinešioja.

 • liuka

  Dar 9 dešimtmetyje du buvęs ir esamas premjerai(skirtingų klanų) pusrūsio kavinėje paspaudė rankas sutardami:
  Politikoje galim vieni kitus net linčiouti kiek norim, nesusipyksim.
  Bet ekonominiuose klausimuose (biznyje- atkatai-%, privatizacija ir t.t.) paskelbiam tabu.Susikibsim , kentėsim visi.(mol, vieni apie kitus daug žino). Galimi tik paviršiniai niuksai, kurie vėliau ramiai užgesinami. Dalyvavo ir kiti suinteresuoti veikėjai.
  Žodžio laikėsi, laikosi dabar ir jų pasekėjai, tuo labiau, nuo jų priklausanti aplinka.
  Ir visos diskusijos,viešinimas nusikaltimų, baudžiauninkų pasipiktinimai, žiniasklaidos mažos atakėlės (bus toliau…( buvo populiaru),jei ne…, dabar kitaip primena…),Susitarusiems , bendrame katile verdantiems galingiems klanams-nei motai.

 • Mantas

  uz tycini tokiu draudimu nepaisyma, ypac tokiu kurie kenkia zmoniu sveikatai, savininkams turetu gresti baudziamoji atsakomybe. O imonei bauda min nuo kokio miliono litu. tas gal priverstu susimastyti.
  Aisku dar vienas variantas, kuris taikomas uzsienyje. Tai surinkti grupe zmoniu ir kolektyviai paduoti maxima lt i teisma su keliasdesimties mln ieskiniu…nors aisku tokie dalykai tik civilizuotose valstybese imanomi

 • algis

  Maxima mausto zmones, bet jie vis tiek ten perka, kas cia per fenomenas, juk konkurentu tikrai netruksta?

 • Die, kokia aš neišmanėlė;// Jau seniai laikas liautis kai ką darius… Hm, o šiaip tai svarstau, kad kokie kinai irgi įdomūs, kad tokius indus iš viso gamina:O

  • paprasta piliete

   O kodėl jie negamint turėtų? Pas juos labai „tolerantiškos“ higienos normos. O tai, kad kažkas perka, tai jau pirkėjo reikalas.
   Ir kaip sakė ponia iš higienos centro, parašys, kad tas bliūdelis ne maistui, o pavyzdžiui vinims laikyti :), ir teisi maxima pagal dabartinius įstatymus. Bobutė pirkdama už litą tikrai nesuks galvos, ar jis turi kažkokio ten melamino, ar ne. Ir dar anūkėliui padovanos vieną bliūdelį:)
   O Lietuvoj toks įstatymas, kad vienų Higienos pažymėjimų sąlyčiui su maistu Lietuvos gamintojui reikia įsigyti, (kaip ir trečioms šalims:), o įvežant iš ES – ne. O ant sienos, jie ten jokių problemų nekelia. Matyt toks ir tikslas buvo vežt per Estiją, nes įvežamiems iš ES valstybių jokio pažymėjimo, kad tinka sąlyčiui su maistu nereikia. O va iš Kinijos – jau reikia. Ir Lietuvos gamintojui – reikia, kaip kiniečiui. Tsakant „lygias“ sąlygas mūsų gamintojams mūsų nuosava valstybė kuria. Toks jovalas su tuo maisto laikymu.

 • Gerb. Artūrai, nuo kada tikitės iš MAXIMOS sąžiningos prekybos? Jiems apskritai tokia sąvoka neegzistuoja, tai akivaizdu retrospektyviai žvelgiant į visą jų veiklą. O dėl baudos dydžio Jūs klystate, neatsižvelgiate į tuos prekybininkus, kurie galbūt iš tiesų kenksmingais produktais prekiauja per „neapsižiūrėjimą“. Siūlyčiau, kad baudos dydis būtų adekvatus visuomenei daromai žalai,pvz: baudos dydis būtų 200% pajamų nuo parduotų kenksmingų prekių, o tuos pinigus būtų galima panaudoti sveikatos apsaugos srityje ištaisant kenksmingų produktų padarytą žalą.

 • Zero

  Lia> kinai tuos indus gamina pogrindinėse gamyklose. Vieno tokio pogrindinio fabriko direktorius yra nuteistas mirties bausme (tik jis pieno miltelius su melaninu gamino)

 • Valdas

  Sveii, gal kas gali išversti žodį „bespridielas“?

