Citata #150 A.Valinskas ne naivus…

Seimo pirmininkas A.Valinskas klausia Indrės Makaraitytės:

Nejaugi jūs tokia naivi, kad puikiai nesuprantate, kad laikraščiai ir televizijos vis dėlto išreiškia ne žurnalistų, o vadovų ir savininkų poziciją?

„Savaitės komentarai“ 9’40 min.

Tada aš irgi naivus…

Nes visą laiką galvojau, kad žurnalistai laikraščiuose ir televizijoje turėtų ne reikšti poziciją, o informuoti…

(10 balsų, vidurkis: 3,30 iš 5)
Loading...
 • Gintaras Slavinskas

  Šį kartą pritarčiau p. Valinskui, visgi mūsų žiniasklaida, mano nuomone, yra be galo subjektyvi ir dažnai ne informuoja, o stengiasi formuoti vienokį ar kitokį visuomenės požiūrį.

 • Audrius

  Galvojau jau ta Valinsko frazė neras atgarsio žiniasklaidoje:) Na ir ko gero tiesą sakė, nes toje žiniasklaidoje kuri toje frazėje apibūdinta, joki atgarsio ir nebuvo…:) Karalius nuogas, tskant:) Tik nežinau, kodėl taip džiaugėsi Makaraitytė tą pasakymą išgirdusi – ar čia Valinskas pasakė tai ką nedera sakyti „vienam iš trijų“, ar čia ji „ne tokia“, ar džiaugėsi, kad „tokiems“ nosį į jų š… murktelėjo?

 • Regis

  O aš galvojau, kad ši laida praslys pro gerb. Artūro dėmesį.. Toje laidoje yra ir daugiau vietų vertų pamąstymų, ypatingai tų žmonių kuriems Valinskas vis dar neaiškus ar kelia nepagrįstas viltis. Beje pagarba Makaraitytei, man patiko kaip ji vedė pokalbį. Gal tik į gerą visi pasikeitimai „Savaitės komentaruose“?

  • beprocentinis

   Na gerbiama „Makaraitytė“ su savo „Atgimimu“ kartais nusigrybauja. Irgi toks jausmas, kad dirba į vieną pusę. Prieš rinkimus spaudoje buvo eilė straipsnių spaudoje ir kažkodėl pavardės mušė į vienus vartus, o kitų pavardžių nebuvo……… (tiesa straipsnis buvo ne „Makaraitytės“. Sutapimas? Ar babkės į kišenę ėjo? O galvojau, kad laikraštis normalus…….

 • Kaip sakoma, nėra taisyklės be išimties, bet reikia pripažinti, kad daugumai atveju didžiavyris Valinskas teisus. Mano nuomone, Valinsko terminas „išreikšti poziciją“, ar Račo – „informuoti“, tokios žiniasklaidos atveju reiškia vieną ir tą patį – parduoti.

 • JolaS

  Klausant Valinsko kalbėjimo ima gelti dantį ir apima beviltiškumo jausmas: kalba televizinėmis klišėmis ir niekada neišgirsta ko yra klausiamas. Juk pripažinti, kad susitikinėja su žurnalistų vadais siekdamas paveikti žemesnį- žurnalistų ešaloną, nes šie neva absoliutūs pėstininkai – mažu mažiausiai negudru…

  • me

   argi negudru?

   gi visi zinom, kas „kuria“ „informacija“ ir ja pateikia..

   galu gale pasake tiesiai sviesiai kad zurnalistams leidziama laisvai reikstis ten, kur politika nelieciama (tv pagalbos ir panasus sou), bet ten kur nors kiek susije su politika – visi soka pagal savininku dudele.. ir tik tegu nevaidina naivuoliu.

   • praeinant

    taip jau ir soka…:)

    o gal yra tiesiog 2 in 1

    tiesiog savininkas gal renka komanda kuri mano panasiai kaip jis…

    tad lyg nera jokio ir poreikio kazka is zurnalistuojanciu :) sokdinti

    …nors turbut yra ir tokiu kurie be muilo…:)

   • Xerksas

    >>zurnalistams leidziama laisvai reikstis ten, kur politika nelieciama (tv pagalbos ir panasus sou), bet ten kur nors kiek susije su politika – visi soka pagal savininku dudele..

    Klysti tamsta – žurnalistams galima reikšti savo nuomonę tais atvejais, kai žiniasklaidos priemonės savininkas neturi materialinio intereso, ir jokio skirtumo, ar tai informacijos teikimas apie politiką ar apie TV laidą.

    Jeigu TV, kuri rodo kokį šou, turi reklamos sutartį su lediniu, jame niekados nebus jokios kritikos to šou atžveigiu. Ir atvirkščiai – jeigu ta TV reklamos neduoda, tai bet kurią jos laidą bus galima nors su žemėmis sumaišyti. Su politika lygiai tas pat – jeigu kokia partija ar politikas moka „babkes“, jis bus nušviečiamas išimtinai teigiamai. Jei nemoka niekam – kaip žurnalistas panorės. Jei moka konkurentui – bus aprašomas tik blogai.

 • Dzina

  jo, valinskas politinio PR prasme pasirode apgailetinai :) Tik tiek, kad sita apgailetinuma kompensuoja auditorijos nepasitikejimas zurnalistais makro lygmeniu. kritiskumas ir atitinkamas atstumas yra gerai, taciau liudina, kad neretai jis neturi turinio. dazniau is kritiku noretusi argumentu butent mikro lygmeniu, kad galima butu taisyti padeti, vertinti savo darba, tobuleti :)

  • Valentinas

   Dzina, kiek pamenu jūs žurnalistė? Ar nestebime mes dabar tokios padėties, kad žurnalistų autoritetas yra visiškai sunaikintas ir politikai visiškai nebebijo spaudos? Ta prasme, jei ant tavęs važiuoja Valatka, tai gali tuo netgi ir didžiuotis, nes visi žino Lietuvos Ryto angažuotumą ir šališkumą. Jei tave Valatka gina, tai turėtų būti šiek tiek nejauku, nes turėtum atsakinėti į draugų ir pažįstamų klausimus kiek sumokėjai ar ką pažadėjai. Kažkada 20 amžiaus pabaigoje filosofinė mintis priėjo prie idėjos „dievas mirė, tai viskas galima?“. Perfrazuojant „žurnalizmas Lietuvoje mirė. viskas galima?“

   • Xerksas

    Yep. Babravičius, pamenu, „Respublikos“ ir „Vakaro žinių“ kakučius savo adresu rėmijo ir kabino kabinete ant sienos. „Čia mano garbės raštai“ – sakydavo.

    Dabar Tomkaus laikraštiena jau niekam nebeįdomi (geriausias pavyzdys su tuo Tomkaus straipsniu apie tautiškumą, vėl žydų ir gėjų karikatūra iliustruotą – pastabėtas jis buvo tik tuomet, kai portalas http://www.balsas.lt jį pas save patalpino. Iki tol dvi savaites niekas net nežinojo apie tokią „Respublikos“ savininko rašliavą), užtai jos vietą sėkmingai užima „Švainausko rytas“.

 • jurkis

  Kada Respublika pliekėsi su Lietuvos Rytu dėl Sporto rūmų? Kokiais 2001? Tada visu gražumu pasirodė, kaip „informuojama“.

 • gintaras.m

  DŽ personažas, labai taikliai viską pasako: tam žmogui visados yra filmavimas, kur bebūtų, netgi tada kai nėra tiesioginio eterio, vaidyba yra jo natūrali būsena. Kamera jam tai tas pat, kai Pavlovo šuniui mėsos gabalas: ištrykšta seilė ir automatiškai įsijungia noras meluot ir vaidint erelį. Jam net apsaugos kamera koridoriuje sukelia analogišką jausmą. Bet jeigu nėra kameros, tai tada tikrai nafig. Tas žmogus visiškai pasimetęs ir nebepažįsta pats savęs tikrojo, koks jis iš tiesų yra. Gal jam reikia rimtos specialistų pagalbos susigrąžinti tapatybę ?