  • Orka

   bespridielas yra rusiškas žodis. tiesioginis vertimas – be ribų. Kasdienėje kalboje reiškia didelę betvarkę.

  • J. naivus

   otkatas = nuomilžis

   • paprasta piliete

    Tada būtų „otdoj“ :) O dabar – nuoridis :), taip sakant nuridena:)

    • J. naivus

     Vis tiek pagal prasmę tinka gerai.
     O skamba kaip :))
     Taip jau lietuviškai, tautiškiems įprastiesiems veiksmams.

     núomilžis sm. (1); LMD(I) numilžimas.

 • Adas

  Sausio 3 dar tik metai suėjo, kai Maximose nesilankom, pradėjom nevaikščiot akivaizdžiai per vėlai – nors geriau vėliau negu niekad. :)

 • mantas

  reikia amerikoniskos teisines sistemos, tuojau maximos nebeliktu, butu paduoti i teismus pralobti norinciu pirkeju. Pas juos ne ka mazesnes bedos, tik atvrikscios.

  • Juozas

   Pagal Lietuvos teisę irgi negalima turėti naudos iš nusikaltimo ir bauda negali būti mažiasnė už pelną, jeigu yra kitaip, tai reguliatorius reikia bausti už niekines baudas ir teisingumo imitaciją.

 • Kirgudu

  Baudos turetu buti nuo imones apyvartos, koks 5%-10%, tada pasijustu, o dabar 5k bauda maximaj, cia net butu gali pritempti iki proporcianalumo principo pazeidimo :)

 • Karas užeitų, tai priešams nereikėtų į Lietuvą net karių siųsti. Užtektų „Maximai“ pinigais prieš nosį pamojuot, o tie dėl ilgesnės kapeikos saviškiams į kotletus ir granatų prifarširuotų. Taip ir išsprogtume visi nuo savo, lietuviško kapitalo…

 • mdxacuk

  Dėl šito atvejo tai nelabai yra ką pridėti. Bet ponai sveikuoliai, ant maksimų kontroles užsiundyt paprasta. Bet ar jūs kada pagalvojot, kokį mėšlą jums kiša visokiuose gariūnuose ir kaziukuose? Melamininių bliūdų jūs nepirksit. O ar kas nors kada nors tikrino, kokios glazūros ir dažai naudojami kaziukų puodynėms? O tai kaip taisyklė sunkieji metalai ir visoks kitoks brudas, skirtas galbūt kokliams ar skulptūroms, bet naudojamas ir uzbonams.

 • tamsta mdxacuk, ne bliude gi čia esmė. Jei aš norėsiu gyventi sveikai, galiu ir pats nusilipdęs po pečium jį išsikepti… Kalba gi apie tai, kad maxima, kaip čia švelniau pasakius, paklojusi skersą ant visko… Jei taip ir toliau, dasigyvensim iki to, kad mokyklose vaikai bus mokomi – „neturėk kitų dievų tik maximą vieną“.

 • austras

  maxima, maxima, maxima, maxima, maxima, maxima :)

 • Kad būtų dar pikčiau, Artūrai, nors kaip agentūros vadas jau turbūt žinai – bauda – 300 lt.

  • Žinai, Aurelijau, galvoju, kokie mes vis dėlto avinų banda…

   • praeinant

    Tai gal pakrutinam smegenus… kas iš to verkšlenimo…:)

    Surengtum čia kokį konkursėlį šmaikščiai frazei apie maximinius, kokio lipduko idėjai etc. … …bla bla bla…
    …o tai tik asmeniškai nesilankai maximoj..
    …profesiniam kontekste kai ką parašinėji…
    na, juk dar kiek laisva pilietiškumo erdvė…:) …kurioje mažumėlę rūdija paties/kitų gildijos brolių žodžio meistrystė, aplinkos galimybės…

    …tipo: čem bogaty tem i bjom… …kožnas…:)

 • Lietuva Lietuva, Maxima Maxima. Ant kalno mūrai, joja joja …

 • Juozas

  Įdomu kaip elgsis ta nuolat rėkainti vartotjų lyga, ar paduos komisiją į teismą dėl neteisėtai mažos baudos, ar toliau užsiims savireklama vadindamiesi vartotjų teisių ir viešo interso gynėjais. Nesu teisės ekspertas, bet teko girdėti, kad bauda negali būti tokia menka, jog nusikaltęs turėtų naudos iš nusikaltimo, arba pažeidimo. Tokiu atveju reikia įvesti baudas ir zuikiams autobuse, kad neviršytų talonėlio kainos.