 • Šiaip tai visa ta laida vien perliukai. Man pavyzdžiui patiko, kaip Valinskas suplakė du dalykus į vieną. Vienu ypu atsakė, kodėl jo reitingai krenta ir alaus akcizo klausimą pakomentavo.

 • Norėtųsi pasakyti, kad Valinskas yra kažkokiame užribiniame pasaulyje, kur visos vertybės apsivertusios aukštyn kojom. Bet potam imi ir pagalvoji… Juk jam atrodo atvirkščiai. Ir jis neapsimetinėja, kai taip sako. Kalvio Valinsko teisybė.

 • Hm… Panašus žodžių skambėjimas – formuoti ir informuoti. Formuoti nuomonę (visuomenės) ir informuoti visuomenę. Lyg ir kažkas dalinai susiję. Be abejo, formavimas daugiausiai turėtų būti reklamuose, o ne informacinėse žiniasklaidos priemonėse, bet pasitaiko visaip ir nėra čia ko slėpti. Ir, bliamba, labai sudėtinga pabėgt nuo savo nusistatymo, nuo tos, kaip sako A. Valinskas, vadovų ir savininkų pozicijos. Visgi geriausia būtų, kad ji atitiktų žurnalisto ketinimus ir jis galėtų deramai atlikti savo pilietinę pareigą.

 • Žurnalistas

  A.Račas ne vakar gimęs naivuolis, todėl puikiai supranta, kad nors žurnalistų darbas yra kuo objektyviau informuoti, bet Lietuvos mass media priemonės nuolat kiša savo poziciją. A.Valinskas – teisus. Pocija kišama nuolat ir pačiu begėdiškiausiu būdu – net per žinias, net pirmuosiuose puslapiuose, net… humoro laidose. Nebegalima suvokti, kas dedasi Lietuvoje. Pavyzdžiui, prieš kelias dienas „lrytas.lt“ lakoniška nepasirašyta žinute visuomenę informavo, kad p.A.Valinskas slapta susitiko su V.Tomkum. O štai dabar per „Savaitės komentarą“ iš paties „vieno iš trijų“ išgirstu, kad po to jis susitiko ir su G.Vainausku. Juokingiausia (jei dar kam juokinga), kad pozicija kišama ne tik dėl pinigų, bet net dėl nesveikų leidėjų ambicijų – kad įkąstų konkurentui ar leidėjo nemylimam veikėjui. Šiandien, jei nori suvokti, kas vyksta Lietuvoje, turi perskaityti kuo daugiau informacijos šaltinių. Arba spjauti į visa tai, ką daro dauguma žmonių.

 • nerijus

  Artūrai, Jūs informuojate, bet yra daugelis žurnalistų, kurie tik reiškia poziciją: ką palaikyti, o ką smerkti.

 • Baracu

  Deja, turiu pritarti tam melaimingajam p.Valinskui, kad kaip situacija mato redaktorius ir jo gauta informacija apie reklamos biudzeta, tokia ir „informacija“… :(

 • praeinant

  „Nejaugi jūs tokia naivi, kad puikiai nesuprantate, kad laikraščiai ir televizijos vis dėlto išreiškia ne žurnalistų, o vadovų ir savininkų poziciją?“

  „Tada aš irgi naivus…
  Nes visą laiką galvojau, kad žurnalistai laikraščiuose ir televizijoje turėtų ne reikšti poziciją, o informuoti…“

  Hi, Artūrai,
  suvėlei čia kažką… alogizmų pavarei… net Valinskui pritarei… kažkaip tas nebūdinga pačiam…:)

 • mdxacuk

  Žiūrėjau tą laidą. Man tai vaizdingesnis buvo epizodas 40 sekundžių anksčiau, kur Makaraitytė klausia, kodėl Valinskui reikėję susitikinėti su savininkais, o ne su žurnalistais, o Valinskas: „…o jums kyla klausimas?“. Paskiau jau išplėtota tema. Iškart pagalvojau, kad šitas momentas pateks į Račo blogą, jeigu tik jis jį pamatys. Ta pačia proga reikia pastebėt, kad „Respublikoj“ prasidėjo ir kita juodo kumelio plovimo akcija – intensyvus LEO baltinimas. Kažin, ar tai to paties Valinsko vizito pasekmė, ar viskas eina iš kitos sąskaitos?

 • J. naivus

  Tyčia ar ne, bet ne informuojama, o būtent – formuojama. Na, kad ir vakar – „Tai kas tas baudžiauninkas?“ – kur toji informacija?
  Tai ko čia ant to Valinsko pykti? Kad leptelėjo teisybę?

 • Giedrius V.

  Gerb. Artūrai, Jūs pats pasakėte „turėtų“. Žinia, kad ne viskas mūsų šalyje vyksta taip, kaip TURĖTŲ. Reikėtų nepamiršti, kad žiniasklaida yra verslas, todėl jos prekė turi būti perkama. Ko reikia, kad žiniasklaidos produktas būtų perkamas Lietuvoje, nesunku suvokti pažiūrėjus į spaudos leidinių ar televizijos laidų reitingus.

 • austras

  Versijose siandien diskutuoja rinktiniai personazai – Kirkilas, Mazuronis, Grauziniene, Bogusis, Steponavicius ir Jukneviciene. Laidos vedejui pavyko surinkti daugeli didziausiu salies protu ir susidaro ispudis, jog tie protai jau nusprende, kad musu saliai Grybauskaites, matyt nereikia. Tuomet as abiem rankom uz Grybauskaite!!

 • austras

  Nors ne, stai Jukneviciene gina Grybauskaite… Vienu zodziu renkant prezidenta yra du veiksniai – kad issirinkus nebutu geda ir antras, svarbiausias – kas labiausiai nepatiktu mus partijoms?

  • durdo

   reikia tokio kad nepabijotu parlamenta paleist velniop, vat butu idomu paziureti kaip ten tie isrinktieji raitytusi

 • Ogis@Co

  Kai per nakti buvo sugriauta valstybes mokesciu sistema – ka labiausiai akcentavo, sakykim, didysis dienrastis?
  Ogi pvm padidinima spaudai…
  Tsakant gyne savo kiema.
  Gal akcentavo, kad nuo siol maziausiai (nors irgi neprotingai) bus apmokestinti stambus UAB-ai?
  Nebuvo ne vieno bent kiek rimtesnio analitinio straipsnio mokesciu tema su skaiciais, pavyzdziais.
  Nera smegenu potencialo? Neidomu?
  Tai kas tada idomu?
  Uztat zirzejimo apie 5-19 proc nors vezimu vezk.
  Atrodytu – pagrindine problema… :)

 • durdo

  jei bns informuoja, tai lnk, lrytas, tv3 ir kitas mediaelitas tikrai bando ne tik reiksti pozicija, bet ir formuoti viesaja nuomone.. nesuprantu kokiu reikia naivuoliu buti, kad to nepastebeti.. tiesa sakant niekad neskaitau bns’o, kazkada buvau uzejes tai ten lyg mokama.. nelabai idomu runkeliams bei kitam elitui. Kas gi liecia valinska, tai dideliam savo nepasitenkinimui pastebiu, kad kalbedamas tas zmogelis dazniausiai nenusishneka, na nebent retkarciais..