 • Ramute

  Juozuk , prašom apsilankyt http://www.vartotojųlyga.lt ir sužinosit kuo jie ten užsiima . O konkrečiai apie kiniškus indus , čia minimus puodelius ,www. krantai.lt svetainėje jau keletą kartų rašė , reikia ieškoti archyve.Kuo daugiau domėsimės tuo geriau .Vartotojų išprusimas sumažintų maximai pelną.

 • praeinant

  Taip ir artėja laikas kai vietoj „eik tu na**j“, bus sakoma „eik tu į maximą melamino…“:)))

  …vis lietuviškiau…:)

 • Ar

  Ištrauka iš komentaro – dažnas reiškinys ir šiame tinklalapyje:
  „uz tycini tokiu draudimu nepaisyma, ypac tokiu kurie kenkia zmoniu sveikatai…“
  pakeičiu:
  už tyčinį lietuvių kalbos darkymą, kenkiantį jaunimo sąmonėjimui, bausti …
  Toliau – fantazijos reikalas.
  O tiek samprotaujam apie meilę Lietuvai, sielvartaujam dėl įvairių blogybių, o nuosavam kieme apsišluoti nemokam.

 • mergaite

  O as esu konsumerizmo vaikas ir maxima man labai gerai.
  gyvendama vakaru europos ssostineje labai daznai pasigendu maksimos ir tokio pasirinkimo, kuri ji suteikia. cia neimanoma rasti daugybes dalyku… kaip keistai tai beskambetu…

 • inf

  >> Įdomu, kokią baudą “Maximai” šį kartą paskirs Vartotojų teisių apsaugos tarnyba?

  Apsiribos įspėjimu?

 • Amely

  Dieve dieve kaip mes kartais norime matyti kazka blogai ten, kur ne visada tas Blogai yra.. Sakot Maxima melaninais ir kitais keiksmazodziais seria? O IKI, Norfa, kiti centrai aureoliu apsviestos dirba? Iki mat skatina socialiskuma, sildymo saskaitas apmoka, Norfa supuvusias ir is galiojimo siejusias prekes pigiai pardavineja, saunuoliai, ar ne? Tik va motule Maxima del visko kalta lieka. Nepatikrina normaliai importuojamu prekiu tarnybos, kurios turi tai daryti – Maxima kalta. Oficialaus rasto apie kazkokias nuodingas medziagas Maxima negavus – vistiek kalta. Greiti nuteisti esam. o as pirkau ir pirksiu Maximoj. Vienintele vieta, tenkinanti visus poreikius. O kenksmingu priedu, mielieji, ir Lietuvos turguose, manau, noredami rasit.

 • PostFactum

  Ale, Stasy, dabar supratau… Jei bokotuos žmonės maximą, atsigriebs jie per elektrą… ir dabar visi esam maximos įkaitai…

 • PostFactum

  Idėja:
  Suorganizuo būrį žmonių (po vieną kitą šimtą kiekvienai maximai)- tam geriausiai tinka pagėrę pankai , skustagalviai, studentai ar mąstantys žmonės ir sudaryti grūstyis maximose, kaip per atidarymus ir nieko nepirkt ir neįleist bobulyčių, norinčių apsipirkt…

 • PostFactum

  Ką aš čia sapalioju…?
  50-10 tūkst. Pankų, anarchistų ir susipratusių žmonių surinkt – „Mision imposible“

 • Pingback: » Lietuvoje ir toliau finansiškai apsimoka nuodyti žmones // Vidmantas // emptydot.com()

  • Regis

   nuoroda į straipsnį, kuriame nuoroda [plačiau] į šį straipsnį.. Originaliai reklamuojatės..

 • Simas
 • lina

  p.Artūrai,
  tokių pat indų pilnas lentynas kilusio skandalo metu mačiau ir IKI parduotuvėse. Ar nemanote, kad čia kažkas giliau. Jūs aiškiai nusiteikęs prieš vieną tinklą ir tai jūsų reikalas, bet nepraraskime objektyvumo.
  Beje, ką reiškia „lietuviška prekė“ – pagaminta Lietuvoje ar pagaminta Lietuvoje iš lietuviškų žaliavų? Irgi klausimas :).
  C“est la vie. Nėra vieno atsakymo ir vienos teisingiausios nuomonės.