 • durdo

  tfu rrr.. kaip cia buvo, kad du komentarai praslydo :)

 • LL

  o buvo taip:
  1. valdančioji prisi.ikėlių koalicija pasijuto aukščiau visko ir emė tautą smaugti nieko nematydama. Nes ir naktį tą darė

  2. Kai smaugiami žmonės (ir žiniasklaida) sudorojo prisi.ikėlių reitingus iki nebūties ribos, anie susimąstė, ką daryti (be to, ir piarščikus nusisamdė)

  3. Išeitis paprasta: išsipirkti. Na, ir prasidėjo konttaktai (turbūt, kažkuo pasaldint) su žiniasklaida, kad būtų tonas nušvelnintas. Ir jis jau švelnėja.

  O Leo dar paprasčiau…juk ant elektros pinigų maišo sėdi…kas jiems milijonas ten ar šen… konservams irgi užteks, kad neliestų

  Taip, Valinskas – klounas, bet tokių veikėjų bajeriai juk nuo konteksto priklauso…

  • Gintaras Slavinskas

   Smagiai pasijuokiau iš antrosios minties :) Kaip sakoma – kiekvienam savo…

 • Simas

  Siaip, ta tema siektiek diskutavome su Arturu prie kito straipsnio ir priejome isvados, kad ziniasklaida yra per daug saliska ir veikiama neaiskiu jegu. Juk del to buvo isstumta J. Butkeviciene ir del to, sakosi, LTV paliko A. Racas :) Tik idomu, kodel tokie pasisakymai neranda deramo paaiskinimo visuomeneje? Del tokiu zodziu, pasakysiu nuosirdziai, Valinskas siektiek pakilo mano akyse. Tik gaila, kad niekas i tai nesureagavo… Pasirodo musu visuomeneje yra normalu, kai Seimo pirmininkas tiesiai-sviesiai per TV laida pasako, kad ziniasklaida yra tendencinga ir sako tai, ka diktuoja ziniasklaidos savininkai… Idomu, kokia reakcija butu kitose salyse?? Arba uzsidarytu daug ziniasklaidos priemoniu, arba atsistadydintu Seimo pirmininkas…

  • Simai, jei ką tai mano atveju, turėtų atsistatydinti Seimo pirmininkas…:)

   • Rimantas

    Už tiesos sakymą? Pasakė kaip yra, o ne kaip, jūsų nuomone, turėtų būti.
    Kartais neskiriu, ar blogo autorius kvailu apsimeta, ar ir apsimesti nereikia.

    • Rimantai, aš irgi nesuprantu to paties… Juk aiškiai pasakiau – „mano atveju“.

     • Simas

      Issisukote :) Bet as manau, kad Jusu atveju turetu atsistatydinti NE TIK Seimo pirmininkas :) Tiesiog idomu isgirsti jusu nuomone del ko tas interviu nepasieke adresato (apie tai nesnekama pop ziniasklaidoje tarsi to ivykio nebutu ir jis nieko nereiskia…)? Tarkim, jusu BNS juk laisvai galetu i pasauli paleisti tokia zinia, kurioje pasakoma, kad Lietuvos Seimo pirmininkas viesai apkaltino ziniasklaidos priemones saliskumu ir priklausomybe nuo savininku… Tai neimanoma? Kodel? Kodel tokia informacija taip atidziai filtruojama??

 • Juozas

  Jeigu paklausysit netik atsakymus, bet ir klausimus, tai išgirsit, kad ten buvo nevykęs pasiteisinimas iš stiliaus „visi vagia ir aš vagiu“, o ne „tiesos sakymas“. Čia yra citata be konteksto ir matyt suklaidino Rimantą, nes be konteksto galima suprasti ir kitaip.

 • Zero

  >>>>>>>

  Kada gi tavo akyse Valinskas reputacijos neteko? Kai lrytas pranešė apie jo ryšius su satanistais, ar tada, kai lrytas pranešė apie jo ryšius su Sicilijos mafija?
  Mano akyse Valinskas neteko reputacijos, kai lrytas atskleidė ,kad jis virsta vilkolakiu kas antrą naktį.
  Mano kaimyno akyse Valinskas neteko reputacijos, kai lrytas nustatė Valinską esant transvestitu.
  Mano močiutės akyse Valinskas neteko reputacijos, kai lrytas parašė ,kad Valinskas viešąjame transporte pensininkams vietos neužleidžia.
  Kiek žinau, Zuoko akyse Valinskas neteko reputacijos, kai tapo seimo pirmininku.
  Salamakino akyse Valinskas neteko reputacijos, kai uždraudė alkoholį seimo salėje.Dėl tos pačios priežasties Valinskas neteko reputacijos ir Čapliko akyse.
  Pečeliūno akyse Valinskas neteko reputacijos, kai pasiūlė susimažinti algas per pusę. Pečeliūnas iš elgetiškos 5000 lt kiemsargio algos nepragyvens. Dėl tos pačios priežasties Valinskas neteko reputacijos Veselkos ir Syso akyse.
  Kirkilo akyse Valinskas neteko reputacijos iškart po to, kai nepasirodė riaušėse – mat paskutinius aštuonerius metus Valinskas nepadarė nieko, kad atsijungti nuo Ivano dujų vamzdžio,todėl viskas brangsta, žmonės pikti, o Valinskas nepasirodė.
  B.Obamos akyse Valinskas neteko reputacijos, nes asmeniškai nedalyvavo inauguracijoje.
  Oleko akyse Valinskas neteko reputacijos, kai Olekas pasirašinėjo milijoninių premijų dalybas, o Valinskas nepasirašinėjo.
  Energetikų akyse Valinskas neteko reputacijos, kai dalyvavo gėdingame elektros kainos sumažinime( Kirkilo reputacija energetikų akyse buvo aukštam lygyje).
  Seimo rūsio masažisčių akyse Valinskas neteko reputacijos, kai pajudino privilegijų ir pinigų švaistymo reikalus. Dėl to paties Valinskas neteko reputacijos ir Bradausko bei Šiaulienės akyse.
  Brazausko akyse Valinskas neteko reputacijos, kai gavo valdovo svogūną – bet tai buvo seniai ir tai buvo netiesa …
  Kakadu akyse Valinskas neteko reputacijos, kai kakadu prarado auksinį šansą seimūnų išvietėję darytus audio įrašus apiforminti filmuota vaizdo medžiaga. Dėl tos pat priežasties reputaciją Valinskas prarado ir lryto akyse, tik šiems reikėjo audio, nes video buvo gavę dar Paulauskui leidus…
  Apsaugininkų akyse Valinskas neteko reputacijos, kai norėjo su žmona išvažiuoti nuosavu automobilių, tačiau paaiškėjo,jog tai neįnoma. Valinskas dar galėjo susigražinti reputaciją apsaugininkų akyse, jei būtų pasirašęs dokumentus apie neišvykimą iš namų laisvu nuo darbo metu ir savaitgaliais, bet Valinskas nepasirašė …
  Adamkaus akyse Valinskas neteko reputacijos, kai Valinskienė suklydo prisaikdinama.
  “Alfos” mužiko Valentinavičiaus akyse Valinskas neteko reputacijos,nes nepasiduoda dresūrai.
  LNK treniruotų kvailių akyse Valinskas neteko reputacijos, kai Baukutė parkrito ant laiptų.
  Brazausko kolegų “statybininkų” akyse Valinskas neteko reputacijos, kai pasidomėjo milijardinėmis nacionalinėmis investicijomis.

  Iššvaistė Valinskas reputacijas, nebsugražinsi …

  • Valentinas

   Sveikas sugrįžęs Virgi :)

  • Musė

   Puikus komentaras, Zero, vietomis juokiausi balsu.

 • Simas

  Zero gan tiksliai pastebejo visus ziniasklaidos PRinius triukus… Ir ne tik ziniasklaidos…

 • Zero

  Šiaip negaliu prisiimti autorystės, bet negalėjau neperskelbti :)

 • Asketas

  Šaunuolis Zero